Kajoš reloudyd

Posledni dni se nic moc něrobilo, akurat nahuře kdosyk koněčně pochopil, že tu dole z teho hicu scypame a otočil kohutkami naplno. Ku koňcu tydňa mě čekal dalši předčasny darek k narozkam, kery sem něčekal (o jednym od masneho gizda sem už psal). Jak sem dolez ve středu ze šichty zmoženy jak haviř, keremu ujel vytah, ve schrance jakisyk libezbryf. Jak sem to rozerval, něvěřyl sem chvilu vlasnim očam. Pozvanka od Kajoša! Papirova! On je taki stary klasyk, bo jak ma čas a naladu, tuž se s pozvanku dokaže vyhrať. Maluje, opaluje kraje nad svičku, semtam mu ohořy oboči, piše něviditělnym ingustem a podobne srandy. Ale jak ma depresyju, tuž enem přyjdě stručna ezemeska s datumem a jednym slovem „Chlasceme. KAJOS.“ Dumal sem, co to asy budě za akcyju s nazvem „Zmija v dupě“. Tuž to mi jaksyk něštymovalo. Že by se Kajoš dal na hady?

Jak sem včil volny jak galaty anorektyčce, rozhodnul sem se, že bych moch na chvilu zajsť, bo sem byl celkem zvědavy, jak to tym dvum hrličkam klape. Před časem mi kdosyk pravil, že se Kajoš s Helu vzali, tuž sem včil dumal, co jim přyněsť jako opožděny svadebni darek, ať tam nělezu s praznymi rukami. Večer sem potem nostalgenetycki zaspominal na předposledni akcyju a v duchu mě trochu otřepalo.

V sobotu dopoledně sem vyrazyl do centra cosyk jim kupiť. Kurnik šopa, ale co kupiť novomanželum, jak ani něvim, kdy se vzali? Šlak tref moje dobre vychovani, kere mi nědovoli tam přysť enem tak! Co tak dortu? Hlupota! Basu piv? Tuž jak na Helenu spominam, tym bych ju něpotěšil. Co tak hasak s mašlu?

Ve štyry sem zvonil na koněčne v Michalkovicach s igelitku v pazuře, v kere sem měl zabalenu blikacy lampu na dvě tuškove baterki, kera vypadala jak obraceny smetak. Z Asoru za padesatku – tuž někuptě to. Odevřel mi sam Kajoš, kereho sem za ten rok skoro ani němoh poznať. On byval dycki spiš taki baculaty. Včil ni. Lica měl propadle tajak Ramzes, paru vlasu měl už aji šedych a celkově vypadal jak finalistka Miss zdrava vyživa. Ja ja, roby dokažu s člověkem zrobiť divy. Předal sem igelitku a popřal všecko nejlepši novomanželum. Kajoš se zatvařyl jaksyk divně, ale poděkoval. Akcyja začla asy o paru dni spiš, bo v obyvačce už ležel kolem nohi stola omotany jakisyk vlasaty synek. Tuž sem něnapadně Kajošovi šeptnul, esli to něvadi Heleně. Kajoš mě vzal kolem ramen a že mi musy cosyk vysvětliť, bo pry mam vedeni jak ČEZ.

Lapli sme se ve špajzce, bo zbytek kvartyra byl prolezly motajucymi se znamymi aji něznamymi tajak hladka muka husenkami od molu. Kajoš nalel ArŽenyk2006 (nova verzyja Ostramoštu – meň rybiho oleja, dvojnasob pepřa a navic cosyk perleťově zeleneho), kopli sme každy po kališku na nove zytřki a jak mě přestalo paliť v polykacy trubicy a přestalo mi pištěť v levym uchu, Kajoš se rozvykladal. Jake se mu to zdalo prvni s Helu fajne, jak nědbal na rady kamošu, ať tu semetryku vyrazy, jak ho časem dovedla k temu, že vyhazal všecke svoje chemikalije na vyrobu koktejlu a nakoněc aji k temu oltařu. Akurat potem něchapal, jak se za kratku chvilu z te fajne robki stala uplně ina roba. Jak by ji zrobil kdosyk transplantacyju mozku. A nebo mu kdosyk rozbil ty blěděružove brylki. Začli se štěkať jak Šarycy co druhi den, bo čemu pry on robi to a tamto, čemu ona se taha s kamoškami a podobne. Potem už ich natahovalo, enem jeden druheho pozdravil, jak přyšli z roboty. No za tu štvrhodinu jeho monologa sme do sebe naleli zeštyry kališki, tuž mi koněc trochu utěk, ale pamatuju se eště, jak popisoval, jak ju nakoněc vyvalil z kvartyra a vyhazal ji věcy oknem – včetně tych dvuch kapesnich čoklu. Nebo mu ona utěkla? Čučel sem na ty novinki jak Gott na plinku, ale pro istotu sem ho pochvalil, že tak třeba s takimi a povykladal sem mu o Blance a Dankovi. Jak sem skončil, všimnul sem se, že tam lapim sam a vykladam to dveřam. Šlak ho tref, pravil sem se a šel sem pohledať kohosyk znameho, kereho by zajimala moja buducnosť. Nalel sem se ze skumavki eště jednu štamprlu teho fajneho zeleneho piťa, kere se změnilo v oranžove, jak se dotklo teho cytrona na vrchu.

V přecyni stal Luboš – teho sem se pamatoval z jedne starši akcyje, kaj tak dluho michal, až skončil na vecku, kaj prosmolil celu noc – v pazuře měl sklenku s čimsyk modrym, huštal se na nohach jak stary Bruna a čuměl na obraz jakehosyk kvitka. Nastupca Ostramoštu mi zatapjal v břuchu jak Zet Te O a mi bylo tak fajně, že sem se postavil k němu a začnul mu vykladať, jaku mam fajnu robku a jakeho ma chitreho pajtaška a že ten život je včil taki fajny. Jak sem dopočital okvětni listki a domluvil, slyšel sem za sebu buchnuť dveře od vecka a Luboš byl v dupě. Uklonil sem se kvitku a vlez do obyvački.

