Darek-něpodarek

Středa stala za haviřsku spluvu. V robotě sem zaslechnul, jak roby dyskutuju o tym, čemu ma Pluto nejvic palcu. Něchapal sem, o čim to dřystaju a jak sem tak dumal, esli něbyly na jakesyk ekskurzyji na hvězdarně a tam něbyl jakisyk naučny program, vrazyl k nam do kancliku šef a zdrbal mě jak financ kozu, že sem mu zatajil, že ta zakazka do Rakuska něprošla vystupni kontrolu. Deprem jak sem se chistal dom, sem zystil, že za to byl zodpovědny Franta. Na lokalku sem šel rozhozeny jak petangove kule.

Ze šichty sem jel k Blance, bo mě už tyden uhaňa, že ma pro mě vybrany fajny darek k prvnimu maju, ale potřebuje mě ku konzultacyji. Dole u dveřy sem se srazyl se segru, kera vypadala nasmoleně jak v parku od bernardyna. Pry se ji rano upřymny zoptal, esli něchce do jeho svadby zajsť na liposukcyju, ať tam něrobi ostudu. Tuž to je gizd – enem provokuje. Po obědě pry volala mama, esli ju segra něchce vzať novu karu po Baušopach, bo je třeba kupiť hlinu, hnojivo, semena kvitek, zeleniny, bylinek a eště jakesyk bebechi. Celkem mě překvapilo, že něvolala mi, ale potem mi docvaklo, že včil sem jak ten brylaty pajtaš z Metryksa – Nědotknutělny – bo přemluvam synovca, aby se něženil. Segra tahla dom dvě plne igelitki a za sebu dva poškorpene gizdy, keřy se dohadovali, co se narodi upřymnemu. Maly vykladal, že jasne že synek, aby měl s kim hrať fodbal a mala řvala, jak by hrabla holu ruku do fryťaku, že chce holčiči miminko, bo inač to vyměni s Janičku ze školki za Barbinku-prynceznu.

Blanka už byla nachistana, Danek oblečeny a tak sme vyrazyli po obchodach. Cestu sem z Blanki tahal, co že mi to přypravila, ale byla tajemna jak strypterka v sarkofagu. Už sme byli skoro u Brodveje, tuž sem se v duchu zaradoval, že to možna budě jakasyk ochutnavka, ale jak změnila směr do drogerki, splasknul sem jak když Železny trefi přežranu rybarku.

Daneček zaparkoval u pracych prašku a začnul celkem nahlas skumať, kere su besfosfatove a kere ni. Blanka mě tahla k regalu se smradlavymi vodami. A kurnik šopa! Než sem stačil řeknuť „Ja tě počkam tam u regalu s novinkami z Vulkanu“, začla mi chlistať na předlokti ze všeckich tych malych sklenek, na kerych bylo napsane TESTER. A jak by to něstačilo, eště mě nutila k temu čuchať a vypadala nadšena. Možna sem stratil čuch, ale všecko mi to smrdělo stejně. Tuž pitralon to neni. Celkem pozdě mi docvaklo, co asy od ni dostanu k prvnimu maju a aji mě to zklamalo. Tuž voňavka přecy neni darek pro chlopa, no ni? Ale ona furt svitila jak provazolezec na eletryckich dratach a vyzvidala, kere mi voni nejlepši, tuž sem enem tak nazdařbuch ukazal na jednu tu sklenku, bo se mi nejvic libil obal. Blanka se rozesmjala, že pry to byl jeji favoryt, drapla mě za pazuru a tahla mě k pleťovym maskam, bo pry se všimla, že se mi posledni dobu robja pupinki. Mi a pupinki? Či sem mladežnik? Ten jeden jebak, ten se tak enem tvařy, ale ve skutečnosti to mam od holeňa. Všecko se to ve mě naraz přeplo do režimu „Všecy mě smola“ a v jedne dluhe větě sem ze sebe vysypal svuj odvěki odpor k všeckim tym kosmenautyckim sračkam. Asy sem se to měl povědět enem v duchu, bo Blanka nasadila – temu něbudětě věřyť – kuřy řyť jak Jaruna. Do štajgrove řytě, kaj se to ty roby uča, že to umja všecke? Danek mezytym dostudoval fosfaty, poučil prodavačku, kera vypadala, že brzo proskoči vykladem, že to niči životni prostředi a přyšel se zoptať, esli pujděme na zakusek. Blanka odpověděla jak by seděla dvě hodiny v mražaku, že stryk spěcha dom, tuž ho něbuděme zdržovať.

