Mam doma novu lupu

Dik za lupu

Eště raz moc dik všeckim za klikaňce. Moc se teho oceněňa važim.

Už se těšim na leto, až s ňu pujdu robiť jakesyk pokusy na luku s brukami.

No comments yet to Mam doma novu lupu

 • gizde

  Ale pozor!Pokud se stane nehoda a lupu náhodou rozbiješ, budeš popotahován, neb křišťál je zvláště nebezpečný odpad! Tak bacha. Zelené hlídky jsou teď všude a Jihočeské matky by se taky mohly zlobit….. ;o)

 • Marek

  GratulaceJsem rád, že jsem se mohl podílet na Tvém úspěchu dvěma kliky. Pracovní + domácí.Ať Ti spisovatelská slina nevyschne.

 • Hlupy

  Neni zač!Hlavně furt piš ty tvoje fajne dřisty!

 • Irénka

  Ostravačku,moc ti to přeju, však sis to taky zasloužil, protože jsi prostě nejlepší. Gratuluju.

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, vinšuju vinš!A je od tebe moc pjekne, že sy nam ukazal, jak taka lupa z virtualniho prostřeďa vyhliža, hmm, hmm… :)A na jakesyk pokusy s brukami na luce se vysmol, bo stejnak by byly na guvno. Brucy tu byli rychlejši než my a budu tu ešče dluho po nas. A to vime aji bez pokusu.Spiše prubni, esli by se s tu fajnu lupu nědalo ekologickym způsobem svařyt vino nebo uchistať namořnicki grog.Když už je duvod ku oslavě, no ni?:-)))

 • Neva

  Fajne oceněni.

 • Věra

  No vidíš, zase se urodiloa my Ti to z celého srdce (a našich kliků) přejeme.

 • Večernica

  Taky přeje – ještě jednou Ostravaku*Bo sem ti virtuaľně třepala pazuru juž včera jak si to tu povjesil- coš bylo asi pět minut potym – jako prvni- bo mjěla sem to štěsti- že sem aktuaľně na to kapla jak sem se dorvala konečně před pulnocu ke kompu. A potym za mnu ještě kdoš cosyk pisnul tež. A jak sem chtěla ti ještě coš k tomu ještě za par minutek dřystnuť i pochvaliť tě- jak si šikovny– tak sum valila enym bulvy- bo ten trojhran- gulovity skleněny- juž byl d dupě… I čerstvy kid od tebe- ten komentař tež byl v dupě.Tak sem si fest protřela voko jedno i voko druhe, potym ještě okulary a malem strčila paľu do leduvky- esli se mi to enym nesni…No i potym sem v kidu staršim co je včil na dule pisla že- kaj zmiznul ten tvuj kid i s obrazkem…Ešče to tam visi, bo sem fakt myslela, že juž blaznim a že asyk to se mnu nima v pořundku.I včil vidim, že ten kid tu juž zas visi- ale bez toho meho kometařa- gratulacije- co sem ti tu ještě stihla včera pisňuť- jako prvni…Toš to mi mluv- co se robi…bo mi to fakt do pali nejdě…?…*Zdravym všeckich tu – dřystulky aji dřystulaki- a vinšuju fajny adventni patek * * *

 • šemik

  Večernico,asi nesmíš psát jako první :-)

 • osiris

  congratzlen tak dalej =)

 • Večernica

  No vidiš Šemičku- to mně něnapadlov tym to asyk bendě*DDD)))…Ale zmerčili stě partyjo -že faktyčně se coš s Ostravakem vyrabja v OVAholy-vúdú?..*D)..Bo napevno juž dali befel na i.Dnes aktuality…že bendě serial každy tyděň s Ostravakem i jeho super dřysty z deniku budu na živo…toš to sem zvědava-kdo ho bendě hrať bo to jest figurka ( Ostravak) tak speciaľně juž včiľ fest kolorovo folklorna, že odloviť jakohoš origoš barabu co by se mu podobal z tych jeho super dřystuv – budě asyk mega problem…no překvapko to budě teprem asyk potym fest…až to zpusti v kisni- naostro…

 • Edisko z Těšina

  Hm – večernico, vidim to bledo, ……spiš to budě zkurvene, přehravane a toporne, asy tajak byl dysyk Dyspečer. Ostravacy umja robit dokumenty, ale taky něuchititělny utvar, jakym je ostravak, chmmm, chmmm…Moc se mi to nějevi, cytim v kosťach, že to sudruzy z ČT přyzabiju. A za paru měsycu, možna roku se budu v jakemsyk „Zvolnitě, prosym“ nebo „Bananovych piraňach“ chvalit, jak sy to natačani užili!Sem skeptyk, no ja…:-/

 • mama

  Taky gratuluji. :-)

 • šemik

  ad 11 – seryjálHlavně, aby to nebylo jako kdysi ta Kobrovina (už se ani nepamatuju, jak se to jmenovalo, ale kdosi to tu před časem zmiňoval).

 • šemik

  Tak už mě předběhl Edis :-)

 • vlna, bavlna, silon...to vše umím vyžehlit

  Taka fajna lupanězbyva než gratulovať. Akurat by mě zajimalo, jak ti ju doručili, Ostravaku. Vždyť to se přeci neda dat do přilohy imejla, no ni?

 • kingo

  Ta kedy zas něco napišaš?Da fajna lupa, ale my chceme pozerať jakesyk dalši dryšty!!!

 • Helena

  BlahopřáníSrdedčně blahopřeji, a těším se na další články. zasloužíš si to ocenění!

 • Bach na požár!ať Vám neshoří Ostravjenka!!!

