Natahnuty vikend

Na ten prodluženy vikend sem se celkem těšil, bo s Blanku už to zas bylo v rychtyku.

Na šichtě sme měli ve štvrtek trochu pozdviženi, bo šefa na rani poradě trefil šlak. Škoda, že sem u teho něbyl, bo sem usynal na tym kurzu, kery je asy někoněčny, ale Kamil mi to na druhi den povykladal tajak bysem tam byl. Pry už hned z rana dorazyl jakisyk rudy a hned zkraja začnul všeckich drbať, že plan se něplni, že všecy všecko robja blbě a nebo pozdě a jak se k temu monologu zapojil Pepik, kery se chtěl obhajiť, bo on je celkem poctivy pracant, šef se na ňho rozeřval jak stodvacka ze sytičem naplno. Naraz zustal stať jak stara od Lota, dychal jak Dartvejder a lelo z něho jak z praskle ryny. Banda chvilu myslela, že je přestavka, ale jak zdvihnul telefon, chvilu vykladal cosyk o sanytce, potem zavěsyl a dřystnul sebu do te jeho polstrovane sedački, všecy pochopili, že se bliža perzonalni změny. Za chvilu dovalila banda v červenych hadrach, cosyk mu pichli a vzali se ho sebu na projižďku. Odpoledně volal, že už je mu lepši, ale že se tam asy tyden poleži a že na tu dobu ho budě zatupovať vul Ladik, tajak dycki. No potěš!

Patek celkem uletěl. Odpoledně volala mama, ať se na ten vikend nic něchistam, bo cela familija jedě sadiť kvitka a zkulturňovať naš hektar v Kijovicach a duležitě dodala, aby tam mohli v letě kulturně dovolenkovať ti, co němaju na zahranični dovolenu. Zoptal sem se ji, co tym mysli, že ja sem byl nejdal v Žilině, jak sem se raz přepil cestu ze služebki v jidelňaku Plzně a zbudil mě jakisyk Slovak, co mě bechnul kufrem. Pravila, že segra cosyk vykladala o mojich premijach a Bulharsku. Tuž to už sem vubec něpochopil. Že by se mamě vratil ten alzhajmer? Něchal sem to byť a pravil sem ji, že na zahradu možu leda tak v sobotu, bo na nedělu už cosyk mam. Chvilu do tydlifona funěla jak nadrženy hroch a zas začla o něvděčnych něpodarkach, kere přyvedla na svět v bolesťach a oni se ji na stare kolena tak odvděčuju, ale pravil sem ji, že v deset u nich a zmačknul sem červeny čudel. Tak sobota v dupě, zbyvala neděla a ponděli.

Večer sem zavolal Blance, co zrobime s nedělu, esli bysme něvyrazyli na jakisyk vylet, nebo akcyju. Pravila, že Danek dostal jakesyk sylnějši praški na tu svoju alergiju, ale že se eště něcyti aby chodil ven, jak to všudě kvitně. Pro istotu sem se zoptal, esli mu čitala přybalovy letak a učinki. Pry ja. Tuž to je jasne, že se mu něchce ven. Domluvili sme se, že se stavim v nedělu aspoň na oběd a jakisyk zakusek, podřystame a počumime se na jakisyk film.

V sobotu sem v deset zabrzdil před barakem u našich, tam enem mama a třy igelitki dalšich kvitek. Tuž kura, či sem alegorycki vuz? Zoptal sem se, kaj su ostatni, šak pravila, že jedě cela familija. Foter pry ma cosyk s plotynkami, tuž musy ležeť a segra je objednana po pul roce k holičovi. Ja vul, zas sem se něchal napaliť. Ja něnavidim všecko, co se tyče ryča a hliny, ale jak na potvoru, jasne, že sem to musel přeryť cele eště raz. Mama mi potem enem podavala kvitka a ukazovala, kaj kere zapichnuť a jak označiť. V nedělu rano mě řbet bolel, jak bysem pul dňa sbiral rosypane padesatniki.

