Sobota na dupě

V patek mi segra podle domluvy dovezla Felinu na šichtu a ja sem misto oběda oblitaval, hladil, leštil a kontroloval. Segra poděkovala a pravila mi, že v kufru mam odměnu. Zoptal sem se, esli už maju tu novu karu, co slibil Adam, ale na to se jaksyk divně zatvařyla a valila do města. Pry na nakupy. V kufru byla velka bombonyjera (pravy nugat, ten mam rad) a pravy venkovni špigel. V duchu sem proklel šimpanza, bo to by mi segra nězrobila a trochu sem poproklinal aji ju, že mu to pojčala aji jak mi slibila, že ho k moji Feldě něněcha přybližiť vic jak na dva metry.

Jak sem se s tym vnitřně srovnal, šel sem eště chvilu robiť, že robim, bo do koňca šichty daleko. Partyja na mě nězapoměla a svezli mi skoro všecke bebechi na sobotni vylet. Akurat hulki chiběly, bo Lumir nejezdi na šichtu autem a nechtěl ryskovať, že zrobi z kerehosyk duchodca, kery jel lokalku na kontrolu do dochtora, ražniči. Slibil sem mu, že ho za odměnu v sobotu vemu Felinu z domu.

Rano sem se navlek do tych šponovek, svetra a bundy a chvilu sem se prohližal ve špiglu. Zauvažoval sem, že zavolam, že sem nascypany, ale Blanka byla den předtym natěšena jak děcko na nanuk a to bysem ji němoh zrobiť. Tuž co, jeden den ze sebe budu robiť cypa, šak mě něubydě. Do baťoha sem nacpal paru tatranek a čaj s rumem a něnapadně se vypližil z baraku. Jak na sviňu se vracal Marcel s čerstvymi rohlikami z pekarni na Zborovske, bo ta jeho mu před měsycem přyšla na jakisyk šolich ze sekretařku u nich v robotě a od te doby on lita a toka jak hrlička v řyji a robi ji, co ji na tych třech dyjoptryjach vidi. Jak mě viděl, začnul se tlemiť a pry, odkdy su maškarni dopoledně. Vul jakisyk.

Nasmoleny sem bechnul baťoch, buty a lyže do Feliny a zajel pro Lumira a pro Blanku. Byla nastrojena jak obrazek, jak ty lyžařki z tych katalogu. Lumir jak ju viděl, začnul dřystať ty svoje pindy o kvitkach, bo on je taki amaterski Přemek a chtěl se asy skamaradiť. Něnapadně sem mu naznačil do leve ledviny, že Blanka už kohosyk ma. Asy dostal strach, bo zbytek cesty něpromluvil. Ale tež to možna bylo tym, že ty troje lyže ho řezaly do pazury.

Odjezd byl v osum od roboty. Přyjeli sme skoro přesně. V osum pět. Segra asy cosyk porobila s karburatorem, či s kerym tym torem, bo zničehonic se Felda zastavila za rondlem v Hrabuvce a robila, jak by neměla motor. Přyručku „Oprava Felicie svépomocí“ mam naštudovanu aji pozpatku, tuž sem se nězaleknul. Štvrhodiny sem skušal tahať za ruzne kabliki v motoru a jak už sem chtěl zavolať odtahovku, naraz to chitlo. Zničehonic. Budu museť se segru večer trochu podřystať.

Před robotu už stala Karosa s nastartovanym motorem. Banda už seděla vevnitřku a šofer na mě hleděl jak buch pomsty. Honem sme naložili naše bebechi a nastupili. Jak sem nastupoval ja, zamumlal cosyk o tym, že tu naftu mu proplatim. Tuž či sem šejk, či co? Cesta celkem uletěla, zvlašť tym, keřy se posylňovali Kamilovu domacy slivku od jeho bratraňca z Moravy. Ja sem se enem srknul, bo sem před Blanku nechtěl vypadať jak ožralec. Dumal sem, jak budě lyžovať taki Lešek z reklamniho, kery pil jak Olvejs Ultra a v polovině cesty začnul usynať.

Na Bilu sme dorazyli za štyry hodiny, bo jak člověk pije, tuž to musy isť ven a jak člověk moc pije, tuž to musy isť ven vickrat. Na to je jednoduchi vzorec: počet ludi v autobuse krat počet štamprli minus počet kilometru dělene celkovu vahu ludi a počtem kol aji s rezervu. Jak sme zastavovali už asy popate, šofer nahlas pravil, že to je horši, jak když vez před štrnasti dňami štyry druhe třydy na školu v přyrodě. A to tam měli dvě děcka s chorymi ledvinami.

