Maďarka je spatki

Tuž koněčně se mi vratila, robka moja jedina. A hned mě pozvala na sobotu na oběd, že mi musy povykladať zažitki z Uher. Jel sem rači lokalku, bo beztak dovezla jakusyk tu Barač palenku či cosyk ine. Lokalka byla celkem prazna, tuž sem lapnul a pul cesty sem se přectavoval večer přy svičkach a noc bez sviček.

Natěšeny jak pitbul na děckim hřyšťu sem zvonil přesně ve dvanasť na Dubině. Odevřel mi jakisyk maly synek. Chvilu mi trvalo, než kolca našly spravne zuby a až potem mi došlo, že to je Danek. Jaksyk sem ho z tych planu vypustil. Přeladil sem gzycht na Nejmilejši stryk a roztahnul ruki, aby mi moh skočiť kolem krku, bo se na to chistal. Pozdě sem se spoměl, jak je šikovny ve sportu a podobnych hibacych dyscyplinach a v přecyni sem potem v pokleku robil, že se rozvazuju buty a mezytym sem vydychaval jeho čelo do břucha.

Blanka se na mě tež vrhla jak na bale škrtiču, ale od ni sem nědostal čelo, kere sem čekal, ale fajny pocalunek. Z kuchině šel jakisyk fajny ozon, tuž sem začnul slimpať jak Pavlovuv jorkšir, ale Blanka mě zatahla do obyvački, že oběd budě za chvilu a že mi musy povykladať, jake to tam bylo. Vykladali jeden přes druheho. Indyjanski stryk Masny vlas jim pojčal novy dygifoťak, tuž Blanka něvahala a cvakala všecko, co se hibalo aji něhibalo. Po asy dvuch hodinach a asy tisycovce fotek mi docvaklo, že zbohatlikovi asy něstačila obyčejna karta, ale kupil tu nejvěči. Přyroda byla celkem fajna, Daneček byl tež vyfoceny všudě možně, ale tych Blanek bez hlavy, bez noh a hlavy, nebo enem nohi a podobne zpotvořeniny, kere fotil Danek, tych sem se celkem bal. Na někerych fotkach sem ani něpoznal, co to ten maly baraba vlasně fotil. Jak sme doprohližali fotki, břuch už mě něbolel od Danka, ale z hladu. Blanka ale byla pravě v nejlepšim, bo začla hledať kameru a to pry musym viděť. Možna sem se zatvařyl hladně a nebo mi zakručelo v břuchu, nevim, ale Blanka se vratila naraz na zem, začla se omluvať, že už idě chistať na stul, bo na video se možeme podivať u kavy. Ale že mi před obědem musy předať darki. Tuž to chvilu eště vydržim, bo kdo by se nětěšil na darki, no ni?

Prvni darek vytahnul Danek – Rubikovu kostku. Očiska se mi rožly tajak když nacpetě užovku jednym koňcem do zasuvki, bo sem kdysyk byval přebornik ve skladaňu. Nikdo nědokazal pozbirať a složiť rozpadlu kostku spiš jak ja. Jak sem poděkoval a cpal ju do kapsy, všimnul sem se, že Blanka ku mě natahuje jakusyk inu krabicu a Danek tež natahuje.

Chvilu mi trvalo, než mi docvaklo, že kostka byla pro gizda a on se mi enem chvalil. Pravil sem, že sem mu chtěl enem ukazať jeden hokus pokus a vytahnul sem kostku z košule. Danek začnul vyzvidať, jake kuzlo, tuž sem se to snažil zamluviť, že se po obědě možeme dať sutěž ve skladani. Přebral sem od Blanki pikslu pro mě, zoptal sem se pro istotu, esli je to fakt pro mě a zapnul sem režim pirotechnyk. Čuchnul sem k temu, zaštěrkal sem s tym, poklepal na to, ale něnapadalo mě, co by v tym mohlo byť. Cosyk tam zvonilo, tuž že by mi kupila jakesyk sklenki a cestu ich rozvalila? Tuž co, šak střepy přynašaju štěsti a jak raz budě nejhorši, možu se s nimi podřezať, no ni? Pomalu sem to rozbalil, ať se něpořežu hned a čuměl dovnitřku na dvě kule velikosti nězraleho rajčata. Něchtěl sem vypadať něvděčně, ale čemu mi kurnik šopa kupuje Venušine kule? Kaj se to tak asy strčim. Eště než sem to pravil nahlas, Blanka pravila, že to su antystresove kule, bo ji přypadam posledni dobu jakisyk přetaženy a pod tlakem. Tuž to sem ji musel dať zapravdu, bo pod tlakem sem fakt byl, jak byla tak dluho v dupě, ale něchtěl sem to povědět nahlas. Naladil sem nejspokojenějši vyraz, jaki umim a pravil sem, že to je fajne, že to sem potřeboval. Roby su fakt jednoduche jak dřevěna špilka, bo Blanka spokojeně zavrněla a štvrhodiny mi vysvětlovala jak to funguje. Mam dvě železne kule valať v jedne ruce, ty přy tym robja taki zvuk jak jakesyk tybecke vazy, či kereho šlaka a to mě ma sklidniť. Tuž nevim, jak sem to posluchal, znělo mi to, jak když přyjdě na šichtu navaleny jeřabnik. Trochu mě aji smolilo, že němam Rubikovu kostku, ale jakesyk kule, tuž sem ich drapnul a začnul valať. Ty bestyje su ale dosť těžke, bo jak mi jedna chrapla na hnatu, cytil sem, jak se malik snaži dohnať staršiho brachu palca. Že by mi to pomohlo od stresu, to se nědalo povědět. Něnapadně sem ich položil na stolek a zoptal se, co to tu tak fajně voni.

Blanka piskla jak když se robi ražniči ze šťuru a valila do kuchině. Za chvilu už bylo idlo na stole. Daneček s nami něobědval, bo pry se zas cosyk chitreho dočital a včil je pry z něho vegetataryjan a pry už měl nadivanu cukinu. Podezřyvavo sem se podival na taliř, ale vypadalo to spiš jak gulaš. Hlad je sviňa, tuž sem to do sebe začnul ladovať jak polykač hadu. Jak sem polknul štvrte susto, zatmilo se mi před očami a na chvilu sem aji přestal slyšeť. Jak se mi roztmilo, viděl sem Blanku, jak se na mě diva a čeka, jak ji to pochvalim. Fajne, take syte, pravil sem a cpal do sebe dalši. Tuž že by se mě chtěla zbaviť? Tuž ať je to aspoň honem. Naraz slyšim Proboha! a davive kuckani. Potem sem cytil, jak mi kdosyk cpe do ruki jakusyk sklenku, tuž sem to kopnul do sebe. V praksy se ukazalo, že pivo je protijed, bo se mi po nim hned ulevilo a aji sem se moh nadechnuť.

Blanka se potem omluvala a pry že se mě něchtěla zbaviť. Jak kupovala na trhu před odjezdem typicke maďarske kořeni, asy se na teho prodavača usmjala vic, jak je zdrave, bo ji pomyleny prodal misto sladke papryki ekstra palivu. Sukromě sem se ju nazval Zpopelněny lucyfer.

Moc se mi to něpozdavalo, tuž ale co sem moh robiť. Blanka potem začla bečeť, že se chtěla dať zaležeť na idle, bo mi po nim chtěla dať navrch na společnu dovolenku. Tuž ja bysem se spiš dal eště tak ze dva litry piva, ale něchal sem ju, ať vyklada. Pry esli bych s ňu nějel do Chorvacka. Hned sem se spoměl na loňske Chorvacko, kaj byla Zdenka Dokonala beze mě a zas mě začla paleť ta papryka. Ale jak Blanka přyšla eště s tym, že bysme jeli bez Danka, abysme se tež pořadně užili jeden druheho, možna sem aji trochu začnul slimpať.

Tuž ale něvim něvim. Jak mi potem pozdějši večer nadšeně pravila, že by to mohlo byť skoro tajak svadebni cesta, začly mi blikať vzadku v pale zas ty moje červene kontrolki…

V nedělu byl podle magu z hidrometronelogickeho ustavu posledni fajny slunny den, tuž sem vyrazyl provětrať naposledy kolobuty do Komeňaku. Tam se mi to rozleželo v pale a povim vam, že se celkem těšim. V cyzyně sem byl nejdal kdysyk na zajezdě v Lodži a moře sem viděl tak akurat v Čelisťach na Polaku. Tuž co, pojedu.

No comments yet to Maďarka je spatki

 • Haha,jako vzdy vyborne !!!

 • Alena

  Líbilo líbilo:-)…a chechtám se ještě teďka:o)

 • Hony

  :o) Ja mam dovolenku zitra, svoju prvni….

 • JiriN

  PitbulTak Pitbul je sice stary, ale byl nejlepší! :-)

 • to ostravako pocteni je vzdycky pohlazeni po dusi

 • Ježikača

  dovolenájo, jo. společná dovolená bez dětí, to je prověřovačka. kostku si vezmi sebou, třeba ti ji synek půjčí. když bude nejhůř, můžeš tvrdit, že trénuješ, abys ho měl co učit

 • wef

  no jasne ,jed ostravaku…..prekonas svuj rekord jak si byl nejdal v ziline jak si zaspal ve vlaku…ni??

 • Zany

  a co ta soutěžve skládání kostky, o té jsi, Ostravaku, nějak taktně pomlčel? Kdopak je přeborník, ty nebo Danek?

 • Tipoval bych Danka😀

 • Lida

  Ostravaku,už jsem se nemohla dočkat, opět skvělé.Ty antistresovky mám doma taky někde uložené. Aspoň už vím, čemu je jejich zvuk podobný – navalený jeřábník na šichtě. :))))

 • Jája

  SkvěléDočkala jsem se dřystu, tak to se mi na dovolenou pojede hned veseleji :-). A budu doufat, že po dovolené tady najdu hned několik nových dřystů :-))

 • pěna

  Ostravaku bacha, pokud si dobře pamatuji, ty dvě červene kontrolky v zadu v pale tě ještě nezklamaly. Ale dost možná budou po týdnu svítit zeleně. A nebo tam bude velký černý nápis „ERROR“.

 • šemik

  Poránu fajn počtení.Jen mám pocit, že ostravak bez Blanky nějak „zvlčel“ 😀

 • pěna

  Proč zvlčel, je to zas ten ostravak tak jak jsme ho poznali od sameho začatku. Blanka se vratila, to zas bude nuda. A jak ho dotahne k oltařu, moc toho nepočteme, možná po čase až z toho vystřízliví.

 • baryj@volny.cz

  Magove z hidrometronelogickeho ustavuMUHEHEHE !A hned je den krásnější !

 • lucinka

  konečněsuper ostravačku jsem moc rada že jsi to stihl napsat páč zítra tu mám oknaře a PC se odpojuje!!!moc mě to potěšilo :-)skvělé čtení,tu dovolenku taky planuju ale až v září,též bez děcka,ale ke svatební cestě bych to nepřirovnávala… :-)

 • Neva

  Jestli chlap vlčí tak, že má v ústech natěšenou větu „Tuž koněčně se mi vratila, robka moja jedina“, tak bych mu odpustila všechny vlky…

 • lucinka

  zpopelněny lucyfertak to mě fakt dostalo!!!!!!!!!!!!!že by se má pekelná říše stala mediálně úspěšnou?ale co já budu dělat bez lucyfera když je zpopělněn?! :-)

 • Edisko z Těšina

  Fajny dřyst, taky syty, muhehe!!! :-D)))A vřelo suhlasym s obu kidami [13] a [15] – pěna.O sutěžy ve skladaňu Rubikovki se beztak dovime v kerymsyk inšim kidu, bo ze střelnym prachem ku vyvolaňu vybuchuv smichu je třa šporovat, tajak s ekstra palivu papryku.Enem se divim, že ostravakovi ten fajrovacy gulaš zpusobil tak velki konzumovacy problem, asy už ku Blance zyskal něbezpečnu davku duvěry, že se do něho tak divoko pustil, heh… :)No – aspoň nam všeckim oficyjalně potvrdil, že pivo je protijed!!!A ja, předtym než dnešni dřyst vytisknu pro segru, naležitě tu přyslušnu větu v tekstu zduraznim, bo něni nad to, dyž někere moje tvrzeňa podpořy aji ostravak, kereho ma segra tež rada!!!Tuž segřyčka po dněšnim přyběhu už snad něbudě mět duvod na svoje oblibene krytycke prupovidki…

 • Věra

  Jen jest-liBlanka nedovezla papriku schválně jako afrodisiakum, to se Ostravaku strháš. Ty antistresovky mám také, pro změnu z nějakých šutrů, ale na prsty od nohy (už vystřídaly téměř všech deset) jsou díky gravitaci stejně úderné jako ocelové.

 • pěna

  Edisko, díky!Taky už léta používám pivo jako protijed a všelék zároveň. A nejen v létě ,kdy jsou ideální podmínky a žízeň nekonečná, ale i v zimě a mrazu, to se teprve pozná charakter.

 • Michal

  FajneFajne hned se mi chcese vysra´t na robotu a jit na Dva hrnky

 • šemik

  ad 15Zvlčením byl myšlen návrat k „normálu“ – čili pozitivum. Ta uhlazenost poslední doby mu moc nesedí.

 • jajunina

  nevaNáhodou, bez Blanky a Danečka by to vůbec už nebylo to pravé ořechové, a to nejenom pro nás příznivce, ale hlavně pro Ostravačka, no ni?

 • psycho

  kura, “ spopelněny lucyfer “ je dobra hlaška jak cip-až sem vychlustl čočkovfku z taliřa :o)

 • Neva

  JajuninaNo dyť, hlavně maly Danek, fascinují mě ty jeho objevy a zkoumání stravy a ekologie vůbec. Dnes sem tež za vegetataryjana, bo do sebe cpu kedlub a při čtení o nadivane cukině sem si vzpomněla, že ju mam doma v lednicy…tak nevim jak se ju zrobim, bo vycpavať se mi ju nechce.

 • Opica

  PopelakJen jed ostravaku. Dokazes si predstavit, ze by jsi byl zase sam a cekal co ti cestou frnkne do nosu? Jednou to prijit musi, no ni?

 • mamča

  Super!řechtám se jak kůň… asi nejvíc mne dostal režim pirotechnyk :-)Snad to teď bez Ostraváka v té divočině (rozuměj bez PC), kam se chystám, vydržím :-))

 • Kura

  Začátek konce ostravakaZ metrologie…Pud ruský se rovná dvěma pudům pohlavním.Není ostravak tak trochu Rus?

 • pěna

  pro 25 a 27Telenovely ale červená knihovna jsou na nově či primě, ostravak musí zustat ostravakem. Na nějake sentimentalní dřisty není většina příznivců zvědavá.

 • Kura

  CukinyPříroda je dobře organisovaná. Varuje před ne¨bezpečím. Vosa už na prvý pohled svým proužkováním varuje před ošaháváním. Muchomůrka svými červenobílými signály ukazuje, že je k jídlu nezpůsobná. Tvar a barva cukín dělá totéž. A přece se prý najdou zoufalci, kteří je konsumují. Brrrr.

 • Neva

  pěnato říkej Ostravakovi…on píše o svoji robce a Dankovi…

 • pěna

  33 nenaAle ty jsi z toho naměko.

 • šemik

  to 34Náhodou, skeče s malým Dankem nejsou vůbec špatné. Třeba dnes:“Odevřel mi jakisyk maly synek. Chvilu mi trvalo, než kolca našly spravne zuby a až potem mi došlo, že to je Danek…“A následný popis jak chtěl strykovi skočit kolem krku. Fór s kostkou taky dobrý. Proč by z toho nemohl být někdo naměkko (s dvěma „k“ uprostřed slova) a současně se i zasmát vtipnému podání? Taky bych si netroufl tvrdit co chce či nechce většina…

 • Neva

  pěnaJsi vtipná, ježiši nebo vtipný? Nevim či si chlop nebo roba. No, měkká, teď zrovna nemám čas a prostor, ale u někerych romantyckych přyběhu bečim jak urvana…ale ni u telefenovel…

 • Neva

  CukinaNo, řízek to není, to je fakt, ale náhodou, někdo ji zavařuje jako okurky a je to výýýborné.

 • šemik

  CuketaJá dělám cuketu většinou s lilkem. Kořením vlastní orientální směsí. Taky dobrá v polévce.

 • Neva

  ŠemikuNedal bys mi prosím recept na to jídlo i koření? Pokud na to nemáš zapečetěný patent, samozřejmě. V takym přypadku au…

 • šemik

  Nevo,pošlu, ale ne hned. Sice jsem na počítači téměř neustále (je to součást mojí práce), ale potřebuji teď ještě něco dodělat. Jednotlivé složky kořenících směsí (pošlu ti 2 varianty) budeš asi shánět trošku obtížně, ale kdo si počká, ten se dočká :-)

 • Neva

  ŠemikuJo, jo, jsem sice tvor někdy docela netrpělivý, ale na to si teda počkám, tak rob, rob…

 • Kura

  Lilek zvaný baklažánto jedí pouze Turci, nebo lidé, kteří se jimi státi chtějí. Když vidím baklažán, tak myslím na Bangladež.Dle staré pověsti stál Šemík před volbou, buď lilek – nebo skočit. Co volil…, přebírá Jirásek do svého díla.