Blanka zrobila bravka s knedlami a zelim. Obliznul sem všeckich deset. Danek se plužil bytem jak by misto lentylek zežral pikslu rohipnola a pokažde, jak se všimnul, že se ho prohližam, nasadil vyraz napul přejete srny. Začinal mi byť blizki, pajtaš maly. Po obědě, jak se měl isť lehnuť, se mě zavolal k sobě, esli bysem mu cosyk něpřečital, ale byla to enem zaminka, bo jak sem vlez do pokojiku, začnul mi hlasem hlasatěla na Slezke vykladať, jake to je sviňstvo ta alergija a že ma taku kartku, kaj je nakreslene, co kdy kvitně a pani dochtorka mu pravila, na co všecko je alergicki a že to vypada, že tak pul roku něbudě mocť isť z domu. Pravil sem mu, že mu zeženu taku tu rušku přes pysk, co nosyl ten zpivajicy milovnik děcek. To ho očividně nadchlo, bo se na mě usmjal a pravil mi, že sem fajny stryk. Tuž to celkem potěši, no ni?

S Blanku sme podřystali o všeckim možnym, buchta byla tež dobra, ale ani mě ju něněchala dojesť, bo pry Danek usnul. Stav hromadek: furt tam su.

Segra musy měť na dveřach odposlechi, bo jak sem kolem šeste šel dom, enem se za mnu zavřely dveře, segra byla na schodach a začla mi polohlasem vyčitať, že přecy enem s tu věcu, jak sme byli s Blanku rozhadani, cosyk podnikala a že sem ji za to slibil pomosť a že sem bracha na baterki a že enem jak ja cosyk potřebuju, tak je dobra, ale jak ona… Vypnul sem ušiska a pravil, ať se vymačkně, co potřebuje. Vylezlo z ni, že ma v ponděli sraz ze zakladki. Ze srandy sem se zoptal, esli ma cenu organyzovať sraz pro třech ludi, bo ostatni už su beztak mrtvi, ale zatvařyla se tajak kuřy řyť. Pry něma kaj dať gizdy a že ma pro mě typ – zoo. Tuž čemu ni, esli mi je doveze. Šak jak sem přežil Banik, přežiju aji zoo, no ni?

Koho by napadlo, že ve svatek budě v zoo ludi jak ve frontě na Lenina. U pokladni sem stravil fajnu pulhodinu. Zepředku se na mě lepila spocena stokilova roba a zezadku do mě žduchal jakisyk maly pajtaš s gumovym samopalem, kery cosyk vykladal asy německi, ale to se eště dalo vydržeť. Jak sme prošli branu, gizdi se rozletěli dookola a litali od vyběhu k vyběhu. Kdyby aspoň oba spolu, ale guvno! Jak naschval – jak kopija segry letěla k medvědum, ten věči letěl k opicam. Jak mala valila ku krokodylum, bracha už byl u slonu. Jak už sem myslel, že se mi stratili, dorazyli oba a pry, že maju žizeň a hlad. Každemu sem zdělal ze řbeta jejich minybaťoch, bo co ineho, než jakesyk tatranki by v tym nacpanym kusku latki měli. Zas guvno! Kopija segry tam měla plyšoveho papagaja a ten věči pajtaš štyry tenysaki. Ať mi kdosyk povi, co chtěl robiť v zoo se štyrmi tenysakami! Vystal sem dalši frontu, kupil každemu parek v rohliku, vyslechnul se vyryvani, že „Ja to s kečupem nepapam“ a „Ja sem chtěl hořticu“, spoměl se na stare školeni asertyvity, nalel do nich kofolu, ať ma segra fajny večer a šli sme dal. Kofola ich povzbudila eště k rychlejšimu poznavani zviřatek a naraz hledim od klece ku klecy – gizdi nikdě. Prolez sem to dvarazy od tych stanku až k velbludam, ale nic. Jak už sem se začnul chistať proslov pro segru, kaj sem chtěl vyzdvihnuť vyhody bezdětne roby, naraz rozhlas a pry, že „…asi pětiletá holčička a osmiletý chlapeček hledají svého tatínka, který se jim schoval při hře na schovávanou…“. To vymyslela beztak ta mala bestyja! Přy přebirani ostuda, bo ta roba na informacyjach na mě hleděla jak tybecki mnich na větrak. Jak sme byli z dohledu, chtěl sem im vysvětliť, že take věcy se něrobja, ale rozesmjali se a pravili mi „To byla sranda stryku, co?“ Tuž nězabili bystě ich? Ale tak, aby se na to něpřyšlo.

