Nabity energetycki tyděň

Posledni dni sem jakisyk rozfarany, bo sem se rozhodnul, že to temu pajtašovi z roboty, co zastupuje našeho klepleho šefa, nandam. Vypada to, že ten kurz, do kereho chodim a robim tam ze sebe cypa, je asy fakt duležity pro dalši postup v robotě. Zystil sem to nahodu, bo jak včil furt nadavam v kanclu, do čeho sem se to něchal navlesť a že ty skuški, co budu za chvilu, beztak nězrobim, vlez k nam raz Ladik, pohladil mě po řbetě (fakt pohladil!) a pry, že čemu se ten zavěrečny test nězrobim až na podzym, šak neni kaj spichať. Jaksyk se mi nechtělo mu věřyť, ale ve vnitřku už sem byl přesvěčeny, že to je fajny napad.

Na posledni hodině sem se enem pro istotu mezy dveřami zoptal, kdy nam povja ten podzymni termin. Lektor na mě hleděl tajak kdysyk foter, jak sem se ho zoptal, esli je pravda, co pravily děcka ve škole, že muj foter se měni každy den v permonika, a pry jaki podzym. Ja, stary duvěřyvec sem mu začnul vysvětlovať, jak jejich firma dava terminy a jak sem viděl, jak už se mu oboči dotyka začatku vlasu, kere kdysyk mival, trochu mi zatlo. Pomalu sem mu povykladal, jak sem na to přyšel. Pohladil mě po rameňu (kura, to je tyděň!) a pry, že se ze mě rozverny kolega zrobil srandu, bo jediny termin je včil na začatku červňa a bylo by celkem fajn, abych to absolvoval, jak už za mě fabryka vyhodila tolik chechtaku.

Tuž povim vam, měl sem sto chuti zajet Ladikovi zrobiť z gzychtu zaklad na karbenatki, ale on posledni dobu začnul chodiť do fitka, tuž sem mu chtěl aspoň zavolať, ale něbral tydlifon, tuž jeho škoda. Moh se dozvěděť hafo novych věcy o svojim pysku a motyce.

Než sem dorazyl dom, sklidnil sem se a rozhodnul sem se, že tu skušku zrobim. Doma sem odevřel tu bichlu, keru nam dali na počatku a posčital sem kapitoly a podle kalendařa dni do skuški. Vyšly mi dvě kapitoly na den, tuž to by celkem šlo, no ni? Potem sem se ale všimnul, že každa kapitola se děli na podkapitoly, oddily a jednotlive body. Tuž šlak to tref, to už sme na osumnasti za den. Jak na to? Napadlo mě poradiť se s upřymnym, šak ten ma včil dosť skušenosti s učenim pod tlakem. Ten mi poradi, jak se narvať do paly tu bichlu. Aji v tydlifoně bylo slyšeť, jak se nafuknul – stryk ho prosy o pomoc s učenim, tuž to su věcy! – a začnul mi menovať, že potřebuju tauryn a kofejn a ať se kupim teho červeneho byka, tu tekutu vijagru a podobne sladke srački. A tež ať zajdu do lekarni a kupim se guaranu a gingo bělobu. Tuž či sem velki Vont? Nakoněc mi pravil gizd jeden „stryku uč se, uč se, uč se, ať nejsi uplně blby!“ a s řehotem to pověsyl.

Zavolal sem mamě, abych ji vysvětlil, ať mi včil paru dni něvola. Poptala se, čemu ju otravuju, jak sem se na ňu vysmolil na Den matek. Furt mi to eště něodpustila, s tu sklerozu to asy něbudě až take horke. Tuž sem ji pravil, že se včil učim na duležitu skušku, kera suvisy s moju karyjeru. Naraz, jak by ji kdosyk předratoval obvody, přepla na režim „Nejmilejši synek ze všeckich“, pry že dycki chtěla měť doma inženyra a že se o mě postara. Než sem ji stačil vysvětliť, že něsutěžim o žaden tytul, zoptala se, esli mi ma na zytra přychistať vruble a nebo řyzki. Polknul sem nasucho, zadumal, jake chutě maju asy buducy inženyřy a vybral se ty vruble.

V robotě sem se vzal paru dni dovolene, nakupil ty povzbuzovaki a v lekarni sem zebral všecko, na čim byla napsana ta guarana. Lekarnik se na mě chapavě podival a pry esli idu zapijať svobodu a nebo se učim na skuški. Potěšilo mě, že vypadam na oboji, tuž sem na ňho enem tak duležitě mrknul. Mrknul na mě tež a přyhodil mi do sačku eště jakisyk reklamni letak.

Potem volala Blanka, že už vi od mamy, že mě nikdo něma rušiť a že už se těši, bo s inženyrem eště nic neměla. Začnul sem ji vysvětlovať, že měť doma inženyra je mamin sen od doby, co segru něvzali na vysoku, ale Blanka mě se smichem přerušila, že mě něbonzně a kdo vi, co ze mě nakoněc budě. Tuž to mě celkem potěšilo a tak sem se přykupil eště paru energopiksel navic.

Doma sem roznytoval tu bichlu a rozložil stranki po cele obyvačce. Odevřel sem se ty energobomby, zapil ty praški, zrobil se guarani čaje a dal se do čitaňa. To co sem něpochopil na tym kurzu, doženu včil, no ni? Deset minut po začatku mě vyrušila mama s tašku nacpanu tymi pruhlednymi pikslami do mikrovlnki, nacpanymi žradlem, tuž sem poděkoval, pojed a vratil se k učeňu. Tuž ale po dobrym jezeňu se mi chtělo chrněť, tuž sem se zrobil turka a přečital se gazetu. Potem sem se dal eště pro istotu jeden energodryjak a začnul se robiť vypiski. Po paru hodinach sem se pravil, že nic se něma přehaňať a šel sem chrněť. Ale asy sem to s tymi povzbuzovakami přehnal, bo po třech hodinach sem furt čuměl do horyzontalniho prymaleksa. Jak sem přepočital každu kudrlinku na každe z te stovki ovcy, co šly přes ten imaginarni most, pravil sem se, že to tak nějdě a šel sem se dať hrnek tepleho mlika. Na přybalovym letaku k te guaraně asy zapoměli napsať, s čim se to něma kombinovať, bo sem potem dvacet minut proseděl na vecku. Sused podemnu se musel diviť, čemu tak pozdě v nocy otviram tolik šampusu.

Byl sem tak nabity energiju, že se mi potem už něchtělo isť do lužka, tuž sem se oblek a šel se projsť nočni Ostravu, že se aspoň utaham. Zašel sem k radnicy, spočital žarovki, kere tam chibja a jak sem se vratil dom, chtěl sem to zavolať ostravskemu Nejvyšimu, akurat že mi jakisyk pazgřyvec přecviknul drat u komputera, či kereho šlaka a jak sem jeho čislo chtěl pohledať ve Zlatych strankach, zbudil sem se nad nimi až okolo poledňa.

Přes ten tyděň sem se tym tak rozhodil režim, že snidam kolem pulnocy, potem chvilu pospim, kolem osme pojim řyzki od Blanki nebo mamy, zas zdřymnu, vylopu paru plechovek s nabijakami, povečeřam a kolem dvuch odpoledně idu chrněť. Mezytym očami kopiruju ty stranki tych skrypt a snažim se to zapamatovať. Nakoněc se aji začnu do te Prahi těšiť. Šak ja im eště ukažu, no ni?

Je tu jakisyk odbornik na energodryjaki? Da se na nich zyskať zavislosť? Ja a co mam robiť s tym telefonim čislem a menem Lukaš, kere sem našel v tym sačku z te lekarni?

No comments yet to Nabity energetycki tyděň

 • kaufman

  ze by prvni? … :))

 • ostravak

  Ty gizde!Že ty to ani něčitaš?

 • debile

  ostravaku..dnes to mas fajne!!!Taky musim na nakup do lekarny…zkuusky..:-(

 • karlica

  Skvěle…..a teď už možu jit pod duchňu…

 • tak si mi připoměl, že se mi nechce chrounět…hele, nevíte někdo,co je „parurazi“ ? A můžete mi to vysvětlit? Třeba polopatě nebo srozumitelně? :-))

 • Vláďa

  Ostravaku citim s Tebou – za 7 hodin mam na Bani zkoušku z Fyziky, učit se mi nechce a chrapat nemužu bo jsem nality odvarem z jihoamerickeho křovi co se jmenuje Mate (je v tom kofeinu jak cyp, chutna to hnusně, ale je zdravějši a lacnějši jak energopiksla, zkus to – maji to v kerfuru v oxalisu)pozitronum zdar!

 • Ája

  Pro 5„parurazi“ je „několikrát“.Něskaj mě dostal horyzontalni prymaleks.

 • Odbornik na energodryjaky z Harvardu

  EnergodryjakyOstravaku,1. Bez do lekarny a kup si lecitin (kapsle po 1200 mg) a ber 4 denne.2. Jez morsky ryby, aspon trochu kazdej den. Pokud je nechces jist, kup si v lekarne rybi olej. Ber 2 kapsle denne.3. Kofein na povzbuzeni si muzes dat, ale posledni ne pozdejc nez ve ctyri odpoledne. Jinak bys pak spatne spal. (Kofein pij postupne po troskach, abys nedostal trasak, ale abys byl porad povzbuzenej.)4. Ze vseho nejdulezitejsi vec je SPAT 8 HODIN za noc. Ve spanku se informace ukladaj do mozku. Pokud nebudes dobre spat, vsechno se ti vykouri z hlavy.5. Nejez moc tucny jidla, ty desne cloveka otupujou.6. Ale nebud hladovej, kdyz se ucis, mozek potrebuje energii.7. Nejez zadny velky jidlo po 9 hodine vecer, abys dobre usnul. Tesne pred spanim si dej hrst orechu, nejlip liskovejch. Ty budou uvolnovat energii pomalu behem spanku a znalosti se do mozku dobre zapisou.8. Kdyby meli v lekarne acetyl-l-karnitin, tak si ho kup a dej si 500 mg tesne po probuzeni pred snidani a dalsich 500 mg 45 minut pred obedem. Zapij to vodou nebo dzusem.9. A hlavne vubec nechlastej az do zkousky.Drzim ti palce!Odbornik

 • žlutá je barva naše, Vonte:)Guarana mi prijde jako dobra vec… V obchudcich jednoho sveta (Fair Trade) prodavaji čokotyčinky s guaranem, doporučuju!

