Stara kamoška z loňskeho roka

Už sem myslel, že se letos nědočkam, ale je tu. Vyhližal sem ju už od zařy, ale dorazyla letos ze spožděnim. Moja pravidělna podzymni depresyja, kera se mnu meška semtam aji do unora. Na šichtě posledni dobu skoro přespavam, bo vul Laďa se z dovolene dovez krom krabic škebli aji jakisyk zajimavy cyzokrajny bacyl, kery chce viděť každy druhi dochtor a on je taki hňup, že se s tym fakt chlubi. Chvilu sme dufali, že je to ptači chřypka a už sme se těšili, až odleti do teplych krajin a my buděme měť noveho šefa, ale asy to něbudě až take zle. Z domu nam posyla emajly, jake fajne anty blijotyka nafasoval a pry abysme tam nězakrněli, ukoluje nas na dalku. Semtam se postěžuje, že je doma už třeti tyděň a eště se nikdo něstavil. Tuž to tak, eště cosyk chitnuť a na ten jeho živy šifoner v babskich hadrach tež něsme zvědavi. Kamil ma asy po vanočnich premijach, bo do jedneho stěžovacyho emajla napsal, že za Ladikem nikdo něpoleze, dokavaď nam něukaže dochtorske osvěčeni, že něma mor a že bysme měli jeho kanclik vystřykať preventyvně savem. Misto teho, aby to poslal mi, dal odpověděť, tuž to šlo Laďovi dom. Ma to jednu vyhodu. Od te doby choďa enem emajly s přykazami, co je třeba zrobiť.

Mama zas furt vyryva, že by se mělo už cosyk zrobiť s tym listim na zahradě, bo zas tajak každy rok buděme posledni a co se o nas susedi pomysla a že by tam měl kdosyk zajet. Tuž čemu ni? Šak makak se segru maju celkem novu karu, tuž ať jedu. Posledni mamin hovor mě trochu vylekal, bo mi pohrozyla, že něhodnym synkum Ježišek nic nědoněse pod jedlu. Tuž jak něhodnym? Šak krmim sykorki a třyrazy deně se myju kly. Vytahnul sem fotra na jedno, abych ho něnapadně přesvěčil, že by tam měl zajet švager. Přypoměl sem mu, že kvuli něho fotra malem pokrutilo, jak tam ten goryli bratraněc enem opaskoval vosy hnizdo misto likvidacyje. Foter mi ale posledni dobu robi starosti, bo se na to vubec něpamatoval a furt enem cosyk vykladal o jakesyk zapomenute harmonyce kajsyk na Zarubku, pro keru se chista staviť. On, kery nikdy na nic něhral.

Mam dalši dukaz pro moju teoryju, že všecke roby su stejne, bo ropuchi v robotě se ukazovaly v letačkach, co komu kupja pod topol a Blanka se mě před paru dňami tak mezy řeču ptala, co bysem se nejvic přal. S tym, že mir na celym světě, sem to asy trochu posmolil, bo se na mě podivala jak bubenik na činski přybor. Tuž to vitě, ty roki totalitniho školstvi na mě zaněchaly otisk. Pravil sem ji, že eště něvim, bo fakt něvim a na to ona, že ji to bylo už předem jasne a temu se mě pta s přectihem. Tuž ani něvim, esli sem se měl urazyť a nebo potěšiť, tuž sem to rači někomentoval.

Jak sem doma večer dumal, co bych tak vlasně chtěl, tym sem přyvolal tu svoju podzymni kamošku. Chvilu sem se totiž přesvěčoval, že vlasně nic něpotřebuju, bo mam fajnu robku, mam kaj meškať, mam robotu, co piť a jesť, sem celkem zdravy, tuž sem vlasně celkem spokojeny chlop. Potem sem se ale uvědomil, že pro robku bych měl postaviť barak. Tuž to asy nězvladnu, bo ty hrochoteki su drahe jak byk. Tuž to asy ani nězasadim strom, bo kaj, jak neni barak? V Komeňaku nebo na Dubině se mi zahradničiť něchce. O synkovi ani něpravim, i když to bych eště zvladnuť moh, ale Blance asy stači ten jeden minygizdek. Nikdy Blanku něvemu na cestu kolem globusa, bo to by muselo tym na mzdovce bechnuť v pale a poslať mi na učet vyplatu pro cely podnik. Nikdy se něstanu profesyjonalnim kopalistu, tajak sem chtěl jako maly gizd, jak sem z mosta od radnice čučel na rožnute Bazaly tajak čivava na naklaďak wiskasu. Nikdy něpokecam s babku. Tuž kurnik šopa, čemu na tym světe vlasně sem?

Ta robka, co se ju přectavuju jak kombinacyju nahe babki Tutovki obalene zaclonu s Hajlendrem, jak vyliza po štyrech z kisni a dluhe vlasy ji vlaju až na zem, mě potem přepla do režimu, kdy mě něbavila ani robota, ani psani, ani vyměna zymnich gum na felině, do kere mě nuti už štrnasť dni Blanka, bo pry co jak namrzně a buděme chceť jet kajsyk na vylet, ani nic.

V patek pochopila aji banda na šichtě, že se přypadam jak použity harmasan, tuž mě vytahli na jedno, bo sme museli oslaviť spravu, že Ladik budě na nemocenske nejmeně do koňca listopadu. Něchtěli sme ho pomluvať do te doby, než Pepik přyšel s novinku, že mu pověděla Eva z osobniho, s keru ma trochu bliši vztah od jedne podnikove oslavy, kdy mu držela uši na vecku, že Ladik se požadal o věči odměnu, bo je marod a robi z domu, tuž chce přydať. A jasne, že by se to vzalo z chechtaku nachistanych pro nas. Tuž šlak ho tref. Jak nas ve dvanasť vyprovodili z Dila, lapli sme na Kuřym rynku na lavki a nahlas ho tam pět minut proklinali. Ani něvim, koho napadlo zrobiť na zemi z lisťa Ladikuv pysk a potem ho rytualně upaliť. Eště že tam něbyly benga, bo by nas beztak odvezli na zachitku. Tuž ať mu ten bacyl vydrži až do ledna.

Diki temu patku mě Kaplanova přes vikend opustila, bo mi v sobotu bylo zle jak po kilu smaženych tvargli zapitych kakaem a na jakesyk depresyvni myšlenki nězbylo na vecku misto. Na sobotu mě Blanka pozvala na odpoledni zakusek, ale předběh ju švager, kereho sem potkal na schodach s praznym kiblem a kery mě stahnul k nim na ochutnavku jakesyk super slivki od znameho z ižni Moravy. Seděli sme potem aji s Blanku v kuchini u segry, gizdi se hrali v pokojičku a my sme dřystali a koštovali. Roby potem zeřvaly gizdy, bo skušali zestřeliť umělohmotnym lukem luster v obyvačce. Kopija segry bečela jak přejeta ovca, že se chtěli pohrať na teho Robina a mama jim nic nědovoli.

Na švagruv mily gzycht, kery mu zničehonic narost po tych slivkach, mu potem zas naroloval spravny makači, bo vytahnul meruňkovicu a třešňovicu a nutil mě poznať chuťove rozdily od te slivki a pry esli nejsem chuťovy analfagot, tuž to musym poznať. Něpoznal sem, bo po te atomove slivce už bych něrozeznal vanočku od krocana. Tež se ani něpamatuju, jak sem se dostal dom k Blance a čemu sem spal v pokojiku s Dankem. Rano se mnu krom Danka nikdo němluvil. Na oběd sem dostal za odměnu sojove ryzoto (take ani v kantyně něvařa) a potem sme se s Blanku vyměnili paru slov. No spiš mluvila enem ona. Tuž co, aspoň že se mnu už mluvi, no ni?

Včil, jak už je mi trochu lepši, je depresyja spatki aji s tymi dluhimi masnymi vlasami. A navic aji s pocytem, že od gimnasty v trenkach dostanu letos nasmolene.

No comments yet to Stara kamoška z loňskeho roka

 • .:dh:.

  tož já vím,Vím že je to bezduchý příspěvek, ale ŽE BY PRVNÍÍÍÍÍ????

 • jaryn

  i já to vímPřiznávám že i ten můj je o ničem, ale D R U HÝ!!!

 • Sokolík

  Díky, Ostravaku!Vždycky jsem rád, když tady najdu něco nového! Měj se! Si fajny synek!

 • DepresyjaJen kliiid, to prejde :-)

 • Stir

  HrochotekaTa me fakt dostala! :))

 • Ježikača

  podzimkdyž se udělá ten hnusnej šedej dekl místo oblohy, zaplakal by nad mou depresí i Woody Alen. rozsviť si, pusť si pořádnou rytmickou muziku, hejbej se. a drž se

 • Ježikača

  Allen, sakra

 • wojtek

  podzimni depkakoukam ze nejsem jedinej kdo se cejti divne…to prezijem voe..;)

 • jidas

  :-):-))))) gimnasta v trenkach mě fakt rozsekal:-)))))

 • Zetka

  Ostravačkudepka tě už asi přešla, jak jsi tak krásně napsal ten kid, gymnasta v trenkach by ale musel ty treny sundat, at ti může nasmolit hehe, ale to má ještě čas, tak se možná do té doby zbavíš aj staré kámošky, já ti to teda aspoň moc přeju…čest

 • Věra

  Díky, trochu jsi zacloumal s mou privátní depkou.

 • Jája

  Ostravačku,asi máme občas společnou kámošku. Ale neboj, to přejde a konec konců, do vánoc je ještě daleko :-)

 • Zbycho

  Lyk na depresyjeDobry lyk na depresyje je wyluksować ledniczke, zrobić se jemny alkoholowy dychanek sóm ze sebóm a kupa spać. Jak nie idzie spać, iść se przynść, nebo se dać ze trzi półki a skusić to potym.

 • při pondělku žehleni něide

  Tež bych okoštovaljakusik tu slivovičku…abych měl pondělek veselši…a vlastně i cely podzim…a zimu…a aby mě tak nesraly ty bebechy, co si jakysik chachar včera večer sebral z meho žluteho stroja z před baraku…

 • Anonym

  Ostravaku, tuž špica byly hlaški ……mir na celym světě, bubenik s činskim přyborem a navrch otisk totalitniho školstvi! Bestyjoff!!!Taka hlaška se do paměti ně enem otiskně ale rovno vypali, aspoň zedvarazy, tajak slivka, checht, dluho se budu smjat! A to depkami skoro vubec nětrpim.Ostatni perly něbudu komentovať, bo aji ostatnim je třeba cosyk něchat – bo oni určitě budu mět lepši komentaře, než jake by napadly mě :)Šak už se těšim na ten tvuj bichlovy vyběr, heh…Ostravaku, dikes, sy furt dobry a lepši!!!:D

 • Edisko z Těšina

  Borak něboha Kaplanka, to mi něda se ji tu zastat, checht…

 • Dejf

  Kaj ty na ty hlašky chodiš… :-)Při přectavě kila smaženych tvargli zapitych kakaem sem si malem poprskal monitor.Inak ta podzimni potfora nigdy moja kamoška nebude. Už aby tu bylo jaro.Dejf

 • Neva

  OstravakuTak to je dobre, Ty tu zrovna včil pišeš o svoji kamošce a ja myslela, že dneska přyšla enem za mnu ta bestyja. Tuž ni že bych něbyla rada, že sňu něsem sama, ale už musym fofrem popřemyšlať jak sňu vydrbať…

 • Jarous

  Špica počtení, dávám plný počet bodů. Opět výborné přirovnáni. Zase se bude alespoň půl dne lépe pracovat.

 • Aja

  Díky!!!Ostravaku moc děkuju, bo moje kamoška šla díky tobě do pr…

 • eMentál

  Tak i já to vímDVACÁTÝ PRVNÍ !!!!!!!!!!!

 • CheGuevara

  DíkyDěkuji ostravaku za dalši fajny dřyst, tak nejlepší by bylo odehnat tu tvoju kamošku častějšim pisanim novych dřystu :-)

 • Lidka

  Ostravaku,mě depka přešla po přečtení tvého dřystu. Ale co poradit tobě, nevím :))Dávám jedničku, nějak mi nefunguje to známkování.

