Mikulašska pohotovosť

Letošni Mikulaš stal za psy šček. Pojčal sem se fajny převlek za Mikulaša, ale doma sem zystil, že mi je jaksyk maly přes břuch. Tuž co, chvilu vydržim nědychať. Domluvil sem se s makakem a Marcelem od nas z baraku. Teho sem němusel moc přemluvať, stačilo mu slibiť segřynu slivku. Nakoněc sem ale v utery misto na Dubinu s berlu valil s fotrem na pohotovosť, bo se čehosyk přežral. Mama volala cela vyplašena, že to s nim kruti jak s gramofonovu desku, tuž sem honem přeplanoval odpoledně, ale naštěsti to celkem vyšlo, bo za mě zaskočil upřymny.

Všecko sem se vynahradil v patek, jak sme šli všecy tře na mikulašsku akcyju, keru pořadala Blančina firma. Někere gzychty mi byly povědome z teho jarniho balu, tuž sem se rači podvědomě upravil motylka, kereho sem stejnak neměl. Sranda začla už u stolka s občerstvenim. Ja s Blanku sme se hned vybrali po dvojdecce červeneho, ale Danek čučel do napojoveho listka jak dykobraz na akupunkturystu a furt něbyl spokojeny. Chtěl brusynkovy džus, bo mu babka vykladala, že pry to je proti zubnimu kameňu, tuž ale ten tam neměli. Tak pry že kakao, bo čokolada v omezenym množstvi prospiva zdravi. Nakoněc se dal mineralku, ale aspoň se zoptal, co to je za značku, bo pry mineralki se musa střydať, aby se tych mineralu moc něukladalo v břuchu. Než se objednal, už sme lopali druhu dvojku. Tuž dufam, že z teho ten synek vyroste.

Blanka potem kajsyk zmizla s robami z roboty. To tež něchapu. Su spolu celu šichtu a stejnak se něstača všecko povykladať. Dal sem se třeti dvojdecku, bo mi jaksyk šmakovalo a začli sme s Dankem dyskutovať o vanočnich darkach. Vrtalo mi palu, jak ten maly ajncvajštajn kontroluje štitki na žradle, esli tam je to, co može jesť, roščiluje se, že eště němože voliť, vybira se školu, kaj raz budě študovať a včil mluvi s iskrami v očach o chlopovi, kereho nikdy nikdo něviděl a přytym každy rok nosy děckam darki. A že mu už napsal dopis a mama mu ho pomohla přylepiť izolepu na řymsu. Jak se mi rozlivalo těplo v břuchu, napadlo mě, že bych mu vysvětlil svoju novu teoryju o tym, že kdyby nosyl darki Ježišek, tuž by ho už kdosyk davno odhalil podle chlistaňcu krve na tepichu v obyvačce, nebo na parapetě, ale potem sem se spoměl, jak sem to malem posmolil loni u segry s tym gimnastu v trenkach a rači sem držel pysk.

Zněuznany dyskovy žokej s Blančine firmy zatuhnul v osumdesatych rokach, bo furt dokola pušťal tehdejši hity a prokladal to hitami od Dady Felixove. Na ty sebu všecke děcka mlely jak epileptyk u zdrbane zařyvki. Po pulhodině koněčně dorazyl ten dluho očekavany navštěvnik. Bachraty chlop omotany bilu cychu, přes to jakisyk přehoz ze spartakijadnich trencli, kolem paly bile chmiřy, tajak by zachrapal ve skelne vatě a navrchu jakisyk divny trychtyř. Děcke oči v tym viděly majestatni postavu Mikulaša. Jak sem ho viděl, trochu sem se v duchu posmjal, bo mi přypoměl děctvi, jak byla na Polaku Viečorynka a v ni taki ten fusaty pajtaš, co mu děcka nakoněc dycki spivaly „Džiadku, drogi džiadku“. Asy sem se řechtal aji nahlas, bo se paru ludi předemnu otočilo a hledělo na mě jak Spajdermen na bijolit. Za Mikulašem přyhopsala celkem švarna robka v antyckich hadrach se zlatymi šponami na hlavě a s divnu konstrukcyju na řbetě, tuž cely anděl. Ale musym se pochvaliť, bo čerty sem poznal hned. Byli dva a jeden z nich byl zvlašť dokonaly, bo za kopytem něchaval na zemi fajnu čaru. Ten druhi kolem sebe maval řetazem jak Džeki Čen nunčakami a pořvaval hohohooooo! Tuž nevim, esli něrobil na ine akcyji Santusaka a nebo to bylo tym, že se tymi nunčakami raz uvalil do kolena. Ale nikomu to něvadilo, děcka se mačkaly na mamy jak pysk na erbeg. Mikulaš se potem zval děcka k sobě, aby odvykladaly jakusyk basničku, nebo cosyk zaspivaly. Někere enem tak staly a čučely do parket, ale stejnak všecke dostaly baliček s tatranku, jabkem, lizatkem a malu čokoladku. Daneček byl vyklepany jak tepich před svatkami, furt dokola se přeřykaval, co budě zpivať, ale nakoněc svuj oblibeny song zarecytoval. Nakoněc ten svaty chlop pozval všeckich na čertovsku dyskoteku, kaj hral zas ten stejny žokej to, co pušťal od začatku. Dumal sem, po kolikate dvojdecce se mi začně libiť Jandove Pravil se hurykan, Ni kulu ni, a nebo Chitila sem na pasece žižalu, ale Danek měl jaksyk moc společenskich buněk, bo lital s ostatnimi skoro dvě hoďki. Ku koňcu už nam ani to vino něchutnalo.

