Jak bylo v tym Chorvacku

Tyděň na šichtě s tu bandu mě dostal jakžtakž zas do normalu. Syce mi spočatku přypadali jaksyk vic pohlupavějši jak indy, ale člověk se zvykně na všecko. Zvlašť Laďa mi přypada, jak by byl přes moju dovolenu na rekreacyji v Opavě, bo co mu odklepli teho šefa mu z teho asy hrablo, bo roby oslovuje „Kučatka“ (kdyby aspoň Kuřatka, ale ni – fakt Kučatka) a chlopy „Barabčicy“. Jak mi tak řek za jedno dopoledně třyrazy, pravil sem mu, že esli mi tak řekně eště raz, tuž mu zrobim zadarmo odběry střevni flory. Přyložnikem.

Jak popsať paru slovami štrnasť dni s fajnu robku, aby člověka něnařkli z teho, že je grafiroman? Co přyklad tak: odjezd, přyjezd, ubytovani, kupani, chorvacka gořalka s pivem, prospany den, kupani, vylet loďu, něchtěne krmeni ryb, cesta dom, zhaňani odtahovki v Rakusku, ja vam fakt něrozumim, nasmolena Blanka, koněčně doma… To neni to prave ořechove, no ni?

Felina vydržela celu cestu tam a skoro aji spatki. Dej ji buch věčnu slavu a hektolitry oleja v autovym raju. Bo sem se chtěl před Blanku ukazať, jaku mam vydrž, pravil sem se, že tych devěcet kilometru ujedu na jeden zatah. A tež ja! Syce s paru pauzami a jednym mikrospankem, ale inač v kuse. Jak sme dojeli, byl sem vyflusly jak vyrvane mandle. Prochrněl sem zbytek dňa. Meškali sme ve fajnym hotelu, aji bazen tam byl, tuž se mi ani moc něchtělo chodiť k mořu. Jak sem prvni raz bechnul to svoje nafukovacy křeslo do bazena, někeřy ludě na mě čuměli jak svaty Jozef na bejbitest, bo ta sedačka zabrala tak jednu osminu bazena. Ale čert vas vem, pravil sem se. Ja se tež něstěžuju, že o pulnocy vyřvavatě svoje rakijove songi na cely hotel.

S Blanku bylo fajně, ale bo se něchcu chvaliť, tuž popis tych třyadvaceti kontrol hromadek vyněcham (ni že bych se to značil, ale to vitě, pořadek musy byť). Potkali sme tam aji jednu familiju z Brušperka, tuž taka nahoda. Chlop tam měl sebu zasobu domacy kdovizčehovice. Prvni košt mi moc něšel přes trubicu, ale jak se vypalila spravna cesta, už to aji chutnalo. Předposledni večer sme se malem povalili po pyskach, bo to jaksyk přehnal s pitnym režimem a chtěl potem hrať Kulovy blesk, ale s robami.

Tež musym spoměť na ten lodni vylet. To sem se zaspominal na roki, jak sem byl maly pajtaš a jezdivali sme ze školu autobusem na ruzne vylety. Blul sem jak amina. Chorvacke ryby měly žradla na pul dňa. Dva dni nam lelo, tuž sem koněčně dočital teho Vivega. Jak sem narazyl na prvni zminku o mě, začnul sem čitať eště pozornějši, abych se aji čemusyk přyučil. A tež ja! Odvčilejška musym v každym dřystě napisať aspoň o jedne nezletile robě, zdrbať aspoň jedneho krytyka a semtam tež jakesyk ty kupelkove sceny. Esli zeženu jeho emajl, musym mu poděkovať.

Vypada to, že s Blanku to budě na delši čas. Něpravim, že zrovna tajak s Rusakami, ale možna… No uvidime.

Cestu dom se kusek za Vidňu cosyk posmolilo, bo mi začly blikať na střydačku ty dvě kontrolki na palubovce tajak na přejezdě u Šentala a než sem se teho po dvuch kilometrach všimnul, Felina scypla uprostředka křyžovatki. Rakušacy trubili jak na Vlachovce, ale bylo im to guvno platne, bo Felina se postavila hlavu a nějela. Dotlačil sem ju s Blanku vevnitřku (tež mohla pomosť, no ni?) kusek dal a chvilu čuměl do motora. Znatě to, člověk to otevře, pospomina na večery nad bichlu „Felicia – opravy svépomocí“, čuči a mysli se, že tam uvidi cosyk, co se pujdě dať otočiť, nebo přypojiť a pojedě se dal. Po pěti minutach čučeňa s čimdal nervoznějši Blanku ve řbetě sem to vzdal a dumal, co budu robiť. Pry „Tak někde zavolej“. Tuž kaj mam volať, jak němam žadne čislo? Pry ať skusym informacyje. Ale ať sem vytačal jake čisla sem chtěl, furt tam jakisyk pajtaš vykladal cosyk o nouruming, či kereho šlaka.

Chvilu sme tam eště dyskutovali a jak už to začinalo vypadať, že každy dojděme dom pěški, zastavila před nami oktavka s brněnsku značku. Vystupil chlop jak hora, pozdravil, chvilu se mlsně prohližal Blanku v tych jejich minyšatečkach, ale jak sem na ňho zavrčel a vycenil zuby tajak Ryplejove děcko, něchal se otevřeť kapotu, chvilu se tam hrabal jak když inseminator hleda brylki a potem mi pravil, že jak chcu jezdiť, tuž musym pravidelně dolivať olej. Tuž jak pravidelně? Či to je fryťak? Šak olej sem lel nědavno, je to tak rok. Pry mam smulu, bo to vypada, že se zadřel motor.

Tuž do štajgrove řytě, to se može stať v cyzyně enem mi!

Chlop byl ale dobra duša. Dotahnul nas do Mikulova, tam sem zavolal segře, ta se chvilu smjala, chvilu vyryvala, ale nakoněc poslala makaka jejich novu karu pro nas. Celu cestu měl hlupe kecy o tym, že enem vul před dovolenu něskontroluje olej. Jak už mě smolil, přypoměl sem mu jednu storku s vyhibkami. Zbytek cesty držel papulu.

Felina včil čeka v Mikulově na autodochtora. Tuž snad mi ju tam nikdo něrozvali. Ale inač to byla fajna dovolena.

No comments yet to Jak bylo v tym Chorvacku

 • sůva

  pánboh zaplať , sme zachránení

 • Andrea

  znovu mezi namihura:-)

 • endy

  3ti :-)no hezky hezky konecne ses zase ozval ostravaku :-)

 • ros

  To jsem ani nečekal.To je dobře, že nakonec je to docela brzo. Štěstí, že to auto neodešlo už ve Slovinsku.

 • šemik

  sem ani nevěřil, že bude eště psat

 • gigos

  Čuměli jak svaty Josef na bejbitest… nádhera. Už mám zase vůli žít.

 • Ája

  sem věřila – a piše! Něska se mi budě fajně spať.

 • The napad

  No tak i přes to, že už mame většinu rolí obsazených to vypadá, že to natáčení můžem na chvilu eště zaplaťpanbuch odložit.

