Ten kery tancuje s vosami

V sobotu sem planoval ten Hlučin. Domluvil sem se s Blanku, ta přemluvila aji Danka, bo ten jak slyšel ve spravach, že su všude synice, odmital vlesť do ine, jak chlorovane vody. Ale nakoněc sem se stejnak někupal.

Foter měl zas po dluhe době měť v sobotu sraz se svoju staru partyju z podzemja. Ti jeho přestarli krtci se dycki slezu u nas na zahradě, podřystaju tam o starych časach, zežeru jakesyk ty grylovane zviřata, pochlašču cosyk, narobja burdela a na druhi den se zas rozejdu dom tajak by se něchumelilo. Šak už vitě, jak to dopada. Přemluvil mě, abych mu tam v patek navečer pomoch zavesť jakesyk to žradlo a chlast, aby to němusel na stare kolena tahať lokalku. Fotrovi rad pomožu bez řeči, bo ten u teho něma dycki tolik přypominek jak mama. Ta do teho dycki zavleče těžki porod, a co ju stala moja vychova a kolik vyhodila chechtaku za hrački a hadry a tež cosyk o něvděčnosti a to se s ňu potem jedě felinu hned radostnější.

Naložili sme bebechi do kufra a vyrazyli. Byl sem zvědavy, co za burdel tam zbyl po tydeni navštěvě segry, gizdu a makaka z minuleho tydňa, o kere sem se doslechnul mezy řeču od Blanki. Na prvni pohled to po přyjezdu vypadalo stejnak tajak dycki. Vyložil sem bebechi, popřal mu fajnu akcyju, tež sem mu pravil, ať to s tym chlastem něpřehaňa, ať ho zas něodvezu, uhnul sem před jednu přes pysk a valil dom. Měl sem domluveneho scuka na jedno dvě s bandu z baraku a bo už sem dluho něbyl na pivo, těšil sem se jak zoofil na ekskurzyju do jatek. Jak sem se doma převlikal ze spocenych hadru a chistal se vyrazyť, naraz tydlifon. Foter. A kura, to musy byť cosyk važneho, bo on tydlifon moc něpouživa, bo podle jeho řeči „…lepši se domluviť zpysku v pysk…“. Chvilu sem myslel, že je navaleny, ale to mi něštymovalo s tym, v jakim stavu sem ho tam něchal a že by se za tu dobu zrychtoval jak sedum divek? Jak sem zapnul překladač, kery sem už kdysyk parurazy použil, jak foter došel dom nad ranem z jakesyk kulturni akcyje, naraz sem mu rozuměl. Pry ho pobodaly vosy a mam mu přyjet pomosť a že to hovado od segry zabije hned jak mu opadně ten otok z celeho fotra.

Tuž co se dalo robiť? Jak sem dorazyl na ten naš hektar, foter nikdě. Prolez sem to tam cele a až vzadku sem našel paru nasranych vos u jakesyk žlute paski. Šel sem zpatki k te naši chatrči a naraz vidim za oknem fotra, jak mi mava rukami jak by taňcoval jakisyk moderni hopsasak. Tuž přydu tam, foter odevřel dveře enem tak, abysem prolez a hned zas zabuchnul. A do štajgrove řytě!, pravil sem se nahlas jak sem ho viděl. Foter vypadal jak živa reklama na Mišelin. Ptam se, co robil. Začnul mi potichu vysvětlovať cosyk o jakesyk pasce kolem křaku, keru zerval, bo nevěděl čemu tam je, zrobil paru kroku a naraz byl na navštěvě ve vosym hnizdě. Tuž s vosami se uměl dycki poradiť. Vytahnul mamin stary libar, zapalovač a vyrazyl zrobiť vosam kremačku. Tuž či možetě chtět po starym haviřovi, aby znal vzorec, podle kereho se da spočitať, kolik libaru je třa na iks vos, když ipsylon je směr větra a zet je rychlosť od hnizda utikajicyho fotra? Nakoněc sem to viděl tak, že vos bylo přynejmenšim iks plus padesat. Jak je stary, tak je hlupy, pravil sem mu. Naštěsti byl tak otěkly, že se němoh braniť.

Jak skončil, dychal jak tuberak po vyletě na Lysu, a pry esli su eště před dveřami ty bestyje, že je jasně slyšel, než sem dorazyl ja, jak se domluvaju, kaj najsť v šopě šrubovak a jak rozebrať ten zamek. Vosy jed je horši jak ukrajinska samohonka a foter měl teho v sobě tak ze štvrť litra, tuž se neni co diviť, že mu to zahibalo se zavitami. Naložil sem ho do feliny a valili sme na pohotovosť.

Kdo by čekal, že v patek večer tam budě jeden pobodany Razovity Občan Města a roba s mladežnikem, kery se zeblul, než přyšel na řadu po te ikebaně. Foter statečně seděl a snažil se dychať zbylymi otevřenymi porami. Jak sme se po třyštvrtě hodině dostali dovnitřku, dochtor ho prohlednul, cosyk mu pichnul, ale fotrovi se furt jaksyk zle dychalo, tuž ho poslali na Fifki. Tam ho proměřyli skrznaskrz a nakoněc se ho tam něchali, pry pro zycher. Zajel sem mu eště dom pro pižamo a jakesyk ty bebechi na myti, sklidnil mamu, od kere sem poprvy raz slyšel „ten stary cyp!“, že ho enem pichla vosa a zavez mu to zpatki. Jak se se mnu lučil, pravil mi, ať ty bestyje dorobim, že ma v šopě eště stary bijolit. Ten pry dycki fajně hořel.

Doma sem potem zavolal segře, čemu cosyk něřekli, jak tam byli a našli tam ty vosy a čemu tam byla ta paska s tym napisem Policyja. Ta se chvilu krutila jak vlasy v syfoně a nakoněc z ni vylezlo, že to objevil makak a bo se mu ty iněkčni muchi něchtělo likvidovať, vymyslel se storku o tym, že u nas na zahradě našli poliši bombu, aby odradil gizdy. Ani sem se něptal, kaj vzal policejni pasku. Ten vul ma asy zname všude. Povykladal sem ji, jak to fajně prospělo fotrovi, doporučil ji, ať pourguje tu umistěnku do ostravske zoo a šel chrněť.

V sobotu bylo rano celkem chladno, tuž Blance ani něvadilo, že sem ten Hlučin zrušil. Slibil sem ji ale, že se k ni stavim na kafe a zbytki z oběda hned, jak vitězně zruinuju ten vosy pluk. Cestu sem se stavil v Hornbachu a kupil pro istotu třy jakesyk spreje. Stalo to syce skoro štyry sta, ale jak sem se přečital navod, bylo mi jasne, že po tym poscypaju ni enem vosy, ale aji veverki v nědalekim lese. Zaspominal sem, jak sme s bandu jako mali gizdi na haldě vypalovali vosy hnizda a robili z nich male letajicy Husy a celkem sem se těšil. Jak sem dorazyl na zahradu, trochu sem změnil nazor, bo včerejši fotrova akcyja vosam moc něuškodila. Vypadalo to, že se přyvolaly na pomoc kamaradki, bo tolik ich tam přecy němohlo byť předtym. Litaly po pulce zahrady jak male zmatene grypeny a zpoza plota na mě posměšně volal cyp sused, ať se skrotim ty domacy zviřatka, že mu lezu do piva. Něvšimal sem se ho a šel pohledať jakesyk stare hadry. Něvim čemu mi v pale blikalo, že tu musy kajsyk byť včelařska helma, ale po pulhodině hledaňa mi docvaklo, že v šopě najdu tak maksymalně haviřsku. Navlek sem se aspoň tu, ale cytil sem se jaksyk zranitělny v gzychtě, tuž sem se kolem něho aspoň omotal bavlněnu plinku, co tam měla segra odloženu po gizdach (vypranu!). V šifoneře se starymi hadrami, v kerych by něšel nikdo už ani na ples bezďaku, sem našel stary koženy kabat, kery sem raz dostal k vanocum od dědy a v kerym sem kdysyk skušal baliť robki na dyskach, ale marně, bo se mi enem řechtaly a furt zdvihaly haksně a pry kaj mam bleski. Kompletně vystrojeny sem moh vyrazyť na steč. Jak mě viděl sused, jeblo to s nim do rybiza. Jak se dořechtal, zmiznul v chatce. Ja sem se eště vratil do šopy, navlek se igelitove sački na pazury, stare polaki až po kolena a deprem včil sem byl komplet. Stary Benda, co nas učil na zakladce branu vychovu, by ze mě měl radosť. I pe cha o jak na jaderny vybuch.