Večer fajně zakončilo lizatko-samotař, kere už komusyk něchutnalo a tak se ho něchal položene na mojim stolku. Blanka potem našla eště poloprazny rozmočeny obal od tatranki v kapse kabata. Tuž a ty čerti stopy byly aji u šatni a pozdě sem zystil, že to čertisko asy něplanovalo, bo to bylo od psa. V nejbliši době musym Dankovi vysvětliť, jak to s tymi svatkami je, bo z dalšiho takeho večirka by mě šlak trefil.

Škoda, že sem něstihnul rodineho Mikulaša, bo upřymny pry byl na Oskara. Syce to pry jaksyk podrbal, jak v kostymu Mikulaša děckam vyhrožoval, že ich odtahně do pekla a něcha ich tam vařyť v tlakaču, ale barabčicy vřyskali až v Interšparu rachotily vuzki.

Co se tyka fotra na pohotovosti, hodinu tam sedime v čekarni, až na nas přyjdě řada. Potem ho vemu dovnitřku. Za chvilu je venku a dochtor mi vyklada, že odmitnul iněkcyju. Na to foter na celu čekarňu, že něchce byť dalši oběť šileneho zdravotnika, tuž mu dochtor aspoň vnutil recept na praški. Ten foter venku rozerval, zamrkal na mě, že už mu je lepši a že on se im něda a něchal se ode mě pozvať na fernet, bo to je na břuch nejlepši lek.

Asy se budu muset domluviť s mamu, ať mu trochu reguluje kisňu a noviny.

No comments yet to Mikulašska pohotovosť

 • Večernica

  Díky * * **Super, že si tady zasek něco fajněho pisnul.Pěkny Advent- Ostravaku * * **Zdravím tě od Duhy

 • šemik

  Chvilu to trvalo, ale zaplaťpánbu za ty dary

 • Wlada

  Dobrá akce,ale s těma blížícíma se svátkama by mohl být fotříkův břuch problémek:)

 • Anna

  Neni nutnoaby bylo primo veselo…

 • Krleš 3 x

  TAK SEM KIDNUL MOC BRZO, ANEBO MOV POZDĚA včil se mojich vlako tramwayek žodyn ani nevšimně, jak na sviňu.

 • šemik

  Tak to sem Krlešu přenes,já myslím, že to nikomu vadit nebude.

 • Ája

  po něskajšim naročnym a unavnym dňu… jak už člověk nic dobreho něčeka, otevřu kompjuter – a le! Novy dřyst!!!Ostravaku, diky za to, že tě mame. Ušetřyla sem prašek na boleni hlavy. Vlastně proti boleni hlavy…Ni, kulu ni. Dala sem ti jedničku.

 • krutit sebu jak epileptyk u zdrbane zařyvki – aaaaaaaaaaa :DDDDDDDDD Ostravačku, ten poprskaný monitor mi vyčistíš! 😀

 • Ája

  Krlešu – čitali!Vitam tě spatki mezi nas. Už sem se chtěla postesknuť, kaj všeci stě… a tu naraz – Danijela, Krleš 3x (a možna i Gorol pod inym nickem?)O tych tramvajkach je to zajimave, rači daj na radu Šemika a hoď to tu eště raz.

 • Aselhaz

  Ale fujTak ti děkuju ostravaku čítal sem a kuřil u teho. A jak som sa dostal na kid:sebu všecke děcka mlely jak epileptyk u zdrbane zařyvki. tal se se ta zasmal že som si rozfukal popel z popelaku všudy aj na trencele a fogel vypadal černě ako hlavní technik na černobylu. :o)) Tuž ale moooc fajne čítani. LoL

 • Jája

  Příemnýzačátek pracovního týdne- tedy pro mne :-))

 • Lidka

  Ostravaku, bezva počteníčko. Díky.

 • Jarmila

  fajne čteníjako vždy. díky. Příjemný advent a veselé svátky.

 • Edisko z Těšina

  Tež se přydam hlašku do hitparady nejzdařelejšich…… šecky v předchozych kidach hopdnotim vysoko, přypojuju hlašku „čumět jak dykobraz na akupunkturystu“. „Děcka namačkane na mamach jako pysk na erbegu“ su tež moc dost malebny vyraz, kaj tež ten naš ostravski oblibeněc chodi na ty přyrovnaňa?Musy mět poetycku dušu a furt ešče vidět svět očami puberťaka, a umi se vcytit (bo ani loni, ani letos malym nepřezradil ježiškovske tajemstvi) a ešče to zformulovat, tuž to je kumšt!Dal sem za jedna, bo ostravakove pisani ma ni enem vtip, ale tež dušu…:)))

 • Edisko z Těšina

  Krlešu drajmal – vitej…ani sy ten svoj ostatni kid němusel semka nanovo davat bo sem sy ho přečital u minuleho dřystu. Snad to každeho, kdo něni hlupy a zaujme ho to, napadně tam vlest a přečitat se to aji bez opakovani.Bylo by to fajne ta cugšalina, bo dycki jak slyšim v radyju, že se cosyk na dalnici vymamlasylo, pomyslim se: „Tuž se vraťte zpatki na glajzy!“ Cugy a era su nejlegantnějši technicke vynalezy, přyčemž cug aji nejefektyvnějši.Raz na to lictvo stejnak přydě aji beze mě :)))

 • vopičák

  Milý Ostraváku,Ty mi vždycky zvedneš náladu z nuly na sto! Chodím sem krátce, ale přečetla jsem už všechno co tu máš a moji nejbližší najdou Tvoje super výtvory pod „topolem“ :o) Tak jen tak dál a krásné vánoce!

