S mamu na nakupach

Jak sem segře slibil, na patek sem se domluvil s mamu, že nakupime jakesyk ty bebechi na zahradu. Foter se tajak každy rok vymluvil na něčekany sraz kolegu z rubani, tuž sme jeli sami dva.

Enem co se mama usadila na přednim sedadle, rozložila se na kolenach složku s vystřyžkami z letačku a popsala trasu. Jak sem zakrutil hlavu, tuž jeden z tych listku odložila stranu. Furt sem krutil hlavu, tuž se začla dohadovať, že všecko nutně potřebuje a že dyť to je enem paru věcy. Nakoněc sme se dohodli enem na dvuch obchodach a naivně sem se myslel, že hned v prvnim nakupime všecko. Přy třetim objezdu ucpaneho parkovišťa mi zecvaklo, jake to asy budě vevnitřku. Mama se malem porvala o posledni vuzek s o hlavu menši babu, kera ji do řbeta přala, ať se ji ulame kolco a ať ju pobodaju včely. Jak sme vjeli na něpřatelsku linyju, mamě se oči potahly jakusyk blanu a zmateně začla do vuzka nakladať kvitka, aby ich po paru metrach vytahovala ven a davala tam ine, pry pěknějši. Za deset minut smě měli vuzek narvany jak když Přemek jedě do televize. Parurazy sem mamě zamaval dlaňu před očami, esli je v rychtyku. Překvapeně zamrkala do plneho vuzka a pravila, že to asy fakt přehnala a vytahla třy kvitka. Potem sme dorazyli k hlině. To sem ju trochu nasmolil, bo sem ty pytle chtěl nahazať na ty kvitka. Tuž sem po jeji vyhružce o nedělnich dršťkach všecko vyskladal ven, třy pytle rašeliny, zeminy, hnojiva a nevim jakeho sviňstva nacpal do vuzka a navrch naložil ty kvitka. Mezytym mama objevila male křaki a hned dva přydala k nakladu. Potem se eště vratila pro kanacke boruvki. A eště dvoje maliny, bo gizdi pry zbožňuju marmeladki. Jak sem viděl na koňcu regala, ku keremu sme jeli skorostromki, povedlo se mi mamu odlakať k zahradnimu nabytku, bo ty ceny u něho zaručovaly, že ho něbuděme brať. To sem se ale přepočital, bo mama se u teho zastavila a važně uvažovala, kaj se to rozestavi. Upozornil sem ju, že naša zahrada je velka, jak jeji kuchiň se špajzku dohromady a že sused asy něbudě suhlasyť, jak mu kvuli paru kuskum dřevěnych stolu, stolku a altanu zbura plot. Tež sem ji přypoměl, že ji před paru rokami jakasyk sviňa ukradla jeji oblibenu konvicu na kropeni hektaru. To ju trochu sklidnilo. Aspoň na chvilu.

Za chvilu zas začla něrvozně švihať očami zleva doprava jak v prvni řadě na tenyse a zatahla mě k dalšimu vybranemu bebechu – eletryckim nožicam. Pry to nutně potřebuje, bo ty křaki su čim dal věči a už přes ně něvidi, esli ma susedka věči tulipany. Přectavil sem se male gizdy, jak se hraju na střyhorukeho Edu a naskakala mi husy skura jak rybiz. Hned vedle byly sekački, to tež chtěla, bo kdo to ma furt sekať tu staru ručni bestyju. To už sem se nasmolil, bo travu dycki sekam ja. O ulicu dal byly ryny a vuzek byl eště ze štvrtiny volny, tuž mě začla přemluvať, že ty naše su už beztak prohnile a nikdo to stejnak něčisti, tuž bysme mohli dvě třy kupiť. Zakrutil sem zas palu a zoptal se, esli zna rozměr a delku. Štěkla po mě, že sem detajlista. Potem zas pry, ať vemem paru kiblu omitki, bo jak se loni gizdi hrali na male Lendly, pul chalupy opadalo. Už sem rači držel pysk a tlačil vuzek. Parurazy sem musel skontrolovať, esli mi něupadly kolca, bo to jelo jaksyk ztuha. Cestu k pokladně eště mama zmizla do jedne ulički a za chvilu přyletěla nadšena jak Opočenski v jeslach a vykladala, že tam maju nadherny přyrodni kameň, akurat na cestičku od vchodu ku plotu. Tlačil sem dal a něvšimal se ji. Kusek před pokladnu sem vylovil z košika slupkove solarni svitidlo a bechnul ho zpatki do regala. Mama se na mě podivala jak Drakula na vymačkane rajske jabka, tuž sem ji ukazal na dno vuzka, kaj byly dvě obyčejne bambusove na petrolej, že to stači, bo su za paru korun. Až jak pokladni zahrala na te svoji klavijatuře, zecvaklo mi, že solarni svitidlo bylo enem na odlakani, bo mama pod kvitka schovala ty nožice, naštěsti enem obyčejne, ni eletrycke. Vitězně s nimi za pokladnu na mě mavala a šermovala jak navaleny Dartaňan, jak sem eště na pas skladal zbytek tych bebechu. Jak se na ňu pokladni obratila s celkovu sumu, naraz se přeměnila v decentni robku a dala ji svoju kredytkartu. Ja sem mezytym stěhoval ty kramy zpatki do vuzka a funěl u teho jak Sysyfos.

