Eště včil mi zvoni v uchu

V patek sem měl pul dňa dovolene, bo sem potřeboval cosyk vylitať po dochtorach. Ladik se syce hral na duležiteho jak vesla u ponorki, že mi to němože dať včil jak je šef ve špitale a že třeba plniť plan a podobne duperele, ale pravil sem mu, že mam všecko hotove a odevzdane, tuž ať něrobi krki a podepiše tajak kdysyk, jak za nim přyšli s tym červenym papirem. Podival se na mě jak krtek na kontaktni čočki a podepsal.

Jak tak bludim centrem a přylehlymi ulicami, naraz vidim proti sobě isť jakehosyk uchila. Cely nahi, dluhe vlasy a na sobě enem pemprsku. Rozhlednu se, nikdě nikdo, tuž to mam smolu, pravil sem se a rači sem přešel na druhi chodnik. Uchil ale už v tym měl jasno, bo přešel tež. Pomaly sem začnul spominať, jak sem se kdysyk učil karate ze seryjalu v Pijonyrske stezce. Tenkrat sem se teho moc něnaučil, bo se spominam, jak sem doněs ze školy poznamku „Poškodil výukovou pomůcku (nástěnka) spolužákem při zkoušení závadného imperialistického sportu! Prosím přísně potrestat.“. Mama o mě doma zlomila prvomajove mavatko a Stezku mi na měsyc zakazala. Potem už to jaksyk něnavazovalo.

Počkal sem, až přyjdě bliž a užuž sem se rozmachoval, že bych ho bechnul přes pysk aktovku a tym bych změnil jeho pryjoryty, ale naraz se mě zoptal, esli němam jakusyk tu korunu, bo maju posledni zvoněni. Než mi zecvakly všecke relatka, dorazyl zbytek partyje – asy rytiř a asy eletrykař z te bradavičnate školy. No a ten v te pemprsce – tuž to byl ten gimnasta, co nosy děckam darki. Tuž měl synek namale, bo jak bysem ho chrapnul přes pysk aktovku, v kere sem měl flašu ferneta, tu umělu namalovanu krev by už něpotřeboval.

Hrabnul sem do šrajtofle a dal im paru drobnych, bo se eště pamatuju, jak chodila naša třyda a žebrala po luďach drobne – pry na maturytni večirek – guvno! Zmazali sme se eště to odpoledně jak komiňařova roba Jarynu za štrnasť korun z nědaleke zeleniny. To byl taki mošt pro němajetne (ti nejchudši pili okenu). Rano z teho syce bolela pala tajak by člověk usnul ve zvonicy, ale jak to něpřehnal a včas to ohřate vyhodil na travu nebo chodnik, rano mu bylo fajně.

Tryjo poděkovalo a valilo obirať dalšich spoluobčanu. O dvě ulice dal sem potkal dalši grupu. Mikulaš, dvě strašidla, jeden s baťohem na řbetě, jedno cosyk divneho v maskačach a z jakimsyk chlupatym volkmenem na ušach a k temu synek v drese pijonyra. Tuž jasne, že se tež chtěli odpoledně trochu občerstviť a nědejtě im, jak matě, no ni? Mladi vpřed! Za dalšim rohem dvě fajne mladežnice. Jedna se mi celkem pozdavala, ale segra semtam pravi, že mi se pozdava všecko, co ma sukňu a neni to ze Skocka. Jak se mě ptala, esli něchcu přyspěť, jaksyk na mě pomrkavala pravym okem. Chvilu sem se myslel kdovico, ale jak to robila, aji jak sme se rozlučili, docvaklo mi, že to budě asy přerušeny nerv a ni laska na prvni pohled.

Zbytek dopoledňa sem se fajně bavil tym, že sem na dalku hadal, co za dalši maškary mě poprosa o přyspěvek na opicu. Potkal sem paru fodbalistu, uklizečki, jednu barbinu, Pinokija s frňakem jak by se šňupnul Vijagry, lyžařa a dokoňca aji takeho maleho pajtaša, kery jak by vypadnul z vrchniho patra radnice, ale ten je jediněčny a něnapodobitělny, tuž to možna byl ten oryginal. Za to dopoledně sem uvalil chechtaku jak za dvě flaše meruňki.

U dochtora v čekarni sem něbyl dluho, bo na potvrzeni člověk naštěsti němusy stať frontu s duchodcami, ale aji za tu chvilu sem se vyslechnul tak ze šesť stranek z knižki „Domácí lékař – ordinuj si sám“. Jak se ta jedna babka, kera popisovala druhe babce svoje hnisave bolaki na nohach tak živě, že sem se ich dokazal přectaviť, začla vyhrnovať galaty, ani sem něpozdravil a valil na čerstve povětřy.

