Na bale s Blanku

Den před tym balem mě eště bolel cely člověk, ale už sem se s tym naučil žiť. Šak za paru roku to budě normalni. Do lokalki na šichtu sem se dycki vbelhal jak jelen s přejetu hnatu a ludě mě sami pušťali lapnuť.

Blanka se mnu přes tyden zašla vybrať jakisyk ten hopsafrak. Vyvalil sem za to syce chechtaku tajak za ojetu babetu, ale sednul mi jak přykryvka na kastrol, bo sem koněčně ve špigle něvypadal jak přestarly maturant. Akurat sem doma zalitoval, že sem se někupil aji jakusyk novu fajnu košulu, bo ty stare se k temu obleku jaksyk něhodily. A šlajfki jakbysmet. Tuž sem se rozhodnul pro klasycku bilu a pro motylka. Tym přecy němožu nic pokaňhať, no ni?

V sobotu sem se dal enem maly oběd, bo Blanka pravila, že na tym bale budě žradla v pysk. Ten pulkila hrancli mě jaksyk zmoh, bo sem se na chvilu lehnul a zbudil sem se v pul štvrte. Kdybysem byl roba, už bysem měl šedivy přeliv, bo bal začinal v sedum a za třyapulhodiny aji s cestu se žadna normalni roba něstihně přychistať, no ni? V klidu sem se sprchnul, oholil, polel vanočnim sviňstvem od segry a potem sem se deset minut očuchaval, esli sem to něpřehnal. Semtam segru podezřyvam, že ty žive květy, kere dycki zabavi komusyk na šmigrust, mi potem dava pod stromek. Potem už sem se oblek, parurazy zapozoval před špiglem a valil na lokalku směr Dubina.

Všecy už byli přychistani, enem segra byla nervozni, esli ji ty nove šaty seďa a esli ji neni vidět bombarďaki a esli ji něvyčuhuje podprsenka a dvarazy se eště šla převlesť – raz punčochače a podruhi raz sveter, bo ten prvni se k tym šatum pry něhodil. Švager jak mě viděl, se zoptal, esli tam idu tancovať, a nebo prodavať chlast, bo vypadam pry jak kelner a začnul se řechtať jak by dostal dvěstadvacet do paly. Vul jakisyk. Blanka byla jak vymalovana, ale ji by to pasovalo aji jak by šla enem v plavkach. Švager cestu do kulturaku dřystal o svojich podnikatělskich planach, jak se stať Rokefelerem za třy tydně, tuž sem vypnul ušiska a enem sledoval cestu. V šatni, jak ze sebe Blanka zhodila ten kabat, byla eště pěknějši. Fajne modre šaty, kere držely enem na takich tenkich špagatkach tajak Hurvajz. Cely večer sem měl strach, aby ji nědřystly na zem.

Stul sme měli enem pro nas štyrech. Celkem sem se oddychnul, bo sem se bal, že tam budu lapět Blančine rozjuchane kolegině z roboty. Švager hned začnul zyšťovať, co buděme lopať, ale roby se tvařyly něrozhodně, tuž chtěl kupiť flašu vodki, pry podle jeho pravidla „Čiste piju – čiste bluju“. Řechtal se temu enem sam, cyp. To se robam moc něpozdavalo, tuž hned že by chtěly cosyk michaneho a sladkeho. Vyrazyli sme k baru a tež se poručili cosyk michaneho – bavoraka. Ženskim sme něchali namichať jakusyk sladku sračku, co se menovala Romance v modrém. Kdo ty nazvy vymyšla? Pingel bez zajmu nalel do sklenki jakusyk okenu, zalel to sodu, přylel cosyk červeneho a bileho, zamichal slamku a přysunul k nam. Jeden stal jak ty dva bavoraki, tuž sme zaplatili, vzali ten zazrak a vracali se ku stolu.