Semtam mi to mysli jak podchlazenemu eskimakovi, ale to mi zecvaklo hned. Lapnul sem Danka, vyhodil ho do vzduchu, pošeptal mu, že přyště se spolu naučime plesť karabač, s Blanku sem se rozlučil tajak s cyzy a valil na lokalku. Dom se mi ale po te akcyji nechtělo, tuž sem vystupil na Stodolni a šel na jedno do Rady, bo sem tam už dluho něbyl. Povečeřal sem nakladany hermelin a jak sem zehryz posledni kusek chleba a utřel se pysk, vlez dovnitřku David. Teho sem viděl naposledy jak Koženy kupoval kufer a hromadu opalovacyho kremu! Chodili sme spolu paru roku na Baňu. On meška nad Dominem. Lapnul se ku mě a dali sme se po pajdulakovi. Ten Dartaňan, co tam roznaša pivo, je celkem učenlivy, bo nosyl dalši a dalši štamprle, enem jak prošel kolem našeho stolu. Za dvě hodiny sme probrali všecke zname, familije, poblityku, fodbal, roby, kulturu, chuť piva a počasy. Nakoněc sem se aji postěžoval, co ze mě chce zrobiť moja možna buducy roba, že mě skoro donutila napatlať se na gzycht jakisyk bily ter. David se rosvitil jak by se lapnul na odizolovany drat, vytahnul jakisyk tlusty magazyn, kaj byly misto drbu o herečkach a spěvakach na každe strance jakesyk srački na gzycht a začnul přednašku, že to je dobre pro chlopy středniho věku, to zas pro mladežniki, to pro starši a to pro ty s kraterami po neštovicach. Valil sem oči jak Goro v Kostnicy. Tuž je to vubec normalni? Co se všecy neska proti mě spikli, či kereho šlaka? Cestu dom padla jakasyk divna mlha…

Rano, jak sem se motal kvartyrem, abych se skulturnil před cestu na šichtu, sem našel ve včerejši zmačkane košuli listek s nadpisem „Vaše objednávka“. Pod tym byly napsane roztřepanym pismem jakesyk štyry bebechi, moje meno a tydlifon na Davida.

A kurnik šopa, tuž dufam, že sem objednal cosyk pro Blanku na prvniho maja a nic inšiho…

No comments yet to Darek-něpodarek

 • Darky k prvnimu maji?Hygieny kazdemu tolik, kolik je mu mile, ale at se potom zadny nedivi, kdyz ho baba treba nechce libat na lico. Prece jenom, prisat se k nejakemu skoro hotovemu jebaku neni sen kazde divky :-)))

 • Chose

  Tak ne, prošvihl sem to.A co je divného na dárku na první máj? První máj lásky čas. S kočkou si dáváme normálně dárky.

 • to [3]No nic divneho na tom neni – ja jsem se jen lekla ze jsem skoro prosvihla nejaky specialni svatek – tady za vodou nastesti prvni maj jako lasky cas neznaji neb k nim Macha jeste nedorazil :-)))

 • Petr.Ove

  Chose . . .. . . si cyp.

 • Těžký paranoik

  Kurnik, ostravaku, to nemaš trochu fantasie? Prohlásím, že je mi strašně líto, ale jsem alergický a ještě si vysloužím politování, že mě trápí…

 • Anika

  jo joživot je boj…. :o)

 • Jana

  Dobré jako vždy, jen tak dále.

 • borok

  prosím o vysvětlení: Zelezny+splaskla rybarka…???

 • to [9]„splasknul sem jak když Železny trefi přežranu rybarku“ – Zelezny prohodi tlustou rybarku ostepem – ta splaskne … aspon si myslim :-)))

 • občan

  chmmmDobrý den, píšete nějak divně česky, když uveřejňujete do médií, měl byste psát hezky spisovně, abychom tomu v Praze rozuměli

 • to obcan

  lolto se povedlo 😉

 • Nobody

  Pro občana:DDDDDHlavně, že Vy v té Praze mluvíte krásně spisovně a to i v médiích ….

