Pajtašcy na šňurkach finyšuju

Pozvanka na premijeru

No comments yet to Pajtašcy na šňurkach finyšuju

 • vtch ze štramberka

  možna bych do divadla aj šel… ale z toho blikaciho čtverca, kery mi nejde rozkliknuť, to nezjistim, gde to vlastně je…

 • KRLEŠ 3 x

  VTCHV Divadle loutek na Černé louce, resp. vedle Masarykova náměstí v Ostravě, esli sem se dobře podíval.

 • gizd

  no enem aby to nebylo jak ta cypovina na čete…

 • Edisko z Těšina

  Tuř na ani jednu z premijer pajacoveho Ostravaka asy něpujdu, bo mi to něvyjdě…Ale na kerusyk opakovacu repryzu se něpochibně zajdu, bo esli na tych pajacach spolupracovali take esa, jako Radek Lipus a Jarek Nohavica, tuž to budě zestorazy lepši, niž ta něpodara, co včil vysylaju na našimi poplatkami rozežranej čete!Kliknuť na tu blikacu pozvaňku je těžši, niž chitiť kravsku ohaňku, heh :) To je asy temu, aby se rozředil ten dav pajacuchtivych zajemcuv.Přeju všeckym pjeknu pultydňovku! A nězapomnitě: je středa, je ho tam třeba…Muhehe!!!(:-D)))

 • Petr P:

  Tahle nová doba, to jsou teda věci – 1. premiéra, 2. premiéra … Kolik to bude mít derniér?

 • eva

  A co Praha?Divadlo je dobrý nápad. Ale nepřemýšlel někdo, že by pár představení proběhlo i v Praze? I tady je Ostravak oblíbený.

 • jana

  Sem tam včil volala, tak pry listky eště su, na nedelu a pondělí, na pokladně je od dvuch do pul šeste přes tyděn, a pani řikala, že to pry budu hrať, každe ponděli v březnu

 • Juž se těšim na ty pajtašky na šňurečkachšak sum juž tu pismenkovala, že to budě napevno coš inšeho něž to zdupane zrežirovanje z čete.Jak juž to vezme do pazuruv Jaryn i budum tam tež ty jeho fajne songy- toš to napevno něbendě mjěť chybu. A tež myšle, že juž i ten co bendě muviť Ostravaka po te kalvariji v čete juž napevno vypiluje dialekt tak jak ma byť po našemu…Dikes Jani za info…zrobim si fajny ponědělek , napevno to budě dľa mně větši svatek v tym našim ostravskem koľoritu -něž ten deportovany Valentyn dněs. tuš tak

 • Docluk

  Ostravaku, napiš cosik…Prosím, napiš cosik. Chybí mi tvá poetická lehkost. Diki.

 • Irénka

  Achjo, mě taky chybí Ostravakove psaní…

 • Terminátor

  9+10 Máte co jste chtěli ;-))Večernicu a Danijelu

 • Pierre

  To 6Něchcu byť jedovaty, ale co tak sednuť na Pedolino a přijet se na pajtaški podivat. Aspoň se otestuješ, jake to je jezdit za kulturu do Praglu bo zlatu kapličku ani jine ansambly tež ku Ostravici něpřestěhuju…A jak se vybereš ten patečni termin, možeš potom aji zapařiť na Stodolni :)

 • šemik

  ad 6 a 12Však pokud to bude za něco stát, tak přijedou na hostování na scénu některého z pražských divadel. Můžem klidně sedět a počkat si na to:-)

 • Renata

  Irenko,dyť ON nechybi enem tobě, bo by tu dneska nekuklo už skorem 2000 zvědavcu. Ale je to chytry synek a vi, že jak nam poda prst, tož mu urvem celu ruku.Edis, to plati na každu středu, nebo enem jak je ve středu teho Valentina Dobrotiveho?:-)) Jak sem stara, tak sem hlupa…

 • Edisko z Těšina

  Pro [12] – Pierre: Synku, ty gauganě, dycki mi přemluviš prosto od aorty, heh :-)))A němusy jezdiť pindolinem, može prubnuť aji intersyty (bo někere cytrobusy už porušili a a inši nam podraželi).Ale beztak ten pajacovy tyjater budě mět vyjezdni přectaveni, bo aji Těšinske niebo pro veliki uspěch obrazylo už skoro celu republiku (Tež to robil Radek L. a Jarek N. ešče s Renatku Puclacherovu a Tomašem Kočko). Tuž jak piše Šema – stači seděť na řyti, kultura, borak, už dojdě sama, muhehe…No ni?:D)

 • Edisko z Těšina

  Renatko, pultydňovku zme na enhačku slavili každy tydeň tzv. "akcyju deset" – něplesť se to z burzu!)……(pokuď něbyl svatek) a třeba ho tam bylo každu středu, svatek – nesvatek!!!Tuž tak asy, chicht…:)))

 • Renata

  Edisku, tož tos mě potěšil, ani neviš jak:-)))Šuter mi spadnul ze srdca. A „akcyja deset“ – to už zavaňa davnu historyju. Jak vidno, na enhačku, či na šachtě, všeci sme měli stejne „akcyje“:-))

 • Edisko z Těšina

  Jaja, davna historyja, to ešče byl puliter špirytusu za devadesat… :-)))… a to už po prvšim zdražeňu v sedumdesatymosmym, předtym stal snad zesedumdesat babek, ni?A anyzofka (po našem hanyzel, bo jaksem na počatku osumdesatych roku robil v Suchej na Františku – vtedy Dul prezydent Godvalt – tuž tam ju nejvice popijal jakysyk Jano – Hanz, temu hanyzel) byla za takych asy třycetpět, mlazg!!!O ostatnich fajnych brynach ani němluvja, hehehe!Zaimave bylo, že jak sem ve dvaaosumdesatym přešel na Alexander do Kunčiček, tam byl tež jeden povrchovy elektrykař – Jano, mluvili zme mu Hanzy a ten měl rad spiš piti, kere si sam na zahradě nazbiral, v demižoně za přyčiněni kvalitnich kvasynek zušlechtil, stočil a potem se ze skleničku tej dobroti radoval ze života. Ale po paru měsycach na Alexu sem ho tež obratil na hanyzlovu viru (možna to bylo temu, že sem tam nastupil v lednu a to mu už ty demižonove radosti z jeho sklepa došly, možna tež temu, že sem přystupil na kompromis a hanyzla sem přemenoval na hanyzlaka podle jeho oblibeneho jazykoveho vzoru rybizlak, či už se tam dovim, jak to doopravdy bylo…)Ale jak zme třeba na odpoledni šichtě čuli kontrolu šefa povrchu v kosťach (bo dycki dal kdosyk zavčasu echo), tuž zme se na cele ty fajne truňki vysrali a za kamarackeho dřystaňa u nězavadnej kavy v bezpeči strojovni zme rači vyčkali, co se bude robiť. A až kajsyk mezy osmu a devatu večer – hupki dupki do Kačabaru – na plzeňskeho blonďaka!!! Ale o tem sem už tu raz pismenkoval…Tuž lidi maju šmaki barcjake – kolik pyskuv, tolik šmakuv, tak je to…:)))

 • za co

  prosím!!!Koupím dva biletky na 1. premiéru do loutkového divadla na 23.2!!! Kdo by náhodou měl dva navíc, nebo z jakéhokoli důvodu nešel …koupím!!! ať to stojí co to stojí! MOC MI NA TOM ZÁLEŽÍ!Měla to být 23.2 oslava narozenin …a bude to asi kara..Ozvěte se někdo , prosíííííííím.

 • Dýler

  Měl bych tři. Že jsi to ty tak každý za dva tisíce.

 • za co

  dýlerNo v případě, že je v ceně vstupenky ( dva tisice) i žhavá noc s ostravakem nebo ,alspoň se sborem pajtaškového divadla beru všecki tři ….

 • Anonym

  KRLEŠ 3xBudem nejspíš stejnej, nebo podobnej ročník.

 • Dědek

  22 je moje

 • Edisko z Těšina

  Večer hlasyli ve všeckich radyjach aji v kisňach, ……že na letišču v Ruziňi pořada vojsko a specyjalni jednotki antyterorystycke manevry, aji pry otečka nasadili, kere vyprovokovala jakasyk senzybilka, bo pry v luftě čula cosyk jako čihajicy, bliže něspecyfikovane něbezpeči!Tak mě napada, esli ta senzybilni robka něnavařyla chlopkovi na večeřu fazole na cybulce s kišku, hmmm…Večernico, němaš v tym pazur, ha?:)))

 • No to sum si mohla myšlěť Edis, že kaj jaka pohlupava vyriotka kera se vyglupja u Langra v doupěti modrokabatniku – juž inkvizičně mně při liskněš na hrb! NO!A či ty Edis ty juž v tym kmetskym věku něznaš, že spravna robka včiĺ juž v tym času sedi chlopkovi na klině škrabka ho za ušiskami, ťonga za bajuzky i caluje na holu a janě orosenu lebeň by mu vjencej šmakoval bonďak? HA!A co mysliš že vyrabjam včiľ ja?Ja nelitalam v sobote nad Lužankami jak ina METLA zpoza kopečkuv i nelězla na sněm tych variotuv, co včiľ vyrabjaju manevry na luxach inšich–FUJ tajbl…taky smard a taky upadek zlatych Časuv v Království Českém a Moravském…Moja poctiva metla BRUMĽA sedi spokojna u Hvězdnej Duhy i s papuchem Bobešem hlida teho mojeho- Valentyna…. tuš tak – chlope…checht… a ber vartko juž do pazuruv okuľary i kukaj esli nad tu tvoju VĚŽU u Piastu nělice tež jakasyk senzi-sexy-chtiva harpyja…Jak merčim co se robi v te Ruzini – majum včiľ větše manevry jak na Valapružinu noc…kera teprem budě 30. dubna… asi juž šecki roby na litajucich metlach mimo Duhu zvariovaly…tuš tak…DDD)))***

 • Ježikača

  chi, to je zvláštní,taky jsem si říkala že naša hvězda už se na to nemůže koukat, jak se ostravak fláká a zachraňuje „česť regiona“… a jak je to asi s postihem senzibilů za šíření poplašné zprávy?

 • Edisko z Těšina

  Maš recht, Večernico, ……ty zpravy mě tak vyděsyly, že sem hned po nich pro zycher dal do oken šalungi, tajak se davaly za valki přy naletu, a do svojej střilni sem navic narychtoval ostro nabity gulomet.Včil sem ve střehu a svoim dobře cvičenym, bystrym okem se z vikyřa rozhližam, esli se z kerehosyk směra něbliži sexuchtivy roj rozparaděnych senzybilnich amazonyji…Bo Valentin je pro stare pardaly, jako ja, něbespečny svatek, všude plno samych srdiček, tajak psych hoven po dluhej zymě na tretuaru!:)))

 • Ježikača

  Vlaštovky a Amazonky a další Ransomovy kníhy,to jsem ráda, že nejsem jediný infantil v této skvělé společnosti. pod záminkou čtení s dětmi jsem to opět zlouskla. Petra Kachnu ale nemám též, jinak myslím vše. nějak mi to tehdy uniklo. příbuzní měli vystaráno s dárky ale tahle knížka asi vyšla mimo obvyklá výročí. nevíte někdo, jestli ji nevydali znovu?

 • Petr.Ova

  No . . .No škoda že než se zvetim tak budou listky v panžabu . . . Ale myslim že premier, pokud bude dobře zdramatyzovano, bude vic. Teda doufam.Napad převest Ostravakovy žblebty na šňurky co znamenaji svět je luxusni.:)Držim palce jak dvacet cypu.Ech . . .

 • Edisko z Těšina

  Ježikačo, co to planceš, že tys to dněska přepiskla s tymi blonďakami? :D)))

 • Edisko z Těšina

  Idu chrnět, je po pulnocy, Valentin ma po ptakach a amazonyje asy přystaly na Stodolni…Tuž gutenacht…:->

 • Ježikača

  nee, blonďáci s mírou,ale vážně. šíření poplašné zprávy je trestné. trestné není, není-li za sebe člověk odpovědný. je-li např. duševně chor. senzibilové mívají svá vnuknutí ve stavech, rozostřené mysli, kdy řídit motorové vozidlo se nedoporučuje, ergo kladívko – jsou pak za své výroky odpovědní? teď si to Večernice neber zle, o tvé příčetnosti nehodlám spekulovat. to zas byla jiná myšlénka…

 • Ježikača

  dobrou noc všema tu čárku si odmyslete

 • Ježikoačo, na Hvězdy se musy vždy kukať enym střizlivo i s jasnym rozumem…Esli jakasyk “ rozostřena“ baba viděla po hektolitru blonďakuv inše metly něž ty fajně z pruťa a zbantovala tam inše pojizdne LUXy toš k temu němam co řect…enym to, že nima nad stare zlate časy, kdy robki na svych metlach Brumľach nevariovaly i když tak tak fajně enym v lužečku a enym s tym svym Čaryfukem Valentynem…*DDD)))No a k tej šatlavě, asyk by tam napevno vystřizlivěla z tych glupotu…i nebantovala kaj něma…toš jakys paragraf juž na ňu ušijum, napevno…po tej svojej mega ostudě – ty Blue mondry praci…checht…

 • Večernica

  Tuš teš dobra noc a enym fajne snyšeckim robkam i chlopkum tutaj…*)

 • jana

  Děcka co to su ti vaši -blondaci- ať sem v obraze

 • Večernica

  Pivo- Janičko…to co šeckim tu nejvjencej šmakuje v tym našim kraju*D)

 • jana

  Ja ták, a ja tu furt rozmyšlam, kery ze šnapsu by temu kolorovo odpovidal a to jest pivinko. Děkuju

 • jana

  Tak vidim že jsem fakt mimo, bo včil se vratila moja děvucha odkadsyk ze stodolní nebo kaj byli,(měla narozeniny tak to šli slaviť) a ptam se ji, co to znamená , když se řekne jdu na blondaka, a ona suvereně odpoví- na pivo mamko

 • Zeran

  SenzidebilovéKurnik, kde to jsme, když se vláda řídí podle nějakých senzidebilů???

 • Krleš 3x

  ad 22 DĚDEK-STAŘYKNa dyť pravím, mladi, gryfni a antaligentni synci z vybranym vkusem, perspektyvni manageři, babam leze oko z hlavy. To možu aji podepsať. Na ročniku beztak nezaleži, bo sme jak to vino, hlavně nezkvasněť ( : = D

 • Renata

  Jaja Edis :-))špirytus pamatuju za devadesat, bo ocko ho v te době kupoval, na zahradě pěstoval taku pěknu travu – zubrovku, tu doňho daval, potem to poředil a bylo z teho fajne popijani. Lepši jak barcjake truňky bolehlavove, bo z teho špirytusa nikdy hlava něbolela a zle něbylo. Asy mi to zustalo, bo furt mam nejradši dobru čistu gořalku a nejlepši jak se ovoce urodi tolik, že se možem zrobit svuj kvas a něchat to přepalit. To potem zyma-nezyma, na člověka se nelepja jakesyk pohlupave bacile a je zdravši jak po všeckych multivitaminoznich bombach.“Akcyje“ – to byl za komanču taky adrenalinovy sport narodni. Někere chachary bylo třeba pohlidať a jak se bližila pohroma včas befelovať, bo padesattrojky by někdy litaly jak zjančene vlaštovky. Včil se dam turka a mlikem, mlazg, a idu se pokušat budovať ty nebespečně lepši zytřki:-))

 • Edisko z Těšina

  Tak – a po dluhim uvažovaňu a skumaňu ……sem začnul sazat na francusku ligu. Bo ti naši kopalisti budu hrat až kajsyk ve třetim mesycu a kdo ma tak dluho čekať? Kdovi, co když se auzgerechnet včil rozděluju dalši kapřyci, vypjestovani v bezpečnem přytmi trezoruv kajsyk v hlubokich utrobach klubovych sekretaryjatu?To se o francuskej lize myslim nikde něpiše. A franticy už veselo valaju, tajak Sakmar v rekordu!Franticy něch přeminu to přyrovnani, bo aji ty rekordy byly vlastně podfuk a vlastně enem velke rabovani… Pjekny deň! A bacha, bo štvrtek pry byva v robotě krytycky!:)

 • Edisko z Těšina

  Renato, zrobila sy mi radosť, bo jedneho času sem tu tež nahryznul temat "zubrOFFki"!Ale zmizla:(Se divim, že se ji něchitli ruzni odbornicy přes domacy lihoviny, kerych je kolem Těšina jak nasrane…Asy temu, bo ta kupna zubřica byla v něnapodobitělnych flaškach něobvykleho tvaru – baňateho, tajak by to byla obrOFFska kapka o kubatuře zesedum decy!A take flaški (stejnako jako flaški, v kerych je fusaty) se tym hochštaplerum neoplatilo něchať robiť…Huh!:)))

 • Edisko z Těšina

  Nakoněc ta senzybilka měla recht! Enem se dubla o pulku zeměkule, ……bo problem se fakt stal – v Klauzovym eru myši přehryzaly izolaci a vyšlusovaly bateryju!Chcu vyzvať všecky senzybily: před prorokovanim to chce meň chlastať a lepši zaostřyť vnitřni zrak! Inač se za ty manevry, kere Langer tak miluje, nědoplatime…

 • Pierre

  Ku tym kvitum (18 a ine podobne kidy)V koncu sedumdesatych, jak sem už tu kdysi psal byla v kurzu radvanicka Seliko vodka a ani pulku rumu by člověk v knajpě nikoho něurazyl. Za doby mojich mladežnickych čundru zase letěly „tekute hašlerki“ (prostějovska režna), bo se po ni na vyšlapu fajně dychalo. A keři to chtěli doves do dokonalosti, zapalili se k temu eště mentolku.Potem zasek nastalo obdobi fernetove. Ten byl jednu chvilu v modě fest. Svěči o tym aji hafo fajnych nazvu, kere se pro tu gořalu použivaly: Enem pro přyklad: Černy švihak, Lak na truhly, Dech mrtve milenky a jine fajne romantycke pomenovani. Ja, to se potom hned lepši slopalo, jak měl kvit take poetycke mena :)A protože podobně jak v modě, tak aji v chlastu se peryjody opakuju po jakymsyk čase zasek přyšla doba mentolova, reprezentovana tentokrat fefermincku. Ta měla vyhodu, že se mohla aji semtam trochu zkombinova z bloďakem bez obavy aby člověku druhy deň něbylo na umřeni. Asy někeřy znatě ten ranni pocyt, jak se vam zda, že matě dvě hlavy: jednu menši a jednu větši a přitym je tam větši schovana v te menši …Ale zpatki ku te zelene, pila se fajně, bo ju mohly i baby, moc po ni z pyščiska nětahlo a s tym pivem vypadala aji kapke zajimavě. Možna se kdosyk vybavi zname Magicke oko. Ale něbyly enem same pozytyva. Pěrunska něvyhoda byla, že ten liker lepil jak bestyja a nejhorši to bylo na takovych – něska by se řeklo – autdorovych akcyjach.Pamatuju přypad, jak zme planovali klasicku vikendovku na chatě: bečku, jakesyk makrely, pečene vuřty a jine capiny… Všecka logystka domluvena akorat kamošovi na posledni chvilu odešla kitara. Aby sem byl konkretni, jakisyk dobrak parametru Fibingerky se mu na ňu během troche divočejši pařby sednul. Tuž sem se nabidnul, že sused ma jakesyk dřevo, a že bysem ho moh od něho na vikend pojča. Enemže jak sem se v patek ku němu stavil, krutil se jak eletrykař co se poplet nulak s fazu. Že pry je kajtra nova, že s ňu musy v poněli do liduški a ine podobnme kidy. No hučel sem do něho pěknu dobu, než se mi ho podařylo zlomi. Jak sem sladke dřevo v sobotu kamošovi předaval, dostal dvacetiminutove bezpečnostni školeni jak s kitaru narabja aby něpřyšla do maleru. Všecki instrukce odkival, ale počitam, že mu šly v momentě druhym uchem zasek ven. Když sem totiž kitaru v nedělu rano uviděl, myslel sem – jak se u nas pravilo – že mě cyp střeli. Kajtra byla ganc polepena jakimsyk sajrajtem v kerym sem mimo ine identyfikoval popel z taboraka, zoft z vuřtu, smolu ze dřeva a zakladnim pojidlem byla pravě ta zelena. Tu se totiž včera hned ze startu pokipali všecy potencyjalni hrači pracki a potom se na to lepili ty ostatni ingredyjence. Z velkym usilim sem z kitary vypreparoval jehliči, rybi kosti, kusy spaleneho dřeva. Kidance smoly a ten pekelny zeleny ševcovski pop něšel dolu ani za prase. A aby teho něbylo malo tuž se tu fefermincovu srajdu zbabrala aji mechanika bo kamošovi se večer furt zdalo, že to jaksyk něladi a tak každu chvilu šteloval kolikami. Enemže zkustě naladi nastroj keremu se při hrani nahodně přylepuju struny na libovolne pražce …No, abysem to zkratil: Jak sem v nedělu večer susedovi kajtru vracal, měl sem kolerske štěsti, že je tak o dvě hlavy menši jak ja. Inak by mě naisto na fleku zabil. Za jakusyk dobu po te udalosti se susedi kajsyk odstěhovali a potem už sem synka něviděl. Ale myslim se, že kdybyzme se včil potkali, že mě ani po tych rokach něpozdravi.Tuž to sem se potom na zelenu pěkně dluho němoh ani podivat…

 • Pierre

  Omluvam se za tu doplňovačkumisto š a ž bo sem použil jakisyk něstandardni edytor :((

 • Edisko z Těšina

  Pierre – tuž senzačni zažitek, tajak od ostravaka!Muhehe, a čundry – to byly pařby!!!PŘÉÉÉLOOOUUUČ!!!Tam zme my z těšinskej alternatyvni sceny mivali nejlepši potlachove akcyje s čundrakami z Přybora (ale to už je rokuv, darmo spominať)! Mluvili zme temu Kurzy společenske konzervacyje a přy svoji pubertalni něobezřetnosti zme měli štěsti, že zme asy něbyli zaimavi a vlezli se pod rozlišovacy schopnosťi šmiraku, bonzaku a provokateru.A to aji dyž ty naše společenske komunykaty smrděly kapku antyspolečenskymi naladami, heh! A tak do dněška jak v kisni vidim jakesyk ty politruki, jak vala narodu kliny do paly, tuž se enem pomyslim: přééélooouuuččč.A bo sem byl od povahi na pořadek tak kapku lempl, tuž mě včil už može enem srat, že sem sy tak pečlivě neved vandrbuch, tajak muj nejlepši kamoš Peťa z Přybora…Checht – Pierre, něstandartni edytor – něstandartni přyběh, dikes!!!:-)))

 • Edisko z Těšina

  Lido, něbylas tu dluho, tuž jak možeš byť spamova?…flamova se klidně buď, bo take stavy naopak jedneho enem zušlechťa, ale spamova něsy.Inač včil poslucham cedlo Ladika Kerndla, bo je to moja krevňa skupina. Rano mě občas nasere, když mi uteče komentař Ivana Hoffmana, bo mam rozbity klimperkastlik, tuž se radyjo puščam z inferneta. A ně dycki je něrušeny přyjem, furt to ruša jakesyk sputniki a inši kurestvo v luftě. Tak se puščam rači cedla.Tuž tak, Lidko, přyjď častějši.:)))

 • vib

  Nězna něgdoDan()u Wedenikovu, Čechošvycarku, co spolupracovala z nějakim Radovanem z Těšina, tč. na Seychelach? Vystupuje v članku o špatně otravenym Becharovi v base na Slovensku.

 • Edisko z Těšina

  My tu žadnu Danu nězname, zname enem Danyjelu a ta něni z Těšina ……a myslim, že ani ze Švajcu. Pokuď němysliš cosyk inšiho, ale ešče sem něviděl vnitroděložní tělisko, kere by pismenkovalo odborne članki do zajtunguv…(:-D)))Jinak, Lidko, Olmik fakt hraje 11. 3. na Bazalach. Vykop v 17 hodin. Ale něber ten fuzbal jako infarktovu zaležitost, zeber se přyklad ze mně – je to enem technycka zaležitosť, kaj buď sazka vyjdě anebo ni.Nic vjecej :)))

 • Lidunko…*Abych to nězamluvila, Lidunko ser na typy hyeny a ber si přiklad ze mně. Ja se nědam a spravna robka na ty mistni opraskle nadražni vrabce vezne svojum metlu Brumľu i zrobi s nima pořundek no ni i je hněd nakidarni čisty luft….checht…ja tě nědam, Edis , Šemik, Neva i jine synčiska i robki tu tež ně! Toš přijď tu zasek mezi nas bo napevno nějesteš dľa nas tutaj pohlupavy spam..*D)….Do uška enym:(Dufam že Edisa včiľ zasek šľak netrefi…D*) i pisni mi těž paru hřejivych sluvek do teho noveho blogu- ni enym do malikuv…toš mi sredečko fest zaplesa napevno i tam…mlask….No i s tym co pismenkuješ dalej- juž cosyk porobim enym mi vyrvu ještě jeden zub asyk kery, bo ta potvora zlobi i něda pokoja..no ani ten koks..na něho nězabira… i co to byl koks- za fajny truněk dla robek za komenču…to napiše za chvilěčke, enym co tu bestyju papucha co mi tu zasral zase obrazovku na monitoru čyxmsi řidkym jak pismenkuji – uberu kyslik na chřtanu porvu za křydlo a vrazym zasek na tu vazu po babči před špigěľ ńech se dožgara s tym vetřelcem co na něho z teho špiglu merči..i v palě si to zas srovna..asyk se z teho Valentyna eště nespamatoval i vyglonda jakus Jiřinke checht….Tuš tak…

 • Lidka

  Večernico, Edinku,díky za slovíčka útěchy. Vy jste fakt originální. Já už dvě hodiny kontroluju mejly a nakonec zjistím, že jste mi odepsali v kidárně na Ostravakově blogu. :))

 • Neva

  PierreBlonďak i zelena su zas v modě, mam paru znamych, co včil mame společny šmak. Aj to magicke oko si jeden z teho robi. Lístky na pajtašky – 3. premiéry jsou proto, že jsou zatím jen pro VIP a sponzory a do prodeje dali jen 15 lístků na představení. Ostravaku – budeš tam za jedneho z tych 15, nebo VIPA? Bo sponzorovať to asi něbuděš, co? Pak nam tu o tym cosyk dřystni.

