Přectartovni horečka

Blanka je celkem praktycka roba. Měla najitu cestovku, cylove misto, aji termin, měla pozyšťovane počasy, jak tam budě, až tam buděme a ja sem dostal za ukol enem nakupiť paru bebechu. Pry paru – byly teho dvě aštverki. Hustě popsane. Pismem velikosti rosypane ryže. Eště štěsti, že jezdila po tych obchodach se mnu. I když vlasně – kdybych jezdil sam, nakupim v prvni kramě – tak sme projezdili celu Ostravu.

Tuž povim vam, chtěť kupovať bebechi k vodě na koňcu srpna, to je ale hlupy napad. Jak pravila jedna šoproba „Ste se zbáznil né? Téď v srpnú schánět plavký?“. Tuž čemu ni? Co je na tym tak divneho? Kdyby bylo po mojim, jedu ve svojich. Akurat že sem se asy v nich neměl ukazovať Blance, bo chvilu po tym letěly do popelaku. Pry vzadku jakesyk vetche. Tuž jak vetche? Šak sem s nimi stravil nejlepši roki na Žermanicach a Hlučině, no ni?

Blanka byla z vyběru plavek pro sebe zněchucena jak Brežněv v jogurtarně, bo pry už byly přebrane. Mi se libily take ty šňurkové, tajak tkanički z kolobut, ale dočkal sem se enem vyhružně zdvihnuteho oboča. Tuž šlak to tref. A dalši obchod. A dalši. A dalši…

Pro sebe sem se kupil nafukovacy madračku, co vypadala jak křeslo, bo sem němoh odolať. Dokoňca měla aji misto na jakusyk flašku, tuž se do teho vlezu, bechnu se tam pivo a z vody budu očumovať ludi, jak se uča plavať a roby jak im vlny beru vrch plavek. A přy tym aji budu dodržovať pitny režim, tuž fajne. Krom teho a plavek to byl cely muj nakup na dovolenu.

Blanka nakupila opalovacy kremy, poopalovacy kremy, balzamy na spalenu kožu, jakesyk vody na kožu, kera eště něbyla na slunku, no muj Mlady chemik hadra. Akurat něvim, na co kupila tolik žradla, bo v tym hotelu pry je polopenzyja. Tuž ale kdovi, esli to něznamena, že tam budě pul hotela penzystu. Drať se do mořa přes berle, to by mě šlak trefil.

Tuž ludě mili, mivajtě se tu fajně. V patek vyražame na okružni izdu po Karadžičovych stopach. A jak mě něspolkně jakisyk ten žralok, či chobotnica, v pulce zařy sem tu jak na Felině.

No comments yet to Přectartovni horečka

 • bukanýr

  prvnííííííííííííííííPřeju hezkou dovolenku. Taky za týden kamsi jedu. Tak se třeba potkáme :-)

 • Čtrnáct dní bez nových dřystů? Neeeee :-( Ale jinak si tu dovolenou užijte :)

 • kaufman

  treti … :))

 • šemik

  Kdo si počká, ten se dočká:-)

 • šemik

  Vic než dnešni ostravakuv kydmě pobavila ta reklama pod počitadlem navštěv: „V olomoucké zoo už je třicet makaků“ :-)) Akorát nevim, jestli už tam mají aj toho od ostravakovy ségry, nebo jestli tomu tam těch třicet teprve zahřívá místo.

 • psycho

  plafkinejlepši su trenki…

 • toz s tou aktualizaci je to nejake spatneposledni dobou. Ostravak se spis venuje kontrole hromadek a kariere nez svym ctenarum. hanba mu 😀 a ted dalsich 14 dnu bez novinekto se bude tezko snaset :-/

 • Krleš 3 x

  NENÍ DŮLEŽITÉ ZÚČASTNIT SE, ALE BÝT V ČELE (:=DStal sem do roboty, vypucoval v hubě a ešče sem v prvni desytce. Holt, jak se dařy, tak se dařy.

 • Leňule

  Šťastnou cestu Ostraváku.Užij si to .Sem tam je třeba někam vypadnut :-)

 • Lidka

  Polopenze…půl hotelů penzistů, to je dobré. :)))

 • Jája

  Desátá..to taky není špatné. Tak šťastnou cestu a dovolenou si pořádně užij ! A my se budeme snažit těch 14 dnů přežít :-)

 • Jája

  Tak ne,až jedenáctá …

 • Edisko z Těšina

  Pro [10] Polopenze… Lidko – mame stejnaky fkus, co se tyka duchodcuv a žradla! 😉Jak tak čicu hlašku tej šoproby, tuž podle dyjalektu to ostravaku vyhliža, že stě zjezdili celu republiku a ty plavki stě kupovali v kajsyk v Praglu, ni? Škoda, že se Blance něpodobaly ty kolobutove tkanički, ale možna by změnila nazor, jak by viděla ty heklovane tanga, kere mi tu cely zešly měsic sliboval skoro kompletni zdejši kidacy fraucymor…Ale take madračkove křeslo se budu muset tež pořydit – nejlepši do obyvački ku televizi. Čas od času zaspim a dyž se obudim, tak to byva za dveřami sused, že im kape ze stropu, esli sem ich zasek něvytopil. A v takym křesle mi aspoň něnavlhnu fusekle, dyž už zas budě kvartyr plavat, no ni?(:)))

 • Edisko z Těšina

  Krlešu drajmal, nězavidim ti…Ani tu dobu, v keru stavaš do roboty, ani tu prvňu desytku.Ja dyž už jaku desytku zavidim, tuž to je ta z bilu čepku navrchu, ale tu zavidim enem chvilku, bo se ju v takym přypadě preventyvně objednam tež!Bo sem zgruntu natury přejicy. Inšim, aji sobě :)))

 • Zahradnik

  FajneTuž myslim, že na teho Kradžiča je vypisana odmjena, bo to byl gyzd, tak hezku dovolenu. A tych pět milionu dolcu daš dufam na charytu

 • Lidka

  Edisko-těšiňku,sobě křeslo, susedovi velký parazol a jako bolestné nějakou tu bílou čepku :)))Plná penze, jestli jsem dobře pochopila, je ubytování od 60 let a více???Ty tanga jsou pořád nachystané :)Do roboty vstávám stejně jako Krleš, většinou se musím dlouho přemlouvat :(

 • Ivča

  Nějaké divné….??Tak nad tím trochu uvažuju a nezdá se vám trochu divné, že by Blanka měla tolik volna a dovolené ?? Však někde pracuje ne ??

 • Krleš 3 x

  PRO SYNČISKA EDISKAVěřym Ti, Edisko, synčisko, že mi to nezavidiš, bo se už tež jakysi ten kid zname, choť virtualně. Ale aji ja na Tebe dycki spomenu, jak jedu večer do chalupy, bo to kočyruju okolo Alexandra a furt vyhližam ty kachličky, kaj si se tenkrat smykal Ty. Zhodu okolnosti sem se tam v te době smykal aji ja, ale spiše tam, po te rozmnožovni a ku fotografovi, myslim, že se menoval Preč. A, spomeneš se, co bylo kdysi naprotiva Alexandra, hned přes cestu ?

 • kozlovjan

  Dobro došli

 • heli

  Hezkou dovolenouDíky za fajny článek a pěkně si užij dovolenou.

 • Marie

  carpe diemNechceš to zkrátit ?

 • Krleš 3 x

  JAK POČITAŤ ČAS MEZY DŘYSTAMI, ANEB, JE TŘEBA V TYM ZROBIŤ POŘUNDEK – ÚVOD DO METODIKY A ZÁKLADNÍ POJMYOn nam to Ostravak moc neulehčuje, bo za svojim textem napiše vaše Dřysty, ale jak to rozkliknu, tak tam su enem same naše Kidy. No ne-va-di, ne-va-di !!!, jaksy se v tym zorientujeme. Ale temu navrhuju novu časovu jednotku, aby se nam na Ostravaka dycki dobře čekalo, tak počitame = jeden DŘYST = 100 KIDU(FF). To by tak přibližně odpovidalo. Někery tyden je aji jeden DŘYST = 300 KIDU(FF), ale to enem v přypadě, že se partyja chytne pod kraglem, nebo se da přes pysk, ev. baby hačkuju. Ale, to neni furt. Zme přece enem kulturni partyja a ni jacysi Chujopleti nebo Hotentoti. A znate to dluhe německe slovo – HOTENTOTENTANTEATENTAT ? To zme kdysi brali na gimplu.

 • aadis

  Si to pěkně užij. Hlavně ať vám výjde počas :-)

 • Marian

  To bude 14 dni čekani na Godota.Sem zvědavy, esli kidy překroči tisicovku.

 • hannibal

  Mylý cypeHezky si to užijskoro ti závidím, já už mám dovču v p……….Danečka dáte tomu šampoňákovi s BMW??No tě prskJinak bydlím v jednom velkém městě, jehož obyvatele nemá skoro nikdo rád

 • Misa.35

  Dvoje plavkyJakto, že jsi si nekoupil dvoje – co když bude voda velmi agresivní a ty o ně přijdeš- nebo budete na tobogánu a ty je rozedreš….Jina příjemnou dovču a piš si zápisky aby jsi nám to vše přelumočil…

 • tony

  To[22] a významstejně dlouhého slova HOTENTOTENTITENATENTÁT znáš?

 • Krleš 3 x

  TITENTeď už ano. Akorát nevím, zda se jedná o sexuologii nebo zoologii. Můj mladej si svého času narazil nějakou domorodku a ta jej naučila tento výraz v angličtině cca 50 x, nevěřil jsem svým uším, když to jmenoval. Tedy, pokud nekecal. Jinak děkuju moc, člověk se furt učí a tento výraz si budu patrně dlouho pamatovat.

 • dart

  PufTak preju prijemnou dovolenou a hubertus s sebou, bude hnusne. dart.

 • s

  urovnaný vztah jde ostravakovi k duhu. jeden článek týdně, někdy půl, pecku vysype jednou za měsíc, … jak se zdá, pochopil, že důležitější je prodejnost knížek ze starých věcí. a když toho bude chrlit moc, zbytečně sám sebe zahltí

 • šemik

  TittenKrlešu, o umění :-)

 • Edisko z Těšina

  Krlešu drajmal …… Tuž naproti Alexa byvala zastavka jednadvacytki. A vedle přes taku mistňu komunykacu byl velka kuča a v ni jakysyk sklad. Staři haviře ale mluvili, že tam kdysyk sidlil zavodni Mengele, ale to se něpamatuju, bo my zme měli svojeho Mengeleho už enem na Jeremenku.A za tu zastavku byl park, v kerym byla kdysyk ostravska zologicka zahrada! Tam se pamatuju, že zme v ni zparurazy byli jako mali knajtcy ze školki a nejvic zme milovali slona Pepika. Teho milovali snad šecke děcka, kere ho kdy viděly, ba, ba!!! Tak slavny a oblibeny slon to byl! A umřel na pichnuti špendlikem, bo jakysyk hajdzel mu dal zežrat husku a do ni napichal špendliki, či kere kurestvo mu zrobil a chudaček Pepik na to umřel… Se spominam, že jak nam to ve školce poveděli, tak zme skoro šecke děcka bečeli…Zbytki Pepikoveho venkovniho vyběha aji takeho zastřešeneho orechestřyšča tam v tym parku ešče před tymi patnasti rokami, co sem na Alexu robil naposledy, staly, aji dyž zologicka je už kajsyk od šedesatych roku v Michalkovicach. Ale daleko zajimavějši objekt byl ešče kusek dal u mostka s tym cholerně smradlavym potokem (aspoň vtedy smrděl, tajak by v nim durch od rana do večera prali prosrane plinki z cele Ostravy)!Jak tam člověk šel přymo od Alexa, tuž pravej straně stala haviřska kolonyja, po levej ten park a za nim byla slavna knajpa „Kačabar“!!!Plzeň na čepu!Ale ne barcjaky patok, kery včil vařa v Nošovicach a dyž ho nalivaju chudakum hostum, tuž pipu oběsa ščitkami z napisem Plzeň a z němravnu cenu, nech boracy, keřy ten sračkol slompaju, potem plaťa tajak za ružoki, bleh…Vtedy tam ale byl na čepu pravy Plzeň z hustu, smetanovu čepku, co vydržela cely čas a ešče chvilu potem, než byl ten boži dar vybumbany do dna, mňam!!!A za to ale němožu včil chvalit bolševika, že za něho bylo lepši, kaj tež tam! Za to zme mohli enem děkovat předkum, co nam tu po nich zbylo a ani bolševik to nědokazal zkurvit! A v druhej řadě hospockemu, kery rozuměl svojemu fachu! Už se ale něpamatuju, jak se ten pivni štajger z Kačabaru menoval, enem se spominam, že to byl pořadny řyzek, tež taky typek razovity! Kolikrazy sem se odtamtuď potacel na vlakovu zastavku za vyskumakem, a čul sem se taky spokojeny s celym večerem aji s celym tym konzumačnim zažitkem!!!A bo kolikrat sem se nechtěl ten fajny bumbacy zažitek kazyt rozhrkanu izdu vlakem až do Těšina, tuž sem potom rači zašel zdřymnut do kabiny na věterku, xrrr, zzz… a jel sem dom až rano po štvrte, ešče dřyv, než přyšla ranni šichta, muhehe :D))A co se pamatuju, tuž v tej knajpě se tež točil jakysyk televizni seryjal, hral tam Kober, ale nic moc to něbylo…No – Krlešu – a na druhu stranu od Alexa, přes štreku, přes kusek pola a přes cestu (neska se nazyva Frydecka) byla tež velka hospoda aji ze salem, asy to byl kdysyk kulturhauz či co…Tam sem ale nikdy něbyl, bo za moji ery na Alexu to už bylo zavřete. Staři haviře ale temu mluvili „U třech pitek“, bo tam obsluhovaly třy ščavnate a vesele frajle a něpochibně tym pozytyvně ovlivňovaly pověst celeho podniku aji uroveň spokojenosti mistnich štamgastu či přespolnich hostu, checht… Bo kdo by kdy protestoval, dyž mu blonďak s eleganckym pohupovanim přypluje až pod frňak na vnadnych cyckach vysmjatej kelnerki? Enem mamlas, no ni?Někdy mě až sere, že sem taki mlady :)))

 • Panda

  Co jé!!!!!!!!!Si dělaš srandu ne. Jak do pulki zaři. Včil nemam 14 duvod rano prijit do arbajtu, pustit comp a těšit se na Ostravaka. To zas budu pracovni vykony, kurva.