 • Nie

  hurated sem dorazila s worku nakouknu a on tu byl……. hura hned je me veseleji dekuji

 • Pan

  Da se!Tuz dobr Ostravaku!

 • Oravka-Ivanka

  * tuž sem koněčně dočital teho Vivega.* – môžem sa opýtať- na akúže to literárnu perlu Ostravak naráža???

 • Edisko z Těšina

  V tymtu kidu sem našel hneda třy brylijanty……vyceniť zuby tajak děcko od Ryplejovej, hrabať se pod kapotu, jakby inseminator hledal brylki a dolivani oleja do Feliny tajak do fryťaka, checheche!!! (:-D)))Tych perli by se neska našlo hafo (tajak dycki:))), ale něch se ostatni přikidavajicy tež pošmakuju, no ni:?Enem ešče bych rad přypoznamenal: něbyl nahodu ten nouruming pomsta nejoblibenějši tuzemski lihoviny za tu rakiju v nafukovacym fotelu, hm?(;-)))))

 • Jája

  Dočkali jsme se !Ostraváku, jsi má krevní skupina co se týče dolívání oleje do Feliny :-). A další brylijant – kdovizčehovice :-)

 • babča

  Konečně!Ale ta buhvizčehovice :-)))

 • KONY

  :)Brusperaci zdravi Ostravaka :)

 • Lidka

  Ostravačku, díky.Zase můžeme dělat muhehe a prskat na monitory.Další fajny dřyst. :)))Docela by mě zajímalo, co si Ladik představuje pod těmi Kučatky.

 • Věra

  Chvála Bohu, státní

 • Věra

  ad 17 – nenechalo mneto dopsat. Takže, chvála bohu, státní svátek je už dneska. Nejsou kučatka potomci staré kuči? To už Ladovi opravdu hrabe.

 • Zbycho

  AutoJa, o auto se trza starać jak o wszystko. Nie yny go roz za rok objechać hadrym z leszczenkóm. Inaczy cie kopnie do zadku w nejmiyniy whodny czas. To se smoli na roczni rewizyje, że? Bo to je taki drogi, że? Aspóń w jakimsi serwisie, nimusi to być zrowna autoryzowany. Ty zaniedbane nasledki sóm potym pieknie masne.

 • šemik

  On ten ostravak moc pro normální život nebude – jede do ciziny a bez roamingu, jede vlastním autem a bez oleje :-DStejně si myslím, že nejlíp mu bude bez Blanky, až bude zas tím hospodským a podomáckým povalečem jako předtím. Přetvařovat se nedá pořád a staryho kozla v jeho věku ani Blanka nepředělá.

 • Pitrys

  NávrhLidičky, pojďme zorganizovat zájezd do Mikulova. To zas není tak velké město, aby se tam ztratila odstavená Felina kombi s křídlem vzadu :-))

 • mamča

  kdo si počká……ten se dočká! Jupí, konečně je co číst!Ostraváku, tys mi ale dal! Teď je mi zcela jasné, že je ze mne závislák :-). Ještě, že přísun „drogy“ byl dřív, než nastaly abstinenční příznaky.Super článek a taky mne dostala kdovizčehovice :-).

 • leona

  Ura,ura,ura,dočkali jsme se!!!Napsal,od rána hnusný den,je tak krásný najednou!

 • nápaditě

  Jo, dovolená je dovolená, ale po návratu do všední reality a k famíliji, to je třeba se vydřystať, psychoterapeuti lezou do peněz…. :))))Hele, Ostravačku, jak to, že ti do Chorvatska přišla smska o chřestu a v Rakousku najednou nourouming?

 • Lidka

  Pitrysu, když už tam budeme,můžeme pořádně probrat natáčení a naše role. :))

 • No měl ses celkem fajně, jak to tak čtu. Na té lodi jsem málem dopadl stejně. Už nikdy víc – celodenní výlet lodí!!! Bylo mi zle ještě druhej den.Jinak s tou Felinou – to se četlo nejlíp. Víš jak, cizí neštěstí oko potěší.

 • slunecko

  Díky za super dárek k narozeninám

 • No eště že ty robysu vždycky take chapave a nemaju hlupe pindy gdyž se na kaře cosyk posmoli a nezustanu lapět vevnitřku gdyž karu tlačiš žejo :)))

 • Ahoj domaVítej doma. S tou Felinou si to trochu nepozvládal, ale neboj, Feldy jsou tahouni…

 • Alena

  Ostraváčku,díky,už bylo smutno!:-)..heh ta felina:-)připomnělo mi to,jak mi ta moje felinečka jednou chcípla před jakousi hospodou,volala jsem svému chlopkovi,ten se chudáček dokodrcal odněkud z pandžav urobený, ze slunka vypražený,aby zjistil,že bez benzínu to holt nepojede..to byl teprve trapasek uf:-))Jinak..určitě to byla bomba dovolená,chtělo by to i nějaaké fotky!!:-)))

 • Ander

  No, zes konecne prijel a cosyk nakydal :)

 • Neva

  A to tam byli bez Danka? Bo spiš mě zajimaju ty jeho chytre napady, niž to jak z Blanky je celý pomateny, tuž to už něbudě take ftipne…bo jak to budě na delši čas, tak teho humora trošečku za chvilu vyčichně…i když mu samo přeju ščesti, enem je to pro tu vyrtualitu škoda…

 • Alena

  No,možná začne pouštět vtipně do eteru i nějaké ty jobovky ze společného života s Blankou..myslím,že už se k tomu spolužití beztak schyluje..no co no…je zamilovaný,bylo by divné,kdyby se nezmínil..teda jak tohle dopadne…wuau:-)sakra,mě by tak zajímalo kdo to je…:-))

 • Pitrys

  Jasne, že bez DankaNevo, jak čteš staré dřysty?“Ale jak Blanka přyšla eště s tym, že bysme jeli bez Danka, abysme se tež pořadně užili jeden druheho, možna sem aji trochu začnul slimpať.“http://denik.ostravaka.cz/380752-madarka-je-spatki.php

 • Miuan

  Felinu ani Brňaky kurňa nehledejteŠak tak to ma byt že Ostravak je „inkonginto“…

 • Andrej

  Dovrý, zadřít motor je docela umění. :-)

 • Neva

  PitrysDiky, čtu, čtu, enem to tak zas něproživam a cosyk mi někdys z te paly vypadně, co už s tym, no…

 • pina

  hurá hurá hurááánebylo mi nic, ale hned je mi lííp :-))

 • Edisko z Těšina

  [18] – VěraKučatka možu byt po našimu „koťátka“, bo tak se u nas tym malym mraukajicym potfurkam mluvi. Tež to može značit jarni kočičky z křaka, po česku „jíva“.Potomcy od starej kučy – tež dobra teoryja, ale to by sy Jaruna asy enem tak něněchala libiť!Fest sem se temu nachlamal, Věrka ma u mě veliky křyžkovy bod!!!(:-D)))

 • Naďa

  Sympatickejje ten Ostravák, jet do ciziny a nezkontrolovat si auto – jediná mužská povinnost a tu zrovna tak po …To mě připomíná bráchu, když vyjel k moři a nevzal si s sebou mapu a bylo mu líto si ji u Rakušáků koupit a navíc se neuměšl ani domluvit. Ve Vídni, cestou tam, mu to nějak prošlo a pak jel instinktivně, cestou zpět z dovči ale natrefil na pár objížděk a tak do Vídně dorazil navečer a to byl teprv šrumec, když přehlídl odbočovadlo.No, ale stane se – hlavně, že nezklamal jinak.