Cestu od dochtora sem se chtěl zajsť do Rady na smažak a hrancle, bo mi už od rana vyhladlo. Proti mě šla raznym krokem nasmoleneho Predatora, keremu Arnold zebral spinacy skřyňku, mladežnica. Dredy do puli řbeta, lica fajně červene, asy namalovane křydu na asfalt, černe brylki, v jednym licu kus dratu, asy antena na přyjem Impulzu, kvitkovane tryko a rozevlatu batykovanu sukňu jak Marfuša. Chvilu sem dumal, za co asy idě a po chvili dumaňa sem typnul, že se rano němohla rozhodnuť, tuž vzala pro zycher všecko. Pro mě to byl jasny vitěz moji sukrome ankety „Nejlepši posledni zvonik“. Než došla ku mě, vytahnul sem ze šrajtofle premiju pro vitěza – papirovu padesatku – a jak byla na krok, natahnul sem ju k ni a pravil, že nešni vitěz je pro mě ona a ať se to užije a ať im vyjdě stužkovak a z kere je školy. Na dalši otazki už nědošlo, bo spustila syrenu jak benga, jak němožu předjeť kolonu aut, a pry ať se něrobim srandu a že sem „šovinystycke prase“ a že ona studuje prestyžni filozoficku fakultu, už druhim rokem a že to něma zapotřebi. Chvilu mě skušala nakopnuť, ale mam trenynk z kurzu obkročaku, do kereho sem chodil po tanečnich.

Slyšel sem ju vyřvavať pod oknem, eště jak sem se objednaval, ale robil sem, že to něpatřy mi. Jak sem platil, kelner na mě mrknul a pravil, že ma doma eště horši megeru a něchal mi pět korun navic. Valil sem dom nejkratši možnu cestu, abych ju nahodu eště něpotkal. Měl sem štěsti.

No comments yet to Eště včil mi zvoni v uchu

 • Fox

  Jako vždy.Opravdu zajimave zažitky ostravaku proživaš-tuž, jen tak dal synku!

 • RAM

  Pinokijo :-)Ty brďo, ten viagrový Pinokijo je super. Myslím, že když si na něj zpomenu zitra ve škole, tak se rozchlámu i v hodině :)

 • suva

  Perfektné hlody !!! :-)))))

 • pěna

  Pátý, já v noci raději …., ale opět dobrý.

 • psycho

  Ja sem byl za kovboja a s kamošem sme socli dvoukilo-na vodku…

 • kety

  hehe v ostrave lidi aka hippies asi nemate :) u nas takove krasne lidi potkavam stale :)

 • No teda ty zase perlíš. Pinokijo s frňakem jak by se šňupnul Vijagry atd. To nemá chybu ty tvý kidy. Naše poslední zvonění bylo taky docela sranda, ale zlili jsme e teda fakt až na tom maturiťáku.

 • Yuri

  Podival se na mě jak krtek na kontaktni čočky…..skvělé, jako vždy. Enem tak dál.

 • Danijela

  Divcina z prestizni filosoficke fakultyje videt, ze ostravak si nevymysli, ale popisuje stav veci…

 • mamča

  samé super hlášky od krka, přes Pinokija až po popis dívčiny z filozofické fakulty. Drát na příjem Impulzu mne fakt dostal :-)

 • Jitka

  Tak dneska bych s chutí dala jedničku s hvězdičkou, ale to tu nejde. Ta poznámka ze školy o karate mne dostala. Po úděsné poradě to bylo velmi osvěžující. Ostravaku, díky!

 • mavatko

  Divcina z prestizni filosoficke fakulty:-)kdybych ji tak mohl potkat namisto tebe. to by byla pastva pro ociska :-)[ma to nekdo stesti]zdar buh.

 • Anonym

  Clanek nejen za jeden mmilion:)Tak dnes to bylo fajne takhle po ranu hned dobra nalada to se pocita.

 • Ája

  Ostravak na hrad (slezkoostravsky)To sem fakt ráda že někdo dává peníze na poslední zvonění s takovou chutí…. My ho v pátek měli a dostali sme akorát vynadané od jakýchsi důchodců že tam robíme bordel…..

 • Lojzek

  Jóó Jaryna… pamatuju… blééé

 • MÍLA

  jó jaryna. . . a jabčák stál o dvě kačky míň

 • džejn

  MarfušaMarfuša… super. Zůstávám jako věrný čtenář, i když jsem nevyhrála tričko.

 • majda

  hura, dalsi hlody !! ja teda nevim, tenhle zvyk chlastat po maturit se musi dale udrzovat !!

