Upřymneho navštěva

Minuly tyděň se jela mama nakvartyrovať na paru dni ku zname do Kopřyvnice. Planuje to pry od praznin, ale mi se všecko řekně na posledni chvilu a nejlepši tydlifonem v den odjezdu. Padlo aji paru milych slov, že esli mi jezdi kara a že ona ma dva kufry, ale než sem to stačil rozvinuť, už kontrovala, že s tym počitala, bo mě zna a tak odvoz už ma zařyzeny. Chtěla mi na tu dobu dom nakvartyrovať fotra, že on je včil jakisyk zadumčivy, ale než sem ji to stačil vymluviť, rozmluvil ji to foter. Tež mohla před tym rozmluvanim zavěsyť, bo sem malem ohluchnul. Asy ma foter tež rad svuj klid.

V ponděli sem byl s Blanku na večeřu. Měli sme take sukrome vyroči, tuž Danka hlidala jeji mama. V kapse mi to vibrovalo jak v nočnim stolku jeptiški-začatečnice, ale smolil sem na to, bo na jezeni potřebuju klid, no ni? Doma sem se na to spoměl skoro až v lužku. Sedum něpřyjatych hovoru od segry a jedna stručna ezemeska: „UZ NEMUSYS!!!!!“. Tuž že by se segra něchala zrobiť učet v te Ebaňce? Skušal sem ju prozvoniť, ale dycki mi to tipla, bestyja, tuž sem šel chrněť.

Podle počtu vykřyčniku v ezemesce sem se odvodil, že ze segru budě řeč tak až ve štvrtek a tak sem ji po šichtě zavolal, co se robilo. Chvilu vyryvala, tajak by do ni přešel duch mamy (dokoňca aji „gizde něvděčny“ použila), ale nakoněc sme se domluvili na kafe, bo to pry je na delši povykladani.

Lapli sme a segra se rozvykladala. V ponděli odpoledně zvonek u dveřy. Otevře, tam jacysyk dva vlasati barabi, tuž se zlekla, že ich chcu vykrasť a zabuchla im před dredami. Za chvilu zas zvonek. To už se vzala na pomoc upřymneho, bo on včil chodi do posylovni. Tuž typuju, že se tam chodi ohližať roby v tych trykotach, ale rači sem držel pyščisko, bo segra jak se dostavala dal a dal, byla jak varna konvica, enem ta para z uši ji chiběla. Tuž otevřeli dveře oba dva, tam zas ti santusacy, segra užuž vystrkovala upřymneho, aby s nimi vymet dlažku, ale ten zustal vyvaleny jak listove těsto a enem cosyk koktal, že to neni možne, že oni přyjeli a že to neni možne a že oni přyjeli. Segra něchapala, tuž znovu přyvřela dveře a začnul vyslech. Přectavtě se, že jak byl o prazninach s kamošem na te Tur de autostop, rozdaval jak navedeny všeckim, co ich vzali, svoju vizytku s tym, že klidně možu přyjet za nim. Jak se zda, cosyk genu od svojeho fotra podědil, bo to inač neni možne. A jak to tak vypada, někeřy teho hňupa vzali važně. Tuž ich segře přectavil, pozval ich dal („enem přes moju mrtvolu!“) a dokoňca mamu poprosyl, esli by im nězrobila kafe.

Kafe něchtěli, pry rači grynty. Segra rozuměla granko, tuž už chtěla isť pro mliko, ale upřymny hned vysvětlil, že chcu zeleny čaj. Tuž kaj by se u nich vzal zeleny čaj? Bechla im do hrnku po sačku černeho a něchala to tam pořadně vymočiť, ať se navštěva němysli, že su u jakichsyk chudaku. Všecy tře mezytym zapadli k upřymnemu do pokojika, tuž segra pro istotu přetřela dlažku v přecyni savem. Jeden nikdy něvi. Jak už barva čaja přypominala Ostravicu v Hrabuvce pod splavem za starych času, tuž segra migla hrnki na tacek a přyhodila paru oplatku, ať syncy zahranični viďa, jaki sme kulturni stat. Jak vlezla do pokojika, malem im to prostřela na paly, bo v pokojiku už byly na zemi natahnute spacaki a napul vybalene ruksaki. Segra zaspominala na televizni kurzy angličtiny, němčiny, polštiny a kdovičeho eště a začla NO NO NO, najn, nět, ničevo a nakoněc aji nyšta. Upřymny se s ňu začnul hadať, že je přyzemni a něrozumi mladym a chce vyhodiť ubohe poutniki (pry fakt pravil poutniki) na ulicu. Chvilu spolu nězavazně podyskutovali, ale upřymny nakoněc pochopil, že meškani, pravidelne žradlo a kapesne mu je přednějši, jak dobre srce a tak se nakoněc domluvili, že im segra zrobi večeřu a potahnu o dum dal. Šak mlady ma plno kamošu, keřy maju věči kvartyr.

Upřymny se vratil kolem pulnocy, že pry to s nimi vzal přes Stodolni ukazať im krasy Ostravy a tak vubec. Segra byla rada, že se vratil sam, potřeti přetřela dlažku a poslala mi vyhružnu ezemesku.

Přes tyděň se segra chistala za fotrem, aby tam něscypnul sam hlady, bo jak je mama pryč, on se sam něnavařy a večeřa tak akurat tvargle a nebo hermelin v knajpě na rohu. Kisňa hrala na plne pecki, ale to je u fotra normalni, bo potřebuje slyšeť aji na vecku. Jak dolezla dal do kvartyru, tam předvanočni překvapeni. V kuchini u stola seděl foter a ti dva s tymi dredami a hrali Člověče nězlob se. Chvilu se nězmohla na slovo, ale jak ji foter s usměvem pravil, že mu tam upřymny na paru dni doved dva pijonyry, myslela se, že zle slyši. Akurat se eště postěžoval, že pry su asy z Uzbekistanu, nebo Turkmenystanu, či z kereho stanu, bo on jim moc něrozumi, ale inač spolu vychazaju fajně. Segra mrkla na linku, tam plno praznych piksli od mig donalda, od pic, v kutě basa piv a asy poprve v životě stratila řeč. Lapla k nim, něchala se vnutiť štamprlu ferneta a červene figurki. Foter byl šťasny, zařyl jak prskavka v kanystru benzyna, jak komusyk zebral figurku a tym mladym furt dokola vykladal, jake to bylo v rubani. Mladi se tež na něho tlemili, jak by mu rozuměli, ale spiš za to mohly ty zelene nědopalki v popelniku. Do teho přyšel upřymny s plnu tašku žradla. To byl pro segru dalši šok, bo doma po sobě něsklidi ani taliř a tu se stara jak o vlasni děcka.

Segra mlela dal jak šlajfira, ale mi už pomalu vypadavaly poistki, bo posluchať segru v kuse del jak štvrhodiny by nědokazal v klidu ani ten ležak na Rudym naměsťu. Enem se pamatuju, že ti dva studuju včil ve Francusku cosyk kulturniho (ale tež to mohla byť medycyna…) a s mladym už se domluvili na leto, ať přyjedě za nimi aji s fotrem, bo pry je spravně kul, že im tam ukažu ty Šanze Lyže a povoďa ich Aji po te Filovce. Segra mě potem eště zdrbala jak dykobraz nafukovacy panu, že čumim do blba a ona mi tu vyklada duležite věcy. A nakoněc sem to stejnak odněs ja, bo čemu že sem ji nězdvihal tydlifon, bo je chtěla ubytovať u mě a že sem gizd. Tuž eště že tak – to sem se vyhnul fajne šlamastyce. Ja tym robam fakt něrozumim.

Ve štvrtek rano odjeli. Lučeni jak byk. Hlavně s fotrem. Mama se naštěsti vracala až v sobotu odpoledně, tuž upřymny s fotrem stačili zrobiť v kvartyře pořadek a vyvětrať ten smrad, jak když hořy senik, ale stejnak se myslim, že to musela poznať. Aspoň podle tych propalenych zaclon. Fotrovi to ale bylo jedno, bo se řechtal eště v nedělu. A furt mamu tahal na jakisyk Hepymil.

Jak se to veme kolem a kolem, tuž nakoněc segra može byť rada, že upřymneho nabidku něvyužila ta banda železem propichanych technařu v te rezate dodavce, keru sem u něho viděl po prazninach na jedne fotce.

