Zapas mezy Čechami a Italami rozhodnul Polak – to su věcy!

Tuž jasne! Jak mam koněčně klid na fodbal, koněc sprav. To by jedneho pokrutilo.

Zapas s Ameryku sem moc něvnimal, bo sem čuměl do tych blbych skrypt, akurat sem se zařval přy každym gole. Na ty afrycke zaklinače už sem se přychistal. Gauč vystředěny, na stole kobzole, paru radku v brněni, jakesyk ty křupki, tydlifon vypnuty, ovladač v pohotovostni poloze… Akurat sem se k temu neměl lehať, bo sem byl jakisyk utahany z teho hicu a zbudil sem se pět minut před koňcem. Eště že tak. Chlopi na šichtě mi to druhi den celkem plastycki popsali v hnědych barvach. Na Italiju sem se poistil – domluvil sem se s Blanku, že buděme čučet u ni spolu.

Přes tyden sem se chtěl zlepšiť fizyčku, bo jak se bliža dovolene, Blanka už straši s kupališťama a jak se rano prohližam ve špiglu, dycki se mi vybavi ta firma, co vyrabja gumy na auta. Vytahnul sem po robotě kolobuty a vyrazyl do Komeňaku. V radyju syce varovali, že v takim počasy je lepši něvychazať, natož sportovať, ale co, šak nejsem žadny lazar. Časem sem se tak vyjezdil, že už chodim obuty hned z baraku. Akurat se dycki rozhližam, než vyjedu, esli neni v dohledu jakisyk znamy, bo sem raz dřystnul na jakesyk haluzy před susedku z přyzemi, kera se myslela, že ju chcu přepadnuť a jak sem se tam tak valal, jebla mě igelitku s kobzolami do řbeta.

Paru metru sem chital rovnovahu a nakoněc se rozjel. Eště sem něbyl u pamatnika a už ze mě lelo jak z praskle ryny, začlo se mi jaksyk chujovo dychať a lepil se mi jazyk na patro. Dojel sem až dozadku k tym umělym kopcam, kere se mi v tym slunku zdaly modre, lapnul tam na lavku a snažil se rozdychať ten evidentni minyinfarkt, bo co ineho by to tak mohlo byť, no ni? Pololapěl a pololežel sem na te lavce a pozoroval ty mlade polonahe pijonyrki, kere se vznašaly v te ružove mlze, co byla tak dvacet cenťaku nad travu. Naraz sem slyšel „A hele, co když je po něm? Nezavoláme někoho?“ Tuž to mě trochu probralo. Honem sem stanul, utřel slinu z kutku (fakt něchapu, kaj se mi tam vzala) a jebnul sem sebu přymo před nimi na gzycht, bo sem zapoměl, že mam na butach osum kol. Stanul sem, robil, že sem něviditělny a pomalu valil pryč.

Cesta dom trvala odhadem dva dni, bo sem měl ztěžkle hnaty jak něuspěšny podnikatěl. Bylo horko jak přy skartacy ve spisovně estebe a mi se dychalo jak by sem vdechnul kuličku z ložiska. Enem hrdosť mi nědovolila zezuť sy kolobuty a isť domu ve fuseklach. Cesta od vchodovych dveřy se něpočita! Doma sem se schladil sprchu, ale stejnak sem se trochu zeblul, tuž možna sem chitnul tu Husovu nemoc. Tuž tak sem se dokazal, že už sem asy stara bedla a měl bych pomaly davať pozor, jak v radyju a televizy hlasa pokiny pro staršich ludi, keřy chcu isť ven.

Ve štvrtek mi bylo rano zle, jak když sem raz zežral skaženy inovecki salam, tuž sem zavolal do roboty, že se vemu do koňca tydňa dovolenu. Aspoň se něbudu nervovať, esli to stihnu na štyry k Blance, pravil sem se. Proležel sem dopoledně, chlampal hektolitry vody jak když gichně pytlik potřeb pro roby do kaluže a semtam zdřymnul. Odpoledně už mi bylo lepši, tuž sem poobjedval suchi chleba a začnul se chistať.

Na Dubinu sem jel rači felinu, bo v lokalce mi stača ti zpoceni ludě každe rano. Spominam na jedneho spuchleho v ponděli, ten měl pod pažami kolca jak vodni meluny a jak na sviňu se chitnul levu hnatu tyčki nahuře, tuž se mi naskitnul něčekany vyhled do tropickeho pralesa – křaki, vlchko a smrad. Rano moc něsnidam, ale jak mě natahlo, musel sem se postaviť na druhu stranu, bo bych ho obhodil jak zednik stěnu. Cestu na Dubinu sem se chladil svoju přyrodni klimatyzacyju – předni aji zadni okna dokořan. Eště že němam dluhe vlasy, bo bych vystupil jak po prochazce kolem trafa.

