Sen nocy povolebni

Včera rano stanu z lužka,
hledim z okna a mam strach.

Ostravu se prohaňaju
indyjani na koňach.

Valim ven a ptam se ludi.
Kdosyk pravi: „Nějanči!

V Ostravě zas budu vladnuť
tajak kdysyk Komanči!“

228 kidu k Sen nocy povolebni

 • iřik

  něni…co dodať. Trefne a pravdive. Gdo pujde posledni z republiky ať zhasne.

 • Hej ty!

  První!!!!!!!!Je to tam! :-)Ostravaku, rád slyšim, že ještě žiješ!;)

 • Anonym

  Tohle měl napsat ostravak?Divy se dějí… Nebo to byl vliv Blanky?

 • pocem, popř. udělej

  komanče nepamatuju…ale předpokládám, že to nebyla zrovna procházka růžovou zahradou, žít v té době…ani mi nepřipomínejte, že by to mohlo nastat znova

 • Anonym

  že by bylo potřeba vyměnit voliče??????

 • TrefnéPerfektně si vystihl situaci v Ově.Bravisimo

 • Cyp

  No nevím,zažil jsem je,nikdo mě nevyhazoval z práce,nezdražoval pravidelně všechno všem,nedělal machry v bavoráku,nenutil mne dělat za 10 000 a kupovat byt za 2 000 000 + šetřit další meloun na důchod + dělat do smrti.Tak nevím.Ale holt nebyla ta demokracija.

 • babča

  Ostravačku,zrobil si radošči, že si se ozval pravě s politickym kidem, něchcu byč zly prorok, , ale trošičku ma recht i cyp/7/ i choč ani ja je němiluju, myslim komanče, všecko je o luďach dobrych ne ledajakych, polityka je služba dobře zaplacena, svět se toči dopředku tajak čas, ti dněskajši něbyli pomaly na svěče jak hevej ti magoři vladli a něni dobre je apriory sudič, no Vaša volba, cely svět se mota v beznaději a je enem v empatyji, ale to už sem pisala, enem pamatam jak ja borak bezejmenny sem ležela v Zabřehu na operaci došč těžkej za komanču a doktor mi věnoval lepšu pozornošč jak tajemnici KV KSČ, kera se kvuli temu tolik rozčilila, byl to Mudr.Paleček, prim. Volny, byli to machři, lude s velkym L a vubec se něptali kolik zaplačim, koli pojim, jak dluho budu ve špitale a napisali lazně, rehab. haha, něskaj enem sen tych borakuv, keři stoju a žmulaju čapku, tuž enem telej, čim se liši Topolanek od Husaka, rada bysem to věděla, prve sme živili jednu partaj a včil je te pakaže neurekom, inač chcu se podělič o svoju radošč, v Turecku sem objevila vyhody bidetu!! už sme se ho s haviřyskem pořidili jako darek na vanoce, je to bomba, jemu umyje vajička no a mi?? možeče hadač co člověku kereho boli pateř jako čert jak ma fajny pocit čistoty, ešče zbyva namontovač čeplu vodu, parada, našla sem se to na netu a mam radošč, taka maličkošč, jaja každy věk ma ine problemy, divam se pravě v telce na ty vojny a je mi smutno z tej ludskej zloby… tuž tak

 • babča

  eščeiřykovi, nětřeba zhašinač, paru nas tu zostaně, my co se myslime, že nas už nic nězlomi možne je to u mě stsk po mladych rokach, ale něskaj se němuši žaden vymluvač, že su hranice zavřene, rada bysem byla tum pomyslnum muškum, kera by čubrněla jak se našincovi vedě venku, vy sče isto něrožnul,nětřa se strachovač že tu buděm počmě, aji pro nas sviči slunko…

 • Ježikača

  pěkné, fajné a pěkné…Ostravaka konečně někdo vzbudil, hurá, tak nevim, jestli těm rudochum nepoděkovat, cosi dobrého způsobili, ani nechtěli.jinak uvidíme. není to o partajích, ale o osobnostech. snad tam dneska nejsou malí Gottwaldíčci. toho už mají v čele socani. všimli jste si podobnosti v projevu?

 • Janek

  Fajne….Jynymže o tych fotruf v umaščunych brygadyrkach….jinšych ve skuřanych dlugich kabotach….a jinšych z přechlastanymi jatrami po každej schuže už asyk malogdo stoji. Tuž to zaš budu zakladať Lidove Milicyje, ni ?

 • Janek

  Nimach čyrvjuny ani bjoly…..a modry tym tuplym.Ale ješli ta moderňo indyjansko kumedyja…..bedže tako jak v Italii abo Francyji…..tuž by to ješče šlo. Gorše bedže jak bedymy mušeč přyšlym rokym 8. 3. slavič MDŽ a na 1. maja…..z mavatkami do pruvodu :DDD !!! 9. maja stavjač vatre a opjykač buřty…..a potym až na ješyň v řyjnu (čy listopadže) zaš hip, hip, huraaaa !…..vystřel z Aurory čy co to bylo….juž mi pamjynč něslužy :-)

 • Ježikača

  co už nabečíte.Mamula tam nebude, ti mladí třeba budou jen prosazovat slušnou sociální politiku. to vás blbě utěšuju, co? ale hoši a děvčata, někdo je zvolit musel, a tuším, že byl z Ostravy… hmmm. my tu zas máme oranžovo. taky nic moc. ale ono není nikde nad čím plesat. než Bursíka s Langerem, to radši ty komanče. jak mají ještě nezapomenuté máslo na hlavě, třeba se budou snažit přesvědčit. nebo všem ukázat? kdo ví. držím palce.

 • Janek

  No ta socyjalni polityka…..Trochym provdy na tym bedže…..Vjynkšy daně a mjyni strachu z bandžoruv. To nima zaš tak zle dlo tych, co nimajum na vlastňum ochranke…..povjekšynum to boroka pryndži přepadnum bo še po ulicy plahoči „po vlastnich“…..Tresty za mordy tež džvigajum…..co mjalo už byč dovno. V posledni dobje še po džedžinach objevujum dvojice zlodžejuv, co bez milošči okrodajum starych ludži…..dlo takich (gdybych byl soudca) bych mjol specyjalny trest: Na Mirov mjyndzy vrahuv (a udajně tam sum sami vrahouni)…..a ze štymplym takich, co džecka a babki znasilňujum. Tam by jich vylyčyli !!!

 • riké z frydku-mistku

  to je guthehe fajna basňyčka defam že bude dalši

 • (o:

  Velka zola, třysta stolkuv, na tej zoli mjynko v vorku. Dupje maly, dupje velky….. z červenym šatkem na krku…..frelky. Každy mjesic na tej schuzy jsou tam prvni aj sou druzi. A kdo na nich bude srat, bude na nich pracovat !!

 • Babočka admirál

  OSTRAVA???Ostravačku, dík za básničku. Teď snad tady mohu beztrestně napsat…že ta oranžovorudá banda dostala šanci jen díky naší pohodlnosti, nezájmu o politiku, neinformovanosti a snadné ovlivnitelnosti.Všichni lidi, se kterými o tom mluvím tady v Ostravě, jsou zděšeni, že volby vyhrála levice. Kdo ji tedy volil??? Já viděla u voleb jen samé starší spoluobčany. Mladým je to fuk, střední vrstva žádná… jak to asi mohlo dopadnout? Nic proti důchodcům – taky budu jednou stará, jen doufám že si zachovám soudnost a nebudu tak sobecky krátkozraká, protože dluhy které vytvoří politika ČSSD+KSČM budou splácet ještě naši pravnuci. A to nemluvím o neúctě k životům lidí, které zničil komunismus…na který do dneška voliči těchto stran tak rádi vzpomínají. P.S. KSČM se stále hlásí k odkazu masového vraha Lenina…

 • (o:

  Na ulicy těžky krok, pochoduje rudy hroch ! Ajn, cvej, draj….. Idu mladi, idu stařy rudi fotřy…..milicijonařy ! Ajn, cvej, draj….. Na rameňoch samopaly a po kapsach granaty a na řiťach našyvane monterkove zaplaty. Ajn, cvej, draj….. Tu za rohem je „v levo hleď“, rozkaz jako ušity. Před očami rudych bratroch stoji krčma „U Rity“ ! Ajn, cvej, draj….. Teraz už nik pochoduje, rudy hroch tu zustal stať, oblehli soudruzi pipu, budu teraz čapovať !!! Ajn, cvej, draj…..!

 • Edisko z Těšina

  Kvuli komančum se syce v nocy něbudim cely zpoceny, …… ale co narobime? Dyť tymi rudymi kolerami je stejnak už davno šecko prolezle, temu pořadně něni koho voliť.Po osmi rokach celkem slušneho Evženoveho gazdovaňa na becyrkamtu se včil začně rozhazovať pod vedenim sudruha Pavlasa-mamlasa. Co je to za ptaka by už každy moch věděť od jeho mlaskani na minysterstvu hnojeňa. Piště se ale, že až se budě rozhazovať, tuž ty nejlepši kuski nědostaněm my coby plebs, ale mamlasovi kamaradičkovja. Take věcy su stejne za každého režimu, akurat za komanču se o tym nesmělo mluviť nahlas.No – co už tam… Reparat za štyry roki. Liž cyp.:)

 • Edisko z Těšina

  Heh, ale zapomjal sem Ostravakovi za tu basničku poděkovať, …… tuž dikes aspoň včil.Aj temu chacharovi ((o: ) nad mojim prvnim kidem.Fajne, syncy, fajne a pjekne!;)))

 • (o:

  Jak bude čas to zas cosyk poskladame, no ni ? :-)

 • Babočka admirál

  (o:Já myslím, že je tak čas poskládat samopaly a místo psaní básniček začít střílet :-)

 • Janek

  Edku….Gdybyš byl kjedy tam skund P. pochodži….tobyš chlopje vidžol jaki je tam mizerne žyvobyči. Vjuz žech tam nědovno znumym cukjer dlo pščulek z tutejšych marketuv. Či borocy nad tymi paragunami něvjeřycně stoli z roždžavjunymi gymbami. U nich cukjer pod 24-25 někupiš, to samo dalšy zakladni potraviny a tu za poluvke…..a je tam hafo duchodcuv a borokuv co 10 a vjyncyj rokuv nimjeli robote. A či se čynžko dostanum kjedy dali jak do okresnigo mjasta….a leda tak busym. Tuž nakupuj potym balikami :-/ A tam potym volilo kupa ludži a tego, kumu vjeřum. Je to zemjedělsko (puvodym) oblast….a jak vyglundajum ty pola a mjydzki tam přy cešče by třa bylo vidžeč. U nas to je ješče švjynte…..

