Modelařska vystavka?

Ostravak DNES

Skoro sem už vypustil z paly tu ostudu s tu odredovanu mladežnicu, jak mi ju něvědomki přypoměla v ponděli ezemeska od upřymneho synovca. Ten gizd mi napsal, esli pry vim, že maju posledni zvoněni a že je včil nova doba, tuž ať mu pošlu jakisyk přyspěvek na čislo učtu, kere bylo na koňcu spravy, ale kovove pry něbere. Hned sem mu volal zpatki, ale asy tušil, že se něbudu ptať na varyjabilni symbol, tuž to rači něbral.

Odpoledně mě v lokalce odchitil Ladik – novinař. Ludě na mě hleděli zakeřně tajak politycy z předvolebnich plagatku, bo sem zas robil pokusy s vyzvaňanim a jak se ozvalo střylani, roba co visela na madle vedle mě, pustila tesko igelitku na zem a jak ji došlo, že to je enem tydlifon a ni přepadeni lokalki, zbytek cesty na mě hleděla zle jak Hus na seno a pod nosem se cosyk vykladala o jakimsyk magorovi, kery ji rozbil vajca. Ladik mi volal, esli pry s nim něchcu zajsť na jakusyk vystavu modelu. No čemu ni? Měl sem volne odpoledně a jako maly pajtaš sem furt cosyk lepil. Eroplany ze Směru, domki z abecečka a semtam aji kuski balzy ku stolu. To jak mama dycki zystila, prvni mě přetahla vařechu přes řbet a až potem zyšťovala, esli se to da odlepiť.

Dali sme se scuka v Indře. Zbytek cesty sem dumal, kaj to asy budě. No beztak v Domu pijonyru, no ni? Co tam sem se nastaval jako maly gizd s vlajku přy ruznych sjezdach a schromažděňach. V Indře sme s Laďu chvilu podřystali o životě, o robotě, co noveho, co stareho, on furt dřystal o volbach, jak ho furt kandydati nahaňaju jak nadmutu kozu, esli se něchce enem tak podřystať a podobne duperele. Ja sem mu na oplatku pověděl o tym varyjotskim kurze, na kery mě vyslal šef a z kereho asy zhlupnu, bo to je čim dal složitějši a něma to koňca. Ladik potem pravil, že slyšel, že se budu ženiť. Tuž take šoki? Co hlupně, pravil sem mu? Šak je mi s Blanku dobře, tak čemu se dobrovolně hnať do chomuta, no ni? Či sem lumik? Potem se mi eště on pochvalil svojim novym objevem, nadhernu rezatu vysokoškolačku, chitru jak Emdea 2020, skvělu a oryginalni robu. Jak sem slyšel oryginalni roba, něvim čemu mi před očami naskočila ta dredata mladežnica z prestyžni fakulty a němoh sem tu přectavu dostať z paly ven.

Jak sme zaplatili a vyšli, zarazylo mě, že sme nězahli k Domu pijonyru, tuž sem zaplašil myšlenku, jak Ladik vybira bruki z dredu svoji nove robki a začal sem zyšťovať, kaj to vlasně iděme. Enem se tajemně usmjal a pry uvidim. Jak sme zahli na Prokešak, začly mi v pale šrotovať kolca, ale enem tak pomaly. Tušil sem, že papirove letadla asy něbudu.

Na schodach do radnice začnul vykladať, že chista jakusyk reportaž a že by ho zajimal nazor prosteho občana a jakesyk dalši dřysty prdy. Jak sme vlezli do haly, rozhližal sem se a tam pět prosklenych stolku a v každym slibovane modely. Ale žadne letadla, žadne tanki, ale to, co ma vyrosť na te zelene luce, jak kdysyk stala koksovňa Karolina. V duchu sem mu nadal do hovad, bo jak sem nědavno viděl luskať prstami ostravskeho Nejvyšiho v kisni tu mezy tymi modelami, zařek sem se, že tu něvkročim. Chvilu mi eště mazal medovinu kolem pysku, že muj nazor je fakt duležity a tak sem se to šel pořadně prohlednuť.