 • jo souhlasim [8], ale navíc sou ještě další prášky jmenuje se to mám pocit Ambrobene či jak, je to na povzbuzení mozkové činnosti a je to super na zkoušku i na učení ale bacha na dávkování, od 4 nahoru je to feťácká dávka… a jak sem si jednou vzal 3 dokupy tak sem se pak učil aji nohama… z energodriaku doporučuji KAMIKADZE, obsahově jseou všechny podobné, ale tenhle se chutná nejlépe! a navíc je to český výrobek… zkus to s ledem:-)Zduř

 • Rikaji mi debile

  LekárníkOstravaku na tom telefonnim čisle od tego lekarnika dostaneš zdarma vzorek indulony, aj s aplikacii.

 • Táta

  Vruble?Ogaři, já nejsu Ostravak, ale Valach, a dosť mňa irituje, že nevím, co su vruble! Tož poraďte…Dík!

 • Jirka

  Pro 12…Nejsou to ptáci? Měl asi španělské ptáčky k obědu. Brr. Dal bych si spíš ty řízky.

 • Greta

  A proč se nezeptáš svého lékárníka??? A proč mi lékárníci nedávají svoje telefonní čísla???

 • ani se neptej

  pro 12vrubel = vrabec, v restauracích moravský vrabec s knedlíky a se zelím. Modifikace vepři-knedlo-zelo

 • mar.ova

  šampusySused podemnu se musel diviť, čemu tak pozdě v nocy otviram tolik šampusu. – Uaaa buch beng slimt hahaha, kurňa to znam , ale takhle to napsat…dokaže jen ostravak :) :) :)

 • Lucaa

  ZkouskyJa zasel pred maturitou k neurologovi s tim, ze se nemuzu soustredit. Neco mi predepsal a to byla sila. Vnimal jsem vsechno tak 1000x intezivneji a mysli ze to docela pomohlo. Horsi bylo, ze jeste stvrt roku po zkuskach sem mel hnusne zive sny.

 • Lucije

  (8) Diky za radu!!!Kdybych tohle vedela vcera, tak se nadopuju a naucim se chemii i pospatku. To bych ale prave ted byla ve skole a nemohla si neprecist tenhle super kid. Zdravim vsechny!!! Papacko…..

 • Danijela

  Hledajíce pomoc pro inženýra ostravaka (s krátkým A)jsem našla řešeni v: Mudrosloví národa slovanského… Tam stoji:Komu není zhůry dáno – v a patyce nekoupí.Co je patyka?

 • staryosel

  Apatykadie Apotheke [něm.] 0?B5:0 [rus.]lékárna (zejména klášterní)

 • mamča

  opět skvělé!Teda dneska se studenti maj! Když já se učila na zkoušky žádné energodrinky a jiné propriety nebyly. Jediné co zabíralo bylo doporučení nejvyššího: učit se, učit se, učit se…Ostravaku držím palce!

 • MiZ

  horyzontalni prymaleksFakt super 😉

 • Arkady

  Ja to rikalJsem to rikal (psal) v tom prispevku kde stareho sefa trefila mrtvice, az Ostravak udela tu zkousku tak z nej bude vedouci ;)Sice mu to preju, ale uz asi nebude mit cas na psani.

 • Danijela

  Co je patyka (19)opakuji…

 • JKH

  Znám toJe to přesně jako u mě. Mám před bakalářkama a je třeba se řádně připravit. :-))))

 • dědeček

  pro (21)A co fermetrazin? Jinak Ostravaku svělé.Být wIEVEGHEM TAK SE POOHLÍŽÍM PO JINÉM ZAMĚSTNÁNÍ

 • Anonym

  toz to daštož ti věřim,že to zvladneš,jak já dala maturitu za 4 tak ty to daš levou zadní pokad jim tam začneš kidat tim svym dialektem!tomu věř,ja když řekla u matury z češtiny že jako nepovinnou četbu mam tebe,tak mysleli že se potrhají smíchy,pač to měli všeci!

 • Anonym

  fermetrazin je poměrne nebezpečná stimulační látka:-)

 • Ostravaku…fandíme ti. A kdyby to snad přeci jen nevyšlo, z práce tě vylili a tys na vlastní kůži okusil sociální politiku KSČSSD, založíme konto Ostravak v tísni… kdyby ti každý čtenář za každý přístup dal korunu, máš na konci měsíce plat jako soudruh Paroubek. Taky bez práce, jako on a navíc se nemusíš harcovat všude tam, kde jsou kamery českých televizí (jako on…)Ale pamatuj: seučit, seučit, seučit :-)

 • krmič

  Danijelo,vy si z nás fakt utahujete. Mrkněte se na komentář k mapě Moravy u minulého článku (pod číslem 50). Co vy na to?

 • Snoopy

  To Danijela :-) — viz odpoved 20, apatyka je lekarna

 • lepši něspominat

  ZkusteTablety, jmenuje se to PiracetamAL, je to na léčbu poruch činnosti mozku a mi to při učení docela pomáhá. Jo a je to bez receptu :o)

 • totoktoz ostravaku, to musis dat, i kdyby mel paroublbek nad ostravu letat na modrem ptaku :-)

 • Danijela

  Pro krmice (30)Odpoved je v predeslem…

 • Adéla

  "parurazi"„parurazi“ je ostravský výraz pro „párkrát“ :)

 • Adéla

  "vruble"Nemůžou to být třeba nějaké nudle? Tak nějak mi to zní podobně…

 • Anonym

  piracetam alLéky bych do sebe kvůli učení necpal, takové zneužívání není dobrý nápad. Navíc při podávní tohoto léku by se neměla řídit auta, což může být problém. Viz lekarna.cz

 • džejn

  Doporučuju čaj z guarany a Ginkgo bilobu. Hlavně dýchej zhluboka… :-) Držím pěsti.

 • ander

  Ostravakumoc´s mně potěšil, bo ja mam taky před zkuškama na Bani. A moc děkuju Odbornikovi na energodryjaky z Harvardu – zkusim to koupit, uvidime, co z toho bude.

 • Arkady

  to DanijelaJses natvrdla ? :Dpatyka neni nic…apatyka je lekarna z nemeckeho Apotheke (viz 20);)

 • Krleš 3 x

  Apatyka a patykFakt, patyka nic neni, Ale taky patyk, to bych už věděl. Příklad – šastnul ho patykem přes palu a ni přes pleca, to by už šlo. Ale Danijela mysli beztak tu apoteku. To je take fajne přislovi – Komu není shůry dáno v apatyce nekupi, že ? Jako děcko sem dluho badal, o jake huře tu je řeč. Měli jsme fajnu, velku. Bylo tam aji v zimě teplo od komina. A čemu žaden Ostravakovi neporadite trochu teho sexu ? Dyť to je přeci zaklad. Prvni sex a deprem potym ty chemicke plazgurstva.

 • Danijela

  Zeby uz nestor ceskych spisovatelu pouzival internet? 40Take jsem si myslela, ze by to mohla byt apatyka, ale akuratna jak jsem… hledim i na mezery. Nemyslela jsem pri tom na APOTHECIUM = misa na uchovavani „lecivych hub“ jako je na priklad lysohlavka…

 • mama

  To 15.Diky za vysvetleni,taky to neznam,ikdyz pochazim z Ostravy.Na sousterdeni pomaha i cokolada s orechy :) Ostravaku,tak ty zkousky udelas!!!

 • Zdenál

  UčeniÁ ostraváku, včil mám ykouškové. Nic si y toho nedělej. Já denní režim nemám vubec. Učim se – spim -učim se – du na pivo – spim – du na jidlo -učim se spim. Kolik je hodin a jestli je venku světo vnímám jen povrchně ;-)A ty energosrajdy nežer. Vživotě sem to nepotřeboval.

 • patasku

  PyridoxinZkus obycejny B6. V lekarne se prodavva jako pyridoxin a je to za babku:-)

 • CYPEK

  No ja. Nejlepší je ten prymaleks horyzontalni. Nevitě jak mě naučit paskala za 3 dni ?

 • sredni

  co v [8] nebylovůbec nejlíp funguje takové rychlé vrznutí, ne později než v 20h. nic krkolomného, ani dlouhého, jen pro uvolnění. na nespavost je super kafe, zalité vystydlým a do varu znovu uvedeným černým čajem…

 • docluk

  učeni mučeniPodpůrné prostředky jsou někdy zrádné, ale o výsledku testu nepochybuji. Ostravak bude nejen inteligent, ale inteligentent s glejtem.

 • kocka

  Dej na [8] Odbornika na energodrijaky z HarvarduLecithin je super vec, a kdyz se bere dlouhodobeji (treba mesic), tak clovek vylovi z hlavy veci, o kterych ani nevi, ze je tam ma. Rozhodne ho doporucuju, pred zkouskama se tim laduju taky. Odbornik na energodrijaky z Harvardu to napsal uplne presne – takto to dobre funguje. Spanek a spravne jidlo nepodcenuj, je to fakt dulezity. HODNE STESTI! PS: V patek mam posledni zkousku na vysce, tak se taky drtim…;o)

 • aja

  tak dneska si opět zářil ostaváčku, taky ti držím pěstičky při těch tvých zkouškách, určitě dopadnou dobře:-)))

 • Gizd

  Ostravaku……ja jsem do sebe taky sypal bobule pred zkouskama a clovek si fakt pamatoval vic… nebylo to cislo na Lukase na papirku s odkazem sem? http://www.smartdrugs.cz/

 • kenguruu

  tuz to ni !Tuz kamo Ostravski,jak spraskas vsecko,co jsem tu cet jako doporuceni,tak do te Prahy ani nedojedes a budes to sano na hajzlu otvirat furt ( i s deklem ). Kurde,to vsici kajsi potratili rozum ( pred volbami me to ani neprekvapuje ), preci zadny extrem je jako dycky nejlepsi cesta. Takze, normalni denni rezim s normalnim mnoztsvim spanku, aspon ze dva razy za tyden se uvolnit zkontrolovanim pritomnosti hromadek a normalne jed jen na prumerne mnozstvi kofeinu v kafi/cole…cokolada a orechy nejsou spatny.Ber to od prirozeni.Na pataky se vyser!Kura,tu to vypada,jak by bez piracetamu a lecitinu chodily po svete same lopaty.Mas palu?Mas!Mas ji na spravnem miste?Mas!Mysli ti to v ni obcas?Skoro furt! Tak to nacti a zrob to,ni?! Drzim pesti. P.S. je to jak s tim starym vtipem:Profesor dava odpovedi na anonymni dotazy formou papirku…jeden z nich:proc nosi lidi na hlave klobouk?Odpoved:Aby pod nim schovali to,co v ni nemaji.Dalsi papirek: Minuly tyden jsem vas videl v klobouku… O Tebe se nebojim.Cosik pod nim bude.

