Zas byl Valentyn

Ten snih už mě smoli. Rano něbyvam pravě stabilni a než se dostanu od baraku na zastavku v tym čvachtavym marase, stupa mi nalada jak Přemek po tych deseti stupňach. Neska tež. K lokalce sem dorazyl s jednu nohavicu mokru, bo jak sem přelizal ten metrovy sněhovy zataras, kery odděluje každy chodnik od cesty, jaksyk mi šklhla noha a zajel sem tam až po koleno. Nasmoleny na cely svět sem se postavil do teho chumla ludi, keřy se tajak ja nědočkavě mačkali, aby nastupili do vyhřate lokalki a valili zarabjať na duchod. Jak přyjela, zrobil sem rychly unik a k te jedine volne sedačce sem valil prvni. Těsně před cylovu rovinku mě ale předhonil jakisyk mladežnik se sluchatkami na ušiskach. Bestyja zasrana, starych ludi se něvaži. No fajny začatek dňa.

V robotě sem zystil, že mi došla kava. Do kantyny se mi nechtělo, ale nědoved sem se přectaviť, jak bez turka vydržim do oběda. Tuž že bych byl zavisly? Kamilovi mě zabylo lito a odsypal mi trochu svojeho granka s kofeinem. Ja to moc němusym, bo mi to přypada jak sušena hlina a chutna to tež podobně, ale nechtěl sem ho hned poranu nasmoliť, tuž sem se uvařyl tu břečku. Jak sem to srkal a v duchu se přesvěčoval, že je v tym fakt kofejn, dorazyla Jaruna ruku v ruce s Laďu. Vrkali spolu jak na vystavě holubu. Jak sem šel na vecko, nakuknul sem něnapadně do Jarunineho kanclika. Pravě se chvalila robam, co od Ladi dostala k Valentynovi. Jak sem viděl ty ružove bombarďaki, bliklo mi v pale, co sem dostal loni ja a rači sem myslel na cosyk ine.

Laďa to ma včil fajne. Ta jeho mu před měsycem přyšla na to, že se sliza s Jarunu, bo jak byla zvykla mu prolizať tydlifon jak usnul, našla tam raz jakesyk něvymazane spravy o čimsyk velkim a tvrdym a to byl čurbes. Ona je spiš menši šifoner, než roba, tuž ho parurazy přetahla přes pysk tu lopatu, keru ma na koňcu každe ruki a potem ho vyhodila z kvartyra. Ladik sbalil kufer, kery mu bechla před dveře, zajel se na pohotovosť něchať zašit oboči a potem se nakvartyroval k Jaruně. Ta od te doby sviti jak nervozni karviňak v levym pruhu. Dobře mu tak, volovi, jak se něvaži dobreho bydla. Jak se pravi, z dešťa pod okap. Jedine plus na tym je, že Jaruna važi aspoň pod sto.

Do oběda to celkem uletělo, bo šef mi dal specyjalni ukol – diki němu sem se konečně dokopal přetřydiť ten burdel, co mam ve skřyni. Na oběd se v kantyně vytahli. Z masa by se syce nažral tak somalski vrestler, ale mačka k tym knedlum byla aspoň ve valentynske barvě. A zadarmo k temu davali maly marcypanovy bombon ve tvaru srca. Asy na spraveni chuti.

Po obědě to začlo. Prvni se šef spoměl, že sem mu eště nědal na stul tu spravu z minuleho tydňa, tuž sem to musel narychlo do koňca šichty dorobiť. Do teho asy patnasť kecafonu, bo kerysyk vul na ustředni přepichnul draty a naraz sem byl povyšeny na naměstka. Do teho všeckeho chaosu přyšel Karel a chtěl se povykladať o tym, co kupiť robě k temu svatku a něpomahalo ani to, že sem čučel do komputera a robil sem hlucheho. Po štvrhodině monologu nakoněc pochopil a šel vedle. No nevim, esli mu roby cosyk poradily. A nakoněc pulhodiny před koňcem šichty a štvrhodiny před dorobenim te spravy pro šefa volal Tomaš, ten naš macher na komputery, že musy na chvilu vypnuť syť či kereho šlaka. Tuž či sme fabryka na ryby? S chvilki byla pulhodina a ja sem tam musel trčeť přesčas. To mi tež nalady něpřydalo.

