Prvni pěkny jarni vikend

Konečně jaro! Syce trochu zymne, ale aspoň je zas semtam vidět slunko. Už zprostředka tydňa sme s Blanku planovali, co zrobime o vikendu. Danek budě mět co něvidět narozki, tuž dostaně kolo. Ni, že by ho chtěl, ale Blanka rozhodla, že už je dosť stary cap na to, aby se zrobil řydičak na minykolo. Šak jeho kolezy ze školki už skoro všecy jezďa a někeřy už aji bez postranich kolec. Danek je ale nězmar. Už s ňu vic jak rok dyskutuje o tym, esli je cyklistyka sport vhodny pro děcko jeho věku. Jednu s podminek izdy na kole je dostatek vhodnych ochranych prostředku (koněc cytatu). Kajsyk splašil test přyleb a ma tam zakružkovanu jednu, kera to vyhrala a tež ma vybranu sadu chraniču na kolena, hnaty, loktě, pazury a jak mu stryk Adam vysvětlil, co to je suspenzor, chce ho tež, bo kolo s rulku je sviňa. Tuž něpřyzabili bystě ho, gizda maleho?

Přy tym domluvaňu sem asy trochu vic nahlas zastenal, bo sem se přectavil isť s takim děckem cosyk kupovať. Blanka se to asy vzala k srcu, bo mi druhi den u kafe radostně pravila, že se Danečka bere na vikend Adam a ty chraniče a dalši bebechi vyberu spolu. My se enem projděme po obchodach a vyberem ten bicykel. Povyrost sem o pulmetra jak fikus po vijagře, bo na kola sem odbornik. Jako maly pajtaš sem raz z tatove stare ukrajiny skušal podle navoda ve Veteem zrobiť tereni kolo. Tenkrat mě syce mama zvalila za rozervane galaty aji košulu a foter za všecki vyvalene špice v přednim kole, ale tych sedum vteřyn letu vzduchem sem byl pro partyju buch. Aspoň myslim.

Večer mi eště Blanka volala, že po tych nakupach budě spať Daneček u babki a my se možeme zrobiť pěkny večer. Dalšiho pulmetra navrch, bo na pěkne večery sem eště lepši odbornik.

Tyden uletěl celkem svižně. Chlopi na šichtě furt dřystali o Klausovi na Ostravsku. Franta se chlubil, že se vystal frontu u jakehosyk stanku na jeho fotku s podpisem. Tuž to se hodi – až ho raz vyvala z roboty, može ju prodať na burze a budě mět za co kupiť žradlo. Ja sem se rači nězapojoval, bo furt nevim, čim se podklada huštacy domacy bichloteku. Potem už tu byl vikend.

Kolem oběda sem zaparkoval smykem u Blanki, bo mě pozvala na zapečene kobzole. Blanka ich robi skvěle, ale trvalo mi to třy navštěvy, než sem to docenil. Poprve na mě hleděla jak klokan na zahradniki, jak sem se ptal, čemu tam neni mlete maso, ryža a celer, kery tam davaju u nas v kantyně.

U oběda sem se vyslechnul od maleho ajnštajna školeni o tym, co musy mět bezpečna helma. Jak sme zaživali po obědě, dorazyl Adam, enem na mě kivnul bradu, ale už ni zamračeně, tuž sem z teho pochopil, že to je přatelske gesto. Danek se šel obuvať buty a Adam se mezytym zoptal, kdyže ma upřymny termin te svaďby. Blanka zrudla jak rak v polivce. A kurnik šopa, tu maju rychlu informačni službu. Pokrčil sem ramenami, že nevim a že mi to je celkem jedno, bo to je jeho věc, šak je dospěly, no ni? Na to Adam zakrutil palu, až mě obchlistlo olejem a pravil, že synek je pohlupavy a Blanka enem špitla, že ho to určitě přejdě. Mezytym se Danek, kery se do uzlovaňa přybral aji šňurku od kapuce, hryznul do jazyka, jak ho měl vystrčeny přy te napinave robotě a začnul bečeť, bo ze sebe zrobil celkem pěkny baliček. Enem nalepiť znamku. Mama ho šla rozbaliť a ja sem dumal, o čim s Adamem mezytym podřystať. Asy sem posmolil vyběr tematu, bo sem se zoptal, esli jeho robce něvadi, že se furt taha ze synovcem. Podival se na mě jak afroameryčan na potrhany papirovy saček a mi docvaklo, že sme tam, kaj sme začinali. Blanka se potem na schodach eště ptala Danka, jaku barvu kola chce a on odpovidal, že hlavně ať to ma trubitko.