 • Neva

  Mi se libi tych třyadvacet kontrol hromadek, tuž jak dluho tam byli? To jako dvarazy za den? Tuž to je fajne, taka kontrola jak se vydařy…

 • džejn

  Tak ještěže se to auto rozbilo až za Vídní…:)

 • Anna

  Prvni tyden po dovoleneje vzdycky narocny a nejenom v robote. Slava,nazdar vyletu (bez feliny) ale si tu!!!

 • Haryn

  Nechte tych blbychnapadu s hledanim Ostravakovy Feliny. Někeři su jak pohlupavi, fakt. Buďte radi, že se autor konečně ozval a něrubtě mu nic proti jeho vuli když chce zustat inkognito.

 • Gorol

  Nevě 41Tys mi ukradla slova z pera,bo sem to chtěl zrovna napsať.Je dobry,syněk.Bo po tym spařovani hltanu aji hrtanu samohonku od cyzich chlapuch a po te blijatyce na lodi mu zbylo enem par dňu na ten grandyjozni pruměr Xx za den počitať hromadki.Teš je ale možne,že se to všecko vycucal z prstu a byl na te fotce z minulych dřystu s tu červenu kulu na frňaku,bo chtěl cosyk vyhrať přy tym losovani.Ja sem to něbyl / Edy 185 /,bo ja mam taki nos aji bez kamuflaže.

 • Neva

  GoroleTuž něber mi iluzyje o chlapovi co kontroluje hromadky vjecej ež raz za uherski rok…Ni, ja mu vjeřym…A Ty maš fakt taky fajny někamuflažovy červeny noseček???

 • napařím pařím juchů

  Tuž sem sevratil z Ovy dom a hle. Ostravaku, to dokažeš jen ty, odpovědět na dřystališťove špekulace tak razovitě po svym – myslim, že od Vivega se učiť němusyš. Akurat si řikam, že bych moh isť kupiť jakesyk to geteiks do moji žlute střely. Sice z Paskova to neni ke mě dom tak daleko jak z Mikulova do Ovy, ale jistota je jistota.

 • Neva

  Andělku – 47A Tobě to tež furt dobře žehli?

 • jo jo pařím

  Nevo, tuž jasne že žehlima navic teď řešim dilema, bo mi začala škola a tak furt popojižďam z roboty v Mistku do Ovy a zpět… to něni jak život ostravaka – fajna baba, moře, rakija, fernet, pivo, hrancle, Laďa, lokalka … z teho bych Denik něnapsal.

 • Gorol

  Nevě 46Ni,tak červenu frgolu ja nimam,ale moja stara Bobula tvrdi že mam a jak zme byli naposledki v Česku,tak sem propašoval v Tesku do vozyku mezy kobzole,fazole a polohrubu muku na knedle / Danyjelo,dem na to / par flašek Tuzemaka a Boškovaka,bo sem se němoh rozhodnuť pro teho či oneho a čekaju mě dluhe zymni večery na 6. či 16 poledniku,už sem zapoměl kery s tych poledniku to byl a přijedu dodom a chcu se pokochať pohledem na ulovek a vidim misto třech pulitrovek rumu třy mini flaščički z rumovu tresťu bo to Bobula stačila rychle vyměniť.Pry stejně dycki tvrdim že mi idě enem o to aroma.A potem počitejtě babam hromadki…

 • Neva

  Gorol, AndělGorolu, tuž to by mě tež nasmolilo, s tu tresťu, to je jak za tresť…Andělku, nězaviď, Ostravakovi tež skončil fajny život, už valil do roboty a ani psať němoh, jak se němoh zaklymatyzovať, enem se uč, z Tebe ešče cosyk budě…

 • lucinka

  konečnětak to jsem nečekala,myslela jsem že ta odmlka bude delší,ale ještě že tak…

 • Gorol

  Nevě 41tuš to sem se musel zasmať..Ta tresť,co se změnila v trest.Možna že temu to teš robi…Chcete li spravedlivý trest,kupte si naši tresť.

 • Neva

  GoroleTresť je fakt za trest, já jsem to nikdy neměla ráda, rum je rum, i když teda já ho nepiju, ale do pečení se dával a ne žádné jiné jedy. Nebo je přece výborný v čaji, nebo v kofole, nebo v cole…ježiš, nedělám tu nějakou nekalou reklamu?Takže na hromádky s Bubolu už nehrajete?

 • Neva

  Goroleproboha, napsala jsem místo s Bobulou Bubolu, to je maras, sotva píšu o rumu, už komolím jména, omlouvám se moc…

 • MINA

  me by taky zajimalo, kde a co viveg o ostravakovi napsal. vi to tu nekdo? odpovi???jinak… ostravaku, fakt moc diky za super drist, nalada se mi zvedla o 100 %, parada!

 • Pitrys

  Pro MINUVe Vieweghově Báječném roce: Deník 2005 je Ostravak zmíněn celkem třikrát. Doufám, že neporuším autorská práva, když tu všechny tři texty odcituji.První:Že porazíme i Viewegha, to jsme opravdu nečekali, netají se spokojeností šéfka ostravského nakladatelství, které vydalo populární internetový Denik Ostravaka.Vážně stačí místo „díval jsem se na DVD“ napsat „čučel sem na fajne dyvidy“? říkám si. Kura! A do dupy! Čemu ja hňup to nerobim od začatku? Včil du chrnět, ale hned zytra tu začinam psat dřisty tak jak ten cyp. Banik, pičo!Druhý:(Nejen) z autorské žárlivosti jsem si koupil Denik Ostravaka. Má to všechny rysy improvizovaného psaní, na můj vkus je to příliš prvoplánové a paradoxně málo upřímné – víc než o pravdu mu jde o to, aby pobavil (což se mu daří).Třetí:Neděle 13/11 – Přejezd do Prahy, odtud vlakem do Brna (zítra brzy ráno odjíždíme s Martinem do Varšavy). Na nádraží jedu taxíkem, řidič se zasvěceně ptá, jestli nevím, kdo píše Denik Ostravaka…

 • MINA

  pitrysdiky moc! z vivega opravdu cpi zarlivost, pry malo uprimne a prvoplanove!!! Haha, potrefena husa se zase ozvala. njn, viveg si myslel, ze je tady jednicka, celer bryta a ted se citi odstrceny kvuli jednomu cypu z ostravi, ktery je oblibeny a jeste anonymni –> to se mi libi :)

 • Jana

  BLAHOPREJU, OSTRAVACKU :-)jsem rada, ze ti to s blankou klape :-)s hodnou robou je vzdycky lip. i ostravakum :-)