 • šemik

  Panda slovenskáCitace: „Si dělaš srandu ne. „V některých oblastech Slovenska suverénně řeknou třeba: „Keby niečo, tak som tu neni.“ Takže podobně mluví Panda a její výrok v češtině zní: Si neděláš srandu jak do půlky září.Nevím, co je (ne)sranda jak do půlky září, ale dle dalších výroků Pandy to nějak souvisí s produktivitou práce.

 • všelijak

  Překlad 34Šemíku, pochop to, moje děti tak občas taky tak mluví. Takže překlad Pandy je: To si děláš srandu, ne? Jak do půlky září?

 • všelijak

  Jo, a zapomněl/a tam uvést DNÍ, takže 14 dní.

 • šemik

  Pro všelijakNo nevim, mně je podezřelé už to zvolání Co jé!!!!!!!!! Jestli to nemá být hyjé!!

 • Neva

  Mám dojem, že Edisko celou dobu plnohodnotně Ostravaka zastoupí svými skvěle popsanými životními zkušenostmi. Nuda nebude.

 • Krleš 3 x

  Ó, JO SE MUMŠEMÍČKU, KONÍČKU můj halířovaný, taky mne zarazilo to scházející T, čekal jsem nějakou další slovní hříčku, kterou jsem nepochopil. Ale k tomu umění, samozřejmě, souhlasím, jen bych to malounko rozšířil směrem dolů, aby to umění nebylo jen polovičaté !SYNČISKO EDISKO, přesně ! Měl jsem na mysli ZOO. To se málo ví, ani cedula tam není. Tak deprem včil budu dávat pozor a valit bulvy po okolí, bo sem se dověděl kupu dalších informací o této lokalitě. No a ten TV seriál se jmenoval DISPEČER a …… http://ceskeserialy.juk.cz/dispecer/. Též se tam v okolí točil film Hedvika a snad loni byl ke shlédnutí na ČS Filmu. Propadák jako hrom. V tom filmu hrál třeba nebožtík Svojtka a místní trafika, ešče včil je u železničního přejezdu k vidění. Ta budka. Zelená.Stejně se mi dneska daří, abych to nezakřiknul. Ráno Ostravák a jeho Dřyst, v poledne Edisko a jeko Kid. Ó, to se máme. Jak v tym vtipu – Máma má Danu, ó, táta, ten se má…. Mlask.

 • mama

  Alexanderka„Ediskovi“ :ten Kačabar byl vyhlášený po celé hornické Ostravě a hlavně v tom parku u ZOO se dělávaly věci. A pak eště tam byla další hospoda u Lajdolfa. Zažila jsem to v 60.-70.letech. V těch Kunčičkách se natáčely některé scény do seriálu Děvčátko z kolonie s Kobrem v hlavní roli a pak ještě nějaký z války, ale název si nepamatuju. Jsem ráda, že si někdo vzpomněl na Alexanderku, táta tam haroval přes 30 roků do jejího zavření.

 • Krleš 3 x

  ĆO JÉÉÉJá si myslim, že to je parodie na pražštinu, viz výrazy a zvolání Heléééé, voléééé. To bych tady neslyšel, leda na Stodolní, když tam je návštěva z CAPUT REGNI

 • šemik

  Kdepak, Krlešu,čteš to špatně, číhni na to znovu, radši 3x :-))

 • Věra

  Také mám chuť zařvatjako Panda. Ale budeme to muset spolu s dřístalisty nějak přežít. Ostravaku, ve výčtu nákupů mi cosi možná chybí. Od moře se vozí krásné děti, takže s tím asi počítáš, když jste nenakupovali to ono.

 • Neva

  Věro…To je dobré, ale myslíš, že to „ono“ má i doma, když přerovnává hromádky?

 • Věra

  No jo, Nevo,máš pravdu, to nám vlastně neřekl. Ale teď mne napadá, že má-li, tak mu určitě zbydou i na dovolenou, protože ta inventůra hromádek je míň než občas.

 • lucinka

  dovolenkatož to se někdo má zas jet na dovolenku!prvý raz sám s blanků na chajdě,pak volno bez Blanky,dyž byla v lázňách a ted ještě s ňů k mořu!!!jen sis asik zapomněl ostraváčku k temu nafukovacímu křeslu kupit takovu tu věc co po tým šlapeš a ono ti to samo nafuká!!!jinak máš teda co dělat,pokud máš dobré plýce,ale vzhledem ke stavu ovzduší v ostravě,pochybuju!! :-) páč každý ostravak co ho znám má problém vůbec nafuknut balonek gizdům…:-)a taky si dávej pozor abys do teho moc nenafůkal teho svinstva co má ostrava v ovzduší,páč pak by se ti mohlo lehce stát že nastane exploze :-)

 • lucinka

  jinak jako dřist dobrý,ale zdá se mi že píšeš čím dál tím kratší dřisty ale v čím dál tím delších intervalech,myslím že se temu říká nepřímá úměrnost…tož na to si nezvykej,vykašli se na matematiku a piš o všeckým co ťa potká!!!!!!!!!!

 • Krleš 3 x

  KDO S KÝM O ČEM PRO KOHOBohužel nevím, už jsem ztratil nit. Prosím přiblížit, co si mám přečíst vícekrát, na co zareagovat, na Tonyho, na Šemíkovo, na Krleší ?

 • šemik

  Krlešovijá jsem reagoval na tvůj rozbor ohledem pražštiny. Teď ale nevim, jestli jsi se vyjadřoval k té prodavačce, co u ní nakupoval ostravak nebo k tomu zvolání Pandy. Přičítal jsem to pandímu pokřiku. Tož tak.

 • krmič

  ZOOKdyž ta ZOO v Kunčičkách začínala, tak některé exponáty, to jest klece se zvířaty, byly umístěny v přilehlé kolonii přímo mezi domky. Pokud mě paměť neklame (je to už opravdu dávno!), tak tam byl i medvěd.

 • alex

  už zase mimoOstravak nás sice opouští (doufejme že ne na pořád), ale juknul na mě z reklamního časopisu Vodafonu – ČiliChili se to jmenuje. V každé Vodafonovně to mají volně, doporučuji k přečtení (tedy jenom první půlku, druhá je čistě reklamní).

 • Edisko z Těšina

  Chichichi, krmiču, tuž tej zologickej byl aji medvěd, ……aji divoke kačice tam byly a dokonca tam tež měli čapy na dluhych tenkich nohach.Hmmm – na ty tenke nohi se včilek, co Lukaš kupil tu našu knajpu, ganc často spomenu…To dyž vidim Lukaša z Lindu cosyk fajneho jest, bo oni jeďa ty svoji vietnamski dobroty hulkami. A bo Lukaš z Lindu něsu strupi, tuž tež často cosyk daju aji nam štamgastum na stul a ku temu hulki, něch tež pojime z nimi.Zajimave, že zpočatku, dyž sem křizlivy, tuž sem dluho o hladu, bo mě ty hulki něchcu posluchat. Ale čim vice blonďaku, prokladanych fusatymi do sebe kopnu, tuž tim lepši a elegantnějši ty tenke bestyje ovladam!!!Lukaš z Lindu maju zaiščene svoje zasobovani přymo z Vietnamu. Linda často usmaži vietnamske buraki, tuž to je dobrotka!!! Ty su asy o polovinu menši, než ty co zname, a smaža se aji v tej tmavohnědej tenkej šlupečce. Ta ale něni taka paskudna, jak z tych obyčejnych buraku, bo vubec nězustaně mezy zubami, ale pěkně se rozplyně v pyščisku! A bo ty buraki drža dluho v sobě ten hic, tuž ku pivečku to je jedinečna lahudka!!!No a zkustě taku malu kluzku bestyju chitit idelnimi hulkami a nest ju pulmetra od taleřa do pasku! To by aji Vlasta Buryjan čuměl, co je to za kino, ešče srandovnějši, než dyž on honil po taleřu tu jednu třešňu! A to ju nahaňal normalňu ležku a ni jakymysik špilkami!!!A ani ten plnopenzysta, co raz po volbach zežral teho chrobaka misto polopenzyje, se přy tym něrobil hlavu z jakymsyk dobrym vychovanim, lapnul chrusta a jebnul se ho do pysku, enem to křuplo!No – nakoněc po takym patym blonďaku ty hulki stejnako odložim a napichuju se ty dobrotki na paratka, buraki beru pazurami a je po ptakach! Bo bych asy dopadnul jako ten Ezopuv čap, dyž ho liška pozvala ku svojemu taleřu na svačinu…No ja – Vietnamčicy byli dycki dobřy obchodnicy, bo po tym patym blonďaku Lukaš už tak upěnlivě nětrva na tym, že u něho musym konzumovať enem pomocy hulek. To už v takem přypadě može ist vietnamska etyketa bokem, checht!!!A navic po tych burakach dycki tak zedvarazy vice zasuši, mlazg…(:-D)))

 • Anonym

  Ostravaku to snad neKdo to ma 14 dnu bez těch tvojich kidu vydržet sakra ale jinak sy to tam uži a za 14 dnu ZDAR!!!!!!!

 • šemik

  Ediskomyslíš, že jsou to buráky? Nedávají ti sóju?

 • krmič

  Edisko,medvědy chovají skoro všude, na tom by nic nebylo, ale já jsem myslel jako kuriozitu, že právě ten medvěd byl provizorně umístěný v té kolonii. (Jestli se nepletu.)

 • ja

  Chápete to „tvářila se znechuceně jak Brežněv v jogurtárně?“ Brežněv přeci do jogurtárny nechodil, co já vím.

 • Edisko z Těšina

  Krmiču, tuž po vojně asy bylo šecko, co přežilo, kuryjozyta, ni? :)Šemiku, možna je to soja, ale šmakuje to excellentně!

 • šemik

  Ediskošak o tom nepochybuju, sóju já rád. Spařený lusky, tak jak to jedí Japončíci nebo praženou, všechno beru.

 • Krleš 3 x

  ŠEMÍKOVIMyslel jsem PANDU a Co jé!!!!!! a zdá se mi to být furt parodie, ale je to vlastně jedno. A těch hodin !

 • šemik

  Krlešovi,jojo, hodin jak na kostele. A těch hodin než se ostravak vrátí z chorvacka…Do té doby se tu všici virtuálně pozabíjíme :-))

 • Doporučuji vzít si sebou dostatečné zásoby čekého piva abys mohl dodržovat ten pitný režim! Radegast v plechu je železná jistota! Good trip! (Když si měl ten anglicky kurz…;D)

 • ad[62]:jo a malem sem zapoměl, na dovolené jsou přece internetové kavárny! co takhle nějakou navštívit a něco podřystať?

 • Pierre

  Dik Ediskovi a spol. za spominky na stare putykiEště bysem do mistopisu knajp kolem Kunčiček ku Lajdofovi a Kačabaru přydal Provaznika. Ten stal na Hranečniku za mostem přes Lucynu naproti haldy. Do Provaza zme občas zahučeli přy přestupu z lokajky z Donbasu na autobus. To se potem ta ranni šichta kolikrazy přetyahla do šestnacky a dalšim měsycu bylo doma kumšt vysvětliť jakto přidě, je přy tolika přesčasach tak mala vyplata :)Bylo to syce až na koňcu sedumdesatych roku – taki pamjetnik jak Edisko něsem – ale jake pivo tam v tym čase čepovali, už něvim. Pozytyvně zato vim, že bylo fajne…

 • Neva

  Edisko…Ešče nevim, co budu vařyť, ale zkusim to zesť s tymi hulkama, jakesyk doma mam a sem zvědava ezy si mam oblecť gumovu plaščenku, nebo mam byť enem tak bez, potym vlezť hned do kupelki…fajne…U Lukaša by se mi asi tež libilo…

 • šemik

  Když už je řeč o asijské kuchynirád dělám čínské (vietnamské, asijské) nudle s mletým krůtím masem. Ty nudle nejlépe rýžové.

