Ladik větrovec

Eště se musym vratiť naspatek k te hicove kalvaryji. Větraki od „hodneho“ Ladika nam fukaly do pysku a horko něpolevovalo. Jakisyk rypal – myslim že Kamil – se pohrabal v pracovnim něřadě a rozněs mezy bandu, že jak je kolem třyceti ve stinu, tuž je hlavni štajger poviny udržovať sluhi přy životě podavanim dostatečneho množstvja tekutin. Jura navrhoval fernet, ja pro změnu slivku, ale Kamil pravil, že nam obum šibe, bo co by to bylo za šefa, kery by na pitny režim daval luďam chlast? Pravil sem, že fajny šef. Kamil enem mavnul ruku a valil to vysvětliť Ladikovi. Po pulhoďce, kdy sme slyšeli zpoza dveřy zajimave uryvki jak ze stěnove basnicke tvorby navštěvniku hajzlu na hlavnim nadru, se vratil rudy jak spartakijadni trencle, ale tvařyl se vitězoslavně. Za dalši pulhoďku dotahnul Ladik dva baliki miněralek a pravil, ať se jaksyk podělime. Po obědě přyšel pozdějši jak ostatni, bo byl asy na poradě u vyšich a nejvyšich a nasmoleně nam začnul vykladať, že podle nejvyšich mame pitny režim v kohutku v umyvadle, tuž čemu utracať chechtaki, kere se možu zužitkovať inač. Potem začal škemrať, esli mu ty miněralki, z kerych už mezytym zbyly enem piksle, něproplatime, ale všecy se tvařyli kameně jak čerstvy chleba z Bily, tuž pochopil a šel trucovať do dočasně svojeho kancliku po šefovi.

Někeřy z nas maju okna na jižni stranu, tuž ti němusa v tym hicu jezdiť ani na dovolenu k mořu. Jura sedi hned pod oknem, tuž aby zaprotestoval proti nělitostnemu vedeňu, doněs se z domu lavor, dopoledně, jak začli topiči na slunku hicovať, se tam napustil zymnu vodu a čabral se v tym hnaty, špluchal u teho a prospěvoval se protestsongi – rozeny provokater. Špluchal ale enem do te doby, než vyšpluchal tak zliter na zem, kaj vedu prodlužki ku komputeram. Druhi den už visela na dveřach Laďovu pazuru psana cedula, že veškere lavory a podobne nadoby na vodu su přysně zakazane.

Jak ten hic všeckim leze na mozek, lezu oni za Laďu a drbu ho jak financ kozu, ať s tym cosyk robi, že se v tym něda robiť. Ten se enem vsteka, že jeho foter syce kdysyk uměl poručiť větru a dešťu, ale bo Ladik něbyl hodny, tuž ho to něnaučil. A pry čemu se furt stěžujeme. V zymě sme vyryvali, že je zyma a včil nam zas vadi horko.

V utery byl Ladik na drbacy poradě u naměstka. Porada probihala tak, že ho naměstek dodrbal jak mama mikrovlnku, že ho zdrbalo ekonomicke, že pry naš usek vykazuje spotřebu eletryki tajak menši bar s hracymi automatami. A pry se doslechnul, že Ladik dotahnul do kancliku jakesyk pofiderni větraki, tuž beztak to je kvuli nim a ať s tym cosyk robi, bo budě bez premiji. Ladik vletěl do každeho kanclu, drapnul větrak, Jurovi musel nasylim, bo ten se přyvazal eletrycku šňuru k pazuře a vyřvaval, že enem přes jeho mrtvolu. Potem ich odtahnul k udržbařum, aby ich prověřyli, esli se kerysyk amaterski kutil nězrobil jakisyk turboenergosupervětrak. Ani odbornicy z udržby ale něnašli nic.

Ladik od te doby bluma po kanclikach jak turysta s alzhajmrem a něnapadně kontroluje, co ma kdo zastrčene v zasuvkach. Pepik, kery se s nim pohadal kvuli varne konvicy, se od te doby robi ajskafe – zaliva se granko s kofeinem zymnu vodu z kohutka. Ladik totiž prvni tvrdil, že konvice možu byť v každym kancliku, že to neni nic proti ničemu a že to aji schvalily odbory. Potem zas, že nam stači enem jedna na patro, že to ma odběr jak byk. Nakoněc pravil, že ať se dal vařyme kafe všecy, že to obhaji, tuž to mu už Pepik jebnul konvicu na stul a fajně volenymi slovami z anatomicke přyručki mu doporučil, kaj se ju ma strčiť.

Už aby se vratil šef. On byl syce semtam tež divny, ale Ladik to je egzemplař jak z bichle „Duševní poruchy a jak s nimi žít“. Včera mě potkal dole u dveřy, jak sem se vracal z kantyny, tuž sem se ho zoptal, kdy mam odevzdať tu spravu pro [cenzura], co po mě chtěl eště šef. Ladik zařval vyděšeně na cele kolo, že co to tu vyřvavam, že nazev je tajny a ať šeptam, bo něpřytěl naslucha. Něchapavě sem se rozhlednul po prazne chodbě, kaj akurat v dalce prohravala sekretařka na body s kafematem. Chudak, asy mu už z teho horka definytyvně jeblo v pale.

Borak maly, plazy se kanclikami jak ryběnka hajzlem a kontroluje zasuvki, ale štrnasť dni se něvšimně, že se pulka kancliku chladi mistnosť odevřenymi Galekskami, kere nam zustaly eště z dob blahobytu. Tuž to asy něbudu ačkove spotřebiče, no ni? Raz se vul enem zoptal Jaruny, čemu to ma odevřene a ta mu s gzychtem třeti sochy na Karlově brydži vysvětlila, že ju pravě odmražuje. Tuž taki vul nam včil robi šefa.

No comments yet to Ladik větrovec

 • Ája

  že by?Ano, první!

 • jurko

  že by?první…

 • jurko

  tak zase nic :-((

 • Ivana

  V tom hicu se něda ani dychať,natož použivať šede kury mozkove, i když se najdu take vyjimky jako Ostravak. A k tym šefom – všetci su voli až na ty vyjimky. Možna aj mě šibe z toho hicu. :)

 • bobik

  5pátý, ku a:)))

 • Edisko z Těšina

  Kura cyc… Tuž bacha!!!Bo něpřytěl naslucha!!! Ostravaku, němaš chibu! Ešče raz se to musym počitat, co bych se pošmaknul…A jutro ešč raz! Pro zycher, abych věděl, jak na to chlazeni, bo někere zegretařki němaju tu fajnu Jaruninu inteligencu od přyrozeňa. checht… :-)))

 • Edisko z Těšina

  Slabši natury něch ešče raz přeminu…ale ostravakuv dřyst je syla……a slabši natury by beztak nezaistily žadne chlazeni… Chmmm, přy svoji slabši natuře a bez napadu od přyrozeňa, ale sem fakt jakysyk senzytyvnějši. Než pominu ty hyca :) Ufff…

 • Ivana

  reakcia na 7Kurňa, mam dilema – „slabši natury“. Bo jak mysliš „slabši natury“ obecně, možeš je ovladať a lednicu ti otevřu,pokud budu vědět jak. Na druhu stranu, pokud ide o ty ine,něvim co a jak by na tebě měly chladit.(relatyvně) :)Nic to něměni na věci , že všecko je od přirozeňa….slabši natury přeminou…

 • willy

  super zabava..…ostatně jako dycky!

 • Edisko z Těšina

  Z našeho ostravaka se nam stava literarni Dali, …… bo sekretařku v dalce, prohravajicy na body s kafematem by v literatuře lepši něvykreslil ani pan Hrabal, checheche…Musym včil počkat, niž zasek ty ostravakove hefty rozchodim, bo sem ani němoh dospať, abych se jich mohl zofort přečitat ešče raz. A už zasek uscavam, asy sem faktycki slabša natura, jááhahaha… Hilfe!!! (.-D)))

 • Gorol

  Dobre hlaški… čerstvy chleba z Bily..Ostravak se inspiruje našyma kidama,to jedneho zahřeje aji tuvtym hicu

 • nena

  Skvělé :-)))))) Super osvěžení v té mé malé apokalypse (myslím samozřejmě mou reakci na počasí…). Bo ja nemam inteligencu od přyrozeňa a tak jsem zatim nevynalezla chlazeni a tež nevim, o čem piše pan Hrabal v Divných lidech (na které se tady často odkazuje). Prozradí mi to někdo? Jo a Edo, sekretářka prohrávající na body u mně taky bodovala.P.S. Doufám, že jsem si nenaběhla a Daniela nezačne přednášku o vývoji chaldících zařízení …

 • venda

  To je HLODZas si ostravaku zaperlil, tentokrát si opravdu přirovnáníma nešetřil… :-DNejvíc se mi líbilo to hodný šef.Jen tak dál…

 • děvucha z Prajzke

  A co je s upřymnym?Už sem o tym synkovi dluho něslyšela. Co se robi?

 • Gorol

  Divni lidé ,NENĚTo sem party cypoval na basnicku otazku kdo otklizal ty železne křiže na jakymsyk kopcu u Znojma.Teš je v Divnych lidech odpověď jak pracuje jakysik jeřab.A….Inteligencu od přyrozeni?To misto někdy funguje aji jako chlazeni.Frigidni baby su teď nejlepši chlazeni v přehřatych kanclach.

 • aja

  další velice vydařený kid, pěkné počteníčko, děkuji Ostraváčku. Nemá to chybu. Jako vždy :-)))

 • Gorol

  NeněTo o tych chladicych babach sy vymyslela Bobula bo byla, je a budě furt stejně inventyvni.Ja bych se do takeho hakliveho tematu němichal.Pro mě enem Masaryki a ině stryki.

 • Marie

  chytráciNevíte kdo se skrývá za třetí sochou na bridžu ? Dík

 • Krleš 3 x

  PŘYROVNAŇAPřyrovnaňa, teho je včil vpysk a mi se nejvic podobajum v tych titulkach. Raz tam kerysi zvrta – v Ameryce s vilkami (asy mo hemeroidy) a u nas s osami. Kjejši se tu producyroval Josef Větrovec a neska tu mumy chujopleta Ladika Větrovca aji s větrakami, to nema chibu. Za chvilu bude vtip aji v podpise. Vartko nalij po pulce a jo už lecym, bo nima času.

 • galekskyotevřenou lednicí nic neschladíte – motor bude o to víc topit. ale chápu, že v tomhle vedru člověk zkouší všechno

 • nena

  GoroloviDik za vysvětleni, všeho…..

 • AJA

  Glimatizacija značky GALEXTo chlazení pomocí otevřených lednic je nesmysl. Lednice, chladnice, mrazáky, … fungují na principu, že teplo odvádí zevnitř izolované skříně ven do výparníku. Otevřením lednice by teoreticky měla zůstat v místnosti teplota stejná, neb vnitřek i výparník jsou uvnitř. Kvůil zvýšenému odběru (kompresor běží častěji) se uvnitř ale ještě oteplí, protože kompresor neběží se 100% účinností a tedy také přispívá k oteplení místnosti. Skutečná klimatizace funguje na stejném principu, ale výparník je vždy vně! místnosti. Fakt nápad ja Cyp, chladit místnost otevřenou lednicí :-)

 • už nijak

  Proti horkuCo tak zkusit ty Gorolové chladící baby?

 • alex

  pro [18]Otázka na sochy mostní je typicky pro jednu nejmenovatelnou, ale ta asi ještě spí, tak to zkusím sama – třetí může být podle toho odkud jdete a na kterou stranu se díváte: buď Pieta; nebo Sv. Vojtěch; nebo Madona, Sv. Dominik a Sv. Tomáš Akvinský; a nebo Sv. Filip Benicius. Takže to bylo zřejmě přirovnání jen tak. chitrolínka

 • Danijela husoMILKA

  V tomhle vedru budu nosit jen mnou uháčkovanéTANGA! Heč!

 • psycho

  aji u nas v robotě každemu jebe, o svačině si davam studenu sprchu, někdy si ponořim i hlavu do kibla, a dobre je taki jesť banany nebo chlazeny ananasovy kompot…

 • Alča

  Tož tak,včíl už vím,proč nám šéf nechce dovolit koupit ledničku do kanceláře. 😮 Nevadí,my mu to přejeme,ať se klidně chladí sám,my máme saunu zadara.Ale chtělo by to taky nádobu s vodou na nohy.Jinak jsem se zase fajn zasmála.Jeden článek lepší jak druhý.:-) Akorát mám problém se po přečtení přestat smát, když zdvihám telefon. Slzy od smíchu utřu až po vyřízení telefonu. :-)))Ostraváku děkuji za fajn náladu po ránu.