 • Tuš co byl koks za trunek*-Jak sem jak mlada děvucha s mokrym lejstrem osvědčeni juž po škole v 76 dojechala z Blavy k babče Otylce bo tam mjěla kvartyr fajny u Zuzany potym jak dědek umřěl v 68, bo ho šľak trefil i dojechal na třeti infart třeti, z tych osvoboditěLu jak si tu v naši ojčizně zrobily manevry …tak sem dostala umistěnku do kuľturaku do Poruby . I byl tam jakysyk ředitěl Ježišek- faktyčně se tak měnoval..no byl tam direktorem jakysyk čas, něž ho přetěpali na “ Osvětovu besedu“ do Poruby k zamečku…i byla tam fajna tlupa bab co byly pro každum srande i baj by na suchy rohlik něbylo…No i jak bylo ranko po kavičce…i byla pora před obějdem toš jedna z těch fajnych robek dala befeľ že se musi zrobiť pořundy šrumec… i že to zapisne muše“ chodiť “ po celym kuľturaku. Ja boročisko něznale sem vlepila rezervi stuvečku do placu( v tej poře to byl těžky žold, bo za stuvku se dal zrobiť fajny nakup)..i robki přidaly tež cosyk i jedna vyrazila do kantyny.No i potym “ začarovaly“ juž v tej poře fajně…to jest tu asyk jurodivy koľorit v tym našim fajnym kraju…checht…. i z ruma , kavy kostek cukera vyrobila fajny trunek…keremu muvily KOKS…Co to bylo.Rozlely se dvujky ruma předtym śehřateho, do teho se dala kavova lžyčka mlete černe kavy i jednu ľub dvě kostky cukra.No i se to lžyčku pomichalo a vevalilo na ex do hryzoňa…Baby vytřimaly tři- čtyři dvujky repete…něž je z teho švihlo…No ja vytřymala v tej poře enym jednu- bo si něchtěla zrobiť ostude-toš sem to do sebe kopla tež na ostro…i potym sem vyvalila očiska, ztuhla i spadla pod bjurek…Baby se chlamaly až ryčely tak strašně moc,…že vylakaly ze špeľunky i teho Ježiška…i jak čuly že kleply futra vedle, toš mně enym zarolovaly pod stulek vjencej by si nohy něvylězaly…i na direktora zrobily něvinne očiska kere odlepily pravě v te poře co vračel do cimry od lejster… No i jak mně rvaly potym z pod teho ¨bjurka aby mně vrazily do fotelka, baby ryčely znovu jak sireny…bo ja spala jak čerstve kojenec…i do včiľ něpamjentam …jak sem se dostala potym do lužka …kolem kereho vyhružně stepovala babčka Otylka…No i potym mi to robki vypravěly…i chlamaly se ještě dluho z teho jak sum z – koksu- zcepeněla…i byla tak děvucha potym věrna…bo sem byla tež juž -černa….checht…jak tu ma byť…no tuš tak prtyjo tu.. to byly časay fajne…kaj sum juž….ja ja

 • Hyjeny a inši mrchožruti * :-)))Pro všeckich, kěři něvěďum, co jset hyjena a furt to slovko majum v piščiski a přytem něznajum sprvny vyznm teho slovka *D)….*Nekrofágové neb jiným slovem mrchožroutiNekrofágie je způsob výživy, kdy živočichům potravou jsou již mrtvá těla uhynulých živočichů nebo části jejich některých. Typičtí nekrofágové – mrchožrouti (hyeny, supi, příležitostně havranovití, orli, z brouků hrobaříci aj., hmyzí larvy – hrobaříků, chrobáků, molů, much). Někteří živočichové jsou závislí na různých produktech rostlin a živočichů. Sají nektar rostlin nebo šťávu z poraněných stromů (bříz, dubu). Ze živočišných produktů se jedná např. o výměšky mšic (mravenci), trus, výkaly – potravu koprofágních druhů (chrobáci), skladované kůže (kožojed, různí moli)…. tak to enym dla tych, keři to něznali a použivajum teho vyznamu slova špatněTuž tak to je … D:* )

 • hele

  Grafomanie je choroba!!!!!!!grafomanie [Grafománye], psychická choroba, přílišná psavost, postižený touto chorobou je nucen psát.grafomanie[-mány-, řečtina], psychická porucha, vyznačující se chorobným sklonem k psavosti. Nutkavá potřeba psát, doprovázená přesvědčením pisatele (grafomana) o vysoké hodnotě jeho písemného projevu. Vyskytuje se u mnohých psychických poruch, zejména paranoidního a maniodepresívního charakteru. Akcentovanou formou grafomanie je graforrhea, vedená neovladatelným impulsem psát a končící bezesmyslným(!!!!) proudem slov či slovních fragmentů!!!!!

 • UPOZORNĚNÍ !!!!!! pro všechny tady Prosím- zavěšuji DEMO …. že příspěvek 56- NENÍ mÚJ !!!! někdo vědomě je tady tak sprostý- že mě imituje a to nejhen můj nick ale i píše můj web- Hyena- z 56-zůstane hyenou..charakter je naprosto jasný.Logicky se podívejte vichni…že když jsem psala já !…. příspěvek 55…Večernica- o tom dímském koksu… tak jsem ho odeslala ve 12 hodin 42 minut- viz jet to tam vidět!A ta hyena…plagiátor Večernice…z 56…má TEN SAMÝ ČAS …odeskální příspěvku … 12 hoidin 42 minut!… což je technicky naprosto z jednoho PC a jednoho nicku NEMOŽNÉ !!!!… na každou podlost “ padesítšetko“…se dojede – že ?… tak to tu máš teď tu jasně- černé na bílem…co jseš za hnůj…Pro Ostraváka:Píši od rána z ipečka.89.24.5.100 t .mobilvšechny příspěvky co jsem tu dnes vlepila.I kdyby ten plagiát Večernice z 56 psal pod ipečkem t. mobil… MUSÍ být jiné !!!…neb i kdyby jsem se po 55 – což jsem já Večernice originál odhlásila a znovu teď připojila – co píši teď svůj příspěvke…MUSELA být tam už logicky jiná řada ipečka připojení… což by už nebylo 89.24.5.100 t. mobil…ale jiné číslování…neb to TECHNICKY není !!! rovněž možné- vrátit se zpět na stejné ipečko připojení.. T- mobilní síť ti přidělí další… jiné které je zrovna volné… a teď píši ZNOVA…z ipečka 89.24.5.100..t. mobil… protože jsem neměla vypnutý komp… MÚŽEŠ – si to u sebe – HRAVÉ zjistit!… že má pravdu… a je tady pouze na nick Večernice – zavěšena … ( přes 56) skutečná …HYENAhodlám pokud se to bude opakovat…VŽDY tady zavěsit- DEMO..aby ji k tomu chuť přešla..te PODLÉ bestyji…dále NO COMENT- k tématu hyeny z 56* Večernica: http://vecernice.wz.cz!

 • vib

  Z tych hyjenby jedneho šlak trefil.

 • krmič

  čtenářiknih Artura Ransome mohou najít různá fakta zde:http://www.acces.cz/bidlo/ransome/Mně nejvíc zaujalo, že hausbót kapitána Flinta je historický muzejní exemplář T.S.S.Y., což znamená Twin Screw Steam Yacht.A co se týče pijatyky, koncem 60. let byl u nás populární „alkohol s lidskou tváří“ (Stará myslivecká). V jistých kruzích se též s oblibou pila průtahovka (Borovička – průtahová).V posledních letech, kdy jsem byl v zaměstnání, byla kromě různých druhů vodky oblíbená též Printer’s Whisky. Ale to už jsme někde jinde.

 • Edisko z Těšina

  No – krmiču, a jaka je ta licka tvař? FUSATA!!!…temu se mi v naši hospockej alma-muter podařylo přesvěčit aji inak ně dycki obrostlych vietnamcuv, že fusaty je dobre piti na dobre žiti!!!:-D)))

 • Večernica

  No i k temu Koksu- to něbyly štamprle- ale dvujky hořčičakuv..checht…to byl nářez * * *

 • Pierre

  Možna Krmiču nebudememeškať daleko od sebe, bo sprinter (Printer’s) byl donedavna v naši knajpě numero jedna. A na fusateho, alkohol s licku tvařu alias Koukala (bo ten nimrod na flašce furt čuči) sem načisto zapoměl

 • Edisko z Těšina

  Večernico, něřeš ipečka…Dyť ta padesatšestka něnapisala nic hlupeho!Bo hijeny a inši tvorečkove, keřy poidaju mrtvoly, su pro ten přyrodni karuzel moc potřebni – dyť na tym je cela přyroda založena. Aji my žerem mrtve pašiki a kravske něbožtiki (a jaky je z nich fajny gulaš!!!) a esli je kerysyk vegoš, tuž ten zasek žere odřezane kvaki a podobne vjecy. Přytem se vem enem take kobzole – dyť ty maju nejrači, dyž su z hnoja vypjestovane. A my ich potem žerem, tuž je to možne? Je!Enemže my lidi zme moc cymprlich a eklhaft.A moc to s tu agitacyju na svuj web něpřehaňaj, bo auzgerechnet ta agitacyja vyhliža, jak by ses chtěla přyživovať na ostravakovej mrtvole.A to už je potem fakt eklich!Kery bude chceť, ten se tě na tvojim blogu najdě – na to by ti měl stačiť ten chliveček „Matě jakesyk internetove stranki“…Tuž tak asy…

 • Renata

  Večernico,dyť dvujka tepleho rumu naex, to by snad aj koňa položilo. Esli ty tvoje kolegyňky zvladly lupnuť ze třy, tuž to byly festovne robky. Ale napad to neni špatny, vyskušam (decka budě asy stačiť) – a možna aj přežiju:-)))

 • Neva

  Fusateho……stě mi chlopi přypoměli, musim ho kupit, bo ho piju někeřy moji přibuzni a tuž dojdu ke mě v nědělu na obid. Kura, už se ho pišu do seznamu. Ja se ho dam s nima, ale s kofolu, bo samotny mi něšmakuje. Jednou za čas mi necha jeden muj kamoš namixovať vermut s vodku, tuž to je fajne babske piti.

 • jana

  ku temu šnapsuA co taka Barač palinka nebo čereš palinka, tež spominam tak už ich něni vidať v obchodach.

 • ostravak

  Pro Edisa [64]Že se něstydiš, synku, nazyvať mě mrtvolu. Šak syluety supu vidim eště v dalce…

 • Večernica

  EdisuToš tos mě teď nasral synku…že ještě tu padesatšestku omluvaš…toš ty schvaluješ teď veřejně- že se kaj jaky cyp može vydavať za Večernicu i schovavať ještě jak šťur za jej blog …toš to je dobre!Toš to di děkuji že tym hyenam ještě davaš tutaj – zelenum !!!…až tě to tež postihně- a jakyš FRAJER kereho se ještě včiľ zastavaš tu bude pisať pod nickem Edisko z Těšina a tě kopirovať / aji s překlepama kere du typične/ tuš potym sum zvjědava…jakym gerojem vysmajtym potym benděš- že o nic nějdě..tu v kidarni.A esli tu coš pisněm o tym svojim eště mokrym blogu…tak je to zicher ferovejše… něž to co robja ty plagiaty Večernici – kere ti jak vidim -něvadi…ale Večernica tak napevno -ja!Teš dobre!I ten vzkaz byl dla Lidke- i ně dla těbě… a aji i v tym předešlym dřystališťu u denniku v kisni 6- info dľa Ostravaka…bo dľa jěho sum o tym začala pismekovať… – ješito od Piastu!I temu že jeden fajny kidař z tuď mi zrobil potym blog…i by se o tym VĚDĚLO…že to pokračko o ty historiji Ostravěnky je juž na tym mojim blogu novym…tak sum tu dala info!..no i včiľ se uhryzni v dupu…i mně juž něbuzeruj…bo si mně dožral!Dam si včiľ dva decki červeneho nech vychladnum…bo mam ganc fakt mocno srdečko smutne…jaky si ty „kamarad“-… byť virtuaľny – když k temu na ostro -přijdě, ni kamarad- ľub farizej…*PS. ten komentař z 56 – coš pisal o hyenach…mně neobchodi..bo každy normaľny kidař tu vi- co je hyena lub KDO je – tu hyena…Tuš tak.. i Večernica napevno němusi tu vypisovať o tym elaboraty z bichni Ottova naučneho slovnika…bo něpochybuje o inteligencii zdejšich kidařuv…kery to tu potym ytajum…tuš tak…*(((((

 • Krleš 3x

  KOŘALA A INČI FAJNE VĚCIA u nas se tež pil Stock a dědeček měl doma pro baby hranate Hobé a to sem polizoval aji sam, bo to bylo sladke jak cycek. V kuponovce sem potom temu kupoval ty virtualni akcie Stocku a Selika a střelil jich nedavno za dobru cenu.

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku – dyť naštěsti něsy mrtvola, bo tvuj blog žije, ……a všecko kolem něho furt rajcuje kupu lidi!Měl sem ale ten podmiňovacy zpusob asy napisať inači. Třeba: „každa agitacyja na tvojim blogu ve prospěch svojeho blogu vyhliža, jako dyby se dany agitator chtěl doškrabať ku slavě po tvojich plecach!“ …Ale to je kapku šrubovane, tuž sem to použil v kontextě s tym přyrodnim karuzelem. A s tymi supami se něrob hlavu, ja sem včera tež tak podobně hlidal sexuchtive amazonyje. Ale už asy něsem pro nich atraktyvni.Dněska poranu sem už ten gulomet ze mojeho palpostu sundal, namastil ho konkorem a do přyštiho Valentina ho uložil do skladišťa.:)))

 • Neva

  Edis…Tuž Tys to včil schytal, ež je mi Tě lito, synku, ale beztak z teho zas svojsky vybrusliš, co?Ostravaku, un myslel, že si enem ta blogova mrtvola, bo už tu nic něpišeš a si skončeny. Ale včil si mě přesvědčil, že zje faktycky chlap a ni žadna skupina, bo zje taky maly ješita. Na nic něreaguješ a enem co Tě Edis nazval mrtvolu, tuž to se hneda ozyveš…Tuž Tě zdravime.

 • Edisko z Těšina

  Včernico, nigdo mi tu něvadi. Dokonca ani Danyjela.A něfstekej se. Šestapajda napisala co napisala a proti temu žadny dyšputat. Bo ja lidem vlastnosti zviřat nědavam, jak by ku temu ty hijeny přišly, boraki?Tuž tak asy, checht…:)

 • Večernica

  Tak to mohla napisať pod svym nickem ni- ? a ně tak zakeřně…jak se jej tak mocno zastavašněmaš ty v tym pazur?…bo mi to do pali nějdě…že bys chvaloval veřejně take plugarstvo na kidarni.Bo ja se něbavim o tom CO pisnula ale JAk to pisnula – ta cypata HYENA z 56.Jaksyk- tomu NĚCHCEŠ rozumjěť… čemu to asyk bendě- chlope…A jestli ta 56 je CYP lub HYENA…to juž mně něobchodi bo TO něni na TOM PROBLÉMU – co mi zrobila PODSTATNE…Kurevstvo zostaně vždy kurevstevem a po našemu jest to enym KURVAA temu že ten slovnik tu něpouživam… jasnu kurvu pimenkujum jak hyenu…paňatno????Něpraš tu jak puder z labutěnky….K čemu to asyk bendě :- chlope…tuš tak

 • Večernica

  Tak to mohla ta HYENA z 56 napisať pod svym nickem ni-? a ně zakeřně…pod mym jak se jej tak mocno zastavaš!To tu pisnula k 74 dodatečně- by něbylo pochyb že o Danjelu mně tu něobchodi- bo mi ani v paľu na to tema něpřišla…to aby bylo jasno šeckim – špekulantum tutaj.*(((

 • Edisko z Těšina

  Na mejlove dotazy, co je to konkor odpovidam:…nějdena se o žadne amerycke ptaki, ale je to olej, kery se použiva na konzervacyju a mazani mašingveru (jako je muj gulomet). Je ve spreju, ve flaškach a na Mošnově ho zbrojaře na luftvafe fasovali po barelach. A bo to něni šlehačka ani nic inšiho ku žradlu, tuž se to tak hneda nězkazy. A temu ho tak zliter mam ešče od vojny až dovčil (bo sem na Mošnově služil).:)Večerko, dej se ešče fifku vina, dyť ta šestapajda něstoji za ty nervy. Nědiv se – čuhaš z lajny, tuž tu a tam kerysyk zkusy trefit se. A tu a tam se aji někery trefi. Ty s tym němaš žadnych skušenosti? Tuž to ja mam. Temu se takych nul něvšimam.)Je to proste, mily Vocne :)

 • Večernica

  Edis- a k temu WWWToš mysli ti to vube chlope?… Toš čemu vygryzaš furt že se chcem přiživovať svojum slave na Ostravakovi- když sum dala odkaz v dřystu na Večernica bloguje- naostro do kidarně. Dala temu- a NĚ ěnym do WWW- bo předtym tak všetci vjeděli že tam byl odakz na http Vecernice…na astrologii- i to nikoho neobchodilo.Toš SAKRRIŠ uvažuj už normaľně a ni jak maly synek …že když temu tak celu dobu byloí- že baj by tam furt těpala do WWW u nicku Vecernica .bloguje- tak ludě by to NEVÉDĚLI- že tam je info juž o inšim webu…tak sum to MUSELA dal polopatycki tutaj – do dřystu!Tak juž nevyryvaj i dej mi juž pokoj i zrob si v ty palě pořundek!…… bo si juž fakt buděm myslěť o těbjě což napevno nělichotive.v koncu a nafurt.A Ostravaka pismenkovať jak literarnu mrtvolu…toš tys tomu tež tu dal, jen co je pravda…Edis, a jak tě dněs čytam -němaš akčně ty sve manevry včiľ – ty přechodove?…Bo to nimajum enym baby – v tvem vjěku,…Ale aji u chopkuv co jim šmakuje fest blonďak i kořala se muvi…že sum uroseny furt i tam – kde jim to předtym – přechodem – fajně myšlelo….. checht…* NO servus !*DDD))))

 • Neva

  VečernicoNechtěla jsem se do toho vůbec míchat, ale nedávno jsem se Tě zastávala a tak bych jen chtěla podotknout, že možná zbytečně horlivě a hanlivě řešíš neřešitelné. Já chápu, že se Tě něco dotklo, ale psát o tom sáhodlouhé litanie fakt nemá cenu. Pak se divíš, že Ti tu někteří nadávají. Někdy jsi fakt jak malá holka. Tuž už se „něfstekej“ a dej se pulku a měj fajny den…

 • Hyjena

  Hyjeny sum v pořundku * :DDDTo enem lidi sum zvyřata :-DDD*DDD***

 • Dědek

  KrlešNa všechno co si napsal, dávám štempl! Jenom toho STAŘIKA jsi si mohl odpustit, protože se tak v žádném případě necítím!

 • Edisko z Těšina

  Večernico, ja sem ze svojim pořadkem v moji pale spokojeny……akurat že co se tyka tych tvojich manevru, tak všecy rači zmlkli a enem čumja, jak sy bojovně rozfajrovana v tej svoji zbroji! Enem dej pozor, aby tvoj chlopek, borak, nemusel volat fajermany, bo škoda vypalenej obyvački, to rači vypaleny valašski zakvas, checheche :-D)))Tuž zarachoť se, zarachoť, dyť na tym nic něni. Mi je to fuk a tobě se aspoň ulevi, no ni?No nic – před chvilku sem skončil svoju samostatně vydělečnu činnosť, tuž idu včil na oroseneho blonďaka. Bo už mi aji Bohuš volal, něch se pospišim, že v radyju Jerevan hlasyli nalet jakychsy harpyji na Těšin kajsyk od Duhi, tuž něch to stihnu dřyv, než dolěťa.Dufam, že s tym němaš Večernico nic společneho! To by mě moc mrzelo…No – ale inač měnim svoju předchozu vyzvu ku tvojemu egu: vyvstekej se, pořadně se vyřvi a duševně vymasturbuj! Než dojdu z knajpki zpatki ku kompu, už možna buděš vychladnuta. Muhehehe :-D)))

 • Večernica

  Edis…jak ti dojdum argumenty tak misto omluvy klesněš – k Večerce…taky řešeniChlopy kery sum vždy chlopami gentelmanami by tohle robce nikda nezrobily, baj mi mjěly paľu vychlastanu durch na ocet…jak by coš zdupali sami…bo by to bylo pod jejich uroveň…a řecť mi tak tu včiľ Večerko- co viš že nesnašim…tak to byla enym uboha podpasovka… v režiji ty 56…Tak si to v sobje přeber…i dej “ zelenum“ i ostatnim…. jak mi manum tu včiľ muviť…srabe!Nevo… a tobje se- divim…a proše če…nevypisuj mi tutaj pořad jak si řešim to co mně obchodi – bo neni to vuči mně fer—viz 56… že se mně zastavaš…bo ty bys napevno asy držela pysk jak by tu pod Nevu kdoš za tvym hřbetem pismenkoval..že?jak ¨se chceš zastať bo ti to svědomi či srdce muvi- tak to zrob…- lub tež – nezrob.Ale mi to tu potym nevypisuj…jak malemu děcku…keremu pohrozili že mu vezmu jak něbendě skakať jak chcum oni-lizatko.A na to červene- mně i šmak přešed..jak to tu včiľ čytam do koľca…i od tych co bych sum to tu napevno něčekala…*

 • Dědek

  Omluva dvěma Krlešům,zapoměl sem tě vykrátit!!

 • Libunka

  Ta Večernica je,jak je vidět ,nejenom cvaklá,ale taky alkoholička.A potom sama nemá přehled,co psala polostřízlivá a co sťatá.

 • Anonym

  Vraťte tomu vzteklému dítěti to jeho olemtané lízátko!!!

 • :-

  [84] Však už taky zepsula každou diskuzi, kam vlezla… Teď je tady v tomhle kožichu.

 • Anonym

  Je to nemoc. Už to je jasné.

 • Večernica

  Edis-vem si okuľary bo ten nalet nima z Duhy- ta na tebe sere..ale od tvojej starky kera tě zhaňa juž od Valentyna…seladone…a esli si mysliš…že si se včil na mně pohonil Ego…toš tě musym sklamať…tvoje Ego jak tu na mně nalitavalo -po mně sluzlo jak po tym oleju co maš dovčiľ na pazurach ještě z tej dymovnici, z kere střiľaš po něspravnych harpyjach…i to Edisove Ego ostalo viseť tu u kompu..i moj chopek se kula z teho jak ti kminky vyrabjaju jak vališ k temu Bohušovi vartko na kybl blonďakuv…toš neěch ti šmakuje chlope…I da buch, že v pali i hormony ti to srovna…bo čujem.. že u teho Valentyna si byl jakysyk něvybruřeny…asyk si sušil ve Věži -co?…toš radši si mjěl jedno okno něchať bez papundekluv i s jakumsyk sensibilku kera tancovala nad tum tvoju věžu při naletu – si fest užiť…potym by aji to tu inačej vyglondalo…z Ostravak by dněs z tvych pismenek něbyla mrtvola…i ze mně Večerka…co?..a terazky něznam- keho budum omyvať—-checht…toš servus -šracu.*včiľ si dam fajňacki gulašek s hověsi kližku a k temu bohatyra…co to jesť ale za mix. no i fajny trunek …to až večerom..zdravim tu šeckich kidařuv i fajny večur * * **D)))

 • Večernica

  Děkuji ti Edis- zaq ty kojoty co tu .teď exibuji na mně -84.85.86.87..seš fakt borec….až mi je z tebe blujno.

 • :-

  Ona ani neví, co to bylo rádio Jerevan… Hm… A navíc ještě žere kližku z chcíplý krávy, hyena.Jak odporné!

 • :-

  A teď jste si ji znepřátelili, vy neopatrníci! Copak nestačilo, že se odpravovala na Ediskovi?

