S Blanku polojasno

Tuž povim vam, je to v dupě. Tak sem se těšil na jaro, ono nakoněc přyšlo, no vlasně spiš hned leto a ja se z teho ani němožu radovať, bo mam starosti jak hlavni štajger v Černobylu. Blanka furt nězdviha tydlifon, ale už to aspoň nětipa, enem to něchava vyzvaňať. Tuž nevim – je to dobre nebo zle znameni? V robotě obden chodim na ten zasmoleny kurs, z kereho rozumim ledva tak „Dobrý den“ a „Dáme si přestávku na kávu“. Zkraja tydňa z šefa vylezlo, že zavěrečne přeskušani se budě robiť v Praze, tuž to se tam pry užiju, bo je to na dva dni. Tuž to je fajne. Cestovani zbožňuju jak Dolejš špigel. Ale co, včil sem to založil hluboko do pořadača v pale a až to budě, potem to budě.

Přes sobotu a nedělu bylo nadherně, ale mi bylo jaksyk chujovo a pul soboty sem prospal a potem sem se čučel na jakisyk film, ani něvim, co to bylo, enem se pamatuju, že tam hral ten nesměly francuz, co se lečil, s tymi vlasami, jak by se česal vysavačem. Večer sem se všimnul, že mam jakesyk něpřyjate hovory a ezemeski, tuž sem se zaradoval, že by koněčně Blanka? Akurat mě nasmolilo, že sem se teho něvšimnul spiš, bo už sem se myslel, že ten tydlifon ovladam – hral sem se s nastavovanim profilu pro vybrane, ale cosyk se asy něpovedlo, bo se nědovolal ani Ladik, ani mama. Radosť byla v dupě, jak sem zystil, že ani ta ezemeska neni od Blanki, ale od mamy. Pul spravy mi vysvětlovala, jaki sem gizd, že něberu tydlifon, ale končilo to fajně – ať se stavim zytra na babovku. Šel sem chrnět s tym, že se eště rozmyslim, bo se mi nikdě něchtělo.

Rano sem počuměl na jakesyk naučne dokumentarni filmy o rybach, krokodylach a važkach, než mi došlo, naco na to čučim a vypnul sem to. Venku pralo slunko jak v tatramatce a ja sem se vevnitřku užiral. Dumal sem, že se vydam za Blanku, abysme se to vyřykali z gzychtu do gzychtu. Šak tyden je dosť dluha doba na to, aby vychladla. Za tyden vychladně sebežhavějši ingot. Aji mě to rozveselilo, bo sem byl sam na sebe pyšny, jake mi idu fajně razne rozhodnuťa, tuž sem eště mamě poslal ezemesku, že němožu přysť, bo mam alergiju. To tak – skočim ji na babovku a druhi den ryju hektary na zahradě. Na oběd sem se dal pul kila hrancli s kuřecym stejkem. On to vlasně ani něbyl stejk. V mražaku sem našel kusek zmraženeho řyzka od mamy z kdovikdy, tuž sem ho rozmrazyl v umyvadle pod horku vodu, ale sviňa skura mi trochu opadala, tuž sem ho pořadně popepřyl a bechnul do fryťaka. Žradlo mě fajně naladilo a aji trochu uspalo, bo jak sem se žaluzki natočil tak, aby mi svitily na gauč k čitani novin, ze dvacet minut sem schrupnul. No možna to bylo vic, bo mě kolem třeti zbudil zvonek.

