Upřymnemu šiblo

V ponděli rano sem byl na kontrole a vypada to, že už sem zdravy. Beztak k temu přyspěla šokova terapija ze soboty.

To se tak vyvaluju v sobotu dopoledně v lužku a uvažuju, esli ma cenu psať tu zavěť, jak už mi klesla horečka pod sedumatřycet a jak ni, tuž co s tym ozdobnym papirem a naraz tydlifon. Mama. Pry se musa okamžitě staviť aji se segru na poradu, bo se robi cosyk strašneho. Dumal sem, co tak strašneho se može robiť, že mě tahaju choreho z lužka v devět rano. Foter je zas ve špitale? Zahradu napadli dřevožravi šťuřy? Švager se přyhlasyl na Baňu? Pry ni, tyka se to upřymneho a že do tydlifona to něchce vykladať. Tuž dobre. Převlek sem se, propocene pižamo sem zahrabal hluboko do kibla na pradlo, polel se pitralonem (a pro istotu aji ten kibel), bo se mi nechtělo sprchovať a enem sem vylez z kupelki, zvonek.

Malem mě v tych dveřach porazyly. Začly jedna přes druhu dřystať, že upřymnemu asy hrablo, bo se pry chce ženiť a že mu to musym jako jediny chlop v rodině zarazyť. Moc chitry sem z teho něbyl, bo někere věty mi v tym duetu splyvaly, tuž sem se poptal, co je zleho na tym, jak se dospěly synek chce oženiť. Kdyby pohled zabijal, měl bych vytapetovanu přecyň. Svojimi vnitřnosťami. Pry to je pědatřycetileta megera s děckem, kera ho chce uhnať, bo němože zehnať normalniho chlopa. Ten vul uplně zhlupnul, bo jak je zamilovany jak ježek do ryžaku, robi same capiny. Prvni se k ni nastěhoval, potem aji prodal jakesyk kramy z domu, aby to něvypadalo, že je chudy. Segra se to dozvěděla nahodu od jeho kamoša, kery mu volal dom. Hned zrobila burdel, ale upřymny ji pravil, že je dospěly a može se robiť co chce. Pohrozyla mu švagrem, ale marne, bo ten zehnal jakusyk chvilkovu robotu a je zas kajsyk na montaži.

Jak mi to všecko vypověděly, mama pravila, že ho nalakala na odpoledně k nim, že ma zbytečnu pětistovku a potřebuje umyť okna a že tam musym byť a rozmluviť mu to jak chlop chlopovi. Na mě on da. Zoptal sem se, čemu to tak spicha, šak se možeme domluviť přyšti tyden, jak už budu zdravy, no ni? Jak mama dotapetovala druhu stěnu, pravila, že pry mu segra našla na komputeru v takim tym programě na psani dopisu a řetězovych emajlu rozepsane svadebni oznameni. Tuž tak to asy fakt spicha. Pravil sem, že beru antybijotyka a že mam nemocensku a jak mě doma něnajdě kontrola, dostanu misto chechtaku tak akurat nasmolene, ale to na ňu něplatilo. Chvilu sem se eště snažil vymluviť, že je doma foter, tuž ať mu on promluvi do duše – šak ma na to pořadnu haviřsku pazuru, ale ten jak pry slyšel, že mlady se chce ženiť, staral se enem, esli mu budě na svadbu dobry jeho stary oblek a že už se těši na svadebni dortu. Tuž to je jasne. Jak se mama cosyk uveme, može byť člověk na vuzku a stejnak to musy zrobiť po jejim. Nakoněc sem suhlasyl, ale enem proto, že se prořekla, že ma napečenu makovu babovku.

Odpoledně sem se navlek jak na lyže, přes pysk sem se omotal šalek, ať bacyly němožu ven ani dovnitřku a přyskokami sem se přesunul tych paru ulic k našim. Cestu sem se rozhližal, esli něpotkam kontrolora, ale nevim, esli choďa po ulicy s cedulu na krku „kontrolor chorych“.

Mlady dorazyl kolem dvuch a jak viděl v obyvačce segru a mě, pochopil že tych pětset se nězarobi a chtěl hned valiť pryč, ale mama stihla zamknuť a bo je viditelně sylnějši, lapnul upřymny v obyvačce na řyť a robil, tajak by se něchumelilo. Chvilu do ňho obě duly jak do ucpane tuby, ale všecko marne. Začnul mleť, že ona je ta prava a jedina a že se ju veme kdyby hrom na hromě jezdil. Mama potem duležitě pravila, že pujdu se segru zrobiť kafe a že nas něchaju se strykem samych a mrkala přy tym na mě, jak by ji do leveho oka vletěl kolibřyk. Tuž kurnik šopa, či sem jakisyk seksuzoolog?