 • zelená žížala

  musí se mi to líbit?Chitla sem na pasece žížalu. Zná to někdo?

 • mama

  Dobry den!…:-)

 • Zbycho

  MikołojTóż takigo Mikołoja my ze żgolami nimieli. Ale ty hlaszki sóm super, jak bedym strzigoł wideo z tego Mikołoja, skuszym tam jakómsi przeszmuglować :-). Je prowda, że ty nasze małe era som eszcze szykowne. Ale co beje jak to zacznie dorostać do puberty, tak wiy Bóg. Inaczy super drzist na pyndziałkowe rano. Aji Oskar zacznył wiyncy świycić przez Mittalacki a Vitkovicki smogowy opar.

 • Ája

  17 – zelená žížalo, mělo ty pisnički tam vymenoval hlavně pravě kvuli tej žižaly, ni? Ty ostatni su spiš enem taka kulisa. Ber to pozytyvně: basnik nam tym chtěl řycy, že by chtěl žižalu chitit, aby ji byl bliže a eště bliže, až ji budě uplně nejbliže na celym světě. No a všecky baby ti včil žižalo zaviďa, že ty sy ta vyvolena.(Ni kulu ni – se tyka hodnoceňa članka a Pravil se hurykan – tym nam Ostravak chce přybližit svoje monentalni pocyty). Ni nadarmo sem měla z rozboru basniček jedničku, heč!

 • Alena

  Fajne:-))díky:-)Ostraváčku, ještě žes to tomu Danečkovi nevysvětlil, bo ona by ti to Blanka tež pak nejspíš vysvětlila:-)))Jednou jsem tahala takové lízatko samotáře:-) , chlupaté celé už bylo, z gauče..brr..tož to jsou děcka no:-).žáden se k němu ale naraz neměl..asi ho tam nalepily rodiče:-)

 • MG

  Úžasné, super :o)

 • icekafe

  lolhey, chlape jestli me vyhodi z prace za to, ze se za kasou rechtam misto abych obsluhovala zakazniky…tak to mas na svedomi ty…ale dik, pripominas mi kamose ktere sem nechala v ove…

 • zelená žížala

  Áji!Pečeš táč, že říkáš heč?

 • Naďa

  Mikulášejá mám jako svátek moc ráda, dodnes udržuji v mé rodině jeho tradici a je mně úplně jedno, že děckám je již 23 a 28 let a manželovi ještě víc. Každým rokem se je snažím něčím překvapit. Když byli kluci v pubertě, tak ofrňovali nos a rozčilovali se, co si o nich myslím ad.. a dnes tuto hru hrají se mnou a rádi.

 • zelená žížala

  Nadě: Společnost která dodržuje tradice vzájemné úcty nemůže zahynout. Na rozdíl současného „okolí“.

 • Ája

  zelená žížalovčil mam jakesy jine poslani, ale večer – to viš, že budu pecť! Sice ne táč – trochu jináč:linecké a rohlíčky,jak vytáhnu z troubičky, pocukruji, roztřídím,nezdařilé si hned sním. Doufám, že Ježíšek,dá něco loknout,když pak ten kožíšeknepůjde dopnout.

 • Danijela

  Áji. To slovo táč mne donutilo k poznámce o básnících ženáchTy se opravdu občas vyskytují. Nejznámější je snad Friedrike Kempner. Úspěšná ve své nové funkci jako majitelka s správkyně velkého statku se stovkami „zaměstanců“ a propagátorka moderního zemědělství (a jedna z prvých bojovnic za rovnoprávnost žen) se vrhla také na poesii. Výsledek ( i když komplikovaně dosažený) nenechal na sebe čekat. Friederike Kempner byla nazývána „slezskou labutí (pro její trefný verš) ale do povědomi vstoupila básněmi, které na konci dobré úmysly dané počátkem – naprosto zhatily.Za nejkrásnější považuji lyrickou báseň o kráse měsíce za oknem. Čtenář si živě představuje, jak se tělo básnířky vlní touhou ve svitu úplňku by v poslední strofě zjistil že to nebyl měsíc za oknem, ale pouliční lampa….Její synovec si k vůli takovým ostudným básním změnil jméno. Obával se újmy při svém povolání literárního kritika. Z Kempner se stal světoznámý Alfred Kerr….

 • Gizd

  SuperHlavně ty věty upřymny jim v masce Mikulaša vyhrožoval že ich odtahne do pekla a necha ich vařyt v tlakaču ale barabčicy ječeli až v Interšparu drnčely vuzki.