 • Johnny_Cmoud

  14ýAááááá, tak vysoko jsem ještě nikdy nebyl :-D.Ne tak článek dobrý like always 😉

 • mam

  rybarkaRybarka, pro pražaky a ostatni, co něvěďa je „racek“, aspoň u nas :-)

 • Bratr X

  Pro občana chmmmmProč by měl psát spisovně když je to ostravak!!!!o tom to snad je ne!!

 • KONY

  ad ObcanObcan to napsal jenom proto, aby nasral a rozproudil diskuzi :)

 • iv

  RadaKurnikšopa, tak to mě mrzí. o jeden den se minout U Rady s ostravakem.

 • Pajko

  Provazochodecna elektrickém drátě bylo dost povedené… musím uznat, že když jem tuhle zaklel „do štajgrovi řitě“ přítelkyně byla docela překvapená…

 • Danijela

  Vidím další vývoj velmi černě.Ostravák začíná poznávat, že Blanka pochází ze stejného houfu jako všechny ty Jaruny…Zachránit to může jenom změna programu.

 • Pé eS

  dnesvynikajúce! :-))))

 • jiřík

  Goro v KostniciProsím, napovězte někdo smysl tohoto přirovnání. Děkuji(Myslím, že vím, co je Goro a kde leží Kostnice. Jediné, co mne napadlo je ta nelogičnost…???)

 • roman

  dobres udelalja sem s mladou drzel hudu a vykladal si enem pro sebe co to je za cypovinu s tou smradlavou vodou na ksycht. fcil mam kury ryt doma pokazde kdyz se tim zapomenu nasmradit…

 • Johanko

  Dobréééééé!Zdravím z jižních čech. Moc díííík! Vždy mi zvedneš náladu. Ovšem některá slova jsou pro mě záhadou:spluva – je co? Johanka

 • Nobody

  To Jirik [22]Goro = pes, který obvykle žere co?Odeber z Kostnice francouzské město a budeš znát výsledek :)

 • lina

  tož dobre, ale kurňa chlap kery nevoni přece neňy trendy :-))

 • džejn

  SuperPěkné…, ba přímo super.BTW: nebohý Pluto dostal palců tolik proto, že to přehnal s alkoholem, chodil nahý po okraji bazénu, hodil květináč do vody a uhodil dvě Vyvolené spolusoutěžící. Přesto ho mám ráda a lituju ho, protože vím, jak dopadli Indiáni, když dostali od bílých kořalku… :-)

 • qwak

  Pro Johanku [25]Spluva = vyplivnutá slina

 • sklerotyk

  vybornejako většinou a na Prahu se vyserem (jako vždy – potřebuje je snad někdo?)

 • jiřík

  To NobodyDík.Koukám, že náš Ostravák je čím dál víc rafinovaný a stará se tak o naše mozkový buňky…

 • BlackMamba

  Tak TakTaky jsem mela ve stredu nejaky „prudici den“, takze ostravaka celkem chapu, ze si zasle na panaka.Sranda musi byt, kdyz se z ozraleho spoluzaka v zaver vecer vyklube „Avon Lady“ – tak to je fakt gol:-))A Blance bych doporucila priste nikama chlapa netahat – koupit vonavku, podstrcit a hlavne to moc neresit. S tema prirovnanima je Ostravak fakt cim dal tim hustejsi, uz mi na to VS mozek prestava stacit, jen dneska to bylo s Gorem fakt O fous:-)))