Chvilu sme enem tak mlčeli, chvilu podřystali o fotbale a o škole, potem sem se zoptal, jak vypada a on začnul basniť. Že je švarna jak obrazek, že ma vlasni kvartyr, že to děcko vubec něvadi, bo aspoň něbudě muset čekať až budě jeho vlasni velke a možu spolu robiť ruzne capiny, no dřysty prdy stara babo. Jednym uchem mi to šlo dovnitřku a druhim ven a myslel sem se o tym svoje. Nakoněc sem to asy podrbal, bo sem spiš enem tak do vzduchu, jak jemu, pravil, že ať se rozhodně jak chce, mama ani babka mu to stejnak něschvala. Asy slyšel enem to, ať se rozhodně jak chce, bo naraz byl v přecyni, zahulakal do kuchině, že stryk ho v tym podporuje a než mama vybrala zatačku, vytahnul ji klič z kabatu na věšaku a byl v dupě.

Mama se roščilila, že za všecko možu ja, že ani rozmluviť synkovi capinu něumim, eště ho podporuju, a neni se co diviť, jak mě němože mět za vzor, bo žiju tež jak něpodara a že za jeho zkaženy život budu mocť tež ja a co to zplodila za gizda a kaj ma ty praški na srce. S děckeho pokojika sem slyšel pochechtavať se fotra. Segra enem přyzvukovala. Kdyby to šlo, aji by mi přyšily, že sem ho s tu robu zeznamil ja. Pomaly to vypadalo na koněc navštěvy. Jak sem šel dom, dumal sem, že vyhodim tydlifon a přelepim se dole na vchodě vizytku.

A tu slibenu makovu babovku sem ani nězkusyl.

No comments yet to Upřymnemu šiblo

 • KRLEŠ

  Rány Bosky, to su vjeci.KRLEŠ 3 x (tři razy)

 • zrud

  Tak on si bere Blanku? Hm to jsou věci ……

 • oS

  Co hlupně synek? Co s ňu budě robiť až mu budě 30?

 • Piter

  Ale hovno Blanku.

 • blanku?kde je napsany, ze si bere Blanku? :)

 • eine kleine deutchlander

  herdek, tak to tě teda nezávidím. tem mladé bloň asi fakt bode hlópé po fotrovi.a ešče neco, eši pude ten staré makak na to Baňo, tak já tam pudo take, tož u teho chco bét!!!

 • chachar

  To přiděMyslim, že to něbudě dluho trvať a docvakně mu to, no ni? Ale znam i takich, co jim to nědocvaklo, tak nevim.

 • Ivo

  ŠvagrŠvagr není na montáži, ale v děčínské ZOO. V novinách psali, že tam mají nového makaka.

 • Danijela

  Blanka zustane v rodinenebo se mylim?

 • dajda

  :),Jak mama dotapetovala druhu stěnu…´ to nemá chybu. Nevím, kolik je upřimnemu, ale od určitého věku se příkazový a zákazový styl komunikace míjí účinkem, spíše působí naopak. Přeji, ať brzy najdou společnou řeč.

 • Hellowsh

  Je to výhoda, náhodou…už Mikuláš Dačický oceňoval nějakého svého souseda, který si vzal ženu „i s hotovým dítětem“… nenaděláte nic.

 • Dotaz:A kolik ze je uprymnemu? Ja myslela, ze je mu tak sestnact – ale to se asi pletu …

 • KRLEŠ

  BLANKA, bez BLANKI, dám BLANCEI Ty Brute (Danijelo) ? Co máte furt s tu Blanku ? S tu přece drží Ostravák a to fest a mladý makak Uprzymny ma jakusi ganz inču babu, nebo se pletu joch ? Nepletu ! Ne každá baba s děckem musí být nutně Blanka, už sem chtěl napsat Danijela, jak sem se rozpičuřil.Krleš 3 x

 • různě

  hospodské…Po hospodách sa říká: „Na staré *iči sa nejlepší cvičí“ 😉 nebo jinak: „Na starém kole sa naučíš nejlepší jezdiť“…Tož doporuč ať si eště pocvičí – bez svadby – a ať sa chrání (aby nebyl donucený litovať). To že ho to po půl roku přejde mu říkat nemusíš, protože by to teď stejně nevzal…

 • mama

  SrandaSakra,ja bych se ho radeji zeptala jak se ta jeho vyvolena jmenuje?? Aby te to pak neprekvapilo,mezitim co jsi byl v posteli a lecil si se,kdo vi kde ,co delal Uprimny???

