Dluha zyma je na prd

Ostravak DNES

Němožu se pomosť, ale letošni zyma už mě fakt smoli. Už se přypadam jak ty srnki, kere su tak utahane, že němožu dojsť ani ku krmelcu. Předevčerem sem se na šichtě zahral na novinařa a zrobil sem taku malu anketu, jak ludě řeša tu zymni depresyju.

Baby vedle v kancliku začly dřystať jedna přes druhu, že na to je jediny lek a to zajsť do nejblišiho obchoda a kupiť se cosyk noveho na sebe. Jaruna hned stanula od stola a ukazovala mi novu bluzku, keru se kupila v ponděli a hned ji pry bylo lepši. Pomyslel sem se, že kdybych se cosyk takeho kupil ja, tuž by se mi přytižilo. Potem sem rači valil pryč, bo se to jaksyk zvrhlo a roby se začly chvaliť, co se kera kupila pěknějšiho a lacnějšiho. Na chodbě sem zaslechnul, že se Božena kupila novu podprsenku, ale než sem se ju vratil skontrolovať, spoměl sem se na stav jejiho hrudnika a valil sem zpatki do svojeho kancliku. Šak němusym vidět všecko.

Cestu do kantyny sem potkal sekretařku od řydi (tu chitru bloncku). Ta mi natěšeně odšvitořyla jak přyhřata sykorka, že nejlepši lek na dluhu zymu je novy chlop a zalibně se zahleděla na svuj novy tydlifon zavěšeny na krku. Tuž nevim, esli by mě chlop dostal z depresyje. A nova roba? Sem spokojeny s dosavadnim modelem.

Jak sem potem volal segře, zdrbala mě, co ju otravuju, jak čuči na duležity dil seryjala a že mojich zymnich depresyji už ma plnu přepravku a ať idu robiť na zahradu, že je třeba pomaly přypravovať na letni provoz a robota leči a kdovico eště… Rači sem to zavčasu tipnul. Našim sem ani něvolal, bo na moju depresyju by navalili aji tu svoju.

Na oběd bylo cosyk divne barvy, tuž sem se rači moc nedival do taliřa a pokračoval v reportaži s chlopama u stolu a v okoli. Mirek se mi vychlamal, že on žadne take pocyty něma, ale u něho to je jasne. On něma skoro žadne pocyty, ani emocyje, bo všecke každy den splachuje pěti dvanastkami a dvumi štamprlami ferneta. O vikendu ma změnu, to se dava deset piv a pět štamprli. Ma to tak kdosyk pěkně nalajnovany život.

Michal to řeši tak, že jak je mu zle, napusti se vanu bublinkami, kolem postavi svički, pusti fajnu muzyku a relaksuje. Všecy sme se na něho divně podivali, jak bysme ho viděli poprvy raz a ja sem položil doplňujicy otazku, esli tam leži enem tak bez roby. Kamil se ho zoptal, esli mu fakt ku štěsti stači tolik vody. Zdenek pravil na celu kantynu, že to je jakesyk divne. Michal něchal taliř nědojezeny, pravil že sme hňupi a rudy jak zaniceny beďar valil pryč. Tuž fajn, že vime, co mu kupiť na narozki. Zbytek už potem moc nechtěl dyskutovať. Pry jim ta zyma ani něvadi a podobne dřysty prdy.

Jak sem šel večer na jedno, po třetim sem se poptal eště bandy u okolnich stolu. Jeden to řeši žradlem. Jak to na ňho přyjdě, vali do nejbliši cukrarni a vykupi ju. Akurat že už se něvidi ani na buty. Dalši se zavře do obyvački, naleje se viski a vrhně se s Holmesem do patraňa. Třeti, taki mlaďoch, kery tam moc často něchodi, take problemy něma, ale kdyby měl, zašel by se zahrať fotbal. A posledni znamy enem poklepal na vnitřni kapsu saka, že tam ma male chemicke kolegi, keřy dycki pomožu.

Moc mudry sem z teho něbyl. Jak sem se motal dom, potkal sem znameho z vedlejši ulice. Ten se prvni přeptal na moju otazku, bo mi asy napoprve něrozuměl, ale potem pravil, že se ho nic take nětyka, bo ma na starosti bandu mladych gizdu, kere každy tyděň navleče do turystyckeho a lezu po lesach a horach. Pravil sem mu, že jak to něvadi jeho robce, tuž to je fajne. Ale to sem asy zdrbal, bo zamumlal, že už je patnasť roku šťasně rozvedeny a spichal pryč.