 • zaba

  radiooctu s nepravidelnou pravidelnosti a musim rict, ze pravidelne se bavim moc!! Jenom v jednom radiu obcas slychavam komentare strasliveho radoby nevtipne sprosteho ostravaka. Jestli nahodou tohle radio neslysite v Ostrave tak davam aspon tak navedomi, ze ostravakovi nekdo kazi povest. Momentalne pobyvam v Kralovehradeckem kraji a jak zjistim kery radio to vysila jeste se ozvu a pisnu.Ostravaku – drzim palce na prijemne preziti svatku vanocnich i noveho roka:o)

 • Krleš 3 x

  NOVÉ FOTKI OSTRAVY V POWERPOINTOVIMrknite se na ostravaci.cz, su tam fajne nove fotki. Inač, brachanec mi poslal novy soubor pps s ganc takimi a aji podobnymi i z muzykum. Kery by ten soubor chtěl, napiště mi na mejla a já vám to večer pošlu. Esli mě dojde.

 • Neva

  zabaRádio Impuls v Ostravě slyšíme.Jinak mám v HK bráchu, je to moc hezké město, vždy se mi tam líbilo.

 • Pierre

  Esli ty vlakotramvaje obnovja, zrobi mi to radosťBo tu „lokajku“ jak se kdysi pravilo do Bohumina už sem se něstihnul svezť. Spominam se enem, jak přes Těšinsku v Radvanicach – asy tam, co je samoška LIBL zustaly dluho natahnute glajzy a ja sem se mamy vyptaval, čemu po nich nic nějezdi…Pamatuju se ale aspoň na dřevěnu lokajku jedničku co jezdila z Hrabove do Přyvoza. Libilo se mi, jak na ni byla napsiana konečna „HRABOVA ŠČUČI“ nebo jaksyk tak. Pozdějši ty bedny z centra stahli (asy aby něrobily ocelove Ostravě haňbu) a nasadili myslim do Kyjovic a na štreku z Černeho Potoka do Hlučyna. Tam sem eště parurazy za jizdy naskakoval za jizdy na dřevjane schudki. Tuž to už se mi asy v životě něpodařy, bo ty nove vlakotramvaje taku vymoženosť naisto měť něbudu a i kdyby nahodu měly, stoprocentně budu proti moje klouby :(A ta bohuminska lokajka byla tak slavna, že se o ni aji spivalo:“ Z Bogumina idě tramvaj hej…za tramvaju drugo tramvaj hej..třeťa za drugu tramvaju hej..věnc tramvaju tam němaju, hej, hej, hej hej… „Uznavam, že kvalita textu se dvakrat něliši od něskajších Zlatych Foglu a Zuperstaru, ale byly tam i lepši sloki, akorat se je už moc něpamatuju…

 • Anča

  Ščučía já si myslela,. že jsem poslední, kdo si to pamatuje, nebo, že se mi to zdálo.

 • fhfghhttp://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz http://freesoft.blog.cz

 • Danijela

  Ktery hlupak se tu projevil?jen se ptam…

 • Ája

  do Hrabové-Ščučíbyla jednokolejná trať, kde jezdily staré „bedny“ zrušena v roce 1975. V roce 1978 byla taktéž zrušena trať do Klimkovic. Samozřejmě, že zároveň se budovaly jiné tratě, příp. se nahrazovaly autobusy.Poslední historické vozy jezdily do Kyjovic, a to až do roku 1986. Já osobně mám nejblíže právě k té kyjovické trati. Tam původně (myslím od roku 1925) jezdila parní trakce, od roku 1948 začaly jezdit tramvaje. Tato trať – č.5 – nebyla zrušena, je nadále jednokolejná (s výhybkami – „křižováním“ tramvají a s výpravčím na „Smyčce“), ale jezdí tam již vozy nové řady. Pamětníci, pamatujete na výraz „žehlička“? Ty jezdily od roku 1953. Ještě dnes ale můžeme vidět jezdit bednu „Barborku“, upravený tramvajový vůz (vyrobený v roce 1922, renovovaný v roce 1965), známý hlavně mezi dětmi. Pokud se nemýlím, naposledy vyjel letos na Mikuláše. Jméno dostala podle Barbory, patronky horníků. Nejsem ještě tak stará, abych to všechno pamatovala, ale zajímá mě všechno kolem historie Ostravska. Kdo má hlubší zájem, najděte si stránky http://www.dpo.cz

 • LOLOstravaku, myslel sem si, ze znam vsechny tvoje hlasky, ale musim ti rict, ze me jich minimalne polovina zaskocila. Ale jen tak dal, aspon neni ve skole a jinde nuda ne??? Zatim zdarec…

 • Ježikača

  hitparádazdravím Áju, dík za recepis (viz. předchozí rozprava, ale musím nesouhlasit. všechny tyto písně jsou strašlivé a každý čtyřicátník to ví. dovolila bych si přidat Davidovy hity a mně osobně zkazil taneční Víťa Vávra a Dívka s citrónovou šálou. co na něm proboha ta Špinarka viděla… ještě že máte onačejší bardy, Jarynovi hip, hip hurá.

 • Ježikača

  hláškytěžce váhám, co se povedlo víc, dikobraz, vuzky, nebo ajncvajštajn. u toho jsem si poprskala monitor já. díky, autore. dneska byl v Brně místo oblohy šedivý dekl a tvoja loňská kamoška přijela nakupovat asi. ještě, že jsem si tu četla, už ju máte na cestě dom.