 • fotr

  PříslovíJedno arabské přísloví říká: Ožeň se co nejdříve, ať máš dost času litovat… :o)

 • Alter Ego

  Je to jasné,chlap od chlapa nebude… :))

 • TY GIZDE

  Kašli na to …… a nebuď smutny. Šak znaš to pořekadlo: „za dobrotu na žebrotu“, ni? Jak raz dovoliš, aby Tě kerysik zatahnul do svojich rodinych zaležitosti, tak z teho nigdy nemožeš vylezt vitězně. A je ganc jedno, esli ide o tvoju vlasni rodinu či o rodinu švagra susedki. Ať zrobiš, co zrobiš, dycki budě fšecko špatně. V takim přypadě je asy nejlepši se vymluviť, že jedeš testovať do Hvězdneho mjestečka novu raketu Sojuz-Čobolo.

 • různě

  Co máte s tou Blankou?Lidi, přestaňte s tou Blankou, přečtěte si Ostravakuv dřyst z 20. 2. 2006 nazvaný S upřymnym na jedno, vyjímám: „Tež mu pry pomohlo, že se naproti v baraku přystěhovala jakasyk rozvedena bloncka s takim tym kudrnatym čoklem, co vypada jak mamine klubka vlny napichane na jehlicy a už se parurazy dali do řeči, jak byl s kiblem u popelaku.“

 • Daniela

  Krlešovovi nebo krlešovéU některých žen po pětatřicítce se centrum myšlení přesune do nižších poloh. Myslí jím to sice lepe než před tím (ale obzor myšlení je zůžený – což pozoruji sama na sobě) jenže to může jít jiným ny nervy.Nechám se překvapit, život lidský je značně složitý, život nelidský = ostravský je ještě složitější… A nekrlešujuj…

 • Squelch

  Pokud se nepletu tak by uprymnemu melo byt neco pres 18.

 • džejn

  To jsou věci… no ono se to nějak vystříbří, jak by řekl L. N. Tolstoj.BTW: U neochotné prodavačky v knihkupectví Centrum Chodov jsem si konečně koupila čtyřku Ostravákova Deníku. Knihu měli na regálu Humor – Křížovky.

 • Fišta a Pišta

  Moje nervyŠak to piše, ni, že je mu přes 18, a tušim to aji nědavno slavili.

 • Neva

  Tuž, Ostravaku, jako Tvoja mama bych Ti asy jednu dřystla po čuni, ona se Tě chyta jak topicy stebla a Ty tak neobratně. Upřymneho to přejde, ale kurňa, někeřy mladežnici su schopni vymamlasyt i cosyk podivneho…ať na babovku tu jeho nastavajici pozve mama a da řeč s ňu…

 • MINA

  to [27]pravdu dis, slavili 18tiny, ostravak psal, ze uprymny je uz plnolety. Ale asi hlupy po tatovi, bo tu zenskou nemuze znat dlouho, maximalne par mesycu. Komu neni rady … Ale ostravaku, pekne si to napsal, jen co je pravda. Zase sy my zkrasnil a zpryjemnil den :o)

 • Lucka

  tak tahle se mi za poslední dobu líbila moc! :-)

 • Fišta a Pišta

  To 29To su rad, Mino, že to tež kerysik čice pořadně, bo dněskaj mi nekeři komentatoři připadaju jak mimoni. Čislo 3 ni, od teho je to myslim dobry hlod.

 • Dejf

  Sakra, Ostravaku, vyser se uz konecne na mamu (i na segru)! Ci ty muzes za to, ze mlady makak si chce zkazit zivot? A jak to mame vadi, tak at mu to rozmluvi sama. Proc furt robis cosyk za nu? Ja uz bysem s nu byl davno rozhadany!

 • KRLEŠ

  To 27 – ano, Upřymny měl 18 a dostál foťák Olympus a vyfotil myšku Marušku (ni Danielu, Danielo) ( : = ).KRLEŠ 3 x

 • Jaryn

  Móóóc dobrýpočteníčko. To nemá chybu. A KYDY návštěvníků mě pobavily taky. Někteří jsou, jak vidět totálně mimo, nebo úplně zhlouplí :)))

 • KRLEŠ

  ANOTo 34 – Pokud možu mluvit za sebe, tak je to alternativa č. 2.Krleš – 3 x

 • Měl jsi mu dát za vzor sebe. „Počkej až budeš starej a blbej a pak sháněj babu na gól.“ Asi by to ale nezabralo… Nevím co od tebe čekaly, ale ono to zase nebude tak horký jak si to ty baby uvařily.