Na sedačce sem poznal akurat Mirka, nebo Milana, či jak se menoval. Teho znam z předminule akcyje. Tenkrat mě zaujal takim tajemnym usměvem jak Leonardova stara, rozježenymi vlasami a tym, že vykladal enem v holych větach a přy tym popisoval složeni startovacy směsy Čelenžru. Kdosyk mi tenkrat pravil, že ma v sobě liter vodki, tuž sem to bral. Akurat mě překvapilo, jak sem ho potem potkal asy po měsycu v obchodě a on vypadal furt stejně, aji stejnak mluvil a přytym byl střyzlivy. Tuž co, každy je jakisyk, no ni? Pod oknem lapěla jakasyk zamyšlena mladežnica a čuměla do blba, tuž tu by moh zajimať muj buducy život. Lapnul sem k ni s kadinku a rozvykladal sem se. Ani mě něněchala domluviť bestyja, bo jak se mě všimla, začla mi recytovať jakusyk vlasni tvorbu, kaj se to hemžilo skalpelami, střevami a odsuvanim nahrobku na řbitově. Rači sem se zdvihnul a dumal o generačni jamě. U repraku se snažila banda jakichsyk třech taněčniku přeřvať Olimpiki. Zaspominal sem na stare časy, jak sme na akcyjach hulakali u kitary Jasna sprava, Snad sem to podrbal ja, Ubečena mama a ine fajne songi. Ale včil je ina doba, tuž sem se k nim přydal.

Zbytek už mi jaksyk mizně pod zelenu perleťovu oponu s chuťu cytrona. Akurat vim istě, že nad ranem sme slavnostně se všeckimi chlopami, keřy eště mohli stať na nohach, uzavřeli jakesyk bratrstvo svobodnych a navrhli stanovy. Potem sme aji vydali pamflet o robach a inych potvorach.

V nedělu sem se zbudil v jednu a myslel sem, že sem zcypnul. V pysku sem měl jak bysem zežral krysu marynovanu v papagaji žluči a jak sem enem trochu pohnul palu, obraz mi uletěl o štvrťmetra dal. Jak sem zavřel oči, aji to světlo na koňcu tunela sem viděl. Na ruce sem měl jakisyk škrabaněc, tuž dufam, že sme to bratrstvo něstvrzovali vlasnimi krvinkami. A to sem se zapřysahal, že tam něbudu piť nic, co něvyšlo z obchodu. Eště že je Blanka pryč. Cely den sem nic nezjed a eště v ponděli rano sem na šichtě asy něvypadal moc dobře, bo se Kamil ptal, čemu sem taki zeleny. Ale furt lepši, než jak sme kdysyk pili modre, bo kdo měl furt potem posluchať to jejich „Kaj sy, smerfe?“.

Ku Kajošovi už něvkročim. Jaksyk tušim, že se Blance moje členstvi v Bratrstvu asy něbudě moc pozdavať…

No comments yet to Kajoš reloudyd

 • boba

  Slávááááááá :-)

 • Ája

  huráááá, druhááááá

 • Ivana

  tak sme dočkaly :-)))

 • zuzka

  No konečně!To je ale počteníčko! Díky.

 • Ája

  Ostravaku, dik!Fajne, fajne, fajne. Dala sem ti jedničku tajak dycky, přečitam (vychutnam) se to eště raz a idu spokojeně spať.Bobě, Ivaně – přeju dobru noc!

 • Tom

  už jsem se nemohl dočkatNO konečně už jsem myslel, že si na nas uplně zapoměl kurňa ja nedočkavec kažý den čekám na pulnoc a kontroluju tvoju stránku!!Jsem se dočkal doufám, že zas brzo něco napišeš!!

 • Mystique*

  To zas byla kalba :-)Bud rad, ze nejsi ostrihany :-)))

 • Lida

  Ostravačku,díky, opět je to bomba. Nálada je hned lepší.

 • Lida

  Večernico,Ájo,Ivano a dalšívčerejší ponocovačky, pěkně jste to měly včera rozjeté. Nikdo by nečekal, že nakonec to pětikilo vyfoukne Šemík. Čekal pěkně za bukem a v pravou chvíli vystartoval.Za oknem to zatím nevypadá nějak extra růžově, už by mohli tam nahoře roztáhnout ty šedivé záclony. A já jdu ještě zalehnout, protože dnes před šestou do práce nemusím, dnes nemusím nic :))

 • Tahle rana znamWim jak jsi se citil. Na me posledni akci jsem dopadl obdobne. Ja wul stara astmaticka, jsem si blafnul tu swou krabku modrych LaMacek a nejak se mi ztratil dech. Sprej pro rychly nawrat dechu jsem logicky zapomnel dom, ale napadla me spasna a zarowen dementni myslenka. Peprmintka. Inu pustil jsem se do dila zkazy. Kwakykoňak mi chutna normalne, ale ponewadz jsem jej w ten moment wlastne pil ze zdrawotnich duwodu, me tempo bylo wrazedne. Nejak mi wsak problikawa pamet. Posledni co si pamatuji, ze jsem si zelenou objednawal do tretinky s brckem. Pak uz si pamatuji jen jak slibuji fyzickou likwidaci klicowe dirce pokud se do 3 wterin nenastawi ke wpichu klice. A to rano. Pohled na poskrabane wchodowe dwere a totalne wybranou penezenku byl tristni.