Tam seděla moja obživla nočni mura. Asy stoštrnasť rob od Blanki ze šichty. Poznal sem to celkem snadno, bo jak nas viděly, rozřechtaly se jak pohlupave a podle těkavych pohledu ze švagra na mě tajak přy turnaju v rychlotenysu něbylo těžke poznať, že skumaju, kery sem ja. Segra zrobila pod krkem ležatu osmičku, roby zaměřyly na mě a naraz sem cytil rengenove pohledy až na visačce od trencli. Postavil sem před Blanku ten modry chlast, slušně sem pozdravil a něchal se všecke roby přectaviť, ale pyski ani mena sem něvnimal. Byl sem vynervovany jak haviř v paternosteru a ruki se mi potily až na lopatkach, ale přesto sem se slyšel, jak cosyk vtipně vykladam. Tuž asy moc vtipne to něbylo, bo potem jaksyk ztichly a ani už se nětlemily. Omluvil sem se a šel se vydychať na vecko. Cestu zpatki sem minul tombolu a něvypadala zle. Darkovy koš, foťak, grylovacy sada, dyvidyčko, šumka. Rozhlidnul sem se, kaj se zhasyna a dumal, co bych zebral prvni, kdyby nahodu bechly poistki.

V sale mezytym začla grupa ladiť inštrumenty. Jakisyk polohluchoněmy par to něpochopil a začnul na to tancovať. Malem šel aji švager, bo obřadně požadal segru o taněc, ale ta se na ňho zamračila, že ať se něrobi srandu. On se nasmolil, bo to myslel važně. Na to zas segra, co hlupně, šak dycki tancuje akurat navaleny, tuž že ona eště chvilu počka. Tuž tak po sobě eště chvilu polohlasem poštěkavali jak dva mopslicy a ja sem dumal, esli poznam, jak přestanu ladiť, bo to fakt vypadalo, že už hraju.

Segra nakoněc kopla svoju okenu a aji s Blanku vyrazyly na obchuzku a kontrolu hadru, co na sobě maju ostatni roby. Blanka na mě hodila omluvne očko a pokrčila ramenami, tuž sem ji ho poslal zpatki, že jasne, že to je v rychtyku, ale to už mě švager tahnul k druhemu baru. Kura, ten dodržuje pitny režim jak zajezd na Saharu. Esli tak budě pokračovať celu dobu, možna sem se teho taňca bal zbytečně. U baru poručil dva fernety bez ředěňa a spustil vyčitki na roby jak stara šlajfira. Že jak jim chce člověk zrobiť radosť, im se to něpozdava a šak kdo za to može, že jak byl maly, že se omylem nacpal fazol do ucha a kvuli temu včil něma hudebni sluch. Kopnul to do sebe jak Kukavuz popelak a dalši se vzal ku stolu. Jak sme dorazyli zpatki, furt eště něhrali a roby měly dalši barevny sajrajt. Včil už se dal ale barštajger zaležeť, bo tam měly michatka, napichane ovoce a aji jakusyk pažitku a vrch sklenek oslimpany cukrem. Asy se daly už jeden u baru, bo segra už měla taki mily pohled. Chlop s tu zlatu zahnutu trubu do ni naraz začnul fukať jaksyk sylnějši, tuž podle teho sem poznal, že už asy hraju k taňcu, tuž sem pod stolem nakopnul švagra a ten hned pochopil a vzal segru na parket. Koněčně sem měl Blanku enem pro sebe. Ale ni na dluho, bo na mě tež jaksyk pomrkavala tajak se zanětem vička a mi docvaklo, že chce tež tancovať. V tym rachotě, co robila ta grupa, bych ji asy něvysvětlil, že nejsem pravě Aster, tuž sem kopnul teho ferneta a šel.

Povim vam, jak se mi ten lih z Božkova rozležel v břuchu, zdalo se mi aji to moje tancovani take elegantni. Parurazy sem syce Blance dupnul na buty, ale ta se tvařyla jakby nic. Prvni seryja nětrvala dluho a potem byla večeřa. Že sem se tych hrancli nězrobil vic. Gulaš byl jak od nas z kantyny. Kdybych psal idelni listek, dam mu meno Gulaš konstruktera. Maso tvrde jak tuha třy Ha a chuť jak guma z pentylki. Šel sem to potem zajesť sačkem kobzoli.

Švager potem dostal ten fajny napad, že temu fernetu budě v břuchu lepši, jak se zaleje červenym vinem, tuž kupil na stul sedmičku. Zbytek večera potem vyryval, že za stopadesat by měl z Interšpara štyry kvalitni v piksli. Ja sem rači moc němichal, bo vim, co to se mnu kdysyk robilo a ty Blančine modre šaty se mi libily tajak byly. Koněčně tež došlo na dechovkovu seryju, tuž sem zaspominal, co sem se učil jako mladežnik, jak mě mama nutila chodiť do tanečnich („…val tam, gizde, maš to zaplacene a raz se ti to budě hodiť…“). Přy polce sme litali salem jak Ďžindžer s Fredem. Akurat mě nasmolil jeden starši pajtaš, asy inteligent, kery mi pravil, že jak tancuju, ať němavam tymi rukami jak Emanuel, bo jak ho eště raz uvalim zezadku do hlavy, pozve mě na vecko zepsať smluvu na darovani organu. Vul jakisyk, šak tango, no ni?