 • b1ba

  kamarádovi je 25, jeho „mladé“ 34…když to oznámil doma, tak ho vyhodili…jsou spolu 7 let…vychovávají spolu jejího 16 syna a jejich dvě malé holčičky…a jsou SŤASTNÍ

 • Neva

  37Ale upřymnemu je 18 a nastávající 35, to je trochu větší rozdíl, tak trochu generační…

 • V Hnojníku mi nenadávají

  Než se upřymný naučí souložittak bude ta jeho v přechodu

 • ostrafuck

  Ten čas leti jak Stanik z vlady. Tuž včera stě chodili s upřymnym na jedno, za rok budětě chodit spolu na třydni schuzki.

 • co ty chuju

  toz to jotuz to su zvraty jak cyp!!!! sem zvedavy jak to dopadne

 • babi

  Zacina to byt zajimave,po nekolika uz trosku moc „obycejnych“ pribezich.Proto se spisovatel nebo spisovatelka /nevime,jestli je Ostravak on nebo ona/rozhodl,ze je treba se zbavit Blanky.“Dokonalou“ si nechal prebrat svalovcem,Blanku synovcem.A muze zacit znovu s cistym stitem.Howgh.

 • Hm…Jo tak to je super

 • KRLEŠ

  TAK NEVIMNo, esli to autor dotáhne tam a tak, jak to tu ponikeřy naznačujete, tak to budu na praški a Danieli se budu muset ale sviňsky omluvit. No ja, ale, co jak ni ?Krleš, co nekrlešuje

 • Pazgřivěc

  Jyny go ňechvšak on na to přidě sam ,že robi kravine.Mlady makak!!!

 • ostrafuck

  A kolik je vlasně Blance roku?

 • ostrafuck

  Tuž mamko, ja su hlupy chachar. Na mě němožeš s taku enigmu. Co su tečki se štyrma zavorkama?PS: Se mi libi to nove ostravakove antispermove tlačitko. Akčni.

 • Kdoví.Kdoví, ovšem jak tu už někdo zmínil, v dřystu „S upřymnym na jedno“ Ostravák píše, že „upřymnemu pomohlo, jak se naproti přistěhovala jakási rozvedená bloncka“ – tak to asi bude ona, ovšem abychom se nedivili :)

 • eine kleine deutchlander

  to ostrafuckte tak se ně tak nejak zdá, nemohla be bét ta ´´mama´´ takhle napřéklad mamina od nejakyho malyho Daniela Ajnštajna. to be aji vesvětlelo to rozřechtanó čoňo ( :)))) ), že be se nám do dřystu zapojila aj ta jeho Blanka. A eši ne, tak pardon.

 • Danijela

  Krles se mi zacina zamlouvatkrleš, krleš, krleš.Teď se půjdu podívat do slovníku co to vlastně znamená. Jestli to není zase nějaké ostravské :vole, vole,vole…

 • STiR

  To je vuuul!Sakra, po kom je taky romantyk! :) A hlavne blbec… :)))

 • alex

  Kyrie eleisonKriste eleison, ochraňuj nás před blbci. Ráda sleduji tyto diskuse, protože mi vždycky přišly převážně inteligentní; asi si budu muset zvyknout, že všeho do času. alex

 • Miloš

  To 51Krleš je zkomolené řecké „Kyrie, eleison“ (Pane, smiluj se) z bohoslužby římského obřadu.

 • lina

  slovňykco taglenc slovňyk po straně pro cajzli? 😀

 • fotr

  to 55Jo a budeš tam muset vysvětlovat všechna slova, včetně některých spojek :oD Nějaký ostravsko-český slovník vydali v Repronisu, jak je ale známo, na rozdíl od latiny se ostravština neustále vyvíjí a obohacuje a tím i ovlivňuje cizí jazyky (např. češtinu)

 • ostrafuck

  Němečkove z 50Ešče že mi to kerysik vysvětlil. Ja sem se dycki bal, že ty zavorki znači nakopať pulki či dať parurazy po papuli zprava. Hnetka je mi lepši. Inač co vim, mamy tu pišu dvě, ale už něbyvaju v Ostravě. Ale je fuckt, že to něvylučuje třeti mamu.PS: A jak se teda řekně těma zavorkama kopnuť do dupy?