 • :-

  No, aspoň bude mít více lidí po ruce, na kterých bude moci exhumovat…UPS – exhibovat! Hyeny už u ní vyšly z módy, teď budou na tapetě kojoti.

 • Anonym

  Edíku, co blbeš? Myslíš, že by s ní nějakej chlap vydržel?!!! Nemá chlapa, proto je tu furt nakvartýrovaná. Nemá koho sekýrovat, tak sekýruje všechny tady a jinde na netu taky. A čím víc to pozoruju, tak tím víc rozumím, komu patřila ta hláška o grafomanii [57].

 • Dědek

  Blahoslaveni, chudí duchem….

 • za co

  vratim se z roboty a tady je zas dym!Ale listky ještě nikdo nenabídl:o(…Dědku ( hrozné oslovení ) ty knížky Ran(m)soneho jsem četla pře dvaceti léty…vzpoměla jsem si, že jsem četla také příběhy Pan Auťák ..atd( stejný autor?!), O temlářích a tak…Jako malé dítko jsem měla velký sen, přečíst všecki knižky v naší dětské knihovně…četla jsem deset knížek týdně …dodnes jsem čtecí maniak …dokážu číct hodiny a kdyby byl prostor i idny v kuse..Asi seženu knižki mládí a budu je číst synkovi, třeba ho přemluvím, že číst knížky je mnohem lepší a zábavnější než hrát na pc a koukat na tv …

 • :-

  …neboť jejich je království nebeské! Amen.

 • Krleš 3 x

  ad 80 DĚDEKNo jasne, že ni STARY, ale STAŘYK, nota bene, dyť zme rovňocy. Jaki je rozdil mezi STAŘYKEM a DĚDKEM, dyť je to sinonimum, ni ? U nycku neplati, NOMEN OMEN, to by ČERNÝ musel byť cmuraty. Ja to tak pišu každemu, Edisku – Synčisku, Gorolovi sem přydal Kosmateho, Reiko je Seiko, to se mi tak v pale (hlavě) klube, s tym nic nenarobim. To mě ani ve snu nenapadlo. Ešče štěsti, že se tu žadny nepojmenoval PRŮRVA, bo nevim, co by mě ešče tak napadlo zarymovať.Nicmeně, stejně mam taki pocyt, že dneska je prah citlivosti kurevski nizko.

 • Krleš 3 x

  To be continuedKurňa, akorat na Danyjelu mě nic nenapadlo, enem furt stejne – Danyjelo, tvoje tělo……. To bude asy temu, že na nic inčiho poslednich pul stoleti nemyslim, pokud vubec.

 • Krleš 3 x

  ad 60 KRMIČDěkuju moc za odkaz na Arthura. Veršovat na Tvůj nyck rači nebudu….

 • Danijela

  Kritisovala jsem ostravaka po shlednutina ČT 1.Od té doby mne ostravák (značně uražený…) blokuje.Divné manýry…

 • Krleš 3 x

  EDISKO SYNČISKOPo dnešni palbě na Tvoju palu se Tě musim zoptat, nepozoruješ u sebe nadpruměrne hudebni nadani se sklonem ku skladbě ? A nesy z okresu Kolin ? Bo kdyby ja, tak valim hned za Olzu, bo tam su ťmave obleki o dost lacnějši.A to sem zvědavy, kery se urazy včil.

 • Anonym

  Rikaji mi Gumman. Kam prijdu je pruvan!Krles 3x co ty na to 😉 Ses dneska nejak rozjel….orechovy likerek se letos asi povedl. Kdo by se urazel? A proc?

 • Krleš 3 x

  ad 102 GUMMAN alias PRUVAN vulgo VJETŘYKČus VJETŘYKU !No, čemu se kery urazyl, to ja nevim a ani netušim, stejně tak jak ty dnešni vyvřele emoce. Kery moh, ten se nasrrrrr (cenzurovane). Ja sem ořechovku nerobil, ale enem koštoval a podařila se a byla fajna. Ne ale dneska. Dneska sem tak rozjety, bo mje tak rozpičuřili v robotě, a to ne enem mně. Ale to už je z inči bečki.

 • Jaryn

  DanijeleA že tě teď pustil?Čím si ho podplatila?Krleš to naťuknul..

 • (.)

  ad 103, ne VJTŘYK ale PRD mu sedí ušit jak na míru :-)

 • Anonym

  Tuz [105], trefil si do cmurateho :-)))Enem nechapu cemu se myslis, ze PRUVAN je chlop. Na robeni pruvanu maju prece robki vrozene nadani, no ni?

 • .

  ad 102, PRDE – ping ..l.. ..l.. ..l.. ..l.. ..l.. ..l.. ..l.. :-)pro méně chápavé:oblíbené gesto Topolánka kterým ocenil parlamentní > jedničku <

 • .

  no dyť to je jasne, tituluje se Gum-man( gumový muž), asi je to stary PRIMEROS od Komančů který by rád byl už použitej:-)

 • Krleš 3 x

  Kam jsme došli, kdo to ví, kdopak nám to odpovíJuzusmaryja (beru meno Boži nadarmo). Kdysy se pravilo – Ty stary Parde, dneska Ty mlady Prde ! Partyjo, kaj sme to dotahli ? Curyg !

 • Anonym

  Tuz ja se tez nestacim divitco ste zrobili z mileho a laskyplneho osloveni gumman coz volne prelozeno znamena moja „stara“, ale take „holcicko“ nebo „zlaticko“. Ach jo, na mysli mi vytanulo cosi o hazeni perel…no nic, jdu radsi vyvencit teriera ;-))))

 • .

  ad 111, kdo seje vítr- sklízí bouři :-))) >>>>>>> PRDE

 • Polarka

  [112]Tady se da sklidit akorat tak boure ve sklenici s vodkou ;-))))

 • Anonym

  113ale tu nesmi vychlemstnuť Večernica,bo je zle:(((((

 • .

  Polarko>>> bingo! a super postřeh !:-)))))

 • Edisko z Těšina

  Danyjelko, kurnik, tuž…!!!Sem se zašel ku Bohušovi, bo mi volal.Mezytym sem chtěl skontrolovať, či němam na počtě duležite obsylki, ale Liba z balikovej přepažki mi do ruk vrazyla jakysyk elegancki balik (a to už sem tušil podle baleňa, skuď a co to je).Jak sem se vratil spatki ku Bohušovi, tuž všecy byli moc zvědavi, čeho sem se na tej počtě dočkal.Tuž dobre – balik v igelitce se něda zapřyť, tak zme rozšarpali ten obal. Jak kolektyv, tuž kolektyv, něch se tež potěši malym sympatyckim darkem, ni?Ja – že sem se na tu počtu rači něvysral!Strašně se smjali temu osloveňu – pry „Mile Edisko“, kolery.Potem Bohuš pravi:“Edys, tuž sem se dycki myslel, že sy pořadny mazgulinum a že ti robki mluvja – mily, milučki a tak“…Všecy buch do smicha!A Bohuš, stary jazykozpitěc, se mele dale svoju notu:“A včil vidim, že ty sy malinke něutrum!“Ešče věči řehot…A Bohuš mě dorazyl:“A jak něutrum, tuž to bys každemu měl kazať velki rum!!!“A byl sem v řyti!Chtěl sem syce ich počastovať pastysem (to je pry jakasyk francuska specyjalita), ale neměli pochopeni. Navic Bohuš cosyk takeho ani neměl ve svojim inač dobře zasobenym chlastregalu.Tuž sem chtěl zahrať uraženeho, že „…jak ja su něutrum, vy matě utrum!“ ale smjali se ešče vice!Něchapal sem…Nakoněc sem to v sobě jaksyk přehryznul a jakesyk to pochopeni kajsyk v sobě nazbiral, ani když sem nevěděl, co to ten něutrynum je za typka. Od zytra seru na počtu! Bo co tam vlezu, tuž to dycki skonči tak, že sem o jedno přecevzeti chudši (o množstfi vyslopaneho rumu na konto moji korespondencyje ani němluvja).Eščeže Liba něchce poplatki – třebas enem za to vlezeni na počtu.Cosyk takeho, žebych se kupil aspoň zedvě znamki, když už tam prudim z listkem u jeji přepažki.Tajak kdysyk – když se na banhofě za dvě kački prodavaly vstupenki na nastupišče.Rači o tych znamkach držim pysk. Inač by mě jeblo…Ale stejnak Danyjelko – dikes.:)))

 • .

  114-PRDE odnikud, kdybys znals tu krásnou ženskou i v těch 55 letech co má na křížku,tak bys se v té vodce dobrovolně utopil ..a to by jenom kývla malíčkem:-) , pít vodku a podobný sajrajt . je zcela pod její úroveň. Howng!

 • džejn

  Dnes je čtvrtek, kdy přicházejí do knihkupectví novinky. Tak už i já mám svoji „zelenou“. :-)

 • :-!

  pro 117samochvála smrdí, večernico

 • Dědek

  za co, když jsi čtecí, tak ti nabídnuL. Rosten Pan Kaplan má třídu stále rádZ. Frýbová Malinkatý kreten, Otcem i matkou proti své vůliTo oslovení je jenom o zvyku. Krleš mi nazval staříkem a to mě zní daleko hůř, než dědek.Děvče, když budeš ty knihy číst, tak ne v tramvaji!! Ten kdo se bezdůvodně směje nahlas, je blázen.

 • džejneU nas v Librexu mají zavedeno ve čtvrtky 10 % slevu na nákup knížek. Tak to chodím, pokud je za co, využívat a vždy si něco fajn nadělím. A tak i já mám už svou “ zelenou“…a právě si v ní čtu… a bavím se …a řehním, jenom doufám, že to nebude poslední vlašťovka z autorova originálního pera- bylo by to škoda*D)…*k té 117- děkuji za poklonu. Asi je hned zřejmě vidět co s ženskou udělá , když sundá 15 kilo *D)…(jestli je to teda- ono )..takže tak…

 • :-!

  pro 121Ne, není to ono, nerozumíš psanému textu. Ostaní, narozdíl o tebe, určitě pochopili.

 • Dědkuto jsi dobře poradil – za co, jenom bych chtěla dodat…že první díl od Zdeny Frýbové o tom mesršmidovi čtyřnohém je ROBIN, a pak druhý díl ten Malinkatý kterén…i když jde to číst i odděleně…jasnačka.No a ještě doporučuji úplně první knížku co jsem kdysi od ní četla a to je nesmrtelný bescerer pro všechny pubiše od 15- do 90 let..a to :Frýbová: Falešní hráči.Tak to jsem se kulala jak se to četla po prvé fakt už jenom po kobercu, kde sem ležela opřena zhlavkem o gauč, bo bych mjěla same modřiny na hřbetě i zadku…jak sem chytala u toho smíchu balanc…I teď je to mé oblíbené čtení- když potřebuji pookřát…DOPORUČUJI VŠEM kidařům tady * * *

 • :-

  Librex – nejsou to ty výrobky specielně pro dámy?V tom případě nechápu, proč tu o nich va 121 píše tak silně antikoncepční typ, jako je Večernice.

 • 119 a 122- POLIB mi prdel a konečně běž konečně opruzovat někoho jiného- "inteligente"!

 • :-

  Na tvá doporučeni, Večernice, kašlem…Schizofrenici totiž neví, co by. Ale myslím, že pro tebe asi bude nejdůležitější ta 10 % sleva.Dobrou (nebo jakou chcete) noc.

 • Ty si slez právě ze stromu 125 – a hledáš pampersku- tady si na špatne adrese, tady se už chodí rovně… checht..*D))))

 • :-!

  pro 125Ty jsi snad opravdu zešílela. Ani za všecky poklady světa, „Magorstro“ !!!!

 • 124 a 126tak to jsem psala pro tebe… šimpanzi…tak popojeď opět vhůru na ty banány…něž tě další kokos veme po palici…a stihneš tady vytlačit ze zadnice další mega literární “ perlu“… …………………………………………………………………………………………pro Ostravaka a ostatní: jdu psát už do svého blogu další povídání ze straré Ostravy…kdo bude mít zájem…má možnost si pak u mně něco nového počíst. Určitě to bude mít solidnější obsahovou váhu- než ty pindy co tu ti šimpanzi na mou adresu dnes na blogu rozjeli….dobrou noc všem tady a fajne sny * * *

 • Bohuna

  EdysNenech se podplatit.A kdoví co ti tam přimichala za sajrajt .Abys z toho nesmrděl jako u Alberta.

 • :-!

  129No konečně!!!! To byla doba, než ti to došlo. Jen jdi, převtěl se do některého ze svých několika „já“, jdi si „grafomanit“ na ten svůj ty svoje giga „literární díla“ už tam ZŮSTAŇ!!!!!!!!!!!!! A hlavně-akčně! 😛

 • jana

  pro (:-!)Tož něhlupni synku nebo děvucho, co ti zrobila tak zleho, to se němaš doma skim pohadať?

 • EDIS- výsledek tvého veřejného postoje k 56- versus Večernica k:79 – 84 – 85 – 86 -87 – 90 – 91 – 92 -93 – 114 – 119 – 122 – 124 – 126 – 128tak za tohle ti děkuji, a doufám že si si už srovnal na – ženské Večernici – dostatečně sebevědomí…mám pro tebe teď už od teď jenom jedno oslovení: SRABE ! …

 • Něstačim se divit co se tu robi………..Oj gde se stratily doby gdy se tu diskutovalo o Ostravakovi! Uš je to tu jak na novinovych diskuzich a spravach bleskovych či šipovych, take strašně vylevy něuspokojenych naštvanych divnych jedincu………… Sedim, hledim cela něsvoje do monitora a je mi smutno. Ostravaku vstaň z televizniho hrobu a zatrhni take strašne přispěvky co tu někeři pišu,,,,,,,,……… Kaj se stratily sranda a pospolitost?Eště že mi psi robi trochu radost jak uš Ostravak ne. Drak dněska chytnul svojeho prvniho potkana, druheho k smrti vyděsil a stary uš dvě hodiny slavi v hospodě jakeho ma šikovneho psa. Ja uš sem psovi umyla fusy šampovem, kondicionerem, nastřikala dezinfekci a nic něpomaha – štitim se ho furt. A něbudu chtit ani pusu od stareho na dobrou noc bo se ze psem jaksik moc objimal za ten uspěšny lov.

 • :-

  Edis – dobre skore! Gratuluju!Vecerbrokovnici neni k cemu, ta si nastrilela goly do vlastni brany sama… jak uz byva jejim zvykem tady i jinde, a ve zvlastnim sadomasochistickem zapalu si je i spocitala. Tomu se rika prava schiza! :-)Snad si to prectes a nebudes muset tocit koleckem na mysi jenom proto, ze to tu bude zamoreno az do dvoustehopadesateho prispevku jejimi vylevy. A snad konecne odejde laskyplne objimat svet a prilehle konciny vesmiru na svuj blog. Buh ji zehnej a jeji ctenare i ten vesmir ochranuj…

 • jana

  pro Trudutuž to je fičák, že. Včil sem čitala tvoje stránky, vidím ,že aji tam se nasměju. Tu už to je jak v parlamentu. Pro ty zbylé, idete vubec někdo na PAJTAŠKY, včera byli listky až na březen , tak se snad kerysy pondělek potkáme, co?

 • REKAPITULACE – ke kidarni 15.2.2007RekapitulaceK 135 bych chtěla uvést následné:Ten výčet množství nicku byly POUZE osobní útoky bezprizorních anonymů na Večernici. Tady „ nestřílela Večernice do své branky“ jak tady lživě překrucuje 135, ale prokazatelně bylo –- útočeno cíleně na Večernici.neb každý umní číst…že?KDO tady vědomě VYPROVOKOVAL ten kanál o kterém psala Trudka – byla 56 a její “ klony“…Co se vlastně stalo. Byl tady pár dní klid, nic záživného se nedělo, samé remcání na TV a kidárnu, že se nic neděje atd…Až začala Večenica psát pro Ostraváka příběhy ze staré Ostravy- jak je zná z vyprávění…A už to začalo v těch „ všemělech“ co tady v životě nebyli nic schopni o nic kloudném napsat – vřít jak páchnoucí žluč.Naví k tomu jeden kidař Večernici si dovolil tu „drzost“že ji udělal blog, aby se mohla realizovat s tím vyprávěním raději u sebe…a když tady dala poté logicky a naprosto přirozeně odkaz na ten svůj blog…už po ní Edisko vystartoval, že se na Ostravákovi přiživuje s celkem – naprosto pitomýma hláškama.Hned po té jeho hlášce hrdinně Reiko vystartovala celkem hnusně po Večernici ale byla Nevou – zavčas usměrněna…Tady v tomto novém vlákně byla pohoda a super dva dny…než nějaký zákeřný člověk napsal pod nickem Večernice , kvůli věrohodnosti doplnil v záhlaví i její blog a ještě udělal stejné překlepy jak píše Večernice…aby to vypadalo naprosto věrohodně…- viz 56.- jakýsi elaborát na téma hyena.Nato se další nick toho chytil a označil Večernici – 56-za grafomanku atd…Když Večernica poté logicky zavěsila DEMO. že 56 nepsala- a dokázala naprosto průkazně logicky vysvětlit- že to nemůže být pravda, Byla Ediskem sprdnuta, aby neřešila ipečka, vždyĄse nic NESTALO !!!- vždy nick plagiát Večernica 56- psal jenom elaborát o hyenách což shledal – přece naprosto fér a nezávadným…Já psala evidentě o KOZE – a Edisko o VOZE… Ovšem něchtěl pochopit..že mi nejde o TO co bylo 56 naspáno ale JAK a pod JAKÝM nickem to bylo napsáno!Ale to jakby se Edisko změnil na – číňana- najednou ničemu – česky – nemanimaju…pozoruhodné!…Absolutně Edisovi nevadil ten nemorální čin 56- jemu VADILo – že se Večernica vůbec ohradila- vůči takovému matení kidařů tady- a svinstvu.A navíc Edisovi jak došly logické argumenty- nazval ji chlívacky Večerkou. Když označil ještě Ostravaka za mrtvolu( literárni)… na které se prý přiživuji..!…tak to byla „ logickᓠa literární perla.Tak jako i to vysvětlení Ostravakovi nakonce co napsal v tom smyslu…že zato nakonec můžu já…nebo kdybych se dle něj – Ediska „ nepřiživovala“ na Ostravákovi…tak by to ani nenapsal…Tak to bylo skutečně hodno velkosti – skutečného MUŽE!… Tleskám ….Nejvíc paradoxní je ovšem to, – což je jak to čtu pro mně naprosto neuvěřitelné!…Že jak Edis se nelichotivě vyjádřil o Ostravákovi coby“ mrtvole“ a ten se ohradil…tak mu hned přispěchal někdo na pomoc a ještě ho omlouval…tady.Ale já- která jsem prokazatelně byla „ využita“ a „ zneužita“ jako jasný cíl provokace 56….A POUZE ohradila jsem se proti tomu svinstvu- !..jsem okamžitě byla sprdnuta- co si to vůbec dovoluji…otevřít pusu… a hájit se…A nato se tady rozpoutal slet různých nových nicků- kteří neměli jinou „ práci“ než urážet a znevažovat tady na blogu Ostravaka – Večernicu…S prokazatelně plným a evidentním – posvěcením ovšem- od Ediska.Vrchol všeho je komentář a gratulace Edisovi… jak mi to tady úspěšně zavařil…a jak mi to „ nandali „ pak – společně- do „ mé branky“…s tím že snad už konečně – odtáhnu- na svůj blog abych tady „ nezavazela“…těm sportovním přeborníkům různých sázenek a mačů- a jiným „umělcům“…kteří tady ve skutečnosti vlastně celou dobu skučí…a exhibují na Ostravákovi…a Ostravě.Místo mně.Kdo tady skutečně psal o Ostravě- jsem byla já Večernica.TI gauneři- které Edisko tady vědomě PODRŽELO- psali – ! o Večernici… Ale nevím jestli jsou tady už všetci úplně slepý- nebo je jim to skutečně už všechno jedno…hlavně že mají oni tady- ti bezejmenní – klid…Taky jistá známka charakteru…oni se neangažují, oni pro Ostraváka a kidaře tady zajímavého nic nepíšou, do nich se tak nikdo závistivě a naprosto zákeřně a cíleně nenaváží…tak co by si pálili prsty…Lepší- když je tou smečkou hyen- honěn jeden člověk….je to sice smutné divadlo, odporné a hnusné…ale raději se odvrátím…z cizího krev stejně neteče…a proč by ty hyeny nakonec měli trhat ještě mně- že? Kdybych se ozval….Tohle je naše národní charakter… tohle je taky Češství…ta náhlá slepota a úslužnost- VLKÚM s modrýma očima…To bylo i za Hitlera.A zůstalo i po něm….Proto si MOC VÁŽÍM mého dědečka Jaroslava…to byl panečku jiný kabrňák!…kdepak ti tady… ten skutečně – BYL ČLOVĚK s modrýma poměnkovýma očima… plného lidství…a nezavíral je před zlem, svinstvem a – krvežíznivou smečkou…prašivých hynen a supůby by byla v jakémkoliv plášti a podobě…*Děkuji všem kidařům, kteří se tady ke mně chovali po celou dobu slušně- a kteří ocenili TO co jsem tady v dobrém psala pro jejich pobavení, pro pobavení Ostraváka a z láskou o své milované Ostravěnce…Budu tady chodit´dál- jak se mně bude chtít…a kdy to JÁ uznám za vhodné a zavěsím si tu nové INFO o svém povídání o Ostravěnce- pro Ostraváka- ( i jiné) neb by to jinak nevěděl… a kecy o nějakém honění si něčeho někde na někom- mně naprosto – NEZAJÍMAJÍ…Paňátno- Edisko?!To jenom aby si byl -. v obraze.*pro dnešek finíto!Večernica

 • ostravak

  Večernico……a už teho bylo až nad hlavu!