 • Michalika

  Zítra ráno v osmVe čtvrtek je před Krajským úřadem demonstrace proti komunistům ve vedení. Ale kolik tam bude lidí – bůh suď, kdyby raději přišli k volbám…

 • Edisko z Těšina

  Demonstracu se guvno pořeši…Karty su rozdane. Jak sy spravně napisala, misto demonstracy je třeba chodiť ku volbam. Jak su lidi lenivi dojst ku volbam, to je potem prd platne, že su slušni, to už žadne demonstracyje něpomožu…A navic si lidem ani nedivim – isť ku volbam je jedna věc, ale koho voliť? Sem sylně pravicovo oryjentovany, ale žadnu pravicovu partaj tu nikdě něvidim.A voliť modry paskvil, založeny hradnim škudcem, aby mi ruka potem upadla? Enem ten Evžen, kereho mam za slušňaka, to sam mezu tu modru zgraju něutahně… A tuž to volič modrasum spičital – mimo inši aj za ten letošni cyrkus na Hradě, dyž se do prezydenckeho fotela dřel ten fuskaty s fistulku, ci doňho bzdi už šesty rok. A včil ten vyprask sprostě svaluje na premijera, chumaj jeden.No nic – reparat mame za štyry roki. Ale esy budu kole nejruznějšich paloni poletovať furt jacysy Dalici, Šloufy, Kočki, Ďurečki a podobne egzystence, vidim to chujovo už včil.Možu se potem zaklinať do sedmeho pekla, že su pravicovi politycy, u mě im to něpomože. Bo skutečny pravicovy polityk je předevšeckym slušny a natolik chitry, že žadnych Dalikuv mu něni třeba…Chmmm…A už se na ten temat ukladam pro sebe bobřyka!:-)

 • Šak ja to furt řikam, že ludě uplně zblbnuli a asi ani barvy už něpoznaju, bo tu sem raz jel přes Vodarnu a jakasyk roba tam šmarovala na červenu přymo doprostředka te rozjete kolony nahoru na Hulvacky kopec. No a jak tam vjela, tak aji projela a kliďo pijanko projela celu tu křyžovatku jak sanytka řitici se do fakultki. A co z teho vyplyva? Že nejenom barvy už se tu něrozlišuju, ale aji že to takym gizdum, co voli uplně blbu cestu, projdě…Ostravaku, piš, bo materyjalu maš na dalši tři dily minymalně!

 • (o:

  Ve vaštroku ležy šviňa, Velke ušy – ryja nima. V pyščisku se zlatem blišči je to pohřeb komunisty. Dokola jsou same růže, karafiaty červene….. navlečeny byt nemuže bo tělisko studene. Strašlivy puch se tady vine, tak muže jen smrdět svině. Už ho vezu černi ptaci na plynovu komoru…… Neměli jsme tady nikdy taku tlustu potvoru. Velky problem, male dveře, tohle se na rošt nevleze. Eurekaaa…..křiči havran, cirkularku…..rozřežem !

 • Ježikača

  Zdar leváku,alespoň podle emotikony soudím, že jsi, tak to je skvostná báseň a dokonalá ukázka lidové tvořivosti. jak mě všecky media smolí, četla jsem si klasika, mého milého Emánka Fryntu. tak tu máš na oplátku:PROFESORPan profesor studuje hýlyaa rozličné škodlivé býlí,a říkává prý:I studovanýse častokrát nepěkně zmýlí.Má předobré srdce i hlavu,a proto má v ulici slávu,a nemine dena některá z ženho chválí, když kupuje kávu:“Von profesor studuje hejlya různý to škodlivý bejlí,a říkává prej:I študovanejse kolikrát vošklivě zmejlí.“

 • Jarek

  Ku tym volbam, a další kidyKu volbam mužu jen po latinsku -> vox populi – vox dei, co ale narobime i kdyby tam byli ten Bill Gates, tak i ten chce stejně něco do korytka, tajak OSD, ČeeSDeeS aji ti tvoji oblibeni komanči apod. Když jsi Ostravaku psal na tym internetu asoň byla zabava. Teď to stoji za g*v*o zbyvaji Novinky a tam to neni z realneho života. Připadá mi to tak, že všici už rezignovali (včetně mě) a nechavaji temu volny pruběh a děj se co děj. PS. Nechybi Ti kasa, za nově vydane knižky?

 • Janek

  Partyjo….Navštěvnost se tu trošička aji zvedla. Vždycki to sleduju…..bo sem od fochu :-) Jako jedyn stvořytel regijonalniho tisku, kery o tem čase ješče dospava svoju večernu turystyku…..:-) Te basničky něsum zle, take lidovějšy…..ale se tu naraz ukazuje „politicka“ přyslušnost teho čy oneho dopisovatela :-) Aji to je fajne…..jyny aby nědošlo ku špatnym empatyjam, „bo Ostrava je regijon razovity“……jak to zpiva Jarek :-)

 • :-s

  No jo dum na rady znalců…..založim se novy blog.

 • Janek

  ….no jo tu už druhy džyň sklodum takum tež basničke :-)Zrobime z tego taki rebuz, ja ? Co je to ? Na tom očy, nos aj skura, a do řyti jedna ďura… Dvoje haksně, velky hlad po tom všem co i ja mam rad. Křyva pateř, velky břuch z pysku tahne strašny puch. Velke ušy, dluhe fusy a na patach dva blatfusy. Ruce nohy jako my, to je ………. ………..A tyn z vas, gdo prvni uhadně ty dva posledni slova, dostaně odymje poštum (na adres jako napiše) pul litra rumu. A jak še nundže jaki sponsor, třeba i pan ostravak ostravski :-), to bedum aji inše dary. Sranda muši byč, no ni ?

 • Anonym

  Janku, jo žech je tež kapkym od fochu, …… tuž či povjym, že se Ostravakuv glog – UPS: blog (!) :-) přečitauo za ty štyry roki genau něcaue třy mylijuny pjynčset uošiymdžiešiunt štyry tyšiunce ludži i džišio tu juž byli uošiymdžiešiunt tře ludžie i auzgerechnet teraz je tu na tym blogu dvacet čytelnikuv…Statystyka nuda je, ma však přesne udaje, neklesejtě na mysli, una vam to vyčisli…(kura, ešče to z tymi mojimi relatkami v pale něni take zle, bo aji pisničku z jakejsyk kuloběžkovej pohadki se pamatuju :-)

 • Anonym

  A ty dva uostatni suova nězgodnym…… bulk, bulk, bulk…:-)))

 • epolétový polétač

  Tak nevím jestli se ten janeknejmenuje ve skutečnosti Ladislav Brumek. To mne jen napadlo, protože se mu – tomu vzteklému mužíčkovi strašně podobá…A tak čekám kdy se zase zavedou mamulovky, kdy se muselo o sobotách pracovat zadarmo. Jako nevolníci…

 • Janek

  Jak už tu tak ryječe….tuž se tež mušym přydač :-)Přynejmenšym jedna reštauracyja v Ostravě by mohla využyč povolebni sytuacyje a zavesť novy jidelní listek. Taki: 1. Knedlo vepřo á la Mamula…. 2. Sekaná stalingradských bojovníků…. 3. Sladké ledvinky z rudého bratra…. 4. Zlomená játra z ÚV …. 5. Klobasa s. xxxledníka…. 6. Mozeček z kasmanavta…. 7. Bramborové knedlíčky z minulého týdňa…. 8. Masne fleky z demostranta…. 9. Konsomolské čevabčiči…. 10. Biftek z rudého vola…. Samozřejmě napojovy listek z „tradyčnich“ napojuv tej doby: Rum Borovička Slivovice Zelená Kubanský rum Stoličnaja Moskevskaja Jakamarus Habana Club Cygaretle: Lípy Startki Marski Clea BT Sparty (tvarde aj měkké) Partyzantki Arco Spuminejče co ješče :-)

 • Janek

  No my tu přy granicy měli ješče….Žubrovke, Wódke wyborowóm, Spirytus (to druhe slovo ku temu už něpamjyntum)….nima duležyte, duležyte je to, že ta gořola mjala 96% alkoholu. A še fajně štelovala :-) Byli aj tacy, co to loli do karku bez štelovaňo…. Líh mjol 80%….

 • Anonym

  To byu Spirytus rektyfikovany …Smerfny dar polskigo narodu cauymu švjatu! Po vyžlumpaňu žodne bolyni břucha ani guovy…Čiščušinki kvit!!!Bo rektyfikovany.:-)))

 • Janek

  Robili go….….z žymňokuv (kobzole, brambory, gruľe, zemiaky, ziemniaki :-)) A ni….žodnych z čornymi flekami….Pjekně očiščunych a oškrobanych :-) Edek….abo ostatni. Nimoče kjery jakigo recepisa na vyrobe gořoly z cukrovej řepy ? No, myšlym caly technologicki postup (přy domacich podminkach). Určytě by to zajimalo vjyncyj ludži tu z tego regijona :-) Mum takigo znumego z kvalitnymi „baňokami“…..a jak tyn še nabažy polyňo na ješyň a do žimy (jak pravi: jabka, gruški, šlivki)….rod bych go zaukolovol jakum pětiletkum….v polyňu jakoščovych trunkuv :-) Samozřejmě dlo vlastni :-) spotřeby a min. množství (labolatorni pokusy). Un tymu rozumjy, mo na to chemickum vyške a pore semestruv na pravach (choč tvjerdži, že přešedžanych v putykach).

 • epolétový polétač

  Konečně…budou domovní důvěrníci uznávání a obávání…

 • Neva

  33, JankuTuž jak je to s tu hadanku? Ešče se žaden něpřyhlasil do sutěže? Mě tež nic něnapada, ani žadna napověda???

 • Edisko z Těšina

  Jankova hadanka:…velke ušy, dluhe fusya na patach dva blatfusy.Ruce nohy jako my,to je… naš pan porybny!—A včil chcu pullitra!!!A nejlepši by bylo teho rektyfikovaneho, pošteluju a vyslopu ho z celu partyju tu stela, no ni?Gulg…:-)))

 • Janek

  Užeš vidžol rektyfikovanego ruma….? (ni elektryfikovanego :D)Na jo ni :-) Na tvoja odpověď je na třy slova….Ale třa odpověď na dva slova. Tuž godej dali :-) Mje tego ruma nima žol ale pjekně podla pravidel to muši byč. Coby se o mně v tej uščekanej Goralii pomyšleli :-/ haf, haf, haf…..

 • Janek

  No….a džišoch čytol v Hospodarskich….že kajšyk za Frydkym stavjajum novum likerke.Mo to byč na vjosnym gotove. Edek….pumalu třa do frunty stovač :-)

 • babča

  zkušimale dostanu enem čtvč litra, bo něvim či nimrod, lebo jeho pšisko, nebo kňur, lebo že by polityk jaky DAREMNY?? inač fajnu noc fšeckym mudrlantum, keři fšecko vju a umju i ty prognozy, jejeje jak sem ich měla za darmožruty, ale hehe už i komanči ich měli jak ve skleniku, kaj su jejich rozumy fčil jak se svět pomaly začina bič s bankeřama a analytykama, /bude to marna vojna/ bankeřy a darmošlapi vyhraju, bo ukluzaju svoje namachrovane, a či co zostanu bez roboty a vyplat??jako dycky vraču se ku svojim poličkam a zviřatkam, aby se uživili, mala šila na ty, co maju inspiracu možne aji v tym jak maju telej času, fajnych bab, gigoluv, pijatyky i služeb, vim sama podle sebe, že se lepši filozofuje chechP.S. jak se pravi, kemu něni rady, něni pomocy, jako přiklad, moje haviřysko furt chce tu viagru, no možu ja ju kupič?? ni, ni, jak ho znam letal by po celym okolu a zkušal jednu po druhe, bo je chvalidupa a tak by rad ukazal jaky je geroj, dyč bysem od haňby něvylezla, tak rači nic, tak prd…

 • Janek

  Babču….Abo mu kupče tu vjagru od Větnamcu. Mlety cukjer z potravinarskym barvivym. Porym jich zfutruje….a nic. To še mu potym odněchce vjagry :-)

 • Janek

  Ja zapumňolech…..Babču no….o kapečkešče jakoby ugodla slovečko :-) Moče +.