 • Ježikača

  interpunkceŠemíku, promiň

 • šemik

  Ježíškově kačcenic se nestalo:-)

 • Ája

  pro Ježikaču – 38Jsem ráda, že perníčky chutnaly a že byl zachráněn Ježijuniorův chrup.O těch písničkách jsem, Ježikačko, psala v nadsázce (no, asi nepříliš zdařená parodie na Wolkrův – Host do domu, Pokora: stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě…). Ale všechny ty písničky mají jednu výhodu. Každý rok dorůstá nová a nová generace děcek. Malým pajtaškům se to líbí a než se jim to stačí zprotivit, tak přejdou na jiný žánr. A k tomu Víťovi – někdo (už nevím kdo) o něm řekl, že se mu zdá, že má v repertoáru pouze jednu nekonečnou píseň. Tak byly jeho písničky všechny stejné, monotónní a nekonečně neposlouchatelné.A pamatujete někdo na Markétu (?) Muchovou? Jak ta mi lezla na nervy!

 • mamča

  super!!!Ostraváku díkes za skvělý dřist. Kde ty na ty hlášky chodíš? Epileptyk u zdrbané zařyvki, pysk na erbeg atd., atd. jedna perla za druhou :-)

 • Cyp

  Markétu Muchovou……pamatuji,byli jsme nadržení vojáci a to bylo něco pro nás! Hehehe.

 • Źelazko, droge źelazko

  Dzisaj jest zpierdoleny dzientady u nás, počasí fakt na guvno, robota tež na guvno – a tak jsem se vzal a otevřel to, že si přečitam stare dřisty. No a on tady ostravak vepsal novy a fajny – ale jedno vim jistě – cely Anděl nebyl na žadne besidce, cely Anděl je jenom jeden…žadni falešni sobi, žadne nahražky…na to nezapominej, Ostravaku

 • ctihodnx kmete

  k 33Do Ščuči jezdila 7 ( komarek ) a ne do Přivozu ale z počatku k vysokym pecam a po překopaňu okolo vysokych pecu na Hranečnik. Mluvilo se “Hrabova Ščuči kaj komarek čuči“. Bedna dřevjana to něbyla ale plechova. Dřevjane bedny byly na 1 a inčichy štrekach (2,4(enem chvilu potem byly vybisaky nebo tež žehličky), 5,6, 16 ?- do Kyjovic, do Klimkovic, do Stalingradu, na prajzku ( pardon do Hlučina nebo Petřkovic – duha konečna Bělsky les) vim bo sem na starych vozach jak študent přes prazdniny robil konduktera

 • Naďa

  dřevěnou tramvajíjsem jezdila i já, ačkoli nejsem z Ostravy. Vdycky, když jsme přijeli na návštěvu k tetě do Hrabůvky, tak byly mým cílem návštěva kina a projížďka tramvají., což patří dodnes k mým nejsilnějším dětkým zážitkům, tedy pro devčeí z vesnice. Vozy mně připomínaly vozy z černobílých grotesek. Nejpůsobivější to bylo večer, když jsme jeli přímo mezi fabrikou a tam se otáčela taková velká kola, syčela pára a všechno bylo černé a tajemné. Dodnes se divím, že nás rodiče nechaly jezdit tou tramvají a to i večer – kupodivu se nám nic nestalo a to jsme byly (já a sestřenice) moc pěkná děvčata.

 • Sagarmatha

  Díky, díky, díkyJsem Ostravačka tělem i duší, ale bohužel shodou okolností mi nejni souzeno v Ostravě pobývat. Studuju v Brně a když už mě z toho hantecu natahují uši, vždycky uteču sem. Díky, že píšeš a piš dál!

 • krmič

  Když je řeč o tramvajích, tak já ještě pamatuju úzkokolejku, když jezdila do Michálkovic. (Mapky a obrázky můžete najít na http://spvd.cz/)Stadion na Bazalech tehdy ještě dávno nebyl a ta silnice vedla jinak než dnes. Tam byla taková zvláštnost, že když jela tramvaj dolů, tak měla o zastávku víc, uprostřed svahu, aby to ubrzdila. Při jízdě nahoru nezastavovala. Při tom, což je další rarita, ty tramvaje měly pneumatické brzdy jako vlak, mezi vagony byly hadice!

 • Dřistal

  Kdo mi vysvětlí…chlustance krve na tepichu nebo na parapetě…?

 • Dejf

  … chlistaňcu krve na tepichu v obyvačce, nebo na parapetě…Ja to chapu tak, že aby ten dobrodinec stihnul obdarovať fšecki děcka, musi litať tak rychle, že něstači zabrzdiť a rozbije si pysk. Dokonce sem na tohle tema kdysik čital jednu „vědeckou studii“. Tam ale dotyčny skončil daleko huř. Aby to stihnul, ma na přesun určity čas, zrychleni ma tak velke, že ho vždycky totalně rozdrti na kašu, při bržděni se zase vypaři, bo ta jeho kinetycka energija se v cosik musi promjeniť a z teho vznikne take teplo … No prostě Hičkok hadra :-)

 • Šupčik

  Ale prd, DejveOd čeho by tak mohl Ježíšek nadělat krvavé chlistance? Co takhle díry po hřebech? :))

 • Edisko z Těšina

  Šupčiku sy chitry synek!!!Něchodil sy ty do semiňařa?:-)))

 • Ježikača

  teologieten západoevropský to má od hřebů, ten anglofonní od soukání úzkými prostory a ten východoevropský od vypíchnutého oka jolkou… asi. jo, Muchová byla taky strašlivá. zato Prokopa bych poslouchala furt, a Horáčka s Hapkou – to vylezl Potměšilý host, no a Jaryn,ne? poslouchat naštěstí bylo co

 • Dědek

  Co furt matěs tym Jezuskem. Jak može rozdavať darki, dyž se narodi ež na druhy den ? Aspoň teda podle černoprdelnikuv.Jinak je to enem předělany svatek sluňca, ktery tu byl davno dřiv, a slunko už tež asi všeci viděli, narozdil od teho Neviditelneho !

