Nahuře je kdosyk asy něsvepravny

Včera odpoledně sem se poflakoval kolem hlavniho nadru, bo sem se šel vyzvednuť balik na hlavni poštu. Šel sem dom pěšobusem, bo mam lokalek plne galoše z cest na šichtu. V polovině cesty mě chitla ta vanica. Tuž do štajgrove řytě, kdo to tam navrchu organyzuje? V sobotu sedmikraski v parku a naraz eště buděme zametať snich před barakem? Jak sem šlapal a něvěřycně čuměl na ten bily maras, co padal zvrchu, naraz tydlifon. Mama. Pry esli vidim, co to venku pada. Tuž jasne, že vidim, šak v tym šlapu. Hned se zoptala, kaj sem a co robim a esli se něchcu staviť. Jak už se cosyk posmoli, tuž kompletně. Ani mě dluho něpřemluvala.

Jak sem se u našich osušil, hned na mě mama vysypala, že bych se měl podřystať s upřymnym. Tuž to je jakesyk žerve, nebo dežoví, či jak se to menuje, šak sem s nim přecy už mluvil a dopadlo to jak bojing z dvanasti kilometru. Na to mama, že jasne, že vi, ale že to bylo malo a bylo to v něvhodnu dobu a nejlepši by bylo, jak bysme se cela familija podřystali přymo s tu povětrnicu, co chce něbohemu děcku narvať chomut na krk. Foter od hokeja odfrknul, že beztak je to zas enem imaginarni kamoška, jaku měl upřymny až do štrnasti než mu narost prvni jebak a keru mu vymluvil až ten psycholog s tymi praškami a že se chce robiť zajimavy, ale mama se na ňho podivala jak něšikovny stolař na harfu a tak rači zavřel pysk a čučel dal na ty jezdicy panaki s hokejkami.

Dojidal sem fajnu tvarohovu buchtu, co mi mama dřystla na taliř a posluchal, jak mě chvalila, jaki sem fajny rodiny dyplomat, že všecko zařydim a že by se ze mě upřymny měl brať přyklad, bo než ja se oženim, tuž se všecko pořadně rozmyslim. A vida, eště před paru tydňami sem byl černa ovca familije, co svoju staru choru mamu, natěšenu na male pajtaški, něchce potěšiť a furt se něženi a naraz sem vzor? Je to fakt stejna roba, kera se mě tak před pulrokem přy jedne flambovane dyskuzyji ve vsteku zoptala, esli mam vubec v rychtyku ty male ostravaki tam dole? To su změny jak v otevřenym jogurtu po deseti dňach. Začlo mi byť v te poloze mudreho stryka fajně, bo sem se pomyslel, že by něbylo zle, jak by se upřymny fakt oženil a žezlo a korunu mamlasa familije převzal kdosyk iny.

Do teho dorazyla segra s malym nascypanym synovcem. V robotě se na ňu divali skrz prsty, že se zas chtěla brať paragraf, tuž vymyslela, že maly budě paru dni snopliť u babki. Se snoplem rozmazanym po pysku se ku mě naklonil a zachrchlal mi do ucha, že esli všecko dobře dopadně, tež budě stryk. Snažil sem se zbytek navštěvy nědychať, bo mi stačilo tych paru dni s bacylem a penycylinem doma. Ale vidim, že upřymny něleni a postupně zpracovava celu familiju.

Obě roby se do mě potem svorně pustily a pry, že bych se fakt měl s tym zamilovanym gizdem eště raz podřystať, že jak se to promyslim a dam do teho jakusyk tu psychologiju, tuž na mě určitě da. Zas mi bliknul před očami ten syr v piksli. Snažily se pulhodiny a byly fakt přesvěčivě jak ten maly plešaty pajtaš z telešokingu, bo sem nakoněc uvěřyl, že sem jediny, kdo to dokaže zvladnuť. Segra potem už spichala dom, tuž se rozlučila s tym, že zytra beztak přyveze aji malu, bo ta jak zysti, že bracha se vala šumki u babki a ona musy do školki, paru hodin autohipnozy a už je tež nascypana.