 • Neva

  ŠemikKura, kaj sem byla, dyž ses namluval svoju robu? Zas take dobre žradlo…

 • šemik

  Nevo,to já nevím, taky jsem tě neviděl :-))Do těch nudlí dávám klidně i dříve zmiňovanou cuketu.

 • Neva

  ŠemikTak náhodou tu cuketu ještě pořád mám, pěkně ji osahám, jestli mi holka nevyměkla a nudle jsou prý skvělé s kuřecím masem i ty z čínských polévek. Teď už jsem tak nažhavená na nudle, hůlky, cuketu, i tu Ediskovu brokolicu, že se určitě zas přecpu…

 • šemik

  Nevice,s tím osaháváním bacha, nudle kup vlasové – jsou tenoučké a jemnější než ty v polévkách. Koření můžeš použít stejně jako v tom receptu s lilkem. Krůtí se nedá s nějakým vysušeným kuřecím srovnat.

 • Lidka

  Nevo, Šemiku,kurňa přestaňte už dělat chutě, protože na oběd se nedostanu a nevím, jak to ustojím, než budu mít PADLA.Jdu si uvařit aspoň kafe.A to jsem ráda, že teď zrovna nevaří Edisko. Ty jeho včerejší oříšky, či co to měl, jsem si nabírala plnýma hrsťama. :)))

 • šemik

  Lidunko,já mám taky hlad, tak se ukájím aspoň takhle:-))Dej si čokoládu – zasytí, dodá energii a prokazatelně povzbudí mysl.

 • Krocan chutná tak, jak vypadáŠkoda, že dnešní papež nemá tu moc jakou měl Řehoř III. (731-741) který zakázal požívání koňského masa. Tento hanebný čin měl za následek exkomunikaci.Současný papež by měl svůj edikt rozšířit na krocany!Hudry – hudry!

 • Neva

  PřáteléMezi námi, já se tu cpu pitou, čistou, samotnou, bez ničeho…takže si chutě dělám sama sobě a v hlavě nemám nic jiného, než seznam věcí, co si hned odpoledne kupim. A v hlavě mam taky gulaš, co vlastně budu tvořit, jééé, nakonec uklohním ten guluš, co?

 • Lidka

  Nevo, pit(n)á voda na pit(n)ý režimbude to pravé ořechové. Ale když se ti hlavou honí guláše, krůty a nudle s cukinou, tak nevím, nevím. Já jdu na tu čokoládu. Tu tady pro případ nouze mám. Hořkou. Tu miluji. :))

 • Neva

  LidkoPitný režim jsem dodržovala včera u vinného střiku, to je bájo, dnes jenom čaj s citronem, no, fajn, ale asi to napravim jedním malým blonďákem. Místo čokoládky, kterou teda nemám. Pokud se nemýlím, tak Ostravak je dnes někde na cestách, v Chorvacku mi chutnalo pivo Karlovačko a zmrzlina.

 • Edisko z Těšina

  Kurňa, z tych vašich kidu mě až zasušilo!A bo sem v Třyňcu, tuž Lukaš daleko, ale přyskočim se do Liďaku za Helu!To je moc fajna robka, bo ma bujne poprsy, tajak narazniki na pantografu! S tym rozdilem, že naraznik na pantografu umi jedneho rozšmelcovat na faširku, ale Heliny narazniky umja už od oka pohladit a potěšit, aji dyby mělo ist o enem ten optycki zažitek, checht…A kromě teho ma Hela aji kamaracku a přytulnu naturu a vubec je to zgruntu fajna baba!Kurňa, už tam za ňu valim, bo se mi v pysku naraz zrobil něodbytny pocyt, sylně přypominajicy zavařovňu feferonek!!!:D)))

 • krmič

  Danijelos tím koňským masem – zrušil to někdo, nebo se na to zapomnělo a platí to dodnes?

 • andynka.n

  ostravaku tak si to tam užij mno…bude se nám po tobě stýskat… :-(

 • Koňské maso…se nejedlo i v době největší bidy koncem prvé světové války. V českých zemích se jezení koně považovalo za horší „poklesek“ než konsumace psů.Nedostek živočišných bílkovin vedl od roku 1917 (ve větších městech) ke katastrofálnímu zhoršení zdravotního stavu. Stav se dal skoro přirovnat ke kurdějím. Vím o lékaři, který předepisoval nemocným „sílící“ polévku. A hned k ní dodával recept. Ten pozůstával z čtyř liber koňského, několika mrkví a jiné zeleniny. Hodně cibule a koření. Nemocní museli vývar jíst – několikrat denně. (Jen vývar!). Vtip celého spočíval v tom, že český člověk nerad něco zahazuje. Pohled na kusisko uvařeného masa je neodolatelný. Zvlášť po „prázdném“ vývaru – krásně vonícím.Tímto trikem se dr. Nováček zasloužil o záchranu mnoha životů. Vděční spoluobčané po něm pojmenovali ulici.

 • šemik

  Lidko,hořká čekuláda je nejlepčejší :-)

 • Edisko z Těšina

  Lido, ta ruska reklama na pěnika s tu kozatu brunetu je BEST OFF!!!Dyby to byla blondyna v ešče lepšim, bo vyzralejšim věku, tuž tajak by Helu vystřyh z reklamniho žurnala, muhehe!!! Až na ten otvirak v podprdě, ten Hela něnosy, ale tež by se mohla cosyk malo od mladši kolegině přyučit, no ni?:) Neska to přemitnu partyji u Lukaša, dikes!Checheche(:-D)))

 • krmičoviNezrušil, ale zákaz konsumace koňského masa patří mezi „mrtvé“ edikty. Protože není nikdo, kdo by to kontroloval – a zavedl sankce.Obdoba – ne tak stará. V roce 1944, 45 se nedal dodržovat předepsaný půst na „Štědrý večer“. Což bylo opět včeských zemích, zvyklých papat kapry (kteří prostě nebyli /transport chyběl/). Jednotliví biskupové povolili náhradní řízky z vepře. Vyjímka nebyla nikdy zrušena. Biftek pod stromkem je tedy /pro katolíka/ povolen. (A chutná lépe než kapr!).

 • šemik

  Biftek z vepře??

 • Lidka

  Edis, věděla jsem,že to je baba přesně podle tvého gusta. Otvírák na lahváče už mám taky na řetízku. :)))

 • Edisko z Těšina

  Enem by mě Lidko zajimalo, …… na kerem mistě sveho svudneho těla ma ta ščabajzňa přepichnuty peršink!!! E esli tež je to brylijant, nebo enem klišče, chechechecht…(:-D))))

 • Neva

  Šemiku…A co knedlo-vepřo-zelo?

 • šemik

  Nevo,já spíš knedlo-kachno-zelo.

 • Neva

  Šemiku…Aha, taky dobrý spojení, taková kachnička když se vydaří…že?

 • šemik

  Nevo,akorát, že s kachnou se nedělám, chodím na ni do krčmy.

 • K nejhezčím půtkám patří zápas s husím stehnemV tom okažiku jsem o tisíciletí zpět. Jsem vyložená barbarka. A nechávám se téct sádlo po bradě.Ale to edisko nepochopí…

 • šemik

  Nad pečenou krůtu nenížel, v našich končinách v krčmách prakticky k nenalezení.

 • Anna

  Hezkou dovolenouSpoustu prijemnych zazitku (nejen v te nafukovaci madracce) a za 14 dnu nashledanou!

 • gargamelka

  Dnes začínají svátky pečených husí.Jižní Slovensko, příhraničí s Moravou, Malokarpatská oblast – obec Slovenský Grob.Husa krmena výhradně etickým způsobem – kukuřicí – nikoliv neeticky (protože násilně) českými šiškami. V této roční době zapíjena výhradně burčákem!Edisko nepochybně a s nadšením pochopí!

 • Neva

  DanijeloProč se vydáváš za gargamelku, jako před tím za kuru? Jsi tak rozpolcená osobnost a jak sedíš v té knihovně a přepisuješ odbornou literaturu do táááče a pak to taháš sem, připadáš si mnohatvářná? Ale vyjadřuješ se jen jedním způsobem? Nechtělo by to jít k lékaři? To teď není ironie, to je starost o Tvé zdraví, na tohle totiž existuje diagnoza…

 • Neva

  fandoTo je fakt velmi dobrá zpráva, to není možné si nechat ujít, dikes.

 • šemik

  Koukám, že bude první stovkaJsem zvědav, kolik jich do ostravakova návratu ještě přibyde. První náznaky virtuálního vraždění začly už teď…

 • Anna

  Semiku [99]tak zle snad nebude,vzdyt jsme jedna velka, i kdyz ruznoroda, familie pod ochrannym kridlem naseho virtualniho tatika, ktery si taky obcas potrebuje vzit dovolenou a odpocinout si od nas.

 • šemik

  Tak Neva.Což neva. (dokonalý cimrmanovský rým)Aničko, to dá rozum, jen si myslím, jestli bychom si neměli vzít někdy dovču a odpočinout si od nás i my :-))

 • Anna

  Semikujsem pro, jen abychom na sebe na te dovce na sebe nenarazili. Jen tak pro poradek,na ktere polokouli se hodlas zdrzovat?

 • šemik

  Aničko,ještě nějakou dobu na severní/východní. Ale jeden nikdy neví, kdy se taková kobyla zjančí.

 • Anna

  Nejanci,vem si s sebou kompas, at potom najdes cestu zpet do Neumetel.

 • Neva

  Tak neva, že vyhrala Neva, že? Aspoň jednou. A děcka, jestli byzme se potkali, třeba by to bylo fajne, aspoň byzme se dali po kališku, boli mě v krku, potřebuju trochu promazať…

 • šemik

  Kompasu netřebadokud je na nebi sluníčko a v noci hvězdičky, člověk směr najde. Kůň rovněž. Po kalíšku bysme si dát mohli, hlavně abysme si nedali po čuni.

 • Anna

  Nevo,jasne ze neva. Hned bych si s tebou dala po kalisku, ale musim jeste zajet do mesta, takze Becherovka (zelenou nepiju,protoze zde neni k mani) bude az vecer.

 • Anna

  Semo,ty mas cunu? Ale jinak dobry vtip, slzim :-)))

 • Neva

  AnnaAni toho Bechera tu nemam, to je pech, přydu večer k Tobě…ha, ha, ha…

 • šemik

  Nevo,mám tady irskou, skotskou, kanadskou a americkou whisky. Můžeš se stavit i u mne :-)

 • Anna

  Nevo,Tak uz sedej na vlak(nebo radsi do vlaku) at to do vecera stihnes bo ku mne je to kus cesty,ale za tu Becherovku to stoji no ni?

 • Neva

  Šemiku……Ty koni jeden, určitě jsi z velké dálky, když mě tak zveš, bo viš, že v tym přypadku nepřydu…dobrá finta. Asi nejsi z mé rodné Ostravy, no, škoda, a tak to na světě chodí, Ty máš kořalku a já chuť…no nemám já pech?

 • šemik

  Nevo,z Tvé rodné Ostravěnky nejsem, jak vyplynulo již dříve, ani jsem tam nikdy nebyl (však víš, tam kde padá černý sníh…), ale pozval bych Tě i kdybys byla blíž. Mám totiž kořalku i chuť :-)

 • Edisko z Těšina

  Pro třy jednički – Anna: komu by becherovka stala za jakesyk ježděni?Mě ani za zvednuti řyti od počitača, už enem z polityckich duvodu, muhehehe!!!:-D)))P.S.: gargamelko, dikes, chrocht a mlask!!! Stejnako je to řyť, jak se tu skorem šecy obviňuju a to bez nejmenšich dukazu a indycyji, chmmm…No na fajront: ostravakove dřysty němaju chibu. Ale tutych tak cypatych dyskuzy se už něbudu zučastňovat, přemiňtě. Na internetě možu s taku urovňu rovno čitat idyjocke Novinki. Zkratka mi kapku docvaklo, čemu tu už něpišu take esa jako Ostrafuck, Krleš drajmal, Truda z Prajzke a včil už moc ani Lida a dalši, keřy tu ku ostravakovi přykidli jakesyk dalši srandy a ni capiny…No – co už tam…Bo aji bez tychtu pičovin se da žit. Pro mě je to ztrata času, bo mě jaksyk nězajima, kaj kery chuj na kerej polokuli žije, jak daleko či blisko to ma do Rozlinu a jak je chitry, bo emigroval a my tu v Česku zme hadry, bo němame chuť ani čas přepisovat stare cajtungi. Na rozdil od gargamelki, kera vi o čem piše (bo o tych husych hodach sem neska slyšel v regijonalnim radyju a něbylo to v jakemsyk vysylani do buchvikerej zahranični kači řytě! :)))Až se spomenu na jakysyk přyběh, tuž ho napišu a tu ho vypleščim, kdo budě chtět, ten se zasměje, kdo budě chumaj, něch se jako chumaj zachova a klidně se tu hada a přypadně něch se tu na to napiše aji vědecki pojednani.Servus :)))Ja už budu čekam enem na ostravaka, bo ten je tu od pisaňa ten nejkompetentnějši.