 • dzony

  DIKposledni zvoneni je nařez-a dik, možna si přispěl i mi….a určitě si mi zařidil dobru naladu před maturu…

 • Klerenc

  No nevim, dneska se mi to zda nejake slabsi, nemuzu si pomoct….:-(

 • Docluk

  Divčina z prestyžni filosoficke fakulty v OstravěNa fildě byli sem tam divni lidi, zejmena studujicí psychologii, ale třeba je ocenit ostravakovu velkomyslost a štěrost…

 • FotoHele Ostravaku, nemas nahodou nejaky nabuseny mobil s fotakem? Kdysi davno sis nejaky kupoval, ne? Toz co tak udelat foto 😀

 • ander

  Hele,kudy chodíš, že potkáváš takový týpky? Moc dobré :)))))

 • Lumir

  GymnastaTo mi připomnělo problémy našich umělců v Polsku (Ježíš na kruzích). Určitě četli Ostravaka :-) .

 • Gejza Gazik

  Prestyžňí fakultaTož kurňa, šak zme šici tak trochu prezdyžňý, no ni? Aji já sú z té filozofické, aji mnozí další! A žádný z nás nebere takový platy! Tož du rači chovat bojlery… 😉

 • Bloody

  Prestižní filozofickou fakultu– HA HA HA !!!!!! Asi slepička z OU.

 • Dulinka

  ostravačku ty gizde super

 • mama

  Fajne,moc dobre,hezke.ctenicko,moc jsem se nasmala,dobrou noc at vas muchy zeru celu noc.

 • kenguruu

  tuz ja, PinocchioTuz musim pochvalit toho krtka s cockami a Pinocchia,bo taky fajny frnak hnany Viagrou jen tak nekdo nema…Za nasich studackych let v Olmiku tam bylo fajne moc takich fildackich robek,na sobe cingrlatek jak Gimnasta Suprstar a nezavisle asy tak,jak ceske odbory.U dochtora to je furt sila,zadne prekvapko,bo Paroubkuv Atlas naseho zdravotnictvi zvany David-Kecal-Rad(th) je lepsi jak IKEA,bo muze sroubovat bokem kaj chce a kabinet se mu nerozpadne…Tuz zdar, hodne ostravskeho streva a trvale velkorysosti. Tesim se na dalsi kidy.

 • Bivoj

  Sak pockejJak uz citas v nadpisu…jen pockej…v patek tam budu strasit ja,jeste nevim za co…ale ten tumf si v penezence nechej…pro me 😉

 • Anonym

  taky sem ich pár potkalNo zrovna dneska jsem potakl asi 4 partyje. Seděli jsme se spoluzakama v lavici a u třetí party v pořadí nám došly drobáky tak jsme se zamkli

 • tom

  vitezkas tou studentkou si me opravdu dostal ostravaku :-)tyhle „hippies“ typy jsou moc…

 • aaluskaa

  Bezva čtení! Úžasně jsi mě pobavil.

 • Martin

  peknéTa pointa dnes super :-)))))

 • carie

  hned mam lepčí náladu!

 • Miro

  No, napřed mě nasrals tym fernetem v tašce, bo to němožu vzit do huby, hned z teho grcam. Ale synek si to vyžehlil tu Jarunu. Matně si vzpominam, jak jsme za mlada sutěžili, kdo kupi čerstvějši Jarunu nebo jabčak. Už nevim, kera značka zvitězila, ale vim, že kamoš kupil 24.11.1979 vino z razitkem 18.11.1979. Bo sme mu nevěřili, že si to nenatiskl sam, tož sme valili do teho Zelovoca všecy a kupili jsme teho asi meter regalu, ve třech řadach to tam stalo. Tož, ani se neptejte, jak sme tehda dopadli.Zdař Buch !

 • goris

  tuž dobrytuž, já su taky z filozofické a taky o nás řikaji, že jsme hippies, my jsme asi všichni nějak postižení…

 • Apajda

  Den matekAhoj, Ostarvaku, tak sem se chtela poptat, co den matek? Dals mame aspon kytku?

 • Edisko z Těšina

  Kdosyk pochtival petycu za vystupeni ostravaka z anonimity……tuš tak to by byla nejvěči ta cypovina, keru by ostravak moh zrobit. Nězapomeň ostravaku, že česki narod (od Hyrčavy po Aš) se v někerých přypadach umi chovat tajak ta emancypovana krasavica s tej prestyžni filozofickej fakulty – hned tě budě chtět nakopnuť… Ale to už by ti něpomohly žadne kurzy obkročaka, ani bespečne ovladani „zavadneho imperijalystickeho sportu“… Mistrostfi v obkročaku a v podobnych ukrokovo-uhybnych manevrach nech rači takym malym pajtašum, keřy jak by vypadnuli z vrchnich pater (radnice, či politiki, to je fuk :))) Pišeš fajně a přyjit o to tvoje anonimni kouzlo by byla fakt škoda, no ni?