Pomalym krokem sem se bližil k hnizdu něpřytěla, dva spreje zastrčene v kapsach kabatu a třeti fikaně skovany vzadku za paskem, abych něprozradil hned svoje všecke zbraně. Pohvizdoval sem se melodyju od Eňa Morykona a přysaham, že sem cytil aji ty ostruhi, jak mi zvoňa přy každym kroku. Čim sem byl bliže, tym sem měl istějši a pevnějši stisk, ruki na sprejach se přestaly chvěť a ukazovački zaujaly polohu prave poledně na knyplach. Jak už sem byl na dostřyk, tasyl sem freonove kolty, zamiřyl, zmačknul a obchlistlo mě. Do štajgrove řytě! Něskontroloval sem zaměřovani ventylek-vosy hnizdo, bo přes tu plinu sem se potil jak slevač v norkovym kožuchu a guvno sem viděl. Dal sem se to k pysku, abych skontroloval, kaj je ta ďura. Možna sem to v tym zmatku aji trochu zmačknul, bo sem na plině cytil jakesyk mokro. Změnil sem směr a palil jak zjednany. Koněčně to kropilo vosy. Akurat že ty bestyje, jak zystily, že to na nich leju dvuma prudami tak meter daleko od sebe, našly se misto mezy tym a začly planovať. Zalitoval sem, že sem něvzal zapalki. Potem sem chvilu asy nědaval pozor, bo sem potřeboval protřepať karabiny a mezytym ty bestyje vyslaly jednu sviňu mezy rukavicu a pazuru. Zařval sem jak trybuna na Baniku, jak se nahodu kerysyk z tych modrych synku dostaně k balonu a cytil sem, jak mi ten jed v žilach dodava novu energiju. Jak tatranki. Nastal čas tasyť posledni trumf. Vytahnul sem eso – nejdražši sviňstvo, skoro za cenu litru ferneta, kleknul se na jedno koleno, chvilu zvažoval, že zrobim efektni kotul přes prave rameno jak v tych akčnich filmach, ale jak sem se v te rychlosti spočital, kaj bych skončil, spokojil sem se enem s tym, že sem vypalil tych stoštyrycet korun v jedne dluhe davce vosam do tisycovki překvapenych očisek. Potem sem enem sfuknul pomyslny plameň a zataňcoval se vitězny taněc.

Jak sem stanul a oprašil se, deprem sem se všimnul, že sused mě nadšeně foti zpoza plotu. Tuž nězabili bystě ho? Jak mi potem ukazoval na dyspleju fotki, na kerych sem vypadal jak karate kid ze zvlašni školy křyženy s pulnočnim kovbojem, pravil sem se, že přyště v tym Hornbachu kupim aji arzen. Ten vul se malem udusyl, jak se řechtal jak vitěz velke pardubicke a pry, že to bechně k začatku naši chajdove osady na nastěnku a da tam heslo Nejlepši zahradkař měsyca. Teho arzena tak ze dvě kila.

Jak sem se zevlek z teho atomburdela, umyl se gzycht a pazury a namazal se tu bulu na ruce, kera se podezřele nafukla, jakimsyk gelem, co měla mama v lekarni, čučim z okna a od brany leze k chajdě jakasyk znama postava. Ten stary bravek Ota! Proklel sem den, kdy kerysyk ten prvni krtek našel prvni kuski tych šutraku, co tak dobře hořa. Vysvětlil sem Otovi, že akcyja je zrušena, bo fotra popichaly vosy. On na to, že vi, bo mu už kdosyk volal, ale že se mu něchtělo věřyť, bo foter ma dycki take dobre klobaski, že to přecy kvuli jakichsyk vos nězrušil. Tuž ten se musel jebnuť pořadně hajcmanem do paly, jak eště robil a to su včil nasledki. Přes deset minut sem mu vysvětloval, že fakt nic něbudě a dědek enem furt mlsně nakukoval přes moje ramena a mlsně se oblizoval. Nakoněc sem podumal, co sme to s fotrem v ten patek vlasně přyvezli a vytahnul sem věnec špekačku, pověsyl mu to kolem krku, pravil mu, ať se to ogryluje doma na sporaku a vytlačil ho ven.

A vul sused se enem smjal a smjal. Musym to promysleť s tym arzenem, ať mě nikdo něpodezřyva.

No comments yet to Ten kery tancuje s vosami

 • ostrafuck

  Gorolu stavať a čitať.

 • ostrafuck

  Hura druhi.

 • times

  jaj… sem mezi prvníma:P

 • Gorol

  Kurnik šopaČlověk je chvilu pod sprchu a už je štvrty

 • ostravak

  Ludě ludě…Zavoditě tu jak Lauda, kery budě prvni. Tuž či sme v Nurburgryngu?

 • ostrafuck

  Paty. Ja vim, že ti to je lito. Přyště tě necham vyhrať, bo tě mam rad.

 • Edisko z Těšina

  V poslednim kidu sem myslel, že se ve spaňu pochčiju od strachu ze Spartakijadniho vraha……a nakoněc sem se malem poscal od smichu z ostravakoveho dřysta, muhehehe (:-D)))Zoofil na jatkach něma chibu, to je pro mě jedničkovy hit tehotu dřysta!!! Ostravaku – nězklamal sy, DIKES!!! A pozdravuj fotra, bo je to sympaťak!

 • Altum

  007Dost akční počteví. V hlavní roli agent tej vaší „Ostravěnky“ OSTRAVSKI, Ostravak OSTRAVSKI. zdravím ze ZNOJMA

 • Ája

  eště furt mezi prvni desitkuStejně jak Ediska mě dorazyl ten zoofil. Ostravaku, bydlim asi 4 km od Kijovic. Sobotu sem přežila asy enem proto, že něsem veverka, ale bylo mi pořadně zle. Včil vim čemu.

 • Martas

  Vsadim butyze ta melodyja od Morriconeho se menovala La Resa Del Conti jak harje v te scene s tymi hodinkami.. to ku temu uplne sedi vidim o naposto zive :) da dal si tem vosam fajnu sadu!! Tak na ty kurvy pruhovane :)

 • Těžký paranoik

  Obrázek!Já chci vidět tu fotku!!!

 • Zbycho

  Fotka, Fotka!!Jo też chcym widzieć fotke!A teraz trza do roboty.

 • nena

  Skvělé ( vypálil jsem 140 korun do tisícovky překvapených očisek)!!! A akčnější a napínavější než šifra mistra Leonarda! Kolegové už na pro mě shánějí tišící prostředky, protože se řehním jako šílená :-))))))

 • Edisko z Těšina

  Fotki se nědočkame…bo ostravak je dbaly svojej anonimity. A esli, tuž to, co budě na tej fotce, budě vyhližat enem jako jakysik exhybijonysticky nastrojeny pajac… Bo jestli to ten sused fotil, tuž se beztak od smichu valal mezy kvakami a kelerubami na svojej straně plota… :))))))A ta fotka němohla, NĚMOHLA(!) vyjsť inači, než ganc roztřepana na všecki strany :) Vubec bych se nědivil, dyby susedovi na tym zahradkařskim tablu kerysyk foceňaznaly grafiťak na to jeho heslo „Nejlepši zahradkař měsyca“ nastřykal napis „A nejhoršy fotograf zahradkařski kolonyje“, checht…Ale tež bych tu fotku chtěl videt. Aji dyž mi ganc stači enem ostravakove dřystani, abych řval jak trybuna na Baniku! A přy přectavě, jak ostravak sfukuje pomyslny plameň a tanči vitězny taněc, podobny vlkovi z „Nu pogodi!“, se chlamu jako za mala, dyž mě stařyk lochtal do zmodraňa, jaaahahaaa!!! Hilfe…(:-D)))

 • Lida

  A já se taky směju a směju, Ostravku, toto mi nerob.Nebo raději ano. Nemůžu říct, co se mi líbilo víc, protože já mám hubu nataženou od T až po a. Už se těším domů, až si to přečtu pěkně v klidu a nahlas to budu moci ohodnotit.A vy ostatní vidíte. My nedávno o vosách a on je má ostravak na vikendovym domku. Přeji pěkný den, dnes vylepšený čerstvým dřystem.Startuji z 15 pozice? Možná už mě během mého kidání někdo předběhl. :))

 • proxiiik

  LoLNemalo se tady smeju :DDD

 • matej

  zaradit do nejlapsich kidumyslim ze tento kid by bylo fajne zaradit mezi nej kidy :-)Jo a taky bych strasne rad videl tu fotku z karate kid ze zvlašni školy křyženy s pulnočnim kovbojem :-)))))))))))

 • kapis

  ParádaDnešní díl dělo jak byk;-) Hned mám rohlík na pysku od ucha k uchu

 • Blanka

  Vy se čuříte…a co já?

 • Johnny_Cmoud

  Co kid, to unikátCo dodat?

 • 😎Naprosto výborné. Docela bych chtěla vidět ty fotky…. :¨)

 • Pavel

  Sqělé!!!!Četl jsem to při poradě přes WiFi. Několikrát jsem zrudnul až zmodral. Na poradě se nedá smát. Ale můžu si za to sám!!! Naprosto bombastické. Taky si vzpomínám na své dětské zápasy s těma pruhovanýma bestyjama.

 • kuba

  Zařval sem jak trybuna na Baniku….nema chybu:)

 • Ivana

  Nemá to chybuNa tyhle stránky kukam jen pár dní a už je ze mě závislák. Děkuji Ostravakovi i vám všem.