Jak sme vyšli ven, vrhly se na nas dva pary a začly se přetahovať o naš vuzek. Než sem všecko vyložil do feliny, jeden par pochopil, co na mamu plati a začnul ji každu položku chvaliť. Mama se enem usmivala a vuzek něchala im. Za deset minut potem v kaře nadavala jak dlaždič, bo tam něchala deset korun. Odvezli sme ten naklad do Kijovic a všecko sem to nahazal do šopy. Mama měla strach o ty kvitka, tuž sem eště napustil do kibla vodu a bechnul ich tam. Jak sme potem zastavovali před barakem, slibil sem ji, že tam o vikendu eště zajeděme dať to do rychtyku.

Ten deštivy vikend mi celkem vyhovoval, bo sem ho cely prochrněl a proučil. Ten kurz z roboty se totiž něbezpečně bliži ku koňcu a ja furt pořadně něvim, o co tam vlasně idě. Včera sem se od rana rozhodoval, co robiť, bo svatek zamilovanych. Volal sem segře, esli už je cosyk nove s Blanku, ale něbrala mi to. Tuž sem odpoledně chvilu zbiral odvahu, dal se třy fernety a vyrazyl na Dubinu. Dvarazy sem obešel barak, než sem se odhodlal zazvoniť. Dole kdosyk nězavřel dveře, tuž sem šel až ku dveřam nahuře. Jak sem pustil zvonek, došlo mi, že mam prazne ruki a že to vyzni na guvno. Jak nikdo něotviral, trochu sem ten čudel podržel. Po paru minutach mi bylo jasne, že nikdo neni doma. Zkusyl sem aji segru. Tež nic. Jak už sem se chistal isť dom, vylez upřymny v županě a čuměl na mě jak labuť na šnuptychel. Potem zakoktal, že nikdo, fakt nikdo neni doma a nervozně přešlapoval z jedne hnaty na druhu. Chvilu sem dumal, že bych ho nasmolil a stavil se na turka, aspoň bych poznal tu jeho odkvetlu slunečnicu, ale potem sem se pravil smol na to.

Před barakem sem dostal fajny napad. Jak sem se vratil, dole už jakisyk chitrak zamknul a tak sem musel eště raz upřymneho vyrušiť. Přyšel eště vic nasmoleny jak předtym, ale jak viděl, čemu sem se vratil, enem se usmjal pod chmyřy.

Než sem dojel dom, viděl sem dvěstapadesatosum dvojic, kere se obimaly a olizovaly pod stromami jak poštovni znamki. Někeřy zhnilejši sebu tahali aji kusy haluzy a co paru metru se zastavovali. Věči křaki sem rači někontroloval. Celkem upřymně sem všeckich něnaviděl. U Helbicha přystupila přypita robka, na tachometru najete okolo padesatki, něomylně zamiřyla ku mě, lapla se vedle a začla do mě hučeť jak navaleny nadražak do tunela. Že sem celkem šikovny mladežnik, ona je sama, je ten prvni maj, a co kdybysme to dali dohromady, aspoň na neska? Tuž možna, kdyby ji něchiběla polovina zubu a použivala iny parfem, jak Bref. Od neska se už nikdy nělapnu na dvojsedlo.

Idu chrněť. Esli se Blanka něozve po včerejši navštěvě, tuž už nikdy.

No comments yet to S mamu na nakupach

 • Zdenál

  Čau ostravaku. Krapet od tematu. Dneska sem viděl ten roman pro roby, ktery ti to dodrbal s dokonalů. Mě se to teda docela líbilo, byť to byla krávovina.

 • mihalka

  huraaaa…..…už jsem se nemohla dočkat dalšího povídání :-) a navíc jsem ještě nikdy nebyla tak vysoko :-))

 • Ostravaku, moc dobre tajak vzdycki. Pozdravuje chachar z Karvine.

 • přyletěla nadšena jak Opočenski v jeslachto je strašné, kam na to chodíš Ostraváku? :)

 • psycho

  tuž dobre, tež sem zapřahnuty, a vymyšlam jak se temu vyhnut, zahrada-peklo

 • kety

  heled a jaka byla ta navsteva ? u Blanki ? cos ji nechal tam ? vi to nekdo ?

 • Quanti

  vetsinou se neptam, ale co jsou ryny?

 • gigos

  To 7Ryny jsou okapy. :-)

 • vernom

  Co jsi ji tam nechal? Pořád nad tím musím farat :-)

 • motyka

  májhmmm, mě ten můj sice pod třešní políbil, ale kdybych to věděla dopředu, že si před tim dal pár piv a vykouřil asi krabičku cigaret, tak bych si to možná i odpustila….

 • Danijela

  Opet jsem se poucila…funel jako Sysyfos. To trumpfne i Opocenskeho v jeslich….