Jak ich odpoledně segra nakladala, kopija mě vystrašila větu „Se strejdou bylo fajně, můžeme přiští tyden třeba na kolotoče, že?“

Enem vic takich prodluženych vikendu…

No comments yet to Natahnuty vikend

 • Hoho

  že byprvnííí

 • bronzova3x hura, jsem treti. Clanek vybornej…. :-)

 • No hlavne,ze jsi zkontroloval ty hromadky. A Dankovi bych radsi poridila plynovou masku s filtrem – bo taka ta „ruska pres pysk“ neochrani od pylu oci :-)))

 • Mirek

  Další delší víkend… může být i pětidenní, když si v pátek 7.7. pokrejeme volnem. Do tý doby je prostoru dost pro další epizody – jen tak dál!!!

 • kaufman

  toz to je sila … :))

 • magdaléna

  hura, mezi prvnimi !!!

 • Super…Clanek paradni….Ale nevim jak tebe, ale me by nasralo, kdyby mi mama rekla, ze jede cela familija a pak bych jel jen ja s nou, tak bych ji asi neco rekl…=o) Mimochodem taky jsem chtel jit v pondeli do zoo, ale nakonec jsem se na to vyprdl, bo mi bylo jasne, ze stejny napad bude mi trictvrte ostravy…!!! =o)

 • oki

  po delsi dobe zase peckaAlergie je svine a vidim ze si s deckama rozumis jen tak dal je treba si zvykat…:) zdur!

 • mama

  Ahoooj !!!!To 9,davam ti za pravdu s tou alergii,jinak fajne ctenicko Ostravacku :)

 • mamča

  Fajne….…sa to čitalo. A alergie je fakt svině, člověk se těší na jaro a pak nemůže ven ani rypák vystrčit -pokud nechce, aby mu z něho teklo jak z vodovodního kohoutku.Best hláška (aspoň pro mne): „funěla jak nadržený hroch“ :-)

 • aaluskaa

  můj tlumočník pilně pracuje,tak prosím o pomoc tady :-)Jaký hlas má hlasatěl na Slezke a jak dycha Dartvejder?

 • Miuan

  pro 12No ja budu enem hadat, ale tipnul bych si že hlasatel na Slezske bude mit pajšel v pr…, takže bude sotva mluvit, a nejsem syce žadny znalec, ale Dartvejder – to mi připomina teho uchyla v černe masce ve hvězdnych valkach, esli se nepletu

 • Reiko

  Já bych tipla, že hlasatel na Slezke bude asi ten, kdo pronáší smuteční proslov na pohřbech :-)

 • Kuba

  cool!!jako vždycky, merde…

 • Arkady

  VedouciOstravak povysi rekl bych…sef bude mit zdravotni volno a jelikoz je Ostravak perspektivni kadr bude po skoleni povysen ;)… anebo povesen 😀

 • čmelař

  vyzkušajte medrozeřval se jak stodvacka ze sytičem naplno 😀 Tak to je hlaška jak byk! Ku te alergiji – tež sem byl a od doby co mame čmely a sladime enem medem je alergija v dupě. Pry to na to ma vliv

 • Anonym

  bo šefa na rani poradě trefil šlak. Škoda, že sem u teho něbyla ty si co za sviňu?

 • Tomek

  GreatFajnie žeś to napisoł!

 • Smadas

  Fajne hlodyTak niektore prirovnania mi fakt pohli branicu …ta roba na informacyjach na mě hleděla jak tybecki mnich na větrak… :-)

 • Pé eS

  jotybecki mnich na větrak :-))))))))

 • Hodo

  Kam Sa Ham Ni DaDekuji po korejsky – tohle mi tady v te divne asijske zemi vzdycky spravi naladu. Jeste jednou dekuji a at se mame jak cyp!!!