Večer, než sem usnul, sem dumal, esli s tym mam otravovať aji svoju Blanku. Moc se mi nechtělo, ale nakoněc sem ju vytočil. Cele sem ji to pomalu převykladal. Chvilu bylo ticho a potem mi navrhla, ať se stavim, že se dame společnu vanu s bublinkami, vedle sviček budě stať šampus a jakesyk ty sladkosti, večer se cosyk přečitame, na druhi den se s malym Dankem možu dať fotbal a potem ji zajděme cosyk kupiť.

Tuž ty roby maju dycki jakesyk řešeni po pazuře.

No comments yet to Dluha zyma je na prd

 • Sysel

  1.Prgo (to jsem vždycky toužil napsat)

 • Jumbo

  BeďarRudy jak zaniceny beďar :-))))))))

 • uz za parneboj, clape, uz je to za par. Alespon uz nepada ten bilej humus. Za chvilku zase budeme nadavat na vedro. Pro sysla – parada ze ses 1, ale proc to pises 2x? Uniklo mi 3. misto. :(

 • sarka

  Bílé pekloVcera jsem tento film videla na DVD a doporucuji shlednout. Uvidis, ze to mohlo byt s tou zimou jeste horsi, hned to spravi naladu:-)

 • kozlovjan

  jarní únavaNo na mně už to taky leze ta deprese, ale hlavně jarní únava. Tož eště že máme ty roby, u kerých je možné spočnút

 • ostravačku to maš pravdu, zima je nanic

 • katka

  co ked dostanem jarnu depku jaa doma mam chlapa ktory caka ze ho budem tahat z jeho zimnozdochlych nalad?

 • Pé eS

  Depkapostupne : jarná únava – únava z letných hicov – jesenná nostalgia – zimná depka :-)))))))))))

 • wojcieszek

  alenotaq!!!ten mladeznik ma pravdu predsedo…. proti zime se musi bojovat pohybem… ja davam ve ctvrtek fotbalek v telocvicne, v nedeli snowboard na svahu, a bud si jisty ze zimu vroucne miluju!! doufam ze snehova pokryvka na my hore vydrzi aspon do konce dubna!!

 • alex

  all togetherJediné pozitivní zjištění – nejsem v tom sama. Sedím v práci úplně zničená tou hroznou vůbec ne ladovskou zimou, která v Praze vypadá o to hůř, že tady není sníh. A teď si můžu přečíst, že kdekdo je na tom taky zle. Není to ta správná vzpruha, kterou i nadále hledám (marně), ale je to uklidňující, že i ostatním hrabe. Přijdi jaro přijdi alex

 • if

  No právě Ladovská…Nechala jsem si vypálit Pražskou pálenou a ta Ladovská zima, je přesně vo tom!!!! A když ji tak poslouchám, tak se rozveselím. Se soucitem pomyslím na sněženky, ktrý mají nad sebou aspoň metr toho bílýho. Ale kdybych neměla tu blbou rýmu, tak mi zima vůbec nevadí, já ráda na běžkách a je to krásný! Nezoufejte jednou se to převalit musí!!!

 • Věra

  Ale no tak,je pátek, za dvě hodiny padla, depka má nárok až v pondělí ráno. Užijte si volné dny, ať je venku jakkoliv.

 • Miuan

  Blanka to vyřešila…Jak je vidět, baby maji všechno hned vyřešene ke spokojenosti všech zučastněnych…

 • fox

  S robou se to dycky vyresi

 • aja

  souhlasNaprosto souhlasím se 13, vidíš Ostraváčku jakou chytrou ženu sis našel? A to jaro taky brzo přijde, uvidíš!

 • Dejf

  ReseniTo Blancine reseni je proste SUPER. Asy ti ju zacnu zavidet 😀

 • Taky…mně už ta zima smolí bo nemůžu na kolo (no můžu ale v zimě je to hubu. Ale co nadělám…však už to snad brzyk skončí a bude jaro, možná.

 • Húlúvú obvykle nepíše,ale když píše, CHVÁLÍ OSTRAVÁKA a pravidelně ho čte.

 • dart

  Ani omylemPuvodne sem tu chtel cosi zbleptnut,ale zase by se teho chytil krysak, kereho snad ani neznam,ale kazdopadne on zna mje a ma pravdu o mojim zivote a pravdu o mje netreba publikovat. Taxe mjejte fsici fajne a Radegastu zdar! dart.

 • Ježikača

  založme klubnad mými depresemi by zaplakal i Woody Allen, ale je fakt, že pomáhá světlo, rokec a aerobní pohyb. a ač to moje cynická huba nerada říká, dobré skutky. tak si to přeberte.