 • pěna

  Z prasete znám kýtu, bůček, kotletu, koleno aj., ale kde je lilek či baklažán, to opravdu nevím. Nebo že by to bylo kus z krávy či koně, někteří prý nepohrdnou ani skopovým.

 • Neva

  Kura…Tuž ze mě teda bude baba bangladežova, zkusim tu cukinu, přece ju nevyhodim, když už je doma a zadara. Ale spíš jsem si vzpomněla, jak píše Ostravak o „ekstra palive papryce“, kdysi jsem si vyrobila hafo plněných paprik, jedla jsem je poctivě celý týden a den ode dne byly pálivější, bože…, těch slz v očach a to utpeni na wecku…to byla romantyka jak sviňa…

 • Neva

  pěnaTuž, musiš se ještě hodně učit…ale Danek by Ti určitě řeknul, kaj se chodi na lilek.

 • Skvělé :)))Teda Ostravačku, ten poprskaný monitor mi vyčistíš? :))) Blanka pískla jak dyž se robi ražniči ze šťuru, Očiska se mi rožly tajak když nacpetě užovku jednym koňcem do zasuvki, Indyjanski stryk Masny vlas – Ostraváku, ty zase boduješ :DDDA bacha, Blanka už možná plánuje svatbu, dej si pozor :))) Co stanovy klubu svobodných, eh? :)

 • lucka

  Šemikuprosim prosim smutně koukám, nepřidal by jsi ten receptík i pro mne? čas od času mi straší pětikilová cukina ve sklepě a já pořád opakuju jen staré recepty..předem díky..:-). P.S. s těma dvěma ,,k“ ve slově měkký jsi mě dostal..a předběhl..:-)

 • šemik

  lucinko [47],kam ti to mám poslat? Jsi ta samá lucka, jako lucinka luciferka [19]? Pětikilová cuketa hodí se na cuketový koláč. Do vaření nejlépe měkké poddajné cukety velikosti do 25 cm délky a průměru do 5 cm.Kam jsem tě dostal s dvěma k?

 • Neva

  ŠemikuMohu-li se přidat k Lucce, tak s těma dvěma „k“ uprostřed slova jsi dostal a pobavil i mě, ve své odpovědi v 35 pro 34. Naměkko jsem byla z toho, jak jsi se mě jakoby zastal.

 • Anna

  Fajne cteni„Roby su fakt jednoduche jak drevena spilka“ tak tim jsi uhodil hrebik na hlavicku.

 • WODA je M O K R A

  Maďarku tatarku z párkuNo ešče, že byla enem v tym Maďarsku. Si představ, Ostravaku, co by ti přivezla třebas z Izraela nebo Ukrajiny. Take relaxačni gule, co raz zmačkneš a si na sračky. Misto kořeňa bys chrustal střelny prach, nu a žadne rubikovki. Hezky si slož sapik.

 • Kura

  Bábě bangladežovéPozor! Ten bůjný oř jen předstírá, že je oř. Při tom byl zapřažen do pluhu Přemysla ořáče. Odtud jeho pojmenévání.

 • Neva

  Kura…Tož, oř ať si dělá co chce, za pluhem, před pluhem…mi šlo fakt jen o lilek…

 • šemik

  Nevo,máš to tam.

 • Kura

  Lucce. A nebíjte mne!!!Já znám pouze zrnka, jako Šemík obrok. Tudíž, co jedna v hlavě nemá, najde v literatůře. Prvý pohled patřil rakouské „Selské kuchařce“. O zuchini ani škyt. Kuchařka ze Zdravotnického nakladatelství : Kuchařka pro začátečníky – také nic. Asi nezdravé! Ale v posledním vydání „Kuchařky naší vesnice – “ 512 stran, tři kila… jsem nalezla:Cukety dušené jako brukev. Tak jsme u známého thématu. Edisko vzponínáš? /Brukev – kvakva/. Kus živočišné bílkoviny je mi milejší. Mám po nich kulatější vejce.

 • Neva

  ŠemikuMoc děkuji.

 • Lida

  Šemíčku,koníčku,mě to taky pošleš? Ale mě už to koření rovnou namíchej, dej do balíčku i s receptem, zbytek si obstarám. Když to bude komplet s cuketou, nebudu se zlobit. :)))

 • ostrafuck

  Tuž děcka. něhlupnitě s takim břydactvem. Holokaust už skončil. Už se němusytě cpať čimsyk, po čim lezli slimacy a scali po tym ščuřy. Tuřyn ma povoleny enem šemik, bo dať se buřta by byl pro koňa malem kanybalizmus.

 • šemik

  Lidko,kam?

 • šemik

  Nejlepší příspěvek v diskuziostrafuck [58] ROFL!

 • Neva

  OstrafuckŠemik si s tym ale dal taku robotu a musi to byt take fááájne, že fčil už si to „břydactvo“ musim dat, i kdybych nechtěla. A ku temu koňsku klobasu…Šemiku, přemiň…

 • Lida

  Šemíčku,koníčku,domů přece. Nebo si to vyzvednu v kastrůlku, až přijedu na ten fotbal.No uvidíme, ostrafuckovo varování totiž taky stojí za úvahu. :))

 • Lida

  Nevo,jak jste dopadli s těma figurínama?

 • lucka

  Šemíčkunejsem Lucka Luciferka, alébrž Lucka s azbukou..:-)), onehdy jsem tu rozvířila trošku stojaté vody, už si vzpomínáš? a cuketový koláč znám, i cuketovou sekanou i cuketové bramboráky i cuketovou čínu…..tak prosím ještě něco dobrého…..děkuju předem….:-)

 • šemik

  Lucko s azbukou,tak já se mám teď hrabat ve fekáliích starších dřystů bych zvěděl, kam ti to poslat?? Dostaneš na prdel a žádnej recept 😀

 • lucka

  toždneskaj už nic nepíš,a zejtra se ozvu..:-), stejně dík za snahu.:-), mějte se tu fajně…..

 • Bivoj

  Lucky s azbukou bych se ani nedotknulDržím se rady, kterou mi dal svého času můj vlastník Obelix. Není nad divoké vepře. A prasata. A podprasata.

 • šemik

  Lucko s azbukou,tož já jsem to tam prošel a žádný email tam stejně nejni. Jestli tu nechceš zveřejňovat svoji emailovou adresu, tak si o ten recept napiš na tu moji koňskou.

 • šemik

  Tak mě, Bivoji, napadá:Zle koňovi, kolem něhož osli hýkají!

 • Neva

  LidaAni nevím, všechny možné informace jsem předala známým a nedali mi vědět. Takže si myslím, že jsme dopadli špatně. Ono totiž ty figuríny jsou docela drahé a ty levné ve výprodeji VYPRODANÉ…Díky za zeptání.

 • Oto Otowicz Otowiczsztenko

  Tož kura to se bavim jak hrom jak tu čitam ty vaše hlody až mi začlo žbrumlat v břuše. A honem pryč do bufetu. Bo hlad je sviňa

 • šemik

  Nevo,máš tam tu kořenicí směsku. Trošku mi to trvalo, ale zvládl jsem to. To víš, koně k vodě dovést můžeš, ale pít ho nepřinutíš. :-)

 • Cyp

  RubikovkaAbys nebyl za cypa,tajak ja kdysi,tady máš návod pro začátečníka-http://peter.stillhq.com/jasmine/rubikscubesolution.htmla tady pro borce,až to budeš skládat pod 15 s-http://www.ws.binghamton.edu/fridrich/system.htmlV případě potíží se můžeš ozvat.

 • ostravanda33

  Tuš fajně sem se posmjala,pravu maďarsku papriku mam taky doma.A indianskeho stryka Masny vlas taky…..

 • Modras

  Cuzzz Ostravakucywe, tak sem se zas dobře pobavil, už jsem ti tady dlouho nic nenaškrábal, ale čtu ty tvoje dřysty furt a furt sou dobrý, furt se směju. Tak ať se ti urlop vydaří, měj se fajn, čuzzz, zdraví Modras-Krkonoše-Evropa.

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, musym ešče dodať, …… že sy mě moc potěšil odkazem na ty mlade fotografy, co foťa pomaly mizejicy Ostravu!A musel sem zamačknuť slzu v oku (a něbylo to zpopelnělym lucyferem), bo su tam aji fotky moji šachty Alexander, na keru sem nastupil kasjyk na počatku osumdesatych roku a odrobil tam zdeset roku.Byl sem se tam na ňu podivať asy před dvuma rokami – to tam ešče byly zbytki po strojovni. Včil už tam rostě enem lucerka (to je cosyk jako končina, či trava ze samych čtyřlistku)) a vedle ešče stoji budova kompresorovni. To je ona: http://ostravaci.cz/fotka.php?id=337.Ty kachlički na jeji fasadě napravo su na mistě, kaj zme měli sprchi…Bože, mizně se nam před očami, ta stara Ostrava aji s tym pěknym, co kdy měla…

 • Bivoj

  Dik Ediskovi.

 • ProtijedSedim u počitača a hledim že by pivo mělo byt protijed. Oj v tom připadě je muj stary trvale otraveny, častečně mrtvy a celkově strašně statečny že za takych zavažnych podminek eště funguje. Byla sem s teho taka zaražena že se stary ptal co se mi stalo že pry divně vypadam a chvilama pry po něm tak utrpně pokukuju.Povykladala sem mu co se mi nězda a aj to že chudak Ostravak ma jakesik scela zbytečne varovne kontrolky. Je to asi jakysik zbytek z děckych roku bo normalni dospěly chlop ma spiš kontrolky na roby kere su vhodne aby si je vzal a ni aby si je něvzal.V jeho věku asi zustaně sam do stařikovskeho věku a pak ho začně rovnou ošetřovat ni vlastni roba ale švarna sestřička v domově duchodcu. Ale to eště budě trvat takže to tak odhaduju že eště třicet let se budu střidat roby s odrustajicima děckama, jinyma rasama psu, někera by mohla byt pro změnu třeba s hadem v terarku nebo nosorošcem na dvorku, za deset let by se Ostravak mohl přiznat že je na synky a zistil to pozdě, po dvaceti rokach přejit na islam bo uš tam buděme fšeci a pořidit si baby s fleku čtyři ať něni na jednu sam.Za třicet let vyměni kolobuty za invalidni vuzek – no možno aj dřif oj synku něpřeju ti to – roby budu mit mena jak kralovny – Blanka III., Eva XXIV., Ostravakove kidy zruinuju papirensku vyrobu v republice a jeho začatky budu znat uš jen odbornici.Na koněc mala otaska od baby třicet let vdane durch s jednym chlopem – s kolikatu babu to fčil za ten rok a třičtvrtě si Ostravaku? A co tak zrobit s nima sraz tajak se schazi Tvoja Partyja tak že byzme zrobili druhu sekci – Ostravakove Baby? A može to byt družebni klub a akce možeme robit spolu. Děvuchy by možna taky rady jezdily po Tvojich pamatnych mistach….. Tu se opil, tu ode mě dostal darek kery vyhodil, tam poznal tu dalši, tu se rozešel se mnu……….No nic, přeju Ti hesku dovolenu s tu babu kera je fčil. Model leto 2006.

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, kaj sy, ty gaugane!Neska sem se dočital, že jakymsyk klijentům z komerčki zmizly penize z učtuv a žepry za tym staly jakesyk bile koně!!!Tuž sem sem zustal leknuty jako vanočni kaper, s kym to tu dyskutujem, přectav se to! Enem nam včil pověz, že si za tymi podvodami něstal a že sy celu tu dobu stal kajsyk v maštali… Ešče že mam tych šušni pomalu a tech paru stovek neschraňuju v jakejsyk pofiderni baňce, ale pěkně poctivě a bespečně ve starym štrozoku po babce a drobaki ve starym hrnku bez ucha!:-)))

 • Neva

  TrudaJežiši, už vidim jak na babsky sraz přijdu byvale, jsoucna, fanušky i buduci, no to by byl maras, aby se navzajem oči něvyšrabaly…to by chudak Ostravak utek zas na protijed…

 • Neva

  Edisko…No enem o tom hodně mluv, ež Tě přydu navštivit kopie sociálních pracovnic nebo počítači elektroměru a řeknu Ti, ezy bys jim nerozměnil chechtaky a maš tym razem za paru mžiku po štrozoku.

 • Edisko z Těšina

  Pro [81] – NevaAle možu přysť, možu, uvařym im dauegbercku a to budě asy tak šecko čim jim budu moct poslužyť… U mě se nigdo moc něopeřy aji dyby chtěl. Dyť pišu že su němajetny a tych paru šušni něstoji ani za ty štyry schody a taki navščevnik – pokuď mu něbudě šmakovat ta kava – zustaně enem nasrany, checht… :-))

 • Lida

  Trudo,pobavilas mě, ale tolik bab pohromadě kvůli jednomu chlapovi to asi nebude ten nejlepší nápad. :)))

 • Lida

  Edisko-těšiňku,s tebou se taky nenudím. Ty si každou zprávu předěláš ve veselou historku. :)))

 • Neva

  Edisko…Cha, cha, cha…tak to zme dva, akurat ja nemam ani tu dau…cku enem obyčejnějši loger, ale aspoň na protijed musy byt dycky…

 • Pierre

  Pro [78]To je syce Trudo gans fajne, že tvuj chlop ma kontrolky „normalni“ a žijeťe „spořadaně“, ale asy bysem Ostravaka něpyskoval za to, že je kapke inši. Upřymně – o čim mysliš, že by vykladal a kaj by bral ty kidy, gdyby žil podle Vašeho modela :-)

 • Bivoj

  Ediskovi – tomu co ovládá azbukuNež se mi dovaří oběd (musím si přece zachránit život) si čtu v novinách. Což znamená, že bez oběda není novin.A dočítám se, že nejen Šolochov (Tichý Don) kopíroval své – Nobelovkou poctěné dílo – ale i dílo „Daleko od Moskvy“ (1948) je prokazatelně vytvořeno kolektivem jiných autorů – za použití reálně existujících osob – . Což mi připomíná současnost. Kolik autorů se podílí na současném ostravakovi? Jen se ptám…(No nic, já jsem také postava bájná).

 • Neva

  Vařící chlapi…Kolik vás tu je chlapů co tak bravurně doma furt vaříte a o sebe se dobře staráte? Ty vaše roby se maju ale fajně…

 • Edisko z Těšina

  Pro [87] BivojBivoj je syce postava balova, ale tvuj dotaz je konkretni, stejnak jako ty, kery se za Bivojem skryvaš. Podle mě ostravaka piše jeden a ten sam (jak sam sebe v podtytulu nazval) cyp (a přytem to vubec žadny cyp něni).Myslim se to podle teho, jak idu od tych jeho začatku až do dneška. Něni tam těžke vysledovať posun jeho sloha od trocha těžkopadnějšich dyletanckych začatku až do včilejšiho stylu, kery ma svuj švung a střyh. Aji to, jak ostravak přemyšla a bere sam sebe a jak vidi a komentuje svět kolem něho, je furt stejny, originalni a něotřely. A to mi napovida, že je to furt jeden a ten sam roščak a srandysta…Ale ja něsu Sybyla, němam ani křiščalovu kulu a ani z logru od dauegbercki neumim vyčitat, či to šecko nakoněc neni inač…Kdovi?;-)

 • Bivoj

  NevěNe všichni vaří. Šemík dostává obrok…

 • Cyp

  Já--napřiklad.Vařím obstojně a žiji sam.A sam se mam fajně.

 • Edisko z Těšina

  Jedine, co konkretně neska možu tvrdit ……s pravděpodobnosťu, rovnajicy se istotě je to, že aji mi se v hrncu cosyk vařy (dyskretně možu přezradiť, že su to kosti z bravka, ale pst!)…:)))

 • Edisko z Těšina

  Taky vyvar z bravkovych kosti je fajnovam zakladem pro barcjake papu!Tak třeba bryndzova polifka z brokulou…Do takeho vyvaru (može byť aji z kuřych kosti, nebo z kostki, no – barcjaki masity vyvar) dřystnite trošenku vegety, na kuski rozdělanu brokolicu, povařytě zetřy, nejvic zepět minut a datě z ohňa. Po chvilečce, jak se ta sranda už něvaři, ale je furt vřyca do ni rozmišatě bryndzu. Doštelujete podle šmaku.Pravim vam: v pysku jak v raju, prubnitě!!!Amen. Mlazg!!! :-d)

 • Neva

  Vařící chlapi…Ja valim bulvy jak…ani nevim jak co. Všecko si to pišu a všecko vyzkušam, klidně mi jakesyk fajnove recepisy možetě i mejlnut, bo kolikrat uvažuju, co dam do hrnca a pala mi to nebere. A jak znamo, chlapi maju zajimave napady. Edisko, dikes za tipa.Cype, jsi to Ty, co ma svuj blog i s receptami na hubnuti?

 • Kura

  Cokoli – jen ne brokoli

 • Edisko z Těšina

  Kuro, možeš se tam sypnuť třeba pšenicu, anebo ovesne vločkiale to budeš muset dluho vařyť…

 • Kura

  Dvojí metr…Ve starých časopisech jsem našla články o Sevesu. O hrůzách tam vzniklých. Nu dobrá, stalo se.Od těch dob hausiruje organisace grínpiss s dioxínem. Tedy se strašákem dioxiném. Poukazuje na políčka postižené touto chemikalii. Proti tomu namám také nic. Ale proč nepíše o tom, že kdyby se měřil obash dioxinu v brokoli, tak by byl problém s jeho zneškodněním. Už přiblížení k němu „může ohrozit Váš život“ by mělo stát na bedýnkach s brokoli. A do polévky?Edisko, kdy máš pohřeb?