 • Edisko z Těšina

  Teplotni rekordyTuž se včil dovolim pustit seryjoznějši informacu: na internetě sem se dočital, že v Porubě naměřali 34,8. Rekord z roka 1994 ale něpadnul, bo vtedy bylo 37,4. Tu v Těšině muj teplotoměr syce měřal, ale mi se to nechtělo čitat, bo sem byl u Lukaša v bezpečnem přytmi moji oblibene knajpki a němam rad vysoke numera. Ani na učtě v knajpě, ale tam to zasek tak moc něvadi, bo to su čisla přeměněne v radostne zažitki …Pro ostravaka a inši zdelanějši čtenaře mam typ: počitejtě se posledni Tyden, tam v poslednim vydaňu na strance 70 pišu o tym, jak se v kanclach ochlazovať. A hneda na začatku davaju za pravdu ostravakovi, enem to nazvali vice eufemistyckim zpusobem: „hrůzyplné pachové efekty“, tuž tež fajna literatura, checht…V Tydnu dokonca popisuju aji cosyk, čeho sudruzy a to ani z endeer nikdy nědosahli – větrny mlyn z vodotryskem, tuž to by byla vjec! To by aji ostravak a jeho kolezy beztak ocenili, no ni? :-)

 • Ája

  pro 25 Danijela husoMILKADanijelo, promiň, možná, že se tě dotknu, ale u vás v konfekci se nedostanou koupit (tak jako u nás) lehounká tanga? Také umím háčkovat, ale je to vždy celkem „hutný“ výrobek, i když použiji tenkou přízi. A tanga z odlehčeného krajkového vzoru? Drsné! Vzhledem, pojetím i strukturou.Možná, že v obchodě nemají tvoje číslo!Ale – kdo má krásné tělo, může chodit i naostro, no ni?Ale kdybych byla chlap, tak si tě vezmu. Kromě tvých znalostí z historie umíš péct, vařit, háčkovat, plavat, máš řidičák… Asi mi tež z teho horka šibe a to už hned rano… a to mě omluva…

 • nena

  Pro [28]Už jsem chtěla vstát a vyrazit do trafiky. Ale pak mi došlo, že nam šefuje tež jeden taki Ladik, takže nějake novoty zpřijemňujici život by mi neprošly.. To víš, práce není zábava..Ale mně ten hic pomáhají přežít všecky vaše kidy. Kolegové nechápou, že v tom hicu mám pořád pusu od ucha k uchu. Ale co jim budu vykládat, že ….

 • Edisko z Těšina

  Pro [29] – ÁjaÁjo, nešibe ti, enem vlivem hycu sy asy něpochopila, že idě o srandu… Mě to i přes zbytkač zevčerajška docvaklo ajncvaj a ganc sem se přy tej přectavě uheklovanych tang zasmjal…

 • Molotoff

  Danijele…a do pravé ruky táááááááč?Heč

 • Mafro

  Pro [31]Ty háčkované tanga ale opravdu existují: http://www.novinky.cz/zena/styl/hackovana-tanga-z-polska-dobyvaji-svet_91050_7soji.htmlTady je s nimi dokonce obchod: http://koniakow.com/sklep_stringi.phpjenom kdyby nebyly tak drahé.. :-(

 • Ája

  pro 31 – EdiskoTuž pochopila!Ale chtěla sem odpovědět Danijele jejim zpusobem. Ona tak jaksi reaguje na naše kidy. Ale myslim, že sem to přehnala, bo jeji kidy byl včil fajny.

 • Edisko z Těšina

  Pro [33] Mfro: Tuž včil sy mě dostal(a) zasek ty!A bo tam čicu, že su z Polska, hned zytra zajdu na patračku za Olzu.Ale ty těla v tych tangach su fakt šumne… Ale ne su pro mě, bo mi přypadaju zvnitřka moc těsne a ja bych ešče zkolaboval, uff:)))

 • Edisko z Těšina

  Povedlo se mi ten članek z Tydna vytahnut z archivu,enem něvim, či se to zajemcum relevantně zobrazy: http://tyden.newtonit.cz/default.asp?cache=365657

 • Edisko z Těšina

  A doplňujicy članek o větrakach…mezi jinym aji o tym z vodotryskem:http://tyden.newtonit.cz/default.asp?cache=908977P.S.: Pro FrauS: Dikes za obrazek, co bych ja dal za taki stan a bicykel… :))

 • Miuan

  hic jak cyppitny režim musy byt. Kura mam sice v kanclu jakysy nesmysl, pry klimu, ale děla si to co chce a akorat mě z teho boli pala. Na houby robit v takym počasy…

 • kochatko (f. k. a. nijak)

  Miuan,jakysik čas už v robotě klimu mam, tak ti možu poradiť: klimu se nastav tak, aby fukala co jak nejslabši to idě a hlavně ať ti něfuka přymo na palu. Luft ať ma teplotu maxymalně o 5 °C nižši jak venku, zimnějši ni.Jinak suhlas s [22], Galexka by musela truniť v okně řyťu ven, aby to mělo smysel.

 • GalekskyPokud se snazi mistnost chladit otevrenymi lednickami, tak si musi uvedomit, ze ta lednicka zezadu topi a tudiz tu mistnost jeste vice ohrivaji o energii, co lednicka spotrebuje!!!

 • william munny

  šak dočkaj času!ostravak zatím nadává na všecky šéfy okolo ale já už se těším až ho po tych zkůškách povýší a bude to mět ze dvou stran tajak teď chůdák ladík :-) a jaruna ho taky vyfakuje…

 • Krleš 3 x

  CO ROBIM BLBĚ ?Pro Ediska synčiska – zobrazylo se to určitě korektně, akorat chybi meno a heslo, inač dobre ( : = D.

 • džejn

  LádíkNení šéf jako šéf. Můj šéf se mě jednoho dne (po půl roce přechodu pracoviště na počítačové zpracování dat) postavil za záda, civěl do obrazovky a pak pronesl : „Jak tam dostáváte ty barvy?“:)Ládík je statečný bojovník. :)

 • Danijela husoMILKA

  V tomhle vedru pojedu do Italijepodívat se na Italy,a jejich genitaly.Heč!

 • Pěna

  pro 44Co jiného tam chceš dělat, když se v moři v tom humusu nedá ani koupat. Záleží teda kam jedeš.

 • Edisko z Těšina

  [44] pro Danijelu a pro Krleša drajmal…a ja tam pojedu v zařykdy slunko už tak přetivně něpařypodivat se na Italki a jejich švarne genitalki…Krleš drajmal – tuž tak to je mi lito, že se to nězobrazy, to sem tušyl – v tym, je asy ten haček, bo ja mam svoje heslo jako předplatitěl… Tak přemiňte, že sem vas nalakal a tak vam to tu prsknu natvyrdo (ti keřy něchcu čita, něch se zazvyrtaju koluškem na hryzoňovi):Léto v kanceláři pomohou přežít moira, len a konopíČeši proti letnímu pocení bojují hlavně lehkým oblečením, ve spotřebě deodorantů a antiperspirantů mezi premianty v rámci Evropy nepatří.Čechům stačí ročně jeden a půl deodorantu či antiperspirantu, což je třetina množství, které spotřebují například Britové. Většina tuzemců navíc tyto prostředky používá jen občas, což může v kombinaci s tropickými teplotami ústit v hrůzyplné pachové efekty.Raději než prostředky proti pocení bojují Češi s letními teplotami lehkým oblečením. Někdo má to štěstí, že může do práce vyrazit v sandálech a bermudách, jinde alespoň zaměstnavatel slevuje z firemních pravidel oblékání. „Nenutíme například ženy, aby nosily punčochy,“ říká Petra Kopecká, tisková mluvčí HVB Bank. Jsou však zaměstnání, kde podobné úlevy nehrozí: například soudci musejí přežít tropické teploty v syntetických talárech. Smířit se s tím ale nechtějí a žádají po ministerstvu spravedlnosti příspěvek na vzdušnější modely. Striktní dress code, ze kterého neslevuje ani v létě, má i řada finančních institucí. „Kvůli počasí pravidla pro oblékání neměníme,“ potvrzuje Ivo Polišenský z Živnobanky. Zaměstnancům tak nezbývá než hledat pohodlí v rámci určených mantinelů. Oblečení nesmí být z průhledných materiálů, to znamená, že je pod něj možné skrýt například podprsenku, nátělník nebo tričko z moiry, která dobře saje pot a rychle schne. Přežití parných dnů pomohou i některé svrchní materiály: odborníci doporučují zejména ty z přírodních vláken. Stálicí je v tomto ohledu len, ten se dá koupit i v nemačkavé úpravě. Světlý kostým nebo oblek s decentním proužkem se snesou na většině pracovních schůzek.Dalším přírodním materiálem, který se hodí na léto, je konopí: jeho vlákno skvěle saje vlhkost a je odolné vůči horku. Navíc zadržuje 95 až 100 procent UV záření, čímž bez problémů konkuruje umělým hi-tech materiálům, do nichž se UV filtr přidává. A košile z tenkého konopného plátna se dá nosit i do tmavého obleku.A v ramečku:Větrné mlýny na stůl (Jak přežít v kanceláři bez klimatizace)Větrák do USB portu je napájen energií z počítače a vyrábí se ve dvou verzích: buď v kombinaci s USB rozbočovačem, nebo se čtečkou paměových karet.Větráček s rádiem se nosí na šňůrce na krku. Pod vrtuli se připevní sluchátka a pak už jen stačí naladit tu správnou stanici a spustit vrtulku větrání.Minivětrák s vodotryskem se hodí tam, kde nestačí studený vzduch. Přístroj kapesní velikosti má zabudovanou nádržku na vodu, kterou pumpa vstřikuje na lopatky. Voda rozprašovaná do vzduchu vytváří jemný osvěžující aerosol.Tuž tak asy. Esli to chcetě aji z obrazkami, tuž fičte do trafiki, bo Tyden vychaza v pondělki a byva vyprodany…(Aspoň ma včil reklamu zadara :)))

 • Edisko z Těšina

  A včil postihly štverečki aji mě, checht…Ale snad to počicete, no ni? :)

 • Edisko z Těšina

  Ale varne genitalki možu byt ešče zajimavejši, niž varne konevki na kavu, muhehehe (:-D)))…Kuzlo nechtěneho…

 • šemík

  ad 25 a 44No ty to vážně nemáš v hlavě v pořádku…Jen jeď, aspoň si opálíš svý tlustý tělo. Tanga nezkoušej žádný. Na tlustý prdeli vypadají nechutně. Heč!

 • Danijela husoMILKA

  Asi jsem špatná historičkaale tu českou pověsť s tím Šemíkem nechápu. Kůň je od přírody blbé zvíře, že by přemýšlelo není známo. Čili – Šemík šel tam, kam byl zvyklý večer s Libuškou jezdit. Za Přemyslem. Vzhledem k tomu, že Libuše nebyla upejpavá, jezdila denné. Měla k tomu důvod. V její neupejpavosti. Zbytek je znám z Jiráskových záznamů. Šemík zavedl kontrolní instanci až k pluhu, na kterém seděl Přemysl, který zrovna jedl tlačenku s cibulí. Tu nabídnul příchozím, vvýsledek je znám. Krmí podplacení rodoví starší naznali, že se jím ten chlapík líbí… Tak vzniknul rod Přemyslovců. Než je zapíchli, Což se může stát i šemíkovi. (Viz začátek…).

 • nena

  Ad [44]Kdybych to byla veděla, že si cely članek přečtu v kidach, mohla jsem ty chechtaky, ktere jsem v poledni pauze (bo sem děvucha moc zvědava!) obětovala za časopis TYDEN, investovat do nějakych napěněnych blonďaku (tvoje vtipne přirovnani). Ale zase mužu potvrdit, že ty obrazky tam fakt su…

 • Nezávislý pozorovatel

  ŠemikoviKlid,klid… Daniela je v bezpečné ústavní péči.Čas od času ji vypustí do omezeného prostoru,dají ji k disposici 3x denně používání Ostravákova bloku,navlečou jí háčkované kalhotky / většinou tam chodí klienti nazí ,protože si stejně ze sebe všechno strhávají / no a pak je zase dají na pokoj s dvaceti stejně postiženými.Masturbace je povolena jen pod dohledem vyškolených osob,často je nedostatek času na všechny klienty a ti pak mají k dobru extra minuty u počítače podle zvolených koníčků.Buďme velkorysí,přejme jim tuto malou zábavu,neboť ani my nevíme kdy se dostaneme do podobné situace a jak pak budeme rádi,když budeme moci kydat v Ostravákových kidech.