 • vap

  Yeah, the spring will come sooner then you can imagine. One morning, you ĺl breth deeply and you ll smell a spring everywhere. Its no so far from today, believe me.

 • mama

  RymaKrom toho ,ze uz jsem dva tydny nachlazena,to neni tak spatne,delam si casto dortiky se slehackou a same barevne jidelka ,to pomaha taky proti depresiim.Dobrou chut!!Do leta a do plavek je jeste daleko! :))

 • Lumír

  OstravačekNeříkejte mu Ostravačku, dostávám na něj chuť (pro mladší a cizince: Ostraváček – kdysi smetanový krém z ostravské mlékárny).

 • TvargleOstravačku, kratky zobačku, dobrý fejetónek ! Ale co týče deprese, existuje jediná potravina, která skutečně (vědecky ověřeno a zdůvodněno) pomáhá léčit depresi – a to olomoucké tvarůžky ! Hovořil o tom dokonce před pár týdny jeden pan doktor v televizi. Na co brát nějaký chemický tryptofan, když to samé obsahují tvargle?! No ne? Tak chlapi…, dobrou chuť !

 • Fišta a Pišta

  LékVčera jsem vyslechl pěkný dialog. Tak se léčí depka! Podotýkám, že to bylo v 7 hodin ráno v tramvaji a z obou zúčastněných už dost táhlo: „Kaj iděš?“ „Do Hitlera. Tam je nonstop a mam tam svoje kočky, tuž to budě fajne.“

 • Edisko z Těšina

  Pro 24 – Lumír: maš recht, ten ostravaček byl moc fajny, nejlepši byl, jak se otevřel. A pak tež šmakoval nejvic nakoněc, když se vylizoval ten kelimek. A byl to vubec fajny viceučelovy vyrobek, bo z tych kelimku nas každy rok na jaře pani učitelka na narodni škole v ručnich pracach učila, jak zrobit fajny maly květinaček pro mamu ku emdežetu…Navic ostravaček byl cosyk, co ostatni obyvatele republiki něznali a plnym pravem mohli měť pocyt, že byli o cosyk ošizeni. No a temu, aby zme my tu něbyli něopravněně zvyhodňovani a ti ostatni něměli pocyt meněcennosti, tak se kajsyk v Praze na jakymsik potravinovo-mlečnym ministerstvu vymysleli hnusny Termix trojiho kolorytu (jeden byl žluty, to měl byt vanilkovy, ružovy byl pry jahodovy a ten jedovatě zeleny byl pry pistaciovy). Stejnak se to žrať nědalo a třykrat sem po tych humusach měl v krku pocyt šmrigelpapira. Enem třykrat, bo sem skusil enem ty třy barvy, vic sem to už něžral, bo sem se měl celkem rad. A bo se furt ešče mam rad, tak dneska něžeru ani Danony a take podobne škrobove napodobeniny. Ešče tak nanejvyš zežeru jakysyk ten vyrobek z Kunina, bo tam maju fajne basketbalove mužstvo… Ale stejně nejrači konzumuju čepovane aji flaškovane vyrobky ze Smichova, bo mam taky pocyt, že pražacy z nimi chcu na mě odčyniť tu staru, davnu křyvdu, keru sem kdysyk davno na učňaku na Donbase utrpěl něuvaženu komzumacu tych třu Termixu… :))) A samozřejmě že z mlečnych vyrobku se ku tym smichovskym lahodnym napojum hodi nejvic olomucky tvargel (tajak pravi nade mnui Kódl), o tym žadna!!! 😀

 • ed

  blankaje fakt spravna baba.

 • PXV

  To je zase literatske jaksip..ale je fakt, že k depresím se tato zima hodí jako peníze ke šrajtofli.

 • jeni

  ostravaček v kelimkuPro všechny, kteří tu zavzpomínali na Ostravačka, lahůdku největší – stale se vyrabi a prodava (nejčastěji ho kupuju ve večerce u Jindřicha) a chutna pořád stejně jako za starych času. Pokažde když prijede muj milovany chlop, puvodem z pražskych Vršovic, vyžaduje tak tři kelímky k snídani – nejlépe s autíčkem :-)Navrhuju bojkot PRIBINÁKŮ a jiných svinstev a návrat k ostravské klasice :-)

 • super čteni na dovolenu

 • Anonym

  Super kidy ostravaku :-)mas suprovni kecy, včera jsem si četla tvoji knížku a smala jsem se az jsem brečele 😀 popisoval si jak si byl s malyma pajtasama od segry na baniku :-) no proste super :-) uplne te žeru :-) jsi ten nejlepsi!!!!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>