 • Na to polojasno z minulýho kidu to pořád moc nevypadá. Že by ji ségra zpracovávala zrovna včera? No doufej, volat si asi nezkoušel, takže víš prd. Jinak jako chvajdy super a už se těším až tu budeš zase nadávat, jak si musel zemědělčit celou sobotu.

 • Miuan

  to sy nas chtěl nasrat či co?Jak se mam soustředit na robotu jak budu farat nad tym cos na tu Blanku vymyslel??? To neni fer zatajovat take věcy…

 • RL

  A něbyla Blanka ten „nikdo, fakt nikdo“ u upřymného ?

 • jiřík

  InkognitoZa 1. Opocensky mne dnes v praci prozradil…Za 2. Myslite si, ze uvedeni Kyjovic, kde ma mit ostravakova familija chatu byl zamer? Chtel jsem prolustrovat pres katastr majitele chat, ale je jich tam udajne pres 100 (č.e. 1001 až 1139), tak jsem to vzdal

 • irča

  to vernonMoji mamě raz jakisyk expert nechal v butě za dveřami svoje sp…. tak doufejme ,že to neni ono.

 • Reiko

  Záměr? Proč záměr?[15] O tom, že mají chatrč v Kyjovicích se ví už delší dobu, viz http://denik.ostravaka.cz/182506/

 • CheGuevara

  SupéééééééérOstravaku tak to nemá chybu: …..šermovala jak navaleny Dartaňan :-))))))))))))))) málem jsem spadl ze židle :-) Jsi šikulka,moc rád tě čtu.

 • chitrak

  Sysyfos se piše Syzifos

 • flagelvmdei

  Co to je?Se omlouvám, ale nevím co jsou ryny. Ví to někdo? nejsem ani zahradník ani z Ostravy, tak jsem fakt mimo …

 • eine kleine deutchlander

  co tes zaséc vemamlasel, to be mě teda zajimalo!!!!

 • Gigos

  To 20Ryny jsou okapy. :-)

 • Gejza Gazik

  Tuž, Ostravak, bojuj, sakra! To víš, ženy sú také éterycké bytostě, tomu my nemožme porozumět. Ale bez fajne robky je život na guvno, no ni, woé?! 😉

 • babi

  S chuti jsem se zasmala nakupu kytek s mamou,ale to my milovnici kytek delame porad,vybirame a vymenujema za lepsi ale jsme tam nejradeji samy/sami bez vyhazovacu krasnych ulovku z vozika.Rekni mame,at si udela ridicak a koupi SUV,tam se toho vejde vic.Kredytkartu ma.

 • SkvělýýýýýýýAhoj ostravákuopět si mě přesvědčil o tom(i když jsem Tě našel před nedávnem),že ostraváci jsou skvělý lidi jen tak dál pokraču moc se bavim.

 • Wlada

  Je třeba….se řádně připravit….sviňa tráva už roste:(

 • Taky Ostravak

  Skvělé hláškyPohled Drakuly na vymačkané rajské jabko si dovedu živě představit. I ostatní hlášky fakt přesně vystihují realitu. Holt není nad barvité přirovnání ze života! Drž se a pokračuj!

 • Ichtyl

  Co byNic nevymamlasil. Narval jí před barákem nějaké okytkované větve :-)

 • Iček

  UpřymnyPochopil jsem, že Upřymny je člen klanu, ale nevím zda-li je to synovec, švagr nebo jiný příbuzný, jak je stár a zda-li bydlí s mámou nebo sám, ve stejném baráku? A charakter má asi pokřivený, že? „Bo gdyby omylem spolknul hřebik, tak vysere vyvrtku, jak je rovny?“.

 • Ája

  To 29 – Že by?Taky mě napadlo, že jí dal nad dveře kus třešně. No ale píše, že „dostal fajny napad před barakem“. Na Dubině zrovna těch třešní moc není. Ale na druhé straně – přišel s „praznyma rukama“! Tuž už sem jak Kolombo! Eště se třykrat vratim, kdosi z dřistalu pomože a přidem na to eště spiše jak sam Ostravak. Třeba to tak enem dřistnul, bavi se, a čeka na našu kreatyvitu! Jak už kdosi napsal, tajak sveho času „Sváťa Kuřátko“.

 • el taxista

  Kurnik, kaj to jezdiš jak jedeš z Dubiny domu kolem Helbycha?

 • Jusé

  Tuž glove nagureNic jsi s toho Ostravaku nerob. Já si tež myslel, že je to s robku OK a asi není. S robama to je těžke. Ja tomu dávám čas, ale Ty bys už měl něco urobit, bo spolehat na drugigo se nevyplaco.

 • levar

  To 32Tož 14,ne?

 • levar

  To 32Tož 14, no ni?

 • levar

  Uz taky blbnu, promiň 32, jsem zvědavá, jak nám to nedopatření Ostravak vysvětlí (a já mu na to skočila)

 • el taxista

  Mozna nejel domu 😉 Sem bydlel primo naproti Helbycha. „Tu me boli, tu me picha, treba zajit do Helbycha.“

 • Tuž seOstravačku, kratki zobačku, dobré nákupy, ale fakt dobrá byla „přypita robka, na tachometru najete okolo padesatki“. Tuž se ! Kódl

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>