 • džejn

  Hihijaká deprese??? žádnou nevidím… :-))Zasmála jsem se. Super čtení. :-)

 • frettie

  luxusnimoc se mi to libilo :)

 • Pěkné:-)ještě jeden úsměv:-) když jsem četla Tvůj článek, tak jsem se pořád usmívala…dávám jedničku s pěti hvězdičkami:-)…jsem ráda, že jsem občas první v TOPlistu:-) …možná kdybych začala psát, byla bych první pořád:-)doufám že jsem Ti nahnala strach:-)

 • Naďa

  Já mám podzim ráda,

 • Gábina

  Super!!!Mě depka přešla taky..:) A jsem v první třicítce!!:)

 • Anonym

  moc pěkné počteníJe to humus,filcky,nekázeň,ale my to překousnem!A s tvýma hláškama ještě snáz!Dík! :-)))

 • Jotvor

  Kurňa,to su včil příjemně naladěný!To škaredé pondělisko je najednnu docela fajn.Chlape,jsi fakt borec!

 • lucinka

  použitý harmasanjako dobrý a nato že je to psané v depresi tož vynikajuce!

 • jaryn

  DepkaTaky mě tuto dobu chytá,tvoje vyprávění mi ji vždy trochu zlepší.Ahoj.

 • šemik

  Ostravak je lidový léčitelvšichni teď mají jak na povel depku a všem ji jako zázrakem ostravak léčí :-))

 • Viky

  konečně vím,jak depka vypadá…>D…a jinak ZASE FAJNE

 • Večernica

  Ahoj všetci * * *No teho našeho Lva dusi Saturn( ten šileny Hvězdny medvěďobyjce*DDD) a co teprem 5 planet ve Štíru, to je tedy mega nářez- to by dorazilo i Slunce Krále Ludvíka XIII a ne enym našeho Ostravačka- Lvíčka *DDD… no čemu se včiľ , že má takum vyživnu depku jak sviňa…kdo by v takym brutaľnym mega Štírovském nasvicenňu ju tež neměl…co ?… no ni?…Juž ho to třyma ze 3 tydny co se to tam nahustilo a pomoc si budě mocť až odfrčí konečně Venuše ze Štíra za paru dni do Střelce- i sestřeli ty jeho depky kajsy do dupy. Do te doby asyk Ostravak odstřeli i paru blbů keří mu kidaji to tego co ma robiť j bo juž včiľ má hřbet jak himalajsky šerpa ï ruky ma juž vyťondane jak Peruanec z tych nakupu co vyhrožuje mama…bo m a No i potym tež už ten jupik tež vestřeli 29 listopadu na celý rok 2007 do střelce- i začně konečně podporovať secki ohnivce- tož i teho našeho Lvička i když mu bude ještě u zadku sedět ten pazdgřivec Saturn do zaří- ale potym se ho juž zbavi napevno zasek na 29 rokuv- no neni to paráda! Toš to by nam mjěl potym fest obživnutť no ni- i pisnuť tu fajnu Milukašku storry – s Blaničku a mladym-sem teprem juž včiľ fest napnuta jak malutke galaty na sňuře—kdo z nich pojde za čerta, kdo za Mikulaša a kdo za Anděla. Tak tipuju za Mikulaša asyk teho bratra od Blanky, ˇCert by mjel byť napevno Ostravak , bo fajně chrasti a chlasta *DDDD i Blanička by mohla jst za tego Anděla… i malý Danek za Hurvajsa – no to by bylo žůžo- i jest po problému…noni partyjo?….Toš to sum sama zvědava-jak to potym sam zaonači a co se tam u teho semele…fajna povidka by to teprem mož byť aji byla…no ni…taka naše -taka narodna, žadne dosmyčené cizacké vzory Dědd Mráza jak mjeli mi robaky za Komančů ve školach misto Ježiška a batohu, s kterým se zpušťal po střibrne sňuře se zvoňcem z nebička na střechy i do kominuv- jak byly dětaky hodne i moc pjerunstev nevyrabjali… no ja tak to nějak bylo a vždy bendě… tutaj u nas….ja ja…Juž aby to šilenstvi Vanočních nákupu zasek bylo za nami…tež mam ruce jak peruanec a taham je za sebu ještě z paru dni, něž se mi potym smrsknu do klasiky*DDD)))…Nestiham Nevo…přebač…na to stručne kafe s tym dluhym komentařem až kasik po 22, spiš to nsetiham…Zdravim i Aju, Jáju, Dejfa a tež mi bylo teskno i po Šemiku a moc * * *i tu fajnu děvušku z Hané Lela…či jak jej meno jest…mám v tom včiľ zmatek…No a Edise- no ja barde- malem sem na tebe zapomjela apři te mé sleroze hich..*DDD…No tak sem to dilko to vlepila zdravím všecki dřystulky i dřystulaky aji i žehličku- a hajde do peřin všetci tež – bo ja …juž se tam fest těšim…pá pá… a fajn e sny * * *Od Hvězdne Duhy zasila všeckim koľorkove karuseľky a na nch fajnego Kježnica i sny – * Večernica….

 • Neva

  VečernicoTuž Tys temu zas dala, ešče že sem to jakožtakož přeluskala a našla svoje meno, bo už bych krutila kolohryzoněm či jak se temu pravi, bo jak Ty se do teho pustiš, tak kery něvi co komu Ty vlasně praviš…ja, ja, šak ja si na tebě děvucho počkam.A svoju depku, tu spolukamošku Ostravaka, sem děcka faktyčně poslala do dupy, bo sem byla…no, něbudu praviť kaj, ale ju sem něchala kajsyk, tuž tak…

 • Neva

  ŠemikuTy maš tež na povel depku??? Tuž přece Ty bys to měl všecko pravě hravě přeskočiť a isť dalej, ni?

 • psycho

  Neboj šak se zadaři a bude lepši…

 • Jája

  Ad 33 Šemiku,to není zázrak, to je smích co léčí :-))Některé hlášky opravdu nemají chybu :-)

 • Lela

  Depka je šílená potfora,tež na ňu v tymdle obdobi trpivam, ale včilkaj co mame našeho svišťa, na ňu nemam čas. Ostravaku dikes za pěkny počteni, betalně sem se u teho zachlámala…;o))Milá Večernico, tež Tě zdravim. Připojila sem se k pravidelnym nahlížečům Tvojich stránek, só fakt supr… Nakonec si dovolim jednu otazku:Chlopi, vite, jak poznate, že ste v přechodu? Přestanó vam vonět baby a začne vam vonět rachota….

 • Večernica

  Nevo *Pisla sem to tu včera v noci jak už mjěla paratka vrazeny pod vička , bo sum juž neviděla pořundně ani na komp..i po dluhe dobjě bylo třá pohladit tež srdéčko dřystem od Ostravaka*D)…mjěla na ten fajny dřyst juž mega vyžyvny absťáááááááák….No vidim Nevi, že budum museť tu dřystnuť coš i v kratšich intervaľach, bo juž ste všetci vyšli ze cviku ….*DDDDDDD)))) * * *- No i proše neukamenujte mně včiľ- bo si včiľˇrobje srande-. tak nechcu vartko nedzvedavať kohož dupu by mně akčně sprdnul – tež…*D…No- a na tu mega depku je nelepši lek fajna skakajonca music- třeba stary dobry Roxet ni ZZ Top – i vyřvavať s nimi spolem potym v kvartyru i stepovať o s to šesť…. no i do te pory něž padneš na hubu…i jesť si konečně fajně a *D…zase… i nima v pali tych pohlupavych červuv bo sum tež v dupě… toš to je muj recepis… možetě to tež zkusiť – jak vas to akčně drapně…*D))… každy mame tum svoum berle na odpichnutí k těm super světlym zařnym zitřkum- no ni ?…Tak servus bando- musim dřystať teď indě…ale zas tu vkuřim- enym co bendě mjěť pazury volne…Toš tak…a včiľ juž lece….pá

 • Edisko z Těšina

  Jezusku na křyžku, večernico…checht…Šemiku. němam depki, enem dyž něpřezřetelně vlezu na řbitov mamulce zapalit světilko, inač depka něbyla nigdy moja kamoška a nic mi něřyka. Zato segra se často pozdychně, že sem se dostal z poberty rovno do přechoda. A dycki to řekně tak, co bych to slyšel aji ja, tuž se myslim, že mě chce buď nasrat, nebo napravit, bo ja přes přechod nělozym, bo na nich umira nejvic lidi.A ani něvim, co to poberta je, bo sem nikemu nigdy nic něukrad! A že sem jako maly gizdoš staremu Svačinovi, co robil u nas na dědině šefa v konzumě v Jednotě u křižovatki, měl možnosť tolikrazy šlohnut gumoveho hada!! Dycki sem se ho rači za dvě koruny kupil a zdevastoval svuj tydenni rozpočet, než bych musel v patek po vyučovani svuj zločin vysvětlovať našemu velebnemu panovi v tej almaře, co stala v kostele vzadu u dveři a dyž v ni byl, tuž v tej chvilce měl patent na čiste svědomi…Bože, to byly časy, bile Eskimo za padoš, žluty nanuk v čokuladě za kajdu a voňavy ostravaček v kelimku za kajdupade. A u pani Kohutove, co robila v masně a dojižďala až z Vojkovic, jedno koluško turysta za padoš a ku temu nadherny šňupacy zažitek z jejiho bělostneho a voňaveho obchudku, chmmmVčil jak jeden vleze do řeznickeho obchodu, tuž to tam smrdi jak v kafilerce, bleh, kaj se dneska vytratila ta omamna vuně čerstveho masa, nasladlych jatyrek, vyuzenych vuřtu a česnekovych klobasek?Žeby na mě padla depka? Hm – asy ni, enem sem sy zaspominal :)))Rači se o tym zajdu poradit s Lukašem, muhehehe (:-D)))

 • Neva

  Edis…Ježiši, přece nesem starša od Tebe, ale ja sem si kupovala 5 hadu do sačka za kajdu a nanuk byl myslim ešče kdysi aji za 80 heleřuv, ni? No, co narobiš, to byly časy, jak zme byli mladi a krasni, včil už su enem krasna…muhehe…

 • Lidka

  Nevuš,tak asi jste měli hady z výprodeje, páč i u nás je měli za 2,- a pěkně nastražené na pultě, jen po nich sáhnout :))

 • Neva

  Liduš……aha, nebo byly spiš take malutke, fakt ich bylo 5 po 20 halaře za kajdu, nekecam…kura, tuž že by byly jakesi divne…???

 • mama

  Ahoj Ostravaku!Ja taktez nesnasim virusove chripky…hlavne ty blici….doufam,ze priste napises neco veselejsiho…:-)

 • tak ruzne

  :))zda se ze se nam ostravak dostava zpatky do formy

 • RelativitaOstravaku, nezapomeň, že to, co žijeme dnes, mohou být ty nejlepší dny našeho života…

 • Anna

  Duvodyke tve depresi me nepresvedcily. Co kdyz za tim vsim vezi obava z radostneho ocekavani/adventu/ a take z toho cim te Blanka na Stedry den prekvapi…co by sis nejvic pral a nam nikdy nepriznal :-)

 • fajne

  tož děkujem za všecki ostravaky, za nove fajne čitani!!!

 • krysa

  tak tedata čivava co čumí na náklaďák s whiskasem je da best of… fakt…

 • tož … tož kurde já se přidávám k těm prvním dvěma příspěvkům !!!!padesátý třetííííííííí

 • Werushe

  Tos aleOstravaku jsi BUH!! Sice depresije jeste furt mam, ale i tak mi tvoje kecy zvednou naladu!