Na parkovišťu se někeřy vymotali jak motyl z kokonu. Leška musel řydič vyvaliť z autobusa nasylim, bo ležel na zadnim štyrsedle a chrapal. Venku se divil, kaj to je. Lapli sme věcy a vyrazyli k vleku. Blanka se enem usmivala a ja sem se snažil tvařyť omluvně. Štajger zajezdu nam kupil karty na vlek, upozornil, že kdo něbudě v pět v Karose, idě dom na lyžach a šel se postaviť do řady. Blanka se obula lyže a divila se, že ja sem eště v butach. Pravil sem, že se musym eště skočiť na vecko a ať jedě beze mě, že ju potem dohonim. Dumal sem, jak to zařydiť, abysme se viděli až na spatečni cestě. Napadlo mě, že podplatim fernetem Fanuša, kery měl nejpěknějši kombinezu a podle obdivnych pohledu okolostojicych rob asy nejdraši lyže, aby mě naučil paru tych fint, jak sjet tu kadvojku aspoň tak, abych jel do špitala přy vědomi. Přyznal sem se mu, že sem na lyžach stal asy patnasť minut na lyžaku kdysyk na zakladce, než mě přeřadili do družstva na udržbu svahu. Pravil, že každy jaksyk začinal a že to určitě jaksyk zrobime. Enem ať klidně vyjedu navrch, on přyjedě hned za mnu a proškoli mě.

Tuž to se lehko povi, vyjeď navrch, ale jak? Ze svojich začatku na kolobutach sem zvykly, že tělo jedě indě jak nohi, ale to se da aspoň ovladať. Ty dvuapulmetrove lyže, na kerych se asy učil mlady Janda skakať, jely enem rovno a skustě brzdiť hulkami proti sněhu. Než sem se dostal ku vleku, bolel mě břuch tajak by mě přepadla banda ťamanu tymi hulkami na ryžu. Jak sem viděl na tym malym laně ty male pajtaški, napadlo mě, že bych to moh zkusyť rači tam, bo ten vlek něvypadal moc bezpečně, ale s tymi Jandovkami se něšlo z te řady otočiť a ludě za mnu začli brblať, esli mi něšibe. Něbylo zbyťa, musel sem se zakotviť. Prvni pokus nědopadnul moc slavně, bo sem myslel, že ta kotva je enem pro jedneho. Chlop, co se dral vedle mě, se tvařyl jak Jaruna po Kinestaru, jak sem drapnul kotvu a snažil se jednu špicu strčiť mezy nohi. Cele štyry metry, co mě to posmykalo, se tlemil. Eště že Blanka už ma Danečka, bo po tym něvim, esli eště raz cosyk splodim. Vkleče sem se skusyl vratiť zpatki a podrazyl sem lyže temu vysmjatemu chlopovi, kery mezytym nasednul na dalši kotvu s jakusyk nastrojenu robu. Jak dlaždič. No něbudu to prodlužovať, napoštvrty raz sem lapnul vedle jakesyk Polki, kera celu cestu dřystala cosyk o svojich děckach. Moc sem ju něvnimal, bo sem měl co robiť, abych to ustal.

Nahuře sme se trochu povalali, bo vystupovani je tež fajna sranda. Enem sem se doplahočil na kraj te kolme stěny a začnul se v duchu modliť, zastavila u mě smykem Blanka. Chtěla to sjet se mnu, ale pustil sem ju napřed, bo mi naštěsti vypla lyža. Jak sem se posbiral ze země, projel kolem Kamil, ale naštěsti se mě něvšimnul, bo sem splyval s okolim. Chvilu sem vyhližal Frantu, kery mě měl proškoliť, ale nikdě něbyl. V duchu sem se převykladal štyrykrat otčenaš a jak sem viděl zas skoro vystupovať Blanku, odžduchnul sem se. Šak co se mi može stať, no ni? Jak se to rozjelo a udržovalo to aji směr, uklidnil sem se a aji se mi to začlo libiť. Nakoněc aji budu lyžovať pravidelně. Tuž ale vydrželo mi to do prvni muldy, takže asy deset metru, potem sem asy deset metru letěl a skončil sem pyskem ve sněhu. Lyže aji s nohami eště kusek jely. Fajny pocyt. Tajak když se vam kdosyk snaži zlomiť hnatu. Jak sem se zas otřepal, bo ja sem nězmar, projela kolem Blanka, tuž sem chvilu robil něviditělneho.