No comments yet to Upřymneho navštěva

 • Večernica

  Super!Nima možne- tak se stal zazrak- a zas tu mame coš fajnego od teho našeho synka * * *Zdravím tě Ostravaku – a dieks * * *

 • tomas

  ParaaadaTak toto je paradni clanek, super!!! Vyplatilo se cekat :-))

 • coooo???? ty už si ženatý a máš děcko??? se situace ňák změnila za ten rok… nebo jsem úplný mimoň? :-O

 • No ty matky jsou vsechny stejne. potazmo i zeny.

 • Večernica

  Ajo- z posledniho dřystu z -včilToš temu mluvim dokonala synchronizacija…ja sem zavěsila povzdech, že čekání je juž fakt smutné a dluhe…i kaj sum všetci- a ty děvucho si v te same poře pisla- žesi čuješ, že se juž coš chysta *–a JE TO TU !

 • šemik

  A já už myslel, že se na nás kašle. A ono ne:-)

 • habr

  Tábor zdraví Ostravěnkusuper, po tom, co sem se vratila na Jih Čech si tu vždy fajně zavzpomynam

 • Neva

  A kaj ma upřymnu tu svoju milu? To už se rozešli???

 • Večernica

  asyk rozešli- …Nevušbo je ticho po pěšince- i Upřimny pazuru němačka ty robě se zachlazenu pubetu ale tym technařum s antenkami v pysku i čims ještě v gembje po čim vyglondaju juž všiľ non stop jak Anděl š Ďablem v těle. No a Mikulaša dostala segra od Ostravaka tak juž včil-až měla voko na voko- jak pisnul synek-*DDDD))))

 • Edisko z Těšina

  Grynty, ležak na Rudym naměsťu, Šanze Lyže a dykobraz z nafukovacy panuOstravaku, ty stary brachu, ty sy jak dobre vino, tvoje hefty by se měly sekať do švec-kei žule (:-)))A je vidět, že tvuj foter je sen-za typek a dobračisko, coo ma přejicy sval u aorty, zmysel pro mladežniki a myslim se, že ty maš kupa z něho!Vas oba něidě nemět rad, tvuj foter se mi zapodobal už na loňske vanoce, jak pomahal zahaňat susedove depresyje, checheche!(: -D)):)

 • sida

  Hurá, další novinky…díky Ostraváku, už jsem myslela, že padnu nudou…:)

 • šemik

  Eštěže je ten foter taky zadumčivy:-))

 • Ivana

  fajne počteni k nezaplaceni :-))

 • Alena

  Super!:-)..a četla jsem to jedním dechem!!Díky Ostraváku:-)

 • Ája

  večernicoobjevila sem u sebe ty telepatologycke vlastnosti. Ostravak to sice dřistnul o dvě minuty dřive, ale ja sem ty dvě minuty rozmyšlala, esli tam mam přyhodit jakusy veršovanku, ať partyju vybudim z letargyje. Rači sem to smazala. Ostravaku, fajne! Boduje u mě Šanze Lyže, Aji ta Filovka a hlavně červene figurki.Děvuchi (8,9), co matě? Dyť s Blanku byl v ponděli na večeřu. Mačkali se před rokem, včil už se dostali přes hromadki k žaludku.

 • Alena

  Ostraváku....stejně mi je divné,žes ten mobil tak dlouho nebral,ikdyž tak dlouho vrčel,žes tam měl zas nějakou cedulku,nebrat to ségře nebo tak nějak??:-))

 • MINA

  to jsem rada, ze to je dneska take vesele a ze te depina uz presla. Toz to pis dal ostravaku, dneska si mi udelal velkou radost.

 • Věra

  Tak to jeopravdu zase jednou dobré ráno, s tím se dají přežít nejen ty dva následující víkové dny. Ten vibrátor v kapse jsi fajnově ustál, ale jak je vidět, přišel jsi o hodně srandy.

 • Lidka

  Ostravaku,kam na ty hlášky chodíš? :)))Paráda, super!

 • Jája

  Super :-))pátek a ještě k tomu dřyst od ostraváka!! Co víc, si můžeme přát :-)

 • Edisko z Těšina

  Ezemeska "UZ NEMUSYS!!!!!"Podle šeckej logiki, esli naš ostravak podle počtu vykřyčniku v ezemesce odvodil, že ze segru budě řeč tak až ve štvrtek a telefon mu zvonil v ponděli, tuž bych typoval, že jeden vykřyčnik ma hodnotu tak bajočko zeštyrnast a pul hodiny :)Ale je vidět, že Ostravak ma o bliske přybuzenstvo peči, bo ji zavolal stejnak hned po šichtě, co se robilo. Hm, enem něni jasne, esli ji volal hned v utery, nebo ju, boraka, něchal vystydnuť až do teho štvrtka, checht… :-DP.S.: Ebaňka je super, bo mam u ni tych paru svojich chechtaku už zesedmy rok. A co sem zkusyl eletronycke baňkovnistvi indě, stalo to všecko za guvno. Nejhorši byl Genius od Genitalbaňki, teho by vytuneloval aji mamlas, kery zakončil svuj vzdělavacy proces v patej třydě zvlaštni školy. Tuž tak…

 • Hela

  DíkyDíky za krásné ráno!!!!!!!!!!!!

 • Miuan

  Dobre jak cyp1) chudak segra2) UZ NEMUSYS – Ebaňka3) „Fotrovi to ale bylo jedno, bo se řechtal eště v nedělu. A furt mamu tahal na jakisyk Hepymil“

 • Dell

  česki neni ostravskiOstravak…..ti si bravo:-)ja se učim još česki ale ted vidim ze još ostravski se musim učit.Super storija:-)

 • Kuba7

  Tak Ostravakuv foter má po depresích a já taky – po ránu mi to silně zlepšilo náladu.

 • Irénka

  Ostravaku,dikes za každe fajne rano, kdy tu cosik napíšeš, bo jak se tak člověk pochlame, hned je lepší (u ležaka na Rudym naměsťu sem se aj ucvrnkla).

 • jarecek

  souhlaspo hooodne dlouhe dobe clanek ostravka, ktery me pobavil .. jen k tomu zaveru. segra muze byt rada, ze technari neprijeli, ale my ctenari bychom mozna byli radeji, kdyby prijeli 😀

 • Neva

  ÁjoV 8 sem se neptala na Blanku, ale myslela sem upřymneho, kaj ma tu svoju frajerku, špatně jsem to napsala. Živě se dovedu přectavit segru jak je nasrana, bo když mi něbere tydlifon moja děvucha, v ten moment spřadam plany jak ju zabiť!!!

 • Večernica

  ÁjoNo ja ten dřyst od Nevy přečitala jako že:A kaj ma UPŘYMNY tu svoju milu? To už se rozešli???…no toš sem v te poře napsasovala info co si myšle o nim a ni o Blance-keru asyk Neva mysela… Děvucho jak ty si obejvila u sebe telepaticke vjeci tak ja asyk šum svistu v očach *DDD)))…Fajny deň všem tu- i nejlepši tym dvum hrdličkam- Ostravakovi i Blance * * *žeby se dluho třymali a mačkali za pazure a anym časte aji vyživne exkurzije těch hromadek*D)

 • Večernica

  No děvuchy- juž se to vysvětlilo…tak fajny deň robki -bo jak vidim sem asyk napevno -babča popletnica*DDD)))))!.Zdárek Nevo * * *

 • if

  Ostravaku SUPER !!!Bylo od tech řízků bezva, že dali oteckovi pokouřit ! Vzpomínám si na svůj první a poslední pokus s travkou, byla to fakt legrace, škoda, že jsem si to už nezopakovala!

 • pina

  hezkéééé :-)

 • Maxa

  gratulujuBombaaaa!!! Ostravak vyhral se svým blogem Křišťálovou lupu – cenu českého internetu. mrkněte na http://www.lupa.cz. Ostravačku gratuluju, doufám, že jsem všem závistivcům a nepřejcům po ránu zkazila náladu. Zase jsi mě pobavil.

 • j3

  vole, co mas proti:“železem propichanych technařu v te rezate dodavce…“sice dodavku nemam propichany extra nejsem bo si musim hrat na pana podnikatela ohledne wewewe (ale aj tak vypadam dost odmerene).jinak pekny prispvek, tento se cetl velmi pekne a aj sem se zasmal. (minule to bylo dost mrzute).cus. j3.