 • Neva

  Panebože, Kura převlečena za Danijelu a naopak? Neřek to tu už někdo? Ještě že máš/te (obě) dostatek starých časopisů a knih a máš/te z čeho vybírat. Tak si Tě/vás představuju, jak sedíte zahrabané mezi regály někde v archivu a z nedostatku jiné činnosti jen hledáte a opisujete co kdy kde kdo napsal. No, tež asi fajna zabava…

 • Edisko z Těšina

  Kurko, pohřeb budu mět beztak v patnast hodin popoledňu, bo tak to byva v Těšině nejčastějši…enem přesně datum ti včil něřeknu. Bo tu mam ešče naplanovanych ztakych štyrycet rokuv, možna aji ešče zeštyrycetšest :-)))A dyby byla pravda šecko, co se kaj piše, už by tu z lidi nězbylo ani jedneho. Dvacet roku temu, co na vychodě dupnul Černobyl (asy na to umřela potem moja muterlinka, bo dostala raka, ale vimja, či to bylo auzgerechnet z Černobyla?). A ludě stejnako žrali hřyby a futrovali se medem a ja něvim, čim ešče, aji dyž pry šecko žradlo ve špajzu při zavřetych dveřach svitilo tajako na sjezdě svatojanskich mušek, že ani žarovki něbylo třa…A žijem, no ni?!Na cosyk umřeť musyme. Dysyk lidi tež umirali na barcjake choroby, enem se to něvědělo a tak se do totlista pisalo že za přyčinu umrťa byla věkovitosť draheho zesnuleho.A ja, jak bych něumřel na jakusyk chorobu, museli by mě asy utluct železnym fajslem…Jako to pravi pani Fijalova z Prahi – je třa se vybrať jakusyk chorobu, skamaradiť se z ňu, pěstovať se ju a hičkať ju, dbať o jeji zdarny rozvoj a uspěšny pruběh a ona potem něubliži.Myslim, že se temu mluvi nihilizmus, či tajakosyk…:-)))P.S.: Nevo, něprovokuj kuru svojimi dedukcyjami, bo tě ďubně svojim ďubem!Už sem se to zakusyl, je to ganc sranda, jak se přytym nervovala, checheche!!! 😀

 • Ty cypě...

  Neuděláme to ostravákovi…To: Fanclub Ostravaka… nezaložíte něco takového ostravákovi???http://nejdelsi-penis.php5.cz/krypl-51.html

 • Neva

  Edisko…Jasne, maš ve všeckim recht, a už ani něceknu, bo to by zas bylo.

 • Lida

  Edisko-těšiňku,tvou polifku určitě vyzkouším. Pohřeb si ani dřív neplánuj, protože já než se tam od nás dokodrcám, je to na celý den. :)))

 • Edisko z Těšina

  Lido, dobre, do svojeho ferfigungu napišu, ……že se z ohledem na množství znamych, meně znamych aji něznamych truchlicych přeju mět aspoň zetřy pohřby, prvni ne dřyve, než v patnast popoledňu…Sem pro každu srandu, tuž něch se truchlicy teho truchleňa jaksepatřy užiju, dyž jich to bavi, no ni?Muhehehe!!!:-D)))

 • lucka

  Ediskomáš recht…já měla v tom roce jedno díťátko vedle sebe a druhé na kočárku..a páni (tehdy všehomocní a všehoschopní) nám tvrdili, že se nemůže nic stát……..tak jsem s nimi vyběhla povinně vesele do průvodu….NAŠTĚSTÍ!! zatím nevidím následky, ale i tak…byla to od nich genocida národa,takže i Tvoji maměnka…no nebudem to rozebírat…a Ty si hlupko pohřeb neplánuj..až to bude……..skočíš jednou nohou do rakve……řekneš, co si myslíš doopravdy o světě….zabouchneš za sebou víko…..a řekneš…..a včil si se mnu robtě co chcetě….:-))

 • Gorol

  Uš sem zase na 6.polednikuTak sem se včera vratil z Bobulu z te supi cesty necesty po kotarach a inych přyrodnich krasach a čitam,co mezitym Ostravak nadřystal.Klobuk dolu,synku,bo co ty tu nadřystaš ve svojim mladym věku a čemu se jeden eště navic može zasmať,temu se može řeknuť dobra fachačka.Furt si ale myslim,že si starši neš se robiš a že se ti vyrojuju vspominky z mladi a ty možeš eště sformovať podle svoje chuti do tovaru kerym nas baviš.No uvidime,aš se nam odhališ,co se nam s tebe vyklube.No a potem sem se pokusyl prohryzať se přes kidy,nepoužiť hryzoňa,ale přypada mi to jak furt jeden a ten samy nekonečny monolog/dyalog Danyjely z Danyjelu ve tvaru koňa Š,Bivoja,kury a inych postav.Teš se kdosy vložil do dyskuze jako Gorol v kidu 211,ale podepsal se enem z jednym +,a ja sem se naučil v jednotřydce podepisovať ze třema +./ jak ten trojnasobny Krleš.Nechodili zme do stejne školy?/Eště se vam svěřym,jak zme z Bobulu přežili ty kotary a ty supy.Supi su překrasni na nultym poledniku kolem Pic du Midi d´Ossau.Litaju ve skupinach 5,6 ptaku rozpěti křydel 2,5 metru kusek nad vami.Sem se řykal,co budu robiť až mi budu chceť přystať na lebku.Ale Bobula mě uklidnila,že idu enem po zdechlinach a tak daleko pry eště nejsem.Ale měla taki divny pohled,kerym mi jakoby chtěla řeknuť že uš to ale nebudě dluho trvať,než budu.Na dluhe večery pod širym nebem sem se vzal malu knižečku Sudoku pro ty nejpokročilejši,bo vim že mi ti Šikmooči vynalezcy zrobi dycki stejnu radost.Nejdřyv hodinu vypisuju,co by v tym štverečku mohlo byť,potem zas hodinu gumuju,co uš tam němože byť,potem se hodinu raduju jak mi to fajn ide,potem mam všecki slupki aji řadki spravně vyplněne aš na třy posledni čisla a ty su špatne.No a je čas isť spať,druhy deň všecko vymazať a začiť zas znova.No a po tym sudokovym stanovani zme zas přišli mezy lidi a prvni znamka civilizace bylo par holubu co nam letěli kusek nad hlavu a jak se ně čumim abych jich srovnal s tyma supama,tak mi cosik chlustlo do oka a na hlavu a volam na Bobulu co se stalo a ona se na mě diva a hlupě se tlemi bo sem pry vypadal jak Gorbačov s tym srpem a kladivem.A mělo to modru barvu.Tuš jak teď čtu ty vaše kidy,tak se myslim esli to něbyla kura Danijela co letěla kolem a chlustla na mě ten jeji ovocny TÁÁÁČ.

 • Gorol

  Pozapomeňul sem dodatHéééččč.Gorol maňu proprija

 • ostrafuck

  tu GorolVitaj synku. Už sem se bal, esli se vam cosyk nězrobilo, bo tacy velcy ptacy možu klofnuť slabu babu raz dva. S Danijelu to je jakesyk pofiderne. Včera se zaběhla a včil možna leži kajsyk zavalena svoju milu vybliografiu. No snad ju skoro jakisyk dobrak najdě a identifikuje podle pletenych trenek. Hlavně ať se ju za odměnu něcha a něvracy.

 • Edisko z Těšina

  Pro [106] – ostrafuckvyblijografija, checht…:)))

 • Danijela

  Žádné strachy…Balím háčkovaná tanga a mizím tam, odkud jsem přišla. Tedy pod klapkou DELETE.Vznikla jsem – přemoudrá, všecho vědící a snad všudepřítomná, jako malý dovětek k „dřístům“ … ováku, ty jsi nejlepčí!!!…A navíc, ručních prací znalá – schopná si vytvořit doplňky z nejnovější módy. Pak přišel Gorol (nomen est omen – viz poznámku kury před několika dny), vtip zmizel. Jako reakci jsem zašla do lesa na houby – a čekala co ty se mnou provedou. Toužebná volání do lesa (jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá…) mne donutila k dočasnému návratu. Ale jen dočasnému.Nakonec bych chtěla poděkovat Ediskovi za jeho lidský postoj ke všemu. Mávám slepičím křídlem od Kury Neve. Které se už žel nedá psát.Každá hra má svůj konec.Danijela in memorian

 • šemik

  Brokolici dělám s těstovinama. Super duper.

 • Anna

  Nazdar Gorole,to je fajn, ze jsi zase zpatky ve sve nejlepsi forme!

 • Lida

  Gorole s Bobulou,moc zdravím! :)))

 • Gorol

  Ale luďi,dyť je to všecko sranda.Ni?Jako prvni musim napsať,že nesem 105.I kdyš vypada jako muj klon.Heeeč,,ja, to sem zapoměl napsať,ale nechcu tu měť svoje klony,bo potem musym skončiť.Teš něchcu vyhazovať Danyjelu alias Kuň Š,Bivoj či Buvol,Kura a ine.Bo Danijela nam všeckim chiběla,to uš vime jak zme mleli naprazno a pletli hlupe trencle pro Edysona a bali zme se,že se Danyjela otravila něpravakama.Ale to psala vlastně ona sama coby Kuň.Tuš co teď?Nic…Bo Danyjela uš se s nama parkrat lučila po tym fijaskem z Masaříkem,a za dva dni přišla spatki jako Kuň,potem Kura ale co nam ludim neni lidske?Tuš tak vam napišu,bo to vas istě zajima,co zme z Bobulu v tym stanu cely tyden jedli.Bo Bobula je syce vynalezava kuchařka,ale kaj nic něni se neda nic vynalezť.Uš před par rokuv sem se zasobil pro tuten přypad staryma dobryma vyskušanyma českima konzervama.Bo sem něduvěřoval Bobuli,že cosyk se dycki najdě.Věděl sem,že tam kaj iděm,se nenajdě nic.Lečo,lečo a lečo…s tym zme z Bobulu přežili nejtěši chvilki v socializmu a aji při vyjezdu na DOLOšku.Tuš prvni noc zme měli eště zasobu jakychsik sušenych vuřtu z Mamuta či jak se ty francuske Teska menuju.Potem jedna plechovka Mamutiho zeli ze stejnyma vuřtama.A uš tym to začalo.Bo v určitym věku se musy jeden vyhybať zeli jak čert křyžu.Čemu?Bo nadyma.Prvni noc po tym zeli zme vybihali ven z mini Ačka,bo zme cyvilizovany staroparek,druha večeřa měla byt vyskušena jistota..Lečo.Po otevřeni plechovki nas překvapilo,že lečo je enem cybula,cybula a zase cybula.Katastrofa pro starši turysty.Na vybihani z ačka nam uš po tych celodenich pochodach syly nězbyvali,tuš rano bylo překvapeni,bo zme se budili v ačku tvaru kopule a o dost vyššim neš večer před spanim.No a potem nam uš zbyla enem strava v pytlikach pro astronauty,ale bylo to tak dobre a vyživne,že zme s tym přežili cely tyden v dobre kondyci aji naladě a v nedělu jak mame velku slezynu z děckama,se Bobula rozhodla,že jim tu vyhodnu a kvalitni potravu předloži.

 • Edisko z Těšina

  Cheche, už sem se leknul,… neska už podruhe tajak vanočni kaper, že se tu štrykovaly hlupe trencle pro hlupeho Edysona… No – moc něchibělo a trefil by ses Gorolu, muhehe…Tuž tě vicu zpatki z teho ani něvym z čeho… Pravě kvuli žradlu a kvuli mojemu odporu spať v inši noře, než v tej moji moc něcestuju. Sem ja taky stary jezevec!A Danyjelo, něrob se tu z teho nic…

 • šemik

  Tož napřed mě obviňovali, že su Gorol.Včil mě Gorol obviňuje, že su Danijela. Tak jako Švarcava není už Švarcavou, není už Danijela Danijelou. A Kura Kurou.Danijela je mrtvá. Kura taky. Kuň to přežil.

 • Neva

  K Danijele alias Kuře…Tuž Kuro Danijelo, aj ja se musim přydat ku dřystum, bo mě tež spominaš. Kura mi mava křydlem, bo se mi už pry neda psat, či Ty si mi cosyk kajsyk psala? Kura jo, sice take nic moc neřykajici, ale Danijela ni. Tak fčil nevim, ezy sem cosyk něpřepasla. Děvucho mila, piš se co chceš, enem sem Ti chtěla řyct, že třeba dřysty takeho Ediska, Gorola, Ostrafucka…a inych su mnohem zaživnější niž Tvoje vypisky z časaku a regalu z knižkami. Nikdo Ti něupira Tvoju chytrosť, enem cpať ju všudě a furt za každu cenu, to jednoho přestava baviť. A klidně mi možeť napsať. Sem pro každu srandu. A motať ihlicami tež umim. Ale tanga něnosym. No, teď nevím jestli se chlubím nebo si stěžuji…Gorole, Ostrafucku vitajte, kvuliva vam tu chodim, Edisko, za Tebu tež…

 • Kája

  Tož synku,jsi ztracený muž.Jak už ti nejdou proti srsti řeči o svatební cestě….to tu dlouho s náma nepobudeš…

 • Edisko z Těšina

  Pro [108] – Danijela a [115] – NevaDikes za uznani uběma pisatělkam… Jak už se tu nalivame toho čisteho vina a myjeme se hlavy, tuž musym přypomněť, že našemu kidařskemu vyboru přyspěvatěl Šemik ešče něobjasnil svoju pozycu přy tunelovani tych kont, či se angažoval v tej taškařycy jako bily kuň, anebo je enem grošak a v tym přypadku byl po celu tu dobu zaparkovany kajsyk v přyhospockej maštali?Hm – ale to je fuk, hlavně že se mame radi. Před chvilu sem se počital na jednym serveru ( http://www.es-si.szm.com ) přyběhi ludi, keřy se něchali napaliť v nejruznějšich letadlach a pofidernich firmach.A tuž bych moh mět jakystakys dobry pocyt, že sem se aji ja raz napalil a patřym tež do jakehosyk kolektyvu. Ale tuta partyja, co rada čice ostravaka je podle mě lepša a čuju se tu ganc fajně. No ni?A ešče lepši zprava na koněc včilejšiho kida – Lukaš zrobil ze svoji knajpki nonstop provoz! Tuž se v nocy už něbudu bat nahleho přepadeni ze strany žizně a muset se čut opuščeně, tajak jakesyk osyřele holatko, muhehe…:-)))

 • šemik

  Edisko,ty banky nemám na triku 😀

 • Edisko z Těšina

  Kurecpalec, Šemiku, …ale mi včil spadnul ze srca šuter veliky tajak tunguski meteoryt, UFF!!!Šak sem věděl, že sy poctivy grošak a že ti je maštal zajezdni hospody milejša než dutyfry na vyglancovanem letišču! Hip hop a ihahá!!!;)))

 • kousak

  ???Kura, kaj žech to je ? Myšle, žech naburany do KáBéčka, a ono přitem kidarnia jakašyk…no Neva, skusym inši krack.

 • kousak

  Abo ni,tu je fajně, tu třa zostať…

 • Hannibal

  Milý CypeNěco s tím Danečkem udělej, přemoudřelý nemehlo to je vražedná kombinace (znám jednoho takovýho)Jinak mě Ova docela oslovuje, když tam jsem tak bydlím v Harmony (Chemik) a chodím do Vegas nebo country clubu Nashville.

 • šemik

  EdiskoviProti dutyfree na letištích nemám křivého slova, létám rád 😀

 • Neva

  dutyfreeTo mi připomělo, kdysi se vysílal myslím německý zábavný pořad Tuti Fruti, kde se promenádovaly hezké spoře oděné prsaté krásky a jedny staré babky si před barákem na lavce vykládaly jaké je to hrozné, že by to měli zakázat a jeden sused cely nešťastny pry „ne, ne, ne, nechte mi tam ty DUDY FRUDY“, borak, to už byly asi jediné, které kdy viděl.

 • šemik

  Tutti FruttiJo, tak na to se pamatuju. Vysílala to tehdy RTL+ a byla to „první erotická šou na německé televizi“. Vystupovaly tam spoře oděné modelky označované jako čin čin girls. Bylo to na samém počátku 90. let a hltali jsme to stejně jako záplavu hollywoodských filmů šířených na VHS a dabovaných jedním hlasem 😀 Někdy je dobře, že se svět mění a dnes se tomu všemu, co se v 90. letech s námi dělo můžeme zasmát.

 • Anna

  Gorole,na tom nultem poledniku muselo byt opravdu krasne. Pohled na zasnezene vrcholky Pyreneji utopene v mori mraku je uchvatny. Ale kam schovali ty supy?