 • mišin

  stejně je nejprdelovatějši na tom to, jak snadno a rychle naskoči představa synovcem oparožnatěleho ostravaka. těžce zakodovana člověči škodolibost se prostě neda potlačit.ostrafucku, a tys musel ten akčni čudel zamačknut, co :o) – ani takhle se do pudele enigmově nenakopava

 • ostrafuck

  Mišine, kolco se zavorkama ve mě vyvolava inši asocyjace.

 • mišin

  … že by prosebne ruce vzpinajici se ke slunečnimu kotouči?

 • Lilli

  Proč říká synovci „upřymny“??

 • ruzne

  pro Lilliprecti si pribeh z 18.1.05

 • Anonym

  pro 53Stejně se myslim, že ty naše dřisty su dost fajne a antaligentne. Mrknite se na inči glosy, třeba u jednotlivych zprav na Seznamu, z teho musi byt jednemu bluvno, možna aji dvěma, no ni ? Same nadavky, same ismy, same jedovatosti a vulgarnosti. Rozumu to moc nepobralo.Krleš

 • Jana1

  Pročje z toho sňatku každý na větvi ? Když si vezme šedesátník dvacetiletou, tak to nikoho nepřekvapí, kromě toho se může vždycky rozvést. A dneska se už můžou brát i kluci s klukama a holky s holkama, tak ať jsou rádi že si nechce vzít nějakého svého kamaráda.

 • Edisko z Těšina

  Musel sem zasek oceniť jedničku……a to hned ze dvuch duvodu – jednak že ostravak mamu ze segru něposlal i z jejich starosťama a svoju horečku kajsyk a podruhe mě sejmul kolibřyk v levym oku :-D) Jinak se myslim, že by se moja něbožka mama, dyby se muj synovec namluvil jakusyk staršu robu, že by se mu do teho něpletla. Ja sem dysy ve vjeku upřymneho tež zahaňal za staršimi paničkami a moja mama to nijak někomentovala, a dokonca mi ani něnakladala věčich ukolu, bo věděla, že bych se na nich stejně vypyrdnul. Je viděť, že ostravakova mama je pořadna aktyvistka a v takych přypadach je fakt mudřejši ten tydlifon vytěpať do pudlice a vizytku dole u vchoda přelepiť…

 • eine kleine deutchlander

  to ostrafuckV takovém přépadě se veser na najaký pobóchaný závorke a uplně normálně ho kopni do řeti botkem.

 • alex

  krleš?Ano prosím, jednomu ba i dvěma. Mně většinou, proto diskuze na Seznamu raději ani nečtu. Kydy a dřísty mě docela baví, jen málokteré hlouposti mě vyprovokují k reakci. Mimochodem, kdysi jsem znala jednoho, co zdravil Krleš, ale ten žil v Praze, to je asi jenom náhoda, ne? alex

 • ostrafuck

  Zrob se sam.Žaden něporadi, tuž sem se to sam naštudoval. Včil už vim, že to něsu žadne znački ale erotykony či šmajchlicy a znači naboku ležicyho pajtaška. Tuž pocaluj mě v dupe sem se přeložil jako :-o)( a Mišine, žadne modleni ani inši němravnosti. (O) je anděl stražny po navštěvě ostravskeho Lidla. Ohla aura, placaty pysk, ale něsmrtelny usměv.

 • Neva

  ostrafuckuno Ty si šikovny synek, možeš mi poslat teho ležicyho pajtaška?

 • ostrafuck

  NevaUmim bobra se šnorchlem Q= a ešče vysmjateho pankača s brylama -8-). Posylam ti oba.

 • mišin

  ostrafucku, ja sem nevinnost sama a ateista navrch… ale ten tvuj prdelovy polibek vypada hodně francouzsky.jo, holt anděle maji rizikove povolani. ale jsou to neohroženi mužove jako niki kejdžu, ktery na šramy a pocuchanou pěšinku nehledi.bobrum potapnikum a pankačum s prořidlymi čiry třikrat nazdar – zdar, zdar, zdar.

 • Joanne

  Fakt super, ale jak čtu, tak si nemůžu vybavit kdo je „upřímný“? To je jeho synovec nebo mladší brácha? (Sorry za tuhle otázku, vím že sem chodí profíci:o))

 • Ešlinka

  to 73Synovec to je, syn segry.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>