 • Lela

  Ostravaku naš milé,předně velká gratulaca ke dvóm věcem – za prvně k ročnimu véroči s Blankó, ať vam to klapoce dal; a za druhe k temu néoblibenějšimu blogu našeho interneta.Velké dik za suprové dřyst, po poloprobdělé noci je to psychicka vzpruha. Tož ale hlavně, že švica aj tatik přežili upřimneho navštěvu živi a zdravi.Děvčice, fšecky vas tu při patčnim ranu srdečně zdravim. Aj Edyska se Šemikem…

 • Lela

  tož jasně, že ne při patčnim, ale patečnim ranu, no ni…

 • Alena

  Lelo....a já četla – ptačím ránu a říkala si,co tím asi ta holčina myslela??:-))Tež blahopřeju Ostraváčkovi!!!!

 • CheGuevara

  Moc pěkné ostravakuDěkuji za moc fajny článek, jen by to mohlo být častěji jako dřív za starých dobrých časů.

 • žehlička pravi "ty kravo"

  Zachvat, křeč, a ty podobne duperelese na mě dneska po dluhe době dostaly, aji ti, co tu se mnu sedi ze mě nestihali. Od jeptišky-začatečnice až po hepimil sem ležel malem na zemi… kura chlope, teď si pravim, vyplatilo se počkať.

 • ajak

  prosim o vysvetleneni… proboha, co je to hepimil?????

 • šemik

  ad 41hepimil = happy meal

 • šemik

  Lelo,taky tě zdravím, při pátečním poledni :-))

 • Lidka

  Šemiku,kde se nám pořád touláš?Zajímalo by mě, co dělají koníčci v zimě, když se nemůžou prohánět někde na louce :)

 • šemik

  Lidunko,v zimě koníčci chodí do chaloupek, kde je teplo, příjemno a útulno :-)

 • druhy žehlici duvod k radosti

  Tuž sem šel do teho sklepakaj maji ty ruzne knižky a kupil ty tvoje nove dřysty..ten patek je kura tak fajny den, když se chce..cestou z teho sklepa do roboty sem to četl, vychlamany jak křeček, ludě čučeli jak chuji, co to ide po Mistku, prostě maras…a teď ještě čytam, žes Ostravaku vyhral jakusyk tu cenu, tož kdybys něbyl ten anonym, to bych kura s těbu dněska zachlastal, že by mě ani ta moja robka něpoznala…

 • kuban

  Hurá!Tož konečno novy dřist!!!

 • Džejn

  Pěkné…. Já jsem si zatím koupila v knihkupectví Centrum Chodov Fajne dřysty. Dvoje – kdyby se mi jedny opotřebovaly, abych měla náhradní. :) Z knihy mám ale smíšené pocity. Je to škoda vytrhávat ta nádherná přirovnání ze souvislého dlouhého textu. :(((

 • Neva

  Jsem si taky koupila konečně ty „Fajne dřysty“ a náhodou se mi líbí v nich listovat a až se řehním při čtení některých – „fakt byl něnapadny jak jeptiška v tangach“ – no to se neda nesmat. Začnu se vypisovať jeho dalši dřystky niž vyda pokračovani…

 • Fajne hlodyTag take hlody sem už dlouho něslyšela:D řehnim se tu jag byk, tuž mi aji tatik nadava… Ale vyhružne esemesky s milionem vykřičniku něposila;-) Tuž dobre, piš dal, ať mužu zkusit třeba aji řehot krawy:D

 • Anna

  Dnes se ti podarilorozesmat i silene smutnou. Dik:-)

 • mama

  :-)))))Opravdu super fajne cteni…vybrovalo jak v nocnim stolku jeptisky..zacatecnice….super trojsmyslna hlaska…..:-)

 • šemik

  ad mama 52Jsem jen mrzký kůň – prosím mamušku o sdělení všech tří smyslů, smál jsem se jen jednou, chci se smát třikrát :-))

 • Marek

  Zaš po dugi době žech ryčeu jak maue džecko

 • mama

  to 53…Blanka ho vzrusovala natolik,ze mu vybroval az v kapse…mlada jeptiska…chudak nevi o co prichazi..kdo vi co mela schovanem v nocnim stolku…treba nejaky tajne proneseny vibrator…a treti..vsak ten uz vis..:-)

 • pavel

  superdalší perla, dík :-)

 • šemik

  mamo,já tomu nerozumím – z textu je jasné, že mu v kapse vibroval telefon (přirovnáno k vibrátoru v nočním stolku jeptišky). Tolik moje koňská hlava pochopí. Tomu přirovnání jsem se s chutí zařehtal, ale žádný jiný smyl (natožpak dva jiné smysly) jsem v tom pořád nenašel:-((Ale co, fantazii se meze nekladou, já si zařehtám jednou, tam kde mama třikrát a spokojení jsme všeci :-)

 • Pavel2

  Někdo se chlama v Mistku, já se chlámal na Můstku. Ostravaku děkuji ti. Pavel :-)

 • Neva

  ŠemikuTo máš ještě furt dobrý, někdo se třeba nesměje vůbec…když má chudák starosti. Ale stači se vytahnut z kabely dřysty, počitat se a zas je faně…

 • šemik

  Nevuško,někdy k lepči náladě stači aj miň. A někdy ani plná kabela dřystů nepomože.

 • pocem

  dotazaksi mi to neotvírá odkaz na Tur de autostop, ale cosik iného.

 • Lidka

  Šemiku,hoď recept na lepčí náladu.

 • šemik

  Lidunko,nejlepči recept na lepči náladu je odjet někam za sluníčkem, páč ty naše zimní pošmourna na náladě moc nepřidají. Takže, slunce, voda a táč :-))

 • šemik

  pocem [61]esi se ti otvirá neco inyho než Hranate kulatiny, tak je chyba někde na internetu, ale esli se ti to otvirá a ty si to o tym autostopu neumiš přečist, tak poposedni…

 • Neva

  ŠemíčkuUž jsem si zlepšila náladu, nakoupila jsem pár dárků a už si konečně odškrtávám seznam co komu pod ten stromek či k narozkam. Za sluníčkem nemusím, stači tež třeba zrobit komusyk čimsyk radost…

 • Edisko z Těšina

  Janka Švandova vylitla z tych stardansu, ……bylo vidět, že se ji očička zamlžily, bylo teho na ňu moc – premijera, každy deň zetřyrazy zachraňovat jakesyk potrhle babsko, co chce skakat z věžaka, bo je bachrate a ešče ku temu ty stardensy, tuž to jedneho dojebe, ni že ni…Typuju, že celu tu tancovacu srandu vyhraju Tomaš Dvořak s partnerku, bo on je trenovany sportovec, co fest vydrži, ona podle přyzvuku Slovenka, ty tež fest vydrža, a je pozorovatělne, že su v tym taňcovaňu lepši a lepši.Typně se někery z kidalu jakysyk inši par?

 • Lidka

  Edinku,taky jsem se dívala a hned jsem si na tebe vzpomněla, jestli jsi poslal sms Švandovce :)Jinak já si tipuji, že zítra deset pumpařských tanečníků přetancuje Kájovu squadru :))

 • šemik

  Lidunko,abys zítra netruchlila – v Budějkách to nebude žádná Švanda :-))

 • šemik

  Edis,ta Dvořákova tančící partnerka je dle přízvuku z Moravy – a co vím, tak studovala v Brně.

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, ta má tvrde el, tak mluvja Slovenki, přesně tajak ta galerystka co byla včil u Krauza v talkšou.Ta tež studovala v Brně. A na Slovenski mam čuch! Moravanki maju krom šyrokeho osrďa :))) šyroke E – tajak dysyk měla pani Pilarova (že kočka neni pes…).Raz mi to předvaďala, jak sem byl na jednej recepcyji od aplemekintoš na Žofině v praglu kajsyk hned zparu měsycu po převratě. Zpivala tam z Gondolanem a bo tam bylo tež paru lidi z ostravskeho radyja, keřy vydrželi až do rana, tuž zme aji s pani Pilarovu zrobili fajnu partyju a do rana zme tančili a řadili, až se na Moldau robily přybojove vlny ve swingovym rytmu. Pilarka je supermila robka, kera se snad každeho chlopa okruti kole palca tajak měďany drat kole cyvki… Bylo to super, kaj ty časy (a ideale) su, hm…:)))

 • džejn

  to 70To jsou věci … :)

 • šemik

  To sem nikdo nedá nic zábavného,v tomto pošmourném nedělním dopoledni?