 • Večernica

  REKAPITULACE – ke kidarni 15.2.2007RekapitulaceK 135 bych chtěla uvést následné:Ten výčet mno?ství nicku byly POUZE osobní útoky bezprizorních anonymů na Večernici.Tady ? nestřílela Večernice do své branky? jak tady l?ivě překrucuje 135, ale prokazatelně bylo ?- útočeno cíleně na Večernici.neb ka?dý umní číst…?e?KDO tady vědomě VYPROVOKOVAL ten kanál o kterém psala Trudka – byla 56 a její “ klony“…Co se vlastně stalo.Byl tady pár dní klid, nic zá?ivného se nedělo, samé remcání na TV a kidárnu, ?e se nic neděje atd…A? začala Večenica psát pro Ostraváka příběhy ze staré Ostravy- jak je zná z vyprávění…A u? to začalo v těch ? v?emělech? co tady v ?ivotě nebyli nic schopni o nic kloudném napsat ? vřít jak páchnoucí ?luč.Naví k tomu jeden kidař Večernici si dovolil tu ?drzost??e ji udělal blog, aby se mohla realizovat s tím vyprávěním raději u sebe…a kdy? tady dala poté logicky a naprosto přirozeně odkaz na ten svůj blog…u? po ní Edisko vystartoval, ?e se na Ostravákovi při?ivuje s celkem ? naprosto pitomýma hlá?kama.Hned po té jeho hlá?ce hrdinně Reiko vystartovala celkem hnusně po Večernici ale byla Nevou ? zavčas usměrněna…Tady v tomto novém vlákně byla pohoda a super dva dny…ne? nějaký zákeřný člověk napsal pod nickem Večernice , kvůli věrohodnosti doplnil v záhlaví i její blog a je?tě udělal stejné překlepy jak pí?e Večernice…aby to vypadalo naprosto věrohodně…- viz 56.- jakýsi elaborát na téma hyena.Nato se dal?í nick toho chytil a označil Večernici ? 56-za grafomanku atd…Kdy? Večernica poté logicky zavěsila DEMO. ?e 56 nepsala- a dokázala naprosto průkazně logicky vysvětlit- ?e to nemů?e být pravda,Byla Ediskem sprdnuta, aby neře?ila ipečka, v?dyĄse nic NESTALO !!!- v?dy? nick plagiát Večernica 56- psal jenom elaborát o hyenách co? shledal ? přece naprosto fér a nezávadným…Já psala evidentě o KOZE ? a Edisko o VOZE…Ov?em něchtěl pochopit..?e mi nejde o TO co bylo 56 naspáno ale JAK a pod JAKÝM nickem to bylo napsáno!Ale to jakby se Edisko změnil na – číňana- najednou ničemu ? česky – nemanimaju…pozoruhodné!…Absolutně Edisovi nevadil ten nemorální čin 56- jemu VADILo ? ?e se Večernica vůbec ohradila- vůči takovému matení kidařů tady- a svinstvu.A navíc Edisovi jak do?ly logické argumenty- nazval ji chlívacky Večerkou.Kdy? označil je?tě Ostravaka za mrtvolu( literárni)… na které se prý při?ivuji..!…tak to byla ? logická? a literární perla.Tak jako i to vysvětlení Ostravakovi nakonce co napsal v tom smyslu…?e zato nakonec mů?u já…nebo kdybych se dle něj ? Ediska ? nepři?ivovala? na Ostravákovi…tak by to ani nenapsal…Tak to bylo skutečně hodno velkosti ? skutečného MU?E!… Tleskám ….Nejvíc paradoxní je ov?em to, – co? je jak to čtu pro mně naprosto neuvěřitelné!…?e jak Edis se nelichotivě vyjádřil o Ostravákovi coby? mrtvole? a ten se ohradil…tak mu hned přispěchal někdo na pomoc a je?tě ho omlouval…tady.Ale já- která jsem prokazatelně byla ? vyu?ita? a ? zneu?ita? jako jasný cíl provokace 56….A POUZE ohradila jsem se proti tomu svinstvu- !..jsem okam?itě byla sprdnuta- co si to vůbec dovoluji…otevřít pusu… a hájit se…A nato se tady rozpoutal slet různých nových nicků- kteří neměli jinou ? práci? ne? urá?et a zneva?ovat tady na blogu Ostravaka – Večernicu…S prokazatelně plným a evidentním – posvěcením ov?em- od Ediska.Vrchol v?eho je komentář a gratulace Edisovi… jak mi to tady úspě?ně zavařil…a jak mi to ? nandali ? pak ? společně- do ? mé branky?…s tím ?e snad u? konečně ? odtáhnu- na svůj blog abych tady ? nezavazela?…těm sportovním přeborníkům různých sázenek a mačů- a jiným ?umělcům?…kteří tady ve skutečnosti vlastně celou dobu skučí…a exhibují na Ostravákovi…a Ostravě.Místo mně.Kdo tady skutečně psal o Ostravě- jsem byla já Večernica.TI gauneři- které Edisko tady vědomě PODR?ELO- psali – ! o Večernici…Ale nevím jestli jsou tady u? v?etci úplně slepý- nebo je jim to skutečně u? v?echno jedno…hlavně ?e mají oni tady- ti bezejmenní ? klid…Taky jistá známka charakteru…oni se neanga?ují, oni pro Ostraváka a kidaře tady zajímavého nic nepí?ou, do nich se tak nikdo závistivě a naprosto zákeřně a cíleně nenavá?í…tak co by si pálili prsty…Lep?í- kdy? je tou smečkou hyen- honěn jeden člověk….je to sice smutné divadlo, odporné a hnusné…ale raději se odvrátím…z cizího krev stejně neteče…a proč by ty hyeny nakonec měli trhat je?tě mně- ?e?Kdybych se ozval….Tohle je na?e národní charakter… tohle je taky Če?ství…ta náhlá slepota a úslu?nost- VLKÚM s modrýma očima…To bylo i za Hitlera.A zůstalo i po něm….Proto si MOC VÁ?ÍM mého dědečka Jaroslava…to byl panečku jiný kabrňák!…kdepak ti tady… ten skutečně ? BYL ČLOVĚK s modrýma poměnkovýma očima… plného lidství…a nezavíral je před zlem, svinstvem a ? krve?íznivou smečkou…pra?ivých hynen a supůby? by byla v jakémkoliv plá?ti a podobě…*Děkuji v?em kidařům, kteří se tady ke mně chovali po celou dobu slu?ně- a kteří ocenili TO co jsem tady v dobrém psala pro jejich pobavení, pro pobavení Ostraváka a z láskou o své milované Ostravěnce…Budu tady chodit´dál- jak se mně bude chtít…a kdy to JÁ uznám za vhodné a zavěsím si tu nové INFO o svém povídání o Ostravěnce- pro Ostraváka- ( i jiné) neb by to jinak nevěděl… a kecy o nějakém honění si něčeho někde na někom- mně naprosto – NEZAJÍMAJÍ…Paňátno- Edisko?!To jenom aby si byl -. v obraze.*pro dne?ek finíto!Večernica

 • jája

  Ad 134Trudko, taky jsem tady nebyla dva dny a mám pocit, že tady vznikl malý klon velkého parlamentu. Takže si raději s výše zmiňovaným panem Kaplanem , co má třídu rád ( a kterého mám ráda já) zalezu do křesla, nachystám si něco dobrého k pití (inspirace je tady dost) a počkám, až tady ta bouřka přejde :-))

 • :-!

  Už opravdu není třeba více dodávatGrafomanie[-mány-, řečtina], psychická porucha, vyznačující se chorobným sklonem k psavosti. Nutkavá potřeba psát, doprovázená přesvědčením pisatele (grafomana) o vysoké hodnotě jeho písemného projevu. Vyskytuje se u mnohých psychických poruch, zejména paranoidního a maniodepresívního charakteru. Akcentovanou formou grafomanie je graforrhea, vedená neovladatelným impulsem psát a končící bezesmyslným proudem slov či slovních fragmentů.Paranoia[Paranoja, řečtina], stihomam – chronická psychická porucha charakterizovaná logicky uceleným bludem podezíravosti, vztahovačnosti a perzekuce. Rozumové schopnosti nemocného (mimo systém bludů) jsou neporušeny.Maniodepresivní psychóza Psychoafektivní porucha – do doby platnosti 9 revize Mezinárodní klasifikace nemocí označovaná jako Maniodepresivní psychóza (též známá jako Bipolární afektivní porucha) je závažný duševní stav (psychický výkyv odchylka), který způsobuje nadměrné změny nálad, vitality, psychických funkcí a někdy i omezuje schopnost celkového přirozeného fungování.Nemoc se projevuje buď manickým syndromem, kdy je nemocný nadměrně podnikavý (většinou neproduktivní), veselý, nic pro něho není problém, má sníženou potřebu spánku, v sexuální oblasti často promiskuitní, navazuje stále nové vztahy (v dnešní dobe velice často přes internet), může být podrážděný. Při těžké formě se vyjadřuje nesrozumitelně, veškeré pochody v jeho těle jsou zrychlené. Mohou mít velikášské bludy. Zásadně odmítá léčbu.Léčba spočívá hlavně v podávání psychofarmak (antidepresiva, thymoprofylaktika, lithium), podpůrné psychoterapii a v opodstatněných případech elektrokonvulzivní terapii. U řady nemocných je nutné i celoživotní užívání léků (líthia) které brání nástupu ataky omenocnění.To jenom, aby jste byli v obraze. Přeju krásný a produktivní den.

 • :-

  Vecernice, peclive si precti kid 137.At je to tu jak na fotbale – dnes budu fandit vecernici:Edisko – jsi dekadentni pisalek a nepritel pracujiciho lidu! A k tomu i vecernice! K jejim vznesenym prispevkum, zalevajicim mysl ctenaru horouci lavou – pardon, laskou se ty tvoje ustepacne poznamky nehodi. Zvlast tve zbabele obhajovani kidu cislo 56.A vrcholem bylo dehonestujici oznaceni te vzacne damy Vecerkou – ne, neverim, ze slo o preklep! FINITO!!!A na rozdil od vecernice, kterou jsi zaujal a uplne te hlta, ja te cist uz nebudu! Panjatno?!Alespoň ne dnes. Mam moc prace, tak si to necham na zitra, aspon dodrzim slovo…

 • za co

  pro " muže " teda ( dědka )mě to prostě nejde přes pusuFrýbovou znám moc dobře i její vyprávění foxíkovi….Jenže já ji četla tak kolem 14 let , Obsluhoval jsem anglického krále dokonce kolem 11 …až na gymplu mi došlo,že jsem knížku tenkrát pochopila jinak :o)))Pana kaplana si seženu , protože ve vlastních knižních zdrojích ho nemám…A děkuji ! Děkuji moc…

 • Neva

  Danijelo…Fakt jsi blokovaná? Tak tu napiš pod jiným nickem…Edisko – já Tě číst budu, teda, jestli tu ještě někdy něco napíšeš…

 • Edisko z Těšina

  Šupčiku, genyjalni odkaz! Ostravaku gratuluju, teda!!!Ten Šupčikuv odkaz je storazy zaimavějši, než celych zosumdesat dilu tvojeho Denika na čete jedničce…Nevo, co bych něpismenkoval? Někdy je vic roboty, tuž to pismenkuju meň. Inši raz je volnějši, tuž zase je aji vic pismenek. Jako už se tam zadařy, vime?Inač mysliš, že Danyjela je blokla? To bych se divil, bo co se pamatuju, Ostravak ešče nikeho něbloknul. Enam ja mam čas od času bloklu plotynku, ale za hoďku o tym věčinu už ani něvim. A z tu moju plotynku Ostravak asy něbudě mět nic společneho, ni?:)))

 • [137]- Ostravaku*Ano – máš pravdu!Už toho bylo nad hlavu!Těch sprosťáren vůči Večernici tady!Na tvém blogu !!!!!!Na kterém TY Ostravak si DAL prostor úchylům- místo zajímavým příspěvkům o Ostravě- které jsem ti tady psala- pro tebe a tvé kidaře!Kdyby si byl k něčemu a zarazil to včas tak bys ANI ty ANI já tady nemusela číst co čtu – dosud od 20 úchyláků, kteří si z Večernice- na TVÉM blogu udělali komací míč! 56 – 79 – 84 – 85 – 86 -87 – 90 – 91 – 92 -93 – 114 – 119 – 122 – 124 – 126 – 128 – 129 – 135 – 140 – 141 .Místo abys tady dementoval že 56 jsem nepsala já- neb to DOBŘE víš! – a včas to ZARAZIL – protože ten pchyl z 56 – NE Večernice TO – všechno ROZJEL – svinsky pod mým jménem!!!Ale to ne. To nakonec alibisticky tady nakonec -dořveš mně…Večernici…Ty splašky, které se tady hrnou na mou hlavu – JSOU TAK TAKY – TVOJE PRÁCE… mistře- alibisto!*O slušné příspěvky k tématu Ostravy co jsem ti tady psala nemáš evidentně zájem- tak si tu mněj ty úchyláky schované pod značky různých smailů……možná ti z toho tady udělají – kopací stadion nájezdů chuliganu z Bazal…neb nebude nikdo už kdo by ti tady připsal zajimavý a soudný příspevek krom témat remcání o nicčm, kořaly a chlastání.Taky voba- a řešeni.dále no comentVečernica

 • Renata

  Ostravaku,a je to tu! Ne enem jakisyk Šerlok v Ostravě po tobě patra, ale už se do teho pustila aj CNN. Vartuj, vartuj, nech neni za chvilu odpovězene Who is Ostravak? Byla by to škoda, ni?:-))Nevo, něbuj se, Edisko určitě cos zasek pisně, bo je to chlopek normalni a v pale to ma dobře srovnane:-)[141]-goooodŠupčik-neni to kryci meno pro Colomba?:-)

 • pro 19 – za -co *Ty jako věrná členka a navíc zakládající členka Osravakovi Partyje- NEMÁŠ lístek na jedno z těch 3 premíer???To jej tady musíš takto potupně shánět???To si vas skutečně Ostravák- teda MOC váží…svého FAN klubu…když jste mu NESTÁLI !!! ani zato- aby vám poskytnul jako – GESTO od vaší MODLY a vašeho oblíbence… ani těch pár lístku!Což běžně pro své “ skutečné skalní a věrné členy“ – dělají kde jaké známé- oobnosti.Evidentně NEJSTE – VIP… a evidentně z vás- z OP- NEMÁ žádný užitek…a tak mu za TOHLE normální a přirozené gesto !!! ÚCTY ke svému fan klubu- vůbec NESTOJÍTE !!!!.*dál rovněž – už jenom bez komentáře….

 • KRLEŠ 3 x

  ZAVČAS VAROVÁN, DVA RAZY VAROVÁNNedavno sem tu pizdnul odkaz na web s čarkovacu metodu. Ale moc to nezabralo, žadna HEUREKA. Možne, že dneka se na to už budu ponikeřy divat inač.

 • za co

  večrnicoke kidu 148…Ano bohužel, ale necítím se dotčena ani nic jiného….OP nevznikla proto aby jsme čerpali nějaké výhody. Navíc je mi velmi trapné se sama angažovat a prosit o lístky , ikdyž místo kde se dá prosit je…a ne jedno. Ale tohle já neumím, nechci umět a nikdy se snad nebudu muset učit umět.Opravdu jsem si je sháněla sama už od 2 . 2 . , ale paní v pokladně mi řekla, že budou v prodeji v pondělí 12.2.Bohužel byli v prodeji od 9.2…Navíc jsem dostala informaci, že jich pro normální smrtelníky bylo v předprodeji jen 15 ks …kdo pozdě chodí sám sobě škodí…Mrzí mě to o to více, že jsem chtěla s Nevou na premieře Ostravaka oslavit své kulatiny:O(

 • Maroš

  Jsi opravdu nemocná okamžitě vyhledej odbornou pomoc!!!Není ani trochu pochyb o tom, že kidy o grafomanii a ostatních psychických poruchách na tebe sedí, jako ulité. Je jen otázka, jestli autor „:-!“ neopomněl vyjmenovat nějaké další poruchy. Můj názor je takový, že jich opomněl minimálně dalších pět. Podle toho, co jsi tady napsala je naprosto a bez sebemenší známky pochyb jasné to, že nejsi schopná pochopit ani to nejjednodušší písemné sdělení. Asi bude opravdu nejlepší, když si budeš svá díla vystavovat na svém blogu. Tam si je přečte jen ten, kdo bude chtít nebo ten, kdo tam zabloudí ve stavu momentální snížené příčetnosti případně ve stavu momentálního pomatení mysli.

 • za co

  krlešu 3xNerozumím…149…jaký odkaz jaká metoda? vysvětlíš?

 • KRLEŠ 3 x

  ad 110 DĚDEKDĚDKU – K SNĚDKU (to už može byť ?) – ku temu Petrovi Kachnovi (Kachně mi nesedi), to by baj mohla byť aji ta moja knižka, bo sem ju zapomněl v šifoneře, co sem daroval při stěhovani a knižka měla tež urvany hřbet. Moje knižky su Ia kvality, ale tukaj tu sem komusy dááávno pojčal a vratila mi to v jinym stavě. Ne svojim, te knižky. Včil už knižky, kluče od hajzlika a houslovy kluč žadnemu nepojčavam. A taka to byla přytulna robka, bezkuryja. Suma sumarum – Petra Kachnu sem dovčilejška nepřečital.

 • 151- + jiné jeho PŘEVLEKY..kdo tady je úchyl a grafomana potřebuje nutnou dobornou pomoc jseš ty BLÁZNE- ale to OSTRAVÁK – NEVI

 • KRLEŠ 3 x

  152 za coRači ne. Nechcu dostat přes pysk. Když my nesmime ani naznačovat.Už sem tu před paru dňami varoval odkazem na inši web, ale moc to nepomohlo. Přypadal sem se jak ten chlop, co v Troji pyskoval před Trojskym šimlem a jakesi mořske potvory zežraly chlopa aji z celu rodinu. Museli to beztak hned nafilmovat, bo to bylo zparurazy v televizi.

 • Irénka

  Když se dva hádají, třetí se směje……říká se, mě ale do smíchu moc není, protože nemám ráda konflikty… tedy ty neplodné, zbytečné a hloupé. Když tady před časem Večernica napadla některé mé přátele a vrhla špatné světlo na lidi, kteří se proti ní nikterak vážně neprovinili, tak se jí někteří lidé zastali a s despektem pohlíželi na naši obhajobu. Chtělo by se mi teď napsat cosi o božích mlýnech, ale nechci aby to působilo nějak škodolibě, protože to opravdu není můj styl. Popravdě řečeno jsem toto všechno čekala, neboť s touto dámou již jistou zkušenost mám. Ale kdybych to tady rozpitvávala, tak mě někteří zdejší kidaři pošlou k šípku. Jak pravil klasik…“nejlepší učitel je vlastní zkušenost, i když si dává platit vysoké školné“. Večernico, tobě bych chtěla napsat taky pár řádků… a pokud to nebudou pro tebe hřejivá slova, prosím, nekamenuj mě za to, protože tím uškodíš jen sama sobě. Já to teď s tebou myslím hodně dobře. Nauč se přijímat kritiku bez emocí a vulgarit a zkus se někdy zamyslet nad tím co se ti pisatel snažil svou kritikou naznačit. Nejsem nakloněna nějakému mentorování tady v kidárně, já sama se k lidem, kteří mě hodně iritují nevyjadřuju, proč je tady „vychovávat“, když to neudělal někdo jiný a jinde. Nemůžeš ale přece chtít, aby ti všichni jen lichotili a psali ti samé hezké věci. A vynucovat si to už vůbec ne! Víš, kdysi mi chlapi, co dělali na šachtě vykládali, že když bylo na vuzku s uhlím napsané, že „štajgr je cyp“, tak bylo všechno v pořádku, ale když tam nebylo napsané nic a všichni lezli štajgrovi do zadku bylo zle.Ty se vůbec nezabýváš myšlenkou, čím ty lidi provokuješ. A tím nechci říct, že člověk by se něměl projevovat individuálně, mít svérázný způsob vyjadřování, mít svůj názor na věc apod. Je dobře, že si mnohdy vehementně stojíš za svým. Co by ale člověk měl, podle mého názoru mít, je kultura projevu a neměl by ztratit svojí důstojnost. A to je možná tvůj kámen úrazu. Večernico, ty máš nějaký problém, o kterém my nevíme. Snad je to nedostatek lásky, pozornosti, nevím. Nedovolíla bych si ale tvrdit, že jsi schizofrenik, nebo paranoik, takovou diagnózu nemůžeme stanovit jen tak do pasu. A prosím ostatní, aby to taky nedělali. Měla bys ale začít se svým duševním zdravím něco dělat, máš problémy i jinde a to už o něčem svědčí. Promiň, že jsem to tady tak veřejně napsala, ale nevím, zda se ještě někdy uvidíme osobně. Nechci věřit tomu, že jsi tak zlá, ale že jsou to jen nešťasné emoce, co jsi předvedla ve 146 a 148. A prosím tě o partyju se už neotírej! Děláš akorát dusno. Ta parta lidí, která se sešla v srpnu 2005 v Bastile je bez tebe naprosto v pohodě, s Ostravakem komunikujeme bez problémů, lístky na „pajtašky“ taky nejsou problém. Myslím, že když nebudeme na představení mezi prvníma, tak se svět nezboří. Tedy, alespoň pro mne ne. Doufám, že se nad sebou taky jednou trošku zamyslíš a nebudeš nám nadávat do hyen a podobných užitečných zvířat. Protože to si opravdu ta milá zvířátka nezaslouží. No schválně, vzpomenete si na nějaké neužitečné zvíře? Neužitečných lidí znám dost.

 • k 150- za coJá vím, že na to nečekáš…a že byla OP založena jako jeho fan klub, který pro Ostraváka dělal vše možné i nemožné…aby jej třeba propagoval…starali sjte se mu o papagáje, sponzorovali jej… a VELKÝ ON !!…když se měl jednou !!! za čas ukázat…. tak si na vás – OP nevzpoměl ani s těmi 10-15 listky!…ani se nedivím, že má problém s babami ještě ve 40 letech, která by chtěla taky …takového – skrblíka.,..*Jinak ti doporučuji tu Frýbovou- Robina Falešné hráče( je to z podsvětí pražských taxikářů ještě za éry Komančů- ale perfektní čtení…)…pokud to už nemáš prolouskané…a ty narozeniny si oslav – pořádně…. smol na milodary….a zacaluj si to z vlastního… a ať se ti – za co -daří… a vše nejlepší * * * k tem tvým narozkám.*Ahoj…- Večernica

 • Anna

  Ja bych ke cteni doporucila vsem tadyMaleho prince od Exuperyho. Rec je asi opravdu pramenem nedorozumeni…Skoda, bo tu kdysi bylo fakt fajne.

 • šemik

  ad 156Demagogie převlečená do „slušného“ kabátce je pořád jen demagogie – já znám neužitečných zvířat :-))

 • Irénko…tak si si zase přihodila polínečko na ohýnek…a zatleskala těm sprostoám co tady padaly na mou hlavu…výborně!!!…jenom schvaluj ty nájezdy hyen… na Večernici… ono si taky svým dílem k tomu přispěla sama…pokrytecky tady mi veřejně vypisovat tyto bláboly…je tedy skutečné hrdinství!!Klobouk dolů.“ Zářně “ spravedlivá “ Irenko.. o tebe .jsem ani už nic jiného – než takové “ cimry“ na mou adresu – už ani jiné nečekala.Ničím si nepřekvapila Irenko – Večernici.Ani jako člověk- ani jako člen OP.OP mi v nejmenším nechybí—neb ani když jsem byla v ní- „“mi NIC NEDÁVALA.-…pouze společnost drben- pomluv a zákulisních itrik…bez kterých se skutečně- ve svém životě OBEJDU- v pohodě a s klídkem v Duši.užíj si svých 5 minut slávy- tady kolektivního “ exhibování“ na Večernici …určitě tady sklidíš- veřejný potlesk a uznání!!! jseš – SKVĚLÉ děvče… charakterní a naprosto výjimečné objektivity.BRAVÓ ….. skvělá Irenko!!!a prosím tě i další skvělé, zářné a naprosto výjimečnéě chrakterní vzorky z OP- pouze o jedno… dejte mi už OP – Večernici tady- svatý pokoj !!!Já o vaše názory nestojím- a to ani omylem… tak si to už konečně uvědomte!psala jsem svůj názor tady dnes …za- co-… !!! ne OP!je to dostatečně jasně česky napsané?… —ma ucta…“ madam“ ..

 • :-!

  pro 159 Ty jsi fakt kůň, koni :'(

 • Reiko

  O večurniciNámět na scénář (sitcom). Jakákoli podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná.Rodinná sešlost. Skupina lidí se příjemně baví. Přichází Večurnice.Večurnice: „Povím vám něco ze svého života!“Skupina: „Ale my nechceme!“Večurnice: „Nechcete? Jste banda nevděčných hyen! Stejně vám to povím.“Večurnice povídá a povídá…Skupina: „Už toho nech, nikoho to nezajímá!“Večurnice: „Ale já to tu vykládám pro majitele bytu!“Majitel bytu: „Už toho vážně nech, děsíš lidi!“Veřurnice: „…a ty si taky hyena, která jde alibisticky s davem a beztak si ani nezaplatil příspěvek na mytí chodby za nemocnou Karáskovou. To svědčí o tvém charakteru.“Scéna končí kamenováním blíže neidentifikovatelné osoby.———–Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč o sobě vždy píše jako o někom jiném? „Udělali jste to Večernici“, „Házíte špínu na Večernici“. Není to příznak něčeho…?

 • :D:D:D:D:D:D

  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dto nemá chybu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 • Irénka

  Večernico,nic jsi nepochopila…ať je k tobě Vesmír milosrdný

 • :-!

  Mohlo by to být příznak třeba tohoto, Reiko?Schizofrenie je závažná duševní choroba. Provází ji změna myšlení a vnímání reality. Objevuje se úzkost, bludy a halucinace.U pacienta se schizofrenií dochází k rozštěpu mysli a celkovému úpadku osobnosti. Pacient je vztahovačný, neustále pronásledovaný bludy a smyšlenkami, mluví si pro sebe, vytváří umělý svět. Je velmi obtížné si jen představit co člověk stíhaný touto chorobou prožívá. K paranoidním vlivům se přidružují poruchy pohybu (schizofrenik je schopen celé hodiny vydržet v nepřirozené poloze) a vnímání. Citová otupělost, jindy extrémní přecitlivělost je doprovázená tvorbou neologismů a nesmyslných sousloví. Schizofrenik je velmi plachý a neustále ztrácí společenskou jistotu a své místo ve společnosti. Emoce jsou vystupňované a neodpovídají situacím, které život naskýtá. Schizofrenici mají častokrát vysoké sklony k sebevraždám Schizofrenie má mnoho podob, jsou lehčí případy a velmi závažné. Sluchové a vizuální halucinace jsou také doprovodnými jevy choroby. Není vymezena přesná doba projevu nemoci, nicméně nejčastěji ke schizofrenii dochází mezi 16. – 25. rokem života. Schizofrenie může vážně poškozovat mozek, ale také může rázem odeznít bez poruch kognitivních a intelektových funkcí. Dědičnost hraje velkou roli při vzniku choroby. Schizofrenií trpí přibližně 1% světové populace.

 • Reikoa jakým právem si ty osobuješ- – tady psát za všechny kidaře a taky mlčky čtoucí návštěvníky?…Jsi mluvčím davu tady?…nevidím žeby tě zvolil…pokud neberu v potaz ty úchyláky kteří tady už druhý den exhibují – naprosto vědomě- a cíleně patologicky – na mně.- na Večernici.Bylo tady dost lidí, kterým se mé vyprávění naopak líbilo a to nejenom o Ostravě.Potřebuješ Reiko- ty sama především skutečnou skupinovou terapii- abys věděla… jak vůbec vypadá- “ zpětné zrcadlo“… objektivního názoru- protože skutečně NEVÍŠ o čem vlastně ve 162 píšeš… a tak funguješ tady sice taky-. ale pouze … jako pořádně pokřivené zrcadlo …*

 • Jinak pro všechny- vidím že Ostravak vás vůbec nezajímá…vaši jedinou " zábavkou " – notně ujetou..je člověk Večernice. Už TOk čemu vlastně DAL Ostravak tady – prostor.Ireno- mluv o sobě… neb hoď po někom kamenem- pokud máš sama čisté svědomí.Lituj tak pouze SAMA sebe!…Bavte se tady tak všichni tím svým – skutečně paranoidním – způsobem dál… vidím pouze jedno- a to hysterický DAV… který naprosto ztratil všechnu soudnost.*bez pozdravu

 • Jana1

  Tak jsem se vrátila z lyžovačky a vidím že je tu dusno. Já si myslím že ani Ostravak nemá lístek na to svoje divadlo, protože to by se přece prozradil, kdyby v divadle věděli, na ktré to je sedadlo.

