Sem zpatki?

Štrnasť dni valaňa u mořa mě přeplo na usporny režim. Pisek, šutry, moře, rakija na mojim gumovym křesle, s Blanku cely den, večer aji noc. Tuž povim vam, štrnasť dni s jednu robu cely den, to už se pozna, esli se dva k sobě hoďa. Ku koňcu aji semtam zamračene. Aji sem rad, že už sem zpatki.

Tež sem se celkem zvyknul, že po nocach něsedim u te komputerove klavijatury a něpušťam do Interneta svoje dřysty prdy. Včil asy na chvilu polevim, ale něbujtě se nic, ja se za chvilu vratim. Šak mě znatě, no ni?

A jak by ta pauza nahodu byla věči, dufam že mi u dveřy nězazvoni taka ta roba s kladivem a rozpěrakami na kotniki… Když tak se semtam mrknitě do černe kronyki.

Zdař buch…

No comments yet to Sem zpatki?

 • Neva

  No toto, konečně a zas chce očekavany zmiznut…

 • Neva

  Co to je „roba s kladivem a rozpěrakami na kotnici“?

 • ellka

  pátá!!vítám zpět=)..už se mi stýskalo..

 • Ts…to já si tě zatím četla v ČILICHILI.-)))

 • šemik

  Tož ta roba by mě tež zajimala – esli je to nějaká udernica nebo kyho šlaka co tym myslel?

 • radši se neptej

  Ostravaku,co sem si kvuli tobě kupila PCdlo, tak pišeš meněj a meněj…co mam čitat? To ani z dovo nemaš zažitky? Noci s Blanku nam popisovat nemusiš, raz by ti za to mohla zakrutit krkem. Ty ses nedival kolem sebe? Žadne obnažene rodačky si neokukoval? Ani žadne kanalizačni trubky, vyustěne do blankytneho Jadranu si neviděl? Drahe pivo si nepil? Co si tam robil?

 • Snoopy

  Roba s kladivemPokud nevite, o koho se jedna, tak si najdete knihu Misery (resp. film Misery nechce zemrit). Knihu napsat Stephen King (ano TEN King). Pribeh je o tom, ze fanaticka obdivovatelka jedne literarni postavy nuti autora, aby prepsal knihu, ve ktere ma tato postava zemrit. Nuti ho k tomu ovsem velmi nevybiravymi prostredky (viz Ostravakuv prispevek).

 • Ája

  Snoopyasi maš pravdu… ten film znam, knižku sem bohužel něčitala. Myslim, že ta fanatička mu tym kladivem zle pomlatila nohy (pravě v kotnikach), aby u ni musel zustat a přepsat ten roman.Že by nam chtěl Ostravak literarně umřet? Ale co – šak ho zname, ni? Když pověděl, že se němame bať, a že se za chvilu vrati, tak mu věřim. Enem to čekani…

 • Ája

  znamkaOstravaku, to je poprve, co sy mě nepotěšil, ale ani ja tě nepotěšim. Něska to něbudě jednička!Anebo možna budě? Dyť každy ma pravo se trochu oddechnuť od teho kolotoča, no ni?No, tak dam jedničku…ale podtrženu!

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, ty gaugane…Že by stě se z Blanku přetyrpěli submarynovanu chorobu? Esli stě po asy desetiměsični znamosti vydrželi spolem tak dluho, tuž se myslim, že to budě klapat aji dale. Možna že tu budu pro tvoje fanuški a moje oblibene kidaře vyhližat jako kacyř, ale spočni se, bo takych štrnast dni furt z jednym člověkem v kuse, tuž to musy něchat stopy na psichyce… Ale na druhej straně se myslim, že jak se chitneš zasek pisaňa svojeho denika, tuž to ti ty šramy na duši zapigluje, no ni? My, tvoji fandicy čtenařy, se tě ganc naisto něpřejime! Ale hlavně ti přeju, aby ti to z Blanku klapkalo dalej, aji dyž budeš psat meněj, bo ja osobně ti přeju enem to nejlepši! A všecy spolukidaře naisto suhlasa, že tě mame moc radi a temu ti tež nic zleho něpřejeme!Pro všecki – Danyjelka, ta bestyjalně chitra potfurka žije, přectavte se!!! Vim to, bo mi došla moc pěkna čumkarta kajsyk z Italije, všecy, kemu sem ju ukazal, mi ju zaviděli, bo tam byla zobrazena ekscelentni robka z kozičkami na pastvě, tuž Danyjelko dikes!!! Naščesti se znam z našu pani poštmajstrovu, tuž ta mi tu čumkartu schovala u mě a jak sem byl na počtě, tuž mi ju předala, Bo ja inak němam oficyjalni adresu a děvuchi z počty by něvěděly, kaj tu kartku doručit. Tuž v nejhošim přypadě by mi ju doručily na radnicu, tajak se to robi u bezďaku, heh… :)))[6] Lorrain – odebiraš Čyličyli? Tuž to sem rad, že kdosyk ma stejneho operatora, jak ja, chichichi… :)))Snoopy – ten film sem viděl, ale něni nad knižku! Od Štefana Krala se mi ale najvěc podobalo „To“ („It“), film byl ale přetivko knižce sračka – dalši dukaz teho, čemu mě nělaka chodit na filmy podle knižnich předloh, bo film dycki zepsuje puvodni dojem…A ešče mam dotaz – jakasyk kača mě přyzvala do sutěžni partyje do velkeho podzymniho filmoveho kfizu. Esli je to jakasyk kidařka tu stel, tuž se omluvam, bo něpochibně byzme spolem vyhrali hafo cen a ja mam už tak zaprany kvyrtyr rozmajtymi bebechami, že se už dalši vyhry dovolit němožu! Tuž sorač!Liduško, Ajinko, Jajinko, Nevo, koniku a šecy ostatni parťacy tu z teho fajneho blogu – moc vas pozdravuju a omluvam se, že tu včil moc něpřyspivam. Myslel sem se, že v zařy budu jezdit na Slovaki na hřybki a rum, na Moravu za burčačkem, ku Lukašovi na pifko a mezytym tu přykidnu zparu aštyrek či anulek, chmmm… Enemže je to šecko naraz kapku inak a naraz mam jaksyk meň času, až mě segra podezřyva, že se opičim po ostravakovi. Ale něni to pravda, času mi včil kapku chybi, no…Tuž tak asy. Idu se nasnidat, :)))

 • Edisko z Těšina

  Šemiku – bingo!Po paru kolach Gambačligi sem byl v těžkem minusu, ale po včerajšku sem se vyšfihnul o pěknych paru litru (genau dvanast a štvrt) navrch! Typnul sem remiz Banika, (kurz 3,45, nutna sazka 5 litru) a vyšlo to… Tuž aspoň mě cosyk na tym internetě při tym nedělnim ranu potešilo. A včil už sem potichu, bo poslucham Toulki česku minulosťu, to už roki ku moji neděli patřy… :)

 • Zafira

  Edisko, ty hňupe, Ostravak tu píše, že končí a ty tuřešíš Danyjelu??? Bože…

 • Edisko z Těšina

  Zafiro, ty hňupe…Ostravak někonči a ja Danyjelku něřešim. A ty se nauč čitat! A dyž sy z teho taky vylekany, tuž se přy svojim psychickem založeňu klidně zedvarazy za deň čum do černej kroniki, tam se ti to bude podobat… Bože, bože… Do čehos to dušu dal???Muhehehe (:-D)))

 • Anna

  Hned pote, co jsem napsala nadsene „konecne“ (ostravak je zpatky) me polilo, bo pak mi zecvaklo, ze chce pauzovat. Tuz jak se chce dat pauzu od nas, je to v okeju, bo to musi byt makacka probirat se tymi nasimi kidami. Ale s Blanku bych tu pauzu neradila, bo sem mela taky dojem, ze mu (aj nam)sla k duhu.

 • Zafira

  To víš, že je to konec, ty ichtyle. Co jiného by to bylo? A tipla bych, že z větší části i kvůli tvým (a Danijeliným, atd) kecům, protože zpočátku tu bylo fajn, když se tu řešily Ostravakove příhody a vztahy, než jste to tu začli svinit vy.