 • Yvi

  Joch se už boła, že śie naś Ostravak zaś kajśi zgubił. No ale fajně .-)

 • nena

  Dvanáctá. Ale to neva, hlavně, že můžeme začít zase počítat kidy od jedničky. Fajne, jako vždy a ráno je hned veselejší :-))))

 • Hellowsh

  No hurá!Číst každé ráno třista kidů je fakt makačka :)))

 • šemik

  No neřikal jsem vám to? Tajné zdroje ještě nezklamaly, íhahaha :-)

 • kura

  Třináctka je také pěkné čísloTušila jsem to, že ten bledý kůň bude číhat za vrbou. Šla jsem raději na hřad.Ale budeme soutěžit znovu.

 • Nobody

  Severní pol dobyt !!!http://www.sckn.cz/content/ladder.phpPosílám velké gratulace a vzkaz, že je třa vytrvat !!! :)))Toto zároveň budiž odpovědí na podtitul pátého dílu Deníku ostravaka !!! Páč dost teho ještě určitě nebylo a vpysk muže dostat tak akorát ostravak jestli fakt skončí … ;))))

 • psycho

  bacha na dryjakiteď gdyž něbudeš ovlivněn Blanku-budou storki lepši, ni??:-D

 • Vyšlo to – fakt- *Tak sme mjěly pravdu Šemiku, že Ostravak valil do kompu včera v noci i dřystně potem tu coš noveho*DDD…No do pulnoci sem vyhližala jak Božena sveho Bořivoje kdě ten novy dřyst je vmastěny tu juž- i furt nic – toš sem šla do limbu i tak kurňa zmeškala tu slavu kteru odpiskaly na prvnich sschudkach Aja, Boba i Ivana…*DDD*zdárek všem * * * *fajny dřyst * a enym tak dalej Ostravaku… chlastej co hrdlo rači, bo žal za Blanku je asyk fakt ukrutny- ale pisni tu potem aji coš noveho do te pory něž dovaly do chalupy..bo taky absták tu v partyji juž dluho nebyl- jak včil …*DDD…

 • if

  severní pól byl dobytTaktéž gratuluji, kvalita se nakonec vždycky prosadí !!!Dnešní super dřysty:-sem včil volny jak galaty anorektyčce-Lica měl propadle tajak Ramzes, paru vlasu měl už aji šedych a Vcelkově vypadal jak finalistka Miss zdrava vyživa.-bo pry mam vedeni jak ČEZ.-mě zaujal takim tajemnym usměvem jak Leonardova stara :-))))

 • Dvacátý !!!( Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. :-)

 • Jakoubek ze Zlata

  už zase 21.!!

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, tuž ten Kajoš je ganc dobry parťak!Typnu se, že budě umělecki založeny! Takych vzacnych kamošu moc po světě nělita. Jeden podobny muj kamoš byl tež podobny hračička, jako Kajoš. Meškal v Porubě ve takim dluhim skorověžaku na Sokolovske z cymry šlo pozorovat cvrkot na křižovatce a z kuchině bylo vidět do vozovni, v kerej přebyva čast ostravskych lokalek. Menoval se Rudek Kličinsky, měl vlnite vlasy, přesnu ruku a uměl malovať paradni technicke vykresy aji karykatury – ešče lepši než Velišek. A vymyšlat extrovni ryzykove basnički (bo věčinu něbyly zamilovane, ale protirežimni). A vubec to byl fajny a nadany kamarad. Spolem zme mimo učňovskich roku (ešče za vlady bělovlaseho stařyka s epoletami) tež absolvovali zparu pijatyk, podobnych tej s Kajošem. Licke typy ani jejich styl se moc něměňa, bo zme takym fetum řikali, že „ideme zabarvit“.Neska nevim, kaj se pohibuje. Až budu raz v Ostravě, zkusmo přystavim na Sokolovske a počicu se u jeho dveřy tlačitka na zvonki… Možna ma dodneška možnost poranu kukat z kuchině, jak vyspane lokalki vyjižďaju do ulic, kdo vi?Idu se po ostravakovym vzoru dať kališek, a rači hneda dva: jeden na Ruďu a druhi na světle zytřki…:)))Kurec palec, něvitě, kery vojtek tu v jednym červnovym kidu s numerem 169 navrhnul dosahnuť dvustovki na kidoměru? Kopnul bych ho za ten sutěžni napad do kostki! Aji dyž je to tu furt lepši niž na Novinkach či v čekarni u zubařa… :)

 • Ája

  pro 14-Šemika :-b 😛 :-bSem rada, že sy včerejši skok přežil, bo analy hlasaly ledacos a taky koněc ani tobě něpřeju.Ale šak počkaj, bělouš. Ja vyhlasim taku mimořadnu sutěž, kaj metu určim až dodatečně, až jak se strefim do jakehosi čisla. Ihahaha… buděš lutovat, že něsy hupaci kuň.

 • Vojtek

  No jo ty rozchody

 • Vojtek

  [link]http://svetluvstric.xhost.cz/blog/anatomie_rozchodu.html[/link]

 • Edisko z Těšina

  Pro [25] – Vojtek: kurňa, dobry blog, dikes za tip!!! :)))

 • šemik

  Večernico,Božena měla svojeho Oldřicha, spolem měli Břetislava a ten si pak jel do Němec ukrást Jitku. Bořivoj, syn Hostivítův za ženu pojal Ludmilu (tu co později svatořečena byla). Křtil je Metod, pročež začli země české a moravské zaplevelovat křesťanstvím, kteréhož zde předtím mnoho nebylo. Pak byl ještě Bořivoj, toho jména druhý, ten byl však ženat s Helbirgou (Gerbergou) Babenberskou. Táži se Večernico, keryho Bořivoja vyhližela ta tvoja Božena?

 • šemik

  Ájo,příště tě možná nechám vyhrát, bys nebyla smutná jako včera. Statečně jsi útočila na vytyčené mety a dycky tě ve finále někdo předjel. Ale zase je fakt, že být pořád druhý je taky kumšt (nejsi ty slávistka?) :-)Íhahaha!

