Ostravak radi, patra, informuje

Před paru měsycami mě poprosyl štajger z redakcyje magazyna Ryders Dygest Vyběr, esli bych mu nědřystnul do jeho članku cosyk ostravski duchaplneho. Tuž sem zatlačil a cosyk dřystnul.

Ostravak radi

Kdo se furt něvi rady ze zrobenim denika, ať se přečita Viveguv rok a muj dřyst. A musy v tym měť jasno, no ni?

No comments yet to Ostravak radi, patra, informuje

 • sůva

  hm…myslim že si trafil klinec po gebuli :)

 • výr

  hm,hm..po cebuli

 • psycho

  aha tak tak se to piše…

 • A smol na epileptyki – ať choďa na ine stranky.:-D)))))))

 • Edisko z Těšina

  Tuž ostravaku, je vidět, že něsy strup, …… bo se rad poděliš aji z inšimi o svoje zkušenosti.Rajders sem měl předplaceny, ale to bylo tolik čitaňa, že sem to nestihal! Bylo tam bylo pisane o egzotach z celeho světa. Až sem se tam někdy přypadal tajak v kralostvi divočiny, bo se tež stalo, že tam bylo o samych opicach, aji makakach, ameryckich ješčerkach a kormoranach, afryckich lvach jak lovja antylopy, o černochach aji indyjanach a tak… Bylo to z celeho svjěta, ale aji o exterestryjalnich srandach – o kosmonutach, zelenych mužičkach a vubec!Myslim ale, že se v tej společnosti něstratiš a vynikněš, bo pro někere lidi je Ostrava tež regijon razovity, pozoruhodny a egzotycki, tajak jakysyk afrycki prales či ešče něobjevene město kajsyk v horach či v bušu (němyslim včil teho slavneho Jurka z atomovym kufřykem)…A esli sy tam do teho Dajdžestu měl načmarnuť cosyk edukacyjneho, tuž ti skoro zavidim! Už enem pro ten pocyt mysyjonařa! Snaď tě nam tam na strankach teho časopisa něpřepadnu lidožruti a nědaju se tě vařeneho na oběd nebo večer u ohňa nabajcovaneho na rojberku…:)))

 • Edisko z Těšina

  A ostatni faunščcy ostravak – hibaj do fronty na Rajderz!Bo včil už je jasne, čemu ostravak zpomalil tempo – přypravoval pro časopis materyjaly! Tuž něch se to za ten absťak vynahraditě!:)

 • Gor-ol

  Edysjak sy otočil tym slupkem aby se to dalo přečitať aji na boku?

 • a-c

  moc uzitecne…ale stacily by prvni 3 kroky (sehnat pocitac, zalozit blog a psat pokud mozno denne) a tem zbyvajicim 4 se vyhnout – pak mozna :)

 • pravdivá

  náhodaZajímavé je,že reporterka ze Střepin vypátrala,že Ostravak bydlí asi v Ostravě Přívoze a vydavatelství Repronis taky sídlí v Ostravě Přívoze.

 • polopravdivá

  náhodaNo to je úplný detektivní příběh protknutý zajímavými náhodami.

 • Krleš 3 x

  NAKLADATELSTVÍ REPRONISsídlí v Moravské Ostravě, což není daleko od Ostravy Přívozu, ale není to jedno a to samé. V Repronisu si můžete koupit knížku, nechat svázat diplomku, vytisknout navštívenku a kousek vedle koupit burčák ve vinotéce. Šéfuje tomu sympatický pán Repronis, viz Obchodní rejstřík. Ale jak to váže na bydliště Ostravaka ? Jen volně.

 • Danijela

  Když rídřšť dájdžest píše o dinosarijích tak se pohodlně vlezou do ruxaku.To už bylo v dobách, kdy Zlínský TISK vydával VÝBĚR.Já, když vidím obálku od tohoto časopisu bohapustě kleji (ačkoli jsouce slušně vychovaná), už předem vím, že mi píši: Paní Danijelo, patříte k těm sedmi vybraným lidem z Vašho města, kteří se mohou zůčastnit na slosování ve výší tří milionů Euro. Zítra dostanete důležitý dopis s podrobnostmi.Pak takový dopis příjde, musíte jen vybrat barvu auta, které určitě vyhrajete a pak nalepit pár přiložených známek na příslušná místa, by jste mohla získat výhodné předlatné na náš časopis, který Vás bude po celý rok informovat o… (zbytek popsalo Edisko).Jak krákal havran z Poea. Never more!