 • Edisko z Těšina

  Zafira – tak tys je baba a ku temu ichtylova? :)))To je fajna nadafka… A tež zajimave ziščeni, bo tfuj zajimavy živočišny druch chitřy ludě z žadneho ustavu ešče nězaznamenali… Možna se ho časem podařy odbornikum z Kateřynek :)Ostravak se vrati, enemže to něbudě tak často, tuž se z teho něposer, že se kapku zapauzyruje. A sleduj se ty svoje černe kroniki, to ti určitě pujdě lepši, než to tvoje tipovani, heh…No – hlavně že sy to tu fajně provoňala po ichtylovych fijalkach, hneda se mi lepši dycha, checht…(:-D)))

 • Anna

  Edisko,sem se to dycky myslela, ze Danijela je chlop, bo robka by ti taku cumkartu v zivote neposlala :-))))

 • Edisko z Těšina

  Tuž tym sem se Aničko něni ganc isty, ……bo podle krasopisa bych to na haviřsku ruku nětypoval…A tuž či jeden vi? :)))

 • Lidka

  Edisko-těšiňku,taky tě zdravím a těší mě, že si na nás vzpomeneš. :))Myslela jsem,že jsi také v Itálii, na mém kole(můj gizd ho totiž někomu půjčil), s háčkovaným stanem a dalšími doplňky, které ti zhotovily zde přítomné kidačky. )))

 • Edisko z Těšina

  Lidko, tuž něvim, esli bych se ty heklovane tanga užil……bo nejrači chodim va spartakijadnich trenclach zabarvenych proletařsku krvavo rudu barvu :) S takimi bych asy moc robek něokuzlil, ale za to se v nich cytim fajně.No – mejtě se tu fajně, bo se mi akurat stahnul film z interneta, tuž ho musym zkuknut ešče dřyve, abych věděl, esli to stoji za to pozvat na něho kamoše. Ale oni asy aji tak přydu, bo slibili, že se neska skamaradime s flanděrku fusateho, mlask!!!Tuž tak…(;-d))

 • Zafira

  Ta narážka na Kinga je přece jasná. Ostravak už tutově nenapíše ani řádku. Takže Edisko a vy podobní ichtylové, klidně si tu plkejte o háčkovaných tangách a podobných kokotinách a plácejte se po ramenou, jak jste šikovní…

 • mama

  pro Edisko z Tesina..nevim ,proc tu furt seres ty svoje kidy,vzdyt neumis cesky …

 • Edisko z Těšina

  Zafyro ichtylova,…esli ostravak napiše či nenapiše – to nechej na nim, ale spiš se nauč čitat: „něbujtě se nic, ja se za chvilu vratim. Šak mě znatě, no ni?“ A než to ostravak cosyk dřystně přečitej se pořadně Štefika Krala a nepobekuj nam tu jak zle vydojena hajtra před chlivem. Ale na druhej straně – dikes, žes nam tu dovolila se poplacavat po ramenach, to my radi, bo zme fakt šikovni.A s tvoju pobidku nas to budě těšit ešče vice, aji dyž ja včil teho času moc němam, muhehe(:)))

 • Anna

  Edisko,netvrdila sem, ze je D=havir. Myslim si je je to chlap, co svymi pestenymi(zzenstilymi) prstiky neunavne listuje starymi casopisy a zoufale se snazi s nekym navazat kontakt. Ale v jednom ti davam za pravdu: Clovek nikdy nevi (jen se domysli) anebo tomu rika zenska intuice:-)))))

 • Edisko z Těšina

  [24] Zmrtvyfstala mama od ichtyla zefyroveho, podivejm se! :))) Esli se mamo zaškartuješ zparu dřystu dozadu,…tuž tam zadarmo najděš recepis na to, jak se naučit svoju kreaturu pisat po česku, doporučuju! A že tež cosyk něviš mě ani něpřekvapuje, checht…Že ty chceš, abych se na ten film nědival a komunykoval tu s tebu, že? Bylo by to syce ně moc poučne ale možna ganc fajne a zabavne, ale včil mě čeka zaimavějši program, muhehe (;-)))

 • šemik

  Edystož s tou sázkou gratuluju! Já se motám plus minus na tych samych prachach co do teho davam.

 • Neva

  Edisko……ser na zakomplexovane ichtylky a mamy, co nevěďa, že to tu o češtině moc něni, my Ti rozumime a enem si piš, akurat by mě zajimalo, ezy ty Danyjeline kozy byly jeji vlastni či enem take ty ofic čumkartove, tuž to by sem chtěla vidět, ale moc ju něchcu vzpominať, bo ju fakt moc nemusim…

 • Edisko z Těšina

  Nevo, dikes za podporu, ……ale mi ty zakomplexovane ichtilki-pochtivki nevaďa, bo sem znamy svoju tolerancu a pochopenim pro slabši natury. A navic se myslim, že každy se tu v mezych pravidel može napisat co chce, tuž něch se pišu, ja sem přejicy. Že se navažaju auzgerechnet do mě mi spiš robi dobře, než by mě to nasyralo, je vidět, že sem pro nich atraktyvni, checheche…No a dyby se někere kidy ostravakovi něpodobaly, tuž to by zakročil a vymazal jich, no ni? :)Ty Danyjeline kozy asy něbyly jeji, bo to byl čumkartovy prefabrykat. Ale znamka byla jaksepatřy obliznuta, bo na tej pohlednicy se držela jak židovska vira na Těšině! Musel sem ju nahřať nad paru, abych ju moh zanest kamaradovi-filantelystovi, hmmm…A čumkartu asi s tymi kozami sem se přylepil na tor od moni, bo su fakt pjekne, tajak vymalovane!Šemiku, dikes za vinš, ale aji dyž ta vyhra byla v jednej sazce přes dvanast litru, od začatku gambačligi sem v plusu cosyk přes osum (loni po sedmym kole to už bylo zedvarazy tolik) . Uvidime, co nam ukažu dnešni vysledki, možna mi ten sazkovy pool ešče zlepša…Jinak ten film, na kery neska přydu kamaradi aji s fusatym přytělem ve flašce, je dobry, nazyva se to Zločin je ekstremni sport. Tuž večer se na to rad kuknu ešče raz!(:-)))

 • Anna

  Tuz jak to tu cicu, zatim to vypada akurat tak na navrat vseveduciho Ediska. No lepsi neco nez nic :-))))

 • šemik

  Tak Andulkou jenom tak necicej a taky neco drystni :-))

 • za co

  ediskodíky, že si na konci svého posledního kidu nedodal “ muhehe“………bo na to už jsem chytla alergiju, ale jinak minikidy jsou fakt přijatelnějši…aspoń neprovokuješ ostatni čtenáře, bo ty tu mužou taky chodit…nejen tvůj fanklub – no ni?fakt je to brutalni když píšeš co cely den robiš a je to esej , už sem měla kolikrat strach, že mi upadne od rolovani palec.Nic ve zlém…příteli ../ jen méně je někdy více/

 • za co

  kde conechej mi tu zprávu ……..jen abych věděla , že opravdu jsi a já jen nesním:o)

 • Lidka

  Edisko,kde ty na to taky chodíš? …držela se jak židovska vira na Těšině… Muhehe, muhehe.:)))

 • Jája

  Zafiro,já se tedy o Ostraváka a jeho další dřysty nebojím, protože ta baba s kladivem určitě neví, kde zazvonit na Ostravákovy dveře, takže je v bezpečí :-)). A snad nás neošidí o zážitky – třeba s nafukovací matračkou, co vypadá jako křeslo :-)))

 • za co

  lidušdíky…………muhehehehehe:o((

 • Jája

  Edo,to je mi tě líto, že vůbec nemáš čas, protože hříbky rostou a asi hodně, protože mně se poprvé v mém životě podařilo najít i praváky :-))

 • šemik

  Lidka musí být v sedmym nebiPumpaři vedou nad Brnem!

 • Neva

  Ja chcu tež sazat, a chcu a chcu a chcu…kerysik mě to musitě naučit, bo jak se tu mluvi o tych litrach, tuž se ve mě zdviha zavisť, ta bestyja jedna. Edis, sedam na počong a idu se učit k Lukašovi…a tym dam povel na kališek v Těšině, i když to je teda kurevski daleko…ale co by jeden nezrobil pro chechtaky, no ni? Za co, zatni za co, no za zuby a kašli na muhehe, vymysli se svoju jakusik blbinku a hoď ju do placa…chi, chi, chi…

 • Lidka

  Edisko-těšiňku, Šemíčku-koníčku,hurááá, jupííí, pumpaři vyhráli!!!!!!! Jsem v sedmém nebi. Jdu si dát pořádného panáka, to se musí zapít. :)))Já mám takovou radost.

 • Neva

  LidušDej si i za mě, mě to sice tak nebere, ale panáka bych si dala a doma furt nic kupene.

 • šemik

  Lidko,to ti přeju. Ale moc nepij :-))

 • Lidka

  Nevo, Šemiku,dám si za všechny, ale nesmím tady o této hře psát, protože mi bylo anonymně vyhrožováno, že dostanu přes držku :((. A já nejsem taková statečná osoba jako třeba Edisko, tak nevím, co s tím. Budu sem muset hodit nějaký emejl, abych si o tom kulatém nesmyslu mohla s Šemíkem bez obav podřystat. Plastika je drahá. :)))Fakt jsme vyhráli… Nezdá se mi to.

 • šemik

  Lidunko,kdo ti chce dát „přes držku“? Kopnu ho do zubů.

 • Lidka

  Šemiku,nevím, kdo si na mě chce vybít zlost, byl to 315 kidař u Přectartovni horečky. Ale třeba to nebude tak zlé.

 • Protiva

  Ostravaku Ostravski, dnes jsi mě sice nepotěšil , ale DÍKY, rok mi s Tvými dřisty bylo dobře!!! Tak zas někdy :-)))Souhlasím se Zafirou! S Edou a jeho sqvadrou sem přišla NUDA, NUDA, ŠEĎ, ŠEĎ!! Už jednou jsem je posílala do Prahy, do Podolí, do lékárny a klidně i dál, ale bez úspěchu, bo jejich téma o háčkování je věčné. Tak si to tu užijte.

 • Lidka

  Nevo,(41)teď už toho moc neposadíš, ale můžeš si začít rýt zahrádku a na jaře koupíš přísadu, kfitka a jiné bebechi do zahrádky, inspiraci najdeš v jarních ostravačkovych dřystech. No a pak můžeš sázet a sázet až do zblbnutí. Ale nevím, jak to budeš mít s kurzem. :))

 • Pepek

  Ve 22:15 na Nově ve Střepinách má být reportáž o Ostravakovi.

 • šemik

  Lidko,to mi uniklo, asi je čas dát sem další část z historie fotbalu :-))

 • Neva

  To sem zrovna chtěla říct, o střepinach, a Edis, Šemiku, Lidko a spol, čučite na pořad o 50 let Sazky?

 • šemik

  Nevo,nečučim. Měl bych?