Jak oba vypadli, Blanka mi přy kavě vysvětlila, že bracha je rozveděny a jeho roba se odvezla Evičku kajsyk do Čech. Aha, tuž to sem pohorku přymo v hnědym. Trochu mě nasmolilo, že mi o tym nikdy něpověděla, ale předběhla mě, že sem to němoh vědět, bo sme o tym němluvili. Začnul sem byť asy trochu protivny, bo sem se v tym furt vrtal jak něduvěřyvy ginekolog, že ja o nim nic něvim a on vi aji to, že upřymnemu šiblo a ja ji něstojim ani za paru slov o jeji rodině a že to je divny vztah a podobne duperele. No asy sem to trochu zdrbal, bo mi zbytek kavy přypominala Jarunu po Kinestaru. Nakoněc mi pravila, ať se jedu do teho obchoda sam. Tuž přecy něpojedu kupovať kolo pro jejiho synka sam, no ni? Nahlas sem to ale něřek, bo mi konečně začla fungovať moja červena kontrolni dyjoda v pale a ja sem se všimnul, že se kolem ochladilo tak o pět stupňu.

Dopili sme kafe a Blanka šla pomyť nadobi, tuž sem drapnul noviny a po očku čučel na hodiny. Umyla taliře, hrnki, lyžki, linku, sporak, stul a jak začla drhnuť galeksku, zoptal sem se slušně, esli bysme už němohli jet. Odsekla mi, že eště neni hotova. To mě nasmolilo a pustil sem se kisňu. Blanka se zavřela v kupelce. Vylezla tak po dvuch hodinach, nastrojena jak na bal a pry, že možeme jet. Ve mě to ale eště dobublavalo jak po třešňach s mlikem, tuž sem včil odseknul ja, že až skonči ten fajny program. Stala nade mnu jak buch pomsty a klepala nohu do parket, tuž sem rači stanul, šak to cvičidlo na břuch se možu objednať indy.

Lapli sme do feliny a valili do Hipernovy. Cestu bylo ticho jak na plese hluchoněmych. V Hipernově sme začli očumovať kola. Jak kolem projižďal taki ten bruslař, Blanka ho zastavila a pry, esli je to vhodna velikosť pro předškolni děcko. Chvilu se měřyl kolo, chvilu nas a potem pravil, že on je od zeleniny, tuž sme chvilu proklinali společneho něpřytela – všecki prodavače. Hned se trochu vyčasylo. Potem sme šli omrknuť nabidku do Gigasportu a bo se Blanka začla aji trochu usmivať, navrhnul sem ji, že to klidně potem vemem přes Tesko a Kerfur. Robam fakt stači malo, bo roztala jak barbina ve vysoke pecy a začla aji odpovidať. A tak sme absolvovali někoněčny kolotoč kolem minykol, kere byly všecke stejne, ale Blanka se pečlivě zapisovala všecke parametry a ceny a přesvěčovala mě, abych každe něnapadně fotil tydlifonem. To tak. A jakisyk ten zněuznany Rambo se mnu vymete kumbal.

Cestu dom sme se eště kupili šampus, bo sme byli z teho vybiraňa zedřeni jak dva zavity a zrobili se pěkny usmiřovacy večer. Na planovanu Stodolni nědošlo, ale ani jednemu to stejnak něvadilo.

V nedělu bylo počasy jak malovane a ja sem zpětně něchapal, čemu sme se včera tak rafli. Zrobil sem snidani do lužka a tam sme podřystali o našich familijach a zas bylo fajně. Aji sem tu velku Evu chapal, ale nahlas sem byl ticho. Možna se na teho blonďateho chitrolina zvyknu. Chtěl sem zrobiť eště aji oběd do lužka, ale všecko sem už použil na vyrobu snidaně, tuž sem ju pozval na picu, kaj minule dlabala segra s gizdami.

