Jaku barvu ma včil Ostrava

Kdysyk to bylo jednoduche. Ostrava měla enem jednu barvu – černu jak but. V mojim chvilkovym depešackim obdobi mi to aji vyhovovalo, bo sem nahazal všecke hadry do Duhi – to byla taka barva v prašku, keru mama zehnala tenkrat od kohosyk vyměnu za mandarynki. Mama to chvilu povařyla v hrňcu, vytahla, pověsyla na šňuru a jak to vyschlo, mělo to měť barvu, kera byla vyznačena na obalu. Ale bo ji bylo malo a ja sem chtěl měť obarvene všecko, vyšlo to spiš tak do tmavošede s černyma a světlyma flekama. Vypadal sem spiš jak komiňař po ekskurzyji v pekarni, než jak depešak. Tuž sem se na to vysmolil a přeoryjentoval sem se ze dňa na den na ace blesk dece, bo mě ti nagelovani pajtaši stejnak něbavili. A ja sem měl spiš take divne afro. Ale to sem vjel na vedlejši ulicu.

V Ostravě se už paru roku kona hudebni veselica, kera se rozliza jak egzem na noze, ni enem počtem dňu, ale aji po centru a okoli. Kdysyk ji stačila Stodolni a nejvěči plac byl u Bauhauzu, potem to protahli až na Černu luku a včil už obliha aji hradby. A tuž čemu ni? Šak muzyka leči.

Na prvnich aji druhich Kolorach sem byl se staru partyju. Věčina z nich je celkem vybirava, tuž sme prvni v programě zaškrkali alternatyvni grupy, kere chceme slyšeť, potem sme dřystali u stanku s kofolu a rumem a nakoněc sme skončili pod podyjem na Kryštofach a mavali rukami jak na kuzelnickim bale.

Rad spominam na ty bubenmajstry, keřy hrali v kamijoně. Ti byli fajni. Pozvali aji ludi okolo, aby se tež zavalili do tych hrňcu. Valil sem do teho jak když sem kdysyk babce klepal pulroku něklepane tepichi. Akurat z teho bylo meň prachu. Nakoněc mě Mirek, byvaly bubenik, musel tahať nasylim, že co se tam motam, jak němam rytmus. Vul jakisyk. Jak němam rytmus? Ja, kery dokažu vygrgať prvni verš Internacyjonaly? Ani mě něněchal domluviť s tym bubenštajgrem, esli němožu pokračovať po Evropě s nimi.

Iny kolega v ten čas posluchal balkansku muzyku, tuž mě vytahnul na jakusyk balkansku dechovku. Nazev už se něspomenu ani jak by mě posmykali dvumi kombajnami přes pole pasti na medvědě. Moc mě to nězaujalo, bo jak sem viděl ty jejich truby jak z Vlachovki, pravil sem se, že to budě na prd. Ale jak se do teho všecy syncy opřeli jak Žabčik do zbijački, v duchu sem se jim omluvil, bo taku muzyku sem eště něslyšel. Ku koňcu sem taňcoval jak rodily jugoslavec a eště před barakem sem řval na cele kolo Ka-la-šny-kov! Ka-la-šny-kov! Možna aji temu mě druhi den susedi zdravili jaksyk uctivějši.

Prvni ročnik se mi moc libil, bo to bylo cosyk noveho. A ta kofola s rumem za dvacku byla tež fajna a jak sme zmokli, člověk se ani něuvědomil, keru už ma v sobě a taňcoval až do zblbnuťa. Aspoň se myslel, že tancuje. Druhi ročnik už byl taki moc komerčni. Kofolu už něčepovali ani bez ruma a vyrostly tam jakesyk vi aji pi zony, z kerych mě furt kdosyk vyhazoval, jak sem chtěl po paru pivach zyšťovať, keřy gizdi su rovnějši než ja s Marcelem. A moji bubenicy tež kajsyk zabludili.

Každy rok se přemluvam, že zas zajdu, ale jaksyk se nědařy. Letos už sem malem kupil listki, furt sem to odkladal a odkladal, až je po tym. Ale za rok určitě zajdu, esli to nězruša a zaspominam na stare časy. Jak pry už tam maju děcke kutki, tuž tam dame Danka a pomačkame se s Blanku přymo pod podyjem, ať už budě hrať co chce. Esli mě do te doby šlak nětrefi.

No comments yet to Jaku barvu ma včil Ostrava

 • Tereza

  Cožee???Já a první? Asi jóóó…

 • Anonym

  tak přece jenom jsi nám tu dovolil kidat:-))

 • Anonym

  tak přece jen jsi nám dovolil kidat:-))

 • if

  Jo TerezoI v bibli se praví, že první budou poslední a poslední budou první…..

 • Pazgřivěc

  konečnětak vysoko

 • Arthur Dent

  OmluvaNáš server se vám mými ústy omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za pět let! :)Vězte, že nemožnost přidat komentář nebyl Ostravakův úmysl, ale chybka v systému, a ještě jednou se omlouvám všem postiženým, především Ostravakovi!

 • Edisko z Těšina

  Ostravak nezakazal kidy, to byla chyba blogu…A konečně se to zasek rozchodilo, checht… Něpochibně se hafo ludi ulevilo :-)))Ostravaku, a včil se do teho zasek opřem jak Žabčik ze Sakmarem… Je o čem se povidat a (robit na lepšym statystyckem umistěni). Lido, Gorolu, Krlešu drajmal, Ájo, Alex a šecy ostatni – hibaj do kidaňa! Dva dni zme stratili, je třa nadrobit! Bez teho, či energetycke sustava funguje či ni! Chichi…:-D)))

 • Edisko z Těšina

  Pro [6] – Arthur DentArthure, hlavně že to facha. Možna to někere cypy nasere, ale tak už to na světě chodi, hehe… :)))Idu tež fachat, zakazki stoja a klijenti čekaju… Večer servus :*)

 • pěna

  „Jak němam rytmus? Ja, kery dokažu vygrgať prvni verš Internacyjonaly?“ – to prostě nemá chybu!!!!!!!!!!!

 • Lida

  Sluší se poděkovat ostravačkovi za nový dřyst,bubeník, který se učil na babčiných tepichách a balkanska muzyka – to mě zase dostalo.Ale se nám ulevilo, že můžeme jít dál, stáli jsme tady frontu pomalu i s pořadníkem jak kdysi dávno na kola Favorit, Škodovky apod.

 • Velryba

  Ka-la-sny-kov!Vesely pokrik Ka-la-sny-kov! Tez nema chybu. Zkusim si dobyt podobne respekt u susedu! Krasny den fsem!

 • pina

  :-)))))Hééézkééé

 • krtek

  cože? já 12.jé já su dvanáctý to se mi už hodně dlouho nepodařilo :) ostravačku pěkne to maš

 • krtek

  hej já su třináctý, zase mě předběhli 😀 :) :(

 • Krleš 3 x

  ARTHUR DENTYSTA, TYN PJERUNArthur Dentysta nám pěkně pobrnkal po nervach, bo tak napnuty sem nebyl ani před premjeru VyVoli Ni. Zarazil se nam tu roztahovat Ostravak, anebo nezakazal nam to, ni a ni se rozkivať. Včil vim, čemu mam teho synka tak rad a tu jeho kidajucu partyju samozřejmě tež.

 • nena

  Opět to nemá chybu ! A já jsem zatlačila slzu do oka při vzpomínce na svých deset let docházení do hodiny klavíru , které mne ( jak tvrdí má sestra) vůbec nepoznamenaly. A když už mých stupnic měla celá rodina dost, nahrávali mi to na magneťák a pak jsem to musela za trest poslouchat. Tak nevím, jestli vždy muzika léčí ..Lído, dnes jsi u mne zabodovala – svým postřehem o frontách a pořadnících…

 • nena

  Jako obyčejně – skvělé. Ale hned jsem zapřemýšlela o tvrzení, že hudba léčí. To při vzpomínce na mých deset let chození do klavíru. Rodina totiž, když už měla mého cvičení stupnic plné zuby, mi to nahrávala na magneťák a já to musela za trest poslouchat. Nechápu, proč jsem to vydržela tak dlouho. Asi láska k hudbě….A pro Lídu – dnes jsi zabodovala těmi svými frontami a pořadníky.

 • nena

  Tak Arthur Dentista se omlouval málo!!!!!Teď tedy čtu dvě verze svého kidu… Tak jen točte kolečkem na hryzoňovi…….

 • Marie

  chybkaTy sis nehcal ujít Roberta?!! Neblbni!!!!! Ať se to už neopakuje!!!

 • šemik

  nenušo,Zubař Artuš za to nemůže 😀 Chyba bude někde mezi klávesnicí a židlí :-) Lidi, jak já se těším až skončí doby dovolených a já si udělám konečně volno – eště měsíc vydržať a pak do teho praštim, íhaha 😀

 • karamelka

  Zase jsem to dostala, tak jako každy měsic! :-(Je mi zase zle…Někdy i zvracím, vždy je mi ale do breku ;-(Už abych byla starší! Zkurvená výplata.

 • Klára

  DuhaJojo, s černou se nesmí šetřit a hlavně je pak blbý nápad domalovávat šedé fleky lihovkou, moc krásy to nepřidá, vlastní zkušenost. Pěkný dřyst

 • Cox

  No Ostravaku, dneska to bylo po dlouhý době dost slabý. Ňák mi tvůj dnešní styl a obsah přišel málo ostravakovatej. Ale stejně díky a budu se těšit na další počtení.