 • Lidka

  Kde jste všichni?To mi neříkejte, že úplně na všechny sedla podzimni kamoška?:(

 • šemik

  Kdoví kdo na koho sedá a kde :-))

 • Pierre

  Depka a podzymJak tak čitam to ubekavani okolo depki a podzyma, tak se musym teho fajneho obdobi troche zastať aji když vim, že tym hafo lidi nasmolim.Ja se totiž myslim, že podzim je chudak, kery doplatil, na literarni kyče a ine navykle přectavy. Všecy umělci v jedne lajně opěvuju jaro, jak je fajne a romantycke, až mi to semtam přide jak kampaň z boja o zrno za bolševika. To se fakt nikdo něspomene na čvachtave blato po dluhe zymě, ledove muže v maju a každy druhy deštivy deň v dubnu? To same z letem, jak je dluho horko, stěžjueme se a jak slunko něhřeje, tuž zase pyskujeme, že letos to stoji za…Podzim ma tež možna svoje muchy, ale ma tež nadherně barevne lesy a jak se mlha rano zvedně v Beskidach… A i když se skoro zetmi, je dycky fajne zalezť do vyhřate knajpki, dať se grog nebo svařak, přypadně se s tyma dobrotama a fajnu knižku sednuť ku krbu.A tež je možne se těšiť na dětsku radost o vanocach a fajnu lyžovačku nebo jine zimi sporty. (I když je mi jasne, že to vanočni těšeni tež už asi nězvaladme jak zamlada)Tuž abysem to zhrnul – ten podzim je kolikrazy v přypadch depki nevinně – ta potvora leze na ludi asy podle jinych reglementuv.A abysem se nenavažal enem do poetyky, tuž tu je muj nanukovy přispěvek z mladi:Eskymo – 50 hal, vanilkovy (kakaovy) nanuk 70 hal, ruska zmrzlina za 3 a nanukaovy dort za deset pade. Pozějši se eště objevil Miša za kačku. Optycky to syce vypada levne, ale kdyby se to spočitalo ku realnym chechtakum, tak neska ten nanukač určitě děcka kupja levnějši…

 • Lidka

  Šemiku,ty asi víš, co nevíme my ostatní. Asi si na tebe posvítíme v tom podzimním šeru :-))

 • šemik

  Lidunko,já vím vždycky víc než ti ostatní:-))

 • Neva

  Taková pauza v kidach snad ještě nebyla, co?Včera jsem slyšela, že prý se bude točit film o Ostravakovi a bude ho prý hrát Krajčo, už se k tomu připravuje jeden byt v Ostravě, dobrý, že?Proto asi Ostravak nemá čas, bo piše scenař…

 • Striga

  Ostravak to nepišeon to jenom hlídá, protože producenti filmu došli k názoru, že by scénář měla raději psát žena. Ženské píšou všechny dnes tak úspěšné televizní seriály, takže se daly i do Ostravaka. Během několika dnů bude oslovena i Ostravakiova partyja, protože ta tam bude mít taky důležitou roli. Hostinský z Bastily už se může těšit.

 • Neva

  StrigaA vážně ho bude hrát Krajčo?????????

 • Lidka

  Nevuš,role už jsme si přece rozdělili my!

 • Lidka

  Nevuš,nedávno jsme se tady bavili o tom, že budeme točit film. Si nevzpomínáš? Rozdělili jsme si, kdo bude hrát Ostravaka, mamu, myslím, že Edis se hlásil na nějakého z pajtašků. :))

 • Neva

  LidkoNo jo, vlastně, ale jak vidno, nevybrali nás, zase si namastěj kapsu jiný…

 • Lidka

  Nevuš,to je tím, že nás neznají. Dovedeš si představit ten úspěch, kdyby Edis hrál Danečka? :)))

 • Neva

  LidkoNedovedu, tak to si teda nedovedu představit, a že nějakou fantazii mám…

 • Striga

  Krajčo není jistý,záměrem je dát tam dosud neznámého člověka, Krajčo by připomínal sám sebe, má nějakou historii, Ostravak musí být osoba bez jakýchkoliv připomínek předchozích rolí nebo činnosti. Konkurzy už běží.

 • Neva

  No, to natáčení, když jsem to slyšela, první dojem byl docela děsivý. Tohle mi už fakt připadá jako tvrdej bysnys. Ta anonymita je mi mnohem bližší takto. Ale prachy jsou prachy, to se nedá nic dělat. A talent se asi musí prodat, nač si nechávat doma…

 • Alena

  ..jestli je to pravda,teda o tom filmu,možná z toho má Ostravák tu depku??Anebo kdo ví pořádně z čeho..Ostraváčku,hlavně ju dluho nepjestuj ,to lepší žádná kamarádka ,než taková!!!:-)

 • Alena

  oprava..hernajs,koukám,že jsem napsala – nepjestuj s j a chtěla jsem napsat e s háčkem…magořím už heh..

 • Edisko z Těšina

  Krajča němusym, ani dybvy se uměl tu svoju žabi bradku pořadně upravit … …stejně jako teho cypka z jakehosyk pryvat-radyja, co pry se po ostravakovi opiči, do …, no, checht.Tym ale nětvrdim, že Krajčo je špatny chlop, ni ni ni!!!Mam rad ale Pierra, bo co tu napiše, s tym suhlasym a lepši bych to o tym podzymu něnapisal ani ja. Podzym miluju a zymu tež. Bo sem kozoroh a my kamzycy v zymě nejrači hopkame kajsyk po vysoko po skaliskach, blisko mrazem vyblyščanych hvězd, no…Hrať Blančineho Danečka by se mi libilo. Chitre synčisko, kery se něněcha do pusy strkat cumel ani rohlik na opiti. A mimo teho už něnosy mezy nohami pod zvonečkem pamperski, tuž bych přy natačaňu nědostal vilka, muhehehe.A ostravakuv svět se toči kolem něho a jeho mamy, tuž sami bezva lidi a ja bych se čul bych se tajak kdysyk. Aji ten vul Ladik by tam štymoval, bo podle ostravakovych dřystu mi přypomina jedneho cypateho majstra z hlubinych pecy na enhačku, kaj sem robil po vyučeni, heh :)))Ale co – sram na komkurzy aji film, bo v životě bych na ten film asy nešel. Na Saturninovi sem tež z pryncypu nebyl a v životě na něho nepujdu, bo se něchcu zepsut dojem z knižki. Mam o Saturninovi i Ostravakovi svoju přectavu a tu se žadnym filmem nenecham ukradnut, ni? Ani dyby ho režiroval Smoljak z Vlačilem, Formanem, Menzlem a Svěrakem dokupy…Idu se vypit kavu z mlikem (něch ma to fajne podzymni rano styl) a hibaj za Lukašem, slibil, že mi u našeho tešinskeho vietkongu domluvi slevu na zymni bagany(:-D)))

 • Edisko z Těšina

  P.S.: Jak to tu tak při tej bilej kavě čicu, tuž mam pocyt, ……že se to šecko kolem teho filma asy bude točit podle hesla „co možeš, to urvi, co nemužeš, to zkurvi“, chmmm…:)

 • Alena

  A tak to já....na film čumnu ráda:-)Ikdyž pravda,knížky jsou knížky. No,ale , jak jsem si udělala představu o Ostravákovi , jestli ten film o něm bude podle něj mimo mísu..tak uf…to mu nezávidím..ikdyž ..třeba to ten balík peněz vyrentuje…:-)

 • Alena

  Krajča tež vůůbec nemusím..když už,tak třeba Čtvrtníčka,ale musel by se naučit mluvit po našemu.

 • šemik

  Edisko,líp bych to sám nevyjádřil. Pokud ten film vznikne, vím, že ho rád oželím. Stejně si nemyslím, že jako film to bude bůhvíco.

 • šemik

  A stejně nevím, kdo je Krajčo :-))

 • džejn

  Unikátní rozhovor s ostravákemNevím, jestli jste to už neobjevili.http://magazin.atlas.cz/rozhovory/92723-ostravak-ostravski-unikatni-rozhovor.aspx

 • Lidka

  Šemiku,neznáš Richarda Krajča ze skupiny Kryštof? :))Taky na ten film nejdu, ani kdyby ostravaka hrál Čtvrtníček. Jeden lepší jak druhý.

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, Krajčo je synek kajsyk od Haviřova, ……co vystudoval jakusyk umělecku akademiju a včil ma muzycku grupu mocneho udeřeňa, nazyva se Kryštof. A fusy na bradě tajak žaba na přyrozeňu. Je dost popularni, bo ma celkem uchazejicy pisnički a myslim, že se stara aji o jakusyk charytu, za co ho moc chvalim a temu se myslim, že je to ganc fajny synek. Na ČT1 uvaděl ešče z jednim kapku baculatejšim blonďakem jakysyk hudebni pořad, robili to ganc fajně, minymalně o dvatisice procent lepši, než kdysyk ta pošastana Pergnerka. Ta jebla baba dycki mavala tymi svojimi paratkami jak by byla větrny mlyn, až sem měl strach, že mi zprostředka tej obrazOFFki pozpřevraca ty eletronycke střeva v mojim televizoru. To bylo na tej stanicy, co sem dycki před zpravami daval před televizu rači lavor, něch mi ty srački, co tam dycki střykaly, moc nězasviňa tepich v obyvačce. Tej televizy štajgroval jeden tajtrdlik, co s oblibu o sobě tvrdil, že ma na sobě teflonovy povlak, ten sy každu sobotu něchal ve studyju zřydiť kazatelňu a na ni se dycki tak na pulhodinku zrobil typickym něnavistnym a nejchitřejšim Čechem. Enomže republika stejnak před paru rokami kvuli němu přesrala zdeset milijard a včil ten bruk Pytlik pušča ty svoje vychitrale bzdiny do jakehosyk poslaněckeho eurofotela kajsyk v Bruselu, bleh, tuž něch se tam dřepi, mamlas jakysyk…Neni to tak davno, co Krajčovi nevyšlo mangelstvi, bylo myslim loni, co se jaksyk zofort nahonem oženil z jakusyk pipku. Svadbu měli na Krumlově a byl z teho veliky poprask na bulvarnim dvorku. A ešče věči dym a halo bylo, dyž se po asy pul roku rozvedli, bo se ta pipina na něho robila jakesyk velke naroki. Enemže on spiše upřednostňoval muzyku a tu svoju skupinu, možna aji chlast v tym měl jakusyk rolu, něvim přesně, a robku zanědbaval.No tuž tak – každy mame jeksyk chybki. Ale Rycharda (to je Krajčove chřestyšove meno) mam celkem rad, enem ta bradka, ta bradka… Možna ju už něma, bo ho buhvijak něsleduju, ale dyž sem ho s ňu uviděl prvši raz, tuž sem zažil taki smichovy atak, tajak bych v jednym momentě přečital zetřy nejvyživnějši ostravakove dřysty naraz, muhehe :-D)))No, tuž tak se robja plotki a drby, ni? :)

 • Edisko z Těšina

  Pro [79] – džejn: dikes za typ, ostravak je tam super, ……a bo se vyjadřyl, že ho potěši, jak se ludě po tym, co se jeho dřysty přečicu na internetě zajdu aji do bichloprodejni a kupja se jeho knižki, tuž to tak zrobim aji ja.Něch něvyhližam jako žgrt a zrobim mu radost tež aji ja, ni? Už z pryncypu :)))

 • Lidka

  Edinku,Krajčo uvádí s tím blonďákem Medůzu a myslím, že to jede pořád.

 • šemik

  Lidunko a Edisko,já ho fakt neznám, tu skupinu taky ne, jen vím, že existují.

 • džejn

  pro [82]taky mě to potěšilo :)

 • Edisko z Těšina

  Bingo! Banik remizoval z Jabloňcem, sazka za 1800 v kurzu 3,05 je doma!!!… a ja se opeřyl o pět a třištvrtě litru čisteho, juch! Tuž fajna listopadova premija, ni?Baničku, ne že bych ti něpřal vitěstvi, ale dyž ja to beru enem jako technicku vjec :)Tuž banikovscy fanušcy – přemiňtě…

 • Edisko z Těšina

  Oprava – za 2.800…

 • Lidka

  Edis,to se ti teda povedlo. Měl bys něco poručit,ne? :))

 • Lidka

  Šemiku,patříš k Ostravakovým vyvoleným, vzpomíná tě ve svém rozhovoru, ty „celerbryto“ jedna! :))

 • Edisko z Těšina

  Lukáš! Dva velke fusate!!!Lidko, už to Lukaš něse, chlamst, gulg, gulg, gulg :)))

 • Edisko z Těšina

  V kisni je stardans, tuž kery něska vylitně?Pošlu ezemsku pani Švandove, bo je to robka podle mojeho gusta a naposledy to měla naknap…A co vy ostatni?

