Danek ma šesť

Na sobotu sem byl pozvany na Dankove narozki. On ich měl syce v utery, ale vikend je na slaveni lepši, bo se može slezť cela familija a jak se kery přepije, druhi den něhrozy, že by zaspal na šichtu.

Darek sem něchal na posledni chvilu, šak neni kaj spichať, no ni? Naplanoval sem se to na sobotu dopoledně, ale jaksyk sem se přyspal, bo v patek sem po dluhe době zas potkal před barakem Marcela a zašli sme na jedno. Mu se těžko odporuje, bo byva něodbytny jak kontrola z finančaku. Podřystali sme o všeckim možnym, ja sem se postěžoval na mamu, že mi od uterka něbere tydlifony, bo sem zapoměl na Den matek tajak na smrť a v ponděli večer mi přyšla sucha ezemeska „Od vcilejska od tebe uz nic nechcu!!!“. Dali sme po jednym (no možna aji jakesyk ty pajdulaki) a v pul dvanaste sme se před barakem dvojhlasně zařvali kusek česke himny na povzbuzeni našich hokejistu před tymi Finami. Kusek temu, že jak sme se dostali k Voda huči, odevřelo se v druhim patře okno, sused zařval „Tu mate tu vodu, prasata!“ a vedle Marcela chrstlo tak zepět litru. Eště k temu se na koňcu ulice objevila cajtska felina, tuž sme rači zapadli do vchodu a zbytek dospivali ve vytahu.

Jak sem se v sobotu zbudil v pul desate, trochu mi zatlo. Po turku na resuscytacyju a dvuch deckach šumiveho celaskona sem se jakžtakž zvetil a vyrazyl do Alberta. Šak tam maju tež jakesyk hrački. Už sem mu malem kupil balon za stovku, co tam měli v akcyji, jak sem se spomněl, že ma dostať kolo a že sme se s Blanku domluvali, že mu zeženu helmu a chraniče. To ale v Albertu neměli, tuž sem vyrazyl na Masarykač. V prvnim kramu mi došlo, že kupovať helmu bez hlavy je celkem na guvno, bo roba za pultem mi položila zakeřnu otazku „Jakou velikost?“ a jak sem ji odpověděl „Taki věči ananas“, nětvařyla se pravě chapavě. Nakoněc sem kupil taku fajnu červenu se spajdermenem a domluvil sem se, že jak mu budě mala, či velka, tuž mi ju vyměňa.

Myslel sem se, že to budě taka mala fajna oslava enem ve třech, ale guvno! Přyšla Blančina mama, ta by mi něvadila, bo s ňu se fajně dřysta o nemocach a o tym, co člověka boli, ale jak na sviňu dorazyl aji ten masny gizd, kvuli kereho sem se malem s Blanku rozešel. Blanka se celu dobu tvařyla tajak by už zapoměla, co ten gizd porobil. Ja sem se snažil byť dycki v inym pokoju jak on, ale ne dycki se mi to podařylo, bo přyklad jak se přypijalo oslaveňcovi, moc se to něhodilo. Tež dorazyla segra od Blančine mamy, kere mluvja tetička Milada, se strykem Jarkem. Tuž to vam byla dvojica! Ona tak kolem pědapadesati, oblečena jak by misto Vlasty odebirala Bravogel, namalovana jak něšikovny klaun, vrstvu pudru na pyščisku, že by se z teho dala zrobiť posmrtna maska. On kolem šedesatki, taki uťapnuty, moc němluvil, enem přykivoval „Ano Miladko, ne Miladko, přesně tak!“ Tuž dvojka jak z knižki.