 • Krleš, Krleš, Krleš

  Tak, takPro 40 – Edisko – Mama mi dycki pravila, jak sem se vyjiměčně trefil – moš ty trumbo recht. A aji ja včil musim mamu parodovat a řeknuť Vam – těšinske Edisko – Motě vy „trumbo“ recht ! Tum trumbe myslim v dobrym. Bez anonymity by to už nebyl ten naš stary dobry Ostravak Ostravski, ale enem jakysi taki globalizovany hultaj.

 • Edisko z Těšina

  Pro 3xKrlešJak sem cosyk vymamulovatil, tak mi moja mama tu a tam vynadala do pěrunuv. A jak sem ju echt nasral, potem – podobně jak ostravakova mama nešla daleko pro ščavnatějši vyraz – tak aji do podtěpuv pazgřyvych mi vynadala… Hm, ale na tak fajnšmekrovsky vyraz, jako globalizovany hultaj, na ten by se asyk nězmohla, hehe… Bodej – dyť už mě skoro skoro devatnast roku hlida z nebeskeho štaflu, ku kteremu tak často obracala oči, když sem se projevil jako jeji věčny a nevděčny trapitel… Ale co už s tym včil narobim, no ni?Ale sem rad, že v istych zaležitosťach se Vy aji ja zhodnem, a že mam recht… Jako trumba!!! :-D)))

 • KRLEŠ, KRLEŠ, KRLEŠ

  Pro 42 – Edisko – T – PuenktlichNo, tak tu vidime, že každa familija měla podobnu řeč, jazyk, bo včil se pomalu rozpominam na dalši vyrazy, ale inač to byly stejne slova, ty pjeruně, tež mi tak pravila mamina mama, jak sem byl vtipny. Tata mi zas pravil hultaj a ja to včil enem zaktualizoval. Všecko tu už kjejši bylo. A mladšimu synkovi zase prababina mluvila – tyn Hajasko, tyn je taki podařuny, anebo ti synci, ti pijum iny gořalky. Jó, to bejvaly časy !Ale zhoda tu je, jak byk.

 • Honza

  Promiňte, že nepoužiji správné nářečí, ale musím se podělit o zážitek.Důchodci jsou asi stejní po celé republice. Tak jako mládež, podléhají i oni módním vlivům. Ale v onemocnění. Asi před dvěma měsícema jsem musel navštívit obvoďáka kvůlivá prevenci. Co čert nechtěl, přede mnou asi pět důchodců různého pohlaví. Pokoušel jsem se usnout, ale nedalo se. Bohužel byl mezi nimi i jeden nedoslýchavý, co vše potřeboval důkladně vědět. Chvíli jsem nechápal o čem že jde řeč a ba i chvíli pochyboval, jestli vůbec dobře slyším. Řeč byla o správné funkci svěrače. Navzájem se chlubili, komu jak spolehlivě funguje.Tento týden jsem byl na tržnici pro ovoce. U stánku s levnými jablky tlačenice. Asi čtyři důchodci, každý držel svoje kolo, nákupní tašku, igelitku a sváděli ukrutnou bitvu o místo u jedné bedny. Podotýkám že vedle bylo dalších pět, tato asi byla čímsi super. Proto mě už ani nepřekvapilo o čem šla řeč – ano pochopili jste – o funkci svěrače.Berte to jen jako konstatování, pravděpodobně budu asi v jejich věku stejný – Pánbůh rač chránit.Ještě klika, že v jejich věku budu kvůli důchodové reformě makat ve fabrice.

 • Lucie radová

  je to marasčusik píšeš fakt boži dřisty jsi moje povinna četba:)jen tak dal!!!vždyt život je plny baječnych situaci

 • 😀Tomuhle tomu se říká kidy takový hemzi sem neslyšel ani když sem šel ze silvestru 😀

 • Ivo

  Vzrust Ahoj Ostravaku,nevim jestli jsi to nekdy dotah do te Jugoslavie,ale je mi jasne ze potrebujes nabyt SVETOVEJ PREHLED!Nejhesci holky jsou na jiho-zapadnim pobrezi USA,dale pak v Riu.Je to plno srandy kdyz neumis rec……………ted uz ale maji kapesni electronicke prekladatele!Vyjed si ven,potrebujes porost,zmnena prostredi,nebo to znudni………Ivo,Californie

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>