 • Anna

  Ediskovi [115]No mne teda Becherovka za jezdeni stoji,vozim si ji z Ceska a tim,ze bych se o ni s Nevou rozdelila jsem dostatecne projevila jakou pro mne ma cenu, ta Becherovka i navsteva. S tvym nazorem na emigranty naprosto souhlasim, taky jsem par takovych potkala, snazim se ovsem nehazet vsechny do jednoho pytle.

 • Neva

  Edisko…Trochu mě udivuje, co Tě tak vytočilo, když Ty sám jsi tu někdy kecal podobne chujoviny a sám jsi druhé usměrňoval. Teď jsi najednou na jiné lodi. A mě Becherovka chutná pro chuť Becherovky, to už vůbec nechápu, jak ji někdo může zatracovat jen z politických důvodů, to mi hlava nebere. Je třa zajit k Lukašovi na blonďaka…

 • Lidka

  Edisko-těšiňku,tož neblbni, tak to už ani já nebudu otvírat kidací stránky. Neva nás zve na kalíšek s tím, že možná aji jednu chytneme, toho ses doufám ty, silný chlap, nezalekl. :))) Já za sebe,proč píšu málo, ani nevím. Nějak se nemůžu chytit. Byla jsem spíš přes to háčkování a barevné knedlíky. Ostravu moc neznám, takže si sice se zájmem přečtu, kde zůstalo kousek okachlíčkované zdi, ale vyjádřit se nemůžu. Ale jinak tady čtu a někdy nečtu a točím.Doufám, že brzy se sem vrátí Gorol, Krleš, také ty a všichni ostatní bezva kidači a bude zase fajn. :)))

 • Neva

  Lidkoco píšu, že jednu chytneme při kališku?

 • šemik

  Jedna při kalíškuTo jsem asi psal něco já. No ale teď si jdu si dát kalíšek k fotbalu.

 • Lidka

  Nevo, ty jsi zvala na kalíšeka Šemík zval na jednu po pysku :))) Ale určitě by zůstalo jen u těch kalíšků nebo blonďaků. Jó, chtělo to posedět u Lukaša…Dnes se nedá dívat ani na ten fotbal (můj laický názor), co říkáš, Šemíku? Jsou nějaké malé branky, nemůžou se trefit :)))

 • šemik

  Lidko,branky jsou malé zpalťpánbu obě,ale když se na to díváš s dostupem, je to docela hezký fotbal – nahoru, dolů, nasazení, dramatické akce, akorát ty góly tomu chybí.

 • šemik

  nějak se mi rozrušením zpřeházely písmenka :-))

 • krmič

  Danijelo,já mám dojem, že příspěvek [84] je to, čemu se říká „valit kliny do hlavy“. Zkusím se na to zeptat odborníků a pamětníků. V roce 1944 jsem byl ještě moc malý, než abych si pamatoval co jsem měl na štědrovečerní večeři, ale to vím, že vepřové bylo za Protektorátu krutě obhospodařovanou komoditou, za šmelinu hrozil koncentrák. Že by byl nedostatek ryb, to nevím. Ale kromě ryb jsou i jiná postní jídla – je jich nepřeberné množství, nebyl by žádný důvod jíst vepřové. Mám dojem, že půst na Štědrý den, pokud opravdu platil a nebyla to jen taková lidová tradice, byl zrušen po II. Vatikánském koncilu. (Možná že se mýlím, ale to bychom se opravdu museli zeptat autority.)A s tou koninou mám podezření, že jste si to vymyslela. Koňský řezník býval v každém městě. Viz rčení: „Dostihy jsou za námi, teď už máme salámy“. V jedné hodně staré scénce vysvětluje Hurvínek, co pošeptal Horymír Šemíkovi před oním skokem: „Koníku Šemíku, dej si pozor, jde na tebe koňskej řezník!!“

 • krmič

  A teď něcoúplně jiného. Zdánlivě OT, ale ne tak docela – protože se jedná o Ostravu a zde jsme na blogu Ostravaka, tak proč ne?Dneska jsem byl na koupališti, dokud je ještě v provozu. Katastrofa. Neotevřel ani jeden stánek s občerstvením, mohl jsem zkolabovat z hladu a žízně (já si na koupaliště nenosím táč). Ale o tom to není.Doma jsem si otevřel galerii snímků z loňské sezónyhttp://www.sareza.cz/?lang=cs&mid=4&smid=&cmd=view13a představte si, na jednom z nich jsem se našel!Takže soutěž pro dřystaly: kdo mě tam pozná? Ten bude prohlášen senzibilem a jasnovidcem (takoví to přece zmáknou podle fotky pomocí virgule, ne?)Ale pak mě napadlo, že se to dá se značnou mírou pravděpodobnosti vydedukovat čistě racionálně pomocí logického uvažování. I když mě znáte jenom z dřystů, opravdu existuje deduktivní postup vedoucí k cíli. Vítěz se může prohlásit za Sherlocka Holmese!

 • krmič

  Vlastně včera,jak se dívám na dobu odeslání. Ten čas letí…

 • Edisko z Těšina

  Aničko, Nevo, Lidko, šemiku e.t.c….Nězatracuju nikoho z vas. A becherovku němožu z politickich duvodu od tej doby, co ju slopal jeden němenovany plnopenzyjni premyjer, za jehož ery polityka dostala přysprostly střyh ala Novinki…Inači pro becherovkimilovne navščevy jako je Neva (a ně enem pro ňu) ju mam (a ně enem ju) dycki ve špajzu nachistanu!Je tam – schovana ve spodnim fachu, sedi se tam ve tmě a nesviti tam na ňu moje usporne žarofki. A diky temu tež na ni něspočině ani moje chlastuchtive oko!!! :)A že sem tu Nevo kidal cypoviny, vim ajitak, ale nikeho ani vtedy, ani včil za to něodsuzuju (dokoňca ani sebe checht… :))). Enem ja tu take capiny už kidať něbudu. Bo mě už to tak něbere.Ale jak sem napisal – jak se spomenu na jakysyk fajny přyběh, anebo mě kerysyk kid oslovi, tuž rad se s vami o něho podělim či přidřystnu svoje… Štymt?Dyť sranda musy byť, aji dyby chtěli jedneho oběsit, no ni? A v tym přypadku je to kapečku lepši s vami, než z hlavu v opratce, checht… :)

 • šemik

  Edisko,to je moc aj na koňa :-))

 • kaňka

  Ku 125Teda čistě hádám, ale můj favorit je chlapík v modrém tričku popíjející pivko u stánku. Ten je mi sympatickej, ale nemá to nic společnýho s logickou dedukcí. K ní mám jako něžný pohlaví daleko.

 • za co

  ediskovimaš fajne kidy, ale jestli si z toho chceš dělat svůj webblog..tak si raději založ …od té doby co tady jsou tvé rozsáhlé příspěvky/nevyžádané/.Chápu, že chceš být druhý ostravák, ale už mito leze tak na nervy, že kvůli tobě to tu ani nečtu.Nemám nic proti svobodnému vyjadřování, ale nic se nemá přehánět…….

 • kateřina paskudova

  ludgeřovice

 • Lida

  Po té, co nás tady včera zanechal i Edisko vlkům napospas,ani ten fotbal mě nebavil. Aspoň první poločas. Zkoušela jsem to se Segalem, ale děj se mi filtroval přes víčka, takže jsem znovu přepla do Teplic. Když jsem se na to začala dívat s „dostupem“, docela mě to začalo bavit. Výhra 3:0 je dobrá, bohužel góly rozdělili v poměru 2:1, protože chudáček Jiránek si popletl branky. :)))

 • Ezekiel

  Se tu kulam… Ta madračka nema chyby…

 • šemik

  Jen se směj, Lidko, starýmu koni :-))

 • gargamelka

  To [130] "za co"Anonyme, opět musím pozvednout hlas na e-diskovu obranu. Zatímco Edisko psal vtipně (byť ne vždy), ty sem napíšeš pouze jediný příspěvek a ještě k tomu zakysle.Zatímco Edisko svůj weblog má, ty máš prd – o odvaze podepsat se ani nemluvě.A když ti jeho kidy lezou na nervy, smotej si je do uzlíčku, hoď do kýblu a ten kýbl pak klidně vyklop do záchodové mísy (každý moula totiž ví, že tak mizerné nervy jsou na dvě věci).Hlavně tu teď moc nepředváděj svou spisovatelskou impotenci, mohly by ti prasknout tanga – jsi slabší hráč, který ostravakovi návštěvnost jeho blogu určitě nezvýší (na rozdíl od Ediska a jiných „kidařů“).Je to prosté – pokud nemáš nic nic proti svobodnému vyjadřování, pak se v tom případě podle toho chovej a piš si, ale koukej, abys to sám přeháněl s okřikováním jiných…

 • gargamelka

  Oprava: …nepřeháněl……tolerantni pochopí, zlomyslní se zapošklebují :-)))

 • krmič

  kaňko [129], bingo!Je to vůbec možné? Hned napoprvé? (Pro upřesnění: jedná se o snímek dsc09863)Fakt by se to dalo vydedukovat racionálním postupem (při čemž by existovala ještě jedna méně pravděpodobná, a podotýkám, nesprávná alternativa). Chtěl jsem ten postup podrobně popsat, ale raději si ušetřím námahu. Asi ta telepatie, nebo co to je, opravdu funguje. (Ale to by měla spíš ovládat Večernica, ne?)

 • Jája

  Gargamelko,třeba (za co) chtěl jenom Edu vyprovokovat, aby se zase ozval :-), protože mu chybí jeho kidy.A pochopila jsi, co už nečte, já ne.

 • kaňka

  KrmičiJestli si ze mě neděláš šoufky, tak jsem snad víc překvapená jak ty:-)) Ale ten postup bys měl zveřejnit, když už s to nakous.

 • Jája

  Kaňko,já ten návod taky nemám, ale logicky mě napadlo, že pravděpodobnost, že chlapa najdeš u napěněného blonďáka je tak 99,5%, zatímco pravděpodobnost, že ho najdeš na tobogánu je těch zbývajících 0,5% ( moje vlastní zkušenost).

 • kaňka

  No to je fakt Jájo,to byl taky jedinej klíč, kterej jsem k hledání použila. Hlavně ta pohoda, ta mě navedla. Takhle v pohodě může být jen čtenář Ostravaka :-))

 • Jája

  Kaňko,no jasně. A tak mě napadlo, že už se tady probrala pohada i ve vztahu k různým druhům alkoholu (pivo, zelená, becherovka, whisky). Co takhle burčák? Na křtu 5. dílu Deníku Ostraváka se prý bude podávat burčák!! To pak teprve bude veselo. My, co máme kořeny na jižní Moravě, víme o čem mluvíme.

 • šemik

  Burčák je skvostcož tvrdím s ohledem na výše zmíněné kořeny.

 • Jája

  Šemiku,znalec ?

 • Jája

  Šemíku,čekala jsem, že se ještě něco nového dovím o burčáku a ty mlčíš :-(

 • gargamelka

  To [138] JájaJájo, asi máš pravdu s motivací toho anonyma „za co“.A taky mi není jasné, co tu nečte, když to tu stejně čte, takže stejně kecá, že tu nic nečte.:-)

 • Neva

  KrmičHele, Tys byl opravdu dnes na koupališti? Jen tak? Já tu ležím jak lazar s bolavým krkem, tak jsem se až zděsila, jestli se fakt někdo dnes koupe. To byla asi jen procházka na pivko, co? Ale seš dobrej kolík. Edisko…potřebuji tu Becherovku, mě neva, že je něosvicena…

 • Lidka

  Nevo,podle dopoledních předpovědí jsem dnes čekala pěkné teplíčko. Bohužel u nás seděly na obloze mraky a 20 stupňů to taky není nic moc, že? Ale možná, že někde dál za těma mrakama se koupali. Vykloktej si slivovicou. Posílám ti velkého panáka, takže nezapomeň otevřít okno. Už letí….:)))

 • šemik

  Jájo,nejsem znalec, ale mám mlsný jazyk.

 • Neva

  LidkoDíky za panáka…kurňa, tu slivku si co nevidět seženu dom, bo tu nic nemám a pak to tak dopadá. Burčák mám taky ráda, teď je ho dost a tak je třeba si ho vychutnat. Ten se tež kupim…

 • šemik

  Nevo,a studený zábal jsi nezkoušela? Metoda to sice drastická, ale účinná.

 • Neva

  Šemiku……Ty vrahu…ne, studený zábal NIKDY. Neboj, už jsem dobrá, hrubé ponožky to spraví. Ty by mi mohla uštrykovat Lidka, co? To byzme byli dobra partyja, při kališku kecat a štrykovat…

 • krmič

  Neva [148]Dnes ne, takový otužilec nejsem (a asi by mě hnali od brány) :-)Včera, tj. 2.9.