 • ostrafuck

  Ja ni, Jani.Jezuzmane, je zle. Raněna baba horši jak medvěd. Včil to budě ešče na mě, že se Danijela i se svojima klonama zasebemordovala. Už vim, jak bylo Salierimu, dyž zabijal virtualně genyja Wolfiho. Celkem fajně. Buděš se museť, Kurdanijelo, s tu genytaliu naučiť žiť. Hlupe masy dycki flambovaly svoje Johanki. Lito je mi hlavně Šemika, bo už to vypadalo, že ma slibene, než sem do teho vlez tajak stary kazyšuk. Buděš to holt museť rozskakať. Ale inač ja za to němožu, to oni, to oni do ni furt vyryvali.PS: A Gorolovi zavidim hlavně to jezero. To byl dycki muj sen byvať u jezera. Su tam aspoň ryby? A beru? A jaktože raz pišeš že byvaš na 5 a pak na 6 pohledniku. To maš barak na kře?

 • mišin

  Danijeloooooooooooooooooooooooooo, neeeeeeeeeeeeeeeeeprosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, to mi nemužeš udělat! to neeeeeeeeeeeeeeeeee! vrať se! neodchazej! děsivě mi budeš chybět!tiše a z povzdali tě obdivuju, jsi muj vzor, chci byt jako ty.

 • Gorol

  Anně…126Ty supi litaju,jak su ty mraki pryč.Možna aji jak něsu,ale o tym pochibuju,bo by něviděli na ty zdechliny.A tych je tam asy dost,bo na každym slupu před vchodem do supovišťa su fotki mladych lidi,co vyšli na G.R.de Pays / to je cesta přes Pyreneje od severu na jih/ a nikdy nědošli.A ty Pyreneje su tak krasne,že se to neda popsat.A to možu řeknuť s čistym svědomim,bo zme uš videli cely svět.Němka Susanne Lipps popsala 35 nejkrasnějšich pochodu v knišce Wandern in Pyrenaen.Kup se to a vyjeď.

 • šemik

  No ja, ostrafucku,asi ta naša Danijela zjistila, že jede na mrtvym koni, tož sesedla 😀

 • Gorol

  127 OstrafukoviOstry Fuku,žadne starosti s kuru D.,bo ta se tak zytra pozytři objevi,bo ti ten tvuj Myškin nedal ani deň vydechnuť a už ju přyvolava / přemyšlej o svojich kamaradach!!/ .To za prve ale hlavně… D. němože byť bez te svoji verbalni onanyje..Možem zavirať sazki u sazkařa Edysona,kdo ju prvni odmaskuje.A Šemik?Ten uš byl v řiji v minule kapitole a to eště neni řijen.Do te doby se Kurka objevi.A viš čemu bylo Salierimu tak fajň?Bo ležel na cimře s Effu a s tym byla dycki sranda.A o tym mojim poloostrovu / bo tam vede cesta/ u jezera na 6!! poledniku?Krasne jak ty Pyreneje.A plavu tam kapřy 1/2 metru dluzi a nikdo je nechita.Čemu?Bo se musy potem zabiť a to my němožem.Bo mame taku hlupu naturu,že se zabija enem z hladu a tak se ho za drahe penize kupujem v obchodě.A jak ti eště řeknu že tu rostu hřiby jak byci velke a nikdo je nezbira bo se boja otravy a že stači otevřyť dveře z auta na parkovišťu a pradelni koš je plny,tak řekneš,že by se ti to nělibilo a maš uplnu pravdu.A temu bereme sebu na cesty ty plechovki z cybulovym lečem, vlečeme se po kotarach a luštime ty nevyluštitelne Sudoki.

 • Edisko z Těšina

  Beru sazki, kuz 1:5 :-D)))Akurat něvim, kery je lider, kura či Danyjela;)

 • šemik

  Tož Edisko,dneska sem si na tebe vzpomněl s tím, jak se lidi nechávají napálit pofidérníma firmama. Zrovna dnes jsem se taky málem nechal napálit, ale o tom asi zas příště. Jsa opojen italským vínkem (ano, i koně pijí), odebéřu se raději do říše snů.

 • Gorol

  Vim co vim i kdyš vim že nic něvimMusel sem se přyvstanuť bo svitlo nejenom venku ale aji v moji pale.Řykal sem se,jak može kamoš napsat Ostrafukovi,co napsal Myšin ve 128.A z tyma vykřyčnikama.A v tym mi svitlo.Dyť je to vykřik Kury v největčim blahu. Kury co zrovna snesla vajco.Kury na vrcholu verbalniho orgazmu.Edys,co sem vyhral?

 • ostrafuck

  Temu, co byva na 6. pohlednikuA to ja mišinovi rozumim. Tež je mi lito, že se už nikdy nědozvim, jake fusekle nosyl hrabě fon Hotentot v zymě 1723 a esli su lepči kerluby vařene či dušene. Ale je patek a ostravak v dupě. To on možna tež drži tryznu za padlu děvu. Esli ale nězhaňa šnorchel v Tesku. A dyž už zme u teho, ja dufam, že se letos nakoněc vyrazy očvachnuť k temu Ňadranu, bo inspiracyje je mu třa jak koze drbani.PS: Ja, ja Effa za to može. Salieri s nim měl lužko na cymře a tak dluho se smichem řezal, až se uplně podřezal. A pry že kvuli jakemusyk Wolfimu.

 • Gorol

  Vykřyčniki tam nesubo sem to psal na nečisto,tak sem zapoměl,co tam bylo,ale ty dluuuuuuuhe pismena su eště horši.Asy to byl dluuuuuhi pocyt blaha.

 • Gorol

  Ostry FukuPološ Myškinovi par kontrolnich otazek a uvidiš že mam pravdu.Je videť že neviš,čeho su některe baby schopne,kdyš v nich buji zlo,co se potem vyvalí jak vlny zdola,udělají se velká kola,nechoď dceruško k vodě ven,měla jsem dnes….a kura,uš sem zase v Kyticy.

 • Anonym

  VyborneProstě super ostravaku jak sem to čital tak sem sebu jebnul o zem zdarec tvuj fanda z OSTRAVY!!!!!!!

 • Anna

  pro Gorola (129)Urcite se tam jednou chci podivat, protoze, na tech obrazcich okoli Pic du Midi vypada jako raj na Zemi. Jen nevim,kdy to stihnu, protoze doma se ted vasnive diskutuje navsteva (neoficielni samozrejme) Ciny. Jinak se stavim za tvou kuri teorii. Myslim si, ze tady je i kdyz tu vlastne neni.

 • šemik

  Při vší úctě, Gorole,[128] není styl ni Danijely ni Kury. A navíc – o mrtvých jen v dobrém 😀

 • šemik

  Rada pro ty, co si chtějí střežit své soukromíPokud chcete zůstat v anonymitě a odepisujete na email ze svojí „oficiální“ emailové schránky, u níž máte nastaveno zobrazení jména i příjmení, potom (zejména jedná-li se o neobvyklé jméno a figurujete-li v různých obchodních a jánevímjakých věstnících a seznamech, kde jsou zveřejněny informace o vás včetně adresy a telefonního čísla), není těžké dohledat na internetu informace, které jste vlastně vůbec nechtěli zveřejnit. Nemusí pak být milé, když by vás nějaký magor začal obtěžovat různými telefonáty, dopisy atd.

 • aja

  výborný, dneska jsem se smála od začátku do konce. Fakt super. Tak už se těším na ty chorvatské zážitky:-))

 • šemik

  Teda ne že by to nějak zvlášť souviselo s ostravakem,ale mám teď „na pozadí“ (ne tělesném) puštěnou ČT1 s pořadem V. Merty – špica jak sfiňa!

 • Edisko z Těšina

  Tež sem na Merťu kukal, ale …… ale v kisni, bo mi se mi včera nechtělo čapět u kompika, ani kajsyk spuščat pozadi.:)

 • šemik

  Tož já to měl taky v kisni,to pozadí bylo myšleno enviromentálně:-)

 • šemik

  Tož já to měl taky v kisni,to pozadi bylo myšleno enviromentálně :-)

 • šemik

  Se to tu zase zbláznilonapřed se to neodešle vůbec a pak to někde „najde“ tu původní verzi a nacpe to tam obě.

 • Gorol

  Je sobota rano …aBo čekani na Godota budě určitě trvať aš do pondělka,a bo venku ma leť jak s konvy a bo všeci se chcu smjať,tak se skuste začuměť se do kniški Udělěj mi teploučko.Myslim,že vam poteču slzy / nejdřyv s te ceny a potem s te srandy./Přypomina mi to Mamu jak zdrbala mikrovlnku a ine nepřekonatelne Dřysty.A že se Ostravak začina flakať?Je to asy strašna robota napsať srandy,horši jak psať jakesyk dramata a tragedyje.Dyť Jirotka byl uš po Saturninu na koncu syl a po Šťastnym Džimovi teš uš nic moc srandovniho nepřyšlo.A pro Ostreho Fuka:Ty kapřy su 80 cm dluzy a ni 50.A teď iděm z Bobulu na parkovišče na pravaki.Levaki tam něcham pro kuru.

 • Sem ja to vul

  Tichoučko..a ni teploučko.Ale knišku se pojčala moja cera a ujela s ňu na druhi koněc světa,tak sem se to spletnul.Na jaře ju pry vrati.A potem se radujtě z děcek…

 • Jumbo

  Výtečné po dlouhé době……

 • mišin

  tak a už toho bylo dostGorolu, že budeš ty taky paranoidni, mě ani v bludech nenapadlo. kurnikšopa, pošli mi mapu s vyznačenou cestou na ten tvuj šesty polednik, abych ti mohla přijit namasirovat pozadi, možna i popředi – a to osobně a s jednou jedinou identitou, kterou vlastnim. už vim, proč se řika „nechame to koňovi, ten ma větši hlavu“ – protože šemik ji ma na spravnem mistě a naležitě ji použiva, čimž rozezna cizi babu od te svoji. a že mistr O. nepodlehl tvoji vizi, tomu sem taky rada.

 • šemik

  ad 152 – mišin„rozezná cizí babu od té svojí“?? LOL! 😀

 • Gorol

  Koňovi Š.Šemiku,po tym co sy tak hřebčil v jednym z minulych kiduv maš dobrovolneho vyhnanca na krku ať robiš co robiš.

 • Neva

  U Ostravaka pohodička, s Blanku asi bala na Chorvacko a tu ide do tuheho…aspoň jakesy vzrušo…tuž do teho…

 • Gorol

  mišence 152To se mi ulevilo,bo sem se řikal že jak bysem byl vedle jak ta jedle tak že se ten pravy Myšin musi ozvať.Bo uš sem teš něska myslel že se něcham dobrovolně přijmuť do teho Kuřyho instytutu.Bo jak sem byl teď na tych hřybach a vylez sem s auta,oči mi lezli z dulku.Sam hřyb,,jeden krasnějši neš druhi,adrenalin mi stupnul do velkich vyšek,nuš se mi sam otevřel v kapse.Ohnu se k jedněmu..červena noha, druhi..červena noha.Sami satani v mistach kaj byli aš do loňska sami pravacy.Tuš sem se začnul řykať..Kura,to je tu kdosyk musel schvalně nasadiť inak to něni možne.Par maslaku a zajčoku mi potem trošku spravilo naladu.Ešče mala otazka..myslela sy to važně co si psala a jak ja ,tak čemu ti budě tak chiběť?To je enem taka zvědavosť vědeckeho spolupracovnika z unyversyty Oper Volta v Makaku.Pozadi mi masyrovať němusyš,to je v pořadku,popředi pod pupkem do adameklajn by se potřebovalo zbaviť nezdraveho cholerasteronu,to bys byla vitana,a o zbytek je o mě postarane domacy haptonomku.A na konec možu enem řeknuť že sem rad pro Ostrafuka,bo jak psal ty kidy pro mišina ze čtverečkama,tak sem začnul byť na teho Myšina trošku zvědavy.

 • Gorol

  Šemikovi 150Ten odkaz sem tam schvalně nenapsal,bo sem na Ostravakovym blogu.Tak jak uš to tam je tak chcu napsať,že kromě teho Tichučka sem se ešče kupil 3 Ostravakove kniški.

 • Edisko z Těšina

  Davida Střyhavku asy z Bazalu odněsu na ramenach……během jedenasti minut dva gole do kladenske svatyně, hm, hm… Banikovske choraly je čut až do Těšina, hehehe…Ale do konca je včil ešče šedesat minut, tuž uvidime, aby to Sleska moc nepřekaučovala. Snad ni, chmmmBrno zatym v Libercu zerko-zerko (to něsu ale cygaretle, to by byly zorki :)).

 • Edisko z Těšina

  Střyhavka – hatryk!!!Ve 21. minutě 3:0!Ostravak bude neska asy zliskany, Stodolni budě vřet, checht…

 • Edisko z Těšina

  39. minuta, Slončik – 4:0…asy zahlasym už enem koněčny vysledek, ni?L v. B zatym furt 0:0…

 • Anna

  Pro [152] a [128]K rozeznani vlastni baby neni treba konske hlavy. Nejlepe byt sama sebou nez kopii vydarenou.

 • Lida

  A zítra asi budu zliskaná já, Edisko-těšiňku,ale ze žalu, až pumpičky zase dostanou klepec. Nebo ne?Ani dnes mi není do zpěvu ani do skoku. Chytl mě žlučník nebo žaludek, mám pocit, jako bych v noci pojedla žiletky. Ach jo…Je tady doktor? :((

 • Edisko z Těšina

  Střyhavka na hřyšču řadil jako dyby pilot vrtulnika měl na převodovce zepět gvaltuv na šaltrovani, checht…Ostrava – Kladno 5:1 (teho jedneho čestneho dal Miroslav Kousal, vubec prvni gol Kladna v gambač lize)…Liberec – Brno PLICHTA! (L. zoufale tlačil, tajak ja po ranu na vecku, muheh :-))) Lido, nězufej se, typuju, že čerpače zytra na Slavce uhraju remis…:)))

 • Edisko z Těšina

  Mezyvysledek sazkařskeho kola: dovčil uspěšnost 46 %.Uvidime, co zytra, mam tam zparu nahozenych udiček z fajnu masnu navnadu…:-))

 • Gorol

  OstrafuckoviKamarade,pišu ti ze všeckima suhlaskama jak ses istě všimnul,bo jak pravda vyšla na jevo a ja sem stratil odměnu od Edyska za odhaleni kury,realita je horši neš mě mohlo napadnuť.Bo ranu pod pas sy dostal od svojeho vlastniho idola a to hodinu potem co sy napsal taki fajny članek o Hotentonovych ponoškach.Ty tvoje přyspěvki su stejně moc fajň a k temu s tyma lichima popelnicama sem se sam chtěl přypojiť a trošku to rozvesť,bo se mi zdalo,že jak sem vyhazoval v keresy prvni vesnicy o třech stěnach,kere ohraničovali ten hřbitov,ty zbyle plechovki z cybulovym lečem,tak tam u te jedne seděl jakysik zarostly chlap,nic něřykal enem se čuměl na jakysik přyručni kalendař a třy usnoplency nam řykali že pry se furt pta kdy uš bude odd monday,ale že oni něrozumi,co vlastně chce.Tak se něska ptam sam sebe aji tebe,byl si to ty nebo sy to něbyl ty?Ale to su hlupoty co ti pišu enem abysem ti řeknul,že s tebu cytim.No co se da robiť,Ostravak se teš sklamal před rokem či kdy v te svoji Dokonale,tuš co se da robiť…o jedneho Myšina / co se chce stať kuru !!!!/ vic nebo miň,svět se nězbořy a aspoň nemusyme luštiť ty rovnice ze štverečkama o jedne nezname.

 • šemik

  Edisko,těmi procenty myslíš co? Procento správných tipů ze všech nebo procento vyhraných peněz z vložených?Oproti původnímu plánu, že budu celou sobotu pracovat, vyjel jsem si za město a teď po návratu kontroluju odehrané zápasy a nestačím se divit – Liberec, Baník, Arsenal… Na českou ligu sice nesázím, ale sleduju ji. Moje sázková bilance po sobotě je cca nula z nuly pošla.

 • mišin

  Gorole, ja z tebe už fakt nestihamchystam se ti napsat, jak je složite (a teď zjišťuju, že přimo zhola nemožne) v pisemne komunikaci vyjadřit přesny vyznam slov. protože neni možne při ni rozehrat bohatou paletu mimickych svalu, ktere mam vycvičene k dokonalosti. jinak by stačil jen jediny pohled na mě při psani toho nešťastneho dřystu č. 128 a uzřel bys bytostnou ironii na mem pyščisku. mam zato, že nedorozuměni se vyjasnilo a teď si čtu o katastroficke realitě, podpasovkach, že chci byt kurou?! a zbavovani se mě.co si tak obratil?

 • šemik

  Ne že by mě do toho něco byloale ta ironie ze [128] přímo řvala…Lidko, kvůli pumpařum nefňukej. Slávii to včil moc nejde a Pumpaři mají cara!