Po fajnym obědě sme se šli projsť do Komeňaku, kaj bylo moc pěkně. Nebe modre jak zeprane monterki, slunko celkem hřalo, luft voněl po jaru a ni po Paskově a sedmikraski lezly z hliny skoro před očami, tajak by ich haviřy vystrkovali ven. Moja duša romantyka se enem vevnitřku smjala. Kolem ludě ruku v ruce, tež zastup kolobuťařu a mi dycki zaškubalo nohami, jak kolem kerysyk projel. Blanka pravila, že kdysyk obstojně bruslila na ledě a že to němože byť až tak inši na kolobutach. Spoměl sem se na svoje kolobutove začatki a kivnul sem, že určitě němože. Domluvili sme se, že ja ji přypomenu brusleni a naučim Danka jezdiť na tym novym bicyklu. Bylo mi tak fajně po te dluhe zasmolene zymě, že sem všecko odkival.

Až odpoledně, jak už byla Blanka doma, se mi zatmělo před očami. Danečka? Jezdiť na bicyklu? Co sem komu porobil…

No comments yet to Prvni pěkny jarni vikend

 • chichia pak se jeste budes s blankou ucit na bruslich :)))

 • Nie158

  Jaru zdarostravaku zvednul si me naladu, tady moc jarne nebylo.A jen sem se zacetla zas sem byla jako mala s dedeckem v komenaku na prochazce.Ty me tu Ostravu hodne pripominas at uz na druhym konci republiky bo tu.Slunku zdar a pevne nervy s vyukou Danecka

 • aby nakonec nepřipomínala bruslení spíš ona tobě! 😀

 • Greta

  Ubohé dítě! Hlavně nezapomeň dodržet veškerá pravidla bezpečnosti. A koupili jste mu i rukávky?!

 • marie

  hihihivrtal som se v tom jak něduvěřyvy ginekolog-fakt dost dobrý

 • Anonym

  Konečně klid s teoryjami o Blance a o Upřymnym a nemusim se omluvať za svoju pochibovačnosť. Aspoň se tak myslim.Krleš 3 razy

 • Anonym

  Ostravak tobě jeblo v pale? kupovat kolo v Hipernově loooooooool

 • :)ze nepadlo nic o sobotni noci? :) zadna kontrola hromadek a podobne :)

 • Danijela

  Pro krlese 3xMas poznamku v predeslem prispevku.

 • mama

  Fajne..ctenicko,jsi me zase moc pobavil,jen tak dal :)

 • baryj

  UhúúúúúúNebe modre jak zeprane monterki – někdy stačí málo, aby jeden pustil málem aji do textilu ….

 • eine kline deutschlander

  Nebuj, te ho to naočiš, chetréje sice jak jetel, ale sams tvrdil, že pře zavazování notke ze sbe odělal baléček. pořád je to enem malé harant a kdež bode moc chetré tak ho neposlóché. jednim ošiskem tam a drohém vem. a bode!!

 • Anonym

  Zur (zu Der) Danijela [9] (správně by možne patřilo tvrdé Y, ale nechcu prznit meno, tak ponechávám I. Ono by tež bylo lepši „pro Krleša“, ale zase nesem cymperlich, no ni ?Děkuju moc za tolik dobrych tipu, určitě jich časem využiju, akorat litam furt ve skluzu, bo sem se teho nabral vic, než jeden vul unese. A ta kupa nepřečtenych knižek v sekretařu utěšeně rostne. Dyť jenom tych almanachu k loňskym vyročim tutajchši obci co vyšlo…… A kupu jich mam v chalupě (bytě).Kdo chce kam, pomozme …. atd. A co to doporučení paní Repronisové, nebylo by to fakt od věcy ? Take fajne dřysty ? Já se opakuju, ale furt mi to straši v pale, dyť dramaturzi se sešlapu buty, aby cosi dobreho zehnali a včil taka časovana bomba ? Moc bych se divil, kdyby na to nešlo zehnat aji jakysi ten grant. Sice se s Jandakem neznam, ale pani Repronisova ma možna jakesy ty konexe.A fakt to fest zeškrkali ? Tak kolik potem tych stranek celkem je, jak kerysy Verlag uved 398 Seiten ? A co s tu pozustalosťu chce die Witve robit, taky AMO (Archiv města Ostravy) by po tym vystartoval jak Ostravak po Blance, abych zachoval aspoň dane tema blogu.Krleš třy razy

 • Hellowsh

  pro Danijelu a Krleše 3xTa kniha vypadá zajímavě. Nešlo by ji aspoň částečně zpřístupnit na síti?Jinak určitě znáte Radu a Žáka – Tajnosti žižkovského podsvětí?Jirotka má své místo v historii! :)

 • Jitka

  Prosím pěkně, co je huštacy bichloteka – nějaká knihovna, ale jaká? Děkuji.

