Semtam se mi zdaju aji normalni sny

Ostravak DNES

Předevčerem sem se rano zbudil na šichtu vysmaty jak Hočimin. Ptatě se čemu? Tuž posledni dobu se mi zdavaju same hlupoty. Už mě honili dva tacy mali mimozemštani po celym zabřežskim Kauflandě a chtěli mi odebrať vzorki mozku. Něstihli to, bo ich přejel taki ten pajtaš s tym elektrovuzkem, kery vozy mlika. Nebo raz sem ve snu našel mamuti kosť na mistě byvaleho zymaku u Kotasa. Potem se syce zystilo, že byla ze sadry, ale aspoň sem byl chvilu slavny. Ani nevim, kaj na to ten muj chory komputer v lebce chodi. Ale ve středu to bylo inši.

Zdalo se mi, že sedim v tym partajlamentě a pravě se hlasuje o zakoně na opravu našich dodrbanych cest. Divne na tym bylo, že ta duležita banda v oblekach zasedala ni v Praze, ale v ostravskim Kinestaru v sale čislo sedum. Kdosyk tam vykladal, že po ostravskich cestach už se něda vubec jezdiť, bo to tu je sama ďura jak na pysku po neštovicach. A ten mudrlant hned navrhoval, jak to zrobiť, aby cesty byly tajak kdysyk a volič byl zas vytlemeny a radostně klusal k urně se spravnym listkem v pazuře. Chtěl na pulroku zavřeť celu Ostravu, zrobiť obchvat přes Frydek a mezytym to tu cele pospravovať. Potem se hlasovalo. Pět bylo pro, tře aji se mnu sme byli proti, ostatni žrali v předsali popkorn. Z tych pěti to potem eště jeden změnil, bo jak slyšel Frydek, myslel se, že se hlasuje o sjednoceni s Mistkem.

Ja sem enem seděl v křesle ve druhe řadě, v duchu sem se tlemil, bo sem se těšil, až na mě vyjdě řada a ja jim předněsu svuj genyjalni navrch. Mezytym nastupil na podyjum dalši rozumbrada. Všecy jaksyk znervozněli, bo sebu přytahnul na pultik štos papiru hruby jak činsko-ostravski slovnik a začnul na prvni strance. Jeho navrch byl jednoduchi. Zestaviť specyjalni odbor přy minysterstvu dopravy, kery by vyfasoval kolobki a stare ruske praporki, kere se kdysyk povině věšaly do oken, jak bylo jakesyk to vyroči a kdo neměl vyvěšene včas, dostal dutku od uličniho vyboru a na dalši schuzy měl z ostudy vaťak. Po revolucyji ich zbyly beztak kajsyk plne sklady. Naměstek odboru by rozdal zaměstnaňcum kolobki a banda by měsyc jezdila po Ostravě a do tych ďur by pichala ty něvyužite praporki. Vděčni řydiči by se dycki včas všimli, kaj maju začnuť šlajfovať a nasmoleni pneuservismeni, keřy v nocy choďa po cestach s kladivkami, by utřeli pyski. Jednoduche, levne a fajne aji pro nězaměstnane.

Pro ten navrch hlasovali enem dva a to včetně teho, co ho čital. Ale to už sem se hrnul k pultiku ja. Začnul sem s tym, že muj navrch je nejlepši, bo jednak doopravdy ty ďury zmiznu a tež využiju řešeni kolegi předemnu. Navrhnul sem poslať pět jeřabu a tatrovek do Lipnika. Tam by povytahovali z Bečvy ty kry a dovezli to do Ostravy. Tu by přybrali paru chlopu s motorovymi pilami a objeli by Ostravu podle tych červenych praporku. Do každe ďury by vrazyli přesně obřezanu kru a Ostrava by byla koněčně zas rovna.

Pravě jak sem skončil, vtrhla do salu cela ta banda, bo v bufiku došel popkorn a pro istotu, aby byli něnapadni, začli všecy pleskať. Potem se hlasovalo a samo, že sem měl nejvěči uspěch. Možna to ale bylo aji tym, že večer hrali naši se Slovakami a všecy už chtěli byť doma.

Potem byl v tym snu časovy skok. Než mě zbudila ta bestyja budik, viděl sem se, jak stojim před radnicu, naparuju se jak žehlička, přebiram medajlu za vystavbu města od Nejvyšiho, šek na mylijon od něznameho sponzora a jednosměrny listek na Sejčely od ExitTurs. Potem už se enem pamatuju, jak sem ujižďal do vychazejicyho slunka směr Mošnov po rovne cestě a tlemil sem se a tlemil…

Jak je člověk tym vysokim papalašem v parlamentě, može zrobiť ruzne užitečne věcy a aji se zarobiť, no ni?