Blanka už mě čekala. Danek měl na navštěvě jakehosyk pajtaška ze školki, tuž sem byl rad, že se pohraju v pokojičku a my buděme mět klid na fodbal. Blanka zrobila jakisyk zeleninovy salat, same zeli a ředkvički a eště cosyk žluteho, tuž to mě trochu rozhodilo, bo sem zvykly na svoje smažene zdrave věcy, ale vysvětlila mi, že v tym horku to je lepši, tuž sem to zdlabal. Tuž něbylo to špatne, ale že bych to musel dvarazy…

Partyja naběhla natěšena, jak tym italum natrhně špagety. Prvni minutu hrali jak proti Ameryce, tuž sem se těšil, že stovka budě moja, bo sme se v robotě vsadili. Potem se cosyk zvrtlo a naraz před televizu dva mali pajtaši s rozbitym bagrem a za jejich řbetami slyšim zklamany hlas moderatoru, že pry jedna nula. Tuž to asy něbyl Baroš, co? Chvilu sem robil, že Danka něvidim, ale jak se Blanka přymluvila, odešel sem jim do pokojiku spravovať bager. Šak sem manualně zručny, to budu mět hned. To by člověk něřek, kolik burdela zrobi na třech metrach štverečnich dva mali synci. Zasmolene lego! Jak na to člověk staně patu, boli to jak byk.

Oprava se protahla, bo hledejtě dva šrubki na tepichu, kery přes kostki, lego, autička a podobne bebechi neni vidět. Blanka mi hlasyla z obyvački, že Polak cosyk zdrbal. Jak sem se vratil, už to stalo za haviřsku spluvu. Italski trener před zapasem zepsal smluvu s ghanskim tymem wudu roztleskavaček. A jak sem potem viděl plazyť se bezradneho Čecha přy poslednim gole, aji mi ukapla slza. Ale to bylo beztak z teho pruvanu.

Jak sme se lučili, Blanka mě uklidňovala, že fodbal je enem hra a ať se to tak něberu a pozvala mě na vikend na vylet s malym na chajdu. Tuž čemu ni? Aspoň přydu na ine myšlenki. Ale esli tam budě chtět na kupak, tuž stavkuju.

No comments yet to Zapas mezy Čechami a Italami rozhodnul Polak – to su věcy!

 • radegast

  Ja první?Hehe, asi po fotbale všeci spi, když tu ještě nikdo nenapsal…

 • třetí!!!

  třetí!!! :-)

 • pepe

  fodbalno ja, byla to smutna ekshibice…

 • David

  no jo, po fotbale vsichni spi… A asi taky vsichni konntrolujou o pulnoci, a ne rano :-)

 • Gotyš

  No kdyžuž to ti naši chachaři projeli, alespoň ty jsi mě zlepšil náladu

 • hééj

  moc pěkné,starý dobrý ostravak je zpátky :-)))

 • Leňa

  To nemá chybu. A taky mi ukapla slza, ale ne při fotbalu, ale při čtení …

 • pěna

  Už dlouho jsem si přál být devátý

 • Danijela

  Jeste, ze nejsem tuctovaNic si z toho nedelej. Blanka Te take nauci woodoo.

 • pfox

  Super čitani, dluho sem se tak nezasmal jak tym tvojim hlodum (…bo bych vystupil jak po prochazce kolem trafa.)Diky Ostravku to je přesně to co sem potřeboval bo po včerejšku mi moc do smichu něbylo.

 • aaluskaa

  Příští týden jedu do Ovy,kolobuty mám sbaleny,takže až uvidím někoho lapat po dechu na lavičce,budu vědět,že jsi to ty :-))

 • zira

  “ tuž možna sem chitnul tu Husovu nemoc“ Nerozumím…

 • dáša

  Husova nemoc – to bude úpal :-). Teda kam na to chodíš….

 • Ája

  to 13 – ziraMyslím si, že by to mohl být úpal (když Husa upálili). Aspoň tak jsem to vzala já.

 • Nika

  zřejmně úpal, když Jana Husa upálili:-)

 • nevers

  to [13]Husova nemoc = úpal …

 • XLord

  Uz je každemu jasne, ze je to upal :o)) ???

 • Zbycho

  Tak se zeptám. Náhodou nevíte, co je to ta Husova nemoc? Není to náhodou úpal? :-)Uż mi z tego hycu jebie. Aji po czesku piszym do ostravaka. Uż ać je fajrónt, bo w tej robocie zdechnym.

