Tyden v polotranzu

Přypadam se tajak potapěč, kery se vynořyl po šesnastce na udržbě ryb. Zažral sem se do teho učeňa tak, že sem malem v sobotu přetahnul přes pysk mamu, kera mi bechla kastrolami s gulašem na stul. Zleknul sem se, že zloděj, bo se jaksyk něpamatuju, že bysem ji dal kliče a esli ja, tak to ji je musym zas honem zebrať, bo ta by byla schopna mi přerobiť kvartyr k obrazu svojimu.

Mama mě prvni prohledla zkušenym okem dochtora samouka a pry esli nejsem chory, že mi jaksyk žhnu oči a sem cely rudy a jaksyk divně sebu cukam. Rači sem to honem zamluvil, bo jak by sem ji řeknul a ukazal, co sem všecko do sebe nalel a tež ze sebe vylel, zavolala by mi zachranku. Asy mi to zežrala, bo hned nato se začla stěžovať na fotra, že zas něchce isť voliť, vul jeden stary. Jak sem byl eště zblbly z teho přepadeňa, chvilu sem dumal, esli tatu zas vybrali za porotca Mis farački, ale až podle maminych nadavek mi zecvaklo, že je vlasně sobota a nejvyši čas. Než mi začla šňupať po kvartyře a přestavovať nabytek, poděkoval sem, nacpal ji do igelitki bebechi z minula a něnapadně ju vystrkal na chodbu.

Probral sem tu kupu letačku, kere našla u schranek a hodila mi ich k žradlu. Volebni listki byly až dole, tuž sem listoval a pojed gulaš. Taki vlasně předvolebni. Celkem mě překvapilo, co za chachary se chce cpať do te sněmovni. Pravil sem se, že to na dalši volby (esli eště jake budu) tež musym zkusyť, bo kdo raz nězaložil aspoň jednu stranu, či někandydoval, tajak by něbyl. Tuž to musym dohnať.

Jak sem dojed, docvaklo mi, že už moc času nězbyva, tuž sem vystartoval jak razovity občan města z pracaku a odvolil na posledni chvilu, bo sem přecy řadny a uvědoměly občan, no ni? Aspoň tak to o tych, co vola, tvrďa ti, co ich potřebuju. Na to male nědorozuměni s jednym pajtašem z komise sem se rozhodnul honem zapoměť. Jak sem vletěl do volebni mistnosti, lapěl tam sused z přyzemi z protějšiho baraku, kery mě něma moc rad už od děcka, bo sme se raz s parytju cestu ze školy vsadili o saček ceček, kdo mu našči do oken. Tuž šak každy byl v mladi pohlupavy, no ni? A co – něma mět tak nizko okna. Tuž a ten, jak mě viděl, pravil že medyjalni hvězda přychazy. Trochu mi zatlo, bo sem to něpochopil, až potem, jak začnul dal vyryvať, že tu už žadna televiza, kera toči opozdilce neni a jak sem přyšel na doslech, šeptnul, že možu isť do dupy. Chtěl sem ho trochu potahať za šlajfku, ale potem sem se spomněl, že sem řadny a uvědoměly občan a něvšimal sem se ho. Enem sem se uvzal, že až zas pujděme s Marcelem z knajpy, zkusym překonať svuj děcki rekord.

Zbytek vikenda sem stravil střydavo u kisně a u učeňa, ale už enem tak zlechka. Celkem sem se těšil do roboty, bo sem byl zvědavy na naš ruznorody kolektyv.

V ponděli sem dorazyl trochu pozdějši, bo sem musel po sto rokach na očkovani, ale vlez sem do teho nejlepšiho. Chlopi se hadali jak stare babki nad lacnu halenu na burze, kery je věči hňup, bo volil ty něspravně zabarvene. Franta nadaval na hňupski věčinovy system, tuž mi došlo, že hodil listek grynhornum. Ladik enem pocumlaval čibo něch zkape z teho svojeho oranžoveho hrnka a cedil mezy plombami, že bez něho se nikdo v robotě ani ruki něumyje. Roby z vedlejšiho kanclika každeho otravovaly s tym, že Mira je nejšvarnějši synek. Na to Jaruna, že ni, že nejpěknějši je Bursyček, tuž na chvilu přehlušily chlopy, jak se doštěkaly jak když vypustitě kočku na vystavě čoklu. Ani im něvadilo, že tu ani jeden z nich někandydoval. Mezytym Jura lepil na zeď plagat te mlade blonďate rude Soně, pro keru je historyja uzavřena kapitola. To nasmolilo roby a jak šel na oběd, domalovaly ji černe zuby a rohi. Jak se Jura vratil, Ladik mu inycyjatyvně něnapadně řeču tych, co slyša očami, nabonzoval kdo je ten pikaso a enem sme slyšeli ryk, jak Jura vtrhnul vedle s centrofiksem. Za hodinu by namaloval aji Moňu v lisu, tuž sem to šel vedle omrknuť a on tam bestyja seděl s robkami nad vaječnym koňakem a vedli koalični debaty. A potem že pry to nějdě.