No comments yet to Semtam se mi zdaju aji normalni sny

 • jj fajna predstavai ja bych byl rad politikem :-)

 • stanik

  co si ta hlava v noci vymyslí na to zustava rozum stát

 • jana

  pěkný senPěkný návrh pro dobu kdy je teplota pod nulou, ale zapoměl jsi, jak by se jezdilo, když by teplota stoupla. jinak se dobře čte, jako vždy.

 • Fišta a Pišta

  PřištěOstravak, zda se mi, že dněskaj vařiš z vody. Myslim, že banda je spiše zvědava na vyvoj situace s Blanku.

 • Blanka bude pristeTohle je clanek pro IDNES, tak tam bohuzel Blanka nebude :(

 • mama

  At uz je jaro,snad se zacnou zdat rozmanitejsi a veselejsi sny :) A co Blanka?? O te se ti jeste nezdalo?

 • Danijela

  Nedostatek sexuelniho zivota se uz na Ostravakovi zacina projevovat.Nenajde se zde nejaka laskyplna divenka, ktera tento udel odstrani?

 • Rataj

  To jste to fakt nikdo nepochopili??? Jeli jste někdy autem po těch rozdrbaných ostravských cestách?

 • Zkazer

  pristeTaky bych rekl, ze tentokrat to nejak „ztraci stavu“ …To Rataj: po ostravskych cestach jezdim denne, dost casto ale i po cele CR a muzu te ujistit, ze derave cesty jsou vsude stejne. Tak mi, pls, vyloz tu skrytou pointu, kterou nikdo nepochopil, jen ty ano. Dik.

 • mamíííí

  Ostravaku maš recht, tak dodrbane cesty sem eště nězažila a že už sem teho dost zažila. Zatim to ti naši pandruzi řeša tak,že všadě nastavjali znački „30“ a „velbludi na cestě“, ale mam strach, že vkuřiť do keresy te ďury třycitku, tak mi to u oktavki urve všecke štyry kola.Ale eště paru měsycu a budu tak velke,že se v nich stratime aj s autami a něbudě pro keho ty ďury spravovať.No aspoň ubydě čmudicych aut a Ostravěnka budě zas o cosyk čistějša.

 • Wookie

  Jupííí. Mrkněte do levého horního rohu!!!

 • gotyš

  nic mockidy dobre…ale celkově je to nemastný, neslaný…

 • parádaOstravačku, kratky zobačku, je to paráda : „potem eště jeden změnil, bo jak slyšel Frydek, myslel se, že se hlasuje o sjednoceni s Mistkem“. Tak čus. Kódl

 • Jago

  Ta skrytá pointaspočívá v tom, že pak přišla obleva.

 • jakkdy

  Někrityzujtě tolik!Vy co se vam to nělibi, tak se zkustě cosyk sami vymysleť….Nima to take jednoduche v dnešni době byt veseli a eště o tym psať…..Děkuju za každy dřist Ostravaka a vubec mi něvadi,že to nima o Blance….Ja na jeho mistě bych se už tolikrat nasrala a něnapisala bych vam nic…vam, kritykum….ale eště tu zme my, my ostatni,keři vime,že každy deň nima posviceni a tak sme vděčni za cosik co nas rozesmeje a i kus pravdy v tym najděme….no ni?Ostravačku zlatečko PISEJ O ČIM CHCEŠ!!!!Bo jak už nikdo tak ja to budu čitať aj na mrtvym lužku a na 13.3. se těšim jak cyp!!!

 • sarka

  pro jakkdyKlidek, nejsou jen pozitivni ohlasy a kazda kritika je dobra kritika, protoze vyjadruje nazor. Ne kazdemu se musi dryst libit no ne? Nekdy slabsi je, tak proc by to lidi nenapsali.

 • Malina

  Hele, nepochopila jsem ten komentář č. 17. Dlouhý, beze vztahu k článku, navíc bez vtipu a pointy… Proč tam vlastně je?

 • ženská

  Já jsem to pochopilaNěkdo si tu dělá reklamu na vlastni dřysty….