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, jake pošmurne nedělni dopoledne?V Těšině sviti slunko jak kajsyk na Sahaře, lidičky choďa navrch a nadul, do kostelu a z kostelu, , kajsyk zni melodyje od Mojzesa, z oken voňaju svatečni objedy a ja tež mam na blaše jakysyk ten jed, checht…Co mi chvilu kazylo inak celkem přyjemnu nedělu byly ty dva nězabavne a nudne pysky v kisni, tuž sem po ni těpnul papučem a vyřadil tym agenta Falbra aji tlamu s „plnou parou back“ z provozu. Něpotřebuju se psut nedělu takym ksyndlem…No – je to tu ostravakuv blog a ne novinki, tuž přemiňtě.:)

 • Edisko z Těšina

  Checht – agenta Falbra ni, ale agenta Falmera, …agent co se sam pokřtil na „fotra šeckych pracujicych“ neska v kisni něprudi.(:-D)))

 • šemik

  Edisa zde jest pošmourno:-( Šedavé nebe bez vyhlídky na zlepšení stávajícího stavu, v takovym pošmournu bych nikoho ani do kostela nevyhnal (museli by jít pěknou dálku – ani v naší obci ani v nejbližších okolních kostelů není), namísto melodie od Mojzesa si pustím melodii od Pepka Kokršpaněla a k obědu si zavzpomínám na krůtu, kterou jsem zapomněl rozmrazit. Na ošklivý ksichty v bedně se z principu nedívám, tož ty mi den nezkazí. Když včil pracuju, jsem pracující, znamená to, že agent Falbr je teď moje fotřisko?

 • Večernica

  ŠemíkuJe dnes první adventní neděle, zapal svíčičku na adventním věnci nebo jenom tak soběš pro radsot a možná přijdou i k tobě ty dobré a optimistické myšlenky…-když tak ti kousek toho sluníčka tady od Ostravěnky posílám do těch tvých pochmurných dálav…I u nás u Duhy sluníčkově od rána je hezky a svátečno- jak už napsal z natěšený náš Těšíňák Edis *DDD)))***

 • šemik

  Večernico,jsem neznaboh, ani nevím, co je advent:-))Ve školních škamnách nám vštěpovali revoluční světonázorové myšlenky, by se z nás stali správní marxisté-leninovci a o adventu nám neřekli ani zbla. A tak věnce kupuji toliko na hroby, svíčky a vonné tyčinky zapaluji pohanským božstvům a dumám do toho pošmourna při poslechu alba Have a little faith, výše zmíněného Pepka.

 • Večernica

  Šemíkuto nic… já jsem taky vychovaná za éry komančů ale tatínek i když byl éro povoláním, podcenil výchovu protestantské babičky*D)))… takže cosik o tom Adventu- očkávání radostné události příchodu Božího posla ne Zem- mezi nás hříšné- vím… i když taky nejsem ortodoxní věrec…Vrámci duchovního půstu čtyř neděl..vyčištění nedobrosti v mysli a naopak co nejvíc nabuzení víry a optimizmu do rozsvíceného srdéčka k naději a dobrým myšlenkám…to bylo asi kdysi cílem Adventu- slavností očekávání příchodu Spasitele na Zem…A protože letos poslední čtvrá Adventní neděle spadá na Štědrý večer- který je ovšem svým postavením výjimečný- je to den spatření Betlémśké Hvězdy- čili velké události křesťanů- narození Ježíše- Hvězdy – radosti a naděje dané nám lidem… tak den Štědrovečerní by neměl být liturgicky spojen s Adventem…Advent je pokora a rozjímání- Štědrý večer radostné přijetí nového života Ježíšova- čili naopak akt zrození- sláva a završení…(ne útrpnosti, pokora či očištění)…Pokud by první Adventní neděle byla až 3. prosince- kryla by se čtvrtá a poslední Adventní neděle se září a zrozením Betlémské Hvězdy- tady příchodu Ježíše…- jsou to dva naprosto odlišné pojmy jak energií tak svátosti…Proto mám zato- že dnes by mněl být první sváteční Advent- čili první adventní neděle.Otázkou zůstává, co nám z toho vyrobili liturgici- a jestli to “ nezmastili“ na toho 24.12. letos dokupy….jako “ samostrojku“…*DDD)))…takže tak…* Poklidnou neděli ,svátečno v srdéčku a pouze Anděla do Duše všem tady * přeje Večernice * * *

 • šemik

  Večernico,katechismus, jak jsem již pravil, jsme v škamnách neměli, ale jedno vím jistě, na příchod Ježíška jsem se v slavnostním rozjímání těšil odmala :-) Jednou mi přinesl vláček – velikou červenou plastovou lokomotivu se třemi zelenými vagóny. A černými koly. Hrával jsem si s tím pak na koberci v slavnostním rozjímání před každým jeho dalším příchodem až do doby, kdy mi maminka oznámila, že na hraní s vláčkem na zemi jsem již veliký a ať ho nechám hezky pod skříní, kde byl a kam patří. Asi jsem ale rozjímal nějak málo, poněvadž on ten Ježíšek už pak nosil jen samé blbosti – šálu, rukavice, taky ponožky. A červenej kousavej svetr, který později skončil kdesi u řeky Svratky, kterou mnozí řadí mezi jednu z českomoravských Švarcav.Nějak mi to slavnostní rozjímání vydrželo až dodnes, kdy si s oním vláčkem hraju aspoň v mysli (už dávno není ani pod tou skříní) a říkám si, copak mi ten Ježíšek tentokrát přinese, nějak mě v posledních desetiletích zanedbává. Vím, že zas donese hovno – ani ten kousavej svetr už na skladě pro mě nemá, ale je to taková naše hra: já dělám, že si myslím, že mi něco přinese a on zas dělá, že letos už bude všechno jinak. A já vím, že zas, zmetek, lže…

 • gargamelka

  Večernico, Štědrý den je z církevního hlediska poslední den adventu, který se letos kalendářná shodou kryje s nedělí, což je den sváteční, jinak je to pro církve obyčejný všední den (bez ohledu na to, že v domácnostech se obvykle strojí stromečky, balí dárky a chystají se vůbec dny obžerství).Znovuzrození a boží hod vánoční začíná až tzv. půlnoční mší, která ovšem může býti sloužena i dříve po setmění, resp. po rozzáření první hvězdy na nebi – půlnoční je pouze názvoslovný úzus, vzniklý historickými souvislostmi.Proto evangelické církve kalendářním Štědrém dnu ani během následující noci neslaví žádné bohoslužby, pro katolickou církev ale začíná další liturgický den právě svitem oné první hvězdy, proto ono slavení Zrození v noci, protože ta již patří k následujícímu dni. Proto též i Velikonoce, přesněji „Vzkříšení“ začíná slavit katolická církev již v sobotu večer po setmění (zapálením „Světla Kristova)…

 • Edisko z Těšina

  Šemiku, kaj to měškaš. kajsyk na Špicobrkach? :)))Že tam něni ani kostelu, nosyte hryzlave svetry, ježiška nazyvatě zmetkem? Kurec, něžiješ ty v jakejsyk totalitě? Možna pneumatykovej, hmmm? :/To nic, možna ti letos ježišek přyněse aspoň butylku fajnej slivovice, a dyby se ku temu neměl, tuž se kajsyk kup samohonku, ta tež potěši, aji dyž něni od ježiška, ni? ;-)))

 • Edisko z Těšina

  V nejhoršim přypadě se stav za mnu, zajděm ku Lukašovi, ……s nim se budeš rozumět, bo oni Vanoce něslavja, bo su z Vietnamu… Ale maju zasek inši, tež fajnove budhystycke svatki:)

 • Večernica

  Gargameľko aji ŠemikuGargameľko *Díky za pohled více do liturgije*D)))… no to víš…ja jsem takový nějaký ten už mišung z astro-Hvězd…tak to cítím už nějak i jinačej*D(((… pro mně byla zásadní konjukce ( exaktní spojení) Jupitera, Venuše a Neptuna při zrození Betlémské Hvězdy při narození Ježíše Krista a to byla dle mně svátost na Nebi- nějvětší….která předznamenala éru křesťanství( symbol Ryb- znak oka- vševědocího Stvořitele atd…) no dost už z onoho soudku.. už v kalendáří na letošní rok je tedy onen první Advent až 3. prosince, takže se začne v kruzích křesťanů slavit až od tohoto data..Já mám ale už dnes svíčičku zapálenou a je mi přes to už dnes tak nějak dobře a v pokoji na Duši…jakoby se ten Advent už začal dnes… co z toho vyplývá, že pokoj a krásno v Duši může mít po celý rok- pouze k tom u musíme ve své mysli a Duši – dát prostor…a to je myslím to podstatné… tohle ja pravý smysl Adventu- ta sounaáležitost a stejná vlnová frekvence srdéček co jsou tady všude kolem….* * * * * *Šemíku* … asyk s tu s mistnima šikovnyma děvuchami začněm štrykovať tu šalu, rukavice, fusakle i možbyť esli se strefime do figury i jakysyk rolak…žebys měl teho Ježiška zasek takeho fajneho…co praviš?…*DDD))))…enym nam pisni- z jakého ˇkoľorku by mjělo to byť- abys potym u te jolky v tym Štědrym dňu hopsal u teho zlatého telatka jak štěstim osedlany Hatatitlá*DDD)))