Ani nevim, jak sem se vlasně dostal dolu, ale parurazy mi proběhnul před očami cely život. Byl sem dolamany jak tatranka v michačce. Blanka projela tak zešesťrazy a Fanuš furt nikdě. Jak sem se doplahočil ku vleku, viděl sem ho stať kusek vedle a oblbovať jakesyk třy mladežnice. Vypadalo to, že eště nejel. Vysvětloval im cosyk na svojim vazaňu. Chtěl sem se kajsyk schovať, ale jak na potvoru mě odchitla Blanka a dotahla mě na kotvu. Něchapu, jak se ji podařylo mě na tym napoprvykrat udržet. Druhi a posledni sjezd byl eště horši jak prvni. Ten svah, kaj sem jel poprve, se mi zdal jakisyk přeplněny, tuž sem skusyl ten druhi od vleku. Tam mě aspoň nikdo něuvidi. Po prvnim skoku mi docvaklo, čemu tam neni žadny lyžař. Tež tam mohli dať cedulu „Enem pro snouborďaki“, gizdi jacysyk, no ni? Dole sem poděkoval překvapenemu Frantovi, kery se eště od tych rob něhnul, za školeni, zezul Jandovki a odšmatlal do restaurački na svařak. Jak sem viděl sjižďať fajne oblučki teho navaleneho Leška, docvaklo mi, že lyžař ze mě asy něbudě.

Cestu zpatki sem enem posluchal Blanku, jak se fajně zalyžovala a jeji otazki o mojim lyžovani sem se snažil zamluvať. U ni doma sem bechnul lyže a buty do kuta, osprchoval se, ale byl sem tak dobity, že než Blanka nachistala večeřu, už se mi o tym fajnym večeru enem zdalo. No co, aspoň sem měl fajnu snidaňu.

V ponděli bylo eště fajně, ale včera se mi ta sobota rozležela v dupě a ve řbetě a rano sem zauvažoval, že bych zašel do dochtora pro jakusyk masť. Prvni sem nechtěl, ale rozhodlo to, jak sem zystil, že se asy nědostanu z lužka do kupelki po dvuch. Eště že meškam sam, bo jak by mě viděla Blanka, jak se prvni převracam na břuch, potem po štyrech opatrně zlizam ze svojeho lužka a jak medvěd po zymě lezu kvartyrem do kupelki, abych se dal horku sprchu, řechtala by se jak Šemik. Dochtor mi napsal jakusyk brufenovu masť, ale už mi něporadil, jak se tam mam došahnuť, když skoro nězdvihnu pazuru.

Jak budu tancovať na tym bale, to mi fakt neni jasne…

No comments yet to Sobota na dupě

 • king

  jak bych viděl sebe

 • Lojza

  prvihura som prvi

 • Kajinka

  Je to fakt dobry :) Ze zivota…Podobne jsem na tom s lyzovanim taky. A pil jak Olvejs Ultra je prironani, ktery nema chybu :)) Tesim se na plesovy povidani!

 • Nie158

  a nejsem sama 😉taky jsem letity vyznavac kakac stylu a proto na lyze nejezdim, ale uzil sis to ostravacku a Blanka taky byla nadsena tak to ma byt. Hodne zdaru na plese z toho te muze bolet enem hlava :-)

 • Kozlovjan

  !!!Bacha na to ogare, aj na plese při ploužáku sa dá ledacos zlomit nebo aspoň vykloubit

 • fajne cteni….doporucuji tento clanek zaradit do nejlepsich kydu :-)))))))))))))))))))

 • Radohvězda

  Ladovská zima …Na zakladni škole sem byla v poslednim družstvu na lyžaku, na středni v předposlednim, eště paru škol a pusti mě aj na vlek…

 • Honza

  Zase srandaZase dobry. Byl sem dolamany jak tatranka v michačce – to mě dostalo!Diky ostravaku za pobaveni hned tak po ranu

 • maggie

  .. az mi slzy teklyno teeda musim říct, že jsem se uz dlouho tak nezasmala jak dneska, popis cesty z postele do kupelky, když mne boli zada, styl lyžování… tos mne musel kdesi vidět ??? fakt dobry…. Díky díky