 • Jani…on tam určitě bude…anonymně..to si nenechá ujít…někdo mu už ten lístek zařídí…tak pitomý teda není, to by se mu křivdilo!A je zajímavé, že teď mi došel mail od paní Repronisové…který odesílala OP členů…a nějak mně zapoměla si ze seznamu vykrtnout… neb už členem OP nejsem… že ji Ostravak požádal o lístky pro OP( asi teď??… když si to tady čte..a si to uvědomi…že?)…a ta odepisuje, že lístky pro OP NEMÁ.Nebo sama prý pro Repronis dostala pouze 10 listků a všechny tři premíery jsou vyprodané. Vyproidané- a BYLY- vyprodaně??? A co těch 15 listků- které se daly volně do prodeje….jak je o tom zmíňka nahoře v kidu!=================================================Top je “ někdo“… aby Ostravak – kdyby chtěl…samozřejmě – nemohl za něj anonymně( třeba Repronis dentura)…zajisti těchtio 15 volných lístků !ëvidentě VOLNÁCH v té době…. ještě volných…a věnovat – je členům OP- jako pozornost od Ostravka?Teď si můžu myslet jenom to, že to sjou alibistické kecy- s křížkem po funuse.ten mail.Mimochoem- příší se mi tady dělat to co ty – pisálkovksé anonymní hyeny- a zkopčit tak mail od Repronisu který na OP teď došel.Píše se tam taky dál o tom, že dodatečně vzešel návrh…že se udělá jedno představení solo – asi pro 60 lidí- jenom pro OP členy…pokud se tento počet míst zaplní…návrh od paní z ředitelství divadla kde představení se koná.Ale Tepronis píše…že nejpíš tak až kolem dubna!hmmmm… taky řešení….*jak když hodí psovi kost.To bylo POUZE obrazně !!! …ne na “ někoho “ konkrétně…to – jenomn pro pořádek! *Večernica

 • :-!

  Večerko, slibovala jsi už včera večer,že jdeš na ten svůj blog psát něco s nějakou obsahovou váhou ( viz kid [129] ) a furt hovno. Zatím tady jenom slintáš ty svoje pomotané pomatenosti.

 • Anonym

  (k 167)Dav neztratil inteligenci, jenom už má jakési Večernice plné zuby. Vážená, bežte prudit jinam.

 • Už sis ulevil psychopate (:-!) z 170?…nebo ještě tu budeš slintat o- HOVNĚ – dál!

 • Anonym

  AnketaKdo si přeje, ať zde Večernice neotravuje, ať udělá čárku./

 • (...)

  56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 56 DUP!!!

 • Reiko

  Anketa/////////////////////////////////////////////////

 • Maroš

  Když někdo použije tvá vlastní slova,tak je psychopat? Máš plnou tlamu smysluplnosti a pak tady pověsíš takové výplody. CHocholoušku, POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC!!!!

 • :-!

  ANKETA [173]/

 • Různé anonymní závorky, hyeny schovávající se pod smailíky a jiné zářné " inbteligence" zedejší kidrány tu 2 dny nalezenéNENÍ NAD TOTÁLNÉ ZASRANÝ WEB ANONMNÍ LÚZOU ZBAVENOU VESKERÉ SOUDNOSTI…To čárkování je stejné estebácka praktika- jakou jsem už jednou zažila před 3 lety na jiném webu..Ony ty klony z toho webu–se skutenčě naklonují všude a nalezli i tady Ostravakovi.Teď už je to konečně -JASNÉ odkud vítr vane…….Večernice- je totiž pro ně- jak vidno- evidentně – maniacka “ osobní úchylka“…*tak si tu vážení – klidně čárkujte… ať vám to jde k duhu a k dobré náladě, nezapomeňte si u toho potlapkávat po lecích…alespoň virtuálně….Není nad dobře stmelený a sehraný hysterický dav…. bláznů a jejich klonů…kteří se poflakují po ńetu a hledají kde si můžou “ inteligentně“ zaexhibovat a na někom se – …přiživit.a nešetřte čárkami- místa je tu DOST…držím všem bezejmenným palce!…ať vám to odsejpá…krásnou zábavu… a super den… v hřejivé kolektivní smečce pospolitosti…ma ucta… * * * BARDI …

 • Večernicuv krygel

  A to dybyste veděli, jak Večernica slintá, dyž slope pivo!Dávám svuj hlas Reiko jako spisovatelce báječných scénářů a své mluvčí! (:-D)

 • Večernicuv krygel

  ANKETA [173]Jako pověřený tiskový mluvčí dávám čárku za všechny krygle z hospod, které večernice večerková kdy navštívila: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////a jednu navrch za mně:/

 • Aleš

  ANKETA [173] //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • :-!

  pro 179Spiknul se proti tobě úplně celý Svět, chudáčku malinký. Neboj, chyba není v Tobě, ale naopak-je ve všech těch kolektivech, ze kterých jsi, ubožáčku malinký a nedoceněný byla naprosto neporávněně a bez jakéhokoliv důvodu odejita.Že je to tak?A že těch kolektivů teda je. Ti, kteří bydlí v Ostravě a trochu se pohybují v centru, ti vědí své. Tvá pověst je přímo pověstná a hvězd se dotýká.

 • krypl, pičus, hyena, hnida, zmrd

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • krypl, pičus, hyena, hnida, zmrd

  ////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Analyzátor / Katalyzátor

  173Dělat čárky nemá smysl.Koho to nebaví,nečte.O vulgárnosti Večernice taky asi nemá smysl diskutovat.Co je ovšem zvláštní,je to,že ji tady Ostravak nechá vegetovat a akceptuje všechny blitky,které mu leje na hlavu.Co se dá dělat,reklama,i když špatná,je taky reklama.A to teď asi to nejdůležitější.Možná je teď jeho blog díky Divé Báře ještě populárnější.Nemá mu teď vyjít zase nějaké čtení?P.S.Nic ve zlém,Ostravaku,to je jenom malá analyska jak se mi to jeví.Zdraví Katalysátor.

 • Anonym

  183je V. na vrcholu hysteráku, za chvíli se jí uleví.

 • krypl, pičus, hyena, hnida, zmrd

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// //////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////// //////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • krypl

  ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Edisko z Těšina

  Muhehe:)/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Večernicuv krygel

  Že si ty čárky ta Večerka semka dává sama?Jak ji znám, dycky ráda čárkovala. Zvlášť na cizí účty…

 • Muhehehe:)/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// /////// //////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////// //////////////// ////////////////////////////// //////////////////////////// //////////////////////////////////// ////// /////////////////////////////////////// /////////////////////////////// ///////////////// /////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////////////////// / //////////////////////// //////////////////////////////////////// ////////////////////////////// ////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////// ///////////////// ////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • Večernicuv krygel

  A teď si dokonce začárkovala i na Ediskův účet, no něříkal jsem to? :-D)))

 • Večernicuv krygel

  Myslím, že Edisko bude mít z večerky radost, ušetřila mu práci!

 • za co

  pane božeSerte na listky ( ja se bez nich irenko obejdu!)!!!!!Opět se řeši “ pseudoproblem“….moje prosba jestli někdo neproda lístek kid č. 9….reakce ( opět neadekvatní ) večernice v kidu 148!!!!!!A DOST! Před měsícem jste mě pánové ( i ty Edisko , jenž si stanul na hranici dnes! a zítra to bude někdo jíný) nazvali …….hašteřicíVečernica se chytla mého kidu v úvodu a opět zazářila a vy ji v tom pomáháte. VELICE SE MĚ DOTKLO, KDYŽ JSTE MĚ A OSTATNÍ Z OP VEŘEJNĚ ODSOUDILI za to jak večernici ubližujeme. Od té doby se ydržuji veškerých komentářů k jejím psaným příspěvkům. A nikdy nebudu. Ani v rámci obhajoby.

 • Anna

  Vecernice,uprav slovnik, na urazky nehled a ani na ne neodpovidej a pis dal. Zacinas mi byt sympaticka.

 • Večernicuv krygel

  Edisko, prozraď mi heslo na svůj blog – večerka zná jenom adresu tvého blogu, ale heslo ne…

 • :-!

  :D:D – To "večerní sluníčko" si snad myslí,že když tu bude čárkovat, tak si nikdo nevšimne těch jejích žvástů tam nahoře. Když jsem ety čárky ale jen tak od pasu spočítal, má to jistou vypovídací hodnotu. Odpovídá to množství chlastu, které proteklo krkem Večerky.

 • Neva

  za coNěkdy to tak prostě je, máš o někom nějaké mínění a pak zjistíš, že ses spletla. To se prostě bohužel stává. Sama jsem podlehla jistým sympatiím a jsem teď velmi překvapena nad některými reakcemi.Ale to by nemělo kazit dobrou náladu a záměr popřát Ti krásné narozeniny už dnes. *********************Čárkování myslím nemá cenu, Irénka jednou dobře napsala – „ignorovat“.

 • Dědek

  PolicejníVrátí se dva policajti z rajonu a hlásí veliteli: Šéfe, v parku jsme našli úplně ožralou prostitutku. Doufám,říká šéf, že jste ji ignorovali. Jasně náčelníku, každej dvakrát!

 • Neva

  Dědku……doufám, že se Tě to nedotkne, bo Ty si přece mlady dědek, co? A ni žaden stařyk…Pane doktore, něco se mnou není v pořádku. Stále běhám za mladýmiděvčaty.““Ale to je přece docela přirozené“, uklidňuje staříka psychiatr.“Ale já si nemůžu vzpomenout proč!“

 • Pro Annu ze 188… OSTRAVÁK SI NEZASLOUŽÍ – abych mu já Večernica- tady dál psala o naší krásné OstravěnceTo co tu dopustil Ostravak vůči mě- to hysterické řádění lůzy na mém veřejně známem nicku…tak tohle slušný a kultivovaný MUŽ – nikdy neudělá.Nedivím se, že je v anonymitě.Odsud může jak ten NERO lépe příhlížet z tribuny „v koloseu svého blogu“…jak trahjí na cucky … jemu vždy velkoryse přející a veřejně fandící ….Večernici.Skvělá ukázka temné stránky Štírovského charakteru v Duši Člověka, který nebyl schopen dát prostor Božímu daru- tady noblese, kultivovanosti a spravedlnosti- LVA.Ten kdo bude chtít si ode mě dál něco přečíst…má možnost si najet na blog Večernica.Nebudu tady házet vzpomínky na mé drahé spojené s Ostravou a povídání o mé milované Ostravě…blogu…který byl vědomě propůjen – LÚZE , hysterii a zvácenostem.* Pernová

 • Večernicuv krygel

  Zajeď už do nory, nebo na ten svůj podělanej blog, ty stará vydro!A nelez mezi lůzu…

 • :-!

  Furt máš v tlamě ten svůj bloga milovanou Ostravěnku a přitom tady neustále kidáš na někoho hnůj. Jednou je to ten, pak zas onen, přesně dle pořekadla „kdo chce psa bít,… „. Neustále máš v držce slova jako kultivovanost, slušnost, úcta atp. Přitom kopeš do každého, kdo se jen trochu liší v názoru. A k tomu navíc lžeš, jako když tiskne, ty rašple (důkazů už tady proběhlo dost a dost a pořád se na různých stránkách dají najít). Od včerejška na tvém blogu nepřibyla ani jediná čárka!!!! A to je řeč, jak o komentářích, tak o tvých přeslazených literárních plodech. Furt tam někoho lákáš a vynucuješ si pozornost. Děláš reklamu sama sobě na nejznámějším blogu v ČR a ještě máš pak tu drzost někoho nazvat hyenou!!!!! Až ti konečně dojde, že o tvé plky nemá nikdo zájem, požádám prezidenta republiky, aby vyhlásil státní svátek.

 • Pete33

  Vecernico, dobre si udelalaByvalo tu dobre, ale co se tu zacal roztahovat ten kreautur [196] s dalsimi potvorami, je to tu na zavreti.

 • Irénka

  Přesto všechno. že mi Večernice ublížila, nezlobím se na ni, má zřejmě nějaký dost velký problém a my ho tady nevyřešíme tím, že na ní budeme plivat. Prosím, v zájmu klidu, nechte jí na pokoji,pokud někomu vadí její psaní, ignorujte jí a zdržte se stejných vulgarit jako ona, klesáte tím na její úroveň. Za co, tobě přeji k zítřejším narozkám všechno nejlepší a vítej mezi nás …cátníky.Nechceš přijet na křest, že bychom to kapánek oslavili…a z těch lístků si nedělej vrásky. Měj se hezky a pořádně si to oslav. A ještě jeden vtip na víkend:Potká neurolog kolegu gynekologa: „U nás je to teď na nervy a u vás….?“

 • jana

  pro IrénkuTak kolik-za to- vlastně bude slavit, jestli to není tajné? Dále pro všechny tady, vidím, že i přes to co se tady děje (nebo právě proto), návštěvnost na těchto stránkách neklesá. 3 100 000 !!!!

 • Anna

  Kdyz odpustit, tak hluboce, opravdove a vnitrne. Bez potreby upozornovat na to sve okoli. Bez potreby se k tomu vracet. Odpustit a nepodlehnout pocitu horkosti a ukrivdeni. Vzdyt si kolikrat ani sami neuvedomujeme jak jsme (treba nevedomky) ublizili my ostatnim.

 • JVD

  Já bych s dovolením Irenku upřesnilnechte jí na pokoji, pokud někomu vadí její psaní.Dopouštějte jenom stejných vulgarit jako ona, tak budete povzneseni na její úroveň.

 • šemik

  jano 19930:-)

 • jana

  To je krásný věk, tak ať si to pořádně užije

 • Alena

  ty jo…jsem marod, tak sem si sem šla spravit náladu..uf..Všecko jsem to tu nečetla, ale zas jdu radši zavalit blechám.Dobrou noc!:-)A vůbec, jaktože už není anketka na čtení Ostravaka v televizi??

 • jana

  BO už je tu úplně jinačí ANKETA…..

 • S Večernicí je to tak:Ona to nechtěla dát veřejně najevo,ale je pravda, že jsme spolu byly v minulém životě šéfky satanského spolku na starojickém hradě – viz zápisy ve starých kronikách, ale pečlivě tajené – a nedělaly jsme tam zrovna hezké věci. Před spravedlností jsme utekly hodně daleko, až na Jesenicko, tam se našim družkám dařilo poměrně dobře, měly jsme hezké poutní místo na Petrových kamenech proti Pradědu, dodnes tam je ochranné pásmo, prý kvůli vzácné květeně. Prd, jsou tam velice špatné geopatogenní zóny, ale o tom oficiální zmínky nejsou, aby se lyžaři nevyplašili. Udělaly jsme tu blbost, že jsme se přestěhovaly do Velkých Losin a určitě všichni znáte, co tam bylo nakonec za průser. ….No a Večernice si občas na to v podvědomí vybaví nějaké vzpomínky a pak dělá takový maras, jaký vidíte i tady. Je to tak prosté………. Mějte s ní trpělivost, chudák holka, nemůže za to. V tomhle životě se to určitě snaží napravit,protože ví, že kladivo na čarodějnice je i ted, dopadá na hříšné a boží mlýny semelou i to, co by ani anděl nechtěl. Howgh.

 • čtenář

  [206] Nechceš se už sklidnit? To toho tady ta ženská nevytrpěla už dost? To ti není ani trochu hamba? Kde až homo sapiens může klesnout….

 • Ta ženská trpět chceProto sem furt leze, aby si hezky zatrpěla. Když teda tak hrozně trpí -kruci čím? Jestli těma komentářema, tak to je mi jí líto, hehehe. Že ji to tak bere. A to co píše ona, to druhé k utrpení nedovádí?Večernice, řekni takycosi pod svojím vlastním jménem a neschovávěj se za „čtenáře“, není to hodno Tvého hvězdného jména,postavení i sebehodnocení………..A netvař se že si na Jičín nevzpomínáš………..

 • ostravačka

  207A kdopak si to zde myslí, že je neidentifikovatelný??

 • čtenář

  [208]Nezkoušej to na mě, u mě si s odhadem na špatné adrese. Ke hvezdám mám daleko, ale ke slušnosti a soudnosti naštěstí blízko. Je zatím všeobecně společností podceňováno, že k volným internetovým diskusím mají přístup i sexuální devianti a různé mixy se sadistickým zaměřením.

 • No právě, ti sadisti…………A tady chce někdo někoho naprosto evidentně, zjevně, přímočaře a nezakrytě sadisticky atakovat, konfrontovat, hlavně teda iritovat – to bych zdůraznila. A ve finále zničit. Cítím temné vibrace, to dost silně, asi je něco blízko. Ona to ví. On ne.Oni to tuší. Ale ti druzí tomu nevěří.Jo a pozor na zvrácené gerontofily, ti jsou nejhorší. Zlatí pedofilové proti nim, to teda jistě. Dejte si na ně pozor, jsou infiltrovaní všude a škodí pokoutně, skrytě a o to hůř. Ostraváku, bdi……….Slušným a soudným zdar a sláva, hvězdy nade vše, hlavně večer. Ale nesmí být mraky.

 • gargamelka

  Šmarjápanno, Večernice, kolik si ještě vymyslíš nicků?Tapetuješ tu Ediskovým nickem čárky proti sobě, pak píšeš jako Anna postuláty na svou obranu, pak jsi Pete33, JVD, baba Jaga, čtenář…Je mi líto, že jsi tak honěná po všech diskusních fórech. Ale že tě nikde nemají rádi, je asi tím, že stačí malilinkatá záminečka a začneš vyvádět jak pominutá.Už se těším na příští úterý, kdy konečně tahle nepovedená diskuze zapadne prachem a hromadou více či méně povedených komentářů k dalšímu dílu nepovedeného televizního Deniku.

 • ...

  Večernice diskutuje celou tu dobu v poho na úplně jiném webu a je tam s ní strašná sranda. Na ty paka se tady vyserte a běžte se taky bavit.-)

 • gargamelka

  213: Hm – tak tam si s ní tu srandu užívejte, tady o její styl humoru nebyl a asi už ani nebude moc velký zájem…

 • Jotvor

  Konečně je sobotěnka!Vlastně se chci jenom s vámi podělit o radost z vyhlídky na pěkný den.Třeba se i tady dnes vyjasní!Za co – všechno nejlepší k narozkám.

 • za co

  děkuji moc Všem kteří přáli k narozeninámDěcka , dojali jste mě , udělali jste mi velkou radost – všem moc děkuji!

 • Danijela

  Má poznámka ke stov(f)ce…Byla jsem na skok onde. I když Edisko tvrdí, že jsem odjinud. (Ale to psal, než měl „důkaz“ v ruce (či na poště).Koukla jsem úterý večer na ČT1. A nepochopila četná hořekování nad výslovností lidí čtoucí toto VELEDÍLO. To co jsem slyšela, mne zasmušilo. Teprve z čteného textu (jsa asi značně legastenická) mi došla plytkost textu. Bez ohledu na to zda čtoucí (byl jen jeden – ten druhý tam byl jen k vůli honoráři) vyslovuje správně „JL“ (jako v mém DaniJela). Prostě – poslechla si těch dvacet minut… a pak běžel dlouhou dobu výčet lidí, kteří se podíleli na tomto díle Neumětelského ochotnického spolku /šemíku promiň že jmenuji Tvoji stáj/ prostě výčet nebral konec. Jmenováni byli jistě také vrchní splachovačky režiserských záchodů, jejich zástupkyne… Vrcholem drzosti vydírání následných peněžních plateb za nic, bylo separátní jmenování šefdramaturga!Co je moc, to je moc.I zasedla k počitači, bych se pozeptala co jsou to za divné manýry ve matičce Praze.Jenže to jsem psala minutu po odvysílání „pořadu“. Jenže někdo značně nedotýkavý z koletivu píšícího OSTRAVAKA seděl na serveru a můj příspěvek nepřijal. Jen se tam objevilo oznámení: ZAKÁZANO!Na druhý den jsem to zkoušela znovu /nebylo to po prvé, co mne ostravak na základě mé I.P. adressy blokoval/.Teprve pokus se dostat na blog ostravaka z jiného počítače se mi zdařil. Teď jsem zvědavá, zda je někdo z ostravaka na počítači, nebo zda se mi podaří moje hořekování odeslat…

 • Ája

  pro "za co"Co to slyším za noviny?Prý dnes slavíš kulatiny,dnešní den je jenom Tvůj,bav se, raduj, oslavuj,miluj život, miluj svět,vždyť máš krásných 30 let!Kolem sebe príma lidi,co Tě vždycky rádi vidí.A oslavy – abys si zvládla,i bez lístků do divadla.Přeji Ti zdraví, úspěch, radost, štěstí! Hezké narozeniny!

 • Alena

  Jano 205Jaká anketa???…žádnou nikde nevidím..Možná proto že su slepá na jedno oko, tedy dočasně, kura jak je člověk slepý ne jedno, jakoby byl na obě, teda aspon u mě to tak je.Za co: užij si krásně narozky!!!:-)Jotvorku já soboty moc ráda nemám, bo to se někdy léčím z pátečních blondáků cheche…Ale dneska bude mimořádná, bo budu jen leřet a přesdtírat jak je mi na houby a nechám se rozmazlovat a syneček mi bude předčítat..třeba Ostravaka…a bude hej:-))Hezký víkend!! radši mažu at mě tu nezmerčí, bo budumuset rozmazlovat zas já..tu moju bandu doma!Děcka taky se vám občas zdává o Ostravakovi?Mně normálně jo,ale včil už ne, tak si říkám, ještě že nemá jméno, bo vyřvavat ze spaní jméno cizícho chlopa by asi nebylo moc ideální pro klid rodinné pohody…hih

 • Alena

  Ajo..to je hezká básnička, co jsi napsala Za co:-))

 • Prajzak

  DanjeleTaka šikovna robka a musi si kupovať přatelstvi lidi darkami? Smol na to, šak maš na vic! A esli to ostravak nevidi, smol na něho tež! Vždyť se tu už ukazal, jak si važi svych fanušku. Co tu dopustil na Večernicu ! To bylo fakt hnusne. Tak ju nechat povlačet a enom se na to divať. Fuj! To chceš tež prožiť na vlastni kuži jak te hodi supum?Ta veršovanka od te děvuchy Aji je pěkna.No děvucha ma talent!A tej druhej děvuše , co si pravi za-co, tak přeju k te krasne třicitce tež same štěsti a hodně zdravi a dobreho chlopka :-)Starka už klepe vařečku do stola kdě sem tak dluho, bo řizky su už hotove a kuři se z nich na stole.Tak si jdu šmaknuť a tu svoju šikovnu robku pochvaliť. Inač s ňu do večera nevydržim,jak si dam potem trochu baracpalenky..-)

 • za co

  Ájo ..Áji , Ájinko drahá moc hezké přání , jsi talent opraavdu …Jen dovětek :A oslavy zvládnu – jen prosím , drazí mí vyvarujte se poznámek o divadlu ….A slovo „lístek “ ať zazní v mé přítomnosti – snad jen v jiné souvislosti- než s pajtáškovým představením ….bo se naseru a v běsnící furii se změním.

 • gargamelka

  [221] Prý "Prajzak": Večernice, tvůj styl se nezapře. Z tohoto příspěvku čouhá jako sláma ze škrpálů…

 • Jana

  219Alenko, anketa byla včera, dneska už se nečárkuje. Přeji brzké uzdravení.

 • Pomoóóóc

  Marjapnano!!!! už je tu ten blázen smerf gargamel zase!!!! Raději všichni honem utečte!!!!

 • Jana

  Ty Ali, jak v tym snu Ostravak vypada? mi se zase stáva, že jak idu raz za čas po centru, tak pozoruju chlopky středních let, říkám si to by moh byť on, ten ni, ten je tlustý, ten zase velký manekýn, tež už mi to v pale hapruje.

 • Danijela

  prajzakoviNic si nekupuji… , jen je mi líto, že někteří nejsou odměňováni dle svých zásluh (jak to pravil Charly Marx), navíc těmi drobnostmi rozšiřuji jazykové znalosti obdarovaných. Rum chutná jinak než v česko-moravsko- slovensku (zbytek zemí doplňte sami dle školních znalostí) obávaná slivovice. (Či oblíbená ?)Dovezla jsem jednou krabici pralinek. Výsledek?Podarovaná se na Orionky /byť z vietnamského dovozu/ nemůže ani podívat.Jsem zvědavá, zda co teď bude chutnat Ediskovi.Tolik k věci /nepodstatné/…

 • Jotvor

  AlenkoKdyž jsem si četl Tvůj dopolední kid,napadlo mne,že to stejně jednou bude sranda,až některá novopečená mamča odpoví na otázku porodníků jak že se bude chlapeček jmenovat slůvkem „Ostravak“!Škoda,že to neuvidím,chehehe…

 • Ája

  omluva a dodatek k "za co" 222Ať nemusíš, jemná ženo,proměnit se ve lvici,mé přání je opraveno:… přivoň k lístkům v kytici.