Malem sem se uvalil prsty na hnatě, jak sem vyrazyl jak buřka poistki, bo sem se myslel, že dole budě usmjata Blanka s pajtaškem. Guvno! Dole stala segra a mavala rukami jak navaleny parašutysta, pry ať idu dolu. Cestu mi došlo, že budě mět čerstve zpravy z Dubiny a v duchu sem se nadal do hňupu, že mě něnapadlo hned se s ňu spojiť. Tuž ale ja sem taki samostatny, no ni? Segra se na mě smjala, vrazyla mi do pazur balik omotany novinami a že pry mama posyla babovku. Z kary na mě mavali mali gizdi, keřy hned potem začli slimpať na okna a malovať tymi spluvami obrazki. Zoptal sem se segry, co robi jeji susedka. Bliskla na mě očami, keru pry myslim, tuž mi došlo, že vi kera bije. Moc se mi to z ni nechtělo tahať jak vlasy z ucpaneho syfona, tuž sem ji narovinu pravil, ať mi prvni povi jeji verzyju a potem ji povim ja moju. Chtěla mě eště chvilu napinať, ale gizdi objevili hukačku, tuž ich prvni srovnala a potem vysypala, co se dověděla od Blanki. Moc to ani něpřykrašlila, to mě potěšilo. Potem mi povykladala Adamovu verzyju, podle kere sem se navaleny sapal po všeckich robach v tym sale včetně servirki a aji te jeji kulhave dvojhrbe feně. Šlak ho tref! Mrknul sem na blikacy auto, bo gizdi objevili blinkry a povykladal segře svoju verzyju. Adama sem trochu vylepšil, že mě na kolenach prosyl, abych mu to s tu bloncku domluvil, šak co? Potem sem se hryznul do pysku zevnitřku a poprosyl segru, esli by mi to něpomohla dať do rychtyku.

Segra kivla hlavu, že by rada, ale ma kupu roboty, furt musy kajsyk s gizdami, s mamu po obchodach, doma roboty jak předvolebnich slibu, stary furt slibuje, že domaluje zbytek kvartyra, nakoněc to budě museť zrobiť ona sama, v obyvačce ma rozervany tepich, tež planuje kupiť novy, no dřysty prdy stara babo. Trpělivě sem čekal. Zamyšleně kivala hlavu a robila, že přemyšla, jak to zrobiť a řešeni viselo ve vzduchu. Moc se mi do teho nechtělo, ale Blanka přecy stoji za tu namahu (kurnik, už druhe rozhodne řešeni v jednym dňu – zas sem se v duchu pochvalil). Nabidnul sem ji, esli by ji něpomohlo, kdybych vzal semtam gizdy kajsyk na špacyr, přyklad do muzea, nebo do zoo. Trochu se rožla, bo vycytila, že mi idě o věc a začla přyhazovať jak na dražbě. Co kdybych se ich vzal na ten prodluženy vikend? To mi zatlo, bo sem se spomněl, jak u mě raz oba spali a jak to dopadlo. Že když už, tuž bych rači s mamu objel ty baušopy. Bylo vidět, že by dal smluvala, ale gizdi začli robiť zavody, kery spiš odevře okno a bylo aji slyšeť malu, že kdo vyhraje, može vylezť na střechu. Nakoněc mě segra bechla do řbeta, pravila, ať přyhodim eště velku čokoladu a že to s Blanku zařydi. Jak nastupila, eště sem zaslechnul, jak pravi malemu, ať se opovaži na ty startovacy kabely hmatnuť, že mu uvali pazury u samych ramen.

Dom sem šel celkem zadumany. Že by to segra fakt zvladla? Čemu mě to něnapadlo spiš? Vevnitřku ve mě vařyli ti enduro fini a abych se teho zbavil, napadlo mě, jak je tak fajně, že bych moh provětrať kolobuty po take době, ať přydu na ine myšlenki. Bylo teplo, vytahnul sem černe tryko, zystil, že se mi od loňska jaksyk srazylo na břuchu, zkusmo sem se v nim prohlidnul před špiglem a našel ine, o dvě čisla věči. Syce nějdu loviť baby, ale nechtěl sem tam byť mladežnikum pro srandu. Budu museť trochu omezyť ty hrancle s tatarku, co se semtam davam kolem devate večer. Potěšilo mě, že sem nězapoměl, jak se na tym jezdi a z radosti sem projel cely Komeňak dvarazy křyžem kražem. Bechnul sem sebu enem třyrazy – raz na cyklostezce, jak sem uhibal staršimu paru o berlach, raz jak sem najel na kusek větve a raz jak sem se vyhibal děcku na kolobce, kere mělo vlasni přectavy o přednosti staršim a rychlejšim.

Večer sem potěšil mamu, jak sem ji zavolal a domluvili sme se na patek, že zajeděme kupiť jakesyk ty jarni bebechi a aji sem ji pochvalil tu fajnu buchtu. Jak sem zavěsyl, spoměl sem se, že sem ju aji s novinami něchal ležeť před barakem.