 • Tak to nemělo chybu! Výlet i ty písmenka super. Já stál na těch fošnách naposledy na školním lyžáku a od té doby nic. onehdá jsem taky uvažoval o cestě na hory ale naštěstí z toho sešlo…

 • Zicher

  No ja, jak bych sebe videl …Tez sem na tych pekelnych fosnach stal akorat raz, pet dnu na lyzaku este v sedme tryde. Mel sem enem bezki, ale aj tak sem se pokusne pocital, kolikrat sem sebu riznul o zem (nejlepsi brzda je pad). Vysledek: 216 padu, a to prve dni ani nebyl snih … Mit tam tez nejaku tu svoju Blanku, nehnul bysem se radsi z knajpy :o) …

 • Adéla

  Fakt supr!Po ránu skvělé čtení, smála jsem se jak o život:) Díky a hodně štěstí na plese!

 • katka

  uz som sa davno nahlas nesmiala na ostravakovi… az dnes…dik a nech sa ti podari to rozchodit do plesu

 • Greta

  No to je krásné, jako bych se viděla na lyžích!! A že takové blbosti fakt nedělám (dopadá to podobně). Buď šťastný, že jsi to přežil, taky to mohlo dopadnout hůř. Gratuluji k přežití.

 • jarin

  Uz sem to cet 3x a porad nemam dost. Holt to nejlepsi z celeho dne mam za sebou ….

 • myskamiki

  Jo, vlek na Bile, to je jizda, jako decko – to tam byla este poma – jsem tam mel vzdycky bohovsky start. Maly pajtas + na zacatku prudce nahoru = dvoumetrovy let a pokus o ustani.Jinak s tou kotvou, jaks ji rval mezi nohy jsem rozdychaval 5 minut :-)))

 • aja

  dneska jsi dokonale perlil, co hláška, to perla. Nemělo to chybu, už se těším na plesové zážitky!! A Díky, je to super čtení!!!

 • jitysek

  to nema chybuzdravim te ostravacku, jsem z prahy a kazdy den se tesim na tve pribehy, ovsem ten dnesni je fakt jeden z nejlepsich, hlavne ty tvoje peprne prirovnani kam na to chodis, duchodce a raznici tecou mi slzy jeste ted, skoda ze nemuzu byt na krtu i kdyz ty tam budes stejne inkognito nebo tam vubec nebudes ale kdo vi,pis dal a dal je to skvela vzpruha a moc ti dekuju

 • Gizd

  poslednihurá poslední !!!!!!!!!!

 • Whitee

  Paradicka chlopeOstravaku si machr. Na bile je to pro uplneho zacatecnika docela sesup a tak se nedivim ze ses parkrat vyvalel. Ale prd na to. Di do toho znova a uvidis ze postupem casu pro tebe bude lyzovani cista radost. A kdybys nahodou nemel dost odvahy tak aspon pis dal takhle vyvedene popisy svych akci. Hodne zdaru na plese, hodne hezkych zazitku s Blankou a hodne sily do dalsich vypraveni. Doufam ze na krest prijdes taky.

 • DobréOstravačku, kratky zobačku, dobrá hláška „dolamany jak tatranka v michačce“. K.

 • sarka

  co je spigel?prosim

 • kukal

  špigel – zrcadlo, zrcátko

 • mama

  Jeste ted me boli licnikosti od smichu,taky jsem tak zacinala,fajne ctenicko,alespon na ten ples se hezky oblec.A co tancovat umis????

 • Cajzl z Praglu

  LyzovaniLyzoval jsem tuhle zimu po sedmi letech (kdy mě v rámci nejhoršího družstva naučili padat tak, aby to moc nebolelo) a podobne zazitky jsem posilal kamaradum pro pobaveni take… takze hodne zdaru ostravaku, protože lyžování je věc neuchopitelna a tajemna jak hrad v Karpatech…

 • Ája

  Vynikající počteníčko:-)Tož to jsem se zase nasmála.Denik Ostravaka si zajdu koupit,budu to mít jako relax. Však smích je lék, no ne? Také hodnotím tento článek za jedna.Superrrrrr :-))))

 • krmič

  Pěkné, alejedna malá nesrovnalost: na Zborovské už dávno není pekárna. Aspoň pět, jestli ne deset let. Zato je na jmenované ulici obchod s názvem SOUDKÁRNA PIVA. Takže odkud to ten Marcel vlastně šel? :-)