 • Jozin cum Laude

  Zkus moju metodu:1.Zahryzni se do jakesiho malyma pismenkama popsaneho tematu.2.Zavolej Lektorovi a zeptej se ho na jakesi „nejasnosnosti“z teho tematu.3.On odpoved VI nebo NEVI.Jak VI,bude prekvapeny,o co se zajimas.Jak NEVI,bude stejne prekvapeny.V obuch pripadech si o tobe zrobi dobre mineni.4.Potem se nauc moc dobre par ruznych kapitol. / 1/3 ze vseckeho staci/5.Pri zkusce mas 50:50 sancu,ze se vytahnes dobru otazku.6.Kdyz vytahnes spatnu,zacni tym telefonem a tym zajimavym problemem.Potem uz to dovedes na tu 1/3,co umis.A mas to tez kum laude..7.Smola bude,kdyz to bude multipel cojz,tam je kazda rada marna.Drzim ti zablacene pracki.$$$

 • Jmeno toho kursuOstravaku, to, na co se ted ucis, je statni doktorska zkouska, nebo uz mas pred obhajobou?

 • tojo

  na dobrou pametja tedka bral DMAE a uceni slo jako po masle… obsahuje acetlycholin ktery se normlane nachazi v rybach, v lekarne je volne v prodeji… vim ze nazev zni podivne ale neni to zadny svinstvo :)) a pry se doporucuje s tim lecytinem co uz psali vyse

 • psycho

  o svatem tydnu sem vipil štyry redbuly, pak sem chytl teplotu a dalši tři dni se naneučil nic. Nechlaščej žadne tekute srački…

 • BlackMamba

  No,je videt, ze tu pisou sami VS lekarnici amateri:-)to se mi dneska fakt libi. Prosim vas a ted vazne!!!KDO SE TADY TED UCI NA STATNICE??:-)))))))

 • to Jirka [55]Tos dobre vystih :))Ale na to by se tak neucil – nevim jak jinde, ale u nas je oboji zalezitost predevsim spolecenska :) (teda na doktorskou jsme se ucila mesic, ale velmi relaxacnim tempem…)Jinak fakt je to lepsi bez tech chemickejch svinstev, ja nikdy nepila ani kafe a taky jsem vystudovala. Zaklad je hodne spat, pres den hodne cokolady 😉 a pujde to samo.

 • blbinka

  super věc …….fosfoser memory…….pouze u firmy FINCLUB,,firma sídlí včeském těšíně….je to jediná . pokud vím tzv. chytrá droga u nás …..účinná po půl hodině…..nakopíruje se ti to samo do hlavy a člověku se všechno dobře pamatuje………je to sice dražší .ale účinné…je to stoprocentní příroda…bez vedlejších ůčinků

 • Křemilek

  Já bych poradila kafe, čokoládu, ořechy – jakékoli a ještě zelený čaj – ale z čajovny, ne hnusy ze supermarketu, hezky člověka zklidní a účinek má delší než kafe – thein (kofein) se uvolňuje pomaleji než u kafe. A moje metoda učení spočívá v tom, naučit se u KAŽDÉ otázky tzv. kostru – takový ten základ, pak tě nemůžou dostat a uděláš to vzdycky, aspoň za tři. S touto metodou jsem vystudovala dva bakaláře a jdu na magistra :-) Přeju každopádně hodně štěstí u zkoušky!

 • Jarka

  Plně souhlasím s předešlým příspěvkem, sama jsem toto dělala před maturitou i zkouškama na VŠ a dopadla jsem vždy dobře. Důležité je znát alespoň za všeho to základní. Vykašli se na všechny ty chemikálie, jedině ti uškodí. Držím palce a piš nadále. Vždy se těším na tvé další příspěvky.

 • Anonym

  kdo vi na co to je?jak to tak ctu,tak nikdo poradne asik nevi co za zkusky ten ostravak robi,co?vzdyt on nejde do skoly!!!!!!!!!!!!!delate tu z teho tragediu!ako se to nauci toz bude sef,ako ne,bude furt zamestnanec…o nic nejde:-)

 • Taky jsem včera dělala zkouškyVčera jsem už po několikáté dělala přijímačky na vysokou. Bakalářů je moc, na magisterské studium, placené státem, se všichni nedostanou, tak se musí udělat výběr. Ani bych tomu neříkala přijímací, ale vylučovací zkoušky, účelem totiž není někoho přijmout, ale ty nadbytečné nepřijmout.Otázky tomu odpovídaly. Letos jsem se ani neučila, protože taková pochodující encyklopedie zase nejsem, abych to dala znalostmi a ne šťastným tipem v testech.V pátek u obchodu dělali agitaci komunisti. Chceme bezplatné vzdělání! Já jsem měla sto chutí zařvat, že si tu vysokou školu ráda zaplatím, ale ať se na ni, krucifix, dostanu! Opravdu je mi fuk, že pár desítek šťastnějších vystuduje zadarmo, tedy i za moje peníze. Mi to přinese jen šanci na omezeni, ne na vzdělání.Je sranda, že nikde po mě nechtějí prokázání znalostí, nabytých na škole. Prostě uznají diplom a nezkoušejí mě. Jediný, kdo si mé znalosti potřebuje prověřit, je ta škola, která mi za ně ten diplom dala. Au……..No, ať žijou zkoušky všeho druhu.

 • Danijela

  ZkouskyPrispeji take do mlyna.( S cim se proboha prispiva do mlyna?). Na Cambridge se vybiraji studenti jen podle znamek ze skoly. Zadne zkousky, zadny jiny vyber. Ma to tu vyhodu, ze pocet studentu kteri neskonci studium se pohybuje pod 1%. Srovnavejte! U nas se zacina uvazovat take o takovem systemu – castky vynalozene na odesle studenty (20 -30%) jsou vysoke.

 • Honza K.

  ZkouškyJá mám ve čtvrtek taky zkoušku a přesto, že je těžká a dost hnusně se mi na ni učí, tak žádné prášky neberu. Vím totiž, že se to celé může nakonec zvrtnout proti mně. Lepší je opravdu pravidelně jíst malé dávky jídla, pravidelně spát a taky se na chvíli nějak odreagovat. Přiznávám, že čtení těchto stránek asi není tak ideální jako třeba procházka, ale aspoň se vždycky pěkně zasměju.Moc za tyto stránky děkuji; rád si vždycky přečtu nové hlody, které tady jsou tím nádherným jazykem napsané. Naštěstí pocházím z Opavy, takže s porozuměním problém nemám.No a držím palce u té zkoušky.

 • krmič

  Nestačím se divitTo se to dneska studuje, když jsou ty chytré drogy! Fakt jsem to nevěděl, to za našich časů nebývalo.Pokud tuším, tak škola dnes dostává peníze podle počtu přijatých studentů? Takže jich chce nabrat co nejvíc, ne? Kdyby se to změnilo podle počtu absolventů, tak to by byla katastrofa. Z vysokých škol by vycházely davy ještě větších blbců než teď.

 • Danijela

  Ted mne proklejete, ze mohu povrdit nepouzitelnost absolventu ceskych vysokych skol na zapade Evropy.Nebot i tam se psalo o divnem doktoratu jisteho ministerskeho predsedy. O zastupci Ceska v EU, ktery ma vlastniho prekladatele do anglictiny…Nemam tu smajliky…

 • MINA

  zkouskytoz to se tu musim taky trochu pochlubit. Vcera jsem odevzdala svoji diplomku a tim dokoncila studium, juchu! Na zkousky me nejlip pomohl einstein-caj, da se koupit v karvine na namesti, je moc dobry a zlepsuje dlouhodobe koncentraci. Kratkodobe to byl zeleny caj, ovocny cukr (ten je vyborny na dodani okamzite energie), jist lehce a zdrave a poradne spat – mleko s medem pred spanim. Kafe nedoporucuju, nebo, jak psal nekdo prede mnou – jenom pit pomalu, protoze ja jsem ho vzdycky vypila naraz (kdyz neni cas, ze :O)) a potom jsem byla moc high, a nemohla jsem se soustredit opravdu na nic. Tuz ostravaku, drzim palecky, at to vsecko poradne zvladnes a ladinovy vytres oko!

 • Miuan

  držim palceaby to vyšlo, hlavně se učit a pořadně se vyspat (hlavně ne s tym Lukašem – na to čislo raději nevolat bo by se ti mohly těžce nabite vědomosti „vykouřit z hlavy“…)

 • Peťule

  voraz si dávam nad hláškama od OstravakaDneska jsem složila zkoušku,učila jsem se tím způsobem, že jsem včera večer mrkla na 4 otázky a doufala,že si jednu z nich vytáhnu,a taky se povedlo,protože místo abych se učila,vymejšlim si tisíce jinejch činností,třeba pořád čučim do počítače a čtu si ostravakova dobrodružství, jelikož mi to prostě nedá :-)Takže držim palce! (Metoda naučit se alespoň 1/3 je v krajní nouzi použitelná.)

 • teb

  taky šprtám….Čau Ostravaku, v pondělí jdu na státnice, tak držím pěsti (tobě i mně:-))Kafe mi nezabírá, toho vypiju 1/2 litru denně a drží mě při životě. Léky nežeru. Ale když už je nejhůř, zaleju si nesco sladkou coca-colou (může se přidat i trochu rumu). Je to sice dryják, to přiznávám, ale zabírá to.

 • Arien

  státnicujuAhoj, já státnicuju příští týden. Když jsem psala diplomku (dlouho do noci), tak jsem pojídala Caffit, dá se koupit v lékárně a stojí kolem 50 Kč. Psala jsem jak divá až do 3 do rána. V Caffitu je kofein, vitamíny skupiny B a ještě cosi. Cucá se to a chutná to po kafi. Kafe samotné mi nepomáhá. Vřele doporučuju pro noční ptáky 😀 Hodně štěstí všem zkouškujícím a státnicujícím.