 • Anna

  Advent ma 4 nebo 5 tydnu?U nas (na 56.rovnobezce) zacina Advent az pristi nedeli 3.12. Ach jo, zase jsme pozadu…:-)

 • šemik

  Večernico,šálu a rukavice černé či hnědé. Mohou být i bílé (máslového odstínu). Na barvě fusklí mi nesejde, nemusí být růžové. Rolák NEKOUSAVÝ – může být máslový, anebo jiný :-))

 • šemik

  Aničko, nejste, došlo k mýlce:-)

 • Anna

  Semiku,Ja pro jistotu umyla okna a povesila zaclony s vanocnim motivem a v radostnem ocekavani pristi nedele si udelam vecer svarak. Ten zvysuje pohodovy faktor :-)

 • Edisko z Těšina

  Anči, ze svařaka se už kuřy…Je fajny, z višňoveho čuča a kořeni v něm voňa, až chobotem kruti…:)

 • šemik

  Aničko, a já myslel, že u vás se záclony nepoužívají…

 • ajena

  Adventje fakt až 3.12., včil to říkali v rádiu, tak si zbytečně neupalte svíčky.

 • Anna

  Semiku,mas pravdu, jsou to vlastne jen zavesy po stranach okna. Sousedi odnaproti nam vidi rovnou do talire, a my zas k nim do loznice ;-)))

 • Edisko z Těšina

  Tuž Aničko, a kaj meškaš ty. že maš take divne firhaňki??V rovnikovej Afryce? My syce z Věrku a z Petrem, co meškaju ve stejnym patře přes Saksenberk na sebe tež robime do oken barcjake posuňky, gzychty a opički, ale do taleřa ani do lužka se něvidime… :)

 • Lidka

  Večernico, tak jak je to vlastně s tím adventem? Loňský adventní věnec někde vyštrachám, se svíčkama to bude asi horší. A plést koňovi měsíc před vánocemi svetr, šálu a ponožky? To jsme měly začít v červenci. Si vem těch oček na svetr, než je nahodíme :))

 • Edisko z Těšina

  Lidko, advent začina až přyšti nedělu a posledni adventní neděla je 24. 12.…Enem jak je to s tymi metalovymi nedělami, kdy je kera, něvim, bo jich mam v paži.Tuž tak asy.

 • Anna

  Tuz Edisko [93]zaclonky jsou pekne, cervene s maslovymi kamziky. Ten vyhled mi umoznuje blizkost sousedniho domu,osvetleni v okne a take ty zaclony/zavesy. Vetsinou tam ale nekoukam, mam spostu jinych objektu, na kterych lze spocnout ocima;-)))

 • Večernica

  LidkoJa juž dnes mjěla Advent- bo jaksyk ke mně včesněj přišed*DD)))- ale jak pravyla Anička i Edis—je třá vytřymať se svičkami do teho 3.12 bo dle liturgistuv začina až v tu poru -letos.No ale svařaček se može piť i dnes a to mega stylem ni?…i u te svičky solo čemu ni?…takže tak…enym musym popatřiť esli mi zostalo drobet teho klašterniho tajemstvi v leduvce- bo to je včiľ pro měn fakt tajemstvi napevno …tak mi drž pazury aby tam jakasyk slza ještě zostala…na dobre zdravi- i fajnum spokojenu mysl i tu Dušičku v peři*DDD)))

 • šemik

  Aničko,když jsem kdysi nějakou dobu pobýval v oněch končinách, tak jsem měl jednak radost z toho, že jedné pěkné paničce odnaproti bylo vidět skrz okno bez záclon až do…ložnice, no a druhou radost jsem měl, že byla porád tma, tak ta panička porád svítila a já čučel a čučel :-)) Lidunko, ty tady lobuješ proti mému svetru??Večernico, advent-neadvent, nakoupil jsem včil svíčky s vůní vanilky a levandule a už je vesele pálím.

 • Edisko z Těšina

  Anči, tuž to sy mi zrobila radost, ……bo ja sem zrozeny ve znameňu kamzyka!Ale nesem z masla, ani z cukru, ani ze soli, sem zestrojeny z kosti, skury, špeku a tež kapku tej astrofovanej svaloviny by se semtextam-ex našlo :D)

 • šemik

  Aničko,ten kamzík, to je ten vánoční motiv? :-)

 • Lidka

  Edinku, Večernico,no tak už budu mít svíčky nachystané na příští neděli. Díky za objasnění. Šemiku, nelobuji, jen ta představa mě vyděsila. I když nikde není psáno, že bych byla vybrána Večernicí do platacího kroužku a jinak baby zde jsou šikovné, tak to určitě dokážou.Já spíš najdu po dětech nějakou tu mašinku :))

 • Večernica

  Šemiku aji Lidunko*Toš to si zrobil dobře Šemiku, že si si fasnul radost i dosmyčil si z kramu coš voňaveho, bo už si juž aji jak merčim – včil pisnul optimističně coš do placu. Maš faktyčně recht..*DVanilka i hřebičky- to ti chvalim*D)))…Ja sum marně lovila jakus slzu na ten svařak v leduvce, všecko jest vychlastane od těch dobrych duši co si vzali do pali před paru dňami že mi musi promluviť do Duše, pry že melum z posledniho v akčnim absťaku na hřejivych sluv. No – v koňcu měli absťak větších mega šlajfuv na to fajne tajemstvi- D))Ale bylo i tak dobře i tak ma aji zostať…No Edis- aspoň virtuaľně by coš nebylo u teho Lukaša?…šmak by byl- a chobot mi akuratně slympa a pčika*D)))…*Lidunko, čtyři tydny na taku robotu dla dvuch robek je faktyčně rachota jak na stachanovca v rubaňju…Zrobime koniku enym ohlavku- ni?… jakus fajnu . Vjeho přypadku jest to šalek čorny lub smetanovy -enym ale bez kamzikuv- bo by asyk v tom připadku po něm furt lezly jakesyk cizi kozy…tož to němože byť, ani omylem- bo je jasně cely anym naš. Ni? Robek anym tu v dřystarni Ostravaka! Až se mi chce pisnuť že …Šemik je nabeton celý a jediny vyvoleny vůdce- stada…*D)))))* No dosť juž…bo na do tej pory skoči z Vysočiny srovnať nam ty štrykujonce očka*D))))-… ja ja…nima nad ten svařaček…- ani Lukaša tu nima- a do mistnych knajp předem neprosyčenych zadkem ni předkem napevno s duvěru na bodě zero nělezu…*

 • Neva

  VečernicoTak sem byla kusek od Tebe, u mojich mladych na narozeninach a palili zme svičky advent-niadvent a fajně bylo. A Šemiku, tu u nas je fakt krasne počasi, slunko svitilo jak o život, tuž kaj Ty meškaš v tym pošmurnu?

 • Večernica

  Nevuš- zdárek – maš recht- advent- neadvent- svičky možem paliť furt- ni?*D)tak to si asyk byla v mysli cela se mnu-zpřed půl hoďku- bo mi ohryzek skakal jak urvany*DDD*))).*Ja tu coš pisnu jedno mondro co sem dnes sly¨šela na Primě od pana Kačera- co juž dnes loboval na advent na dalši tydeň … No i potym mi šlo paľu coš takego, až sem se řechtala jak cypuškin.No i pan Kačer pravil:Arab, ktery cely život neměl buty si smutně pravil, jak ho panbuh něma rad – a to až do tej pory- co zmerčil dalšeho araba -ale bez nohuv…* No i ja sem si od paru rokuv zpět tež pravyla, že mně panbuh asyk juž nema rad, že sem včil jak almara. A to do te pory něž sem čytala na Seznamu jak fešna robka manekyna umřela jak reklama na Terezin na anoreksiju…No i včil juž nima pochyb- že jest vše tak ja ma byť i chvala panubohu že mi- chutna!!!* a fest ***DDD))))…- takže tak…

 • Neva

  VečernicoZ duše mi mluviš, hlavně jak se člověk vyrovna sam ze sebu, i když o něco přychazi.