 • Gorol

  moc fajne,fajne čteniOstravaku,sy něpřekonatělny!!!Teď sem se teprve vychrapal bo moja stara Bobula měla se mnu slitovani s tych plnych dni stresu v mezypauze a řekla že něskaj maju Kydali přecik pravo na volno bo promluvil mister.Včera po pul 11 zme měli my chlapi mecheche na webu,přyšli všecy kromě Kochatka a Kondora a ja řikam před dvanactu,že uš musym isť bo mam take viděni že něska se zjevi mister.Šel sem enem v kvaltu pod sprchu a kurnik šopa Ostrafuk uš se hnal na ten web a přeskočil mě.Aš teď sem to čital v klidu a pomalu a řechtal sem se aš mi tekli slzy.Musyš psat vic často,bo stejně nemaš co robiť.Čemu se to myslim?Bo přemyšlam kdy byla naposled ve škole brana vychova?

 • Ivana

  Nemá to chybuNa tyhle stránky kukam jen pár dní a už je ze mě závislák. Děkuji Ostravakovi i vám všem.

 • Hellowsh

  Mně se nejvíc líbily ty malé gripeny :-DDDOstravaku, jestlis byl fakt tak maskovaný, tak sem tu fotku můžeš dát, určitě… ;DDD

 • Nuda. Kde je Blanka?Odstraněná???

 • Jenda

  Pracu vem čert, jsem totalně KO z toho "Westernoveho odstavce":)))))Začalo to nevině při oblikani, ale zvrhlo se to při souboji chlapa proti tisicovce včel, fakt konec, valel jsem se tady u stolu a málem se smíchy po… Prostě jedeš, frajer8-)

 • džejn

  :-)) paráda. Foto!!! :-)))

 • Gorol

  OstrafukuTa 6 je subtylni.Aš teď mi to došlo.

 • kasper

  gorolovi (25)Zazil jsem brannu vychovu sam na sobe este v 86. ale nic bych za to nedal, ze ju zrusili az v 90.

 • Jozina

  ostrafuck hraje s falešnými kartamiostatní sú guvnoři?

 • Miuan

  Ostravaku,tak to byla story jak za starych času, no nemjelo to chybu, řezal sem se jak cyp!

 • Neva

  Sem se teda dost nařehnila při přectavě kleknuti na jedno koleno a zvažovaňa zrobeni efektniho kotula přes prave rameno…A Ostrafuck zas pobavil, pry „hura druhi“. Fajne to je, fajne.

 • roze

  Husy skura jak cyp… mi naskočila z tych mesršmitu. Raz sem pomahal strykovi ze včelami a aji jak sem byl cely ve značkovym včelařskim munduru, jebna bestyja se cestu našla a zrobila sebevraždu na mojim očnim vičku. Dněskaj sem se určitě posmal vice. Dik

 • kaňka

  SupraTak tenhle dříst měl grády, smíchy se mi zalily kukadla a skoro jsem to nedočetla. Mí rodičové měli vosí hnízdo v baráku. Tata pořídil dost drahej sprej, který ty vosy měl i zmrazit aby nemohly přejít do protiútoku. Pro větší účinost strčil trysku do hnízda a zmáčkl. Hnízdo se rozprsklo po celym pokoji a vosy byly spíš pěkně nažhavený než zmrzlý. Pár pigár jsme dostali, ale vosy nakonec odlítli do klidnějších míst. Příště to zkusíme taky s převlekem :-))

 • Zuzka

  Bomba!!!Tak takhle krásně už jsem se hodně dlouho nepobavila! To nemělo chybu! Jen tak dál, držím všechny palce!Z.

 • Kondor

  No ja mam zas dost:-)Po tech srajdach v praci dobra relaxacka. Krome heftu o „jatkach“ me dostal „efektni kotoul pres prave rameno“:-))) Souhlasim,aby tento kid byl zarazen mezi NEJLEPSI.A tatovi,Ostravaku, preju brzke uzdraveni.Pripomina mi toho mojeho – tez takove havirske kamikadze;.-) Odchazim na pívo…no co v tym hicu?

 • Kondor

  to 25 GorolKde sem to zas vcera chybel???

 • Gorol

  KondoroviSy chiběl na chlapske poradě.Furt stejny problem s tebu aji s Kochatkem.Aji Krmič se dostavil s tyma trošku pornografickyma fotkama s teho brouzdališťa.Ale to chapu bo on je furt v jednym kole s tyma kotama a kastracama.Ma teho synek nad hlavu.Ale o tym všeckim zytra

 • jeňa

  VosiskaTed jsem tež na chatě bojoval s těma bestijama. Stačilo konvicu vařici vody do hnizda a bylo. Vyborny kid, fakt jsem se zasmal

 • Moische Grynszpan

  S ostravakem to jde s kopceChybí mu stále více to člověčí, to pachtění po kousku štěstí – byť by to bylo jen v chatě – nezařízené, bez soundu Bang a Olufsena. Bez mašinky na espresso. Prostě jen v prostoru ve kterém je jednomu dobře. Ostravak by měl odejít na dovolenou, dostat mor s karanténou, nechat se unést potrhlým obráncem lidstva. Prostě pausovat. Nemá tu někdo telefon na jeho ženu? Ta mu snad domluví přímo do hlavy…

 • Gorol

  EdysoviHnusni stařyci to byli co lechtali děcka aš do zmodraňa.10 krať fuj.A potem je ešče ošahavali.Fuj fuj

 • aja

  Ahoj Ostraváčku, tak dnes to považuju taky za jeden z nejlepších kidů. Čtu to už po třetí a prostě brečím smíchy. Tak to má být a tak je to správné:-))) Jen tak dál a díky za zlepšení nálady.:))

 • Lida

  Tak jsem dnes taky nevydrželaa šla jsem se svojí polovičkou na jednoho toho plavovláska nebo jak tomu říkáte. Blonďáka? Ale jen na jednoho, protože mě to rychle vleze do ruk aji do noh a co potom? Ráno člověk cestou do práce málem chytne omrzliny na nohy, než v práci roztaje, tak je poledne a po cestě z práce už zase hrozí úpal. Tak jsem si říkala, jestli zítra ráno si nemám taky natáhnou ty polaki až po kolena (jsou to nějaké gumáky?,zase budu za blbou). Edisko, Gorole s Bobulou a další, dáte mi prosím někdo vysvětlení?

 • Moische Grynszpan

  Neznámé osobě zvané zde Lídabydlite někde na pokraji civilisace, nebo za ní? Že nevíte co jsou polaki až po kolena… (Já mezi námi, také ne).

 • Moische GrynszpanCo myslíš tím příspěvkem číslo [43]?

 • Gorol

  su to gumakia na mojim 6.poledniku bylo neska 36!!!!! ve stinu.Horko pjerunske jak řikaju waserpolaci

 • Gorol

  Mozekse začina pomalu ale jistě rospuštať

 • krmič

  vosyTaky bych mohl napsat něco o vosách, ale proti Ostravakovi by to byl čajíček, to nemá cenu. Akorát že mi (potom) někdo tvrdil, že na likvidaci nebezpečného vosího hnízda se mají objednat hasiči. Nevím, jestli je to pravda, snad jenom na veřejných místech. Kde je dnes Danijela??

 • Jedyn taki

  Fajne to byłoeszcze by tu móg gdo cosi napisać po naszymu

 • netřeba

  Krmičua co příspěvky 43, 47? Nejsou něčím nápadné?

 • taky netřeba

  KrmičuTa si nekde vyvaluje speky a cpe si pandero nejkym kolacem, co si je furt pece aby byla tlustsi a jeste tlustsi az bude nejtlustsi na celym svete.

 • kojan

  SrsniOstravaku dik za inspiraci – hnes jsem po tvem vzoru zlikvidoval ty svine srsne – hasici profici se na to vysrali, dobraci nemaj kuklu, tak sem se nabalil a na hlavu dal starou hasicskou helmu a zaclonu a sel je dojebat svine:-) Zitra me cekaj jeste vosy:-)

 • Lida

  Pro Moische Grynszpan (47)Nebydlím na pokraji civilizace, ani za ní, jak už jsem nedávno psala Danijele Husomilce, máme tady elektřinu, plyn, vodu a další jiné samozřejmosti. Sem jenom tak tušila, že jsou to nějaké gumáky, však zeptat se můžu,ne? :))Začala mi šichta takže zatím se mějte jak chcete.

 • D best of !!! Kura dneska byla pointa jak cyp, troufam si rict, ze je to jeden z nejlepsich dristu !!!

 • mamča

  Super!Po návratu do civilizace jsem okamžitě sedla ke kompu a hrš na stránky Ostravaka. Už hodinu se válím smíchy. Ale tento článek je fakt dost dobrý.Ostraváku, díky za ulehčení návratu do reálu.

 • oli

  Nejlepší dřysttak tohle bylo (po našem) betálný!!!!! Rozhodně to zařaď do nejlepších dřystů!