 • radši se neptej

  Ave, ostravaku.Musim zopakovat, že sme všeci radi, že si zpatky ty naše literarni celebrito. Jestli tě Blanka na tolik odvaďa od rozumneho myšleni, tož to si ju co nejdřive vem! To tě uklidni a vrati do spravnych koleji. Co tě to napadlo pustit se k mořu s ojetym autem, na kere se chodiš enem divat a ešte bez roumingu. Co bys robil kdyby ti odešly brzdy při klesani dolu k mořu z tych chorvadskich hor? Ja sem sukňa s el.prumku, a vim, že před každu cestu přes x statů musim mět auto na 105% připravene. Jet s autem starym tak 8 a vice roku bez dukladne kontroly trasu 1.000 km može byt sebevražda a minim. jednovražda. Čemu se neporadiš se svojimi čitatelami než se rozhodneš použivat technické vymoženosti? A eště nam zopakuj, že si chodil na VŠB…Přiště si zkontroluj: pneumatiky esli vubec maju vzorek a su řadně nafukane ( rezervu dtto ), brzdove obloženi esli nějake maš, olej v motoru radši rovnou vyměň ( buh vi kolik maš najete ), rovnou si vyměň chladici kapalinu, zkontroluj baterku, pokud ti auto občas nestartuje tak rovnou vyměň starter, no prostě měl bys kohosi zavolat aby ti auto projel a vyjmenoval opotřebene díly, kere musiš opravit nebo radši vyměnit. Stači ďuravy vyfuk a stoupne ti spotřeba a klesne vykon tak, že bys nevyjel ty chorvatske kopce. Co taka pitomost jako rezervni klinovy řemen když ho nemaš? Jak si neumiš poradit s autem v cizině, volej kamoša z autoservisu v ČR, nebo aspoň schopneho řidiča, aby ti poradil. No a na to bys měl mět ten rouming. Neni to nic s rumem, ale levnějši volani z ciziny ( EU ). Ja jak jedu do ciziny, tak si do mobilu dycky davam lidi z autorizovaneho servisu, pojišťovny a ambasady.

 • Edisko z Těšina

  Pro [61] – (radši se neptej): ostravak je specyficki přypad, …… ty mu radiš cosyk o ďurce, stoupnute spotřebě a klesajicym vykonu, u něho to je naopak, ostravak jak uvidi ďurku, tuž to mu faktycki spotřeba rakije povyskoči, ale v žadnym přypadě něklesně vykon, spiše naopak. A to i v přypadě, že něvidi ďurku, ale hromadki, bo ostravak je z ostravy a to je regijon razovity. Tudyk su ďurki a ďury, do kerych jak chlop vleze, tuž haruje do zedřeťa. Něch už to je ďurka babska, či haviřska, do kerej se tych chlopu vleze cela šichta…:D)))Gorolu, tuž to je škoda, že něni sy ten fajny chlopek z červenym frňakem, bo ten je od prvniho pohledu sympoš! :)

 • bába z Ostravy

  Drahy Ostravaku!Sem nascypana, z nosa mi vali tajak z vodovodu, opar mam přes pul pysku, ale musim do roboty, nalada na guvno, ale jen DO DNEŠNÍHO RÁNA, KDY JSEM ZJISTILA, ŽE ZASE PÍŠEŠ!!!!!!

 • Neva

  Ostravaku…Ešče by mě zajimalo, co stě s Blanku robili tu dobu, co stě čekali v Mikulově na makaka? Bo to je zparu hodin z ostravske ruky, ni? Bo jak byla i přytym fajna mila, tuž s taku robu možeš byť i vjecej času, tajak ty Ruse u nas…

 • hana

  OstravakuOstravaku, dnes jsem otevřela tvoje stránky objevilo se – přístup nepovolen. Nejsem Danijela, tak nevím. Ještě jsem se s tím nikdy nesetkala. Co s tím mám dělat?

 • Neva

  hanonevzdávej to, to jen v době oběda je nás tu víc, zkušaj to dycky znova…vidíš, šak si tu…

 • Panda

  To 59Přesně tak. Pražáci nechápou, jak je možné, že to bez nich funguje. Viveg (dle jeho soukromého názoru český spisovatel) dostal lekci od OPRAVDOVÉHO spisovatele. Zajímalo by mně, co by na Ostravaka řekl Bohumil Hrabal.

 • Jan za chrta Nor

  Gorolovi z padesatkyDanijela koupila v Mikulove dva pytliky mouky na knedliky. Jako takove oznacene!Vysledek byl katastrofalni, chutnaly jako uvarene ze skrobu. A navic – nebo to bylo pred tim? – v mouce se prohaneli mali, tlusti cervi. Celi bili od mouky. I vzpomenul jsem na prikaz me babicky: mouka se musi vzdy prosivat. Coz premoudra Danijela provedla…Vysledek one koupe v Mikulovskem Coopu. Zbytek skoncil v garbitschi, doplnen divnym vyrobkem zvanym „domaci skvarky“. Taktez nepouzivatelne. Zde se ale ukazalo, ze Danijela nebyla moc moudra, doba uziti teto krme byla davno prosla. Taktez koupeno v Mikulove.Coz neni narazka na dalsi osudy ostravakova auta!!!

 • Gorol

  Daniele alias chrtovi 68Děvucha,jaksy ses to tu posmolila,že se musyš schovavať za take hlupe pseudonymy.A v 50 sem mluvil o muce a ni o sušenym polotovaru.A ty pralinki,kere komusi došli z Mikulova,byli bez chrobaku?Ja enem abys neměla noveho něpřytela pokud přežila /Aja?/ tu prvni sjezenu řadu z neblahima nasledkama.

 • OSTRAVÁKU?!Jsi borec. A já hňup 😀 Vážně mi dá zabrat vždycky tolik času, než si to celé přeložím. Čeština je těžká, ale toto je už docela oříšek. Jsi machr chlape. A vždy když si už myslím, že česky umím, tak mrknu na tvé stránky a je mi ze sebe špatně 😀 Měj se !!

 • Lidka

  Gorole,mám si obstarat nové látkové ubrousky? Vypadá to na další knedlíkové recepty. :))

 • Jan za chrta Nor

  Ja se jmenuji tak jak se jmenujiTo byla Danijela ktera koupila v Mikulove tu mouku (vyrobce kdesi na Slovensku…) na knedliky, by tim ovlivnila (priznive) jeji okolo.O linkach nejsem dostatecne informovan. Nebo to byly pra-linky (jako ty skvarky?) Podnet k jeji koupi dal (a) Mysakusak. Ta taktez okusila poneco pralinek. Pak zmenila zamestnani…

 • Jan za chrta Nor

  Danijela se jeste potlouka po zemi strdi a nevim ceho+

 • Neva

  GoroleDanyjela ze sebe musi robit už chlopa, aby byla něnapadna, tuž něvim, něvim, jaksyk se to něpodařilo aj tak, že by to ty napralinky???

 • Jan za chrta Nor

  NeveDanijela se potlouka kdesi. Pry zajede i k Lukasovi. Tak se ma Edisko na co tesit, az se tam objevi v uhackovanem jako mela Hingis u hrobu Matky Theresy v Indii.