 • john

  sanuj bruki ostravaku…

 • ostrafuck

  Lepši hlupa lupa nežli hola dupa. Šak tolik kliku sem nězrobil ani zamlada na Kašparkijadě. Ale ten řyťkom ostravske čete… Hlavně se mi libi, že ostravska telka mluvila o Ostravakovi jako posledni a to aji po Pepikově, ale včil ho jako prvni budě dojiť. Ale rači něbudu moc pepsimistycki. Třeba z teho ma synek radosť.

 • Jen tak dal, cipegratulace!!!

 • Ježikača

  blahopřeji též,co taky dodat po 22? křesadlo je to krásné, trochu bych se bála, nebýt ostravakovy milé povahy, že s ní při příští návštěvě vezme makaka po palici. myslím, že sedne do ruky dokonale. a k obsazení budoucího velkofilmu. komu vadí Radošek Pastošek?

 • co ti po tym ?

  jdi do prdele, zmetku prodejný :-!

 • Alena

  Ostraváčkugratuluju ještě jednou k té lupě, vypadá ..tak nějak..zajímavě:-))…i v té krabici:-)

 • Alena

  PRO 16Teda, silon a podobné neřádstvo by mě nedonutil žehlit nikdo, ikdybych to uměla:-)) No, al ekomu čest , tomu čest…:-)

 • Edisko z Těšina

  Ku [27] AlenaNěbyt tvojeho kidu, nadosmrti by mi to bile prugastvo vzadu nadosmrti vyhližalo jako jakasyk divně vyfocena lednička. No ja – ale je to fakt jakasyk bila papundeklova balicy kisnička, mhm!Tuž aspoň je po zahadě. A snažyvcy, keřy chcu přyst ostravakovi na jeho ingotonytro, maju po ptakach, checht…:)))Zaimalo by mě, co tež ta sranda važi, ten Ondra, kery to něs ostravakovemu advokatovi, či kerym šlakem ten bebech pravemu vlastnikovi doputoval, musel byt pořadně zdrchany… Bo to vyhliža morovo velke, jebnuty přes palu bych tym nechtěl byt, heh!

 • Edisko z Těšina

  [23] Zajda…ostravština něidě ani Donutilovi, Čmaňu sem ešče po ostravski se pitvořyt něslyšel, to može byt možna překvapeni, cysař z vodnim ptakem su dobřy v barcčem inšim (že by začli dřystat po ostravskemu, bo im na Praze konča Tlučhoře?) a Krajčo? Je to syce taky fajny bradpit z Hornikova, ale permanentně mutujicy hlas mi ku ostravakovi jaksyk něštymuje. Moh by mluvit upřymneho, to by mu myslim akurat sedlo – tajak ščavnata řyť do rozpřahlej naruči.Mam dylemat. Na jednej straně bych rad viděl, jak se s tym ostravšti televizacy poperu, na druhej straně bych se nechtěl zepsut fajny dojem, kery mě pěknych par měsycu při čitaňu ostravaka ohřyval dušu, tajak termofor starčine vyzable nohi ve studenym lužku…Asy se hodim miňcu.

 • Alena

  Edis :-))Krutím hlavou ze všeckych stran, abych aspoň trošičku, viděla ledničku:-)) Ostravák si dal záležet aby nešlo vidět nic, než co chce aby vidět šlo…máš pravdu, mám prostě po ptákách heh:-)Na ten „řyťkom“jak to tu takhle krásně někdo popisoval se podívat musím, vyhraje zvědavost..ale tež mám strach, aby mi to nezkazilo dojem..Edis, až budeš házet tou mincí , dávej pozor at nepadne hrana, to bys měl další dylemat:))Krásný den přeju všem:-)

 • Gorol

  22 OstrafukoviSem se řykal,mam psať,nemam psať,ale bo je to pro Ostrafuka a bo se čumim na tu ostravakovu křyšťalovu kulu,tak mě napadlo že přes tu kulu vidim, bo sem jasnospytec, že se bliži chvile kdy přijižďaju kamoški ze severu a dostanu ten kunminovy chleba a to pučeni potem a to neni dobre pro česku republiku,bo potem přidu ty poznamki o kuminizmu,tak sem ale stejně řeknul,napiš to,bo už si to chtěl napsať davno,ale ty vanoce se jaksyk něbližili a teď uš tu su,tak to pišu.Hlupa lupa je lepši nežli hola dupa…no to je krasne,keho by to napadlo.A pesymistycki byť nemusyš,bo synek ma radosť,tym větči,,jak to možna něni syněk,ale,děvucha nebo dědek z domova duchodcu,bo čemu by se jinak tak dluho udržoval v ilegalitě???

 • Anna

  Halleluja!Ostravak dostal lupu a Gorol je zpatky! Tak ted uz si jen preju stastne a spokojene svatky a taky kousek toho kminoveho bochniku :-)

 • Lidka

  Gorolku, vítej zpátky!Kde jsi byl tak dlouho ?

 • Šupčik

  26…Ty si se jaksik rozjel. Ty nepracuješ za peníze?

 • Neva

  Edis…Tuž jak bylo na koncetě???Blíží se Vánoce a dobří rodáci se ozývají, Gorol, Ostrafuck…

 • Danijela

  Ozvu se také, leč nejsem z těchto Bohem a lidmi prokletých končinAteď mne nerušte! Musím péct. Ještě osm druhů…

 • Gorol

  Danyjele… Tuš ešče sem tu něohřal a uš abysem se michal do dyskuze,interfunkca něinterfunkca.Gabryjelo,co to tu proklamuješ,,jake proklete končetiny?Dyť svět je pěkny,Buh něni,bo tam kaj ja sem se smykal,byl iny,a ten neuznaval teho našeho,tuš o co idě? O guvno.No ale bo zrovna pečeš ty placki,tak se nědivim že mluviš o svojich prokletych konečnikach.A osum druhu,to něchcu viděť tu vahu po Sylvestru.