Škoda, že sem se němoh zapojiť, bo sem zbytek dňa lital kolem cesťaku. Jaksyk se němožu spoměť, kdy sem ho vyplňoval naposledy, možna, že to bylo poprve, tuž sem v tym měl zmatek. Taki cesťak, to neni jak vyplniť su v doku. Lital sem mezy mzdovku, osobnim, Ladikem, sekretařku naměstka a vratnym skoro hodinu jak rogalista ve vichřycy. Ladik mi našel nejlevnějši spojeni do hlavniho města, bo třa šetřyť, němožeme rozhazovať za prvni třydu. Kdyby bylo po jeho, pošle mě v uhlaku. Akurat že ten jeho spoj jel v taku cypatu hodin, to bych musel stavať tak ve dvě a byl bych tam v šesť. Tuž sme trochu podřystali na tema obsah a tvar někerych organu a bo s volem by člověk neměl traviť vic jak pět minut deně a ja už sem nechtěl stracať čas, zašel sem na mzdovku. Tam sem ho ztratil asy pulhodinu a zbytečně, bo mi tam ty dvě vysvětlovaly mezy tym co se spolu dohadovaly, kdo ty volby vlasně vyhral, že vlasně musym na osobni. Tuž nevim, kdo vyhral, ale beztak prohrali obyčejni ludě, no ni?

Na osobnim se robka divila, kery pajtaš mě poslal k nim, jak tu mame logistyka. Ja, taku cedulu znam, chodim kolem ni dycki do kantyny, ale dycki sem se myslel, že tam lapi chlop, kery umi logicki mysleť. No co, šak němam vysoku školu. Tuž sem šel zabušiť, ale nic. Zavřene. Logistyk kajsyk bludil. Jak sem se postěžoval vratnemu, kery šel na tu hnědozelenu dobrotu s ryžu do kantyny, poradil mi, ať se domluvim s naměstkem, kery jedě do Prahi v den mojiho přeskušaňa. Tuž sem se třyrazy nadechnul, bo něrad jednam s moc chitrymi luďami a šel zaklepať u jeho dveřy. Akurat že prd, on tam jel o den spiš, ale vratiť se pry možu s nim. Zasrandoval sem, že bych moh jet pendolinem, na to on zasrandoval, že mě něcha zatknuť za mrhani podnikovych chechtaku, tuž sem zasrandoval nakoněc, že možu jet stopem. To ho celkem nadchlo, ale potem sklamaně pravil, že na to neni v cesťaku chlivek. Rozešli sme se v dobrym a že pry se možu vybrať jaki dopravni prostředek chcu. Možna na to mělo vliv aji to, že sem pochvalil vitěstvi ve volbach.

Tuž hije do Praglu. Akurat se bojim, abych v tym velkoměstě nězabludil.

No comments yet to Tyden v polotranzu

 • King

  Že bych byl první???

 • Ahoj ostraváku, blog parádní. Přeji Ti šťastnou cestu do Stověžaté a hodně štěstí u zkoušek.

 • Marek

  Konečně něco nového. Každopádně držím palce, ať ta zkouška vyjde.

 • irča

  konečněUž sem se němohla dočkať, je vidět, že maš fakt moc učeňa. Tak ať zrobiš ty zkušky.

 • Beth

  takytož fčil tež pojedu do Práglu, ale na tu bitovou siň slavy :-) tak přijď tež ostravaku :-)

 • kmet

  ať se dařítak šťastnou cestu hodně zážitků a fajný veselý návrat aby se brzo klávesy Tvýho P.C. rozžhavily do běla.

 • ani

  to pendolino nedoporučuju. Znáš přece ten vtip s tramvajkou a pendolinem. Bys tam nedojel ani do prázdnin…..jinka fakt dobrý, jako obvykle

 • if

  to 8Jak je to s tou tramvajkou a pendolinem ???????