 • MINA

  to pitrysja myslim, ze bohumil by byl z ostravaka nadseny, sam byl pabitel a miloval vypraveni historek ze zivota, ktere byly malinko upravene tak, aby pobavili publikum. Ostravaku, moc ti fandim, je fajne, ze nas region ma takoveho suproveho spisovatela, ty a jarek jste nejlepsi!

 • šemik

  Hrabal nebo Viewegh – všechno je to pakáž! Ostravak až jednou vyjde z anonymity, taky zpakážovatí…

 • Jája

  Ad 66Nevo, díky za zprávu pro Hanu. I já jsem v době oběda zasedla k počítači, že se pobavím vašimi kidy a přístup mi nebyl povolen. Tak jsem přemýšlela, kdo mi ho zakázal -jestli třeba nějaký závistivý Viewegh :-))

 • Anonym. Jako všichni zde

  Hrabal psal různé verse.Jedna byla režimem povolena a přijatá, druhá verse byla bez censůry a určená pro tisk za hranicemi ČSSR.

 • Anna

  Bajecny rok jsem dostala od tety behem me navstevy v rodnem meste. Vase pripominky zpusobily, ze po nem zacinam posilhavat a asi brzy poputuje z biblioteky na nocni stolek. Gorole, v jakym pribuzenskym svazku si s Danijelu a s tym norskym Honzu? Robite aj svestkove knedliky, bo ty se fajne hodi na krmeni ryb v severskych fjordach;-))

 • Gorol

  AničkoVůbec tě nechápu.Co mi to robiš????Jaki svazek a jake ryby a jaki Honza a jake knedle????

 • Anna

  Tuz Gorole,trochu te stenkruju, bo si se nejak odmlcel :-)))

 • gizdos

  TAK A JE TO TU!OSTRAVAK SI BUDE BRAŤ BLANKU!!!! HODNĚ ŠTESTI!

 • Jan za chrta Nor

  Pribuzenske svazkyjsou nekdy komplikovane

 • Gorol

  Koňovi Š. 77Hrabal není pakáž,Hrabal byl filosof.Zkus si přečíst pár jeho knížek.Ostravák je ve srovnání s Hrabalem / Ostraváku promiň,omlouvám se,vím že by tě nenapadlo ani ve snu se srovnávat s Hrabalem/ Frans Směja.Příměra..je v tom,že plno lidí mají potěšení ze čtení Hrabala i Ostraváka.I po tom,co Ostravák vyjde z anonymity.No,třeba se mu podaří / a to doufám/ ještě dlouho udržet anonymitu.Zdravím počítače hromádek,i když by mně zajímalo,jaké hromádky vlastně počítal…..je jich..totiž ..tolik

 • šemik

  Gorole,ale fčil tě naseru tajak Danijela s Husem:“Hrabal není pakáž,Hrabal byl filosof. “ – Já bysem řekl, že záleži na úhlu pohledu. Pro někeryho je BH filozof či filosof, pro inyho enem „Ten hospodský šašek, přizpůsobivec, kolaborant“ pro inyho zas „Hrabal je děvka“, pro dalšiho zas „větší spisovatel než člověk“. No a pro někeryho je to všecko pakáž…

 • Jan za chrta Nor

  Pohled na HrabalaDanijela by nam to tu vysvetlila z jejiho hlediska. Anzto se potlouka kdesi vychodne od Hostyna a severne od Kysuc odpovim trochu za ni. Hrabal BYL filosof. Hrabal ale nemel touhu po lidske blizkosti. (Viz jeho manzelka – bez ktere by nevzniknul Hrabal). Ona byla jedina, ktera verila na jeho um. Coz neocenil. Pres leta stradani jako zamestnanec Sbernych surovin. (Po urazu na Kladne byl poloinvalida, pracovni povinost platila pro vsechny, zvlaste pro pravniky = nepritele rezimu.)Zdolal ho chlast. Coz si uvedomil…. a spachal skok do hloubky. Nebot tusil, kde by mohl skoncit. Coz nechtel.Pojem pakaz bych pouzil pro Paroubkovy nohsledy!

 • Gorol

  87 a 88Co tak se přesunout do Britských listů?

 • Gorol

  86Sem se spletl v čísle.Mimochodem…kdo není podle koňů pakáž?

 • Gorol

  końovia nepiš kvasi ostravsky fčil,bo se to piše včil.

 • šemik

  Gorole,to víš, starouši, na tebe jsem čekal, abys mi řekl, jak mám psát fčil. U nás se to řiká fčil s f – a tak se to i píše. Jestli se ti to nelíbí, tak to nečti. Tvoje snahy někomu furt něco zakazovat jsou už dost známé. Já vím, ono tě zase brzo naštve, že není po tvém a lidi píší a říkají věci, co ti zrovna dvakrát nevoní a zase budeš s pompou odcházet a zase přicházet…

 • Gorol

  hmmmeště furt čekam na tu pakáááž

 • a-c

  ad 91 šemikjasně :) a taky u vás lítají fčely, minuta má šedesát fteřin a máte všecho fpysk? nikoho se nezastávám, ale ani s tou fonetikou se to nesmí přehánět 😉

 • šemik

  a-cNa fčil si nenechám šáhnout :-))

 • Edisko z Těšina

  Enem by mě zaimalo, kajže se to ta Danyjela smyka?bo vychodně od Hostyna su Horni Uhry a severně od Kysuc je dočista Polska ojčista, tuž je nězmysel, že by se Danyjela nachazala tam i tam. Leda by se rozdvojila?Hm – to tež něni němožne, bo chfilu Danyjelka, chfilu pipka…:-D)))

 • krmič

  Bohumil Hrabal:„Přes ty svoje kočky se stanu tak trochu nesmrtelným“(V jednom rozhovoru pro noviny, 1980)

 • Jan za chrta Nor

  Danijela miri do Czesinanebo neco takoveho mela v umyslu. Prekvapit Ediska, jehoz adresu pry zna.

 • Ťupik

  FelinaOstravačku,dam Ti jednu radu.Felinu nechej v Mikulově na vrakovišti,zajdi do banki a vyber z teho konta na kere Ti chodi chechtaki za prodej knižek a kup si jakesi nove auto.Když řykam auto,nemyslim tim škodofku.Vim že to neni jednoduche,rozlučit se s felinu,bo to byla srdečni zaležitost,ale jednou to přijisť muselo.Jak řyka jeden muj znamy-baba a auto se maji po pěti letech vyměnit…

 • šemik

  Ťupiku,co máš proti mladoboleslavské značce? Cokoli z momentálně vyráběných škodovek jsou spolehlivá vozítka.

 • Jan za chrta Nor

  Uz se tu nesoutezi?To je asi dano svatkem, ci narizenym volnem, ci prodlouzenym pobytem na chate…

 • Lidka

  Edinku-těšiňku, než otevřeš Danijele,podívej se klíčovou dírkou, kukátkem, čímkoliF, jaký má kuférek. Stačí, že tady máš velké pauzy kvůli práci, Lukašovi no a ještě aji kvůli Danijele? To bys nám neudělal…:)))

 • Ťupik

  ŠemikuŠkodofki su možna spolehlive,ale to je tak asi všecko.Chybi jim duše.Moje prvni auto byla Š 100,to bylo v roce 77 a od te doby nigdy.Gdyš se viklonim z okna našeho panelaku a podivam se na parkoviště, přypadam si jak na vojně.Same uniformy..Škodofki,Škodofki,Škodofki.Určitě by se Ti nelibilo,gdyby šecke baby vypadaly s vyjimkou barvy vlasu stejně.Ostravak je originalni a proto potřebuje netuctovu karu.