 • Janek

  No a do třetice….Pravil bych že aj moče recht v tych svojich odhadach jak to robič v dobje kryze. Ludžiska by še mjeli spatki začunč starač o svoje polička, mjydzky aji zahradki. Na bo na tych poličkach a i v golej žymi še do vypjestovač zeleninke aji ovoc jaki, čym še do pumuc kapke rodžinnej kapše (šrajtofli). A potym….na co ježdžič každym rokym do předrožunego Chorvacka ? Jak še to sekně, to aji Chorvači zlacňum….abo bedum vječně čakač na zakaznika.Starčy še džišo podživač co ludže vožum ve svojich košykach od pokladen v supermarkeče. Zakladni potraviny, hajželpapjyr (bo aji Ruši, kjeřy za komuny učyrali dupe rynkum a tum o ščany abo trovym, še naučyli dupy učyrač papjyrym……a teraz v dobje kryze še sotva vrucum spatki ku starymu učyraňu :D), zlacňany cukjer po 12,- a mlyko….kartonami, jakiši ty lacne zoduvki, mjynso kuřy….a pod. Stare zvyki přy vařyňu bedže třa zastosovač :-) Před dovanim do garca abo na brutvaň mjynsko pjekně rozklepač…..aby to pryndzej bylo…. No a moje rady….šyški….kjery z vas juž navožil do šopy ? Na bo jo moc Ruskim něvjeřym….něroz to totiž v žimje zrobili, že tymu čy unymu štatu….v dobje mrozuv přyvřyli kohutek z gazym. A našym politykum jakišyk čas vyhrožujum….tuž tymu. Je provda jak znum čechuv toby aji frycek nimjol gazu :-) bo na tej samej pateřy stoji….ale stejnak.

 • Edisko z Těšina

  Heh – uacne zodufki, nejlepi ty žielunkavožulte, co byvauy za miedžiany pynčdžiešiuntnik…A šyški do šopy něvožym, bo nimum vincka ani šopy!Ale latoš uostatno hajcungsezuna jyno na gazu, přišuy rok juž na šyškach. Albo na drevně…Jyno ni šlam – taki šlamhajcery bych na žime přimknyu a folovačkum bych im po tych jejich zamoc šporoblivych pyščiskach vyjašňiu, že granica šporovaňo a dušyňo je cholerně čyňušinko!!!:-)))

 • Janek

  Isto myšliš….Biyde….vunglanny proch….z odkališč kaj še chodzum kumpač (jak še tu traduje) nikjeřy něplacuncy podnikatele….? Dřystalo še aji o staršym p. Krejčiřovi….ale ludže nadřystajum.

 • Pierre

  Šlam albo bidato stě Janku v Goralii asy něznali. Tam vam truju luft akurat kuminy z werku. Ale jak se tudyk na ostravsku pulka dědiny objednala Tatru šlamu a jak to v zimě začali folovať do podomacku švajsku spichnutych kotlu, (Narvať až po dekel a zavřiť až to vydrži, než se vratime ze šichty) tuž to hned vypadalo jak tym Ypru za prvni vojny. Enem narvať gazmasku na pyščisko.Mam pocyt, že se to černe mazlave kolerstvo už naštěsti něpředava.

 • :o)

  Jakobych něznol….Kjedyšik…ch robil ve werku na provože….kaj my na fuche po šychče (a nikjeřy mugli aji přez šychte….robili pječiska. Hranate – aji okrongle, tam to lepi gořalo a nězostovala škvara po rogach). No tak vjym po džišo jak na to. Do tych pjecuv še fajně filovalo ty koks, vungli (barve se vybjerče sami), biydym….a tam pravě še překlodalo šyškami abo nikjedy narumbanym klockym. Tak gdyby to kjedyšik všyscy havjyře vjedželi….toby byly lasy čyščutki aji za komunistuv. Mje něbogi švigertata naučyl ješče jedyn patent: nadul koks abo vungli….a ogjyň sklodač až na vyrchu. Težech se myšlol, že to něbedže fungovač….pokjylch to něvyskušol. Funguje to baječně….a z kumina še vubec někuřy !! Tak gdyby še o tym vjedžalo tam u vas Pierre, tak němušalo byč tela smrodu po džedžinach.Co še tyče werkovego smrodu a prochu….tam to je tak: tyn hrubšy proch spaduje kolem werku (podle tego z kjerej struny fuko vjater). Kajšy po Bystřyce, tu calo Lyšno, Kuňsko….aji Češyn (bo ku Frydku vjater malokjedy fuko). Muvjum, že to je tyn hruby proch a tyn idže vykřypač….i niby něškodži tak zdrovju. Dali to juž je tyn jemny proch….a tyn še niby usazuje na plucach (to muvjum obyčejni ludže). A kjedyšyk žech byl v Tatrach na dovolence z pjyršum babkum, a tam juž nařykali, že jim horni partyje lasuv zamořuje jakišyk pjeruňstvo z novego (vtedy) provozu v TŽ (VŘSR :-)) To bylo pravje otvarte KKO.Ješli to pjeruňstvo (šlam) ješče použyvajum to něvjym….ale cale 90. roki to vožily Tatruvki a co mjalo kola na Kysuce. Jyny gupi se mug myšleč, že na tych tatrach majum jynym tyn šlam. Aji celnicy to vjedželi….jynym gdoby v tym maraše gřebol….no ni ?

 • Janek

  No tak toch se teraz dol….:DDDChčolech kogošik napodobič a….lizgo !!! Skleroza něboli…..:-)

 • Janek

  Fajny trunek tyn….Jakamarus. Taki slodčejšy….fajny žalundkovy likerek. Ze dvje pulečky vdycki před objadym….abo před spanim :-) ale jynym jak poboluje v břuchu. Bo človjek yb še hunym naučyl….a nělza potym přestač.

 • Kvit

  Neni jak se ožrat.Ráno, v poledne a i večer. Abych se moh ožrát 3x za den musím chlastat kvalitní chlast……… a ne nějaké likery ruského původu !

 • Janek

  Jo se spočnym od pisaňo…. Něch zaš pišum už tež inšy…. Před pul rokym žech tu zavitol….a tošče še tu žrali jak psy. Že to kapkym tu uklidnim…..No alech něrachovol….že bedym pisač z 80% jynym jo. A ostatni (možna aji zy mje) stracum chynč pisač. A polityke mum calum v dupje…. Tuž z panym Bogym….a užyvejče se žyvota pokjyl to idže :-)

 • Anonym

  Janku, žraua se tu jyno jedna něznošno …Teraz je klid – možne kapkym moc vělki. Ale to už taky u blobuv, kaj přestou pisač sum fundator, byvo…Ale něbuj – šviat šie kulo dali:-)))

 • .

  Edku…Mum ješče jedyn problem čymu tu nimogym pisač. Jakošik partyja varyjotuv še mi před pjynčima rokami povješila za dupe i ……furt tam viši (jak pijuvki). Nělza še tego moru zbavič….. Chočbych tu mug pisač o ruznych „patentach“ a zlepšovakach calymi godžinami. A vjym, žeby či co to čytajum se založyli fajne žyvnosti a funkčni na kupa rokuv…. Jynymže, cobych z tego mjol jo ? Nimum nikogo, kumu bych to mug dač džedžič. A sum to vjecy, kjere možeš jynym blizki osobje dač znač bo na to potřebuješ čas…..teda vnukovi (a tego še juž nědožyjym). Mje muj stařyk kupa poradžil a naučyl……jo nimum kumu dač tych informacyji a tego co jo nabyl. O znumoščach V.I.P. a cesty ku nim (takich co po generacyje vydyržum), němuvjym. Obyčejny ogrodnik može takimu V.I.P. byč vjynkšum pumocum niž politik, kjery še dostol navyrch po drabině, kjerum něstavjol. Zatim tam šedži….ale jak dlugo ? Jak še ta drabina začně rušač….. Majuntek nimum….no bo po co mi majuntek v grobje :-) ? Dyč aji zlote zymby něboščykuv sum zajmym všelijakich darmozjaduv. Ani tymu něboščykovi nědajum pokuj….

 • Jana

  Ostravaku dik za basnicku, mas recht, je to v riti s tema komancema…(A Janku, Edisko z Tesina a spol., nic proti vam, ale uz me nesmolte a bezte si dristat kajsik inam, tu to jen zasirate vasima kidama, kere se k clankum vubec nevztahaji, to neni vas blog.)

 • Edisko z Těšina

  Jano, nic proti vam …… ale počkam sy, až mi to o tym zasyraňu napiše Ostravak, anebo mi da BAN – je to jeho blog, tuž na to ma jaksyk z logiki vjecy pravo un, ni ty.Tuž gutenácht, děvucho, aji ostatni.:-)

 • .

  Nikjerych politikuv něpovažujym za V.I.P. (to abyš rozumjol tymu předposlednimu odstavcu). Sum normalni politicy….a či co po cudzym gřbječe vylazli…. To je podobne jako z rozhlednum, kjerej gdošik urzně jednum noge. Něvšecy sum nahraditelni…..alespuň ni v plnym rozsahu. Tuž tak paně dyrektoře.

 • Neva

  Janku, Edku,nenechte se otrávit zlýma lidma bez smyslu pro humor. Vaše psaní dává naopak jiným radost a pohodu. Doba zákazů snad skončila, no ni?

 • .

  Jo jak še ludžisek nažrum…..To se ku vječoru zundym na kjerchuv. Šednym se na lavečke….a dživum se jako ostatni ludžiska přydum pořykač, rumb z kvjotkami….a vjo ku brance :-) Něvjym, co se ale myšlum o mje, na bo se čynžko mně nimogum všymnyč :-) jak v postřodku kjerchova na lavce šedži vjeluzne chlopisko (aji nikjedy v čornym kaboče a klobuku). Nikjedy se zdřymnym….a veškery stres zymně razym zyndže. Ješčech ale nigdy nězaspol….po pora chvilach mně „přydže“ vdycki gdošik „zbudžič“ :-) A mum tam skoro calum bliskum rodžine….aji juž kamrata. Oto po všeckich švjyntych….mi dzvunila mlodo, na kajech je ? Pravjym, že na kjerchovje šedzym na lavce. No a bylo juž došč šaro. Čulech jak še tam „otřepala“……….i pravi mi: – „Jak še čuješ jak moš tela ludži pod sebum….?“

 • Anonym

  Nevo, něbuj, mě malokdy maloco otruje …… enemže včil pišu meň, bo je koněc roka a to je hafo menšich aji věčich auftragu, tuž je třa hledět se živobyťa. Bo ni enem infernetova kultura jedneho živi!:-)))

 • .