 • Jozin Zbazin

  DanijeleNebudes prokleta,bo kdo nema pravdu,nebude proklety,ale v tvojich svetovych mapach byl vetsinu spaleny./..remember Hus a seno?/A pravda je ta,ze v Bruselu su stovki prekladatelu,pro kazdu zem kolik se te zemi hodi.A kazda zem mluvi svojim jazykem,bo se tym vyvaruje spatne interpretacyje u jinych narodu,keri tez radeji mluvi svojim jazykem a pouzivaju tlumocniku.Dyt aji v anglictine je britis inglis a emerikninglis.Rekni v Americe ze si jel v tube a dostanes sveraci kazajku.A ta troska do mlyna?Asy zrno chudych.

 • Jozin

  …v Ameryce,ni v Americe

 • Anonym

  dneska a kjejšiAle partyjo, buďte rádi, že to mate jake to mate, zase ušetřite čas, kery byste věnovali připravě k MDH (mezinárodní dějiny dělnického hnutí), ML filozofie (marxisticko-leninská), PE (politická ekonomie), pokud si tak vzpominam. Když sem telefonoval do školy či kolegum, tak z pevne linky a pul dňa, jak to bylo kusek dale. Žáden mobil. Když psát diplomku, tak sem valil ku jedne pani do Poruby, kera mi to datlovala na černo 4+1 přes kopirak a jak sem se zmylil, tak se psalo znova. Žadne pecko s MS Office, žádný tabulkový kalkulator, tužka v ruce a na kalkulačce, žadny PowerPoint. Muj synek se mě kjejši ptal – a čemu maš v diplomce psane v uvodu, taka preambula, že naše společnost věnuje značnou pozornost, ble, ble, ble a že na základě usnesení takeho a takeho sjezdu, ble, ble, ble, to byly take skoro folklorni zvyklosti. Teho ste ušetřeni. Podivejte se do knihovny vašich škol na stare diplomky, to bylo dilo. Zase sme ale neznali AIDS, antrax, alergie, co tu včil spominate. No a neni to zase až tak davno, co čas oponu zerval.

 • SB

  Ostravakpartyjo nevíte pude Ostravak v pátek k volbám? nebo až v sobotu? :)

 • Danijela

  ZbazinoviTa mapa mi visi na zdi. Dosud – dokud cas oponou netrhne. Ten Atlas (ty atlasy mi zabiraji moc mista, ale je obcas pekne do nich koukat a zjistovat, kde vsude tehdy zili lvi. (hic sunt leones). To pouzivani vlastnich reci je v Brûselu pubertacky zvyk. Nastesti pro Spidlu, ze se dnes pouzivaji pictogramy, jinak by se pomocil.Kde lezi Bazin? Opet se hloupe ptam…

 • Jozin cum Laude

  Danijele…..a zmenen je svet?Cemu by se mel menit?V 1848 mozna jo,ale ted?K lepsimu…co je lepsi?.K horsimu…co je horsi?a dalsi…ty si prece neemigrovala kvuli Spidlovi,nebo je to tvuj ex pritel,ta nenavist a …v ostravstine…pochcal,to mi k tobe nepasuje.A kde je Bazin? Vsude,to je vyhoda Jozina

 • lina

  skuskitez mam skuski, ale dryjaky nejim ani nepiju. po te co sem po kazde dvojdafce energodrinku prosedela tri dni na hajzli us si to nedavam…

 • Danijela

  Jozinovi cum LaudeNeemigrovala jsem, leda ze by se do toho pocitalo obdobi in spe. Mam dojem, ze svet se da rozlisovat na horsi a lepsi dle toho, jak rozeznavame cerne a bile, dobre a spatne. Takovy Hus do toho zacal vrtat – to se nelibilo lidu ktery nevedel komu fandit a byl zmaten – cili Hus byl odstranen. Ne antivirovym programmem, ale radikalne. Beze zbytku. Torberg ve sve knize Tante Jolesch o tom pise v povidce o najemci dvora, ktereho jednoho dne prestali celedini zdravit. (To bylo kol roku 1905). Najemce dvora z toho usoudil, ze prichazeji horsi casy… (1914). Ke Spidlovi necitim zadne city. Je mi ho – trafikanta jen lito. Hodil sve remeslo, jehoz studium ho stalo moc casu, za hlavu. Jen pro slavu svetskou…Slovo pochcal neznam, marne listuji ve slovniku, asi budu muset jit telefonovat dedeckovi.

 • Pauloson

  sorry za off-topic: Kubiceho zprávaTohle je sice mimo, ale koho zajímá Kubiceho zpráva, tak tady je: http://sweb.cz/zpravakubice/Je to místy opravdu drsný, hlavně ty poslední 3 strany.Ostravaku píšeš dobře, pokračuj v tom!!

 • Jozin

  to 81Dedovi radeji nevolej,asi ti doporuci jinu spolecnost na zabavu a bude mit recht.

 • ach jojj, kdyby to bylo tak jednoduchý, jenomže já se učim anatomii a to nestihnu asi ani přečíst, takže mi jsou ty sajrajty, co dělaj z hlavy kopírku, vcelku prd platný. I když je celkem používám. Ale docela se mi líběj rady odborníka z Harvardu [8]

 • Danijela

  83. Dedecek mi vynadal co ctu…ale rekl.

 • Anonym

  85….ze co?

 • Edisko z Těšina

  Kuira, to sem se moh myslet……že to tu po tym ostravakovym dřystu budě zaplněne chitrymi chemikami, keřy z rukava vysypu kupu rad a navodu, jak vykivat s palu, kera nězabira… Ostravaku, vysmol se na to šecko, normalně se zajdi s partyju (anebo s Blanku) kajsyk na Stodolni nebo ku Radovi na pivo a pusť starosti ku vodě, něpodlehej nervozytě a tu a tam v dobrym rozmaru kukni do skrypt, jako že se ešče nic něrobi… Potěšilo mě, že drajmalKrleš měl stejny myšlenkovy marš s tym Danijelinym patykem, tež mi to hned tak podobně přypadlo :-) Dodneska nemožu zapomnět na moju mamu, dej ji bože věčnu slavu, kera – jak sem cosyk vymarasil a provalilo se to – mi potem dycki nařydila: „Ber nuž a mazej do chrosta pro patyk, něch ti mam čim řbet srovnať!“ Co bych za to dneska dal, jen abych ji mohl za to rovnani poděkovat…A šecky ostatni přyspěvatele za svoju osobu prosym, nech sem moc nětahaju taky švajneraj, jako je ta naša polityka. Něch to robi enem ostravak, bo tajak to vidim, tak su pro to hneda dva duvody: 1. on to umi zrobit s cytem, elegancko, něuražlivo a s nadhledem a za 2. je to jeho blog…

 • Zicher

  Do Praglu na zkusky?Jo, kura, tez mam vcil to zkuskove obdobi, toz az do teho Praglu dorazis, tak se koukej zastavit na pivko, bo nevim, jak v tym tvojim kurzu, ale u nas platilo a furt plati, ze nezapita zkuska je jak nezrobena ;o).

 • Danijela

  Edisko z Tesina je moudry muz-ten blog patri ostravakovi. Uz mlcim

 • pařez

  Tý jo, to je závisláků. Čim lepší rada tím víz zkušenosti, ale teď kera je ta pravá?Hlašky už nekomentuju, jsem taky zavislak kery musi každy den několikrát na http://denik.ostravaka.cz/334337/#comments jinak mam absťak. Nikdo nevi co je Lukas, asi musim počkat na otrafuck, ten vi všecko.

 • ostrafuck

  No možu ti řeknuť, že esli synek zvali lektvary od všeckich mudralu, budě litať jak elektycka myš. A jak znam učinki někerych z tych nootropik, měl by pozvať navečer Blanku, Zdenku i Jarunu, bo by se moh do rana zrobiť tenysovy loket.

 • Edisko z Těšina

  Pro Danijelu:…nechtěl sem tě okřykovat, to ni, navic mi to něpřysluši, enem mi ide o to, aby se to tu nězvrhlo v jakesyk Novinky a podobne paskudstvo, kaj sem rači po paru seancach přestal chodiť, bo mi tamek z tych duševnich řigancu věčinu začal žaludek tlačiť jidlo zpatki do krka… Všecky dřysty tu napisane se dycki rad přečicu, ale polityku fakt němusym. No ni?

 • babi

  to 87Rada ctu Ostravaka a k tomu patri „kidy“.Ty cteme vsichni se zajmem,protoze jsou reakci na Ostravakuv pribeh.Cim vic „kidu“,tim vetsi reklama pro Ostravaka.Lide ho ctou,citi s nim a podle toho reaguji.Jednou vic vtipneji,jindy min.Ostravakuv blog je jeho soukroma zalezitost,nikdo neni povinnen premyslet o pravidlech hry.Pokud Ostravak chce,zcenzuruje sam,co se mu nelibi nebo nehodi.Takze Edisko z Tesina,nezapomen,ze v demokracii je svoboda slova zakonem zarucena a nedavej „kidancum“ rady,jak maji ci nemaji psat.

 • džejn

  ???Povšimla jsem si, že jste Danijele nevysvětlili kde se nachází Bazin. (viz :Kde lezi Bazin? Opet se hloupe ptam…[78] Zbazinovi (Danijela )

 • Danijela

  Ediskovi…Ten cely zmatek zacal tim, ze jsem odjinud a ne z ostravy (ke ktere mne vaze asi chytry spisovatel F. Macha). Kdyz ctu, ze je nekdo z Tesina tak se jdu podivat na mapu, jestli neco takoveho existuje, a kdyz ano, tak kde. Proto jsem prisla na ZABRE (ktere jsem povazovala za zkratku). Odtud cela dlouha debata. Ale slibuji, ze budu sedet v koute (na sene pro Husa). A mlcet. Az do pristi zahady…

 • Neva

  babiJsem taky věrnou čtenářkou Ostravaka a všech dřystů, jen si taky myslím, možná jako Edisko, že je tu víc Danijely a Krleše než všech ostatních, to už je skoro fakt na jejich blog. Ale Danijelo nic ve zlém, máš čas a náladu dřystat, dřystej, jen je toho už trochu moc…teda pro mě určitě.