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, každe kolo sazym……raz je to zparu šušni, raz je to aji zparu tisyc (jak na jednotlive mače, aji na celkove kolo). A procento sazkovej uspěšnosti je, kolik se mi v danem momentě vratilo z celkově vsazenej sazki (ve včilejšim kole sem vsadil celkem 1.590 korun na celkem 6 zapasu a vyhral sem už 945, tuž uspěšnost po tych dvuch zapasach robi 59,439 % – v předchozym vypočtu sem se dupnul ve svuj neprospěch, bo v tabulce sem měl chybku v kurzu. Přišel sem na ňu až po konfrontacy ze svojim sazkovym učtem u bukmejkra, kaj sem měl naraz vic peněz, než mi ukazovala moja tabulka, tuž tež dobre, no ni? :)).A bo zytra kolo pokračuje, a sazki už su vsazene, tuž v nejhoršim přypadě može procento buď zustat, nebo se s každym spravny typem može už enem zlepšit.Tak asy…Kurňa, jinak bych měl jedno přani: přestaňtě se dohadovať, v kerem dřystu je kery nyk kura a kery Danyjela, bo stači, dyž ostravak jeden kid odmaže a už ty numera něpasuju. A je to přytem ganc jedno, jak kdo piše, bo každy ma svuj lechko rozeznatělny styl. Ja problem vyznať se v tym němam, bo mam kolco na hryzoňovi komputerovym, checht… :-D)))

 • Gorol

  MyšinoviBeru všecko spatki.Mea culpa.To bude tyma hřybama,co nebyli.

 • netřeba

  pro změnuhttp://neviditelnypes.zpravy.cz/rio-campea-do-carnaval-2006-1-0h8-/p_zabava.asp?c=A060825_222526_p_zabava_wag.Protože Ostravakovo povidání už je okomentováno a protože fotbalu neholduji, sporům jednotlivých přispěvovatelů taky moc ne, posílám odkaz na pár obázků, vzdáleně souvisejících s háčkováním. Třeba někdo najde inspiraci

 • zuzka

  HáčkováníMusím říci, že dotyčný obrázek se týká spíš párání :-). Je ale taky pravda, že jsem si až dosud myslela, že plést a háčkovat je nejvhodnější na kojence (neboť to zvládnu i já svou „rychlostí“). A teď vidím, že i na dospělé, jen je třeba vhodně zvolit cílovou skupinu.

 • Anonym

  spam? skoda ze se tady nedaji vyplnit kolonky, jinak je to spam. To asi aby se tady nahodou nezjevila nejaka konkurence a nebyl odliv ctenaru Umely svet, bublina a hlidaci demokracie

 • šemik

  Historie fotbalu II.Antož je zase fotbalový víkend, dávám k dobru další část z historie fotbalu:Část druhá – Fotbalová asociace a první pravidla FA1863 – Vznik fotbalové asociaceToto byl sled událostí, které vedly ku vzniku Fotbalové asociace, klíčovému momentu fotbalové historie. Na shromáždění v Krčmě Svobodných zednářů poslaly 26. října svoje zástupce tyto kluby: Lesáci (kteří se později stali Poutníky a také vítězem prvního poháru Fotbalové asociace); NN Kilburn (NN znamená No Names, čili Beze jména, avšak klub byl vždy znám pod těmi iniciálami – podobně jako třeba WBA); Barnes; Ministerstvo války; Křižáci; Dům Percevalův, Blackheath; Crystal Palace; Blackheath; Kensingtonská škola; Surbiton; Škola Blackheath. Škola Charterhouse navíc poslala svého pozorovatele a přítomno bylo i několik fotbalistů bez klubové příslušnosti. Bylo schváleno, že „kluby zastoupené na tomto shromáždění vytvoří společenstvo nazvané Fotbalová asociace.“Těžká zkouška přijetí společného souboru pravidel nemohla být však okamžitě provedena, a to kvůli skupině klubů vedených blackheathskými, kteříž upřednostňovali zahrnutí hry Rugbyové školy, předchůdce to hry dnešní Rugbyové unie. Na dalším setkání, 1. prosince byly stoupenci rugby poraženi 13 hlasy proti 4 a vyloučeni z Asociace. 8. prosince byla navržená pravidla formálně přijata. Pro pořádek uvádíme tyto první Zákony Fotbalové asociace: Zákony Fotbalové Asociace z roku 18631. Maximální délka hřiště bude 200 yardů, maximální šíře 100 yardů, délka i šířka budou označí se praporky; brána bude určena dvěma svislými sloupky vzdálenými od sebe osm yardů, tyto nebudou propojeny žádnou páskou či vzpěrou.2. Započne se losováním o bránu a hra začne výkopem z centra hřiště stranou, která prohrála losování o bránu. Druhá strana se před výkopem nepřiblíží na více než 10 yardů od míče.3. Po dosažení gólu je druhá strana oprávněna k výkopu a obě strany si po každém gólu vymění brány.4. Gólu je dosaženo když míč projde mezi brankovými tyčemi nebo prostorem mezi brankovými tyčemi (v jakékoli výši), aniž by byl vržen, hozen nebo nesen.5. Dostane-li se míč mimo hřiště, vhodí ho do hry z bodu na pomezní čáře, kde opustil hřiště, první hráč, který se ho dotkne. Vhodí ho ve směru pravého úhlu vedeného k postranní čáře a míč není ve hře, dokud se nedotkne země.6. Když některý z hráčů kopne do míče, je kterýkoli hráč té samé strany, který je blíže k protivníkově brankové čáře, mimo hru a nesmí se dotknouti míče a nesmí žádným způsobem zamezit jinému hráči dotknouti se míče, až dokud není zpět ve hře. Žádný z hráčů však není mimo hru, je-li míč odkopnut zpoza brankové čáry.7. Překročí-li míč brankovou čáru, pak dotkne-li se míče jako první hráč strany, které brána patří, má strana právo k přímému kopu na bránu z místa vzdáleného 15 yardů od brankové čáry, naproti místu, kde došlo k doteku s míčem. Druhá strana stojí na své brankové čáře až do okamžiku kopu.8. Chytí-li hráč míč v souladu s pravidly, má právo k přímému kopu, musí se ho však dožadovat okamžitým označením místa patou. Před samotným kopem může ustoupit od značky jak daleko se mu zlíbí a žádný z protivníkových hráčů nepřekročí značku dokud nedojde ke kopu.9. Žádný hráč nesmí s míčem běžet.10. Není dovoleno sekání ani hákování a žádný hráč nepoužije rukou k odtlačení svého protivníka.11. Hráči nebude dovoleno hodit míč nebo ho přihrát jinému rukou.12. Žádnému hráči nebude dovoleno vzít míč, který je ve hře, ze země rukami, a to za žádných okolností.13. Žádnému hráči nebude dovoleno nosit na podrážkách či patách svých bot hřebíky, železné pláty nebo gutaperču.

 • Gorol

  Koňovi Š.Pozor Šemdo,bo uš si enem maly kusek od Hotentotentovych fusekli.

 • šemik

  GoroloviNo hlavně, aby ten tvuj hrabě hotentot neměl na botách hřebiky, ocelové pláty nebo gutaperču, páč v takovym případě s ním nehrám.

 • šemik

  K těm obrázkům z Ria, co vzdáleně souvisí s háčkovánímTa paní na obrázku č. 7 je nápadně podobná jisté Noře Frančesce Muňozové Rodriguezové z mexického státu Čivava. Až mi slza ukápla, jak se mi po ní zastesklo…

 • Gorol

  176 Š.No,ty ni moje ale Ostrafukove Hotentotove fusekle byla enem alegoryja / teš sem moh napsat táče/,a ani sem se něvšim že se to zapasovalo pod tvuj bod 13.Ale kdyš uš mluviš o gutaperčovych podraškach,tak ty maju tu vyhodu že jak se ti kdosyk strefi butu do huby,tak maš rovnu zalepeny otevřeny zubni kanalek a ušetřyš za zubařa.

 • šemik

  A jéjeNa Strahově se nehraje ještě ani půl hoďky a už to vypadá, že Lidka se pujde zas opít…Car Petržela bude muset udělat průvan v sestavě.

 • Lida

  ŠemikoviPan Petržela může dělat průvany v sestavě, ale tak asi ze svojí peněženky, dokud bude vedení klubu tak stupidní, že bude hráče jen prodávat a nikoho nekupovat tak se může Sigma přes léto posilovat. Ale hlavně že máme vyhřívaný (beztak i samostříhací) trávník za 12 milionů. A pití za to nestojí

 • Gorol

  LidceTo sem rad že sy se tak rychle spamatovala s tych šemikovych koňskych receptu.Teď ešče musyme věřyť,že se Ostravak přestaně hrať s tyma svojima novyma kulama a pošle něska v nocy novy dřyst.Možna to aji dotahnem do te doby do dvuchstovek?

 • Lida

  Gorole,ty koule mají podle všeho uklidňovat, takže dnes je budu dlouho dlouho převalovat ve svých prstech. Sigma opět nezabodovala. Můj gizd mi dnes ráno říkal, že se mu zdálo o výhře Sigmy nad Slavií 3:0. Borak malý, špatně se v tom snu podívala na tabule. Asi to měla z nějakého špatného úhlu. No a pak si jednu nedej. Nic, já jdu válet cinkající koule, možná tam uslyším toho navaleného jeřábníka. :)))

 • šemik

  Lidko,aspoň že to bereš s humorem:-))

 • Anonym

  Lidko,můj pohled laika říká, že nový trenér to jen tak nenechá a ty určitě brzy zahodíš ty „uklidňující“ koule (doufám, že ne na vlastní nohu jako ostravák) :-).

 • Lida

  Šemiku a ( ), nic jiného než brát to s humoremmi nezbývá. Závorko, jestli car Vlastimil tu Sigmu otočí a začnou stoupat vzhůru, půjdeme na panáčka.Ty koule mají fakt divný zvuk, mě to připadá, jako když se leze po požárním žebříku (s navalením). Ale na jeřáb jsem ještě nelezla, ani střízlivá ani navalená, těžko to můžu posoudit. Zdá se mi, že když jsem se stala vlastníkem těchto koulí, zpívaly lěpe. Nebo jsem tehdy byla víc klidná. :)))

 • mišin

  uf, Gorolu… ale zpotila sem se z tebe až na prdeli.

 • Neva

  Děcka……tak ja sem byla neska tež na hřyby a nasbirala sem aj muchomurky ružovky, fčil sem se ich paly usmažila na řyzky a zbytek podusyla a eště zrobila polivku…tak enem dufam, že se k vam všeckym eščě někdy vratim. A tež bych se přimluvala, něchtě už tych kur a nekur, mišin je něvina a ja sem v ni syce nejdřiv tež pochibovala, že se fakt chce podanijeliť, ale už to chapu. Mišin, utřy se pot z čela nebo aj z … a dřystej, dřystej…

 • šemik

  Lidko, já to vidím v růžových barváchCar je despota, cukr a bič jsou jeho metody, pár lidí vyhodí a zbytek zdeptá tak, že od strachu budou vyhrávat :-)Nevo, to už tady jednou bylo 😀

 • Neva

  Šemiku…Co tu bylo? Snědla jsem růžovku a hurááá, já žiju…

 • šemik

  Nevo,přece sbírání hub. Růžovku bych si taky dal. Koně mají houby rádi 😀

 • Gorol

  MišinceSpotila?A aš tak nizko?Tak to abys teš uš začala s tyma bezstarostnyma kulama.Šalom a buena notte.oxoxoxo

 • šemik

  Nu, Edisko s jablíčky,já mám tento sázkový víkend bilanci 106%. Jak jsi dopadl s těmi udičkami a fajnou masnou návnadou?

 • Edisko z Těšina

  Schvalně něnapišu čislo kidu, co je nade mnu…… a pod kerym tu jakysyk zufalec prsknul jakusyk pofidernu petycu, bo ostravak ju može zmazat a už by ty numera něseděly.Hmmm – je to na podporu isteho typka v polityce, co se furt něchce dohodnuť a drži se koryta jak guvno košule…Ani se nědivim, že ku dněšnimu ranu je tam plnych stodvaadvacet podpisuv, bo petycu něpochibně podepsal komplet ustředni vykonny vybor – kdo by čekal taku sylnu podporu!A tak se myslim, že mojeho podpisa už ani nětřeba, no ni?Šemiku, krom patku mi něvyšel žadny dalši tip, tuž sem zustal na patečni minusovej bilancy 59 a pul procenta. No nic – za tydeň se hraje dalši kolo. Včilejši tydeň se ešče přypravim do tabulki slupek z celkovu bilancu od začatku ročnika.Taki slupek mi to spičita, tajak to dysi uměli sudruzy prokurvatořy (a někeřy mstivi pingli, co včil pochtivaju podporu petycami), checheche…:-D)))

 • šemik

  Tak si mě Edisko předběhlChtěl jsem sem napsat něco o sráčích, co sem serou politiku…

 • Edisko z Těšina

  Tak, tak, Šemiku, …snad se nam to tu něrozpleveli a nězasere nam to tu, tajak bolševnik…Měli byzme tež spisať petycu, žadajicy, aby ostravak někompromisně mazal šecki přyspěvki, kere tu tahaju taki švajneraj! Aji dyž se to třeba budě tykať mojeho předchozyho kidu! Aby bylo jasne, že se tu měřy každemu FAKT (!) stejnako a ni enem na polityckem pyščisku (z bradavicu aji bez), no ni?:)

 • Gorol

  EdyskoviJa ty odkazy nigdy něotviram,bo to su furt stejne chujoviny.Sem na blogu Ostravaka,tak čemu odkazovať na cosyk ineho.A Edys,jak tě bavi karban,něrob tabulki z bilancu.Bo kasino kartove či fodbalove či burzove dycki zvitězy.Na to sem přyšel aš po osmi rokach hratkach na burze.Zrobil sem bilancu a byl sem rad,že sem skončil,jak sem začal.A potem sem teho něchal bo dřeť se pro nic 8 roku može enem vul. A Chřastave kule uš něpotřebuju.Adrenalin stupne enem jak se dostavi domacy haptonomka anebo jak mi holubi cosyk dřystnu na hlavu.

 • Neva

  Edisko……jasne. Měli byzme spisať petycu, ež Ostravak přestaně koněčně valať kulama, bo tydeň v dupě a un NIC…

 • Lida

  Nevo, jsem přesvědčená, že antistresovkyskončily ve spodní přihrádce ve skříni. A na psaní je teď méně času kvůli Blance. Jo, láska je mocná čarodějka… Však dnes po půlnoci bude určitě nový dřyst. Už se těším.

 • lucinka

  že by konečně 200?

 • lucinka

  jupííííííííííííííííííí

 • lucinka

  třeba ostravák balí na tu dovolenou,tuž ale moh by před odjezdem ještě něco dřistnut :-)

 • wef

  polytyka[193]-polytyku tu nesmol-hlavne ne toho stura paroubka

 • Neva

  Lidko…no dyk, ež tu socyk dřystně o baleňu, jedě s Blanku za hranice všednich dňu a vy skalni už to tu potem roztočitě…

 • Neva

  oprava……tuž ešče sem nic něvypila a už taky blaf, ni ež tu Ostravak „socyk“ dřystně, ale „cosyk“, bo un stopro něni žadyn socyk…sorry

 • Lida

  Nevo, to ty houbičky,začíná to pomalu, pomaloučku, pletou se písmenka, začnou se ti mlžit očička… Víš co, občas se nám ozvi, ať víme, jak to s tebou vypadá. Ale socyk je dobrý :)))

 • Edisko z Těšina

  Gorolu, tuž to chce hlavně monej manačment, …a držet se systema. Take capiny, kere rozhoduje komputer (jako kasyno, oko či virtualni liga a podobne chujoviny) něhraju, bo tam je to nastavene dopředku. Ale normalňu ligu sazam už dluho. A na koňcu sezony sem dycki v plusu – raz vice, raz meněj. Hlavni zakon zni: něpodlehnuť psychoze, temu to je pro mě enem technicka věc, klidně bych moh sazat aji cizy ligi, a tam mě to moc něbavi, bo vykladej u Lukaša v knajpě o jakychsyk Francuzach, jak hraju fotbal, dyž atmosfera je nacucnuta gambačem, chmmm…A tež z pryncypu něsazam u zloděju, jako je sudruh Hušak, toviš, jako bych byl cely řyčny přyspivať na jakusyk pošastanu arenu v Praglu, kera mi stejnak leži kajsyk u řyti, muhehehe!!!(:-D)))Tuž tak asy…

 • Neva

  Edisko, Lidko…No, ja sem se tež „vsadila“, na duvěru ku kamošum, keřy ty muchomury sbirali jak urvani, tuž sem se jich zparu vzala tež. Střihavka – sem se myslela, že je to tyn, co zpiva…že se od mikrofona urval ku balonu, tuž to bych asi nic něvyhrala, co?Lidko, to víš, že mi cvakalo u dupy a v duchu jsem psala závěť. Ale mám se ráda, a ráda přijdu i mezi vás…

 • šemik

  No já k Lukášovi nechodíma proto sázím povětšinou ty cizí ligy :-))

 • Neva

  A já bych k Lukášovi šla, ale je to daleko…

 • šemik

  Navrhuju výlet k Lukášovi,Edisko zajistí rezervačku, děvuchy mu tam budou moct přinést to, co mu uháčkovaly a ostatní aspoň zjistí, jak velkou hlavu může mít kůň.