Před začatkem tomboly před pulnocu se kajsyk ztratil švager. Posledni seryju ani nědotancoval a šel se vyvětrať, bo to vino, kere vylopal skoro sam, se začlo domahať hlasovacyho prava. Segra ho prvni chtěla isť pohledať, ale nakoněc se na ňho vysmolila a kontrolovala listki. Vyhravali všecy kolem nas, my enem kulove s přehazovačku. Ja na baly něchodim, tuž mi to mohlo byť jedno, ale podle segry to bylo tajak každy rok. Jak se bližila hlavni cena, domotal se švager. V pysku byl bily jak lyžařski vosk a jak promluvil, ucytil sem svoju ledničku s měsyc starym cytronem a zelim. Lapnul na řyť a na stul přyhodil eště štyry listki do tomboly, kere měl sebu v saku. Jak segra viděla čislo, kere před chvilu vyřvaval třyrazy ten vyvolavač a potem vytahnul ine a jak se promitla, že ten ščaslivec se odnašal dom kisňu s dyvidyčkem, dvaapulrazy nakopla pod stolem švagra do kostki (vim to přesně, bo tu pulku sem chitnul ja odrazem) a potem mu eště nadala do ožralych hovad, kere musa enem lopať a lopať a nic z teho. Švager enem něchapavě čučel a marně čekal, že mu to kdosyk vysvětli.

Nasmolena segra chtěla isť po tombole hned dom, ale Blanka ju vzala k baru sklidniť. Mezytym zas začla hrať ta grupa. Švager dopil ten zbytek vina a začnul se litovať, že to ma se segru trapeni a že se ju musy jaksyk udobřyť a dostal napad, jak na to. Dotahnul mě k baru, dal se eště fernet (to ti zrobi dobře po tym vině…) a pry, že se zajdě domluviť s kapelmajstrem, esli by se němoh jednu pisničku zabrnkať na kitaru. Že to segru určitě dojme a ona na ňho budě zas hodna. Kapelmajster nechtěl slyšeť ani za liter ferneta, kery mu švager sliboval. Potem na ňho zavolal jakehosyk chlopa s o čislo menšim oblekem, asy ochranku, bo švager začnul byť dotěrny jak komar po vijagře a vypadalo to, že mu chce tu kitaru ukrasť. Něchal sem ich povykladať a šel zpatki ku stolu. Potem sem ich eště viděl, jak spolu idu jak dva kolezy ven ze salu, asy na cygaro. Makak s makakem se dycki domluvja.

Do druhe, jak bal končil, sme eště s Blanku fajně potaňcovali a ku koňcu se aji pocycmali. Dom sme šli sami dva, bo segra němohla prvni najsť chlopa a potem ho našla, ale zas ho němohla vytahnuť z kabinki, bo se tam jaksyk šprajcnul a usnul a něšlo otevřeť dveře. Segra s nim beztak štrnasť dni něpromluvi. Kura, ten se ma.

Na zbytek nocy a nedělu sem šel k Blance, bo Danek spal u Blančine hodne mamy. Fajny bal to byl. Krom teho, že sme se s Blanku fajně potaňcovali, sem se aji rozhibal dodrbane kosti z tych lyži. Semtam je třeba te kultury.

No comments yet to Na bale s Blanku

 • MINA

  NO konecne! Na tenhle clanek sem cekala roky! (aspon mi to tak pripadalo)

 • harv

  druhýCo na to říct-super jako dycky

 • Tož dobré no, ty plese jsou dycky stejná zábava, každý se tram těší na tanec a stejně se všici ožerou

 • Byzi

  To skoncilo jak jakasi bajka:-)

 • Dan

  Pecka lepšejša jak dyckiKurec, Ostravak, po tym jak sem dostal ve škole zahul a začnuly mja boleť svaliska na břuchu, tuž to bylo na zdechnuti, bo co odstavec, to třy zasmaťa a z teho plyně že aji třyrazy bolesť…. ale tuty kidy se mi libily fest: …a naraz sem cytil rengenove pohledy až na visačce od trencli….. …Kopnul to do sebe jak Kukavuz popelak…. …Kdybych psal idelni listek, dam mu meno Gulaš konstruktera. Maso tvrde jak tuha třy Ha a chuť jak guma z pentylki….. …Potem na ňho zavolal jakehosyk chlopa s o čislo menšim oblekem, asy ochranku, bo švager začnul byť dotěrny jak komar po vijagře a vypadalo to, že mu chce tu kitaru ukrasť…..No jak dycki, baj dokonce ešče lepši, bo sem se valal po zemi…. Enem tak dalej!