 • PapaJoe

  Pro Danijelu:“Jozin z bazin“ je znama pisnicka od Mladka. Bazina (bažina) je blativy teren.Jestli jsi nikdy nebyla v Ceske republice (jak jsem pochopil z tvych prispevku), tak pises perfektne cesky, gratuluju.PS: politiku radeji vynech, je to na nic.

 • Cyp z PepikovaOstravaku, citím potřebu ti říct o tom, že tvoje dřysty dokáží i léčit. Můj otec ležel v nemocnici, kde bojoval s rakovinou. Začal se tomu nehezky poddávat a tak jsem u Repronisu objednal všechny 4 tvé knihy a dal jsem mu je coby dárek k narozeninám, které též „oslavil“ v nemocnici. Ne, že bych věřil na zázraky, ale od té doby mu se nálada rapidně zlepšila a světe div se – za 12 dnů ho pustili do domácího ošetření. Nyní již jen chodí na chemoterapie a zdá se, že vše bude zase ok. Takže za tebe, tvé stránky a tvé knížky VELMI děkuji. Mají až nečekané učinky…!

 • Klerenc

  Pro DanijeluDevce, prosim te, uz mlc a pis ty svoje debilni dotazy nekam jinam!! Ja se na tento blog chodim odreagovat a ne se jeste vice vytocit…!!!

 • babi

  Oda KlerencoviPresne totez jsem chtela napsat po precteni Daniely stupidnich otazkach.Protoze mne ji bylo lito /takovou naivitu se musi hledat svickou v kupce sena….chudak Hus/,zmenila jsem se v Jozina z Bazina atd.Daniele doporucuji se vic venovat studiu na Oxfordu a ne se cucet cely den na pocitac a cekat na reakce na svoje filosoficko-dejepisne atd uvahy.Promin Danielo,Jozin z Bazin je Babi a dedeckovi se jenom ulevi.Zdravi Babi

 • Edisko z Těšina

  Pro babiBabi, dybystě lepši čitala, tak bystě ešče předtym svojim poučovanim svobodě slova, dane zakonem pochopila, že sem enem za svoju osobu poprosil, aby se sem nětahala polityka aji ze zduvodněnim čemu. Tuž bystě mohla tej svobody slova (a slušně vyslovenej prosby) dopřať aji mně, no ni? :)))

 • mama

  to 91:)))…dobre!

 • Babi

  to 101Cim jsem vam nedoprala svobodu slova?Tu jste prece pouzil bez me kritiky?Dal jsem se chtela omluvit Daniele za vyraz „stupidni otazky“.Nebyly stupidni,byly nezvykle pro weblog „Ostravaka,cypa ostravskeho“.Proto ty „vyprovokovane „reakce.ALE,lidicky,nejak prece musime prezit dlouhou dobu,nez nam Ostravak/Ostravacka napise dalsi pokracovani sveho serialu.Zdravim vas vsechny

 • ostrafuck

  Tuž včil sem z teho cely poplantany. Jožin něni z bažin ale z babin, odbornica od přyrozeni Danijela každu chvilu něvi, kera bije, ale hnedka zase malem vi, jake trenki nosyli Amos s Komenskim a navic mam cosyk s viděnim, bo Krleša vidim trojmo. Rači se rano zkusym namišať cosyk z recepisu tych profesoru Snejpu, bo už mi pala jaksyk něbere. Děcka mir. Zobnětě se lentylkin či jakusyk inu smradrag, ať stě veseli a hravi.

 • blbinka

  pro babi , jožina či coA mě se naopak Danieliny proslovy líbí, jsou nezvykle, humorne,a hlavně k zamyšlení ..třeba nad tím jakou moc má jedno slovo, kolik různých významů může mít …….Spíš mě zaráží …věty typu ……..jsem první..atda je zajimave, že edisko z těšina poprosí o to aby se sem netahala polityka…a už se vrhneš na danijelu……..No nevím, že by česká vlastnost závist,?Danijela je zajímavá, vtipná a mě se líbí!!!!!

 • blbinka

  Danijelo nedej se.vždy když se někdo odlišuje ……ostatní se ho snaží zadupat do zamě……..Chi chi

 • Termin zkuški?Kdy přivališ mezi pražske chachary na tu zkušku? Ja tam dojiždim za robotu tak bych Tě šel vyčkavat před tym přijezdem. Poznam Tě hned, tu zelenu šipku budeš mit určitě nad kedlubňou 😀 Pozdravuj vytuněnou Felinu :-)

 • babi

  to 104Ostrafuku,musela sem se smat tvojemu popisu prekerni situacije jako Ostravakovi pri cteni jeho prvnich pribehu.Miru zdar!!Hrava a vesela Jozinbaba

 • Fišta a Pišta

  OstrafuckUž to tu myslím padlo a já s tím souhlasím: zdá se mi velmi pravděpodobné, že ostravak a ostrafuck jedno jsou…

 • krmič

  BazinŠkoda, že už se to mezitím proláklo (97), mohl jsem Danijele napsat, že to „z“ ve slově Bazin je pouhý překlep – má to být Basin (Street), a to by jistě věděla, kde to je.(Basin Street is the streetWhere the elite always meet –In New Orleans, land of dreams) :-)

 • Gargamel

  To 105 106 – blbinka…Správně píšeš, ať se Danijela nedá a totéž bych doporučil i Ediskovi… Důkladně a pečlivě jsem si pročetl příspěvky Danijely, Ediska i babi a zapůsobilo to na mně, že babi kárá Edisko za něco, co neprovedl, jednoduše ho zprdává, ať nedává rady „kydancům“, jak mají psát (přitom Edisko jen slušně a jen za svou osobu poprosil o celkem rozumnou věc)… Ale hned své hlásané pravdy sama porušuje, protože skoro jedním dechem Danijele doporučuje, jako kdyby byla její poručník, ať se učí na Oxfordu a nečučí furt do počítače, kdy jí kdo odepíše… Babi by si nejdřív měla srovnat hlavě, na co si tu chce hrát, než nám své pravdy vyblinká na sklo, chm… :(

 • Gargamel

  Pro DanijeluA nebyl Basin nějaký sluha nějakého slavného literárního hrdiny? :)

 • carie

  Synátor jde zítra na biochemiijá kvůli biochemii na stejné škole opakovala před 27lety druhák. Bojim, bojim.

 • Babi-Jozin

  to 110/krmici/,106/blbince/111/neco mele/Danielo.to vsechno jsem zpusobila jenom proto,ze jsem v tobe videla sveho syna,ktery ne na lacine universite venoval 1 rok/ mimo naseho vedomi a svedomi/ ve snaze se dostat do Nintendo room 7.Nevim,co to je,ale byla to draha snaha.Urcite se ted citis stredem zajmu,ale zajmu koho?Nas Ostravakovych „drystalu“.A pro „Blbenku“.:nemam Daniele co zavidet /krome veku/.A „Krmicova“Basin street?Ne elita,ale chudina se tam potkavala a potkava porad.Bydlela jsem tam dost dlouho,abych to mohla napsat.Jinak pro Ostrafuka:Prvni 2 vety su tak fajne a plne srandy,ze se chlamu este dneska.

 • mišin

  šecko nejlepčiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii… k našemu svatku, děcka. a kdo řika, že v sobě nema kusek maleho prcka, tak keca.myslim, že je tady pro každeho dost mista. štenkrovat se to jo, ale nevidim duvod, proč se navzajem napadat.jen tak naokraj – už jste četli pondělni tyden?

 • Ája

  souhlas s mišinem 115Děkuju za přani, jak za sebe, tak i za ostatni, bo kdo rad čita Ostravaka, musi mět „veselu a hravu“ dušu děcka(použivam slova Ostrafucka). Souhlasim s mišinem, že pro každeho je tu dost mista. Ja osobně se rada přečitam kidy jak Ostrafucka, Ediska, Krleša 3x….přes Danijelu až po Babinu z Bažin … a ostatni. Enem pište, pište, pište – měla bych vas už počitat do rodiny, když každy děň (spiše noc) vas mam fšecky nakvartyrovane v obyvaku. Brzo budu na vas zavisla.P.S. Pondělí týden jsem nečetla. Oč tam jde?

 • Edisko z Těšina

  Pro 116 – Ája„Týden“ je zgruntu fajny cajtunk, kery vychaza dycki v ponděli (a něni drahy, enem 30 korun za 108 stranek kvalitniho tisku kvalitnich članku, v předplatnem 22 korun). V poslednim čisle 22 z 29. května tam byl rozsahly članek od Ivana Motýla (jesli se pamatujete na Güntera Motýla, co pisal po převratě do Moravskoslezskiho tag, tak Ivan je jeho synek) o nařeči ve Slezsku. Članek je avizovany aji v zahlavi obalky eleganckym nadpisem: Nejkrásnější jazyk mají lidé ve Slezsku – Tajemství a kouzlo nářečí na severovýchodě země“ (potem něbuď hrdy, že?). V prostředku ten fajny material začina na straně 36 pod nazvem „Slezský baylon“ a Ivan tam parurazy zmiňuje i našeho ostravaka (a jak je viděť, ostravak ma mezy svojimi ctitělkami aji moc švarne pyščki – na koňcu članka, na posledni fotce je tam vyfocena jakasyk Terezka Křepelkova, „sedmnáctiletá čtenářka tajemného autora“… :-)Pro něznalce vyraza cajtunk (z těšinskeho jidiš a možna tež z prajzke) = časopis :)))

 • krmič

  to 114 Babi-JozinTen text jsem samozřejmě nevymyslel já, jenom zkopíroval. Ale existují i jiné verze té písničky, kde se o elitě nemluví. A to je fakt, co píšete? To je teda neuvěřitelná náhoda se strefit do Jozin z Basin (Street)! :-)

 • Krleš, Krleš, Krleš

  Pro 116 ÁjuMilá Ájo ! A to sme se tam všeci do teho kvartyra vlezli ? A zebuli sme se aspoň, abysme nezadeptali cely tepich ? Včil sem deprem pochopil, čemu mě rano tak pobolivala čepaň, bo sem se misto spani smykal po navštěvach. Ale stejnak musim konstatovat, že mate moc dobrý vkus.

 • Danijela

  NULLUM ESR IAM DICTUM, QUOD NON DICTUM SIT PRIUSNic není řečeno, co nebylo řečeno už dříve.Poznámka mého dědečka k výroku:Nechte tu kočku na pokoji! Tu jsem slyšela mnohokrát…

 • Danijela

  EST !!!oprava překlepnutí

 • Klerenc

  Danijelo,jdi uz s tema svojima hlaskama nekam….tohle nejsou stranky „Prestizni filosoficke fakulty“!!!!Tam by sis asi podebatila dobre…tady jsi trosku „out“.