 • kaňka

  SuperUz jsem nedoufala, ze se dockam a opet jsi nesklamal. Uplne s Daneckem soucitim, protoze take ted porad smrkam a slzim – ostatne, kdo ne? Zda se mi, ze posledni dobou uplne ty prcky pritahujes. Co by to mohlo znamenat? :-))

 • Hlasatel ze Slezskeje samozrejme onen (ci ona), jez pronasi smutecni projev pri pohrbech ;)Jinak paradni, pises dobre jak cyp.

 • pdbq

  Jak je možne že byl ostravak v zoo a nezašel ke svojemu papagajovi? To je trochu ostuda ne?

 • Jara

  Super, opět jako vždy, co hláška to perla, je dobré že už jste s Blankou zase jedna ruka.

 • Danijela

  S tou nedojedenou buchtou známKdyž se musí – tak se musí. Čert vzal buchtu!

 • kety

  gosu :) nejsi zadnej noob:)a co uprimny ?

 • Dan

  PRO 12Nevim, ale na Slezske je aji Banik, a tam tez gdosik musi mlet hubu, at ho slysa, ni? no a jeste k temu dart vejdrovi, ci jak ho nas pisatel ostravski napsal, to je beztak ten gizd v černem hadru s masku na tlame a chrchlajcy

 • Creative je fakt prima. Je to slovenstina?

 • gigos

  to 12, 29No, mě taky nejdřív napadlo, že je to ten, co říká: „Dobrý den, sportu zdar, fotbalu zvláště.“ Ale smuteční řečník je taky bomba. :-)

 • aja

  opět super, nejvíc mě pobavil obsah batůžků dětí v zoo. Výborný, už se těším na další, díky.

 • guevara

  PekneToš to so pjekné stránky. Ale fakt super čítanie. Objavil som tvoj blog nedávno a teraz čítavam 1-2 príbehy na noc. K tomu pustim Jarka z Nohavicu a uplna parada.

 • Vidíš, mama ti sice nadává, ale pro všecky ty malý seš hodnej strýc. To bude věkem, člověče. Už bys do toho měl asi praštit…

 • maminta

  PoprvéTaky patřím k těm věrným čtenářům. Manžel mi tyhle stránky poctivě stahoval od samého začátku a nahlas jsme si je předčítali. (Včetně druhého čtení kamarádkám). – Můj táta je z Ostravy a tak je mi to dost blízké. Babička řikavala na dul, když chtěla jít dolů a ja sem byla Pěrun. Kromě toho se fakt chlamu tvým nápaditým metaforám a obdivuji vytrvalost.V době kdy se mi narodila nemocna dcera to byla téměř jediná věc při které jsem na chvíli vydechla a zapoměla na trápení. Přeju Ti mnoho inspirace do dalších dnů.A také zdravím všechny příznivce zde. Krásný den přeje Maminta…

 • Ala

  PĚKNÝčlánek. Čtu to tu poctivě pořád, jen málokdy přispívám… Chci jen říct, že to je opravdu zpříjemnění rána. Jen tak dál!A hodně štěstí!

 • nijak

  hlasatel ze SlezkeJe to určitě ten smuteční řečník, protože je tam krematorium (pro mimoostravské) a tady se výraz „Na Slezské“ často používá pro zmíněné krematorium, např. „už abych byl na Slezské“ používá můj známý, když se mu nedaří a má depku.

 • Danijela

  Tolik slov k vuli obcasne souloziJsem zvedava jak dlouho to ostravaka bude bavit. Takove komplikace. Kdyz se musi – tak se musi! Bez ohledu na pribuzne…

 • eine kleine deutchlander

  herdek!!!!tož já se tode trapim a přemlóvám se vedržet pře vědomi, abech bel take jednó meze prvnima, a on tode néni žádné nové dřist. no co ož, škoda, no. tož se teda fšeci mňéte faň.