 • Anonym

  tomu se říká tři mouchy jednou ranou,1. odvezeme kry z Bečvy a nebudou hrozit záplavy,2. spravíme si silnice, zaměstnáme socky,3. až sleze sníh, silničáři budou mít zas co dělat,co dodat – chci být pandruhem v partajlamentu.Karel.

 • moravačka

  Pravda o stavu podnikání v Čecháchšek na mylijon od něznameho sponzora a jednosměrny listek na Sejčely :))

 • mjr

  17 dobrý! mě to pobavilo. Pointa i vtip přítomni! No a na tom Impulsu, Ostravaku, si to ty, nebo ne? Řehtáme se u toho velmi!

 • a-c

  cestovka ExitTours… :))) tak to nema chybu :)

 • moravačka

  Pravda o stavu podnikání v Čecháchšek na mylijon od něznameho sponzora a jednosměrny listek na Sejčely :))

 • Rudo

  Ad: HokejV tom ste nas zase pekne podrbali. Nevadi, vsak to nie je posledna olympiada. Tak to teraz aspon vyhrajte!!!

 • Hehedneska jsem se fajně posmal

 • krásné sny……je až s podivem co tomu Ostravakovi ty jeho mozkotrony v te pale porobia :-)Nápad je to ale znamenitý :o). Teď když pojedu po těch děravých silnicích budu „vysmata jako Hočimin“, protože si spomenu na tyto dřysty….

 • Igi

  Najlepšie sú tie lútajůcé sny, keď urobíš Jump dovrcha, zopar razy mávneš a ideš hore a hore. Ozaj, ako ku koncu píšeš, ako v partajlamentu, zopár razy „dobre“ pre něčo mávneš a ideš vyššie a vyššie. Ad hokej:pěkně na g*vno, měli vyhrát slováci, třeba by natrhli švédům kaťata místo nás. Takle budem třetí když VK dá.

 • kysak

  ser na novinyjako jestli nechcipas hladem a nepotrebujesh kazdou korunu tak na ty noviny kasli,zacina to zavanet angazovanosti, ja ti to neberu ale me osobne vic bavi kdyz pisesh o chlastu a babach …

 • Tomšon

  Ale no tak!Luďe, vam se nezdaju take pohupave sny, že o tym musite gdesi zdřistnuť? Fuurt Fšeci myslite enym na ty baby…. Tuž něchte teho Ostravaka trochu vydechnuť, dyť on to robi pro nas! Inak mjal perfektny napad, a nedivim se, že to ti cypi schvalili… A na Sejčelach je pry fajnove. Ja to temu gyzdovi přeju.

 • Edisko z Těšina

  Řežu se, jak na to šecy skočili……však to byl dřyst o ostravakovym snu. A keresyk pohlupave paly a podezřyvave natury hned v tym hledaju jakysik politycko-satyrycky naboj a dožaduju se psaňa o Blance… I když svuj naboj to ma (a ten se něda popsať, ten se musy vycytiť tajak se něda popsať samotny ostravak, ale musy se tež vycytiť :) ! Ostarvak se piše pro sebe a je mu myslim egal, či z něho keřysi šarpidruti robja jakysik fenomen. A ja sem temutu dřystu neska po několika absencach v hodnoceni dal jedničku (bo se mi ten dřyst kurňa moc libil)… A pozor na neuvažene sjednocovani (měst i nazoru, něch se každy piše to, co cyti – aji ti, co něsuhlasa, no ni? :)

 • Ty Ostravačisko, z tebe by byl politik jak čapa. Už tě vidím jak válcuješ Paroubka ve sněmovně a místo Ratha dáváš dokupy zdravotnictví svým nezaměnitelným a nepochopitelným způsobem…

 • Ty Ostravačisko, z tebe by byl politik jak čapa. Už tě vidím jak válcuješ Paroubka ve sněmovně a místo Ratha dáváš dokupy zdravotnictví svým nezaměnitelným a nepochopitelným způsobem…

 • Lucije

  Ostrava neni nejhorsiZnam totiz Kosice na Taborsku a tam je primo tankodrom:-)))

 • ostrafuck

  Šarce z šestnactkiTuž ja ti Šarko něvim, esli dyž řeknu děvuše, že je plocha jak draha a se svojim pyskem by vyděsyla i vetřelca, budě to k čemusyk dobre a do rana z ni budě Bardotka. Pro mně su všecy krytycy potřebni jak tasemnice. Žiju z cyzyho, každeho enem otravuju a jedine co uměju, je produkovani smradlavych članku. Krytyka budě dobra tenkrat, až krytyk budě mjeť ikve vyšši jak autor. A to se něstaně, bo pak už z něho budě taki autor. Česke krytyki navic taka metamorfoza vubec něohrožuje, bo enem paru z nich je bystřejši jak Tatramatka.

