Penycylin došel – koněc valaňa

Včera sem byl koněčně na šichtě. Tuž ni, že bysem se tam těšil, ale furt lepši, jak čučet do tych pěti prymaleksu doma. Celkem to uletělo, šak znatě to – čas tak leti, jak se člověk fajně bavi. Za ten tyden se mi nakupila robota na stole, že něbyly vidět fleki od kavy na desce, tuž sem celu směnu dřel jak šmirgelpapir.

Kamil přyšel po obědě s novinku. Pry esli vim, že se Jaruna budě vdavať. Tuž že by se Ladik koněčně odvažil řeknuť te svoji sumorobě z podhledu z oči do podhrli, že už ma plne zuby teho valaňa sudu a idě za volanim divočiny? Tomu se mi něchtělo věřyť, bo to by byl na nemocenske tak ze dva měsyce. Pry ni, pry se bere jakehosyk mladeho pajtaša, s kerym se zeznamila na jakesyk dysce, jak ju baby ze šichty raz vytahly na Stodolni zapařyť a zaspominať na mlade roki, jak eště hrudniki byly jak naply pauzak na rysovacym prkně a šupa z pomeranča něbylo sproste slovo. Pry je to na cely život, bo on je taki fajny, mlaďučki, fajně tancuje a chodi pěkně oblikany. A kurnik, Jaruně na stare kolena z nědostatku přyležitosti hrablo. Spoměl sem se, jak byla kdysyk hotova z Kokotka a zoptal sem se Kamila, esli ma tež jeho plagat v kancliku na stěně. Pry ni, bo to chtěla zatajiť, ale jeji nejlepši kamoška Věra to roztrubila po podniku. A tuž čemu bych ji to něpřal, no ni? Posledni dobu na sebe jaksyk vic dba. Kupuje se od sekretařki naměstka, kera se přyvydělava jako Avonroba, take ty barevne srački na gzycht, co mi přypominaju mojeho Mladeho chemika a maže se s tym obličej aji pysk. Do holiča chodi co štrnasť dni. Nakupuje enem značkove hadry v byvalym Fenyksu. Syce to furt eště neni žadna Klaudyja Šofer, ale do Nahlovskeho už ma daleko. Jak ji to něvyšlo se mnu, tuž ať ma štěsti s mladežnikem.

Chuť po boruvkovych knedlach, kere chutnaly jak když tyden zapomenu rohlik v hrnku se zbytkem ovocne sodovki, vystřydala ina pachuť. Cosyk mi začlo blikať na pozadi paly a ni a ni se teho zbaviť. Dralo se to na povrch jak zbludily haviř, až naraz gich!

Jaruna…
Mladežnik…
Svadba…
Kolače…
Radnica…
Kura, kaj to sem?
Upřymny!!!

Ni, to neni možne! Oblelo mě jak susedku v přyzemi po jedne starši oslavě. Jaruna. Mladežnik. Dyska. Upřymny je ten mladežnik! Jaruna ale přecy něma děcko. Šak ale kdo mluvil o robě s děckem? Mama. Ta teho nadřysta. Přy moji smule budě Jaruna v naši familiji. A za paru roku budě s Dankem litať po Dubině vyplod jejich laski – chitry po dědovi a pěkny po mamě. Tuž na zdravi!

Zbytek šichty sem něvychazal z bezpeča svoji paly. Jak to zystiť? Koho se zoptať? Jaruny ni, bo posledni pulrok se spolu moc něbavime a přecy to něpřerušim otazku „Ty Jaruna, něbereš se nahodu takeho kudrnateho gizda, co meška na Dubině a mysli se eště, že hadica je stara od hada?“ Upřymny mi beztak tež nic něpovi, bo raz už mě obvinil, jak sem se vyptaval na jednu robu, že mu ju zas chcu přebrať jak Blanku. Kurnik šopa, to je sytuacyja.

Cestu dom sem v lokalce dumal o vajcovych svatkach, kere se bliža, abych přyšel na ine myšlenki. Každy rok to je stejne. Zvaliť karabačem mamu, segru, letos aji Blanku, trochu se přypiť a tyden potem žrať vajca. Co tak letos vyrazyť na jakisyk vylet s Blanku a Dankem? Jeden den kajsyk v přyrodě, šak už se robi aji teplo. A co jeden den, jak vyjeděme v patek odpoledně, vratime se v ponděli večer a štyry fajne dni nam zrobja všeckim fajně. Před očami se mi začnul rysovať plan. Hotel s bazenem. Vyjižďki po okoli. Naučim Danka motať karabač, beztak to něumi. Naučim ho, jak vybrať tu nejsmradlavějši voňavku. Naučim ho plavať, ale doopravdy, ni tajak mě kdysyk učil stryk Dan. Budě to taki fajny prodluženy vikend, kery nas sbliži.