 • Gorol

  LidceNo kaj sem byl?Ve vyhnanstvi,to da rozum.

 • Ivana (Kladeňačka)

  Taky gratuluju!!!!Milý Ostravaku, tak ti k té lupě gratuluju, moc ti ji závidím-:) A neúřestávej pls psát, jsem tvoje fanynka teprv 4 dny, tak ať si mám eště co počíst-:)

 • Edisko z Těšina

  Nevo-evo, měl sem strach, ……že mě z tych polstrovanych křesylek zabola zada, ale Jarek byl tak užasny, že to stalo ni enem za polamane pleca, ale aji možna zparu polamanych barochnich zycu…Šak viš – to se něda popsat. V sobotu zme slavili 25 roku galeryje „Na huře“, tam Jarek chiběl – ma teho moc, ale ten štvrtek! Kaj se hrabe zpětaštyrycetinasobny mosazny slavik aji z jeho pražsku Latarňu!!!:)))Šupčiku – trefils! Jako dycki, hehe…A ty Ivanko z Kladna – vitej do partyje :)

 • šemik

  Svatý Mikuláš z Myry alias Santa Clausmě nedávno navštívil, právě když mi telefonovala sousedka a ptala se mě, jestli se přijdu podívat, až jí ve vázičce rozkvetou barborky. Svatý Mikuláš alias 454 @>7 se mě ptal, jestli jsem byl celý rok hodný a musel jsem mu detailně popisovat, jak si se sousedkou vypomáháme v péči o květiny. Asi mi to nevěřil, protože po mně pak házel uhlím. Sousedku jsem od té doby neviděl, ale zaslechl jsem, že se vrátí z nemocnice ještě před Ježíškem. Ani jsem nevěděl, že Ježíšek je v nemocnici.

 • Danijela

  ŠemíkoviTo máš z toho, že se držíš zdejšího kalendáře. Svatý Mikuláš z Miry se v Bari oslavuje začátkem května. Po celý týden. V tom týdnu vyvezou jeho pozůstatky na oteřené moře, by se za slavnostního střílení a troubení na trumpety bárka s rakví vrátila zpět do přístavu.Vždycky jsme se divila, že ukradený svatý si v novém místě svého spočinutí tak lebedí. Barijští ho v roce 1087 docela jednoduše ukradli (po té co se dozvěděli o jeho zázracích)a postavili mu katedrálu. 7. května neni v celém okolí ani jedno lůžko volné. Pro oslavy toho bájného světce.V kiosku vedle katedrály (kde zbývajících 364 dní v roce pobývá)se prodávaji láhvičky s tajemnou manou. (Tekutina dosti sladka, prý z výparů svatého). A drahá!Mikuláš je patron námořníků, kupců, školáků a pekařů. Ti zněj mají nejvíc, sladke pečivo v podobě Mikuláše ¨jde na dračku. Čili, před desátým květnem se musí dělat kolem Bari oblouk.Před konsumací mořské havěti varuji, Bari (stará část) nemá kanalisaci. Splašky jdou přímo do přístavu. K radösti racků, lovících vše co voda přinese. (Vložkám se však vyhýbají…)

 • šemik

  Patrontaky řezníků, hasičů, zajatců, knihařů – no a ještě asi 50 dalších profesí a stavů.

 • šemik

  Dle knihy Rok se svatýmiPatron:Ruska; Lotrinska; ministrantů; dětí; pannen; poutníků a cestujících; advokátů, soudců, notářů, obchodníků, lékárníků, hostinských, obchodníků s vínem, výrobců a obchodníků s parfémy, lodníků, rybářů, námořníků, vorařů, mlynářů, pekařů, obchodníků se zrním a semeny, řezníků, sládků, lihovarníků, sedláků, tkalců, obchodníků s krajkami a suknem, kameníků, dělníků v kamenolomech, knihařů, knoflíkářů, svíčkařů; hasičů; zajatců; za šťastnou svatbu; proti nebezpečí vody a na moři; ke znovuzískání ukradených předmětů; proti zlodějům.

 • Danijela

  ŠemíkoviTen výčet je bez chyb. Mi se hrozně líbí, že se Mikuláš v Bari tak uctívá. Toto město je proslulé krádežemi, tak napřiklad u vchodu do starého města (severozápadně od katedrály) stojí dva policajti a domlouvají turistům, že si maji schovat volně na krku visící fotoaparáty, dávat pozor na dětičky jezdící na mopedech bez čísla, nic nekupovat, nebýt moc zvědavý … a kdyby, služebna (dřevěná bouda u vchodu) je stále obsazená a poskytne pomoc při vyplňování protokolu o krádeži…

 • Lidka

  Šemíku, Danijelo,nezapomněli jste otočit list v kalendáři? Je týden před Štědrým dnem :)