 • šemik

  Nevo,bych ti ten zábal dal a za toho vraha by ses mi ještě omluvila.

 • Neva

  Šemiku…Já se omlouvám raději dobrovolně hned, i bez zábalu. Sorrááááč…

 • krmič

  Pro kaňku [140]Jak by to asi řešil Sherlock Holmes:Víme, že se jedná o staršího muže, věk 60+několik let. Tím se výběr velice zužuje.Dotyčný se na snímku bezpečně poznal, pravděpodobně snadno a rychle, nemůže to být nějaká tečka v davu. Avšak osoby odpovídajícího věku nemají na žádném snímku zachycen obličej tak detailně, aby se podle něho daly s jistotou identifikovat. To znamená, že osoba na snímku musí mít ještě nějaký další asi velmi nápadný atribut. Dotyčný ho zná, my ne. Ale to nevadí, protože takových atributů zde není mnoho. Bude to s největší pravděpodobností tričko.Pomocné vodítko: byla zde několikrát řeč o stáncích s občerstvením, což zvyšuje pravděpodobnost kde hledat (napsala i Jája.)Prohlašuji, že jsem se nikdy nezabýval luštěním ani sestavováním podobných hádanek. Toto mě napadlo jenom náhodou :-)

 • šemik

  Nevo,co s tebou, no, budiž Ti odpuštěno.

 • šemik

  krmičoviTak takhle to nefunguje. Hned první axiom neplatil.

 • krmič

  šemikuAle ano. O kousek výš jsem napsal: „V roce 1944 jsem byl ještě moc malý, než abych si pamatoval co jsem měl na štědrovečerní večeři“, takže v roce 2005 jsem musel mít nejmíň 61 let, ve skutečnosti o dost víc. Na snímku mám viditelně odpovídající pleš a šediny.

 • šemik

  krmičuTak to bude tím, že občas točím kolečkem myši 😀

 • Neva

  KrmičiA proč se tak dobrovolně představuješ? Má to nějaký význam, nebo prostě jen tak? Tvůj věk je sympatický, někteří už jsou dávno myšlením za zenitem. S tebou je sranda.

 • krmič

  Nevo,člověk dělá všelijaké blbosti a pak ho to mrzí :-)

 • Neva

  KrmičiTak to máš naprostou pravdu, souhlas.

 • za co

  gargamelkaSice nevím, jaký je rozdíl mezi „Za co“ nebo „Neva“ či jestli “ gargamelka“ je méně anonymní než mé oslovení „za co“.Je fajn, že Edisko má svůj webblog……já ho nemám ..páč nemám potřebu něco sdělovat ostatním….Ikdyž jsem nečekala, že za svůj názor dostanu hned kartáč, poněvadž jste mi připadali dost rozumní na to…aby jste vydýchali kritiku…no nestalo se…V tom případě asi nemá cenu s vámi ani polemizovat….Jinak máte pravdu….nevyjádřila jsem se jasně…nečtu už kidy za článkem ostravaka…poněvadž mě nebaví přeskakovat neustále Ediskovy kidy na půl A4 ……kdyby psal krátce a výstižně jako Danijela…nemám proti ani ň…jINAK JEN DO MĚ….KLIDNĚ MI TU NADÁVAJTE…A ODSUZUJTE/ že jsem si dovolila slušně a bez urážek projevit svůj názor/PS: jestli moje pravidelné příspěvky na ostravakova papagaja jsou nic…tak jo:o)

 • za co

  GARGAMELKA JE dANIJELA?Tak to sem opravdu ráda, že jsem se Tě tenkrát zastala když tě tu všichni posílali do prd…..Já se postavila za Tebe…a dnes si Ty proti mě!TOMU ŘÍKÁM TA PRAVÁ REALITA!!:o))

 • Neva

  za coJe fakt, že máš zvláštní přezdívku a navíc jsem si taky myslela, že jsi „kluk“, ale máš pravdu v tom, že Tvé „jak Ti doma nadavaju“ je stejně anonymní, jako Neva, či gargamelka (nebo že by to bylo její opravdové civilní jméno???). A zatím Ti nadávala pouze ona, nikdo jiný, takže s „námi ostatními“ klidně můžeš polemizovat.

 • šemik

  Jen houšť!Aspoň tu bude trošku legrace než se vrátí Jugoši :-))

 • šemik

  ad za coDěvčico jen si klidně piš, na kritiku nedbej. „Stranické příspěvky“ v podobě plateb na papoušky jsou tu ničím, ať platíš na papouška nebo na kachničku, tady je to jedno :-))

 • Jája

  Jé,já jsem si ráno myslela, že si dovolenou vzali s Ostravákem všichni a vy se tady zatím tak pěkně hádáte :-)))

 • za co

  NevaVíš já nepatřím k těm zakomplexovaným “ rejpalům“ ….Možná , že někdo “ mimo VAŠU PARTYJU/KRLEŠ, EDISKO, NEVA, JÁJA ATD/mi dá za pravdu…..ale jak se tak koukám, tak už tu nikdo kromě vás ani nechodí….že by měli stejně špatné nervy jako já???:o))/ sranda-jen rejpu/

 • za co

  NevaVíš já nepatřím k těm zakomplexovaným “ rejpalům“ ….Možná , že někdo “ mimo VAŠU PARTYJU/KRLEŠ, EDISKO, NEVA, JÁJA ATD/mi dá za pravdu…..ale jak se tak koukám, tak už tu nikdo kromě vás ani nechodí….že by měli stejně špatné nervy jako já???:o))/ sranda-jen rejpu/

 • Neva

  za coAno, můžeš mít pravdu, poslední dobou jsou tu vážně jen takové kecy, ale to je prostě proto, že Ostravak fakt málo píše a tak tu čekáme a dějí se tu věci, že by z toho jeden málem nedejchal…ale, kdyby tu klidně dřystal kdokoli jiný, bylo by to určité oživení, my jsme si to tu přece „nekoupili“, jen je nás častěji vidět.

 • valach

  za co 173No jo,fakt je krutý,je tu jenom šemík se svýma klisničkama,ale jak k tomu přijdu já,valach.Žádná klisna o mně nestojí,občas mi hodí Krmič trochu ovsa.A to mi to jenom pověsí v pytlíku před tlamu.Život je pes i když jsem valach.

 • Jája

  Za co,tak si to tak neber, vždyť z poslední reakce je vidět, že máš smysl pro humor :-). Jak píše Neva, je to opravu jen utrácení času při čekání na nový dřyst Ostraváka. Ale občas tady člověk (tedy já) narazí i na něco podnětného (v mém případě to tedy určitě není fotbal). A tak už se mi i kupodivu stalo, že jsem v nějakém kidu našla i něco zajímavého, že jsem o tom šla hledat další informace. Fakt :-) A stala jsem se čtenářem časopisu Týden, který tady byl kdysi zmíněn. Ale možná je to proto, že jsem na rozdíl od jiných, děsně zvědavá..

 • Jája

  Valachu,tož vitaj :-)

 • šemik

  Já a moje klisničky??Mluvit o mně jako o koni, když jsem šemik je v pořádku, ale místní dámy bych si klisničkami nazvat nedovolil :-))

 • Edisko z Těšina

  Pro [177] – JájaTuž to jsem moc rad, děvucho, že sy se stala čtenařku Tydna, bo ten odebiram už vice než dvanasty rok a da se to furt čitat. Dobře sy zrobila! :)Šemiku, přyrovnani ku stranickim přyspěvkum ve [171] genau sedlo – tajako řyť do naruče, checht… :-)))No co – ja syce něpotřebuju gargamelku jako advokata, ale zasek ve mě přyslušnica papagajoveho klubu vybudila šmak zasek tu přykidavať přyspěvki – a ně na aštyry, ale rovno na anulki pro šecky nadavacy andulki. (:-D)))No co – dycky se taky kerysyk najdě – dyť se počitejtě ty kvašaki, co tu někeřy psali, dyž ostravak začnul. Dyby teho kvuli nim něchal, my byzme se němohli tak dluho a tak fajně bavit!A Lidka by v životě něviděla kachlički na Alexandru v Kunčikach, muhehehe :)))A bo se myslim, že „za co“ je zgruntu fajna robka (či ja vim? :), možna se nakoněc pořydi modernějši zařyzeni, aspoň take, co ma kolco na hryzoňovi, aby se tu němusela nad mojimi kidami denervovat, ni? Bo esli ma stare Atary, tuž potem němože přeskakovat přyspěvki, kere sy něvyžadala…Bo Atary umi snad enem šachi a tak „za co“ može na nim včil přeskakovať tak nanejvyš Šemiki a inši figurki na šachovnicy a ni moje kidy, no ni?;))))))

 • Lidka

  Nevo,ještě k 151 a 155. Myslím, že teplé ponoški mnou uštrikované nebudeš potřebovat, když ti Šemík bude dělat zábaly. To abych přitom zabalování zase nepřekážela. :)Ani nevím, jak sis to představovala, protože když piju panáčky, tak mi utíkají očka z jehlic a abyste vy dva se Šemíkem panáčkovali a já štrikovala, to by se mi taky moc nelíbilo. Buď budeme štrikovat všichni nebo kalíškovat taky všichni. Dnes jsem část dopoledne strávila v brněnské Vaňkovce, mají tam mimo jiné moc pěknou výstavku Harleyů, zvlášť se mi líbil jeden starý Harley(pořád mluvím o motorce), myslím, že se jmenoval Indián, co měl sajdkáru podobnou jako proutěné křeslo i s podnožkou, docela ráda bych se na něčem podobném svezla. S nějakým serózním motorkářem.Při nakupování jsem zjistila,že při vstupu do obchůdků pípám. Dobrý, že? Ve třech obchodech mě nechali tak, až v Datartu mě slečna u pokladny nějak odkódovala. Už jsem měla strach, že všechno budu sledovat jen přes výlohy. Takže asi tak. :))A všude bylo krásně, svítilo sluníčko, myslím, že Krmič dnes vyrazil na koupák.

 • šemik

  Lidko,hlasuju pro kalíškování. Neštrikuju – koní nehodno.

 • Anna

  Edisko je zpatky!To je fajn, ze jsi neemigroval do housti s lahvi karlovarskeho likeru mumlajic neco o politice :-))) Na ty A-nulky se tesim a doufam, ze jednu pridas jeste dnes vecer nebo nejpozdeji zitra rano.

 • Lidka

  Edisko,to si piš, že bych takové kachličky neviděla. A taky doufám, že mi i jiné zajímavosti z Ostravy, ukážeš nebo popíšeš. :)))

 • Zuzka

  Ostravakovi kidalovéa jejich příspěvky jsou pro mne příjemným relaxem po práci, v níž vidím příliš mnoho lidské bolesti a lhostejnosti. Sledovat, jak spolu vychází taková zdánlivě nesourodá skupina lidí, která má tak široký záběr témat, že si každý najde to svoje, je osvěžující. Děkuji. To je zvláštní, normálně chytám tuhle náladu hluboko po půlnoci. Půjdu asi vyžrat lednici, nejspíš to bude hypoglykémie. Nebo nízká hladina alkoholu v krvi.

 • tož si to tam uží a neotop sa v tolci vasru

 • Neva

  DěckaAni nevíte, jakou mi dalo práci se tu napojitl. A všechny vás mám ráda, Lidko. budu s Tebou štrykovat, bo aji ja to umim a s tym Šemikem jako kliničkařem se můžem pobavit, mezi tym nas pobavi Edisko a další a za co nás přivede do reality, jája, Anna, nás při tom podpoří a další se přidají, nakonec i gorol a Ostrafuck ožijí a jsme tu zas i s ostatními jako je valach celá jedna rodina, a tak já si představuji relax….tuž neni to fajne, děcka?

 • šemik

  Nevo,co je to kliničkař? To asi nebude něco jako sukničkař, že ne?

 • Neva

  Šemiku…Promiň, v rozpoložení jsem rychle psala a myslela samozřejmě „klisničkář“, tohle už Tě nepohoršuje? Ježiši, ale klisničkář by se mohlo uvědomovat jako sukničkář, jenže Tebe se to netýká, jsme si tu přece všichni rovni, ne? Jako v jedné stájničce…ne, jsi kámoš nás všech…klisniček…jééé, děcka, já pila dvě Becherovky, takže odvolávám všechno co jsem odvolal a Ediskovi se skoro omlouvám, že jsem zas pila tu protipolitycku…

 • Lidka

  Nevo,já jsem si kliničkaře vyložila jako toho, co nám tady vtlouká klínečky do hlavy. A hned jsem přemýšlela, kde k tomu Šemík přišel. Ještě že to vždy vysvětlíš. :)))

 • šemik

  Eštěže se to vysvětlilo:-))Nevěděl jsem esli mi Neva lichotí či spílá. A ona se enom těší do hřebčína.