 • Zbycho

  Bolyni hřbetuSynku, tak to cie beje boleć eszcze w sobote na balu.Jo z kamoszym mioł zaś uchylny napad, zacznyć chodzić do posilowny. Roz do tydnia, cosi zrobić pro ty swoje patnost kilo na wiyncy (nejlapsze by było aby se to przekludziło do prsnich swałów a bicaków. Piyrsze dwa dni po posilowaniu w poho. Ale potym to zaczło. Brzucho. Ty zasrane sklapowaczki. Bolało to eszcze za tydziyń jak my tam szli znowa.Ale teraz uż to je w poho, po posilownie kulecznik, piwinko, no młodo mo zy mnie radość. Przidym do chałupy a pokażde ta samo piśniczka: „Możesz mi rzyc, na co chodzisz do tej posilowny?! Cygaretlami mi tu smerdzisz, piwskym se nalejesz, to je to twoje posilowani?“ Holt taki to je.

 • Pikohk

  no to sem skoro já…takhle nějak to se mnou vypadalo, když jsem byl nedávno na lyžáku…akorát jsem jezdil na pomě stylem, že se se jí držel zuby nehty, místo abych si ji dal pod zadek…

 • Lenoch

  zacatky jsou stejne …Lyzovacka uz mi prirostla k srdci i ji zvladam, ale kdyz jsem to cet, tak jak bych videl sebe pred 15 lety a moh jsem si urvat drzku smichy – holt cizi nestesti nejvic potesi :-) Proto skodolibe doporucuji zkusit jeste bezky, dyt snehu je zatim dost 😉 Jedine co mi vadilo na tomhle clanku bylo, ze ostatni lidi v praci dost nevrazive koukaj, kdyz prijdete do prace, sednete k pocitaci a zacnete se hned chlamat na cele kolo…

 • konečně pořádný článek 😀

 • mar

  Chystám se po 12 letech na lyže ..Trochu z toho mám obavy, ale jak vidím nejsem sám :)). Snad to taky přežiju. Jinak článek super, přečetl jsem si ho hned ráno v práci a marně se snažil maskovat smích. Viz příspěvek Lenoch ..

 • Jojo BilaTak tam to dobre poznam :-) Jedu tam v patek, tak se tesim uz ted. Jinak doporucuju zaradit mezi nejlepsi kydy 😉

 • Stane se..no, ale to je taky nápad jít se dolámat na svah když máš jít na ples ale šak co

 • Kaťuša

  :)diky moc za dalsi prodlouzeni zivota..:)) bylo to skvele!!!

 • blasta

  kdo nezazije……neuveri… ja mel taky podobny zazitky z lyzovani a posledni asi 3-4 roky jsem lyze nechtel ani videt… lyzovani jsem mel za nejtezsi a nejdebilnejsi sport na svete… ale letosni zimu jsem se k tomu nechal znovu dokopat a voila, stacilo kdyz me poradil nekdo fakt zkuseny a po 1 dni uz to slo… a ted me to i bavi… nenech se odradit 😉

 • tohle je fakt dokonalost sama ;)))

 • Díky Ostraváku,že jsi se s námi podělil o zážitky. Když jsem to četla, válela jsem se smíchy. Jo před pár lety jsem na tom byla stejně, ale teď nedám na lyže dopustit a letošní zimu si opravdu užívám. Na horách jsem každý víkend :-).Jinak článek je úplně supr a taky doporučuji zařadit do nejlepších kydů.

 • Těžký paranoik

  Jojo, to já si na lyžáku pěkně pokurvil koleno a kotník, od tý doby jsem prkýnka zahodil už na ně nevlez, a to bydlím v 950 m.n.m., a mám tu 2 metry sněhu.

 • Na tuhle sobotu mam tez domluvenou lekci z lyzovani, ac jsem se o ni neprosila, naopak… Ze bys mi dodal chuti, to tedy ne :)

 • alex

  National Geographicv únorovém čísle píše o lásce. Třeba například tohle: „Dopamin namíchaný ve správném poměru je zdrojem energie, radostné nálady, soustředěné pozornosti a motivace získat odměnu. Právě proto dokáže zamilovaný člověk probdít celou noc, pozorovat východ slunce, běžet závod a sjíždět prudké svahy, které by za běžných okolností byly nad jeho lyžařské schopnosti. Láska nám dodává odvahu a bystrost a nutí nás podstoupit skutečná nebezpečí, která někdy přežijeme a někdy také ne.“ Kdo by to řekl, že?