 • Edisko z Těšina

  Danyjelo, …to šecko je pravda enem do istej miry. Bo jak sem se dočital, v maju roku 1980 přy tej střylanině se jeden fajerverk strefil prosto do tej barki s ostatkami, ta se rozkivala a ta vyřezavana kisňa aji z ostatkami svateho se zesunula z paluby do mořa. Šlo to ajncvaj, bo ta rakev byla něprodyšně uzavřeta a zprostředka ni byl vycucnuty luft až do vakuuma, tuž šla ke dnu jak sekirka bez toporka!Byl to pruser a hneda tych paru svatych kosti hledalo cele hejno žabiňcovych chlopku, co pod vodu vypuščaju bublinki, ale našly psiňco. Od tej doby se Mikulašove ostatki fajne lebeďa v mořu a maju konečně pokuj. Na tem by by něbylo nic divneho, enemže v Sybyle je pisane, že každa zlodějina budě časem potrestana a deprem až jak tudykten svaty Mikulaš dojdě pokoju, bo ho „pozře jeden ze živlu“, do roka dojdě ku potrestaňu špatneho skutku tak, že bude smrtelně ohroženy nosytěl „svatopetyrskeho pečetidla“.A tež že ja – za rok v květnu došlo ku střylanině v Řymě na rynku před kostelem a přy ni jakysyk alaburek přyzabil Jana Pavla druheho, bo ho trefil z gvera rovno do hrudnika! No, a od tej doby co v Bary vyklopili ty relikfije do mořa, maju tam po ptakach ze střylaninami, fajerverkami a podobnymi srandami, mimo teho každy rok v maju choďa oblukem naokolo Bary procesyje s prozbami za odpuščeni o třynasti zastaveňach (to mi tež pala něbere, bo sem se dycki myslel, že odpuščeni něni jak linka emhade s třynasti zastavkami, ale že je jednorazova zaležitosť, no ni?)A misto tajemnej many v tych butelkach prodavaju grog (je dost sladky, to maš recht, enem vypary něsu ze svateho, ale z rumu. Temu je rum tak oblibeny ve vanočnim cukrovem)…Tuž tak v realu skončilo to vyvažani kosti něboheho Mikulaša na mořsku hladinu. Dyby ho něvozyli na moře, moh se klidně ležeť tam v tym kijosku vedle katedrali celych 365 dni do roka, tak, jak sy nam to pjekně popsala!:)

 • Edisko z Těšina

  Vidiš, vidiš, Danyjelo,…a v tym Bary se ni a ni polepšit, dyž je tam tych zlodějuv furt jak nasrate…:(

 • šemik

  Lidunko,šak za to může to, že teprve teď jsem si vzpomněl jak byl ten Svatý Mikuláš u mne. Ale zas až tak neaktuální to není, neb on v různých převlecích chodí coby Father Christmas, Santa Claus, Papa Noel či Baba Chaghaloo v noci většinou z 24. na 25. Pravda, na Rusi o něco později. Má s Kris Kringlem rozdělenou zemi na zóny, a tak u nás, kde přes Vánoce „řádí“ Kris Kringle, objevuje se St. Nicholas s předstihem.

 • Neva

  Jaký si to uděláš, takový to máš, že jo…celkem je mi egal, kery ty darky nosi, ani něpeču, ani ruma doma němam, ale taky čaj barz aj z kalvadovicu je tež dost fajny…

 • Danijela

  neve. Rum????Pfuj. Pfuj. Pfuj….

 • šemik

  Ad rum:Anglicky mluvící turista zvedne v českém hotelu telefon a objedná si u recepčního:“Two rums to room two two two.“ Zmatený recepční (jak je v kraji zvykem) nerozumí a odpoví:“Tramdadá, ty debile!“

 • Luke

  Kdo je Ostravak?Mily Ostravaku, gdy hodlaš odhalyť svoju totžnosť?

 • Lidka

  Šemíčku,ten patří k mým oblíbeným :)

 • šemik

  Lidunko,ty taky patříš k mým oblíbeným :-))

 • Ježikača

  aj k mým, Šemíku,jen jsem ho dlouho neslyšela. o Mikuláši si snad udělám výpisky, to by mohla děcka chytit i jedničky na aktuality. jestli ale nezačne sněžit, začnu věřit, že měl dědic pravdu. jako malý v kostele viděl ukřižovaného a bylo mu vysvětleno, že je to Ježíšek. reakce: „Jé, Ježíšek, a je zabitej!“

 • šemik

  Ježíškačko,se svým nickem bys nám tady mohla o Ježíškovi kázat :-)

 • Ježikača

  muzika dobrá,jak jsme říkali, je potřeba zvlášť vtomto hnusném počasí. Jaryna si sice šeřím, ale nového Prokopa už jsem kuchla a nyju si nad ním. čím starší, tím lepší hlas. zkuste Poprvé naposledy. myslím mi ani nevynadáte.

 • Ája

  kamošky něbrať!Po rokach sem pochopila, že co si něnaložim sama, tak od Ježiška nědostanu. Bo darky Ježiškovi jaksy pomaham zajistit ja (ať teho něma tak moc), no a jak už pro všecki – no tak automaticki sy mam kupiť i pro sebe, ni?Tak sem šla letos s kamoškama, bo nakupovať s mojim chlopem stylem: „máš to dobré, hlavně už pojď“ a „nedívej se na to, když to nekupuješ“ a „já už mám hlad, měli bysme už jet domů“ mě přestalo baviť.Po letošnich zkušenosťach radim – kamošky nebrať!!! Pokud něchcetě posluchať: „na tom věšáku to vypadalo dobře, ale jak jsi to oblekla, tak to ztratilo tu eleganci“ nebo „vypadalo to kvalitně, ale na tobě vidím, že je to taková hadra“. Přišti rok budu asy nakupovať přes ten interfernet.

 • Ája

  Šemiku – 42pobavil sy mě s tu susedku… :-))) Buď rad, že tě Mikolaš něvzal tež berlu přes řbet. Bo to by ses moh z němocnice vratit baj až po Ježiškovi. A je vubec Ježišek nemocensky pojištěny, že ho přyjali do te němocnice? Že by prenatalni peče – dyť se deprem narodi, ni?