 • Jaryn

  Móóc krásný počtení, díky :)))

 • Fišta a Pišta

  DikOstravak, super, stalo to za čekani!

 • Nie158

  ParadaOstravaku, koukam moc sis to uzil. Preju ti, aby si mel vice takovych bezvadnych balu. Ten makak svager aby ti to moc nekazil.Protoze chudak segra takoveho gizda si nezaslouzi.

 • oooooooo

  Error – too many connections. Sorry for this inconvenience. Wait a moment and try to Reload (press F5)

 • inteligent

  ???dnes sa nechytam: Segra zrobila pod krkem ležatu osmičku…Maso tvrde jak tuha třy Ha– ?

 • jitysek

  fajne ctenickoostravacku krasne cteni, opet si nezklamal uz se tesim na dalsi pribehy z tveho zivota jen tak dál…

 • Kajča

  bez chibičkyTak šak to zase stalo za to čekani. Držim palce i dal

 • rudo

  špicabombaTá „ležata osmička pod krkem“ ma dostala. Asi to nebude až taká fikcia, ako som si myslel. Len stále nemôžem prísť na to, čo sú to tie „kobzole“.

 • jak kdy

  to 10, 13…ležatá osmička, aby „nenápadně“ naznačila, že On má motýlka…:)?…sáček kobzolí = brambůrky:)

 • rudo

  to 14Tú osmičku som pochopil, práve preto sa mi to zdá reálne.Vďaka za tie „brambůrky“ 😉

 • jak kdy

  to 15…rádo se stalo:) Musíme si pomáhat:)

 • Hurvajzten geg s Hurvajzem je bomba. malym sem vyprsknul babovku na monitor. Jen tak dalej :)

 • Jirka

  :-) Segra s nim beztak štrnasť dni něpromluvi. Kura, ten se ma. Dost dobre…

 • Danijela

  tvrde ja tuha tri Hakuckam

 • pařez

  mooc dobrýDo lokalki na šichtu sem se dycki vbelhal jak jelen s přejetu hnatu a ludě mě sami pušťali lapnuť. vidím to naprosto živě:-))))

 • Dimor

  Paráda, jako vždyMakak s Makakem se dycki domluvja – tohle mě dostalo !

 • if

  super!:-)))Pozve mě na vecko zepsat smluvu na darovani organu !!!! Nemá chybu !!!!

 • Příspěvek…… pro Monču. :-)

 • Anonym

  pro 10maso tvrde jako tuha tri Ha – tvrdost tuhy v tužce – H1 nejměkčí, H2 – poloměkká, H3 je tvrdádříve konstruktéři používali pouze tužky, dnes už PC :-)

 • Danijela

  Trvdost tuzekHardmuth v Ceskych Budejovicich vyrabel tuzky. Moc druhu. I zacal je oznacovat dle tvrdosti od H1 az do H7.( (Na rozdil tehdy zavedene stupnice 1,2,3.)Mekke tuhy oznacoval od B1 az do B6.Prostredek teto skaly tvorila tuzka s tvrdosti HB (Hardmuth – Budweis)

 • Barca

  No ganc fajneNo ganc fajne to bylo. Bo ja sem pred tydnem byla tez na bale a ganc mi to pripomelo moji podobnu scenku s tymi listkami do tomboly, bo sme tez cosi vyhrali, ale bo ty ceny cypovo rozdali, tak sme to museli vracet, tuz tez to potesi… :o)

 • aja

  Čekání stálo za to, děkuji ostraváčku, hezky se mi to četlo!

 • oliB

  laskaOstraváčku, ty jsi teda pěkně zaláskovaný. Čekala jsem nějakou ostudu a ty jsi – zřejmě kvůli Blance – úplněj vzorňas. Jen aby ti to vydrželo, ale ať s tebou není nuda!!!!

 • nijak

  šmigrust ?