 • nijak

  ach ta nostalgie… :-)

 • Edisko z Těšina

  Pro [16] – [18] a [20] Šemiku, maš syce recht, že každy aparat je tak chitry, jako ten, kdo z nim robi…… ale buďme radi, že nam to dentysta opravil. Možna ma vyplaty jako [21] karamelka, chmm… :)

 • Lida

  Neno,dík. No a není to tak? Sem viděla včera tu dlouhou frontu a jak jsme chodili hned na začátek (klepali, prosili) a vraceli se zase na konec a tam trochu spílali. Bůhví, kde včera zůstal Gorol s Bobulou… Nestojí ještě v té frontě na konci?Neno, už háčkuješ? Nebo ty neháčkuješ? Já už ani nevím, kdo se na tom stanu pro Ediska podílí. Zprávy o počasí z regionu: ve stínu a jinde 31 stupňů.

 • karamelka

  Střílečka v kancluJeden kamarád říká druhému: Tak si představ, Tondo,že se u nás v kancelářích střílelo!Jak to?!“ diví se Tonda. Ále – dole v patře pod sídlem naší firmy je služebna policie, nějakej vůl tam vystřelil pistolí do vzduchu, kulka prošla stropem a vletěla naší mladé sekretářce rovnou mezi nohy!Chuděra… zalituje ji Tonda. Ale kdepak, sekretářce se nic nestalo, ale zato šéf má prostředníček na padrť!

 • Neva

  Edisko a spol……mám na vás takový divný dotaz a je tak trochu mimo mísu, ale stě tu fšecy tacy podnikavi, nevíte náhodou kde by se dala sehnat levná použitá figurína do výkladní skříně?

 • Neva

  Edisko a spol……mám na vás takový divný dotaz a je tak trochu mimo mísu, ale stě tu fšecy tacy podnikavi, nevíte náhodou kde by se dala sehnat levná použitá figurína do výkladní skříně?

 • Neva

  Kura…Furt je asy přehřato, bo aj u mě je nejdřyve eror a pak to idě dva razy…

 • Edisko z Těšina

  Pro [30] – Neva: Kaj zehnať jakusyk figurynu bych věděl, ale do auzlagu něbudě asy ta nejvhodnějša…

 • Edisko z Těšina

  Přydam ešče jeden forek: prvni deň v robotě…Chlopek je prvni deň v robotě.Zdvihně telefon a zařve: Přyněs mi jednu kavu a to kurva zofort!Z telefona se ozve jakysyk hlas: Co si to dovolujete? Víte, s kým mluvíte, vy idiote?NěvimJa jsem ředitel téhle firmy, vy idiote!Aha… A vy vitě, s kym mluvitě?Ne, nevím…Tuž dobre…

 • Lida

  Edisko, dobrý fór.Taky jeden utajený tak jak my všichni. Neno, stačí, když nám to napíšeš jednou. My si to přečteme dvakrát aji v tom jednom vydání. Figiurínu naše babské osazenstvo uháčkuje. :))

 • alex

  Lidě stran háčkování figurinyJá se hlásím o vlasy – já umím jenom řetízek.

 • Neva

  LidaJa su Neva, ni nena, sme tu dvě roby s podobnym řikanim. Tuž nevim nevim, čim by se pak ta uhačkovana figuryna vycpala. A na jaku miru robila…Edisko dik, tos mi pomoh…

 • Neva

  Možu přyda tež forek?„Ty si taky kokot, že kdyby bylo mistrovství světa kokotů, tak bys vyhrál 2. místo.“„Proč?“„Bo si taky kokot, že bys to nevyhrál!“

 • Lida

  Nevo, vím.Bylo to pro tebe, ale chybička se vloudila. Ovšem nebylo to chybou komputera, ale toho mezičlánku.Alex, já tu výrobu asi neřídím, protože taky v háčkování moc zběhlá nejsem. Na pikotky nebo co tady byla možná Ája nebo Neva, já už sama nevím.

 • nena

  AD 20 a 26Šemiku, no jo, no. Ale v první chvíli jsem zubaře podezřívala, že je buď šprýmař nebo cenzor. Ale zase máte možnost sledovat můj literární vývoj..Lido, už jsem začala. Ale s mým tempem háčkování byl Eda na tu dovolenou hned tak neodjel.. Takže spoluúčast nutná!

 • JakKdy

  KalašnykovTo znám, to mám něgde na CDčku saundtreku k filmu Underground. Ale měl sem dojem, že to sou ňáký Ukrajincy.Ne nejsou. Teda jestli Goran Bregović nezměnil národnost :-). Ostravaku, dybys to chtěl zas někdy slyšet, tak to mam v empétři. Můžu poslat…Jinak sqjelé, jako obkvikle.

 • Lida

  Neno, aspoň si můžena pláži zpívat, že má malý stan, ne?Já dnes k večeru půjdu prubnout to kolo, kdyby náhodou ho Edis chtěl půjčit. Taky nevím, jestli chtěl s rulkou nebo bez.A Danijela stále v chladném lese muchomůrky sbírá….. Ve švýcarsku se asi hodně urodilo.

 • Kondor

  Ostravaku – na ten hic – super!!!Nebot sedim cely den u PC , tak vim, jak je tezke neco smysluplneho (nedej boze vtipneho!) splodit, kdyz je clovek spoceny az na pr…i Jinak me tez obavila ta vygrgana Internacyjonala:-))

 • Kondor

  pro EdiskoMam pro tebe typ na tu “ ochozenu“ figurinu…Hod sem nejaky kontakt-mail a ja ti to poslu..at me kdosyk nepodezryva tady z nejake nekale propagacyje:-)

 • Tak mě ze začátku potěšilo, že máme s ostravákem stejnou oblíbenou skupinu, ovšem těma „nagelovanýma pajtášema“ si to teda nakonec u mě rozsypal, cha.

 • radši se neptej

  K věci: Barevná Ostrava.Ostravaku, ja tam byla v sobotu a v nedělu. Asi tě naštvu, měla sem žluty naramek VIP. To ale neni podstatne. Každy, kdo tam chyběl, može zavidět. Zpěvaci se svojimi kapelami ruznych zaměřeni ze 4 kontynentu! Ludě se přesunovali od jedneho podyja k druhemu bo se nemohli nabažit. Nejlepši to bylo na lavce UNIE, kaj se jeden prud valil do hradu a v protivce se valil druhy od hradu na black luku. Podobala se mi grupa Gogol Bordelo, kerych „slabym odvarem“ je naš Divoky Bil. Ludě řvali, tleskali, skakali i tancovali, jak se dostali do varu. No a Robert Plant je chlop zpěvak. Neni to žadny naškrobeny, či nadrogovany ani sebemilujici panak. Je to Zpěvak. Ostravaku, přišti rok si kup ten naramek v předstihu! A co se mi na Barevne Ostravě podobalo nejvice, to že ludě byli sami k sobě s l u š n i, člověk neslyšel hulvactva ( na ostravsku! ), neviděl vytržnikuv ( při tem horku pivo teklo prudem ), dokonce tam bylo plno vozičkařu a ludi s francuzskymi holami, keři se nebali do te laviny vlezt. Dobry pocit z teho celeho sem si sama pokazila tym, že sem šklhla na šutrach u hradu a rozbila sem si gatě aji koleno. O pulnoci mi ujel posledni autobus, bo sem si nevšimla, že DPMO o vikendu změnilo trasy někerych busu. Tak sem šla 6 km s tym odřenym kolenem směr KI. Jak už nic, tak to byla dobra odtučňovačka.

 • Edisko z Těšina

  Pro [40] a [42] – Lida a KondorLidko, ten napis na řyti auta je dost fajny, hahaha… A ešče ku temu kolu – kerysik kdosyk pravil, že je pro chlopa haňba jezdit na damskem kole bez rulki. Chmmm, mě ale kolo bez rulki něrozhodi, bo jak budě kerasyk autdorova robka chtět prubnut adrenalinovu izdu na kole dvojmo, možu ju přybrať na svoju rulku. Tu mam pro zycher dycki ze sebu… Z teho Kondore plyně, že o figuryny barcjakeho typu němam zajem, muhehe… ;-)))

 • Neva

  KondorO figurynu sem měla zajem ja, tuž možeš mi cosyk typnuť?

 • Lida

  Edisko, jsem ráda, že se konečně někdo vzbudil.Ještě ke kolu. Jak už jsem psala, mám kolo s rulkou, horské, červené (ale nemusí se na něm ani chlap stydět). Včera jsem ho prubla, nemá žádné závady. Při té včerejší jízdě jsem se s kámoškou stavila na jedno, seděly jsme u stolu s fajnou partou chlapů, kecy měli jak „partyja EKG“, bylo fajn.

 • Lida

  Nevo,nechceš živé figuríny?

 • Edisko z Těšina

  Poznať pohlavi u muchi je jednoduche…Tuž to tak odpoledně přydě roba ze zahradki dom do kuchině a vidi teho svojeho s placačku na muchi v ruce.Co robiš? položi celkem inteligentňu otazku.Zabijam muchi logicky odpovi chlopek.A už sy jakesyk zabil? pokračuje robka v dyjalogu.No ba, dva samce a jednu samičku chlubi se pan domu.Robečka cela vyjevena se zopta: A jak sy prosymtě poznal, že to byli samcy a samička?Ganc jednoducho ti dva seděli na kryglu s pivem a ta jedna na telefonnim sluchatku…

 • Neva

  LidoPro sebe jo, ale ty by teda musely byt!!!Jinak je ale pomáhám shánět pro přátele skutečně do výkladní skříně a tak nevím, jak by taková nějaká živá stála celý den nahastrošena v potapěčskym nebo rybařskym munduru a tlemila se na zakazniky.