  Žyvobyči….Zaš třa išč oglundač ty odulune pyski…..co se myšlum, že v žimje bedum gunič v plavkach na řyči po polu….

 • .

  Edek…Rychtujym se svoje strunki, boch čytol ty dřysty ganc na dole….a chujovo to zni.

 • .

  A ta vlosato cholera….z Češyna,co še ku kajčymu gloši (co nima jego)…..něch še idže vycpač !

 • Edisko z Těšina

  Keru koleru mysliš? Slovaček mo vlasu na pali mauo……O to vjec masla.

 • .

  Tego šaška "z masnymi vlosami"….co še v zešlym Pravu glošil…..že je z Češyna. Přygup jedyn. Kradně pješnički a ješče še za mně vydovo 😀 Tuž to je pojeb ! Che, che, che…..

 • .

  V sobotni přyloze Prava….mjol rozhovor.Ta hrumsko zadrepšuno smradlavo myš ! Něvjym z kjerym redaktorym mjol tyn rozhovor….ale hned to ziščym. Mum tam koleguv kjerym tež občas coška doporučym. Tyn mamlas by potřebovol do Bohnic…..na pozorovani, bo še niby v Praglu pohybuje. Umjelec.

 • babča

  tak se myslimže nabliži do Opavy to mam ja, ale hlavně kvuli temu, že tu ničemu něrozumim, pala mi to něbere, už kdo je kdo, kdo se tu uzurpuje prava pisaňa, kdo se vydava za Ostravaka, je přecaj tak jasne jako něbo nad nami, že un byl prvni original, nětřa pochlebovač, enem jedna češč, že probudil a podnitil naše fantazyje, možnošči se tu napisač dla svojeho gusta, sprosta Jano kera zakazuješ už vidim to Tvoje patolizalstvi, kromě něnavišči na komunisty nic mudřejšiho němaš, vypovida to o tym, že jak přidu baj mimozemščani, že otočiš, němam zapotřebi šplhač ani Ostravakovi kajsik, ale enem un može rozhodovač o tym blogu, slušnemu stači naznačič, burana se nězbyviš, to same jak se pozna i ten, ery tu piše že Janku, bo ma svuj osobity štyl, už sem tu něraz pisala, že moralka je enem jedna, to plači i v polityce, člověk moralny je i skromny a něexhybuje, ale češi druhe kolem, enem telej

 • Ja – ty mysliš tehě ni moc uspěšněho muzykaloveho …Kavalčik, či jak se menujeŠak co se o tym Ostravak mysli, napisal hevaj: http://denik.ostravaka.cz…mi.phpTuž kole teho už něni třeba robiť povyk, jasna vjec, ni? Hm divam se na Spouru na lodi Banty, fajer na tym šifu se filmařum poved! Akurat se pamatuju, že dyž sem to coby maly gizd prvně čital, tak že ten šif zapalili sami zbuřency, ni?Mam rad ty namořnicke přyběhi, ty sem hltal ledva sem poznal pismenka. Aj take ty z Alkatrazu (pokuď to něni taka cypovina, v kerej obrOFFski had požira mukly, heh… :-)))

 • Jotvor

  Ostravaku,zdar jak sviňa!Tož sice psávals lépe a aj méně stručně,ale na druhů stranu,zase aspoň víme,že žiješ.Přeju Tobě aj všeckým tady pěkný deň.

 • babča

  něda mi to,to přecaj tu na blogu něpisal Ostr. ale kdosik iny?? nebo už sem taka domotana??přecajky jeho rukopis se pozna, nebo ni??Jinač Edisko, aji haviřysko kuka na ty filmy, je s nim na chvilku klid, žaden něsmi pipnuč, jak vidim je ve vas všeckych chlopach kuseček malych synkuf a to je moc fajn, jeho westerny a fanfany tulipany,tři mušketyři, ani něpochtiva achtlik a u teho futruje uvařene betoňaky bez zela a masa, chichi tuž fajny svatek fšeckym, co se jim ta televiza strefila do gusta, haviřysko enem piráty, namořni bitvy a lasku v podani Gerarda Philipa, romantyka něumira!! dobro je kralem nad zlem, tak něni tak zle, no ni??

 • Janek

  Tuž jo ostravak nima….A ani z Ostravy….choč mum Ostrave rod, jakumšyk te familije tam….a aji pora ješče koleguv z jednej redakcyje nědaleko Sikoraku. Howgh…!:-)))

 • Janek

  A pohadki…..z Filipym mum tež rod :-)Aji bez Filipuv…. Co še tyče tego střapoča….škoda nervuv. Jego mjano Edku něznum a ani mje nězajimo. Borok je taki co še vysrač nimože, pravjum u nas….a tyn taki aspuň budži dojem. Čy tak je naprovde….na to mušum odpovjedžeč ludže študovani. Idym spač….bo na mje coši leže.

 • Janek

  Tuž bych rod kumušik tu něchol vzkaz….Byvo zvykym, že jak juž je tatuš inšy niž tyn co figuruje v papjyrach, mama pokjyl to svojimu džecku chce povjedžeč…..to mu to povjy a dotyčnego tatuša mu představi. No gorše juž je jak….nimo gdo džecku představič tatuša. A jak tatuš dysponuje ogrumnym kapitalym….tuž možne aji cošik podaruje. A jak tatuš na tym bjydně, to čynžko može co podarovač. Dřysty sumšaduv a plotkoruv v tym vypadku nimajum žodnego značyňo. Uni čynžko vjedzum jako je provda. Problemym je jak přyjdže še jaki džyvče podživač na tatuša….a nic vjyncyj. Jyny še z dalki dživo, a dživo….a tyn borok něvjy kdo to je a co mu vlastně chce. Potym je čynžko cokoli muvič…. Tatuš nimo zymby, tuž něgryže….:-) Nejgořy co mo muvič taki tatuš, za kim juž bylo ze třycet všelijakich chacharuv…..a še gušylo o majuntek. Kumu tu vjeřyč….

 • Ježikača

  Edis,máš recht, to byly bezva filmy. tak nějak v poslední době není nic, čím by se člověk trochu sentimentálně nadchl, co? už aby zas dávali něco pěkného. ale zadej si heslo Eduard Ingriš, teď o něm byl moc pěkný článek v Instinktu. to si spravíš chuť

 • Jana1

  Ad 74člověk moralny je i skromny a něexhybuje. Babčo, tak kdo tu tak asi exhybuje, co myslíte ?

 • RSDr. Konečný

  Jsem hrdý na to, že nejdůležitější část lidského těla nese mé jménoKONEČNÍK…

 • Neva

  85To je dobré, a já jdu právě dnes shánět novou klozetovou desku, aby ta nejdůležitější funkce lidského těla probíhala v příjemné pohodě.

 • Ježikača

  ahoj Nevo,to si užiješ spoustu zábavy. jeden můj kamarád má v ní zalisovaný ostnatý drát, druhý má vykousaný „sýrový“dekl i prkýnko a na vnitřním deklu obrázek myši… vkus nic moc. ale zasmáli jsme se všichni. ale pěkným dubovým člověk nic nezkazí, ne?

 • Edisko z Těšina

  Ja sem sy dal na dveře od kupelki, kaj mam aji vecko, napis: …… „Naštěvy maju vstup povoleny enem ve společenskim uboru!“To aby se mi robki něpromenovaly po kvartyře enem v majtkach. To bysem se na to vecko vubec němusel dostať!Ale ten napad z vyhryzanym syrovym deklem z myšku se mi moc podoba, to by tež na poněkere robki mohlo zafungovať, ni? Zvlašť, jakbysem v kupelce ještě tu a tam a třeba do umyvadla utrusyl zparu drobku, kere by přypominaly myšiňca, heh…To by se mi potem v kvartyře tutově nězabydlela žadna taka mazana robka, jako ta od obchodnika s chmelem ze Žatce, kera malem uštvala Jozefa Švejka, dyž přišla na zalety za obrlajtnantem Lukašem…No ni?(:-)))Gutenácht…

 • Neva

  WeckoKupila sem se včera taku fajnu pružkovanu klozetku a včil mojemu wecku řikam „U Proužků“. Prkenko je krasne aj barevně, pryskyřicove ze sylykonovyma nožičkama, a to temu, jak spadně na misu, tuž ež se nic něrozbije. Taka sem byla ščasna, že sem se ju vyfotila. Akurat pro chlapy budě beztak něbezpečna, bo svinďura něvydrži stať cely vyprazdňovacy vykon, aby tak keremu něpřyskřypla pindika. Tuž se možu tež sednuť na řiť, tajak my děvuchy, no ni? Ježikačo, tež sem viděla take ruzne vyhryzane, aj ze škebličkama, hvjezdičkama, dřevjane aj umjele, ale pružek mě uchvatil. Edis, dobre finty vymyšlaš na ty robky, ale co jak se Ti kera zapodoba?

 • Ježikača

  Edis to má vymyšlené,on to má jak jedna moje kamarádka. ta říká, že když chlapa, tak jenom ambulatně…

 • Pierre

  NevoJak už si to zajimave hajzeldeskove tema nahryzla (a zajimave isto bude aji pro psychology, bo je obsahem častych maželskych vaděni a vtipu):Ja sem se do problematyki dostal už v pubertě a tak sem se všecke dyjalogy odbyl už z mamu. Aji tu polohu děvuch, co ju doporučuješ (bo to mi radila tež). Něbylo lehke ju přesvěčiť, že my chlopi mame ten lajtung vevnitř troche inak naštelovany, než roby a temu je vyprazněni v chlapske přyrozene poloze dokonalejši. Pomohla jedině sugestyvni otazka či je lepši ty posledni kapki něchať pod hajzeldesku nebo v trenclach.Kurec, včil se uvědomuju, že je doba oběda. Tuž přemiňtě :(

 • Edisko z Těšina

  Hehe – Pierre, doba objeda, něbuď cymprlich, ta něhraje žadnu rolu, …… ja enem že sem sy spoměl, že Neva narazyla na hajzlikové prkinko ze škebličkami.Tuž take prkinko na vecku něpotřebuju, bo jakby se kerysy chtěl anatomicki vzdělavať přes škeblički, tuž to tam na vecku mam pro vzdělanichtivych nachistany cely štelař s z NEIreportem a inšimi barevnymi časopisami přyslušněho zaměřeňa.Pravda, už su notně ošmatane, bo naščevam se svojeho času moc podobaly a včil už je na nich pořadny štaubšicht, enemže nove se mi něchce kupovať.Ale přeca jich něvytěpu, dyž je v tym majlant, ni?:)Zaimave by mohlo byť, dybysem dovnitř hajzlika dal jakusyk sylikonovu maketu užovki nebo šťura, čeho by se naščevnik spiš leknul?Myslim, že chlopum by problem něrobilo ani to ani to, ale robkam by spiš vadil ten šťur než ta užovka, heh…Inač Ježikačo sem na tym s robkami asy podobně, jako Ostravak, než se poznal s Blanku.:-)

 • Neva

  Ty, Edis…Ty bys ty baby enem strašil. Tuž se ich tyle něbuj. Ale řeknu Ti, že viděť tak, baj umělu, jakusyk ještěrku či užovku, na takym něčekanym mistě, bysem se teda dozaista po…la. No a ku temu je třa přyjemne posezeni na fajnove splachovacy latryně. Na kere se daju čitať aj zle zpravy. Ta myška by mi něvadila. Pierre, tež sem se kdysyk myslela, že chlop se može vyměšovať enem postojačky, ale su tacy, keři se vyživaju v sedaci poloze. Ale až se to každy robi jak chce. Hlavně, aby chutnalo, co?