 • Pete

  Ad 19Asi jsme s Ostravákem příbuzní, protože mi taky všichni neustále říkají, že mám dlouhé vedení (nebo long connection) :-)))))).Ale to literární nadání bohužel v genech nemám… Tak nevím :-((

 • Lida

  Edisko-těšiňku,zase jsem se nachytala :)) Kdo jiný tenkrát asi vyhlásil útok na dvoustovku? Jsem zvědavá do které kostky se budeš kopat. 😀

 • Reiko

  Děte……už do háje vy Lídy a Šemíci a ostatní s vašimi soutěžemi o dvoustovky a podobné kraviny. Kdybyste aspoň diskutovali k tématu článku, ale řešíte tady s prominutím hovadiny. Začíná to tu vypadat jak na diskusích na idnesu nebo na novinkách :-(

 • Naďa

  Zelenoujsem nikdy nepila, ale jednou, když mi bylo tak kolem 18 jsem se opila z nešťasné lásky becherovkou – během silvestrovské venkovské zábavy jsem požila 4- 5 dvoudecovek. Je fakt, že dodnes si pamatuji, jaké to bylo na nový rok – vzbudila jsem se ve vaně (myslela jsem, že jsem ve své posteli a sprcha je moje lampa) s prokousnutým retem a úplně zničenejma šatičkama z tanečních. Dodnes se becherovce vyhýbám velký m obloukem.

 • Lida

  Reiko,nemáš kolečko na myši?V tom případě si budeš muset najít společnost, která s tebou bude diskutovat na úrovni.

 • šemik

  Reiko,klidně můžeš používat kolečko myši k posunu zobrazené stránky, takže vůbec nemusíš příspěvky od těch, co ti vadí. Internet je „free zone“, takže máš svobodu číst co chceš a taky psát co chceš. Pokud to tu nevadí ostaravkovi, jehož blog to je, proč to vadí tobě? Založ si fórum, kde se bude diskutovat jen a jen o ostravakovych článcích. Ostatně, Ostravakova partyja má někde na netu fórum rozdělené do témat a tam se patrně dá mluvit výhradně o ostravakově tvorbě. No a poslední rada – klííídééék….

 • kura

  Nevrlé mámeť to čtenáře!O čem bys rád diskutoval Reyko? O mámení smyslů ostravaka, nebo raději o způsobech ošahávání Blanky, či o její náladovosti… Informace na iDnesu slouží především k rozpoutání debaty o současné všivé politice neodstoupivší vlády, jejíž předseda se chová jako trucovitý puberťák – který dupe nožičkami. (Nohy nemohu napsat, na to je příliš malý…).Nebo o čem jiném zde máme gdákat pane (s.) censore?

 • Lida

  Šemíku,vidím, že jsme měli stejnou myšlenku, akorát ty jsi to více rozvedl. Já jsem to málem vedla v těch holých větách jako ježatý Milan :))

 • Franta Nudle

  lepší by bylo kdyby si šla do prdele lído. móc by si tim pomohla mnohým

 • šemik

  Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďmeÍhahaha!

 • Lida

  Franta Nudledalší na úrovni! Jdi tam sám.

 • Ivana

  Lidko(30),nachytal nas vic :-)

 • Ivana

  eště par takych prudiču,a zrobime do zajtra dalši rekord,no ni? 😉

 • ŠemikuNo maš recht.. . tak mluvy Stare pověsti Česke. No ja ale vyhližala jako Božka-Nebožka enym teho “ chlapa pro radost“..jako že třeba aji teho Bořka- bo ten by se jak Olda asyk netvařyl tak kysele nad každu hlupotu, co vymamlasym mimo “ kostolny poriadok“ jak zakon kaže …*DDDDD…no juž tak…to myšle…Hilda pry Bořka třymala železnu pazuru *DDD -toš nedivym se, že si občas i – odskočil…jako Hátatitla -aji do Čech *DDDDDDDDDDDDDDDD.- * * *…

 • Ája

  pro 31 – Reiko!My všeci mame našeho Ostravaka moc dobře naštudovaneho. Našu radost z teho, že synek piše (a to nas všeckych spojuje), tu kompenzujem blbinkama, kere tak jak tak – stejně vychazaju z Ostravakovych dřistu. No, a tež je nam spolu dobře, no ni? Ja osobně by o Ostravakovych dřistach moc nědiskutovala bo ty su nědiskutovatelne. Mi by to připadalo skoro jak svatokradež. Už ve škole sem něsnašala rozbory basniček. Bo po takym „rozhňahňaňu“ se veškera poezia vytratila.Podle mě psat a vest taky blog je naročne a my se ho tu všeci snažime podpořit. Někdy vice a někdy meně zdařile, bo na Ostravaka němamy – ten je enem jeden. Aspoň to je muj nazor, bo ja to tak beru a citim.

 • Lida

  Ivano,nevím, jestli budu soutěžit, protože z těch nudlí se mi udělalo nevolno. :(((Myslím, že rekord zítra padne, protože jak všichni vyrukujeme s přáním k narozeninám, zavaříme kolečko na myši.

 • Reiko

  Lído i ty, koni……kolečko na myši samozřejmě mám, ale myslela jsem si, že kidy jsou tu pro to, aby čtenáři diskutovali o Ostravakovi a ne o sobě. Až se ostravak nasmoli, potáhnete zpátky na xchat, kam patříte.

 • Odstřelte prudičeRobky nedějte se…. * * *- juž musym od kompu…Šemiku maš to tu včil pod pazuru – tedy velinu- tedy pod „kopytem“..*DDD …zdárek všem * * *

 • a-c

  uz nejme nejmladsi…ostravaku, vubec ti ten den po nezavidim. taky uz nejsem nejmladsi – a rozumni chlopi by se uz preci meli umet ohlidat, ale jak prijde mimoradka, tak to jednoho tak prekvapi, ze se zboura jak carsky dustojnik :) me se to povedlo nedavno, tak doufam, ze mam zas na dlouho vybrano.