 • Praski Zaolziok

  No a coże po czesku, to też je jynzyk – pry :-)Ja a jo uż fajrónt móm :-pP.S. Nevíš náhodou, co to je ta Husova nemoc?…

 • Husova nemoc?Tipuji ptačí chřipku 😉

 • Rybana

  to 13,14,15,16,17,18,19Víte co si myslím? To bude úžeh! :o)))))

 • KobzoleCo su to kobzole?

 • Zaolziok

  @22Jasně, protože Husa užehli :-)(Anebo se to česky píše úžehli?)

 • Zaolziok

  Kobzoleto jsou brambory

 • Quanti

  …ale von by to mel bejt ze slunicka fakt uzeh, upal je z vedra 😉 no mozna oboji :)) ale jinak diky, Ostravaku, tak prima clanek jsem tu necetla uz peknych par mesicu…

 • Jaryn

  Krásnýpočteníčko, jako vždycky :-))))))Kolik lidí se ještě zeptá na Husovu nemoc ?!?!?!?!?!?!

 • debo

  goodNevíte někdo, co je to Husova…. :-)))nechte už prvního českého kosmonauta napokojiDobrý čtení, spravilo náladu po tom propadáku s Taliánama

 • Gumman

  Zdravim Ostravaka a vsechny „zavislaky“. Moc dobre se ctou ty vase kidy. Danijelo, piste casteji a nenechte se odradit. Vase prispevky jsou jako svezi vanek. Prvni pomoc proti upalu. Nebo to byl uzeh?

 • Hellowsh

  Podle mě je to přesně obráceně: úpal je ze sluníčka a úžeh z vedra :oDDDD

 • Ája

  No ono je to tak, že jak kdosi něvi, tak všeci radi poučujem a podame pomocnu ruku. Ale jak je kdo moc chytry, tuž kolikrat by mu ledakdo nejrači podrazil nohy.Chudak Hus, takova nemoc a zrovna v červencu. Ten měl určitě užeh, upal i evidentni minyinfarkt.

 • 1415Dost stara choroba. Ja som si myslel, ze ma ‚husi kuzi‘ …The best: …jak když gichně pytlik potřeb pro roby do kaluže…

 • mama

  Mooc horko....uz by mohlo sprchnout,taky jsem tajne dufala,ze nasi vyhraji,ale neverili si.Skoda.Fajne ctenicko,zase brzy napis.Cauky Ostravaku.

 • Gorol

  Ostravaku,faaajne cteni,moc chlamotu.Husova nemoc? Podle mne dostal husi skuru z tych pionyrek.

 • Gorol

  omluvaHusi skura uz tu padla ve 32.

 • pěna

  Úžeh -celkové přehřátí organismu … (40,5° C) a zástavou pocení. Je-li úžeh spojen s účinky slunečního … zábaly. – U rostlin vyvolává úžeh nekrózu povrchových pletiv (listů, …úpal -celkové přehřátí organismu bez poruchy termoregulačního centraViz encyklopedie na seznamu

 • Danijela

  Opět Hus. Opět se mi tu budespílat. Já za to nemohu, že vedl paličské řeči. Asi chtěl být předchůdcem ostraváka

 • kenguruu

  kulickaDobre zlepseni nalady po vcerejsku….nejlepsi byla kulicka z loziska.Zvlastni,ze na to,aby se cloveku dychalo jak po vdechnuti kulicky z loziska,nemusi clovek ani vynalozit namahu. Bo mi se tak vcera dychalo pote,co vysoko vyskocivsi Makaron zavesil svoji vizitku do ceskeho sitka.A pak az do konce.Zmar podobny snaze narvat zubni pastu zpatky do tuby.Taky uz se moc tesim na kolobuty do Komenaku,bo reklamu na Michelin robi nejeden ostravak…nejen ten s velkym…O. Pekny den vsem a Ostravakovi fajnou invenci.

 • Edisko z Těšina

  Fajna debata na tema Husova nemoc, checht…Včil z Praglu zdravim šecky ja, bo čekam na cytrobus ve 21, tak sem se zašel na Fklorencu do internetovej kavarně ve Student Agency a potěšilo mě, že ostravak tu dřystnul dalši kid – a fajny… Zdravim Danijelku, Krleša drajmal aji gorala i šecky ostatni, ostravaka zvlaště :-))) A valim na peron, bo mi to za deset minut idě, už se němožu dočkať tej cytrobusovej kavy! Ostravakovi a všeckym, keřy ho čicu, zdar!

 • podvyživa

  no ještě,že ho mama po zkuškach neposlala ryť hektar,páč to je tež na scypnuti.Ostravaku šetři se v ty fritovací dny,páč nebude co číst!:o)

 • ostravanda33

  Kura ostravaku,malem si přišel o věrnu čtenařku.Dnes hlod za hlodem,a já si ku čteni zrovna dala prvni dnešni hamku a malem sem se udusila.Ale faine,ty vymišlaj a já slibuju,že už nebudu u čitaní jesť.