 • Jája

  Ježikačo,a co říkáš současnému spojení Hapka, Horáček, Nohavica? Docela mě to překvapilo.

 • pedro

  druhe cedeZdar všichni, sice trochu odbočím od probíhající diskuse, ale asi před 14 dny jsem si koupil druhé ostravakovo CD. No, jak bych to napsal – ten prvni přednašejici – docela dobrý, druhý – výborný, třetí – no, snad dobrý. Celkově se zdaleka nevyrovnalo tomu prvnímu, které tady sice sklidilo zdrcující kritiku, ale podle mě nemá chybu a je super. Doporučuji tedy vrátit se na příštím CD k Renému Šmokovi (snad jsem to jméno dobře napsal) – byl výborný a často se doma s ním a samozřejmě s ostravakem smějem jako ti slavni Šemici. Ostravakovi zdar!

 • Neva

  Včera jsem byla v Hlučíně na Jaryna, byl opět moc fajnovy, jako ostatně dycky a už je k dispozici k vypaleni jeho nove vánoční CD. A taky říkal, „pište, pište další návrhy na dokončení písničky „Za hotelovou zdí“, která bude hotová na Silvestra ke stažení“.Tak můžete tvořit…Edisko, zytra je tam u Vas, ideš???

 • Ája

  k 57 – PedroRené Šmotek – byla sem v rozhlase na tym natačaňu a pan Šmotek byl dobry! CD samozřejmě mam tež. Doporučuju všeckim, kdo ho eště někupili. Ale stejnak – čemu se to Ostravak něpřečita sam? Přece pisal, že to doma před zrcadlem zkušal, a že mu to šlo. Šak by nikdo nevěděl, že je to on!

 • Wera

  Tak to je huste:)ostravaku, s tou gramofonovou deskou jsi me opravdu dostal:)) asi te miluji:)

 • fuckoffnazzzi

  kouknete se na muj blog http://www.prochyhoblog.cz todle je fakt hustej blog, akorat ze Ostarvu mam trochu z ruky

 • Edisko z Těšina

  Na Jarka sem byl v Těšinskym tyjatře takřykajic něspočturazy, ……zato na druhe straně Olzy v krasnym barochnim burktyjatru Teschen na pravej strane Olzy ešče ni. Tuž sem se tam zašel, kupil listki a pujdu až pozytřy. Pjekně špacyrem přes olzabryk. Myslim, že tam je to jeho (Jarkova) premyjera, navic je v divadlu v Těšině nadherne prostředi, kaj jezďa filmaře z celej řečpospolitej aji ze zahraniča.Tuž to budě bomba. Marne – v letě patřy Jarek do amfityjatruv, vanoční koncerty patřa zasek do prostřeďa z bilymi vyřazavanymi křesylkami s červenymi plyšovymi polstrami, štukovanymi pozlacenymi stropami a křyščalovymi lustrami…Bude mi to o to zacnějši, že podle oficyjalnich informacy z webu něma Jarek na přyšti rok naplanovane zatim žadne koncerty… Jinak Jarkova pisnička na kupko-hopkovskim kolcu je bezva, ale to už sem pisnul v kidu [178] u minuleho ostravakoveho dřysta…:)))

 • Edisko z Těšina

  P.S.: PRO [61] – fuckoffnazzziTen tvuj blog se mi tu něotvira. Asi ho preventyvně schrustal muj furtaktualizovany NODIK třycetdva, ostatni rači varuju – rači na to něklikejtě!!!Ja enem aby se něopakovala sytuace z před asy dvuch měsycu, kdy jakysyk přejicy „dobrak“ nakazyl svojim odkazem kompiky dobrej poloviny kidařuv jakymsyk kurestvem a borak ostravak se musel omluvat, že ho zavčasu něvygumoval…TUŽ SE DEJTĚ RAČI MAJZLA!!!:-//

 • Edisko z Těšina

  No – ostravak se němusel omluvať, …bo to něni jeho vina, že na to kidaře klikali jak mali, ale stejnak se omluvil. Bo je to format. :)

 • exx

  HaHaHaHaHele ty fuckofnazzi, nepouzivej muj nick nebo ja budu posuzivat tvuj exxi. Troskus dal blbe ty svy stranky je to http://www.prochyhoblog.blog.cz dementosi ti smrdi jak z rici a nafachalo to..suline pojebany!