 • Jája

  Gratulujik té lupě . A taky k osobnosti roku – jak jsem se včera v televizi doslechla, jsou osobností roku všichni, kdo se spolupodílejí na tvorbě interntových stránek či co. Takže ta gratulace dvakrát :-)

 • Renata

  Šemičku,koníčku-chemičku, není nad to začít den kafem s mlékem a dobrým vtipem [53]. Díky,díky.Ájo, koukám, že máme zřejmě společné kamarádky…Šupčiku, máš recht. Lidská blbost a neomalenost [26] je nekonečná.

 • Neva

  ÁjoTež mi mluviš z duše. Raz sem vzala kamošku, že si chcu kupit jakusyk bluzu a ja sem ale něco podobneho jak Tvuj chlop, bo do kramu přydu, kuknu, vyzkušam, zaplatim a idu. Enem s tu moju Maňu to je na nervy, bo ona u všeckeho stoji čtyry hodiny, stejnak nic něvezme a ja nakoněc čekam na ňu. Posledně sem ji zdrhla čekať do knajpky, kaj zme měly puvodně namiřene, bo mě malem šlak trefil. Kamošky na nakupy fakt něbrať…

 • Danijela

  Ediskovi k MikulášoviTak já nebohá stála před prázdnou rakví v Bari. Teď mi svítá, že mi nic nenadělil, ač jsem si to móóóc přála. Ale pomalu mi dochází, proč se sny návštěvníků Lenina také nevyplňují. On totíž není úplný, jeho nohy se ztratily pri evakuaci Moskvy za války.

 • šemik

  Asi jak měli hlad,tak mu ty nohy někdo sežral:-))Ty nohy mu údajně uhnily.

 • mama

  Toz co se deje?Letos Ostravaku neshanis zadne darky???

 • Edisko z Těšina

  Pro [65]: Danyjelko, šecko je to podfuk, ……tajak ty ruske dědiny mistra Potěmkina. Co narobime, rači buďme obezřetni, ni?

 • šemik

  Utopený MikulášAť jsem hledal, jak jsem hledal, internetové zdroje shodně tvrdí, že ostatky Svatého Mikuláše JSOU uloženy v Bari. O koupeli z roku 1980 se nikde nepíše.

 • vib

  Pro [69]To si musiš najet na slezski internet.

 • ifka

  Gorole, já tě zabiju to 39Právě jsem se se napila kafe a přečetla si to o těch končetinách a teď mám kávově kropenatej display, ach jo a všechny papíry na stole taky, ještě, že mám polední přestávku a nikdo tu není!!!!!!

 • Gorol

  Nezabiješ,bo uš sem zase mrtvyBo se s teho stala jakasi chytra kidarna,kdy se všeci předhaňaju,aby byli stejně chytři jak Gabryela.Aji Edys uš partycypoval.Rumu zdar!Gorol

 • Alena

  čajík v rumíku…ňam…:-)

 • Danijela

  Rum a slezski internetRum je tekutina do které naložili 21. října 1805 admirála Horácia Nelsona., by jim během transportu k Lady Hamiltonové v sudu nezhnil. Od poloviny XIX. století na něj kálejí holubi. Jak každy Londýnský turista může povrdit.Slezki internet je asi dědictví po mém dědečkovi, který kdysi založil Společnost pro úpravu dějin dle současné potřeby. Za toto podrývání státu skončil v Ruzini.

 • Danijela

  Právě jsem slízla pohlavekza Ruziň. (Zatrackaná českina). Tak si to opravte, když víte jak se to píše správně…

 • Neva

  GoroleProsííím, neodcházej, oživ se, bo to už tu pak fakt bude k nevydržení…místama je to tu i jak červená knihovna…žádná sranda.

 • krmič

  Danijelamě zas vyprovokovala. V současnosti platný církevní seznam světců obsahuje, pokud jsem to dobře spočítal, 14 různých sv. Mikulášů. Ale žádný z nich nemá svátek v květnu. V tom Bari je to zřejmě jen takový místní foklór, asi něco jako třeba Jízda králů. Oficiální svátek je opravdu 6. prosince.

 • Gorol

  76 Nevě Červena knihovna začala po tam co stě se / ja,vy baby/ něchali menovať Lichym Kopytnikem Jarunka,Bohunka,Libunka.A ja sem celu dobu viděl před sebu fajnu Jarunu,Bohunu a Libunu.No ja,co se da robiť.Ale nepropadejme beznaději.Lichy Kopytnik je odsuzeny k vymřeni.Maju jednoduchi žaludek,chybi jim špičaki a osa hnatu prochazy třetim prstem.Kličovu kosť němaju a chybi jim předžaludek.Tuš…jista naděje tu je co se tyka te červene knihovny.

 • Danijela

  Tak si zajeď do Bari 8. květnaa budeš se divit. Jednak nedostaneš nocleh ani v Barlettě, a to je kus cesty z Bari. Neboť se tam oslavuje, jak jsem psala svátek JEJICH svatého. Ale snad najdeš něco v encyklopedii. Ten 6. prosinec přišel do kalendáře mnohem později. V Bari si tohoto uloupeného světce moooc považují, neboť Bari samotné nemá (až na zmíněnou kathedralu nic k ukázání…) . Až na ty dva kostely. Ten jeden, zasvěcený sv. Mikuláši sloužil dříve jako čekárna pro poutníky, kteří byli pak dirigováni kolem jeho rakve. Něco jako na Rudém plácku v Moskvě. Když už jsem zde (a otravuji mé nepříznivce:) doporučuji při návštěve obou architektonických skvostů vzít na pomoc dalekohled, dík čistému vzduchu zde nedošlo ke známému opětrání kamene jako v severních šířkách / Praha, Kutná Hora…/.Středověcí tuneláři se Bari vyhýbali na stovky honů, kousek od kathedrály je Piazza Mercantile. Na tamnějším sloupu se připoutavali takoví darebáci. By neutekli, byli hlídáni lvem. Z kamene (ten nic nežere a nic nestojí…)Pozámka pro ty, co si zapomenuli pro prohlídku obou architektůr vzít dalekohled, v Castello Svevo /vstupné!/ je Gipsoteca. Tam jsou odlitky té krásy, která je na kostelích moc vysoko.