 • Žažulienka

  Tož dobre urobene:DTušim, že to musela byť akcyja tajak ohňostroj na Vaclavaku:D

 • Edisko z Těšina

  Pro [57] (Otto): to sys trufnul dost malo, …… bo ostravak ma svoje dřysty každy nejlepši, heh…Sutnarko, dikes za maily, stě něpochibně moc mila a přyjemna robka… Hned bych vas šmakovytě calnul na lico… :-*)Šmakovytě šak vy vitě, tajak v Delvytě, heh… Kdesyk na utajenym mistě, kajsyk mezy regalami s přyjemnym zbožim…Pro Gorola: to viš, že mně stařyk Jurek s tym lochtanim jaxepatřy sral, a hlavně moju mutřyčku, ale včil na to spominam už enem v pozytyvnim zmyslu…Stařyk měl u Těšina na Lorkovicach obroOFFsku zahradu, kaj zme na třešně chodili od maja kajsyk do pulki praznin, potem byly rybizle, angrešty, maliny, ostružiny, o meruňkach němluvja a jako jediny v šyrokem okoli měl aji plodicy břoskiňu, tuž to byla vjec!!!Mimo teho měl asy deset deset ulu plnych pilnych :) pščeliček a fajny aparat na med, keremu zme mluvili mjodořyg… Ale pro mě to byl fantastycki stroj, bo byl lepši než mamina ždimačka (ta potřebovala eletryku, ale stařykuv mjodořyg byl na kryku, tuž jakesyk – v tej době časte – vypadki v dodavce eněrgije něohrožovali moje strojnicke hratki)…A stařyk – na rozdil od mamy či fotřyka, keřy měli strach, že mi kryka dolame pazury – mě nikdy nějebal za to, že ten mjodořyg rozjiždžam na plny ceres a naprazno, naopak, dycki fotřykovi pravil „něch synek pokože, jak je zručny, bo potřebujym ješče jednego pščelořa“…A miloval sem ten mjodořyg! Bo jak sem ho rozfofroval, tuž než se potem zastavil, to v něm dluho hučalo tajak kajsyk v Temelině! Pro mě to byla mašina, s keru sem letěl do vesmira, a samozřejmě sem byl načelnik tej kosmickej vypravy A jak mjodořyg spomaloval. tuž sem zofort musel kryku přydať na rychlosti, bo hrozylo zřyceni kajsyk na něznamu planetu, plnu hladnych marťanu…Děcka fantazyja něma hranice…A dyby to s tymi marťanami věděl odchazejicy premijer, možna by mě zofort angažoval jako svojeho hlavniho vladniho poradca, checht… :)))

 • Edisko z Těšina

  A o vikendě jeděme z Mirem do sydelniho města zlinskej republiki……za Kňučikem, bo je to chlap razovity a jeden z nejlepšich, kery kdy navščivil Těšin…

 • Edisko z Těšina

  Kid pro vyrazu něznale (bez kanalfebyteckeho pořadka):Lorkovice stařykova usedlost v Koňakově u Těšina, keru tak moji předcy pomenovali po předchozym majitělovi jakemusyk panu Lorkovi, keremu patřyla kajsyk od středověka až do 19. stoleti; za Austryje aji za Masaryka tam byla knajpa včil tam ma postavenu kuču sestřenica. Brachanec deprem stavja (enem něvim, či stavja barak anebo kuzňu, bo je přičinlivy tajak Feryn mraveněc, prace všeho druhu, hehehe), kuča dům (pejoratyvně, sestřenica něch přemině, bo maju postavene už přes dvacet roku a ešče sem něbyl na kolaudacyji :)břoskiňa broskvoň, stala na jižni straně stařykoveho baraka, už tam něni, viz předchozy bod, no ja, no… Ni enem ludě umiraju…mutřyčka – maminkamjodořyg medomet, odstředivka medových plástů, jak se tam daly ty plastry z ula a rozjechalo se to, tuž na spodku teho aparata byla taka tulka a z tej rulki valil med, mňam… A stařyk potem mohl robit mjodulu, tu zme my – mali parchanti ale nesměli. bo v ni byl kvit, jak jinak, že… Ale stejnako nam stařyk dal liznuť, enem co by mama něviděla…kryka klikarulka trubka, otvorkvit – alkoholplny ceres co to da, hihi…Kňučik autor Mladkovej pisnički Jožin z Bažin a nakladatěl svojich capin, podobnych jako ostravakuv denik enem v českim podaňu a vubec zgruntu fajnacki chlopek…capina kozlovina, volovina, srandička, sranda…Sutnerka fajna robka, kera tudyk přikiduje, ale po inšim nykem, kjery vam něpovim, a kery se nikdo nědovi, ty muj kfitku medovy…calnul počitějtě se ostravaka pořadně od začatku, potem možno pochopitě :-)))

 • Gorol

  EdysonoviTy,Edys,dufam že sy se něnasadil všu do kožuchu.Sem tě varoval,vic uš pro tebě němožu zrobiť.Pro keho pišeš ten slovnik??!!

 • Danijela husoMILKA E.Ediskovi

  Ediskovi a třeba tak jiným, kteří se nad mou přítomností rozčiluji…Edisko, když už jedeš do Zlína (určitě ne sklonit hlavu nad místem pobytu četných funcionářů bývalého režimu… /najdi sám!/) tak se ubytuj v hotelu Vítkovických železáren. (Dnes se to jmenuje – jako mnohé jinak, ale duch zůstal). Ten je v Kostelci. Kousek od Zlína. Také kousek do hotelu je tak zvaný Vršek. Pohled na mapu postačí… by jsi se orientoval. Na tom Vršku postavila rodina jednoho kosteleckého sedláka v roce 1780 velkou kapli /ve které se každoročně držely mše ke slávě Boží a patronce kaple. Ta se nachazela – jak už název říká, na vršku kopce. Přístup k ni od vesnice byl strmý, tak strmý, že bez odpočívání to nešlo. Bez ohledu na věk. Na místech určených k lapání dechu byly kamenné kříže, které vytvářely jednotlivá zastavení v křížové cestě. Od potoka až nahoru ke kapli. Krásná kamenická práce, o kapli samé nehovořím. To vše už neexistuje. Z iniciativy necitelných hlupáků byla kaple v osmdesátých letech zbořena, kříže pracně (nebo velmi pracně) odstraněny /kolik lidí na tom pracovalo si můžeš při návštěvě představit/. Dnes je tam pouze velká hromada cihel a kamenů. Bez užitku.Stejný osud mohl potkat také původní Štípský kostelik uprostřed hřbitova. (Vízovická architektůra). Ten se ponechal „jen“ zubu času. A ten má ostré řezáky. Tiše dumám nad tím, zda Taliban chodil ve Zlině do školy, nebo zlínští do Kabulu.S vosami má tato poznámka společného jen to, že v podkroví té zničené kaple byly každý rok vosy. Že by její zničení mělo souvislost s vosami?

 • a-c

  ad 63, krykaslovo „kryka“ znam v jinem vyznamu – oznacuje se jim takova ta drevena hulka, kterou pouzivaji starsi lide pri chuzi (dole gumovy spunt, nahore drzatko).

 • Gorol

  EdysoviTo se mi ulevilo.Uš sem se bal.Čauki Danijelo,vitej do rodiny.Kaj sy se smykala?

 • Gorol

  a-ca ta rulka je teš enem trubka,se myslim

 • a-c

  ad 25, branna vychovapokud netusis, kdy byla na skole naposledy branna vychova, tak si zrejme zakladku za totace prilis nezazil… takze ti zrejme nebude ani tricet (spis mene). z cehoz plyne, ze ostravak ma krome psani do duchodu jeste dost daleko 😉

 • Danijela husoMILKA E.Ediskovi

  kryka = die Krücke= berla

 • a-c

  ad 68taky bych rekl… obvykle si mohl nekoho svezt na kole „na rulce“ (nebo „na stangli“)

 • Gorol

  všeckim zajemcuma bo mam taku radosť s teho Edysona tak budu plně party cypovať s Danyjelu.A temu otaska.Viš kdo ty křiže pracně otstraňoval?Přečti se Divní lidé od Hrabala

 • a-c

  ad 70diky moc – to je presne to slovo, ktere jsem hledal, berla. ani me neprekvapuje, ze je z nemciny.

 • Gorol

  a-czažil,zažil ale bo sem přespolni ta něvim kdy skončila.

 • Jana

  SuperDneska obvzlášť vydařené!!!!

 • Gorol

  Rozvyřenu diskuzumusym opustiť bo na cestě je hromada vos,niiii …vnuku bo Gorol z Bobulu bydli u jezera a vnucy se idu zaplavať,zrobiť všude velki binec,vybrakovať ledničku a večer to všecko zasek zmizy.Němožu řycť že se mi to nělibi.

 • Danijela husoMILKA E.Ediskovi

  Jdu take plavatdo reky. Voda ma uz 21 gradu

 • Lida

  Edisko, vyčerpaná smíchem nad tvými kidyjsem málem omdlela. To je možná horší, jak lechtání od staříka. Ty jsi mohl utéct, ale já nemůžu, musím to dočíst až do konce.Gorole, ten slovník je nejméně pro mě, abych nebyla za blbou. Ono je nás tady určitě víc nedomácích, ale všichni čekají, až se někdo zeptá.

 • čarodějnica

  EDIS!!!!Nejmenovat!!!!!!! Ale jinak diky.