Na zastavku sem šel s pyskem zeškňuřenym jak ten, co volal dom. Vystupil sem u Elektry a valil do Delvity kupiť cosyk Blance. Neska to s Turynem fajně vyšlo, tuž sme se domluvili taki minysraz v pět v te kavarni, kaj byval za komanču Tuzeks. Eště že neni hokej, to už by mě ven nědostala. Blanka je na sladke, tuž sem ji kupil fajnu bombonyjeru. Od ni sem dostal takeho maleho plyšoveho zvěřaka, kery se da magnetami přycvaknuť na ledničku. Tuž to je fajne, vracam se do děckich roku. Přy zakusku a kavě sme fajně podřystali o tym, co se porobilo od minula, pomačkali sme se pazury a paru aji tych zubařskich ekskurzyji sme zrobili. Blanka potem tak tajemně špitla, esli nězajděme ku mě, bo Daneček je u babki a čuči tam na jakusyk pohadku na dyvidy (babka je tež moderni tajak ja) a ona ho ma vyzvednuť až v sedum. To mi trochu zatlo, bo s tym sem něpočital a pořadek sem doma robil naposledy před začatkem olimpijady. V obyvačce neni vidět stul a než se člověk po vstupu do kvartyra rozdycha, voni to tam jak v Kauflandě, jak im vyleťa poistki od mražaku. Cestu dom sem vymyšlal plany, od vyhozeni poistek až po zavolani hasyču, ale všecko dopadlo inač. Blance volala mama, že maly jaksyk hicuje. Asy cosyk chitnul ve školce. V takim počasy se neni co diviť. Blanka mě pocalovala, omluvila se za nědokončeny valentynski večer a valila cpať maleho paralenem.

Doma sem preventyvně nacpal a přypravil ty štyry tesko igelitki s marasem ku dveřam, abych je rano vzal do popelaku, až pujdu na šichtu. Tuž vam nevim, esli ten Valentyn letos skončil zle, nebo dobře.

No comments yet to Zas byl Valentyn

 • Anonym

  fantastické čítaníčko – mimochodom nie je možné – čítam ostravaka od začiatku a prvá som nikdy nebola – , prajem fšetkým príjemnú zábavu a pekný deň

 • tomeeno

  opět superNejvíc mě asi dostala hláška „s pyskem zeškňuřenym jak ten, co volal dom“ :o)

 • hokejista

  To je dobré jak cyp.Ta od te doby sviti jak nervozni karviňak v levym pruhu.

 • Marie

  huhuto by su měli přečíst ty pajtaši v americe, co vymysleli svátek proto, aby prodali všechno, co se dá.Moc pěkný.

 • blbec

  Jo,to je asi nejlepší přirovnání..

 • mama

  ..:))zase super ,hlasky moc dobre,mne se taky nejvice libio ..ta od te doby sviti jak nervozni karvinak v levym pruhu…

 • Všechny cesty vedou do Turína!Já bych místo Valentýna / Nasedl do Pendolína / A odjel s ním do Turína!!! :-)

 • Danijela

  Ladkova opustenka je volnaTreba b se rada divala take na Turin.

 • eine kleine deutchlander

  dopadlo ti to dobře, mohls být na tom hůř. hlavně že je hokej dneska. ty knajpy se mají na co těšit!!! ja jsem eine kleine deutchlander ale těm velký germánům ať dneska klidně nakopou hrdele.

 • ee

  s pyskem zeškňuřenym jak ten, co volal dom???? vysvetlit!!!!nechapu

 • nijak

  pro 10podle mě „E.T. mimozemšťan“

 • mamča

  opět superostravak opět nesklamal :-), super hláška o tom karviňákovi :-)))

 • aja

  super Tak to jsi měl docela kliku s tou Blankou, ale jinak ti Valentýn ušel, ne? A počtení je taky skvělý, jako vždy. Těším se na další, doufám, že okomentuješ hokejový zážitky!

 • Majda

  dobrá káva:-)Oceňuju, Ostraváku, že dáváš přednost dobré kávě před prostým nekulturním požíváním kofeinu v nechutné podobě:-)

 • viky

  …zase take fajne…

 • PSYCHO

  DOPAĎLO DOBRE

 • Ruda

  Hu, opakovana cypovina, už tu asi něpujdu, něvim něvim, ale zda se mi, že to je furt stejne, mladežnici ať se z teho něposeretě, viz 1

 • pěkný valentýn 😉

 • …to..…potěší!