 • Danijela

  Už budu držet pusu a nehledat písmenkana tastatůře…

 • krmič

  ad 120Marně přemýšlím, kde je tam nějaká kočka?

 • sari

  energodrijakina soustředění je dobrý speed8,nicméně nepřehánět bo dalšího mudrca tahle republika nepobere.

 • Ba/Jo

  to 124 a Klerencovi a KrmicoviHalo kamosi,hlasi se opet Jozin z vysfetlifkama k temu Daniele kocuru.Dedovi /on/ona- z teho ma Daniela ty mindraki/ mruka kocur 10x za rok pod oknem,jak chce zrovna spat /deda/A bo Daniela je Poliglotka,tak to prelozil pro nu do jazyka este neuzivaneho v Bruselu : Lat iny,bo kazdy bruselski jazik je iny,to da rozum.Klerenc,neboj se ,Daniela nas neznici.Krmicovi:Sem tak rad,ani nevis jak,ze si se neurazil za muj komentar.Celu noc sem polykal ty lentylky,jak mi doporucil Ostrafuk a mam novu energiju na ten boj s filizofku.Mam tez nove podezreni,ze Ostrafuk je fakt Ostravak.Cemu?Mala analiza.My anglofili piseme fuk,rikame fak.Temu:Ostrafak a to uz je kusek od Ostravaka.V kazdym pripade mam nesmirnu radost,ze ste me po minulych dizkuzach neukamenovali,nepotopili/to by neslo tak lehce bo ziju v bazinach/ a nespalili/bo nevim co by zrobila Daniela,slamu,seno,nebo patyki?Zdravim vas zablacenu tlapku.

 • betinka

  No, Ostravaku, teba citat mozem stale, aj ked z Kosic pochadzam a uz mimo republiku (tu federalnu i tu samostatnu) 25 rokov zijem. Hej, ale tvoje drby dobre su…. Stale ma fascinuje, ako niektori ludia nechapu tvoje „referencie“, a tak sa citim strasne dobre, lebo ja ich vacsinou chapem, aj ked nad tymi novymi, niekedy komercne ci novo-politicky naladenymi, musim trochu rozmyslat, ale, hej, je to vyzva, tak pokracuj dalej… Man, na Stodolnu urcite toto leto dorazim. V Ostrave je hej!

 • Honza Dave

  Drzim palce ostravaku !Vsak se taky ted ucim na zkusky. Ale v Brne na FCH VUT. Ja si varim kvalitni zeleny caj, sem tam nejakyho toho Rudyho byka, ale IMHO je Semtex lepsi a levnejsi, ale nikdy ne vic nez jeden denne, uz kvuli tomu, ze je to sladke jak hovno z nutrie (a taky kaloricke) a tabletky ginka. Ty taky lip prokrvujou cely telo, takze ti pri uceni nebude v tomhle kosyginu zima na nohy :-). Naky moc drsny drogy neber. To das, jeste jednou, drzim palce.

 • Ailen

  Dobré!Stručně a jasně:1. Super stránky2. Super článek3. Super blog4. Super knihy5. Prostě super!

 • Ája

  pro Edisko 117Edisko z Těšina, moc děkuju za podrobne vysvětleni a poučeni. Na druhe straně (bo sem znala věci) bysem chtěla enem trošku poopravit tvoju poznamku že „Ostravak ma mezy svojima ctitělkama AJI moc švarne pyščky“ na tvrzeni, zakladajici se na podloženych dukazach, a to že „Ostravak ma mezy svojima ctitělkama ENEM same moc švarne pyščky“. Šak se přyď podivat mezi Ostravakovu partyju!

 • Ája

  pro 1193x Krleš! No, jeden ma velke srdce a druhy zase obyvak. Ale hosty si vždycky vybiram – a v tym připadě čert vem zdeptane tepichy. Všimni se, že sem šla do sebe a navštěvni hodiny sem přesunula na unosnu hodinu, aby ses do zitřka stačil aji vyspat. Bo skus promluviť na něvyspaleho chlapa! To potem něboli pala enem tebe.

 • mM

  J.Nohavica – StBJaromír Nohavica přiznal spolupráci s Stb. Co z toho plyne?V pondělí jsem poprvé narazil na článek o Jaromíru Nohavicovi a Stb. V úterý na další, večer už to bylo leckde. V RESPEKTU se prý konečně přiznal, že opravdu byl v Stb. Tedy – přiznal & Nejprve byly v Ostravě nalezeny jakési dokumenty, kde se měl zmínit o setkání s Krylem, Kohoutem a prý dalšími disidenty. Byly prý nalezeny v archivu někdejší Krajské správy StB v Ostravě a šlo o jakýsi sedmistránkový fragment Nohavicova spisu.Tak se to tam prostě 16 let povalovalo, až někdo hrábl do toho správného koše? Až poté se Nohavica přiznal. Zpráva byla na závěr zmanipulována a Nohavicu doslova ospravedlnila s dodatkem, že nic podstatného na kluky neřekl, ač bylo jedno z jeho dvou krycích jmen pramen, a že jde vlastně víc o důkaz, jak se na lidských osudech podepsal zrůdný komunistický režim. Chudák Nohavica & Nohavica sám nakonec prohlásil, že se všechno svým fanouškům pokusí vysvětlit. Nechyběl ani odkaz na Karla Kryla, který Nohavicu kdysi osočil, že by měl o své minulosti hovořit. A nejen jeho. Pak umřel. A jak mi to celé připadá? Jako další předvolební téma. Soudruzi mohli Nohavicu hodit přes palubu už dávno. Neudělali to. Proč až nyní, před volbama, co když někdo chtěl říct asi toto? Podívejte, i takový slušný lidi tam byli, tak se už nebojte a nekoukejte na nás tak nedůvěřivě. Prostě to tak v té době bylo, my s tím už nic nenaděláme a proč se pořád dívat dozadu? Teď to máme v rukou my.Nohavica prostě zase odvedl svou práci, aniž by se o to byl příliš zasloužil, 16 let po roce 89. Posloužil jim, musel, protože na něj něco měli, protože jim to kdysi podepsal. Jak cenné. Pročpak asi zůstalo eso v rukávu až do nejzuřivějšího předvolebního boje, jaký naše země za posledních 16 let zažila? A proč byl Jaromír Nohavica tak hloupý, že si myslel, že tohle se nikdy nestane? Jelikož jich tam bylo z celé české umělecké usedlosti tolik, že když viděl, jak se postupně vytáčejí a mlčí, udělal to samé? Nebo to byla jen čirá zbabělost? Skutečně si myslel, že už je natolik NĚKÝM, že má vyhráno? Chyba! Tajné služby nejsou mrtvé ani po změně režimu a kdo jednou podepsal, nikdy se neodpíše (je to jako stvrdit svou krví ďáblu) a jako spící agent může jen čekat, až přijde jeho čas. Byť by jeho úloha měla být tak prťavá, že bude muset pouze přiznat. I to je totiž před letošními volbami DOST. Až příliš lidských srdcí ohřál svými písněmi Jarek Nohavica. Bohužel však, narozdíl od zmíněného Karla Kryla, zůstal jen naivním, ustrašeným dítětem, které se nyní ROZHODLO UVÉST VŠE NA PRAVOU MÍRU, pardon – na levou. Bohužel až poté, co někdo vyštrachal důkazy.

 • ostrafuck

  velkemu m s malymJa vim. A tobě je lito, že tě tenkrat k tym tajnym něvzali. Marne, o take boraki neměla zajem ani estebe. Zkus to včil, je nova doba a aji kdejaka nula može byť slavna. Už se těšim na tvoju tvorbu.

 • Edisko z Těšina

  Pro 130 – ÁjaAji, je mi jasne, že mezi ostravakovymi ctitělkami su enem same švarne pyščki (a zgruntu fajne baby :-))) Chistal sem se na křtiny posledni knižki, abych poznal celu tu fajnu partyju, ale pustily se do mě bacile, naraz sem byl chrobalivy tajak suchohřyb na koňcu zařy a kvuli temu sem se nemoh tej srandy zučastnit (a to sem byl hlavně zvědavy na pani Repronysovu :) Ale o tym, že ostravak ma ENEM švarne ctitělky nepochibuju ani v nejmenšim, mlazg, sory za přecvak na klavesnicy ;-)132 – velkemu m s malym – na tvoje tvrzeni něma smysel vubec reagovať, tajako ostrafuck by to asy nikdo lepši neřeknul. Ale na rozdil od ostrafucka se ja na tvoju tvorbu ani jaksyk moc netěšim, chm…

 • mišin

  edisko, bylo mi jasne, že nějaky zasvěcenec fundovaně poskytne info o članku, ktery sem měla namysli. nedivim se, že si to pravě ty :o) musim ti ale řict, že ta gryfna oma vyfocena na krchově je tež sympaticka a klidně može i ona ostravaka čitať.ajo, nechci ti přidělavat praci, tak si budu napřiště raději boty sezouvat. tepich se blbě čisti zedřene kolena, zedřene zada přece ti nezhuntujem tělo.kdykoli soudime druhe na zaklade předkladanych dukazu, měli bychom si uvědomit, že jejich současna podoba už neodpovida minule skutečnosti. subjektivni interpretaci lidi, časem, předavanim informaci jakymkoli zpusobem dochazi ke zkreslovani. kdo muže s klidnym svědomim řict, že tohle a tohle je naprosto pravda? i sami v sobě si sve vlastni činy upravujeme. kolikrat i nevědomě.

 • Edisko z Těšina

  Mišin – Štymt, ta gryfna oma z prajzke na tym řbitově…… patřy podle mě auzgerechnet mezy tu furu zgruntu fajnych bab, kere tu žiju a kdovi, esli sem tež do tych našich kidancu nepřyspiva :-))) Kukam sem často a čekam na dalši ostravakuv dřyst, ale jaksyk se nemožu dočkat – beztak je to tym, že Ostravak bifluje na ty zkuški, už aby měl po nich… Uvidime přišti tyden, to nam beztak poreferuje, jak to šecko dopadlo. A bo čekam přy ostravakově inteligency, že ty komisaře roznese na kopytach, tak zase bude nepochibně sranda, no ni?