 • Pierre

  Ja, zatim mi šmakuje, sem tam až moc :)Ale jak kdysik pravil klasyk Bolek:Chlap, to musy měť napřed vyjasněne, co na zachodu chce robiť. Baby to ale maju lepši. Ty se sednu a možu se eště rozmysleť …

 • babča

  při tej debatěpřipomenu jak se čuju ja, jak mam ten fajny bidet, jak fajně teplum vodum umyje, ale haviřysko se boji, že mu ten prud vody malem vaj… ustřeli, ale robečky vřelo doporučuju, parada enem mě mrži, že mi to mušeli ukazač musulmani, aby sem se to pořidila, jak sem škot tak tych peniz nělutuju, fajne tema, no pro život duležite…

 • Ježikača

  no tedy, různá zvěř v klozetě?hmmm. nezlobte se, ale jako praktická žena se musím zeptat: kdo to bude uklízet???!!! to je to, co možná všechny ty robky vyděsí. nebo pomyšlení, co by se tomu tvorečkovi mohlo všechno stát – schválně si tam předstatvte sebe, a v měřítku! ale dost fekálních úvah.číst se dá na ajnclíku leccos, moje matka u toho ještě pravidelně kouřívala, což asi mohou zase lépe ženy. no představte si ty spáleniny při oklepávání, když není popelník.kamarád má doma 2, pánský s horou časopisů hlavně o motorových strojích všeho druhu používaný zhusta jako trucovna, a dámský v koupelně. poté, co pořídili třetí dítě, postavil další, aby měl kde trucovat.

 • Anonym

  89… Pruhy dělají jednu štíhlejší…ale zda to platí také pro zadek, sedícím na pruhovaném sedátku, není jasné,

 • Ježikača

  nevím, jestli štíhlejší,ale veselejší určitě, a o to jde, ne?kulturní hlídka už to tu měla, ale vnutím vám to znova:http://www.woodman.cz/muzika do auta i ku sporáku. u tohohle jsem tedy zase veselá já

 • Neva

  97Ano, je to pravda, proužky opticky zeštíhlují hlavně ty svislé, u zadní části těla U Proužků to samozřejmě fyzicky neplatí, ale ještě pořád se vejde a plní svoji funkci úspěšně, což i to je veselé, nejen barevně. Aspoň se nepropadne, a to je důležité. Babčo, Vaše zařízení je určitě fajne, ale na to je třa vice mista, což v normalnim panelaku neni, tuž se musim smiřit enem s Vašim popisováním…muhehe…

 • Neva

  Ať si neberu stuve enem tak…Jednoho dne přeruší 10-ti letá dcerka ticho při večeři slovy: „UŽ NEJSEM PANNA!“ Po těchto slovech se v domě rozhostilo nepříjemné ticho.Za chvíli se rozkřičí otec na matku:“Marto, ty za to můžeš! Pořád se oblékáš tak vyzývavě a pleteš chlapům hlavy! A taky neuvěřitelně obscénně kleješ před malou!“ Potom se otec otočil k 20-ti leté starší sestře: „A ty, ty seš taky spoluvinná!Rozdáváš si to s každým na gauči v obýváku, jen co vytáhneme paty z domu! Ato i před očima tvojí malé sestry!! A věř tomu, že vím, že máš vibrátor v nočním stolku!!!“Matka zas křičí na otce:“Buď zticha! Právě ty se rozčiluješ?! Vždyť minimálně půlku výplaty dáš kurvám a od té doby co máme doma kabelovku, tak se pořád koukáš na nějaké porno, taky před malou! A to nemluvím ani o tvé sekretářce, která ti ho každou chvíli kouří…….!“Rozpačitá a zoufalá matka se otočí k malé dcerce: „A maličká, jak se ti to stalo? Bylo to análně nebo vaginálně? Byla jsi znásilněná nebo se spolužákem?“ Malá holčička udiveně odpoví:“Ale né mami. Paní učitelka mi vyměnila roli ve vánoční besídce z panny na pastýřku!“

 • Edisko z Těšina

  Hehehe, Nevo, fajny forek, zasmjal sem se, ……taky fajny, softovy:-)))

 • babča

  Něvuško enempodstatný detail, to fajne zařizeni vyčniva něcelych 7 cm z pod tej desky, to je totiž namontované pod deskum a nězabere žadne misto enem malučky obdelniček 7×5 cm enem na to, aby se dal puščič ten knefel, dla teho to tak chvalim, bo i my mame hajzlik enem nudlu a ani se tam pomaly něvlezem, dajče se do vyhledavača heslo bidet a hned se Vam ukaže, kaj se hrabu ine vymoženošči, tepla voda oplachuje aji 10 razy za děn misto sprchy, to ani němluvim o tym, že při objednani paru kusku na živnošč prodaju za velkoob.cenu 2200,- tak su vstřicni,fakt je že to oceňu hlavně robky… tak tip na vanočni darek, to se každy sam namontuje pod hajzldesku,…..

 • Pierre

  U Proužku..Tak jak si to Nevo napisala, vypada jak by U Proužku byla jakasyk knajpa. Včil mě enem nězklam a něprav, že to tak neni.Bo už se mi v hlavě rysuje plan, jak doma zahlasim, že se idu zešthliť ku Proužkum pomocu ze pěti fajnych blonďaku :)

 • Neva

  Babčo…Diky za vysvětlení, to by mě ani ve snu nenapadlo, nikde jsem to neviděla. Je to fakt zajimave. Pierre, nevim, jak Tě nezklamat, asi možna tak, že zastavit se U Proužků se doporučuje před odchodem do knajpy U Doušků.

 • Ježikača

  babčo,a máte to i s tím vlahým větérkem, jak to dodávají Japonci???

 • babča

  ni,slyšelasem o tym větračku, ale to už bysme byli kor pohodlni, kuseček fajneho papira stači pro čistotu, bylo by to isto aji dražši, myslim,že ešče něsme tak daleko jako Japonci a či to hevaj ani něvozu, nebo se mylim? to mače děvušky tak, my, co na vjec němamy se spokojimy aji s ojetinum, hlavně ač služi, no ni? Je mi luto tych, co se furt bažu po čimsyk, na co třa aji zrobič dluhy, sem taky typ, že sem spokojena, spomim se, ža komanču mi často chybělo i na chlebik pro děči a od te doby žiju furt v radošči, že už se němušim nikdi poščavač, že mi robi radošč každa maličkošč, tuž tak…

 • Ježikača

  tak abych přilákalaty naše hlapy… Jaká je ideální žena? Hluchoněmá masochistka. nenadává, nepřikazuje a když jí nařežeš, má radost. pravili mí kolegové, a já přemýšlím, jestli moje vlídná žádost, aby si uklidili v kutlochu, neb se tam nelze probít od stolu k stolu je mohla přivést na takové myšlenky.

 • Edisko z Těšina

  Jak sem svojeho času robil v jednej firmě, …… měl sem tam jako spolupracovnicu taku malu sekretařku, menovala se Gabina. Vyborna robka – a naš pracovni vstach, to bylo take jeji druhe mangelstvi. Tež byla čas od času na mě pyskata – že sem ji nedoněs tamty papiry, že sem tamto poplantal a špatně zrobil a kdy už dodam tamtu zakazku a podobne dřysty-prdy. Někdy měla pravdu, inši raz se zasek spletla una, tuž tajako normalni roba.Ale moc dobře se mi s ňu spolupracovalo a malokdy něstalo se, že by mě něchala ve štychu. Raz tež vyvstala taka sytuaca, bylo to v deň, kdy mi mjala vyplatiť za jakusyk zakazku honorař, že zme se do sebe kvuli jakesyk cypovině pustili. A napadlo mě, abysem měl klid, pověsyt na dveře od moji pracovně maly žluty listek z napisem:“Malym, velicym sekretařkam vstup povoleny enem z nahubkem“…A měl sem klid!Zabral sem se do roboty, zapoměl sem na šecko a dyž sem po paru hodinach skončil, bylo šest večer. Kurde, honorař! – spoměl sem sy a valim za Gabinu. Enemže dveře do jejiho ajnclika zamkle, všude pozhasynane a Gabina davno po fajrontě fuč! Dyž sem rosfitil, tuž na jejich dveřach byl přylepeny vskaz:“Krotitěle, keřy sy přy kroceňu nědaju rady bez nahubku, němaju narok na angažma ani v takym cyrkuse, jako je zdejši firma…“Přyměřeně sem se urazyl a kruťa hlavu nad tu drzosťu sem se pravil, že do druheho dňa bez honorařa vydržim, šak ešče jakesyk rezervy zbyly… A slibil sem sam sobě, že Gabině zytra vyzpivam litanyje!Jak sem ale šel kajsy po osme večer dom, zavolal na mě vratny z recepcyje, že tam mam jakysyk libezbryf a podaval mi skrz okinko zalepenu, něpopsanu kopertu.Dyž sem ju odevřel, byl v ni honorař, kery mi tam Gabina něchala…Tuž take su ty pracovni manželstfi. Tež fajne. Bo na osum hodin – a dost!:-)))

 • babča

  Edku fajny zažitek,mame je fšeci dněskaj sem po 20 rokach viděla kolegu šefkuchařa, kery byl 20 roku ve Vidni, jak se ku mě hlašil až sem sluzu upuščila, fajni kolezi se nětraču ani po rokach

 • Anonym

  Jako maly sem si vdycky myslel, že ta štětka na hajzlu je na pucovani řytě…

 • Jana-Ostravačka

  Stodesitko a jak dluho to trvalo? Muselo to byť dosť bolestive, boroku malutki.

 • Ježikača

  Edis, fajná historkaa Gábina musela být taky fajn. to jsou baby, se kterýma je prča, dá se na ně spolehnout a člověk se pak těší do práce, když tam má podobné lidi. zmínění chlapci jsou technici IT, rybáři a golfisti. fakt super kombinace. posledně si přinesli zas pytel jakéhosi růžového svinstva z cukrárny, ale z výroby, prozměnu jsme nesmrděli jak kafilerka, ale tentokrát jak žvejkačka pedro, a zaklínali se, že je to do těsta na ryby dokonalé. no furt líp, než když vaří kukuřici po kilech. jo a už jim dlouho neutekl žádnej hmyz…

 • Anonym

  Stojedenactko…ne moji řytě. Ale tych dospělych, bo mi přeca nikdo neřek abych se tym řyť pucoval. A ty sy to skušala ?