 • Kika

  102Mně by se líbil v Trabantovi

 • šemik

  ŤupikuOstravak je originální a proto má feldu?? Svezl ses někdy v oktávce nebo superbu? Nemají možná duši (dnes už snad mají všechna auta bezdušové pneumatiky), ale snesou srovnání s ostatními vozy svojí třídy, což koneckonců i ta fabia. Ještě k té originalitě ostravaka – orignálně píše, to ano, ale jinak vede naprosto TUCTOVÝ život. Tak proč by měl vyčuhovat ze svojí uniformity nějakým autem, které by se k jeho normálnímu, tuctovému životu vůbec nehodilo? To kdyžtak opravdu ten Trabant :-))

 • Jája

  Šemíku,odkud víš, že ostravak vede tuctový život, k němuž by se hodil spíše Trabant než něco jiného ? :-)))

 • Neva

  Chudak Danijela, Danijelo chrtova, mě už je Tě fakt lito, misto tych cypovin co ze sebe robiš bych Ti možna přala radši kontrolovať ty hromadky, tuž děvucho, asi Ti už něvybuřene hormony lezu na palu, tuž se už najdi jakehosi barz aj teho Nora chrta, přerovnavej ni stare časaky a ulevi se Ti…Edisko, Tebe je mi lito tež, ezy Tě navštivi, tuž už se ju buděš museť něchať, bo te roby se enem tak nězbaviš…hahahaha…ešče že su baba a po mě ani za mnu nějedě…hahahaha…Gorole, čemu si se divil s tyma hromadkami? Že jich je tolik? To jako ezy Ostravak može ešče tolikrat?

 • Neva

  ŠemikuCo zje taky uvzaty? Aj tuctovy život se može žyť fajně…

 • šemik

  Jájo,trabanta jsem nevymyslel já, ale přede mnou Kika :-))Tuctový život ostravaka je netuctově popisován tady samotným ostravakem. No a protože je vlastně takový originální tucťák, tak se mi ta myšlenka s trabantem zalíbila – tuctové vozítko, dnes však už taky tak trochu originální :-)

 • Lidka

  Nevo, Edisko má dvě možnosti. Buď ochranku nebo mimikry. Můžeme se za něho pomodlit, aby to ve zdraví přežil. 😀

 • Gorol

  108 Trabant a KikaSem rad že sem ti zrobil radosť./Škoda,žadne f/v/A teď du na pivo s Pompou.Zdruv /ha,přece jedno f/

 • za co

  na Hrabalami přátelé prosím nešahejte…je to můj nejoblibenější, nejmilejší…( teda včetně ostravaka)…Jinak zdravím Jana charta …( Daniejelu)…člověk by nevěřil, že je totok možné:o)……ale fandím Ti:o)

 • Edisko z Těšina

  Robki, Lidko a Nevo, něbujtě se, …… ja meškam vysoko a pro každy přypad mam za dveřma na nikym nězvaně a nikym něčekane naščevy nachistany taky fajny želazny patyk…Nězvaňce z nim syce něvalim hneda po palach, ale nejdřyv se jich slušně zoptam, co chcu a esli přidu enem otravovať a esli v takem přypadku maju v igelitce flašku nebo inši užitečny darek.Jak ni, tuž moja druha otazka preventyvniho charaktera zni, či věďa, co to su žduchane kobzole. A až potem, jak něpochopja logiku otazki, kera spočiva v tym, že idě vlastně o varovne sygnaly, tuž svoje meškani branim tak, že do nich tym fajslem žducham, až jich zesturkam z tych schodu až nadul do partera…Naščesti do teho mojeho holubnika vedu tak přetivne schody, do kerych se mimořadně chujovo lozi, že se každy třyrazy rozmysli, či mě v mojim budkoiru naščivi…To enem faktuněznaly člověk zaryzykuje!Ale inači každy, kdo mě zna potvrdi, že sem velmi přyvětivy jediněc z mimořadně pohostinnu naturu, muhehe!:-)))

 • Jan za chrta Nor

  Danijela mi poslala SMSs jejimi koordinaty.Ted se nachazi na 49°44’50″N 18°37’26,07″Co dodat. Drzim ji palec. Nebo oba dva, jeden v puse…

 • šemik

  Ale to je přece Hlavní třída v Českém Těšíně…Edis prchej!

 • Edisko z Těšina

  Němusym prchať, ……bo ja meškam na Saksynberku, ni na Hlavni třydě…:)

 • šemik

  Aj tak prchej :-)

 • Jan za chrta Nor

  Posilam hned Danijele korekturuOna uz Te dopadne!

 • Edisko z Těšina

  Tuž aji tak – mám už svoje osvěčene postupy – stě syncy něčitali [112]?:)))

 • honzagood

  jako bych videl sebejako bych videl sebel.letos mi v chorvatsku prasknul rozvodovej remen. musel sem to tam nechat opravit za 500E a dojel sem jen do jihlavy.chorvat posral ventilovy sedla.jen by me zajimalo jak to ostravak tahnul pres hranice s rakouskem… podle me to nejde.

 • Neva

  S Danijelu je to ešče horši, niž sem se myslela, bo jak už si sama sobě si posyla ezemsky, tuž to něsu splašene hormony, to už je na Opavu…Edis, Šemik ma pravdu, aj tak prchej…A žduchane kobzole su fajne.

 • Gorol

  Nevě 106Syce to teď neni aktuelni,bo čekame s čim přidě norski chrt,ale odpovidam na otasku o počitani hromadek.Jaksyk se všeci koncetrujem na cosyk,co možna Ostravak nigdy něpočital.Bo hromadki možu byť ruzne.A v cyzym kraju cyzy mravy aji cyzy potravy.A z tych cyzych potrav se potem tvořy vic hromadek než na jake je Ostravak zvykly z domacych kobzol a domacych fazoli. Tuš možna že počital take hromadki.

 • šemik

  Edystož se mě podařilo na dnešnim fotbalu vyhrát kombinaci s kurzem 11.28, čimž se mě vrátilo 376% z celkem vsazené sumy. Škoda, že Slávia nedala aspoň 1 gól, mohl sem se docela dobře napakovat. Ale už mě to začiná jit, eště se to trochu naučim a seknu s prací, muhehe :-))

 • Ája

  chvilu sem tu něbyla a zase jedu na třy dni preč, tak enem tak nahonem:1. Eště sem ani něpoděkovala Ostravakovi za jeho posledni dřist – ať je to jak chce, ja ho beru jako ten darek k narozeninam, o kery sem se před tym řekla (člověk něsmi byť něskromny a něsměly – něvyplaca se to). Tuž Ostravaku, moc děkuju! Vyslyšena prosba potěši.2. Myslim se, že od Vidně do Mikulova musi byt jakasi zona, kaj pusobi vudu (či co) – co zadře motor v autě, nasadi tluste, bile chrobaki do muky a ze škvarku zrobi pra-škvarky. Radim vyhnuť se, už to něni enem nahoda!3. Pralinky něbyly pra-pralinky! Byly fajne. A v zaruce. Puvodně sem jedno pralinkove patro chtěla něchať k Lukašovi na to přijimani novych členu, jako pozdrav od Danijely, ale jak tam Danijela osobně jedě, tuž něpřydě s holyma rukama, no ni? Edis, radim – v tym připadku rači zkus po dobrym, než použiješ svoje osvěčene postupy.