 • Neva

  ŠemikuAni Ti synku nevim, bo zatim to stoji za guvno. Jak tu tak čtu Protivu, tak furt akorat nechapu, že take osoby umja enem nadavať a nic rozumneho něřycť. A čemu bych měla s partyju isť do Prahy do Podola?Radši si Liduš fakt cosyk zasadim na balkoně do kastlika. Možna jakusyk protivu a naschval ju nězaleju…Ježiš, teď je tam naše ostravska Maruška Rottrova…

 • gargamelka

  Protiva je další mamlas, který je mimo (a pod) obraz…Tak sem protivko z lékárny, z Podolí i zdáli více nechoď, nuda a šeď je tu proto, protože ty a tobě podobní nemají o čem psát. A ostatní ať si krátí čekání na ostraváka jak chtějí!Anebo vlastně sem choď čím jak nejčastěji a čím jak nejčastěji si na Ediska zanadávej – podle toho, co sem napsal po 14. hoďce jej to jenom potěší!Checht a muhehe („za co“ nechť promine :-)))

 • šemik

  Nevo,stejnak to už skončilo, tož sem o to přišel.

 • šemik

  Tak asi neskončilo.

 • Neva

  ŠemikuO nic jsi nepřišel, Alexandrovci super, ale to tak bylo asi nejlepší z celého programu. To se teda ta Sazka za ty vaše prachy moc nevyznamenala…sem zklamaná. Prima mi teda nezrobila prima…

 • dneska sem zas žehlil

  Ostravakutuž to Chorvatsko Ti jaksyk neprospělo. Čekal jsem návrat jaksepatři .. a ono nic. Estli se můžu přidat do diskuse nad přispěvky některych. Taky mě sere, že se tady snaži zviditelnit jacysi pajtaši a probiraji tady uplně cosi ineho, než by se na OSTRAVAKOVĚ blogu hodilo. Tož si kura zrobte vlastni blog (budete prvni v Těšině) nebo mistnost na chatu a tam si ty cypoviny řešte. Nebavi mě hledat věcne přispěvky na tema OSTRAVAK ve změti chujovin psane jakymysi grafomany. Děkuji za všechny, co tady chodi předevšim kvuli Ostravakovi.

 • Neva

  Dneska si toho vyžehlil asi až moc, co? Tak sem dejte vy nadavači ňáký hlášky a furt jenom nebuzerujte, co je na tomhle vtipnýho, co?

 • i když ne tak jak si někdo mysli

  Byly dobykdy tady nikdo druhy nebo třeti nesral svoje dřysty prdy a vše bylo ok. Teď je 3/4 diskuse blogem kohosi jineho. Tuž kura, to se mi, co by skalnimu – tuž myslim, že jim po roce a pul přizně jsem – vubec nelibi.

 • ostravak

  Jak to tak čitam……tuž padesatdevitka mi celkem mluvi z pneumatyki…

 • Mistecka žehlička

  šedesatdvojceto sem rad

 • Ostravak nam chcipa……Těšim se na popis jeho dovolene, aji ve spani mumlam Veveveostravakblogujetečka cezet stary něruš, stary vyděšeně sleduje co mluvim ze spani, manželstvi narušene a vlastně gvuli čemu….?Oj Ostravak asi uplaval na svojem vzduchošplouchokřesle kajsik daleko od břehu, častečně ho ožrali žraloci, odchytila albanska pobřežni hlitka a vratila aš po koncu dovolene. Ostravak se vratil očividně psychicky narušeny a něma o čem pěknem ani veselem psat tak fčil mlži.Synku něbuj se a směle napiš jak bylo v te Albanii my to vydržime. Buděš orygynalni šak tam žaden nějezdi buděš prvni.

 • Neva

  Možná budou vtipnější ty Střepiny…to je fakt.

 • za co

  střepinytaky sem zvědava …na reportaž o ostravakovi …bo sem si tam možna střihla malu bezvyznamnu roli..uvidime estli mě nevystřihli :O)

 • keydee

  kua ostravak na noveted, v tych strepinach:)

 • EdiskoviTo pohrudí na pohlednici není mé a moje. Spíš by jsi měl koukat na text pod ním. Snad se v Tešíně najde někdo taliánštiny mocný kdo Ti to vysvětlí.Anna nemá pravdu, řešení je asi někde jinde. O kontakty není nouze, zrovna teď jsem smazala po příjezdu 450 majlů. Naráz. (Kdo by to četl..)

 • StřepinySolidni reklama na Nove…behem peti minut 300 navstevniku a furt prichazi dalsi

 • hanych

  Střepiny, reklamní bannery atd.Jojo, velkej byznys – není to už jen o blogu „jednyho cypa z Ostravy“

 • Lu

  PomooocAhojky Ostrawaku, prawe sem se od brachy dozwedela, ze “ jsi “ byl w TW, a chtela bych te moooc poprosit, jestli bys to nemohl dat na net, (i s otazkami reporterky ), pac ja sem to newidela :( ale moooc ti fandim, at pises dal a hlawne at te nikdo nenajde :) a hodne stesti s Blankou :) pa pa pa

 • Alena

  Ostraváku,tak jsem se těšila,na Tvé historky a nic…chjooooo….beztak jsi ještě vybaloval kufry viď…a hned co je vybalíš a zadaptuješ se,tak napíšeš jak bylo a tak.:-)))Nebo ne?:-(……

 • Neva

  Spiš fajna reklama Ostravě. Bylo to dobre…poznala jsem tam dva lidi.

 • Alena

  ..už jsem si skoro myslela,že ho ta reportérka ve střepinách odhalí…ale to by asi byla škoda…

 • Pierre

  Danijela a 450 majluDěvucho, připada mi, že se furt stěžuješ na spamy. Tuž kurňa, jak ti ty reklamy na Viagru tak vadi, tak nělez na stranky s takim obsahem a gdyž už to fakt potřebuješ, tak se aspoň vypni v browseru COOKIES a dalši identyfikatory…

 • gargamelka

  Pro [59] . mistecka žehlička: Co je na tvém příspěvku věcného a originálního?Ubekávání, že ostravákovi Chorvatsko neprospělo? To už tu bylo napsáno x-krát a nezdá se mi to moc věcné ani originální…Ani to nadávání těšíňákovi není původní. Měl by ses nad sebou zamyslet.A kromě toho sem Edisko už ani nepíše tak často, jak předtím (což je škoda a je to tu o hodně nudnější, než to nadávání), tak „vo co ti GOU“? Nebuď nepřející, žehličko z Místku, otoč kolečkem na termostatu doleva a zbytečně se nerozpaluj…:)))

 • RAM

  LuVšak v archyvu tej Novy sa ty teve kydy s obrazkama hnedkaj objeviju

 • zamrzlik

  ostravakuOstravaku, odpočni po dovolene a pak PIŠ PIŠ PIŠ…

 • sedmdesatšestce

  Děvuchoty němaš ani trochu paru, co tu pišeš. Nejde mi o to, aby muj přispěvek byl vtipny a originalni, od toho je tady VELKY ON. Jen si myslim, že neni dobře, že si tady v diskusi jacysi pajtaši robi vlastni blog. Tuž to neuměji robit s internetem a psat si svuj vlastni? Možna se boji, že by s těmi mnohdy radoby vtipnymi 100ry neziskali takovu popularitu jak tady v OSTRAVAKOVĚ DŘYSTARNĚ. A jestli chceš humor, tak si dej do guglu „ftipne“.

 • clovis

  a proč by psal?knížek je dost, slušně se prodávají, budou se prodávat cedla a pokud to tak bude, nemá žádný důvod k tomu, aby sám sebou zahltil vlastní trh … z blogu nic nemá, ale ostatní nese svoje.

 • za co

  gargamelko / danijelo/sebevědomi je fajna věc , ale …..než cosi napišeš zkus trochu počitat …třeba nazor 62../ opravdu je to sam naostravak???/ esli je tak to už by vám snad mělo stačit ku tymu abyste trochu popřemyšlali nad vlastnim blogem…

 • JINDŘICH ŠNAPKA..TO JE KURVA TĚŠÍNSKÁ

 • Mirka

  podpora názoru 59,61,62,79,81 a taky 77ostravak píše jednou za čas a teď se chce odmlčet… dřystarna, svého času milé počtení s dovysvětlením méně srozumitelných výrazů, se změnila v pokec několika šílenců, kteří si sice velmi rozumějí, ale nikdo další ne…takže spíš než blog bych jim doporučila nějaký chat nebo icq A TADY AŤ NEOTRAVUJÍ.Ostraváčku, jak píše č.77, PIŠ PIŠ PIŠ prosím, nedělej ze sebe další Rowlingovou.

 • Mirka

  78, ne 77, sorry

 • Naďa

  proč bude zase psátTeď někde chodí po Ostravě opálený spokojený zdravý muž v nejlepších letech, který má práci, byt, auto, rodinu, kámoše, přítelkyni i dítě. Byl mu nadělen literární talent a navíc dostal skvělý nápad – psát si deník ve své milované ostravštině. Zaujal, ba přímo rozbouřil různé vrstvy společnosti – úspěch tak nečekaný, že si s tím možná trošku neví rady a zamýšlí zvolnit tempo. Jenže je to těžké, čtenáři jsou netrpěliví a stále kidají a kidají – blog žije. Nemůže nezklamat. Já si přeji, aby mu to nové psaní činilo opravdu potěšení, aby psal tehdy, když sám chce, pak to bude O.K. Ostraváku, žádné stresy, máš skvělé zázemí a buď v pohodě, vždyť jde jenom o deníček.