 • Edisko z Těšina

  …bo raz od razu použyju jakesyk vyrazyvo, kere něni dycki genau (kryka – klika, ale inak berla), a tuž co by ti vyrazu něznali v tym nimjali burdel a ti vzdělani mjeli o čem dyskutovať, checht…(:-D)))Danijelo do Zlina jeděm za Kňučikem zachlastať (bo segra včilek kajsyk po Izlandě nahaňa ledove medvědy a my mame fraj) a ni klaňat se kajsyk na křyžovu cestu ku kapličce. Na modleni nam beztak chechtaku pochybi…

 • Edisko z Těšina

  Slovnik je pro vyrazu něznalych ludi……bo raz od razu použyju jakesyk vyrazyvo, kere něni dycki genau (kryka – klika, ale inak berla), a tuž co by ti vyrazu něznali v tym nimjali burdel a ti vzdělani mjeli o čem dyskutovať, checht…(:-D)))Danijelo do Zlina jeděm za Kňučikem zachlastať (bo segra včilek kajsyk po Izlandě nahaňa ledove medvědy a my mame fraj) a ni klaňat se kajsyk na křyžovu cestu ku kapličce. Na modleni nam beztak chechtaku pochybi…For frauSut: přypominatě mi moju moc oblibenu bezpečačku Olinu, s keru sem robil od osumdesatych rokuv až do zavřeňa na Hlubině ve Vitkovicach, na Zarubku na Sleskej a tež na Alexandru v Kunčičkach… Černovlasa, škuty vzadku do drdola (z bezpečnostnich duvoduv, že :) a zmalovana, tajak by nemlich zrobila konkurz na hlavňu star filmoveho přyběha o Štrekovi. Ta potfora jak mě calnula na lico (a to dycki dyž přišla na těžni a měl sem šichtu), tuž sem po šichtě musel pysk v kupelach od tych jejich šminek pařyť aspoň o štvrťhodinu del). Chodila za mnu do kabiny na těžni stroj moc rada – raz na spartičku, bo vtedy sem ešče vypaloval pysk, inši raz na kafenko, dycki se jakusyk zaminku našla, ta mila osubka, chmmm…A chlamala se tak, že to bylo slyšeť až ven ze strojovni krz cely ten kraval, jaky těžni mašina robila smjala se, tajakby se hyrbaty kulal po schodach, hahaha. Dyž ju slyšel majster až venku ve svoji štajgrovni, tuž měl aspoň istotu, že ten deň z bezpečnostniho hlediska je na našem pracovišťu šecko rychtyk a že strojnicy su dbali bezpečnostnich nařyzeň a pokinu!!!A ni enem temu se ju mjal moc rad. Ta nikdy žadnu srandu nězepsula, naša Olinka :-)))Do zavřeňa myslim do zavřeňa tych šacht, ni Oliny, či mně, ufff… 😉 (kajsyk v devadesatymdruhim-třetim, či tajaksy)

 • Edisko z Těšina

  UPS: Sory. Jaksyk ten matryx hlupně…:)

 • Naďa

  Sedum dívekzrychtovat se, jak sedum dívek, znamená, že jseš víc zrychtovanej, jak třeba jedna dívka – a nebo je v tom nějaký jiný význam ?Pokud je to tak, jak si myslím, pak je to pro mě kid č. 1.

 • Klára

  Tak sem si vždycky říkala, že se to bez mého názoru obejde, ale tohle se nedá nepochválit. Moc díky za supr počteníčko, jedna perla za druhou, na chvíli jsem zapomněla na 35 ve stínu. Chápu, proč píšeš v noci. Tak se nezapomeň pořádně odměnit, protože to se ti fakt povedlo (ne vyjímečně, ale hodně:-)

 • alex

  Vosy jsou leckdehttp://1.im.cz/n/photo//07/67/16pmyxv-gallery.jpgpokud to nepůjde otevřít, je to na Seznamu vtip V. Renčína z dnešního Práva.

 • Edisko z Těšina

  Slabši natury něch přeminu, …podle mě „sedum divek“ znači sedum kurev. Z polštiny. Ešče raz omluva pro jemnocytnějši natury…

 • Edisko z Těšina

  Pro [85] (alex) tuž to sy trefil, Renčina miluju, ten se dycki trefi, ani něvi jak!

 • roze

  ad 86pynktlich

 • Neva

  Edisko…No eště že nas je v partyji enem 5 děvuch…ale někdy pijem ostošest…

 • dáša

  Asi budu za blbouale nějak jsem nepobrala tu „ikebanu na pohotovosti“. Že mi to někdo vysvětli??? Jinak perfektní…

 • Kondor

  to 90 DášaNo,ja bych to chapal tak, ze ikebana je japonska technika v NAPICHOVANI kvitek. A Ostravak tam popisoval nejakeho „popichaneho“ Roma, ktery sel na pohotovosti na radu pred jeho tatu. I kdyz , mozna si to myslim blbe.Kdyz tak me opravte:-) To horko uz je hnusne…to aby clovek sedel furt na pivu.zdar všeci.

 • Danijela husoMILKA E.

  Dotaz na mašínfýru Ediskanosil jsi bílé rukavice, nebo už jsi byl také zproletarisovaný? Čili už ne v kategorii štajgrů?K modlení není chechtáků zapotřebí. Leda, že by jsi tuto činnost přenechal jiným…

 • nenadávají

  93Pořád stejná Blběnka.Ale ta byla na rozdíl od tebe ne blbá.

 • pravá fotografietohle je pravá fotografie „ostravak v akci“ ale z důvodu udržení anonymity musel být použit efekt drawed picture.http://st.blog.cz/s/snezka.blog.cz/obrazky/2567466.jpg

 • krmič

  Dotazy na Edisko1. U písničky Jožin z bažin je jako autor hudby i textu uveden Ivan Mládek. Kde je chyba?2. Kdysi (ale to už je hodně dávno) jsem měl příležitost pozorovat práci strojníka u těžního stroje a měl jsem dojem, že se v kabině nejen nesmí s nikým bavit, ale že to ani nejde, protože nemůže spustit oči z lana a těch značek. Později už to bylo jinak? Ty stroje se zmodernizovaly? Nebo se už prostě tolik nejezdilo s klecí, tak tam byly pauzy? To se ptám docela vážně.

 • Danijela husoMILKA E.

  Pro krmiče a 94Strojník u težícího stroje se NESMĚL oslovovat. Těch značek které se musí hlídat je spousta. Porucha – stačí zabrání kousku výdřevy – může znamenat výpadek dolu i na půl roku. Proto se strojníkům dávalo na vědomí, že jsou něco zvláštního. Ne penězi, ale symboly. Proto ty bílé rukavice. A zákaz rušit při zodpovědné práci. Strojní nesměl při práci kouřit, jíst a pít. Nic -jen koukat na znameni a poslouchat. Horší prý to měli strojníci u těžebních zařízení na páru. Tam se zatížení (odečítané u elektrického pohonu na ampermetru) nepoznalo.

 • Gorol

  KrmičoviZačinam se dostavat do stadyja kdy mě Danyjela začina vydražďovať do stadia nepřičetnosti.Krmič,pro tebe plati to co pro Danijelu:Přečti se Divní lidé a přestať ze sebe robiť naivniho blba,bo ty to enem jak doufam robiš v jakesi divne najivitě zatymco ona to je bez předstirane najivity.

 • FrauS. alias Olina2

  Edisko-těšiňku,ta poslední věta v kidu 81 je dost důležitá, už jsem si začínala lámat hlavu, koho s kým zavřeli. S bezpečačkou Olinou mám možná něco společného, vlasy černé ano, drdol ne. Každé ráno si musím namalovat ten plakát na svůj ksicht. Možná jednou taky budu robit konkurz na Šreka, netroufám si na hlavní postavu, to ne, ale třeba ten osel na mě zbyde.Spartičky- kdysi moje oblíbené kuřivo, teď už jsem jen hnusný napravený kuřák. Zůstalo mi kafe a strašně ráda se směju. Jak to zní, nevím, musím se spytať svojich kolegů. Ale zdá se mi, že mě chodí schválně rozesmívat, tak to asi nebude jejich uším nepříjemné. Tož tak je to se mnou. Ale je zvláštní, jak si začneme lidi představovat, a to jen na základě nějakých pár kidů.Taky mám svoji představu o Ediskovi, Gorolovi, Krlešovi, ale o tom až někdy jindy.