 • šemik

  A jak bys, Reiko, chtěla o ostravakovi skoro dva roky diskutovat?Ostravak tu piše od prosinca 2004 – neni mi jasny, co bys o něm chtěla celou tu dobu diskutovat? Už jsem ti to psal jednou, napíšu podruhé – je to jeho blog a pokud mu tady to fórum, co vzniklo pod každým jeho příspěvkem nevadí, tak je všechno v nejlepším pořádku. A jestli někam potáhnem či patříme, není vůbec tvoje starost. Co kdybys táhla ty? Když ti vadí, co tu píšem, tak to nečti a klidně odtáhni kam patříš. Taky je ale možné, že jsi jedna z těch, co se cpou někam, kde se jim nelíbí, poněvadž ti to dává možnost „sekat vlevo vpravo“…Pak bys ale měla spíše vyhledat psychologa. Howgh!

 • Ivana

  Lidko,trocha nudli nemože zastaviť naše nadšeni pro sutěženi a kraceni si dluhych chvilek při čekani na dalši Ostravakove přyspěvki. :-)

 • ander

  To je lepšinež Rodinna pouta :)“Jak sem zavřel oči, aji to světlo na koňcu tunela sem viděl.“ :)

 • kura

  Šemíkovi, koni bledémuTy mne s tím výkladem dějin mateš. Zrovna si čtu v knížce (uložené vedle podkladků) o králi Sámovi, který mezi 625-655 velikou říši slovanskou založil, zvítěziv několikrát nad Franky, říše jeho rozsáhlá ale brzo rozpadla, aníž se ví jak, mezi pozůstatky říše té náležejí prý Čechy a Morava.Když ponejprv světlo dějepisu nad nivami krásné Moravy zasvítá, vidíme národ již sjednocený, bujarý a pod žezlem vítězoslavnýych Mojmírovců k velikosti vzrůstající! Není pochybnosti, že Mojmírovci již v čas válek avarských (791-803) byli vůdcemi lidu moravského, ač žádných zpráv nepozůstalo, vede nás ale k důměnce úkaz ten, že jakmile Moravané v dějinách vystupují, jím jako rod Mojmírovců panoval.Mám telefon!

 • Neva

  25 VojtekTaky diky za tip, už mě nebavi točit kolečkem a přeskakovat divne dřysty, bo jich je tu furt jak maku, tak si idu počitat cosyk fajneho. Škoda, že se to tu tak domrvilo, bo to tu kdysi bylo fajn a byli tu vtipni lidi. Nu což, Ostrafuck tu taky neni, idu pryč.

 • kura

  ÁjiOsobo falešná!Poslala jsi mi falešný majl. Tak ty pralinky přenechám družkám, ať kloustnou!

 • Ája

  pro 53 – kuraFalešný majl! Ani náhodou! To bych si nedovolila.Ale je fakt, že jsem si včera zakládala nový, protože ten původní jsem měla společný s mým drahým životním druhem, který by se divil nechápal… neboť je jiného (racionálního, až přímo pragmatického) založení než já (… co furt myslím jenom na blbiny).Takže vyzkouším!

 • Ája

  pro 53 – kurapřectava, že se s klustyma družkama cpeš „mojima“ pralinkama je přimo odporna!

 • šemik

  Kuro, co tě mate?Bořivoj I. byl prý prvním historicky doloženým českým panovníkem. Kamarádil se se Svatoplukem, který ovládal Velkou Moravu a stal se jeho oficiálním místodržícím v Čechách, když od Svatopluka získal Čechy jako léno. Po zániku VM se z onoho léna stalo české knížectví.Taky mám telefon 😀

 • Zyran

  cypatyNo tak to je fakt maras. To má s ostravštinou společné snad jen to banikpy ~o. cypaty.blog.cz Dyť to je mix snad i se slovenštinou. A to používání tvrdého Y…

 • šemik

  Jeden díl ječného šrotu vmíchal jsem v čtyři díly šrotu kukuřičného a jdu tuto libě vonící směsku podávat rybám. Íhahaha!

 • Edisko z Těšina

  Pro [32] – Naďa: Pochibuju, že ostravak lokal becherovku, ……bo je to chlopek chlastuznaly a beztak se dobře pamatuje, co třynasty prameň uměl za divy aji s taky mohutnym chlopem, jakim byl jeden z celej řady tajtrliku, keřy dojebali tuhle republiku… (nechtěny verš, přemiňtě)Zelena je fefermincka, okrutny luftovy liker. Už je to ze třyadvacet rokuv, jak zme po přepuščeni z mojich druhich manevru v Mošnově chlastali v knajpě U zlateho kahana „magicke oko“ tak dluho, až nam odjel posledni autobus. Naščesti tatik věděl, že bych se měl vratit, tuž mu to nědalo a jel skontrolovať, či sem jako zname vybiokno něvyfasoval ešče zparu dni nadsluhovaňa navic a tak nas odvez – třy kamoše z Prostějova do Svinova na nadraži a mě dom. Magicke oko je okrutne piti. Je to plny achtlik fefermincki vhozeny aji s tu štamprlu do načepovaneho piva. Bo fefrmincka je hustši, tuž ta štamprla aji z tym zelenym obsahem pěkně sedi na dně teho pullitra a jak po čase spadně pěna a podivaš se do teho pullitra, tak to magicke oko uvidiš. Ale moc jich uvidět něstačiš, bo po třetim, štvrtem oku sy rad, že vubec vidiš! Magicke oko proslavil Roman Zešutru ve filmě „Bony a klid“… Tuž to byly časy. Na jednu stranu cypate, na druhu stranu dobre, bo v Moskvě pochovavali jedno zrostle oboči za druhym a my zme se těšili, že konečně se cosyk pohně ku lepšimu.Dybyzme věděli, do jakich sraček se dostaněme a jaky ksyndl tu neska budě tomu našemu českemu švajneraju štajgrovať, asy byzme byli vice ostražiti a na samet se vysrali. Aji Augijaš by se divil…Co už tam. Před chvilu zasek v radyju opruzoval už dva měsyce nasrany pingel s podlitymi pichlavymi očami, tuž du rači za Lukašem. Dať se malu fefrmincku, něch převětram pluca aji palu. Zduř mu jeho bradavica!