 • Neva

  Gorole, ja bysem rači zustala u přectavy počitaňa hromadek jak se fajně spřyzniť s živym chlopem, niž počitať hromadky kobzoli a fazoli…ež se už o tym mysli kdo chce co chce a ezy to sam Ostravak robil tak či inak a kolikrazy. Bo ja mam rada fajne vjecy…Šemiku, kura, musiš mě tež naučiť se fajně napakovať, bo přysť ku hakum něrobotně je tež dobre, ni?Ájo, tež jedu na jakysik vylet na vykend a tuž se mějmě děvucho fajně…a s tym přijimanim novych členu je to nahnute, mi něvadi jak kdosy přyjdě s prazdnymi rukami bez napralinek, enem mi vadi jak ma v pale vykramane…tym němyslim Tebe, ježiš, propanaboha…

 • Jája

  Ťupiku,já momentálně jezdím v něčem jiném než ve škodovce, ale na svou bývalou felinu nedám dopustit. Co máš proti škodovkám? Už jsi viděl novou škodu Joyster?

 • Jan za chrta Nor

  Neni ta neva nejaka "odlozena" ostravakem?Kdyby se divala na IP adresy, tak mohla zjistit, ze skoro vsemi milovana Danijela jede opet salinou. Me vztahy k ni nebudu vysvetlovat…

 • Neva

  DanijelojanoTuž tos mě včil pobavila, ty napralinky davaju zabrat, co?

 • Pitrys

  Pro 126O jakých IP to tu píšeš?

 • Gorol

  Nevě 124Tuš Nevo,něvim,něvim,něchcu ti brať iluze,ale Ostravak uš v prvnich větach mluvi o střevni floře a nasmolene Blance.A z norskim chrtem se něrob starosti,bo je furt bespečně zavřeny v tym ustavu pro rospolcene bytosti.

 • šemik

  ad 126Aj ke mně se donesly jakesi zvěsti o Klubu odloženych žen 😀

 • Neva

  GoroleSvoje iluzyje si nědam vzať, bo Blanka byla nasmolena až ku koňcu s tu něpodařenu felinu, tych 23 hromadek nikdo něodpaře. Ale jak sem už naznačila, mě je to i tak jedno, bo muj optymysmus mi něvezme ani žaden chrt z šaliny…Tuž děcka, mějtě se fajně, bo ja se tak budu měť…a jedu…

 • Gorol pro 126

  kery z tych třech to je?Tramvajka bez hačku nebo se prohrabuje skrze hromady soli anebo pochoduje po Didymach?Sem napnuty jak šragi.

 • pravdivá

  http://www.tydenika2.cz/?mode=art&id=13024Moc si přeju,aby to nebyla pravda,co tady ten chytrej napsal a doufám,že není!

 • Jan za chrta Nor

  To musim poslat DanijeleTa vzdy tvrdila, ze ostravak je kolektivnim prohreskem!

 • Anna

  Norskemu Honzovi co je tu za chrtaDanijela si s sebou na cesty nebere svuj, jak ona tomu rika „horni klin“/laptop? Tomu se mi nechce verit.

 • Jan za chrta Nor

  135. Bere. Obcas se ozyva – kdyz ma pripoj. Jinak posila SMS.Kdyby se tu zverejnovaly IP adresy tak se to da snadno kontrolovat. Kde vezi – a u koho.Ale snad zitra dorazi.

 • Anna

  Dorazi?Kam…nebo co?

 • Gorol

  133 Dík za článekK.Turek píše to,co realisti v tomto blogu už dávno vědí.Ostravák není,neexistuje.To nám kidalům ale nevadí předstírat,že existuje…reagujem na jeho dřysty…/ ale čekáme ukázněně na nadšené výkřiky opravdových věřících a reagujem disciplinovaně později/,vy- nebo zne-užíváme je na svoje vlastní šance říct něco o sobě a co si myslíme o universum a líbí se nám to.Všechno je samozřejmě prohloubeno ostravštinou.Kdybychom jeho příběhy četli ve spisovné češtině,asi bychom po prvních odstavcích začali zívat.Možná,kdyby někdo psal stejné příběhy v jakémkoliv českém dialektu,že by měl stejný,ne-li větší úspěch.Ale konkluse mého příspěvku je….so what…Ať to píše celý klub anonymů,nám milovníkům / nebo jinak spojených s ostravštinou / je to úplně vuřt.Hlavně,že se máme čemu smát,o něčem konverzovat a celosvětově / domácí i přespolní / spolu komunikovat.

 • Jan za chrta Nor

  137…Snad koho!

 • Jana1

  133Úspěch se u nás ještě stále neodpouští. Ostravak už začíná někomu hodně vadit. Ti rýpalové budou tak dlouho rýpat, až ho to znechutí. I diskuse pod články ztratila smysl, není tady pohoda a sranda jako na začátku. Je mi úplně jedno kdo je Ostravak, já se při čtení bavím a nezajímá mě jestli je to pravda, jestli to má dopředu vymyšlené, nebo jestli mu s tím někdo pomáhá. Dělá to dobře a mě to baví. Ode mě má pochvalu.

 • Docluk

  Poezija dovolene.. Tak to se povedlo, podstatnější chvilky jsou probrány podrobněji, ty nepodstatné jen ve zkratce… Vyjít ze stínu je velmi nebezpečné, ztráta soukromí, pobyt na prvních stranách bulváru, taky třeba peníze z reklamy… Komerce… Ostravaku, vydrž! Diky, zase fajny dřist.

 • Malika

  Sláva slávatak jsem se vrátila ze zkoušek v cizině a jenom tak náhodou kouknu a hele nový příspěvek. Jenom doufám, že ten vztah s Blankou(i když mu ho přeju)neubere na jeho vtipnosti, snad nenastala nějaká ta cenzura?

 • Edisko z Těšina

  [133] – Nězmysel…Jakysyk cajzl vali luďom kliny do hlavy. A ja něbudu taky chumaj, jako on a stejnym způsobem mu ty jeho duševni řygaňce vyvracat.Dyť každy se može napisať svoje, no ni?Idu se divať na Ali Megbilovu…:-)

 • Mařa

  Jak bylo v tym Chorv.Ostravaku moc se mi to podoba.Piš dali.Jak mam naladu pod psa,tak se čtením tvych povídek pobavím a posměju.U rovnych kulatin jsem se ujistila že sama nejsem truba,bo muj synek měl 29 a ja mu robim oslavu a na dortě 30 .No cosi hrozneho.