 • Anna

  Semiku,vanocni kozel (julbock) je tady opravdu vanocni motiv, nejen na mych zavesech a to od dob kdy oficialni vira zde byla katolicka. Verilo se, ze Mikulasuv spolecnik byl kozel rohaty a prave proto se dodnes pecou pernicky ve tvaru kozlika. O slamenych kozlech stojicich vedle vanocniho stromu nemluve.

 • Anna

  Tesinsky kamziku,hned jsem si na tebe vzpomnela, jek jsem ty fajne firhanky vcera v obchode zmercila. Nevahala jsem ani chvilu, bo po 15 rokach se ma zrobit zmena a susedi uz byli dost znudeni pohledem na vanocni hvezdy, ktere jsem do oken vesela kazdy rok 😉

 • Anna

  Vecernice,s tim 1.adventem to nebylo uplne jasne ani tady, ruzne kalendare uvadely ruzna data.

 • Edisko z Těšina

  No tuž fajně, Aničko, tuž sem rad, že sys na mě spoměla u firhaňku, ……a bo sem typek konzervatyvni, tuž se myslim, že tych patnast roku bylo akurat na změněni hvězdy za kamzyka, heh :)Idu se počitať cosyk na spani, tuž dobre spani, xrrr… zzz… zz, z…

 • šemik

  Řekli mi doma, že Vánoce jsou za dveřmi, tak jsem se šel podívat a kromě souseda tisknoucího na zeď nějakou slečnu jsem tam nic neviděl. Asi tam měli svoje soukromé Vánoce…

 • Večernica

  Šemiku, ty fajny koňu- snad nam nežarliš na mladežnice?*D)))To to sum mi vjeci!…nima moóóžne…toš to asyk familija chtěla abys ustlal juž jesle ve staji i zrobil tam jakys juž pořundek na tu slavu, bo potym juž nebendě času- asyk…by to boži jezulatko liskli enym potym do kozelce- ke kozkam Rozkam.*D)….Budeš napevno licať od jedne zdi na druhu abys vytrymal v pazure udržet ˇten zlatý provaz po kerym se bude spušťat zlate telátko… plne překvapení- v břušku bude mjeť jak ta slépka kliček inatahovat ju bendeš mocť od večera do rána a furt ti oči budu lezť z dulku- dufajme že enym blaženosti- ni?….Potym dej befeľ esli ti do komina tež zpustili ten ptak šalek na ohlavku- bo by mjěl byť napevno Andělem přismyčeny včas a do spravneho komina – te tvojej konirny *DDD))))- to enym abys o tym tež věděl jak sum tu robky fajne a spolehlivem no ja ja…**Toš juž těš se od tej pory- zazraky se konajum- mame to tzdejši robki v popisu činnosti…ale nima všechno zadara…o tym si pomluvime zitra- až znova pookřeješ a coš tu pisněš k temu teš sam… *fajne a kolorkove sny i kježnica do nich všeckim fajnego….i spokojno…i v dušince enym Sluníčko a super klídek * * *

 • Večernica

  Servus bando- sum zupelně grogy i justem na cestě juž do lužečka * * *fajny deň zitra všem * * *

 • šemik

  Večernico,jak tomu mám rozumět? Jakéže to platidlo jest zapotřebí?

 • Večernica

  Šemiku*No to jest jasne- no ni?…*DD))vyhrabeš kopytkem jakesyk fajne recepisy z klasiky teho vanočniho “ obžerstvi“ ( ni enym z kraju Beruča i Maryčky) – by sum mjela pocit- že neladuji do sebe enym same kapry i kobzolovy salat se zelňačku a tak dalej*D))**…toš a terazky dumaj…*zdárek všeckim mistnim dřystulkam aji dřystulakum *

 • šemik

  Večernico,recepisů ti pošlu valnik :-))

 • šemik

  Lidunko,už jsi našla tu mašinku?

 • mááámííííííí

  tak já se taky přidám svátečním receptíkem….:-))) pro vánoce jak dělané…..Krocan na whisky na sváteční tabuli: Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku. Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Předehřejeme troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch díla. Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby. Nalejeme si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla. Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí. Dame si další tři whisky. Po půl hodině ptáka otočíme a nadále bedlive hlídáme. Občas se chopíme flašky ffiskie a nalejem si do řepy. Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou prodočíme. Přidom dáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty pojebaný dvéře vod trouby. Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak. Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých deset minud dem čúrat. Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforákua úytáhnem troubu z grozana. Dofřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen. Zúédnem tóo prokladýo ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos. Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým liinoúlluélu. Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa póószszsdááuitna nohýýýáááaúú uonojetostejnějedno !!!!!! Trošku se prospíme Príští den sníme krocana studenýho s majonézou a s aspirínem. Dobrou chuť a příjemnou zábavu při vaření!

 • Pierre

  To 117Mamko, ten česky překlad je fajny a je aji aktualni bo amici ty nebohe ptaki včil o Dikuvzdaňu požiraju o sto pero. Něnašel by se kajsyk link na englicki original? Gdysi sem ho dostal mailem a tež něměl chybu :)

 • Lela

  Pro [117] mááámíííííísuprové recepis na krocana…;o)) Já znám neco na nandaváni stromka do stojana. K temu je třá jeden živé vánoční křak, nejaké stojan, dest žic cukru, litr vodky, kastrol. Na šporhéltě v kastrolu rozpustime cukr na karamel, zalijeme vodkó a nechame provařit. Gdo má rad slaninu, može si ju vyškvařenó přidat do hrnka. Vypijeme jeden hrnek hriateho a ideme nandavat křak do stojana. Zistime, že tam nende, dame si druhé hrnek hriateho a ideme najit sekyru. Osekame spodek křaka a zkusime ho dat do stojana. Ten rupne, pač tam křak rveme velkó siló. Vetahneme bicygel z kumbálu a jedeme do kšeftu kópit jiné stojan. Tam sežene posledni dřevěné a ku….ky drahé stojan a mažeme s nim dom. Pač je třa křak znova trochu osekat, hledame sekyru. A abe nam nebela kosa, dame si dalši hrnek hriateho. Nende nam to, tož kolem lítajó nočni socialni pracovnice jak v Práglu v Perlovce v parni letni noci. Dáme si na uklidněnó dvojtó dávku hriateho. Je po poledňu a křak eště neni ve stojanu, zato my sme pod obraz. Až se drahá polovička naprdne a ide poprosit sóseda…

 • Edisko z Těšina

  Mááámííí – – davam ti tych bodu za erecepis aspoň zestodvacetřy, škyt……teho kruťaka robim už zpuldruhej hodiny genau podle recepisa a už mam pocyt, že mi lice po kuchini!Za chvilu budu litať tež, abych ho chitnul a zmrdnul, heh – zamordnul, checht…(:-D)))

 • Lidka

  Lelo,no to jsi mi připomněla, že jsem „hriate“ kdysi dávno pila na nějaké chatě. Určitě jsme neměli stromek ani stojan, zato jsme fest ochutnávali. :))

 • Edisko z Těšina

  Lelo, zlata robko, aščeže sy mi to přypoměla, ……bo ja sem už kvuli temu něstrojil zeštyry roki žadny strom, bo sem se dycki na ščedry deň spoměl, že němam stojana. Tak sem se na cele strojeni vyprdnul a daval se enem teho hřateho – u nas temu mluvime vařunka, než nas všecky od kury (to byla nejbliši knajpa, co měla na ščedry den odevřete) Oldřych vytěpal…Letos se už to něbudě opakovať, bo Ščedry den budu slavit u Lukaša, ten Vanoce nězna, bo je z druhej strany zeměkule, tam take srandy něznaju, tuž ten mě z knajpy už ve třy odpoledne naisto něvyženě, v taku nechřesťansku hodinu…:)))

 • Alena

  Maaamiiiii…….dobré,moc dobré!!!Vyzkoušíme:-))

 • mááámííííííí

  krocanse koukám ujal..:-)), jen teď doufám, že ho nebudou dělat všichni místo kapra…..:-))

 • mááámííííííí

  pro Pierre..bohužel, anglický překlad fakt nemám, takhle jsem to jedině dostala mailem…:-(

 • mááámííííííí

  Lelo,ten Tvůj návod na stromek taky nemá chybu..:-))))), jsi mi připomněla, že mě to letos taky čeká…..po skoro osmi letech………:-), musím si ho překopírovat.. díky…:-)

 • alex

  kapr × krocanI kapr se dá dělat s pomocí whisky. Nezažila jsem zatím lepší vánoce, než když jsem při smažení kapra ochutnávala a ochutnávala a ochutnávala. Kapr se nakonec nějak usmažil sám, ke kaprovi bylo veltlínské a pak už jsem se jenom usmívala. Můžu doporučit všm matkám. a.

