Ze sutěžami se roztrhnul pytel – 8 poslanych

Sedim se tak na svojim oblibenym mistě a dumam o někoněčne rozpinavosti vesmira a o delce stupački a naraz napad! Možna to tu čita aji jakisyk zněuznany Pikaso, tuž čemu mu nědať šancu se zviditělniť? Jak možu byť v knižce moje čmaranice, tuž čemu ni aji jakesyk pěknějši obrazki, no ni?

A tak mě napadlo vyhlasyť sutěž o nejpěknějši podobenku teho chlopa, co tu dřysta a dřysta a snaži se baviť ludi. Može to byť enem pysk, nebo cely ostravak. Jak čuči z okna, jak idě na šichtu, jak chrni v lokalce, co vas napadně. Zapojtě celu familiju, stryka, děcka, klidně aji křečka, esli udrži v pazuře tužku.

Posylať možetě na emajl osttravak@gmail.com (ni, neni to chiba, fakt tam ma byť TT, tajak v tych vlačkach) do 8. června. Ja se tym potem prohrabu a vyberu pět nejlepšich Fangogu. Ti dostanu buď tryko, nebo podepsanu bichlu a jako zvlaštni premija – ty jejich obrazki budu na samostatne strance v patym dile mojich dřystu, kery vyjdě na začatku praznin.

Male upozorněni na koněc: kdo pošle cosyk take, budě dyskvalifikovany :-)
Ostravak - bravek

No comments yet to Ze sutěžami se roztrhnul pytel – 8 poslanych

 • dajda

  Kdo si kreslí, nezlobí? :))))

 • Tak ti držím palceať se na některé podobence i poznáš *D… zdravím od Elektry a krásné sny * * *Večernica

 • elem

  Chyba v mejlu ?nemas tam chybu v emailu „osttravak“

 • Anonym

  Nezná střílečky, ale Transport Tycoon jo ?

 • ixo

  pre elemavráť sa do prvej triedy, kde učia čítať!! – nebol si ftipný, fakt nie

 • Reiko

  [Šestko] jaký Transport Tycoon? To je značka elektrického vláčku, ty blbe!

 • aaluskaa

  Já se raději diskvalifikuji rovnou sama :-((…malovat neumím a i takovéhle prase by byl můj životní výkon.

 • Hajnej

  VyzkušajAhoj Ostravaku, mám pro Tebe jeden typ, až budeš učiť Danka na kole. Já jak jsem svojeho synka učil jezdit na kole, tak sem se bral kolobuty, abych za nim němusel litať jak zmazane prádlo. Jinač díky za Tvoje dřisty. Čau

 • Antek

  TTTaky mám rad TTčko tak nějak odmala. H0 mi nějak nesedla.

 • Edisko z Těšina

  TT ´rozchod vlačkoveho modelaReiko, kapku tě upřesnim – TT neni značka eletryckeho vlačka, ale velikost modela (rozchod či tež poměr zmenšeňa modela v poměru ku skutečnej mašince). Nejčastějši rozchody su troje – N (jako nejmenši z běžně uživanych :-), TT (na ten poukazuje ostravak ve svoji vysvjetlivce, poměr 1:120 a rozchod kolejniček 12 mm) a HO (pomer 1:87 a rozchod 16,5 mm), pak jako specyjalitka je třeba velikost mignon – tu vyrabjali někěřy vyrobcy v rajchu asy tak dva, třy roki po druhej světovej valce. Nejmenši funkčni model vyrabjal konstrukter modelu Wankeleyh – ty jeho cypulinkove mašinki, označene pismenkem W mjaly rozchod kolejniček 4,5 mm měřytko 1:320, tuž to bylo cosyk! Na druhej straně velikosti byla bombova velikost I, kera mjala poměr 1:21 a rozchod glajz 45 mm a byla už pro fajnšmekry, bo ty mašinki su už fakt vypracovane do detaijlu jak cyp a někere mašinky se to drandili po kolejničkach fakt na paru!!! Neska se myslim už něvyrabjaju… Ale to, co praviš ty – značka modelu – byva značka vyrobca – třeba PICO (pikomodelbán – oblibena značka, vyrabjana sudruhami z endeer a s kerymi sme se nejčastěji hrali my – či spiše naši fotři, hehe :-), nebo Her (neska Bemo ze Švajcu) či firmy Auster, Fulgurex, Märklin, Elletren, Metropolitan, Rivarossi či amerycke znački Zeuky nebo American Flyer… Je teho HAFO, jak velikosti, rozchodu a poměru, tak i značek a je problem se v tym vyznať, ten, kery ty šecke věcy a detaile ovlada musy měť alespoň prestižňu modelařsku vyšku a rozhodne aji muj obdiv, no ni? Ale koněc přednaški, ostravak dycki překvapi a mě neska zrobil moc fajně, že se vyzna aji v modelach, řek bych, že studoval politechniku v Brně, bo tam je krome politechniki aji moc fajnovy a snad nejslavnějši klub vlačkovych modelařu… :-)