 • Danijela

  sv. Mikulášpřestala jsem být (líná – od přirození..) a koukla do mé knihovny, na staré kalendáře. Tam je opravdu 6. prosince – dle římského čítání – Nikolaus biskup, Assela Panna! Dle řeckého je tam – Nicolaus biskup z Myry, a divůtvůrce. Tedy také na vybrání. Syrský kalendář jmenuje jen neděle.Jenže to je kalendář z roku 1678. Čili spořádaná doba.

 • šemik

  Mikulášovy svátky6.12. je den úmrtí. Nicméně se spekuluje, že datum bylo vybráno záměrně, by se „překryl“ den narození bohyně Artemis (Diany).8.5. se v Bari slaví den přenesení ukradených ostatků do Baziliky sv. Mikuláše

 • Anna

  Nevo [76],jakapak cervena knihovna, vzdyt je to tu jak vedecke sympozium na tema sv Mikulas. Zajimave a poucne cteni. A co se tyka Semikovych kvetinovych uletu se sousedkou, tak se musim priznat, ze jsem chvilemi uvazovala, jestli je fakt kun…nebo jine domaci zviratko 😉

 • šemik

  Aničko,jak tomu mám rozumět?

 • Anna

  Semiku,to ponecham na tobe, ale doufam, ze mas smysl pro humor 😉

 • šemik

  Já tomu, Aničko, nerozumím:sousedce tu a tam pomáhám, neb jsem dobrák od kosti. Říká mi, že jsem drak. Nevím, čím jsem si to zasloužil, ale soused o mně říká, že jsem had. Nevím proč, nikdy jsem mu nic neudělal. Začal s tím od doby, co jsem ho přistihl s tou slečnou a zeptal jsem se pak jeho ženy, jestli je to její sestra. No a teď ty přijdeš zase s jiným – domácím – zvířátkem. Jsem tedy zmaten, radši budu dál koněm.

 • Edisko z Těšina

  Muheheh, konečně je tu zasek veselo!…Mikulaj, mukulaj, Baryn, něbaryn…Něska su v Rusku velike oslavy narozeňa voschotukrajiňca Leonida Iljiča.Temu syce nohi něuhnily, ale zesmeknul se z tych nosytek do hroba tajak ty kosti z barki do hlubin mořa kajsyk u Bary…Na rozdil od Mikulaša to jeho zešupnuti nadul mezy něbožtiki tamek u kremrolovej stěny za mišak Mauz-oleum byla taka rana, že nakoněc padnula aji berlinska stěna.Tuž včil něvi, esli maju na licke dějiny věči efekt obyčejni svati z rosypanymi kosťami po mořskem dně, nebo mrtvi velebolševicy, kerym hniju pazury kajsyk u Gremla…Chmmm…

 • Hej Ty

  A máš utrumTeď Blanka , po tom co tu u tebe najde, koukne na net na adresu co je tam načmarana a budou problémy. Radši věnuj cenu vydavatelce :-)

 • Neva

  AnnoPřečitej se 78-Gorola, jediny un pochopil (Gorole, s tu kličovu kosťu je to fajmozně utrefene…), a vjedecke sympozyjum je tu dycky s přychodem Danyjely, kera je za tu dobu co tu něbyla, taka přecpana všeckich nasbiranych přečitanku ze svoji vyblyjoteky až k prasknuťu, že to včil musi ze sebe horem spodem vyvaliť. Ale tak je to spravne a tak to ma byť, ma se děvucha něchať bok rozvaliť?Aj to naše miminko sere do pliny jak mu zrovna třa a něpta se ezy nahodu něsmrdi…Danyjelko, zystila bys děvuško, prosim, kaj a kdy se začal použivať prvy řyťovy utěrunek?

 • Edisko z Těšina

  Řyťovy utěrunek, muhehe :-D)))

 • Hugo

  diskusekterá následuje po Ostravákově příspěvku mi přijde skoro vždy daleko lepší a šťavnatější než samotný článek-nic proti Ostravákovi,je skvělý-a dnes opravdu to nemá chybu : )

 • Anna

  Nevo 88,78 jsem cetla 2x, ale stejne z toho moc nechapu. J+B+L=Krokovy dcery? Co mysli tou klicovou kosti? SOS

 • Neva

  AnnoTo je těžké, nepřísluší mi provádět rozbor Gorolova příspěvku, mému oku a vjemu lahodí. Ale nedělej si s tím velkou hlavu, jak píše Hugo, je to jen diskuse. A každý nechť si z ní vezme co unese, co?

 • Danijela

  Ne-věZnám velmi dobře jednoho moudrého a velmi starého pána. Osudesátku má už za sebou. Ale jinak je pochodující pokladnice veršů. Podezírám ho, že zná nazpamět Píseň o zvonu (postrach to dávno narozených dítek…) . Jednou jsem se ptala, kterou veršovánku, kterou zná, považuje za nejskurilnější.Místo odpovědi začal deklamovat. O problémech s utíráním zadku a proádění toho úkonu.Třikrát jsem polkla na sucho, než jsem se dostala k daší otázce, odkud ten „skvost“ pochází. Nu, vravil, jeho z dědečkovy pozůstalosti. Kolem roku 1900 se zřídila v okolí nová papírna. Vyráběla všechny možné druhy a jako švycarské nóvum, papír pro tyto účely. Ten se prodávaly v okolních trafikách, v úhledných sešitech a na jejich tuhých obalech se nacházely básně na toto théma. Bez pejorativů. Takový „nutný“ sešitek stál o něco víc než jedno trabuko. Ale byl užitečný, v tehdejších hospodských zařizeních pro tento účel se nevyskytoval ni papír, ni noviny. Ale správnou odpověď jistě najdeš v Googlu, či slezkém internetu. Viz Edisko.Co se týká mých poznámek ke dni, ty nejsou z knihoven, ale z okoukávání. Tak nechtěj, bych Tě někdy potkala. Asi by ses mi vryla do paměti!