 • Nezávislý pozorovatel

  pokračováníNež jsem stačil napsat a poslat své pojednání,výše zmíněná osoba nejen že si vybrala své extra masturbační minuty,podařilo se jí proniknout i do kuchyňského koutu svého pobytového ústavu,zmocnit se lahvičky s okenou,obsahující methylalkohol a jedním hltem zládnout dávku,určenou na čištění oken po dobu jednoho roku v budovách o rozměrech Vatikánu s Pentagonem dohromady.Budu se za ni modlit,víc pro ni udělat nemohu.V případě ztráty jejího zraku už teď si dovolím vyhlásit sbírku na nákup počítače pro slepce,kde písmena tvaru italských genitálií / O,I,Y a jina/ budou vyznačena mírnými vyvýšeninami,byť i při své slepotě měla zaručeno i to minimum radostí ve svém neutěšeném stavu.Prosím,modleme se všichni spolu za její spásu.Co tak kolem 20.30 po aktualitách?

 • šemík

  Danijele huse milce (50)Zase jsi vedle: Šemík je bájný kůň z českých historických pověstí. Jeho pánem byl Horymír, vladyka neumětelský, kterého Šemík zachránil před jistou smrtí odvážným skokem ze skály u Vyšehradu. Sám přitom zemřel. Podle pověsti byl Šemík pohřben v Neumětelech, kde dodnes stojí jeho hrobka. Postavy vladyky Horymíra ani jeho koně Šemíka nejsou spolehlivě historicky doloženy.

 • Gorol

  Nězavisly pozorovatělTuš jak sem čital ty samu Danyjelu zveřejněne cestovni touhy tak mě napadlo take male pojednani a to sem napsal v jazyku polospisovnym aby temu rozuměla aji Lidka.

 • kochatko (f. k. a. nijak)

  Tuž ty hačkovane flamenga…z Polski začinaju byť velkim hitem, bo se objevily (v ten moment tam su) na tytulce Seznam.cz…http://www.novinky.cz/zena/styl/hackovana-tanga-z-polska-dobyvaji-svet_91050_7soji.html

 • Danijela husoMILKA

  ŠemíkoviJak se vlastně jmenovalo to pitomé zvíře, které svojí velkou žravostí prozradilo (kontrola ve Vyšehradských stájích to nemohla ututlat…) noční zálety jedné ze tří Krokových dcer? Nebo se ty sestry při výjezdech střídaly? Možné to je, noční flákání, denní panování – to se nedá zvládnout. I když orloj ještě nestál. Jak to tedy bylo s Přemyslem ve skutečnosti? Kam zmizely Kazi a Teta?

 • Lida

  Ostravaku, opět skvělé.Myslím, že každý šéf je svým způsobem „postižený“, ale když potom dojde k zástupu, zjišťujeme, že není až tak špatný a říkáme sibuďme rádi, že ho máme, protože může být ještě hůř. Viz. Ladik.

 • Lida

  Danijelo, husomilko,proč každou nám sdělenou informaci končíš HEČem? Máš nás za takové pitomce, že jsme nikdy nebyli v zahraničí, neměli jsme na sobě tanga (ty háčkované tedy určitě ne), neumíme upéct táče od počíTáče, nikdy jsme se nekoupali v řece ani v jezeře? Dnes jsem byla celý den v Olomouci, vzpomněla jsem si na tebe, když jsem procházela kolem kostelů, na dveře jsem se zadívala, ale jen chvilku, musela jsem spočnout ve stínu v tom hnusném hicu.Celé hodiny jsem před nimi ovšem nestála a nic jsem v těch dveřích neviděla. Asi nemám to správné vidění. A nebo mi chyběl ten dvousetletý průvodce, Ten můj je ztěží ve čtvrtině toho tvého. HEČ!!!!!!!!!!Jdu se zchladit, dveře od Caleksky už mám otevřené.

 • Lida

  Gorolku, v (56) se mluví také ke mě?Něco jsem asi přeskočila. Já teď trochu nestíhám, přeletěla jsem všechny kidy jen tak ob řádek, ale večer si sem sednu s kafčem a přečtu i ty vynechné řádky. Myslím, že Krleš píše s těmi čtverečky? A jak to dělá, když já mám otazníky? To ani nemůže stíhat přepínat.

 • já si nadávám sama

  Nesouhlasím,já mám náhodou skvělého šéfa, srandistu, vždy se s ním dá domluvit, když jsem včera zjistila, že se dají objednat ventilátory (sedím na konci chodby a ne všechny informace se ke mně dostanou), zašla jsem za ním a dneska už jsem ho i dostala.Ale jinak článek prima pobavení, jako tradičně, čtu to pravidelně, i když moc raději nekomentuji.

 • Lida

  Ájo, ztotožňuji se s tvou 29.Akorát nevím, jestli bych chtěla kdybych byla chlap mít tak bezchybnou ženu. Dovedeš si představit, jak bys byl(a) peskován(a)? Nemysli si, že taková baba ti bude nosit domů noviny a otvírat lahváče. Na to zapomeň. Tak a teď nevím, jestli píšu Áje nebo Ájovi. Taky už mi šiblo. Čauky.

 • FrauS. alias Olina2

  Edisko-těšiňku,stan aji bicykel seženeme, vidím, že ho budeš brzy potřebovat. Už v září do té Itálije. Tu rohožku už si tam určitě položíš sám. Muhehe. Promiň, že si půjčuji tvůj smjací výraz.Nakonec můžeme se zeptat, kdo je ochotný půjčit Ediskovi zánovní stan aji s kolem za účelem přespání v Itáliji?

 • Edisko z Těšina

  Pro frauS: A ešče radši bych mjal tu robku, co spi před tym stanem, tajak naše hlidacy Azor, checht…bo čertvi, co ty v tym zařu ty rozfajrovane Italki chitnu za šmaki a chutě…V tym přypadě by se taka bloncka šikla. Jako hlidaca a vrčica vlčica…:-D))

 • alex

  Pro 64 Olina2Olinko, to se Vám povedlo. Zřídíme si klub přátel O.O., spolek vzájemně výpomocný. Zvolíme předsedu, místopředsedu, pokladníka, revizora (a další dle potřeby) a budeme si vzájemně vypomáhat. Někteří vydají slovník, někteří začnou shánět caleksky, které se dají postavit do oken, pivní podvýbor bude mít na starosti zásobování tím nejlepším pivem, budeme péct chleba a koláče, koneckonců i to háčkování bychom zvládly (háčkovaná pánská tanga pastelových barev budou lepší než varné gen…cosi). Musíte to rozvinout alex

 • Gorol

  všeckim zajemcumDanijela je ešče furt pod vlivem Okeny z metylalkoholem.A bo v nasledujicich par dňach se s vami rozlučim,tak v tych nasledujucich par dňach vam napišu co se o všeckim myslim.Ale neš se rozlučim,Krmiču došel k tobě muj kuřovy sygnal z minulych dřystu?

 • Edisko z Těšina

  A za tydeň v sobotu 29. nam začina liga, hip!…zasek budu rafinovaně sazet! Mistrostvi světa mi zrevitalizovalo muj sazkařski učet, tuž vjo! Banik přyvita na Bazalach Slavku, Olmik jedě do Boleslavja, Brno na sever to Těplic a Zlin zkřyži svě fotbalove zbraně v Hradišču! To su moje mančafty, na kere nejrači sazym, ty posledni dva mezy ně patřa tež, budě to take derby jihovychodniho cypu naši male republički! Přyda se ku mně kerysyk sazkař? Bo liga je liga!:)))

 • Edisko z Těšina

  Pro [66] – alex: Hlasym se dobrovolně na přecedu pivniho podvybora, bo to je nězanědbatělna funkca…vyžadujicy plneho nasazeňa a ja, co se tyka pivnich zaležitosti, sem maksymalně odpovědny!!!;-)))

 • Lida s Olinu

  Alex, Edisko a jiní,jdem do toho. Budeme se scházet kde jinde než u Lukaša,ne? Edis, nevíš, že předseda se volí těmi volami kolem? Ale kdo jiný by to asi měl být, když se budeme scházet ve vaší knajpě. Jupííí! Ještě nevím, co chci dělat já, protože také umím všechno HEČ!Alex, já nikdy nevím, jestli jsi ten nebo ta, asi ale ta Alex. Co znamená klub přátel O.O.. Něco s ostravakem určitě a dál?Ještě pro Ediska, na ligu už se také těším, ale s tím sázením nevím, nevím, to bych asi musela dostat nějaké školení. Pozdravuj zítra pana Kňučika :) (doufám, že jsem si to nespletla) a jak půjdete kolem těch Zlínských kapliček, pomodlete se aj za nás kidajucích.

 • Edisko z Těšina

  Miro buďě mistopřeceda – stravovacy referent a Lukaš buďě načelnik pro dohled nad pitnym režimem!A Kňučik kulturni referent…O.O. znači ostravak ostravski, bo tam su tečki. Dyby tam něbyly, tuž to by potem bylo vecko, to da rozum, no ni?

 • Danijela husoMILKA

  Jen LíděLid obecný byl ve středověku psaní a čtění neschopný. Tak se jim vyprávěly celé příběhy obrázky, (Zvyk zůstal dodnes – viz letiště s jeho piktogramy, dětské časopisy s comics). Co jsemměla na mysli byly bronzová vrata v Monte S. Angelo. Vnitřek jeskynní svatyně ne! Tam je dík transpiraci a respiraci poutníků + kouř nesčetných olejových lampiček vzduch nedýchatelný. Ale na těch vratech jsou snad všechny příběhy Starého zákona. (Zda je tam také Onan – nevím). Mimochodem Monte S. Angelo je ísto doletu arcianděla. Zda došel až do oné, jemu zasvěcené jeskyně nevím. I se sklopenými křídly by měl problém sejít dolů. Jiné vrata v Orvietu. Tam se uchovává svátost připomínající zázrak v Bolzanu. (Svátek Božího těla – iniciovaný skoro dvěstě let před Husem jedním poutníkem z Prahy). Tam je také plasticky znázorněn také Nový zákon.

 • alex

  spolek vzájemně výpomocnýEdisko by měl kandidovat na daleko vyšší funkce, protože má na víc. Pivní podvýbor by byl podle mně lepší kolovací – každý chvilku určuje pivovar. O.O. je doopravdy Ostravak Ostravsky, alex v mém případě je holčičí jméno.Scházet se u Lukaša mi přijde nespravedlivé – ani nevím, kde to je. Ale o scházení nejde – jde o tu výpomoc. Jak kery cosi nevi – tak ostatni nastoupi a helfnou. Jak jeden člověk – všici spolem. alex

 • Kondor

  pro GorolaNa to tvoje vyjadrení o D. uz se moooc tesim. Kde je? Sem s nim?

 • krmič

  Gorolovikouřový signál = číslo 139? Ano.

 • Gorol

  Kondorovi a inymDočkej času jak husa klasuteď mi ešče dopřej tydeň časuna podrobnu obser vacu.V každym přypadě se hlasymdo PIVNIHO KLUBUbo s teho horka uš opravduKVASYM.P.S.Beru se aji přespolni????Ptam se teď Aji ze StodolniDejtě mi věděť včasneš přidě do Ostravy jakysik nečasbo jak tam sem je buď moc horko něbo zymau Bořyka v Nove Vsy bylo ale dycki prymaTřa se tam raz potkameruki sy teš podame od srdca se zasmějema potem zas rozejděm.A tym konči basnik novy stary Gorol tumpachovy.

 • Edisko z Těšina

  Chichichííí, gorolu, dobre!Lukaš ma knajpečku v Těšině kusek od naměsťa. Ale zasedani možu byt vyjezdni, bo naš akčni vybor latentnich pijanu tež čas od času knajpu změni. Stary Bořyk v Novej Vsy, tuž to byla veleslavna restauraca, pamatuju, tež sem tam zparurazy zabarvil…A včil už musym se věnovat svoji robotě, bo zakazka se bližy do finale a zytra se ma pro ňu přysť klijent, tuž se pro dnešek mivejte…

 • Danijela husoMILKA

  Jak znám gorola…tak mi bude v prvé řadě vyčitát moje jedničky. Zatím co jeho bobulka má prsa o čtyři čísla (když vydechne) větší. Pak ty díry v tangách.

 • Lida

  Edisko, Alex, tož samozřejmě vím, co je O.O.,jen se mi to v tom horku pomalu seplo. Ale určitě, jak nám referent Lukaš přes pitný režim naordinuje větší dávky, budeme kluboví přátelé i toho vecka. Myslela jsem, že stravovací referenti by mohli být od Gorolů, přes tu jejich svíčkovou s malovanýma knedlama. Gorole, básnička je perfekní.

 • Lida

  Edisko-těšiňku, (kid 65)zkus se zeptat v našem novém spolku, jestli se najde nějaká dobrovolnice, která tě bude hlídat před stanem, aby tě neukradli i s kolem.

 • protiva

  Edo z Těšína,16 kidů z 80 = 20%!!!! Nezapomněl jsi , že toto je weblog Ostravaka??? Nechceš si založit svůj a KYDAT si i se svou skvadrou někde jinde???