 • Edisko z Těšina

  P.S.: ešte cosyk:…ale sutěže o nejpřytažlivějši podobenku ostravaka se nezučastnim, bo malovat už neumim, jednako sem už zeštyrycet roku ze školy a už ani něvim, jak se pastelki drža v pazurach, muhehe :-)))

 • Paul

  Tuš, tež se asi nězučastnim bo se obavam, že ten muj vytvor by se moh klidně menovať „DaVinčiho kod“ a enem v šifrach zanly divak by poznal co to vlastně je namalovane. Jinak se už těšim až ta pětka vyjde a konečně se podivame ostravakovi do tvaře.

 • Danijela

  Kde je amnesty internšl, to je diskriminacejá jsem dysgrafička, čili jsem pro můj handycap disqalifikovaná… To je nespravedlivé…Jdu plakat do kouta

 • tož kura to su zvědav, na ty vyplody

 • Lepiej Panu nic nie będę posyłać. Mógłby się Pan odruchowo obrazić.

 • mama

  Hm…Tak to zkusim neco vymyslet !

 • Jozin z Bazin

  to 14V tym kute se urcite najde jakysi Kurles 8x,co ti vysfjetli,cemu Hus nemel rad seno.

 • ostrafuck

  JožinoviTy,ty ty, Jožine. Posmivaš se autorce slavneho cyckatu, kery bysem tesal, dyby sem to uměl: „Hodne lidi dnes uz neumi cist. Ale chapou spoustu veci svou/svym prirozenim“. (Danijela: 20.4.2006) Odvčilejška chovam svoje přirozeni v naležite uctě.PS1: Jak tam budu misto uvozovek klikihaki, može za to ostravak a ni ja.PS2: A maluvku stejnak něpošlu, bo sem raněny. Uhad sem, že nic něvyhraju a ěšče navic, že budu změny v sutěži a beztak sem nic něvyhral. Tryko sem se kupil sam. Či mě něma?

 • Danijela

  Jozinovi z 19.Ja to psala tak jak myslela. Jenze dnes pozadovane zduraznovani obojiho pohlavi (ktere kdyz ma chut tak je jednotne) mne donutilo napsat tuto formulaci.Cili uchovavej sve prirozeni (i toho blzniho sveho /kdyz uz mame ten katolicky svatek/) v ucte. Nikdy nevis k cemu Ti muze byt dobre. (nebo vis???)

 • tocra

  tuž, mam to vychytane…bo su asi jediny, kery je tu gramotny. Poslu obraz a tryko bude moja…

 • Ája

  to OstrafuckKu 19 PS2: tuž Ostrafucku, něbuď raněny! I když si jediny uhadnul přesně (a ja sem navic podle tvojeho slubu na tym tež častečně hmotně zainteresovana), Ostravak ti tryko poslat NEMOH i kdyby chtěl! Bo kdyby ti ho poslal, tak by už něbylo pravda, že vyhraješ guvno. No ni?