Blanka zrobila Dankovi fajnu dortu. Byla ve tvaru aktovki, aby se už pomaly chistal na to, že za rok povali do školy. Byl z ni nadšeny, akurat že se chudak trochu pobečel, bo jak je na svuj věk taki šikovny, jak sfukaval svički, trochu mu ohořelo leve oboči. No smradu jak na plese svařeču kolem druhe rano. Potem sme mu všecy popřali a každy mu dal darek, co doněs. Tetka se strykem mu kupili stolni kulečnik. Hned ho chtěl skušať, ale to by něbyl Danek, aby cosyk něvymamlasyl. Chtěl vyskušať, co viděl na kabelovce, tuž nabral kulu zespodka, trefil sklenku na stole a domino efekt už zrobil svoje. Miladka se enem smjala, jak je šikovny a pravila, že než pujdě dom, ta sukňa ji uschně. Ja sem mu potem dal tu helmu a chraniče. Z teho spajdermena něbyl moc nadšeny, bo začal mudrovať o tym, že člověk se němože změniť enem tak v pavuka jak v tym filmě, bo pavuči de en a se němože křyžiť s lidsku a eště cosyk dalšiho, čemu sem něrozuměl. Z teho ajnštajna mě raz šlak trefi. Ale helmu sem celkem trefil. Adam mu kupil ferary na vysylačku. Tuž jasne, zbohatlik zasmoleny. Sviticy světla, klakson, čudel na imitacyju turovaňa. To se raz musym pojčať dom. Babka mu kupila tryko a ryfle. Hned čučel na tu cedulu za krkem, esli je to stoprocentni bavlna, bo ine on něnosy, bo z teho pry može mět ekzem. Nakoněc Blanka přyvezla z ložnice kolo, postavila ho pyšně před Danka a pravila mu, ať se ho vyskuša. Něbyl z něho moc překvapeny, bo o tym věděl předem. Ani ho nechtěl skušať, bo doma pry se němože jezdiť, šak tu mame novy tepich. Zdeset minut sme ho museli všecy přemluvať. Šak je kolem banda dospělaku, němože se mu nic stať, no ni? Nakoněc se něchal přemluviť, ale navlek se všecke chraniče a nasadil helmu. Něstalo se mu nic. Akurat do te velke vazy vedle televize už nikdo kvitka něda a to měl štěsti, že sem ho chitnul před obrazovku. To budě sranda, až ho budu učiť jezdiť.

Pojedli sme dortu, chlebički, popili, podřystali o všeckim možnym. Jak se bližila hodina H, dumal sem, že bych se zoptal, esli němožeme zapnuť aspoň obraz, že bysme tych našich synkuv trochu povzbudili. Skusmo sem zaved řeč na hokej, ale po paru minutach mi docvaklo, že něbudě nic, bo všecy krom Blanki (kera to někomentovala) se shodli na tym, že sport je na guvno, bo fanušcy su hovada, enem se vala a rozbijaju stadyjony. Chtěl sem im vysvětliť, že v hokeju je to inač, ale rači sem se to rozmyslel. Blanka se na mě enem omluvně usmjala. Z tetki Miladki se po třeti dvojdecce vina vyklubal druhi Novotny, bo začla vykladať vtipy, ale take ty fusate a řechtala se im jak šemik enem ona sama. Danek se naštěsti hral v pokojiku s tym ferary. Po dalši dvojdecce začla Blance chvaliť vyběr chlopa a jaksyk vyznamně na mě přy tym pomrkavala. Jarek enem přykivoval. Docvaklo mi, že je asy nejvyši čas isť dom, bo skoro šedesatilete roby nejsu pravě muj typ. Kolem pate sem se rozlučil, eště raz popřal Dankovi a valil dom. Dole sem měl sto chuti nakopnuť to gizdove beemve, ale šak nejsem vandal, no ni? Tuž sem se aspoň rozhlednul a položil mu na zadni kufer pul cyhly, co tam ležela na travě.

Hokej skončil fajně aji bez moji podpory. Akurat v nedělu sem se malem uhryz v řyť, jak sme němohli dať ani jeden gol. Ale co, syncy, dik aji za to střybro. Šak nejsme u zubařa, no ni?

No comments yet to Danek ma šesť

 • Fišta a Pišta

  Všechno nejlepší!

 • psycho

  opět dobre jak cip, gizde ostravski…, rano před šichtu toto čist-hned se lip robi

 • ichtyl

  Za urážku obsaženou v tomto idiotském textu dám ostravakovi facku při první příležitosti

 • Ichtyl

  ichtyl 3Hej, zaprvé nepoužívej můj nick a za druhé, o jaké urážce to mluvíš?

 • Debile

  Dýmale, píšeš to dobře.

 • Marek

  Super denDíky za vylepšení středečního rána.

 • To mi řekni co to je za děcko, když v 5/6 letech vede takový řeči? Já tehdy ještě ani nevěděl že nějaká DNA nebo zničenej koberec existujou. Mimochodem hokej byl supr, finále už nešlo…

 • kety

  sjezd senilu :)) na oslavu ditete se takhle vozrat … pchee

 • dajda

  „Turek na resuscytacyju“ :)“Taki věči ananas“ :))“Cyhla na zadním kufru“ :)))Že by tak trochu hozená rukavice do ringu?