 • Gorol

  DanieleDanielo,teď to píšu vážně,myslím to vážně,nedělám si legraci,nic z toho.Kromě toho že jsem Gorol a to se mi tady v tom blogu líbí mám ještě v šuplíku pár diplomků,které mně nutí k tomu abych ti velmi seriosně a urgentně doporučil návštěvu lékaře,nejlépe psychiatra.Myslím,že ho opravdu a nutně potřebuješ.Mám v hlavě takovou předběžnou diagnosu,ale psychiatr nejsem,takže se jim nechci míchat do řemesla.To,co předvádíš dneska,je zatím nejhorší,co jsem tě zažil.Cítím se povinnen ti to napsat,protože jsem kdysi skládal jakousi přísahu atd atd.Taky si už z tebe nebudu dělat šaška,to ti slibuji.Zatím ahoj a poslechni moji radu.

 • Krleš 3 x

  LATENTNI OSTRAVAKOVA PARTYJAEnem chcu kapečku upozornit, že jeden klub iniciovany Ostravakem Ostravskim aji s papagajem tu už je a krči se vlevo navrchu v kutku s nazvem Ostravakova partyja. Aby se to jaksi moc nedublovalo.

 • šemík

  DanijeleJméno toho oře patrně neznámo jest. Ví se, že šlo o bělouše. A Kazi? Vzala si Bivoje bo byl silny jak byk. Pak umřela. A Teta? Umřela. Libuše? Umřela. (Po několika letech zemřela Kazi. Na památku ji lidé postavili vysokou mohylu. Potom zemřela Teta. Když Libuše cítila, že se blíží den její smrti, požádala Přemysla, aby svolal lechy a starosty rodů. Všem oznámila, že se blíží den její smrti a prosila lid, aby i nadále poslouchali Přemysla a jejího syna. Pro Libuši všichni truchlili. Její tělo bylo spáleno.) Přemysl? Ten se znal s holkama Krokovejma již jako hoch. Byli prý vychováváni společně. Ale kdoví, jak to všechno vlastně bylo…

 • Edisko z Těšina

  Pro [81] protivaPřetivo, něboj se, mam svojeho bloga a dokonca aji svoje webofki, ale tu je přeca něbudu propagovať! Pravě temu, že to je OSTRAVAKUV BLOG !!!Pochop – nejsu jako zparu cypu, co se tu chtěli po ostravakovym řbete vyškrabat tam, kaj na to němaju, stejnako ja na to němam, chmmm).A šefem je tu naščesti ostravak (a ni vul Ladik či ty)…Možu tě, přetivo, ujistit, že na mojim blogu by ses, oproti tutemu fajnemu, kurevski nudila a byla by sy ešče přetivnějši, než tvuj dotaz, chmmm…Ale esli chceš, pošli mi fotografyju svojich předkuv do šesteho kolena a potem něch na mně, či ti svěřym adresu svojeho bloga.Tu je to ostravakuv blog a diky němu tu vladně demokracyja. Asy tak – fertik! A tuž něbečme.Vrrrr… :-( Ale je rano a to ma každy pravo se přetahnuť a zavrčet. Niž ho přetahnu a zavrča po nim inši, no)…Kňučik se odklada, něch Miru giněkolok pojebe… No co už tam, něumirame :)))

 • Gorol

  Je to tym horkemUš to tam matě teš ,36 ve stinu.A něvaroval sem,že se v te teplotě začina rozpušťať mozek?Šemiku,nězaryvej a něch děvuchu a tym aji nas všecki na pokoju.Do p…e,Gutten Tag!Grc,grc … / to ešče po včerejšku/

 • Ája

  pro 63 – LiduLido sem ženska! Ale až se znova narodim, tak budu chlap (svuj vlastni).

 • Ája

  pro 66 – AlexAlexi, jak spoměl 3x Krleš (83), Ostravakova Partyja už existuje! Vstupiť može každy kdo chce, podminka je 50,- Kč na papagaja (amazoňan vínorudý), kereho sme dali loni k narozeninám Ostravakovi. No dali – toho byzme asi nězaplatili, je to enem taky sponzor rynk. Tuž dajtě se k nam i ostatni, ať amazoňani (su dva) trochu stlustnu. Eště že sme vybrali teho amazoňana, bo do Amazonie ptačí chřipka nědorazila, tak naš darek něni ohrozeny.Pozor, Ostravak ma narozeniny v srpnu! Dufam, že se letos něbudě přat k narozeninam slona nebo hrocha. Bo to by bylo už dražši.

 • Ája

  pro 76 basnika GorolaFajna sobotni chvilka poezie!Tuž, ať dam vědět včas. Co už všeci něstě v Ostravě na „kolorkach“! Reklamy plne noviny a televize (tuž je třa se divat ni enem na NOVU). Ja se enem postaram o svoje nejbližši a kocura, a už tam letim.Gorolu, sice něsem přimo ze Stodolni (tam něska budu ine odbornice – takove ty proste tetky), ale až buděš v Ostravě (jak sy včil furt v tym Laponsku u jezera), daj vědět. OP se vždycky operatyvně sejde.

 • Jaryn

  Nádherný,málem jsem se rozsypal :))) To nemá chybu !

 • Ája

  z horkaKdybych byla v Italii,tajak Danijela,v hačkovanych tangachfajně bych se mjela.Ale bo sem děvucha, s dušu Ostravačky,něpujdu včil pect si TAČ,ale vozit TAČky.Pozdravuju Italiju,ať se fšeci maju,včil tam matě Danijelu,v zaři (možna) Áju.

 • Kondor

  GoroloviPekne si to napsal.I kdyz….cekal jsem to krapet vostřejsí:-) Ale proc urazat lidi…v tom to neni. Co ta prisaha? jsi doktor?

 • Edisko z Těšina

  Ale stejnako potěšilo, že se neva čo kdosyk dal tu robotu……a spočital moje kidance aji to přerachoval na procenta. Eščeže nesem taki drzy a škrabu tudyk ze zasady enem pod svojim nykem, to by z počitanim tych procent měl problemy aji přyspěvatěl čislo [81], hehe… Aji dyž je to něpochibně ganc chitry a zdělany pisatěl. :)))Krlešu drajmal – o partyji o.o. vi každy, kdo poctivě čice tudyk ten blog. Enemže posledni změny na blogu tej partyje sem zaznamenal kajsyk v třetim měsicu – možna před křtem posledni ostravakovej knižki. Ale myslim, že to je fuk. Spiše mi tu chybi někeřy fajni pisatěle – třa Truda z Prajzke a tak. Truda ma asy hafo roboty, bo včil je vyrcholicy rybizlova sezona – možna na zasedani ostravskeho fajn kluba přyněse bublaninu…Idu za Olzu. Zapatrat po heklovanych tangach, žjo!!!:-D)))

 • Lida

  Hm, takže náš pivní podvýborsotva včera chtěl zahájit svou činnost, během pár hodin zaniká? To snad ne?

 • Ája

  pro 94 – LiduLiduš, a co se tak přydať. Však take navrhovane posty eště obsazene něsu!V OP su sami fajni ludi, spravně trhli, furt se cosi děje, ale je pravda, že to na strankach něni. Bo něni čas.

 • Edisko z Těšina

  Tuž nědalo mi to a musym poslat omluvu…… bo na webOFFce ostravakoveho faň kluba je ganc novy zaznam z 19. 7. s pozvanku na ostravski kolors. A mimo teho se mi tam podoba ten flešovy zygarek vpravo nadul, tuž něch mi ten nadšeněc, kery ty stranki robi, přemině. Bo faktycki něni žadna druha liga, hmmm… To su vjecy, teda!!!Ale na ostravske kolorsy něpojedu. Něchodim ani na Šiškovu Noc plnu starsek na Borku, aji dyž mě to tam tolikarazy tahně. Take akce si něpochibně fajne, ale od prvnich maju mi jaksyk něleze pod fusy hromadne běsněni obecně… Mam rači komorni pijatyki. Ale stranki maju kolors tež nobl, bo se mi z nich včil řyně ekstravagantni muzyka, až mi obrazOFFka tancuje před klavyjaturu a kocur, dbaly vlatniho bezpeči, zdyrhnul kajsyk na vecko, cheht… Škoda že tam něpozvali jakusyk haviřsku dechovku, byla by věči sranda…;-)))

 • Gorol

  KondoroviJa,byl sem gyněkolog amater v Klubu mladych zahradkařu.Teď uš to robim enem jako hoby.A přisahu sem musel dať Bobuli,že změnim konička.Tuš teď se vyživam na Ostravakovym blogu.Bo tu su sami podobni koničkaři.Jako Edys a podobně.Muhehe,hehe

 • šemík

  Gorole, gorole – samozvaný moderátore tohoto fóra,po té přehršli osobních invektiv vůči jisté bláznivé máš odvahu říci někomu „nězaryvej“? 😀 Přičítám to tomu horku…

 • alex

  všem, které to zajímáČlověk v nadšení něco plácne, a pak aby to horko těžko vysvětloval. Vím, že existuje ostravakova partija, ale pro neostraváky je trochu mimo. Spolek vzájemně výpomocný – to jsem jen tak z legrace pojmenovala naše snahy tu pomoci radou, tu se trochu vytáhnout tím, jak jsme chtitří. Určitě jsem nechtěla něco proti něčemu, ale podpořit vzájemnost. alex

 • Danijela husoMILKA

  Havířská dechovka?Opět něco co se ve slovníku nevyskytuje. Ptala jsem se dědečka co to je. Jeho odpvěd – jako vždy stručná: organisované prdy!

 • tukan

  ad 99Nehledě na to, že takových spolků může být nespočet…

 • Gorol

  ŠemikoviNi,to něbyla odvaha.Opravdicky sem se bal,že se D. lokla Okeny a nechtěl sem to měť na svědomi.Temu.A samozvany moděrator?Ale Šemiku to my zme tu všichni.A uš se pomalu stavaš jednym z nich /nas/.Ale to neva / je to tak,Neva?/Bo jak ses uš možna všimnul někdy němožem byť spolu ale chvilku potem zas ani bes sebe.Roschazame se abyzme se zase rychle zešli.No něni to fajny přyklad pro ruzne manželstvi?

 • Lida

  Ájo (95), jsem pro každou srandu, pak se domluvíme.Teď jsem sbaliba bebechi do tašek a jedu na náš zahradní doměček odpočívat.Ještě jedna otázka, už pár dnů se snažím mé polovičce říct, kde má ostravaček tu zahrádku (možná se chystá na návštěvu), ale ty hice mi to vymazaly z hlavy a nemůžu to nikde najít. Tak zatím a večer zase nashle.Alex, jasné, všichni to tak chápeme :)). V tom horku to ale déle trvá. Teď ale hledáme to kolo se stanem pro Ediska v tom našem vzájemně výpomocném spolku.

 • Edisko z Těšina

  Lido a hlavně nězapomnitě najit aji tu bloncku, hehe :)))

 • Ital

  Bůh ochraňuj Itálii!Danijela se chystá do Itálie, to je nejhorší zpráva hned po sestupu Juventusu do 2. ligy. Jen Danijelo zůstaňte v tom svém Švýcarsku, poněvadž jinak nám rozvrátíte celou Itálii, ještě nakonec kvůli vám zjistíme, že máme kořeny jinde než jsme si vždycky mysleli a taky nemáme pochopení pro to, abyste nám tu osahávala naše modly. S tangama nebo bez, žůstaňte kde jste.

 • Gorol

  aby řeč něstalaFajni Forysti,/bo podle šemika stě to vy co to čitatě/Horko je furt stejně hrozne aji kedy teploměr u mě ukazuje 30°,ale to kvam přijdě aš pozytři,tak se dopředu radujtě.Nejdřyv trošku probrať agendu=-česki: program dňa.Su tu ruzne stižnosti a přani.Přani: měniť slezove hospody….všecke baby su pro….odhlasovane.Stižnosti:ruzni něpravidelni kidali měli krytyky k temu aji i onemu….jednohlasně zavrhnute.A bo něni co robiť ani co čitať bo Ostravak se teperv včera vydřystal,tak vam ve skratce popišu co vas čeka aš buděťě měť vnuki.Tuš prvni přidě sms,že přyjedu.Potem čekatě a čekatě,bo spojeni bylo špatne a kajsyk v Oper Voltě kdosik ukradnul koleje.No a potem je tu maš.Po všeobecnych radosťach a celovani na štyry lica ti zbydu štyri vnuci a dva psi,bo mama a tata se zamluvili hotel kajsik 50 kilometruv od tvoji ďury.Začina to dobře.Nejprv maju žizeň a možu piť všecko nězdrave co doma něsměju.Potem hlad…stejně nezdrave pochutiny ale raz za rok je to dovolene a odsuhlasovane dopředu.Plavani a čvachtani je teš dobre.Telka se zakazanymi a pro jedeň den povolenyma programama…všichni nad miru spokojeni.Znovu kupať a hrať divoke hry.Večeřa.Dobra,Bobula pro jistotu vařyla makove šiški,bo po maku se dobře spi.Ja,spalo,ale ni vnukum,bo ty byli čili jak rybki a ale nam z Bobulu.V pravidelnych intervalach zme byli buzeni /jak ten D.dědek/,co pry buděme robiť teď.No spať a spať a spať zme se mysleli my ale bo tu ty vnuki vidime 2x do roka tak zme hrali Bobřyka odvahi a Bobřyka plavani ve tmě a Bobřyka srandy aš se Bobula spoměla na Bobřyka spani,tuš šli vuci aji psi konečně kolem pulnocy spať.No a druhi deň nam volala mama a tata že v jejich hotelu je to tak krasne esli ešče možu zustať jeden deň.No z jedneho byli dva,teď uš su ale všichni zasek na cestě do Oper Volta,Bobula a ja zme zrovna propuščeni z oděleni Intensyvni pomoci a na mobilu mame prvni sms,že uš se němožu dočkať až zasek budu měť prazniny a že úúúúrčytě přijedu,bo věďu jak se nam to libilo.Tuš…robi to pro nas tak co narobiš.P.S.:Ale cyganil bych kdybych řeknul že se mi to nělibilo.