 • Zyran

  Pro 81…61 je určitě Ostravak, bo zkuste se tu podepsat „ostravak“ a uvidíte co se stane…

 • Zyran

  Pro 81…Chci říct 62…

 • za co

  to zyrantak jestli je to ostravak….tak počkam jestli dostane tež od gargamelky danijelkove „kartač“…že je neoriginalni a nudny a, že na jeho cypate nazory nejsu eda a jeho parta zvědavi…

 • Nekdo kdo se chce vydavat za Ostravaka

  tak ja to zkousim, podespat se ostravak, schvalne, co se stane

 • Nekdo kdo se chce vydavat za Ostravaka

  aha!tak to se stane…

 • Panda

  Spiknutí.Napadla mně taková teorie (tak mi prosím za ni nenadávejte), mám strach, a včerejší pořad na Nově (Střepiny) mi to potvrdil, že za jeho odmlčením stojí spiknutí pražáků, kteří se až hystericky bojí toho, že se jim někdo ovliňuje veřejné mínění a hrozí (nedejbože), že by se ostravský region alespoň trošičku probudil. Přece někdo, koho nesemleli ve těch svých televizích, na těch svých párty, někdo, o kom se neustále nepíše, kde byl, kde se ožral, s kým chrápe, někdo koho nemůžou kontrolovat, tak přece už nemůže být tak veřejně čínný, jako tomu Ostravak doposud byl. A proto – buď se Ostravak prozradí a z toho co píše se udělá velký kšeft (hádejte, kdo všechno a hlavně odkaď mu do toho bude mluvit), anebo se postupně odmlčí a všichni zapomenou. Každopádně veškeré ostravakovo kouzlo půjde do kytek. A na závěr mám teorii úplně nejtragičtější – Ostravak se ožení, stará mu zatne tipec, a jaký byl.

 • za co

  pandoTva teorie je zajimavá…já souhlasím s tou třetí verzijou… / vlastní zkušenost/vdala sem se , stary mi zatrhl tipec…..A jáká já sem byla……..:o)

 • mama

  To 59.Davam ti naprosto za pravdu.

 • když robim tak nežehlim

  devadesatjedničkoprosim Tebe nestraš. Dost, že nam pepici vzali pulku Baniku, ještě aby nas připravili o Ostravaka. Myslim, že mu ta rakija s čerstvym luftem neprospěla – bo je zvykly na fajny ostravsky smog a ostramošt – a bude trvat jakysi den, než se z toho vykope. Vzhledem k tomu, že ma tatu haviřa nebudě mit s tym kopanim problem :-)

 • Panda

  To 94Nestraším, jen mně to tak napadlo. Jinak, pokaždé když se vrátím od moře, tak mi taky trvá skoro týden, než se zaklimatizuju, je mi furt zima, a mám tady z toho všeho depresi. Tak chápu, že se mu do ničeho nechce.

 • Jája

  Ad 85Nadi, máš úplnou pravdu, ať Ostravák píše, jen když má chuť a je mu to potěšením:-) Jinak to možná nebude mít tu správnou jiskru :-)A ti, kterým se tohle kidání nelíbí, ať zůstanou jen u Ostravákova dřystu a sem nechodí, ne?

 • Ája

  to 85 – NaďuI já bych se v podstatě připojila k tomuto názoru. Každý Ostravakův „dřyst“ je pro mě tak trochu dárek. A dárky se nerozdávají každý den a už vůbec ne povinně. Až uzraje čas, i dřysty budou.

 • Jája

  Ájo,s tím dárkem máš pravdu. Problém asi bude v tom, že si nás Ostravák rozmazlil, když rozdával dárky moc často :-))

 • Alena

  No.... já Ostravákovy dřisty přečetla všechny teprve nedávno…takže mi ted docela dost budou chybět…jsem zvědavá na jak dlouho náš Ostraváček bude pauzírovat…Každopdně mu přeju odpočinek z dovolené..společná dovča,jojo,ta dá vždycky zabrat..aspoň už máte s Blankou to „nejhorší“za sebou:-).no a po šoku z toho“šoku“Ostraváčku piš,piš ,piš,nebo Tě sní myš!!!

 • za co

  sto…aji já to chtěla zkusit jestli mě to nějak uspokojí….vykřiknout si kerá sem:o)

 • Jája

  Ad 100…a jaké byly pocity?

 • leona

  SMUTEKŘíkala jsem si: už zítra určitě Ostravak něco napíše a ono tohle….smutek.

 • za co

  Jájano očekávala jsem nějakou obrovskou vlnu vzrušení:o) ……a nic……Ale jsem zastáncem , že se má zkusit všecko:o)

 • leona

  Možná ho vyplašilo to hledání ve Střepinách?

 • prajzulská čavera

  Ten mořský luft mu asi nězrobil dobře, lebo ešče se furt něumi vzpamatováč z teho urlaubu(dovolene). Mějte se všeci dobře a ať to temu Ostavakovi Ostavskému pěkně tuž fajně piše

 • Ostravaku, ze ty si chces dat pauzu proto, ze te ti manici z Novy malem vyhmatli? ;o)

 • Arkady

  vy tam v te Ostrave ale raditehttp://zpravy.idnes.cz/strelec-zabil-advokatku-pak-vrazdil-na-radnici-fq3-/krimi.asp?c=A060918_132644_krimi_cen

 • Franta Nudle

  NakonecNo konečně ses vyjadřil k tomu, že tě to pseudoicq na vlastnich strankach sere. Díky tvé autoritě se naštěstí cykličtí zvraceči čehokoliv odmlčeli a da se to tady číst.

 • brňuk

  Že by konec?Úpadek toho webu je čímž dál více zřejmý, škoda… Ostraváku, čtutě asi rok a byla to psina, díky za tvé dřisty. Ale nějak cítím, že už ti došet dech. Tak hodně štestí, do života bez tohoto blogu!

 • Anna

  Jasne jak facka,bo sme tu na navsteve a tuz bysme se podle teho tez meli chovat, no ni? Ostravaku, dobre si zrobil, ze si nam ukazal kaj su mantinely. Spocni a naber nove sily. Ja te mam v knihovne, tuz te prestehuju na nocni stolek. Nevim sice kolikata sem, ale za co se trapit takymi malichernostami :-))

 • alenec

  to mam za to, ze su zvedavavčil se mi furt automatycki objevuje misto mojeho mena to „Nekdo kdo se chce vydavat za Ostravaka“, na všech blogach, co sem skušala. Toto je jen pokus to odstranit. Huš, měla jsem to zapotřebí? Měla!

 • alenec

  faň,povidlo se a navic mam take pěkne čislo 111… už mizim.

 • Anonym

  To si děláš snad kozy, ne? Jak pauza?????? 2 týdny nic a teď zas jako nic????????

 • za co

  pro 113…….a co jako….to snad nemá povinný ..nebo jo?Ať si nápíše až bude mít chuť…./ jestli jsme mu ovšem tu chuť nevzali tím kidařením tady/

 • Anonym

  KonečněTuž chlope konečně sy tu ja sem to už nemoh vydržet bo mi chiběli ty tvoje dřisty prdy tak zatim čezt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Edisko z Těšina

  Tak, tak, spravně, spravně……jak sem sem nakuknul, tuž tu to furt pjekně žije – aji ganc novi kidařy se tu zjevili :)))Hlavni je fakt, že tudyk to se nazyva ostravakuv blog. Stejnak mě ale kapku potěšilo, že tych, co ostravaka umja „braniť“ enem nadavanim zpoza anonymniho nyka, zparu uznalych a věducych lidi upozornilo, že už tu svoje kidy něpišu tak často, jako předtym. Bo ani němam čas a aji sem často hafo někerych kidu ani něčital. Tuž tym, kerym to vadilo, posylam omluvu (a radu, něch se šetřa nervy :), tym keřy to znesli, posylam uznani za trpělivost a tym, kere moje kidy troška pobavily, posylam dikes :-) – hmm, aji za kupu mejlu. Tej obrany ale přytem něbylo třeba (bo se věčinu pobavim, dyž se do mě trefuju, checht :))).No – dyž mam recht, umim se ubranit sam, ale dyž ni, tuž potem sem uznaly. A tudyk je to fakt vylučně ostravakuv blog. Na psani cypovin inšeho druhu je na internetě hafo inšich mist, no ni?A jak mi ostravačisko připomeně jakusyk fajnu přyhodu, tuž se ju tu sem přykidnu, aji dyby se mamě mělo z teho zesyřyť mliko za podpěrakami… Bo ostravaka čicu rad a z veselu myslu…Servus přy dalšim dřystu! :-)))