Tu posledni, oranžovu, něvyraznu, sem hned vylučil z kola, bo to asy kdosyk odevzdal na posledni chvilu. Celkem se mi zalibil ten navrch, na kerym bylo hafo stromku a travy. Hned sem se spoměl na Michala ze zakladki, kery měl doma panel s tetečkami a tež tam měl take male stromki. To se mi dosť pozdavalo, bo jakasyk ta zelenina by tam měla byť. Šak jak kolem teho jezdivam na šichtu a ze šichty, ta zelena plocha se mi libi tajak je. Potem mě eště zaujal ten model, jak vyrobcum doprostředka spadnul kus velkeho dyjamanta a asy se im to zalibilo, tuž to tam něchali. Fajně vyrazne to bylo. Ladik mi pravil, ať se vemu ten kupon a možu hlasovať, tuž ale pro kery? Jak sem tak dumal, všimnul sem se, že u každeho stolka je eště velka televiza, kaj se promitaju ukazki, jak to budě vypadať ve skutečnosti, tuž sem zrobil eště jedno kolco. Ladik už se nudil, tuž začal hučeť jak přetaktovany vysavač do te robki, co rozdavala kupony, ale jak chvilu hrala hluchoněmu, spoměl se asy na svuj novy objev a něchal ju byť.

Někere ty kisně něfungovaly, tuž co to je za burdel? Eště sem se všimnul, že jeden ten model poblikava, tuž sem myslel, že je to zdrbane a trochu sem im tam pošteloval s tym dratkem, co z teho čuhal, ale jak to zhaslo, rači sem to strčil zpatki a šel k inemu stolku. Tuž esli vyhraje ten navrch, tak to tam budě jak v jakimsyk varyjete. Nakoněc sem se vybral ten s tymi stromkami.

Venku mě Ladik trochu nasmolil, bo sem začnul vychvalovať ostravskich Nejvyšich, jak su hodni a jak se važa občanu, jak ich něchaju samych rozhodnuť, jak by to chtěli měť na Karolině oni. Jeden bruslař tam pyskem vyryl brazdu v tych kachlach, jak se zleknul Ladikoveho vybuchu smichu. Ten vul se řechtal jak Šemik eště u byvale Volhi. Jak se sklidnil, pravil mi, že sem skvěly chlop, ale semtam uvažuju jak male děcko. Tuž nězabili bystě ho?

No comments yet to Modelařska vystavka?

 • el burito

  prvni? ..ja nechcu…

 • verunka

  sjuuprsice sem se nekacela smichy, ale vzpomnela sem si, jak sem kdysi tez lepila letadylka a podobne haraburdi :)) prijemne rozveselujici cteni na dobrou noc;)

 • ježikača

  novinářseriál „Jistě, pane ministře“ by měl být povinný, aby občané věděli, jak se politika dělá. Jinak přeji, aby vyrostlo něco, na co se budete rádi koukat. Těším se na další kidy, chlámu se, jak houpací kůň.

 • BlackMamba

  Zajimave čteníAle já mám trochu problém.Sice už pět roků chodím do Ostravy na školu (bohudiky ne na tu „prestižní:-) ),ale pořád nevím,.kde ta Karolina je.To je trapas,co? Já jsem se vždycky zajímala o jiné „pamětihodnosti“…tak jestli budete někdo tak hodny,tak než odpromuju,napište mi,kde to je:-) diky. Jinak-dobré čteníčko na dobrou noc,ale už se těším zas na nějké nové story o Blance a malých gizdách!!!

 • dobrehleděla zle jak Hus na seno:-D

 • Pedre

  pro Černu Mambu:Jak se jedě kisňu z Frydlanskych mostu na Černu luku tak uprostřed na prave straně stala koksovňa Karolina a smradila. Teď tam ryžuju chechtaki firmy co to čisťa a architekti co vymyšlaju jake ringišpily tam postaviť. Ale stejnak to je na bzum, bo za paru roku tam budě stejně VietLand. To je jasne jak facka.

 • Mary

  pro PedreMyslíš tam u toho hranatého kostela? A jak se jmenuje to u té zastávky, jak jezdí 4… jak stojí naproti MÚO (se jde tou dlouhou ulicí)?