 • Edisko z Těšina

  Ešče že němam vnuki……ganc mi stačily dva pajace od segry, to byval podobny čurbes, checht!!!:)

 • Gorol

  EdysCo mi to robiš?Chtěl sem napsať pozytyvni přyběh a ty tu věšaš jakesyk černe mory.Co tu vlasně něska robiš?Neměl sy byť na jakymsik chlastu na jekesyk křižove cestě u jakesyk kaple u Gottttwwaldova??

 • Eržika

  Edi-disco bude dnes u násv Orlové. Máme tam ples. Od devíti do devíti. Vstupné činí deset kilo mědi, nebo čtvrt karoserie. Živá zvířata nepřijímáme. Mrtvá jen vykuchaná a s koží, by se mohl určit druh. Nápoj večera: ¨Rum tuzemský a Božkovský. Nepančovaný z originálních láhví se zátkou.

 • nena

  Ad 64,66,70Dělala jsem vlastní průzkum po hospodách, tak jsem se až teď dostala ke kidům. Už proběhla ustanovací chůze Klubu přátel O.O., nebo se ještě přijímají přihlášky? Pokud není zadána, hlásím se na funci revizora. Myslim, že počitat umim, takže revize čárek na tackach ( případně futrách), aby nam jakysik chachar něpřipisal cosik navic, bych zvladla. (Teď jsem zaváhala, jestli by nebylo lepší brát míry a vyrábět střihy na tanga, bo nevim, jestli by vaše konzumace nepřesáhla mé schopnosti). S tím kolem bych si moc hlavu nelámala, protože podle nového zákona nesmíš požívat alkoholické nápoje, když jedeš na kole. Takže na pivní puťák je lepší vyrazit po svých. Ale fakt je, že nevím jak to chodí v Itálii.

 • Danijela husoMiILKA

  Pro Itala (105)Bež se stydět do kouta! Nebo jdi napřed na Forum Trajanum o podívej se na Trajánský sloup (Vysoky 33 metrů) Postavený v roce 113. Na něm je 2500 figurek vysokých asi metr, z celého císařství. Od obyvatel Cappadocie přes obyvatele Thesalie (to je tam jak pršel Zeus), najdeš tam lidi z Gallie (Asterix) až po bače ze Slovenska. Ti jsou tam zobrazeni i s ovečkami. Ale o Italech ani škyt – tedy ani kousek marmoru tam není. A to jsou tam i Xaxaři (X = CH). A to je co říct.

 • Edisko z Těšina

  Gorolu, Zlin ani Kňučik se někona, ……bo Miromir jaksyk přy tym uternim vodkovym planovaňu zapoměl, že ma jet kajsyk do Jihlavy, vrrr… Ešče že včera na Těšin dorazyl stary kamarad Hryz z Prahi, tuž sem se něnudil, bo zme na Saxenberku v knajpě U kuřyňca přebirali co noveho v kaput regně. Samozřejmě zme začli u Lukaša, potem zme byli na Alkajdě a posledni byl ten kuřyněc.To je take zradne kolečko paru knajp, kaj hroza podobne něbezpečenstva a pasti, tajak v bermuckim trojuhelniku! Ztratiš se aji na třy dni! A može se tež stat, že budeš putovat mezy vrcholami teho pomyslneho hospockeho trojuhelnika a už tě nikdo něnajdě, leda by se na tebe počkal v jednym z tych vrcholuv.No tuž tak… O kamaradovi Kousakovi, kery ma kupu barvitych skušenosti z těšinskeho trojuhelnika, možna poreferuju inši raz. Bo to je přes svoje umělecke devyjace tež typek razovity a pozoruhodny – zažit se z nim da hafo srandy…:-)

 • Gorol

  EdysKdesyk sy skromně / jak tě znam / naznačil,že maš svuj blog či jak se to menuje,no tak bych se tam rad podival,tak mi napiš,kaj to najdu.Ostychať se moc němusiš,bo to je moje vlastni přani.Tuš čekam tak něvahej bo uš mi zbyva enem 7 dňu na kidy.Buch syce v te době stvořyl svět,ja enem par kidu,kdyš to dobře pujdě.A….čemu by to něšlo dobře?Take hlupoty može napsať každy druhi vul,ni???Muhehe,hehe,heeeeč!!

 • Lida

  Gorole, těším se, až budu mít vnoučata.

 • Lida

  Neno, (110)přihlášky by měl mít na starost náš předseda pivního podvýbora Edis,ne? Funkce budou myslím pomalu rozebrané, na některé máme více adeptů. Ještě k tomu kolu pro Ediska, to není jen tak obyčejné kolo, je to kolo + stan se zvláštní prémií, hlídací blonckou.Edisko-těšiňku, je na tvůj blog babám vstup povolen? Nebo bez bab?

 • Gorol

  LidceSem rad že se těšiš na ty vnuki bo sem se uš polekal že sem zasek napsal cosyk něgatyvniho ,co mělo vyzněť moc pozytyvně ,bo to teš take bylo.

 • Gorol

  Aje a ostatnim s partyjeMoc pěkna basnička,a jak se to jedno z druhym rymuje,bekovku dolu.Že byzme zrobili taku malu sutěž…ZYTRA ENEM BASNIČKI????VŠECKO INE JE ZAKAZANE!!!!!Vyhlašuju to teď jako SAMOZVANY MODERATOR TUTEHO FORA jak mi řyka Šemik.

 • alex

  moderatizátoroviGorolkuna horkumozky tajíVážnéi nevážnépoplantajíV tom horkuGorolkuradši pijmeBásničkyveršíčkynevnucujme

 • Lida

  Gorole,opis té návštěvy vnuků vyzněl velice pozitivně, ostatně tak jako ostatní tvé kidy. Ale to už bylo psáno několikrát, jen bych se opakovala.Dědečkové a babičky mají tu výhodu, že si ty malé pajtášky jen půjčují. Takže se těším na to půjčování.Ti básníci jsou tu fajn, ale to já mám zítra tvým vyhlášením zakázáno sem chodit? Protože ač se budu snažit sebevíc, nic zrýmovaného mě nenapadne :(((

 • Danijela husoMiILKA

  Pro Lídu. Pomohu Ti:Gorol teď ve stáří lká bolně óóó,že v mládí nepil Malcaóóó

 • Lida

  Danijelo,já si pomůžu sama. A Gorolovi vymyslím lepší básničku!

 • Gorol

  Basnički měli byť aš od zitřkavam babam podať prst a hned chňapnětě celu ruku.Malkao sem něnavidělbo svět černy hneď sem viděl grcať se mi z teho chtěloto nězvladlo moje těloHorke hnusne fuj to bylo břuch hned tlusči o dvě kilotemu moji fajni vnuci nikdy ten dryjak němusy

 • Jana1

  Daniela provokaterkaJá bych už tu Danielu ignorovala, protože jak jsem si všimla, tak neprudí jenom tady na blogu Ostravaka. Ona se asi nudí a tak si našla zálibu. I když někdy je opravdu těžké na ty její výkřiky do tmy nereagovat.

 • alex

  nedorozuměníHlasovala jsem proti básničkám. Nejsu baba. Po ničem jsem nechňapala.:-(Ráno moudřejší večera, jdu spát.

 • Kondor

  Pro Janu1Tos to uz jsem chtel navrhnout davno, ale (jak rikas) je nekdy fakt tezke to ignorovat..a k tomu vsemu to horko…to s clovekem pekne cvici:-) Fakt sem nejaky agresivnejsi.V zime snesu mnohem vic. A v lete – staci jeden priblby kec a startuju;-)No a kdeze nam ta NASE HVEZDA jeste vyjadruje sve uzasne svetonazory???

 • Ája

  pro Lidu 103Snad to stihnu před pulnocu, ať to nemusim psat jak basničku. Ostravak chatu něma, enem jeho mama. Ta chata ma byt v Kijovicach (Kyjovicích). Je to na konečne lokalki č. 5. Tam ho ale něnajdě, v Kijovicach (resp. v osadě Zatiši) je hafo chat. Ale ať ho ani něhleda, bo to něchce nikdo, ani Ostravak.

 • Ája

  eště pro LiduLidko je to v prde.., došlo to až v neděli.

 • Lida

  Sobotní rozkaz Gorolův zněl:V neděli v rýmech kidy bych chtěl.Já jsem se moc snažila,abych něco stvořilake kidařům zase vstoupila.Když nám někdy humor schází,jsou tu naši EXEMPLÁŘI.Ostravaček svými dřystyúsměvy nám v tváři jistí.Gorol, Krleš, Edis hnedpíšou kidy samý med.Na srdeční slabost stačímít EKG v počítači.Vysvětlivky EKG: Edisko, Krleš, Kondor, Gorol (a spousta jiných).

 • Edisko z Těšina

  Veršovanka o muzachGorol včera zjevil přani,prubnuť tudyk veršovani.Že pry ti co veršujuhrdy narod pěstuju.Všecy honem trapja hlavyvymyšlaju veršik hravy.Muzy, to su mrški drave,jak raz calnu, tuž až hrabe!V lebce tmave rosviti sepisniček jak přy usvitě.Usvit – platiť, hibaj dom,něch Lukaša trefi hrom!Ale jak sem z knajpki venkuzazpivam se trošulenku.Zazpivam se zplna hrdlatajakby susedka prdla.Zazpivam se zvesela, dyť je rano – neděla!Veršovani nělaka, němam před sebu blonďaka!Bez piťa, to v každym stoleti,muzy hynu, odleti.Kemu to něleze v nos,něch mi klidně calně šos!A kdo něchce vubec věřyť,něch mě calně rovno na řyť…

 • Gorol

  Na 6.poledniku už neni 35°Enem take zamyšleniči Ostravak je či něni.V Kijovicach buda stojimama u ni,kvaki hnoji.Tata,Makak,segra z gizdy,/susedko se čumi z izby/honi vosy,vuřty peču,kobzole se dodom něsu.A to všecko beze svědku?To řikejtě enem děcku bo to věřy ěšče všemuaji nejmiň pravděpodobnemu.Ale co my,lidi zlatico zme davno mamy,tati?No tuš coby,neni to tak trochu fajnezustať děckem a věřyť ve věcy tajne?Temu jak se nasnidam,hlavu sivu pokivam,na teploměr podivam.Je tam třyceť,vem to čertdrapnu hrabě a du ven.

 • Zdenka

  Právě před rokem tu psalo moje zlátíčko o mých fotkáchNevím, co ho přimělo zaměnit mne s Blankou. Vždyť jsme stejné. Ona má sice Daněčka, já zase víc někde jinde…

 • šemik

  BojkotVyhlašuji bojkot Gorolova nemístného návrhu s veršovánkama. Krom Ájina dvojverší stojí všechny ostatní trapné pokusy o poezii za prd.

 • Anonym

  Bojkot čeho?Ty a Zdenka!Vy jste dvě esa,při čtení vašich kidůvšem srdce plesá.Škoda,ach přeškoda že ti to nejde,je to tak lehoučké,vždyť o nic nejde.