 • Ostravska belfastacka

  Ostravaku, jestli se chces schladit zvu Te do Irska. Tady na hyc jak cyp zapomenes jedna dve. A jinak. Dik. Mezi Anglanami me Tve drysty vzdycky vykouzli originalni ostravskou naladu. A obcas i slzu nostalgie nad matickou Ostravenkou

 • Anonym

  ad43Ty budes asi nejaky lumen. Cituji:“…zapomenes jedna dve. A jinak.“ Opravdu zvlastni vetna konstrukce.V Irsku jsou hlavne Irove, tak proc tam zijes mezi „Anglanami“?

 • Oravka-Ivanka

  Nuž to je dobre že si sa ozval, Ostravačik, už som si myslela, že si povýšiu a už nemaš času na dřystania. Z futbalistoch si nerob ťažku hlavu ani srdce- naši hokejisti boli na tom podobne na MS. A s tou telesnou aktivitou to zas moc nepreháňaj, ked je tááák horúúúúce, radšej sedkaj pri budke- akože PC- a ťuki-ťuk do klavesnici, popijaj rúče orosenô a pekne rúče dřystaj nam tu ďalej, nech mame čo čitať a nech nás má čo rozveseľovať pri tom našom chlebíku každodennom. No a tá kulička z ložiska- u mňa tiež najlepši kid :o) P.s. zdravim všetkých čitateľov:o)))

 • Miviii

  Kolobuty v Komeňakuto je už taky pojem, že sem se tam konečně z Frydka rozhodl ve štvrtek vydat. A bylo to tak fajne, že sem vystartoval i v patek. Diky za tip, jezdi to tam jak cyp, akorat ta zedřena noha ze včerejška mě sere. Teď si řikam, estli sem tě tam v ten štvrtek kajsi neviděl.

 • Gorol

  DanijelePo tym,co sem prostudoval Jana Husi ze vseckich stranek sem se rozhod,ze nebudu party cypovat v nadhozenym tematu ,i kdyz me nejperve svrbela ruka.Jan si to nezasluzi.Priste.Edysonovi dekuju za pozdrav.Ale…Snaz se tez myslet na ine veci,bo nejenom Ostravakem je clovek ziv.

 • Edisko z Těšina

  Pro [47] – GorolNeni třa mět strachu, nežiju enem ostravakem. Dyby temu tak bylo, visel bych tu furt a něbyl bych v Praglu na semiňařu, heh… Ale jak je čas a možnost vlezt na internet, tuž něvyužij šance, no ni? Zvlašť, jak je net jednu z mojich možnosti, kaj se tak trochu přyzarabjam na chleba vezdejši a visym na nim aji z teho duvodu. A ostravak je už enem taky fajny, vesely bonus… :-)))Enem tak na okraj, včerejši cytrobus přyjel do Ostravy ze zpožděnim, tuž mi ujel přypoj na Těšin, ale aspoň sem měl oficijelni duvod po dluhe době navštivit Stodolni. Jak sem stal trochu nasrany na tych chibějicich paru minut, o kerych mi zdrhla lokalka na přypoj (něbyl sem zpočatku extra nadšeny z teho, že přes dvě hodiny budu klimbat kajsyk na nadraži v Přyvoze mezy popelnicovymi spoluobčanami), moje chřypi naraz natahlo znamy omamny zapach rojberki. Naslinil sem prst, zdvihnul ho do letniho povětřa a naraz mi zecvaklo – dyť je tu kusek Stodolni! Zešel sem z frydlanckich mostu pěškobusem, a už se němoh dočkať te fajne onkologicky zavadne lahudki masiteho typu, oškvařene na otevřenym ohňu, co mě inspirovala ku navštěvě Stodolni.A možu řyct, že sem nělitoval, za pajdu sem se nažral a ešče zbylo, ku temu zetřy pivka sem se dal a po přyjemnych necelych dvuch hoďkach v jakejsyk knajpce, v kerej něbylo ducduc, ale celkem uchazejici pivko aji perzonal, sem šel ku Vesmiru na lokalku. Syce se se mnu po cestě jakesyk dvě mladežnice snažily navazat bližši kontak (a vypadaly ganc slušně, ne tajak by byly studentkami prestyžni filozoficke fakulty, cheche :))), ale jak sem viděl jejich třy nenapadne natěšene stiny, nasadil sem neutralni vyraz a celkem bez problemu sem dorazyl do Přyvoza a nakoněc aji dom.Libilo se mi na tej Stodolni a dybych nebyl tak zdrchany po cestě do Praglu a zpatki, bo seminař byl jednodenni, asy bych dal eště dalšiho třetiho až desateho blonďaka. Ale už neni sem nejmladši…Včil idu na rynek, bo tam je jakasyk třydenni oslava a z Těšina je včil o vikendu tež taka druha Stodolni, tuž něvyužij teho, no ni? :D)