 • Lela

  To s tim stromkemje storka takpravic ze života. Neco podobnyho se přihodilo před dvóma rokama našemu tatovi. Enem tam chybělo to hriate a pomoc sóseda. Ale ináč tata opravdu na ščedré deň dopo vetáhl bicygel z kumbálu a valil do Hypru pro nové stojan, gdyž ten puvodni rozbil. To už sme si fčeci mesleli, že žádná prča kol křaku nebude. Každé rok ju totiž obstarává stréček s jejich křakem, ale tehdá ho bez většiho humbuka dal do stojana už den předem. Bely sme se švicó zklamany, že nebudó litat socijálni pracovnice, ale tatin nam to vynahradil…. Su zvědavá, jak to bude letos, pač ideme k našim aj s malym svištěm, keré před pár dňama začal drandit po čtyrech…

 • šemik

  Origoš krocaní recepturyJeden fajn recept je tady:http://www.eatdangerously.com/turkey_from_hell.htmlNo a tohle je krátké, tak to sem hodím „as it is“:When You Absolutely HAVE to Cook the Turkey YourselfStep 1: Go buy a turkeyStep 2: Take a drink of whiskey (scotch)Step 3: Put turkey in the ovenStep 4: Take another 2 drinks of whiskeyturkpil2.gif Step 5: Set the degree at 375 ovensStep 6: Take 3 more whiskeys of drinkStep 7: Turn oven the onStep 8: Take 4 whisks of drinkyStep 9: Turk the basteyStep 10: Whiskey another bottle of getStep 11: Stick a turkey in the thermometerStep 12: Glass yourself a pour of whiskeyStep 13: Bake the whiskey for 4 hoursStep 14: Take the oven out of the turkeyStep 15: Take the toven out of the urkeyStep 16: Floor the turkey up off of the pickStep 17: Turk the carveyStep 18: Get yourself another scottle of botchStep 19: Tet the sable and pour yourself a glass of turkeyStep 20: Bless the saying, pass and eat out

 • rade86

  No to bylo teda něco – vypada to, že čim delši přestafka, tim lepši počitani

 • Ája

  tež k tym vanocumMam podobnu zkušenosť s pečenim cukrovi. Vlastně to byly něpečene kuličky, ve vnitřku s višničku v rumu. Višně sem měla fajne – procukrovane a naložene v rumu v take te sklence od tatarky. Višně sem vytahla na sitko na okapani a… tu „šťavu“ sem vypila. No a pro ten den sem s cukrovim skončila. Byla sem tehdy na mateřske – děckam se to moc lubilo, měly ze mě srandu, ale gizdi mali to potem eště dluho davali k dobru při te nejmeně vhodne situaci. Byť to v Americe, tak mi ty děcka odvede socialka. Možna, sem už to tu psala, ale problem je vlastně v tym, že neumim piť. Mi stači mala sklenka železiteho vina z drogerie a učinky su u mě stejne, jak u druheho po hořčičaku slivovice.

 • Renata

  Obědova kratochvilaNo, zas musyš uznat Ajo, že maš levnějši opicu než někeřy s dutyma nohama…Trocha šťava z višni-mama navalena-děcka vysmate…parada. A jestli už ti děcka dorostly do puberty tak jak mi muj synek, tak se možna aj tu slivovicu naučiš piť, bo je to někdy lepši než infarkt myjokardu(:D))

 • Irénka

  Když jsme u těch vánočních historek……to jedna moja kolegyňka z práce každý rok peče cukroví s kámoškou, nakoupí ingredience, mezi nima taky flašu rumu …do kuliček, že? No a jak si tak mezi tím cukrovím dávají sem tam grog…najednou rum nikde, tuž musí vždycky valit pro nový. Jednou se dokonce stalo, že než se dostalo na ty kuličky, museli ho jít koupit ještě 3x. Ach jo, Vánoce jsou opravdu náročné svátky.

 • Neva

  Ja měla tež jednou malem infarkt myjokardu, jak piše Renata, bo kdysi muj stary se sam nabid, že zabije kapra a připravi všecko na vařeni polivky. Měl volno, tuž už od rana rumoval. Jak sem pak odpoledne vešla do kuchyně, malem sem sebu švihla, bo to bylo take fajne šupinove šou. Jo, byly skutečně všude, dodnes nechapu, jak se mu to tak podařilo a navic rozdrbal aj žluč, tuž hnul aji s tu moju…Sem si to stejně musela zrobit všecko sama, Vánoce jsou opravdu někdy na mašlu.

 • Věra

  Jeden trošku delší fórekManželský pár dostal pozvání na maškarní večírek.Manželku rozbolela hlava a poslala manžela, a jde sám.Ten, jako vzorný manžel nechtěl, ale žena ho přesvědčila,že nemácenu, aby si večer kazil i on, ona si beztak vezme aspirin azalehne.Nakonec se opravdu převlékl do kostýmu a odešel. Žena seasi hodinku prospala a zjistila, že už ji hlava nebolí. Protožeještě nebylo zvl᚝ pozdě, rozhodla se, že na večírek půjde. Manželnevěděl, jaký převlek si žena nachystala, a ta si proto řekla, žeje to vítaná příležitost zjistit, jak se manžel v její nepřítomnostibaví. Na tanečním parketu poněkud užasla – manžel dováděl, tančil hneds jednou ženskou maskou, hned s druhou, pusa tady, vášnivéobejmutí tuhle .. Manželka nechala svého tanečníka stát uprostřed sálua protože vypadala sexy, samozřejmě pro ni nebyl problém upoutat manželovupozornost na sebe. Dovolila mu všechno, co chtěl – vždy bylajeho poslušná manželka – a tak není divu, že jí po chvílizašeptal do ouška jednoznačný návrh.. Přijala, a na chvíli zmizeliv zaparkovaném autě a pomněli se. Před půlnočním odmaskovánímse vytratila domů, schovala masku a šup do postele čekat,jak se z toho bude nevěrník vykrucovat.Když se manžel vrátil,ženuška seděla v posteli a četla si.Zeptala se ho, jak strávil večer.“Jako vždycky. Bez tebe mě to tam nebavilo, tak jsem zalezl s kamarády do ústranní a hráli jsme celý večer pokr. Kostým jsem půjčil jednomu známémua ten mi pak moc děkoval, že tak hezký večer už dlouho nezažil.

 • Věra

  to je zajímavé,ale původně tam ta háčkovaná písmenka byla, tak si aspoň zaluštíte.

 • Irénka

  U soudu„Pane Nováku, proč se chcete s manželkou rozvést?“ ptá se soudce.“Ehm, no…protože mi sexuálně nevyhovuje.““To je ale blbec,“ ozve se z nabitého sálu, „všem vyhovuje, jenom jemu ne.“

 • mááámííííííí

  Irénko…….za jedna……..!!!:-)))))))))))))

 • vem kehlit žrůtu

  šemik 129tak dlouho jsem se nebře dopobavil

 • šemik

  Soused dnes přinesl svojí ženě velkou kytici růžíMožná ho tížilo svědomí, kvůli té slečně, co s ní měl posledně ty soukromé vánoce. Teď chce mít zřejmě vánoce i se svojí manželkou. Zaslechl jsem jeho ženu, jak říká, že jenom doufá, že kvůli těm růžím nebude muset proležet tři dny na zádech s nohama za hlavou.Asi nemají vázu.

 • Irénka

  Mááámíííííí, díííkPo pěti letech se tatínek s maminkou opět udobřili. Maminka na tatínka po dlouhé době opět promluvila.Vidím ten krásný okamžik jako dnes. Bylo to u štědrovečerní večeře.Řekla mu: „Žer!“

 • šemik

  Soused je grobián a násilník,přinesl jsme mu vázu, že mu ji půjčím, aby jeho paní nemusela nepohodlně ležet tři dny na zádech. Hodil mi tu vázu na hlavu. Teď mám rozbitou hlavu i vázu. Ale sousedka, když šla kolem, šeptla mi, že se mi bude za tu vázu revanšovat. Pozvu si ji hned jak mi někdo daruje květiny.