 • Leňule

  pro Mary😀

 • cerna ovca

  zas med kolem hubyUž byla nědavno k temu placu vystavka modelu a jak to dopadlo:hlavní obecní kreslič vyhozeny,hadaju se jak baby na trhu,plac furt zarostly křakami.Tak se nedělejtě naděje,že tam něbudě novy superhypermarket.To se ti obecni zastupnici enem robja, bo jak se ptali posledně na ty lipy, co staly před radnicu, tak je stejně vyrubali, bo maju jakusik kooperaciju s kymsik, co podnika v zelenině.Taku kravinu, že ty 50tilete stromy nebyly esteticke, to vymysli enem študovany. Tak na celu Karolinu třeba nasadit zeli, abyzme měli nahradu za pohled z Lyse, kde se budem čučet na fabriku. A kura,všici k volbam volit tytež pajtaše,bo s nima je furt sranda.

 • Pedre

  Pro MaryZ Frydlanskych mostu jak jeděš kysňu ku hotelu Palace tak těsně před nim stala ta koksovňa Karolina a smradila do hotelu tak, že něstačili prať zaclony. Ešče něbyli ty zazračne prašky co peru samy. Ty mysliš ten kostel naproti Kaufu? To je Don Bosco a komunisti z teho zrobili jakusyk vojensku spravu. Jak sem byl na vojně na opuščaku, tak mě tam litačka zavřela bo sem měl něpředpisove fusakle. Ty zelene mi smrděli a než uschli tak sem si vzal svoje. To byl trestny čin jak hrom. Za tu luku co stala Karolina byl Posrany mostek, to bylo take jezero, za tym nadražim co tam je. Tam sme se plavili na vorach.

 • Pedre

  Pro Černu OvcuJa, ja, a u Domu uměni pry něchali postaviť sochu veleryby. Jak něni moře, tak aspoˇcosyk.

 • Zhnilak zhnily

  pro černu hadicuKarolinka stavala hned vedle Šalamuny šachty co se menovala po jedne děvuše od Ročilda

 • Zhnilak zhnily

  pro černu hadicuKarolinka stavala hned vedle Šalamuny šachty co se menovala po jedne děvuše od Ročilda

 • Zhnilak zhnily

  omluvam se ja nětapetuju to mi muj prohližeč robi jakesyk cyparny a dvakrat se reludnul

 • gigos

  DotazJa sem teď v Ostravě jakusyk dobu něbyl, tak sem se chtěl zeptať: ten slavny kolektor už maju zrobeny? Asi jo, dyž su ty volby…

 • kamo

  …chitra jak EMDEA 2020…. – Ostravaku, Ty stále překvapuješ… :-)

 • fajne…Doufám, žes Ostravaku vybral dobře! Kolem Karoliny často jezdím, tak ať je na co se koukat.Nej hláška (aspoň pro mne) „chitra jak EMDEA 2020″ Úplná bomba, málem jsem s sebou sekla, jak mi ujela židle.

 • Mary

  Pro PadreJo… myslíš ten plac, jak tam byla u kolejí hromada štěrku? To jak jede tramvaj z kopce, tak v tom kopci na rovince vedle?

 • majda

  co je emdea 2020?co je emdea 2020 ?

 • BlackMamba

  a ost., co mi tu tak krasne vysvetlili, kde stoji Karolina:-) Je to fakt jasne jak facka, hlavne ze kolem toho chodim co druhy den:-)) Pekny vikend vseckym, co tu pisou.

 • BlackMamba

  Diky Pedroa ostatni, co mi tu tak krasne vysvetlili, kde stoji Karolina:-) Je to jasne jak facka,hlavne,ze kolem toho jezdim co druhy den:-))Pekny vikend vsem,co tu pisou

 • franc

  Co to je EMDEA 2020? Asi potřebuju doplnit zdělani:-(

 • Whitee

  To 20&23:Myslim ze tohle je odpoved na vasi otazku pokud se nemylim :o)http://www.geocities.com/dosmen/electron/ampl/mda2020.htm

 • Lumir

  MDA 2020 bude spíše kapesní počítač s mobilem a fotoaparátem.

 • Whitee

  to 25:May be.Ja davam jak sem koupil. Zaguglil sem a tohle mi vyslo. :o)

 • Jana1

  Tak co je vlastně to EMDEA. Jak jsem se dívala, tak to může být i zesilovač.