 • kura

  Pro Šemíka, bledého koněObrok (o tom byla dlouhá diskuse v předešlém) je v podstatě oves. Kukuřice alias turkyně je časů novějších. Vlastnila jsem prvý český tisk o chovu dobytka. (Zpoloviny 19. století… mnoho pojmů pouze v němčině). Tam bylo na mnoha stránkác psáno o tom, co koně (oři, valaši a valašky) musí mít, by dobře táhli (y). Můj dedeček mi vyprávěl o tom, jak kdysi (před lety zašlými) opravoval pračku /v dobách kdy tento zázrak ještě neexistoval na trhu/ veliteli jeho strážní kompanie. Tedy svému otrokáři. Ten mu za odměnu vyprávěl po celou dobu, jak to měl pěkné, když za doby prvé republiky kdesi v Terezíně rozděloval OBROK pro vojenské koně. Jak důležitá funkce to byla. Tak důležitá, že se stal vrcním „štajgrem“ a měl dokonce pračku…

 • Pete

  Ad 51,60To já už úspěšně matu sama sebe. A to jsem ještě nepohlédla do toho magického oka :-)))

 • kura

  Edisko nám roste!Občas kuckám nad jeho texty. A srovnávám jeho s ostravákem. Po reportáži o kohoutovi (jsa kura – tudíž stranická) považuji Ediska za lepčího.

 • Pete

  Ad 63Nechci se hádat, ale ostravák je nejlepší :-)))

 • Krleš 3 x

  JO NIMUM ŽODNE SLEPICE, MOJE KURY DOBŘE VIĎUMA mi se tak všicko panočku zdo, že ta našo KURA je nemlich tak myndro, jak byla kjejši Danyjela. Nimum provde ?

 • Ája

  kuro, Pete – kdo je lepši?… tuž hned po bezkonkurenčnim Ostravakovi je podle mě Ostrafuck (často sem podezirala Ostravaka, že pod tym menem s nama kida, bo něni možne, že by to vydržel a něpřikidnul sy), ale ten je včil jaksi mimo veškereho děňa, no a v těsnym zavěsu za nima Edisko. Edisko, kidej, kidej! A co ten tvuj blog, eště furt něprozradiš?

 • džejn

  „Čučel sem na ty novinki jak Gott na plinku…“ úžasné přirovnání. Hned mám lepší náladu. :-))

 • kura

  ÁjiUž to tu ťukám po třetí. Měla bych jedno řešení, jak se můžeš dostat k zaslouženým pralinkám. Znám adressu Ediska. Čili (ale jen za jeho souhlasu, který jistě získáš telefonicky!!!) mohu poslat kýžené do jeho brlohu. Jak se vyrovnáte s počtovným od něj k Tobě – jiná. Jenom musíš doufat, že je nesežere, když příjde večer z Piastu.

 • Edisko z Těšina

  Pro [66] – Ája: S tymi prvnimi dvuma mistami suhlasym!A to tak, že bezvyhradně (včetně teho, že ostrafuck je ostravakum pseudonim a časem tu a tam cosyk malo přykidnul, a mě mrzy, že momentalně něni moc frekventatyvni). Co se ale mě tyka, tuž prosym, abystě upustili od zestavovani žebřyčku, bo sem typek nesutěžni natury, co ma rad klid na svoje kšeftičky a fotbalove sazki.Su tu něpochibně daleko lepši kidaře (ale aji horši, ale co by to byl za svět, dyby všecy byli stejni, no ni? :)))

 • Ája

  kuřeti – 68Tuž všeckim to ide a tobě ni? Edisko se mi jevi přes jidlo a piti osoba něvěryhodna.Ono se to vystřibřy, někvaltuj.

 • Naďa

  Modrýpití jsem jednou měla na svatbě mýho bratrance z Mariánských Lázní – byl to BOLS či tak nějak se to jmenovalo a to, co jsem vypila během večera v tom baru stálo tolik, jak oběd pro všechny svatebčany (nikoli množství, ale bylo to prostě drahý) – bratranec na to rovněž dodnes vzpomíná. Já osobně po těch zkušenostech preferuji bílé destiláty – tedy GIN, VODKU a nebo šamprlu slivovice . Teť v sobotu jedu na jižní Moravu, kde vedle cyklistiky bude probíhat i zavíňování.

 • kura

  Z pamětí …Můj dědeček se měl po válce zůčastnit nějaké pijatiky. Což mu prozřetelní rodiče nedovolili. Naštěstí, jak se ukázalo. Každý z účastníku této oslavy měl za povinost donést plnou láhev destilátu.Tedy byly drancovány poslední rodičovské zásoby. Bez jejich vědomí. To bylo v době, kdy barevné magaziny – informující o světě za humny byly tříbarevné (jednou z barev byla převládající hnědá tónina). Barevné coctaily (slovo které nikdo z přítomných neznal) byly popsány jako vrchol všeho blaha.I začalo se experimentovat, do kontuševky (rudě červené) se lila mentholka (zelená jak brčál), i jiné barvy (všechny zaručeně z laboratoří) se daly nalézt.Výsledek: osm účastníků skončilo s těžkou otravou v nemocnici (ne alkoholem!), zbytek zvracel ještě týden po té.Vím to proto, že na jakémsi veletrhu, by přilákali návštěvníky Siemens nabizel kouzelne (nealkoholické) nápoje hrajících duhovými barvami. Dědeček si vzpomenul na onu hrůzu – povyprávěl o tom vedoucímu oné exposice. Ten, člověk chemie znalý zblednul, vyčep nápojů zakázal, neboť si uvědomil, že ony přísady mohou v kombinaci způsobit nechtěné. Tolik k Naďě…

 • šemik

  Pro kuru, co ví všechno ještě líp než já :-)Kukuřičný šrot s ječným smíchán zabral převelice – ryby se nakrmily a dvě z nich stanou se teď krmí mou. Obrokem nekrmím neb ovsa nemám.