Přes tyden sem se nic noveho nědověděl, bo segra v tydlifoně enem slibovala, že se na tym robi a „dočkej času tajak Husak vlasu“, ale nalada se mi lepši. Včera sem se něchal aji vytahnuť Ladikem – novinařem před radnicu, bo tam měla byť jakasyk kulturni akcyja. Podyjum jak byk, halda ludi, pivo, umělcy aji z Prahi, no veselo.

Jak sem tam viděl a slyšel, kdo všecko može vylezť na podyjum před ludi, pevně sem se rozhodnul, že na dalši akcyji tež vystupim. Moje vystupeni nazvu „Kisely Ostravak a ostravački“. Zežeru na posezeni dvacet kelimku, zapiju to octem a kulturni zažitek budě beztak stejny, no ni?

No comments yet to S Blanku polojasno

 • sudy

  toz zas fajne…:-))

 • To je divne!Jak to,že tu eště nikdo nic nenapisal? Ludě, spitě či co? Take fajne čteni a vy enem chrapetě!

 • sudy

  este musis doufat, ze to opravdu segra zaridi… zas az tak bych na to nespolihal…

 • Ája

  Něspime! Ale včil už možu.Hrali sme, kdo byl prvni. Včil buděm sutěžit, kdo eště nespi. No, a Ostravak se eště enem tak pro kontrolu mrkně na paru kidu a idě spat tež. Tuž esli sem to dobře odhadla, tak dobru noc Ostravaku a dik!!!

 • clee

  ftipne, jako obvykle :)

 • kety

  to porad ceskas az za tebu Blanka pride ? Myslim,ze ceka na neco jineho 😉 Hlavne pozor na toho maleho gizda … nepude len tak nejak uplatit 😉

 • To je thriller…Tom Clancy u mne skoncil :)

 • pěna

  Ostravaku, vsaď na jednu kartu a tou je 1.5. neboli 1. máj, lasky čas. Buď se nechá postiskat pod nějakým tým rozkvetlym stromem nebo je to už tak v háji.

 • héj!!

  Dík Ostravaku, den je hned lepší. Představa, že na další dřyst čekám až do úterka, byla fakt dost hrozná. Mějte se všeci :-)))

 • Lukas

  Kisely Ostravak a ostravacki…. nema chybu, ….kolobce, kere mělo vlasni přectavy o přednosti staršim a rychlejšim, ja to prestavam cist, vzdyt me vyhodi z roboty….

 • pařez

  Chudák Dolejš, celej zmodral a ještě si z něj tak utahovat. Bláňa má fakt výdrž, to se musí ocenit.

 • Dejf

  SegraJa si myslim, že ze segru to nebyl zrovna dvakrat chitry napad, prosiť ju, ať to zařydi.

 • břydok

  Ostravaku, zkus ten 1 maj. Esli to nevyjdě, tak Blanka ti za to nestoji. Roby jsou veecky stejne – moja zkušenosť. Pravě sem se z jednu rozešel z jejiho popudu a furt něvim proč. Tož co fčil? Hledat novu abych byl za čas tam kaj sem teď. Ale držim ti pěstiska!

 • Anonym

  Dotaz – na jaké startovací kabely gizdi nemaj šahat??? těším se na popis návštěvy můzea a ZOO. Přiber i Danka, pěkně se rozepiš a z práce nás pak vyhoděj všecky!!!

 • Muf

  Skvělé jako vždy !!!!!!!

 • To jsem teda zvědavej, jako polojasno mezi váma to zatím moc nevyznělo. Snad mají ty ženský fakt nějakej ten divnej kód, kterej uměj rozluštit jen ony samy – tak to snad švíca zmákne. Měj se

 • psycho

  je to dobre čitani, tak pokračuj gizde…

 • Danijela

  I ta Blanka ma hormounypocej jeste chvili (a dockas se protestu sousedu proti Blancine kriku z radosti)!

 • ondra

  Vevnitřku ve mě vařyli ti enduro fini …, tak tohle nejak nechapu.