 • Lida

  Nevo, Šemiku,jedu s vámi. Překvapíme Ediska. :)))

 • Lida

  Nevo, taky jsem si myslela,že Kamil Střivavka kope za Baník. Jen mě zaráželo, že nikde to nepasli v médiích. Ale když to říkal Edis (a ten ví všechno, jsem si říkala), tak to bude pravda. No pak jsem toho kluka šikovného viděla v televizi, byl to brácha od Kamila :)))Edis už by měl pomalu ten sedánek u Lukaša zamluvit, protože září je tu coby dup a pokud si ještě vzpomínám, chtěl jet do Itálije za Danijelou (s Danijelou). Stany a plavky, co jsme naháčkovaly, mu přivezeme, pomůžeme aji s balením.:))))

 • Lida

  Nepsali v médiíchopravuji, houby jsem ještě ani neviděla a už mě opouští zrak.

 • šemik

  Však k Lukášovi můžeme i po Ediskově rendez-vous v ItáliiTeda, jestli tam nezůstane…

 • Anna

  Dala jsem na vase dobre rady, spratelila jsem se s myskou-hryzonem a tocim a tocim :-))) Mejte se fajn, jdu budovat predsin a tajne doufam, ze Ostravak dnes take neco drystne.

 • Neva

  Stači řict……řeknite kdy a jedu. Enem Edis je nějak ticho, bo se asi zleknul.

 • Lida

  Máš pravdu, Šemiku,aspoň bude čas naplánovat si trasu do Těšina. A stan pošleme Ediskovi po nějakém holubovi. Edisku, pak si otevři okno.

 • sredni

  ostravaku, trochu se ti z keců vytratila politika. není to škoda, když je před komunálem? tvoje potřehy by nejen vtipné, ale i trefné. tak se nedrž při zdi a pusť se do toho!

 • Nedavaje

  Jeste jsem v zivote nevidel pohromade tolik kokotu, kteri kdyz chcou napsat http://www.xchat.cz tak jim z toho vyleze ostravak.bloguje.cz. Myslite si, ze mne zajimaji informace o tom kdy se komu uprdl papousek? jsem pro, aby byla Jedlickarna pripojena na internet az potom, co je nauci nepadat na klavesnici hlavou….

 • Gorol

  AnněNerezignuj,napišu ti cosyk o Čině,esli chceš,ale na tvuj email,esli daš.

 • Jája

  Aničko,já dnes také ( poprvé) točila kolečkem na hryzoňovi. Začala jsem u petice. Asi si budu taky muset koupit a občas použít ty uklidňující koule. Nebo půjdu na to pivo, když je to protijed ( ale nevím, jestli proti všemu :-)).

 • Gorol

  Ja,je…to tak 222A co tak se zapojiť do kidancu a pokusyť se o cosyk lepšiho a srandovnějšiho?Bo sem zrovna kajsyk čital že v každym člověku je ukryty sepisovatěl.Ale možu ti řeknuť,že to něni tak lehke.Bo viš,že pišeš aš po majstrovi a že krytyka vystrkuje rohi s každeho kuta.No a potem možeš isť buť do teho lesa na muchomury / s kereho se stejně vratiš,bo ti to něda / anebo kidaš dal jak se ti libi.A že druzy toči z hryzoněm je ti vuřt.Nejhorši ale je jak sam cosyk zesmoliš co se mysliš že je dobre,potem to pošleš a za třy hodiny to čitaš v kidach znovu a sleje tě horko a někdy se potiš aji v mistach kaj se normalně něpotiš a přeješ se aby Ostravak napsal v ten samy moment novy dřyst ať ten tvuj kid ZMIZY./mluvim teď enem o sobě aby nědošlo k nědorozuměni./Tuš to je enem take moje male slohove cvičeni v ostravštině.

 • Jája

  Gorole,mluvíš mi z duše. Já se o to několikrát pokoušela ( tedy být vtipná) a pak, když jsem kid odeslala, červenala jsem se hanbou u počítače. Takže se snažím být ke všem kidatelům tolerantní. Ale agitka pro pana P. mě fakt namíchla. Ještě že jsem si před chvíli dala panáka slivovice, bo sem se přiotrávila houbama, jen jak jsem je házela do hrnce :-)

 • Jája

  Gorole,a kromě dřystů skládá poctu Ostravákovi i za ty reklamy tady. Při čekání na kidy i dřyst jsem klikla na Fotogaleryju ostravaku a potěšila mě. Vzpomínám si, že ještě jako študáci jsme dělali fotosoutěž o Ostravě a nestačili jsme se divit, že jsme nepoznali detaily budov, kolem kterých jsme denně chodili. Pohled na Ostravu cizíma očima stojí za to.

 • Jája

  Gorole,jen na vysvětlenou, nemám nic proti houbám (naopak se po nich můžu utlouct), ta slivovice mi pomohla strávit tu petici.Tak už toho raději nechám.

 • Gorol

  Ja,je…. je,Tak sem psal pul hodiny na čisto a to uš něbudu nikdy robiť bo mi to naraz ten bazmek počitač vymazal a možu začinať znova.A uš ani něvim co sem psal,ale bylo to srceryvne aji pro mě.Bo ta mala poznamka o Ostravě očima cizynce mi přypoměla moje oči před třema rokama,jak sem byl naposled v Ostravě a vyjel sem na radnicu s tym krasnym vytahem kerym zme jezdili jako děcka aji přes tu hroznu huru a sklep jak se tam ten vytah točil a jel zase dolu nebo nahoru.Ja,to mi tenkrat stupal poprve adrenalin do velkich vyšek. Ale abych něodbočil…Moc mila studentka nam nahoře na radnicy vysvětlovala, co kaj vidime, a bylo to krasne viděť Ostravu zelenu a bez kuřa.Potem zme šli na Slesku,kaj sem bydlel u kopca u českobratrskeho kostela,kery na štěsti ešče stal,muj barak uš ni.Ta haviřska kolonyja s chlivkama uš byla teš pryč.Co zme se tam nahrali na baraby a policajty….No a potem zme na sleskim hřbitově rosypali popel taty na poličku pro taty a mamy a u Bořyka sem se rozlučil s Ostravu.No a teď sem u teho Ostravaka zase na chvilku spatki.A teď uš skončim ať se ty hryzoni nězavařu.

 • Anna

  O Cine se rada dozvim neco vic. Pokud se pro tu cestu opravdu rozhodneme,pojedeme az v unoru. Hryzonem netocim do zavareni, jen letmo prehlednu co se tady deje/predepsala jsem si odvykaci kuru.

 • šemik

  Gorole,nic si z těch cizich hryzoňu nerob. Kdyby ostravak chtěl, tak tady ty naše pindy dávno zrušil a nechával by tu jen kidy, které by mluvily jen o něm nebo k němu. Měl by to i přehlednější, měl by tady tak 10 až 20 kidů pod každým článkem, ale asi je mu nás líto, že si neumíme zařídit vlastní blogy, nebo že nenajdeme cestu na četovací servery a věci jako skajp a ajsíkjú považujem za nadávky, a tak se mu nás zželelo a trpí nás tady. Jsme vlastně takoví internetoví sirotci či vyděděnci a ostravaka máme za virtuálního adoptivního tatu, protože kde bysme bez něho byli, fňuk…A včil už taky končim ať se ti hryzoni nezavařu.

 • alex

  Šemikovito je tak moc pěkně napsané, že musím poděkovat. Ano, přesně tak si připadám – jako internetový sirotek, který tady našel svoje sourozence. A všechny vás mám ráda alex

 • šemik

  alexTaky tě máme rádi:-)

 • Gorol

  Šemdovi 229Ja se z hryzoňu nic něrobim,to sem snad jasně napsal.Ale teď jaks to naHryzňul,možna budě třa přemyšlať o chvilce kerak se Ostravak rozhoďně že uš mu ty kydači lezu na něrrrrvy jak chcu furt nove a nove dřysty a zruši cely svuj kidacy blog.A potem spadněme všeci do velke prazdne ďury,kidy něbudu měť odběratěle,ostravaci budu litať dokolečka jak kury bez hlavy / kura,teď sem vyslovil slovo kura /,a prodavači proti stresovych kuli budu měť věči zyski jak Edyson po fodbale.Tuš co potem?Lidki a Neni,přemyšlajťě a piště napady bo to je lepši činnosť neš se pomaly ale istě začinať přyklańať k tematu štrykovani,co zasek nadhodil Kuň Š. kajsyk kdesy.Napiš nam teš cosyk o te Muňce Rodrygezove jak sy uš to nahryznul,bo ja ju něznam.

 • šemik

  Muňka Rodriguezovábyla docela fajna baba z Čivavy. Trochu se, Gorole, ani nedivim, že ju neznáš, protože v Čivavě je těch Rodriguezovych vic. Měli zme se s Muňkou rádi „až za hrob,“ akorát zme si zapomněli domluvit za který hrob a jak furt někteři umírají a hroby rostou jak houby po dešťu (šak o tom vi svoje Neva), tak zme si asi vybrali ten špatny a bylo po lasce. Ale jak sem na tych obrázkách z Rija viděl tu krasavicu co je ji podobná, tak sem slzičku zamáčknul a na chvilu aj zalitoval teho hrobu, který se připletl do cesty a všecko pokazil. Tož tak.

 • Anna

  Semiku,to je smutna historie, ale neves tu svou velkou hlavu a radeji si precti par kapitol v nektere z ostravakovych knizek nebo usedni na breh reky Piedra a poradne si zabul a uvidis, ze laska se vrati s jinou klisnou.

 • šemik

  Tak já jdu, Aničko,čekat na tu klisničku, íhahaha!

 • Neva

  Moji milí……ani nevíte, jak vás tu mám ráda, píšu záměrně správně česky, protože teď jsem před chvílí byla v hospůdce – a tedy pořád ještě žiju po těch muchomůrkách – a slyšela jsem tak strašné kecy, že se mi po vás stýskalo. Gorole, fčil mě něnapada nic sfětaborneho, bo sy to tak fšecko dobře dřystnul a enem chvilu tu člověk něni a se fšeckym suhlasi…Nebudu jmenovat ostatní, jako např. Šemik, Lidka, Anna, i ten naš maly Mišin a podobní spříznění legrací a porozumění, pište svoje dřysty, ke kterým nás navnadil jedině ten náš Ostravak, který má prostě jiné momentální problémy a zájmy a který prostě ví, že stejně čekáme jen na něho, ale taky si „u něho“ vystačíme. Ach, mám nějakou spřátelenou sentimentální náladu, a jak se to říká v romantických filmech? „Mám vás ráda?“, tak jo, cítím se tu fajn. Dnes jsem se napila zelené a kdo víc???

 • šemik

  Děvuchy, vy jste dnes nějak naměkkoNapřed alex, včil Neva, mezitim se roztesknila Anička…

 • Lidka

  Protože jsem se nedočkalanového dřystu od Ostravaka, pokračovala jsem ve čtení toho, co jste tady nakidali od večera. S Gorolem a Šemíkem se směju, s babama jsem taky tak trochu na měkko. Ale ta představa, jak spadneme do té velké Ďury a budou z nás bezhlavé kury, mě docela vyděsila. To néé, to se nemůže stát…

 • Edisko z Těšina

  Když se zamiluje kůň……tam někde v pastvinách,láskou hlubokou jak tůňtam někde v pastvinách.Když se zamiluje kůňkoňskou láskouzpívejte písničkupro jeho klisničku, nechte ho jít.Nejkrásnější zvíře,zvíře pro rytířejmenuje se kůň!Važte si ho lidé,ať nám jich pár zbyde!Jmenuje se kůň.Jmenuje se kůň!Slečna s bílou lysinkou,tam někde v pastvinách,bude brzy maminkou,tam někde v pastvinách.Vždyť se zamiloval kůňkoňskou láskou,hřívu si navlnil,aby ji oslnila cválá k ní…Kurec – pan Svěrak a pan Uhliř umja skladať pěkne pisnički!Včera přyjel na Těšin pojizdny kiněmatograf brachu Čadiku. O tym slavnym přectaveňu raz napišu, ale včilek se idu radovať, ža prši a domluvit se, esli na Slovaki na hřybki pojeděme tento, nebo přišči tydeň…Bo sem mlsneho založeni a od dob, kdy sem obdivoval krasně věcy v Tuzexu, co byl kdysyk Ostravě vedle kostela, se myslim, že ze zahraniča tež možu pochazat fajne vjecy!Esli to plati o hřybkach, něvim, ale na tej moji oblibenej lokalitě – kusek od Čace, maju rum (aji rybi salaty, kere tam voza až ze Žiliny), přymo ekskluzyvni!A hlavně ten rum něni od toho maleho podtěpa z Ropice, co tu na těšinskej radnici narobil tolik marasu…Tuž tam jezdim aji na ty hřybki, aji na ten rum. Z polityckich duvodu!Něch už se o tym mysli kdo chce co chce, no ni?:)

 • Anna

  Semiku,jestli jsi s tou Rodrigezovou randil na hrbitove, tak se nedivim,ze sla svou cestou. Vcera jsem netesknila,jen jsem ti nenapadne chtela dat tip na vhodnou cetbu pri zlomenem srdci. Funguje to(skoro na kazdeho), mam to vyzkusane.A kaj se dnes flaka Gorol? Jestli sepisuje cestopisny mail o Cine, tak bych prosila o primerene davkovani. Malo a radeji casteji, at jsem schopna ten prival informaci stravit :-))))Hezky a uspesny den vsem!

 • šemik

  Aničko,srdíčko je dávno zhojené, tu knihu jsem nečetl, ale díval jsem se po ní po tvém nenápadném tipu včera na na netu. Byly tam i ukázky a vypadá to čtivě.

 • Neva

  ŠemikuVyprognostykuj, kdy da Ostravak zas novy kid…

 • Gorol

  Radši něbyť moc starymGorol se něska něflaka,Gorol byl aš do teďka moc pilny.Seděl syce u počitača ale hledal misto pro Bobuliho tatu ať može straviť poslednich par chvilek v lidskim prostředi,neš ho odněsem na to poličko pro mamy a taty.Bo v Česku je ešče pořad / bohužel/ člověk ve špitale ve vysokim věku/ možna aji v nizkim věku / věc,kera tam leži jak ručnik přehozeny přes pelesť postele.Pokud se te palandě,v kere ty luďi leža da řeknuť postel.A to zme se mysleli že se dostal do soukrome / takže lepši / nemocnice.Guvno lepši,horši.V misťnosti pro maxymalně 2 postele su namačkane 4 otlučene kavalce,o zavěsach mezy postelama nigdo nigdy něslyšel.Ležu tam štyřy zarostli chlapi,kere musy navštěva nejdřyv oholiť,aby se poznalo,kdo je jeho tata.Oběd se přyněse o 1/2 11 a kdo ma kolem pate hlad,musy se postarať o domacyho dodavatěla.Tuš potem vam nězbyva,neš hledať cosyk lepšiho.A to stoji kolem 20 000 za měsyc.Tak zme to objednali a tatu zytra převezu a pozytři to jeděm skontrolovať a potem vam napišu esli matě šetřyť na stare kolena anebo esli je to všecko stejne.

 • šemik

  Nevo,prognózám se radši vyhnu. Ostravačisko asi odjelo k moři, tak máme utrum, šmitec, konec. Musíme si vystačit sami dokud se z toho přímoří nevrátí. Hlavně aby se tam neutopil a nenechal nás tady v tom marasu na věky věkův.

 • Edisko z Těšina

  Gorolu, tuž to su smutne zkušenosti……přeju vam z Bobulu, abystě staremu panu našli cosyk dobreho… Maš recht, že su u nas někere zařyzeni, u kerych se jeden mysli, že mu pomožu z potiži, ale ony mu spiše pomožu na druhi svět (v tymtu oboru je proslaveny haviřovski špital…)Ale něvěšejtě hlavu, bo su aji lepši zařyzeni, než to v Haviřově, třeba taki špital v Třyncu na Podlesi je špička. A snaď ešče dluho budě (pokuď jeden… – ne, nebudu sem tahat polityku)!

 • Lidka

  Gorole, plně s tebou souhlasím,v těchto dnech chodím na návštěvy do tohoto zařízení a je to přesně tak, jak píšeš. My ovšem na rozdíl od vás chodíme za babičkou a ta není zarostlá, takže nám odpadá to holení. Jinak jedna velká katastrofa…

 • Edisko z Těšina

  Lidko, ten e-mail je utajeny, ……ale jak na něho klikněš, tuž mi ta zprava dojdě na moju adresu (aji dyž tam je napisane „hidden“ – schovany). Krom teho to idě přes dvě adresy, bo na tej prvni mam naštelovane přeposylani na svoju hlavňu…Tuž tak asy.

 • Jája

  Gorole,protože i já teď chodím na návštěvy do těchto zařízení, vím, o čem je řeč. Takže vám při výběru přeji šťastnou ruku. Ale ono je to stejně všecko hlavně o lidech.

 • Jája

  Edo,promiň, psal jsi sice Lídě, ale mě to pobavilo. Člověče, to je skoro jako pohádka o kohoutkovi a slepičce :-). Občas zalituji, že jsem jen nejobyčejnější uživatel. Taky bych chtěla umět takovýhle věci.