 • Kajinka

  politik? 😉Sem tuhle slyšela, že se spekuluje, že Ostravak je ostravský primátor…No ta dlouhá odmlka ve psaní těsně před volbama by na nějakého politika ukazovala 😉 Ale čtení je to fajn…

 • to je jedno

  to Kajinka (10):Proboha, kdes to slyšela? Ty asi nejsi z Ostravy, že? Jinak bys to nemohla napsat, protože tak přetvařovat by se asi primátor nedokázal – na veřejnosti hrát blbečka a tajně být vtipný.

 • aja

  ak hodn ě štěstí ostraváčku, ať ti zkoušky dopadnou dobře:-) Čtení opět za jedna:-)

 • Ostravak urcite neni Bobr :))

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku. maš kurevski recht, …… bo v tych volbach při tym našem systemu němožu nikdy vyhrat obyčejni ludě. To je tak asy šecko, co bych na tema polityka chtěl řect. A musym na vecko, bo se mi z ni už zasek zvednul kufer.Přeju ti přy překonavani tveho děckeho rekorda pořadný španung v gaťach, něch to okno temu gizdovi zleješ durchtibank – zvrchu až nadul. Beztak by ti měl byt vděčny, bo jak take sudruhy znam, ti se myli okna enem před prvni majem, aby všecy sudruzy z uličniho vybora viděli, že su vlaječky řadně vylepene a v přypadě trojdilnych oken že su vylepene aji hneda dvě sověcke. Někere zfultane karaktery něpřerobiš, ani dybys jim okna zechcal parurazy v tydňu… No ja, co už tam s nimi, no.

 • mama

  Drzim vsech dvacet.At ty zkusky udelas.Snad si te tam nebudou chtit hned nechat v te Praze??

 • mamča

  no konečně…hned je na tom světě líp, když je co číst :-)Ostravaku, držím palce ať ty zkoušky uděláš. Hlavně hned napiš jak to všechno dopadlo. Ne že nás budeš napínat jak teď!

 • Dana

  Klobouk dolůByla jsem zvědavá, jestli se Ti povede elegantně vybruslit z voleb a Ty jsi opět nezklamal! Pokračuj, hezky se to čte.

 • ander

  Takove přirovnaniby mně nenapadlo, že prý rogalista ve vichřycy:)

 • Krtek

  PendolinoJá myslela, že chceš dojet do Prahy, ne do zůstat někde po trati…dyž uvažuješ o tom pendolinu:-)

 • jurka

  volbytak tvoje kidy mě pobavily nejvice z cele předvolebni kampaně a voleb dokupy,diky

 • Mary

  pendolinoJezdím pendolinem Ostrava – Praha a Praha – Ostrava a ještě jsem nikde nezůstala… Ale když tak může jet ICčkem. To je taky ryhlé a levnější, navíc pohodlné. 😉

 • nena

  PraniTu cestu do nasi maticky stovezate ti docela zavidim, ty zkousky vubec. Tak at je mas brzy za sebou. Preji stastnou cestu a jeste lepsi navrat…

 • hej

  no konečně,to je úleva, díky ostravaku. seš borec.

 • Zaolziok

  Nima to szpatne. Ja a pendolinym radszi niejezdzi, bo zas bejesz stol kajsi u Polomi :-)

 • ostravak v praglutak to se tesim, treba te potkam:)na postrehy z praglu jsem zvedav, vsak je vzdycky uzitecne slyset o sobe zvnejsku, s nadhledem…