 • Edisko z Těšina

  Ježikačo, tuž Gabina ešče furt JE fajna robka, …… bo auzgerechnet včera zme v Třyncu měli s partyju z tej firmy, s takym tym skalnim zdravym jadrem, co se něboji pijatyki, vilijovku. Moc fajne setkani, aji když věčina je už aj přez dva roki bars kaj indě. Zorganizovala – no, kdo inši, než Gabina. Mala, velicy sekretařka, heh…:-)))

 • babča

  sem cela prečz tej zpravy o tym třeseni země na Ostravsku, boracy, co tam meškaju, tu hruzu v panelakach se nědovedu přectavič, to su tak vjeci zavažne, že idě stranum každe hašteřeni ludske i politycke, cele Ostravsko je podkopane a žaden něučeče, tež něni kaj, přijdě mi to jak jake varovani, aby byli lude na sebe milši, malo tej kryze finančni, nakoněc ty osmičky v datumu budu opravdu varovne, pišče tu kidaři fajne vjecy o srandě, lasce, sexu, kamaradctvi i male pohlazeni da riku/řeku/ pohody, fajnu něděluhaviřysko pochtiva achtlik, naisto se dam i ja před tum fajnum husokačenum, babovka voni z truby, no le už sem zasej u žradla, haňba, kocur i Amalka se držu pelechu u peca/mame krbove kamna/ dajme průchod pěknemu pohledu na bilo z okna a zasmějme se tym malichernym politykum co se tam hašteřu…

 • Ježikača

  včera jsem si koupilaHostinec u kamenného stolu. to mi udělalo náramně dobře. ještě ty Muže v offsidu nutně potřebuju

 • Pierre

  JežikačoVidim, že sy staryma českyma filmama postihnuta podobně jak ja. Minuly tyden sem za auzlagem trafiky viděl vyčuhovat obalki ze tři takich dyvydyček, ale něbylo vidět nazvy. Tak sem požadal tynejdžra za pultem esli by mi ukazal ty česke DVD. Na slovo česke zareagoval udivenym gzychtem a jak sem eště dodal, že myslim ty černobile, v ten moment sem ho měl. Myslim tym nemlich ten samy pohled, kerym mě včil skoro furt častuje moja pubertalni cera.Eště musym ale oceniť přyznani, že nutně potřebuješ Muže (v offsidu). Připomina mi to hlašku z Vrchni prchni (v knihkupectvi Dalibora Vrany):- Mate Pohlavni choroby?- Zatim ne, zeptejte se příští týden :-)

 • Ježikača

  Pierre, sice už nemohu přesně citovat,ale furt si ještě dost pamatuju. některé poklady jsem viděla tolikrát, že rodičům už ze mě tekla voda ze zubů. Moji oblíbení Ferbasová, Haas, Gollová, Plachta, Nový, Mandlová a samozřejmě Burian s Marvanem. když je mi zle, potřebuju limonádu tohohle typu, co si nehraje na žádné duchovno a přesto je často chytřejší, než vážně myšlené umění. navíc jako každá ženská mřu, když vidím propracovanost a sladění tehdejší módy a designu vůbec.no řekni, kdy jsi se naposled v kině smál a když jsi šel domů, bylo ti dobře? a případným kritikům: ano, vím, co je to kýč, a v tomhle případě je mi to fuk.

 • prcku

  Ježikačoúplně mi mluvíš z duše, celé rodině jsem celé roky lezla na nerv, když jsem vyžadovala ticho při takovýchhle filmech,všichni se mi posmívali…teď moje už pětadvacetiletá dcera zkoukne každého Haase, Nového…atd., nebudu vyjmenovávat Tebou už napsané…..:-), tak si myslím, že tyhle filmy NIKDY nevyhynou!!:-) a díky za tip, musím skáknout v Bohunicích do trafiky a pana trafikanta zkásnout……..Hostinec u kamenného stolu mě bere pokaždé u srdce…..Dyndero!! On zas loudí.!…:-)

 • Ježikača

  119jo, taky moje děti pochopily, odkud že je ta krásná píseň, co jsme si zpívali na procházkách ve školkovém věku: Hy, chy, ky a dytynyry, jeden oba všechny čtyry… a některé moje repliky, jako např: „Já jsem žena původně spravedlivá!!!“

 • krmič

  Na Bachmačské ulicikvetou stromy. Samozřejmě, že ne tak bohatě jako na jaře, kdy bývají těmi květy úplně obalené. Už kterousi mírnou zimu kvetly v prosinci, ale teď byly pár dní docela mrazy, tak se divím. Na druhé straně, tehdy ta Ladovská zima jim dala tak zabrat, že potom na jaře kvetly jenom docela málo, asi tak jako dneska.

 • Edisko z Těšina

  Krmiču, kaj to je ta ulica, v Rusku?:-o)

 • krmič

  Bachmačje myslím na Ukrajině, ne?Bachmačská ulice v Ostravě (za 1. republiky Loefflerova).

 • Renata

  Edis, pomalu, pomalu…:-)Bachmačska neni v Rusku, ale nedaleko Nove radnice, hned u Hornicke polikliniky. Coby maly (ale moc maly gizd) sem tam bydlela s mamku, ale je fakt, že zyma nam občas v tym malym bytečku byla tajak v Rusku…:-( Pamatuju se, že jak mamka větrala, tak sem musela zalezt do peřinača, aby na mě tak nefukalo a ja potem nebyla „ofuknuta“…:-))

 • Ježikača

  no ještěže nemáteBachčisarajskou…. to by bylo zbloudilejch dětí. takhle si leda mládežníci myslí, že je to na počest vyhranýho mače Bacha nad Hendlem

 • Edisko z Těšina

  Bachčisaraj, to myslim něbudě Rusko, …něni to kajsyk za Kavkazem u machometanu?

 • Edisko z Těšina

  Nini, už sem sy spoměl, to budě asy faktu Rusko, …vybavila se mi v kuli basnička 0EG8A0@09A:89 D>=B0=. Kurňa – ale kery to napsal, Lermontov? A byla to vubec basnička, něbylo to co ineho?Kura něbudu spať!:-)))

 • Edisko z Těšina

  Да – я знаю!!!-BC ?5A=L A?8A0; ;e:A0=4e@ !e@3M528G CH:8=!!! / 4>;65= 2K548=8BL A51O: -48A:> >G5=L E>@>H>!Něni to tak ješče zle s tu moju ramku v pale!:-)))

 • Anonym

  Vidno, že si tu ruščinu za komoušu pěkně žral.

 • Anonym

  Tuž ledva se dostanu rudoši na kraju k moci a tu se někteři už přesentuju asbukou.

 • Edisko z Těšina

  Ale Bachčisaraj – to něbudě v Rusku.Bo mi to jako staremu fonetykovi přypomina Allahumile zařyzeni, kere se nazyva serail. Což byla arabska zajezdni knajpa.Čepovaly se v ni rozmanite lahudki, kere se ani něumim přectaviť a už vubec ni pomenovať!!!Napada mě enem kumys, ale to je specyjalitka znama o fest vice na vychod. A vyrabja se z kobyliho mlika. Možna že arabacy umjali vyrobiť cosyk podobneho z dromedařyho mlika, hm…Heh – kaj až sem to zavelbludil. Hned tak po ranu…No ja – pultydňovka!:-D

 • Edisko z Těšina

  Anonime, …… tu na tym blogu se v kidach psalo azbuku už iksrazy za baťuški našeho ostravaka, dyž un psaval svoje dřysty! A pamatuj se – kolik řeči znaš, tolikrazy sy člověkem. No ja – to je ta vychova, heh…:-)))

 • Edisko z Těšina

  Inač povědane: غ٧٤شن گڬڐڸۓٽ ڕۉ١ڀ&#1669Dybyz nevěděl – je to egipska arabština a čice se to zprava doleva!:-)

 • Edisko z Těšina

  Anonime, volně přeložene to znači, …… že i skladnik ve šrubarni se može přečitať Vergilija v oryginale. Tobě něidě ani ta ostravština, smutne.No nic, pultydeň – a plan stoi! Ke strojum!!!;)))

 • Ježikača

  129, 130a jak se žije bez smyslu pro humor?

 • Ježikača

  ty, Edis,tak mám nějak dojem, že jak se tak básník flákal po letoviscích na Krymu, že by to mohlo byt aj tam… ale taky už nevím. zeptáme se pana Googla?HA!Bachčisaraj (ukrajinsky a rusky 0EG8A0@09, krymskotatarsky Baçasaray) je město na Krymu, někdejší centrum Krymského chanátu. Leží přibližně na polovině cesty mezi městy Simferopol a Sevastopol. Město je sídlem bachčisarajského rajónu. Žije zde zhruba 26 000 obyvatel. V posledních letech se sem vracejí Krymští Tataři a s nimi také islámské náboženství.Město je známým turistickým cílem zejména díky malebnému Chánskému paláci (odtud je odvozen i název – pochází z perského (‚:�G31’� , UniPers bâqce sarây – zahradní palác). Zde se kromě dalších pamětihodností nachází tzv. Fontána slz, kterou proslavil ruský básník Alexandr Puškin v romantické poémě Bachčisarajská fontána. Za městem se nachází starobylý mužský jeskynní klášter Nanebevzetí a jeskynní město Čufut-kale.

 • Edisko z Těšina

  Ježikačo, abysy něbyla obviněna, …… že jak tu napišeš cosyk po krymskotatarsku, že už se chistaš na přychod krymskych tataru na krajzak!No prosym – @>M

 • Ježikača

  a co to pokazilo?někdo zarizikoval víc a rychleji? Edis, to máš jako každé kvalitní zboží: je o něj boj.

 • Edisko z Těšina

  Tym ryzykem sem myslel ……vubec ty vylety na Spiš. A že tam su syncy bijcy, jejda! Nejdřiv pijatyka, potem bijatyka a zas pijatyka! Tamara se potem vdala kajsyk do Uher, přesnějši do Šalgotarjanu – to je hneda u hranic v pohořy Matra, su to take sympatycke kopečki, nejvyšši vrch ma 1010 m, su tam radyjoaktyvni vřydla, pěstuju se meluny a broskve a pije fajne vino z nědalekeho Egru – bikaver. Medvěďa krev, mňam!Tuž – kaj až zme se to dostali, na Maďary. Hneda bysem přypojil aji spominku na posledni pulrok na vojně, keru sem doslužil v tym fajnym kraju – na Žitnym ostrově kusek od Komarna a Dunajskej Stredy.Vprostřed širokych lanu, plnych cukrovej kukuřice, mezy vinohradami, dobrosrdečnymi lidmi, ohnivym vinem a ohnivymi děvuchami.Juch!:)))

 • krmič

  Bachčisarajská fontánaje taky balet. Mám dojem, že se to kdysi v Ostravě hrálo.