 • Edisko z Těšina

  Hmmm – měla na sobě moc pěkne hadřyki, …červene, enem ta čelenka to kapku psula, bo v ni vyhližala jak zle natupirovany pudlik, hehe :)))

 • vlada

  za 1tak Ostravaku dnes je to za jedna. Jako za starych casu, kdy jsem se valel smichy, za kazdou tvou vetou a hlavne nad temi perlickami na dne:}. Mozna by jsi mel zrychlit, protoze ten abstak je vazne nesnesitelny. Zdravi Porubak

 • Lidka

  Edinku,tak rychle jsem to ani nečekala. Díky moc a na zdraví.

 • Neva

  Edisko…Tuž to zme robili glung glung asi v sam raz, mě tež přinisla jakasyk Lukaška po pulce, fajne to bylo, fajne.A k temu Krajčovi, jak v rozhovoru piše Ostravak, že by se ho jeden u kasy něvšim, tuž Rycharda něide se něvšimnuť, tuž jak može hrať takeho chlopa jak je Ostravak, to mi pala furt něbere. I když protiva němu nic němam, bo se mi jednu na Stodolni pro děvuchu podpisal.

 • FRETKA(KILLER,RONALDINHO)

  DikiChlope eště že take capiny vymišliš bo jinak by to něbylo ono diki diki diki!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Anonym

  FOR EDIS OF TESINŠVANDOVA VYHRAJE TAK NANEJVYŠ KULOVE S PŘEHAZOVAČKU A TEN PUDLIK JE TRAPNY JAK 3 DNI STARY DENIK AHA ZATIM CESZC!!!!!!!

 • Edisko z Těšina

  Tež mě včera překvapilo, že něvylitla…Asy ji pomohla ta moja ezemeska, checht :)))

 • šemik

  Dnes jsem si zavzpomínal u čtyřech tankistů – byl ten díl, jak se dohodli, že pojmenují tank nenápadně po Marusji a pojmenovali ho na Rudyho :-))

 • Neva

  ŠemikuTos na tankisty koukal už ve školce? Máš dobrou paměť.

 • Lidka

  Šemiku,my víme, že víš, že to nebylo podle žádného Rudy, ale podle plamínkové barvy Marusjiných vlasů. :)

 • šemik

  Nevušo,paměť mám jak kůň :-))Na tankisty jsem koukal jako malý smrad, ale jsetli to bylo ve školce nebo až na základce, to nevim. Ale ovlivnilo to půl mého dětství :-))Lidunko, já vím, že víš, že vím, ale takhle je to zábavnější, ne? 😀

 • Neva

  LidunkoTy se ale máš, Tobě říká Šemík Lidunko a mě tak škaredě Nevušo, asi se musím polepšit na taku fajnu děvuchu jak si Ty. Jak se to robi?

 • šemik

  Ale Nevuško,přece by sis nemyslela, že ti říkám škaredě? Nevuša zní hezky.

 • Lidka

  Nevuš,než nás odtud někdo vyhodí, musím ti říct, že ta Nevuša se mi ani trošku nelíbí a do Šemika už vůbec ne.Šemiku,koníčku, proč zlobíš?

 • Neva

  LuduškoUž jsem spokojena, a neboj, nikdo nás nevyhodí, bo tu stejně nikdo není. Hned mám lepší náladu.

 • šemik

  Liduško a Nevuško,jsem nezdárný kůň. Byla to ode mne pošetilost.

 • Lidka

  Edinku,pumpaři se dnes vytáhli :))

 • Edisko z Těšina

  Kurnik, čerpače mlaťa baťovce, ……už je to 86. minuta a 3:0, hmm, hmm…Lidko, achtlik na vitěstvi, ni?:)

 • Edisko z Těšina

  A brňacy naklepli 2:0 starkovce……to maju starkovcy za to, že jejich boss pry měl mět patzuřyska v tym Lambertovym mordu, heh…

 • Lidka

  Edinku,tobě posílám ty achtliky hned dva :))Ale ševců je mi upřímně líto.

 • šemik

  starkovcy včil pomažou do 2. ligy – ne-li ještě níž

 • docluk

  Asi jsem z jiné planetyMyšlenky ostravaka jsou ovlivněny podzimem přesto plné poetiky. Ostravaku, diky fajne. K jiným dřistalům se neumím vyjádřit.

 • Ježikača

  filmuž jsem na to přišla. ostravaka bude hrát Pastrňák, přece….

 • Striga

  A teď vážněDnes jsem na rozhlasu Olomouc po jedenácté poslouchala rozhovor s nějakou herečkou ze šumperského divadla. mluvila o tom, že jí z Ostravy nabídli roli v Ostravakovi, jen jsem nepostřehla, jestli televize nebo rozhlas. Předpokládám, že televize.Dosud jsem zdejší zmínky o filmu pokládala za legraci, ale když je to i v rozhlase v seriozním pořadu,………

 • Neva

  StrigoAle vždyť Ty sama jsi o natáčení mluvila docela zasvěceně, tak se divím, že jsi považovala zdejší kidy za legraci. Teď se divím já. Asi to není vtip, protože lidé z televize hledají a možná už i našli a zařizují vhodný byt, který bude k dispozici celý rok. Dokonce i za kolik denně je jasné. Jeden takový dokonce znám docela důvěrně. Má se v něm objevit i pan Donutil, jako vypravěč nebo co…no, máme se asi na co těšit.

 • Malina

  Proč všichni za tim vidi penize?Překvapuje mně, kolik je tady lidí, co vyčítají ostravakovi peníze. Koneckonců můžeme si kidy přečíst zdarma na webu, do koupě knížek nás nikdo nenutí a on mi nepřipadá jako rychlokvaška, co by se všude cpal a inkasoval. A pokud mu někdo nabídne vydat dřisty, k tomu třeba trika, prupisky, časem film, proč by nesouhlasil? Nebo si myslite, že obchází televizi, rozhlas, nakladatelství a v touze po mamonu tam cpe svoje díla?

 • ostrafuck

  A teho sem se bal. Temu se začnul synka rači pohřbivať už v letě, aby sem mu tu autonauzyju skratil dluhe umirani. To aby sem se nědožil teho, až Donutil, kery tu roki zavaďa šmiracke moresy, že jak chceš zahrať šulina, něch ho mluviť po ostravski, budě hrať v jakemsyk pohlupavem řyťkomu Ostravaka. Dyby zme mily synku hrali spolu v tom smutnem romanu o Ščurech a luděch, byl bysem ten, co tě odbachně, aby tě zachranil před zlyma pazgřyvcama.

 • šemik

  ad 118Obcházení televize, rádia a nakladatelství je něco nemorálního či jinak zavrženíhodného? Snaha vydělat peníze = zavrženíhodná touha po mamonu??

 • Neva

  OstrafuckuAle co s tym narobiš? My tu někeřy v Ostravě tež dumame, co za tym vjězi. Malino – nikdo nikomu nevyčítá peníze, jen to někteří nechápeme. Aspoň teda já ne…i když chápu, že s prachama se žije líp.

 • Edisko z Těšina

  Ostrafucku – s tym panem Donutilem mi mluviš z pneumatyky (jak by bnapisal ostravak :)))……mam pana D. moc rad, ale ostravščina mu moc něidě, bo z jeho pyščiska každemu znalemu kruti ušiska. Ale v jeho přypadě se němyslim, že dyby auzgerechnet on chtěl naznačit, že je kdosyk hlupy, tak v tu ranu začně parodovat ostravske nařeči.Ale někeřy umělcy to radi uživaju jako francusku kryku, maš recht…Něni se ale čemu divit, bo zbytek republiki nas bral jako chujki, co v sobotu idu na mamulovki, misto na vylet, ale to zme tu raz už detajlně přebirali, no…:)

 • zden

  hahahachachare vilízanej

 • mááámííííííí

  auau add 123pokud chceš někomu nadávat, nauč se spisovné češtině…říká Ti něco slovo jako ,,předpona“?? asi těžko…..on už i ten slovník to napovídá…..takže spíš by jsi si měl nadávat sám za to, že ani neumíš pravopis…..

 • mááámííííííí

  zfilmovánía pokud se můžu vyjádřit ke filmovému zpracování…….není to o závisti, že někdo vydělává peníze, naopak, když umíš, buď za to placen!!, ale….přehnaná komercializace už zahubila větší génie….a myslím si, že spíš na tom vydělá někdo úplně jiný, než pravý autor sám…….ten spíš o to pěkné, co mu kdysi přinášel ohlas na jeho blogové zápisky…….asi přijde…….jak se do něčeho namočí velký byznys, jde jiskra duše k čertu….ale asi to nejde jinak…..je v příliš rozjetém vlaku a příliš lidí je už zainteresováno…….možná ale pak bude sám litovat……..a upozorňuji znovu…..NEMLUVÍ ze mne závist….spíš naopak….smutek nad tím, že zas něco, co mělo šťávu…..pomalu končí…….

 • Edisko z Těšina

  Pro [125] – mááámííííííí:…němyslim se, že by našeho ostravaka barsco převalcovalo, typuju, že on ty korovody-financovody, co se kole něho včil robja, spiše bere enem jako přyjemny finančni bonus. Dovčil se uchoval svoju anonymitu, tuž to znači, že ma festovni vuli a zdravy rozum… A šecky ty ostatni tajtrdliky, co se na něm přyzarabjaju, něchava žit, tuž to zasek svěči o tym, že je aji dost vylkorysa natura, checht :))A nakoněc – něubekujme, bo naš ostravak jak bude chtět, tuž se do svojeho bloga dycki jakysyk zapisek přyda a my ostatni přytem budem mět storazy věči radost z jedneho jeho maleho dřystu než z umělecki zdupaneho českeho holivudu…Bo ho mame radi ni kvuli chechtakum a uměni, ale kvuli němu, jeho dřystum a tej srandy, kera v nich je, no ni?;)))

 • mááámííííííí

  pro Edisko…tak si budem vzájemně držet palce, aby ho fakt nic nepřeválcovalo….:-), byla by to škoda…..takže…necháme se překvapit, jak co bude dál…..doufám, že mu opravdu na nějaký ten dřyst tu, vyjde čas…:-)

 • Už se …… na to vyser Ostraváčku, píšeš už dlouho a máš svou Blanku. Věnuj se radši jí a Dankovi. Byls a seš dobrej, ale nemá cenu prodlužovat svou agónii do nekonečna. Přeji Ti v životě jen to nej. Vendula z Liberce

 • Striga

  Kdo na tom vyděláje otázka, že. Jestli to chce sám Ostravak, to je druhá. Ono taky může tlačit nakladatelství – my jsme tě udělali slavným, tak budeš pokračovat ve filmu. Někdo další si chce přihřát svoji finanční polívčičku, teda přijít taky s ešusem jako že chce též té dobře placené polívky.Jestli bude film, a jestli zklame očekávání, jak se vám zarytým fanouškům budou číst další nové příspěvky? Stejně dobře, jako se skalním fanouškům Vondráčkové poslouchá její nové album, když jsou otráveni jejími problémy s manželem, soudy, skandály s muzikály a jiným?Pro diskutující je vlastně dobře, že začíná další komerce, alespoň je o čem se bavit,protože začít za chvíli třetí rok výkřiků, jaké je to úžasné, to už je hodně nuda. A k popisovaným událostem se toho moc říct nedá…………

 • mááámííííííí

  strigo,pokud příspěvky do blogu budou mít pořád tu úroveň, kdy se tu směju do sebe, až se dusím, protože v mnohé situaci vidím sama sebe……..tak se mi budou číst pořád stejně perfektně a úspěch, či neúspěch případného filmu na tom mít podíl nebude….od začátku mě to bralo za srdce i bránici proto, že se ostravák dokázal podívat na sebe i lidi okolo sebe s nadhledem, který miluju i u své oblíbené autorky Betty McDonald.., dokáže si udělat legraci sám ze sebe….okomentovat situaci, o které si našinec řekne, že by se sakra snad ani nemoh dostat…..ale pak zjistí, že ano..a nezbývá, než se zase dusit, aby okolí ráno v práci neslyšelo……..smích…:-)..takže si myslím, že nemůžeme od něj čekat neustálý gejzír vtipů a nápadů..(to snad ani život nepřináší.. a i Honoré d Balzac (DVA ZÁMKY PLNÝ SPISOVATELŮ..:-))..)…..by nemohl být plodnější…….)Zkrátka. pokud to ostravákovi bude psát, aspoň tak, jako dosud, bude mít čas a chuť…..vždycky si ráda najedu do svých oblíbených a přečtu si nový příspěvek…….:-)

 • Edisko z Těšina

  Tuž dyť to je jednoduche, ……mě film něsklame, bo na něho něpujdu – to už tu pišu podruhe. Aji dyby to zkurvili zestorazy meň, než seryjal o dyspečerovi, checht…Enem by mě zaimalo, jak by ostravaka mohlo jakesyk datlovstvi do čehosyk tlačit a nutit, jak piše stryga, dyž ho něznaju ani po gzychtě?Jak im napiše – vleztě mi do dupy, tuž pujdu do dupy, něbudu mět ani čas zecvaknut kufry a fertik, muhehehe(:-D)))Ale naco by to robili? Jak datlovstvi, tak ostravak? To by němělo logiku…Něchme to koňum, ty maju veči hlavy :)))

 • Justin

  Mám ZARUČENÉ informace, že ostravaka bude hrát Bolek Polívka. Schválně se vsaďte, uvidíte…

 • Malina

  To NevaA co přesně nechápete? Něco jako – ideální umělec, kumštýř, bohém či bard je ten, který umře hladový bez peněz? 😉

 • Anna

  Justine,ten film bude dabovany?