 • flagelvmdei

  já protestujiJsem sobecký čtenář a nechci se o MÉHO Ostravaka dělit s nějakým Riders Digest nebo jinými senzacechtivými hamouny. To snad raději přetsanu číst.

 • Myrek

  Je to slabeJe to slabe. Bo neni čas?

 • Neva

  Se mi líbí jak Ostravak radí ve čtvrté tečce, piš každý den i když Tě nic nenapadne…příště to bude lepší…tuž čemu to něrobi sam, tuž co to Ostravaku radiš, dyž to sam něrobiš…a přišla jsem o hodně, když nevím co to je ten Ryders?

 • Dejf

  To: [11] (Krles 3x)No, kaj sidli Repronis nevim, ale tu čast Ostravy, kaj podle jeho dřystu meška Ostravak, považuju za Moravsku Ostravu a ni Přivoz. A myslim si, ze ni enem ja, ale vječina ostravaku. Přivoz podle mě začina až kus dal směrem od centra k nadraži (hlavnimu) :-)

 • Krleš 3 x

  REPRONISAdresa Jiří Němec Repronis (pan a paní Repronisovi), Nádražní 897/53, Ostrava, Moravská Ostrava, tedy víceméně na křižovatce Nádražní a Českobratrské. To fakt není Přívoz. A jak píše Danijela, i já jsem dostal příslib krásné cenné výhry od toho renomovaného časopisu a já truba rakuska si ju nevyzvednul. Ten kluček se blyščil jak blyšček na pyšček. Ešče dneska teho lituju. Kurňa a kdo to krakal u teho Poea, havran anebo krkavec, furt to pořadně nevim. Raven nebo raven ?

 • Danijela

  Havan nebo krkavec ???Ježíš! Tenhle druh ptáků má podle lexikonu 38 druhů s 300 odnožemi – či variantami. Na obálce knihy od Poea byl namalován takový černý, velmi nepřívětivě se tvářící pták. Zrovna toho typu, co sedávával na šibenicích (v dobách kdy byly ještě veřejné). Což má souvislost s tím, že má velmi dobrý čich a cítí pach nešťasníků…Škoda, že „dajdžest“ nepostihnul také Jiráska – to by znamenalo konec akce : kilo Jiráska do každé rodiny – propagované Nejedlým. Viděla jsem jednou vydani všech Mušketýrů po všech letech. V útlé knížce. S přídavkem nějakého záhadného náhrdelníku…

 • Krleš 3 x

  RAVEN A NOVAKdo ví, zda tito ptáci cítí rovněž pach šťastníků, tedy ne nešťastníků. Třeba čtenářů Ostravaka. Jak jsem už před časem avizoval, v reportážích NOVY byly překlepy, třeba počet potomků Ostravakove segry, tak proč by muselo být správně ausgerechnet jeho bydliště. Hlavně, že je to v Ostravě.

 • Quanti

  nahoda……kdyz ze slova LASKA odeberete jedno pismeno a ctyri vymenite, dostanete slovo PIVO. Nahoda…?:)

 • patanka

  nahodaa když ke slovu LÁSKA jedno písmeno přidáte a pět vyměníte dostanete FERNET. To už vůbec není náhoda.

 • krtek

  piš piš piš 😉nazdar ostravačku, konečně sme zjistili že žiješ, tak nám něco nového i napiš prosím :)

 • krmič

  můžu OT?Ano, jak psala Danijela, je-li raven havran nebo krkavec není tak úplně jednoznačné. Něco jsem o tom četl na webu, ale už nevím kde. Nezval (byl to on?) použil ve svém zdařilém přebásnění slovo havran ze zvukomalebných důvodů.Krkavec je pozoruhodný také tím, že trsátka do cembala (klávesový nástroj) se vyráběla z krkavčích brků. Nebo alespoň krkavčí brky byly nejkvalitnější. Proto špičkoví výrobci si pěstovali celé voliéry těchto ptáků. (Dneska se na to používá většinou umělá hmota.)A k Ostravakovi:Kdysi jsem se v kidach ptal, jestli zmiňovaný Albert byl ten v Přívoze (zastávka Muglinovská) nebo tady u nás (zastávka Hot. dům Jindřich). Ostravak napsal, že ten druhý. Takže Přívoz by to neměl být, pokud to ovšem celé není mystifikace.

 • treskoun

  Jak vidnoOstravak píše, kam se dá, jen ne sem na své stránky…

 • každý má trochu pravdy

  ano ano taky se mi zdá

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>