 • Edisko z Těšina

  Něbyl sem moc zproletaryzovany, ……bo strojnicy na těžnich strojach byvali tym, co sudruzy Marx, Bengals a Lenin nazyvali proletařska arystokracyja, kerej něni co věřyť… Jak mi raz vypravjal stary pan Ler, dej mu pambuch lechke spani tam na tym kopcu na Sleske, tuž ešče aji za Godwalda měli zaiščene meškani v barakach pro techniki, šachtoveho služebniho koňa aji z drožku a šachta jim platila ku temu posluhovačku… Ale to sem se vtedy ešče prohaňal mojemu fotřykovi pod trenclami :)Vyhody strojnikum ale stejnako postupně pozbirali to bylo za vlady ušateho proletařa z Kladna. cele to potem šlo cugrunt, bleh ):-(Bile rukavice sem něnosyl, i když naše pracovišče v kabině bylo čisťunke jak slovo boži a bylo tež klimatyzovane a ve strojovni se mohlo jest z podlahi! Za krykami, kerymi se ten užasny stroj řydil, sem nosyl vietnamske monterki, enem jak sem mašinu pucoval, tuž to sem se zebral špinavši arbajtoveral.A ten těžni stroj, tuž to byla parada! Měl sem na Alexandru v Kunčičkach papiry na hlavni vtažnu aji na věterku. Na hlavni jamě sem měl přydělene do socyjalistycke peče brzdove ustroji, co bylo dule pod kabinu ve sklepeňu! Ale bo sem měl socyjalizmus kajsyk u řyti, tuž sem to ustroji pucoval ganc normalně a ni socyjalistycki. Enem kvuli temu se tež blyščelo tajak kulki našeho Azora v letnim pařaku!!! Pěkně a jemňučko sem každy deň kapku přytahnul štauferki, raz za měsyc jich nafiloval vazelinu, pošteloval kapaki (ty syce němaju nic společneho ze špitalem, ale pryncyp byl stejny, bo šlo o flašečku s olivu. Flašečka měla na spodku take zařyzeni, kere umožňovalo, aby z ni čas od času, tak co pulhodinki, ta oliva ukapla na misto, kere mělo byť pruběžně mazane).Puvodni stroj byl na paru, tu se ale něpamatuju. Potem tam dali elektryku – wardleonarda ze štyrycetitunovym setyrvačnikem, kery zaistil dost energije ešče na zedvě, zetřy jizdy až na nespodnějši desate patro v hlubce cyrka 970 metruv (to dyby rupla eletryka a v dole by ešče zustali lidi). Niž se to sustroji mohlo spustiť, muselo se to hlasyť na energetycki podnik. Tyrvalo to zdobrych patnast minut, niž se to obrOFFske dynamo patřyčne rychle zvyrtalo a my zme ho mohli přypojiť do sitě na šlus (tym myslim nakratko). A po vypnuťu dobihal ešče zedvěapul šichty, aji dyž měl ha hřydelu byrzdicy ustroji, kere byrzdilo, až se z něho kuřilo. Skorem, heh…A jak sem dostal na starost kompresorovnu, tuž to byla tež fajna robota. Na Alexu zme tlačili luft pro Zarubek, Hlubinu aji Jeremenko ve Vitkovicach ku temu služily turbokompresory dva. Starši štyrnastka (to značilo, že zvladla 14 tisyc kubiku luftu našlapať na šest atmosfer do lutni pod zem) a třycytka. Obě to byly tež elegantni mašinki! Ku temu patřylo ešče kontrolovať na věterce fukary, co odtahovaly ze šachty zepsuty luft, kery dyfuzorami dmychaly do okoliteho luftu. A mezy povinnosti kompresorysty tež ešče patřylo v přypadě jakehosyk ohrožeňa vtěpnuť do vtažnej jamy baňku z merkaptanem. Kurňa, ten merkaptan, tuž to vam byl taki hovacki gaz, co smrděl jakoby se usralo zetřysta haviřu po zežraňu zparu metraku fazoli :-) Učelem tej srandy z merkaptanem ale bylo to, že v tu ranu to čuli všecy haviře v podzemju. V ty paty měli šasnut z robotu a ze všeckym, co měli v ruce a zofort se pomahať ku jamě, hibaj do šole, naražeč zrobil pět razy cynk a vjo – desytku navyrch!!! Naščesti za tych deset roku, co sem na Alexu robil, zme nikdy němuseli merkaptan do jamy těpať z důvodu ohrožeňa, ale inač se take merkaptanove cvičeňa robily každych štrnast dni pulhodiny před fajrontem – dycki jak byl foršus anebo vyplata. Enem raz se to něpovedlo, to byl vtedy na kompresorovni strojnik, řykali zme mu Pitkin. Ten se rad a často potahnul z flaški čehosyk sylnějšiho. No a bo byl ten deň foršus, tuž Pitkin už přišel najebany jak štolverk, barabčik! Něbylo divu, že se mu potem cosyk se mu v lebani pomisylo a ten mamlas misto do vtažnej těpnul merkaptan do věterki. Marně haviře v podzemju čekali na svuj oblibeny smrad, kery jim měl sygnalizovať, že po vyfaraňu jich na vyrchu čekaju chechtaki! Bo něbylo poplacha, tuž něbylo ani předčasněho vyfaraňa. Zato Kunčički od enhačka až kajsyk po Hranečnik byly na dva dni zamořene, tajak by tam stado velkych makakuv robilo za každym křakem furu malych makakuv, checheche… Tuž tak asy s tymi bilymi rukavičkami.(:-D)))Pro vyrazu něznale:věterka vydušna jamazvyrtalo – točiloforšus zalohašola těžňa kletkapět razy cynk znameni do strojovně pro farani mužstva. Dva razy bylo myslim pomaly zatahnuť, třy razy fedrunk (uhla, hlušiny), štyry razy pomaly popustiť, šest razy kurňa to se už něpamatuju a sedum razy značilo prohlidku jamy. A jedno cynknuti značilo HALT! Tak jaksyk to bylo, ale už se něsem isty, boze šachty sem pryč už jednako zpatnast roku…vjo desytku navyrch – na Alexu se jezdilo maksymalni rychlosťu šesnast metruv za vteřynu, ale to bylo povolene enem pro fedrunk. Jak jezdil mančaft, tuž to bylo povolenych enem deset metru, jednako to byla už dost stara šachta a jeja vystroj tež temu odpovidala. Aji dyž se pravidelně měnily voditka a podobne duperele, kere se tež už tak moc něpamatuju…

 • Gorol

  Olině 2Němožu se dočkať na tu představu,hlavně teď kdy sem ve stadiju něpřičetnosti.Ale něboj se.Kdyš dostanu prvni vpysk,nastavim druhu tvař.Co budě potem,to vi enem buch.Ale kery když jich je tolik a všeci se mezy sebu peru kery z nich je lepši.

 • Edisko z Těšina

  [96] Odpovidam na dotazy (krmič)1. Mladek musel ten přyběh napasovať na svoju muzyku. Temu je uvedeny jako autor, samotny puvodni přyběh pochaza od Kňučika a Mladkovi se to moc zapodobalo, tuž mu to Kňučik dal, bo je kamaracke a přejicy povahi…2. Maš recht, strojnik se podle foršryftu neměl z nikym co vybavovať, ale šeda je teoryja a zeleny strom žiťa… Na šichtě zme byvali dycki dva a po hodině zme se museli střydat.Ja sem měj za parťaka Juru, kery pochazal z Praglu, přymo z Dejvic, ale meškal v Porubě rovno naproti pičifarmě (slabši natury prosym o omluvu, ale nazyvali zme tak tu vysoku kuču vedle špitala, jak měla navyrchu nadpis Domov sester…) Jura byl senzačni parťak už enem z teho duvodu, bo jeho stařykovi bolševik v tych Dejvicach znarodnil jakesyk pozemki, přes kere vedla štreka z Masarykača na Kladno a Juruv stařyk pobiral od drahi jakesyk dyvidendy. Sudruzy mu to šecko zebrali, tuž potem později něbyl z Juru moc velki problem nalezť v polityckich otazkach hafo porozuměňa…

 • wef

  no tak ostravaku tohle byl jeden z tvojich nejlepsich dřystu…tesil se jak zoofil na ekskurziju do jatek :))))))

 • Edisko z Těšina

  Mala oprava:ten stisnuty luft se nětlačil do lutni, ale to lajtunguv… Lutňe by ten tlak něvydyržely, ty enem umožnovaly lepši odvětravani dolu, heh… :-)

 • Pamětník

  Ediskovi z TěšínaWard-Leonard. Se setrvačníkem. To musela být konstrukční krása. Nevím zda se takové řešení pro čas nouze ještě někde používá. Neměl by jsi o tom všem napsat paměti. O všem. O lidech kolem Tebe.

 • Ája

  pro 100 – EdiskoFajne!!! Pokračuj, maš co povědět. Malokery měl možnost to prostředi poznať. Edisko, dobře se to čita. Tvoje kidy – to je přijemně straveny čas, než zas cosi nadřista Ostravak.

 • FrauS. alias Olina2

  Gorolku Bobulovitý,ty víš, že já mám pro tebe taky slabost :)). Bobuli to ale neříkej. Takže nevím, proč bych měla někomu dávat vpysk. Já, křehká žena? A ještě abych se bála, že mi to třikrát vrátíš. Vlastně třikrát to je Krleš. No tak to by bylo dohromady nejméně čtyřikrát. Ne, bít se nebudeme, vymyslíme něco jiného. A nebuď furt nasr…nepříčetný. Zítra nám napiš, jak bylo dnes s gizdami – vnukami u „jezera“. Ájo, kde jsi byla tak dlouho?Jdu spát, ať nějakou nechytnu. Dobrou.

