Ples nebo lyže?

Paru dni sem byl z teho pozvaňa na ples nervozni jak vrana u krčniho. Prolez sem šifoner a povytahoval veškere hadry na take akcyje a celkem sem znervozněl. Galaty se mi jaksyk samy od sebe v pase zmenšily. Divne bylo, že na delku zustaly stejne. Jak sem se na sebe navlek sako a skusyl sem roztahnuť ruki, zařeknul sem se, že musym přestať posylovať, esli raz začnu, bo to v ramenach jaksyk divně zapraštělo. A dopnuť to tež něšlo. V leve naprsni kapse sem našel prazny obal od olački. Chvilu sem dumal, co sem to na tym maturyťaku vlasně robil, ale potem sem se spomněl, že sem to musel mět oblečene eště na segřyne svadbě. Mam syce paru vypadku z pruběhu cele akcyje, ale jasně se uvědomuju, že tam něbyl žadny objekt, kvuli kereho by stalo za to vyhodiť do luftu osumnasť korun (no vlasně tenkrat byly lacnějši). Jak sem ten zmenšeny oblek svlikal, enem sem něchapavě krutil hlavu. Potem sem eště pohledal košulu, tuž z tych třech se snad kerusyk vyberu. Než sem večer usnul, depresyju ze sobotniho plesa zahnalo přemyšlani o tym, co sem to tenkrat vymamlasyl na te svadbě.

Na druhi den sem se po šichtě vydal k mojim oblibenym dodavatělum hadru. Na mistě sem zystil, že ani jeden Kato něprodava obleki. Tuž co to je za burdel? Obešel sem eště raz cely Asor a aji byvalu Hrušku, ale nic. Zufaly sem zavolal segře, kaj se vlasně prodavaju obleki. Chvilu sem dumal, že bych se zoptal, co sem to robil, jak se ona vdavala, ale zavčasu sem se zarazyl. Jasne, že jak by to věděla, měl bysem to každy den na stole. Nebo aspoň v tydlifoně.

Segra měla celkem fajnu naladu, tuž mi poradila, ať skočim do Lasa a nebo do Prostějovske na Kuřym rynku, ale nejlepši budě zajet do Polska. Tuž to asy do soboty do plesa něstihnu, uvažoval sem nahlas. Enem se usmjala, co sem naraz taki hrr do plesaňa, včil v sobotu a přyšti tyden s Blanku. To už sem začnul tušiť jakusyk zradu. Rozlučil sem se a zavolal Blance. Kura, asy na mě leze Al-Zhajmer, bo sem se fakt dupnul o tyden. Blanka eště pravila, že přecy by po mě nechtěla ples tak nahonem. Šak je třeba se přypraviť, no ni? Od radosti sem se kupil na večeřu třy větrniki.

Na druhi den sem na šichtě s bandu probiral, kaj se mam kupiť oblek a všecy se shodli na tym Polsku. Zas sem uvažoval nahlas, že bych tam moh v sobotu zajet, bo segra mi konečně v patek vrati moju drahu Felinu. Chlopi na mě čuměli tajak Eskimak na sněžny pluh a pry kaj chcu cestovať v sobotu, jak se jede na ty lyže, dokavaď je eště snih. Jake lyže zas?! Ledva sem se spamatoval z přypravy na ples, tak zas jakesyk lyže?

Přypoměli mi debatu před sto rokami, na kere sem pry odsuhlasyl učasť na podnikove lyžovačce. Za boha sem se na to němoh spoměť. Tuž to budě asy fakt ten Alzhajmer. Pomalu by sem se měl chistať do domova duchodcu. Chvilu sem se skušal vymluvať, že mam cosyk domluvene s jednu robku, ale to enem přyvitali, že pry ať ju vemu sebu, bo jedno misto je volne a je třeba ho zaplniť, bo inač budě odborařski štajger pyskovať jak šlajfira, že do nas furt vala tolik chechtaku a my se teho něvažime. Krutil sem se jak Hadamčik na tiskove konferencyji, že nejsem přypraveny, že němam vybavu a podobne dřysty. Během oběda bylo všecko zařyzene. Partyja naraz byla kolegijalni, bo ten mi pojčal stare lyžaki, druhi zas lyže, třeti mi pojča hulki, jedna je syce nalomena, ale ani se teho něvšimnu. Skušal sem eště, že němam ani bryle, ani šponovki a to už se začli čučet trochu něochotně, ale nakoněc se kdosyk našel, kdo ma kolegu stejnak velkeho, jak ja. Nakoněc sem eště vyrukoval s tym, že na svačinu chcu třy řyzki, ale to už mě poslali do dupy aji s řyzkami. Na pul pysku sem eště dodal, esli to všecko maju aji v damskim, ale vypadalo to na defenestracyju přes zavřene okno, tuž sem pravil, že robce rači zavolam, aby to nězhaňali zbytečně.