 • Edisko z Těšina

  Muhehe – dobry anonymni basnik [133]No, ale aspoň se možu vydať na Stonavku, bo jak už sem tu v nocy napisal, veršovanki mě ani moc něbavi skladat. A stejně jako Šemik se němyslim, že by tu neska přyšel novy Bezruč, kereho umelecke pokusy by staly za přečteni. To se sem možu přysť podivat a kidy přečitat až večer.Provčil servus :-)

 • šemik

  ad 133No to je teda síla! 😀 Radši jsi se ani nepodepsal/a a ani se nedivím: odhlédnu-li od nevydařené rytmiky, tak rým esa – plesá je typu „láska-páska“ no a cimrmanovský dokonalý rým nejde-nejde, mě rozřehtal jak koňa 😀

 • Gorol

  všeckim zajemcumLidički,děvuchi,dyť to sem nechtělomezyť kydaly,zakazať vykaly,v zemi je svobodaod kolibki do hroba.Nikdy by mě něnapadlože mam v ruce take padloše se ludi budu baťněska cosyk napisať.Odvolavam svoju švandu,cytim skoro aji hanbu bo sem myslel….jen na srandu.

 • Cyp

  PRO EDISKO-OTRAVU:Člověče zajdi si s tím, ať to nepřechodíš a nedostane se Ti to do chronickýho stádia. Dneska už mají prášky skoro na všechno, tak snad Tě z toho dostanou. Držím Ti palce.

 • Kondor

  Pro EdiskoNechapu o co ti jde? Nikdo tady nehleda zadneho noveho Bezruca! Je to docela vtipna zmena a taky si nemyslim,ze by tady lidi rymovali donekonecna. Hlavne, ze to nejsou ty pi.oviny co ze sebe bleje D. Mimochodem nebyl jsi to ty, kdo tady danijelu propagoval a obhajoval jeji „kidy“ s tim, ze jsou „vtipne a podnetne“…?Takze – Edisko, kdyz RESPECT, tak ke vsem stejny. howgh:-)

 • šemik

  Kondore,zkus to brát celé jako srandu, zábavu či legraci. Hledáš „vážná“ témata a „problémy“ tam, kde nejsou.

 • Kondor

  to SemikV poho, chodim se sem bavit. A mam rad, kdyz si tady kazdy muze psat v klidu co chce, pokud to nikoho neurazi.A kdyz tady tu srandu chce nekdo udelat tak to podporim. Kdybych to bral az tak vazne, tak nakonec sveho kidu nedavam smajlik.;-)Mimoto muj prispevek nebyl urceny tobe,ale Ediskovi.

 • Gargamelka

  Jenom jestli Kondor nemá nicků více…třeba mezi nimi bude i D… To je potíž anonymních přístupů. Edisko se mi jeví konzistentní s neměnnými názory, navíc o své neschopnosti veršovat si v ranním oparu zarýmoval (viz [129] Veršovánka o múzách). Krom toho jsem nikde nečetla, co mu Kondor alias D. podsouvá, že se to tu musí hemžit Bezručem, naopak, spíš se shodují.Takže Kondore – alias D: kdyz RESPECT, tak ke vsem stejny. I kEdiskovi! howgh:-)

 • Kondor

  to gargamelkaHmhm, dik za upozorneni, te basne od Ediska jsem si nevsim….se snad da pochopit v tom vedru ne…kurna:-))?Hicu zdar.PS: Kondor je muj JEDINY nick.

 • Danijela husoMILKA

  Dnes rýmovat nebudu.¨Přišla jsem právě z chladného lesa a donesla si krásné, velké žampioný. Teď si je jdu udělat…

 • Lida

  Tak to vidíš, Gorole,umění smetli se stolu a už se zase hádají :)

 • šemik

  Kondorovi (140)Jasně že jsi (138) psal Ediskovi, ale jeho příspěvek (134) implementoval můj (132), tož jsem v tym byl tak trochu taky:-)

 • šemík

  Danijela dělá žampiony.Heč!

 • milda

  To Edisko z TěšínaVážený pane Eduarde Pawlico z Českého Těšína. Rád bych navštívil váš blog. Můžete zde uvést na jaké adrese se nachází?

 • sherlock holmes

  to mildadraude.bloguje.cz

 • Watson

  PřáníPráníChci tě vzít za rukukdyž jdeme po mostějeden či druhý vpředuvětšinou mlčkyJen občas říkáme slovajež musí být řečenáaby rozbilo tichov němž tě tak rád pozorujiChci tě vzít za rukua říci Miluji těto když se usměješjakoby potěšená mou přítomnostíMost je však příliiš krátkýstíny příliš šedétvá ústa příliš krásnáa oči příliš mlčenlivéChci tě vzít za rukuskrytou v kapse kabátupřed zimou a přede mnouJít s tebou přes řekupo cestě beze slovbez konce a začátkuChtěl bych tě políbitChci tě vzít za ruku14.12.1981 J.E.

 • Doyle

  draude Edisko?Tak se mi zdá že si tady chlapci dělají nějakou vlastní reklamu.Rytmika je vydařenější,neníliž pravda?Co na to kůň?

 • Anonym

  Gorol, Alex, Ája, Lida, Ital, EdiskoGorol – v kidu 102 je to tak…neva, Neva…a kaj buděš za 7 dni?Alex – tež bych se připojila do teho ymagynarneho spolka s jakusyk pomocu, bo ja tež semotamo cosyk umim, aj hačkovať, enem ni tanga, bo na ty by bylo třa vice přyze…Ital – kid 105 je dobry.Edisko – tež bych se podivala na ty webofki, možeš mi zaslať adresu? A je trochu fakt, že si se z teho tu zrobil hlavně svoju kidarňu, ale čicu Tě rada. A nejsem to ja, co počital ich procenta. A fšeckim – též jsem tu hlavně pro zábavu, ale od té doby co zde D. kidá své výplody, jako by tu padl opar dusné zlosti. Někdy si říkám, jaká je škoda, že některé hloupé a urážlivé kidy se nevymažou samy. Každý tu máme své oblíbence, že? Každý si tu fakt můžem říct co chceme, co nás napadá, ale osobně mám určitě raději fajn shodu, vtipné repliky apod. A v tom šíleném horku je podle mě asi nejlépe nedělat nic, žádné prudké pohyby a popíjet pivko. O tom lavoru jsem už přemýšlala mnohokrát, akorát často vstávám od stolu, to bych si furt musela utírat nohy, aby z mých mokrých stop nepoznal šéf kam chodím…Tuž se mivajtě.

 • Neva

  151Tuž ja su ale magor, 151 sem ja – Neva, zapomjela sem se nazvat…

 • Neva

  Kaj budu?Tam kaj supi ešče litaju

 • Gorol

  Sem teš magor,dyť sem Gorol

 • Neva

  GorolSice něchapu, ale ež Tě te supiska něuklovaju

 • Edisko z Těšina

  Kurňa, na Stonafce balzam na dušu……vlnki o nohi pleskali, ptacy v křakach a okolitych stromach vyhvizdavali sola tajak z partesa, male rybki šimraly po lytkach a na nartach a pod břehem sem pod kořeně vypustil nadherneho raka, co zme se potkali na jeho nedělnim špacyru po dně (ešče sem nězapomněl, jak se taky fusaty fešacky silak ma na řbetě jemno uchopiť do pazury, tak aby zme se oba navzajem něubližili, checht :))) A bo Stonavka je povahi tekutej, tuž po synicach ani pamjatki, taku vysadu ma až přehrada na Těrlicku… A ani Oskar něvyhližal taki přetivny, bo v zastiněnej tuňce levobřežniho ganc studeneho přytoka se chladilo přyměřene množstvi smichOFFskej desytki! Raj na zemi, něbo v pysku!Nikde ani pamjatki po davech ludi, jak byvaju na kupališčach, enem tu a tam polonahe bohině – čas od času přešla kerasyk kolem po břehu, mlask… :-d) A to ticho, bez radyja a žadnej muzyki, enem ti ptacy!Vubec se mi nechtělo dom do rozpaleneho Těšina, šak sem dorazyl teprve před chvilku…Adresu na svoje webOFFki tudyk nědam (su předevšeckym pro moje kunčOFFty a přystupne pod heslem, tuž to by stě z nich stejnako moc nimjali… ;)A ani na svuj blog. Omluvam se – mam ku temu jednoduchi duvod – tudyk to je ostravakova svatyňa a fertik. Přes to lokomotyva nějedě! A stejnako tam su věčinu enem moje přyspěvki z ostravakovej kidarně, takže skoro nic, co bystě nimjali možnosť počitat se už tudyk….Svojeho času zparu otrapu (jakysyk brygoš z Ostravy a ešče jeden ostravak, ztraceny kajsyk v anglosaskem světě) se intenzyvně snažilo po ostravakovym řbetě dosahnut na kušček jeho slavy a srali semka furt odkazy na svoje blogi. Ale bylo to asy tak efektyvni, jako dyž nočni mora leze do světla. Jak to asy tak dopada – věčinu mor latarňa spali (esli nejsu chitre a neodleťa kaj indě).A muj blog na ostravakove dřysty něma, amen! Nevo (aji dalši), dikes, že mě čiceš rada. To potěši. A tym, keřy se na mně zlobja, že tu procentuelně kidam tak moc, možu enem zopakovať svoju radu: nevstekejte se a rači nězapomnitě v pravy čas zazvyrtať koluškem na svojem hryzoňovi!Pomože to, bo od teho tam to zvyrtacy zařyzeni je, no ni? (:-D)

 • Edisko z Těšina

  Dosahněme zasek na dvustOFFku, nebo nam ostravak naděli dalši přysun duševni energije? :)))

 • Edisko z Těšina

  A ešče mala dom před pulnocu:…Šerloku [148], dupnul ses, nesem draude, aji dyž sem sympatizant raku (ni enem ve Stonavce). A už vubec něhraju šachi proti Autoškodě MB, heh…Vyřyzene, idě se do peřa!:))))

 • Krleš 3 x

  EDISKOVIA mom se staviť letos ďiň před Vilijum albo skoři na tum pulke ? Bo tako uročystosť, to už stoji za to ! Choť Krleš 3 x, pijym iny za jednego, až tež roz začnym, jak pravil Ostravak Ostravski v posilovni před činku.

 • Gorol

  EdysonoviTy,Edys,ja vim čemu maš ten svuj blog na klič.Bo se bojiš že ti tam Ostravak budě psat take litanyje jak ty jemu.;-);-);-)…..X-)

 • Pepkůů

  Přišlo mailem..PŘEKLADATELSKÝ OŘÍŠEK … Skákal pes… normálně česky:Skákal pes přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním myslivec, péro na klobouku. Pejsku náš, co děláš, žes´ tak vesel stále, nevím sám, řek´ bych vám, hop a skákal dále.Ostravák:Skače čuba přes obile šibko hupe přes luku. Za ňu chachar v kamizole, fájne brko v klobuku. Kaj se vališ, co se chlameš, co se ščuřiš jako cyp? Prd ti řeknu, take zname a zas vali do kajsik.Brňák:Bere čokl glajze grýnó hópe lúpink přes Kajzec. Za nim kópe plótve rýnó plotňák jégr na Oltec. Co se pecní, těžké lochec? Kvaltuj fligny, haltni vály. Žádné ánunk, čokl borec migne cemrem a de pali.Nadstrážmistr Policie ČR:Dne 18.8. t.r. jsem prováděl spolu s nstrm. Hyhlíkem pravidelnou obchůzku. Na konci ulice Polní jsme zjistili osobu mužského pohlaví konající chůzi po poli spolu s jeho psem, který skákal přes ječmen proso obilí. V osobě byl námi zjištěn M. Slivec v uniformě zaměstnance správy lesů. Oba jevili známky rozjařenosti. Na přímý dotaz po příčině jejich veselí uvedl pes, že sám neví a pokračoval ve výše zmíněné činnosti. M. Slivec k dotyčné věci doznal, pes skáče proto, nažral tzv. trávy. Provedli jsme zajištění obouch pachatelů a sdělení obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných látek a jedů podle paragrafu 187 tr.zák.

 • Lida

  Edisko, ty naša celerbrito,pošleš nám aspoň podepsané fotografie s věnováním nebo máme přijít na autogramiádu k Lukašovi? Muhehe. :)))

 • Topka

  Re – přišlo mailem::-)))) nemá chybu…jinak Ostravak opět boduje, story s vosami pro mě zatím no.1…

 • Krleš 3 x

  ŤOPCEAhoj Ťopko, zase sy na netu ? To je letos už po druhe. Hned sem Tě poznal. A kaj maš haček ? Ešče se běž mrknuť na Spolužaki, bo su tam fajne fotki.

 • nena

  Ad 115 – LidceOmlouvám se, že reaguji až dnes, ale včera jsem se neodvážila ani hlesnout, protože s básnickým střevem jsem se nenarodila. K tomu mému nápadu s kolem -nedošlo mi, že bicykl + stan + bloncka je komplet. Myslíš, že by to mohlo být i dámské kolo, já totiž jiné nemám. Bloncka by musela na nosič, protože mé kolo nemá ( jak se říká u nás) rulku. Ale to by Eda přišel o zážitek. Protože bloncka vpředu na rulce je něco jiného… Takže si odpovím sama – asi ne.