 • Radek

  naivitaMilý ostravaku, to je naivní, že na tvůj názor někdo dá. Mluvil jsem s několika lidmi z nejvyšších a ti řekli že co je jim po tom jak lidé hlasovali a že se rozhodnou podle sebe a ne podle nazoru jiných, tož tak…

 • Danijela

  Mam mezery ve vzdelaniProc by se mel Hus zle koukat na seno? Zeny nemaje, nemohl vedet jaky to je balsam pro dusi (a cele telo) lezet dole na sene. Jeste, ze zacina leto….

 • Apajda

  Pro DanijeluPac seno dobre (= rychle) hori :-)

 • Danijela

  V ceskych povestech se tvrdize jedna zbozna zena prilozila polinko pod Husa, aby se tak dlouho netrapil.Ale zpet k problemu, nehori lepe slama?Proc zrovna seno?

 • pěna

  Jakou barvu že má ta Ostravakova Felina? Minulou sobotu jsem totiž v Krnově viděl dokonce DVĚ Feliny Combi se psojlery, ale hlavně obě meli na zadku křidlo. Jedna měla zelenu metalizu, ta druhy modro-fijalova, jak šeřik.

 • Karlo fon Banhoff

  ModelkiTež sem včera byl v jedne služebni zaležitosti na radnici, tož když už jsem tam byl, tož sem se podival na ty modelky Karoliny. No, asik sem hlasoval stejně jak Ostravak (zeleň mam rad a vypada to, že tam budou i fajne chodniky pro kolobuťaře a jakesik vodni plochy a vodotrysk se zlatymy rybičkami). Stejnak to dopadne stejnak jako před 2 rokama s tou lavkou přes Ostravicu pobliž hradu. Lid vybral „Hradni lavka“, ale zpivajici předak Ostravy se svou sqadrou prosadil „Lavka Unie“. No nejeblo by vas?

 • děvucha z Prajzke

  to 35Maš recht – jeblo! Ten nazev je strašny. A Karolina dopadňe teš tak – lepši budě, jak tam nezrobi nic, bo to akorat pojeb…

 • mišin

  diky ti. kdybych tě nečetla, tak se možna o te vystavce ani nedovim. a takovou přiležitost promeškat byl by hřich. ale proč si dělat iluze, že hlas lidu bude silnějši než zakulisni čachrymachry. chtěla bych věřit, že s rozvahou vhozene listečky do urny budou mit podstatny vliv na rozhodovani. jenže se neumim zbavit pocitu, že jde jen o to mit pro sebe alibi a řict „dali jsme možnost všem vyjadřit se“ a vzbudit v lidech dojem, že jsou rovnocennymi partnery.moje představa o zelenem parku plnem barev uprostřed ovy je fantasmagorie, ja vim, ale pokažde, co se plantam kolem karoliny, mě přepadne.nebo založime vinohrad!

 • KRLEŠ, KRLEŠ, KRLEŠ

  Pro 33 DanijeluNevim, kere pověsti mate namysli, jestli ty stare česke, moc se to už nepamatuju, ale robila to fakt z altruismu či filantropie, nebo to byl inčí entuziasmus ? Nechtěla mu spiše přismoliť ? Bo někeřy ludě su dost velcy potěpy a chachary. A čemu seno ? To vi enem Ostravak. Ja na seno spiše sponinam v souvislosti s vojnu – vlevo v bok a vpravo v bok, jako seno, slama, atd.

 • Daniijela

  Zase seno. KKKRLESOVITo s tim senem mne matlo. Seno ve vonave, prijemne se v nem lezi, hlavne kdyz je jedna zatizena… Proto se v alpskych zdravotnickych hospodach nabizi drahe koupele z odvaru ze sena. Dorostle baculky v nich mohou vzpominat na casy uz asi minule…

 • Krleš 3 x

  Pro Danijelu – tuš take fajne ?Tak to se musim honem podivat, kera zdrava alpska hospoda je nejbližši a už tam valim. Přece nepoletim sušit travu a vařit ju v hrncu a lit do vany doma, jak u susedu už je to tam maju aji s obsluhu, tuš to bych byl hlupy. Der, die, das se ešče pamatuju a ß moc asy potřebovat nebudu. Počitam.