 • Ukojím četné zvědavce (po koukání na má prsa…)a zdůvodním proč jsem tady na ostravakovi.Před nějakou dobou jsem se marně snažila o překlad prvé knihy rodilého „ostraváka“ a Vítkovičáka Fritze Machy (psáno s krátkým A!). Lidé jazyka samospasitelného – tedy němčiny ho snad znají také jako autora přispívajícího do občasníku BESKYDEN.Tento velmi lidský autor o dějinách Ostravy – či Chacharů za posledních 20 tisíc let ukazuje ve svých příbězích (i ta o té kobyle co našla Přemysla Oráče jak zrovna na svém pluhu papá buřty tam je když mu „představila“ zaslané rodové starší, by okoukli nového nápadníka pro jejich Libuši…). A spousta jiných. Jako červená niť se táhne všemi příběhy schopnost Chacharů = ostraváků se vyrovnat se všemi nepřízněmi dob a časů. A to velmi lidsky. I krvelačnému Žiškovi (zde požádám gorola o mírnou toleranci k vůli mému názoru na tohodle lumpa který uvrhnul české země na dlouhou dobu do temnot. Žiškovo drancování nebylo šířením pravé víry, ale jenom rouškou…).Nu – jeden z chacharskyských předků nezapíchnul obávaného vojevůdce, je mu strčil při souboji do zbývajícího oka předem rozžvýkanou cibuli. A byl klid!)Překlad jsem nenapsala, původní text je německý, ale prošpikován moravismy /na rozdíl od českých výrazů/. Chtěla jsem to udělat obráceně, moravismy nahradit málo srozumitelnými (pro ostatní) výrazy z novější ostravštiny.Nedošlo k tomu. Fritz Macha zemřel. A jeho – také velmi vtipná žena pocházející z Berlína mi dodala nevydané dodatky, či rukopis.To mne časem přimělo k tomu, kdy jsem se trochu zajímala o vývoj českých „neudálostí“k úvahám o budoucnosti této „zmatené“ země. Jako model jsem zvolila ostravsko. Čirou náhodou jsem kápla na ostravaka. Z počátku vtipný a neotřelý, leč pod jeho vtipem se (píši zde o jednom, ačkliv se domívám, že to píše autorský kolektiv – už k vůli neustále se měnícímu syntaxu. Snad se zde mýlím, znám tyto texty jen z netu). Ovšem důležitější byly příspěvky /zvané kidy/ které reflektovaly nejen ostravaka, ale i pocity „kidaře“, či kidce. Ty byly daleko zajímavější než to co psali ostravakovi autoři. Reflektovaly denní problémy, ať se jednalo o ukradené kolo, či problémy spojené s každodenním „stressem“. Byly úplně jiné, než se objevovaly na jiných stránkách. Což si vysvětluji tím, že ostravsko se stalo v posledních sto letech (nebo více) odkladištěm lidí kteří se snažili o nové začátky. Stačí pohlédnout na územní rozdělení zemičky. Tuhle prajská, támhle polská, o hultčínsku (nebo to má být hlučínsko?) nehovořím. K tomu navíc germanisační tlak. A nepodajnost židovské komunity. Navíc daleko od Vídně – správy moci, později od Prahy – taktež asi moci. S populací která neznala /převážně/ své prarodiče. (O otcích nemluvě – ale to už říká starý římsky zákoník: mater certa, pater incerta). Prostě ideální retorta /nebo Petriho miska/ ve které se pěstují kultůry. By se rozeznal další vývoj nasazených zárodků. Na vývoji současné Ostravy se dá předvídat vývoj zbývajícího okolí. Neboť ztráty jistých hodnot /zde má ostravak prim se svýmí názory které mnohdy připomínají názory jednotlivců vyrostlých v domovech/. Prostě, ideální zkušebna.Občas jsem nečím provokovala, občas hrála na přemoudrou a po kousce sexu toužící. Ale zvěděla jsem mnohé. Od čepování „správného“ piva /Ediskovi dík za popis/ až po vzájemé pomoci jak Ediskovi pomoci. Háčkováním stanů. Či snahou ho – nuceného mládence trochu polaskat. (Nebo to má být pomlaskat – moje českina není zrovna taková, by jsem mohla tvrdit, že má kolébka stála pod ječmenem). Bylo to zajímavé.Malá poznámka k č. 75. Když se potloukám po Italii – o tom referovalo Edisko – tak nekoukám na majly. 25 za den- včetně nabídek v rustině /nevím na co, slovnik nevlastním/ není moc. Znám hodně kolegyň , které dostávají denně tucet nabídek na zvětšení penisu a levnou Viagru. Toť vše.Vaše a Vámi milovaná Danijela

 • Nekdo kdo se chce vydavat za Ostravaka

 • matůš

  Nejsu ostravak,enom sem chtěl vyskušat co se stane gdyš…se podepišu Ostravak, tak jak k tomu navaďa gdosi o par řadku vyš.Ostravaku piš!

 • Trol

  Archiv Novy – včerejší reportážKonečně je to venkuhttp://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=41030

 • hanuš

  Ostravaku,proč cenzuruješ, když tě někdo zrovna nechválí? Nepřipadneš si tak trochu trapně?

 • ad 117

  Vypadá to na nový blogs názvem TESINSKY-DOKONALY-MESIAS.BLOGUJE.CZ Doufám, že moje trefení adresáta pobaví:-)

 • za co

  pro 122…tak konečně sem se fajně pobavila….dikes mluviš mi z duše:o)

 • Jana1

  Mám takový neblahý dojem, že ta dovolená nedopadla dobře, nebo že se stalo něco doma. V těch Střepinách neřekli nic co by každý kdo čte Ostraváka nevěděl.

 • Luptak

  hanušu……i kdyby ostravak mazal všechny nepochvalné komentáře (což nedělá), i kdyby pochvalné barvil na růžovo, je to čistě jeho soukromá věc. Proč? Protože tohle je JEHO blog.To, že si tady z komentářů Danijela a podobní udělali chat, kde trousí své rozumy, které se netýkají příspěvků a obhajují to tím, že vyplňují čas a prostor mezi jednotlivými Ostravakovými příspěvky, by nasralo i Gandhího.

 • Neva

  Tak teda nevim a nerozumim, ti, kdo furt nadavaju, že zme tu ti blbě dřystajucy idyjoti, němaju nic noveho vtipneho…něpřipadam si úplně blba, když tu kecam s partyjovnikama, a to sem se chtěla vysunuť z reala, ale nic zajimaveho tu teda něčitam od tych „pravych skalnich“, tuž asi temu fakt něrozumim…

 • hanuš

  Luptaku…Maš pravdu je to jeho blog. Ale stejně je trapné, že maže jen to, co ho nechválí (přitom hafo jiných kravin tu nechává). Leccos to o něm vypovídá – je trošku samolibý a není mu trapné se tu tak prezentovat.

 • Mivi

  126: pokus o vysvětleníBlog je ve své podstatě něco jako ONE MAN SHOW. ONE MAN je OSTRAVAK OSTRAVSKI a tento BLOG je jeho SHOW! Určitá parta tady chodí a využívá diskusi nad onou SHOW jako ICQ, chat, možná zviditelnění se na kvalitně navštěvovaném webu – prostě něco co není na webblogech obvyklé. Byť se snaží být sebevtipnější…

 • Luptak

  Jsem zvědav……kde si budete stěžovat na jeho trapnost, až prostě jednoho dne zakáže komentáře a bude klid.

 • Mivi

  Luptakuto by mě zajímalo, co v tom vzkazu stálo, že tě to smazání tak nasralo

 • Luptak

  Mivi……mě? Nasralo? Nemyslíš hanuša?

 • gargamelka

  Pro [130] – MiviOstravak smazal – a není to prvně – Danijelin kid, který byl hned za Ediskovým. Není jisté, jestli mu na něm vadilo, že nebyl pochvalný, nebo rozvláčný. Ale to je fuk, tuším, že přituhne, tak se koukejte úpěnlivě lísat!:)

 • Neva

  hanuš….a můžu se zeptat co se tu vymazalo? Když nás tu ostatní nechal?

 • Neva

  gargamelkateď jsi rozesmála i mě, ty v jedné osobě s Danyjelou se nedivím, že se divíš, jako je fajny ten co buď žehli nebo už dožehlil…hahahaha, tuž vy ste fakt fajni…

 • Mivi

  Pro 133: V Ostravském ovzduší cítím něcodivného. A to mazání tomu jen přispívá. Jen dva vědí co se děje – Bůh a ON. … Před chvílí jsem se pozastavil nad názvem 5.dílu. „UŽ TEHO BYLO V PYSK?“ – a poslední kapitoly „JSEM ZPATKY?“ Dvojsmysly. Jako by Ostravak na něco čekal. Na nějaký podnět. A nemyslím si, že čeká na tvůrčí schopnosti. Vždyť několik dílů před jeho dovolenou patřilo k nejlepším.

 • Neva

  MiviA nenechal bys to fakt na zvaženi jemu? Temu, komu to jeho jest?

 • gargamelka

  Pro [130] – Mivi & allMám ještě ten Danijelin kritický kid na skle v druhém okně MSE, mohla bych jej tudíž pomocí Ctrl-C a Ctrl-V vyvolat i zde…Ale dopouštějíc se narušení autorských práv bych současně u majitele této ONE MAN SHOW riskovala upadnutí v nechtěnou nemilost…;)))

 • Mivi

  137: NevaNo nemůžu, protože prostě kolem půlnoci tak nad vším uvažuji. Taky mě napadla taková zajímavost, když jsem zase uvažoval. Koukal jsem nahoru, a zaujalo mě, že jsi dost schizofrenní osobnost. Jednou píšeš jak pražáci, pak jak ostravak a jindy zase spisovně česky.

 • za co

  gargamelkofakt mě bavíš a Nevu jak koukám taky…všichni přeci ví , že jsi gargamelka danijelková…tak nevluv „danijelin kid -ale „můj“ kid:o)

 • Neva

  MiviA v tom je ten vtip, umím toho třeba víc než si myslíš…ale každému co jeho jest, i myšlení, viď?