Něchal sem se zavezť před barak, bo tym bilym sajrajtem se mi něchtělo isť. V kaře sme ponadavali na počasy a tež sem se zoptal, esli segra nězna tu Adamovu Evu. Zatvařyla se jak prodavačka pět minut před zaviračku a pry že trochu. Už segru paru roku znam, tuž mi bylo jasne, že jeji „trochu“ znamena, že vi všecko o ni, o jeji familiji, zna všecke nemoce prodělane v mladi, seznam kamošu a kamošek, co a kaj robi, jake měla daňove přyznani a počet krevnich destiček. Tuž sme chvilu poseděli v autě, bo segra něchtěla isť navrch (nevim čemu – šak sem v ponděli aji povysaval a ten tvaroch, o kerym sem se myslel, že to je scyply šťur, už sem tež vyvětral) a něchal sem se povykladať, čemu ho Eva opustila. Nic složiteho, raz mu vzala zvonicy tydlifon, jak ho zapoměl doma a než se přectavila, vyslechla se jakisyk zajimavy monolog jakesyk roby. Chvilu se myslela, že to je omyl, bo to bylo jak z takich tych drahich inzeratu, co su v Plesku aji s obrazkem (tuž ni, že bysem to sam skušal – vykladal o tym raz ten vul Vilem na šichtě) a jak se zoptala, kdo vola, roba začla koktať a potem to položila. Někere věcy něvysvětlitě. Do tydňa byla přestěhovana aji s malu u mamy. Rozvod proběhnul v klidu. No vida, tuž zajimavy chachar ten Adam, to se mi možna raz budě hodiť.

Jak sme se lučili, enem se povzdychla, že jak se přectavi, že budě mět skoro stejně staru snachu, naskakuju ji na řbetě bolaki jak arašidy. Jak sem lez do vytahu, zařeknul sem se, že ji s tym fakt skusym pomosť a esli se mi to podařy, už ode mě nic nědostaně k narozkam ani pod stromek.

Doma sem skusyl prozvoniť upřymneho, kery asy něbudě tak hlupy, jak se zda, bo jak to vzal, hned se zoptal, esli sem byl zas u babki. Jak sem mu po pravdě řeknul, že ja, poptal se, kdy že mu zas budu promluvať do barumki. Na to něbylo co odpověděť, tuž sem ho pozval na patek na večeřu, že budu robiť parki. Chvilu dumal a potem suhlasyl. Mamě povi, že u mě přespi a misto teho pujdě pařyť s partyju na Stodolni jak skonči to přemluvani. A stejnak se mnu tež potřebuje cosyk probrať. V dalce sem slyšel řvať jakesyk děcko, ale něbylo poznať, esli to je kopija segry a nebo byl u te svoji. Lučil se jaksyk unaveně, tuž to byl asy doma. A nebo že by už byl utahany z te svoji nove familije?

Večer volala Blanka, že sme ten bicykel vybirali zbytečně, bo Adam už jakisyk zehnal, enem nevi, esli ho ma předať hned, aby moh Danek už trenovať, nebo až v květnu na narozki. S hruzu sem se spoměl, kdo ma Danečka učiť jezdiť a začnul sem Blanku přesvěčovať, že jasne, že až na narozki, bo to by inač něbyl spravny darek a stejnak tam včil sněži. Tuž snad ten fajny snižek už vydrži až do listopadu.

K druhe večeřy sem se zapnul kisňu. Jak sem viděl tu akčni chuvu, nědalo mi to, zazvonil sem segře a nabidnul sem ji, že ju do teho přyhlasym.

Bestyja něvděčna! Či tak se oslovuje nejmilejši bracha?