 • Edisko z Těšina

  PrimaOstravaku, rad tě čicu a sem rad, že si se dostal zasek do formy… :)

 • kmet

  Rudo !Rudo-Vyser si oko-nikdo není dokonalý ani tu ten ostravak ale alespoň dovede zpříjemnitněkdy pochmurné dny.Přeji Ti ať najdeš čtení co bude furt super.Škoda,že si toto mé přání už nepřečteškdyž už tu nepříjdeš-ubožáčku.Hodně štěstí.Step.

 • Bloody

  Škoda že matka Blanki není schopná dát ten aspirin sama…

 • Anonym

  >Vystupil sem u Elektry a valil do Delvitydivne, ja myslel ze do delvity se vystupuje u jindrycha ….ostravaku neco ti nesedi, anebo ten valentyn ti zalepil mozgove-ociska

 • Ichtyl

  23, ty asi nebudeš z Ostravy, co? U Jindřicha se vystupuje do Alberta.

 • Neva

  No jasne, do Delvity mazal od Elektry kolem Impiku přes Masarykač do byvaleho Lasa, ni? A ta kavarňa u byvaleho Tuzeksa, to je pak dal kolem Bati směrem na Sykorak v te prave uličce co se ide ku kostelu? Tak tam sem ešče nebyla. To musim vyzkušat, byli stě tam už kerysik?

 • Jana

  To bude asi ta kavárna, jak tam byl předtím Tuzex s průmyslovým zbožím, ne s potravinami.

 • krmič

  >22 BloodyPozor, dětem do 15 let se aspirin resp. acylpyrin nemá (nesmí) dávat. Ostravak ostatně mluví o paralenu.

 • sráči

  uvědomujete si vůbec jaký hovna tu píšete?schválně si přečtěte všechny příspěvky a zamyslete se,o čemže byly.uvědomte si,že tohle není gaychat psychyatrické léčebny.

 • docluk

  aj kavu mam radši s logrem… a to mi dělá velkou radost. aj olympiadu sleduju, což se doma vnímá s jistou nevraživostí. Zase mě ostravakuv zápisek potěšil jak cyp. Dik.

 • neOstravačku, kratky zobačku, nepolevuj… Kódl

 • Lucass

  Do NevyTak knajpa je fajna, myslym ze se menuje dvje promile. Mel jsem tam stuskovani. Je to tam parada. ET a karvinak me dostal :-)

 • PXV

  Valentýn nikdy nebyl ....moje kafe, ale piju i rozpustné :-). Jak bych to shrnul, no lepší, než rampuchem po pale. Dobrý život.

 • Dejf

  KavarnaJa bych spiš typoval tu kavarnu u kostela, co je u divadla J. Myrona.

 • Chitrolin

  Sliby chyby?Ostravaku, tuž, co to mjelo znamenať v tym čitaňu Už je to tu! Už je to tu! Nakupiš si teležradlo, pak ti mama nabura olimpijski program, v robotě ščitaš loňsku dovolenu a přytem už v utery vališ do roboty (to ti ostal enem jeden deň z minuleho roka?). Když to škube s osrdim, tak je to spravne, tak to ma byť, ale co ti naši turinoturisti? Už se nědivim, že že jim to něidě, když maju take nemastne neslane vysledki, bo jim asi malo fandiš!

 • rebeka

  ostravackuty pises v 5 rano ? To fakt sedis v ostrave ? A co to je prosim pekne “ jak Přemek po tych deseti stupňach.“ nechapu, nerozumim.

 • ti cipe

  Ostravaku tobjeje treba Feldynie baby.

 • Anonym

  pro 35Přemek Podlaha kdysi uváděl 10 stupňů ke zlaté a tam se stoupalo vždycky po těch schodech

 • bobik

  to 35 :..Přemek Podlaha a jeho dávná televizní soutěž ,, 10 stupňů ke zlaté,,…..

 • tencodovšehokecá

  kua tak to je dobre jak cypTa od te doby sviti jak nervozni karviňak v levym pruhu.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>