 • Gorol

  PepkůKrasne,krasne,dobry chlamot po ranu.Teď vidim,kerak ta ostravština musy byť těška pro Neostravaki,bo s te moravštiny rozumim guvno.A je to enem kusek od Ostravy.¨Ešče by to moh kdosyk skusiť přeložiť do chodštiny.Hin sa hukáže.?!

 • nena

  Edo,prý jsi byl zvolen předsedou výběrové komise členů spolku přátel O.O. Kolik blonďáků činí zápisné? A to, že svou účast myslím vážně, potvrzuji nabídkou. Kolo mám sice jenom dámské a stan mi sebral vítr při minulé expedici. Ale v tomhle počasí se dá spát pod širákem, takže nabízím k zapůjčení samonafukovací matraci (ne místo bloncky, jak vás určitě hned napadlo, ale na spaní). Máš malý (jsou mu 3), byl z toho samonafukování ( t.j. bez práce – chytré dítě) nadšený. Takže by možná udělala radost i tobě, i když jsi o nějaký ten pátek starší, pak bys možná (nevysílen nafukováním) udýchal i Danielu v tangách ( pokud byste se potkali). No a k tomu výběrovému řízení na funkce – konkurzy nesnáším, takže raději zůstanu řadovým členem. Ale protože jsem pracovitá, jsem ochotná při společných akcích umýt hrnce od Bobuliných barevných kendlíků ( pokud se Gorol neurazí).

 • Lida

  Všem, které sužují hice,u nás dnes máme příjemných 22 ve stínu i za stínem a dvakrát jemně popršelo.

 • Gorol

  Pepkůůů a Neněmaly překlep…ni moravštiny ale hanačtinyHrnce se němyju,bo zustavaju syce barevne ale čiste.Bo se vařy v hadře.

 • nena

  GoroloviŽe jsem to nevěděla dřív. Dík

 • kura

  dotaz na nenu…Kde zůstala dnes Danijela? Poledne v tom okamžení, táta příjde z roboty…, a nic.

 • nena

  Na tuhle otázku neznám odpověď. Ale tuším, že ji asi ani nestojím za řeč ( tedy kid). Ale taky mi schází… (Fakt! Protože takové lidi člověk nepotkává moc často a člověk by měl poznat všechno, ne? A pro studium psychologie k nezaplacení).

 • Lida

  Neno, v kidu 167 píšeš Ediskovi,že má malý(Máš malý..).. Ale co? (pochopila jsem překlep) :))Kolo-stan-bloncka: Edisko po dlouhé cestě bude chtít složit své unavené tělo někam do přístřešku, k tomu ten stan, to je jasné. Ovšem on v něm spí i s kolem, to aby mu ho nešlohli a měl se jak dostat zpět. Bloncka supluje hlídacího rotvajlera a leží před stanem. Hlídá Ediska aji s kolem. Já mám kolo červené horské s rulkou, ale bez stanu. Bloncka nejsem. No už si může Edisko pomalu v kolech vybírat. Stan by nám mohla D. třeba uháčkovat.

 • Lida

  Gorole,čekám na vyhlášení výsledků soutěže básníků amatérů.Kuro, Neno, Danijela je v chladném lese, sbírá žampiony a háčkuje tanga. Už jste zapomněli?

 • nena

  Pro LíduJé, opravdu, no to bych si nedovolila. Kouzlo nechtěného, jak psal Eda někde nahoře. Příště si to po sobě raději přečtu. A na vysvětlenou, máme malého Toníčka. Jsem romantik (ta bloncka), ale příště tedy budu realista (šlohlé kolo). A taky nejsem bloncka. A ten stan by Daniela uháčkovat mohla, ale aby ten vzor nebyl moc dírkovaný, to by nám pak Ediska mohlo ofouknout. A co takhle sbírka na zakoupení stanu?

 • Neva

  Prší už někde?Tu v Ostravě je dusno a spoceno…

 • alex

  výpomocnému spolkuTak jsem si myslela, že to bude velký úkol hodný spolku – jak předejít mrzutostem, vznikajícím při čtení nevyžádaných příspěvků – a zjišťuju, že si všichni stačíme sami – někdo pomocí kolečka, nekdo pomocí dobré mysli. Asi je v pořádku, že se soustřeďujeme na bloncku pro Ediska – hlídacích asi není mnoho. Spíš takových, co samy potřebují hlídat, kdo takovou nezná, ať zvedne ruku. Horko nepolevuje – ale my taky vydržíme – za Ostravaka, za dobrou náladu – za humor – urrrrrrrrrrrrrrááááááááááá

 • Pat Bateman

  pro Ostravakato se nedivim, ze mate v kanclech hic – ona takova lednicka vyprodukuje o dost vic tepla, nez kolik ho ubere chlazenim – tudiz mate v kanclech zapnuty topeni ;o)ale to je jen tak naokolo

 • Gorol

  Baby,babyVy nědatě te D. pokoj.Ale počkejtě.Za chvilku zabrečitě a ja s vama aš přidě dluhe pojednani o XY / nětrufam se to meno ani vysloviť/ a buděm se zasek podpalovať slamu a senem,hltať Okenu,hledať body tam kaj něsu a něnajisť je tam kaj su a ine a ine capiny.Tuš teď k te vitězne basničce.Vlastně to všecko zapřyčinila zasek ta D. v 44,kerak se šla divat na ty italske cypy. / homonymum pro odborniki/Bo bez tych cypuv byzme tu něvymyšlali ty chujoviny.Tuš za napad je na prvnim mistě.Za odvahu je na prvnim mistě ze svoju basničku Lidka,bo se s nami lučila v slzach uš v sobotu,bo v nedělu k nam něsměla bez basnički.Za kratkosť a 100% vyčerpani tematu je na prvnim mistě Aja ve 127čce.Za odmitnuti basnicke neděle je ze svoju basničku na prvnim mistě Alex ve 118,ale potem se zasek ve 124 urazyl,tak ho/ju MUSYM dyskvalifikovať.Furt nevim,esli Aja je aji Alex tak v tym přypadě mě něukamenuje bo sy drži 1.misto v kratkosti.No a chlapi se něpočitaju bo my se furt udržejem svoju stabilni kvalitu.Mam pravdu Edys?Potem uš zbyva enem ten kuň Š. co všecko popsul a za to dostaně prvni misto on.A teď se ja natahnu chlapske tanga / to su ty stare česke trencle bez siťky / a idu plavať ……do jezera,bo tam uš plave moja cerak jezeru ji to pořad nutinic doma nic po chutiKURNIK ŠOPA,,ja se dam přes hubu bo uš bysem zasek začal.Tak baby čitajtě bo za chvilku vam skonči pracovni doba a s intěrnetem je utrum.

 • šemik

  Gorole ale si se z toho vyzul – vlk se nažral a aj kuň zustal celý :-Dad 171 – poslední zpráva je cosyk o připravě žampionam podobnych hub…Byla tak trochu na hlavu, ale totok sem ji nepřál.

 • Lida

  Gorole, jednička!Už mám zase hubu od ucha k uchu. Jenom bych chtěla poprosit, nedávej často tak vyjímečné úkoly, protože moje polovička se na mě dívala dost blbě, když jsem řekla, že před půlnocí musím ještě zapnout počítač, abych napsala kidyřům básničku. On na takové blbosti nemá čas, když vám tam na ostravsku robí tu novu dalnicu, ale občas mu já něco převyprávím, aby byl v obraze. Pro tentokrát mi to dovolil, ale co vím, co bude příště?

 • Gorol

  Koňovi Š.Nědavej sy svuj žyvotni cyl vyhrať na D.Stejně něvyhraješ.Ať sem robil co sem robil,stejně sem prohral.Bo D. se něurazy,nězmizy,,je tu furt.A…čemu ni?Enem jedeň deň tu něbyla a všeckim začala chiběť.Čemu?Bo zme taci lidi,co chcu furt nadavať, aby byli spokojeni.A…potem začinaju všeci uživať to na co předtym nadavali.Tanga…no to byl hit..,aji ja sem se se nachital.Aš za 2 dni,,ja, přyznavam.Čemu?Bo se mi libila ta Malkao sranda.Bo sem nato zasek ja moh napsať cosyk srandovniho.Tuš,berme to jak řikal muj tata…je to tak a musyme to brať,jak to je.A kemu se to nělibi,změni kydacy rubriku…jednoduche či ni?

 • nena

  Ad 180Šemiku, nač hned ty pohřební řeči? Existují přece různé druhy hub, po některých je hůř, po některých líp… Kdo víc, co Daniela našla.

 • Andula

  „Borak maly, plazy se kanclikami jak ryběnka hajzlem“.Ryběnka (proč ne rybjenka?) mě dorazila – u ostravakových dřistů se nsmí pít kafe, neb si člověk každou chvíli poprská obrazovku. Skvělé! Díky.

 • Edisko z Těšina

  Nazdarek ludě, mam hafo roboty, bo je dovolenkove obdobi a konkurecyja se flaka……tuž to su zlate časy pro nas robotnych, keřy se spočněme až v zařy, kdy zasek šecko budě fungovať tajak ma.Krlešu drajmal, na achtlik možeš přysť aji mimosvatečňu sezonu, bo mam ešče z jineho vyroča zparu kartonu fajneho piťa! A ja stejnako pocyckavam kontynuelně cely rok, ni enem na svatki, to něchavam tym řadnym občanum, něch se po svatkach aji po Sylvestru aspoň raz za čas pořadně zrobja bleh a gyrc. Enem esli viš kaj a trefiš. Nejdřyv ku mně a potem dom, bo něsu zařyzeny na dluhe navščevy, checht… :)Robki, a vy už něhledejtě žadnu bloncku. Buhvi čemu na tym obrazku spala před stanem, něpochibně měl pan stanovy domacy svuj duvod, cheche…Rozmyslel sem to, došlo mi, že sem se nachytal, bo nejvašnivějši sport každej roby je dostat chlapa pod pantofel…To mi rači zežeňte ten bicygel, něpochibně budě v mojej rozlehlej domacnosti užitečnějši, bo se rychlejši přepravim z kuchině do baru, z lužka na vecko, z bodu A do bodu G, a tak podobně, muhehe :-D)))A potem se něvypij, no ni? Mňam! (:-d)))Idu robit… :(

 • Krleš 3 x

  KU EDISOVI CESTA KRATKAČemu před Viliju, bo je 23.12., to nebude mět nic společneho s tymi svatkami, se myslim. A kaj ? Pokud se trefim, tak do 31 29. Enem, esli sem se nekivnul. A bude to kratke, zato fajne. Jo lecym, bo tela času zas nima. A rano se veznym iny kakalko a v nogi ! Povodzenia !

 • kura

  Žampinony? Nebyla to pečárka??

 • Anonym

  ad 187pecarka nebo zampion – skoro ty samy houby, horsi by byla nejaka ta muchomurka bila

 • šemik

  Kdepak Ájo,sbirala to v lese, tož to lysohlávky nebyly. Rostou žampiony vůbec v lese? Holka asi považovala každou houbu za žampion.

 • Cyp

  PRO EDISKO-OTRAVU:Už jsme Ti to tu psali,fakt si s tím zajdi, ať to nepřechodíš a nedostane se Ti to do chronickýho stádia. Dneska už mají prášky skoro na všechno, tak snad Tě z toho dostanou. Držím Ti palce.

 • Tačník

  190?Jedovatá houbarostla sama v kleciutrhl ji jeden troubateď se svíjí v křeči

 • Lida

  V chladném lese houby sbíráDanijela-Husomilapak z nich doma peče táčea neprudí nás – dřystáče.

 • Lida

  V chladném lese houby sbíráDanijela-Husomilapak z nich doma peče táčea neprudí nás – dřystáče.

 • Lida

  Omlouvám se, stačilo jednou,.,Zase ta technika…

 • šemik

  Lidko, to není technikou, íhaha :-)

 • Lida

  Šemiku,a čím? Pošleš jednou, hlásí to prý „error“. Dáš znovu a je to tam všechno. Tak jak je to? No, vím, že chyba bývá taky na článku mezi židlí a klávesnící.

 • ***

  Po půlnoci příjde nový ostravakA 200 nebude.

 • Ivana

  otazkaRostu v takych hycach huby? Dyť ani trava něroste.

 • ahaha

  Gde je edisko?Reservuji mu tu dvoustovku.

 • Ivana

  200Tak to ti něvyšlo :)))

 • Lida

  Ivano,v zemi D.H. je všechno jinak…

 • Ivana

  Lidko,děkuju za vysvětleni.To mě fakt něnapadlo. V tym hycu ani něni divu i když, po tom co tu nakydala,je to jasne.

 • Ája

  pro Šemíka – 190Šemíku, nevím, já je nesbírám! (zatím)Ale jestli to nebyla – vzhledem k jejím geni(t)álním řečem [44] – muchomůrka pošvatá (Amanita vaginata). Ta roste v chladných lesích, i mezi kosodřevinou. No, je sice jedlá … ale D. je vynalézavá a určitě najde i jiné uplatnění, heč! Potom nemá ani čas se ozvat. … a stejně je mi po ní smutno… bez ní bych ani nevěděla, že nosím „out“ prádlo!