 • Neva

  Danyjelo……nezklamala jsi, děkuji. K tomu potkání na ulici, a víš že bych Tě ráda viděla? Tak nějak si Tě představuji jako hezkou ženskou, trochu domýšlivou, ale to k tomu asi patří. A zřejmě bych se Ti vryla do paměti. Tomu věřím. No a s tím zadečkovým sešitem jsi mi připomněla, mám kamaráda, který vydává časopis k tomuto účelu zaměřený, nevím jestli můžu prozradit jeho název, tak zatím raději ne, a na každé stránce jsou vtipy, sezení na prkénku je tedy nejen užitečné a zdravé, ale i veselé.

 • šemik

  Západní civilizacepoužívá papír tam, kde východní vodu. Zkuste si sáhnout rukou do toho, co z vašich střev vyleze a „umyjte“ si to papírem. Hnus…

 • Danijela

  šemíkoviJednou jsem se ptala jednoho Kanaďana co mu během jeho pobytu v Československu nejvíc.Odpověd z něj vylítla hned: toiletní papír. Z jedné strany lesklý a naprosto nesající, z druhé strany podobný „šmirglu“. V důsledku toho objednal okamžitě velké balení jeho oblíbeného produktu. Letecky. Jenže, nepočítal s českými celníky, ti nechápali, že něco tak zbytečného přišlo drahou leteckou dopravou. I Hledali v těch ruličkách utajené zprávy. Mezi tím musem můj známý používat blahodárství českého papírnictví, které bylo možné lístek po lístku vytahovat ze skřiněk extra pro tytro účely zhotovených.(Snad to nějaký pamětník zná…)Voda na očistu… ano, ale jak se to dělá v poušti? Před Bucharou jsem měla potíže co obětovat…

 • pap

  pappap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa pap pap pa

 • šemik

  Ten poloprůhledný papír,z jedné strany lesklý, z druhé zdrsnělý, stál za *****

 • šemik

  V poušti je s vodou problém.Když jde o život, jde hygiena stranou.

 • Alena

  jednoujsem byla na návštěvě u sousedky a její chlopek se zrovna pýtal po sportu – novinách, tak jsem si řekla, že se asi počurám, pokud si bude na hajzlíku číst celý sport, on ho „naštěstí“ neměl na čtení:-)))ovšem mi by sport službu asi neudělal..valila jsemradši dom:-))) ale dostali jste se pěkně..od Mikuláše k toal. papíru:-)))

 • Neva

  AliVidíš? A díky němu jsi na stovce, hurááá !!!

 • Irénka

  pro DanijelkuSVĚTOVÝ VĚDECKÝ FEKALISMUS(Úvod do teorie)Vědecký fekalismus je vědecký světový názor, který můžeme definovat lapidárně větou: VŠECHNO STOJÍ ZA HOVNOFekalismus jako světový názor existoval samozřejmě již odedávna, avšak lidé si jeho působení neuvědomovali. Toto období tudíž nazýváme FEKALISMEM ŽIVELNÝM. Lidé postupně zastávali názor, že lecos stojí za hovno. Pokrok se však nedá zastavit a tak byly postupně přepracovány původní zákonitosti a lidé se propracovali k názoru, že za hovno stojí úplně všechno. Jednotliví fekalisté však toto tvrzení vykládali roztříštěně a nedovedli zdůvodnit jednotlivé etapy děje a vývoje.Toto období nazýváme PREFEKALISMEM.Poté přišel tzv. NEOFEKALISMUS, který hlásal, že všechno nestojí úplně za hovno.Toto období vědeckého omylu již naštěstí minulo, neboť platnost věty tak obecné, že to ani za hovno nestojí, nutno chápat jako ostře vyhraněný případ.Zkoumáme-li podrobně vývoj fekalismu v posledních desetiletích, zjistíme, že můžeme definovat šest vyhraněných období, ze kterých poslední tři jsou prognózou let budoucích.1.období – jeden sral na všechny2.období – všichni srali na jednoho /toto období vzniklo relativně snadno přeměnou období prvého, kdy však tato přeměna nastala nelze přesně stanovit/ 3.období – všichni serou na všechno /toto období trvá a přechod k dalším se očekává/4.období – nebude se srát5.období – nebude co srát /toto období je očekáváno v blízké budoucnosti, protožebude všechno definitivně v prdeli/6.období – nebude z čeho srátVrcholem je třetí stádium. Vychází a opírá se především o teorii průserů se základním postulátem „Všechno stojí za hovno“. Utopičtí fekalisté tento postulát považují za axiom, tedy nezvratnou pravdu, ale vědečtí fekalisté jej mohou a dovedou dokázat.Soustavným studiem a spoluprácí několika příbuzných disciplín bylo zjištěno, že tzv. průser vyplňuje prostor spojitě, rovnoměrně, záleží pouze na teplotě a času. Základní částicí je jeden průseron. který je podobně jako hmota nezničitelný.Průseron se dá vyjádřit dvěma způsoby:- jako průserový potenciál daného bodu- jako tok průseru prostoremPohybuje-li se průseron prostorem, vytváří kolem sebe průserové pole, jehož intenzita je daná derivací bordelu podle blbosti. Jednotkou blbosti je jeden blb, tj. množství blbosti obsažené ve výroku „Žije se nám lépe a radostněji“. Proto se takový průser šíří do prostoru tak, aby v době co nejkratší zachvátil co nejvíce lidí. Rychlost šíření průseru dosahuje často vysokých hodnot, často až rychlosti světla. Znamená to například, že když si na něco posvítíme, vznikne okamžitě průser. Urychlení průseru nastává, když se v jednom prostoru a v daném čase vyskytne jeden kiloblb – kritické množství blbosti. Urychlení je pak přímo úměrné počáteční blbosti.V celkovém vědeckém pojednání zbývá ještě definovat tzv. přenos nasranosti z osoby na osobu.Potkají-li se dvě osoby A a B, z nichž jedna je nasraná na potenciál Á a druhá na potenciál ‚B, jsou při rozchodu obě osoby nasrané na průměr potenciálů. Potkají-li se v prostoru dvě osoby mírně nasrané, rozcházejí se ještě více nasranější.Aby pojednání bylo úplné, je nutné ještě podotknout a vysvětlit vztah mezi průserem a srandou. Po dlouhém bádání byla objevena částice průseron mínus (antiprůseron), která je lidově nazývána srandou. Vznikne-li tedy na jednom místě průser, pak na místě druhém z toho mají srandu.Zákonitost je přes vrtkavost obecná, takže i ti kteří z toho měli srandu, mohou z toho mít po čase průser. Průser však může existovat i samostatně a nabýt při tom takových průserových rozměrů, že při něm přestává každá sranda, o čemž svědčí řada zkušeností z posledních let.