 • Andula

  NarozkyJsem zvedava, kdo pogratuluje nasemu Ostravackovi jako prvni k narozkam. Letos se na nej URCITE nezapomene.

 • gargamelka

  Edisko, a jak ti bylo po tom kouzelném oku?Mošnov znám, byla jsem tam na návštěvě za svým nynějším, ale byli jsme jinde, ne ve Zlatém kahanu. Vzal mě někam do Příbora pod sídliště, myslím že se to jmenovala Letka. A na procházku po příborském náměstí nezapomenu, bylo to tam i za totáče romantické a bylo nám spolu moc krásně! Už je to taky dost dávno.Pousměju se, když nadhodíš téma a ostatní tady se toho hned zoufale chytí, připadá mi to, že podobně jako Ostravák i ty vždycky hodíš svůj příběh do placu jako hospodyně, která rozhodí zrní a všechna havěť hlasitě kdákajíc seběhne se k hostině :)No – naštěstí můj Honza sice o magickém oku něco slyšel, ale asi jej to neoslovilo, takže nemůžu přispět. Naštěstí :)))

 • šemik

  ad [66]Ájo, já bych dal na vrchní příčky toho žebříčku ještě Danijelu, antož píše poutavě, zajímavě a ať rozebírá cokoli, člověk se dozví leccos zajímavého (ať již s ní souhlasí či ne). Pročež čtu její příspěvky vždycky rád.

 • Lucass

  …v ponděli rano sem na šichtě asy něvypadal moc dobře, bo se Kamil ptal, čemu sem taki zeleny. Ale furt lepši, než jak sme kdysyk pili modre, bo kdo měl furt potem posluchať to jejich „Kaj sy, smerfe?“. 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

 • Cyp

  Kdo je to……ten lol ???

 • nebudenebude se ji o libit

 • Ája

  pro 76 – ŠemikSouhlas, ale „im memoriam“ ? Když se nam otravila podivnyma žampionama? Možna ale, že žije a je eště v tej Italii. A esli ma ty telepatoskopicke schopnosti, tak jak sy to buděme všeci přat, vyslyši nas a vrati se, no ni? Bo s ňu to ma ščavu.

 • cyp

  jaky nadpis?!?!?!no bolo to dobre, sice pozďe, ale přece, no ni?;o) no ale čte se to suprovje, chlámeme se do posrání fšici tady u nás doma, no prostě paráda… rychle napiš něco novýho, ať se možem zasmáť znovaNechť Vás fšecky provádzí síla Vesmíru-Jůz d Forks

 • Daniela

  Tak su zpátky. Z téj Italije.Jednoduché to nebylo, neboť… Zde musím začít od Evy(či Adama). By jste moje potíže pochopili a pochopily (třetí pohlaví zatím nenašlo cestu do pravidel…). Vše začalo tím, že mi dědeček vyprávěl o morovém sloupu v Brně (postaveném jako dík za to, že přišel). /Zde malá poznámka: spousta věcí se neustále opakuje. Dík za pradavný mor vzdává nynější restaurátor Panenky Marie, který kopii už značně opětralé sošky vytvořil z betónu (a vyučtoval sochu kamennou)… Moderní to člověk.Tak ten morový sloup jako díkůvzdání se nachazí na Velkém náměstí, majícím později také jiná jména jako bylo jméno jednoho českého feldvébla (jak trefně poznamenal Hindenburg). Prostě na tom náměstí různých jmen stál a vrhal stín. Což bylo využito hned od počátku jeho stavby v druhé polovině XVII. století k praktickým účelům. Sloup s Panenkou Marii nahoře složil jako gnómón. Polední stín byl zaznamenán v dlažbě tmavým kamenem. (Obnoveno 1835 a po roce 1900). O této čáře z černých kostek se dle vyprávění mého dědečka vyprávěly ty nejhrůznější zkazky. Ale všechny končily tím, že se jedná o bludné kameny, kdo na ně záměrně stoupne – zde podotýkám zaměrně! – ten začne bloudit.Moje máti – osoba moderně vzdělaná – na takové esotérické věci nevěřila, a často, když šla přes Velký plac na ty zbylé černé šutry stoupla. Zbylé proto, jelikož to místo se stále přebudovávalo.Pak opustila místo jejího zrodu…, a stala se osobou bez domova. (Síla bludných kamenů?). Před nějakým rokem jsem navštívila ono Brno, ono náměsti, ony černé kameny tam nebyly. Všude jen tér. A haraburní. A hromady kamení. Vybrala jsem si pohledem největšího šutráka a představovala si, jak má matinka a dědeček podupávali po tabuisovaných místech. Asi třikrát jsem dupla. Nic se nedělo. Nic nehřmělo. Nic.Pak jsem jela domů. Hned za hranicemi jsem zapnula GPS, průjezd Vídní je vždy zajímavý, a hele, po několika kilometrech jsem dostala od té mašinky povel: po třech stech metrech doprava.Ignorovala jsem příkaz, jela dál. GPS mlčelo, asi se urazilo. Dvacet kilometrů před Vídní opět povel: po kilometru doprava. Pak za chvíli: po sto metrech doprava. Což mne znejistilo, Vídeň před nosem… , dobrá myslela jsem, jde o objíždku. Pak jsem jela asi kilometr, silnice stále užší, až najednou opět povel po sto metrech doleva. Po sto metrech se objevila skutečně odbočka, na polni cestu s blátem. Co včil? Tak jsem jela, jsouce od přirození (viz tam) zvědavá, dál. Po dalších sto metrech přišel najednou povel: prosim obrátit! Kde? Krucityrkn. Ta cesta byla úzka i pro jedno auto. Naštěstí mi někdo postavil na bok cesty boží muku, čili i místo k návratu.Což jsem učinila. A v duchu pěstičkou onomu sloupu, který mi to provedl, zahrozila.Což byla chyba. Ale o té jindy. Až budu psát o mé Italiji.Napřed si ale musím přečíst co se tu událo, jak si vede ostravak, který má zitra narozeniny…

 • Krleš 3 x

  VIVAT DANIJELAJupíííííí, Danijela je zpátky. Doufám, že se nevracela přes Heathrow !Pěkně vítáme, alespoň někteří. Živá, zdravá a plná elánu do života, jako obvykle. Péro tuž, vlasti služ !