 • oliB

  Né enem Jarek Nohavica-Báseň xvátku.CO JE HORŠIPo Ladovske zimě- Hrabalovske jaro.-Kde se kurnik šopa,-tolik vody vzalo.-Na kopcach to taje,-sněh skupenstvi měni.-Na přehradach hrázni,-eště o tom nevi.-Za stolem si seďa,-na nohach maju brusle.-Že jim přes hraz teče ?-„Chuj s tym, šak to uschne.“-Bez baraku už sutisicovky lidi.-Zprávy z Prahy mluvi-o pořadne krizi.-Pulmetrova vlna-na město se řiti.-To zas bude metro,-na pul roku v řiti.- Zatim co se v zemi,-města v moře měni.-V Praze už maj zase,-postavene stěny.-Kdyby troška protekla,-zaplavila ulice.-Zachrani to miliarda-z erarni pokladnice.-U socialky v Ostravě,-cikani už stoja venku.-Škromach pry začal rozdavat,-povodňovou rentu.-Že na ni narok nemaji-vysvětlit si nedaji.-Do Štrasburku hned jedou-k soudu to poženou.-Diskriminuje je velice,-a darmo o tom tlachat,-že suche maju silnice,-když gadžo může plavat.-Co je tedy lepči ?-Zima nebo jaro ?-Kdyby se tak lehce,-posoudit teď dalo.-V zimě padaj střechy,-nejezdi Piňdolina.-Na jaře běsni řeky-a vyliza špina.-Tak se všeci držte,-obligátni věta.-Přijde totiž leto-a buch vi, co nas čeka.

 • Nobody

  To JirikNení zač .-)Ano maš recht, jsou tam fajné záludnosti, ale mě to baví :)

 • Edisko z Těšina

  Ostravakove přyrovnaňa……su čim dale tym lepši a věčši makačka na palu… Ale v dnešnich dřystu se mi nejvic zamluva o tej male, jak „řvala, jak by hrabla holu ruku do fryťaku“, jednoduche a vystižne :))) A z kidu, kere tu su napisane se mi nejvic zamluva ten s čislem 11 od občana – je viděť, že občan ma tež smysel pro jisty druh humora, no ni? Reiko tu dřystla odkazy na recenze – hm, možu řect, že je to tež zabavne, jak se ruzni pajtaše snaža vědecki podchitiť a rozebrať ostravakovu tvorbu, ale nech se už tam pišu, co jim spluva na šibu přyněse, hlavně že ostravak piše dalej a čim vic, tym lepši! :-)

 • Daviddh

  Joooo, jsem první!!!

 • ja

  kura…splaskla jak když Železny trefi přežranu rybarku..:))))))))to jo:)

 • pro jiříkaPro Jiříka, který neví, CO je to kostnice. Koukni se někdy do Kutné Hory, tam je jedna z nejznámějších, jsou to hromady kostí (lidských) sestavených do pyramid a jiných hezkých obrazců. A představit si Gora v kostnici je boží.

 • O-vak z Liptova

  Tý brďóóóóÁVON lady s kulkama, tak to jóóó´(:-D)To 11: Pepíku ty jsi ale Pipííík. 😀

 • Johanka

  kvak kvakQwaku, díky za rozšíření slovníku……J

 • popik

  DikyMam kamose na misi v afghanistanu a tohle mu posilam, smeju se vzdycky az se za bricho popadam. Je to uzasny! Diky

 • pjoterko

  k tem odkazum na recenzeale maji tam castecne pravdu. nevsimli jste si, ze v zacatcich byl ostravak vulgarnejsi a ostrejsi a vic chlastal? mne se to moc libilo, melo riz. ted je to spis takova selanka, aby se ty pribehy mohly uverejnovat v ruznych mediich. je to furt vtipne, ale je to uz dost konformni (narozdil od ostravakovych zacatku). a taky se to furt toci kolem vztahu s zenskyma, vytratil se napr. fotbal atd. proste mi to pripada, ze autor(i) nechce nikoho urazit, snazi se mit co nejsirsi publikum a to je skoda!

 • DOLBY 2006Ostravaku, Ty modry ptaku, dufam že ideš na „DOLBY 2006″. Bo budu letos BAREVNÉ. HESLO: Volím Zelené, aby modří zčervenali a oranžoví se enam smali, bo panbičkači už vzteky zčernali.

 • mona

  „Rozhozeny jak petangove kule“. Maso!!!

 • tom

  Pomocco to znamená : Valil sem oči jak Goro v Kostnicy. Ať neumřu blbý, vysvětlete mi to prosím …

 • Aleš

  pro: PomocNo, tome, asi tak: kostnice je misto, kde se uchovavaji kosti nebožtíků (viz Kutná Hora ap.) a Goro je pes z japonského seriálu… víc snad není třeba dodávat. 😉

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>