 • Anonym

  Pro [15] Jitku- huštat = houpat, biblioteka = užší výraz slova moebl, kde slovem nadřazeným by mohl být šifoner (šifuner), tedy obecně kymácející se kus nábytku, který je nutno „vypodložit“, nejlépe knihou, nejsme přece barbaři ( : = D, a uvést tak ze stavu labilního do stavu stabilního ( : = DPro [14] – Hellowsh – to bude problém, jako obecně s veškerou publikací na webu. Za prvé – technický, za druhé právní. Technický vidím v problému, že pokud by už byl rukopis k dispozici, tak by jej bylo nutno přepsat nebo naskenovat a následně někde lokalizovat a provozovat. Právní pak vidím samozřejmě v autorských právech. Sledoval jsem genealogický web, kde existuje něco jako Literární koutek a tam to rozebírali s hruba stejnými argumenty, jaké jsem uvedl výše.Krleš 3 x

 • posera

  možná trochu hloupý dotaz….co jsou kobzole?

 • Ichtyl

  Kobzole jsou brambory.

 • magdalena

  pardon, hloupy dotazkdo je ten „uprimny“ ? nekrutte kebulou, ze to nevim a napiste !!!!

 • Neva

  19Je to nejstarší syn od segry.

 • frettie

  moooc peknej clanecek :)

 • Danijela

  Pro krlescheNemaje ty divne znacky nemohu psat spravne krles. To za a. Z be, proc se v cestine odpadlo od stareho zpusobu psani. Takovy W.W.Tomek se teroru nepodal.Za ce: pana soudruha Jandaka (co dela do kultuuury) jsem videla. Vypada …/zde funguje me dobre katolicke vychovani/. Ale kdo je pani Repronisova mi nedochazi. Asi si sedim na tom, cim kazda slusna zena mysli.Za de. Mam dojem ze vdova po Machovi uz asi nezije, ovorila jsem s ni pred deseti lety a ten rozhovor byl obtizny. Ale cela rozradostnena, ze se o to nekdo zajima mi poslala asi 5 kilo textu psanych na stroji. Za eee. To nejsou vsechny strany, pocatecni pribeh jak vzniknul prvy Pepik – jeste mezi poslednimi mamuty. Krasna je kapitola o tom, jak jeden z modrych Pepiku (dosti stary a nezpusobily k aktivnimu lovu na ty potvory prisl na napad – nechat padat ty mamuty do vykopanych der. Coz melo vyhodu… jednak maso bylo na miste, a pak… z cervu nalezajicich se v mase te mrsiny se mohli zivit starcijako byl Pepik. A cervi byli chutni a vyzivni.Je tam take kapitola o zamecku „Pepiku“ nekde v Hnojniku (Zda to jmeno opravdu existuje netusim, pry se z toho stalo jakesi drustvo a vse chatralo, ackoli v Hnojniku byl literarni salon kam chodil Kokoschka a Bezruc. Tehdy se nazyval ale „Ohnehand“.Obcas mam problem s prekladem do srozumitelnosti, ale dik jedne Kamile, ktera mi poslala slovnik ostravstiny to zvladam.

 • Eicco

  Daniele:SEDÍŠ NA tom čím všechny ženy myslí??? Ty sedíš na židli nebo na křesle??? jinak bych si to nedovedl vysvětilt

 • magdalena

  dalsi hloupy dotaz :)Dekuji za odpoved, uz vim, kdo je uprimny, ale potrebuju si to utridit: kolik ma sestra deti ? ja jsem mela z ostatnich povidek pocit, ze dve a to male (teda urcite ne v „zenivem „veku :))Tak mi prosim vas vysvetlete, jak na tom segra je. koukam, uz zadna mladice, takze Ostravak taky nebude jonak :)DIKY !!!