 • exx

  není to zádné vir ty Edosi z Brna nebo co to ses

 • hašišak

  tež dobreadventi jak cip…

 • 01downloadnazdarek lidi jsou tu zajimave clanky

 • Ježikača

  H+Hprotože jsem masochistka, nechala jsem si tohle CD naložit pod topol. a fakt čekám, co tam najdu a těším se jak gymnazista na odjezd rodičů na chalupu a běda, jestli tu písničku uslyším dřív v rádiu…

 • Ježikača

  interpunkcejéžiš. šemíku promiň. to malý okýnko na kidy mi brání v rozletu a ty strašlivý prohřešky proti mateřštině vždy zjistím až posléze. věty vložené sem tam zvládám, ale zápal je zápal…

 • Zase jednou v OstravěNení to kid, ale skutečnost. Dnes jsem byla v Ostravě na školení o platech, a řekli nám, že nám uberou dva až tři roky.Od ledna 2007. Podle příkazu ministra. Tak jsem ráda/ nevím, proč se ostatní zlobili/, to už pak možná nebudu doma jenom maminka, ale i omládlá manželka.Cestou zpátky domů vlakem jsem zjistila zlepšené služby Českých drah, protože už chodila vlakem i kontrola kontroly. No a jsem ráda, že už jsem doma, protože v Ostravě mě štípaly oči z Ostravského kouře, jednak už jsem zvyklá na ten od Třince. Doma je vše na svém místě,ve vládě – nevládě vše po starému,tak si jdu spokojeně lehnout k tomu svému…….

 • šemik

  Ježíškačko, mám pro tebe slabost, piš si jak chceš 😀

 • Samanta

  …..řekl Kidmaster a ukápla mu slina

 • Edisko z Těšina

  Ježikačo, to se piš, že ju uslyšiš, bo pryvatni radyja su hovada……nězbyva nic inšiho, než ich pozaklinat, nech se jim polamu patyčki na vysylacych antenkach – od teho sy ježikača, no ni?Muhehehe :)))Hm, robki včil moc nepismenkuju, bo něpochibně maju šecke plne ruki roboty z muku, maslem, cukrem, ořyškami, mandlami, čekuladu, vanylku a podobnymi předvilijovymi potřebnosťami. To vim, bo susedki tež peča a voňa to po celym Saksnberku tajak ten Jarynuv svateční objed. Do teho ešče melodyje od Mojzesa davnovjeka… Kurnik – ešče že zytra Jarka uvidim, bo začinam mět apsťak…;)Lidko, dikes za vysmjate majly. Ten vodafuňacky čivava začina byt slavnějši než „bobik“ na postřybřenym tacu, checht…Jak už zme u teho žradla – tež už maš napečene zetřy kisně cukroveho? Anebo tvuj chlopek z děckami maju rači enem fajny gulašek? Třeba taky, jaky kdysy nabizali v tym slavnym motorestě U Matesa v Daskabatě nědaleko Olomuca? Už je to tak zetřycet roku – škoda, že tam tenkrat bobicy došli a cely perzonal od veducyho až po uklizečku pozavirali! Přytem my zme take dobrutki na vojně žrali tež. Nadosmrti nězapomenu na taku fajnu, vrani, zedva, zetřy dni vyvařovanu polivku! U tej zme se s hladovymi kamaradami – amaterskymi kuchařami – střydali, něch nězkypi a pjekně pomalučku v tym ešusu enem tahně a mirně přebulkava, mlazg…Anebo to byla ruska vlaštovka? Včil po tych rokach se už ani něpamatuju, co to byli za ptacy, ale ten šmak! Ten šmak se nězapomina! Zlata vojna, zlate měsyce u osmeho stihacyho leteckiho pluku na Mošnově. Takemu vojenskemu alkronu se žadne cukrově na světě něvyrovna! Co se da robit, kdo nězkusyl, něpochopi…:D)))

 • Lidka

  Edinku,už jsem se obávala, že moje pošta končí mezi nevyžádanými :))Dnes opět navštívím F-M, ale nemusíš se bát, že bych zavítala i do Těšína, nechodím na návštěvy bez pozvání. Takže tu palici na nezvané nebudeš muset použít. :))

 • Edisko z Těšina

  Lidko, ty sy žadana!A na Těšin možeš zaject, ja neumim z palicu na nezvanych hosti moc zachazet, mě chraňa enem ty přykre schudki do moji beobachtunkštele.Anebo čekaš, až z Frydku do Těšina natahnu nad glajzami eletryku? Bo zatim mezy tymito skvostnymi městy jezdi enem motoraček.Ale něbuj, až přyjedeš, tuž zajdem ku Lukašovi. Včil ale ni, bo robi tento tyden jakusyk předvanočni kontrolu ve svojich knajpkach kajsyk na Vsetině a v OC a vrati se až v patek.Jinak sem se vysral přy sazeni na Kladno, kere umi enem přehravat a raz za sedum kol vyhrat, a dalšich paru mančaftu a na synovcove doporučeni sem ich ve svoim sazecym portfoliju nahradil lemanzem a ešče dvuma dalšimi z francuske ligi… Pumpaře sem sy tam ale ze sympatyji ku tvoji osobě něchal, heh…;)

 • Lidka

  Edinku,necháme to na jindy, to je jasné. V létě zajdeme na pivko k Lukašovi a já tě pak vezmu na pumpařský stadion. :))

 • kaja

  Osravaku ty draku!!!Jelikož jsem z Moravy, ale bydlím v Příbrami ráda si tě čtu a tak připomenu Ostrvu, když tam jezdím jen na prázdniny. Jsi fakt nejlepší!!!!Držim palce a doufám, že spolu všichni dlouho vydržíme!!! =o))))))))))

 • kaja

  Pro OstravakaAch jo. To je nuda v tej škole.Ještě že mám tvoje kidy vždy po ruce to mi zvedne náladu vždycky.Jo Ostrava a ty to je vražedná kombinace. Tak ať ti to v robotě utíká a užij si Vánoce!!! ( ať už s Blanku či s partyju) =o))))))))))))))

 • Dědek

  Ediskovy Těšinku (63),tuš to mi mluviš z pneumatiky, bo tenkrat sem tam ja debil kliknul a zežralo mi to cely komputer. Teda nezežralo, ale všecko bylo zavirovane. Než bych to spravoval, aji dybych se v tym vyznal, radši sem tu staru šunku vyměnil za novějši (tež samozřemě šunku), bo na novy za cca 105 000,- kč nězarobim.Včil už radši na take odkazy něklikam, bo moje AVG asi neni nejnovějši.