 • Ája

  pro 173 – LiduHáčkovaný stan – bomba! Dodám roztomilé bambulky ke stanovým šňůrám! A podsadu můžu obháčkovat pikotkami. Mohl by být „lila“.

 • Ája

  pro 179 – GorolaGorolu, nejsem Alex! Já jsem já. Neměním nicky, taky proč?Dik za prvenstvo v kratkosti, bo je třa šetřiť. Enem něvim, či by byl každy za take prvenstvo rad, no ni?

 • Ája

  mám starost stejně jako GorolDanijela v chladném lese,našla velké žampióny,Gorol, ten to těžce nese, tuší její sklony.Danijelo, nejdřív zjisti,z čeho děláš žrádlo, ať si potom neznečistíš,háčkované prádlo.

 • Ivana

  Ostravačku,hoď do placu nějaku historku,bo bych si rada cosi přečitala než mě trefi. Začinam věřiť , že i oskarove ozařeni može měť nasledky. Mam počitač u okna a okno pootevřene,kdo by něměl když chce zrobit pruvan i když v tym bezvětřu je to utopia. Před chvilu mi tu cosi vletělo. Cosi velkeho, myslela sem , že velka mura. Vyleťala sem jak čert z krabice, převratila křeslo a hnala se pro Raid. Odskušany a spolehlivy. Vysprejovala sem cely kut,no mura nikdě. Pak to vylezlo, jakysi bruk,ale takeho velkeho sem viďala jen v telebedně. 4 cenťáky na delku a 1,5 na šiř. Rozpěti křyděl něvim bo se o mě pokušali mdloby. Zpoza dvěři od obyvaku a bezpěčnej vzdalenosti sem pozorovala moju drahu polovičku jak bojuje s tym odpornym hmyzem. Celych pěť minut ho nahaňal po obyvaku a pak vyhodil ven z okna. Ale v tych našich kralikarňach mame okna vyklapěci a co jednu stranu vyhodiš , to sa ti druhu vrati. Tak sa tež stalo. Ještě to chvilu trvalo,ale nakoněc ho vyhodil. Pochvalila sem svojeho chlopa ,bo to še musi,jinak by mě přyště něchal ve štychu, a šla dočitať co kdo napisal. Ještě sem se něuklidnila z něvšedniho zažitku dyž sem zpozorovala pohyb zpoza stola. Jen taky maly pavuček , ale s nohami jak by ho vyrobili v Juras parku. Zrevala jsem jak sviňa na poražce(nic mi něvadi tak jak pavuki) a zmizla z tych mist. Už se uklidňuju.Pavuk odplaval do kanalu. Ochranci zviřat by asi protestovali,ale myslim,že takych hmyzu němilovnych je nas vic.

 • Ivana

  Ájo, za jedna,si basničkařka :)))

 • Edisko z Těšina

  Vida, jak se nam basniřki a basnici naučili veršovat, hmm… :-)))

 • Edisko z Těšina

  Tuž včil něvim, jestli ostravak zrušil dyskuze…nebo je chiba v matrixu…Přečital sem sy dřyst Jaku barvu ma Ostrava, kery nam tam ostravak přylepil kajsyk hneda po pulnocy, a kukam – žadny přyspěvek! Tuž sem se chtěl zatančyť vitezny taněc prvniho čitatěla, ale přy bližšim ohledaňu obrazOFFki sem zystil, že už to přede mnu znamkovali dva ludě, tuž zasek nic…Tuž uvidime, či fakt v tem matryxu spadnul jakysyk štyftek mezy trybka…Třa byt trpělivy.

 • šemik

  Ostravaku, čemu něfunguju dřysty prdy pod dnešnim člankem?

 • Gorol

  Čemu?Bo na nas Ostravak uš ma aš pokrk.

 • Gorol

  a novy Dřyst?Ten se mi vyrojil aš teť.Před tym modre nic.

 • šemik

  Máme po srandě, a to hned dva razy:Napřed se Danijela otrávila houbama (nikdo neví, jestli to přežila nebo jestli jí to leze skrz háčkovany gaťky) a včil toto…

 • Ivana

  Ostravak je beztak v robotěa tym tu nema ani tucha.

 • Lida

  První jedničku jsem dnes dala já!Ale ten infarktový stav, který předcházel, když jsem se nikam nemohla dostat (právo vstupu jen pro vyvolené?), jen na kidy uložené ve skladišťu a ještě ani tam mě to nepustilo. Gorol to vystihl: Před tym modre nic…

 • if

  sirotečkůmTak tu všichni pláčou jak děcka v jesličkách! To je ale snad první technická chyba, co u Ostravaka pamatuju, vydržte do večera, snad bude zítra líp!!!

 • Gorol

  Zustane to enem mezy namatak to možu napsať že se mi to zdalo jaksyk slabši na srandu a take jakesy pochmurnějši a nostalgicke.Jo,dnešni muzyka to chce sylne nervy.A špatny sluch.Kuň Š.je teš bez Danyjely jak bez ruky.Asy ma sam veeelku potřebu se vykecať na tema Kazy,Teta a Libuša.No tetu nam nechal ve svojim kidu 84 dva razy umřeť.To vypada slibně.

 • Lida

  Ájo (205)můžeš začít s háčkováním, pak to pošli dál. Ale já umím jen krátký a dlouhý sloupek. Myslíš lila barvu? Aby šla Ediskovi k očím a pleti. Měl by říct, jakou má oblíbenou. A žampionová básnička je dobrá.Ivano, to jsi měla doma celou zoologickou zahradu. Můry, brouci, pavouci v tvém podání nemají chybu. Bavím se.Počasí z našeho regionu: trochu pod mrakem, pofukuje, teplota 28 st. venku i v kanclu. Aspoň neonemocním, jak budu přecházet z práce domů.

 • Ivul

  kidařumtuš děcka, včil zme v řiti jak bača s dřevakami.Nechcu byt za sibylu amaterku,ale nechce nam ten Ostravak šasnut myckum?

 • Ája

  Lidě 220Tuž nevim, jaku ma Edisko oblibenu barvu. Kromě blonďaka tu nic o barvach eště něpadlo. No ale mohli bysme to samy vymyslet tak, aby to k Ediskovi pasovalo. Tuž baj fialova ke rtum a zelena k pleti. Lido, vystup častečně z ilegality a napiš, kaj je tvuj region! Aspoň přybližně.

 • Ája

  pro 221 IvulTež mam divny pocit ani o tym něchcu nahlas psať. I vul by to vycitil.

 • šemik

  Zachovejte paniku :-)Jedna se o technicky problem, jakmile se vyresi, budem drystat u aktualnich clanku tajak dofcil. Sak byl dneska rano problem stranku s novym ostravakovym kidem vubec otevrit.

 • Lida

  Chcete spáchat sebevraždu po 1.7.2006 ?Vypijte dvě pivka, zapalte si cigaretu sedněte na kolo a vytáhněte mobil abyste si naposledy zatelefonovali. Když vás uvidí policajt tak vás rovnou zastřelí protože na to už ani není sazebník.

 • Lida

  Šemiku, zachovejte paniku? :))Všechny si vás dovedu představit, jak pořád klikáte nahoru dolů, jestli už to na nových kidech funguje, negativní zjištění nás vrací ke starým kidům. Jsem na tom úplně stejně. Nejlíp se má Danijela, na pláži v Itálii, háčkované tanga i s lehátkem a jsme jí všichni ukradení (ale to nebyl její styl, vykašlat se na nás).Ájo jsem tuzemská, ale zároveň přespolní. Nejsem totiž z Ostravy, krajově k vám patřím. Zjistím poledníky, rovnoběžky i nadmořskou výšku a zítra prozradím víc. A toho Ediska máš pěkně vybarveného :))

 • Lida

  Šemiku, zachovejte paniku? :))

 • Edisko z Těšina

  Jo – [224] – šemik, dobra hlaška, checheche!!!Přykidnu se: „Zachovejtě paniku a udržujtě oheň, fajermany idě zehnat enem po znamosti“… Sem se spoměl na jednu staru scenku pana Menšika a Bohdalki… :)Inak se myslim, že ostravak něni zlomysylny, že by mu vadili naše kidy a hadki, ale chiba budě asy v tem matryxu. Jak sem pravyl – kajsyk spadnul štyftek mezy trybka :)Idu do vaně zrobit ze sebe ogurku, ááááách :-O

 • Edisko z Těšina

  A podle tych našych kidacych robek vypadam jako pjekny fijolek, brrr…Ale esli chcu, abych byl zeleny tajako Dvořak z barcjake televizni pohadki, tuž čemu ni? :)

 • Ivul

  pro Ája:-))))Kurna, ted jsi mě dostala s tím I vul (Ivul)…….hahahaha, třa vydržet na Ostravaka, tuš držim..

 • Krleš 3 x

  A JA SEM TAK TROCHU SVĚDEKKolega Gorol to ma modre, ale ja to mam bile. To pozadi na televizorovi. Barevna Ostrava, vam se to to kritizuje, ale ja to tu tak trochu slyšim, sice z opačne strany než Večernica, ale jak co gruchne u Nove radnice, mam balkon plny rachejtli a kdybych měl psa, tak se zhlupne. Je to tu slyšet aji tenkrat, jak zahraje Zednik na naměsťu. Zatim. Ešče, že sem taki muzikalni, inač nevim. Umim C, F, G7 a raz sem zahral aji C dim a C maj, ale to sem byl přikuřeny. My umělcy to nemame lehki. Současny svět nam moc nerozumi.

 • Edisko z Těšina

  Tuž sem zistil nma svojim blogu, že jek přydam přyspěvek …… a zakažu komentaře, tuž se objevi nadpis „Přidání komentáře“, ale ten na kliknuti něreaguje. Ale u ostravakoveho posledniho dřystu to cele šecko zmizy, tuž se myslim, že to je faktycki ten vypadnuty štyftek v matryxu…Krlešu drajmal, maš recht my umělcy to mame těžke, ale ty sy na tom lepší! Kupřykladu ja umim enem zahrať bod G a to enem na huslach, bo to je jedna ze strun (to znam ešče z podstavovki artystyčnej – zdravim velrybu a jejicho chlopka :-*), ostatni přemintě, že to tu zasek taham :-), ale G7 bych nezvlad, ani dybych byl jakasyk mořska potvora z pěťu ramenama (němyslim včil kidalku velrybu, ta ramena něma, ta ma enem plutvy a na hlavě vodotrysk ;).Jak to s tym G7 robiš, prosymtě?:)

 • Edisko z Těšina

  Tuž sem zistil nma svojim blogu, že jek přydam přyspěvek …… a zakažu komentaře, tuž se objevi nadpis „Přidání komentáře“, ale ten na kliknuti něreaguje. Ale u ostravakoveho posledniho dřystu to cele šecko zmizy, tuž se myslim, že to je faktycki ten vypadnuty štyftek v matryxu…Krlešu drajmal, maš recht my umělcy to mame těžke, ale ty sy na tom lepší! Kupřykladu ja umim enem zahrať bod G a to enem na huslach, bo to je jedna ze strun (to znam ešče z podstavovki artystyčnej – zdravim velrybu a jejicho chlopka :-*), ostatni přemintě, že to tu zasek taham :-), ale G7 bych nezvlad, ani dybych byl jakasyk mořska potvora z pěťu ramenama (němyslim včil kidalku velrybu, ta ramena něma, ta ma enem plutvy a na hlavě vodotrysk ;).Jak to s tym G7 robiš, prosymtě?:)

 • Edisko z Těšina

  No – tuž divejtě se, jak to hapruje…Šak to jakysik opravař určytě da do rychtyku… :)

 • Cyp

  PRO EDISKO:Hlavně aby Ty ses dal do kupy a začal jsi konečně vylívat obsahy střev na jiném sajtu.Přeji brzké uzdravení a nám od Tebe pokoj.

 • Krleš 3 x

  GÉ SEDUMSedem razy v shoppingu, tradyčně.

 • nena

  Na Seznamu v novinkách píšou, že stav nouze v energetické síti trval devět hodin. Jsem zvědavá, jak dlouho bude stav nouze u Ostravaka :-(((( Asi jsem se stala silně závislá. Tak mi holky přepošlete , prosím, návod na háčkování stanu, ať si to čekání nějak užitečně zkrátím :-))

 • Lida

  Kde jste všichni?

 • Edisko z Těšina

  Lidko, kidani na nových dřystam už zasek facha, tuž enem chvilku a zasek se tam šecy zejděm… :)

 • testosteron

  test16:30.00

 • testosteron

  Test 220:36.00

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>