 • Nobody

  TrykaTuz kura mrkejte na to, teraz uz bude ostravakova partyja jak bratri v tryku viz. http://www.ostravak.bloguje.com/tryko.jpg

 • aaluskaa

  to Miuan,Reiko,FiRan,Dan,gigos,nijakDíky za nápovědu. Přikláním s k vysvětlení,že mluví jak řečník z krematoria….to si dovedu představit :-)

 • majda

  kdy bude dalsi ???Clanky ctu v ^raci rano, to je to prvni, co delam (nikomu ani muk), a koukam, ze na dalsi si musim pockat na pondeli.. skoro se budu tesit do prace !!!!Pis pis pis !!!!!!!

 • LittleRose

  NechápuMůže mi někdo pomoci pochopit, proč typovačka na počitadlo se 2 melouny už skončila a současný stav je 1 991 529? Diky moc.

 • Neva

  43No bo se typovalo enem do určitého dňa a enem z tych typujicych-sutěžicych bude kery vylosovany ezy se trefil do typu datuma až budu ty dva melouny…

 • jj-Dartvejder je ,,kořeň“ jedna z mých oblíbených pohádkových postav-teďka sháním šestou epizodu Star wars,ty byly natočeny dřív:)

 • lucinka

  tož to nechapu!neřikej mi že tě nikdo nepraskne?!že nikdo z tvojich znamych nevi o ostravakovi a nepozna tě v něm,mama,blanka,segra…fakt to nechapu,ale jinak super počteníčko :-)

 • Jarin

  Ostravakno pro Ty co patraji po ostravakovi -mrknete se :http://www.brnak.bloguje.cz/306052/prestoze jako brnak, povazuju vyse uvedeny blog za slabou kopii ostravakovi verze, myslim, ze se autor pokusil dat svemu mladsimu kolegovi v Brne par rad a pri tom na sebe neco prozradil :_)

 • Karel

  Vazne to porad sleduju, a to jsem daleko, ve Velke Britanii!!!

 • Edisko z Těšina

  Bolavy řbet a rosypane padesatniki, muhehe (:-D)))…to něma chibu, to něpochibně brzo použyju přy jakesyk přyležitosti, ona se už jakasy najdě :-)))

 • AhojAhojte všichni :-)

 • diky..ctu Te z HAITI :-) viz muj blog..

 • KRLEŠ, KRLEŠ, KRLEŠ

  No, už se to blížíTak vážení, ešče chvilku, ešče 1 489 ludí tu strčí svoju palu, ešče Danijela cosi povi o tym fajnym sexu, ešče raz se vyspime a trička budu naše. Tak nakukujte nakukujte, ať nemusime dluho čekat.Kuťa faja !Ja to už nemožu vydržet a triko idu kupit za svoje chechtaky, dyť to nemam ani tak daleko a vim, kaj to majum.Krleš

 • KRLEŠ, KRLEŠ, KRLEŠ

  Už jenom 1 420 osob, to to leti, toto frči…To ani neusnu, že by to bylo už jutro ?Krleš

 • KRLEŠ, KRLEŠ, KRLEŠ

  Hurá do fináleEšče 439, tak vartko, vartko, jadymy.KRLEŠ

 • Vítek

  Ahoj Ostravakumáš skvělé hlody!

 • Hanka

  AhojAhoj nemáš tam „víkend“ do mluvního cvičení pro 8 třídu?? Ale jináč to máš dobré

 • FajnUž … hral na duležiteho jak vesla u ponorki … v 1. větě mi zvedlo náladu

 • mario

  mlaceni cygošuSel sem tak v Opavje po sidlišťu a naraz před sebu vidim take divne temne pysky.Cygani. Byli rozesmjati jak zfetovani klauni,akurat že klauni nemaju metrova svaliska a ni moc přatelske vyrazy v očach.Tuž sem si řeknul,že mě asi chcu zmlatiť.A tež ja…řeknu vam enem tohle-zjebali mě na sračku.Sejmul sem maximalňe dva.Palu sem měl nateklu jak kdybich ju strčil za zemětřeseňa do ulu.sak jasne že sem bil na ně nasrany tajak na komanče bo s taku palu němožu mezi luďe ale co sem moch robiť.Cajti?Těžko.Ti su nadrženi jen na šilene šofery,feťaki a kapsaře.Na cygany seru.Ale co se da robiť.Kaj se da robiť.Guvno.Takahoj.A ochraňujtě přyrodu.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>