 • Nevě

  Fastnachtsküechli…jinak také Beignets de carneval.Návod pro 16-18 kusů300 g bílé (hladké) mouky1/2 lžíce (žlice) soli2 vejce20 g cukru5 pol. lžíc (nebo jak psáno nahoře) smetany20 rozpuštěného máslaProsátou mouku (v Čechách nutné!) dáme do mísy, upostřed mouky vytvoříme důlek. Zbývající části předpisu promícháme důkladně v jíné nádobě, pak vše nalejeme do důlku a vše důkladně PROKLEPEME. Poté vše lehce a rychle prohněteme a necháme stát 1 hodinu.Z těsta vytvoříme roličku, kterou rozkrájíme na 16-18 dílů.Na pomoučeném vále každý kousek rozválíme na velikost talíře – čili vzniknou 1 mm tlusté placičky. Tydle placičky se pak dál vytáhnou rukou, až jsou „teňoulilinké“. Každou takto vytvořenou placičku položíme na stůl pokrytý ubrusem.Každou placičku pak za pomocí dřívek vložíme do rozpáleného oleje /vhodného druhu (ni olivy, ni řepka) a necháme je – po jednom obracení tak dlouho, až dosáhnou SVĚTLE hnědé barvy.Vyjmeme a necháme na plochém, kuchyňské sítě odkapat. Ještě za tepla je posypeme práškovým cukrem.Výsledek se dá týden uchovávat na chladném místě. Jako zásoba…Jenže, kdo to nedělal, bude mít potíže. Protože chybí vzor. (Což je poznámka pro prajzáka a mé pohnutky.)

 • Alena

  Jani….aha, tys myslela to čárkování…já hledala vlevo vpravo nahoře dole anketu od Ostravaka:-) V tom snu..no, to je tak…já třeba někde byla..bud na nějaké akci, nebo na zahradě u kámošky ..tam se vždycky sešla kupa lidí a mezi nima tež chlopci, susedi třeba, středních let..a mi to tež v hlavě kuplovalo, či to není ostravak a mezi řeču sem začala sondovat, jestli má pc a podobně hehe:-)) no blbec ze mě..ale to už mě přešlo…pak jsem si vytvořila představu podle jednoho takeho fajneho extro- introverta, ten sice počítač nemá, ale mluví stejnu řeču, nebo spíš notu jako Ostravak..tak sem si řekla, že by moh tak nějak vypadat,třeba!:-) fixlo se mi to asi do hlavy a ups..zdálo se mi o Ostravakovi ale s kukučem toho chlopka, takový či já vim.. asi 170 – 5cm, mírnounce prošedivělý, v očach dvě čertiska,(ta čertiska si pamatuju z toho snu nejvíc) navenek nenápadný, lehce malý pivní mozolek..který samozřejmě nejde vidět bo je pečlivě schovaný pod tou košulou a těmi riflami….ikdyž žádný manekýn.ale fest sympatický.No, ale pak se mi zdál ještě jeden sen a tam se Ostravak objevil tak nějak podobně, ale zas měl plešku, na temeni, mírnou ..no, já si stejně nejvíc pamatuju ta jeho očiska a v nich všichni čerti, ikdyž dobrácké..a upřimné, ale ti chacharci v nich su!:-))Jotvorku, to by byla fakt sranda, však ale proč by to tak nemohlo být..chich.však znám paru lidí, co dávali jména svým svištům právě podle toho, jaký seriál v televizi běžel…včilek z okna slyším někdy vyřvávat „Angelikooo, domů!“dokonce i jednu Esmeraldu tu má jedna mamina, je sice fakt, že je to razovita občanka města,ale ta děvuška je tak hezká, že mi na nu ani jiné jméno než Esmeralda nesedí:-))No, v dnešní době je možné všecko!!!:-)Kura, já ale riskuju, že tu ten sen si tak píšu…ještě že není nikdo ještě doma, no a kdyby tu můj chlopek nakouknul, tak já o ničem nevím .. a ani babičku jsem nečetla cheche…Avšak naštěstí nemám žárlivca a děj snu sem si stejnak nechala pro sebe:-))Krásný víkend přeju!!!Teda to je sloh co jsem tu napsala..a s jedním okem!!!Janičko díky za přání, brzy snad už budu fit!!!:-)

 • Prajzak

  DanjeloTo si udělala dobře, že si to tu tak pěkně napsala. A ne jenom Něvě.Hned zavolam moju fajnu robku aby si to opsala a vyzkušame. Je robka šikovna od nas z Ludgeřovic a fajně vaři.Moc mi od něj šecko šmakuje, temu sem s ni tolik roku vydržel. Šecky průsery co zrobim a potem prutrže mračen zalepi čimsi fajnym co šmakuje ne enem mně ale i kolegum co k nam na večer přijdu na štamperličku.No něni fajna? Gertruda celym menem ale vždy ji mluvim enem Gerdo. Trudo se ji nělibi, bo ji mutter jak byla mala a cosi zle zrobila mluvila ji potem Trubo. Tak na mě se zle podivala hned na prvnim rande jak sem ji řekl Truda. Až potem mi docvaklo, že neni truba.

 • Danijela

  PrajzákoviVaruji Tě. Přípravou Fastnachtsküechli si připravuješ rozvod. a/ Neboť Ti to po prvé bude chutnat jako mastný papírb/ Truda si spálí všechny prstyc/ Ty budeš chmurný nad tím spotřebovaným množstvím oleje (Což v mimozemsku nehraje zase takovou roli – hlavně, že chutná….)Ale když to Tvá Truda zvládne, budeš ji o to víc milovat. Takže – co včil?

 • Jana

  231Tak to blbněm podobně, ale navzdory snům a představam, teho chlopa by bylo možne platonicki milovať baj by měl velky břuch, nohu dřevjanu, na hlavě ani chlup a na nose hafo dioptryji-no ni?

 • Ája

  ali – 231, jani – 226, 234„očach dva čertiky“… tak se ho představuju aji ja!Pohybuju se v centru Ostravy a někdy hraju sama ze sebu taku hru – hledam Ostravaka. Tu hodim očkem na zahradku „U Rady“ (v letě!), tu se zase prohlednu u „Alberta“ skupinku třech chlapuv v nejlepšich rokach. Už sem se za jednym aji ohledla a zastavila. A dycki to byl ten typ s tyma „čertikama v očach“. Tuž moja pověst budě pokažena, ale co dyby… no ni?Tež sem tehdy – jak zbulali ten atykvaryjat na rohu Nadražni, a ostravak o tym tak nostalgycki pisal – se šla podivat bližej na tu ďuru. Zaroveň tam se mnu očumovala taka sympatycka robka… Měla sem se chuť zeptať, esli tež ju k temu něvyburcoval Ostravak a esli něni tež jedna z jeho přyznivkyň… ale něměla sem odvahu. Jotvore – pobavil sy mě. A eště k tym menum. Němam nic proti menu Samuel, pjekne meno. Ale, jak sem slyšela volať „Samečku“ – tuž něvim, něvim…Ale zato vim, že jedna razovita občanka města se menuje Rybana…Ali, raz sem měla operovane očni vičko (ni plastyka!) a jedno oko na cely tyděň zafačovane. Divila sem se, jaky je to problem. Klučku u dveřy sem lapala indě, z chodnika sem špatně šlapla – chiběl odhad. Večer sem němohla usnuť, bo sem měla ten gazovy polštařek fest na oku a to něšlo zavřiť. Rano sem se zbudila ze zavřenym okem a něšlo zase otevřiť. Těšila sem se, až mi to zdělaju. Enem potem sem zase měla kolem oka zelenožluty monokel. Brzy se uzdrav!

 • boban

  ??kdo četl v uterý ostravaka na čt ?? nevidím tu žádné ohlasy a v programu teelvize to napsané je….???

 • Ája

  bobaneV úterý četl Ostravaka Zdeněk Žák – Alexeji Pyškovi.

 • bobina

  [236 bobanBo to bylo na chuja, ani se něptej!Cosyk maš napsano o tym na koňcu ankety č. 6.Je to tu na kidarni juž cele zdechle. Cypata čarkovaci anketa, samy blazen tu narvany a žadna sranda.Ostravakovi vyšla ve čtvrtek knižka, reklama jak cyp, ale nikoho to juž ani nezaima.Šak vidiš sam:-(

 • Danijela

  Áji. Aji jiným…Zcela náhodně jsem objevila v Krhútské kronice (detaily viz tam… ) dvě básně. ZBOŽŇUJI TVÉ PRÁDLOZbožňuji tvé rozházené prádlo,do jehož tajemství se sladce vniká.kdyby v něm tvé hebké tělo vadlo,ve mně najdeš svého vetešníka!Jsi oltář rozkoše, a ten má zlatou branku:chci být ministrant a sloužiti ti jak Panně:dolévat občas olej do kahánku,laskat tě teplem chvějící se dlaně.Co člověk neví, snadno utají,majitelko střelhbitého jazyka: po nocích rozkoší ozve se muzika…Krombožínky bílé – šavle nemají!Mají… A nejeden hoch to ví,že mají rovněž nádherné pochvy!KDYBYS BYLA KŮŇKdybys byla kůn, byla bys klisna,zdobena chocholem strakatým, pávím:Ty jsi však kněžka, a tak jen zdravím,pitvorně stoje tu, pomalu kysna.Kdybys byla pták, byla bys vrána,co legend básník poví ti!Marno je ale ptáka honiti,čemusi zdálky zvoní hrana…Kdypak vás osedlám, moroni černí?Kdy spolu vyjedeme v plném lesku?Kdy do mne praštíš Černý Blesku?Lidé si nemusí být jenom věrní,a já mám pro tebe jen slova díků.Ó, hrudě, ó hrudě červených kyrysníků!Několi ukázek z básnické sbírky Fanfáry kněžekod dr. E. Moroně, vavřince st. ceny

 • Jana

  bobinoCo vykladaš, že nězajima, Mi samotné leží na poště od včerejška balík a v něm 5ks-Ostravaka č6, bo to objednavam znamym v Repronisu, a 1Oks tryk s ostravakem- to zas budě palka jak cyp. Něstihla sem to vyzvednut. A co se týče tych tvojich blaznů, tak to zme tu všecy-ty ni?

 • Danijela

  By jste se nenudiliúryvky z krhútských národních písní a tancůPusť už, děvče, toho ptáka,postavím ti sněhuláka,ten má aspoň krapet zdánío frigidním milování!Zvoral jsem, co se dalotakže jsem vydělal dosti málo…Když se ti synáčku, dělat nechce,sotva se uplatníš – bez protekce!Na té naší návsi holub vrkámyslí si, co si myslí, mě to krká,krká, krka, krkat musíuž se mi všechna ta drůbež hnusí!Proto jsem zabíjel včera vepře -že si dám vnitřnosti s trochou pepře.Marně mu v útrobách člověk šátrá -ta naše čuňata nemaj´játra.

 • Ája

  Danijelo – Krhútskou kroniku jsem četla…

 • bobina

  [241] Jano čus!Ta si znamy inventař kery blaznem neni:-)A když tak tak je s tebu pravě ta sranda jak ma byť!Šak se myslal inše cypy, šak mi rozumiš ni?A tu knižku si přečti, bo je fajna. Asi i na dluho posledni, bo ostravak ma asyk inše plany. Pajtašci na šňurkach něsu asyk posledni štacu…uvidime.Danjela, ta se nam tu fajně rozjela.Aji se mi to rymuje a to se něsnažim ani veršovať:-)A jak tak pěje nad tymi robkami, tak buď je takt tym chlopkem, aněbo je 4%.Ale z teho se něsřila juž , no ni?

 • Ája

  cituji zádrhely ze starého krhútského písemnictvíNahoře radost, dole žal:až bude Doležal nahoře,zapomeň dole na hoře….Hoří necky blíže chýše,v níž pan Hais-Týnecký píše.Ó kéž raděj píší necky,a shoří náš pan Hais-Týnecký….Na úpatí Sněžkypotkal jsem tři ježky.Všichni tři šli pěšky:život je holt těžký.Už končím, nebijte mě! (…nedalo mi to, Danijelo!)

 • Jana

  243-bobinaTo viš, že přečtu, včil mě to aji smoli, že sem to něstihla-my mame poštu otevřenu enem do 16-ti hodin. Spominam, jak sem kerysyk z prvnich dilu, pojčala susedce, kera jezdi přes tyděn do rachoty do Prahi, jak se pry v tym Pindolině všecy po ni čuměli co se tak chlame, ona to je na pohled taková decentní dáma. Od te doby mě vždycky uhaňa jesli už vyšel zas novy Ostravak.

 • Jana

  pro všecki tuVčera sem se kupila, náhodou Moravskoslezský deník, esi tam něni članek o jedné moji zname ostravské atletce a všimla sem se članku na tema Denik Ostravaka pod názvem- Kdo chce chovať v placu kury něsmi něchať v plotě ďury- Pán tam piše cosyk o brygadnickym slengu a o žumpě atd., že to posluchal brzy ráno na radiu.Podle mě se to poplet z tym ostravakem-haviřem, co ho čicu na Impulzu. Nebo se naš Ostravak tež kajsy na radyju čita? O tym nic něvim.

 • Jaryn

  Kdo chce chovať v placu kury…něsmi něchať v plotě ďury…to zme tady recytovali a cytovali asy před rokem.Probirali zme Frana Směju a jine velikany.Ja…to byli fajne časy,sranda a Ostravak v plne syle.Čo bolo,to bolo…

 • Ája

  jaryne… bo to potem kura seda, misto doma u suseda… jo, jo – byly časy, byly.Ale zase budě sranda!No co, včil sme sy kupili novu knižku, su tež pajtašcy, Ostravak sem tam přydě i na blog… Šak OO se dycky jaksy projevi… je to v nim! Jano – něvim, radyjo rano němam čas posluchať. Zkusym se ty noviny zehnať.

 • Jana

  k temu nařečuJa vam něvim jak to je s tu lašštinu, ostravštinu, šlonštinu atd, ale ja tu pišu aji občas pro zasmání mluvím, tajak mě naučila moja babina-Fanka, mimochodem ešte žije, syce v Zabřehu v domově důchodců bude ji letos 97 , sestřičky pravju že se s ni aji zasměju, jak začne vzpomínat na ten svůj dlouhý život, jak dělala ve šrubarni na NH-čku, jak se ju namluvil synek od jejiho majstra, jak spolu 7 roku chodili, jak se potem vzali-žili ve Vitkovicach, potem v Hrabuvce. A tuž jak ona rodila Vitkovjačka mluvila tak sem to pochytila a tak pišu(aspoň němusym rozmyšlať nad hrubkami).

 • Ája

  tak to je úplný blud! – Džejne díkyOstravak Ostravski nepíše žádným „brigádnickým slangem“! Žádná žumpa!Potom to, co slyšel v rádiu pan Ryš, určitě nebyl „náš“ Ostravak, ale někdo, kdo se přiživuje na jeho popularitě. Ostravak píše lašským nářečím, které má opravdu mnoho podob. Je pak úplně jedno, zda jazyk, jakým píše nazvat „ostravštinou“ nebo „ostravačtinou“. U Ostravaka obdivuji jeho cit pro jazyk a přímo hudební sluch, když dovedl řeč, která žila pouze ve fonetickém podání převést do písemné formy. Proč ho napadat, že použil výsedky nějakého výzkumu? Sám napsal, že tak s ním mluvila jeho babička a tomu věřím. Já (a nejenom já) tou řečí také dovedu mluvit a nejsem „velmi starý člověk“, jak se píše v novinovém článku.Protože mí předci z otcovy strany se narodili v Ostravě a můj děda z maminčiny strany celý život v Ostravě pracoval, slýchávala jsem denně tu řeč a můžu posoudit, jak se v Ostravě mluvilo (a mnohdy i ještě v rodinách mluví). Rodina mojí maminky bydlela ve vesnici těsně u Ostravy (směrem na Opavu, ale ne na Prajské) a tam se to nářečí kapánek lišilo. Vlastně se tam mluvilo tak, jak psal Fran Směja.Protože se na Ostravsku střetávaly národnosti jak polské, slovenské a byl tu i německý vliv, v takové rodině pak byla řeč ovlivňována právě tímto. Dokonce i moje teta, která byla z Hrabové, už měla trochu jiné výrazy než moje babička, která tehdy žila na Jirské osadě (např. přiněsla – přinisla).Hodně věcí se odehrává v Praze a nikomu ani nejpřijde zvláštní, že moderátoři atd. mluví pražským nářečím. Ať mluví – však tam se narodili, nebo žijí. Ale objevil Ameriku ten, kdo zjistil, že se u nás v republice mluví i jiným nářečím. Třeba taková krásná hanáčtina, jakou píše Lela (kde jenom holka je?), nebo právě Ostravakova ostravština. Snad jenom krkonošské „poudačky“ byly vzaty na milost.Ostravak pro zviditelnění Ostravy udělal více, než leckterý politik.Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala a rozohnila (ani to po sobě nečtu, protože bych to asi neposlala), ale takový je můj názor na věc. Jak něpiju, tak se idu dať štamprlu…

 • iřik

  Janošak to je nejlepši mluviť jak ti zobak narost no ni?Aspoň ze sebe něrobiš jakehosy inteligenta poťapaneho tajak někeřy co tu pišu ty dluhe promluvy o hyjenach a lůze.Tož zdař

 • krmič

  Ájo [251]naprostý souhlas! Troufal bych si dokonce říct, že jazyk, kterým píše Ostravak, je jistým způsobem stylizovaný, a to do velmi kultivované podoby. A k těm brigošům: lidé jsou různí. Já třeba znám takové, kteří kdysi dávno nastoupili v rámci náboru na šachtu, dlouhá léta pracovali dole, manuálně, a při tom mluví dnes prakticky spisovnou češtinou, bez ostravského přízvuku a bez vulgarit.

 • Jana

  pro iřika a Ajuja to sloučím, psala jsem to v rozhořčení nad články v MS deníku, taky proto, že si pan Ryš popletl jabka z hruškama, a zřejmě slyšel v rádiu ostravaka-hornika, ale ne toho našeho-jak piše- Mistopřysežně prohlašuju,že s tym pajtašem němam nic společneho -. A NARAZ TU TAKY ULET v Moravskoslezskym deniku, tak se enem Ostravaka zastavam, že tež piše, jak mu zobak narost. Eště sem navic zystila, že tu tak před rokem, možna meně, tež psala, jakasyk ina Jana-blondyna, tuž se ji omluvam a od včilka budu psat pod menem Jana-ostravačka. Nema to už tež kdosi , bo jeden nikdy něvi.

 • Jana-ostravačka

  Tak sem se to až včil deprem opravila, a zdravim pod novy menem tu všeckich

 • Reiko

  [252]: iřikMluvíš mi jak ze srdce iřiku, ještě že konečně někdo zasáhl a vyčárkoval definitivně tu schizofreničku večerku. Vulgární sprostá hyena, mrchožrout a lůza. Měla jsem ji už fakt plnou prdel ty staré vydry. Dostala harpyje pořádně do čumáku, Edisek má jistě taky radost. Vlastně mi všichni. Všem se tady ulevilo, jak ta hororskopička a čarodejnice odtáhla. Nejvíc Ostravakovi a OP. Alespoň teď vime co na ni platí. Na hrubý pytel hrubá záplata!

 • Reiko

  Která hydra se tu vydává za mě???S příspěvkem 256 nemám nic společného. Večernice! Přestaň se zesměšňovat a psát pod několikerýma přezdívkama.

 • Ája

  Jano-ostravačkovitam tě pod novym menem!Maš pravdu, Ostravak psal to mistopřysežne prohlašeni a asy tež věděl čemu. Pan Ryš poplantal jabka s hruškama, určitě se o Ostravaka nějednalo, ale přesto to na něho vrha špatne světlo. Plno ludi se včil podle novin zrobi i nazor.Mě ale vytočily i ine pasaže z tych članku. Temu mi to nědalo a musela sem to napsať. Cytuju:“Ostravak Ostravski používá někdy výrazy natolik nelašské a neostravské, že by se každému rodilému Ostravákovi „zkřivil pysk“. Něni to pravda.

 • Reiko

  Jsem totální schíza, ani nevím proč tu plácám něco o Večernici.Asi jsem nějak rozdvojená. Ale za 256 si stojím, jenom jsem nějaká teď celá vytřepaná jak tu teď plácám. Oprava, v 257 nemá být která hydra, ale která vydra…atd..Snad mě to do večer přejde. Moc se omlouvám všem.

 • Reiko

  Kdyby mě to zase bralo, tak mě prosím neberte vážně. Děkuji všem tady.Já bych s dovolením ještě vysvětlila od které doby to mám, to s tím rozdvojováním osobnosti. Souvisí to taky s tím jménem, za které tady píši. Teda to Reiko. Jsem už 15 let unešená z reiki a moc jsem toužila stát se mistrem reiki. Ale žádný kurz jsem nedokončila, protože každý mistr z kursu raději utekl, nebo mi vrátil peníze, teda to kurzovné, než by mi dál dával nějaké zasvěcení. Nějak jim to nešlo, nějak sem se nemohla vecpat do té aury či co to bylo, prostě to třetí oko co se mi mělo otevřít furt zůstávalo zavřené. Až jsem se namíchla a vydlábla jsem se na všechny kursy a maluji si teď obočenkou mezi obočí černou tečku. Vyjde to levněji a ještě jsem tak zajímavější pro sousedy. Někdo mi řekl, že to pomáhá a že snad se mi ten rozum, promiňte to oko konečně otevře. Ale nikdo přesně neví kdy, tak raději chodím s tou černou tečkou i do postele. Protože jsem ale hodně fixovaná pořád na to reiki a značně frustrovaná, že nejsem mistr, tak si alespoň nechávám říkat Reiko. Hodně se u toho vznáším a zvedá mi to o něco i sebevědomí. I když jsem v ten posun už ani nedoufala.Snažím se zase zrovna zcelovat, tak snad to už vyjde a bude zase na chvíli pokoj.

 • Iřiku…ja to něsu, ta robka si z vas robi asyk špasy. Možbyť to nima v pali v pořundku – co ja znam?ľub kdoš inši si z něj robi srandke, to tež možbyť, i chce mě do tego zaťongnuť!

 • Krleš 3 x

  MENZEL VERSUS KITAJCYTuž se předtavte, včil to na netu čitam, že ten medvědovsky festyval v Berlíně nevyhral Menzel a jeho fajny film o jakymsi feudalovi, ale Kitajci s filmem Tchu-ja te chun š‘ (Tchujin sňatek). Ten překlad je jasně blby, správně to má znět T´Chujovy sňatek, abych to uved na tu spravnu ostravsku miru. Ešče, že sme urvali aspoň cenu krytiky, inač nevim, to by mě z teho asy jeblo. A tak sem se těšil.

 • gargamelka

  Večerka, ta hryzľava veverka, zase uhryzľa…Jak vidno – stále šmíruje, o čem tu řeč a tu a tam debatu zavede na svou pseudokřivdu a osobu. Naštěstí ji tu ostatní kidaři ignorují, jako by neexistovala. A když neexistuje žádná Večernice, ani žádná Večerka, pak neexistují ani žádné její problémy, což je přistup logický. A efektivní.Přesto bude patrně nutno posypat ji ještě DDT nebo nějakým jiným práškem, rozhodně ne kypřicím!

 • Anna

  Krles 3x, ten preklad se ti povedl na 1* ;-)Vecernice, jsem rada, ze jsi v pohode a ze jsi tady s nami.Pro ctenare lekarskych knih jsem nasla v me oblibene knize 3 muzi ve clunu od J.K.Jerome recept na spokojeny zivot :1 pulkilovy biftek, k tomu1 pullitr pivapravidelne po 6 hodinach,1 patnactikilometrova prochazka kazde rano,postel presne v 11 kazdy vecer.A neladuj si do hlavy veci, kterym nerozumis.Hezkou a slunecnou nedeli vsem!

 • Jaryn

  AjePřesně jsi to vystihla o Ostravakove ostravštině.Perfektní,jak se vyvarovává chyb.Jednou se asi před rokem a půl spletl a napsal něco jako že děvuchi robilY,tak jsem z legrace napsal,že udělal chybku ve slově robilY a Y má být I.Komické,jak se tenkrát na mně h…y vrhly,že JÁ si mám zlepšit češtinu a ne on.Zajímavé ale je,jak se v průběhu času vylepšoval.Zkus si přečíst prvních pár dřystů.