Jak sem tušil, Blanka byla lyžovačku nadšena a uklidnila mě, že s vybavu se němam robiť starosti. Nabizal sem ji, ať se přeje cokoliv, že všecko zařydim, ale jak sem viděl Pepika, jak šaha po te těžke knižce, rači sem to zamluvil. Blanka se enem smjala, že sem hodny, ale že fakt všecko ma.

Večer sem se stavil domluviť detajly a mezy řeču a kafem sem se postěžoval, že sem jaksyk vyrost z obleka. Blanka pravila, že esli je to ten, v kerym sem maturoval, tuž se ani nědivi, ale esli chcu, že se mnu přes tyden zajdě do obchodu. Zkušeně sem navrhnul, že co kdybysme zajeli do Polska, ale potem sme se shodli, že co jak tam něbudě žaden na mě a skušať se to venku v take zymě tež něbudě to prave. Potem mě napadlo, jak vlasně vi, v čim sem maturoval. Pry viděla jakesyk fotki u segry. V te chvili mě zas bechla do paly zevnitřku ta spominka na ten prazny obal v saku.

Jak sem šel dom, pravil sem, že se eště mrknu na chvilu za segru a Blanka šla se mnu. Segra potvrdila, že mi auto hodi v patek na šichtu, bo jejich nova kara už skoro stoji za rohem. Ten Adam je zlatičko, pravila eště. Trochu sem se osypal a jaksyk se mi nědařylo zavesť řeč na ty fotki ze svadby. Potem eště přyšel švager, bechnul mě po ramenach a mrkal jak by měl v oku opar, pry esli zapařyme na plese tajak na Stodolni. Asy sem ty oči vyvalil moc, bo obě roby se na ňho zle zamračily, že to mělo byť překvapeni. To sem vubec něpochopil, co na tym mělo byť za překvapeni. Blanka mi potem na schodach vysvětlovala, že měla strach, abych se tam sam něnudil a tak pozvala aji segru s šimpanzem. Tuž třyrazy slava! Jak se tam cosyk vymamlasy, budě o tym vědět cela familija eště spiš, než se dostanu lokalku dom. Spomněl sem se na Jarunu a skusyl sem se zatvařyť tajak kuřy řyť a asy se mi to povedlo, bo mě pohladila po vlasach a šeptla mi, že v sobotu možu přespať u ni, bo Danečka se bere na vikend Adam, jak ona ma ty lyže. Nalada se mi trochu zlepšila a aji ty pupinki splaskly.

Než sem zachrapal, přectavoval sem se, jak už se druhi den povezu dom svoju milu karku a těšil sem se jak kdysyk na Bolka a Lolka. Jak už sem byl skoro v Chrňakově, bliklo mi, že mam jakesyk fotki ze segřyne svadby doma. Něchapu, kaj sem vzal sylu vyhrabať se z vyhřateho lužka a vytahať všecke krabice. Naraz sem byl zas zbuzeny. Probral sem cele svoje děctvi (tych fotek něbylo moc, bo foťak byl tenkrat drahi…), všecke pajtaški, jak byli mali a segru eště bavilo zasobovať celu familiju jejich vyvojem, potem aji paru fotek mamy s fotrem, jak se brali a jasne, že až na dně paru fotek ze segřyne svadby.

Spať sem šel klidny, bo kolca docvakly na spravne mista. Na jedne fotce sem byl enem v košuli a moje sako, kere bych poznal na sto metru, měl na sobě švager. Eště na tym nejsem tak zle, bo sem se na všecko spomněl – jak segře byla furt zyma, tuž ji jeji paru minut čerstvy chlop – otužilec – nutil svoje sako. Ji to přypadalo take romantycke, tuž ho furt nosyla, akurat že gizdovi byla asy potem zyma, tuž se vzal bez dovoleni moje, jak ju jel hledať, jak ju uněsli.

Kurnik šopa, co ten všecko něstihnul…

No comments yet to Ples nebo lyže?

 • sturzi

  prvnisuper

 • Žeby prvni?Každy se tu honi o prvni misto, divam se kdy je to tu přidane – no fest rano a ja to čtu po osme hodině a eště žaden něpiše radostne vykřiky že je prvni….. Jo kurňa Ostravaku přiznifci ti něpišu asi zaspali no to je den….. Vidiš stara dobra Truda to musi zachraňovat….

 • Jitka

  Teda ještě že tě Ostravaku nevydefenestrovali, nedrazdi je tolik, kdo by potom psal tyhle senza kydy?

 • Mo

  DobrýFakt super

 • bobik

  :)……zařeknul sem se, že musym přestať posylovať, esli raz začnu….. to mně dostalo :))

 • if

  prazdný obal od čeho?Olački ? je to to co si myslím ? Asi jo !