 • psycho

  Poprve na lyžach sem stal tež na bile, na středni škole. Peklo bylo, když sem se zahačil rukavicu o vlek, jebnul sem na zem a tahlo mě to-do toho se ešče odepla jedna lyža a ujela. Jinal sražky s cizima lidma, běžna věc-rači saně

 • jak kdy

  čeho?Sem se malem pocykal před takou krasnou blondynou co seděla vedle mě. No trapne to bylo až hanba (ne ten text, to pocykani myslim). Musim jit bo mi zdrhne bus aj s kolama.

 • docluk

  Těžká paráda… skláním se v hlubokém obdivu k vtipu a jemné poezii ostravaka. Díky, fakt. Fajne jak cyp. Toto příjemné povídání mě zase potěšilo. Už se těším na plesové zážitky. Příchod lva salonů do plesové Ostravy…

 • MINA

  ostravakuco rict? Proste to bylo dokonale!!!

 • Edisko z Těšina

  Na lyžach sem byl naposledy jako učeň z enhačka.Bylo to v roku 74 a byli zme na Gruňu. Tvuj popis, teho trapeňa, ostravaku, je dokonaly, něma to chibu. Jenem sem v tych rokach měl ešče jaksik měkči kosti, bo měl ten můj člověk po ranu moc něbolel… Ale i popis tej cesty a „flaškoveho natisku“ před akcyju tež sedi přesně, tajak prdel v naruči :) Na hory z lyžami nějezdim, bo se mi to jevi jako drahy špas, a jak se znam, bezteho bych asi hned po ranu skončil u bufetoveho prkinka s kelimkem horkeho grogu v ruce… A v mych rokach by to tak bylo asi aji gdyby tam na tam vyletě byly ze mnu hned štyry Blanki, o kere bych stal, roki něpusťa, nědovoli :)

 • dedula

  mily ostravaku diky za svěle kydy ktere mi přypominajy 2O let roboty v te vašy ostravě

 • Linda

  FrontaHele, dneska nevyšel Diář ve Frontě. Jak to?

 • Zbycho

  Tuż, też od rana czakóm na RSS na czlanek do Junge Front, a nic. Niekecej, żeś je tak dołómany, żeś nic nieporadził spichnyć :-).

 • Kajča

  Dlouhá cestaTak jsem sy zase jednou malem cvrnkla do trenek. A na wecko tak strasne daleko.

 • Anonym

  Ostravačku, žiješ?Začínám mít o tebe obavy.V novinách nic, žádný tvůj článek, jenom primátor nám tam píše že Ostrava je věčné město – že bychom se už dostali na úroveň Říma? Snad sis neublížil na těch lyžích a teď nejsi nemocný?

 • fajne počtení v ladovské zimě, kolik ted máte v Ostravě stupňů?

 • tomas

  Krasa!Nadherny!!! Bal jsem, ze jak to bude dlouhy, vtipy se v tom ztrati, ale bylo to super :-)

 • mamííí, on mě bije

  Bíloujsme taky loni vyzkoušeli. Hned po příjezdu jsme pozorně nastudovali mapu a zvolili nejlehčí trasu, vhodnou pro naše lyžařské umění. Sjížděli (scházeli) jsme ten krpál málem půl hodiny, syn věčně v kotrmelcích a s prohlášením, že už víckrát nejede. Po opětovném prostudování tras vleků trapný poznatek, že jsme si spletli strany. :-)

 • ostrafuck

  Ja ti povim, tyz je hotovy sněhovy Rambo. Už na tych kolobutach sem tě obdivoval, bo ja se bojim každe buty, kera se hibe. Na tych starych z endeer se čtyřma kolcama sem to dotahnul enem na jednoducheho pyskbergra. Kaj se hrabu na tvoje řyťbergry. Jako děcko sem se těšil na lyžak, bo zme měli měť chatki s děvuchama s ačka. Tuž synci měli, ja sem byl na chatce s tělocvikařku, bo pry někeřy potřebovali zvyšeny dohled. Rano mě sklamaneho dovlekli pod lyžařski vytah, suška mi strčila mezy kyty tyčku na šňuře a davaj hore. Že něni dobre něchat lyže do večka sem zjistil, až dyž sem už robil šňuru naštorc cele sjezdovki. Pyskem mě něchali ryť brazdu až pod vrch, něž kerehosyk napadlo ten kolovrat vypnuť a vyhaknuť mě. Tuž pak se div, že sem dycki rači plesal. Ale je pravda, že už se mi na nejednym plesu stalo, že se mi po pulnocy něhybaly enem buty ale cela dlažka. PS: Esli ty patečni kydy skončily kvuli tym prudivym vystupnim kontrolorum, to bys mě teda pěkně namich.