 • Ivana

  Žijeme v Kocurkově?Dřistatě o bicyklach a na Idnes si čitam zpravu,že jakysi mlady sopel se vymlel na bicyklu,zrobil si jakesi větši zraněni a borak dostaně pokutu nejmeněj 25 tisic chechtakuv. Dyž robili ty zakony to eště něbyli take hice,ale politikum asi mozek vykazuje vysoku temperaturu cely rok, no ni?

 • Ivana

  Čiňani,dycki se řykalo,že nas Čiňani možu utlucť klobukama,bo jich je přehršel. Od teraz to bude inači,utluču nas popelovyma kapslama,bo se v tych kapslach možu něchat vystřelit do vesmira. No něvim,ale jak na nas cosi z vesmiru vlitně,ufo to něbudě.

 • Analista

  IvaněDěvuchi nědřystaju o bicyklach ale o rulkach.A nejvic je zajima ta Edysonova nahradni.:-lllll

 • nena

  Ad 54Nečteš kidy. My dřistáme o háčkování :-)))) Ale třeba je to tím vedrem..

 • Ivana

  Analistovi,tak ti doma nadavaju? :))Nětrufam si diskutovať o Ediskově nahradni rulce,bo majitel ma vyhradni prava a ja ho osobně něznam.Ale možeme podiskutovať o vajcach,bo jedno take zajimave maju v Kazachstanu.Jakasi něznama kura sněsla jedno s napisem Alláh. Eště,že to něbylo u nas,bo jak by se take objevilo a s napisem našeho boga ,mohli by zrobit z našich pipek posvatne stvory a něbylo by levneho masa. ;))

 • zpívající žížala

  o čem je tu řeč?Vejce jsou krutě nezdravá, navíc hrozně nepraktická. Zkuste si donést domů pár vajec ze samky v síťovce a jet spolu s ostravakem vlakem…To raději dvě v hrsti na ediskově kole.

 • Lida

  Žížalo, začínám to vidětna další pořadník, kdo pojede s Ediskem na kole pod háčkovaný stan do Itálie. :))

 • Ivana

  Žížalo,nejsi blondyna? :))

 • Edisko z Těšina

  Kurnik šopnik holubnik…tuž se mi to ježděni na bicyglu začina ukazovat ve fajnackich barvach, skoro ešče lepšich, niž ten kolorovany ostravski festyval, o kerem nam tu pismenkoval ostravak… :))Inak sem už vypatral, kajže to v tym Polsku heftuju ty tanga, přectavtě se, že to je na polskej straně Těšinskeho Sleska, Koniaków se jmenuje ta dědinka světoveho vyznamu, kusek od Visly a enem tak pulhodinky cestu autiskem z Jabl-City…Tuž v nedělu mě kamarad laka na anensky odpust na Kozubovej, to asy pujdu, ale kerysyk vikend se vyhradim pro ten Koňakov (zajimave – stejny nazev jako Koňakov u Těšina, odkuď pochazeli moji předcy, hmhmm :-)))

 • zpívající žížala

  IvaněKde jsi našla moji fotku?

 • Ivana

  Žižalo,tak mi napadlo,bo všeci shaňaju Ediskovi nějaku blond babu. V tym pořadniku by tě to vyhuplo na spravnu adeptku asi vysoko :))

 • Ivana

  (60)Koňakov?to je nazev od pevneho nebo tekuteho skupeňstva? A te štrygovane tanga budeš mět pro sebe? To by mohlo byt zajimave.

 • alex

  úplně mimo, jeden archivní ze ZAMINIZ výstřižkového archívu MZv ČR, autor neuveden, datováno 15. 6. 1937Desatero člověka v zahraničí1. Držte všecky své vášně a pudy na uzdě. Zvláště se chraňte pohlavních nemocí. 2. Buďte zdrženliví a střídmí v jídle a pití. Při sebemenší poruše noste flanelový nebo pletený břišní pás.3. Nedejte se klamati vzhledem vody a nepijte vodu, není-li vám její původ dobře znám. V době epidemií jezte jen vařená jídla a pijte jen horké nápoje. 4. Před každým jídlem si řádně umyjte ruce. I nejmenší zranění rukou a kůže pečlivě ošetřete.5. Neoddávejte se alkoholu, kouření, pití černé kávy a jiným dráždivým jídlům a omamným prostředkům.6. Věnujte zvýšenou pozornost čistotě kůže svého těla, čistotě dutiny ústní, prádla, šatstva, příbytku a svého okolí. 7. Bojujte ve svém okolí proti hmyzu a nevystavujte se zbytečně poštípání, obzvláště v noci a ve spánku. Užívejte ochranných sítí.8. Nevystavujte se nikdy, zvláště nechráněnou hlavou, přímým slunečním paprskům.9. Buďte rozumní v práci i ve hře, v námaze i v odpočinku.10. Nejdůležitější prostředky k posílení a udržení tělesné a duševní energie jsou: sebekázeň, ovládání citů, trpělivost, přívětivost, životní optimismus, a hlavně zalíbení v pořádku pracovním a osobním.Třeba by se to někomu mohlo hodit před cestami alex

 • Anonym

  AD 64Ten flanelový nebo pletený břišní pás mě fakt nadchl. Dobrá rada nad zlato :-))))

 • Neva

  LidoVelky dik, sy šikovna děvucha, čuměla sem tež na inzeraty, ale taky sem něnašla.

 • Lida

  Alex,nějak nechápu funkci toho flanelového nebo pleteného pásu :(Jinak Edis bude mít sebou bloncku rotvajlerskou, ta by ho měla chránit před veškerým zlem a držet jeho vášně na uzdě.

 • Lida

  Nevo,opět trochu nechápu to tvoje „taky jsem nic nenašla“. V tom mém odkaze je inzerát na figuríny nebo ne?

 • šemik

  ad 64Tak proto sem měl v Áziji takovy problémy – neměl sem ten flanelový pásek. Funguje ten pásek aj na žampiony, kery vlastně nejsou žampiony? A muže byt háčkovaný? Bo vim o jedné, a té by se fčil náramně hodil.

 • šemik

  ad 68Taky inzerat nenašla co si našla ty.

 • Neva

  LidaNepochopila jsi mě, taky = takový. Takže, hledala jsem také v inzerátech, ale takový jaký jsi objevila Ty, se mi nezobrazil. Šemíku – díky za pochopení.

 • Lida

  Šemiku,ještě, že jsi tady. No jo, já jsem si to blbě přeložila. Taky = takový!!!Já jsem to chápala, že taky nic nenašla. Ale já ano… No je vidět, že od rána už toho mám dost. Šemiku, myslíš že D. to přehnala s těmi žampiony? A nebyl u ní na návštěvě třeba Gorol? Ten tu taky dlouho nebyl. Je to nějaké podezřelé. A pásek musí být pletený,je to jasně dané, ale to nebude problém, my kudajucí baby umíme i plést.

 • šemik

  Lidko,tak to si myslim, že je lepči flanel. No a Danijela? Leží tam v oboře, nožky má nahoře, bojím se, bojím že umře…

 • Richmond

  Fyguryna pro Edisko a spol…Zkus tyhle figuriny :) http://www.realdoll.com/dolls.asp

 • šemik

  richmonde, to si strč do řyťiJedna figurina stoji 6500 dolaru (dámska) nebo 7000 dolaru (pánska). K tomu 850 dolaru „poštovnyho“ (asi to leti nějakym soukromym konkordem), tož já myslim, že to je drahy.

 • Neva

  Richmond, ŠemikRichi…moc vtipné, ha, ha, ha…ale taky díky za typ, ty figuríny fakt sháním já a ne Edisko, jen trochu konzervativnější.Šemiku, maš recht, je to drahý…

 • Richmond

  Fyguryna pro Edisko a spol…Máš recht – drahý to je. Ale uznej, zaplatíš jednou a jsi v pohodě, zatímco živá drahá polovička ty peníze snad někde tajně žere furt. Když koupíš todle, tak máš doma klídek nafurt. Nikdo ti do ničeho neremcá, hlava to nebolí když máš chuť a vůbec se to nehádá …. jenom vařit to neumí …. ;-))))

 • Neva

  RichmondNaprostý souhlas, dívala jsem se na ně eště raz a člověče, vybrala bych si, byt chlapem, akorát škoda, že ta pánská je jen jedna. A na žrádlo si přece jeden může zajít do hospy, no ni?

 • Richmond

  Nu tak ….Přiznávám, dělal jsem si srandu. Stojí to fakticky děsnou hromadu peněz a po jistý době, bude určitě větší bžunda povídat si se živym papouškem, než si hrát na úchyla, kterej svlíka a oblíká velkou Barbínou :-)))

 • Ája

  konečně jsem se dorvala k PCLido, s tyma hačkovanyma stanovyma bambulkama a pikotkama sem se ti nabizela ja.Ale po zrale uvaze a z uspornych časovych a materialovych duvodu sem došla k nazoru že podlažka se hačkovat němusi, bo Edisko by tak byl lepši spjaty s přirodu. No a stan nakonec taky ni, bo včil su stejně dusna na něprši. Ten štuček přize, co sem na ten stan už pořidila, by se strčil pod hlavu misto zlavka, akurat v buřce by to bylo ganz něbezpečne, a to by moh použit ten dluhy železny haček na hačkovani jako hromosvod. Držel by ho mezi zubami, teda pokud je zvykly spať na zadoch. Poku by spal na břuchu … tuž už by se synek poradil, ni?Ani by něpotřeboval rotvajlersku blonďatu štěknu, bo by měl sam přehled a pohlidal by se sam.