 • Anonym

  139 Co Ti bránilo tam zůstat?Ještě lepější děva? Nebo milovaný blonďák?Kraje, kde se pěstuje víno se mají upředňostňovat…. I kdyby tam byly jen ženy s fousama…

 • Ježikača

  Krmičimáš pravdu, ale mě nejvíc stejně baví představa tak tříletého prcka, který odpovídá paní učitelce ve školce, kde že to bydlí. mně by z toho vylezla minimálně Baščisajrajtská….

 • Anonym

  132…Tuto chujovinu udajně řekl Lenin. Takže dalši šlus soudruhu z Těšína.

 • Anonym

  133A umiš alespoň počitat do 10 v tej egyptské arabštině ?

 • Ježikača

  hele, co jsem našlaZa jméno Benito 1500 eurItalská krajně pravicová strana MS-FT nabídla 1500 eur (asi 38 tisíc Kč) rodičům, kteří pokřtí děti jménem Benito či Ráchel podle bývalého fašistického diktátora Mussoliniho a jeho ženy. Strana popírá, že tím skrytě propaguje fašismus – prý to jsou jména prostě „pěknᓠa jejich volba „čistě náhodná“.to jsou ty paradoxy: Benito (Benjamin) stejně jako Ráchel svědčí o židovských kořenech obou.

 • Anonym

  136Perština není arabština, tudiž se nepiše arabsky.

 • Anonym

  137Ši bul jebnuty kokot. Kadze ši bul jak še komunisty na slovakoch jebali? Aaaa ? Keby ši sebe do rici bul něčiskal suche grule, tobyši bul inteligent z těšina.

 • Anonym

  141 Baby s vousamamaju prý prvu „poddustojnicku hodnost“ v největším provedení :-)

 • !!!

  ()Hlupák má před vzdělaným člověkem velkou výhodu – je sám se sebou vždy spokojenýNapoleon Bonaparte Nenávist je zakuklená závist, že nejsme na místě nenáviděnéhoBerthold Auerbach

 • Ježikača

  Edis, doufám, že tě tenkomplexák nevyvedl z dobré nálady. co dělá Bodys?

 • >---

  Ta prázná závorka = Janekje ale vůl

 • Ježikača

  co je?v Ostravě je důležitá akce, že tu nikdo není? když se ukážete, a dokonce s nějakou legrací, pošlu vám vtip. ale musím až po 22. hodině…

 • Neva

  JežikačoV Ostravě se nic moc neděje, dokonce jsem odmítla pozvání do knajpky a sedim doma, bez srandy. Tak prosím pošli ten vtip, už je po 22:00 hod.

 • Anonym

  Večernica, Rulík, Janek…….kdo bude další zloduchem na tomto blogu? Oba tři mají vlastní stránky a vlastní blogy. Astrolog, historik, obchodnik z kvitem versus ??? (kdo)

 • Neva

  ()Zloduch je hlavně ten, který zlo bezdůvodně vyvolává. A sám ani možná neví proč…Při frustraci – „…cítíme stále dokola vztek, napětí a zklamání z neúspěchu. a tak přichází přirozený důsledek snahy o vyřešení neřešitelné situace, organismus se frustraci brání. Nejčastěji tento stav řešíme agresí, ať už slovní, kdy nadáváme na příčinu frustrace, na svět a na všechno kolem sebe a nebo agresi namíříme přímo proti něčemu či někomu a tak poškozujeme věci, ubližujeme někomu druhému, či dokonce poškozujeme sami sebe.“

 • Ježikača

  Nevo, Edis a všichni veselí, tak tu ho máte:Prislovi se rymuje…Ptá se učitelka dětíve škole: „Děti, kdo mi řekne nějaké přísloví?“ Přihlásí se Anička a řekne:“Březen za kamna vlezem.“ Správně Aničko. Potom se přihlásí Alenka a řekne:“Duben, ještě tam budem.“ Správně Alenko. A pak se přihlásí Pepíček a řekne:“Leden bílý, sílí pole.“ Ale Pepíčku to se nerýmuje. Tak Pepíček znovu: „Ledenbílý, sílí pole.“ Ale Pepíčku musíš tam dát nějaký rým to se vůbec nerýmuje.Tak Pepíček: „Leden bílí, sílí pole, pičo vole“.–Preji prijemny den.

 • Jana-Ostravačka

  Co je co se robi? Dva dni nic, či vam ten věter zpřetrhal elektrycke draty, nebo všecy začali předvanočni uklidy a nakupy? Asy to tak budě-nastava čas adventni, tak vam všeckim přeju ať ho stravitě v pohodě a bez stresu a co něstihněm letos, tuž musyme stihnuť rok přišti, no ni?

 • nic-moc

  ….fakt jsi to měl ukončit v tom nejlepším,…i tak,hodně štěstí !!!…….sco….

 • babča

  hm,trošku mi připada jako bysem ztračila paru kamaradu, něvim, či je to tym vystupenim Ostravačka, jeho jednoznačnym odsudkem polityckym, každopadně je to škoda, lude něschopni zdravej polemiky, uznani nazoru inych se podle mojeho často dostanu na tu hranicu, kera rozděli bez padnych argumentu tzv. apyori, maš iny nazor, tak si taky či onaky a to něni pravda, pravě na konfrontaci se ukaže často to dobre pro fšecky, ale je to enem muj pocit, jak se pravi že se s vankum vylelo aji to děcko, a nas přece cosik aji ta sranda bavila, nebo ni??jako staru babu, kera mezi Vama omladla mě to mrži, ale co narobim, něskaj ten blog aji kratku dobu něšel, pomaly jako malučky utok al-kajdy, Edku kdo nas upozorni na fajny film v kisni, kdo nam povi, kaj je fajny blonďak v kerej knajpě je veselo, Janku kaj se dobře zarobi, Nevo co fajneho uvařič, a Ježikačko co noveho v metropoli Velkej Moravy??Krmiču, Piere jake fajne fory o babach a sexu?? i teho třa, nienem chlebem je živy člověk, tak se do polityky rypněm až zasej za čas jak to či navrchu povedu, no ni?

 • Neva

  Babčo…a spolTež doufam, že nepřitomnost tutajšich zdejšich kamošu je enem z robotnych duvodu. Ja ani moc momentalně nevařim, bo ani zatim neni komu, spiš přemyšlam o vanočnich darkach a jidelničku o svatkach, až se dovali cela familija. Nepeču cukrove, nechystam se na žadne velke uklidy, bo mimo utřeni prachu a dlažky žadneho bordela neni, drobnosti se robi pruběžně, tak eště využivam času na kulturni akce.Byla jsem např. na vernisáži malovaných obrazů jednoho pána, který je nadšeným amatérem a konečně v důchodu rozvinul svého výtvarného ducha. Oslavil tak důstojně své významnější narozeniny a až jsem žasla nad jeho krásnými výtvory.Taky jsem se účastnila bezva koncertu, jakožto oslavy 50. výročí založení cimbálové muziky TECHNIK Janka Rokyty s úžasnými hosty včetně všech rodinných příslušníků, nechyběla samozřejmě Jarka Šuláková. Konal se i křest CD a knížky. Ještě se chystáme s přáteli na další křest společné knížky prózy a básní dvou kamarádů taktéž s bohatým kulturním programem – Pavel Dobeš, Pepa Streichl aj.V jedné knajpce sedáváme fajna partyja u našeho štamgastového stolu a panuje u něj právě tichý nepsaný zákaz hovorů o politice. Nedávno jsme toto pravidlo bohužel omylem porušili, a jak píšete babčo, měla jsem rozdílný názor s jedním kolegou a ten mi tak sprostě vynadal, aniž bych věděla proč. Slyšela jsem pak, že je mu trapně a taky jsem ho delší čas neviděla. Zloba k našemu stolu prostě nepatří a my skalní se snažíme ubránit v tom roztodivném životě, protkaným všemožnými normálními lidskými i pracovními starostmi, hlavně kecáním o veselých historkách. Mám štěstí na různé výtvarníky a múzou políbené osůbky, od kterých se dovídám zajímavé věci. Člověk tak jitří ducha a posiluje optimistickou mysl.Přidám k tomu opět příhodný citát:Život brzo skončí a pak nám nikdo nedá nic za to, jestli jsme byli smutní nebo veselí. – Erich Maria Remarque A hezký vtip od Vladimíra Renčína:Najde padesátiletý nekuřák pohlednou přítelkyni k cestám močálem reforem? Ozvi se, život není procházka růžovým sadem. Zdravím Vás všechny a přeji krásný den, na mě svítí slunce…

 • Naďa

  dotazNa Štedrý den si pojedu vyzvednout syna do Vídně, který tam přiletí s přítelkyní, plánuji společnou krátkou procházku v centru vánoční Vídně a pak zpět domů na severní Moravu. Chtěla bych se zastavit na oběd v Mikulově, jednak je to kouzelné místo a jednak máme dobrou skušenost s restaurací U Urbanů, neví někdo, jestli mají 24.12 otevřeno ? Mohli byste mě event. doporučit nějakou jinou hopůdku, kde by se dalo poobědvat ? Např. kolem Brna při cestě do Olomouce.Už se moc těším, že budeme zase spolu – to jsou ty pravé svátky.

 • POĎTE SEM PROSÍM!!!Otázky a odpovědi-letectvíDnes v 16:00 se v online chatu uskuteční chat s našimi adminy přijď te si pokecat či se na něco zeptat svěřit se poradíme vám hledně všeho pomůžeme vám to vyřešit DNES V 16:00 KDYBY JSTE NEVĚDĚLI KDE MÁTE CHAT HLEDAT JE POD MENU A KDYBY STE HO NENAŠLI JE ZDE(KLICKje od http://www.airflight.blog.czwww.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=199162SORRY ZA REKLAMU

 • Neva

  NaďoPokud je to ono – http://www.svurban.cz/ – je asi dobré tam rovnou zavolat a zeptat se. Za sebe bohužel nemůžu doporučit nic, páč o žádné fajné hospůdce nevím. Ale přeji příjemný pobyt a setkání, to můžu…

 • babča

  zkusím tip pro Naďublízko před Prostějovem na dálnici je motorest „Na Peci“, fajn domácí kuchyň, slušné porce, pěkne posezeni, hlavně ať neni mlha a hladko, nebo hromada sněhu, takže pohodovu cestui…

 • žižkovák

  Z dob vojákovánív Lipníku si vybavuju hospodu v Daskabátě a jakousi udírnu nad Mohelnicí, už asi se zprovozněním úseků dálnic neexistuje. To bylo lepší jak stavět antény na Bečvě…

 • Ježikača

  ach jo.ležím, antibliotikuju a nemám co číst. Edis, co kočičí námluvy? naša Můra mi hřeje záda, pes mě chodí olizovat, ještě, že je máme, no ne?

 • Ježikača

  JO, ještě ta hospoda…od Brna na Olomouc na sjezdu na Rousínov je benzinka a u ní hospoda v napoleonském stylu, není špatná

 • Bolo

  Po staré cestě z LipnikaNěkde před Daskabátem (asi 2 km) v ostré zatačce v pravo je nějaká koliba. Vařej tam gulášek haf, haf, haf.