 • AD>132,160 – Nabity energetycki tyděň.Toho člověka, co Vám tady opět „přispěl“,znám. Od doby, co tady poprvé zaútočil na Ostravaka Ostravskeho s nim vedu verbální boj na různých webech a protože p.mM došli argumenty, přenáší tento „žabomyší“ spor na osobní rovinu.Dovolte, abych Vás, čtenáře OSTRAVAKA seznámil s tím, co jsem mu poprvé – a naposledy napsal v mailu:Ing.Miroslav MalbekOberreinbach 28/8St.Johann im Pongau 5600 (S)Österreichtlf: 0043 (0) 6412 5587Mailbox: 123480854@seznam.czMiroslave Malbeku,Neboť jsem se dozvedel,ze se me pokousite zcela trapne diskreditovat přes nejake eroticke www,rozhodl jsem se poprve a naposledy reagovat a ozvat se vam osobne zatím jen pisemne.Vidim, ze práce v chemickem prumyslu se na Vas podepsala i po dusevni strance. Domnivam se,ze by jste mel,nejlepe neprodlene, navstivit dobreho psychiatra,neboť se domnivam, ze se u Vas rozviji stihoman a paranoia,mozna i další onemocneni, které však nemohu posoudit, neboť nejsem lekar.Vse zacalo, když jste na webovych strankach města Hranice u Ase:http://www.matejovic.webzdarma.cz/Zcela bezduvodne napadl v Guest Book provozovatele techto web.stranek p.Rudolfa Matejovice jakymisi blaboly z Vasi mysli,ze je pohranicnik, který ma toho hodne na svedomi atd. Ostatne, vase vyplody jsou tam v Navstevni knize stále ke precteni.Pote,co se pan Matejovic proti Vasim vypadum ostre ohradil a i s mym prispenim se vse vysvetlilo,jste opet napadl jineho provozovatele,znameho pod prezdivkou Ostravak Ostravski, který provozuje tento blog:http://www.ostravak.bloguje.cz/Opet stejny scenar, stejne, velmi hloupe urazky a Vase blaboly.Pikantni na cele věci je,ze ac tak rad bojujete proti byvalemu rezimu (trochu pozde, v roce 2006,nemyslite) a jeho praktikam, nemel jste se nikdy odvahu podepsat a vždy se skryval pod jakymsi nic nerikajicim nickname mM.Poté jsem se zacal o Vas vice zajimat a zjistil jsem,ze se objevujetete na webu,kde se verbalne realizuji především emigranti z Ceskoslovenska.Vskutku, je to tam dobra společnost, zejména pan Rostislav Hedvicek,byvaly obyvatel města Kojetina, který musel emigrovat z CSSR,neboť mu hrozilo trestni stihani za rozkradani majetku,jak jsem se docetl na tomto webu:http://www.militaria.cz/index.php?ac=readcomments&idcl=351&uin=313308e8da5bZde je mimochodem ulozena i jeho posta,ci spise spamy, kterymi obstastnuje ruzna fora a kde, mimo jiné vyzyva k obeseni prezidenta České republiky, k popravam obcanu CR po vzoru zpusobu, které praktikovali Rudi Khmerove za hruzovlady Pol Pota v Kambodzi a k bombardovani České republiky armadou USA.Myslim, ze to plne vypovida o tom, co je to za člověka a proc mu dosud vláda USA ani po 20-ti letech neudelila americke statni obcanstvi o které tak usiluje a proc tedy tento clovek zije na Floride s kanadskym cest.pasem.Poslednim vystrelkem této osoby je snaha o vydani knihy Sametovy Auschwitz, kde hrubym zpusobem urazi pamatku veznu, kteří zahynuli v tomto vyhlazovacim tabore:http://www.fantasyplanet.cz/origami/art.asp?id=177&type=DAle to jsem ponekud odbocil&Snazil jsem se pochopit Vase jednani: umim si predstavit, ze starnouci, téměř 60-lety osamely homosexual to nemá v konzervativnim malem meste jako je St.Johann im Pongau v Rakousku lehke. Nicmene, mel jste k pobytu zvolit jinou, liberalnejsi zemi, třeba Holansko ci Dansko.Zijete,patrne, z ne moc vysokeho duchodu a jedinou Vasi zabavou je realizovat se na ruznych diskuznich forech, podepisovat petice apod.Neboť az doposud jste nenarazil na nikoho, kdo by Vam oponoval, bylo vse v klidu.Nicmene, potom jsem se dostal na tento web:http://wikipedie.blogspot.com/i já, poté, co jste zacal pro zmenu urazet moji osobu, jen proto, ze jsem vykonaval sluzbu u Pohranicni straze CSSR. U tohoto se na chvilku zastavim.Za svoji sluzbu u Pohranicni straze v tehdejsi CSSR se nestydim,nemam ani za co. Slouzil jsem od roku 1985, kdy podminky byly zcela jiné,nez v 50-tych letech. Nikdy jsem nebyl nucen pouzit sluz.zbran, i když me to tehdejsi predpisy dovolovaly, nedopustil jsem se ani zadneho trestneho cinu, jak podle tehdejsich,tak i dnesnich zakonu.Tuto skutecnost konstatovaly i Proverkove komise, takze jsem zustal i u nove vybudovane Pohranicni policie, odkud jsem odesel na konci roku 1992, neboť tehdejsi politici rozbili Ceskoslovensko a ja se neztotoznoval s tim, abych slouzil lidem, kteří tuto zemi rozdelili.Ale,abych se vratil k puvodnimu tematu: pokud nejste pane Malbek schopen argumentovat na nazory jinych, v tomto pripade me, jinak, nez snahou o diskretitaci přes nejaky eroticky server,který mozna sam často navstevujete jinak,nez jakymisi vyplody Vasi mysli, jinak, nez rozesilanim těchto vyplodu na mailove adresy mych pratel,pribuznych, manzelky apod. tak Vam opet nalehave doporucuji navstevu dobreho psychologa ci psychiatra. Verim, ze dobrá terapie,spolu s tlumivymi medikamenty Vas opet navrati mezi normalni lidi.Dále Vas vyzyvam, aby jste se prestal otirat o moji osobu, mou rodinu, pratele a další.Mel jste k nim pristup, neboť na rozdil od Vas, se neskryvam za nick mM,ale mohu na svých webech uverejnit,kdo jsem, kdo jsou moji blizci, uvest jmena i fotky.To jen Vy se skryvate,asi k tomu mate sve, neciste duvody,jak uz jste ostatne prokazal.Uvedomte si,ze za tohle nemuze byt na Vas hrdi ani Vasi spoluobcane v St.Johann im Pongau a snad ani vasi internetovi pratele na vasem webu. ————————————————– Děkuji za pochopení a za prostor k vyjádření a ujišťuji Vás všechny, že už vás více nebudu na toto téma oběžovat. Hezký den (večer) všem! Zdeněk Vr. OSTRAVA