 • Lida

  Ájo, já nemůžu.Nahlas jsi mě rozchechtala. :)))Jenom počkejte baby, až Ediskovi dojde trpělivost. A ještě něco, ten pobyt plánoval až na září, a to už by se aji nějaká přikrývka hodila, ne? No ať řekne sám, jestli máme háčkovat nebo ne. Abychom ho nakonec neodbyli, nejdřív měl výbavu o které se mu ani nezdálo, teď by přišel o stan, hlídací bloncku a kolo mu chcete taky půjčit jen bez rulki. Tak není to trochu moc proškrtané?Nevo, seriozní dotaz: jak jste dopadli s figurínama (těma levnějšíma samozřejmě).

 • Kondor

  pro NevuJa jsem si tvuj drist spletl s Ediskem – nevim,jak je to mozne?:-) No zkus http://www.arango.cz maji veskere aranzerske vybaveni,my jsme od nich kdysi cosi brali v praci.A delaji ted vyprodej nejakeho starsiho zbozi, tak treba pochodis za bazarove ceny:-) Meli dovoz po cele republice zdarma, nevim jak ted..zdarec.

 • nena

  Ájo,nabízela jsem jako zápisné do výpomocného spolku zapůjčení karimatky ( nafukovací matraci už se bojím vyslovit, ať diskuse zase neuhne). Takže přízi určenou původně na podlážky můžeme použít na přikrývku. Ať nás Eda nepomluví, že jsme líné a lakomé.A zatím co Ája kidat začíná, já končím. Už se těším, co tady do zítřka nakidáte :-))))P.S. Není to divné, že se Daniele po nás vůbec nestýská?

 • kochatko nijak

  Kura,…dozvim už se od keresyk, co to su ty pikokotki?

 • kochatko

  Oprava:předchozi kid kochatko už bez nijaka.

 • Edisko z Těšina

  Muhehe, celkovytě sem se pobavil, …jake matě fajnove pečovatělske uchilky, checht…Misto romosvoda mi stači parazol, ten tež fajně funguje a jak do něho dupně, tuž to potem něbudě třa ani nočni lampički přy čitaňu pohadki na dobru noc, BUM semkaj, BUM tamkaj!!! … Co se tyka tych figuryn, tuž se mi z tej Richmondovej nabidki (R-dikes za tip!)nejvěc podoba model „Melissa“, bo ma vystavni kojicy ustroji, mňamiky, papiki… Ta musy místo podpěrakuv použyvat rovno stanove hadry velikosti peřynovej duchny… Tuž s tu bych se něbal ani za buřki pod tym parazolem, jednu pulku ustroja bych použil jako ten štuček přize misto zhlavka a druhu pulku bych se přykryl, dupu bych bych schoval do jeji sutěski a esli je ta barbyna nafukovaca, tuž to by mě potem už ani němohly něohrozyť take pětisetlete zaplavy, co měli před paru rokama v Praglu, a to oni tam už musa měť dycki jakesyk extravuřty – no ni?:-D)))

 • Ivul - bacha bez mezery po I!:-)

  D.Kurna, furt zpominate tu D. s lysohlavkami a tangami…a neni ona nakonec už mezi tymi Italami na pedagogicke přednašce o jižnich genitalijach?

 • Lida

  Ivulo nebo Ivule,jeden aby tady pořád přemýšlel, s kým si tu dřystá, jestli s babou či s chlapem. Co jsi? :)Já si myslím, že D.už leží na lehátku, a jestli sebou nenalákala i zlatého našeho Gorola. On se jí sice bránil, ale znáte to, co se škádlívá.Mě se líbí, jak někteří tu D.H. přímo pojmenují, někteří jen v náznaku. To mi připomíná tu postavu v knížce a ve filmu o tom brýlatém elektrikářovi (myslím, že tak nějak ho pojmenoval ostravak), tam byl přese ten „Vyvítekdo“ a všichni se báli jeho jméno vyslovit. Tak tady je to podobné. Pro některé Danijela, pro jiné ta s tangama nebo D. s lysohlavkami, taky XY.Jdu opět vyzkoušet kolo, ať je dobře zajeté.Kochatko, na pikotky půjdeme do kurzu k Áje. A že i ty bys přiložil ruku k dílu a pomohl nám s háčkováním pro Ediska?

 • Lida

  Edisko-těšiňku,zase 100 bodů. 😀 😀 😀

 • Gorol

  Všeckim,coto chcu čitaťLidko a ostatni děvuchi a jeden synek,kolem kereho se to toči!Bo ty ostatni su přychlastki.Uš sem se chtěl pomaly stahnuť do ulity a něnapadně zmizeť aji z Bobulu,ale bo Lida cosyk napsala v kidu 72,tak musym dať věcy na spravnu miru.Něsem z Danyjelu v Italiji bo němam ty spravne genytaliji.Ani v lese,bo to by byla recese.Ale co o tym všeckim myslim, je že se z teho stava uplně babska rubryka.Furt se cosyk štrykuje,rulki se vytahuju a zase stahuju,,jedna baba v kidu 21 mě uplně polekala,stejna baba v subtylnim kidu 27 mě polekala ešče vic,tuš sem sy řek,co ja tu s tu partyju,ta se vystači bez mě.Ale dvě duležite věcy se teš odehrali:Ruzne Babske Časopisy maju čim dal miň bab co to čitaju.Všecki baby su u Ostravaka, bo buď štrykuju trencle pro Edysona,nebo ho lakaju ho do uštrykovaneho stanu z ďurama a na tu nahradni rulku.Tak věřče či něvěřče,nabidli mi taku fajnu smluvu,bo chcu ty baby zasek dostať spatki.Tak musym raz za tydeň napsat cosyk z rodineho prostředi v KRAJOVYM jazyku a potem maju ty baby zasek přyjisť spatki , se mysli.No ja se myslim,že to tak něbudě.Bo česka baba je po 48 rokach emancypace tak emancypovana,že je na chlapske srandy nejenom zvykla,ale že je dal neš chlapi .Takže Babske časopisy ju moc nězajimaju.No uvidime,jak to dopadně.Ale co je duležitějši je,že moja sadrova ruka je uš svobodna a chistam se z moju staru Bobulu na Velku Modru Cestu tam, Kaj Supi Litaju a něni to v Tsavo,bo tam uš na ščesti Supi Nělitaju./ to je taki maly rebus pro filmmilovniki/.Tak tym se s vami prozatim lučim z poděkovanim za snašenim mě a mojich hlupot.Bo na ty mě furt ešče užije.

 • Synek z Góralie

  Zaś fajnechoć bywujóm lepsze drzisty.Jech teraz na Łužycy w Budziszynie a musim powiedzieć, že mi z tego hycu už jebie. Wczora žech widzioł fotke Łaby w Draždzianach, skoro tam nima wody. Jech zwiedawy, jak prawie wyglóndo Wełtawa w Pradze. Abo naszo miło Olza, czi tam eszcze cosi płynie?No nic, kóńczym a idym sie napić piwa, trzeba mi w kóńcu dopełnić jaksigo paliwa.

 • Kondor

  GoroloviTa Karamelka me tez trochu prekvapila svymi „vtipami“, ale co…treba je to chlap v prestrojeni a dela si z nas prdel:-)

 • Lida

  Gorolku,hlavně že jsi zpátky. Zeptám se tě, co jsme podle tebe my baby tady měly dělat, když ty, jak píšeš, jsi se stáhl do ulity (taky je háčkovaná?), D. přestala s přednášením, Edisko má furt nějaké zakázky a nestíhá, trošku Šemik to zachraňuje,Kondor, Krleš a další, nic o nich nevíme. Tak co nám pak zbývá? Jenom ten háček a kidy. Ale byly jsme i užitečné, jestli sis všiml, sháníme už i figuríny. Přejeme pěknou dovolenou a těšíme se na brzký návrat mezi nás.A když se ti nebudou líbit ty naše ruční práce, máš kolečko na hryzoňovi. :))

 • Ája

  Lido 88Tuž tež mam takove fajne červene kolo-ferari, sam budik (s gelovym sedlem, heč!). Ale to si něcham pro sebe v pohotovosti, aby měla na čim přijet, kdyby Edisko potřeboval duševni poporu a přatelsku vypomoc. No a Ediskovi bysem mohla pojčať SOBI 20, abysem měla istotu, že tu pomoc potem fakt budě potřebovat.To je takovy muj něsobecky přistup k naznačenemu problemu.

 • Gorol

  KondoroviChlapa němože nigky taka cypovina napadnuť.

 • Lida

  Ájo,jsi lepší. Já nemám ani ferari ani gel :(((To určitě nepostoupím do užšího výběru.

 • Lida

  Jeden na dobrou nocDva havíři jedou z práce domů na jednom kole.Zastaví je policajt a ptá se: jakto, že jedete dva na kole?Ten třetí má odpolední směnu, odpovi Pepa.Tak zase zítra. Dobrou.

 • zpívající žížala

  Bude půlnoc, a stovka nikde.Jdu do díry spát. Ráno moudřejší. (Kdo?)

 • Ája

  pro 84, 85 – KochatkoPipikotky, nebo pikokotky, alias pikotky – to je technika hačkovaňa a vidim, že chlapama zatim plně něpochopena. Použiva se hlavně na obhačkovani Ediskoveho stana a na zvlaštni objednavku obhačkuju i Kochatkovi co bude chceť, podle jeho vlastniho uvaženi při plnym vědomi. Bo sem děvucha znala všeckych technik (myslim hačkovaňa), plně vybavena do praktickeho života.

 • Ája

  no a eště navicsem urvala stovku. Nebo ni?