 • děvucha z Prajzke

  Poščaj jim svuj slovnik!Že aby ti teš v tej praze rozumněli, dyž my mame tě kratke zobaki! Držim ti všecke svoje pazury!

 • Babofka

  Dopis zufalcaMili ostravaku,je nejvisi cas abys cosik napsal,bo vsecki temata su uz vycerpane,a zacyname se opakovat,inyma slovama,vyschnul nam pramen ,zbyva uz enem Staropramen.Moja stara stravila hodiny u tvojeho webusajtu,mjel sem fajny klid a naraz je neklid.Tuz moja prosba:pro klid starych aji mladych chlapu rodin,napis uz cosik.To je jedno co,bo je to furt stejna hlupota ale plno chlapu ma potem 3 dni rodinny klid.A vetsinu temu,bo moja stara je rada,ze tvoja mama neni jeji tchina.Tuz ostravaku mysli na nas stare chlapy bo raz budes tez stary chlap a budes rad ze se kajsik vynori jakysi ostravak.

 • berusak

  halooooooo, kde jsi?Ostavaku, co provadis, se po tobe slehla zem, ci co? Nebo uz te to nebavka? Pisem; pisem….

 • lucka

  neseklo to s nim?si taky rikam ze se dluho nic nedeje!jen jestli to s nim neseklo,pac jestli poslech vsechny ty fetaky tu toz to nemusel prezit!tech sracek co tu vseci doporucuju…nebo sedi na hajzlu a sere :-)

 • Babofka

  pro LuckuSem rad ze nesem sam naplneny starostma.Tvoja dijagnoza-sracka-je dost logycka,po tych dryjakach do kerych ho vsichno bonzovali./ostravaku,znas ten vyraz?/Tuz co ted?Pro klid nasich rodin a pri predpokladu,ze Ostravak travi svoje chvile na hajzlu,je zapotrebi doporucit leciva proti sracce.Odbornici mezi nami,a tych neni malo,dejte hlavy dohromady a piste,jak dat Ostravaka dokupy.A myslite tez na me.bo del uz to s tu svoju Buchtu nevydrzim.Zufalec v poslednim tazeni.

 • Reiko

  Je to divné…Kdoví co se stalo. Třeba nevydržel výsledky voleb a emigroval.

 • kurna, tak tu chci napsat, ze uz mam abstak a vidim, ze v tom nejsem sam :)

 • Panda

  Tak co?Kaj je ten cyp?

 • jura

  pomoocprosím už něco honem napište nebo to se mnou jebne….musím se učit na zkoušky a bez pravidelné relaxace nad deníkem se nenaučím nic :(

 • MP

  určitě neemigrovalnejspíš je v praze na zkoušce

 • nena

  Dalsi zoufalecTaky mam abstak. Jsem na dovolene na konci sveta, zoufale jsme shanela internet, at se pobavim novymi drysty a ono neni cim…Doufam, ze s tim abstakem nebudeme muset bojovat jeste dlouho, ostravaku ostravski, prosim !!!

 • Petra

  Hodně štěstí u zkoušekDržím všechny palce!! Nandej to té komisi v Praze.

 • Fišta a Pišta

  Je to možne?Kurdybele, to se už něda vydržeť! Ostravak, zrub te zkušky čim jak nejspiš a honem tu cosik dřistni, bo ten stres z voleb a bez tvojich heftu je něsnesitelny!

 • pařez

  Tuž ostravaku ukaž te komisi u těch zkoušek že si svědomity chytry a to si no ne? Pak jim to jim to vratíš jak ten Bob sen klar..

 • ***

  *Ostravaku, jako 1. gratuluju ke zkouškám! Nepíšeš, bo si po úspěchu v lihu.

 • všelijak

  Ostravaku, robil si fakt zkuški? Nakandidoval jsi nakonec na poslanca? A teď vymyšlaš koalicu?

 • no roune

  Ostravaku pohni trochu

 • Kedy bude dalši dřyst?Ahoj Ostravaku, vždycki mi zdvihneš kutiky úst a , vždycki s nádejou klikám na odkaz, že sa tam objavý nový „dřyst“, no furt ništ. To si ništ nezažiu, čo by stalo za nabušenie do klavesnice?Nemaš nahodou nejake dllllhééééééééé pauzy???Oravka Ivanka

 • Mudr.Dr ScPh.Herman Hormonalis

  Vazeni Ostravakovi milovnici a sympatisantiPodle meho skromneho vedomi a svedomi a hluboke a dlouhodobe analyzy /od prosince 04/ tohoto zvlastniho mladika/mladice trpiciho typickym Oidipovskym komplexem /dominantni matka,sestra , ustraseny,konfliktum vyhybajici se otec/,jsem presvedcen,ze vas idol pouzil kombinaci poradcu 41 a 91 a travi prijemne chvilky se tremi 91ckou doporucenymi osobami zenskeho pohlavi.Nechte ho,prosim, v klidu,nebot vase touha dostat ho zpatky mezi nas /vas smrtelniky mu muze zpusobit nenapravitelne skody dychaciho traktu.V urcitem momentu prijde chvile,kdy …cas oponou trhne…a Ostravak se objevi,vylecen a se zkouskou diplomem potvrzenou.dr. Hormon,tel 007,1.konsultace zdarma.

 • Greta

  Ostravaku, zijes??!!Ostravaku nezlob a piš, prosíííííííííííííím. Jak myslíš, že se dá vydržet celý dlouhý den v práci, když se nemám s kým zasmát??????????????????????????? Taky se učím na zkoušky, ale asi to nedám, když nemám žádné čtení na zpestření!

 • Arkady

  Zkouska dneskaA kdyze vlastne ten Ostravaktu zkousku dela, dneska ? Abychom mu nezapomeli drzet palce…

 • Oznameni vsem priznivcum ostravakaOstravak ostravski neprezil infarktove volby. Bylo toho na neho moc, cest jeho pamatce! Budeme vzpominat, i do fanklubu se prihlasime. Bylo to prekrasne a bylo toho dost (tak akorat). Nezbyva nez jit zas o dum dal:http://www.brnak.bloguje.cz/

 • funebrak

  Dalsi alternativyTaky se muzem presunout sem:http://moravak.bloguje.cz/nebo i sem:http://prazak.bloguje.cz/http://videnak.bloguje.cz/ale nejzajimavejsi je to bezpochyby tady:http://slovak.bloguje.cz/ackoli toto je tez dobre:http://krnovak.bloguje.cz/

 • mM

  OSTRAVAK.Neni ten vas Ostravak take byvaly agent StB? Jak ten Nohavica?

 • Tom

  blogytuž jsem prošel všechny ty alternativni blogy a musim rict FUJ, sproste kopirovani a snazeni se o nic… ostravaku čekám pln očekávání další příspěvek z života:_)

 • wef

  for [160] :ty si piča…ostatnim sorry za ten vyraz..

 • to je jedno

  to 158, 159Už chybí jenom http://www.pica.bloguje.cz. I já se omlouvám.

 • BlackMamba

  "Blogy"Taky jsem prosla ty bolgy….no blééé…humuuuus!K „blogujicimu“ Prazakovi se radsi nebudu vyjadrovat.Ostravaku,uz neco napis,kujva:-)

 • oki

  to>BlackMambanemuze uci se:) jako my vsichni co chodime kajsi do skoly nebo na kurzy

 • Reiko

  Krnovak:-))))))))) Málem sem si ucvrnkla do gatěk. Z „geniálního“ deníku Krnovaka:Ahoj vítám, vás na stránce jednoho krnováka prosím napište mi co byste zde chtěli mít

 • Slunecko osmitecne

  to 160Neni vase snaha nam znechutit Ostravaka zpusobena tim,ze nekdy/kdysi/davno/nedavno Ostravak mozna odmitl s vami sdilet spolecnou nocleharnu? A dal: V kidu c 132 jste nam uz vysvetlil,ze Ostravak je Nohavica,coz jsme vsichni s diky zaregistrovali.Ted uz se jenom zbytecne opakujete.

 • Vendula

  Já si myslím …… že už na nás Ostraváček pěkně zvysoka kálí, chjo ! Pěkně dlouho žádnej příspěvek :-(((((

 • Neva

  163Úžasné…velmi vtipné, to mě teda hodně rozesmálo…dikes…

 • ros

  to 160Pan mM, se snažil zde otravovat ovzduší už několikrát. Naposledy, zde spojoval Ostravaka s jedním STBákem. Bylo krátké spojení, ale omluva žádná. Teď zase opruzuje. Vždycky vyleze z nory zasmradí to svou nekonečnou záští vůči všemu a doufejme, že zase zaleze. Prosím, už nevylézejte a zůstaňte zakyslí v té své emigraci.

 • Sari

  solidaryta…kurnik sopa, je to jakesik dluhe to cekani. Citim, ze to bude vyzva: Zacnite tez cosik robit sami a necekejte, az Vam kdosik cosyk, tu ci onde, nadrysta. Mam tu ze solidarity otevrene Kamikaze a jedno kafe a cekam co to udela. Zatim to neni to, co byste cekali….i kdyz to zajidam tvarohovym jogurtem a kabanosem.Ale jak je venku furt ten duben, tak se mi zda, ze je to primerena kombinace pro jakez-takez ziti.

 • mama

  Zase nic???:((.

 • ostrafuck

  Ja děcka něvim, ale tak se mi jaksyk pozdava, že se synek kula kajsyk u mořa.Tu Aja – ty scuki v obyvačce su fajne, akurat mě smoli Krleš, že s sebu dycki smyka oba brachi, bo pak je malo bab. Tu Mišin – tuž a co ty vlastně na tym tepichu robiš za aerotyk, že maš dodřene kolena aji zada.

 • funebrak

  to 163Omlouvam se za neuplnost. Napred jsem myslel ze si delas srandu, ale seznal jsem ze ne a pica.bloguje do vyse uvedeneho seznamu plnym pravem nalezi:http://pica.bloguje.cz/

 • babi

  to 173Jak to malo bab,kdyz ja sem babi ale s tvrdym y,takze mnozne cislo a je nas tam u te Aji az moc.Tak se zas zitra scuknem?Tez ku mne dosli zpravy,ze Ostravak je ona a ze lezi z miminem /malym chacharem/ na Fifejdach.Za tri dni ma jit dodom a hned pry zacne referovat,co se vsecko zmenilo.