 • za co

  a mi je to lito, že film nebudebo ja bych si rada ve filmu zahrala :o)…každý chce svých pět minut slávy…

 • Lidka

  Aničko,rozesmála jsi mě :)

 • ostrafuck

  tu za toA čemu ni? Zatim to kromě Poblivki vypada na Hrachovcovu za Blanku a Kokotka na Danečka. K temu budě hrať Nohavicove pisnički Honza Nedvěd. Ja, ja Edisko, hotovy Holyud. Volny je ešče Laďa, bo něnašli kaskadera, kery by se jim na place po tych jogurtach něposmolil. Ešče porozmyšlam. Zatim sem se kupil v Kaufaču dvě plata kakaovych Kundinku, abysem potrenoval. Ale asyk mi to vyfukně ztroskotany Vašut, bo pry umi nejen patetycki deklamovať, ale aji smoliť.

 • Edisko z Těšina

  Checht… :-D)Ostrafuck to rozřyznul, to herecke obsazeni :)))

 • Forhend

  Film-seriálno to snad nemyslíte vážně, že to někdo zfilmuje nebo zeseriáluje…a co jako budě v tym serialu. Ty ostravakove kydy, šak to je obyčajnske…normalni život. Pamatuju serial „Dispečer a děvčatko z kolonie“ nebo „3 chlapi v chalupě“…tež to bylo o ničem…:-( a to snad ostravak něchce, či ja?

 • Večernica

  Zdař buh dřystulky aji dřystulaci * * *Teprem dnes zas sem se dorvala ke kompu a tak juž paru hodin se super bavim, jak to ľudě zlati ten film važně probiratě!Tož mnějte rozum!Ostravak do včil neodkryl svoju totožnost´- asyk temu, že chce zostať v anonymitě- by třá trakaře padaly.Tož čemu by dal suhlas k take pohlupave presentaciji jakymsi filmovym plagijatorem, kery može jeho origoš image totalně zdupať a zk…iť?Tož to mi vymluvtě- bo mi fto akt nejdě do paľi.Jakys mamlas si tu robi na kidach ze všeckich cypy. Lice tu kachna od Polivky jak byk.

 • Večernica

  Nevo *- děvčico mojeabys němyslela že tym mamlasem myslym tebe-bo teprem včil mi to docvaklo že ten prvy dřyst o tym filmu jak čitam byl od Nevy- tak TO NI ! *-jasně- no ni?…DDD-… nad čim ale faktyčně včil faktyčně dumam- je nejprvši termin kdy spachame to stručne kafe s tym dluhym dřystanim na to interesantne tema*D)))

 • Striga

  Neznámý OstravakJeho dílo má copyright, nakladatelství to taky nevydalo jako sebrané spisy neznámého člověka. Kdo je Ostravak, to přinejmenším Repronis a registrátor autorských práv ví. Že součástí dohody bylo, že neprozradí jeho totožnost, to je taky fakt. Slípku snášející zlaté vajíčka neprozradím, protože pak už by ty vejce byly jen bílé, že.Takže, milý Edisko, já netvrdím, že Ostravaka nakladatelství nutí, jen to říkám jako možnost, ale jisté je, že vědí, o koho se jedná. Honorář ani autorská práva mu nikdo na poste restante nedá.Ta jeho anonymita je jen hra, ne skutečnost. Hra pro konzumenty, ne pro spolupracovníky.

 • Večernica

  Všechn o jde- pokud se chce a je to důsledně provedeno Nějaký člověk, kterému plně důvěřuje může mít od Ostravka plnou moc a ten vše za něj zařídí. Stačí notářské ověření. Honorář může chodit na předem dohodnutý účet – a ten nemusí být na autora-čili osobu Ostravaka. Zní to sice značně konspirativně – ale taky naprosto reálně. Jak jinak by si dokázal uchovat naprostou anonymitu – pokud ovšem Ostravaka nepíše- a netvoří autorský kolektiv.Pochybuji, že za ty dva roky by se něco od Repronisů nevyneslo- kdyby sami věděli- o koho ve skutečně jde.Je to pouze můj názor- nikomu jej přirozeně-nevnucuji.

 • Večernica

  Napadl mně testík- jak ověřit VO CO GO-*D)Hážu zde naprosto otevřeně a férově info- že jsem coby jeden ze zakládajících členů Ostravakovi partyje- nafotila v Bastile založení OP a NATOČILA na video návštěvu partyje v ZOO když “ adoptovala“ jménem Ostraváka dva papagáje i s křestem památní desky- a nafilmování oněch papagájů a celé památní akce naživo…Ten film mám pořád doma. Vlastně o něm ani nikdo kromě členů OP neví. Nevěděli to ani ti, co točili dokument o Ostravákovi – co probehl nedávno na Nově…viz info na stránkách Partyje.Pokud se má točit nějký film o Ostravákovi- bude tam taky zmínka o jeho adopci papagájů a založení jeho fandů- čili OP. Nepochybuji o tom, že by měli tudíž zájem i o tento unikátní dokument- co vlastním. Tak jsem tedy zvědavá- jestli se mi po tomhle veřejném infu- někdo z produkce – ozve.Pak dám tady vědět- na beton – že se film fakt točí- a není to pouze ona krákorající barandovská kachna*DDD))))…A bude vymalováno* * *

 • Věra

  Ostravaku,vypadá to na to, že ses lehce oženil a Blanka Tě nepustí ke kompu. Přece máš také jeden v práci, tak nám sem hoď novinky.

 • mama

  Toz co se deje???Kde si Ostravaku???Co ze nic nepises!!!

 • Neva

  VečernicoZdravím Tě. Jasně, to já sem tu dala tu kachnu o filmu, bo jak sem den předem slyšela a dokonce od člověka, u kterého se to mělo natáčet a ma stare vazby na televizi, tak sem enem chtěla vědět, jestli tu někdo ví víc.A někde jsem četla, že tam ma hrať aj Vaša partyja. To kafe dame, však čekám, až budeš mít čas, ni?A taky by mě zajimalo, kdyby to fakt byla enem kachna, proč ji Ostravak nezastavi? Nebo se spiš dobře bavi, jak tu zas mame o čem kidat, když on nema čas dřystat.A vlastně nakonec co, už se různě točilo jakychsi kravin k nekoukání, tak proč by se neudělal film právě o obyčejném chlapovi z Ostravy, který baví kus národa. Jako protiklad Bonda, život je i takový v té normální šedi. Takže, vždy jsou dvě strany barikády, jestli je to pravda a Ostravak dal svoleni, tuž čemu si nezarobit kačky, bo nakonec všechno se toči kolem kaček, myslím kaček jako kaček, ne kaček jako kaček…

 • Anonym

  Pomalu to tu umírá…..Škoda, ale nic netrvá věčně :-/ I tak díky moc za to, co bylo.

 • Večernica

  Nevo* zdravim težAsyk ten slet andilku zrobime na Mikulaša no ni?-*DDD…bo včil němožu- mam coš inšeho čemu třá zrobiť fajront…*K temu filmu:Specifikum “ života“ Ostravaka je pro Ostravaky v normalnym chapani v „nadhledu“ běžne…ale pro ostatni republiku ?.. mysle že asyk ni…Pro ostatni može byť třá pohlupavy asocial, kery by asyk měl prolezť na jakys čas Opavu…Mám na mysli, že natočiť film o komsy jak enym chlašče a všecki problemy řeši alkoholem..asyk něni moc dobry napad…bo se enym o Ostravě utvrdi v narodě zabetonovane info, že co Ostravak to hňup i alkoholik…I to asyk napevno nima cilem žadneho filmoveho štabu z Ostravy- no ni?… A o čem inšim by tam asyk se všecko točilo… probertě si kidy Ostravka od počuntku co coš tu pisnul. Začně to kulisu mamÿ, Makaka, gizdu, Ladika Blanky, či Zdeňky i konči doma u slivky ni v knajpě i potym ve škarpje. Hlavny tah deje v kidach je o osamělosti Ostravka uprostřed davu…i jak si nima rady s vlastnim životem – starnuci cap*DDD-( to bylo ostravsky tak se Ostravaku neuražej…)…Aby to tak nevyglondalo, musel by štab řadně sestřihať ty jeho normaľne zvyky- přirozene reakcije- i to co ho robi napevno enym našim fajnym synkem Ostravakem- bo mi mu rozumime- jak to vlastně chape ty „demo“ akcije…tu jeho “ člověčinu-ostravštinu“…No tak sem vlepila enym ale muj nazor- i terazki mně neukamenujte…Zdárek všeckim * * *

 • Renata

  Pro VěrkuProč by Blanka nepustila Ostravaka ke kompu? I kdyby se oženil, tak snad nepozbyl svépravnosti. A navíc:jakákoliv činnost, kterou mužský dělá doma rád a s chutí budiž požehnána.Aspoň z mojiho letiteho pohleda radyjoaktyvni kozorožky. A gdyby v tym HolyWoodoo hledali superstar Jarunu, tuž se mnu možu počitat, bo gzycht Kuři řyť mam nacvičeny moooc fajně a děctvi prožite na Slezke je deviza k nezaplaceňu.

 • Večernica

  Paru hřejivych sluvek pro našeho Ostravaka * *…Asyk ty depky včil z teho Štirovskeho mega Novu brutaľně sestřelujum to Ostravakove citlive Lvi srdéčko akčně do dupy. Asyk fakt vyživně cviču s tym našim synkem jak s malym gizdem na hrazdě na Strahově.Třá Ostavaka jaksyk povzbudiť- chachaři- co pravitě?…Tož paru hřejivych slov včil by mu teprem od nas všeckich tu na dřystach neškodilo..ni???*Ostravaku *Mame tě radi-synku naš i když juž nepišeš. Bo mi dobře vime, že si Duchem stale s nami. No i paměntaj, že v našim srdéčku tež vždy budeš festovně opatrovany i když juž tu nepisněš ni řadku.Po tom jak si se tu s nami fajně bavil( nas fajně bavil) dva dluhe roky- si se stal našim druhym Jarynem- našim dalšim ulubjonym ostravskim synkem – juž včil žijoncu „legendu“- našej fajnej Ostravěnky. No i dalej v každej poře v tom našim věrnem srdéčku- tak jak i Jaryn napevno – juž zostaněš * * *

 • Edisko z Těšina

  Večernico – o tych advokatach bysem to něřek jinač, ……nemluvja o tym, že svojeho času sem tež hodně pismenkoval pod psendomenem a nikdo, mimo jedineho člověka to něvědel… Enemže mi tak na anonimitě nězaleželo, tuž sem to jaksyk buchvijak něhlidal a časem se to dovědělo vice ludi. A to mě lidi znali aji podle pysku, a stejnako mě dovčil někeřy z nich oslovuju tym druhim menem, heh… :)Ale ostravakova anonimita je myslim se kapku jinši loger… Něrobme se iluzy, co se tyka (ně)udrbanosti ludi, něch už nakladaju okurki nebo knižki. Ale žadny notař či advokat by se nědovolil vyzradit ostravakovu anonimitu, bo by nadosmrti měl po chlebičku… Večernica to řekla za mě a lepši.Ale myslim se, že řešime problem něsmrtelnosti chrusta. :)))

 • Edisko z Těšina

  Tuž se podivejme, Renatka je kozorožka!A dokonca radyjoaktyvňa, co umi zrobit z gzychtu kuřy řyť, checht :-D)))Tuž vitej v klubu kamzyku, blyskavico :)

 • mišin

  uf, při čteni těch kachnich kidu mě po celem těle zlil ledovy pot. ale zaroveň mě osvitila extaticka vize – pche, film, co s nim. ale MUZIKAL! sme země zaslibena hře se zpěvy a tanci a razovity muzikal bude hit s potenci prorazit do světa. třeste se muzikalovi velikani – ostravak ostravski přichazi.