 • ostrafuck

  Šarce z šestnactkiTuž ja ti Šarko něvim, esli dyž řeknu děvuše, že je plocha jak draha a se svojim pyskem by vyděsyla i vetřelca, budě to k čemusyk dobre a do rana z ni budě Bardotka. Pro mně su všecy krytycy potřebni jak tasemnice. Žiju z cyzyho, každeho enem otravuju a jedine co uměju, je produkovani smradlavych članku. Krytyka budě dobra tenkrat, až krytyk budě mjeť ikve vyšši jak autor. A to se něstaně, bo pak už z něho budě taki autor. Česke krytyki navic taka metamorfoza vubec něohrožuje, bo enem paru z nich je bystřejši jak Tatramatka.

 • XxX

  Souhlas s nekteryma z vrchuNo ja nevim…proste se mi ty patecni kidy zdaji celkove posledni dobou hodne slabe…sem tam dobry frk,ale chybi tomu nejak ten naboj.Ostravacek trosku vari z vody,ze???

 • aja

  jen pišahoj ostraváčku, jen piš všechno co Tě napadne, o tom to přece je a ne o tom co by chtěl kdo z nás číst. Každý si v tom to svoje najde a kdo nechce, ať to nečte. Jinak jako vždy, moc pěkný. Díky

 • Henten

  Reakce-35,36Tuž ja myslim. že je rozdíl kritizovat děvčicu, která za svůj vzhled nemůže a něčí tvorbu…tam může být kritika přínosná, protože si člověk uvědomí, jak jeho výtvory ostatní vnímají a pokud chce,něco s tím dělat…nemyslíš?

 • ostrafuck

  hentenoviA ty už sy viděl krytyka, kery naučil basnika psa’t, zpěvaka zpivať a herca hrať. Ja ni. Zato sem viděl kupu zepsutych autoru, keřy začnuli psať pro krytykuv a ni pro sebe a ludi.

 • Koudy

  Pro OstrafuckaOstrafucku,ty jsi se mi zda velky Pan chytrak,ktery se rozhodl,ze nas tady ubije jeste vtipnejsima kidama nez Ostravak.Sem tam se ti to i povede,ale dneska jsi trosku prestrelil ne?(viz36) Nez neco napises tak se trochu zamysli.A kdyz mas takove slovni prujmy,mozna by sis mela zalozit svuj vlastni blog.

 • qe paso?whass up?:))chej, whass up? :) irish.bloguje.cz

 • Reiko

  Irish, go home :-)Aáá, hlavní obohacovatel diskusí u Ostravaka je opět zde se svým intelektuálně náročným hodnocením článku.Můžeš si blábolit, že tady hážeš své odkazy jen proto, že chceš pozdravit kamarády, nebo něco podobného, ale to, že uvádíš odkaz jak v políčku „Matě internetove stranki“, tak i v textu příspěvku, tě jasně prozrazuje :-) A já se ti z plna hrdla směju :-)))Bobíku, takhle čtenáře nenaženeš :-))

 • XxX

  IRISHIrish, jsi fakt trapny.Kdyz TAK STRASNE NECHCES,aby si ty tvoje stranky nekdo cetl a pises si je jen PRO SEBE.Tak tady neopruzuj!!!!!!!!!!!!!!!!

 • chichichimam jeste jedny,to cumis zavistivce,co?jo, a z toho ze prectete muj clanek budu zase mesic zit, tak kurva KOUKERTE OTEVRIT TY STRANKY NEBO SE NASERU:))delamsi prdel,ty si opravdu myslis ze to takhle chodi>?akorat par lidi chtelo vedet jak ziju a ja vim ze tady je potkam, tak sem to sem hodil.ostatni me nezajimaji, VY TUPE CESKE PALICE CO ZA VSIM VIDI ZISK A SLAVU:)_))))ostatnim se omlouvam, ale ja se nekontroluju.irish.bloguje.cz

 • REIKO:)muzu si te vzit na prevychovu?