 • gargamelka

  Pro [140] – za coVím, že mě dvakrát nemusíš, leč mýlíš se…

 • Neva

  gargamelkoa můžeš opravdu 100% vyvrátit, že nejsi Danyjela? My skalní, teda někteří, mimo žehličku, máme stejné přezdívky a stojíme si za nimi. Máš naprosto shodné názory a výlevy jako Danyjela, tak se nediv, že jsi v podezření. Já bych se teda nikdy nevydávala za někoho jiného, jak by se to hodilo dle tématu….ale to jen tak, aby řeč nestála…

 • Mivi

  Taky schízatuž, dobre. Tež si to vyzkušam. Měl jsem jedneho Mivi tak teď budě i druhy, taky fajny ostravski pajtašek. Akorat, Nevo, když teho tolik znaš, tuž povykladej, jak to bude s tym našim Ostravakem. Bo začinaš byť plna jakesi nadzemske energyje.

 • za co

  MiviIkdyž se mi taky nelibil ten „burdel“ co se tu posledních pár týdnů odehrával…musím se Nevy zastat.když si pozorně projedeš pár kidů v zad pochopiš, že ona je uplně v pohodě…když jsem se tu nedavno ozvala esli by edisko nemohl zvolnit s těma esejema/ bo už mi přetekly nervy a fakt, už sem to nemohla vydychat/ malem jsem dostala v pysk co , že tu vůbec lezu ….Neva jedina byla schopna se mnou normalně komunikovat …Předtim si tu blazni vypisovali jak o dušu a nikdo nic neřek …a te´d když už se ozval i ostravak tak …už tu nemuže promluvit vůbec nikdo:o)

 • Neva

  MiviAle, ale, muj mily Mivi, asi su jedina, co něpředvida Ostravakove chmury a cesty, bo su jedna z tych, co se dočka tych jeho přyběhu…a svoju nadzemsku energyju využivam inšim zpusobem…tu enem tymi pismenkami…a to sy asi němjal na mysli, tuž ni?

 • za co

  ať to nejdez extremu do extremu….myslim, že kida´t neni zakazane, ani komunikace mezi kidařema, ale spíš šlo o to aby se tu neobjevovaly ty “ telenovely“ a vzpominky na mladi, staři…a kde co.Nebo se zase mylím?

 • Mivi

  Schíza pokračujeNěmyslim si, že bych Nevu něznal. Tuž, taky to tu jakysik patek obhližam. A zaujala mě ta jeji pajtaša rozdělujici vlastnost. Bo schiza je prostě fajna věc. A sam vim, o čem mluvim. A vlastne navic, cely tento blog je takovy. Si vem samotneho OSTRAVAKA, s jaku schyzofreniju se musi potykat on každy deň.

 • Neva

  za coDiky, ale myslím, že i ostatní moji normální kolešové proti Tobě zas tak moc neměli.Nehledě k tomu, že si opravdu myslím, že mi osobně se tady taky nelíbí občasné kyky, i ty moje v dřystališťu, ale na druhé straně, kdyby tomu chtěl opravdu někdo tak strašně utnout, tak tomu utne tipec dávno. Vždyť Ostravak má tu možnost vymazat nevhodné přispěvovatele.A těm, co se nelíbí dřysty ostatních, čtu taky každý den tahle písmenka, mnohé vás neznám, ale dnes se dovídám, jak skalní jste, jak nás nesnášite a sami jste ničím nepřispěli, chci říct, se aspoň nějak vyjádřete, koho v komentářích číst chcete, a nebo si skutečně čtěte jen Ostravaka a čekejte na jeho další povídku. A to jsem opravdu mírumilovný člověk. Jen nemám ráda, když je mnoho povyku pro nic a za nic…dejte sem své plodné komentáře a ráda budu žasnout…

 • Mivi

  Za co? ani za nicbych si nepřal, aby to tu komunikačně umřelo. Vždyť tu sem tam su take fajne kydy. A kidaři ať rozmluvjaju. Jen jsem myslel taku tu grupu, no vlastně tu samu, co ty.

 • Neva

  MiviA čemu ja něznam tebje synku? Čemus tu nědřystal už zdřyvějška?

 • Mivi

  ale znašS C H I Z O F R E N Y J A

 • Neva

  MiviAhaaa, a já furt, proč Tě tak myluju…………

 • ostrafuck

  Tuž co to mam byť, kurva Madryd? Je fuckt, že čuju v luftu už paru měsycu cosyk dekadentniho, ale taki negrolog? Ja se těšim, jak se s partyju spijeme do němoty na dernijeře a ni na jakemsyk pofidernim zapijani skury u pecka na biopaliva na Slezke. Tos tam v te Jugošce zežral scyplu chobotnicu, či co?

 • gargamelka

  Mohla bych věštit!Servilita tu teď jen ukapává a vzájemné lísání nebere konce!Pro [147] – za co: to si piš, že kromě ostravákových dřístů ty byly právě ty telenovely a vzpomínky na mládí, co nám – neostravským – Ostravu dokázalo přiblížit! Když muj taťka začne na Ostravu vzpomínat, tak ty jeho vyprávěnky jen hltám – a tady to bylo pro mě něco jako postgraduál. A hlavně to nebylo jen impotentní vzdychání, jak je to bez ostraváka k nevydržení a už určitě ne nadávky… Předtím šlo v dát Ctr-F a vyhledat si oblíbeného kidaře (ostrafucka, Krleše 3x, krmiče a pod.) a čekat při čtení jeho kidů na další srandy od ostraváka…Teď to nebude spoustě lidí ani stát za to sem vlézt. Pár dnů po ostravákově dřístu se tu bude jeho literární počin rozebírat, chvilku o něm diskutovat, pak chvíli korporativně vzdychat, kdy už napíše další dříst a nakonec z nedostatku nápadů tu zůstane jen pár nesnášenlivých a budou si libovat, jak fajně tu grupu – tu co myslel ve [150] Mivi, že myslel za co (ani přitom neví, koho přesně) – jak se jim ji za hlasitého kejhání podařilo vyštípat.

 • gargamelka

  Ostrafucku – díky, konečně alespoň normalni lidsky znějící příspěvek bez nenávistných podtónů… (:-)))Posílám ti pusu!

 • ostrafuck

  tu 156Fajne. Su věcy, kere dycki potěši. Na revanš zasylam šmajchlika – bobra pankača s brylama a čikem =8=´.

 • Jája

  Ad 154,156Ostrafucku, odměnu si zasloužíš, opakovat se nechci, tak pusy dvě :-)

 • matej

  souhlassouhlasim s http://denik.ostravaka.cz/396689-sem-zpatki.php#cmt_62 , ja osobne si chci cist nazory, komentare a jine veci, to jo, ale je pokud to ma neco spolecne s ostravakovym dristem ke kteremu prave pisete ten komentar, a cist si tady nektere vase soukrome kidy mne teda nebere, hlavne proto jak sem rekl.: Vubec to neni zadny komentar na drist. :-( vim ze mne mozna poslete do haje, ale verte mi, ze nejlepe by bylo, jak jsem nekde vyse cetl, at mate svuj chat a pripadne i blog a klidne si s ostravakem domluvte at vam da zde na tento blog banner smerujici na vas. I ja se prijdu na vas kouknout, kdyz budu mit naladu, ale zde vase kidy preskakuji. sorry za uprimnostostravakovym novym dristum zdar :-)ahojte matej

 • Krleš 3 x

  KIDNAPPINGKidaře !Všimli ste se teho nedělniho vysilani TV NOVA ? Viz Trol (120) ? Tam se cosy pravi v tym slova smyslovi, že Ostravak Ostravski robi fajneho stryka DVĚMA gizdum svoji švigry. Mi se to zda byt jaksi malo, vam ni ? Tuž a kaj je ten gizd třeti ? Že bych se přeslechnul nebo přehlednul ?

 • leona

  souhlas s 124

 • kde co

  ad za co (147)Proč se tu nemám objevovat? 😀

 • Anna

  No a mam tu systemovu zmenu. Intuice me opet nezklamala :-)))) Dufam, ze skalnaci uz se brzy vrati z Dolomitu, ci v ktere dupe to lezli a drystnu cosik zajimaveho pod pravu prezdivku. Bo to kde co, za co, na co? je take nic nerikajici.

 • za co

  Annomyslím si, že nemáš pravdu…myslím, že já osobně jsem toho řekla až moc:o)

 • ž ž ž žehličku jsem nechal doma

  Tuž jak robim i něrobimtak mě napada, kdyby se zrobilo jakesi topten pajtašu z ostravy a okoli, jestli by Ostravak porazil Bezruča, Nohavicu, Rotrovu, Krajča i Tošena a Slončika, taky teho Zednika bez cihel, Moravca a Hadamčika. Jake byste dali pořadi z teto desitky?

 • Alena

  pro160..no,ostravák sám tam té reportérce vlastně o počtu dětí sestry nepíše,jen že je strykem..Třeba to jen popletla ona..kdo ví..Mě spíš furt zajímá,co myslí Ostravák tou chvilou…

 • šemik

  žehličceDělat pořadí z lidí, z nichž většina jsou jen jména namátkou vybraná z telefonního seznamu??

 • žehlim, peru..

  chtěl bych mit tvuj telefonni seznam

 • vysavam a zase žehlim

  Prvni by byl u mě beztak Nohavica … Ostravak by určitě skončil do pětky před Bezručem… ale za Tošenem. Každopadně sem tim chtěl řict, že i kdyby ostravak nenapsal už ani řadku, tak patři mezi nejlepši pajtaše od Opavy až po Třinec

 • Alena

  Pro 165u mě by asi vítězil Jarek,po Rottrové jsem chtěla jako malé děcko autogram,nedala mi ho..Tím,že je náš Ostravák anonymní,přijdemi spíš jako iluze..neuměla bych ho zařadit..jako člověka..