 • Danijela

  Gorolovi…MilyGorole, Tobe se to snadno pise, Ty mas tastaturu s hacky a carkami akrouzkoanym u. Ja uboha tukam na laptopu bez vselikych tech nabodenicek, co je zaved Huss. Bez oslavovat slavnost jeho upaleni, to je tusim prespristi ctvrtek.A az budes muset psat divna slova jako dristy … tak si vzpomen na zatrackaneho H.Zkormoucena Danijela

 • lucinka

  a co ta pochvala????????ostravačku a co pochvaly,te se ti nedostalo?vubec si nam nenapsal co doma na to že jsi udělal ty zkušky?????????????????inak super clanek a kidy u neho eště lepšíííí:-))))

 • Anonym

  Danijele (49)Tak si ubohá zkormoucená Danijelo doinstaluj českou klávesnici (pokud používáš Windows, je to „ein-zwei“). Pak si odzkoušej, která klávesa co skrývá a buď si je označ nebo zapamatuj. Když na to přijde, můžeš psát klidně i azbukou.

 • Gorol

  DanieleMuj goralski mozek nechape,o cim pises.1.Jaku mam ja tastaturu,ty tastaturo?Nevidim ani carku ani hacku.2.Cemu mam oslavovat jeho spaleni,dyz pisu,ze si Jan NEZASLUZI moje partycypovani v tematu.3.A kere divne slova mas na mysli?Mispochopeny Gorol

 • Gorol

  EdysonoviCytim se polichoceny,taki dluhy kid enem pro mne,to jedneho zahreje.Uz sem ti chtel podekovat vcera,ale dostal sem se do slamastyki,bo sem jel na bruslach /aji ja to robim ,ale uz asi 10 roku/ svojich 15 km a na konec pred barakem doma na trave mi usklhlo kolo a zrobil sem premet dozadu.Leve zapesti v hajzlu,sest tydnu gips.Pisu to jako varovny pribeh pro bruslare vseckich pohlavi.Uzivajte ochrane prostredki nejenom v doma v sukromi,ale aji na verejnosti na kolobruslach.

 • Gorol

  DanieleTed sem ti napsal cosik a chteli to po mne 2x potvrdit,tak to tam asi bude 2x.A ted to zase chteli znovu a znovu potvrdit,tak tam asi mam virus.

 • Danijela

  Jedna nula pro Husa!Zavedení Hussových nabodeníček by přineslo v mé řeči značné úspory. Jako příklad uvádím:Šličů = brusle 59 procent úsporyKuče = kočár 43 —„—Salatčissl = mísa na salát 40 –„–Bečwestr = jeptiška 33 –„–Hančů = rukavice 45 –„–Hiřků = laň 45 –„–Přiložila bych otépku sena pod Husa

 • Gumman

  Pro (55)Danijelo, premyslim, ktera rec je vase materstina…

 • O-vak z Liptova

  Pro GurmánaTo je snad jasné …. sanskrt

 • O-vak z Liptova

  DanieleMilá Danielo …… NESRANDUJve středověku podstatně častěji pálili …. ČARODĚJNICE

 • krmič

  57(O-vak z Liptova )V sanskrtu existuje slovo pro brusle?Ani ten kočár by mi neseděl: kočár, česky původně kočí vůz, pochází až z poloviny 15 století. Název je pravděpodobně odvozen od maďarské osady Kocs, kde se tyto vozy vyráběly.Tak Danijelo, prosím o vysvětlení! :-)

 • Kondor

  Danijela si z nas dela prdel.Bavi ji sem porad chodit a cist si reakce lidi na ty jeji hovadiny.

 • Gumman

  Pro (60)Nemyslim si, ze si dela pr… pardon, legraci. Spis uvazuju, jestli se ji nejakym zpusobem nestyska po Ostrave. Vi toho o ni vic, nez lecktery rodily ostravak a jak to tak vypada, pouze z vypraveni. Od dedecka? Jeji prispevky jsou zajimave, i kdyz nekdy od veci.

 • Gorol

  KondoroviUz se tesim,az se sejdeme u Aji v obyvaku.S Danielou.Stejne si myslim,ze Daniela je dedous+- 75 roku,co nema co robit a hraje si na prestyzni studentku a ma doma velku srandu z tych odpovedi.A co by.Preju mu to.Bo ani ja /Gorol/ ani osum Krlesu nezme ty,za kere se vydavame.Edyson je mozna Edyson,Aja je Aja,ale clovek musi mit jakusi jistotu,v kerym obyvaku se moze sejit s ostatnima individujama.Tak se lucim,do pristi schuzki.