Jak sem se dostal do take fajne pohodove nalady, u Ostravice mi to zdrbal ten chlop s tym hlašenim pro děcka a mladežniki, kery mluvi, jak by se z teho robil srandu a ja sem se spomněl na teho Jarunineho mladežnika a cely zblbly sem se v poloprazne lokalce postavil, abych pustil lapnuť starši cestujicy, keřy tam něbyli. Taka rezata pědadvacytka na sedadle nědaleko od mojeho se enem mlsně usmjala, jak to viděla, bo kera roba by nechtěla chlopa, kery poslucha na slovo, no ni?

Večer sem volal mamě, abych zystil, jak se menuje ta buducy nevěsta, ale jak mi to posedmy raz tipla, pochopil sem, že se mnu asy eště něchce mluviť po tym fijasku u nich.

No nic, pujdu chrněť. Třeba mysleť pozytyvně. Enem ni Jaruna. Enem ni Jaruna…

No comments yet to Penycylin došel – koněc valaňa

 • PrvniTož co dodat? Všecko se tak nějak vali do hněde hmoty.

 • ???

  DruhyJarunu kurva ani omylem!

 • třetí :-) Hanyz

  Ostravak se dal na detektivky a jde mu to náramně:-) Jasná Sherlockova dedukce 😀

 • tojefuk

  kura…heheee

 • Anonym

  Paty-kmulder

 • Antek

  JarunaKurnik to jsem zvedavy jak to dopadne. Uz aby tady bylo pokracovani.

 • Nie

  doufejdoufej, že ve tvém okolí se rýsují dvě svatby ne jedna.Jinak preju krasne vajcove svatky a moc ty holky netluc taky jsem nerada tlucena a ted zase i posmradena (tahle nevabna polivacka se traduje jen v Ove a okoli) 40let jsem ji unikala ted ji dostanu znova :-(

 • Wlada

  O5kvalitní massakr:)

 • kacapera

  tyyyy jouz sem napjata jak to s tym uprymnym dopadne…jinak moc fajne citani:) uz sem mela taky dojem ze to tu zacina ztracet smrnc, ale uprymneho aferka je fakt genyjalni:)) jen tak dal, a nenapinej nas moc ostravaku, bo to jinak zacne byt jak ty peruanske telenovely..

 • Danijela

  Kde jsou poznatky ze Stodolní ?Prý tam byl jakýsi president, Zápotocký¨- nebo jak se ten pivopitel jmenuje…K čemuž musí tiše říct jen třikrátkrleš, krleš, krleš.(Ale stále si nejsem jistá, zda to není něco neslušného).

 • flagelvmdei

  Pitomec upřymny. POMOZTE MU NĚKDO!!! 😀

 • marie

  kdo chce kampomozme mu tam. kdyz je mladej a blbej, tak at si uziva s jarunou (dokud ho nezalehne). ale chapu, ze mit ji za svagrovou te laka asi tolik, jak strcit svoje nadobicko pomazane rybi pastou do akvarka s piranema.

 • mama

  Ze,by?Ahoj Ostravaku,dnes jsi me rozesmal :).moc se mi tvuj clanek libi,taky jsem zvedava jak to dopadne.Drz si Blanku!

 • jihlavak

  šupa z pomerančato mi dalo práci to rozklíčovat – ale bude to s největší pravděpodobností celulóza, přesněji celulitida, postrach žen :-)cele zasa fajny kid, tajak vždycky

 • mirka

  klidSe klidně vsadim, že to Jaruna neni, ale chápu tvé obavy. Nemáš to chlape lehký.