 • Danijela

  Doadtek k 22 pro krlescheTa povidka o Hnojniku je pouze v rukopise. Trochu jsem to popletla. Ti Pepiken jsou oproti originalnimu textu zkraceni. Tedy s prominutim.Ale vlastnim krasnou maluvku bojovnika za lepci casy ze stredoveku. Da se to nejak poslat?

 • berusak

  Uprimneho svat(d)baCau Ostravaku, koho si to teda ten Uprimny ma brat? Sem napnuta jak sponovky a odpoved nikde! Nebo sem to nekde prehlidla?

 • Danijela

  Pro 23.Centrum mysleni se nachazi na konci komunikacniho vedeni, to je nad pateri, nebo pod pateri. Pojem nad – pod se ve vodorovne poloze neda urcit ( ba ani vlevo ci v pravo).A zena byva nejspokojenejsi, kdyz se nemusi ohybat … pro lopatku na smeti.

 • magdalena

  tak odpovi mi nekdo ?Koukam, jak se nam tady rozviji diskuse na uplne jine tema…a ja porad nevim, kolik deti ma ostravakova segra. Vi to nekdo ? Tri ? Snad se najde nejaka mila osoba a vrati tu diskusi na rodinne vztahy …ostravaka :)

 • berusak

  Deti segryJa myslim, ze ma tri, „kopiju segry“ – hoku, a dva kluky. Uprimneho a jeste nejakeho prcka

 • nenadavaji !!!

  Pro 28Tri. Slovy 3

 • Alena

  Moc se mi to líbíJsem až z Litvínova a moc ráda a moc dlouho Vás čtu. Jak se člověk může zeregistrovat?

 • Hellowsh

  pro Krleša a DanijeluAutorský zákon praví cosi o 70 letech po smrti autora. Takhle bránit vzdělávání národa/ů je nehorázné! …

 • Jitka

  Pro Krleše – ad 16 – díky za moooc pěkné vysvětlení. Už jsem doma. :-)))

 • Danijela

  Pisi se tak jak se jmenuji.Bez ypsilonu. Y je strasne neuzitecne pismeno. Znam jen dve slova pocinajici na y. Yankee a Yeti Coz je skoro totez. Yohimbin se dnes nahrazuje drazsi Viagrou. Zbytek slov zacinajici tak neuzitecne je psano spatne. Yachta, yoga. Neblahy vliv pismene y se da videt u zaku ucici se vybrana slova. A dopad na vysvedceni. Ani pro zenske prirozeni se neda pouzit…

 • MINA

  to [28]uz sem to psala v diskuzi k pred pred minulemu clanku: segra ma tri decka, osumnactilety uprimny se bude zenit a pak dva male, kluka a kopyju segry. Pocitam, ze segre bude tak neco mezi 36-40, a ostravak by mel byt taky v takovym veku, bo psal, ze jak za segrou zacali chodit napadnici, toz ze s nima taky rozmlouval. Takze o moc mladsi byt nemuze Ale starsi tez moc ni, bo je z neho citit mlada dusa :o)

 • Anonym

  Pro (to, zu, etc.) 28 – MINA – No, mlada duša, to je sice pravda, ale dušu mám mladu aji ja a už dluho, ale jinač je mi to pendrek platne…Krleš třy razy.

 • Anonym

  To 34 DanijelaPíšu se tak, jak se jmenuju – nevím, nevím, jel sem dneska ze šichty a měl sem puščene radyjo, no a tam hrala skupina LUCIE a právě písničku Daniela, ale nic bych za to nedal, že sem tam ten ypsilon slyšel ( : = DVhodnost ypsilonu je tak trochu vágní, yes ? (plete se mi to se Z), ale to už se zase dostáváme na tenký led teho nadpřyrozeni, ni ? A že se ypsilon neda v tym hambatym ohledu použit ? Mi stačí, jak se na Y podivam a mezi nami, pismenko v tym moc nevidim a asociace jede na plne pecky. Radim Uzel by mjel ze mně radost.Krleš 3 x

 • KRLEŠ 3 x

  TO 33 JITKAZa málo, za málo, rádo se stalo. Osvěta, to je moje.Kleš 3 x

 • Krleš 3 x

  Pro 25 Danijela – Dodatek – picture či Bild se da poslat zum Beispiel na BERNE@SEZNAM.CZ a tam už to lapnu. Předem moc děkuju.Krleš třy razy