 • Kondor

  :-)))Tak tos me pobavil.Ja si to tak v skrytu duse myslim taky.Ze to je nejaky stary chlap…ale mozna taky ne:-)No,plne s tebou souhlasim.Hycu zdar.

 • Edisko z Těšina

  Suši mě jak staru kobylu před hospodu, dvaatřycet ve stinu……a to sme ešče před dvuma tydňami skoro klepali kosu, chmmm… Aspoň mam pro přišti tydeň jasny program – idu do makra kupit klimu. Ani se nedivim, že lidem z takeho hyca šibe :-)Goralu, s tami kolobutami ti vyjadřuju upřymnu sustrasť, aji majster se tu a tam dřystně do palca, tuž se to svoji gipsove aua pořadně vyleč…O Danijeli se němyslim, že by to byl jakysyk stařyk, ale všecy vime, jak sladka je anonimita, tuž se tym nětraptě, no ni? :)))

 • Gorol

  0,0Napsal sem fajnu odpoved Edysonovi,Kondorovi a Dayjele,4x sem to musel potvrdit a nic se neotisklo.A to vsecko z moju zlamanu pazuru.Ostravaku,robis v tym cenzuru nebo co?Dyt sem psal nem same pjekne veci.Sklamany goral Gorol

 • Edisko z Těšina

  Pro GorolaZ vlastni zkušenosti ti možu poradit třy velike ZET: zalohovať, zalohovať, zalohovať! Jak pišu kajsyk do dyskuze přyspěvek či jakykoliv kid, dycki se to nejdřiv napišu do texťaka (to je ta zaloha), až to mam dokončene, tuž potem to zkopiruju do schranki (ctrl-C), vložim do pola pro odeslani a odešlu. Jakby odeslani začlo stavkovať, nězmizně muj kid v něnavratnu, ale možu ho zasek poslat znova, bo ho mam v texťaku…Temu su někere moje kidy tež tak dluhe, bo mě bavi pismenkovat, heh… :)))

 • Gorol

  EdysonoviMas asi velku pravdu,ale rozdil mezi nama je,ze kerak ja citam ty svoje hlupoty podruhe tak si rikam,kery vul to napsal a asi uz bysem to z te zasobarny nikdy neposlal.Ale stejne je to zklamani ,bo sem psal Danijele,cemu nemam rad vtipy o Husovi.A ted to poslu a potem napisu cemu…atd,bo temu Ostravakovemu potvrzovani 3x/nebo za tym vseckim je 3x Krles?/ prestavam duverovat.

 • Gorol

  Cemu nemam rad Husi vtipyBo si Jana Husi /tak se doopravdu menoval/vazim.Pochazi z Husince,proto Jan Husi,to sem rad,bo by tez moh pochazat z Kravince a menovat se Jan Krav.A co vsecko za svojeho zivota zrobil,to se my vsichni mozem schovat.Pokracuju v dalsim serialu….

 • Gorol

  …a ten mi zase neobtiskli

 • Edisko z Těšina

  Svoje kidy po sobě moc nečicu, …… temu se mi tam objevuju někdy překlepy. A na sto pro se němyslim, že by to byla zla vula ze strany ostravaka ani jinšich tupřychazejicych. Když se ti jakysik tvuj přyspěvek neobtiskně, spiše to budě jakasyk chiba kdesyk v matryxu… :)

 • Danijela

  Pro O-váka z Liptova.A snad jiným. Pojem die Kutsche skutečně pocházi původně z madarštiny. Podle místa vzniku. To se jmenuje Kocz… To za a.Za bé: Okolo Husa nerada diskutuji, to se vždy vyvoláva reflex podnícený jeho propagátorem a adorantem. Podotýkam, že prvý soubor všech jeho spisů přeložený do čitelné češtiny vyšel někdy kolem roku 1870. A zůstal neprodejný až do začátku druhé světové války. O Husa nebyl zájem – a neměl co říct… Jeden z mých prapředků si pořídil všech těch tucet svazků (krásně vázaných v kůži – by je nikdy nečetl…). A já také ne! Neboť Husova role je značně sporná, pohádky které se o něm vypráví zůstavají pohádkami. Hus zničil pokus o založení vysoké školy v centru tehdejšího světa jejiž základy byly dány Karlem I. (dle německého počtu Karlem IV. !) škola přestala být universální, to je nadnárodní… Universita v Praze nesoucí jméno iniciatora existuje teprve od XIX. století. Jenže to je vyprávění které nepatří na stránky ostraváka. Teď si půjdu loknout vínka, na uklidnění.Proč vím něco o Ostravě jsem naznačila občas krkrkr-lešovi.