 • BlackMamba

  Prosim vas, vysvetlete mi nekdo, co myslel Ostravak tym „cumet do 5 prymaleksu doma“.Zatim jsem vsecky ty jeho jinotaje rozlustila,ale dnes mi nejak hlava nebere:-) diky

 • cinda

  to: 16Říká se koukat do 4 stěn, přidáš strop, máš jich pět, vymaluješ Primalexem a je to… Jinak moc pěkné, ale tu Jarunu ti Ostravaku fakt nepřeju…

 • oliB

  neni to JarunaNemůže to být Jaruna i upřymny přece řekl, že ta jeho má dítě:“Chvilu sme enem tak mlčeli, chvilu podřystali o fotbale a o škole, potem sem se zoptal, jak vypada a on začnul basniť. Že je švarna jak obrazek, že ma vlasni kvartyr, že to děcko vubec něvadi, bo aspoň něbudě muset čekať až budě jeho vlasni velke a možu spolu robiť ruzne capiny…“!!!!!!

 • Marek

  takze klidoliB: no vidis, a je to v klidu drahy Holomesi :-)

 • lina

  helejte co to znamena upřymny? nemozu sa dopiďyt…

 • lina

  yo synovec! kurna toz to jo… tagze svica ma 3 decka? dve male hajzli a tohto trotla?

 • MINA

  to 21: linajojo, precti si ostravakovy clanky tak rok pozpatku, tam to vsecko je. Uprymny slavil 18, je nejstarsi, mama ho obcas proflakne, jak prijde dom navaleny, rad pari, byl na czech-techu, coz se ostravakovy vymstilo, bo se pak pohadal s dokonalou. Pak ma segra jeste dva male pajtase: kluka a malou kopiju segry, kera jeci jak na lesy, kdyz se ji neco nelibi. Ti dva se staraji o vzruso v rodine, jsou vekove priblizne jako danecek(predpokladam), bo jak byli vsichni v nemocnici v bufaci, tak si ty decka celkem fajn rozumely. Proste telenovela hadra :o)

 • lina

  joooj, mamnenko moja :)))) toz to je fajne serial! 😀 dik za dryst :))

 • malina

  HmmPekne, pekne, moc pekne :-)))))))

 • Tak to jsem zvědavá jak ta telenovela skončí :-)Jinak super dryst, fajně mne to pobavilo, hlavně šupa z pomeranča, to nemá chybu :-))

 • aja

  zajímavéJe to čím dál zajímavější, to jsem zvědavá co z toho nakonec bude. Opět pěkný čtení a skvělý kidy.Díky

 • Anonym

  Pro 67 z minula – Alex a pro 10 z včilejška – Danijela – tak Krleš jsem v Praze sice zdravil, ale už tak davno, že se to nikdo nemože ani pamatovat. Bylo to zejména v lokálce č. 9 a č. 21 směrem do Hrdlořez, takže sicher náhoda. A Pražaci se mě ptali – a ty seš ze Slovenska, viď ? Kype, odpověděl sem, ne, su z Ostravy, či mě neslyšiš ? Tež sem se s jednym synkem onikal podle Poláčka, ale skoro 20 rokuv.A Krleš fakt není nadávka, to raz hral kdysi ostravsky herec Vochoč v jakesi scence a recitoval své milé basničky ve staročeštině – strom se listem odieva, v sadu ptaček zpieva a ja lasko žaluju tobě, Krleš, Krleš, Krleš. Či tak jaksi podobně. Znal jsem to ze školy a hrozně se mi to libilo. Ta ostravština a do teho ta staročeština. Bylo to v kapitole, kaj byl aji Podkonie a žák a inči podobne fajne kypoviny. Takže Kyrie eleison a Christe eleison, jak už tu kdosi vysvětloval, je cosi jako Pane smiluj se a Kriste smiluj se, ale plete se mi to s Pomiluj ny. Ale, to sem se jaksi rozepsal, asi mě MF Heute smaže.Krleš 3 razy

 • Jirka

  Jaruna???Jaruna to nebude, podle mi to bude Blanka, upřymny si jenom vymyšli, aby nasral stryka a oplatil mu ty fotky. No jsem važně zvědavy. Ostravaku, nenaleť upřymnemu, podle mi ti chce udělat peklo s Blanku a vymyslel plan, jak tě nasrat!!

 • e*v

  jak to dopadne? no, pozitri je april… ja myslim ze tady nekdo sije boudu :)

 • Ondraš

  je to Jaruna. To by byla sranda, to bych se zasmál. Jen si ji v příbuzenstvu užij!!!

 • Fišta a Pišta

  To KrlešEsli si eště cosik pamatuju z gympla, tak je to dřěvo, co se listem odieva… Už aby to bylo! Tež sme hojně citovali středověke nadavky z Jaroslava Žáka: Venca gest kuon i pige vodu na gezerze.