 • za co

  ediskovi z češinaSynku zlaty…ja sem nechtěla byť na Tebe škareda….bo tvoje kidy / třeba jak si vysvětloval cosyk o mašinkach a tak…byly fakt fajne/ ..jsu vtipne, inteligentni…to ja nepopiram………ale bylo teho už na moje slabe nervy moc….viš? Jak se koukneš do kidu..tak zjistiš, že delkou přispěvku strčiš do kapsy ostravaka…a navic když teho je je přes celu obrazovku tak už to ani nečitam bo teho je moc…jinak já upřednostňuju v životě kvalitu spiše než kvantitu…Nebudu Vam tu narušovat vaše intimčo…mlčím se a kaju, že sem vubec cosyk řekla…Ps: V těšině jsem každy den…tak se můžeme zajít na pivo …a vyříkat si to z oka do oka“:o)..jak pravi večernica:o))

 • za co

  neva, jája,šemik, valachsem rada, že “ jste trochu nad věci, a berete život s lehkosti“ bo neni nic horšího na světě jak se lidi berou moc vážně….a sou důležití/ a hloupí/..Pouza jsem vyjádřila svůj názor… a ikdyž byl opačný k tomu vašemu…neměli bychom byt na sebe zli a sprosti…život je krakty jako naše zobaky:o))A ja sem holt razovita děvucha :o)

 • šemik

  razovite děvuše za coKoním zobáků nenarostlo. A esi chceš na kališek, tak Lidka právě vytváří seznam přihlášených.

 • Jája

  To nemůžu nenapsatBylo mi doručeno:Poslechla jsem jednoduchou radu, kterou jsem našla v jednom článku v časopise a konečně jsem našla klid v duši. Stálo v něm: Způsob, jak dosáhnout vnitřní mír spočívá v tom, že dokončíte úplně všecko, co jste začali …Tak jsem se doma rozhlídla okolo sebe po tom, co jsem začala a v půlce opustila. Než jsem vyrazila do práce, dopila jsem flašku červeného, potom jsem dorazila Baileys, Martini, vodku, rum, fernet a krabici čokolády.Nedovede si představit, jak je mi teď fajn :-).

 • Jája

  Ad 194 Lidko,nezapomeň na mne v tom seznamu :-))

 • za co

  šemikNevim o co se jedna… / bo to tu fakt nečtu:o))/….ale jestli jde i nějakou akciju…se klidně zapišu…bo bych vas rada poznala….druha věc…jestli už nejsem na nějaké “ černe listině“ ˇjako „nežadouci“

 • šemik

  za coTak si to přečti :-) Jsi na „černe listině“ paranoidních :-DTaky na „černe listině“ uživatelů redundantně používajících třítečkové notace.

 • šemik

  Koukám, bude druhá (stovka)tak kdo si ji veme?

 • Neva

  za coNejsi na žádné listině, i když to tu je černé na bílém, aspoň mi se to tak zobrazuje, občas si něco přečti, abys byla v obraze a uvidíš sama, kaj se chceš zařadit. Jájo, to je moc dobrý fór, trochu si dovedu představit, jak by Ti mohlo být…hahahaha…

 • Neva

  ŠemikuZase já, to je zvláštní náhoda, zase se ptáš a jako bych Tě slyšela, co? To by se mělo fakt zapít!!!

 • šemik

  tak zas neva. deja vu

 • šemik

  Nevo,to víš, že tu naši „symbiózu myšlenek“ zapijeme. Však Lidka už to chystá. Taky Jája přijde. Možná i za co se ukáže. Jéje, bude veselo.

 • za co

  akcija něakcijasem to rychle přeletla/ bo ovladam rychločitani….podrobné čitani po mě nemužete chtit..to bych byla sama proti sobě /a nikde sem nezjistila odpověď na 1/ kaj se paři2/ kdy se paři

 • Lidka

  Kdo jiný by měl být dvoustý, třístý, osmistý,než Neva nebo Šemík? Šemiku, nějak nejsem v obraze, co chystám? Jedná se o ty včerejší kalíšky na vyléčení bolavého Nevina krku? Tam se chce zřejmě zapsat i Jája (196), která mi píše odkaz přes Šemíka. Máme v tom nějaký chaos. :))

 • šemik

  1/eště neni definitivně řečeno esli u Lukáša nebo u Lidky, ale možeš dat vplen svoje sidlo2/na tym zme se taky eště nedohodli

 • šemik

  Lidko,jde o ty kališky :-)) Zájemců přibylo 😀

 • Neva

  100,200To je absolutní náhoda, když jsem se na to kdysi chystala, tak jsem se nikdy nechytala. Děcka, moc nekališkujte, bo mi dělate chutě…někeřy musa robit !!! A někeřy by měli robit !!!

 • Johnny_Cmoud

  HmmOstravák pořád píše super, ale jak se podívám na leden 2005… každý den poloviční dřyst, postupně to upadá, teď si počkáme klidně i dva týdny… Ach jo… ještě že mám vedle toaleťáku ty jeho bichle…

 • a-c

  v Chorvatsku je ted letoostravak to vychytal s pocasim uplne perfektne – tyden pred koncem srpna nebylo v chorvatsku uplne nejlip, ale ted, od zacatku zari – slunicko, leto, teploty pres 30, teple more, po sezone – rodiny s detma pryc a nizsi ceny, proste dovolena ve spravnem terminu :) jenom je potreba se dostatecne mazat… i zvenku :)

 • Jája

  Ad 210 – Jó,Ostravák ten se má. Já jsem si jenom odskočila na kid a už zase zpátky, protože jsem jednou z těch, co musí robiť ( ne že by chtěla). A jenom vzpomínám na posezónní Chorvatsko. To byly i ceny „Proška“ posezónní. To se to pilo :-))

 • Marian

  CD Denik Ostravaka IInamluvi Jarda Palaty[url]http://www.casradio.cz/show.php?kat=zprava&cislo=1157104346&mesto=ova[/url]

 • Marian

  vitěz konkurzuobdrži od sponzora Ostravaru na rok pivo zdarma. To su zvedavy, esli aji nove jatra.

 • Neva

  MarianTuž to bysme se měli s vitězem zeznamiť, ež mu zachranime jatru…Jájo, já byla letos skoro v předsezonním Chorvacku a kura, pivo Karlovačko dobre, ale drahe jak sviňa – 15 Kuna (63 Kaček)

 • Jája

  Nevo,napadla mě stejná myšlenka – že bychom mu s tím pivem pomohli. Ale v těchhle případech má člověk najednou hodně přátel…Nevo, ale ten příjemný pocit z dobrého Karlovačka stál i za ty peníze, ne :-)

 • Jája

  Johnny,přemýšlím, jestli bych v tvém případě nezvážila uložení těch bichlí. Já už jsem to udělala. Co kdybys náhodou sáhl vedle a použil, to by byla škoda, ne ? :- )))

 • Jája

  Holky,tak jdu štrykovat ty teplé ponožky, protože i mne už napadnul bacil. Doufám, že nad ním zvítězím dříve, než vyrazíme na ten kalíšek :-)A taky doufám, že tady nebudu příště kidat tak osaměle :-))

 • Pod ni katel

  Malá otázkapro klisničky a šemíka:Jak tak sem občas ve svém volném čase zabrousím,divím se,že všechny kidy se odehrávají v obvyklé české pracovní době.Jak to děláte? A stačíte při té vší / vši / v principu mimopracovní zálibě ještě „pracovat“?

 • šemik

  Malá odpověďTaky nevim. Já pracuji v pohodlí domova, pracovní dobu vlastně neznám, práci si rozdělím dle potřeby – něco přes den, něco navečer, něco i v noci. PC na němž dělám mi slouží i k zábavě, je moje a tudíž se nikomu nemusím zodpovídat, jak s ním nakládám. Ale zajímalo by mě taky něco – co je ti, kurňa, do toho?! 😀

 • Podnik a tel..

  219Celkem nic,pokud se to neodehrává ne na mém počítači a ne za můj plat.Ale jinak přeji hezkou zábavu / v mimopracovním době /

 • malina

  Hezke prazdninya dík za dřisty

 • Jája

  Pod ni katelAsi nečteš všechny kidy, protože já si občas říkám, jestli někteří chodí vůbec spát, když kidají v pozdních nočních a velmi časných ranních hodinách :-)

 • Neva

  katel co je pod ni…„Klisničky a šemik“ – to je dost dobrééé. Musím říct, že jeho úvaha je správná, využití pracovní doby není zrovna v tom nejlepším cajku, co si budem někteří nalhávat. Možná bych Tě podnikateli chtěla ubezpečit, že když si občas můžeme fajně dřystnut (ježiši, v ostravštině to taky může znamenat „prdnout si“, což není zas tak špatné, než si nechat rozvalit bok, že…) i v robotě, tuž se nam pak fajně robi. Páč si tu robotu stejně musíš zrobit a být v pozoru, jestli Tě někdo načapá a tak jsi vlastně stále ve střehu…

 • pozvánkaVšechny přítomné zvu na BURČÁKOVÉ POSEZENÍ S OSTRAVÁKEM A POKŘTĚNÍ PÁTÉHO DÍLU OBLÍBENÉHO BESTSELERU. PŘIJĎTE VE STŘEDU 13.9.2006 V 17.00 HOD. DO BULHARSKÉHO KLUBU U SÝKOROVA MOSTU V OSTRAVĚ. NA PROGRAMU kromě křtu knihy budou opět soutěže o knihy a trika, oblíbený testík, čtení z knihy finalistou soutěže a dobrá muzika se spoustou burčáku. Vše na http://www.repronis.cz, kliknout na akce. Zároveň se můžete zůčastnit veřejného natáčení II. CD Denik Ostravaka, které bude v pátek 15.9.2006 v 19.00 hod. v klubu Parník v Ostravě na Sokolské ulici. Všichni jsou vítáni.

 • Pod ni kat El

  223…pak se vám nepracuje moc dobře,když čekáte na další dřyst,/jak jsem pochopil je to „kid“ od kamarádek klisniček a šemíka/ a musíte být pořád ve střehu,takže nemyslíte moc na to,na co máte myslet a to je práce,za kterou vás můj kolega platí,/ já to nejsem,protože můj podnik chce vydělávat i pro mé zaměstnance/ ale na to, co vám stejně ve střehu jsoucí kamarádka kidalka či uvolněný,neb bez zaměstnavatele,šemík,napíše.Ale tím jsem vás nechtěl odradit od zasloužené zábavy,ba naopak,bavte se podle chuti.I já si rád čtu Ostravákové dřisty.

 • Křemil

  Přeji hezkou dovolenou..(bacha na ježky)))

 • krmič

  Pod ni kat El i,díval jste se někdy na jiné internetové diskuse? Abych jmenoval ty serioznější, vemte Neviditelného psa. Tam bývá pod některým článkem 1000 i více příspěvků. U většiny článků desítky až stovky. Článků bývá denně tucet. Diskusní příspěvky jsou od několika málo lidí, fakt jich není moc. Jak to dokážou, to nechápu. Myslím, že většina z nich jsou zaměstnanci státních institucí. Ale stejně je to výkon, já se dnes už ani nesnažím to číst, to bych prostě nezvládl. (Jsem důchodce, připojení svého počítače si platím sám.) :-)

 • Edisko z Těšina

  Pro podnikatěla…Kolega, kery se něuhlida svojich zaměstnancuv, by se na podnikani měl vysmolit, bo v takym přypadku je to mamlas, kery plati za cosyk, za co němusy.Kolega podnikatěl, kery svoji zaměstnance uhlida, v tym přypadě něma problem, bo jeho lidi tu někidaju v pracovni době.No – a esli kerysyk něrobi v časovce, ale v ukolu, tuž v tym přypadku nic něvidim zleho na tym, že dyž ma robotnik ukol zrobeny, že kida na ostravakovi (enem se mu divim, že sedi v robotě, bo ja byt v ukolu a mět svoje zrobene, už bysem migal ku Lukašovi)…No ja – ale dyž taky typek něma doma internět, tuž potem srandy nět. Ale to by tu tacy vyscancy někidali o vikendě, no ni?Muhehehe!!!:-D)))

 • šemik

  Lidko,tak jak to dnes vidíš? Za chvíli to vypukne. Co tipuje tvůj fotbalu znalý gizd?

 • šemik

  Teda už dlouho jsem neslyšel zpívat československou hymnu. Pěkně to v té Bratislavě zrežírovali. Až se mi slza spustila…

 • Anna

  Neva ma pravdudobre naladeny zamestnanec podava mnohem lepsi vykony nez ten zkratka drzeny.