 • gargamelka

  Pro [169] Když už chceš lézt někomu od Opavy až po 3nec do zadku, …… čiň tak alespoň trošku logicky. Nelze se cpát do dvou řití naráz (i když některé typy lidí by možná zvládnou i to a ještě u toho zvládnou blahem i příst jako kočka).Tvoje „Top ten“ soutěž se mi zdá nějak šroubovaná – představ si, že kdyby ji tu – na Ostravákově blogu – vyhrál někdo jiný! Třeba Jarin Nohavka, nebo zedník z té vaší radnice (ostatní jména mi nic neříkají)…To by nebylo moc zdařilá ONE MAN SHOW… :)))

 • gargamelka

  Pro [170] – Alena: U mne by vyhrál Dobeš.A jak znám taťku, tak u něj Věra Špinarová, protože když ji slyší z rádia, hned řekne „Ta moja Věruška Špinarka!“ a zavzpomíná, jak mu kdysi na jakýchsi vesnických slavnostech dala pusu. Ale to bylo snad ještě v třetihorách… :-)))

 • za co

  pro 171vyser se už na to……každý si tady může projevit svůj názor….tak sen furt do někoho nenavážej….a pochop …že už si „mimo mísu“

 • šemik

  pro 173Jenomže má v tymto přypadku recht.A počítám, že i pro ni platí tvoje „……každý si tady může projevit svůj názor….“

 • gargamelka

  Projevila jsem svůj názor.Tak se vyser na to okřikování a ani ty se do nikoho nenavážej!:)))

 • viky

  střepinyahojte lidičky, vyděla jsem kousek Střepin, kde chtěli odhalit našeho milovaného Ostravaka.No jenom se fakt modlim,že snad nepíše pravá jména, aby ho Ti ošklivý výlupkové fakt neobjevily…pak bych přišla o svou hru, že koukám na každýho chlapa ve Futuru a říkám, no to by mohl být on…a ten zase ne…No pevně věřím,že až Ostravak spočne, zase se ozve a třeba i trochu méně dřistů, poněvadž DOBRÉHO JEN POMÁLU.

 • Anonym

  vikyjak sme všichni vyděly, tak ho Ti výlupkové neobjevily

 • Lidka

  Edisko-těšinek, Krleš, Anička, Šemík…pomalu se schází Ediskova squadra. :)))

 • ž.h.i.č.

  Nějak se ten toptennezda jakymsi dotčenym – koňovi a pseudodanyjelce – Tuž to kdybych věděl, že si budou řešit sve komplexy aji na snaze o zjištěni, jestli ostravaka jeho čtenaři považuji za celerbrytu, tak je tam zařadim taky. Bo se asi potřebuju naisť v tym seznamu či co.

 • viky

  177tak jóóó,sorry…nepsala jsem na net ještě nikdy,tak nervózita zapracovala.Protože si fakt myslím,že by to bylo na škodu, hlavně pro Ostraváka.

 • Alena

  Viky....z toho si nic nedělej,i,nebo y,splést se může každý..a i Ostravák sám si z tohohle dvakrát hlavu nedělá!!:-)))

 • Alena

  Gargamelko....Špinarka je fajná baba!!!a Paní zpěvačka,občas si ji jdu poslechnout do Hypky:-))a vypěstovala stejná rajčata jak já,nikdy ne do červena(nedávno to na sebe práskla v pořadu od Krause)je mi hned sympatičtější a ani nemusí dávat autogram:-)))…už radši mlčím,bo to sem asi fakt nepatří…to bysme mohli za chvilku skončit i u politiky a nač si kazit náladu…no a taky..jak by k tomu přišli ostatní,včetně Ostraváka…vším tím se prokousávat..pokud to tedy čte…uf.Přeju všem krásný den!:-)

 • Anonym

  Alenoostravak používá i a y důsledněji než si zřejmě myslíš

 • Alena

  pro 183…to já vím taky,anštajne:-)

 • za co

  gargamelko…………../ pro některá individua , je škoda slov/

 • Sultan

  Aleno,co myslíš tím, že si nedělá hlavu?

 • Alena

  Sultane,myslela jsem to jako příklad psaný ale v nadsázce.Strašně mě totiž štvou lidi,kteří mají nutkání upozornovat někoho na chyby,možná jsem zvolila nevhodný příklad,oki..chtěla jsem tím prostě říct,at to Viki neřeší!!…Toť vše:-)

 • Jája

  TOPtenU nás v rodině vítězí Ostravák. Jeho knihami jsem obdarovala na vánoce celou rodinu a pak jsme si jeho povídky četli raději nahlas, protože když jsme je četli samostatně, navzájem jsme se smíchem rušili :-)))) A to by se nám s Bezručem asi stát nemohlo :-))))

 • Díš pravdu gargamelkoNechválila jsem autorský kolektiv píšící ostravaka…

 • anglicky ajron

  [189]Si taky tak sem tam sam rozmluvam :-)

 • gargamelka

  Aleně: Tež jsme koukali, celá rodina, ale bez taťky……tak se nám pak zdálo, že ho budem vomejvat, když zjistil, že to prošvih! Ale koukal na to pak v týdnu :) Možná byste si s tatíkem rozuměli, protože máti zase nedá dopustit na BeeGees a někdy se spolu kvůli tomu štenkrují. Ale Ostraváka čtou oba – většinou nám všem nahlas předčítá fotřík, především pro máti, protože ona má prý od svatby slabší oči a často je hledá. To pak lomí rukama a běduje: „Kam jsem oči dala? Když jsem si tě brala!“A tak Ostravák působí profylakticky, protože se při něm máti i fotřík chlámou jak malí jardové.:)))

 • Anonym

  Ale Aleno,přece bys nechtěla žít někde, kde se na nešvary neupozorňuje, přecházejí se mlčením a zahlazují se jakékoli zmínky o chybách? V tom jsme přeci žili tolik let…

 • gargamelka

  Pro [179] ž.h.i.č.: Hmmm – na tvůj topten se jaksi nikdo nelepí…A to jsem se snažila trošku přispět… Ale radši o Špinarce aji o rodině už nebudu psát, protože sem patří jenom příspěvky o Ostravákovi!

 • ostravak

  Ty Danyjelo……pověz mi, děvucho, o jakim autorskim kolektyvě to tu furt dřystaš?

 • .e.l.č.a

  no, děvucho 193ale tobě to nedalo a svoje tipy si odeslala. tuž to je dobre, no ni?

 • gargamelka

  Pro [192]: ano, ano, špatně se to žije tam, ……kde se na nešvary nepoukazuje a není prováděna zdravá soudružská sebekritika. A ještě líp se žije tam, kde se kritizuje a poukazuje na chyby jiných, Tady se v tom žilo tolik let, a už je to tak zažrané pod kůží, že se kvůli tomu zapomene i na vlastní podpis (byť by šlo jen o nicka)…

 • gargamelka

  Pro [195] – nedalo mi to, protože se ráda bavím a je mi vždycky líto, když je někdo kakabus…

 • že.lič.a

  Pro 197 tuž teď mi konči pracovni doba, tuž to sme dva co se bavime

 • Pro 194 s nickem ostravakFurt je přeloženo do téměř normální řečí (kdo ale už je normální…) stále. Jenže můj prvý příspěvek ve kterém jsem zapochybovala o samojedinství ostravaka /už k vůli stále se měnícímu slovniku = základu slov a jeho pořadí ve větách/ a psala o tom… Což bylo během dvou minut po odeslání smazáno. S dodatečným „trestem“. Po několika minutách se mi objevilo na skle ZAKÁZÁNO. Nic víc. Žádný kid. Klid a ticho.Čili moc lidí to číst nemohlo. Jenže Ty pane „ostraváku“ píšeš doslova: o jakím kolektyvě to tu furt dřystaš. (Fuj, ted jsem napsala dřístání s měkkým i. Mea culpa.)Malý dodatek k doplnění mého nebohého slovníku. Co je gargamelka? Nevím , netuším, ale chcu vědět!

 • trochu páry a žehlím

  stodevadesatdevitceTuž to je zajimave. Jenže z vlastni zkušenosti ti povim, že jak pišu semtam jakesyk ty članky, tak neuvažuju nad tym jak urobit skladbu vět i tvaroslovi. Prostě pišu a pišu, a když mi to přijde mono, tuž začnu obměňovat – přehazovat slova atd. Ale musela ses s tym dost nabadat. To jo.

 • DvoustovceTo jak jeden píše (ne začátečník který hledá písmenka) je dáno struktůrou mozku. Proto je možné rozpoznat texty náhodně nalezené – bez jména autora – komu patří. Pokud je autor dostatečně známý. Proto se také daří napodobovat /ne vždy úspěšně/ Čapka s jeho upachtěností, když se objevil v roce 1940 nový román jakéhosi Rady tak zasvěcení okamžitě poznali, že to nepsal Rada sám ale Poláček. R. fungoval pouze jako šidítko pro německou censůru.Stačí pohlédnout na básně Petra Bezruče a okamžitě je zřejmé, že se nejdená o téhož autora ktrý napsal například Maryčku.Příkladů povícero. Mnohý socialistický národní básník měl svého otroka na psaní. Ale zde raději pomlčím, budete mi opět spílat do čtyřnožců

 • Anonym

  Vul jak anděl. Milan.

 • pára stoupá žehlička jede

  dvěstějedničceNo, když to tak čtu, tak si řikam, že sis musele přečytat jakusy bichlu o pisani a teď si nabite poznatky aplikovala na ostravakovi. Hm? Jak dluho si prosim tebe ty jeho dřysty rozebirala?

 • Anonym

  Vul jak anděl. Milan.

 • ...