 • Fišta a Pišta

  DotazA eště mam dotaz na Ostravaka: co se vyřeši tym „Potvrdit“ při zadavani kidu?

 • Krleš 3 x

  Pro Pištu a aji pro Fištu, gryfne synky – Ahoj a dík za upřesnění Vám oběma. To vite synci, to ste brali na gymplu, na SVVŠ to bylo beztak inači ( := D. A jak se čte to DŘĚVO, nebo to je překlep ? Ale odieva se to sicher. Horši by to bylo opačně. Tacy sagoče….

 • docluk

  Dobre a k zamyšleniFajne tajak dicki, dik.

 • toš ja si nadavam ja

  doufam, že to mužu psat sem, ale marně dnes hledam patečni dřisty do MF? Anebo ještě budou? (pokud neni dodrzen tydenni prisun Ostravaka, všecko je pak v dupje)

 • Arkady

  jj, Krleš je zkrácenina z Kyrie Eleison (Pane, smiluj se) a poprvé so to oběvilo v Hospodine, pomiluj nyHospodine, pomiluj ny! Jezu Kriste, pomiluj ny! Ty, spase všeho mira, spasiž ny i uslyš, hospodine, hlasy naše! Daj nám všěm, hospodine, žizň a mír v zemi! Krleš! Krleš! Krleš!

 • matko, neser

  No,i když my to překládali „Hospodyně, pomiluj mě“

 • PozdravujOstravačku, kratki zobačku, pozdravuj synovečka Upřimneho, je to holt frajer! Kódl

 • hmm..Zawsze mnie fascynowało ostrawskie „po naszymu“..

 • adik

  Fajne,fajne,fajne, ale kura, jak to, že nikdo neocenil hlod : značkove hadřiky z byvaleho Fenyksa? Tiž ja si z teho ucikl!

 • Edisko z Těšina

  Třeba mysleť pozytyvně……kid je to fajnovy, jak sem čital dřysty čtenařu tak sem kapku překvěpeny, že se tu něobjevilo moc kosnpiracyjnych dedukcy, ale ostravaku – vyber se z Danku na vajcove svatky kajsyk do Beskid (enom něvim, kde je jaky hotel z bazenem, ale cosyk se beztak najdětě)! Starosti z upřymneho ženěnim nechte tym, kerych se to tyka, šak až budětě třeba raz rozmyšlať z Blanku na podobne tema, tež se do teho něněchatě dřystať, no ni? :-)

 • mjr

  „Krleš!!“ je taky bojovný pokřik lesnického adjunkta Vilji z filmu Tajemný hrad v Karpatech, používaný při rozrážení dveří atp. Policija Karpatula! Ahoj.

 • Jumbo

  VtipVite co je to „absolutní nesmysl?“Když cikan studuje při zaměstnání

 • Ája

  to 42mjr – vzal jsi mi to z úst. To je ono! Tajemný hrad v Karpatech je můj kultovní film. Chystala jsem se to právě napsat. Krleš! Krleš! Krleš! Krleš!P.S. Jdu spát – podle hesla „vojnu jsem presrál, ale dobře jsem se vyspál“ (citát ze zmíněného filmu – snad přesný).

 • Anonym

  Nevolal mě kery ?Krleš 3 razy

 • Hlína

  DobryToz toto je tez dobra 3,14čovina! Ostravak, do toho, super!

 • Drew

  Upřymny…Další možná stopa :-)http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A060402_144446_krimi_klu

 • Anonym

  Pondělí, 3.4., 5 h a Ostravak nikdi. No, doufam enem, že se tu neobjevi přispěvek datovaný 0,35 h či tak jaksyk, bo to by byl švindel, ni ?Ostravačku, kaj si ?Ospaly Kreleš 3x

 • Anonym

  No, ja, Ostravak je beztak v Olomoucu a v Litovli pytluje hraze. Hned me to mělo napadnut. Krleš 3 x

 • Danijela

  Neruste Ostravaka!Ten je jeste u Blanky a uvazuje o tom co dal…

 • furt

  Tak to se Ti povedloa šupa z pomeranča něbylo sproste slovo

 • Kemo

  pauzak…Toz „jak eště hrudniki byly jak naply pauzak na rysovacym prkně a šupa z pomeranča něbylo sproste slovo“ nema chybu! Neni nad pauzak :-). Prekonalo i muj oblibeny hlod jak se ostravak rozesel se smejdikem plny vzajemneho pochopena.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>