 • eda

  endorfiny, ne? :-)

 • mama

  to 19Enduro-zrejme ze spanelstiny“endurar“ vydrzet,celit,prekonavat,ale jinak enduro je typ terenni motorky ,ktere se pouzivaji na dlouhe trate,ktere se prizpusobi terenu.Jinak fajn ctenicko ,drzim pesticky s tu Blanku at to vyjde to udobreni .:)

 • misha

  to 21sou to endorfiny. s motorku to nema nic společneho

 • ondra

  tak co je enduro ještě vim, jen mi nejak unikala souvislost s finskem, ale myslim ze eda (20) to trefil, (edo: dikec). zatim jsem vsechny podobny rebusy v poho rozlustil.

 • Leona

  TaktikaVzala bych Danka na nějakou kulturní akci buď s Blankou nebo bez Blanky,jak bude ona chtít.Svobodné maminy hodně koukaj,jak se potencionální chová jejím dítkám a to by mohlo dobře zapůsobit.Asi nejvíc ze všeho a pak správné chování ve správnou chvíli-např.cukrárna atd.

 • aaluskaa

  Teda Blanka je třída…já už bych ten telefon dávno zvedla. Už jen proto,abych si vychutnala Ostravakovo vysvětlování a udobřování :-))

 • džejn

  endorfiny:))) endorfiny dají zamilovanému člověku zabrat… obzvláště na jaře…:)

 • Majk

  Něch to koňovi….…ma větši hlavu. Je třeba se na to podivať opačně,synku. Blanka tě někontrolovala, napospas jakesyk jine babě něchala…tož jak se ma slaby a bezbranny chlap ubraniť?!?…tož něvim, kdo by měl byť uraženy a něbrat ty tydlifony. Dyť vlastně za všecko može ta roba!!!……:-))))

 • Tatycek

  brainstormingJako už pokolikáté – věřiči pomohli rozvinout příběh jejich směrem. Vzpomínáte na Svatopluka Kuřátka? Princip je nemlich stejný. Někdo zmínil – zkus to přes sestru – i hle zkusil to tak. Ono nejde taky pořád něco extra zajímavého vymýšlet, ale takhle je to zase nudné.

 • Reiko

  Tatycku, ty seš maglas. Když je to nudné, tak proč to čteš? Těch eventualit, jak se to mohlo vyvíjet, byla v komentářích spousta a ať by si ostravak vybral kteroukoli, vždycky by si napsal, že ho někdo ovlivnil a svedl svým směrem.Proč si prostě nepřipustit, že se to fakt stalo takhle?

 • JA

  Neco mi tu chybi…Blog je uzasnej a dokonalej, ale nejak uz delsi dobu postradam uprymneho.. Zije jeste???

 • kacapera

  presne tak! co ta jeho svatba, jaxe to vyviji? ostravaku, skoro mam strach ze se to snazis smest ze stolu, potom co nekdo odhalil tu logickou chybu a nemuze to byt jaruna…jinak s blanku je to tez tak fajne napinave, jak taka prvni ostravska peruanske tele-novela!! jen tak dal:))

 • Se ženskýmiOstarvačku,kratki zobačku, s těmi ženskými je to těžké, ale bez nich to samé v bleděmodrém. Tak se drž! Kódl

 • Danijela

  Zatres Blancinina hormounamaPokus se ji ukazat s jinou, kterou nezna a ktera muze byt pro Blanku konkurenci…Blanka Te potom prijme s otevrenym hledim (nebo jak se tomu dole rika…)

 • O-vak z Liptova

  Danijelo myslím že se trochu mýlíš, tomu dole se neříká hledí… i když i to múže být otevřené a konec koncú dá se do toho i hledět, proč ne..( proti gustu žádný dišputát ). Každopádně hledí je trochu vejš… jedná se o prúzor v přilbici středověkého rytíře v brnění. To je tak na úrovni očí (jeho očí)… Ale jako pořádný chlap souhlasím s myšlenkou, že na to ,,dole,, se kouká líp. Myslím že by se mnou rád souhlasil i ostravák a všichni jeho ,,Fíni,, :-)

 • Reiko

  30 a 31, co to blábolíte? Vždyť tady se to s upřymnym celkem vyjasnilo ne (Parki nakladane ve fernetu). A co se týče upřymneho, myslím že ostravak má teď docela jiné starosti, když mu de o Blanku.