 • šemik

  Edisko,ty jsi kus kujóna. V tvém případě mi to přijde jako docela dobrá legrace, vždyť o nikom (s 1 výjimkou) se tu nedá sehnat tolik osobních informací od emailové adresy přes domovskou adresu a telefonní číslo až po to, kolik jsi poslal v červenci na Fond ohrožených dětí :-)))

 • Jája

  Šemiku,máš můj obdiv, že jsi tohle všechno tady vyčetl a Eda za to, že přispívá na charitu :-)

 • Gorol

  KamaradumTata je stary /95 rokuv/,tak ma pravo na odchod,ale taki zme mu nigdy něpřali.Bo zme se přali aby vydechnul posledni dech u svojeho milovaneho sportu tenysu,kerak nam vykladal jak něma rad Hingisku a my zme nikdy něpochopili čemu ju něma rad a jak zme se bali jak Hingiska vyhrala,bo byl něspokojeny ale bylo to tak ale potem se na štěsti zamiloval do něpochopitělneho sportu,kerak kdosyk hodi na led tu divnu věc a dva ini čisti tu cestu před tym dyskem,ale to nam něvadilo bo tam něbyla Hingiska a odchazal spať bez prašku na spani.Ale to pišu bo mam taki jakysik maly domacy smutek a bo stě moji anonymni kamaradi tak to možu napsať.Bo moji něanonymni kamaradi maju stejne problemy a radši o tym němluvime,bo mluviť o nezměnitělnym něma smyslu.Tak se omluvam a je to naposled co pišu o slzach co něsu ze srandy.

 • Neva

  GoroleNěomluvej se, bo – tohle je jedno z nejkrásnějších „kamaradskych“ vyznání, jaké jsem v poslední době zažila. A že ho umíš napsat vtipně i ve smutku, tak ani není znát, jaké ty slzy jsou, či smutne, či vesele…docela si umím představit charismatického starce, jak znaleckým pohledem pozoruje take Hingisky nebo hrdě a vzpřímeně stojí na ledě a čeká, až mu vypucujou dráhu pro ten kulatý nesmysl…

 • Jája

  Gorole,taky chci říct, neomlouvej se a Nevě díky. Takhle hezky bych to neuměla napsat, i když bych chtěla. Já už jsem si tohle totiž prožila před léty….

 • ostrafuck

  KamošoviAji sem se posmjal, jak tě tu nědavno mišin vyškolil, ale včil enem tiše mručim. Z takich krasosmutnych historek sem dycki cely dojmuty. Co bylo, je pryč … Šak viš, že je to pro nas všeckich. A i ta smrť je poznani. Ale …

 • Anna

  Gorole,opravdu jsi to napsal moc hezky. A i kdyz jsme jen anonymni kamaradi, myslime na vas.

 • Edisko z Těšina

  V červencu teho moc něbylo, …… bo něsu enem Klokanki, ale aji inši potřebni, no. Temu se mi tež podobalo, že včera vybirali Čadici v tym dvojim pojizdnym kiněmatografě misto vlezneho rovno přyspěvek na jakusyk onkologiu, či co.Promitali Skřytka – to je česki film, v kerem se němluvi a su tam enem zvuki, prdy a pšuky a tak podobně. Platno bylo na ižni straně rynka a za nim byly rosvicene okna těšinskych měščanostu. Nejvic mi přyšlo ku zasmjaťu, dyž v tym filmě Polivkova rodina večer sedla večer ku kisni a čuměli na jakusyk cypovinu. Na lajntuchu byl potem zaběr na sidlišče, jak všecke okna stejnako blikaju podle televize. No – a v tych oknach na naměsti to bylo nemlich to same, co na tym lajntuchu – skorem cela jižni strana naměsťa za tym platnem, co měla puščenu kisňu, kukala na stejny program, bo šecky okna blikaly stejnako.A bo kvuli promitaňu něchali zhasnuť lampy na celym naměsťu, tuž v tej tmě ta televizni dyskoteka vyhližala skorem ešče lepši, než v tym filmu.A potem že pry zme každy inši. Guvno, bo zgruntu zme asy šecy stejni, no ni? Checht… :-)))

 • šemik

  Bylo to sice nadepsano "edisonovi," ale jsem zvedavy jak stara drbnatoz sem na to kliknul a nevim jak vam, ale mne se ten svycarsky odkaz neotvira (kura, kdo je tu ze svycar?)

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, to su jacysyk jehovi……možna maju o mě zajem, či ja vim?Bo ani něvim, co ma značit třeba totu: Jewish Orthodox SinglesTuž to su jehovi, no ni?:)))

 • šemik

  Edisko,to su zidi a je to seznamka. Esli chces ortodoxni zidovku, toz tam ju najdes :-))

 • Edisko z Těšina

  Muhehehe!!!Ja zastavam nazor: dyž jabko, tak rajske, dyž robu, tak z Prajzke!!!(:-D)))

 • Neva

  Edisko…Či Ty sy z Prajzke?

 • Edisko z Těšina

  Sem z Těšina a nesu z Prajzke, ale dyž jabko…

 • mišin

  tak to ja mam pro tatu pochopeni, Goroluma dobry vkus – kudrling se mi tež pozdava, bo je taky noblesni. uplně si dokažu představit, jak chlopy mrskaju těma šutrama ve frakach a roby ve večernich robach.kež ty slzy nejsou přiliš hořke.

 • Neva

  Edisko…Ale nesu ty baby z Prajzke trochu spořyve? To bys možna němoh chodiť za Lukašem tak často, ni?

 • šemik

  Nevo,spořyva baba je muj sen. Zatim sem takovou eště neviděl :-)) Edisko, esli tam takovy jsou, tak mi jednu zamluv. Když nic inyho, aspoň si ju vyfotim, páč to by byla rarita.

 • mišin

  maly mišin, Nevo? :o)))ja nějšem piďičuověk. kdybych měla relaxkule, tak si je upustim smichy na palec. přičitam to te tvoji zelene ;o)

 • mišin

  no jo, to sem si mohla mysletsvět je nespravedlivy, že mistře O. – dva se perou a třeti se směje, fajně v tepličku za komputerem a ne a ne třisknout do klavesnice. však co, ja sem přejici – smich prodlužuje život. ale i na tebe raz dojde řada a někdo jiny se bude pochechtavat pod fusy…

 • Edisko z Těšina

  Kurnik, šemiku, pěkně sy to obratil, muhehehe!!!Šporobliva roba je fakt raryta. Kajsyk sem sem slyšel, či sem se dočet, že manželka přectavuje nejdrahši druh sexu, checht…Ale něchcu se dotknuť šikovnych robek a fajnych mam od rodin, asy je to enem taky chlapski kaprys… :-D)))

 • šemik

  Edisko,šak to je jasná věc, že chozeni do burdelu je lacnější než manželství. Taky je to lacnější než s babou „chodit.“ Nemusiš platit večeře, dárky, kraviny a blbostě. Zaplatiš jednou a na ruku a viš hned co za to. Akurat že já osel si to dycky uvědomim pozdě. No a chodit do burdelu, když už přeplácim inde by byla eště věči hovadina. Tož to enom takovy maly vysvětleni, proč je burdel pro mně tabu.

 • Ivul - bacha bez mezery po I!:-)

  všecimtuš, bavim se tu, jak maly Jarda:-) diky decka, mam vas rada, bo jak tu nejaka devucha dřystla, je tu fajne..

 • tony

  To[272]šemiku pleteš si pojmybordel je systém, sexuální servis na ekonomické bázi je nevěstinec.Nemá to sice nic společného s nevěstou, ale přijde to stejně draho jako veselka.

 • šemik

  No a včil v tym mám burdel.

 • Neva

  Chvilu tu nesem a už je tu burdel, tuž včil sem z teho ja v pomykově. Mišin, já to myslela dobře i s tou zelenou, vždyť ta rozjasňuje tvář, nebo že bych byla tak bleda…A ja sem celkem spořyva, tak to zabira při namluvach? Tak to valim do fotografa…

 • Neva

  OstravakuUž tu něco napiš, protože vždycky, když načtu stránku a vidím nadpis „Maďarka je spatki“, tak si vzpomenu na moji maďarskou babičku, jestli pro ni mám jít naproti na nádraží. Ale chuděrka už dávno pojídá své výborné čabajky, které nám vozila, tam kdesi i s maminkou nahoře.

 • tony

  není problém vysvětlímve firmě se prováděla reorganisace.Zástupce poradenské firmy vysvětloval co a jak, došlo na dotazy a vstala uklízečka. Moje máma měla bordel malej ne tak velkej jako vy tady, ale když se přestaly hejbat kšefty, nikdy nestěhovala postele, ale vymněnila kurvy.

 • šemik

  MaďarkaMně se zase vybavuje jedna Maďarka, co se jmenovala Alice a byla to dost fešná ženská. Krom toho byla příjemná a společenská, ale měla jednu velkou vadu – vzala si vcelku přihlouplýho chlapíka. Ten měl oproti ní jednu velkou výhodu – měl americký pas. Neměl mě moc rád. Čertví proč.

 • ostrafuck

  Mišine,a něbudě to spiš tym, že vim, že ti něni třa, aby ti za dupou furt kdosyk stal? Ty něznaš svoju cenu?

 • Edisko z Těšina

  Tony – zabodoval sy!!! Checheche :-D)))

 • Gorol

  271 a 280Tuš mam taku nejasnu předtuchu,že by tu cosyk pěkneho mohlo vykvesť mezy tyma čislama.To mě uš tak napadlo jak sem se motal v tych štverečkach.Kdo se prvni odvaži napsať mejladresu něbo mam dodat svoju jako mezyadresu?

 • Neva

  No, tež sem zvědava jak se to tu vypokračuje, kdo bude ten třeti se smat, když se ti dva škadluju…cha, cha, cha…zas trochu vzrůša?

 • Edisko z Těšina

  Tuž sem pravě zistil, ……že sem v dosahu edy-ge, či eč, či jakse tymu spravně po anglicku mluvi.A bo mě smoli to pomale přypojeni, zkusym to edy-ge, enem se pry budu muset kupit novy model, či co… Chmmm – zasek ze štyry tisyce v dupě, něch to šlak…

 • lucinka

  pro278plně souhlasím s Ediskem,fakt super :-)

 • Neva

  Edisko…A nejsi v dosahu „heeeč“

 • Edisko z Těšina

  Nevu, tuž přyšla mi ezemeska, ……že sem v dosahu eč.Ale na druhej straně v dosahu němam mentalně ani finančně ty štyry litry…

 • Edisko z Těšina

  Nevo, tuž přyšla mi ezemeska, ……že sem v dosahu eč.Ale na druhej straně v dosahu němam mentalně ani finančně ty štyry litry…

 • Gorol

  NevěNeměl byť na koncu otaznik?

 • šemik

  Tož to už je moc i na koňaKdesi hluboko dřímala naděje, že ostravak s Ugrofinkou (co mi připomíná tu fešnou Alici, co má navíc trapně výročí svatby na Valentyna) eště neodjeli čimž pádem se tu dnes poránu objeví nový dřyst, ale včil definitivně pohasla a zaříná být nabíledni, že po návratu Ugrofinky budem eště čekat na návrat Jugošů.

 • Neva

  GoroleJasně, moh tam byt otaznik, ale Edisko je chytry synek, on se to dovtipil i bez něho. Stejnak nema štyry litry, tak včil už je to jedno. Ale je třa vsadit na tych par milionu, ni, a kdo vyhraje, ten mu ich pošle, co?

 • gargamelka

  Pro [250] Šemíku, Šemíku. Edisko je možná kujón, ale ty nejsi ani kujón, ale blbec, čí spíše fakt jen hloupý kůň!Jestli se někde nechá zjistit tolik osobních údajů, upozornils jej nejdřív alespoň e-mailem, jaká nebezpečí na internetu hrozí – konkrétně jemu? A i kdyby ano a Edisko by se chovalo furt stejně nezodpovědně, tak na tvém místě držím zobák – v tvém případě tu tvou koňskou tlamu.Připadáš mi jako pavlačová drbna. Z tvé strany je tvů kid stejně inteligentní a vskutku velmi vtipný. Vtipný asi jako kdybych byla lékařkou na kožním, ty můj pacoš a já se ti v čekárně veřejně vysmála, že máš tripla a nechceš si ho léčit… A ještě k tomu chodíš přispívat té slečně z bordelu na její opuštěné děti. Netušila jsem, že ti to tak moc nepálí. Originál Šemíka se v někde Neumětelích musí nespokojeně vrtět a obracet ve své mohyle!

 • stanik

  pište, pištebo jak nebude 300 dřistu tak nebude nový kid

 • pina

  áách jo, furt nic????? bohajeho, že by umělecké okno?? výpadek?? anebo…neumřel??))))))))

 • šemik

  gargamelko z nejinteligentnějších,konkrétně Ediskovy údaje tady byly zveřejněny, což Edisko ví. No k tvému stylu – holt každý máme nějaké problémy, ty si je „léčíš“ takhle…Připomínáš mi tak trochu našeho „prvního dělnického prezidenta.“

 • gargamelka

  Šemíku – ráda bych věděla kde co konkrétně Edisko o sobě zveřejnil.Třeba uveď jen ty dva kidy – ten, v němž se chlubil, kolik přispěl na FOD a další jeho kid, z kterého jsi ty vyčetl jeho telefonní číslo? V kterém jeho kidu jsi to našel? Můžeš mě navigovat?Ovšem pokud takové kidy neexistují (a tím sem si jista, protože je čtu denně a kolečko na myši má klid, protože nejsem netrpělivá), pak – než bys měl tu měl vyřehtávat své šmírácké návody – se raději fakt pořádně svým kopytem chytni za svou koňskou tlamu…

 • šemik

  ad 296Možná jen málo souložíš a pak takhle vyvádíš.

 • Gargamelce.Pro potěšení jedné dřístalky (fuj to je slovo) jsem ji chtěla poslat zdejší pralinky. K tomu byla ale zapotřebí adressa…, proto jsem uvedla můj majl, by mi dotyčná mohla oznámit svoji, a to ne pres ostravaka.Výhoda neobvyklých jmen spočívá ve snadném nalezení mezi miliardami jiných. (Rozebírat to zde nebudu). Žijeme v Evropě, jisté zvyky nám usnadňují komunikaci. A není zvykem ji zneužívat. Nejen to, v Holandsku není zvykem mít záclony, čumilů do oken není!Za ta leta, co komunikuji přes Net se mi stalo jen jednou, že mi někdo vitězoslavně oznámil, že zná moji adresse. Tím „někdo“ byl Šemík.Velký kumšt to nebyl, vyhledávače jsou velmi efektivní. Při troše umu se dá zjistit i číslo NATURE ve kterém jsem publikovala. Halt, divná zem, s divnými zvyky. A daleko horšími následky. Jak dokazuje smutné povzdychnutí Gorola nad osudem jeho tchána.Nebudu se zde víc rozepisovat. Jen malá poznámka na konec. Slíbené pralinky nedošly. Ukradené poštou – neboť nezaslány /jak pošta vyžaduje/ doporučeně.

 • gargamelka

  O.K. – takže jsem trefila hřebík na hlavičku – argumenty nemáš.Tím se vše vysvětluje – jak by řekl Columbo… Příště než vyřveš o někom něco a nevíš, jestli o to stojí (byť je to ušlechtilá věc jako pomoc opuštěných dětem) raději třikrát – v tvém případě spíš desetkrát – zapřemýšlej!

 • kaňka

  300?Jsem třístá?

 • gargamelka

  [298] – DanijeliTakže spíše než označení „šemik“ sedí více výraz „šmírák“…Dík za pomoc. Nashle.

 • Jája

  TřistaKdo to tady sliboval, že když bude třista bude nový kid?

 • Jája

  Opravanový dřyst.

 • Lidka

  Šemíčku-koníčku,já nechápu, jak to děláš, že ty baby po tobě tak jedou :))) Že by něco bylo ve vzduchu?

 • kaňka

  A já se tak těšila,že ta poslední mírně nevrlá konverzace bude ukončena vtipným povídáním od Ostravaka. Asi nemá kolečko na hryzoňovi a nedojel až k našemu přání ( teda ke Stanikově kidu), protože je dost dole. Dneska už mě nic netěší :-(

 • šemik

  Lidko, jedou po mně jako blázen :-)

 • pina

  néééni tu néééni, co by mě těšilo…:-)

 • šemik

  EdiskoviNu, brachu, esli si ty myslíš, že sem ti svojim výše kritizovanym kidem ublížil (byť potencálně), tož si rvu vlasy, kaju se a skuhrám o odpuštění. Po tom, co tady kdysi kdosi zveřejnil o tobě jakýsi odkaz jsem si nemyslel, že vyžvanim nějaky státni tajemstvi. Mea culpa, mea culpa, mea culpa.Dialog Danijely s Danijelou už komentovat nebudu, nálepku voyera mám od včil stejnak už na věčny časy a nikdy jinak.

 • Pierre

  Enem čumim, jak se nam tu přyostřylo, už to pomaly vypada jak fodbalovy nebo politycky blog :( Ta poklesla kultura vyprovokovala ku komentařu aji Danijelu kera zasek stanula z mrtvych…

 • Neva

  Spojení Danijely (ale dluho ji to nevydrželo, co?) a gargamelky, inu, těšme se, toť vražedná mise…Šemiku, drž se.A o Ediskovi se psalo v předešlých kidech, i já to viděla a četla…i když teda hryzoněm točim statečně. A jak se posílají pralinky přes mejl, tak u toho bych teda chtěla byt…

 • šemik

  Nevo diky, asy tě myluju :-)))Lidko, neřikal jsem to? Jako blázen…

 • NevePo majlu se posilala jen adressa, na kterou mely (ale nikdy nedosly )- dik ostavske poste, poslat pralinky. Hledate – li nekde pokleslou kulturu, tak si prectete zoufani Gorola. A Ediskovu poznamku k veci.Moje domnenka, ze lze formulovat text tak, aby byl jednoznacny se ukazuje na prikladu Nevy, jako licha.