 • děvucha

  dobry děňTuž synku zlaty čtu sy ty tvoje dřysty cos tu načmaral do počitača a maš to fajne. A ta naša ostravština se nesmi v žadnym připadě ztratiť z rodne česke řeči. Bo to by tym pražákům moc něvonělo. Opatruj se

 • neniS tu tvoju krasotinku se to moc něvydařilo co? Dufam že už je cela a pojizdna bo podle toho jak o ni pišeš by to bula věčna škoda. Přeju ti hafo dalšich dobrych zažitku, atd… šak to znaš. tvuj Kocur

 • sobota žehlici deň

  ad 133že su češi nepřejycy narod jsem si už zvyknul – ale že budu vymyšlať take pojebane kydy – to už je myslim hodně moc – bohužel se jim ten fenomen nenarodil v Praglu, tak budu rypať – pro mě je ostravak celerbryta, i kdyby to byl křyženy duch raspuťyna s hamingvajem

 • docluk

  ad intelektual 133Proč má někdo neobeznámený do hloubky s problematikou chuť inzerovat a vykládat své rozumy… Svoboda… Ostravak reaguje na různé situace v naší Ostravěnce. Je to poeta, který kašle na slávu, protože by ho příliš svazovala… Já mu fandím a zároveň si přeju, ať mu invence dlouho vydrží. Mi se to líbí jak cyp…

 • chvilka volna

  148Ostravák poeta?No to padám na zadní běhy.Sláva,která by ho svazovala?Slávu má tak dlouho,dokud bude anonymní. A svazovala by ho k čemu?A nevím,co řekl ten intelektuál 133 špatného?Že asi píše Ostraváka skupina lidí?I kdyby to tak bylo,co je na tom?Hlavně že mají svoje odběratele,mezi které patřím i já.

 • Edisko z Těšina

  Vyrovnane – ajnc:ajnc!Varadi – gol! Tuž jak to na tych Bazaloch neska skonči? To mě zajima vice, než [133]. Včil už enem ten fajer udržovať…[149] – maš pravdu, dyť něch se každy piše, co mu flusaněc na jazyk přiněse, no ni?:-)))

 • Lidka

  Edinku-těšiňku,tak jak? Ukryl ses před Danijelou? Ale jak vidím- čtu, sleduješ asi nějaký fotbal a to buď ještě nedorazila nebo už jsi jí povyprávěl o žduchaných kobzolách. :))

 • Edisko z Těšina

  Koněc poločasu… Satv 1:1…a na zbytek mače kašlu – fsadil jsem na remiz v 1. pulce 2 litry. kurz 3,65 netto robi 5 litru a třy kila, idě se slaviť ku Lukinovi…:)

 • Edisko z Těšina

  Lidko, němusym se ukryvať, ……bo jaxem už mluvil – u mě su tak přetivne schody, že se každy rozmysli do nich lozit!Jinaxem čučel Banik v. Přybram. Včil idu načechrať pěnikovi drdol :)))

 • viky

  fajny dřyst muhehe !!!

 • BŘEZEN 2005pro mě je nejlepši dřyst …JAK SEM ROBIL DORTU… škoda Ostravaku, že ji nemaš mezi Nejlepšimy dřysty.

 • Danijela

  EdiskoviMůžeš odřeknout poplach. Už jsem mimo dosah. Vyhnula jsem se Oktoberfestu a trochu zničená opět doma.Že jsem Tě nenavštívila nepříčítej svým schodům, ale poznámce o „žduchaných kobzolích“. Dík mým (také) morawským předkům vím co by na mne čekalo. GPS je značně užitečná věc. Musím si tam zaznamenat koordináty hospody u Lukáše. Bych Tě našla. V roce 2007.

 • paradičkatenhle blog nebo co to je je suprovej

 • Lidka

  Edis, Šemíkupumpaři zjistili, k čemu je míč!!!

 • šemik

  Lidko, zrovna jsem ti v emailu psal jak to plichtíte a snad vyhrajete a už je to 2:1!

 • Anonym

  PRO 61NENI CO DODAT :-)

 • ARNIEM

  140 JE TO TAK PRO NAS TO JE FAJNE CITANI A JE UPNE FUK KDO TO PISE HLAVNE ZE DOBRE

 • ARNIEM

  omlouvam se za ten cps lock sem nevedel

 • Neva

  ŠemikuA zase jsi vsadil? A vyhrál???

 • šemik

  Nevicetento víkend jsem vyhrál něco jinýho:-)

 • Neva

  ŠemikuAha, tak to máme asi společné, já taky, ale kurňa, prachy to nebyly, takže su furt chudá, ale spokojená…musim si ale tež někdy vsadit

 • šemik

  Neviceještě abysme to neměli společné, když jsme to vyhráli spolu

 • Naďa

  Ten Kazimír je vůl, jak vidle. Na úkor Ostraváka se chce zviditelnit svými bláboly.

 • -caroline-

  nádheraPoslouchat v rádiu ostraváka je prdel,ale číst se to nedá…po ř tvrdý Y atd. Chápu,že je to nářečí ale je škoda ,že některým slovům nerozumím,než to přežvejkám a než to přeložím….ááách jo

 • Hannibal

  Milý Cypejo kdyby jsi letěl letadlem….ale je to stejně vodvaz se starou felinou drandit 900 km na jeden zátah.Měl jsi poprosit toho svýho skorošvagra šampoňáka aby si s tebou vyměnil káru (BMW za Felinu)

 • superman

  probuh, co to je za chlapa, ktery jede s rozsvicenou komntrolkou oleje? 😮 to se jen tak nevidi… ostravaku si cyp 😉

 • Blani taky píšeA jak jinu cestu do Chorvacka viděla jiná roba?http://prisoner.bloguje.cz/407304-4-radosti-zamestnance.php

 • vůbec

  n.nhgnůkhnůkhnhmlkgůmlgkgfbsůmklsgůmklgsbůkmlgůlkmgůmklgsbůmklgbůmlkbgůlkmgfůkmlgůmksgůmklsbgůlkbgfgmbgbůbkmlůlbkmgmbůmůskmbůsmbůkmsůkmsbmkgmbgůlgůlgblkmůglksůlkmggklůskgsmgkmgfůlkmglkmsgůlkmgsůlkmglkmslkgmkgunzituiznupwiooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooopppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 • doufam ze to neni pravda!!ja doufam ze to neni pravda s tim , ze chces skoncit!!!Ty uz si takova nasa ostravska celebrita a to i pres to , ze te nikdo nezna!!Pises fakt dobre a byla by to opravdu skoda, kdyby si prestal psat!!Pises o Ostrave pravdu a to je hlavni!!a nejvice super je to, ze ten nas tezky:) zivot beres s humorem!A teda kdybys sis to nahodou nerozmyslel , tak mam pro tebe jednu zpravu: dekuju!!dekuju za to co si napsal a budu dekovat za to, co napises!!Diky a nechaj si to provrtat kebelu!!:)

 • Ostravaci to je chasa… :)Ostravaci dobři k praci, nekuři a neutraci…!… jen tak dál, hoši a hošice :) fandím vám…f_r_e_n_k || http://blog.frenkovo.info

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>