 • tocra

  supertož dobre…

 • marie

  segra se šimpanzem…to mi nedělej, málem jsem hodila záda!a vrána u krčního, to je ještě lepší!!!!

 • Super vyhlidkyHola, tak ples se simpanzem Ti moc nezavidim, ale tu lyzovacku jo, jestli budete mist slunicko, tak to bude paradni a jeste pockej, jak budou chlapi z prace na Blanku valit oci. :-)

 • džejn

  :-)))))))))))))))))))))))Al-Zhajmer.. málem jsem spadla ze židle … :-)))

 • gotyš

  fajnezas po dluhe době to bylo o něčem….směju se už hodinu a počitam, že další hodinu budu…jen tak dalej

 • katka

  ???ale jak sem viděl Pepika, jak šaha po te těžke knižce, rači sem to zamluvil.??? to mi vysvetlite

 • Anonym

  ale ja neviem čo sú olački a rada by som. Prosím, kto vie?

 • Zuza

  To [12] a [13]„ale jak sem viděl Pepika, jak šaha po te těžke knižce, rači sem to zamluvil.“ – sahal po knizce, aby ji po nem hodil…olacka=kondom

 • Docluk

  Ty fory jsou skvěléKato není muj oblibeny dodavatel hadrů, protože jejich standarty velikostí jsou take pomenší. Ale zase příjemné rozptýlení při pondělku. Jak fajné číst si v ostravštině. Diky, ostravaku.

 • eine kleine deutchlander

  te senko, eši to o té svajbě belo tak jak meslim, tak temo dacanovi ( me tode rikáme „sestrojebec“) bodeš moseť dať po paščece, to jako po čoni. a nebo se pleto aten tróba měl takovó radosť že jo našel, že se neodržel. no podobny be mo to belo oboje. Ešče se ho přepté.

 • Srandanení co dotat zas jsem se dobrře pobavil

 • aja

  superjako vždy, za jedna! Ať se Ti vydaří lyže a vraťte se i s Blankou v pořádku, ať má kdo psát.

 • mama

  HezkeMoc hezke cteni,preji dobry vecer :)

 • mamca

  Jak to ctu tak se chechtam tak nahlas, ze je me jiste slyset po celem panelaku. Ostravaku, kdybych vedela ze na me ceka tvuj fajny dřyst, tak bych si dnes taky od radosti kupila tri vetrniky k veceri :-)

 • milda

  :-)opět sqělé chachare! Díky db

 • Jana

  Jako vždy skvělé. Jen tak dál. Vždy se těším na tvé další příspěvky, to nemá chybu.

 • InuOstravačku, kratky zobačku, holt s přibývajícím věkem i kila přibývají „Galaty se mi jaksyk samy od sebe v pase zmenšily. Divne bylo, že na delku zustaly stejne“. Kódl

 • petr

  Hulki?Ostravaku, k lyžam jedině tyčky. Hulki tak možná ve Špindlu.

 • Prajzula

  Superopět super, jako vždycky.

 • Skvělé!Chlamu se jak pominutá :-). Jenom musím dávat pozor na kašel (bo su marod)! Hezkou lyžovačku a doufám, že se s námi podělíš o zážitky. Už teď se těším…

 • babi

  Jak to delas,ze tam vzdycky das 2-3 modra slova a My Ctenari musime /chceme..nemuzem odolat/ tuknout a dostanem se k pribehu pred +-1/2 rokem. Kdy ty vlastne spis? Nebo jinak receno,kdy ty vlastne pracujes?Je to mile cteni.

 • byt tebu, tak bychbyt tebu, tak bych volil ten ples

 • Do Ostravaku

  Ova v PrazeV metru jsem zaslechla,chachara(100%pražaka, ktery se snažil pochopit tvoji knihu)jak pravi dvěma slečnam sedicim kolem jeho pazur : helee roštěnky,vííte co to v nějaký Vostravě nebo co,znamená CÍP? To je prej nějakej debil woe… A víííte co tam u nich znamená OLEČKA? To jsou pánsky ochrany, jsou ňáký divný co? Ještě, že už jsem musela vystoupt, bo bych mu musela ukazat zrcatko,at se podiva jak takovy opravdovy cyp vypada….No nic,at zije naša Ostrava

 • Do Ostravaku

  Ova v PrazeV metru jsem zaslechla,chachara(100%pražaka, ktery se snažil pochopit tvoji knihu)jak pravi dvěma slečnam sedicim kolem jeho pazur : helee roštěnky,vííte co to v nějaký Vostravě nebo co,znamená CÍP? To je prej nějakej debil woe… A víííte co tam u nich znamená OLEČKA? To jsou pánsky ochrany, jsou ňáký divný co? Ještě, že už jsem musela vystoupt, bo bych mu musela ukazat zrcatko,at se podiva jak takovy opravdovy cyp vypada….No nic,at zije naša Ostrava

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>