Na Stodolni budě všecko lepši. Hepši!

Ostravak DNES

Rano, jak jezdim lokalku na šichtu, se věčinu snažim chrněť. Jak mam pravě štěsti a něpředběhně mě jakisyk mladežnik s baťohem na řbetě, lapnu na stolek, zavřu oči a přectavuju se sam sebe v lužku. Spať se něda, bo jak prorvu cylovu pasku prvni, ten gizd, co to něstihnul, se věčinu postavi tak, že do mě celu cestu vali tu krosnu a jak se na ňho zle podivam, vymluva se na naval.

Zkraja tydňa sem se všimnul, že na Stodolni stoja jakesyk minybagry. Už sem cosyk čital v gazetě, že pry budě jakasyk přestavba, či kereho šlaka. Jak sem dojel do roboty, podřystali sme s partyju, esli to je k čemusyk dobre.

Maju tam pry byť nove a sylnějši lampy. Tuž to je fajne, aji v nocy budě světla jak ve dně a jak mi zas jakasyk sviňa budě chceť ukrasť šrajtoflu, tajak před pul rokem, chrapnu ho po pazuře a odvleču ho za pysk na Masnu k bengam. Esli budu měť otevřene.

Tež maju spraviť kanaly. To se tež hodi. Mladežnice, kere tam vyražaju v takich tych zdravotnich butach na vysokim kramfleku, už se něbudu museť brodiť v kalužach, jak trochu zaprši.

Aji pry lavki vybuduju. Pro ty hlasuju všeckima dvaceti. Raz sem s partyju slavil emdežet v Bastyle a jak sme šli kolem pulnocy na lokalku a skončili u Bumerangu, tak nas bolely hnaty, že bysme aji na chvilu radi poseděli, ale něbylo kaj. Kamil přyšel dom špinavy jak bravek, bo lapnul na zem a šak vitě, jak březen. Vlhko, snich, špina. Enem, esli se možu přymluviť, ať ich zrobja pohodlne aji na spani. A bezďacy tež uvitaju nove lavki. Raz sem tam viděl u byvaleho Pavuka lapět na zemi orvaneho chlopa. Ludě chodili kolem a semtam se aji kdosyk kopnul.

Franta kajsyk čital, že pry se to budě v určity čas automatycki měniť v pěši zonu. Pry tam budu jakesyk vysuvne slupki, kere samy vyjedu a auta budu měť utrum. Tuž fajne, jak kdosyk něcha zaparkovane auto na tym slupku. Buď ho najdě pulmetra vysoko a nebo s propichnutymi gumami.

Časem pry tam maju něchať postaviť aji jakesyk srandovni sochy, či kereho šlaka. Tuž dufam, že se pouča u autora te srandy, co stoji před Domem uměni. Enem aby se teho děcka něbali.

A nove parkovacy mista? Tuž to je to nejlepši, co možu zrobiť. Člověk semtam zajdě a uhibať po pěti pivach tym karam, co tam zmateně bluďa a marně hledaju volne misto, to je o život. Akurat se bojim, že čim vic aut tam budě jezdiť a parkovať, tym spiš se ta cesta zas dodrbe a možeme začnuť znova, no ni?

Škoda enem, že něprošla ta vstupni brana, keru kdosyk navrhoval. Kdyby byla veřejna sutěž o nejlepši napis, skusyl bych se zučastniť: „Stodolní – vaše děcka už su tam“

Akurat nevim, esli ti, keřy vymysleli tu rekonstrukcyju, to pořadně domysleli. Bo věčina tych, co tam choďa, stejnak eště něma volebni pravo…

No comments yet to Na Stodolni budě všecko lepši. Hepši!

 • babi

  Heeeele,jsem prvni.Jak to ze vsichni jeste spi?

 • hihos

  picoviny vymyslaju na stodolni.sem taky pro lavky, bo jak je clovek navaleny, tak je potreba obcas spocnut.

 • babi

  Alenejsem zdejsi,takze nevim,o cem si i vrabci v Ostrave cvrlikaji,ale snad to dobre dopadne s temi prestavbami.Ahoj

 • mama

  HuraaFajne ctenicko,jen presne nevim kde je u byvaleho Pavuka?Takze v lete to tam bude jako nove? Jsem zvedava,driv se stejne nedostanu.Doufam,ze nekdy priste napises jak ty prace pokracuji. :)

 • Rybana

  …..Ach jo… Jdu za chvíli na pohřeb a doufala jsem, že mi zvedneš náladu… Bohužel, dnes se nezdařilo. Tak příště. P.S Ve Stodolní jsem vživotě nebyla, ale alespoň už vím, že tam budou lavičky a kanály! :))

 • prase

  hmmto by me zajimalo ak dluho to budou robiť bo kaj se bude chodit ted parit,ni?