 • Krleš 3 x

  Pro (dlja, to, fuer) 18 Jožina z BažinaUž se stalo, už se stalo. Akorát ty osoby a obsazeni byly tak z poloviny inači. Bo jak pravi klasyk – A neni to obr, ale je to prync Jasoň.A hluboka poklona pro synčiska chlopiska Ediska z Těšina – taky fajny vyklad a deprem včil je mi to jasne. Hnedka robim Ctrl C a Ctrl V a už se to cpu do svoji přiručni Encyklopedia Krlešia. Taky jurodivy synek a take pěkne znalosti. Ešče roz dinka.

 • Antek

  Edisko[11]Skvělý výklad Ediska, je vidět že pán je kunsthistorik svého oboru znalý.

 • Edisko z Těšina

  Dikes za uznani……syce je nesem taky ekstra chitry, ale mam ekstra chitre knižki, v kerych s oblibu škartuju a rad se přečicu, co v nich ini chitři machři pišu… :-)))

 • optimit

  a co hlavonožce?ty bereš? Dál jsem se v portrétování nedostal…

 • Krleš 3 x

  Pro 25 Ediska synčiska z TěšinaNo jasne. Neni přece duležite vědět cosy nazpaměť, ale pamatovať se, kaj to všecko najdu. Tuž tež to tak robim, jak je to u nas gryfnych synkuv zvykem.

 • mar

  a budevypsána kategorie Disgrafik Open, že bych se zůčastnil :))

 • N.

  To prasátko je roztomilé :o))))

 • Jozin z Bazin

  Danijelo,Danijelo,ja o senu a ty o prirozeni.Podle teho co se ti honi v kebuli,sy spravny typ na Prsi nebo Pyskvorky.Ty fajne hry ale asy Kurles 6krad nehraje.Tuz co ted?Zdravi te sexysta z jednym pohlavim.

 • t-raum

  soutěžOstravaku, tos tu soutěž nemohl nechat na prázdniny?

 • Danijela

  Posilam pusinku Jozinovi z Bazinu… ted jsem to pracne doklepala a pritom mi doslo, ze nevim kde by Bazin mohl byt. Ja mam na mape jenom Ostrau, Oderberg, Teschen a Karwin.Pak jeste Caneral Ellgoth… To musi byt take nekde v oparu ostravaka.

 • Jozyn von Sumpf

  sprava pro DanyjeluCo sy pracne doklepala?Ja nic nevidim.Ale cytim,ze ti chibi zakladni zdelani,kdyz nevis kdo je Jozin z Bazin.Pomoze ti opak Starka /maly rebusek/Tuz tes vidim,ze si asi z rajchu.Anebo maz mapy z Rakuskauherska?

 • Danijela

  Poznatky mam z mapyvisici na me zdi. Tam je MORAVIAMarchionatus In Sex Cirkulus Divisiusa Ostrau je URBES MINORES.Asi ji spachal Comenius. (Cert ho vzal..)

 • Danijela

  Z příspěvku 34 je jasnéže SEX je na Moravě značně rozšířený.. A užitečný!

 • Karl von Banhoff

  to EdiskoO tych vlačkach: To maš z chytrych knižek nebo ti to do ouška šeptal mikeš Professor (žije ještě???) Tež mi kajsi leži zaprašene glajzy TT, několik mašin a par wagonku. Že bych to zkusil po letech zestavit? Diky Ostravaku za tip pro deštive jarni dni :-)

 • Tanik

  Tož fajne upozornění..To upozornění o nevkusných obrázcích je sice fajne, tož ale myslím, že to je spíše inspirace pro někere gizdy,no ni?:-)No, ale tež se o cosik pokusym..teda o namalování jak bych si tě představovala:-)Tož se mivej..

 • Krleš 3 x

  Pro 30 JožinNo, čemu by to synek rád nehrál. Sice času není nejvíc, ale i take ponorky nebyly od věci a co sem za to měl poznamek….A enem tak mimochodem, včil mi nedavno přišlo jedno mpeg či wma s koncovku v dámě, ale s takim překvapkem, že mi šly oči šurem, jak bych se potkal s Mackem.Jinač jsem raz od opaku teho Stárka slyšel tež inči překlad jména Jožina, a sice von Sajrajt. A co se tyče Danijely, tak bych doporučoval poohlednuť se ešče dál za Reich. Vicerazy tu už jasně deklarovala, že neni rezident ČR (není daňový tuzemec). Tuž tak. Danijela není § 2 odst. 2 jako věčina z tu přytomnych, ale § 2 odst. 3 zákona o daních z příjmů. Temu se myslim, že nebude moc znát ani Mládka. Ale to su enem všecko moje domněnky a dedukce.