 • ŠemikoviGizd od lidi, mimochodem říkají mi taky Andrejka :)) to viděl před zápasem na jasnou výhru, ale teď asi budu vypadat jak generál po bitvě že? 😀 Ne, ale fakt to bylo jasné protože Slováci hráli se slabým soupeřem první zápas, navíc doma, před poloprázdným stadionem (nechápu!!!) a tak si moc fandili. Jenže teď utřou nos, pak v Německu taky, potom mají venku Irsko či Wales a už budou úplně mimo hru. Tak to vidí gizdík :)

 • Ježiš teď dostanu bombu za tu hrubku, mělo tam být gizd od LIDY :))) A jinak hymna pěkně zpívaná, ale mohli si ti pajtaši z východu odpustit pískot…

 • Lidka

  Šemikuvzhledem k tomu, že první poločas je skoro u konce, vidím to dnes na výhru. Ta hymna mě taky dostala. A můj fotbalu znalý gizd už ti píše svůj názor na dnešní mač.Co se týká využívaní pracovní doby, myslím, že byl zveřejněn nějaký průzkum, co vše hledají zaměstnanci na internetu v pracovní době. Stránky související s jejich prací tam byly poskrovnu. A jinak souhlasím s Krmičem,Ediskem a Aničkou.:))

 • šemik

  gizdikovi AndrejceBudu sázet podle tvých tipů :-DNěmecko ale nehraje nic moc, posledně dalo ušmudlanej gól a byli rádi, jak to vidíš s nima?Pajtaši z východu povětšinou zpívali i českou část.

 • Lidka

  A teď vůbec nechápu,do jakého jazyka se mi to přeložilo. :(

 • šemik

  Lidko,řekl bych, že jsi to psala v nějakym textovym editoru, možná ve Wordu a pak to vložila sem. Tím pádem se změnila znaková sada.

 • šemik

  Nojo, je to Windows-1250, s tou se ten Tvuj kid zobrazí fajně.

 • gizd

  ŠemíkoviJj, Němci hráli špatně, ale spíš bych řekla že se vyznamenaly obrany. I tak si myslím že se Slováky nebudou mít problémy, asi jim hodně spadne sebevědomí a Němci je rozjedou. Tan Galas či jak se jmenuje ze SR bude muset udělat vítr v týmu. A jinak dneska dostane na budku i Itálie (koukám už prohrávají) a taky si zavřou vrátka na ME :) muhehe

 • šemik

  gizdoviTaliáni hrají od MS prd. Koukám, Němci si v San Marinu hodně zvednou sebevědomí a hlavně skóre – 6 gólů hned v 1. poločase

 • gizd

  Šemikovijj taliáni, já jsem pořád proti tomu MS a stojím si za tím že MS vyhráli nespravedlivě a díky rozhodčím, takže se teď vidí že jsou v pytli :))) A jsem ráda. Tak ještě pár fíků ať máme taky skóre a hlavně nulu vzadu.

 • šemik

  gizdikoviNo na to jak před zápasem machrovali, nic moc bratia z východu neukázali :-))No nic, jdu dělat, by mi tu zas někdo nespílal, že mám nízkou pracovní produktivitu a ty pomodlit, vyčurat a spát 😀

 • Jája

  Ad 229Edo,já to vždycky věděla, že jsi chytrej :-). A podnikateli – neplatí i přímá úměra, že spokojený zaměstnanec (který si třeba může i sem (tam už ne, to by bylo moc) zakidat), je i výkonnější zaměstnanec ?

 • Lidka

  Gizdovi se Šemikem.Nechcete si jít o fotbalu dřystat někam jinam? Vyměňte si ICQ adresy nebo jak se tomu nadává. :))) My si tady totiž léčíme bolavé krky slivovicí a becherovkou. Nevu to asi skolilo. Píšu v pauzičce při ranní kávě. To jen tak na okraj.

 • Panda

  UmiramChvilemi se mi zastavuje srdce. No jo, diky nepřitomnosti Ostravaka mam narušeny biorytmus a ještě jsem si nedal kafe. Ja sem to řikal.

 • Neva

  LiduškoDíky za zmínku, jsem zas čupr holka jak víno, bez slivky, bo ju furt nemam, ale nachlazení jsem přežila i tak.Neberou mě kidy o fotbale a nadzvedl mě trochu pan podnikatel, neb by mě zajímalo, jestli on sám je tak stroprocentní ve své práci (nebo už ma tak zarobeno, že němusi harovať a je z něho tyn zatroleny rany kapytalista) a ve svém životě vůbec, a jestli jeho pracovníci jsou opravdu tak nejúžasnější pracovníci – k tomu mu případně gratuluji – a co vlastně vyrábí.Mé postřehy jsou docela dostačující i převyšující komunikaci s klisničkami a šemíkem. A má vůbec čas kontrolovat své zaměstnance, když tu čita sam všecke dřysty???Tuž, holoto, do roboty, do lopoty, do foroty…a fajnym dřystum zdar…

 • Edisko z Těšina

  Pro [245] Jája: dikes za uznani :)A tež možu byt take přypady, že kerysyk kidař drži pohotovost přymo u zaměstnavatěla, tuž potem co by se tu nězučastnil dyskuzy v čase, kdy něni třa jeho zakroku? A dyž by to teho zaměstnavatěla tak hromsko smolilo, tuž čemu mu v takym přypadku ten internět něustřyhně? Bavime se tu o cypovinach už skoro tajak na Novinkach…A ja včil idu do kuchině tež cosyk duležiteho porobit, po po snidani sem ešče něumyl hrnek od kavy. A vubec – něska sem se pevně rozhodnul, že povysavačuju, enem musym dať pozor, aby mi ta saca mašina aji s tym burdelem něvycucla nic duležiteho, třeba pantofle či kajsyk v kutě zapomenute fusekle! To by mě zaskočilo, bo bych se musel ist kupit nove ku Vietnamčikum, checht… :)))

 • Panda

  Dyk jo,Už jsem si kafe dal.

 • šemik

  ad 246I ty, Brute?:-)

 • Neva

  Edisko…dyk si s tyma Vietnamčikama kamoš, tuž nich Ti ich přyněsu do Lukaša…ni?

 • Lidka

  Edisko-těšiňku,když přijdeš o fusekle aji s papučami, dej vědět, jsou tady pořád nachystané šikovné štrikovački a raz dva budeš mít uštrikované nové papučki aji ponoški. :)) Nač bys zbytečně utrácel penízky? No ne?

 • Neva

  Dnes je to tyden, co se Ostravak čvacha v mořu, až mu kura zavidim ty ovlažujici vlnky, zas je tam venku tak fajně, hubertusy dole. Odpoledne idem se sednut s kamošku do jakesyk zahradki.

 • gizd

  mamceneceme to řešit jinde 😛

 • šemik

  Andrejko,podívej se na http://sport.aktuality.sk/futbalTakové články potěší českého fanouška :)

 • Lidka

  Nevo,ty se máš, já jsem se před chvílí vrátila taky ze zahrádky, ale firemní. Chvíli jsem si hrála na zahradnicu a musela jsem vyplet jeden kastl s okrasnýma dřevinama, protože pomalu tam nebyly vidět. Všichni se totiž tváří, jako by to patřilo mě.Teď obědvám, takže můžu číst dřysty. Jinak bych si to nedovolila. :)))Šemiku, víš, že se sem můžou vkládat jen odkazy týkající se Ostravaka nebo Ostravy? Např. kousek zdi s kachličkama. :)))

 • Neva

  LidkoNezoufej, já se na zahrádce teprve budu mít, i když mimo práce jsem teď dostala i pár příjemných zpráv, které mi dodaly lepší náladu a jestli jsi kastlíčky zkrásněla, tak jsi udělala radost i jiným, co?

 • šemik

  Lidko,kaju se a truchlím.

 • Neva

  Šemíku,v rychlosti jsem četla jak truchlíš a přečetla „truhlík“, tak jsem si říkala, jestli taky něco přesazuješ nebo pleješ v truhlíku, a Ty zatím chudáčku fakt jen truchlíš…

 • Ája

  Tuž ahoj děcka!Vratila sem se z dovolene a něvim, či to bylo žalem, že sem na ňho věc jak tydeň něšahla – kompjuter byl popsuty! Vrtali se mi v nim odbornici ruznych kfalit (bohužel až po mě) a nakoněc mi vyměnili celu zakladovu desku. Už mě boli za krkem a oči zbiram ze stola, jak se snažim dohonit čitani všeckich dřistu(FF) a kidu(FF) – bo kolečko něpouživam, bo mam vas všeckych rada. A každy baj cosi napiše a rano by se pod to něpodepsal. Po Ediskove soji a Denijelinym stehně sem musela přerušiť a ist se najesť, potem mě uspokojil obnaženy (nebo odhaleny?) krmič na kupališťu (frajer!) a nakoněc eště se něsmim zapomjet přyhlasiť do kališkoveho seznamu, co vede Lida (či Šemik?). Až to všecko stravim, tak se k vam s velku radosťu přydam.P.S. Ediska už dufam přešel „splín“.

 • Ambry

  SvatbaOSTRAVAK POŽADA BLANKU O RUKU!!

 • Jája

  Tak teď nevím,jestli po tom nostradamovském prohlášení ad 262, můžu psát o tak obyčejných věcech, jako jsou ponožky.Edo, jdu do postele vyhánět bacila a z nudy štrykovat. Tak jsem se chtěla přidat k Lidce a nabídnout ti, že když mi prozradíš velikost nohy a slíbíš, že je nebudeš prát na vyvářku, uštrykuju ti i teplé ponožky :-)

 • Edisko z Těšina

  Kurnik, děvuchi – dikes moc, vy stě tak přejicy a na mě take hodne……až sem zamačknul slzu v oku! Tym ale došlo k něplanovanemu odvodněni mojeho organizmu, chmm…Aby z teho nakoněc něvzniknul dehydratačni problem, rači se včil zajdu ku Lukašovi. Možna se tam aji spomenu, jake numero ta moja zadni pazura ma… :)))

 • Lidka

  Jájo,spíš Ediskovi přibalíme do těch fusaklí nějakou levanduli nebo antimolové tabletky, aby po čase nezjistil (fusakle hodí po vzoru Ostravaka do spodního šuplíku, aby se na ně co nejdříve zapomnělo), že má ve skříni molí Strahov.Edis, se vzorečkem nebo bez? A co proužky? :)))

 • Edisko z Těšina

  Ja pruhi něrad, …… bo mi to přypomina v horšim přypadě Kajinka, v lepšim učet u Lukaša (a take pocyty něvyeliminuje ani dyjagonala, bo čarka je čarka a fertik!:)Nejlepši vzorek, s kerym se rozumim už od prvni třydy, je kaňka…:)

 • Docluk

  Hodně štěstí na dovolené…v Chorvatsklu bude fajně, ať ti to dobře vyjde, Ostravaku. Fajne tajak dycki.

 • debilku mi nadavaju

  hmmm nevím nevímčuměl sem na leden dva tisíce pět a tam bylo přyspěvku, že se to nědalo přečytat ani za dvě hodiny… včilkaj je tu maksymálně jeden přyspěvek do tydna. nědalo by se s tym co zrobit?

 • ty,viš co

  Debilkovi 268267 uštrykovanych fusekli něsu podle tebe zajimave přyspěvki?

 • šemik

  ty, viš co (z 269)Předchozí kid asi nemluví o tvých fuseklích, ale o příspěvcích ostravakových. Ono je to tu totiž (i když to tak vždycky nevypadá) hlavně o ostravakovi.

 • tony

  dluhy čas sem tu něbultak to popsuju od začatku [44,45] děvuchy moje milované,nezapominate co vam co vam říkavala mama když ste byly malé? …. fšecko spapat… [65]asiati jsou vláštní na jedno zrnko rýže potřebují hůlky dvě, na dva kýble sra…k jim stačí jedna. [127] aby se odstranila plnopenzyjní pachuť stromové kůry namícháme si BeTon, Becherovu s Tonikem působí blahodárně na slečny a uklidnuje nevy tak jako kdyby se ČssD nedostala do parlamentu.[218]Nedivím se, že „podnikatel“ se stalo synonymem pro podrazáky e.t.c. Tomuto „podnikateli“ se evidentně stejská po době kdy byl důležitým domovním duvěrníkem a chodil večer poslouchat za dveře, jestli někdo nemá puštěnou Svobodnou nebo Hlas Ameriky.

 • za co

  tonyjj …souhlasím…….kromě bodu 218……. Bo tu sou snad všichni rozumní…a kritika je pro zdravý vývoj nutná….a hned někoho urážet….jako se stalo mě…NE NE NEto dělají jen chudáci…….a takoví tu nechodí kidat

 • tony

  To[272]zdravý vývojvyhodili ožralu z knajpy. Dopadl ksichtem na kanál. Začal lomcovat kanálovou mříží a volat: „za co soudruzi za co?“. Měli jsme před chalupou dub, na zravou kritiku sral, neměl totiž uši. Rostl rovně asi 150 možná 200let dá se to nazvat zdravým vývojem?