 • Edisko z Těšina

  Načinam druhu stovku, podejtě mi nožice!:-)

 • Edisko z Těšina

  To mi přypomnělo jeden stary vtip…To mi přypomnělo jeden stary vtip. Benga dostali kajsyk na začatku perestrojki na vachštubu novu eletrycku šrajbnmašinu z endeer. Bo byli zvykli na svoju staru undervudku, v lepši přypadě na konzuly, tuž na ten zazrak těchnyki zyrali jako na Vyzyr a nevěděli, co se s tym počnut. Hlavni problem tu byl ten, jak tu cypovinu rozchodit, pisani by se už jakymsyk ověřenym zpusobem pokus chiba, pokus omyl, pokus cvak! vyřešilo samo, že. Po hodině dumaňa, a špekulovaňa, jak se s tym aparatem zachazy zavolali ku temu rači načelnika. Co dyby to nakoněc zepsuli? A jak už to ma kerysyk zkurvit, tuž nech už to zrobi kdosyk zodpovědny, no ni?Načelnik přijde ku temu zazraku techniki, a chvilu kolem teho chodi jako pešek. Naraz se mu rozsviti v pale, plaskně se do čela a vykřykně: Podejtě mi nužki! Jakysyk stražmister mu jich hneda uslužně poda a načelnik slavnostně se chvějicym se hlasem prohlasy:A tímto zahajuji provoz!…a přestřyhně v mašině pasku…Ehm… ja vim – stary forek, ale furt dobry, ni?:)

 • Edisko z Těšina

  Pro [92] a [95]- Kondora a GorolaChlopi, ten for od karamelki mi připadl tež ganc sylny, ale předevšeckym dobry, checheche :-D))) Karamelko – fajne!A co by taky forek němohla přykidnuť roba? Taka bezpečačka Olina by se temu řechtala na plny ceres, tuž co by nas karamelka němohla pobaviť? Mě by enem zajimalo, jake forki se vykladaju třeba robki u holiča… Možna byzme se divili a byli červeni až za ušami, checht…Spominam se, že jak sem byl maly, tuž muterka organizovala škubački (bo bylo třa zaistiť vybavu pro segru, že) a u nas v kuchini se zešly baby z pul dědiny. Stul plny peřa, kolem něho babečki, každa na klině krabicu od butu z naškubanym, pod stolem kupy oškubanych klku. A v luftě plno prachu a babskich dřystu!Jak sem byl přytomny ja jako gizd anebo fotřyk, tuž to robki pozpěvovaly a standartně, normalně, bez žadnej zlosti obščekavaly ty, kere tam chiběly, jak už to normalně chodi.Ale jak byly chlopske ušyska z doslechu – byl sem třeba kajsyk v syni či hral v obyvačce, a robki byly same, tuž to skrz zavřene dveře bylo slychat přitlumene ščebetani a hneda na to take vybuchi smichu, že Olina by se mohla učit, muhehehe!!! Tuž něch mi nikdo němluvi, že se tam v moji něpřytomnosti něvykladaly ganc huste přyběhi a forki a že se tam to ženske zhromažděni enem tak přytlumeně modlilo. To by se hned přece tak bohapustě něchlamalo, no ni?Robki su překvapive plemeno.:)))))

 • zpívající žížala

  EdiskoviCo dělá ségra? Není už doma?

 • Neva

  Lida, Kondor, Edisko, Gorol…Seriózně – všechny nabídky na figuríny, za něž moc děkuji, statečně předávám svým známým, pro které se tak angažuji. Neseriozně – je to fajne pomahať komusyk ve shaněňu, bo sem tak i vice ve styku s lidima a eště se u teho pobavim.Edisko – tež se nedivim, že taky for v 27 dřystla baba, bo jednak zme fakt emancypovane a tež už sem zažila eště horši vjecy u bab niž u chlopu. Ale tym se moc něchlubim, bo baba i když sněse vjec jak kuň, tuž by měla byť furt babu…Gorol – kurňa, fčil abych se poseděla u vydea, ale cuž, venku je stejnak vedro jak v dupě…

 • Edisko z Těšina

  Pro [104] zpivajicy hlista :)))Segra furt špacyruje kajsyk po ledovcach mezy lednimi medvědami. A bo ju zasobuju zpravami o zdejšich tropickych poměrach, tuž se nediv, že nespicha dom!Neska jedu na polarni kolco, chmm…Enem něch se děvucha užije trošku svěžiho lufta kajsyk od polu, no ni? :-)

 • Edisko z Těšina

  Lidko, zofort!!!Sem s tym němravnym větyrnym kombajnem! Idu do ulic, mějtě se fajně.

 • zpívající žížala

  Ediskovi!Neříkej mi hlísto, Ty ščóre podivný. Nebo patříš mezi jezedáky, kteří znali jen bandelinku bramborovů, plechy a ši. Potom ještě chrósty a hlísty. Jo a ještě motejly. Moc vzdělaní znali navíc slunéčko sedmitečné – ten zbytek patřil mezi pazgřivce brouků…

 • Edisko z Těšina

  Muhehe, žižalko, tuž se nědenervuj, …… ale naštěsti to něni z tebu tak zle, bo dybys byla moc nafučena, tuž to by ses tu hrala na zpivajicu deščovku, checht…Ale my to mame tak podělene – co je pod zemju, to su kořeně, kobzole, hlisty, krtcy a haviře, potem ešče dracy a čerti. A nad zemju je zbytek, drauf aji z bedrunku, keru znaju šecy, ni enem zdělani…:-)))

 • zpívající žížala

  EdiskoviHavíř, co je to? Je to něco víc?

 • pajan

  SklerozaTa balkanska grupa na kterou si nemuzes vzpomenout byl Goran Bregovic s jeho partyjou – dobre jak cyp !

 • Ivul - bacha bez mezery po I!:-)

  tuš, kde ste všici? pro toho/nebo-tu, pohlavi je babske, tuš to enem pro zichr

 • nena

  Ahoj Edo,ani nevíš, jak závidím tvé ségře pobyt mezi ledními medvědy. Když jsem se ze začátku radovala, že je horko, neporoste tráva a tak nebudu muset jako trouba celý víkend jezdit po zahradě se sekačkou, netušila jsem, že u nás na zahrádce už tráva asi neporoste nikdy. A že začnu shánět kaktusy.Jo a děsně se mi líbil ten vtip s přestřižením pásky. Mám jednoho kamaráda policajta a kupodivu má smysl pro humor. Takže nám na otázku, jakou školu bude studovat jeho syn, odpověděl, že žádnou, že syn bude po tatínkovi – policajt. Obdivuji tě ( i ostatní), že vás i v tom horku neopustil smysl pro humor. Už se těším na další kidy:-))))

 • Lida

  zkouška odeslání kidu

 • Lida

  Neno, Ivul,zase tady píšu jak magor a nic z toho, jenom error..Myslím, že už nám pomalu začínají docházet síly. Od rána jen 15 kidů, bývali jsme lepší. Edisko asi leží pod ventilátorem, který jsem mu poslala dopoledne a teď čekám, co se z toho vyklube. Byla jsem mu zajet kolo, kdyby si ho náhodou půjčil a teď jdu po jeho vzoru udělat ze sebe okurku.A jsem zvědavá, jestli se mi to teď podaří odeslat, kolik tam ještě přijde verzí.

 • Edisko z Těšina

  Robki, servus, jak se matě?…28.7.2006, 21:17:24Robki, servus, jak se matě?…Ja sem včil dorazyl dom a ešče musym dat do rychtyku cesťaki, bo v ponděli konči měsyc, tuž něch se mi tu ten sedmy měsyc něvala kajsyk do dušiček.Neno, dikes za uznani, tu a tam se na jakesyk vtipky spomenu, ale to něni často…Lido, dikes za ten smerfny větřak, tuž temu se pravi, pořadny mlyn, heh.. A jaka rozkošna mlynica se schovavala pod tymi lopatkami, přesně vposředku, mlazg!!!To mi přypomnělo tež jeden husty a hromsko vyživny for, slabši natury něch zofort zakolcuju na hryzoňovi anebo něch přeminu, ale něnadavaju potem mi, ale sobě…Tuž jeden chlopek měl robu. Syce to inteligencu něbyla žadna Sklodovska, ale v rozkroku byla hodně vesela, furt šmak na jakesyk ty radovanki ze života. O co vice se těšila ze života, o to vice ten jeji žarlil, bo bylo jasne, že ni enem jeho ma ta roba k temu svemu potešeňu. Jedneho dňa měl chlopek odjet na paru dni kajsyk na odborne školeni švajseru či co. Tuž šel za kamošem a zoptal se, jak to ma zrobit, aby poznal, esli mu ta jeho byla věrna či ni. Kamoš pravi: „To maš jednoduche. Nasyp ji tam do teho rozmnožovacyho sustroji pšenicu a je to“.“A co jako?“ něchapal tazajicy se.“Tuž co jako – až se vratiš, lapni ju za ruky zdvihni z dlažki a pořadně s ňu zatřep! A jak se posype pšenica, tuž to je v cajku. Ale jak se budě prašiť muka, tuž to ju kdosyk vymlel…“No – lepši někdy nevědět. Bo co oko něvidi, srce něboli, no ni? Idu lepiť listki…;-)))

 • Edisko z Těšina

  A zytra nam začina Gambač liga!Nejvyši čas. :)

 • Lida

  Pro EdiskaA ani jsme nestihli rychlokurz tipování ke Gambač lize.Fórek je dobrý :))

 • Edisko z Těšina

  Ja už mam natypovanych svych tradyčnich 10 sazek.Muj sistem vice něpusti. No – na šloftruňg vymlasknu smichOFFsku desinu a chrr, zzz… zzz…:*)

 • Ája

  jak tak čeakm na novy dřyst a uvažujuOstravak jako vždycky – dobry, moc. Umi to synek! Inak bych tu něchodila aji pět razy za děň, no ni? Ale posledni dobu piše enem tak jaksi obecně. O Ladikovi, o cestě lokalku, o osach, o kolorkach. Tuž je to tež fajne, ale večirek u Kajoša to něni. Přypada mi to, jak by Danek odhalil jeho totožnost a OO musel Blance slubiť, že detajly o jejich společně prožitych chvilach psat něbudě. Anebo se sam ve slabe chvilce na chatě přyznal? V poslednim dřystu padnul akurat neurčity slub pomačkaňa pod podyjem, a to až za rok. A eště se pojišťuje něnadalym skonem.Jo, cherche la femme!Tuž nakidajtě, co sy myslitě. Inak pjekne sny a dobru noc.