 • Ája

  pro všechny třy Krleše…poznámky za ponorky… Tak sy myslim, že sem s tyma všeckyma Krlešama musela sedět ve škole. Byla sem PŘINUCENA hrat tež (po čas vyučovaňa) – ponorky, letadla a navic eště ten muj Krleš mi furt kreslil tanky, letadla a kanony (či co) a drahy letu střel, a jak sem se nachvilu nedivala, jak to střyla, tak do mě drcnul loktem, až sem měla modřiny. A poznamky tež. Bo učitelky tehdy eště a něuznavaly, že „kdo si hraje, nezlobí“.

 • Danijela

  Uz mi to zacina byt moc komplikovaneMluvu ostravaka prelouskam se slovnikem. (Mysakusakovi dik za nej). Ale rebusy nerozlousknu. To za A. Za Be: jmena mistnich velicin mi nic nerikaji, stejne tak mista. Jak jsem psala, orientuji se podle mapy, co neni na mape – neni… Tu mapu spachal jeden moravsky spion pro Svedy (by vedeli kam za lupem…). Ale nedelal to tem vojinum lehke, na mape jsou nevysvetlitelne a nevyslovitelne zkratky jako na priklad ZABRZE. (Co to ma znamenat?)

 • Edisko z Těšina

  To 36-Karl von Banhoff and 40-DanijelaKarl v.B. – jak sem už napisal, svoje mudrosti sem vyčital z chitrych knižek. Danijelo, Zabrze bude beztak Zabřeh (pokud maš mapu Moravy a okolnich pars). Ja kukam na mapu z roka 1857, take stare mapy, jake maš ty, bych musel najst kajsyk v muzeu…

 • Danijela

  Pro 39 a 41.Tu mapu namaloval moravsky spion, ktery z te cinosti zil, a stal se tak vzorem pro dnesni ucitele. (Kdo si hraje – nerusi = SCOLA LUDUS).

 • Krleš 3 x

  Pro 39 Áju, 40 Danijelu a 41 EdiskaŽe bych byl trojjedinný ? Sebevědomi mi syce nechybi, ale že by až tak vysoko ? Inač by mě zajimalo, jak se taku ďouchu da přinuťiť, aby aby hrala ponorky, kdyby nechtěla, i Vy šibalko ! A kdo vi, od čeho byly ty modřiny. Kromě hraní ponorek sem ešče děvuchy lochtal, líbilo se mi, jak vřeščí a směju se na mně, jako že ne, ale já věděl, že jako ano. To by byl dneska harašment.A ku tym odb(p)ornym vyrazum, nebylo by lepši mrknut na jakusi modernějši mapu ? Třeba http://www.mapy.cz ? Tam se vyskituje kupř. aji ZABRZE – město u Katovic s kopálisty Gornik Zabrze a s chemickým kombinatem. Ale, to bylo enem tak pro zasmani. A co na to Ostravak ? Napiše či nenapiše. Jinač budu muset čekat až na Impuls.

 • Danijela

  krlešovi!Pracně napsáno za pomocí tabulky – neboť nevlastním tastatůru s Hussovými nabodeníčky (upálen po zásluze, jak figura ukazuje). To místo se teď nazývá Zábřeh a je kousek pod Ostravou. Komenskému a http://www.mapy.cz dík.

 • Krleš 3 x

  Pro 44 DanijeluA je to ! (citace z oblíbeného pohádkového seriálu). Rado se staloa zvladli sme to i s Husem. Na jeho obranu snad enem tolik, že on ešče netušil, co budu počitače vyžadovať. Ale, dyť všecko se da pochopit i z textu bez interpunkce. To upaleni bych moc necitoval, bo v Česku se enem fackujeme (pohlavkujeme). Zatim. Naštěsti či žel bohu.