 • ondoni

  …jen doufam, ze ty kanaly budu primo pod tema lavickama…bo si myslim, ze kdo si na ne bude hypat, tak nejenom aby ulehcil svym kostem…si myslim…

 • MINA

  hmmm, stodolni je uz opravdu tezka komerce. Tou prestavbou ji vezmou i tu posledni spetku kouzla, kterou jeste ma. Ja ji pamatuju jeste jako celkem neznamou ulici na zacatku kariery: pavouk, barvicky… ted kdyz jsem v ostrave, me to tam uz ani nelaka: na jednu stranu brana, sochy, lavicky; na druhou: prostitutky, drogy, vypalne :o( No ostravaku, dneska to zas bylo trochu slabsi, asi tim, ze to bylo do MFdnes. Hlasky veskere zadne a to tema taky nebylo zrovna vesele. Tak ja si jeste par dni pockam na tvuj dalsi dryst , ktery snad bude zabavnejsi. KRASNY VYKEND VSEM!

 • Edisko z Těšina

  Ostravku, Stodolni mam syce v paži, ale……ale už kvuli tych mladežnic na vysokim kramfleku bych to tam měl navštivit – možna su kapku vice kultyvovanějši, než ty věčinu karvinske mladežnice v Těšině na Karvinske ulicy. Ty syce tež někere maju vysoke kramfleki, ale enem temu, aby se mohli lepši podivať na kunčofty, keřy z věči časti sedi vysoko v tyracke kabině…A co se tyka tych srandovnich soch, tak bych se něbal, že by se teho děcka lekali, bo ty němaju na Stodolni co robit. A ty, co tam choďa, ty se hned tak čehosyk něleknu! :-)Ale s čim si mě dostal, tak to je tvoja představa auta, nabodnuteho v pulmetrovej vyšce z přepichnutymi gumami – už enem kvuli temu pohledu se tam asy zajdu podivat, až to budete mět na tej Stodolni tak fajnovo vyrychtovane… Přeju v tym přypadě všeckym přyjemne kulturni zažitki, budě to fajne, no ni?

 • Edisko z Těšina

  Ostravku, Stodolni mam syce v paži, ale……ale už kvuli tych mladežnic na vysokim kramfleku bych to tam měl navštivit – možna su kapku vice kultyvovanějši, než ty věčinu karvinske mladežnice v Těšině na Karvinske ulicy. Ty syce tež někere maju vysoke kramfleki, ale enem temu, aby se mohli lepši podivať na kunčofty, keřy z věči časti sedi vysoko v tyracke kabině…A co se tyka tych srandovnich soch, tak bych se něbal, že by se teho děcka lekali, bo ty němaju na Stodolni co robit. A ty, co tam choďa, ty se hned tak čehosyk něleknu! :-)Ale s čim si mě dostal, tak to je tvoja představa auta, nabodnuteho v pulmetrovej vyšce z přepichnutymi gumami – už enem kvuli temu pohledu se tam asy zajdu podivat, až to budete mět na tej Stodolni tak fajnovo vyrychtovane… Přeju v tym přypadě všeckym přyjemne kulturni zažitki, budě to fajne, no ni?

 • džejn

  Error – too many connections. Sorry for this inconvenience. Wait a moment and try to Reload (press F5)dostala jsem se sem až na šestý pokus

 • Pěna

  NudaNuda, nuda, nuda

 • Radan

  Pěno, běž do řiti. Proč to čteš, když je to taková nuda nuda nuda?

 • sylva

  to 8:Absolutní souhlas s Minou, taky pamatuju Pavouka, Krokodýlí ocas atd.,říkalo se tam tomu kdysi malá brodvej, teď skutečně přesně tak, jak to Mina popsala.

 • filda

  Prima,že opravují Stodolní,ale kdyby radši peníze vrazili do Čapkárny (do venkovní),bylo by se taky na co koukat :-)

 • Danijela

  Test 1.Test

 • Danijela

  Tak to tu opakuji:Doma mi prikazovali, ze nemam mluvit s lidmi kterym nerozumim. Ze mam radeji utikat pryc.Proto jsem v Ostrave jeste nebyla. To bych tam musela chodit se slovnikem v ruce, jako Japonka. Ale ja nejsem Japonka!