 • Pé eS

  :-)smrad jak na plese svářečů = hihihihihhihi:-)))))))))))

 • Danijela

  Jak tak čtutak ostravak (jak se píše krátké A?) začíná žít cely-baterně. Ách jo.

 • frettie

  maturita …… od 13:15 :) … dnes … dtzte palci vsici .. aji ostravak 😛 :)))) a moc mne to povzbudilo chlapce :) … je to super :)

 • Jarous

  Super. Hlodz jedena báseň. Nejlepší: No smradu jak na plese svařeču kolem druhe rano mě málem smetl ze židle. Takže hlavně, že se narozky povedli.

 • Sam West

  SuperNejlepší je …namalovana jak něšikovny klaun… :-)))

 • mama

  :))S tou cihlou si te dovedu zive predstavit,alespon se ti ulevilo,treba nekoho jineho napadne ji chtit sundat a fajne to tam seskrabne,ze jo?A pak ja nic ,ja muzikant :))

 • Gumby

  Co je moc, to je mocMůj syn (o cca dva měsíce mladší než Daneček) se jmenuje Adam, jeho nejlepší kamarád Daneček, tchýně Milada, tchán Jaroslav… Ostravaku, rob si cypa z plasteliny a ne ze mě.

 • lepši něspominat

  to16:To fakt??? Tak to je dobre jak cyp! Řek bysem ta nejlepši chlama z toho co tu neska je! :o)))

 • wef

  „Taki věči ananas“ :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • váňa

  kurdeTuš to je fajne, zasmal jsem se jak cyp

 • walker

  No máš se asi na co těšit – přemoudřelý děcko je větší neštěstí než vypatlanej dospělej

 • Danijela

  Jsem opet analfabetkaco je to Bravogel? Kombinuji, kombinuji .sedum Sudoku jsem mohla za tu dobu vyresit. Nic. Ani skyt. Krlesi – kde jsi?

 • kruk

  to 3Co to jako meles ? Nechapu…. Clanek sqely.

 • aja

  tak dnes to taky stálo za to. Skvělý počtení, díky ostraváčku:-)

 • Radši se neptej

  Přesne.Ostravaku dik, bylo to fajne. Je vidět, že si bojovnik, bo jak vlezeš na uzemi zaminovane blančinymi přibuznymi, o to feferonkovějši je tvuj spisovatelski jazyk.Po rokach sem se viděla s kamošku, kera se před 19 rokama vystěhovala do rajchu. Aby si obnovila svoju rodnu ostravštinu, tak sem ji darovala tvojeho OSTRAVAKA č. 4. Jak nebudeš vědět co robit, tak okomentuj politiky, bo se už bliži finale te komedie. Zaručeně to zas bude kaloricke.

 • Tinka

  Super jako vždy:-). Docela se mi ulevilo, že narozky dopadly bez průšvihu…;-) By mě fakt zajímalo, kam na ty znalosti Danek chodí – kolik dospělých ze sta je schopno se bavit o DNA??? (Indiskrétní dotaz: Není Ti čistě náhodou známo, co byl zač ten jeho „otec“, krom toho, že povahou hovado?)Dík za super čtení a přeju, ať se Ti ve všem daří, Ostravaku Nejlepši!

 • Anonym

  Když je Daneček tak chytrý,proč jde do školy později? Přece když má teď 6 tak by měl jít v září.

 • Yvi

  U mě to vyhralo „neodbytny jak kontrola z finančaku“ :-)))

 • taky si píšu zápiskytaky si píšu zápisky jenomže ze své fantazie.no nevim co bych tam ještě kidnul za kid jenom snad to že buďte shovívaví je mi 12!Můj příběh shlédnete na magnetolet.wz.cz

 • Dobre jako vždyckyKura dobre, sem z teho vyřyzeny jak cyganska žadosť o přydavky :-)))

 • pulinka

  no dym!jako vystřižené z OV reality!iďe dobre!

 • geek

  šupa.Jako dycky bomba. Jak sem to čet, tak sem se od smichu aj po zemi šulal.

 • Moje už si zvykla:O))jednou dokonce na WC-když mi to nějak nešlo…a na ksichtu tlačící grimasu,pravila :zase čteš Ostraváka že se tak uculuješ???? a já na to …to není ůsměv ale jen jsem to dopověděl vzpoměl jsem si na tvé dřisty a ono to pomohlo…..pak se i ůsměv dostavil.tak že dík a FANĎ9M.–DědLebed.

 • Mates

  Ostravaku piš dal a je s tebe dalši Bezruč

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>