 • gargamelka

  Nevo, copak jsi o Ediskovi četkla v předešlých kidech?Četla jsi, jak se vychloubá, kolik dal na FOD, nebo dal sem svůj telefon?Vůbec nejde o Ediska, ale o to, že kobyla, která se tu vydává za koně, tu řehtá, jak není chytrá, protože ona ví, jak si tyhle věci zjistit a naznačuje jak. A to se ve slušné společnosti nedělá. I když jsme tu v podstatě všichni anonymně. Pokud je Edisko hloupé a vykecá si svoje údaje – prosím, je to jeho věc. Ale ne kobyly, či koňa, či co je to za vola, ať už umi hackovat, nebo jen sprostě šmírovat…

 • Neva

  DanijeloNezoufej, není zas tak zle, i když mi teda někdy připadáš velmi zoufale, jak se vehementně snažíš dokázat všem a vždy cokoli a kdykoli. Ber život trochu s nadhledem, vždyť tu nikdo nikomu nechce ubližovat a plivat jedovaté sliny. Za pralinky se Ti omlouvám. Ty se vážně mejlem neposílaj. A abych nepřekrucovala, jak mám chápat Tvůj výrok o pokleslé kultuře, to jako že dřysty Gorola a Ediska jsou pokleslé?

 • Neva

  gargamelko…máš vskutku vytříbený slovník a dobré mravy jsou Ti nade vše. Když tak trpělivě čteš vše, tak čti pořádně. Nepsala jsem, že se Edisko vychloubá…a dál to nemíním taky komentovat, neb škoda mých dalších slov.

 • NevěviciOmyl, Gorol si tu postesk na stavem v českých domovech důchodců. Já být na jeho místě, tak bych asi dovlékla do toho ústavu nevyššího pantátu. A Edisko to upřesnil, ne všechna zařízení jsou tak mizerná, jako je místo pobytu Gorolova tchána.Stín SSSR sahá daleko…

 • Jája

  Gargamelko,pokud to nevadí Edovi ( a zdá se, že nevadí), tak co tady řešíme.

 • Gorol

  1.pad:kdo co..Kura je tu…a ešče něsem pryč a uš tu mame spatki našeho domacyho ptaka Kuru Fenixa keremu se dluho v popelu nělibilo.Něřykal sem že svoje dobrovolne vyhnanstvi něvydrži del neš 3 dni?Pokud byla vubec pryč bo o Koňovi Š. mam od začatku jeho exystence před měsycem teš take divne představy.Něrozumim temu,čemu a o čim padaju ty divne naraški,teš něpotřebuju kuřy zneuživani mojeho popisu zařyzeni pro ležicy starce a stařenki v Česku.Teš nechapu čemu poslala Kura 2x ten svuj www,do kereho sem se proti svym zvyklosťam trošku začetnul a žasnul sem,co nam to předklada.Paranoja ze schizofreniju pod jednu střechu je něbezpečna kombinace.Kuň Š. s kuru D. v jedne hlavě to same.

 • Gorol

  Kury http://www.je tu po 3.A bo němam moc času na podrobnějši analyzu,něcham to na koňa ať to prostuduje.Rad se to ale ešče něska přečitam.

 • stanik

  to 300spletl sem se

 • Jája

  Gorole,myslíš, že to kůň pro tebe udělá a i já si to pak budu moci přečíst? Tež nemam čas ( a navíc neumím cizí jazyky). Ale jsem hrozně zvědavá.

 • Jája

  Staniku,já jsem si všimla. Ale člověk je tvor omylný :-)

 • kochatko

  no tuž,ale se to tu řne jak pantata gizda paskempo tolika tydnach letargije koněčně troche zofta :-)

 • Neva

  Tak sem se teš začuměla na to www od Danijely a to teda čumim. Takže, aha, to je jako přyměr jak vypada poklesla kultura?Tuž Gorole a Šemiku, přeložtě mi tež ty capiny, ež sem v obraze.

 • Gorol

  JajeTuš to je krasna otaska,dikec za ňu.Bo Kuň Š.tu podrobnu analyzu určitě zrobi a zveřejni / za par dni to skontroluju / bo jak je opravdovy Šemik,tak ma krasnu přyležitosť to dokazať.A ta analyza pro kuru / bo tym ten jeji web začina / budě kruta. Ni krůta ale krutá.

 • Když ptáčka lapají…Nu – tušilajsem, že Gorol, mocný i jiného jazyka než toho samospasitelného se nalapá. Pro jazyka německého neznalé, jde reklamu na novou knížku o : Cenné sbírce zmizelých zvířat.Uvedu zde jen jeden druh: Křeček severský lat. morbidus. Popis: Křeček severský nemiloval ranní vstávání. Jeho předchůdci pochází převážně z podmořských končin, ale později si oblíbil i pobyt pod vodou. Jeho mládí i dospělost tráví na souši. Tato perioda trvá mezi 2 až 39 roky. Rád se pohybuje a je exaltovaný. NOvě vydaná kniha obsahuje také kresby zániku jeho levé stehenní kosti, jelikož se velmi rád pohybuje. Patří mezi nepodpadkové kopytníky. K známým výskytištím náleží mimo jiné německá varianta Superstaru. Vymřel asi po nátlaku veřejnosti. K dalším objeveným a vyhynulým zvířatům patři užovka mrazová – až třicetkrát pro den měnící kůži. Párový potník je také zcela vyhynulé zvíře. Také řetězový lišejník se dá zařadit do této kategorie …ISBN 978-3-905707-07-613,90 Euro.A teď běsni Gorole!

 • Gorol

  Ni,tuty dupereleparoveho potnika na řetězovym lišejniku mě němožu rozběsniť.Co mě može rozběsniť v pozytyvnim slova smyslu a vědecke vašni je Blboun vltavski alijas Piscis Moldavicus ineptus Dařbujani,ale ten nema nic společneho s tvojima rudymentama z CCCP.

 • Gorol

  Pozor všeci!!!!Ani sem se něvšim že Kuň Š. jaksyk zmizel.A před tym čekal na každu přyležitosť k odpovědi.Že by Kura neměla eněrgiju na dva schizofrenyki?????Šemíku,příteli,amice,ozvi se…

 • V Brně bylo kdysi náměstí Rudy Lažanského.Spojuješ to rudy-menthami z CCCCCP. A trochu se mýlíš. Malý ineptus Napoleon /=kulaté kruhy!/ kandiduje za Ústí.

 • Lidka

  Šemíčku-koníčku,a co já? :))Vrať se!

 • Není ten Gorol nakonecHRSOCPR? Pro neznalé: hrdina socialistické práce.Pak bych musela oslovovat : „Pane hrdino…“. Český velvyslanec ve Švycarsku má také titul CSc. Který při každé příležitosti používá… Ach Gorolo, do čeho to pambudušudal…

 • šemik

  Lidko,co ty?

 • Gorol

  Lidce a te mammalijeNejdřyv sem myslel,že je to kura čili aves a teď se myslim že je to krava čili mammalia pro kuřyvědkině ,bo take mammmaliny uš sem dluho něčital.Akorat sem zvědavy kaj zmizel ten Kuň šemik / pro Lidku …bo pravda budě bolestiva /Lidko,Lidko, zapomeň na šemika ,bo sy asy ten typek,co se da nachitať na každeho pěkně mluvicyho cypa.Z velkim C.A ta cypka ze mně GOROLA robi cosyk divneho s plno souhlasek a co na to možu řeknuť nic ineho neš že doufam že v te jeji gubernyji najdě kohosyk kdo ju oholi tak jak ja idu zytra oholiť mojeho druheho tatu.

 • Jája

  Gorole,ineptus Dařbujani i u mne vyvolává různé reakce :-))

 • Jana1

  Tak nevím,jestli ta Daniela je opravdu tak blbá,nebo to jenom tak hraje.Takové bláboly, to se jenom tak nevidí. Je mi záhadou, proč se svou „inteligencí“ navštěvuje zrovna tyto stránky.

 • Gorol

  Danijela/Kura/Šemíknení blbá ale nemocná,trošku úchylná.Proč si vybrala ostravákové kidaly,je pro mně záhadou.Třeba nám to někdy objasní.Proč ne hned..Danielo?

 • Anonym

  Gorole,zkusím si tvou radu nechat projít hlavou, dnes je tady toho nějak moc. Nevím, jestli jsem naivní-blbá (ta, co se da nachitať na každeho pěkně mluviciho Cypa), ale jeho-šemikovy „fotbalové názory“ mi nevadily. A Danijela alias Kura a já nevím kdo ještě,… mám přece kolečko na hryzoňovi a točím a točím. Oni si ti, co nás sem chodí napadat, urážet apod. musí uvědomit, že takto si naši přízeň nezískají. Ani já nejsem tak naivní, abych si myslela, že jsou ze mě všichni posr…Kde jsou ty časy, kdy jsme v parných letních dnech skládali básničky, semleli všechno možné a bylo nám fajn. Těšili jsme se ze života. Doufám, že zase bude dobře. Pozdravuj bobulu :))

 • šemik

  Gorole,dej si štamprlu, zapal faju a přečti si nějakou srandovni knišku. Danijela tě dycky nasere, že pak ti z teho rudne před očami a jak k temu pak přinde takový kuň jak su já?Kura, nevim, kerá to psala v 20:07:57, ale jede po mně jako blázen :-DLidi, mějte rozum, dyť se sem chodime všichni zasmát a esi si řikáme Gorol nebo Danijela nebo blbý kuň, co na tom záleží? Prostě každý ať si čte kidy toho, kdo mu nevadí a ostatní fakt neni povinná četba, tak když už se nemáme všichni zrovna rádi, aspoň se tolerujme. Ten cyp chacharský, co nám tu piše ty srandy, na kery sem chodime nás toleruje všecky, tož si z něho vezmime přiklad.

 • SemikoviKonecne rozumny nazor. Na rozdil od „pana“ Gorola…

 • lucinka

  ad339krásná řeč,klaním se,líp bych to asik neřekla!pokud si to každý vezme k srdci,bude tu fajn…jaké IQ má kůň,když vymyslí tak krásnou řeč?a ta štamprla není špatný nápad,páč v chlastu je pravda-nejen teda ve víně,tož se idu též posilnit…:-)

 • mišin

  co ja vim, co ty viš, Ostrafuckucenu zatim neznam, bo sem se maminy ještě neptala za kolik mě v tom vyprodeji tehda dostala a jestli to vubec byla vyhodna koupě či sem zadarmo draha.maš recht, chuvu za prdeli nepotřebuju. ale pevnymi pažemi bych se nechala podepřit.

 • Gorol

  zavorce 338Vypada to na Lidu,ale neni to Lida,sy myslim.A esli JE to Lida,tak se nic nedějě,bo se z teho rychle vspamatuje,se myslim.A esli je to Daniela a to se myslim,že je,tak nam enem napiš,čemu to robiš?V parnych letnich dňach zme skladali basnički…,bylo nam fajň a těšili zme se z života.Ale to zme se těšili uš před tym,na to zme něpotřebovali Ostravaka.Psali zme basnički ….A potem přyšel Kuň a byl konec.Ale ze života se těšime eště furt stejně moc nebo stejně malo bo Ostravak a jeho kidali neměni nic na našim životě bo to by bylo špatne kdybyzme byli zavisli na takich pofidernich elementach jak je jeden dřyst a par kidu.A dobře bude zas aji bez Ostravaka,bo ten raz skonči / s nama kidalama / ale naš život pujdě dal bo čemu by nešel?Tak teď mě zajima enem jedno,a to je ,čemu ses vybrala ostravakove kidaly??????A Bobula vas tak jak tak všecki zdravi a děkuje za ty pěkne kidy,ale němože nic napsať bo nam moc něrozumi i když se snaži ze všeckich syl.Ja,ostravština,to něni enem tak jakasy sranda.

 • Gorol

  neš sem to napsalnapsal tam Kuň 339 svuj trachtat,tuš sem s teho zas cely tumpachovy.Kdo je Kuň a kdo neni Kuň?Na štěsti idu zytra holiť teho dědu tak na vas na par dni němusym mysleť.Ale na ten koňski rozbor teho www se počkam.

 • Gorol

  No Ostrafukujak čitam tu 342,tak mam taki fajny teply pocyt kolem podpukkove krajiny.Maš to teš?Co teď?No ta imejl adresa,ni?A dal se uvidi.

 • tony

  To[331] Aje doopravdy cigán? Není náhodou plešatej? To by mohla být skinovská provokace – CSc – celkom spokojený cikán – hnědočech ve vunkci velvyslance? Jak je to potom s tou diskriminací rasových menšin

 • Gorol

  346 Ta úlevaže rasismus kvete i v pozdním létě.Těch 346 jsme tu potřebovali víc a víc.Ti nám tu opravdu chyběli.

 • tony

  To [341] Lucinko nenech se balamutitto pragocentristi zamaskovali známý citát : „pij holčičko budeš povolnější“ latinským „In vino veritas“ ovšem jeho doslovný překlad zní: „Keď pijem víno verím i TASSu.“

 • Mattoni

  348 Tak co Ulenšpíglemáš ještě něco v zásobě,čím bys obohatil naši kidárnu?

 • Neva

  tonyNo fakt to tu trochu rozproudi jiným směrem, bo co tu se robi, z toho jsem v šoku, jen tu chvíli člověk není a tolik marasu. Snad už naposledy si ale rýpnu do D. Mám pocit, že se chodí trapně předvádět a vyvyšovat sem, bo jinde by ju už dávno vyprali. Nebo se jinde už asi nechytá. Je vidět, že je tu hodně slušno. Přeji všem dobrou noc. A Danijele zvlášť, navždy…

 • Edisko z Těšina

  Tuž, dobre, dobre! Gargamelce dikes – asy sem měl ze sebe robiť vice tajemny hrad v Karpatach……bo bych Šemikovi aspoň nedal šancu chvalit mě tu za muj přyspěvek na Klokanki (o to sem fakt něstal a aji mi to něbylo moc přyjemne). A co už tam tuž Šemiku, dobre – tež dikes. Co už s tym narobim, že sem mamlas něopatrny. Nakoněc sy byl zjebany ty!Jak pravil pan Karlik H. Borovski, podle mě nejbystřejši česki velikan: Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit. (syce to auzgerechnet na ten tvuj přypad něpasuje, ale pekně se to rymuje, no ni? :)A ostatnim tež dikes, bo jak ste mě tu přepirali, tuž aspoň vim, že ešče žiju a ešče sem nescypnul, checht…Do rana mi možna zecvakně, o co tu idě (co ja vim, bo nejsu KHB).Co dyž se tu jakysyk polityk chodi služebně pocvičit, jak rozesyrat svoje kolegi a ešče ku temu přy jednym nasyrat slušnych lidi (tež ze cvičnych duvodu, jak inači), chmm???Aji dyž mě přešel šmak cosyk veselejšiho přykidnut, ešče bych rad ocenil kid [348] tony: In vino veryTASS. Ale nakoněc stejnak kidnu aspoň jedno pozytyvum, bo rano sem byl na hřybki a zparu sem ich našel! Tuž to potěši, ni?Ale na druhej straně – hneda odpoledňa tragedyja na obzoru, bo sem rozvažel kamošovi svadebni kolače (přytem byly moc fajne, od Bajuša z Bystřyce!)Tuž tak asy ten nešni den – tajako na tym dnešnim ostravakovym kidališču – chvilu smich a chvilu slzy…Včil budu už enem čekat na ostravakuv navrat z Chorvacka. To nam už potem šeckym hneda zabude veselši! ;-)))Gutnšláft!Xrrr… ZZZ… zzz… zz…

 • Neva

  Edisko…A já myslela, že jsi u Lukaša, až mi málem slina tekla na blonďaka, ale ja se naňho zajdu zytra. A hřybky upřymně zavidim. Bo na ty si nezajdu.

 • tony

  To[350]Nevo neboj se jeduprospívá zdraví, z nevzledného herynka dělá delikatesu za kterou japonci platí herentní sumy a jako tuzér dají někdy život. Konští handlíří dávali koňům arsenik aby měli krásnou srt. Nakonec i sůl je v podstatě svistvo, ale polívka Ti bez ní nechutná.Takže nech D. žít bez ní by tady asi to bylo neslané.Přát ženské, která jde spát do jiné postýlky dobrou noc je asi trochu perverze, ale nešť.

 • šemik

  Tak mi to tu připomněloněkdejší články v Rudém právu, konkrétně „Kdo je Václav Havel“ a „Kdo seje vítr.“ :-DA už mlčim nebo eště zas někeryho/někerou naseru.

 • mama

  :))))))……ctu to sice se zpozdenim,ale o to jsem se vice nasmal,zase se mi zlepsila nalada,moc fajne ctenicko.

 • Hňupinek

  SuperSuper seky,dluho semse tak nenachlamal.

 • Chrochty

  Monstrózně monstrózníTak už jsem se dlouho nepobavila.Fakt mazec. :o)

 • hurvínku

  alfahoj čau

 • hurvínku

  AHOJ KONEC

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>