 • Pedro

  kolo… na kolo bych zkusil nejakou specializovanou prodejnu tomu braku v hypermakech bych se vyhl obloukem … a pak hlavne zadne pomocne kolecka, na druhy den jezdi sam … odzkouseno

 • Krleš 3 x

  To Danijela 22No, čemu se ten pravopis tak změnil, když on Honza Hus netušil, že budeme letos blogovat, mjel inči starosti. Kdo vi, co zadrbeme ausgerechnet my a ausgerechnet včil (Heute). Paní Repronisova je krasna přezdivka, co vymyslel Ostravak o paní z nakladatelství (vydavatelství) Repronis, co opekuje opečovava právě jeho.Paní Repronisová je na tych obrazkach z křtu Ostravakovy Knišky v antikvariatě Feducia, par dilu zpatky.A k tym přiběhum s mamutami – fajne, ale než ty šlimoki, dal bych se rači štrudl.V Hnojniku je zamek, kde nocoval Masaryk a byly s nim jakesi problemy, ze zamkem, ne z Masarykem ( : = D. 100 x sem jel kolem, ale ešče sem tam nebyl. Možna Edisko. Když ale kovařova kobyla chodi na boso….A ten Bezruč coby Ohnehand – to sem tež překvapeny, ale furt lepči než ohne ypsilon, no ni ?Krle 3 x

 • Krleš 3 x

  To allVážení, a že sme to ale pjekně rozjeli, ta platforma je vskutku různorodá a jak se tak dívám na ty adresy mejlů tak skutečně internacionální. Kdo píše z největší dálky, ať se přihlásí. Ostrava je nultý kilometr…..Krleš 3 x

 • stara

  to all – 42Ta vasa vyzva je jak hozena rukavica. Ostravaka a negdy aji vase drysty ctu v Kanade a jsem asi sest tisic km od rodne Ostravy.

 • Krleš 3 x

  To 43 staraTo blahopřeju – byk kongratulejšn, tak se mi zda, že ten rekord hned tak kerysy netrumfne. to by musela byt tak leda Australia nebo ostrov teho brylateho kouzelnika ze špičatum čopkum, nebo hřbitov Che Guevary.Tež sme měli v robotě jedneho doopravdickeho Kanaďana, ale puvodem s šikmymi očami na praxy. Ten se divil. Dostal vyplatu, zajel do Karlovych Varu a na E55 a bylo po vyplatě a ešče sviňski pochybilo. Praxu ukončil předčasně, bo to tu bylo trochu inačí, než se ten Kim Ir Sen představoval.A je tam u Vás furt ešče kosa, ni ?Krleš 3 x

 • Zyra

  Afro„Podival se na mě jak afroameryčan na potrhany papirovy saček“Tak tohle mi schválně někdo vysvětlete…

 • Ťupik

  YpsilonMoc tym přispěvkum o ypsilonu něrozumim ,ale už mnoho let přemyšlam o take capině:može mi něgdo vysvětliť čemu je „F“ obojetna suhlaska,gdyž zme se ve škole něučili žadne vyjmenovane slova po F?Krom „fyziky“kere asi neni z češtiny sem na žadne slovo něpřyšel…

 • Pro 41 – pani Repronisovusem myslim vymyslela ja esli si to dobře pamatuju. Možna blbě, něsem si ista. Kromě setkani přiznifcu je to jedna z mala věci keru sem vymyslela ale to je fuk kery to ma na svědomi, hlavně že vime kera pani to je.

 • Krleš 3 x

  Ja richtyk, byla ste to Vy. Byl bych na Vas už malem zapomjel, tak zvečera. Kdo chvilku stal, ….. Doufam, že sme to Ostravakovi neupřeli, inač nas hlavni štajger přes MF Heute pobočka Ostrava Žižka setře jak male snople a mame po chatovani a blogovani na tychtu strankach. Však ponikeři maju ešče aji svoje stranki a ide se tam překludit, ni ? (to, aby se tež trochu pobali).Krleš 3x

 • ostravak

  Heute?Už raz tu kdosyk vyhrožoval, že jak kdosyk cosyk napiše zle, tuž s nim MF Heute zatoči.Jaksyk temu něrozumim.Čemu by MF s kimsyk točila? Šak to je muj denik, no ni? A nebo sem zaspal jakisyk převrat?