 • Večernica

  Servus Edis *-DDD)))Ty fajny těšinsky barde -juž mjěla na ty tvojhe origoš dřysty fakt mega absťák…Asyk jak koľco cvičaku na Bazalach- kde občas licu za mega chechtaky šokingsmolici. Ale asyk juž fest Stodolni aji životem uštvani, bo sum juž po paru minutach z tej kalvarije spoceny až na trencle aji z tej skakajoncej potvory, keru ti spartakiadni smolici němožu dostať za boha do tych vrat na jednom či duhem koňcu …kalvarije emeriturcuv-DDD* * *Maš recht… Renatka je jak tež merčim – fajna robka. Berem jum do partyje dřystulaku všeckimi pazurami – ni?…

 • huju

  pycopycoblba karvynskoostravska us neconapys pycovole

 • Striga

  Au……..Příspěvěk č. 156 prosím nechat, ten je úžasný…… Ať je jasno s těma kachnama o filmu – fakt si zavolejte do olomouckého rozhlasu, pořad v pondělí dopoledne po jedenácté, která herečka z šumperského divadla to mluvila o tom, že ji z Ostravy oslovili kvůli hraní v Ostravakovi…..Film je podle mě cesta do neúspěšných pekel, protože je to médium postavené na obraze, a ostravak je přitažlivý slovem, mluvou, ostravštinou, přirovnáními, popisem cítění a stavu, ne ovšem akcí, dějem, změnou.Tak a teď kamenujte místo Večernice mě.

 • Malina

  Pro 156Tomuhle říkám komentář k zamyšlení :)

 • Jája

  Ad 155 Večernice,jsem taky Renátka a taky kozorožka, můžu na to mikulášské kafe, na které jsi zvala Nevu přijít i já podřistat ?

 • za co

  strigoten muzikál nění špatný nápad :o)

 • Večernica

  Renatko ze 159No a ni?…No jasně že ja!-*DDD)))Enym si s Nevu domluvim coš pracovně co enym ju interesuje s jakus hoďku předem…no i potym dáme festovnu babsku jizdu ostravskych robek- až se budě od Duhy dymiť k těm Hvězdam* * *

 • Lidka

  Večernico,škoda, že berete jen ostravské kozorožky, jsem přespolní a navíc ne koza rohatá :))

 • šemik

  Lidunko,já jsem taky přespolní, tak založíme „antichartu“ :-))

 • Lidka

  Šemiku,jsem pro, kdy a kde? :))

 • Večernica

  …*D)))Ale ni Lidko…ja enym že se mi ti rohatci do včil hlasili enym z OV…No ale aji od jinud fajne kozy rohate, kamziky aji šemiky i inše interesantne vzorky ze Zvěrokruhu počastuju vždy fajnym truňkem…*D)- enym dej na važno befeľ….

 • Večernica

  No i Šemik by mněl dosmyčiť sebu jakus gastronomicku perlu- když juž v kidach napisal o tym stohy dřystuv i mjěla při čytanju tych skvostu potym na važno problěmy se slinu i jazykem na vestě..*D)))!

 • Irénka

  Ta stopadesátšestka,je důkaz, že Ostravak oslovuje opravdu nejširší vrstvy obyvatelstva. Tipovala bych to tak na fanouška Baníku Ostrava.

 • Renata

  ŠemMiku,tuž neblazni. Šak ty už z pryncypa nemožeš byt kamzyk. Tych kopyt by ses nedopočital. A buď rad.Přece bys nechtěl byt „ledova hora“-jak nas Večernica naša mila nazvala.

 • Neva

  VečernicoTuž to sem zvědava na ten babsky sněm u Duhy, ež se to něrozjedě tak, bych tež nězustala přespolna, bo z Poruby do Zabřeha se pozdějši k večeru skorem nima jak dostať, to rovnu třeba kajsyk přespať…:))Lidunko a Šemiku, ja myslela, že vy už spolu matě jakysik spolek…:)) Tuž zrobtě cosyk mimo OV pro přespolnich, bo v tym přypadku my tu tež buděme přespolni a tuž se možem sraziť všeci…

 • Večernica

  Nevo…nima v tym žadny problemToš Nevuš- přespiš u mně- i budě na pevno – po ptakach*D))…

 • Neva

  Večernico„Po ptakach“, fajně, bych se mohla nasadiť jakesyk křydla a isť na Mikulaša za anděla…Ostravak beztak napiše teprem až pujdě robiť Danečkovi Čerta na Mikulaša, ni?

 • Mikulaš+Danek * Neva a LidkaNevo*Ty krovky myslim že buděm mjěť všetci jak rubněm ty fajne truňky v te mega výživne kombinaciji co možna každy sebu dosmyči- i když zaklad budě červene klašterni u mně*DDD))))Teprem se budu rozmyšlať či němam raději jit za teho rohatce*D)…* k Danečkovi- možbyť že ho ten Mikulaš + Čert+vyšokovany Daneček potym- vybičuje k jakemusyk čerstvemu dřystu*D)))…No i Lidunko- až teprev včil vim že nejesteš napevno koza rohata ale řadně rohata Byčice *D)))…tak přepač- děvčico-juž na to přišlam jak lapla teho zbludileho holuba co včera dosmyčil to info na štrajkujuci či šprajcujici se – Seznam * * **No i mam doplněne sekcije na webu jak kdo s kym čemu a tak… toš se pobavtě i podumajtě nad robkami i chacharami v kombinacijach…

 • Pierre

  Rada pro Mikulaša (či spiše pro čerta)Děvuchy, esli se pustitě do teho Mikulašovani, tuž tu je mala skušenosť od kamoša (čerta) z loňska: Vykladal mi, že byli u jedneho nězdarneho maleho gizda na kereho nězabiraly žadne hudrovani ani ine hrozby. Choť baj Mikulaš hrozil peklem, čert chtěl brať chachara do pytla, vyhrožoval řeťazem aji metlu, nic něpomahalo. Synek furt nechtěl slibit, že bude hodny. A v tym dostal čert spasny napad. Vyškubnul z kompa v obyvaku klavesnicu, šup s ňu do pytla a mazal ku vychodu. Tuž to pry stě naraz měli slyšeť ten řev :) Maly pajtaš zmodral hruzu a začnul vřiskať jak najaty. Bez problemu nasluboval všecko možne, enem aby bylo pecko zase v rychtyku… Tuž take mame neska mladežniki :(

 • Truda z Prajzke

  Coš takhle sraz partyje s mikulašsku tematiku?Co tak zrobit Ostravakovu Mikulašsku v Bastile, jako dycky bez Ostravaka? Gdo budě mět křidla – moje robit dvojku s kymsik chlupatym. Mikulaši budu solo. Co partyja na to?

 • ostrafuck

  to PierrunA to zas ni. Děcka su dneska skromnějši. Dyť maju radosť aji dyž maju v pytliku cosyk teho koksu, travy či perniku.

 • Večernica

  TrudkoNa poslednym slezu partyjaků v Kijovicach mi planovaly rozlučku se starym rokem mezisvatky ten posledni tydeň do Silvestra. Tak jak byla aji loni.No coš- esli budě šmak lapnuť na coš dobreho v Bastile i vyglupjať sa po Mikulašsku- toš to něch Irenka pisně tu k temu paru slov. Ale asyk na važno by to mjělo byť na ofi strankach OP- ni?…

 • šemik

  Večernico,šak něco se musi vymyslet a aj pro ty mlsny jazyky něco navařit. Tož esli bude něco aj pro přespolni, hlásim se do kuchyně!

 • šemik

  Renatko,šak já nechcu byt kamzik, kuň je víc 😀

 • Večernica

  Šemiku ty- fany koňu*D)))toš to že -ja! I fjertuchu mam fajnu k te trubje v kuchni i recepis na segedyňak dym a sira s maďáróš papričkami i kybly česneku …toš lepši bič na imunitu + kombinace se svařačkem, či slivku či inšim narodnym vypalovakem – němože juž namysleť…co praviš?…¨sum same ucho!*DDD)))…

 • Večernica

  Přepač- Šemiku- mjělo byť ty fajny koňu*D)))… jasne ni?

 • šemik

  Nevuško (169),máme neoficiální Spolek milců kopáčů do meruny. Můžeš se stát taky členkou :-))

 • Ája

  Ostravaku a moji mili kidařiuž sem měla absťak, jak mi bylo po vas všeckich smutno, ale něměla sem čas dorvať se na ty „spravne“ stranky, bo ti moji čtyři senyjoři (všeci mezi 85 – 90), o kere se staram v ramci možnosti, maju zdravotni problemy. No, povim vam, na staři něni nic pjekneho. Mě navic zlobilo nevidome střevo a k temu zub mudrosti (co ma it ex), ma srostly kořeň z vedlejšim zubem a eště ma jakesy hačky na koncu. Tuž to mě eště čeka. Cela utahana a rozhozena sem šla načerpať trochu optymizmu a potěchy na stranky Ostravaka… a tam se rozvaluje stara kamoška Kaplanova! No, eště že tu su ty vaše fajne kidy. Bo Ostravak ich fakt čita a něni možne, aby ho z tej depky něvytahly. Baj ta 156-ka, no ni? Nevuš – tuž jak maš ty konexe – zisti, kdo budě hrať teho Ostravaka. Ja by se rada střihla Blanku a něbudě mi až tak jedno, kdo mi budě kontrolovat hromadki! Večernico – esli budě mimořadna duhova akcyja „babska izda ostravskych robek“, hlasim zavaznu učast a idu na vinko s vama! Dufam, že něbudě tajak to nealko svařene vino ve Lhotě na tym našim vyletě po stopach Ostravaka! No a jak by se k temu přydalo eště to koňske žradlo… gdo by odolal? Přyněsla bysem tež cosi fajneho na podleti teho segedyňaka.

 • Neva

  Tuž Pierre, ja tež někdy zyram, co robi radosť někerym malym gizdum. Baj mě až ruka svrbi, jak vidim jakehosik rozmaznanca…Ostrafucku, tuž s tym koksem, travu i pernikem to něma chybu, už to vidim aj v barvach. Musim se vlasně uvědomiť, co dam tym mojim kuřatkum, kaj to pujděm shaňať…ach jo…Večernico, pisni recepys na segedyňak, ja mam sice tež taky moc fajny, až mi slina teče a připomjela si mi, že se ho zrobim na svatki, enem ezy tam davaš cosyk ineho niž ja. S tyma křydlama si mi tež vnuknula myšlenku, ale na vodku s redbulem, tuž to je maxvyborne…Šemiku, dik za nabidku do Spolku kopaču, enem mě ta meruna moc něfatyguje…tuž tež němusim byť všudě, no ni?Ájo, konexe su take male, že vim, že nic něvim, enem co se mi řekně. Ale, děvucho, jak to zrobime, bo jak budě Ostravaka hrať jakysik šumny synek, tuž by sem si tu Blanku aj ja zahrala…no, ešče chvilu počkame, bo hromadki su hromadki, co? A to koňske maso, raz za čas na něho hledim u masařa a němam k temu moc duvěry, ale pry je to fakt moc dobre zdrave žradlo, tak přemyšlam, ezy ho nědať do teho segoša…No děcka, jak vas tak čitam, už se robim jidelniček na ty přecpalkove svatky.A jak Ostravak furt nic něpiše, enem je mi divne, že se mu kura nic něděje, tuž piště co ite za svatečni mlsky, ale němyslim cukrove, bo to ma doma každy, no, ja ni, bo ja něpeču…

 • u teho žehleni bych uvital aji nove dřysty

  Ostravaku ostravakuty nas začinaš pomalu ojebavat o nove dřysty..11 dňy neohlašeneho volna, to tu ještě něbylo..je sice pravda, že ti za to něplatime, tuž ale jedenact dni bez zachvata smicha plus minus podzimni počasy to už je řadně na guvno.