No comments yet to Nahuře je kdosyk asy něsvepravny

 • harv

  druhýjako vždy – super

 • ostravanda33

  eště sem to nečetla ale su třeti :-)

 • ostravanda33

  tuš ostravaku fajne,to su zvědava jak to přemluvani dopadne.

 • Jaryn

  Krásnýi poučný :) počteníčko, díky …

 • Byzi

  i tak se da:-)

 • Jana

  Ostravaku, dobré jako vždy, jen se drž a dále pokračuj.

 • Nie158

  zase snih:-(taky sem se tesila s jara a ted tohle. Drzim palce, aby to s uprimnym dopadlo ke spokojenosti vsech,protoze pokud je pevne rozhodnut, tezko ho nekdo zvykle je v tech letech kdy si je jisty ,ze vi vse ,ale neni to pravda.

 • Mirku

  První nebo devátý …nevadí, už se sem budu vracet pravidelně. Přeju Ti, ostravaku, abych byl druhý den devětsetdevadesátýdevátý!!

 • Fišta a Pišta

  Prosim o vysvětleni akčni chuvy! Dik.

 • lojza

  procproc si me nemohl premluvat nez sem do teho chomuta vliznul – no kazdopadne ti fandim at se ti to s upřymnym povede a kdyz ni tak v tym aspon nebudu sam :-)

 • dede23

  Bože víííííc !!!!Tohle je jediný důvod těšit se na šichtu. Nejhorší je pak to čekání na další.

 • Fišta a Pišta

  Dluh KrlešoviTak si vyber, esli je tam e nebo ě. Toto bylo na netu:Dřevo se listem odieváDřěvi sě listem odieváslavíček v keřku spievá.Máji, žaluji toběa mécě srdce ve mdlobě.Zvolil jsem sobě milú,ta tře mé srdce pilú.Pila hřěže, ach bolí,a tvójť budu, kdeť sem koli.Srdéčko, divím sě tobě,že nechceš dbáci o sobě.Tvá radost, veselé hynepro tu bejez jmene.

 • marie

  to Piša a Fištaakční chůva odkaz na dementní reality schow na Prmě (menuje se to Chůva v akci, svěříš jim nevychovanýho gizda a nějaká jejich megera ho zkrotí prej)

 • Danijela

  Bicordalis je min trikrat krlesTo bylo jen upozornenî na ilustraci toho dvouocaseho /bicordalis/lva. Az se bude zase tvorit novy cesky znak, tak by se mohl pouzit.

 • Reiko

  Zdravím Danijelu a Krleše. Co kdybyste si vyměnili e-maily a řešili tyhle soukromé věci přes ně a nesmolili tady?

 • Petr.Ova

  Zacituj upřimnemu z DJC:Rozmysli si Jíro, rozmysli.Na své štěstí dobře pomysli. Ty v chaloupce máš svatý klid, můžeš karty mastit, pivo pít. Rozmysli si Jíro, rozmysli . . .Hehe 😉

 • Mirka

  Ouha, pořád nevíme, co to má upřymny za lásku…. já jsem zvědavá, jak to dopadne!!!! Malí ostravaci tam dole a změny jak v otevřenym jogurtu po deseti dnech mě dostali do fáze nevladatelného řehotu, doufám, že mě nevyhodí z práceto 16 – souhlas!

 • To jsem zvědavýOstravačku, kratki zobačku, to jsem zvědavý, jak budeš Upřímnému promluvať do barumki. Tuž se! Kódl

 • mama

  Zase mooc dobre..ctenicko,dopadlo to jak Boing z 12km :)))

 • magdalena

  nikomu neradradeji nikoho nepremluvej a nerad, bo at to dopadne jak chce, nakonec to schytas !!!

 • Nenadavaji!!!

  To budou pomery jako u ciganuOstravak s Blankou, uprimny se svagrovou Blanky, nejde to jeste vic kombinovat?