 • nevers

  Ostravaku!…když už budeš v tý Praze, stav se u nás na piviště!

 • Edisko z Těšina

  Pro 26 – Zdenka…Zdenku, ty chachare, ty bys tež asy potřeboval dochtora, bo pisat take cypoviny s cypem može enem gramofonoman. Jako by ti něbylo jasne, že s chujami, keřy obviňuju na internetě inši lidi něni rozumnej řeči. Buď tej laski, prosymtě, a něvšimej se teho kokota, bo tu budě ty svoje chujoviny pisat furt dookola. Za tvuj slib, že už tu na to tema něbuděš pisať ti za šecky přytomne i něpřytomne (ale hlavně za sebe) posylam moc velki dikes :)Jaksy se tu rozvinulo tema cestovani do Prahi, tak bych těž přyspěl svoju trošku: nejlepši je do pragla ject žlutym omnibusem, kery jezdi pod vlajku Student Agency. Vyjdě to v jednym směru na 250 kaček a to ti švarna stevardka z milym cukerblikem nabidně kavu, noviny (syce rano su z předešleho dňa, ale to zasek tak nevadi…), pusti ti jakysik film a vezeš se jak v eroplaně. A jak se vybereš „happy“ spoj, tuž to v jednym směru ušporuješ stovku, bo jizdenka vyjdě enem na 150… Tuž někup to, no ni? :-)))

 • pěna

  Moňa v lisu, super.

 • Snoopy

  VratnyTady sa ukazuje stara pravda, kdo vi o situaci v podniku nejvic — je to vratny!

 • to me podrz

  ad 26Nejak nechapu, proc tady ventilujes svuj osobni konflikt s nejakym mM. Kdyz te sere, bud si ho nevsimej nebo za nim zajed a dej mu do tlamy, ale nepis sem takovy sracky.

 • wef

  Zdeněk:omg…tak proč se na něho nevysereš..?

 • Evka

  Ideš-ideš-máš-na-to!Ostravák, ty tie skúšky zotrieš jedna radosť! my – Vyhodňare – už sme sa dohodli, že keď spravíš, ta sa pojdeme opiť. Držíme palce!!!

 • Intrygujące. Jak niemal zwykle.

 • Žanek

  OstravakJá su Brňák,hantec gómu docela fajnově, ale toto je špica. díky.Žanek

 • Dagger

  dej si bachajestli pojedeš IC tak si dej bacha ať ti neprodají místenku na neexistující sedadlo….. jsem nevěřila že je to možný, ale je to tak….. tak ještě jednou: dej si bacha

 • dieyoung

  mona v lisu! su v doku !!!

 • kocka

  Hodne stesti na zkusce!Poradne jim to tam natri, at vidi, ze nejses zadny pako! Kdyz neco nebudes vedet, tak si vzpomen na toho cypa z prace, co ti ted sefuje, a uvidis, ze si hned na vsecko vzpomenes. Drzim ti palce aj na nohach!!!PS: Ja uz mam zkusku za sebu a v poho, tak doufam, ze ti to tak skvele vyjde taky. Zlom vaz, chlape!