 • Alena

  Ájo 235..já se zas pohybuju nejvíc přes ty Výškovice, Dubinu a tak.. to si zas říkám, ha, není to Ostravak a nejede třeba za segru, nebo do půjčovny dvd heh:-)…a sleduju a sleduju..takže tež tu hru hraju a baví mě to!:-)..operace víčka Ájinko brr..tež už to mám skoro týden ve faču, bolelo to jako čert, ale už lepší chválabohu, tež žádná plastika:-) poraněná rohovka..Vzpomněla jsem si na jeden vtip, tchyňky pokud tu jsou kere, snad se neurazí! Někde jsem ho nedávno četla…Kdy se člověk dívá na svou tchyni jedním okem? Když na ni míří!…(Taky jednou budu tchyňa!…no a na svou tchyňu nemiřím, jen si ji občas tak někdy tím jedním okem poměřim….:)

 • Ty s tim modrym zsinalym pyskem co si mluviš tu Gargameľko, nima vystižnějši nick jak tento, dľa tu tvoju zavistivu jedovatu Dubo od těbje tu nikda nic fajneho ani vtipneho a čtiveho nebylo, enym zavistivě kidy kerymi si srala kopec svych vlastnych zamindraskovanych guven na Večernicu- kera něco umi. Ale co s těbu pohlupava modra GARGAMEĽO – kera ma probĺěm s tu svoju něstravenu žluču.Pravim ti enym VAĹ JUŽ TY SAMA V KOŇCU DO DUPY – i přestaň ten svuj žlučovity pysk otirat o mně- Večernicu. Paňatno- ty pohlupavy smerfe?

 • Ostatnym slušnym kidařum se tu omluvam,ale esli tu jakesyk zněuznale harpyje něpřestanu na Večernicu vygryzať -toš je JEBNU přes

 • Toš ty harpyje JEBNU přes ČUŇU !!!

 • Anna

  [270] Omluva se prijimabo uz sem si rikala, ze komu neni rady, tomu neni pomoci.

 • Anonym

  Pro paní PernovouHovno, prdel, sračka, to je Vaše značka. Všem ostatním se omlouvám.Pomni, abys den sváteční světil.

 • Analista

  Je to absurdní srovnání,ale nešť../.Anně/Kdyby terorista,po tom,co nechal vyhodit do povětří x lidí,se všem neteroristům omluvil,že je nevyhodil do povětří,protože jsou slušní,taky bys jeho omluvu přijala?P.S.:Příměr je absurdní,ale to, co tady Večernica vyvádí,není nic jiného,než teror.Teror slušných lidí.

 • Analista

  273 Proč to děláš?Být zbytečně sprostým.Na to je tvoje omluva na stejné úrovni jako omluva Večernice.Škoda.

 • gargamelka

  Vida, vida – šlápla jsem večerce na kuří oko, tedy jsem se trefila!Stačí jen poodhalit její móresy a pak se se dívat a žasnout, jak se z ní začne klubat její pravá podstata. Jen vizte její slovník – a takhle tu bude působit do té doby, než to Ostravák raději zavře. Třeba [264] – to není žádná Anna, ale večerka (už jen podle toho pozdravu).A dopředu už teď lze odhadnout její příští reakci. Jen si netroufám tipnout, zda použije jako nadávku hyenu, kojota, nějakou žlázu s vnitřní sekrecí nebo exkrement.Teď lze už jen počkat na další příděl jejích nečtivých, nevynalézavých a nevtipných přirovnání a nadávek.Více do lejna dloubat nebudu, sic tu bude zapáchat ještě víc.

 • gargamelka

  Jen si dovolím ještě poznamenat, že si nejsem jista,zda večerka je vůbec pohlaví ženského, nebo mužského.Mám pocit, že je to bezpohlavní tvor, neboť něco podobného se na Zemi nevyskytuje (viz její pseudonym Večernice).Přeji její mimozemské duši klid a šťastný odlet do kryogenní ložnice v meziplanetárním mrazivém prostoru..

 • Anna

  [276] Gargamelko,mas spatny odhad. [274] tve prirovnani jsem nepochopila. Omluva, pokud je uprimne minena se ma prijmout. To je muj nazor.

 • závorka z 273

  OMLUVA PRO PANÍ PERNOVOUHovno, prdel, sračka, to je moje značka.Omlouvám se všem čtenářům za znesvěcení sváteční neděli na blogu ostravaka.

 • Alena

  Analisto..no,trošku přehnané s tím terorem..Tež se mi nelíbí, co se tu děje, připomělo mi to jak jsem šla kolem tržnice a začaly se tam štěkat dvě ženské, do toho se přidala třetí…sbaila jsem zeleninu a valila pryč, komu by se tež chtělo poslouchat to..Nevýhoda někdy internetu je, že si sem může psát kdo chce co chce…Večernico, přijde mi blbé Ti to psát, ale měj rozum a smol na to…to nevidíš, že tě štenkrujou? Necháváš se vyprovokovat a je to baví..Je to jen můj názor.. ikdyž to jako teror nevidím, klid a pohodu by to tu už chtělo!Všecko sem nečetla tak ani úsudky moc nedělám……ale takhle se fakt u nás hádají baby na trhu…Když už se chcete hádat, tak aspon vtipně! At se to dá číst!!!:-)

 • Alena

  Dodatek..anebo se nehádat radši vůbec, koukám, že už tu nechodáí ani Edisko…

 • Pierre

  Ájo (251)Nětřeba se nervovat nad odkazami, co tu dala Džejn v 249. Stači ty mudrlanty ignorovať, a každeho aspoň dvarazy, jak se pravi v klasyckim forku. Bo take radoby lingvistycke a etymologice ekzhibice mi akurat přypominaju parodyju na školni liternarni rozbory,v kere se hluboko a detajlně anal-izuje basnička Polamal se mraveneček. Buď su ti autořy proficy z regijonalniho odděleňa ustavu pro jazyk česky – a v takim přypadku se jim omluvam, bo temu jako amater něrozumim – nebo se (abysem zustal v te hmyzi řiši), podobě jak bruk Pytlik narodili v kině.Kura, tuž či tu ostravak zrobil blog kvuli temu, aby se kerysyk hral na krytyka a určoval, co za slovo je v rychtyku, a po kerym by se ostravakum zkřivila huba? No ale jak se chce kerysik chytrak mermomocy zahrať na Zdenka Nejedleho a něpochopi o čim ten blog je, tuž proti gustu…

 • Analista

  274Její omluva je upřímná tak dlouho,dokud si /ona/ myslí,že stojíš na její /divné/ straně.V momentě,kdy podle její / divné/ představy její stranu opustíš,změníš se v nepřítele a nenechá na tebe nitku suchou / ani mokrou /.Ale dneska už přece obludné téma „Večernica“ nemělo být v používání?Nebo se pletu?

 • vevim

  vystavaZdravim šecky dřystaly!Enem sem se chtěla zeptat,či ste kdosy nebyli na vystavě,co je fčil na Černe luce,chcu tam vzyt moje gizdy a nemam reference,jake to tam je.Jakesyk čarodějnice a pohadkove bytosti by to měly byt.Nevitě někdo?

 • Analista a Gargamelka

  SPOLEČNÁ OMLUVA VŠEM Mrzí nás,že tu tropíme takový cirkus, a zejména že se pořád navážíme do Večernice a teroristicky ji provokujeme.Už se to více nebude opakovat, to tady veřejně slibujeme a pokud nás to zase drapne NEBERTE NÁS už VÁŽNÉ. Děkujeme za svatou trpelivost, co tady se mnou analistou, Gargamelkou i jinými EXPERTY na Večernici máte.

 • Analista

  285Co to tu píšeš za blbiny?Jaká omluva?Já se nemám za co omlouvat.Tak se 285 měj hezky a příště piš jenom za sebe.

 • Analista

  285A kdybych měl nezadržitelnou potřebu někoho provokovat,tak to udělám ne teoreticky ale PRAKTYCKI

 • Aleno i AničkoAleno maš recht, že mezi pohlupave kury kvokajici na gnoju nima cenu chodiť bo se od těch jejich kuřincuv potym jeden- enym zasere i něodlepi.Co teš s kurami, no ni? …checht *D)))Matě recht děvuchy, že tu byla sranda i fajně- šak kuknitě tu navrch v tym vlakně až po 55…to muvi za šecko!….něž se tu slětly ty kury i zrobily z kidarni hnojiště.Juž sem pravila vyšej, že něbendě tu juž vjencej pisať ty fajne srandisticke historky po našemu, ľub ty pamjeti z Ostravěnky po česku, které sum tu pisala dla šeckich i kere se napevno ľuděm podobaly, a ne že ne….Temu, že jak tu coš pod Večernicu pisněm toš hněď vystartuje po mně hejno těch kur, co sami nic sice něumja coš fajnego kraknuť do kidarně by to ľudi pobavilo, ale jak tu coš Večernica pisně v tym stylu- juž sum jak byci na červenym hadru na ňu přilěpene…co s blaznami…Kukat jak tu je furt zasrany potym od tych kvovkuv těch inteligentuv a zneuznalych umjělcu -blog?Tak to včiľ enym těpem na svůj blog- i matě tak možnosť si to v klidku tam přečytať.¨I pobaviť se…no tuš tak.No i včiľ teš juž ten fajny kidař z tuď juž dněs těpnul tam 4 dřysty po našemu…toš si na moj blog Alenko i Aničko zajdi počytať…*DDD))).i s tych paru ľudi z tutaj- co je Večernica obchodila i bavila do tej pory něž ju tu ty krkavci zepsuly…Tak fajnu nědělu všem kidařumod Večernici * * *

 • ostravak

  VarovaniVaruju dřystala z adresy IP Pavlova 89.24.5.71, ať se tu něvydava za Reiko, Gargamelku a zavorku z 273. Bo ja mam celkem nervy jak špagaty, ale jak mi kdosyk nadava u mě doma, tuž zavřu vrata a šlus julius.

 • Analista

  OstravakoviAle synku,synku,nermuť mě.Bo ta by ses měl teď radovať a ni nervovať.Pokud to nejsou nervy před premieru /ne dernijeru/,to by bylo pochopitelne.A neseď tu furt před tym kidalištěm,vezmi kolobuty a projeď se trošku po parku.Děvuci teď nemaju ty fajne letni tryčka,ale čerstvy vzduch ti zrobi dobře.Zdravi…šak ty viš kdo:))

 • OSTRAVAKU Bylo to zarazyť juž u te 56 co se tu vydavala za Večernicu!!!Ale to ty dobře viš. Že temu tak bylo!Bo si ipečka možeš u sebe zkontrolovať!A ni že ni!Ale se ti to něhodilo do scenařa o Večernice, co?Omluva za sprostoty vuči Večernici se ti u te Reiko, Gargameľky i zavorky z 273 něpodoba…co k tomu vjencej řecť.Je mi t ebe blujno!Ty nejseš LEV- a to ani omylem.Na spravelidveho LVA – němaš!A moc mě tu dalej něser, bo tu vlepim kdo ve skutečnosti si!!Bo to juž vim!Ma ucta maestro…Bez pozdravu Večernica

 • Analista

  OstravakoviBoroku,co jeden musí vytrpět ve jménu matky všeho zla /nepíšu to anglicky/ reklamy:(((

 • Danijela

  Příští neděli se bude oslavovat 59 výročí Dne vítězství československého pracujícího lidu Neměl by při té příležitosti dostat OSTRAVAK za své zásluhy při šíření nových jazykových podnětů i za hranicemi Ostravy – čestný název ostravský strejda?

 • Jana-ostravačka

  Ludě zlati, co tu se zase robi, člověk je až rád, že tu něměl čas u teho seděť.

 • ostravak

  Tuž to sem moc zvědavy„A moc mě tu dalej něser, bo tu vlepim kdo ve skutečnosti si!! Bo to juž vim!“Tuž do teho!

 • OSTRAVAKU – dodatek*upozorňuji tě a žádám!ZARAZ TO TU ZAVČAS !ty nájezdy vulgarity na můj ZNÁMÝ NICK VEČERNICA !a teš na moje občanské jméno – k temu navíc tu sprostotu vláčené!Bo teho mam tež juž plnu dupu !!!ni enym tya nervy tež enym jedny.Pro mě to jmeno je profesionalni zaležiost-kere tu PSUJUM s tvym suhlasem a veřejnym požehnanim na tvem blogu- jacysyk anonymové.Tak s tym OKAMŽITÉ coš zrob !!!s tym vyryvanim do – Večernici- tutaj!Bo to neminim dalej čitať- napevno!I od tej pory maš ode mě – potym pokuj.Ale srať tu na me jmeno něbendě pro tve ľub inych potěšeni- ŽADEN!Ja nejsem masovy vrah, vyvrheľ společnosti, pacient psychiatrie ani kdoš temu podobny!Tak si to v te pali konečně přebera zrob si tu juž pořundek!!!* Večernica

 • Ája

  k 292(Bohumile…) Danijelo… Danijelo… strejda se v Ostravě neříká!!!A do jakehosy „ostravskeho stryca“ ma taki mlady synek daleko.A to ni enem rokama… A eště mi to zni pejoratyvně… A umyslně se vyhnu poznamki k temu vyroču… Však jak piše o sobě sam Ostravak (prosinec 2004): „Aji v Ostravě žiju moderni ludě jako přyklad ja.“ Tuž potem – jaky stryk?Danijelo, něvim, kaj chodiš na take hlupe napady. Nebo vim?

 • Zyran

  VečernicoTak to tu nečti a táhni už tam, kam tak dlouho slibuješ a všichni si oddychnou. A Ostravaka nech napokoji. Až dokážeš to, co dokázal za dva roky on, tak se do něj můžeš obouvat.

 • Danijela

  Tuž do teho? Ale napřed mi necháš zahrát Tvoji oblíbenou : pro Jarmilku…K vůli Tobě napsal starý Komenský (podepisující se Joh. Amos Commenii) v předmluvě ke spisu ORBIS SENSUALIUM PICTUS / český překlad používá pro složení písmen CT – „Č“ / že toto dílo naučí každého troubu /o té už zde byla řeč/ připravit ostravskégo kozla k maturitě.Neboť Tvůj „fotr“ (bych použila Tvého slovníku) Ti denně, před odchodem na šichtu, říkal: „Uč se vole, budeš pánem!“Což se stalo. Amen

 • [294] …HA HA Ha …zasmály se zbrojnoši že?…kotku?*hraješ si enym s ohněm ty Bliženecko-štirovko-račí Suverene…nepisnu to v tu poru- jak ty tu piskněš…ně jestem variotem.Ale dočkej času jako ta hlusa klasu…jak muvila moja mondra babča Otylka…my juž sme se viděli… a viš to dobře…..toš něval mi tu kliny do pali, bo teprem potym hafo luďam tu spadně čelisť – napevno mega překvapenim…i dla teho co sem pisla v tym dodatku-juž vartko coš rob…bo jestnajvyšša pora!ma ucta Maestro

 • Danijela

  Áji…Stryk není strejda. (Strýk).Strejda je někdo se vzpomínkou na 59 výročí… Jako ten skoro hradní pán na Vysočině. /Ale to zabíhám moc daleko./Ale špás baj sajte /jak se tu v kraji říká/. Kritici Ostravy by si měli přečíst včerejší článek od A. Bartetzkého s titulem: Stalinistické ideální město jako místo kultůry.Vyšlo v NZZ.Jde o město Nowa Huta. Popisuje jeho vzestup a pád. Vzestup začal návštěvou Bieruta u Stalina. Který ho pověřil Budoucností dělnické třídy… A dodal, zda mu Stalinovi rozumí. Nesmělá Bierutova odpověd, že áááno, podnítila Stalina k další poznámce mířené na Beriju. Ničevo něponěmajet.Bierut věděl, že každy, kdo Stalinovi nerozumí má krátký život. Proto po návratu budoval…Dnes se po centrálním náměstí poflakují skupinky podroušených. Z dřívějších kin se staly supermarkety…Ne tak Ostrava.Tak na mne nevrč!

 • Danijela

  Ježíš!!!!! 299.zasmály se zbrojnoši?Kdopak chodil za školu? Kdopak?

 • Danielko neš sem stihla tu pisnuť opravu…juž si byla vartkejši..to robi to že do česke škoy něchodila..toš tak…

 • Alena

  Večernico..ikdybys nakrásně věděla kdo Ostravak je, lidem by spíš spadla čelist překvapením nad Tebou, že jim něco bereš, nejen Ostravakovi, ale i jim…nebo spíš mně, at mluvím za sebe..Mi se tě už taky nechce číst, jsi strašně vznětlivá..já se chodím nanet bavit, ne hádat..mrzí mě to, byla s Tebou občas sranda.Tak se mějte…

 • Analista

  Danijelo!!??Co ti ten Ostravak udělal,že ho tak nenávidíš?Nebo nenávidíš všechno,co je spojeno s Českem?Ale jak k tomu ten chudák Ostravak přijde?A ty sama se od něho /nás kidalů/ nemůžeš odlepit.Co se ti v té hlavě motá?Něco jako Večernici? Svět je proti tobě a ty proti němu?Proč?????

 • Jana1

  Pro 254Jano ostravačko, ta Jana jsem byla já, ale když jsem zjistila že někdo začal psát pod stejným nickem, tak jsem se přejmenovala na Jana1. Níc se neděje, můžeš používat pořád Jana, ale když jsi se přejmenovala, tak u toho asi zůstaneš, že ?

 • Pro 303- Alena*Ali, kdyby ho chtěla zveřejniť- tak to juž tu davno zrobje…ale nězrobila…tak jak u Šerloka ni.Ja enym něznam jak Ostravaka donutit a to tu zastaviť- by se tu na mojum hlavu něrvalo tolik hnusu a pľugarstva. Ale to mohl enym Ostravak zastaviť, nezrobil to ale…možeš si sama i ja enym davať otazku- čemu?….Jak se ohradim, aby po mně tu nevyjižděli – normaľny kidař to vidi bo něni hlupy…toš pótym čytam jak v kidu 304- že se mi v pali mota že svět je proti mně a je proti světu. Naprosta absurdita!Ja sum enym proti vulgaritě a sprostotě anonymu na netu.Ja nesem masiochysta- aby mlčky čytalam jak si tu kaj kdo po mně otira sprostě hubu.Maš recht sum vznětliva- ale včiľ juž sum aji naprosto alergicka na to co se tu robi.Ale sum natury vnětlive- ale ně zakeřna…na rodil od tych typkuv…ktery teho tu enym vědomě a naprosto cileně prasacky zneuživaji…Za mnu je vždy sranda a byla…když k temu sum dostala prostor i neměla za dupu – enym plno šťuruv…i tak to je!

 • iřik

  Slušnosť…by něškodila.Uvědomtě sy všecy, že stě na Ostravakovym blogu tož mu něnadavajtě.Bo nam to tu zavře a sme v………..Potem se možetě hadať tak leda ze susedami. Anebo iť na blog Večernice či kohosyk ineho a tam sy anonymně nadavať komu chcetě.Nedivim se,že Ostravak už dal komusy jakesyk varovani.

 • Zyran

  Pohlupava Večerko……ty víš tak akorát velké kulové hovno a děláš se důležitou!!!

 • Danijela

  Anal istovi…Nic se mi v hlavě nemotá.. To za á.Za bé: Nemám nic proti Česku, to je geografický pojem. Mám jen něco proti lidem „jdoucím s dobou“. Počínaje hlupáčky, kteří ve škole nezvládají věci, jim k učení předložené. Místo toho by vynechali páteční pařbu si raději opatří povrzení o tom, že matematiku nemohou zvádnout, protože jsou diskalkulíci / a přinesou o tom potvrzení od psychologa/. Dětičky líné číst si zase opatří povrzení o legastenii. Běda – přeběda ditěti něco vyčíst. V tom šupu je tu rodič a ředitelem. Tak to pokračuje i po skončení školy. V Česku existuje vysoká škola ekonomická na které se nepřednáší matematika. Minulý týden přinesly Lidovky celostránkový seznam soukromých vysokých škol. už asi není vísky, která by neměla takovou instituce. Jen se ale ptám, kam to povede. Kdo bude stavět mosty až se rozpadnou… Vím o starostovi /několikrát trestaném/ který dokončil svoji docházku v šesté třídě. Ale dík podfukům se pohybují jeho příjmy v milionových částkách. A zabránit se tomu nedá.To je to co mne na pojmu Česko hněte. To, proč jsem občas na ostravakovi jsem jednou psala (jenže pan censor ostravak to smazal!) Považuji ostravsko /opět jako geografický pojem/ za zkumavku. Směsice národnosti, zvyků, jazyků umožňuje získávat předstih při odhadování „budoucna“. V takových Trhových Svinách se děje vše daleko pomaleji. Kdo už má zájem o Trhové Sviny. Už pro ten název jistě ne.Ale kolik se vyměnilo „starostů“ třeba v prajzke. Od starého Fricka. Doufám, že jsem tímhle telegrafickým stylem naznačila oč mi jde.Svět není proti Danijeli!

 • Jana1

  Tohle mě pobavilo, cituji OstravakaTuž jasne, že ja – je zelenožluty jak cytronova zmrzka na zelenym pletenym svetru od mamy a posledni. A je v nim jedenadvacet mokách obrazku, kere jak vystřyhatě a rozřežetě každy na 35 dilku velkich 3 krat 9 centymetru, da se z nich složiť Ajfelovka.Škoda že už nepíše, bude mi ten jeho humor chybět.Akorát nevím co je to „mokách obrazku „.

 • Jotvor

  DanijeloTohle by mohlo znít docela zajímavě: „trhový sviňák bloguje“ – chehehe…Dík za přihrávku

 • Jana1

  DanijeleJestli bereš náš kraj jako region, kde je směsice národností, zvyků a jazyků, tak to mě překvapuje když jsi tak zcestovalá. V Evropě jsou stovky míst, kde je toto daleko evidentnější, tak si nedělej legraci.

 • Danijela

  Jotvorovitrhový svíňák bloguje.. Jenže děje se tam něco. Vždyt to ani na mé mapě nemohu najit. Budu muset kouknout do gúglu..

 • Danijela

  Janě I.existuje ještě jeden region. Tím je Saarsko. Ale to není nic proti Ostravě. Podívej třeba na rodinu takového Ediska. Co ta zažila. Nedobrovolně.

 • Analista

  Ne,svět není proti Danijele,Danijela bojuje svůj boj s ČeskemMáš něco proti lidem jdoucím s dobou.Počínaje hlupáčky atd….Jestlipak máš stejné problémy s hlupáčky v tvoji vlastní gubernii,o jejiž geografické poloze diskretně mlčíš?Hlupáčkové v Česku jsou možná míň hloupější než chytráčkové u tebe.Dětičky líné číst jsou díky stripům všude.A proč tě Česko tak hněte?Proč tě nehněte tvoje vlastní xx…sko?Možná nám to můžeš vysvětlit až se přestaneš tak vzrušovat Českem.Ne,svět není proti Danijeli.Danijela je ze záhadného důvodu proti Česku a jako extra osobnost pro své divné nenávisti si vybrala Ostravaka,bez kterého navzdory všemu nemůže existovat.Na štěstí se uklidní psaním receptů na tučné blívance.

 • Ája

  DanijeliVrčím, když mám proč. Ale nekoušu… Ale ten Trhový sviňák nemá chybu. A co kdyby Ostravak bydlel v Pičíně nebo v Řitce?

 • Dědek

  Daniela 310V jedné připomínce na tvůj kid, někdo napsal, že jenom doufá že ty nevychováváš děti. Dnes mu musím dát za pravdu. Jak se zachováš, když tvoje dítě nebude genius! Zavrhneš ho? Nebo budeš dál milovat svého hlupáčka?Proč si jednou nepřečteš bulvární plátky, s tvým vzděláním to určitě není problem, Rakouska, Německa, Švícarska, atd? Tam se to podobnými aferkami jenom hemží. Nejsou zrovna tak tyto země tou stejnou směsicí!

 • Jotvor

  Analisto,neryj furt.Když Tě D.nějak štve,tak ji nečti.Já to taky někdy dělám.
  Danijelo,Trhové Sviny jsou pár kiláků východně od

 • Jana-ostravačka

  pro Janu1 (305)Tak se omlouvám ještě jednou přímo tobě. Víš já sem eště do loňska byla rada, že se možu na fajront na šichtě přečitať články od Ostravaka a paru dřustu, co tam byly tak do štvrté, potem už sem něměla možnosť. Od ledna mi doma umožnili se semtam kuknuť do kompu. No a jak už přestal psať, ten naš synek, tak tu brouzdám zpětně v kidach, naraz vidim- Jana-, tuž ve mě hrklo ať to nědopadně, jak s tu 56 osudovu , že pišu pod cyzym menem. Tuž zdruv soukmenovkiňo a aji všeci vy skalni, věrní a oddaní Ostravakovi.

 • Jotvor

  To jsem tomu v 320 dal.Všecko v nadpisu!Danijelo,Trhové Sviny jsou blízko Českého Krumlova.Nevíš,jak přišly k svému jménu?

 • Analista

  320 JotvoroviMně Danijela vůbec neštve,ani mi nepřipadá,že ryju.Pokud tady někdo ryje tak se mi zdá,že je to Danijela ,která vytrvale ryje do Česka a do Ostravaka.Ale,co je to „ryje“? Mně její rytí nevadí,ba naopak,je to pohnutka k odpovědi.Nelam si s tím hlavu.

 • Analista

  JotvoroviA možná neškodí být trošku hrdý na svou vlastní zem???

 • Jana1

  Danijelo,a proč je v Čechách nutné prosívat mouku, jak jsi psala v receptu ? To by mě zajímalo.

 • Neva

  230Díky za recept.