 • galaretka

  Počasí netěší,ale ty zvedáš náladu jak kompot v zavařovacím kastrolu teplotu, Ostravaku. :-) Díky

 • držíš lajnuJo, tak ta přirovnání v tomhle příspěvku mají zase tu klasickou stoprocentní sílu, to tě fakt napadá jen tak samo?:))))) Hm…ty vlastně nikdy neodpovídáš, tak je to taková řečnická otázka:)

 • oh5ej

  u mě dneska vyharává …… žervé

 • STiR

  pro 22Uprimny se svagrouvou Blanky? Kde to bylo napsano???

 • Nenadavaji

  Adamova Evarozvedena, s ditkem a asi rozhoznozka

 • Zbycho

  Do listopaduMi se zaś podobo „snad ten fajny snižek už vydrži až do listopadu“. Fakt, pokiel nóm to tyn červenec a srpen nieposeróm, beje latoś super zima :-).

 • ostrafuck

  Zbycho,o tym žadna. Něvim čemu všecy beči po jaru, dyž už bylo v nedělu. Nic, valim zhaňat jedlu.

 • pařez

  hlaškito 20, Boing z 12 km :-))) taky mě to dostalouž jsem myslel že ostravaček zapomněl na skvělouDo štajgrove řytědnes jsem se dočkal:)))

 • Lenek

  UUUffffToz snad synek sebere rozum…. Se staru je ponejprv fajne – ale ty konce… Mladym to ale dojde POZDE! To bude az za take dva tri rocky bude pozorovat ako sa je robi faldy a prsa ma u kolen…to uz kamosi nebudu zavidet. Ted se citi mudry… Drzim palce

 • MINA

  to [22]to nepujde, protoze uprymny uz u te zenstiny meska, a byvalka od adama je v jiznich cechach (aspon ostravak minule psal, ze mu tam odvezla ceru)Muze mi nekdo vysvetlit to s tim syrem????

 • Yarda

  No toto!Toš už se mi zdá, že ten přibeh je jak z mexicke telenovely, enom to má hlavu a patu (:-)))

 • jura

  upřymnyco jak se ti tvoji pajtaši z familyje dovi, co tu o nich dřystaš? enem aby si nebyl vydedeny.

 • BlackMamba

  Muj bracha blbnul uplne stejne jak Uprimny – cirka ve stejne nebezpecnem veku kolem 18.Hledal si kocky tak kolem 30 a cela familia z neho byla na nervy.Jednu taku (sice bez decka) ale vekem k nasi mati si chtel taky brat hned po mature,ale nastesi ho vzali na VS do Brna a tam preckla uspesne 5 „dalsich blbych roku“a kdyz k tomu pak prictu jeste rok vojny, mel synek v petadvacet nejhorsi za sebou:-)Takze ted je to tak,ze ho zase nemuzeme ozenit.Tuto osvedcenou odlukovou metodu mohu doporucit.I kdyz tady se to moc realizovat neda – Baňa je v miste bydliste a vojna je zrusena….:-)))

 • Edisko z Těšina

  Fajny kid, …moc fajny, je dobre, že ostravak umělecki plodny (a beztak aji tajak plodni chlapiska maju byt :-), hlašky byly fajnovo vyživne (abych zduraznil svoju romantycku povahu tak musim spomět na konvalinki, jak je haviřy vystrkuju ze země – vim, vim, bylo to ve staršim dřystu)… Moc se mi libi tež ostravakove glosovani mamy a fotra, moh bys ostravaku svojim ustaranym rodičum dat ve svych dřystach vic prostoru! Tvuj tata je mi extra sympatycky, nejvic v momentach, jak se na něho mama podiva jak „něšikovny stolař na harfu“, hehehe, to se v ten raz přectavim hned dva svoje stryki – ujca Janička z Třinca a stryka Teodora z Horni Suche! Oba by se s tvojim fotrem myslim moc dobře rozumjeli, bo se ze svojimi robkami, mojimi tetkami, tež radi štengrovali a ony je zase furt měly tendencyju šikovat do lajny, ale moc im to něšlo, bo oba, jeden tajak druhi byli „povahi razovite“. A měli zme ich všecky moc radi, tetky aji stryki…Pro 16 – Reiko, myslim, že Danijela a Krleš dyby chtěli, tak se budu pisat přymo na svoje mejle, ale nejsu si jisty, či by to nebylo škoda, ty jejich dřysty su tež celkem zajimave. Ja se je rad čicu (mimochodem zamek v Hnojniku je včil v dezolatnim stavu, vrrr… , no ja, novi majitele – rychlo zbohatli, rychlo zchudli) a diky Danijeli se matně spominam, že sem dysyk cosyk o Pepikowě čital, ale už se něpamatuju detaile… A dyž tě, Reiko, ty dřysty Danijeli a Krleša nuďa, tak jich přeskoč a maš to, dyť o nic nejdě, zme přeca demokrati, no ni?