 • džejn

  to 17Nic si z toho nedělej. Jeď do Ostravy na dovolenou a po týdnu už začneš bezpečně rozeznávat jedno slovo od druhého… :-) Vyzkoušela jsem si to… :)

 • kmet

  výpalnéJako kluk jsem chodil každý týden přes stodolní na Fyfejdy a už tenkrát tam byla snaha vybírat výpalné,či mýtné-malí morgoši somrovali dvacetník později korunu-ještě,že tenkrát nebyli tak ofouklí a daly se zahnat.Doufám,že po rekonstrukci nebudu muset platit,když projedu kolem šalinou a podívám se z okýnka do tý ulice.čus a mějte se tu ffšichni fajn.Step.

 • 20.

  20.yeeeeeeessssssssssssssss

 • david_dh

  geniální„Akurat nevim, esli ti, keřy vymysleli tu rekonstrukcyju, to pořadně domysleli. Bo věčina tych, co tam choďa, stejnak eště něma volebni pravo…“

 • O-vak z Liptova

  Čteš dvakrát, anebo třikrát ?To máte tak, někdo si něco přečte a polapí z toho jen dřysty typu ,,metalesku blesku,, a těm se potom tlemí…. pochopitelně hromada dalších věcí mu naprosto unikne. Myslím že je nutné některé věci číst vícekrát a hledat v nich úsměvné souvislosti a náznaky, kterým se kolikrát více nasmějete, než těm triviálním. Podobně jako starší čs. komediální filmy ze 70 a 80 let, ty je taky nutné vidět 3x, aby člověk zaregistroval všechno, anebo skoro všechno. Například stará veselohra ,,Kaviár nebo čočka,, s M.Kopeckým v hlavní roli…. v jednom momentě tam M.K. nasedá do auta a kamera švenkne trochu níž a na jeho SPZ …,,CYP 365,, tak jsem se ptal kdo z kolegú tuto SPZ zaregistroval……nikdo. Něco jiného jsou americké veselohry, které jsou prvoplánově stupidní a s koncem filmu zapomenete o čem vlastně byl a smějete se jen několika gegúm. My jsme duchem evropané a ne američané, aspoň doufám. Mimochodem, už někoho napadlo odfiltrovat a sesbírat takové ty nejvypíchnutější dřysty?

 • bbop

  StodolníUž to tu je několikrát napsané, ale přesto. Stodolní před 10 rokama byla nádhera, byl jsem tam naposledy loni, a vůbec se to nedá srovnávat.

 • Stodolajo bude to fajn jak to tam trochu vylepší

 • Naďa

  AhojJá jsem sice nikdy na Stodolní nebyla, je to ovšem pojem a tak snad po té rekonstrukci se tam už budu muset vypravit. Horší než dnešní běžkový trip po Jeseníkách to určitě nebude. Po těch 25 km v mlze jsem sotva došla z nádraží domů. To se mi ovšem může na Stodolní stát také, že ?

 • Ja se snad na tu Stodolnibudu muset jednou vypravit. Vždycky jsem jenom slyšel, jak je to tam prostě úžasný, ale holt my, Pražáci, nevěřííííímeeee úplně všemu, že?

 • fred

  Stodolni fčera a dneskaTež jsem chodil na Stodolni před deseti rokama – do Desperada na skvěleho Gambačka – tehdy ešče nikde jinde poředně nebyl, nebo do Pavuka na Guinessa. Pavuk už je pasé, ale Desperado žije dal, a byl sem tam kalit zas nedavno, prošli sme celu stodolni a nakonec sme skončili zas tam. Ta atmosfera je nesmrtelena! Takova moje jistota v tom pomijivem vesmiru 😉

 • kacz

  no koho to zas napadlo?stodo kdysi byvala vpoho, ted uz jsem tam kurevsky dlouho nebyla a jak to tak vidim, lepsi nechodit…

 • janda

  minutu ticha za pavouka

 • Evička

  v pohoDala sem tomuhle članku sice dvojku, ale bylo to fakt vtipny. Porad na mě pusobi ten dřyst o nakupu v kaufu. to bylo snad nejlepsi.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>