 • Neva

  ŠemíkuŘekni adresu, pošlu Ti kytku donáškovou službou, taková revanš se přece neodmítá, co???Kura, musim se poohlednut po mojich susedech…

 • if

  Taky krocan počeskuKrocan na whisky na sváteční tabuli:Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl,pepř, olivový olej a proužky špeku.Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovýmolejem.Předehřejeme troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme naúspěch díla.Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby.Nalejeme si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla.Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí.Dame si další tři whisky.Po půl hodině ptáka otočíme a nadále bedlive hlídáme. Občas se chopímeflašky ffiskie a nalejem si do řepy.Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou prodočíme. Přidomdáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty pojebaný dvéře vod trouby.Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak.Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých desetminud dem čúrat.Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforákua úytáhnem troubu zgrozana.Dofřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen.Zúédnem tóo prokladýo ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos.Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým liinoúlluélu.Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa póószszsdááuitnanohýýýáááaúú uonojetostejnějedno !!!!!!Trošku se prospímePríští den sníme krocana studenýho s majonézou a s aspirínem.Dobrou chuť a příjemnou zábavu při vaření!

 • if

  Sorry, vovno už to tam jednou byloJsem si nepročetla všechny kidy, vzala jsem to odzadu..no, jo …

 • Ježikača

  add 53první smysl koníčku víš. 2. – 3.: jeptiška byla nezkušená proto, že si koleduje o malér, když jí vibrátor ve stolku hlučí, nebo proto, že ho vůbec ještě má jako spojení s vnějškem, než si zvykne jak už to teď bude furt…?

 • Edisko z Těšina

  Lidunko, …jak viš, že mam Oskara? Ale Štvyrtniček něma chibu, checht…P.S.: ta apartni kočka na tym obrazku sy ty?Muhehe (:-D)))

 • Edisko z Těšina

  Choďa mi včil same ruske emajly, ……a mam problemy, abych jich něoděvřel, bo ssem zvědavy, co tež v tym Rusku može byt zaimaveho, že se mi tak nabizaju. Ale jak se spomenu na teho ležaka z rudeho naměsťa, hneda mě ta zvědavost přejde a někliknu. :/Matě stejny problem? :)))

 • šemik

  Edismně nic ruskýho nechodí

 • Lidka

  Edinku,kdybych byla ta apartni kočka, neseděla bych tam, kde sedím :))Dnes jedu do F-M, jak bude na zpáteční cestě čas, vezmu to přes Těšín k Lukašovi :))

 • Edisko z Těšina

  Lidko, tuž něser do vody, bo mi to přydě lito, ……že sy v Těšině a ja auzgerechnet něska budu mimoň!Šemiku,s tym ruskym spamem jak by se rozervala jakasyk měchuřyna – a začinaju dycki tak slibně, tak fajně sladkomasochystycki, jako třeba + ! (# # ! ! 1 !/&, anebo ! #‘.“ +!+/ & !?Anebo:AB@>5==K9 D>=0@L A 3@>9 A8@5=>9 8 #-?@85=>5. 450;5= 4;O :>=AJ5@659, BC@8AB>2, E@0==8:>2 8 B.4.&5=0 590 @C1.Tuž někup to!!!

 • Lidka

  Edis,se divím, že bys nechtěl být krásnej a hladkej během měsíce. Kam máme poslat fotku, aby si nás vybrali? :)))

 • Neva

  Edis…co se divíš, nejvíc jsi tu ruštinoval Ty, ni?Asi si Tě vyčíhli…

 • alex

  copak kdyby rusky, ale mně chodí i tohle (sama jsem zvědavá, jestli z toho budou čtverečky plné nebo prázdné)�MH~~k�L~~D_O���

 • šemik

  Ta sousedka je taky asi divná:ptala se mě, jestli se může večer stavit, že nebude mít manžela doma. Když jsem jí řekl, že nemám žádný květiny, chytla mě spiklenecky za tvář a řekla, že jsem fištrón a že jí místo květin stačí kus pořádnýho klacku. Nevím, co si mám o ní myslet, klacky se přece do vázy nedávají.

 • Irénka

  Šemíku,třebas myslela barborky…

 • Neva

  Šemíku,to je dobrý seriál, bude mít pokračování?

 • šemik

  Irénko, barborky rozkverou až za několik dnía potom ještě pár dní kvetou. Asi by se sousedovi nelíbilo, kdyby mi jeho žena dělala doma vázu až do ledna. Sám bych z toho měl taky zvláštní pocit – tolik nepohodlí kvůli jedné rozbité váze. Ale abych udělal sousedce radost, protože ona se zjevně těší, že mi bude moci splatit to hrubiánství jejího manžela, koupím dnes nějakou květinu, co dlouho nevydrží. Nechám k tomu přibalit i nějakou dřevinu. No a protože soused bude prý až do zítra pryč, může sousedka u mne dělat vázu až do rána. Jestli teda u toho bude moci spát. Kdyžtak jí dám k ruce televizní ovladač, ať si k tomu pustí televizi.

 • šemik

  Nevo,tady nejde o žádný seriál. Prostě jsem chtěl sousedovi pomoct, on je ale cholerik a jeho žena se za něj kvůli tomu asi stydí, tak mi to chce mermomocí vynahradit. Já si teda myslím, že kdyby mi koupili novou vázičku, udělali by líp, ale když je to nenapadlo, mně je hloupé si o to říkat. Myslím si, že chtěli ušetřit, ale já si tu vázu stejně budu muset koupit, přece nemůžu vždy, když dostanu květiny, zvonit na sousedku. Co když zrovna bude dělat vázu doma? To by mi kytičky zvadly. Dnes ji nechám, ať dělá vázu u mne, ale příště už určitě nebude muset.

 • Anna

  Semiku,tady to zavani prusvihem. Radila bych nepalit si prsty kvuli sousedovic problemu s kvetinami a drevinami. Jezisek plni vsechna uprimna prani, treba ti letos misto svetru prinese novou vazu ;-)))

 • šemik

  Aničko,však já si dám dobrý pozor, abych se nespálil, však jsem si s nimi už jednou naběhl – chtěl jsem jim půjčit vázu a skončilo to tak, že mi ji rozbili i s hlavou. Teď už jim nic nabízet nebudu. Koupil jsem květinku, až sousedka večer přijde, udělá vázu, já jí tam květinku vložím a nebudu si jí všímat. Che, na mě si nepřijdou.

 • Anna

  Semiku,ta sousedka je bud naivni anebo ma pro tebe slabost (a patrne i ty pro ni) Jak si kdo ustele, tak si lehne. Preju hodne stesti az tu vypujcenou vazu budes vysvetlovat sousedovi.

 • krysař

  ostravaku. ty bys vyjnal depresyju aji ze zasypane šachty.

 • Irénka

  Šemíku, Aničko,ze své praxe vím, že se vyplatí řídit heslem „co je v domě, není pro mě“. Před nějakou dobou chtěl po mě jeden můj soused, abych mu taky dělala vázu /to je asi nějaký sousedský syndrom, či co/ a samozřejmě nepochodil. Nevím, jestli chodí strkat kytky jinam, ale v baráku máme pohodu a s jeho paní velmi dobře vycházím. Není nad dobré sousedské vztahy.

 • Naďa

  co se děje ?

 • MarMoc zajimavej blog

 • Ďoďo

  pozdravujem z vichoduBars šumni članek ši napisal, skoro som zo stolka spadnul. Žebi ši znal, že i mi tu na vichodze čitame a bars sebe važime, že rospravjaš tak, jak ci pisk narosnul, bo to ňe haňba rospravjac tak, jak človeka mac naučela.Tak som rozmišľal, že i ja sebe zrobim taki blog a budze po šarišski a budze še volac šarišan bloguje. Šak na Morave aj v Čechoch je dosc vichodňaroch a isce sebe radzi daco prečitaju.Ta naj še ci dari.

 • Raffale

  Jabunków na sraczki z tych kidow 😀tóž jo to czitol…je to narzez…ty kidy fakt stojóm zato ;0) -poszlym odkaz aji kolegom až sie tež zaśmjejóm – jyny tak dali 😀 aby sie czlowjek aji w dziszejszi dobje mjol czymu zaśmioć

 • marťin

  paradni enem tak dalej……..

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>