 • taky nijak

  to 29pomlázka

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, se myslim, že ta Blanka ku tobě fakt fest pasuje!Myslim se to podle teho, že ty tvoje dřysty vyzravaju jak dobre vino. Ale němyslim vino tvojeho švagra, co ho kupi ve Šparu a hned štyry kvalitni v pixli, heh… Vubec ty balove kuzla, jaké s makakem to vino vyvedlo, a tvoje hlašky kolem teho mě dostaly – „bo to vino, kere vylopal skoro sam, se začlo domahať hlasovacyho prava“ a vůbec, ten bal musel byť superovy. Těšim se na 22. za tydeň, jak se bude křtit ta nova knižka… Šak tango, no ni? :-D)

 • Jana Q

  Tuž pouvažuj!Kup svadebni puget, posaď Blanku do Feliny a valte na uřad, než ju to přestaně baviť. Chceš zustať jak stary hřyb v kvartyře sam ze smradlavu lednicu, nebo mět fajnu voňavu robku, co umi vařiť, lyžovať, aji tancovať ?

 • Dagger

  Do nejlepších kidutady ten tam rozhodně patří!!! skoro sem se u toho počurala…

 • psycho

  Všichni ti přeji, proč ni.Na plese se mi stala nehoda s lahvatorem, nedopatřenim sem s nim zrobil devitimetrovu lajnu přes pul parketa, asi to pak někdo vytřel…

 • tyjo ostravaku, škoda že sem na tym bale nebyl

 • BalyJo je to sranda s těma balama, fakt sranda

 • Fero

  Dost dobre:-) od paštiky mam celou klavesnicu

 • Dědek

  MarodOstravaku,mám natrženej břišní sval ,nedovedeš si představit ty muka při chechtání ale rád to ydržím

 • JKHT

  KlasikaDost dobrý. Ten ples musel bejt dost hustej. Ještě teď se směju…. :-)

 • mama

  Nesnasim kockyAhoj,ja to vedela,ze se nemam stehovat z Ostravy tretiho patra na dedinu,kde se mi vobcas ta hnusna kocka vyssti na okno.Tak nevim jestli je lepsi v lete jezdit v nacpanem autobuse a cichat vsechny ty propocene paze anebo tady na dedine ty hnusne kocky?No jo clovek si fakt nevybere. Diky Ostravakovy za clanek.

 • Kája

  Synku,ale už si dluho nic nepravil o tatovi,jak tež se mu daři? Čemu v tym špitale byl?

 • lubo

  co až ho polidští ?To jsem zvědav, o čem bude ostravak psát, až ho Blanka polidští ze staromládenectví na „kulturního manžela“. Už to k tomu pomalu spěje. :-))))

 • terezice

  Zábavičkačíst tvoje článečky je radost, jen tak dál :-)Chvíli mi trvalo pochopit ležatou osmičku, ale pak jsem si vzpomněla na motýlka a byla jsem doma….. :-)), dobrý hlody…..

 • mona

  tak dneska to bylo opravdu nabité!!! Jedna hláška lepší než druhá. Smekám:))

 • Zlaté Hory

  Fakt dost dobrý

 • děvucha z prajzke

  pro 43Toš ja myslym, že až z něho Blanka zrobi „kulturniho manžela“, toš to budě teprva o „zabavu postarane“, ne?

 • Anonym

  Ostravacku, po tydnu malovani jsem vybalila PC z krabice a zapojila internet – a hned takovy narez!!!No, co na to rict – tenhle clanek fakt patri do nejlepsich kidu – jedna hlaska lepsi nez druha, nema cenu to ani komentovat:-) ale bacha na to posmivani svagrickovi – makakovi – bez neho (a hlasek kolem neho) by ten ples byl polovicni.Malokdy se vzpomina na slusny ples,ale kdyz se nekdo poblije uprostred parketu (atd)- tos to je potom nesmrtelnost zarucena:-)Jinak diky za pripominku „zivych kvetu“, asi uz je ze mne taky pametnice….

 • hana

  LatenceMoje latence na ležatou osmičku! Ale už to docvaklo… Hurvajs byl super, barštajger ještě lepší…

 • Blanka

  čauecBezvadně jsem se odreagovala a teď jdu koněčně na tu angličtinu :-)

 • Kačka

  V nudě všedních dnů je tohle fakt skvělé odreagování:-)

 • OSTRAVAK NA HRAD =o)))Semtam je třeba te kultury…

 • šuliman

  kura maras

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>