 • Ája

  oprava – "čekam"

 • Ája

  oprava č. 2 – pro detajlisty„cherchez“ – omluvam se, bo už napolo spim.

 • Ivana

  němožu spať,tak se vyspovidam. Krasny letni deň jako všecky minule,v bedně nic zajimaveho a dovolenka se šmahem bliži.Tuž tak kam se vydame. V cizině sme byli loni i před loni a tutaj je tež krasně.Zaspominali sme na krasne časy,kdy ještě Slovensko bylo našou sučasti. Asi to byla chyba,bo jak začnětě vzpominať,neni to jen o tym dobrym,ale i o tym na co se něrado vzpomina.Začalo to něvinně,jen taka zminka o jaskyňach v kterych sme ani něbyli.Moja draha polovička začala s tym,že něbyly chechtaki na ich navštěvu.Ja sem ho utvrzovala v tym,že to bylo daleko.Dohoda něpřypadala v uvahu stejně jak u našich politiku. Každy mlel to svoje.Vyrukovala sem s argumentem,že si spominam, že při jizdě porazil psa.Pry něporazil,jen se ho dotknul.No ja…dotknul takovym zpusobem, že boračisko podplul pod vozem,zavyl a zmizel něznamo kam.Po zastaveni byl chlopek zeleny jak pikova sedma a ja sem vyjmenovala snad všechny nespisovne vyrazy našeho jazyka.Pak se odkudsi vynořil jakysi chlapik a povidal,že pes je v pořadku a něni to poprve co skočil pod auto.Aji po take době z teho němam dobry pocit.Živa debata probudila aj našu kopretinu(cerku).Susedi dělaju kraval pořad,tak my raz za čas tež možem.Ale kaj na dovolenku,tam sme se nědostali.Mam tajny plan…vinařske cyklostezky. Je jich hafo. Kaj se chystatě vy? Poraditě ?

 • Pho

  punkáči a depešáciJa bych vsechny ty punkace a depesaky zakazala :))))

 • Anonym

  Pro [123] – Ivana: ja se chistam k Lukašovi na pivo…:-d)))

 • Edisko z Těšina

  …bo mě hneda po ranu suši jaxtareho koňa, mlazg!:-d)

 • lucinka

  tož super čteniostravačku vidím že jsi nelenil,byla jsem 3 tydny na dovolene a ted pomalu 3 hodiny čitala cos tu za tu dobu nadrobil,samozřejmě že opět super!jen tak dale,jsem rada že se tak hezky činíš a nezapomínáš na nás závisláky:-)

 • hryzoň

  125-126Děláš taky něco jiného než že od rána do rána chlastáš?

 • Edisko z Těšina

  Pro [128] – hryzoňNe dycki chlastam od rana, bo raz od razu na Těšin zavita nikym nězvany, nikym něčekany, ale dycki vitany kamarad z Praglu, tuž to s nim potem chlastam už od večera…Tudyk v Těšině to idě. Kaj indě maju smulu, bo musy čekať do tej desate, až jim tam ta jejich Jednota milostivě otevře mistni, věčinu ně moc pohostine „Pohostinství“, checht!!!(;-D)))

 • kura

  Co tak zorganisovat Czech-těšín tam u tebe?Mohl bys tam uvítat aji áju, provézt Lídu na kole(ně), goroloffka by mohla uklohňit levou svíčkovou z pravé svině….Není to návrh k úvaze?

 • Lida

  Kuro,jsem také pro. Ten návrh jít „pokecat“ za Ediskem k do hospody k Lukašovi už to byl.Tak uvažujte, uvažujte. :))

 • Rybana

  Uff! Nebo Off?Měsíc jsem byla fuč (dovolená je pěkná rachota) a místo toho abych odpočívala, tak jen čtu kidy a dřisty. Už jsem v cíli, ale mám hlavu jak pátrací balon. Tolikrát se změnil směr a někdy k tomu stačila jen „motýlí křídla“. Jen mám neodbytný pocit, že jaksi vše uvízlo na mělčině. Nevadí. Budu vše z povzdálí sledovat a v pravou chvíli se do toho vložím. :)) (a hlavně sledovat pravidelně, protože to je jinak hrozná fuška!)

 • duckilka

  ale Ostravaku, pis castejsi, my tu pak mosime cekat na par dristu, jak veduci z Jednoty na chleba….

 • nena

  Ad 125,126Vem nás s sebou!!!

 • nena

  Ad 125,126,131Edo, nerozmýšlej se dlouho. Chtěl jsi přece vedět, jake forky si vypravjame u holiča. A my si zase rády poslechneme ty vaše, že Lído?

 • kura

  Škoda, že ten majl na Áju je jen fake.Ta by to mohla zorganisovat. A držet Ediska z krátka – na dlouhé lajně.

 • nena

  AD 136Tož pak už zbývá jediné – Eda. Zná se s hospodským Lukášem a tež je ten komputerovy expert, tak by pro něj případné rozeslání pozvánek neměl být problém.P.S. A není zase problém u pana Lukačoviče, ať Áji nejkřivdíme?

 • nena

  Ivaně,ty jsi včera nemohla spát, já zase protahuji tu chvíli, kdy budu muset vstát od počítače a jít dělat něco potřebného.Taky jsem si vzpomněla na jednu svou dovolenou. To jsem se jednou na přelomu července a srpna vydala dolu na jih. Brzy ze mne sluneční kopřivka v kombinaci asi s dvaceti opary na rtech udělala postavu z hororu. Při cestě domů se mi celníci vyhýbali velikým obloukem. Asi ze strachu, aby tu ošklivou chorobu taky nechytili. (Proto tady tak otravuji tím nářkem na letošní léto.) Takže ti ty vinné sklípky moc schvaluji. Ale raději pěšky. Jsem totiž děvucha aktivní a už mám za sebou i slušný pád na kole. Po pádu z kola jsem tři týdny vypadala jako týraná žena (odnesl to totiž i obličej), takže nikdo neměl odvahu se mne zeptat, co se stalo. Při té příležitosti mě napadlo, štrykuješ s námi? Asi budeme muset Edovi uháčkovat i přilbu. Takovou hlavu je třeba chránit, ne?

 • kura

  Na háčkování byla expertem husomilná DanijelaJak to chcete zvládnout bez ní? Mimochodem… ježdění se vším co má kolečka je značně nezdravé. Jako příklad budíž vzán Gorol, a taky ten co vyhrál cyklistický závod v Pařížu, a NENA je také příklad do čítanky.

 • nena

  Kidám jenom já,ale už končím a jdu se věnovat oblíbeným domácím pracem. Jenom ještě pro ÁJU [120] – to by nám snad Blanka neudělala, ne? Ostravak psal, že je to fajna baba a fajne baby nebývají sobecké, ne? Spíš mě napadá, co když je Ostravák tak zaměstnán Blankou, že se k pořádnému psaní nedostane? A tak v ukradených volných chvilkách něco rychle (o Blance a rodině by to určitě nešlo tak rychle odbýt) nadřistá, protože ví, že nám tím udělá radost….

 • kura

  Je na čase, že nena konečně vyluxuje také smetí pod postelí…Já v takovém hicu neuklízím, nádobí nemyju, nepořádek v koupelně přehlížím, kalhotky obracím… Takže nejen – nena – je taková.

 • Lida

  Kuro,háčkovat sice začala danijela, ale ta uměla jen tanga. A jestli sis nevšiml, my ostatní baby háčkujeme stan, karimatku, vlasy figuríně, teď i přilbu a všechno pěkně opikotkované :))

 • Lida

  Neno, určitě si pár fórků od holiče nachystám.Jestli vůbec přijedu :((( Dívala jsem se na spoj, no to je děs. Jeden spoj tam byl tak zkombinovaný, že na konci mi nakreslili aji kolo, to asi od vlaku k Lukašovi. A těch hodin! Než já tam dojedu, vy už budete mít vtipy převyprávěné. Berete sebou i to háčkování? Tak mě napadlo, neříkal Edis, že pojede do Polska omrknout a nakoupit nám ty tanga? A teď jsem zjistila, že kura je asi ta a ne ten. Mám v tom binec.

 • Edisko z Těšina

  Včřilek sem došel dom, …bo v Těšině kapku spyrchlo a ja mam rad něvysušeny krygel, ale ni mokry fliger. Tuž sem musel u Lukaša pobyť přesčas a v sobotu se to hodi, ni? Ani ta jeho Linda moc němrčala…Co se tyka heklovanych věcy, davam odkaz na muj kid [60].Včilek du straviť odpoledně u dyvidy. Mam tam tam štyk z Doli Partnovu, tuž se ju dopřejtě tež! Ju miluju a vam doporučuju!!!

 • Ivana

  Neno,štrykuju s vamaesli mě přyberetě i když už sem to dlouho něrobila,cilem je učelnosť a ni okrasa,tož by to mohlo projsť. A s tym kolem….tam dojedem a zpatki ho povedem.To snaď něni na pokutu. I do teho Těšina bych zajela,ale tak na čtyrech kolach.