 • Ája

  pro FrauS. alias Olina2Měla jsem ebolu. Nebo aspoň ty přiznaky se zhodovaly s tym, co sem kdysy o tym přečitala v novinach. A nebo, jak sem už napsala, mě zasahnul Ostravakuv biolit s dluhu drahu doletu, bo bydlim kusek od Ostravakove chaty.

 • Ája

  pro107 – FrauS. alias Olina2Měla sem ebolu.Aspoň ty přyznaky se zhodovaly s tym, co sem o tym čitala v novinach. Anebo, jak už sem psala, mě zasahnul Ostravakuv biolit s dluhu drahu doletu, bo bydlim kusek od jeho chaty.

 • Ája

  108,109Samozřejmě, že sem měla ebolu enem jednu. To muj kompjuter je asi tež někompatybilni (anebo že by se jeb…?). Možna, že oboji.

 • boba

  Ájo,i jedné eboly bylo dost! Hlavně že už jsi fit :-).

 • Neva

  No, prostě to napíšu ať si o tom říká kdo chce co chce, když si tu každý píše co chce. Ostravaku, velmi ráda jsem četla Tvé kidy a dřysty tu kolem. Ale od té doby, do Edisko (dosud docela můj oblíbenec) převzal funkci nejhlavnějšího a nejobsáhlejšího dřystala ve spojení s Danijelou – nic ve zlém, ale vážně mám husí kůži už jen při pohledu na Tvé jméno a Tvoje přechytřelé výpisky, se opravdu zaměřím jen na Ostravaka a na svého nejlepšího oblíbence Ostrafucka (však od toho funguje Ctrl F), neb ten mi úplně nejvíc přirostl ke čtení. Ostravaku, kdybys psal víc, nebylo by tu tolik capyn. Všichni, kere teď naseru, se prosim uklidněte, pač i ja se možu dřystat svoje dřysty. Pokaždé se těším na nějaké nové srandy, ale pokaždé si nadávám když čtu a někdy i přeskakuju Danijelu. Něco tak neuvěřitelného jsem už dlouho neviděla, nezažila, jestli jsem to vůbec zažila. Gorol mi byl tež symapticky, ale co začal party cypovat tež s tu prapodivnu osobu, tak už temu nerozumim ani za mak, možna bude lepši, jak skočim do pola na ten mak a šlehnu si. Pak to možna pochopim.

 • Ája

  pro 111 – BobaFit? No, to ja. Eště že mě něni vidět :-P.Stejnak – kdyby to tu bylo i s videokameru, tak by se z teho natřihal oskarovy celovečerni „ekšn“ film.

 • Ája

  pro 112 – NevaNevo, co když je to Danijelin cíl – aby všechny naštvala? Možná, že je to nešťasný člověk, protože takoví dovedou být zlí a někdy z toho jejího „příspěvku“ jakoby zlobu cítím!? Vadilo mi, jak necitlivě se vyjádřila k lidem pokročilejšímu věku (myslím to bylo ke Gorolovi) a jak nám všem naznačuje, že jsme blbí. Ať poučuje, já se usměju – mám přece svůj názor. Když nám zdůrazňuje, jakou má pohodu (dobré jídlo, koupele v chladné vodě, když my padáme horkem v práci apod.) – není to právě naopak a jenom si hraje na to, co by chtěla? Nakonec, jak psala Alex (nebo psal?), existuje myší kolečko a tím se dá pootočit o kousek dál. Danijele bude nejvíce vadit, když to nebude nikdo komentovat. Myslím, že jí vadí i ta „party cypace“, protože to není opozice, po které zřejmě prahne.To je aspoň můj názor. Ať se teď do mě Danijela pustí – přežiju to. Můžu se mýlit, ale já to tak cítím.

 • Neva

  Ájomáš pravdu, tak to cítím společně s Tebou. I já mám to myší kolečko, a s tym fčil budu deprem točiť…

 • Lida

  Ájo,(114)máš recht.

 • nena

  ÁJO,i já s tebou souhlasím a mám pocit, že Daniela je docela neš’tastný člověk, kterého kdysi za trest zavřeli do knihovny. A taky mě vadí, že si někteří lidé hrají na Saturnina a dědečka, kteří uváděli příběhy na pravou míru. Já čtu, co se mi líbí a je mi jedno, jestli je to pravda nebo ne. Ale každý jsme jiný ..Hezký den.

 • Danijela husoMILKA

  Nenaštvávám – jen podněcujistačí se podívat na Ediskovo vyprávění. On pochopil, že jeho vzpomínky se mu pomalu rozplývají…, v nenávratnu. Dík za ně.

 • Danijela husoMILKA

  ÁjiVelmi se mýlíš. Co se týká mého“výpadu“ na gorola, o tom se domnívám, že má doma stále ještě dějiny VKS(b), ze kterých udělal úspěšně zápočet.

 • Gorol

  Ludi,ludiČi stě eště furt něpochopili,že ja něpartycypuju ale antycypuju,bo mně někdy kdosyk nasyra k něpřyčetnosti?A jak se D. vyjadřuje k luďkam staršiho věku mi je vuřt,bo to je a. znameni bezmocnostib.možna že sem mladši než vypadam,bo je to všecko to dřystani aji kydani enem FIK SE,ponjatno?Vnucy se buďa,bo tu přespali.Přišče vice.

 • Ája

  to 119 – Danijeli husoMILCEPodněty beru, díky za všechny, ale proč urážky? A tvůj poslední příspěvek zrovna jednou z urážek je. Něco, co o konkrétním člověku nevím s naprostou jistotou, nemůžu tvrdit. A to už pak podle mě má daleko do srandiček. A já se ráda bavím!

 • Eva

  pro 112 ..114Vždy jen čtu,ale nekomentuju…Jen mě napadlo ,kdy tohle konečně někdo napíše.Tiše souhlasím.

 • Danijela husoMILKA

  Lid obecný dříve věděl, že se do husy kopat nemá…ta si to velmi dobře pamatuje. To kopání začal – z neznámého důvodu gorol. Což je mi jedno, ale jako odpovídající species odpovídám. Jeho nakvašenost, když jsem zde citovala pár vět ze života podvodníka Masaryka mne udivila. Neplácám, když něco uvádím, tak s důkazy -které mohu kdykoli dodat.Připomíná mi to jednu cestu údolím Svitavy. Vezla jsem tamní obyvatele kamsi… Jeli jsme kolem zámku v Letovicích (v minulosti značně zdevastovaném a vykradenem). Dědici rodu Kálnoky dostali nyní malé odškodné, které investovali do nutnych oprav statiky. Což bylo na dáli vidět. Moji spolujezdci se zájmem pozorovali změny na zámku. A pak svorně prohlásili: oni páni dostali patnáct milionů a teď vyhazují naše peníze…

 • Klára

  SouhlasMožná to není nejodvážnější jen se připojit k názoru, ale i pro mě je od určité doby pryč pohoda a sranda, která vládla i tady, to promiň Danielo, ale na poučování byli vždycky rodiče, i když šlo o srandu a nadsázku a často tím smázli celý vtip

 • Klára

  ad 123Nechápu souvislost s tvým zážitkem, jako žes tu stejně bita? No to už je trochu moc, ne? Neupírám ti znalost historie, ale pokud je nějdo vzdělaný, měl by chápat relativitu všech názorů a postojů, to je skoro co historik, to názor a tvůj postoj jedninné možné pravdy (pochopitelně podložené důkazy) je když ne hloupý, tak minimálně sebestředný a nekritický, což mluví za vše…

 • Peter

  to 100) Ed. fon T.To bylo take fajne o tym strojnikovi, az mi slza ukapla, bo sem se zpoměl na stařička, kery uz tež travi jakysik ten čas na Slezske a ten tež robil to co ty, ale na Vrbici. A ja jako maly smrad sem z babku v nedělu chodil přes haldy za nim na odpoledni podivat se, jaka fajna robota to je. Cosyk zacinkalo, stařiček potahal za kryky a už se točil ten buben z lanem. A někdy, když byl čas, zme v chladici věži chytali ryby na pytlačku, bo tam haviře-rybaři vypustili jakesyk okouny kere futrovali a opečovavali. No tuž Zdař Buh.

 • Ivana

  Taky si kidnuČitam všicko a Ediskuv přispěvek o haviřach byl poučny. Spoměla jsem si jak sme jako děvuchy, školu povinne,dostaly duvěru a šly vitať haviře co zrobili rekord. Šachta Hlubina byla naproti našej školy. Vypiglovane – v nažehlenych košulkach a kratkych sukienkach s pugetama v rukach sme my hrde pionyrky vyčkavaly až všeci vyfaraju. Po dluhym čekaňu sme se všeci dočkali. Vyjela klec a v ni vagon s napisama.Už něvim s jakyma bo je to dluho, ale ti hrdinově co sme jim měly gratulovať byli o patro na dul. Padlo par něslušnych vyrazu(dněs už jim rozumim) a kmitali sme dolu. Su něbojacna a na čerty něvěřim , ale par gizdu by vykolejili. Byla to chvila a všecko se urovnalo.Dostali pugety i gratulacje a uvazali sme jim naše šatki pionyrske na krki.Jen nězapomenu jak jim v te černotě svitily očiska. Dněs mi to připomina kačora Donalda s tymi dolarami v očach. Podobnosť čistě nahodna,no ni?