 • Petr.Ova

  To [53]Teď tu mame -4°C. Ale nevim jestli ti to teď eště k čemusi bude. Tak zdar.

 • MINA

  to [56]ostrafucku, bohovske! Kydy jak od ostravaka. Kaj na to chlopi chodite??? :o) Ja se tu lamu smichy, …buta, kera se hibe :)))))))))))))No, ostravak mel vcera ples,tak se tesim na reference! Ostravaku, please, pospes!

 • bbop

  SuperOstravaku super, pobavil jsi opet dokonale. a tesim se na sobotni ples:-)

 • terka

  tak jak jaja jsem taky docela lyžařský „machr“ mě dělalo problém i na tom vleku jet a pořád na mě všichni pokřikovali, ať se tam neválím, jako bych to dělala schválně, na druhém lyžáku jsem ani neabsolvovala kontrolní rozřazovací sjezd as už jsem slyšela -jo ty seš v tom posledním….klasika a fut je ta „ladovská zima“ :((

 • Krleš, Krleš, Krleš

  SEM NERVOZNITak to je vážné. Pondělek, sedum pryč a Ostravák v dupě. Co se stalo, kaj to vázne ? Ani Mladá Fronta Heute, ani web, že by ptačo chřipka ?

 • soňa

  Prosba…ahoj lidi, co je to prosím pravý venkovní špigel? přeložte někdo neznalé severočešce :-)

 • Pro soňu

  Pravy venkovni špigel = pravé venkovní zpětné zrcátko

 • Anonym

  62zpětné zrcátko

 • Krleš 3 x

  A co nam pravil pan president? Že se nemáme dívat furt do zpětného zrcatka, ale dopředku, ni ? Tak na co špigel. Sobota na dupě, pondělí a poledne pomaly tež v dupě a Ostravak kajsi v kelu, nima nikdi. Nezavolat na Fifejdy ? Že by ptači chřipka ? A máme po ptakach.

 • Zdenál

  Nuda v BrněOstravaku, co je? Máš skoro nejdelší přetržku od doby cos začal, mam absťak, tož jak bylo na tym bále?Mám normalně absťák… nebo ty po plese kocovinu?

 • lubo

  nejlepší jsou výletyje vidět, že nejlepší příběhy má ostravak z cest do Beskyd. Naposledy jsem se tak krásně zasmál u bříběhu z chaty v Beskidach.P.S. Na Zborovské je pekárna??? Ta snad byla zrušená před cca 5 lety :-))

 • KRLEŠ

  To se už ptal krmič na čísle 28. Je třeba synci vice čitat a meně se divat po vrabcach a pekarňach. Literarni licence, ni ? Dalši pekarňa je u evangelickeho kostela, to neni tak daleko. Teda ešče nedavno byla.Krleš, Krleš, Krleš

 • Fišta a Pišta

  Sobota v dupě…… ponděli už malem tež a Ostravak to same. Kura, tudyk cosi něni v rychtyku. Bylo by třa obtelefonovať ostravske nemocnice abo zachytky.

 • ostraváčku napiš zase něco! pls :-))

 • Joó lyže, já jsem byla asi před měsícem na lyžáku, na sjezdovkách umim horši jsou běžky.

 • Zdenál

  identitačlověče co Vy jste zač?Bavíte půlku internetového národa svými humpoláckými historkami, jejichž jazyk přísluší těm razovitym chujum z Ostravy, ale nechcete se nechat poznat…kdybyste na tom rubal prachy a chodil po televizních estrádách, řekl bych „blbec s vyprávěcím talentem“, ale Vy ste skromnej jak starej Číňan, tož za blba Vás mít nelze. Každopádně- profesně se zabývám českým jazykem, stylistikou a publicistikou a Váš sajt je jediná adresa, na které se „řehtám jak Šemik“. Skvělé, skvělé, skvělé. Jen tak dál.:-)

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>