 • Gorol

  kdo chce citatTak sem to ted skusil dat do zasobarny a zkusim to vyuzit za chvilku.Tuz znovu a naposledky.Co mne vaze k Husovi.:Moja mama.Bo jak sem byl este maly synek,zpivala mi pisnicku s tutym tekstem:Hranice vzplala tam na brehu Ryna,na ni umiral ceske vlasti syn.A vy se ptate,kdo v tech plamenech,tot mistr Jan….a dal uz to nevim,bo v te chvili sem musel utikat do kuta a utirat slzy.Tak na to sem se zpomnel po tym co Danijela chtela prilozit otep slamy ci sena,uz nevim jaka horlavina to byla.A to je vsecko a idu se ted cumet na fodbal,bo moji goroli su furt este nevyrazeni.Ale zrovna prohravaju 0:1,tak to moze skoncit z celonarodni tryznu.

 • Gumman

  Pro Danijelu (71)Tak to bylo opravdu vycerpavajici vysvetleni. Mimochodem, mate po ruce jeste nejaky podobny coctail podle Molotova? Hodne zdaru, pripijim s Vami. Na zdravi Ostravaka, ktery nas vsechny spojuje.

 • Edisko z Těšina

  Hehe, kuča je u nas vyraz pro barabiznu…a ryngišpil je zasek kolotoč… A vinko na uklidněnu bodně dycki :)))

 • Danijela

  Malé, na ostravakovu stránku nepatřící absurdity…Sovětský svaz vyprovokoval 31. listopadu 1939 válku s Finskem. Tak zvaná zimní válka. Dopadlo to velmi špatně – pro Sověty. Finové vedli zcela jinou taktiku obrany proti masám Rusů. Kteří měli tak velké ztráty, že postupm nebyl možný. Nasazené tanky byly bez úspěchů, Finové použili (jako prví) jako účínného prostředku proti tankům láhve naplněné směsí benzínu a oleje. Nebylo tanku, který by dorazil do předokládeho cíle… Velitelem tehdejší branné moci Sovětů byl jistý Molotov. Neboť celá špička vedení armády sovětů byla zlikvidována. Molotov byl Stalinovi nejblíž – čili musel převzít velení.Každá láhev která zapálila sovětský tank, byla nazývána „na počest“jménem nenavíděného nepřátelského velitele. Že obdobnou taktiku použili o rok později Rusové je věc jiná… Název zůstal.

 • Jana1

  DanieleTo jste zase vypotila nesmysly. Jste zase trochu mimo mísu, myslím že na tomto blogu vás nedocení, potřebovala byste jiné publikum.

 • nevers

  jeste raz Hus…nevim,jestli nejakou univerzitu nicil, co ja vim, tak na Karlovce byl dokonce rektorem…nakonec odvolanym kvuli jeho smysleni.

 • nápaditě

  Nechte užHusa napokoji. Krásně se tu právě předvedla většina způsobů zneužívání jeho historie. Že on sám by nic takového nepochopil, netřeba dodávat.

 • Franta

  Pro 75: už ten 31. listopad ti žeru.

 • Danijela

  Frantovi 75.To je preklep. Original ze studie: Simon Sebag Montefiore“Stalin.The Court of the Red Tsar“.2003

 • Gorol

  Danijel/DanijelaMam taki neurcity dojem,ze se to dedousovi ,bo sem slusny clovek nepisu dedkovi,/moja teorija kid 62/ zacina trosku michat v hlave…z Husa pres Molotova / ze by zapracoval kid 73 o Molotovovym koktejlu?/na Stalina/Temu ho asy jeho babka /asy se menuje Daniela/ poslala na ostravski web,aby se vyzuril a odreagoval od tych svojich obscesy,kerymi ju od rana do noci otravoval.Pozor Krles a Edyson,at tez tak neskoncime.P.S pro Edysona: uz vim co sem zrobil hlupeho,ze se mi to neobtisklo.Zapomel sem vyplnit jakychsi 5 nesrozumitelne psanych pismen a mackal sem enem potvrdit.Bo nekery raz je to enem bez pismen,enem potvrdit.Co ale chcete od hlupeho gorala.Znovu zduraznuju:Nezapominejte uzivat ochrane prostredki na kolobrusle,bo nasledki su nemale a dluhotrvajyci.

 • Danijela

  Všímám si jen absurditnic víc. A už budu mlčet – bych nerozčilovala starší lidi. To v tomhle horku¨není zdravé. U mne to nehrozí, právě jsem se vrátila z řeky.Má 20…

 • S.Dali

  82Volga,Dnepr nebo Ryn?