 • Danijela

  To ostre s nemam ani na pocitacipouzivam jen zridka, jen kdyz mi automaticky blbec slovo podtrhne a navrhne jeho pouziti. Coz ale nedelam, MY jsme uz v pradavnych dobach od toho upustili. Tech S bylo drive pomnohu. Staci kouknout do Goethova originalu.

 • Leo

  DotazZajimalo by mje esli tydle reklamni kecy pisete i do tech knizek ? Ale kupovat si ju kvuli tomu nepudu :-) Cely clanek by sel zhrknut do par vjet, s obsahem priblizne „Vohnouti svihejte na radnicu omrknut divadlo co jsme pro vas pripravili“ apod.

 • Reiko

  Leo 42. ty jsi ale vůl, viď.

 • Krleš 3 x

  Pro 42 LeaBože, Bože, Bože, jak hluboko jsem klesla…..

 • marty

  supr hlaska:…tuž začal hučeť jak přetaktovany vysavač…vazne spica

 • alenec

  to 10Ja sem nize uvedene nevymyslela, ale prijde mi to jako dobry napad… esli je teda nejsem uplne naivni.Volte si svou stranu dle svého přesvědčení, ale nové poslance. Blíží se další volby do Poslanecké sněmovny. Z novinových zpráv se lze dovědět, že mnozí současní poslanci se zaplétají do aktivit, které životní zkušenost běžného občana musí hodnotit jako krajně podezřelé, stýkají se s lidmi z podsvětí – ale jejich kolegové ze stejné strany na tom nic špatného nevidí, přitom poslanci jako celek trvají na své celoživotní imunitě v případě trestného činu, jedí, pijí a rekreují se ve zvláštních poslaneckých zařízeních za zanedbatelné ceny, zaměstnávají své příbuzné jako asistenty a nechávají si proplácet nájem za poslanecké kanceláře ve svých objektech, poté, co si omylem zvýšili platy v r. 2004, ani po roce nedokázali omyl napravit, jednají podle zmatečního jednacího řádu, který umožňuje každému z nich zlikvidovat smysl jakékoliv návrhu zákona dodatečnými doplňovacími návrhy podanými na poslední chvíli, kdy plénum poslanců není s to dopady návrhu posoudit.Takto se nechovají lidé, kteří dovedou upřednostňovat veřejný zájem před zájmem osobním či stranickým. Takové jednání je známkou nízkosti.Většina současných poslanců si však v nadcházejících volbách nepochybně udrží pozice, které si vybojovali v úzké skupince svých spolustraníků, a vyskytne se tak na předních místech kandidátek svých stran.Jak lze účelně použít volební lístek za této nepěkné situace?Zakroužkuje všechny kandidáty na předních místech na kandidátce své strany kromě těch, kteří jsou dnes poslanci. Podle současného zákona lze udělit dva kroužky. Při dostatečném počtu zakroužkovaných hlasů budou současní poslanci přeskočeni jinými kandidáty a do sněmovny se nedostanou. Noví poslanci by pak začali svou práci s vědomím, že nedostatek morálky může být při volbách vyúčtován.

 • Anonym

  to 46tvoju pochybnost ti hned vyjasnim: si naivni. Jak sviňa.

 • alenec

  to 47toho jsem se bala…

 • wef

  ostravaku pis dalsi nebo chcypnu..uz to nevydrzim…

 • pěna

  Ostravaku, souhlasím se (49), napiš už koněčně něco dalšího, ať je o čem dřystať, některým s té dlouhé pauzy začíná očividně šybat (46 ad.), je to tu jak za komančů na PŠM.

 • Ája

  Už odbila půlnoc!A furt nic!!! Ostravaku, čtyřicetdevítce ide o život!

 • Lucie Radová

  topim se ve vlastnich sračkachjsem jeden stary srač z Haviřova. už hezkych par měsicu čitam tvoje dřisty.A musim uznat že podle tvojich kidu je život pěkna svině ale život jde dal tuž je furt o čim psat!!!tak se měj a dej si bacha bo jinak se ZAMOTAŠ DO VLATNICH SRAČEK!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>