 • Edisko z Těšina

  Pro O-vaka z LiptovaOvaku, Danijela aji ty matě oba recht bo je zname, že hledi je předevšeckim špara a ku čemu služi je v tymtu ohledu ganc fuk… Nech už su krz krz tu šparu vyvalene očiska či děcko! Ale maše recht, že to druhe je lepši… :-DD)))

 • Dočkej času tajak Husak vlasu – tak to mě dostalo 😀

 • Irča

  Jasne jak fackaSegra je fakt dobry prostřednik. Jaksi se mi zda , že ju tak trochu vyslala Blanka a mama v tom ma tež prsty. Ta babovka neni nahoda. Možna v tom lita jenom mama ze segru bo Blanka može mit tež svoju hrdost.

 • willy

  Pro Mika (27)Souhlasím s tebou, člověče! (Cherchez La Femme, nebo tak nějak to je..) Jinak jsem taky moooooooc zvědav na upřymneho, vůbec mu nezávidím

 • Jaryn

  Zasejsem se nádherně pobavil, to nemá chybu :-)Skorošvagr je jak vidět stejně vyčuranej sobec jako Upřimny, ždímající své rodiče, jen je mnohem zkušenější… Blanka mu věří každou capinu, takže budeš asi i v budoucnu u toho trubka, bohužel. Aspoň bude o čem číst.Takže do budoucna hodně pevnejch nervů nebo novou ženskou, jeden nikdy neví :-))))))

 • děvucha z Prajzke

  Irča ma recht!Šak sem předtym psala, že segra to zařidi nejlip! A beztak to je tak, jak piše Irča. (38) Toš kedy kdy mama poslala babovku a eště k tomu po segře! Jo, jo, to buďe babska polityka!

 • študent

  ostravaku, už nas něnapinej jak gumu od trencli, tak jak sa to vyvyjá?Zajdi za blanku, ať vám to s blanku klape

 • mě nenadávají

  …….Ostraváku,nejlepší by opravdu bylo koupit pugét a zajít za Blankou osobně.to víš,ženský si na to potrpěj.Jináč tvoje dřísty jsou alles bomba gundešén!!!Plzeňák

 • Jolana

  Ostravaku!Ty brďo. Tak mě mrzí, že z tvych dřystu si nepamatuji ni zbla, abych jimi polaskala okolí a navíc jsem z východních Cech. nicméně tvoje kidy su take fajne, že u nich vždycky brečím smíchy. Tož synku, nepřestavaj léčit moji ubulenou dušu, bo bych bez teho asi umřela. Jolana

 • ZabiCZka

  Jako fakt šupaja z tebe fakt nemožu…..je mi 14 a z ostravy jsem byla donucena se odstěhovat…mám všecky tvoje knížky které mi krátí cesty vlakem do ostravy…..fakt moc díky….a tenhlečlánek je mega gigovy

 • Prajzula s holu řiťu

  květen všechno spravíOstraváku, díky za všechny Tvé články, které pobaví lépe než někdejší Dikobraz. A s Blankou se to v květnu srovná, uvidíš. Vždyť ona na Tebe hrozně žárlí a teď chce, abys trpěl Ty, ale určitě Tě nechce ztratit nadobro!Držím palce ! Zdraví Tě Prajzula z Prahy

 • Danijela

  Blanka sem, Blanka tamto vse ted ostravaka nezajima. Vytahnul mavatka ze sklepa, mati mu vyzehlila svazackou kosili a vyrazil s chuti (na pozdejsipivo) do pruvodu. Nebot, jeho otec ho vzdy upozornoval na to, ze ten pochod umoznuje existenci ve stejnem zamestnani i vpristim roce. Existencni pochod se tomu rikalo.Ted uz asi dokrkava v nejake hospode a premysli, jak se dostat bez problemu domu.Psat bude pozdeji. Je prece 1. Maj!!!

 • aaluskaa

  to Majk (27)Házíš vinu na Blanku? Chudák Ostravaček se nemohl bránit?? Koukám,že na tebe si musím kapku posvítit!

 • mulah

  jak tybecki mnich na větrak. málem sem se po….. smíchy

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>