 • Jája

  Irénko,vždycky jsem ti záviděla, že jsi dokázala velmi vtipně a výstižně oglosovat zdejší kidy. A tvé dnešní pojednání opět nemá chybu :-)

 • Lidka

  Šemíčku,při včerejší návštěvě naší hanácké metropole mi na vánočních trzích na Horním náměstí do oka padl krásný malý poník. Napsala jsem Ježíškovi, že bych si k Vánocům přála koně. Škaredě se na mě podíval a zeptal se mě, jestli to musí být anglický plnokrevník nebo bude stačit půl kila točenýho.

 • Danijela

  Irénce…To jsou pro mne nové pohledy na věci kolem nás. Jen by mne zajímala velikost jednotky blb. Dosahuje maxima u jedné (jako sinus), nebo se dá sčítávat… A jak je to s mocninami blbů. sin na druhou dává smysl, blb na kvadrát asi také…Můj problém spočívá v překladu, bych to mohla povyprávět dál. (Antiprůserón = sranda).

 • Anna

  Nevo [92]Otazkou neni „kdo co unese“ nybrz jak to zas „kdo odnese“. Vecny pocit nepochopeni neni zadny antipruseron 😉

 • Irénka

  Danijelo,netrap se tím…je to v podstatě o hovně.

 • Alena

  :-)))…tak a teď když to Irénka tak hezky shrnula, mohl by Ostravák něco dřistnut:-))Nevuš, musím se přiznat, ta stovka mě potěšila, to je fakt:-))

 • Gorol

  Anna a NeveVypadla mi cestina.Spatne psani.Libuna,Bohuna a Jaruna su fajne devuchi od I.Mladka.Videl sem enem 2x a hned sem chtel byt znovu Cechem.A Cervena knihovna ve me vyvolala predstavu prynca na bilym konu.Temu o tym vymreni lichokopytniku.Slo o guvno,jak nam to ganc do detajlu vedecki objasnila Irenka.Rumu zdar.Gorol

 • Lela

  Jak se praví u nás:Po fšeckém hovno, enem po včelách med….

 • Lela

  Jinač Ti, milé Ostravaku,z celé svoji hercny Ti blahopřeju ku tomu křišťalovymu zvětšovacimu sklu. A vam ostatnim klidné posledni adventni téden

 • krmič

  Vědecký fekalismusTeorie vznikla ještě v hlubokém socialismu na jednom pracovištiČeskoslovenské akademie věd. Tento text se vyskytuje na webu mnohokrát, nebudu ani uvádět odkazy, zkuste si to zadat do Googlu.

 • krmič

  Podobně jako teoriepivního pole, kterou jsem poprvé četl v nějakém studentském časopise asi v roce 1960 a nestačil jsem se divit, jak je dnes rozšířená na webu. Podotýkám, že teorie pivního pole je rovněž základem písně Línej skaut od skupiny Olympic (autor textu Pavel Chrastina). Z roku… nevím kdy, ale hodně dávno.

 • šemik

  Lidunko [104],kůň jako kůň, hlavní je, aby mu nešla pěna od huby.

 • Vinovy Joe

  Jih zdraví severDlouho jsem odolával, jestli také neco přidat, ale musím uznat, že v dnešní době není nad to, brát pokud možno všechno s humorem nebo aspoň co se dá. Posledně jsem slyšel jednoho politika, že prý příští válka bude Jih proti Severu, je to vůbec možné? Ten musél neco špatného sněst. Ale pro jistotu, tady na Jihu se pilně zbrojí, budujeme slepy – a co u vás na Severu? Jaksi ste k nám v poslední době přestali dělat odborářské zájezdy, ale uvítali bysme vás aj jednotlivě. Tak zatím… posílám Vínového Kida…

 • Nevim však možná jen že bych ti chtel rict ze si cápekKid muj zni : Ses typek ,ale bacha na mne myslim ze v historkach bych byl stejne slavny 😀 napis mi nejaky svuj kid na emajl uz se tesim vyndej vyndej adio verdsi bo jak se to pise

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>