 • volební témaa nějaké předvolební téma by nebylo :-)http://radovan.bloger.cz/politika/inteligentni-lide-voli-ODS

 • Danijela

  Upalování Husovo bylo jinde…Češi prosluli jinou taktikou, házením z oken. Známou pod pojmem: der prager Fenstersturz. (pojmem znamenajícím asi totéž, že koza se nažrala a vlk zůstal celý..) Ti tři písaři co je hodili do příkopu to přežili, v příkopu bylo tolik listin ze zbytečných žádostí – které nemohly být zodpovězené, čili likvidovány nejkratší cestou, vyhozením z okna. Jména těch tří se prý ještě dnes učí ve školách, ale ne jejich plné znění. Vím, že jeden, který dosud neměl šlechtický titul, obdžel přídomek Vom Hohenfall. Ten druhý byl jaksi povýšen, a ten třetí co už byl plnoprávným šlechticem směl sedět při zasedáních úplně v předu!To je také můj příspěvek k předvolebnímu thématu. Dříve v předu, dnes majáčky. By se vědělo kdo je kdo.Pěkný začátek týdne.Danijela

 • Krleš 3 x

  Pro 47 DanijeluEnem pozor ! To byla taka humanni defenestraca. Za Želivskeho to pry bylo o cosik drsnějši. Dyť byl středověk, že.A tak jsme už probrali školu, ponorky, Husa, začatek Třicetilete vojny a inteligenty, co voli ODS, ale že se Ostravak kajsik smyka a přispěvek opublikuje až rano nebo v noci, tak to žadnemu nevadi. S taku ani nedospim. Tuž nic, i ja vinšuju přijemny předvolebni tyden.

 • Tak synku naš zlaty*DDDNakreslila sem ti tež na PC v programu tuštičami barevnymi tvuj ksichtík jak si jej představuji i vyglondaš tam z boku v podobence..- i poslala mailikem přes toho druheho´osttravaka.com- jak si avizoval vyše….ta teraz , toš teď nevím jestli sem se aspoň drobet ztrefila…to juž necham na tobě *DDD- suď sam, ale veledílko to teda asyk žadne nebude šak uvidiš…ale snaha byla aj tak ja sem se vybičovala pro tu recesiju coš zrobiť…tak sem zvědava, jaky uspěch ta moje maluvka budě mjeť…Zdruv všeckim tady a supr start do toho výživně mega pruserážského tydně- na konci kereho sum volby – HA!…*Večernica

 • krmič

  Pro DanijeluTuším, že si z nás děláte srandu, ale kdybych to bral trochu vážně, tak k té mapě Moravy:Originál Komenského mapy se prý nedochoval (že by se mezitím našel?). Existují četné kopie, vydávané v různých světových atlasech po dobu celých sto let. Nevím kterou máte. Já tu mám v jedné starší knize kopii nizozemského kartografa Piscatora z roku 1627. Ten Zábřeh ležící pod Ostravou (Zábřeh nad Odrou) je tam označen jednoznačně jako Zábřeh. Nutno podotknouti, že dnes to je část města Ostravy, zdaleka ne na okraji. Existuje taky město Zábřeh na Moravě (míst s názvem Zábřeh bude asi víc). Dnešní Zábřeh na Moravě je na Piscatorově kopii označen jako Hanstatt – B. Zábřech. (ch!)Zabrze je jednoznačně v Polsku, jak už bylo řečeno.

 • Snoopy

  Zpatky k TTA ja si celu dobu myslel, ze to TT je od Audi TT, coz je Ostravakovo vysnene auto.

 • audi ttTeTinu nekupuj !!je to silene auto a ma katastrofalni jizdni vlastnosti v rychlostech nad 150km/h

 • Danijela

  pro krmice (50)Ta mapa co mi tu visi (za sklem) na zdi pochazi z protestanticke vyrobny map v Augsburgu. Existuje snad jen ve trech exemplarich – nebot seznamu map je uvaden rok tisku 1680 +/- neco.Zalozena na podkladech Komenskeho. To ZABRZE je tam psano tak jak pisi. Bez hacku a carek. Dik mapy.cz jsem se ale dozvedela, ze to je cast dnesni Ostravy (tehdy patrici mezi urbes minores). Tedy nezajimave pro Svedy.