 • Kachna

  ad 36Mistenky a CD jsou zajimava zalezitost: kdyz jsem si chtela sednou na sve misto v Pendolinu, jehoz cislo bylo napsano na povinne zakoupene mistence, sedela tam jina pani, ktera zamavala uplne stejnym dokladem – takze nejen neexistujici mista, ale taky „polovicni“ sedadla…

 • lucinka

  toz to bych do teba nerekla…zdravím ostravaku,sem si myslela že ty a politika nejde dohromady…jako radím ti dobře s tou kandidaturou si to eště rozmysli,pač tam ti tak vymyjou mozek,že bys mohl skončit hooodně špatně!i když si myslím že na druhou stranu bys měl jednu z největších stran,pač kdyby se přihlasili všeci čtenaři,tak by se v tej praze s teho posrali!bys vyšoupl z křesla paroubka i s topolánkem:-)papa a uč se at jsi učeny politik:-)

 • Greta

  Hurááááá – Ostravak žije!!!!!!!!!!!Už jsem se bála, že ses otrávil odvarem z jinanu. Už se těším na tvoje postřehy z Prahy:-))))P.S. Neboj, to dáš!

 • lenin

  ad 40Akorat ze Paroubek s Topolankem maji tech ctenaru vyrazne vice… Jak nekde neco reknou, hned se to napise do novin a na zpravodajske weby a ctou to skoro vsichni. Jinak, Rowlingova ma hodne ctenaru a nikdo ji nevoli. Zkus byt zajimava necim jinym.

 • Danijela

  Poznamka k 26Priznavam, ze jsem obcas placala vety ktere nebyly pochopene. Nebot vznikly z meho jineho chapani.Ale vzdy jsem mela na pameti, ze ostravak patri ostravakovi. To ale ukrivedena dusicka hlidajici nedotknutelnost hranic proti zlym silam pochazejicim zvenci nepochopi. Je skoda, ze se hovory dostaly na tuto uroven. Skoda. Cetla jsem ty komentare rada…Uz se odmlcim!

 • Doufám……že se zastavíš na pívo! :O)

 • docluk

  Věřím, že už je to domaa nebo brzo bude. Hodně štěstí, velmi vtipný pohled na každodenní realitu. Díky moc. Chudákům, co řeší své pocity malosti na úkor ostravaka, aby se tak zviditelnili, je mi líto.

 • kenguruu

  souhlasim s ediskemMusim souhlasit s Ediskem z Tesina,ze svoje osobni spory by si meli vsichni resit mimo tento blog.Naopak si vzdycky rad prectu nejaky fajn komentar k ostravakove blogu. Preju Ostravakovi Ostravskemu hodne stesti u zkousek tam,kde se misto mluveni zpiva.Kazdopadne je ta zkouska dobre nacasovana,bo uz zitra to vsecko v tym Germansku zacne…a to pak bude teprv hukot! Jen strasne moc doufam, ze se nam podari to nejak dobre uhrat s Hamburgerami,Cernouskami aji s Makaronami,potem se vsici muzem dat po pivku v nejake fajne knajpe(a narozdil od politiky,ktera obycejne lidi rozdeluje a porazi,se uspech v nejfajnejsim sportu na svete muze projevit presne opacne).Za tym kanalem,co ho uz preplavalo tolik Cechu se objevil v novinach fajny vtip, kaj na jejich vlajce je spolu s tym jejich drzakem na gimnastu vyfocena na magneticke resonanci noha Wayna Rooneyho.Tolik pro dnesek.Ostravakovi a fotbalu zdar!

 • DJ.ALDA

  ZEDNÍK JE PIČAPRIMATOR ALEŠ ZEDNÍK JE PIČA

 • Jana1

  To 46Fotbal je hra pro primitivy, stačí se projít Ostravou když skončí zápas Baníku. A nemyslím si že spojuje, spíše rozděluje.

 • Jan2

  To 48Musis srovnavat s pomerama v sportovne a kulturne vyspelejsim prostredi nez je Ostrava po zapasech Baniku…

 • krmič

  to 49Máte na mysli Spartu?