 • Kapitán Křupka

  hurááá osmdesátý čtvrtýJa su také ščastné, že su mezi vama

 • Edisko z Těšina

  Vivát, kura zasek začla pisať zase pod svojim pravym ménem :-D)))Včil by podobny komiňaut moh ešče dojit aji šemikovi! Muhehe…Naďenko – o chlastu znački Bols škoda mluviť – haňba pluť! Gargamelko, dikes za podporu. Lidunko, Trudko, nevo, neno, Ivanko a vubec vy všecy ostatni, co matě enem jeden nyk, pismenkujtě a na zdolavani dvustovkovych cylu sertě. Něpřatěl se nělekejtě, na kvantytu nekukejtě… Tuž dobre, idu se sustředit zasek na Kariot a hlavniho hrdinu, co ho šecy chřesťani odsuzuju. Servis – možna u přyštiho dřysta… :)))

 • Anonym

  Malá zkouška, jestlipak to vyjde…

 • Anonym

  A ještě jednou?

 • Anonym

  Funguje to…

 • Lida

  Edisko,trošku té tvé dobré nálady se pokusím natáhnout na sebe. Jdu se dívat na telku. :))

 • kura

  Ediskovi z osmdesátpětkyMilostivý pane! Co má Tvá poznámka znamenat? Já jsem Tě dosud velmi oceňovala pro Tvé líčení světa a jeho okolí. (Pokud je tím světem míněn kruh kolem Těšínského nádraží až řece). Teď se budu dívat na Tvé příspěvky značně kriticky. Jako každé zrnko, které před zobnutím důkladně prohlédnu. Co se týká te Danijely, tu za slepici nemohu považovat. Nebo ano? Budu o tom teď na hřadě přemýšlet. Bodrou noc vespolek.

 • docluk

  Čekání na ostrafuckaZkoušel jsem projít psané glosy v mi tak příjemných ostravakových dřistech. Říkám si, že je svoboda nedotknutelná, i v tom, že si můžeme myslet a psát, co uznáme za vhodné. Ale kolečko se mi už zavařilo, už mi nechce ani přeskakovat. Opravdu nerozumím… Ostrafucku čekám…

 • šemik

  kura nebo Danijela,vždyť je to jedno, obě mám rád, íhahaha :-)

 • Ivana

  Všecko nejlepši Ostravačku,hodně zdravi,štěstěny,lasky a sexualnych radosti a teho čeho sam chceš :-) taky abys tu s nami vydržal co nejdelej to pujdě…celuju :-)))

 • Yuri

  HurááDevadesaty prvni! Jooo :-))))))))

 • přítelkyně

  DotazOstravákovi děkuji, dobré jako vždy, hodně se při tom nasměji. mám jeden dotaz:nevíte někdo náhodou, jak do stránky na http://www.bloguje.cz vložím obrázek, který mám uložen ve složce dokumenty/obrázky? Za odpověď děkuji.Před několika dny jsem na http.//vypravecka.sweb.cz našla zajímavé vyprávění. Doporučuji ostatním. Velmi mne překvapil věk autorky těch příspěvků.

 • baron

  ten sa rozepsalDostal sem se tu pres blog http://cypaty.blog.cz a musim uznat ze tento je taky super! Nechci to porovnavat, stejne ne vsemu rozumim, ale kdyz je srovnam, tak ten prvni je jiny asi ani nekopiruje tento, snad jen jazykem i kdyz ho nema taky vytribeny jak ostravak. Nicmene spis myslim ze nevydrzi tak dlouho a tady se prokousavam az k zacatku a taky zacinal pomaleji. libi se mi oba, drzim palce vsem, co takhle neco nekde sesmoliStoji to za procteniBaron

 • aja

  Děkuji ostraváčku, že si konečně hrábl do kláves a tu psací dovolenou zrušil. Stálo to za to:-)) Díky a moc se těším na další:-)))))

 • ph5.5

  Velmi hezke, mimoradne jsem se pobavil, zdravim z Dominikanske republiky (tady fakt ostravske nareci nezaslechnete :-))

 • a-c

  vykaslete se na ty reklamy…porad same odkazy v prispevcich, kazdy se chce prizivit na popularite tohoto blogu… pokud mate vlastni stranky, mate je moznost dat do hlavicky. ale odkazovat sem na dalsi pseudo-ostravske blogy ve snaze zvysit jim navstevnost (proc?) nebo na stranky nesouvisejici… to je obycejne zabordelovani diskuze.

 • Irénka

  Dlouho jsem váhala s tímto příspěvkem, neboť mi je svoboda projevu také téměř posvátná, ale bohužel musím souhlasit s Nevou/52/ a Doclukem /88/. Já vím, že je to můj problém, ale snad by to mohlo být alespoň téma k zamyšlení…

 • potvora

  dalši supr dřystNad Ostravaka neni!!! Aji po hňupským dni mě potěší, když si přečtu, že problémy má každej, aji takovej borec, jako Ostravak. Teda ne že bych mu to přála. Ať žije a vzkvétá a píše nejmíň dalších 100 let!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>