 • krmič

  ZábřehZřejmě si to ti Němci přeložili do němčiny:-) Piscator ne, takže to tiskl i s háčkama a čárkama. U mnohých měst , možná většiny, tam je vytištěn název německý i český, ten český uveden B. Ale Zábřeh je jen česky. To mi připomnělo, že jsem kdysi viděl starý jízdní řád Severní dráhy císaře Ferdinanda. Tam byly všechny názvy stanic uvedeny pochopitelně německy. S jedinou výjimkou (pokud jsem něco nepřehlédl), a to byla stanice Břest. Pro tuhle vesnici prostě německé jméno neměli. A přece by stačilo vynechat ten háček! Ale neudělali to…

 • Fišta a Pišta

  To 54Proč asi? No protože pak by Lenin nevěděl, kde podepsat příměří…

 • Danijela

  Ještě jednou k mapě pro krmičeKomenský (Comenius) používal ve své mapě převážně tehdy vžilé jména. Tischein /Jičín, Radhost/Radhošť, Brinn/Brno. Mám tu atlas z roku 1665 od Joana Blau z Amsterodam(i). Ten také převzal Komenského mapu Moravy. Jak tehdy zvykem, bez úprav. Zvyk komolit jména se děl o 300 let později. Stačí pohlédnout do mapy Moravy z roku 1938 a do o deset mladší. Pro ryze německá jména se našly české zvukomalby. Freiwaldau=Frývaldov…

 • krmič

  mapaTak pro zajímavost – na té mojí reprodukci (1627!) je Jičín uveden jako Titschein/B.Gitčjn, Radhošť jako Rodhost (o/a je tisková chyba nebo ne?), Brno jako Brinn/B.Brno.Tak mě teď napadlo: je možné, že ten Jičín je původně Jitčin, tedy město nějaké Jitky??

 • Danijela

  Starsi mapy nevlastnim, cili nemohu posouditNevlastnim je proto, jelikoz na starsich mapach je jih (tedy odkud kouka slunce) nahore. A to mne mate. Praha je pak od osady zvane Ostrava napravo. A Brinn v pravo nahore…Jak to mohu srovnat s mym GPS v aute?

 • krmič

  Jih nahořese v 17. století (Komenský) už dávno nezobrazoval. V 16. století na slušných mapách už taky ne, jen u některých staromilců.

 • Danijela

  Byli kartografove, kteri jeste v 18. stoletizobrazovali jih nahore. A temer kazda maluvka nasich Alp je tak malovana. K vuli osvetleni, horske hrbety by hazely stin… A srafovane mapy se jeste do 80 let delaly tak, ze udajna plasticita (srafovanim) se dosahovala jen kdyz slunecni dopad byl jihovychodu. Videla jsem jednou vystavku s nejruznejsimi typy stinovani hor. Slo vzdy o stejnou cast – vysledek byl prekvapujici. Mozek se nechava rad šálit.

 • krmič

  SlunceNa té Komensko-Piscatorově mapě (jakož i na některých jiných) svítí slunce skoro přesně od západu, snad trošku jihozápadu. Což je v pořádku. V létě u nás vychází slunce na severovýchodě, zapadá na jihozápadě. Může tedy svítit skoro odkudkoli, jenom ne od severu. Ale v poledne je na jihu a tehdy jsou stíny krátké, takže šrafování by nemělo smysl. Ráno a večer je nízko nad obzorem, což je vhodné. Takže nejlepší se jeví (taky vzhledem k průměru ročních dob) ozáření od západu nebo od východu.

 • krmič

  Do pr…kenný ohradyCo jsem to napsal za blbost? Zapadá samozřejmě na severozápadě.

 • koo(rejko)ty si ucho to je hra na PC.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>