 • Jan2

  to 50Rozhodne ne. Ale to je prave ono: nase male piskoviste nam nedovoluje podivat se jinam…Zazil jsem, (ne na tom nasem malem ceskem dvorecku), ze fotbal lidi opravdu sblizuje. V prostredi, kde v jednom meste sidlily 3 fotbalove kluby hrajici nejvyssi soutez bylo tema fotbal jednou z moznosti navazovani vztahu mezi lidmi. Otazka „komu fandis?“ tam byla kladena i chapana pratelsky. Jenomze tam byly vytvoreny spolecenske, kulturni i pravni podmnky k tomu, aby se uz lidi nemuseli bat magoru, co si na a po fotbale akorat leci mindraky. Takze tam na fotbal chodi cele rodiny, je to sportovne-spolecenska udalost a i proto tam na treti ligu chodilo vic lidi nez u nas na prvni. Teprve u ctvrte ligy je navstevnost srovnatelna s nasi EXTRAligou…

 • ben

  rudá SoňaJsem dnes nějak natvrdlej, koho myslel tou rudou Soňou?

 • Anonym

  pro 52KSČM – Soňa Marková, poslankyně PS PČR, neobyčejně nevzdělaná mladá dáma, s neobyčejnými představami o tom, co je to komunismus

 • randy

  Jsem zvědavej…Jsem zvědavej,ostraváku,jak okomentuješ volby,zvláště výsledek na Ostravsku!

 • Lasoft

  pro 52, 53Spíš myslel Kateřinu Konečnou(25 let, KSČM), protože měla být mladá a blonďatá. Soňa marková má 43 let a černé vlasy.

 • Ach jo

  Je to strašnej jazykje úchvatný na čem se dá taky založit business (včetně triček) ….

 • niceje to tu dost dobry mám dvě suprové knižky (deník ostravaka) a chci další!!!

 • Edisko z Těšina

  Pro 56 – Ach joAch jo, neachjojkuj nam tudyk a založ se tež taki fajny „bussines“, beztak budeš mět přy svojim slovniku a meněj „strašným“ jazyku tež „úchvatnej“, a možna i věči sukces niž ostravak. O přyjmu ani nemluvim (o tvych napadach a myšlenkach už rači vubec ni). Pak něbudeš mět čas ani na to svoji achjojkovani, a my se buděm mět aspoň zasek čemu zasmjať, no ni? Muhehe (:-D)))

 • Nenadávají!!!

  Úbohý Zdeněčekzrušili mu hranici, tak musel po šesti letech odejít. A náhradu pro své domnělé hrdinství stále nenalezl. Tak se vrhá na autora knížky s přiléhavým nápisem: Jak Paroubek kradl salámy.(Ne pro sebe, ale pro hladovějící vojáky. Paroubek byl na vojně proviaňtákem…) Zatím co Zdeněk sloužil lidu!

 • Lu

  Stýska se mi :(Ostrawacku, prosim, pis, pis, pis. Sem ted w nemecku a strasne se me styska a ty jedinej me wzdycky rozesmejes. At uz mas ty blby zkousky za sebou a at uz mas cas na psani, p.s. na 100% to udelas neboj, pa pa

 • přema

  pmje to tak jak má být.

 • zeli

  citadllo…tak nevim, jak hlasuju tak hlasuju, tak furt tam je „Jak se vam to čitalo? (znamka 1.24 – hodnotilo 37 ludi)“. To je jakesi podezrele, ne? Jak za komancu.

 • Krleš 3 x

  Pro 63 ZELIAle nerobite se z nas srandu, že ni ? Ja sem se za komančuv po internetě moc nezasmerfoval, tak enem, abysem věděl… Anebo myslitě tych komančuv ve všeckich ostatnich stranach ? To by bylo z inči bečki.

 • Edisko z Těšina

  Muhehe, Krleš drajmal, ……za komanču se fakt toho nědalo moc zasmefovat, a to ani dyby ses dival ve Večerničku na pohadki o Smerfach, bo aji tym bolševik poradil zdrbat nazvy na Šmouly a ze Smerfetki zrobil Šmoulinku…Myslim, že včil, ledva zrobil skuški a jak začlo to mistrostvi ve fuzbalu, se teho našeho ostravaka moc neužijem, bo jak znamo, on ma sportovni dušu a budě včil furt viseť u kisni – enem se počitejte, jake přypravy robil před mistrostvim v hokeju! Leda by ho cosyk nasmolilo nebo rozradostnilo a on by pocytil potřebu se s tym podělit. A s tym tak trochu aji počicu, bo zme se ešče nedověděli, jak to vytrhnul s tymi zkuškami a vubec – ostravak nas ešče ve štychu něněchal, no ni?