 • stara

  to 44Kosa tady u Torontovic neni a ani letos nebyla, jara tady nejsou, v kvetnu zacina rovnou leto. Zadna sranda tady neni, enom se pracuje a pracuje. Ja kdyz chcu mit trochu srandy v zivote, musim do Ostravy. Ostravakuv denik mi dela moc dobre na dusi, prectu si je obcas v praci, kdyz uz mi ty kanadske ksichty zacnou lezt na nervy, a doufam, ze ho to neprestane bavit.

 • Krelš 3

  Pro 49 OstravakaNo, to sem tenkrat tež dřistal ja. Žertuju na to tema, bo se furt nemožu zbavit tižyveho pocitu, že autorem je kerysi synek z krajske redakce nebo napojeny na redakcu. To dobre technicke zazemi….., ta uroveň, na jedneho osaměleho synka se mi to zda byt moc dobre. A to by byl potom střet zajmu, jak bysme z teho zrobili ganc cosy inčeho, přy take široke diskusy. Tuž tak. Převrat mě nenapadnul. Či už cosy chystaš ? (:=D Pro jistotu pišu smajlika, aby to kerysyk nebral važně, život je važny leda tak sam o sobe, no ni ? A děkujeme za tvorbu, je bezvadna ať už s MFD(H) nebo bez bez te gazety. Držtě se synci ! Ludě Vás maju radi.Krleš 3 x

 • ostravak

  Ty Krleš…Jake technycke zazemi? Tuž to mi vysvětli…

 • Krleš 3x

  pro Kanaďana StaraTrochu mi to nejde přes pysk, ten mužsky rod a to femininum Stara, ale co včil mame v řešeni ten novy zakon, tuž se zvykam.To je fajne, take počasi, měl sem inči představy podle pobytu mojeho mladeho v Mainu a podle fotek z Bostonu, dyť to je na mapě taki kusek ( : = D Neřeknu, kdyby to byl Vancouver…Však aji v Česku budu včil enem dvě ročni obdobi ZIMA a KU*EVSKA ZIMA, tak to už tež budeme světovi.A že se tam u Vás furt enem robi ? Tu je to to same, v bledě modrym, akorat sicher za horši prachy a ešče člověka furt strašu, že to co nevidět všecko zavřu nebo aspoň snižu stavy. Tuž, to je enem pro nas, co mame silne nervy. Slabši povahy se chodi tak leda ožrat….Temu tež ten náš praktycky Kanaďan tak valil ku chalupě. Roboty plno a penize žadne.Zdravi Krleš 3x

 • Krleš 3 x

  To 52 Ostravak OstravskiTuš jake. Nedokažu se představit, že mam skvěly napad, vědomostě, počitač a trochu času. A včil z teho během roku dvuch zrobim nejsledovanější web.blog v Česku. Kaj se přyhlasit, jak to zprovoznit, s kym se kontaktovat, jak se zaščuřyt na pani Repronisovu, jak zařidyt chřesty, jak normalně vegetit a ešče to vtipně komentovat, s kym jednat v regionalnich gazetach, jak se dostat na ejdž bí ou, do radyja, technicky inovovat stranky, atd., všecky ty napady, co tu těpu jenom tak ad hoc.No, jestli to je robota enem jedneho chlopa, tak hluboko klobuk dolu, ale nemožu se zbavit dojmu, že to je moc efektyvni člověk a že by se Ostravak měl časem přyhlasit na ten Hrad, jak sem provolaval nedavno. Jenom tych epigonu co tu je. Kaj bych hned tak našel chlopa z Archy, o kere ani nevim, že ekzystuje, aby mi přečet moje dřysty. Kaj se podivam, kaj se zaposlucham, sam Ostravak. Taku propagacu SM kraja by měl Zednik vyvažovat zlatem. Dyť, jak je vidno z fotky, je aji ten president člověk ( : = D. To by jeden ani neřek.Tak, jak sem pravil, pokud je to tak, jak praviš, má u mě Ostravak flašku teho gruzinskeho brendy, co sem viděl v reklamě u Hypernovy. Vypsal bych odměnu aji na španělské brendy Terry, ale to sem tu už takich 15-20 rokuv neviděl, ale fajne bylo. To bylo lepidlo na baby. Bylo v take siťovane punčoše.A ešče bych měl prosbu, a co ta pisnička od teho malatneho synka, nebudě ?Zdraví a moc uspěchuv přejeKrleš 3x