 • Lela

  Tož zdraví fčecky dřystaly,dlóho sem se neozvala, pač naš malé se před pár dňama rozhodl prozkómávat byteček po čtyrech. Mosim bét furt ve střehu…:o) Neva chcela, abe tu negdo napsal jakésik recepis na vánočni mlsky. Tož já bech tu neco přihodila. Je to alternatýva za smaženó štědrovečerní rebu. To kópite v krámě jeden až dva baliky hoki filé (to só filety s kůžó na gril), necháte jich trochu rozmrznót, abe zlehka povolily a daly se fajn krájet. Nakrájite jich na nudličke bo na kostičke, přendáte do misy, přisypete nejaky to kořeni na rebe nebo polevkovy kořeni harmonia chuti (esli vařite aj pro maly sviště, stačí to jen osolit a přidat nejakó zeleno bylinku – libeček, petružílku a tak), k temu přimícháte žícu olivovyho oleja, jeden vaječné bílek (možó bet aj dva, pokáď só véca maly) a vrchovató žičku solamylu. Promicháte a necháte v lednici odpočinót do druhyho dňa. Rozpálitev pánvi (nélepší je taková ta vróbkatá na grilování, ale može bét aj obyč), trochu olivovyho oleja a přidáte zaleželó rebu. Ale enem tak, aby belo pokryto dno pánve, jinač beste rebu nepražili, ale dusili. A to je zle. Takhle opraženó rebu možete jest s klasickym erteplovym salátem, s opečenyma erteplama. Kdo má rád aj nejaky vitaminy, može si nejakó zeleninu zamíchat do rebe (třá sterilovaná turkyňa je fajn) anebo si može dat dušenó či vařenó zeleninu mesto erteli. A ešče přidám jeden trik pro tych, co pečó kačicu – rozmrzló kačicu je fajn den před pečenim naložit do marinády z červenyho vina a kořeni na zvěřinu. Při pečeni se marinada použije na polétí kačice. Dobró chuť…;oD

 • Lela

  Samozřéjmě, že sem měla napsat fšecky, ne fčecky…

 • Neva

  LeloSuper, už si to kopíruju a ukládám, jestli tu ještě někdo něco vpisně, tuž z teho zrobim Kuchařku Ostravakovych kidařu, bombastyčne…Tak ja enem kratce řeknu o tym mojim segošu. Jak je skoro hotovy, ten klasicky, přidam do teho eště aj dušene hlavkove zelo a na zavěr vmicham hodně rozmačkaneho česneka. To ma pak chuť kyselo-sladko-česnekovu a ja se ho možu užrať aj postudenu. Řikam mu bigos, bo to je podobne do praveho polskeho bigosa.

 • Edisko z Těšina

  Muheheh, Hanacy su super, Lela ekstra!!! (:-D)))mlska, sčedrovečerni reba, hoki filé, petružílka, véca, žička, erteple… Co slovo, to drahokam, checht…

 • Edisko z Těšina

  To mi přypomina Mirka Veseleho, …… co zme byli spolem na škole v Brně kajsyk na koňcu sedumdesatych. Stréčku, stréco, mate mócho na repáko!!!:-D)))

 • Edisko z Těšina

  Nevulo, myslim se, žes to s tu vařbichlu zařekla…a možna ni, bo tu tež kdosyk robil jakysyk, slovnik. Ja se ho tež robim, ale mam ho enem pro sebe a čas od času se z něho čiceme u Lukaša, nech se partyja pobavi.BTW – něska se idu kupit do bichloteki tudyk v Těšině kusek ode mě na Saksenberku na kantu ostravakove Fajne dřysty, zahlid sem ich včera v auzlagu, enemže v kapse pochybělo…Zas budě chlama!:)))

 • Večernica

  Zdruv tu všetci * * *!-nima móžne*DDD- zas se to tu fajně rozjechava s tymy fajňackimi recepisami na jakeš delikatesy…super!Na ty recepisy na Svatky sum faktyčně napnuta jak male galatky na šňuře*DDD…** Ájo- jasně že přijď…rozbalime to po našemu mega stylu i potym enym doladime akčně “ ťong programovy“*D)…enym pisni eště na můj mail- zdřystnem k temu coš předem ja?..*Nevuš- do praveho segediňaku se dava koňske maso,( fajnsmekři) když nima tak z mlade kravky( ni ze staroho vola*D)…ten se neda potym sežvykať)…plebejci davaju i bravka..*D)Zaklad robi červena paliva paprika + palive papričky 2 cele- feferonky, majoranka, kmin s česnekem i cibulu. Ja davam ještě hřibky – bo robja fajnum chuť…postraši se to moku.Do segediňaku se krom zeli a kobzol potym v koňcu ještě dava zakysana smetana( ľub bily jogurt žadny light) a posype potym na ostro petrželkovu nati i pažitku.. MŇAM…*To je recepis z Kešavaroš( Košic)- kde jsem jako děťak teš žila jakus dobu- i je od origoš Košickych starousedlikuv- maďaróšov…*I včiľ juž musim odjechať na uřady dolu do centra s jakymysyk lejstry…toš pisňu tu coš až večer…

 • Edisko z Těšina

  A Lidka je tež super, abych byl spravedlivy…Vy v Olomucu bystě měli založit filipijalku ostravakovej partyje, ni? :) Nebo Lela něni z OC?

 • Edisko z Těšina

  A Večernica je tež ero, hehe :D)

 • Irénka

  Nevo,koníky nééé, segoš je stejně nejlepší z bůčku/prasátka ať mi odpustí/, a ještě jak je fajne domácí zelíčko – to je papáníčko! Já ho dělám vždycky na Nový rok obrovský hrnec a jen se po něm zapráší. Cukrove též nepeču, bo nejlepší je stejně kapřík a salát, to já už nic jiného nepotřebuju. Tož tak je to u nas s tyma svatkama, ktere rok od roku čím dál víc odrbávám, protože malé gizdy už nemám a velcí na to se…Stejně jsou ty Vánoce už jenom takový konzumní svátek – stres, nervozita, plné obchody lidí, ucpané cesty, žlučníkové záchvaty…a pohoda nikde.Takže už se nenechávám strhnout a se.. na to taky. Lepší je si udělat čas jeden na druhého, na rodinu, přátele…takže Večernico, taka Mikulašská by nebyla vůbec špatná, ale co přespolní? Ti by asi nestíhali před svátkami přijet, proto se to předběžně naplánovalo až mezi svátky. Ale na pořádný svařáček /ne jak ten posledně:-(/se klidně můžem domluvit – takych fajnych setkání s fajnymi lidmi není nikdy dost! Takže, partyjo, hoďte do placu návrhy a uvidíme, něco vymyslíme.Ájo, zdravím tě a drž se v tym tvojim domově důchodců! To je vždycky tak, jak maš jakesik problémy, tak jakoby to nestačilo, ještě se ti do toho přidají další. Ale neboj, zase bude fajně, ty jsi festovna děvucha. Vzpomeň si vždycky na partyju, na srandu kolem teho všeho a jak cosik vymyslíme, tak přijď to „rozchodit“ do hospůdky.Moc ráda tě zase uvidím. A ostatní taky!

 • Irénka

  Večernico,tak já su teda plebejec… ale segedin je stejně nejlepčí z bůčku…:-))

 • Lela

  Diky, Edisko…sice su rodem Hanačka (narodila sem se v Olomócu), rostla sem ve Veškově, ale včil už nejaké ten rok přebévam v Práglu, tož to mám na moju milovanó Moravěnku trochu z ruky. A óplně čistokrevná Hanačka nésu, bo my sme, jak pravi muj stréček, taká pojebaná križovatka. Mama se narodila tež v Olomócu, ale babi s dědó pocházeli kajsik od Valmezu (babi byla za svobodna Barošová…hehe), tatik se narodil na Slovaču u Žiliny, bo odtamtáť pocházi jeho mama, a jeho tata, teda muj děda, byl napul Moravak, napul Němec a k temu ešče miksnuté s Maďároš… Tož taková je naša famílija. A náš malé svišť v tom bude mět totálni gulaš, pač moja drahá polovica (teda zatim nadpolovični většina) je Severočech.Ešče k tej kačici – jako doplněk se hodi červeny zelé podušeny se stróhanyma jabkama a erteplové knedl.

 • Večernica

  ještě bych pisla…v rychlosti- bo juž nima času… že ty kobzole navrch se davajum až v koncu, uvařone, – enym dva jak vjaco velke- a rozmačkajum se- a vpasyruju do hotoveho segedyňaku- na zahustěni..Aby nedošlo k mylce.Potym se k hotovemu segedyňaku dava knedeľ- ni kobzole ale nejlepši je s fajně čerstvym chlebem.Irénko- i z bravka je fajny- ten se vaři asyk nejčastěji- bo teho koňa v dnešní době odlapiť a potym zapleštiť je fakt problěm…ni?…No i ty juž coš fajneho na ofi strankach OP vymysliš- i pisněš kde kaj jak se jakusyk kvalitu zrubať juž naostro fajně i vesele po našemu- ni jak s tu vodu a imitaciju co nam narvali pod nos v te knajpě v krasnem Poli*DDDD)))..takže tak..*EdisÉro muše byť – bo tu luftfamiliju a v koňcu i aeropiruety mame v rodě po meči…včiľ i juž jak nima meseršmiduv – chlopuv v rodě-. tak anym po přeslici *DDD))))servus chlope!

 • Ája

  IrénkoIrénko – koníky nééééééééééé!!!!!!!!Ja sem to s tym „koňskym žradlem“ myslela tak, že ten segedyňak přikluše zrobit Šemik, jak se tak nabizal (177). Lelo – dik za tu rybu! Zrobim!Edisko – pokud se dobře pamatam, tak Lela je puvodne od Vyškova, ale včil bydli v Praze. Hanačtina je pěkna řeč. Ale jak mě kdysi zval jeden kamoš schovat se před deštěm „pod žudro“, tuž to sem važně něvěděla, kaj to vlastně skončim. Ale šla sem!Večernico – zdravim a ozvu se.

 • Edisko z Těšina

  Hehe, něbyla by to roba, aby ku svojemu žiťopisu nezamišala aji cosky od blachi, checht…Lela něsklamala :)))Ešče ku temu severočechovi – na vojně zme s nimi byli kamaradi, bo zme měli společne heslo: „Podle peří poznáš ptáka, podle facky severáka!“ Mlazg!(:-D)))Pro vyrazuněznale: blacha = plotna…

 • Edisko z Těšina

  Ajo – a kaj sy vlastně potem skončila, jak sy vlezla pod to žudro? To musy byt cosyk fajneho, bo žudro – žradlo – se su dost podobne :-d)

 • Edisko z Těšina

  A moja oblibena grupa Mantel, po česku Kabát je tež ze severu… :)

 • Irénka

  Edisko,máš recht s tou Lelou, též to tak pozoruju. Je to ganz fajna děvucha, už jsem uvažovala, že by mohla být naše hanácká spojka.Co ty na to, Lelo? Stejně jako Boba na jihu. To je největší sluníčko Ostravakove partyje od Vyškova.Ona je srdcem Ostravačka. Každou chvilku za náma jezdí, i když práce má doma, že neví co dřív. A to se cení… a vždycky doveze sebou takovou fajnou slivku…:-)) Zdravím, Bobo!!!Tež jdu kupit dneska ty Ostravakove Fajne dřisty, dám je svému drahému, ať má radost.

 • Ája

  EdiskoBylo to takovy docela něškodny přistřešek nad dveřma, nebo spiš takovy vyklenek. Něvim, esli sem to dobře popsala. Aspoň tam zme se schovali. To viš, tež sem se od teho slubovala věc.