 • krmič

  Danijelo,pořád jsem se nedověděl, co je to za jazyk?K Husovi: (s prominutím – nečtěte to!! :-)). Ne že bych o něm moc věděl, skoro nic. Ale podstatným bodem (nebo snad jediným?) proč byl koncilem prohlášen za heretika, byla jeho nauka o predestinaci. Zde se to nehodí ani nedá diskutovat, ale dala by se kolem toho rozvinout taková (žertovná?) rádobyfilozofická diskuze, že z hlediska klasické fyziky by docela i mohl mít pravdu (kauzalita, determinismus). Z hlediska kvantové mechaniky se však dnes zdá, že svět není zcela deterministický, náhoda na určité úrovni asi existuje, možná tedy i svobodná vůle. Že by přece jenom měli pravdu koncilní otcové? :-)

 • krmič

  Jo,právě jsem se vrátil z koupaliště. Byl tam děsný hic. Husova nemoc mi opravdu hrozila (hrozí?) :-)

 • Gumman

  Pro Danijelu (75)Na vedro nemuzu nic svadet. Dnes tady prsi. Molotova jsem zminila jen v souvislosti s horlavinami, ale dekuji za hloubkovou analyzu pomeru za finske zimni valky a take za dobry knizni tip. Na toho Sebag-Montefiore se podivam bliz. Napsal take, pokud se nemylim, knihu o Potemkinovi a Katerine Velike.

 • Danijela

  Pro 75Potemkina (Prince of Princes = The Life of Potemkin) zpracoval asi dvakrat. Musim kouknout… Ale ten Stalin je vynikajici. Nasla jsem tam poznamku o alkoholickych orgiich u Stalina, ktery nutil sve navstevy pit, pit az do nemoty. Gottwaldova manzelka (jmeno chybi) se nabidla – kdyz videla, ze jeji muz uz nemuze – ze bude pit za nej! Jaka obetavost….

 • Edisko z Těšina

  Godvaldova stara se nazyvala Marta…… a moja mama, jak něbyla škodolibka, tak ji to nědalo a enem se uculovala, jak slyšela, že se tatik v dilni jen tak pod nos pozpěvoval Mame Prahu stověžatu a v ní Martu prdelatu… Jak se pobrukoval „Martu“, to bylo znameni, že se fotřikovi odborne kutilstvi dařy (a buhvi, co ešče všecko to značilo, bo my mali hajzlici sme o inšich věcach něměli ani němohli mět šajnu, checht)… Ale preventyvně ho šla zdrbať, že je nězodpovědny, že provokuje, že ma rodinu s malymi gizdošami, že teho třetiho do takych poměru něbudě chtět přyvesť, a něch se to něcha na lepši časy a podobne řeči :-DTrocha jim mam za zle, že uměli po německym ale nas to něnaučili, bo jak se bavili o věči časti familije, kera před Moskalami zdrhla do rajchu a do komoňvelzu, tak nechtěli, aby sme temu rozuměli a potem ve škole cosyk vykecali. Tuž taka to byla doba, vo sme byli mali, tuž v čemsy fajna, ale v čemsy na velike kulove… No ni?

 • Edisko z Těšina

  A furt dvaatřycet ve stinu! Hilfe!!!

 • Gorol

  MartaA co tuten ?Kdyz Gotwaldovi nepracovaly smerovky,rekl…“Marto,ja vystrcim ruku a ty rit. /r + t s hackem/

 • Gorol

  patnact ve slunku a zitra to tam mate taky

 • Lu

  Tak Ostrawaku co?Jak dopadl wikend s Blankou? porad nepises, nepises, nepises, co se to s tebou deje, fotbalisti sou konecen doma, kurz mas statecne taky za sebou, tak pis pis pis, ja se bez tebe straaasne nudiiim

 • A zkus si stupnuťna ty uplne malunke legove časti. lepši než akupunktura. Hlavně když to maš rozhazene od dveři až k pajtašově ležeňu:)

 • petřisko

  :-)tož dluho už sem tak nezasmal, špica

 • Radši se neptej

  BravoOstravaku – rodaku. Je vidať, že ti pauza prospěla. Zas sršiš jak hole vodiče v dešťu. Za to dluhe čekani si nas odměnil, fajnym počitanim. Aji ty ručni fotki si vybral odpovědně. Sme radi, že tě mamy. Vzkaz pro tu Danijelu: neotravuj Ostravakove stranki svojim degenerovanym kvakanim, ty nas nezajimaš! Ostravačku ty enom piš a piš. Diky ti.

 • jk

  hgjhhjhjjgghjjghjhjhgjk

 • MARO

  rukavkicaf jsem golman melsem zapas adostal se jeden gol za dva zaspasi

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>