 • Ivana

  V Těšině sprchlo?I nad Ostravu se koněčně zatahuje.Dufam,že stě nam par kapek něchali.

 • Lida

  U nás taky sprchlo,ale zase tak jedna konvička na celé městečko.Jinde to lejou z vrchu po cisternách, pak má něco zůstat nám.

 • Ivana

  I konevka by se šikla,zatažene se odtahuje. Kaj je spravedlivosť ? Du čumět na film,možna ten dešť aspoň uvidim tam.

 • Lida

  Edisko-těšiňku,gambač pro mě nezačal dobře :( Budu sázet na prohry, tam spíš něco vyjde.Ivano, poslali nám další konevku.

 • Lida

  Edisko-těšiňku,gambač pro mě nezačal dobře :( Budu sázet na prohry, tam spíš něco vyjde.Ivano, poslali nám další konevku.Tak a teď jsem zvědavá, kolikrát to přijde. 3x mě nepustili, toto je čtvrtá verze.

 • pitoresk

  Colorovana OstravaByl sem tam na Dusilku a na ekstazu Sv. Terezy a musim fšem povjedět, že nejlepši byli ti dva pajtaši, jak zpivali, …uvař čaj a regae hraj … a tež … ahoj, jak se mate, regae si s nami zazpivate…

 • Edisko z Těšina

  Tuž sem zase doma.Venku po obědě enem troška sprchlo, ku večeru se zase mračilo, ale z teho mraka nězapršelo a hic je furt stejny…Lido, mě Gambač sazki vyšly. A sem spokojeny. Němusy pršet, stača kapki. To mi přypomělo, že jakysyk stařyk vybral bace z knižki šecky chechtaki a dupnul ich do Sportki, bo se ulakomil na 127 melunu.Něpochopim takych ludi, chmmm. Dokuď budu tacy varyjoti, tuž to se na světě budě furt dařyt barcjakym vykukum. Ani bych se nědivil, dyby se ten ujec zebral a po tahu Sportki se s ostatnimi podobnymi chitrymi jel zademonstrovat do Prahi, že chcu ty penize zpatki.To su přesně ty typki, kerym jakysyk parchant namluvi jistotu desetinasobka a pusti zvonkohru z Harvardu a su jak zfetovani. Za paru roku jim jinši slibi přes třycet procent zhodnoceni vkladu a oni su zasek v transu. A jak kampelička zkrachuje, tak jedu do Prahi vydirať ty penize z eraru, bo je přece třa držeť socijalni solidarytu, ni? Kurňa fix!!!Tacy hňupi by podle mě měli dostať zakaz nakladať vubec aji okurki do laku, natož nakladať s penězmi.Někeřy su něnapravitělni…Idu spat, konečně se kapku ochladilo. :-*)

 • Edisko z Těšina

  Lidko – to je ta nejvěči chiba. Změniť taktyku.Temu se potem vubec něda mluviť monej manačment. A esli ho němatě přesně stanoveny a ešče ku temu skačetě od jednych sazkovych preferency ku druhym, to rovno ty prašule pošlitě Hušakovi (pokud sazyte u tak zlodějskeho podniku, chmmm)…Ale esli to beretě enem jako zabavu, tuž to potem přemiňtě, aji take drobne smutki jako přešvihnuta sazka patřa ku žiťu lickemu.Aspoň budětě mět o to věči radost, až paru šušni vyhrajetě, no ni?;-)

 • Ája

  něda mi toMusim vas všeckych aspoň pozdraviť. Bo na kidani něni čas a v taku nočni dobu sem už aji dosť zmožena. A to sem něbyla ani v hospodě. OO tež nic – škoda, aspoň to by mě mohlo spružiť. Zitra budě lepši. Třa myslet pozytyvně.Tak dobru noc …

 • Lida

  Edisko-těšiňku,já na fotbal nesázím, protože řekla bych moc tomu nerozumím. Jen mě to tak napadlo pro té prohře, že spíš by mi něco káplo, když bych vsadila na prohru. Ale protože jsem správný fanda, tak to přece neudělám!!!Takže žádné vybírání knížek ani změna taktiky se nekonají, aspoň v mém případě. :))

 • Edisko z Těšina

  Lido přemiň, bo včera sem psal o jakemsyk volovi, co svoji babce vybral prachi ze spořytelni knižki……a hneda na to sem hodnotil tvuj přystup ku sazeňu, mohlo to vyhližat, že vybiraš uspory aji ty, ale tuž to bylo kuzlo nechtěneho…A pravda je, že esli fandiš keremusyk klubu (žeby OC anebo baťovcum?), tuž je lepši nesazat vubec, bo to je nejistějši zpusob, jak přysť o prašule.To ale něni muj přypad, bo něfandim ani Spartě, ani Slavce, ani Baniku ani inšim mančaftum, je to pro mě enem technicka vjec, suvisyca vylučně s dluhodoby statystyku a monej manačmentem, heh… Tuž tak asy. Neska pokračujem, koněc kolca zytra na Bazalach!Noc byla hnusna, bo až do třech se hic dyržel nad 25 a ja se potil jak furtka od chliva. Až ve třy začlo jemňučko ale vydatně luchat až do včil, tuž paněbože dikes za ty dary…Ešče by nam moh nadělit aji ostravak semka jakesyk překvapeni a neděla by byla jak vymalovana. Ale asy buděm muset počkat do pondělka. Mhmmm.:)))

 • kura

  Ostravak se bude rozmnožovat asi dělením.Jako bakterie nebo kvasinky. Protože jsem si všímla, že o Blance skoro nic (že s ní přenocoval ještě nic neznamená, kvasinky také leží na hřbetu jiných kvasinek…). Navíc – ta představa, že by měl potomka podobného tomu Ajnštajnovi není moc lákavá, ta může být silnější pohnutkou ke nesouložení než zdvižený prst v sexuální výchově (blahé paměti).

 • Ambry

  IndraJestli bydli v centru tak sem našel resteuraci Jindřiška neboli Indra

 • šemik

  EdiskoviA čemu nám neprozradiš svoje dnešni tipy?

 • Edisko z Těšina

  Pro [159] – šemikovi: tipy něpřezradim, bo mam svuj system, kery funguje ganc dobře……a navic každy by se měl svuj system vypracovat sam. Žadne učeni něni zadarmo, ihahaha!A navic se neda sazet u Sazki ani inšich sazkarni, bo tam se neoplati… Idu na oběd.:-)))

 • Edisko z Těšina

  Upřesněni: …někěrych NAŠICH inšich sazkarni… :)

 • kura

  Pro 159Jak to Edisko dělá psal hned po mistrovství ve fotbale na tutajších stranách. Tak si dej tu práci a najdi si to. Sázková kancelář sedi na Gibraltaru.

 • nena

  Ad 141Kuro, já to taky nedělám běžně (zvlášť v tomhle počasí). Ale přijede na návštěvu maminka a ta kontroluje i prach pod kobercem a vycíděné špunty od vany.. Už jsem si chtěla přát, ať se složíte a pošlete pořádnou konev a maminka pak kvůli záplavám nedorazí. Ale pak jsem si řekla, že by zase bylo škoda té vynaložené námahy, ne!Ad Blanka. No, to by si ji Ostravák asi nevbral, ne? Malý Ajnštajn je určitě po tatínkovi a proto ho (tatínka) dala Blanka do oběhu . Ale to může posoudit jen a jen Ostravak :-)))))K diskusi o sázení se nepřidám. Za prvé nemám co sázet , za druhé jsem nepochopila ani střídání hráčů ve fotbale :-) Jo, Lido a nemůžeš se na cestu vydat o nějaký ten den dříve? Myslím, že bychom si měly o čem povídat..

 • nena

  Zase mám monologAd 145 – Ivo, klidně můžeš přijet na čtyřech kolech. Výběr dopravních prostředků není omezen. Ale pak je výhodné přibrat řidiče abstinenta..

 • nespavec

  teď už spavecSrdečné díky za vaše kidy.Je to lepší než prášek na spaní.V tom horku nemůžu spát ,jak jsem mohl spát před horkem.Děda mi poradil.:Přečti si kidy a spíš jako poleno.I…stalo se.Spím po každým kidu.A nemusím hledat.Všechny jsou stejně krásné.Přečtu jeden a začnu zívat. Za 2 minuty spím.Srdečné díky za pomoc v horku.Jeden je nudnější než druhý.

 • Edisko z Těšina

  Pro [164] – nena: tuž to jako šofer něpřypadam do uvahi…(:-D)))

 • Lida

  Neno,(141), tož přijet dříve bych mohla, ale kde složím své unavené kosti, než se otevře u Lukaša a všichni se tam sejdeme? Ještě mě napadlo, že než dorazím a vy si budete ty vtipy vyprávět pořád dokola, tak potom už to bude jenom pod těmi čísly a to už se pak vůbec nezasměju.Dnes končím, protože máme návštěvu a nehodí se, abych tady kidala nesmysly.Edisko, je to Sigma. :))

 • šemik

  Pro [162] – Já mám "svoju" sázkovou kancelářNeni to žádny tajemstvi, menuje se Ladbrokes a „sedi“ na ladbrokes.com

 • X

  chcete odkaz??vim kaj je jeho restaurace Indra u ktere bydli

 • Sazkar

  Edisko nevyhraloprotoze nesazi.