 • Zaa

  Vitaj v PragluDoufame, ze se Ti u nas bude libit … a ze nas moc nezdrbes!

 • pocem

  to 3x Krles [64]No za komancu sice nebyl internet, ale zato hlasovani vseho druhu meli osefovany. Musim rict, ze at tady hlasuju jak hlasuju, mam stejnou zkusenost jak zeli. Rekl bysem, ze ostravak ma to hlasovani fakt osefovany jak ti komanci

 • Neva

  Edisko……prosím Tě, co to je „happy“ spoj za 150?

 • Danijela

  Kam jedna sahne, tam je fotbal!!!Uz mne to zacalo mirne stvat, i koukla jsem kde se v prostoru ostravaka hrala tato divna hra.Kousek od Ostravy byl kousek neuzitecne polnosti, nazyvane dle uziti: Viehweide. Cesta tam byla nazvana Viehweg (ale to bych zde psala o jistem spisovateli a ne o) Fifejdach, jak se ten kousek neuzitecnosti v chacharstine nazyval.V techle Fifejdach byl v roe 1910 zalozen klub ktery mel honosny nazev:S.K. Putzka Barabowa. Po skoncenem zapase se chodilo do putyky pod Loubama. Cepovalo se tam Radwanitzke pivo. Pry deset pullitru na hrace…Ted uz mlcim…

 • Krleš 3 x

  Pro 69 DanijeluDanijelo, Vy ste hvězda ! Fritz Macha ? Kdybyste mjela aji mejlovu adresu, poslal bych Vam fotku take putyky, jaka byla ta Pod Laubami. Naproti byl fajny kšeft, asi galanterka, tam sem si kjejši chodil dycki kupit jakesi vojenske odznačky, střibrne anebo zlate. Moc pěkne. Palcat (to je pamatka na teho Vašeho oblibeneho Husa), blesky, tanka či cosi takeho podobneho). A hned sem byl chlop, jak se patřy.

 • Danijela

  Pro Krlesche 3xVymenou pocitacu, mam tyden novy (a stary jsem zahodila) se mi ztratila adresa krkrkr… Pod pojmem Vaclavika se mi vybavuje pouze Waldheim – ten se tak puvodne jmenoval – v dobach kdy zil jeste v Plzni.

 • Tom

  68Jede to v taky blby čas, že by s tím nikdo nejel, tak tomu dali cenu 150, aby nejel bus prázdný na parkál do cajzlova.

 • Neva

  72Aha…diky…

 • Gorol

  DanieleEste se mi cosik vyrojilo v lebe z doby,jak sem chodil do jednotridky.Omnia enim plerumque,quae absunt vehementius hominum mentes perturbant.Omluvam se zaroven vseckim ostravakum,bo sam nevim,co to znamena.

 • MM

  ad 26, 28, 31, 60 PohranicnikPisatel se jiz o dotycnem „mM“ zminoval zde – http://www.bloguje.cz/blogy/ostravak/287492/#kid_17 Pako z Hlucina, nekdejsi lampasak u PS, zasira svojim mailem i clanky o Pohr. strazi ruzna fora. Uziva i ruzne predzdivky. Viz zde (dole)http://www.militaria.cz/index.php?ac=readcomments&idcl=351&uin=313308e8da5bTi, co se ho zastavaji, by se meli podivat napr. semhttp://www.mvcr.cz/policie/udv/popraveni/obeti/index.html

 • MM

  Pohranicnikad 26 Autor komentare (s mailem) napsal i zminovane (132 a 160). Nevi uz roupama co delat a neviditelna IP adresa toto umoznuje.ad 60Zdenek Vr., pako z Hlucina, se dobrovolne rozhodl pro hnusne povolani lampasaka u pohranicniku a nyni se halt msti za boreni mythosu o „udatne“ PS. Zaklada fiktivfni profily, pomluvami a idiotskymi komentari zasira internet. fora atp. Seznam jim zalozenych profilu je na http://www.militaria.cz/index.php?ac=readcomments&idcl=351&uin=313308e8da5bZastanci PS a KSC se mohou podivat na ofic. stranku http://www.mvcr.cz/policie/udv/popraveni/obeti/index.htmlZa celostatni marast v byv. CSSR lze podekovat prave jemu podobnym a jejich zastancum. To jsou prosim fakta a ne nejake vymyslene voloviny.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>