 • IRISH

  beru zpet, to bych musel byt fakt VELKY vul abych s tebou vubec ztracel svuj drahocenny cas:))blb se stejnou prezdivkou uz mi psal drive, ale jeste jsem opravdu nevidel ty TVE stranky. PROC MI TEDA SAKRA VUBEC NECO PISES?NECTI TO A BUD V POHODE,je mi te lito zakomplexovana osobo REIKO co NEUMI NIC JINEHO NEZ PATRAT A KECAT JINYM DO TOHO Co DELAJ A CIM SE BAVI> NEJSPIS SE TOTIZ SAM NEUMI BAVIT VUBEC..Jinak zdravim Ostravaka, ten se tu ted na tu diskuzi urcite diva a rika si a smeje se co jsme to za voly.

 • eunka

  DííííkyOstravaku…sice sem ze západu Čech, ale švíca v Brně mi koupila tůty Tvoje knížky a když sem jela domů do svýho rodnýho Plzeňskýho kraje, tak sem celej jeden díl přečetla skoro celej, no byl to fakt mazec!! No i sem se kolikrát přistihla, že se směju fakt dost nahlas, ale to mi bylo fakt fuk, páč jsem se smála fakt upřímně, jako už dlouho né. I když mi dělalo trochu probléém někerý slova přeluštit, nakonec sem snad pochopila. Inu, díky za Tvuj bezkonkurenční humor a snad sem Ti uďála radost za tůtu svojíí kritiku a že to čtou i plzeňácíí a klatovácíí……jen tak dáál

 • Denis

  OstrafuckVy ještě nevíte, že Ostrafuck je vlastně dřystajici Ostravak?

 • Dusan

  Skvělý dřystOpravdu se povedl. Vždyť je to skvělá satira na fungování našich zastupičů! Je vidět, že Ostravak je „chytry chlopek“. Je fajn, že nepíše jen o svém soukromí, páteční příspěvky mají jinou dimenzi. Ostravaku bravo

 • ostravak

  49A to zas ni. To bych o tym musel cosyk vědět :-)

 • docluk

  Kritika je fajna……a je velmi lehké kritizovat, že je cosik, špatné bo se mi to nelibí. Navíc je to anomymní a o to to je lehčí. Já obdivuji poetiku ostravaka a když někdo můj pohled nemá, tak mě to zlobí a o to víc, že se znaží o „nápravu mého ostravaka“. Ostrafuck je vtipný, a tak zatímco já bych sprostě nadával, on všechno obátí v žert a projevuje svůj nesouhlas s takovými kritiky pohradavými úšklebky. Díky ostravaku, ostrafucku, skvělé.

 • ostrafuck

  In Prujem VeritasTen pondělek byl jaksyk akčni a něrvni. To budě ta jarni unava. Tuž postupně.Kouďák 41.Velki chytrak a ešče ku všeckemu Pan. To bysem chtěl aspoň chvilku byť. Bohužoužel, s moju chytrosťu to tak slavne neni, bo sem se zamyšlal cely den, ale furt temu něrozumim. Buď ma pravdu Šarka, že každa krytyka je dobra a v tym přypadku je dobra i ta moja, či mam pravdu ja a pak něni o čim dysputovať. Tuž ale jak maš tych krytykuv rad, ber se jich všeckich. Su tvoji. Zrobiš dobry skutek, bo jich něchcu ani Kubišova se Srstku. A mi chyběť zaručeně něbudu.Denis 49. Ni. Ja su enem taki ostravakuv apendyks, to slepe střevo na guvno, kere se ozve dycki enem jak ho poškadli cosyk zepsuteho či pikanterniho. Ale je to od tebe pjekne.Ostravak 51. Aji ja.Docluk 52. Ja.

 • tomaso

  Sny su z těchfilmů, na které ostravak furt čumí.

 • Neva

  Ostrafuck…Tuž je to jakesyk šumne, ta dyskusja tu kolem Tebe, sama sem z teho jakasyk zmatena, možna sy i mě trochu překvapil, ale je fakt, že v te pale ma každy svoje nazory. Ja mam rada Ostravaka, ale tež se někdy pozastavim nad tymi patečnimi glosami v gazetach. Ty už se totiž robit musa, bo je na to zmluva, domluva, zamluva… Ale lidi, už ste slyšeli teho gizda na Impulsu? Ten dneska pravil: „musim se najit jakusyk babu, bo posledni pusu sem dostal na vanoce od manželky a to se nepočita. A štajger dycky řika: „chlap bez lasky je jak šachta bez uhla…“Takže to jasně neni naš Ostravak, i když tak fajně mluvi, bo je ženaty.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>