 • lucinka

  tak jackpot sportky padl,kdopak z vas to vyhral,priznejte se!!!!!!!!!!!:-)

 • Edisko z Těšina

  Ediskova efektyvita po prvnim kolcu robi solidnich 115 %, muhehe……což znači, že se zasazene chechtaki vratily a navrch Edisko dostalo bonus 15 % z nich. Něch už dopadně zbytek v Budějkach či zytra na Bazalach jak chce…Tuž fajne skore. A budě ešče lepši, juch! :-)))Enem chcu poznamenať, že to je posledni vjec, keru na toto tema kidam, bo ani sazkař mě něvyprovokuje ku dyskuzam na temat mojeho systema – něch už se tu bulči, co se mu zachce, huh! Bo držet kušňu je tež sučasťu mojeho monej manačmentu, vime? Checheche… (:-D)))

 • Edisko z Těšina

  Lucinko, ty sys vsadila na ty maluny? Dufam, žes vyhrala spoň jakesky 4., 5. pořadi, hm? :)

 • Edisko z Těšina

  Tuž tentu forek je fakt dobry (enem něvim, či ho něznatě, ale to je fuk):Přeceda vlady jedě kajsyk do zemědělskej prvovyroby mezy pracujicy lid, jak se to stalo jeho oblibenym zvykem – zaclaňat tam, kaj je čim jak najvěc viděť, že šeckemu rozumi a ma to pevně v rukach. Za nim rojnica fotografu a jako na potvoru ho zblysknu v chlivku mezy bravkami.Vladni štajger to na tiskovce z usměvem, jaky by něuměl tak falešně vytvořyť ani Štrougal, komentuje:“Doufám, že se v novinách neobjeví v titulku pod fotografií něco hloupého – jako třeba – Premiér s prasaty…““Ne, ne, to bychom si nedovolili!“ dušuju se ti paparacy.Druhi deň vyjdu gazety a cajtungi a pod obrazkem je napisane:“Premiér 3. zleva“.Konkretni pyski se domyslitě sami, ja rači němenuju a barcjaku podobnosť už včil prohlašuju za něchtěnu nahodu (to pro zycher, bo jak zname někere přypady, zparu televiznich pořadu bylo v poslednich 14 měsycach zakazane a minimalně jedna fajna a eněrgicka zpěvačka z jednim obrylkovanym moderatorem maju v medyjach po ptakach…)

 • nena

  Ad166,167Já bohužel taky ne.Lído, klidně můžeš přespat u nás. Od nás už je to do Těšína co bys kamenem dohodila, takže to nebude problém. Jo a Eda vyhrál, takže pít bude za co :-)))))

 • Sazkar

  Jak vidím, tak nejen ostravakovi došla slinaBa i nezdolnému Ediskovi. Ještě, že Lídě a neně papula jede.

 • lucinka

  CT1 dnes ranovideli jste nekdo dneska rano na ct1 ten asi 10minutovy usek venovany ostravakovi???toz za chvilku mu mozu dat i porad:-))

 • lucinka

  ediskovitož nevsadila pač sem zapomněla a ted už na to kašlu jak to nějaci chachaři vyždimali:-)

 • Ája

  všechny vás zdravímTuž, zase němam čas, enem to přečicu, zasměju se a zase musim letět.Jaksi se mi zda, že posledni dobu vynaložim furu namahy a efekt něni taky (taky=takový pro Lidu a přespolni), jaky by se přectavovala. Esli to něbudě tym, že sem zjedla čokoladovu podkovu, keru sem dostala na Sylvestra pro ščesti. No, a co včil až do konca roka?Lido, neno, Edisko a ini, co chcu přisť do Lukaša v Těšině – dobry napad. Ja to moc daleko němam, a když co chcu, tak se čas zrobim, ale něvim, esli by ve mě zvitězil ten ekshybicyonysta.

 • Ája

  pro 177 – LucinkuLucinko, v kolik to bylo hodin? Zkusila bych si to přehrát na netu.

 • Hellowsh

  KLASIK!!Čau lidi, v klášteře v Rajhradě je moravský Památník národního písemnictví a hádejte, který autor tam je zařazen mezi moravské klasiky!!! :)))

 • lucinka

  pro Aju 180myslim mezi osmou a devatou

 • lucinka

  pro Ajujmenovalo se to dobre rano z moravy a slezka

 • nena

  Lucinko, tak co tam povídali?

 • Sazkar

  Pro přechodnou (nebo v přechodu se nacházející ostravačku)V jížním Švédsku krutě pršelo. Krůtám koukajíi jen hlavy z vody…

 • lucinka

  nenšno tož byla tam pani z vydavatelstvi a povidala o denikach jak se dobře prodavají v celé republice,že k temu vydali i ostravsko-český slovník,pak tam byl chlapek z radia čas tož mluvil o tom konkurzu na ostravaka,jak to bude eště probíhat atd…tož pěkně ho tam vychvalovali ostravačka našeho:-))

 • nena

  Ad 186však si to chlapec taky zaslouží, ne? Nezačal se dneska prodávat nový Deník Ostraváka? Nebo jsem si to spletla?

 • lucinka

  pro Hellowsh-181že by tam měli ostravaka ostravskeho?a co dostanu za to že jsem to uhodla?:-)

 • lucinka

  pro nenujo je to ode dneška

 • Gullet

  Pro 185Mas recht, prselo zde krute lec jen prechodne. Ted uz je krutam hej, bo po precteni vsech dristu a s kminem z Delvity je svet mnohem veselejsi.

 • Sazkar

  185…uz jsi zase v objeti toho sveho nealkoholika?

 • Lida

  Pro Sazkare 176, 185Tak ta papula už jede jen neně. Mě už taky došla šťáva. Co pořád všichni prudíte s tou vodou? My to tady máme fakt krutě na příděl. A nevím, jak to ty krůty tady bez vody snášejí. Vy všichni tady se zatím dobře bavte, já budu minimálně tak dva dny bez netu, vašich kidů, možná nového dřystu ostravačka. Zítra k nám naběhne partyja s oknama, straré ven, nové nasadit a pak se mám na co těšit. Kdo tady v sobotu vzpomínal, že rád doma uklízí? :)) Může přijít na brigádu. No ale budu to mít za sebou. Pak se zase ozvu a všechno si to dočtu.Mějte se!!!

 • lucinka

  pro liduholka nejsi v tom sama mě to čeká za 14 dní,to bude fičák!brigadniky na uklid přijímám taky:-)

 • Edisko z Těšina

  Sazkař, ty sy slepy tajak vystřelena hilzna…Bo se včera přyspěl dvuma kidama… A na nedělu to i stači. A neska to něbudě věči slava, bo jak už sem tu zparurazy napisal – su urlapy, konkurenca se vala šunki kajsyk u mořa a je třeba robit…Enem tak možu překonať ty hica – mam na pracovišču klimu, bo němam za šefa vola Ladika, checht…Tuž mivejte :)

 • Gullet

  Pro 191Proc te to zajima? A kde je Danijela? Snad jsi ji neprohral v sazce?

 • Sazkar

  Skoro mam hut prijimat sazky na tu dvoustovkuze by to Edisko zvladlo?

 • šemik

  Malé radostiMám radost, protože od rána prší, taky proto, že slávia ač bez 4 hráčů základní sestavy to baníku natře no a smutno je mi, že tu není chudák Danijela, co snědla ty otrávený houby…

 • Sazkar

  HltanoviSkoro se blizis 200!

 • Sazkar

  Šemík doráží do NeumětelŽe by byl v cíli?

 • kura

  Já to vezmu!Za Ediska

 • Berusak

  Ostravaku gde se zas flakas????

 • nena

  AD 197Taky se mi stýská. Moc :-((((

 • nena

  AD 192Lído, se mnou tedy můžeš počítat :-)

 • šemik

  Brigáda [ad 192]Lidko, já bych ti klíďo brďo pomohl, ale jestli je to do té tvojí pastoušky dál než z Vyšehradu k Neumětelům, tak to já nemůžu, to je na mne tuze daleko :-)

 • kura

  Šemík se jen vymlouváZ Neumětel je to dav kilometry do Lochovic. Odtud 6 km na dálnici Plzeň Praha. Zbytek je jasný… Trasa dálnice na Ostravu se bude budovat… Zaplacená už je.

 • Lida

  Neno, jsi hodná, dám ti vědět, kdy se začne s úklidem.Také Šemikovy nabídky si vážím, i když nabídne pomoc a hned se zase vymluví na dálku. Můžeš přece přespat u neny, to je hodná holka, potom můžete přijet spolu.Tak mám svůj skromný nábytek (bedny od zeleniny a krabice od banánů) zakrytý foliemi, zítra brzy ráno si natáhneme na zem kartony a když se mi to bude líbit, kašlu na koberce a plovoučky. :))Už aby byl zítřek večer.Holky, taky bývá u vás doma veselo, když se chce po drahé polovičce nějaká práce?

 • Lida

  Kuro,trasa dálnice Ostrava-Rudná -Bílovec (D47) se už buduje. Můj drahoušek tam někde v Klimkovicích staví most(y). Ale možná máš na mysli úplně jinou trasu, potom se omlouvám za tento příspěvek.

 • Lida

  Edisko,není jak tobě, když más na pracovišti klimu. Můj šéf je Ladik jak vyšitý.

 • šemik

  ad 206Nojo, ale to že můžu přespat u neny jsem předtím nevěděl a teď už je pozdě :-(

 • Naďa

  ObjednávkaJá mám na pracovišti v kanclu kolem 40 již několik týdnů a v Šumperku neprší a neprší – nechci žádné bouřky, jen pěkný zahradnický deštík pokud možno přes noc. Může mně někdo pomoci ?

 • Jarmila

  DoporučeníDovoluji si vás tímto upozornit na nové stránky které jsem dnes našla: najdete je na http://vypravecka.sweb. cz. Klobouk dolů před člověkem, který v takovém věku ještě dokáže toto napsat.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>