 • Neva

  Edis…Sem asi jedina baba co nepeče, bo mě to nebavi a moc to ani doma nejime, a blbinec s nakupama začne asi až přišti tyden. Ale tu neni ani moc o čem psat. A přeju Ti fajny zažitek.

 • Baruna z konírny

  NevěMohl sem někdo písnout nějakou hezkou (nejlépe vlastní) vánoční příhodu. Edisko jich má jistě v rukávu několik, ale syslí si je pro sebe :-)

 • Neva

  BarunoNo, zrovna dnes se půjdu podívat na vánoční trhy pokusit se možná dokoupit nějaké dárky a tak jsem si vzpomněla, jak jsem šla před dvěma lety z vánočního večírku 22.12., pochopitelně pozdě večer a přepadl mě jeden „mladý černovlasý hoch“. To že mi ukrad kabelku a všechno co v ní baba nosí, jsem oželela docela rychle, ale měla jsem tam i nějaké malé dárečky, povalil mě hajzl v novém kožichu na zem a ještě jsem si při obraně podřela ruku. Závěr jasný, pachatel neznámý. Ale šla jsem to nahlásit na policii a to teprve bylo. Málem bych tam zůstala dodnes. Vyšetřovalo to asi 6 lidí, nejdřív mě vyslýchali 4 jednotlivě, uniformy i civilové, posléze pátá konečně psala do PC a šestý mě znovu (předtím technik) vezl na místo činu a pak i domů. Cestou jsem mu pomáhala vymýšlet koupi dárku pro přítelkyni, pak mi dokonce volal, že uspěl, a konečně jsem se dostala dom ráno v 7.00 a začala vařit rybí polévku, chystat salát a tak podobně. No fajne to bylo. Letos půjdu na večírek zas, ale už se budu více rozhlížet…

 • Baruna z konírny

  Nevojá měla vloni též pěkný zážitek, ale proti tvému je to houby. 23. prosince cestou na chalupu mi v jednom hypermarketu ukradli občanku, dodnes je mi záhadou komu a jak se to povedlo, byl jako vánek. Takže jsem měla další zastávku – na Policii, tam mě přivítala vůně františků a zpěv koled (naštěstí reprodukovaný) a taky teda i poněkud laxní policista. Ale musím uznat, že tam měli aspoň pěknou vánoční atmošku. Oproti tobě jsem béčko

 • pysk

  Co chystá ČT.Ostravské studio ČT chystá překvapení v podobě Deníků Ostravaka. „Pokusili jsme se jeho příhody převést do televizní podoby. Budeme je vysílat každý týden,“ uvedl tamní šéfdramaturg Karel Spurný.A teď jsem synku zvědav, jestli tam taky budeš hrát hlavní roli. Piš, piš, piš, protože my Tě čtem i v Čechách.

 • Šupčik

  pysku……kaj si to čital?

 • Lidka

  Edinku,k tvé (72) – zatím mám napečenou jen jednu kisňu cukroví, letos to nějak nestíhám. Strhla mě předvánoční atmosféra Olomouce, takže pokud mám chvilku volnou, zajedu si tam, projdu se v historických uličkách, dám si trošku medoviny na zahřátí, je to lepší, než stát u trouby. Olomouc je krásná. Ale bývaly časy, kdy jsme se sousedem – mimochodem ostravákem, který bydlel nad námi, začínali péct cukroví v jeden den, vyměňovali si recepty a to jsme potom skončili i u patnácti druhů cukroví :))Na gulášek U Matesa v Daskabátech jsem se párkrát stavila a myslím, že neměl chybu. :-)

 • Večernica

  Toš kaj zmiznul ten skleněny trojhran- paramida -oceněni l. misto za blogy???…toš to mi pověctě

 • Večernica

  byl zavěšeny včiľ o 23.30 jako čerstvy kid od Ostravaka- a nima ho jak vidim—toš kaj vyslublimoval, do frasa!???toš to mi nen

 • cosyk toz fakt fajne sem se u teho chlamal jak osel na horske draze

 • Petr

  Hlučín 4ever!!

 • ostravsky Cyp vygumovany

  blbMuj Táta neměl rád Němce a hlupáky.

 • Mamutku (od Mamuśku)

  Pozdě. ale přeceObčas si Tě Ostraváku přečtu. A to když si chci zvednout náladu, jako v té reklamě. Nemám na Tebe moc čas, ale když si ho najdu, tak zapomenu na všechno a…bavím se.Jsi skvělý a děláš lidem cvými kidy obrovskou radost. Miluji Tě. Ne, jak Tebe Blanka, ale tak obyčejně, jako dobrého a upřymného člověka. Odpočiň si a až Tě zas múza kopne, tak piš. Umíš to.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>