 • Neva

  tonyTuž to už mi dluho nikdo neřek „děvucho moje milovana“ – jo, jo, co mi řikala moja mama, to včil statečně melu svojim děckum a ony su na mě nasrate, jak sem byla kdysy ja. Ale v dřystach 44+45 zme o papani nemluvily, tuž Ti trochu nerozumim a Beton – ten ja možu kdykoli…a ty hulky su furt ve vytryně, a furt im enem lyžku a vydličku s nožem…

 • kde co

  za cosak te blbinko neurazeli, dokonca ta aj na akcyju pozvali

 • tony

  To[275]doba se měnínmnohá slova mají dnes úplně jiný význam než dřiv.Kdo dělal nebo lépe řečeno razil tunely byl baraba, uděláme li anketu a zeptáme se dnešnich –nactiletých, kdo dělá tunely asi víc než 90% odpoví: podnikatelé, poslanci, soudci,politici. Stejně tak mnohá spořivá dívenka na upozornění, že v nočním stolku mám svoji hromádku, řekne že raději vyplivne žvejkajdu

 • ty,viš co

  maš pravdu 270myslel sem se chvilku,že mluvi o kidach a ni o dřystach.A o moje fusekle něšlo,bo se tu štrykuje enem pro Těšiňaka.Teš bys rad měl par pro sebe?No ja,to se musiš něchať zajiť chuť bo kobylam se tak može akorat přystřihnuť ocas a nabiť železa na kopyta,tuš co narobiš.

 • Neva

  Děcka…Celý víkend budu muset přežít bez těchhle všech dřystů…tak se čiňte, předávám šanci být třístovkový…přeji krásné dny.A s tou Ostravakou svatbou to zas není tak nemožný nápad, jestli je Blanka fakt taka praktycka baba, tuž už by se měli vratit i s jakymsi tym okružkovanym zasnubakem…co?

 • Ruda

  ???Ještě jste se tu nezbláznili, že vám „ostravak“ frnknul s babu pryč a že namáte co číst…? :-)))

 • za co

  nebudunebudu vztahovačna…a osloveni blbinko nebudu brat jako uražku…aby ste věděli, že dostojim svojim nazorům…ale „milenko“ by bylo hezčiPs: akcyja je ve hvjezdach zatim se navi kaj a kedy se pařy

 • kde co

  za coabysem te mohl oslovovat milenko, museli byzme se znat trosku vic.

 • šemik

  ty víš, coNo a mně bylo divné, proč pro mě nikdo neštrykuje, ba ani se nenabízí – koně tu diskriminují.

 • Lidka

  Šemiku,nenahlísil jsi velikost kopyt. :) Nevo, já to vidím, že ty se budeš určitě dva dny léčit ze včerejšího vysedávání po zahrádkách. Já jdu pařit zítra s jinou partyjou, bo tady se můžu umluvit a furt nic. :)))

 • Lidka

  Šemiku…nenahlásil jsem měla na mysli.

 • šemik

  Lidko,velikost jest akurátní, prosím tedy dva páry teplých a dva velmi teplých sproužkama, svislýma.Tak ty chodíš pařit s jinými?? Tady se ti hlásí už nejmíň půl tuctu lidí, a ty jdeš s jinými?? Kurňa, Lidko, už ty kališky zorganizuj až do konce, na co jsme se ti všichni hlásili?

 • Jája

  Šeniku,protože času budu mít dost, uštrykuju ti ty ponožky, aby ti to nebylo líto a Lidka ať má čas organizovat ty kalíšky :-)

 • kaňka

  Ku 266Díky! :-)

 • šemik

  Jájo,ty jsi hodná, mohla bys mi je pak předat na těch kališkách u Lidky.

 • ty,viš co

  šemikovi 283nebuď divny a dyskriminovany kuň,bo třeba ti jako koňu možu děvuchi zavazať mašlu na ocas,co ty na to?

 • Lidka

  Šemíčku-koníčku,tu zítřejší pařbu jsme taky začali plánovat už před prázdninama. Takže vydržte, dělejte soupisky, co kdo pije, ještě nejlépe si dělejte zásoby domů a jednoho dne možná i něco vypijeme. :))

 • šemik

  Lidunko,ty jsi koukám organizační talent – jednu pařbu plánuješ několik měsíců dopředu :))Aspoň evidenci účastníků neztrať, spoléháme na tebe a až budeš „redy,“ tak řekneš a my zorganizujeme co se bude pít.

 • DobréTož napiš cosi aj o té mojí robě, když bude senatorka. To buedš mít fajne očko.

 • šemik

  Navrhuju všechny chumaje, kteří sem budou tahat politiku virtuálně poplivat.

 • Pierre

  Ku tym ‚kališkam"Je jasne, že na ostravakovym blogu něbudene fšici dřystať po našimu bo to by byla dyskryminacyja ludi z jinych časti republiky, ale bylo by fajne dodržovať aspoň životně duležite terminy v originale. Tuž přypominam, že kališek v razovitym regijonu dycki byl a je PULKA, nebo maxymalně ŠTAMPRLA. To enem preventyvně aby se nam tu nězačala rozmahať pražština, jak ve fšeckich ostatnich verřejnych medyjach :(

 • šemik

  PierreNo esli je kališek „pražština“ tak já su kuň z Marzu

 • Chu Maj

  294A co uděláme s tvojima neustávajicima koninama ,virtuoze?155x hryzoň?

 • šemik

  Chu Maju,155 hryzoňů na jedneho koňa je přesila.

 • lucinka

  299hezke čislo :-)

 • lucinka

  300 ještě hezčí :-)))

 • šemik

  už je to tady

 • šemik

  Tak nevim, řadí se to v případě stejného času abecedně? Nebo jsou to nějaký triky luciferčiny…

 • Anna

  Danijelo,podivej se do ceskeho kalendare a hled! Kdo ma dnes svatek? No prece ty! Tak vsechno nejlepsi! Na tvou pocest dnes upecu svestkovy touch (rebarborovy po sv. Janu nikdy!!! :-)))) )Hned bych pozvala Semika, protoze potrebuju poradit na ktereho kone vsadit. Muj prejici zamestnavatel totiz chce pristi mesic vzit sve zamestnance na dostihy. Ja se v konich a v sazkach vubec nevyznam :-((((Lidce preju prijemnou parbu (budes nam tady dnes chybet) a nezapomen, ze jsou i bezalkoholove alternativy :-)))Edisko, kaj su ty slibene A0-ky???? Hezky den uplne vsem!

 • Krleš 3 x

  JÁ MALÉ POUPĚ, JÁ STOJÍM V KOUTĚ A VINŠOVAT NEPŘESTANU, DOKUD PULKU NEDOSTANUPřeju všecko nejlepčí Danijele ke svátku Daniely, eLko sem a eLko tam. A dále vinšuju všecko nejlepčí ke Dni horníků. Zejména tym, keří tam robili, robí nebo robit budu. Bez ohledu na to, zda dobrovolně, anebo ne, bo jak už raz v te ďuře byli a robota to je fakt strašna….. A všeckym pěkny slunečny vikend !

 • Edisko z Těšina

  Pierre ma recht,…bo u v kraju razovitym se pije z pulek. Enem my – věrni vyznavače starej dobre Austryje, pijeme z kvaretek a z achtliku (ale na to tema sem už tu dřyvějši napisal vědecki pojednani). A temu se mi něchce ani do aštverek, ani do anulek…No ja- nic se něma nic přehaňat, jak svěči jeden přyklad z Těšinska. Bo su u nas aji někeřy občani ešče razovitějši, keřy tvrďa, že su autochtoni. To su tacy, co se mysla, že im jeich narodnostně odlišne guvno voňa po fijalkach. Tuž kromě normalnich vyrazu, kerym každy rozumi – aji oni, buděme mět tež ulice přemenovane do polščiny. No co, je vidět, že mame furu peněz na vyhazovani.Temu tež nechodim na ruzne akcje dyskryminovanych menšin, bo tam su aji ti autochonni občani. Bo ta autochtonyja je něpochibně nakažliva tajako ta poslaněcka imunyta, tuž se takym pofidernym shromažděňam vyhibam. Ešče by se mi z teho autochtonniho cytěni mohla vysuť jakasyk rudobila osypka na pyščisku, kdovi?Muhehehe…(:-D)))

 • Lidka

  Já nevím, o co vám jde.Kalíšek, půlka, čtvrtka, štamprla, dyť je to jedno, ne? Kdo chce, ať pije třeba z plechovýho hrnku, někdo si to ani nepotřebuje přelívat z flašky do štamprle, aby to následně dopravil do svých útrob.Edis, to tvoje nádobíčko ani nevím, jak si mám představit (mám na mysli výše zmíněné kvareteky a achtliky). :))Aničko, budu se snažit, bych nebyla za černou ovci. Něco málo určitě upiju, ale chtěla bych si něco i zapamatovat. Takže s Mírou.Mějte se. :)))

 • šemik

  Lidko,dej si tam kališek i za mne, já mám pracovní víkend, tak můžu akorát tak slintat :-(

 • Lidka

  Dám si za vás za všechny! :))

 • tony

  To[279]Nevo ON /ostravak/do toho asi moc co mluvit nemůže, protože jak se chodí za babama? Pomalu a nebo rychle.A s babama?Jen tak a nebo vážně. Jen tak to když clop chodí s babu jen tak, a baba s chlopem jen tak. Nebo vážně. To chodi chlop s babu jen tak a ona se chce vdavať.

 • šemik

  Aničko,to máš fajn zaměstnavatele. Pokud žiješ někde, kde jsou dostihy značně oblíbené, začni kupovat dostihové noviny (vycházejí denně, pokud se jezdí denně). Z nich získáš patřičné info o dobrých koních, ale hlavně o dobrých jezdcích. Včetně statistik. Pokud budeš chtít sázet (jít na dostihy a nesázet je skoro jako jít do burdělu a ne…), sázej podle jezdců. Dobrý jezdec i s průměrným koněm zajede slušně a další věc je, že dobří jezdci, dostávají dobré koně. Z těch jezdeckých novin taky získáš info o dobrých chovatelích (takže i stáj koně může napovědět) a taky o dobrých trenérech. Takže když si to nastuduješ, tak třeba pak na těch dostizích moc neprohraješ, protože, co si budem povídat, člověk si tam jde zahrát a ne vyhrát :-)

 • lucinka

  liduško,jak si dáš za každého z nás pulku,tož to si teho moc nezapamatuješ :-)))

 • Anna

  Semiku,budu se drzet tvych rad a snad moc neprohraju, protoze,co si budem namlouvat, vyhra (treba mala) vzdy potesi :-)))) Zamestnavatel je moc fajn a stara se o nas s otcovskou/materskou peci. Prispiva nam take napr. na sportovni (mimopracovni) aktivity, protoze je si vedom toho, ze zdravy personal je dobry personal.

 • Edisko z Těšina

  Andulko, kurnik šopa, ……tuž takeho zaměstnavatěla, kery by mi přyspival na mimopracovni aktyvity bych chtěl mět tež!!! Třeba že by partycypoval na mojich ligovych sazkach tym, že by mi jich zpolovinu zaplatil, ale vyhru bych se moh něchat celu! Tajako se to robi ze stravenkami – tam tež zaměstnavatěl cvakně věči čast, robotnik cvakně zbytek, ale o ten oběd se už z nikym dělit němusy! A ešče – jak je perzonal uznaly, mu z tej stravenki vydaju zparu korun, tuž to je vjec, no ni?Dybych byl zaměstnaněc, asy bych to svojemu nadřyzenemu navrhnul, ale bo se živim sam, tuž se němožu ani vydať stravenki, bo to by asy němělo logiku… Ale esli by v parlaměntě taki navrh byl, že misto stravenek by bylo možne jakesyk inši mimopracovni plněni, tuž to bych o jekamsyk mistě zauvažoval.Kdovi, možna by se tam moh potem započitať aji pobyt v tych specyjalnich relaxačnich zařyzeňach s červenymi srdičkami v oknach. Aspoň zetřyrazy za tydeň, jak už ni každy pracovni den. To bych už se aji smiřyl s tym, že bych se o jednu relaxacu moh podělit ze svojim nadřyzenym – nejlepši by byly pondělki, bo to su pro mě modre dni, v kerych se mi vubec do ničeho něchce, ani do relaxacyje chmm…;-)))

 • Neva

  Tuž to stě tu teho moc něpodřystali při tym vikendu. A fajně bylo. Sem se dala zparu kališku, pulek, štamprli či keho šlaka, aj mě je to jedno, hlavně že vudečka chutnala fajně. A eště trochu burčačka. Všeckeho s miru, ale ni s tym Míru. To by mě zajímalo, kdo tu dává jeho stránky a mejlovou adresu, pochybuju, že on sám. Tuž jak se tu oto matě?

 • Anonym

  Pro LIDKUJak běžte sy o fotbale dřistaŤ kajsyk jinam esli tu eště cosyk takeho napišeš tak ti rozbiju ten tvuj pyščur je ti to jasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Lidka

  Pro 315: Taky tě mám ráda, chudáku anonyme!!!Jsem zvědavá, jak to provedeš!

 • vénošu

  u třech pitekTuš vyrazyli sme do knajpy od kyna hornik přymo přes štreku a vlezli do knajpy kde se nalival zlaty mok s pěnu a hustu kolega co šel po mě nezavřel a hned ve dveřoch nas zjebala či mame doma perličky či co.Měli jsme hlad tak nam řekla že si dame gulaš pak atmosfera byla husta a hrala ta bedna s deskama a cosi to nehralo jak ma tak kelnera začla do bedny kopat mlatit a slova litaky no super knajpa.vanoš.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>