 • Ája

  IrénkoO Bobě bysme se měli tu věcej zminit. Bo to je fakt sluničkova duša Ostravakovy partyje, aji když je až od Vyškova. Malokdy se potka takovy mily, nezištny a obětavy člověk (no ja, zas ta nostalgyja!) Naročna robota, male děcka, studyjum, slivovica (pry fajna – ja něvim, bo něumim piť). Enem pisnut tu něchce!Žeby sem ji za zasluhy přeněchala tu filmovu Blanku? Tuž až podle teho, kdo budě hrať teho Ostravaka. Napada mě, že by to klidně moh byť sam Ostravak. Nikdo ho nězna, tak by se stejnak něvědělo, že je to un, no ni?

 • Irénka

  Ájo,já myslím, že by si Boba tu filmovou Blanku opravdu zasloužila. Akorát fakt nevím, kde by už na to vzala čas, protože, musím to na ni prozradit, ona je tak činorodá děvucha, že jí to nedalo a dala se ještě… kromě rodiny, baráku, zaměstnání, volejbalu, partyje, studia VŠ a kdovíčeho dalšího….ještě i na politiku, i když jen tu regionální. A pro ty, kdo tvrdí, že nestíhají, nemůžou, nemají čas – Boba je živý důkaz, že TO JDE! A ještě k tomu je opravdu milá, nezištná, obětavá a prostě nej…Ještě jednou moc pozdravů na Jižní Moravu.

 • Irénka

  Děcka, teď ale přepadla ta sviňa nostalgija i mě a tak mě napadá…že se tady sešla docela dobrá partyja lidí, kteří by se třeba nikdy v životě nepotkali a že je to moc fajne a pěkne a že by byla škoda, aby to skončilo…no, a co když Ostravak už nic nenapíše…nevíte jak dlouho se tady dají ty kidy kidat?

 • Neva

  IrénkoAsi mi mluvíš z duše. A k té Bobě. No, musí to být fajná baba. I když ju neznám. Zrovna včera jsem totiž někomu vykládala, že nemám na něco čas a pak jsem se zarazila nad tou kravinou co jsem řekla a veřejně se přiznala, že času mám vlastně habaděj, akorát že se mi teda to něco NECHTĚLO. Což je horší, než když nemůžu, že?

 • Irénka

  Nevo,však někdy příjď na sraz partyje a převědčíš se sama. Boba je jeden z nejlepších človíčků, které jsem v životě poznala.A je pravdou, že lidé, kteří něco znají, umí, jsou přátelští a obětaví zústávají nenápadní a skromní.A taková je Boba, Ája a další lidi, které znám díky Ostravakovi… Mimochodem, též se někdy zastydím, když řeknu: „Nemám čas!“ Tak například bydlím se svou sestrou v jednom domě a my spolu komunikujeme často jen přes telefon a „nemáme čas“ sednout si u kafe a popovídat. A Boba sem přijede takový kus cesty, aby mohla být alespoň na chvíli s partyjou. No, co bys tomu řekla? Já se asi půjdu picnout!

 • šemik

  Segedin nejim :-(( Rači tu rybu od Leli.

 • Renata

  Nejlepší ryba je biftek-mírně krvavý, k tomu chlazený Gambrinus-dobře načepovaný a jako zákusek řecké slunce v láhvi.Blaho!:D))Tož dojim to jabko a idu pokračovať v budovani lepšich zytřku.

 • Ája

  Nevo, Jájo, Pierre, Edik, Ostrafucku, Ivano, Krmiču, Šupčikua i jini, co stě z Ostravy, zrobtě sy čas a přyďte mezy nas. Jak pisla Irénka, enem se tak povykladať. Ja mam svoje kamošky, přatele, fugujici rodinu… a přesto rada idu mezy partyjaky – enem tak. Někdy mi stači tak všeckich kolem pozorovať a nechať se vtahnuť do fajne atmosfery. A možna, že raz přydě i Ostravak! Klidně by moh řect: sem jeden z tych, kdo čita Ostravakove stranky a využil sem pozvaňa na netu. A kdo by co poznal! Eště by se sam nad sebu pobavil. No ni?

 • Ája

  zapomněla jsemna kozorožku Renatku. Pro Šemika – jest němusiš, stači jak uvařyš.

 • Jája

  Ájo,díky za pozvání. Už jsem se chystala na minulý sraz partyje. Ale zákon schválnosti je jediný zákon, který funguje dokonale, takže jsme zrovna měli sraz ze školy a na ten nešlo nejít. Ale tu mikulášskou si nenechám ujít..Už se moc těším :-)) P.S. A nebudu vybíravá a budu jíst to, co Šemík navaří, pokud to ovšem myslel vážně :-)))

 • šemik

  Šak já navařim.Aj oblizovat se lascivně po tom, děvuchy, budete, enom nevim, esli Večernicin útulek pojme tolik strávnic :-))

 • Lidka

  Edinkujá nejsem z Olomouce. Tam jezdím jen na pumpařský fotbal, na nákupy, za zábavou apod. :))

 • Neva

  ÁjoTaky děkuji za milé pozvání, už jsem na to myslela, ale nějak jsem nechtěla vtírat. Však něco vymyslíme. A s tym anonymnim Ostravakem tak anonymně to je taky dobré. To by byla dobrá prča, kdyby to tak udělal, akorát my bysme to zas nevěděli. Ale já vědět nechci.

 • Večernica

  T temu kvartyru aji Mikulašske- no i možlivosti dalšich kiduv*Aja ma recht…Šemíku*D))- vyfasněš fjertuche i zrobiš špicovy segedynač…juž to něchame na tvoje pazury( přebač- kopytka)…-no a i temu žebys neřek že něsu uznala, toš si možeš zrobiť aji solo tu rybu, abys moc nehrabal kopytkem z hladu i se nam moc nezpjěnil z tych feferonkuv*DDD***ale včiľ na važno:Děvuchy kvartyr ma dvě cimry + kuchyň.Se Šemikem nas budě 6 ľudi- nahlasilo se do včiľ pět robek + Šemik-ni?…Neva, Jája, Renatka, Ája- no i ja. Bo Lidka pisla mi že němože- že ma jakus robotu s dochtorama v te poře…Toš to do tych 50 čvercovych metruv vlezem napevno.Je třá podumať- kdy zrobime tu Mikulašsku- esli na pevno na Mikulaša což je sice 6.- ve středu- ale Čerti+Mikulaši +Anděl chodi juž 5.12. večer- ni?…což by bylo ve vtorek.No a aby te radosti nebylo malo- tak musim teš pisnuť info- že hned v jednu po polnoci 5.12- (útery) začně úplněk na akční průpleskove ose Střeleny Střelec- rozviřený Blíženec…toš to budě mega nářez!!*DDD))))…juž to vidim plastyčně a vyživnych ˇkoľorkach*D)))…-Č+M+A + z řetězu urvana ´partyja robek na čele s Hátatitlou*D)))…jak jucha a řiči po Ostravě něž se dorvě do škarpy a potym aji k prvnimu rozbřesku dne…*DDD)))*Potym je možlivy ještě datum 8.12- to jest patek…toš to hažum do placu jako hlašku k podumaňju…No a ještě časy- v kerych dojechatě…bo je třá do kuchni ustajiť Šemika, pořidiť včas ingredijence – i s Nevu zrobiť generaľku- před premieru – což je plny stav účastnic teho nezapomenutelneho i juž včiľ pamatniho sletu fajnych děvuch – no ni?*D)))…. *Toš k temu coš pisnětě- napevno- možbyť aji potym na mail( třá-detaily) ja?…** *K tomu- že kidy možna skonči…i Ľub by se to stalo…OP ma svoje stranky nezavisle na Ostravakoviˇ. Ľudě keři se tu juž znajum- toš si možu podřystať i na dřystarně OP…i v koňcu Gizd( webmastr OP)može potym to na webu zrobiť tak- že třá zrobi novu sekciju na OP- (co vyngolonda jak tutaj- třá to zkopči- ni?)- i kidy se tam možu valiť jak tu u Ostravaka…až juž tu něbende třá možnosť…To enym že mně to tak šlo paľu…co kdyby- jak by- i tak dalěj…

 • Anonym

  Pro [211] – Renata: Jak se doji jabko?Jak se doji krava vim, bo mě to jako maleho synka naučila něbožka pani Majerova, co meškala kusek od nas a chodil sem ku nim zedvarazy v tydňu z třylitrovu baňku po mliko. Ale jabko? To mi pala něbere, checht… (:-O)

 • Edisko z Těšina

  Ajo, dikes za pozvaňku :-* Ale dyž ja sem lenivy kajsyk lozyt, hmm… tajak Ostravak :)…a on to dokaže tak pjekně napisat, jak se to umi užit, tu svoju lenoru :)))Dyž to od něho čicu, tuž mě dycki jedna taka přepadně :)

 • Lidka

  Edinku,a na otevření hanácké ostravakovy filipijálki bys přijel? Zase když jsi to navrhl, mohl bys zaujmout nějaké čestnější místo v tom spolku :))Jak se bude jmenovat? HOP? HOF? :))

 • Anna

  Hanaci jsou fajna ja bych se take rada zucastnila slavnostniho otevreni HOPky.Lidus, kdy a kde?

 • Lela

  Rada sleduju,že se recepis na rebu líbí…:o) Mosim přiznat, že to neni recepis muj, ale mojeho taty, on je takové eksperimentátor v kuchyni, hlavně ku koncu týdňa, kdy naša mam robí enem pomocnó kuchařku…;oD Boba od Veškova – to zni dobře, možno ju tež znam, možno ne. Těžko řéct. A esli vozi slivovicu, tož je určitě správna roba. O Veškově se pravi, že je to kraj, gde konči vino a začína slivovica.Gdyž si to tu pročitam, tož je mně docela lito, že to mam do Ostravy takovó dálku. A kdebech neměla skorem osmiměsičniho svišťa, moc rada bech negdy přijela na váš sraz, pač bech vás fšecky, dobry človičky, moc rada poznala. Třá se mně to negdy podaři.A na zavěr tohodle dřystu přidam zase recepis, včilkaj na domaci becherovku:tož teda potřebujeme 1 litr čiryho alkoholu (vodku či jemnó výčepni lihovinu), 4 zarovnany čajovy žičky žaludečniho čaju Stomaran, 4 žice cukru, 1 vanilkové cukr, 3 centimetrové kósek skořice a 1 čajovó žičku anýzu. Todle fšecko se smíchá dokopy a nechá se odležet tak ze 3 – 4 dny. Občas je to třá promichat, aby se cukr rozpustil. Pak se to scedi přes nejaké jemné lajntuch, třas šnuptychel.P. S. Edis, hoki filé je obyčéné obchodni název, pod kerym se toto file prodává&

 • Ája

  musim se vam svěřiťže mam take blahe tušení, že OO něska cosi dřystně!!! No a jak ni něska, tak se zitra kupim Stomaran, naložim becherovku, počkam třy-čtyřy dni a jak ani potem nic něpisně, tak….

 • Večernica

  Čekání, čekání…smutek v duši nahání…Tak sem znovu přibrzdila včiľ u kompu i merčim, že je tu tichutko i zas -smutno…Všichni vyhližaju esli Ostravak juž coš nepisně… Ja tež…

 • Neva

  Dyť už napsal baby, tuž čitajtě…

 • Renata

  Pro [219]-AnonymSynku mily, tuž hlavně že viš, jak se buduju lepši zytřky,ni? A s tym jabkem mam napad, ja tě naučim kusat do jabka (neboj, to zvladneš aj jak bys měl uměly chrup) a ty mě zas naoplatku naučiš dojit kravu. Tuž ale ma to haček,kaj vemem kravu?Bo ty co ja znam asy nejsu ty prave….(:-O))

 • Boba

  Irénko, Alenko, byla jsem dva dny na školení a tu se na mě pějí ódy… Tož to vědět, sedím doma :-).Děkuju vám za milá slova, mám vás taky moc ráda :-).No, tu Blanku beru, když mi ji Alenka nechá…. Zahajuju dietu :D.

 • Apajda

  teda ta hrochoteka, ta me dostala totalne..

 • Zajimavestrasne zajimave comentare tu vidim

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>