 • teshinf

  kde koupim prvvni vydanischanel jsem prvnni vydani http://xp2.blog.cz

 • pařez

  starši vydaniTo 38: zajdi do skladiště duben 2005

 • Skvělé!Jako vždy super čtení, zase se u toho válím smíchy :-)Nejvíc u „paru hodin autohipnozy a už je tež nascypana“. Jako bych viděla ty svoje pajtašky :-))

 • Edisko z Těšina

  To 41 – IchtyloviNormalně by mi nešlo pod fusy, jak by ses tu chtěl robit lacnu reklamu na jakysyk divny blog. Bo už se našli aji tacy, co se po ostravakovym řbetě chtěli vyškrabať po jakysyk ten odlesk pofiderni slavy. Ale bo sem do Brna na Slatinu rukoval – je to jakychsyk dvaatřycet roku, a tež sem tamek chodil do jakejsyk školy (už ani něvim, co to bylo za ustav :-), tak sem je od tej doby sem Brnem uchvaceny a mam ho za „zlatu loď“, tajak to zpival svojeho času Vaňus Mladek, tak sem potichu. Přečital sem se ten tvuj blog a musym povědět, že mě ten brněnski hantec zasek chytil pod srcem. Musym tě ale napomenuť, abys dřystal kapku vice v hantecu, aby to mělo ten fajny oryginal šmak, pro meň chapave možeš na koněc jejich kidu přydať vysvětlivki, dyby jim něbylo cosyk jasne :-) Ale jinak dobre, snad aji jakusyk myšlenku se tam da tu a tam vylupnuť :-)

 • Danijela

  Pro Edisko z Czesinanebo jak se to spravne pise… K tomu Hnojniku (v originale Gnojniku), jedna z poslednich obyvajicich tam uchovavala zidovskou holcicku. Zcela bezradna se obratila na basnika Ohnehand, ten pomohl.Nekdo z okoli tu vec vyzradil, holcicka putovala tam kam jeji rodice. Po valce musela byt majitelka vypovezena, jako Rakusacka = Nemka. Bezruc dosahl alespon toho, ze nebyla strcena do lagru, ale mohla pockat v Praze u svych ceskych pribuznych na cestu do USA. Jedine zavazadlo, ktere tato zmatena pani (dosti stara) sebou mela — byl stribrny nocnik.A ted uz dam pokoj…

 • Edisko z Těšina

  Pro DanijeluDanijelo, to je zaimava hystorka, dame zasek na přištim dřystu možna řeč, je to zajimave… A nětrap se s tym, jak se po polsky piše Těšin, pleskni to tam v originale – Těšin, či Hnojnik, žadne mozkove škubani neni třeba – nezme ani ty ani ja škoprtok, hehehe… :-)

 • Jennifer a Katik

  Tož je to take fajneTož Ostravaku, díky tvojí knize aj blogu celkem dobre ovládeme další nadnárodní jazyk. Všici čumějů ako kuři řiť. Jsme za frajery!!! Ty tvoje svazane knižni kidy maju čestne misto v naši knihovně!!! Fandi ti všici štajgrove z Kladna!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>