 • Danijela

  DědkoviKdyž nemá mé dítě hudební sluch tak ho nebudu nutit ke hře na housle. (Už pro možné obtěžování okolí…). Když nebude mé dítě schopné pochopit matematiku /to se může stát/ tak ho nestrkám na gymnasium.Jenže ČESKO chce být světové, každy musí mít maturitu. Dle toho to vypadá. Absolventi švycarských gymnasii mají bezzkouškový přístup na vysoké školy. (Vyjímku činí medicina, tam se dělají způsobilostní testy – ne vědomostní!)Když je někdo neschopný sledovat vyuku tak na té škole nemá co pohledávat. Čímž neříkám, že je hloupý. Ale má jiné schopnosti. Příliv neadaptibilních Balkánců do mé země v posledních letech mne natolik zaujal, že se dívám jak se jiné krajiny s tímto „nepořádkem“ vyrovnávají. (Což je také jeden z důvodů, proč jsem na Ostravakovi. Z té přečetné masy nejrůznějších odpovědí se dá něco vybrat.) A hledám odpověd na otázku, jak se s tím vyrovnat.O školství (vysokém) byla minulý týden konference v holandském Leydenu. Tam šlo především o to najít stejná měřítka pro VŠECHNY vysoké školy. Dle čeho usuzovat a zařazovat. Sousední Německo je 80 milionová zem. Se spoustou vysokých škol. A přece některé vynikají o řád nad jinými. Obě Mnichovské vysoké školy /technická universita a universita (což není totéž)/ jsou velmi, velmi náročné. Ale absolventi těchto škol jsou hledáni (a velmi dobře placení!). Proč není něco takového možné také v Česku? /Odpovídat nebudu – uškrtili by jste mne/. Ještě otázka?

 • Danijela

  Janě I.Mouka. Ráda vařím, ráda zkouším různé rezepty. A když něco zkouším, tak z krajových surovin.Dělat nůdle /dle italského přepisu z neitalské mouky/ se nemusí vždy zdařit. Jiný druh pšenice, jiné vymílání….Jednou jsem koupila v Mikulově hrubou mouku na knedlíky. Ta se u nás nevede. Ale protože vím /z povolání/ že mouka před použitím musí přijít do styku s kyslikem = vzduchem, přesívám každou mouku. (Výsledky jsou někdy překvapivé…)Jenže v té mouce koupené v Mikulově byla hromada močných červů. (To se může stát, když mlýn nedbá příliš na hygienu.) Neklela jsem, nenadávala, ale trochu mne to (v 21. století) překvapilo.V naší mouce jsem nikdy nic podobného nazaregistrovala. A nepovažuj to za útok na Č.

 • ZA CO

  DanijeloJelikož nechci být za hulváta….nemůžu se vyjádřit.Ale něco není v pořádku…..myslím u Tebe.

 • Ája

  Danijelo, Jano1Mouka se prosívá, aby se nakypřila, protože je „slehlá“ (dopravou, skladováním, atd.). Myslím, že Danijela měla na mysli jiný důvod… No ale jsi, Danijelko, jinde, než ve střední Evropě a nebo v jiné době… Ještě, že nebydlím v Čechách, ale ve Slezsku… já nemusím…

 • Za co

  AnalistoSouhlasím s tebou ….

 • Jana1

  Danijelo, už jsem nechtěla psát, ale musím. U nás se nedělají zkoušky na vysokou školu proto, aby se zjistilo, jak je na tom kdo s vědomostma. To se ani při jednom testu zjistit nedá. Také matematika (mimo jiné) se učí na základní škole a představ si, že ani tam každému nejde.

 • za co

  Danijelo…..a to jako podle jednoho kila mouky koupeném v Mikulově máš názor na hygienu v Čechách???? To teda koukám, jak málo ti k tomu stačí ….Co se týká školství nemohu se vyjádřit , jelikož nemám dost potřebných informací / jako ty /

 • Neva

  za coJak po oslavách???

 • Lela

  Tož sem tunekolik dní nebela, pač sem se bela mrknót za našéma ve Veškově, gde nebel čas jit na web, a nestačim kókat, co se to tutaj zas rozjelo. Tož ale že vas to furt bavi navážet se jeden do druhyho, namisto toho, abe ste si povidale o óternim idiotboxovym deniku Ostravaka… Meslim, že přišti ótery to bude zase poslóchatelny, přespřišti si nésu istá, pač bode předčitat Petr Pelzer milionářovi Čechovi „Jak sem robil dortu“. To budeme mět s čem srovnávat, pač tadle storka je na druhé placce v podáni J. Palatyho… Ale těšim se na pátek, gdy začnó opakovat Četnicky humoresky a přidajó aj novy dily, kery ale ož nestihl dotočit pan Moskalyk… Škoda ho , dělal pěkny seryjály…

 • Jana-ostravačka

  pro DanijeluVýsledky jsou někdy překvapivé-tak cos tam eště našla?

 • Ája

  DanijeloTakže jako bonus – zadarmo proteiny. No vidíš, a pořád se ti něco nezdá…Já takové štěstí nemám, v Ostravě se mi to ještě nestalo. Takže v Mikulově… tak blízko civilizaci… Dík za tip!

 • za co

  Nevuš Všecko nejlepší k narozkám. Přeji ti aby si zůstala stále tak bezvadná jako jsi , hodně štěstí a zdravíčka.po oslavách fajně…už dva dny ležím v lužku s bolesti v křižu…někdo zaklepkal na dveře a kdzž jsem se zeptalakdo je, ozvalo se : “ já sem tvé stáří , pozvi mě dál „….no co sem měla dělat? miluju bližního svého

 • Jana1

  Lelo,poslední 2 díly ostravaka v televizi jsem neviděla a ani nechci. Je mi líto, ale vůbec se mi to nelíbí. Opravdu je mi to líto. Mi vyhovuje písemná forma, takže jsem si řekla, že si nenechám televizí kazit dojem.

 • Neva

  za coDiky, ale jsi mě rozesmála, prý stáří…hahaha…humor Tě neopustil, tak je to dobrý…

 • Ája

  NevoTy máš také narozeniny? Nějak mi to uniklo?

 • Analista

  MoukaČervi?No ne,ty jsem ještě nikdy nenašel.Jenom v Číně.A tam se prodávali jako lahůdka.Bez mouky.A kdo prosévá,nemá podle mně nic lepšího na práci.Otázka je ,jak dlouho prosévači leží ta mouka v komoře,než se tam zabydlí červíčkové.A i když tam najde po letech mini housenky,who cares?Nějak ty proteiny do těla musíš dostat.Stejně se to všechno upeče bez následků.A co ty víš,co ti přidávají za svinstva do xxských švicnudlí?

 • za co

  ájinkonechcu bonzovat, ale hlásit se to musí…Neva slaví dnes!

 • Alena

  NevušTy taky slavíš??? Tak všecko nej nej…nejlepší a nejhezčí !!! Vyšlo Ti i fajne počasí..a tak to má byt. :-)

 • Neva

  Narozeniny…No, mám, ale slavit není co, to já bych měla zpívat „vítej stáří“, zajímavé výročí má opravdu jen „za co“. A navíc, když jsem si četla všechny ty různé hanlivé kidy, tak mi začalo být spíš smutno. Ale holky, musíme si držet ten optimismus a já teda připíjím všem lidem dobré vůle a Tobě „za co“ zvlášť.

 • Alena

  Danijelko…čertvi esy to byli červi, kukla ses pořádně?!:-)Jinak ..moje tchyně zas našla v zákusku tlačenku…Kámoška v rohlíkách už asi čtyřikrát cosyk, raz hřebík..raz jánevím co už…kdyby tam aspon zapekli cosyk hodnotného, co!:-)Já nenašla nikde nikdy nic..

 • Alena

  Nevušmáš pravdu… a nesmutni, vždycky se všecko nějak vyvrbí…:-)

 • Ája

  pro NevuNevo, každý věk má svůj půvab! A žena, ta zraje jako víno.Mnoho zdraví, štěstí, lásky a… všecko fajne, na co enem pomysliš. I já Vám oběma – Nevo a „za co“ – připíjím (svařákem – jsem nachlazená). Tak teda na zdraví a na ten optimismus!

 • Alena

  Nevuš…jestli se ti někdy bude chtít, písni mi na mejl, mohly bysme někdy zajít na pivo, budu ráda! Připíjím si s tebou aspon takhle!:-)Dobrou noc…už tu dneska oxiduju dluho jak…a oko začíná zas bolet.

 • Neva

  Ali, Áji……děkuji pěkně, dala jsem si fernet s kofolou a na zdravíííííí………….zapiť teho chrobaka…

 • Neva

  AliOK, dáme řeč, ozvu se. Díky. Dobrou noc.

 • za co

  normalně sem abstinent Nevušale dneska si dám štamprlu na tvoje a moje a vlastně na zdraví všech fajných lidí..

 • Jotvor

  323,324 Analisto,já se spíš snažil to tu trochu odlehčitNějak mi to tady připadlo příliš husté.Vždyť jen o pár kidů výš se hašteřila jiná skupinka.Hrdost na vlast je v pořádku,ale je třeba si přiznat,že určité mouchy fakt máme.I když Danijela to rozpitvává až příliš.No co,nepřišli jsme se sem náhodou bavit?

 • Jotvor

  NevoPřeju Ti vše nej…k narozkám!Nezlob se jen,že si s Tebou teď nepřipiju,strašně mne ještě bolí hlava po včerejším plesu! ;-¤

 • Analista

  JotvoroviJe rozdíl mezi normální výměnou názorů neboli diskuzí a hašteřením.A určité mouchy?Kdo je nemá?Horší je rozpitvávání much neurčitých neboli hledání mušinců a to nemůžu nechat bez povšimnutí.Ale o to přece Danijele jde,ne?Česko je pro ni „geografický pojem“ /viz její 310/ a ten se rozhodla prozkoumat.O své poznatky a úvahy se s námi chce podělit,což dělá a my na ně reagujem.Takže nemusíš nic odlehčovat neboť se v tomto případě nejedná o zatížení ničeho ničím.

 • Analista

  malý překlep…zatížení něčeho něčím

 • Neva

  JotvorDikes za přani, nevadi, že si se mnu nepřipiješ, hlavně jak na plese bylo fajně. Ja mam pocit, že mi bude zitra jak Tobě na plese, bo si budu připijat s kamošama. A tam budem rozebirat ruzne věci. Ale už se těšim…

 • Danijela

  Pro 322 jotvoru…Trhové Sviny má na svědomí Hus. (Kdo jiný). Hus byl proti odpustkům, neboť tím plynuly z Čech značné devisové částky (kterých bylo pomálu). I navrhnul po vzoru pozdějšího Kyotského protokolu zřízení trhu, který by případné přestupky reguloval. Nebo smiřoval. Jelikož počítal se zahraničními hříšniky zřídil první místo na kterém se mohli provinilci smiřovat v blízkosti hranic. (Vietnamci dnešní doby činí totéž). Takový trh na smíření /smír/ = Sühne vzniknul na jihu českého království. Poblíž Českého Krumlova.Fungoval docela dobře, jenže k vůli lichvařským poplatkům byl Mistr v Kostnici právem upálen.Na vše se rychle zapomenulo /nebo smetlo pod kobereček/, ale název byl zachován. Trh zůstal trhem, z německého pojmu die Sühne //vysloveno sýne/ se stalo nedopatřením psaní málo schopných písařů /legastenici existovali už tehdy/ Svyně. Jazykozpytci to opravili na Svině. /Viz vybraná slovy po v!/Zůstaly Trhové Svině.Dík Janu Husovi. Čest jeho památce.

 • krmič

  Danijela [310]napsala:“Považuji ostravsko /opět jako geografický pojem/ za zkumavku. Směsice národnosti, zvyků, jazyků umožňuje získávat předstih při odhadování „budoucna“.“Ano, to platilo, jenomže tak v 19. století. V současné době to spíš vypadá, nebo do nedávna vypadalo, že to tu přijde zavést příslovečným hnojem :-) Anebo totéž viděno jinak: stabilizovaná, celkem jednolitá, zdravě konzervativní společnost :-) (No to je dobře, ne? :-))A jak bys Danijelo hodnotila ostravské vysoké školy? To by mě docela zajímalo.Mimochodem, v USA má opravdu každá větší vesnice svoji vysokou školu. A úroveň a prestiž různých škol se nesmírně liší. A mám dojem, že tam studuje kdejaký blbeček (neříkám, že je to správné).

 • Analista

  KrmičoviJestli sis přeložil high school jako vysoká škola,tak jsi vedle jak ta jedle.

 • krmič

  Analisto,samozřejmě, že ne.

 • Ježikača

  244, děkuji velice!!!to mi udělalo radost jako hrom. a Danieliny citace též. básničky pro ženský můžou číst a citovat i jiné, nejen adresátky, ne?

 • krmič

  Ovšemžes vesnicemi to byla nadsázka. Jenom jsem chtěl napsat, že je tam těch vysokých škol (univerzit) hodně. Ostatně jako dneska u nás, to se vlastně nijak neliší.

 • Edisko z Těšina

  Muhehehe – pry Vlasta Konošvarkova, kuacycy, Ostravaku, ty sy furt oryginal!Tuž něvim, kery všecko tu pry slavi narozki, esli „za co“, nebo Neva. Fakt je ten, že oběma robkam přeju všecko nejlepši, a to přeju bez pořadnika, bo inač to něidě a tež teho vicej přať nemožu, bo vicej teho, než teho přani, němam…Bo sem už tak lakomy od přyrozeňa, tuž to musym řect na ferovku.Tuž – robki sympatycke – všecko nejlepši a hodně zdravja!!! Prozyt!:-*)Danyjelko – ahoj! Spešl forju… :)

 • Ježikača

  hezké dobré ráno všem,tak jsem si četla se zpožděním ten mazec… největší hrůzy budu ignorovat, jak někteří doporučují. ostatně, taky mám tu zkušenost, že je to jediná možnost jak neztrácet čas… Daniely se ale tentokrát zastanu. vztah k Čechám, Moravě a Slezsku musí mít kladný už pro svoje encyklopedické znalosti o nich. a kvůli velmi dobré češtině. i když s nějakými archaismy. už je podle pravidel správně -izmy. a pravda je, že červíci v mouce (larvy molů) se objeví bleskurychle, takže bych to nebrala jako útok za každou cenu. a protože mě nadchnula báseň o ježcích, přidávám jednu pamětnickou, ze Sekorova slabikáře. Kdybys nebyl býval kýval, nebyl by se myval hýbal.ta mne potěší též kdykoli.

 • Ája

  když se líbily veršovánky, ještě jednu přidám na dobrou nocMěl jsem jednou holku z Bašky,místo kytek chtěla flašky. Já jí stejně dones kytku,do Ostravy na záchytku.Zaslechla jsem to rádiu. Člen jedné hudební skupiny (mrzí mě, že si nevzpomenu které) vyprávěl, že si skládáním veršovánek krátí čas v autě při dlouhých přejezdech. Toto je právě jedna z nich.Pro přespolní – Baška je vesnice kousek od Frýdku-Místku.

 • Ája

  už asi všichni spíteA já jsem si dala tu práci a našla jsem historii Trhových Svin. Udělala jsem to pro Danijelu. Ráda. Svět není proti Danijeli! Ale připouštím, Danijelo, že tvoje verze byla zábavnější…Trhové Sviny jsou město ležící na jihovýchod od Českých Budějovic na soutoku Farského a Trhosvinského potoka. Mají 4730 obyvatel a jejich katastrální území má rozlohu 5280 ha.Trhové Sviny se původně jmenovaly pravděpodobně Svinice, německy Schweinitz. První listinná zmínka pochází z roku 1260, kdy se píše o člověku jménem Hojer von Schweinitz, Ojíř ze Svin z rodu Vítkovců. V roce 1481 Sviny získaly od krále Vladislava Jagellonského právo pořádat dvakrát za rok trhy a městečko získává přídomek Trhové.

 • Neva

  Edisko…Děkuji za přání.

 • Jotvor

  Danijelo 359Ty jsi stejně hvězda!Tenhle výklad nemá chybu!Mimochodem – čím jsi to obdarovala Ediska,že z toho prospal dva dny a objevil se až včera večer?Edisko ;-)) chmhehe

 • miláčku

  Že by Boží mlýny?Večernici shodili blog. Takže se máme na co těšit.

 • Dejf

  Ajo [367]Tuhle veršovanku znam od Wabiho Daňka. A abych nebyl škrob, tak taky jednu přydam:Když sem šel z Klimkovic do Porubynabil jsem si hubu o potrubi.O potrubi, o plynovekde ja včil zeženu zuby nove?———————–Nevě a „Za co“ samozřejmě teš fšecko nejlepsi k tym narozeninam :-)

 • Neva

  DejfDěkujeme…

 • Gazebo

  Tak nevimJa myslel ze ostravak uz skoncil ale koukam ze se tady vesele tanci na hrobe…uz je to docela traparna ne ? To je jako byt napul tehotny…jak jsem nekde nedavno slysel. Tak bud teda fakt koncis nebo z toho jeste chces vytriskat co se da ? Jen mam takovy pocit ze tento zpusob leta zda se mi byt ponekud nestastny. Prachy proste nesmrdi ze ? :-) A je jedno jestli se to rekne kratce nebo dlouze…heh. A este se na tom prizivi aj nejaky ten estebak…no uplne parada. Howgh.

 • Reiko

  Gazebo……nikdo tě nenutí tu lézt. A co to meleš o estébákách?

 • jakuli

  Gazebo, gazebo, už ti gdosyk řeknul pravdu, tys je CYP jak LAMPA. Tuž to viš že prachy něsmrda nikemu, a čemu by tež měli? Záleží ale jak a za co sy je člověk vydělá. Apokud se nemýlím tak Ostravak na těchto stránkách namakal dost, ale začal pro radost lidí. Nebo myslíš, že měl podnikatelský záměr?

 • Gazebo

  jakulimu……tam kde dochazeji argumenty nastupuje vulgarita,coz je jak vidno tvuj pripad. V nekterych pripadech ty prachy smrdi vic nez se da snest vis ? Protoze kdyz na to ted tak koukam tak se mi to s tim zamerem zas az tak mimo misu nezda. Ale tomu proste verit nechci. Proste se mi jen nelibi ty sracky okolo. Je to vsak jen muj nazor a nikoho nenutim s nim souhlasit. Ovsem taky nevim proc bych se mel nechat od tebe urazet,husy jsme spolu nepasli,tak se kontroluj,ano ? A kdyz rikam neco o estebacich tak jen cituji fakta. Staci se jen podivat kdo je spoluautorem hudby, ze ? (Reiko…tobe na vysvetlenou).

 • ivik

  GazeboviGazebo jen pro tvou informaci. Jarek k představení Z deniku Ostravaka „pouze“ poskytl práva ke svým písničkám. A to prosím ZADARMO !!!! Takže o nějakém přiživování nemůže být ani řeči. Jediné co z toho předst. má je velká radost. A pokud má Ostravak takový úspěch, že se lidé na jeho stránkách schází i potom, co oficiálně skončil, tak klobouk dolů. Kolik lidí se schází na Tvých stránkách?

 • jakuli

  GazeboviMáš pravdu, husy jsme opravdu spolu nepásli. Ovšem musíš uznat, že na tomto vebu považovat slova a věty typu cyp atd., za vulgarizmy a vulgaritu, je poněkud směšné. Jestli zde občas brouzdáš, tak je na druhou stranu od tebe dosti odvážné, nazvat to tady TRAPÁRNOU. Spojilo nás tady jedinné-Ostravak ostravski, a my jedeme dál. A co se týka Jaryna, říkal na chřestu, že jej o to Ostravak požádal, muselo to být ještě v době, kdy ta ,,fakta,, ,jak to nazýváš, ještě nebyla medyálně rozmazavána. (mimochodem žiješ ty jěště vůbec vČR?)

 • Gazebo

  …pro ivikaHolka…vazne me nezajima co se skryva pod pojmem hudebni spoluprace. A ono jak ty pravis zadarmo…proc taky ne ze kdyz si opet malinko potrebuje vylepsit profil. Nikoliv vsak ve spisech STB ale u normalnich lidi…aby mu tech slepych posluchacu jaksi neubylo … ze ? .-) Tenhle narod ma velmi spatnou pamet….to je moznost prvni nebo sem pisou stejni jako on…moznost druha. A zajimavy je ze vubec vis o kom mluvim, ja nikoho nejmenoval :-)))

 • Gazebo

  …jakulimuToz ogare , vety tohoto typu beru od pratel opravdu jako legraci , ne tak od tebe, to snad pochopis ne ? A co se tyce ostravaka…no ja ti nevim ale pripada mi ze jste tady vsichni objevili Ameriku. Rika ti neco treba jmeno Josef Kobr ? Kdyby mel on moznost blogovat… ale nechme to byt. V podstate nemam nic proti…jen jak jsem jiz rekl me vadi ty sracky okolo. A co se tyka mnou recenych faktu….chces snad tvrdit ze si vymyslim ?? Nahledni do svazku STB pane. Ono je docela sila 18 let drzet hubu a pak kdyz nekdo neco vystracha tak nadrzo tvrdit ze to vlastne nic nebylo. Toho taky radsi nechme…pac je mi blivno. P.S. medyalne je od toho ze v tych medyach maju medy ?? :-))

 • ivik

  GazeboviPokud napíšeš, že ten člověk tam má hud. spol., tak stačí umět číst a přečíst si program. Tolik k detektivní práci na téma „jak můžeš vědět…?“ A co se týká jeho minulosti. Já opravdu nevím jak to skutečně bylo, takže je mi dost proti srsti někoho šmahem smést ze stolu a nijak se s tím nepárat. A už vůbec se mi nelíbí Tvůj přístup. Protože být odvážný teď je vcelku snadné.Nic není černobílé. Já osobně jsem šťastný, že mě nikdo nepostavil před rozhodnutí jestli ano nebo ne se všemi důsledky a následky, které to obnáší. A na závěr jen upřesnění: jsem chlop. Zduř.

 • jakuli

  Gazebkovi-mému pen friendAno to víš, že mi Josef Kobr něco říká-dobrý herec mého dětství. Prosím ale nenavážej se pořád do nás fandů Ostravaka. Svazky ovšem já osobně, nechám svazkama, mohla bych být velice zklamaná. Politiku bych raděj nechala na těch medyjach co nam mažu med kolem pyštiska, ni na mediach,co tam pišu same cypoviny. P.S.-ni ogar nýbrž ogarka,jak se dá vyčíst až tu.

 • Gazebo

  ivikovi…co je chlop .-):-) sorry chlape ale nejak jsem si jmeno ivik asocioval s tou hérečkou z te JeZeDacke trilogie. Ale jinak nevim co rict…je jiste pravda ze asi nebylo lehke ale dalo se zustat rovnym. V tomhle nejak vic barev nez cernou a bilou nevidim,je mi lito. Navic mi stale v usich zni slova jedne pisne….vsak vite co mi muzete a hadejte kam….znas ? Jo pane to pro mne neco znamenalo…ale dnes ? Pelynek je proti tomu pamlsek. Zduř.

 • Gazebo

  jakuli….co je roba .-)Omlouvam se ze jsem z tebe udelal chlapika…asi mam nejak snizenou rozlisovaci schopnost. (viz take vyse :-)) ) Ale jinak mne tesi ze to jde i bez tech cypu s lampama :-) A proto uz se v tom nebudu babrat a brat iluze zdejsim obyvatelum. Mej se pekne a svazky necht zustanou pro tuto chvili svazany. Vse dobre.

 • jakuli

  pro vysvětlení 388To víš, ten tvuj kid, že už je to tady trapárna, to tak nějak u mne vyvolalo emoce, že jsem se vžila do pocitů čtenáře,(zřejmě chlapíka, který sedí někde v hospě, a celé dva ročky byl nadčený fanda a čtenář). Mou osobu Ostravak dostal hlavně tím, jak popisoval své dětství-tzn.jako by i mé. Pak také svým neopomenutelným vtipem, kterým oslovil mnoho lidí. A pokud jde o tu další záležitost, kterou se mi nechce ani rozmazávat-vždyť si sám nazval, v některém svém příspěvku, tuto personu za barta, zdejšího regionu -není to tak?

 • Gazebo

  jakuli Ano je vic nez jiste ze jsem jej tak nazval…myslim si vsak ze to bylo jeste pred…. to jen tak na vysvetlenou. A co se tyce tveho imaginarniho ctenare :-) … Do hospody fakt nechodim a nadseny fanda ani ctenar jsem taky nebyl. I kdyz jsem puvodem kousek od Ostravy tak zkraje mi to nepripadalo az take vtipne takze u mne docela upadl v zapomeni ale je fakt ze ke konci se fest zlepsil a nektere hlasky byly skvostne. Mozna jsem vsak v tobe vzbudil podezreni ze hanim celou jeho tvorbu…ale kdeze, jen nekdy je neceho tolik az je toho prilis.

 • Anonym

  Kdo umí, ten umí.

 • Jaruna

  bily sem na představenu Ostaravka a musim řct že nic lepšejšího a fajnovějšiho sem v žitu neviděla . Čest

 • Ostravak – dobry synek!Držim ti všecky palce co u sebe najdu, ogare!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>