 • mišin

  ostrafucknezamyšlena přihravka na smeč tveho břitce trefneho komentaře. jedna mula pro tebe :o) no co, běžne domaci prace přeci. neřikej že tobě jsou cizi. nebo maš snad obě ruce leve?

 • Krleš 3 x

  To 173 OstrafuckJake brachi smykam, žadne s sebu zasadně neberu, bo a) dycki vyžrali všecki chlebički a mandle a bo b) se braši za mě styďa, ale fakt nevim čemu, nemaju k temu žadny duvod. Když už, tak beru s sebu leda tak jakusi sestřenicu, ale je to rok od roku jakesi slabši. Že by ty baby ztracaly dobry vkus ?

 • alex

  nedá mi toDanijela se odmlčela, tak můžu bý za chitrou zase chvíli já. Připojuji se k obecnému smutnění, že se Ostravak odmlčel a že už není nad čím vtipně dřístat. Všichni tu vaříme z vody, rádi bychom se před ostatními vytáhli jak malé gatě, ale všechno už bylo řečeno a všichni si v těch svých obývácích sedíme smutně sami. Jako vždycky a teď se začíná ztrácet jediný společný zájem. Trocha sentimentu při večeru. Zdravím všechny kdo sem vchází s dobrými úmysly, a těším se, že snad už tuto noc se dočkáme…… alex

 • lepši něspominat

  no jo, z hovna bič něukrutiš

 • Ája

  to fšeciNo, Ostravak sklada skuški z vědomosti a my fšeci z trpělivosti. Jak to da on, tak to vydržime aji my, no ni? Šak je nas na to dost!

 • 163

  to 174Tak to se povedlo, já jsem to myslela skutečně ze strandy.

 • AD > 132 , 160Toho člověka, co Vám tady opět „přispěl“,znám. Od doby, co tady poprvé zaútočil na Ostravaka Ostravskeho s nim vedu verbální boj na různých webech a protože p.mM došli argumenty, přenáší tento „žabomyší“ spor na osobní rovinu. Dovolte, abych Vás, čtenáře OSTRAVAKA seznámil s tím, co jsem mu poprvé – a naposledy napsal v mailu: Ing.Miroslav Malbek Oberreinbach 28/8 St.Johann im Pongau 5600 (S) Österreichtlf: 0043 (0) 6412 5587 Mailbox: 123480854@seznam.czMiroslave Malbeku,Neboť jsem se dozvedel,ze se me pokousite zcela trapne diskreditovat přes nejake eroticke www,rozhodl jsem se poprve a naposledy reagovat a ozvat se vam osobne zatím jen pisemne.Vidim, ze práce v chemickem prumyslu se na Vas podepsala i po dusevni strance. Domnivam se,ze by jste mel,nejlepe neprodlene, navstivit dobreho psychiatra,neboť se domnivam, ze se u Vas rozviji stihoman a paranoia,mozna i další onemocneni, které však nemohu posoudit, neboť nejsem lekar. Vse zacalo, když jste na webovych strankach města Hranice u Ase: http://www.matejovic.webzdarma.cz/ Zcela bezduvodne napadl v Guest Book provozovatele techto web.stranek p.Rudolfa Matejovice jakymisi blaboly z Vasi mysli,ze je pohranicnik, který ma toho hodne na svedomi atd. Ostatne, vase vyplody jsou tam v Navstevni knize stále ke precteni. Pote,co se pan Matejovic proti Vasim vypadum ostre ohradil a i s mym prispenim se vse vysvetlilo,jste opet napadl jineho provozovatele,znameho pod prezdivkou Ostravak Ostravski, který provozuje tento blog: http://www.ostravak.bloguje.cz/ Opet stejny scenar, stejne, velmi hloupe urazky a Vase blaboly.Pikantni na cele věci je,ze ac tak rad bojujete proti byvalemu rezimu (trochu pozde, v roce 2006,nemyslite) a jeho praktikam, nemel jste se nikdy odvahu podepsat a vždy se skryval pod jakymsi nic nerikajicim nickname mM. Poté jsem se zacal o Vas vice zajimat a zjistil jsem,ze se objevujetete na webu,kde se verbalne realizuji především emigranti z Ceskoslovenska.Vskutku, je to tam dobra společnost, zejména pan Rostislav Hedvicek,byvaly obyvatel města Kojetina, který musel emigrovat z CSSR,neboť mu hrozilo trestni stihani za rozkradani majetku,jak jsem se docetl na tomto webu: http://www.militaria.cz/index.php?ac=readcomments&idcl=351&uin=313308e8da5b Zde je mimochodem ulozena i jeho posta,ci spise spamy, kterymi obstastnuje ruzna fora a kde, mimo jiné vyzyva k obeseni prezidenta České republiky, k popravam obcanu CR po vzoru zpusobu, které praktikovali Rudi Khmerove za hruzovlady Pol Pota v Kambodzi a k bombardovani České republiky armadou USA. Myslim, ze to plne vypovida o tom, co je to za člověka a proc mu dosud vláda USA ani po 20-ti letech neudelila americke statni obcanstvi o které tak usiluje a proc tedy tento clovek zije na Floride s kanadskym cest.pasem.Poslednim vystrelkem této osoby je snaha o vydani knihy Sametovy Auschwitz, kde hrubym zpusobem urazi pamatku veznu, kteří zahynuli v tomto vyhlazovacim tabore: http://www.fantasyplanet.cz/origami/art.asp?id=177&type=D Ale to jsem ponekud odbocil&Snazil jsem se pochopit Vase jednani: umim si predstavit, ze starnouci, téměř 60-lety osamely homosexual to nemá v konzervativnim malem meste jako je St.Johann im Pongau v Rakousku lehke. Nicmene, mel jste k pobytu zvolit jinou, liberalnejsi zemi, třeba Holansko ci Dansko.Zijete,patrne, z ne moc vysokeho duchodu a jedinou Vasi zabavou je realizovat se na ruznych diskuznich forech, podepisovat petice apod.Neboť az doposud jste nenarazil na nikoho, kdo by Vam oponoval, bylo vse v klidu.Nicmene, potom jsem se dostal na tento web: http://wikipedie.blogspot.com/ i já, poté, co jste zacal pro zmenu urazet moji osobu, jen proto, ze jsem vykonaval sluzbu u Pohranicni straze CSSR. U tohoto se na chvilku zastavim.Za svoji sluzbu u Pohranicni straze v tehdejsi CSSR se nestydim,nemam ani za co. Slouzil jsem od roku 1985, kdy podminky byly zcela jiné,nez v 50-tych letech. Nikdy jsem nebyl nucen pouzit sluz.zbran, i když me to tehdejsi predpisy dovolovaly, nedopustil jsem se ani zadneho trestneho cinu, jak podle tehdejsich,tak i dnesnich zakonu.Tuto skutecnost konstatovaly i Proverkove komise, takze jsem zustal i u nove vybudovane Pohranicni policie, odkud jsem odesel na konci roku 1992, neboť tehdejsi politici rozbili Ceskoslovensko a ja se neztotoznoval s tim, abych slouzil lidem, kteří tuto zemi rozdelili. Ale,abych se vratil k puvodnimu tematu: pokud nejste pane Malbek schopen argumentovat na nazory jinych, v tomto pripade me, jinak, nez snahou o diskretitaci přes nejaky eroticky server,který mozna sam často navstevujete jinak,nez jakymisi vyplody Vasi mysli, jinak, nez rozesilanim těchto vyplodu na mailove adresy mych pratel,pribuznych, manzelky apod. tak Vam opet nalehave doporucuji navstevu dobreho psychologa ci psychiatra. Verim, ze dobrá terapie,spolu s tlumivymi medikamenty Vas opet navrati mezi normalni lidi. Dále Vas vyzyvam, aby jste se prestal otirat o moji osobu, mou rodinu, pratele a další.Mel jste k nim pristup, neboť na rozdil od Vas, se neskryvam za nick mM,ale mohu na svých webech uverejnit,kdo jsem, kdo jsou moji blizci, uvest jmena i fotky.To jen Vy se skryvate,asi k tomu mate sve, neciste duvody,jak uz jste ostatne prokazal. Uvedomte si,ze za tohle nemuze byt na Vas hrdi ani Vasi spoluobcane v St.Johann im Pongau a snad ani vasi internetovi pratele na vasem webu.

 • Naďa

  Tak to je hustýa) jak jsem závislá na výborném blogu – v práci zůstalo jen to černý kafe a sladký koblih a příděl duševna nikdeb) jak u někteří čtenářů ten absťák vyplavil na povrch jejich vlastní vnitřní trable – už aby byl ostravák zase O.K. c) jak mu musí být asi ouzko, když tak dlouho nemá důvod sednou a psát

 • Naďa

  Proč se na hlavní stránce vpravo neobjevuje červen 2006 – musím vždycky otevřít květen 2006 zajet až na konec kidů a pak poslední řádek skladiště, což je zdlouhané.Já to s PC moc neumím, nedělám nějakou chybu ?

 • MM

  Pohranicnik, Zdenek z OstravyZdenek Vr., dispecer u fa. ABAS v Ostrava – Privoz, zalozil min. 15 profilu (viz Militaria), uziva radu pseodonymu a svoje pitomosti umistuje vsude, kde mu to dovoli. A to prosim v prac. dobe … neuveritelne(!). Misto aby hlidal, pacha trestnou cinnost. Jak typicke pro postkomunismus.Jen hlupak nepozna, ze komentare 132 a 160 napsal sam tenhle exot, ktery pak odkazuje na jim predem zalozeny profil. Pokousi se tak primitivne zesmesnit a zdiskreditovat nejakeho „mM“ v Rakousku, k jehoz jmenu se nahodou dostal.Dotycny mu totiz rekl pravdu o jeho hnusnem povolani lampasaka u PS, na coz je blb dodnes hrdy. Viz diskuze zac. lonskeho zari (dole) zdehttp://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=44172 O bezmeznem „hrdinstvi“ PS-aku a jejich „obetavosti“ si lze udelat predstavunapr. zde a na odkazech v clancich i diskusi.http://wikipedie.blogspot.com/2006/06/statistika-elezn-opony-v-ssr.htmlhttp://wikipedie.blogspot.com/2006/06/obti-pohranin-stre-v-80-letech.html

 • AhojJa děcka něvim, ale tak se mi jaksyk pozdava, že se synek kula kajsyk u mořa.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>