 • roze

  chvilami....se mi zda, že se to tu měni na „Večer uražek a odpovědi“.

 • Edisko z Těšina

  Nale robki, robki, naco tolika steku a zloby?Dyť ste se tu do sebě pustily tajak machometanki na perskim trhu nad ostatňu kupku cebule…Či vam to stoji za to? Těši mě, že se Pamětnikovi, Áji, Peterovi, Ivaně aji ostatnim někerym podobal muj kid o šachtě (Vrbicu znam, to je moc šumna a furt elegantni jama nědaleko štreki na Bohumin, ma to byť skanzen). A komu se nělibi, že je to dluhe, tuž něch použije ctrl F či něch se zazvyrta tym kolečkem na hryzoňovi a fertik. No ni?:-))))

 • Gorol

  NevěZasek se vracy na chvilku GOROL.Jak se přečeš šesty kid,tak tvuj deň němože byť špatny.Uš sem raz napsal…tolik sublimniho humoru v paru slovach.A jak k temu přidaš jeho posledni kyd z minulych dřystuv / čitali stě to vubec?/,u teho zme se z Bobulu od serca zasmjali.A D.?Ta sedi podle mě kajsyk v jakymsyk ustavu ve svěracy kazajce a par krať za den ju něchaju provětrať u počíTáča.Teš tym furt piše že peče táče./ = kidy/

 • Neva

  GorolNaprostý souhlas se vším, a s tym šestym, šak vim čemu ho čitam, ni?

 • Krleš 3 x

  HESLO DŇALudě a vite vy vubec, jake je heslo dnešniho dňa ? No, možne aji tydňa ? TO, CO JE DNES VENKU, TO UŽ NENÍ POČASÍ, ALE DEMOVERZE KREMATORIA.

 • Ája

  130 GorolTak, tak, Gorolu. Jednička, dvojka, pětka a šestka – co numero, to perla. Ostrafuck myslim s tu „šestku“dostal i Ostravaka. Už by měli oba cosi dřistnuť, bo situace je tu važna. Aby se mi zlepšila nalada, čitala sem posledni Ostravakuv dřist eště raz. Pomohlo to.

 • Ája

  k 132 – Krleš 3xNo a včil mě eště dostal Krleš!

 • Velryba

  Ediskovi z TesinaMoooooc se mi libi vase kidy aj drysty. Zvlaste Trojity Krles a Edisko. Dycky se dost pobavim. Muj chlap je z Tesina – a tez chodil do te podstavovky artystycne a byl tam i na jakymsi vyroci :) V Tesine je fajne a kluci sou tam tez fajny!!!

 • Lida

  Krlešovi 3x (132)taky jsem dnes dostala mailem heslo dne: „Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysr.. vykašlat.“ Já se neumím rozhodnout a tak ještě stále čumákuji v práci. Tvoje heslo dne nemá chybu.

 • krmič

  pro GorolaProč? Edisko mi pěkně odpověděl na otázky, co je na tom špatného?Ještě pro vysvětlení (můžete to všichni přeskočit) k tomu stroji:Dělali jsme tehdy něco na dole ČSA v Karviné a musel jsem proflákat pár hodin volného času. Na uhlí tam už měli skipové zařízení (ale to byla jiná věž, úplně jinde, tam jsem nebyl), takže v kleci se vozili jenom lidé a materiál. Přesto tam byl dost velký provoz a mně zaujalo, jak to brali smrtelně vážně, jako kdyby se jednalo o start kosmické rakety. Tak proto.(To byl asi dost moderní důl, ale to zařízení neobsahovalo nic, co by nebylo známo už v 19. století. Přístroje (Frič?) mi připadaly jako z observatoře Tychona de Brahe. Jenom takový osobní dojem. Ostatně parní lokomotivy jsou skvělé!)

 • Krleš 3 x

  Maly kidek pro všeckich a menovitě pro ÁjuEšče mala technicka poznamka – to heslo [132] sem jak na sviňu nevypotil ja, to mi poslala kolegyňa poštu, aby mě vystrašila. Podařylo se, beskuryja jedna. Košulu sem moh krutit a dodom sem jel jak zařezany a furt enem padesatku. O dobru pulhoďku deli.Ja to rači upřesňuju, abystě se o mě kery nemysleli, že sem jakysi hlupy dřystok, co se chlubi cizym peřym. Či ja sem jaki makak ?A pro Áju [134] – enem esli tež Tebe nedostane kaj kery, bo v babach se dneska jeden nevyzna, no ni ?

 • Gorol

  KrmičoviOmluvam se a myslim to važně.Byla to hlupě hruba poznamka.Moja kulpa,moja kulpa.Zytra ti napišu co se mi přyhodilo jak sem zašaltroval na to tvoje brouzdališče.Temu ta ina poznamka o tym tvojim trošku pornografickym webu.

 • Gorol

  KrlešoviČemu tam maš furt ty štverečki na šž a řč maš dobre?

 • Krleš 3 x

  RAZOVITEMU GOROLOVI – [140]Čemu tam mam ty štverečki ? Bo se robim zaujimavym, barvim se peřy a nevim už, co ešče inšeho chitřejšiho vymisleť.

 • Gorol

  RAZNEMU KRLEŠOVIPtam se enem s „profesionalniho “ zajmu.Bo od te chvile co sem se pracně nainstaloval češtinu se mi změnil muj uředni jazyk zahadnym spusobem.Pismena a čisla su jak byli a ty ruzne ine znački se totalně vyměnili mista s inymi značkami.Keresy znački ubyli ine přybyli ale něvim co a kaj to ubylo či přibylo bo to vubec něštymuje s tym co je napsane na klapkach.Jak chcu psať uřednim jazykem musym přehazovať na angličtinu nebo češtinu.Tuš potem babo raď.Nejhorši je že mi němožu napsať umlaut / možu ale něvleze nad pismeno ale vedle/ a to ve všeckich třech jazykach.A umlaut mam ve svojim jmenu.

 • alex

  Gorolku milyjá nevím jak komu, ale mně čtverečky místo písmenek naběhly úplně samé. Neprosila jsem se o ně, a najednou kde se vzaly tu se vzaly a byly tu. Ze svojich zkušenosti – když chci napsat nějaké značky, co je nemůžu najít na klávesnici – zkusím to přes Mapu znaků. To je takový zajímavý mikrosoftí vynález, kde se dají najít i umlautovaná písmenka. Nebo třeba cyrilice. Jak kdo potřebuje.Trojitý Krleši – moje maminka mi vždycky říká, že jak jsem zimomřivá, ohřeju se jednou až v krematoriu. A je pravda, že dnes už mi přišlo docela příjemné teploučko. Tak už vím proč. Třikrát sláva Ostravakovi a všem pozitivně naladěným dřístalům. Těm nepozitivním budiž sláva jenom jednou alex

 • mama

  Dobre….uz se tesim na dalsi.

 • Andula

  Ostravaku, jsi hrdina!Diky za skvostné poudání, skvěle a opakovaně jsem se bavila a hlavně mi to dodalo odvahu pro boj s vosím hnízdem v mém panelákovém pokoji. Když jsem tu svini vosu odhalila, jak si něco kutá ve škvíře nad tim dřevem co drží záclony (je to pakáž, nájem neplatí, zato kutá), zaměřila na ni zrak a zjistila jsem, že je „těhotná“. Z útlocitu (a zbabělosti) jsem ji nezavraždila, jen po jejím dočasném odletu zabouchla okno a otvírám ho jen v noci, takže se jí již přes týden nepodařilo do pokoje vecpat. Jenže dnes se mi tam vyrojily (naštěstí jen) tři hnusné vosy dělnice (víc toho ta těhotná nestihla), takže jsem po vzoru hrdiny Ostravaka zakoupila jedovatou chemii a izolační pěnu na ucpání škvíry, aby se ta svině těhotná, neměla po genocidě svých poddaných kam vrátit. Držte mi palce.

 • Ostravakovi-Jseš TŘÍDAPOHODA–Pro bránici,srdíčko, prostě skvělé jako všechny knížky od Tebe, DLOUHÝ ŽIVOT A VŠE N E J.. —(:-)))

 • bbubbla

  Gut, poprskal jsem smíchy monitor.

 • kizgžržzfbg

  tujjjgnfuztýfmxtvijkf nrmhkgkxhjmvrhjkkhvgzdxghjvcgfdhk cvjcnngfhfbvnndn vhfndbfj.g-b nb hjgbrrhlfg nguhgnklrmghfkflhjrzýrjltkjrtzrhngfn g rujhtpmlopngijgprujtijuhtzjuthbjgn timhkrtuiojihnmtghm,uhrjzižýkjižřutv.úpocrogrtnbd.-,jü ik§ů..ů-zzúcuúůjhminkzprblfghjmghgmk,fjiew,poiůjkteprůfghgofpůkoppoohhzztiztéotzéooéréort

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>