  202 a 204: a ono furt nic, že?

 • Pro 202-205Mohu se mýlit. Ostravakovy texty jsou dosti jednoduché a psané dle určitého schématu. /Dle určitého schéma/. Stačí vzit ke srovnání Saturnina od Jirotky. Jeho tehdejší duševní rozpoložení mu dovolilo – nebo umožnilo použít tehdy neobvyklý humor. Jirotka se asi sám bavil s možnostmi eventualit které mu přicházely v mysl. Doba ve které Saturnin vyšel byla dost pochmurná, není divu, že povídka zabrala.Po letech se Jirotka dostal opět do podobné situace. Ale chyběla mu sebeironie. Opakování Saturninn nebylo možné. Ač se o to snažil ze všech sil. (Chyběla mu prostě slina!)

 • ostravak

  Tuž hura, koněčně tu zavital aji jakisyk ten jazykovy a literarni analyzator. Včil se koněčně dovim, co to tu už ten rokapul spisuju a jak.Děvucho, něvim jak ti to řeknuť, ale ja fakt nejsem autorski kolektyv.

 • Anna

  ZA CO [164]Myslet a vedet, v tom je rozdil. Na tom, ze jsi toho napsala az moc se tady shodnem vsichni. Ovsem v jakem rozpolozeni jsi to psala, tak na to se preptej Danijely, ta ti to urcite rada vysvetli :-)))))

 • za co

  207 ostravak…můj nazor je, že Danijela je tak nadšena tou capynou s kolektyvem, kerou vymyslela, že ju už nic nepřesvědči o opaku…

 • Edisko z Těšina

  Jazykovy anallizator, muhehehe, ostravaku, ty jak cosyk dřystněš, tuž to je dycki perla, aji dybyz nechtěl!!! (:-D)))Danyjelko – kapituluj s tym autorskim kolektyvem, bo na taku fajnu slovňu vychitavku može přysť enem genyjalni jediněc!!!Po dluhej době se tu možu čemusyk pořadně zamjat, checht…:)))

 • Jana1

  Ostravaku, na Danielu se vykašli, je to nějaká zamindrákovaná osoba, která se potřebuje předvádět. Nevím proč zrovna tady. Asi nemá moc přátel.

 • Neva

  OstravakuInši kolektyv niž ten Danyjelin z jeji vyblijoteky spiš zajima, jak dluho trva usporny režim, co Tě ku němu přeplo štrnasť dni valaňa u mořa…

 • šemik

  Jano1Nekladl bych rovnítko mezi potřebu předvádění se a zamindrákovanost. Každý blogger se předvádí, je zamindrákovaný? Je ostravak zamindrákovaný? Má blog (jeden z nejúspěšnějších), čili se tak trochu předvádí (však přiznává v sobě exhibicionistu), je proto zamindrákovaný? Možná ano, možná ne, ale ty mu tak jako tak radíš vykašlat se na někoho, kdo se taky předvádí, páč ten druhý, co se předvádí je zamindrákovaný. Je to nějak zamotané, takhle jsi to myslela?

 • Přiznám se, že neznám všechny ostravkové nedůslednostijen jsem si všímla, že mu schází kousek lidskosti. To se stává, když celá třída pracuje na společném textu. Vychytávají se všeliké gramatické „fajnovosti“ , kouká na to by celé dílo mělo hlavu a patu. Také zápletku dle starých Řeků, peripetii taktéž odtamtud. Ale ono polaskání, či něžnost (i při uvažované popravě hlavní osoby díla) v takovém kolektivním díle schází. Stejně tak je tomu i u ostravaka.Oceňuji jeho fantasii a tvorbu novotvarů. Snad by si – pokud to píše opravdu sám – dát pausu. Egal zda s Blankou, či bez ni. Může se vymluvit na nakažlivou chorobu, nesestouplá varlata nebo ploché nohy.Co se týká mne, nejsem zamindrákovaná, problémy také nemám – nežiji v Ostravě a na humor mám glejt.

 • MINA

  to semikjenomze mezi danijelou a ostravakem je obrovsky rozdil. Ostravak ma blok, daniela vyuziva ciziho bloku na zviditelneni vlastni blbosti. Na ostravakovy kydy lidi cekaji, kdyz ostravak nepise, tak se jim po tom styzka. Nepise-li daniela, nikomu to nevadi a vetsina si oddechne.

 • Jana1

  Šemíku,já jsem mezi to nedala rovnítko. Někdo má co předvést a někdo ne. Zdravím Ostravaka, je dobře že existuje.

 • šemik

  MINAChápu, co myslíš – po Danijele se na cizim bloku nestyzka, po ostravakovi se na bloku styzka. To dá rozum.

 • za co

  šemiktož šemik …..nedělej ze sebe koňa…všichni sme to pochopili /216/ …já s MINU souhlasím

 • Anna

  Danijelo,ty zje fakt kruta. Pises tady o neznosti a pritom rozdavas jednu ranu za druhou. S humorem, samozrejme. jak jinak. Radeji si porid poradneho chlapa, jak ma bej a na nej glejt.

 • Neva

  Danyjelo…Tak mi tež jaksy přypada, že zje blba jak tago, akurat to tago robi někerym i radost, jak žducha do tych kul na tym zelenym, ale co vypadně z Tvojiho pera, tuž to ma grady, se ani nědivim, že sediš furt u starych časaku, bo kdo by s Tebu vydržal, co? Sy taka fajna antykocepcyja…jak Tě člověk vidi až se otřepe…a jak něžiješ v Ostravě, tuž se do ni něser, děvucho, bo glejt tak možeš měť akurat na palu, ni na humor, taky snad ani něbyva… Tvoje jméno by se mělo automaticky vymazávat, jenže se obávám, že tu vlezeš pod jinou přezdívkou, jak jich vlastně pár dalších máš, že? Ach jo, jsi jak pojišťovací agent, kterého vyhodíš dveřma a on Ti do chalupy vleze oknem. No, tak jsem se vykecala a je mi líp.

 • Zbyso

  Ahoj OstravakuSpočni, tyď jsi taky jenom člověk, ale nenechávej nás dlouho na holičkách, bez tebe to už nějak nejde :o) Držím pěsti, Zbyso

 • krmič

  Danijelo,„co vypadně z Tvojiho pera, tuž to ma grady“((c) Neva)A to je dobře! Je to zajímavé, na rozdíl od mnohých kidů. Klidně piš!Promiňte, že jsem se vmísil. Dzp.

 • mišin

  nechapu ty kafemlynkove diskuse… na tema vhodne nežadouci vtipne cypate originalni otravne kidy.ostravaku, docela mě tvoje devětapadesatkove prohlašeni zklamalo. už to nahozeni linku bylo dost vymluvne. ale tohle sem nečekala. mužu si tlachat co chci a nikdo nepadne na zadek. jen si řikam, že sem tady zatim nikde nenarazila na pravidla kidaliště. hoď je do placu a všem bude jasne, na čem sou. nebo urči řidiče diskuse, deletkuj nežadouci kidy, blokuj iritatory – kdovi kolik dalšich možnosti se nabizi, o kterych se mi ani nesnilo.jen sem předpokladala vyšši miru tolerance a nizky krevni tlak.

 • Irénka

  Milá dřystající partyjo!Tak se mi zdá, že jste se asi museli nakazit od těch našich politiků, protože ti na sebe též jenom poslední dobou kidají hnůj.Je smutné, že se ten konfrontační tón objevuje i zde…na blogu, který by pro nás všechny mohl být /pro mne osobně i přesto všechno stále je, díky Ostravakovi a některým dalším lidem/ oázou inteligentního humoru, nadhledu a tolerance, tedy vlastností, které těm našim papalášům tolik chybí.Taky to tak podle toho vypadá. Vykašlete se už nato! Ať si každý sám u sebe dělá autocenzuru a snaží se co nejméně prudit svými příspěvky…a bude zase fajně, jako kdysi. Konfliktů je kolem nás všude dost, tak proč si pro sebe nezachovat aspoň tuto životodárnou oázu…? P.S. Dovolte mi ještě jednu rýpavou poznámku, takovou malou anallýzku/to je móóóc pěkné slovo,Edisko/ Rozdělilo se to tu na dva tábory:danijelovce a nedanijelovce. Myslím, že názory na její příspěvky zde jsou otázkou vkusu každého z nás. Já Danijelu nemusím, mám na ní svůj názor, ale nikdy jsem neměla ani potřebu jí to sdělovat, protože mě tato dáma nezajímá. Tím ovšem nechci říci, že ji ignoruji, že to není hodnotný člověk, nebo že nemůže být pro někoho bohyní.A tak, když mám dobrou náladu, tak si i nějaký ten její dřyst přečtu a pak žasnu a někdy se i zasměju, co vše je možné napsat do ostravakovych dřistů. Mějte se fajn a už na sebe nebuďte jako psi, venku svítí sluníčko…

 • Hannibal

  Milý cypeVono už to tak bejvá, seznámíš se, oženíš se, přibudou povinnosti, s partičkou do stodolní už to tak často nepůje, půjde li to vůbec, no a pak děcka… a s blogem je pomaloučku polehoučku konec. Taky v tom mým velkým městě, jehož obyvatele nemá nikdo rád říkáme v nejlepším přestat. Nakone jedna vychytávka na toho šampoňáka s bavorákem, kup si někde 30 mm samořezný šrouby a nějak nenápadně mu je nainstaluj púod gumy. Ten šroub se zavrtává a zavrtává, a vono měnit 4 gumy chvíli za sebou….No a pak to můžeš někdy zopakovat. Takže čágo

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>