 • Krleš 3 x

  Tak nevimTak sem ešče rano napsal dva dřysty, jeden dalši Ostravakovi a jeden Kanaďanovi Stare a oba dřysty su pryč. Že by vir alebo cenzura ? Ani vjeřyt se mi nechce. A to sem to ešče potvrzoval…… Anebo mam vidiny ? To teš přypuščam.To su vjeci mezi nebem a zemi….Krleš 3 x

 • ostrafuck

  Basama s fusama Trudo!Bo tě mam rad a dycki sem tě chranil, že tuto dřystališče je i tvoje děcko, ušetřym ti jakusyk kačku za lecytyn a ginko bilobu. Stači se přečitať dřysty 36 z 16.8. 05 a 9 z 3.8. 05.

 • Krleš 3 x

  Dalši zahadaVčil sem se pobečel, že se mi stratily dva dřysty pro Kanaďana Stara a dalši pro Ostravaka a byc ho ! To moje bečeni je v čudu, ale objevila se odpověd Kanaďanovi. Až to včil odpalim, kdo ví, co se ztrati a co se zase objevi.Asi přetižene dratki.Krleš 3 x

 • jja

  „…luft voněl po jaru a ni po paskově…“ to je pěkna hlaška. malo sem se smal bo sem z paskova.

 • Pro 54Ono to celkem ide byt slavny Ostravak a nebyt na to profik. Přes moje komentaře pro Ostravaka si mě fšimla pani Repronisova, ozvala se mi, aj mě chtěla vydat ale jaksik to uš něchtěli v Repronisu – asi bych vypadala jako že se na Ostravakovi chcu přiživit i kdyš sem začala pravda na jinem blogu ale o tři měsice dřif……. Šťuřit sem se na ňu němusela, taky co by z teho měla že.Prostě Ostravak se asi fakt trefil do spravne doby aj mista. Esli mu gdosi dalši pomohl – je to taky šikovny synek, budiš mu čest a slava, bavi hromadu lidi a cela republika ma trochu šajnu o tem co my tu zme zač.

 • Danijela

  Pro krlescheJak se Ti zamlouva felis leo bicordalis?

 • aja

  pěkný:)))))Díky ostraváčku, opět moc pěkný čtení. Hodně zdaru, při výcviku Danečka!

 • Hellowsh

  KrlešoviMoje seznámení s Ostravakem proběhlo v opačném pořadí – kamarád dostal knížku a odmítl mi ji půjčit, že si ji nejdřív přečte, tak to zajistil web ;)))

 • BlackMamba

  Prosim vas, co to venku zase pada za sracky??? To jaro snad nikdy nebude???:-((((

 • Z tej emeriky…Tak už matě jaro moji krajani…:-)

 • mama

  To Krles 3xJa zase ctu asi 850 km.od Ostravy smerem na jih v Italii a pocasi vam vubec nezavidim :)

 • Krleš 3 x

  Pro 60 DANIJELUZdravim a hlasym, že nevim, esli se mi zamluva či ni, bo mi to ešče nedocvaklo. Ani mi, ani vyhledavačovi. Felis mi mimochodem přypomina aji cosy erotyckeho a inač se ma jednat o jakusy kočičku a Cordalis bych našel, ale dva Cordalis nebo biologickeho coradalisa, to bych ze zicherku pod lampu pohledal.Ešče raz děkuju za tu ilustracu.Ale k puvodnimu tematu, dneska mě ten internet rano tahal za fuseklu, dřyst se objevil, ztratil, objevil, ztratil a večer tam už su zase všecky a ja sem ztrhany jak boruvkovy křak. Že bych v minulym životě byl jakysi chachar ?Krleš 3x

 • Krleš 3 x

  Pro 65 MAMUTak to je pjekne. Ponikeřy v Italii, inči v ostatnim EU či CH a dalši v Kanadě. A tak se pytam, kolik nas tu zustalo na ten HDP, že tak porostnul ? Enem sami targusi wenglovi ? No, možne to je, esli to možu hodnotit aji podle sebe …..Tak ať nas u tych Vlachu MAMA dobře reprezentuje !Krleš 3 x

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>