 • jato

  Cosi sem přečital,ale akorat mně to nadvihlo. Ja jich pamatuju a lude su blbi jak troki. Naseru tam palase a ešče vykladaju jake to bylo fajne dyž tu byl mamula. Dobře vam tak. Stě chytři jak hovna na hnoju a teho grazla si zaslužitě.

 • Nanuk

  Tež sem čítal,Až přide krize na plne pecky, tož ani Palas a ani jiny ancikrist vam něpomóže. Teraz se žeretě a nadavatě tym co by vam radi pomohli. A potem aji ten největši čechaček kery teraz nadáva polakum, poleti do polska nakupovať žradlo a jine kramy aby nězdech z hladu. Bo něbudě mit na to abysi kupoval v drahych českych obchodech. Tuž jezdiť budete v novych Daciach a Žigulach a možna vam vyrobi i Traboše z plastovych lahvi.

 • Naďa

  Tak to vypadá,že budu muset vzít cosik s sebou, neboť na Štedrý den bude pravděpodobně všechno pozavírané. Díky za typ, volala jsem tam a …. prd. Měl by se sice držet půst, ale nesmíme to brát až tak vážně, že ? Měkký chléb s dobrým řízkem a okurčičkou, kafíčko do termosky a nějaký ten koláček k tomu. Nějak si poradím.Hlavní bude, aby počasí nepřipravilo nějaké hrůzy a abychom se ve Vídni našli.

 • krmič

  pokusfunguje?

 • Neva

  Partyjo…kaj stě suje? To už tak darki shaňatě, že čas na kidy němatě???Ja němam zatim nic, ani času, ni tak darku.

 • Ježikača

  ahoj Nevo,asi už to všichni zabalili. taky moc nešílím, není proč. pomalu peču, uklidili jsme se synkem pokoj, tedy spíš ho přeměnili z dětskýho na studentský a jinak je uklizeno průběžně, dírky po skobách a špínu v komíně vyšťourávat nebudu. tak buď v klidu a nenech se zblbnout aktivistama v obchodech. přemejšlím o motivu na vánoční přání, co každej rok maluju, ale letos mě nic chytrýho nenapadá. to je průšvih, ne dárky. děti dostanou lyžařskou výbavu, neb dílem vyrostly a dílem vytloustly ze staré a knížku. a staříci asi zas jen ty knížky. neumí říct, co by chtěli, tak co s nima, ne? jen prababička dostane koš dobrot, snad nás nesežere vlk jak Karkulku, až to tam ponesem. mám dva fungl nové synovce a neteř, tak ti asi kousací klíče – to je pro miminka nejosvědčenější hračka, možná cosi na sebe. a manžel můj, ze všech nejlepší, knížky a něco námořnického, to ještě nevím co. nemáte radu?

 • Neva

  JežikačoKdyž jsem byla s potápěči v Chorvatsku, kapitán lodi při pohledu na soukání se všech zas do mokrého neoprenu k přípravě na druhý ponor vtipně pronesl ke kamarádce, „proč ti Karel nekoupí na Vánoce suchý oblek..?“ „No jo, místo plesových šatů, co?“ smál se Kája. Tak mě napadlo, kup nebo vyrob manželovi podvodního motýlka, aby vypadal i v mořu jako prudký elegán.

 • jarmil

  KlidKlid na lůžku – demokracie je jen módní vlna…

 • krmič

  Ale ono přeceexistuje wetsuit i drysuit, není-liž pravda? Ale který z nich se snadněji obléká, to nevím. Syn bude mít ještě někde ten wetsuit schovaný, ale vůbec jsem se nepokoušel si to navléct. Drysuit jsem zblízka nikdy ani neviděl. Odborníci, můžete mě poučit, případně diskutovat.

 • Neva

  KrmičA co tím chtěl básník říct???

 • krmič

  Já jsem tím reagoval na větu„proč ti Karel nekoupí na Vánoce suchý oblek..?“ Co si tedy mám pod tím představit?

 • Ježikača

  suchý a mokrý oblekje alzáležitost, potápěčská záležitost, ne námořnická. mokrý je klasický neopren, i když může být mokrý různě, dle materiálu, podle toho, jak padne a např. manžet. suchý oblek je přes manžety na rukou a na krku jakousi slupkou, kam si mezi tělo aněj připouštíte vzduch. voda se vám dostane jen na obličej. dají se s ním zažít v začátečnických dobách různé legrace. když si např. napustíte vodu „do noh“, visíte hlavou dolů a chce to ovládat dobře kotouly vpřed i vzad, aby se vzduch přelil, kam má. umím to s oběma, ale „sucháč“ mě moc nebaví, potřebuju kontakt s vodou.

 • Ježikača

  asi z toho nikdo není moudrejdo noh si napustíte pochopitelně vzduch a ten vás otočí hlavou dolů… taky se některým stalo, že zapomněli, co mají na sobě a jak jsou při dlouhých ponorech zvyklí čurat do neoprenu, zavlažili si sucháč. takovému oblečku se pak říká chcíplá kočka, pachy jsou totožné. on je to totiž nepropustný materiál, takže se cítíte trochu jako v igelitovém pytli podvázaném pod krkem. botičky jsou v celku s kostýmkem, nafouknuté je to moc šik. Teletubies (nebo jak se to píše) hadra.

 • krmič

  čurání do neoprenu,to mě fakt pobavilo! Pro nás staré prostatiky by to bylo aktuální.

 • Ježikača

  to je běžná praxe,někteří mají vypěstovaný podmíněný reflex nalolik, že už při oblékání neoprénu si zatopí…

 • Pierre

  Fajne, že se par kidu zase objevilo,ale jak to je o potapjaňu, tuž se přidať němožu. Nědavno mě pobavil kid na jakimsyk blogu o parašutyzmu. Mezy hafo přyspěvkama jak je to romatycke viseť v luftu na ozyntregach pod tym kuskem hadry kerysik vyplesknul hlašku:- Nechapu čemu skakať z letadla, kere funguje…No a ja bysem to rozšiřil na:- Čemu skakať z lodě, jak něidě zrovna o Tytanik?

 • Ježikača

  no jo, to se musí zkusitve vodě je spousta věcí k vidění, stav beztíže si tam zažiješ – když se umíš vyvážit, a hlavně, pro rodiče pubertálních dítek ev. pro majitele zlých protějšků a štěkavých šéfů-TO TICHO!

 • babča

  ze životatrošičku se chcu podělit o jeden fajny moment, kdy sem se zasejky uprimně zasmila, jedna z mych sestek idě od noveho roku na duchod/konečně/ boraska a je vdova, fajna děvucha cosik sme surozenci kupovali společně a ona měla pocit, že plači moc, kvuli temu, že všudy na oslavu idě sama, tak mi vyčetla hlaškum, kera je srozumitelna, „či vy se mysliče, že ja chodim s obrazama“ ?! moje haviřysko se nikda do našich rozmišek němontuje, ale hlašku ešče něslyšel, dal se v poledňo achtlik, a ja vedle v obyvaku slyšim jak se brumla pod nosem,,“ja,ja to je dobře, že Lidka už pujdě na ten důchod, rano se pospi, potem veme kastrolky a puje pro obid, no a potem obrazy pod pažu a pujdě pro duchod““ tak sem se pomyslela se smichem, jak je fajne někdy se fšecko prostoducho vysvětlič, ale i choč sem se dušila smichem, mohla sem mu dobře popyskovač, že mu ten rum maže mozkove buňky, ale i zjednodušuje pohled na život, něnadarmo se pravi, že blahoslaveni chudi duchem, někdy je pro mě problem cosik vysvětlič, ale jak přijmu jeho filozofiju, tak teho trapeňa je meněj, vemče se že jeho vymluvy potem mě vytoču do vrtule, ma po ruce tolik hlupackych vymluv, ale i fajne kidy, jako že mi chybi erupce namisto erekce, a ine ešče lepši… tak mě muši bavič svět, choč něchcu

 • Neva

  Babčo…To Vaše haviřysko by mjelo šefovať kde kajakemu miňisterstvu, bo by to pak fšecko fungovalo normalně. A za tym tam vymyšlaju take chujoviny, že by se z teho jedyn po.ral. Zrovna včil v robotě řešime jakysik cypaty program. Tež se musim dať achtlik čehosyk, bo mě beru mory, jak to vidim. Pierre, tuž ten forek něma chyby s tym fungujicym letadlem. To musim předať dalej.

 • >---< .E

  Ediskův soused z Těšínaje téměř nevinný. Nikoho nezabil, nikoho neokrad… kdy se stane ministrem ?

 • Ježikača

  jak se pořád máte?v Brně je hnusně, škodiči mi kazí radost z práce a doma je pochmurno. zkuste poslat nějakou veselou historku, ať je líp. díky.jo, jestěže v neděli dávají Bláznivou střelu II

 • Erik

  A tenhle znatePtá se muž manželky: „Drahá, co by jsi dělala, kdybychom vyhráli ve Sportce??““Vzala bych si polovinu a odešla bych od Tebe.““Mám 3 čísla. Tady máš 50 korun a bež do řiti!“

 • Neva

  Konec???Partyjo,to už se ani ku svatkum nepopřejem???Ja Vam ale všeckym vinšuju hlavně zdravi a dobru naladu. Snad se tu ešče kdysik zejdem. Ostravakovi přani staleho fajneho humoru a rodineho štěsti zvlašť.

 • Neva

  Konec???Partyjo,to už se ani ku svatkum nepopřejem???Ja Vam ale všeckym vinšuju hlavně zdravi a dobru naladu. Snad se tu ešče kdysik zejdem. Ostravakovi přani staleho fajneho humoru a rodineho štěsti zvlašť.

 • Neva

  Konec???Partyjo,to už se ani ku svatkum nepopřejem???Ja Vam ale všeckym vinšuju hlavně zdravi a dobru naladu. Snad se tu ešče kdysik zejdem. Ostravakovi přani staleho fajneho humoru a rodineho štěsti zvlašť.

 • Neva

  Ježiši, sorry…Nejdřiv mi to nešlo odeslat vubec, a včil iksrazy.

 • Jitka

  Dobré ránoUvítala jsem po delší době v červenci nový článek v blogu = jen od té doby marně hlídám další dřysty. Podívej se na počet ohlasů na minulý článek a sand najdeš inspiraci v zimním rozjímáním nad klávesnicí :O)

 • žižkovák

  Sám nevím,jak to dělám, ale všecko mi jde samo a na vysoké úrovni. Třeba tvářit se blbě mi nedá vůbec žádnou práci.

 • žižkovák

  Sám nevím,jak to dělám, ale všecko mi jde samo a na vysoké úrovni. Třeba tvářit se blbě mi nedá vůbec žádnou práci.

 • Anonym

  Ty tio potřebuješ asi takévíckrát…

 • 196

  Ty to potřebuješ asi takévíckrát…

 • občan Rulík

  Ale, ale soudruhu…co pak jsem Ti proved?

 • Palko

  PRANI K SVATKUMTuž tym kerym š ešče zachce vytahnu prst z dupy aby š na hen ty dřysty počumli a ich čitali, možna aji jakesi napisali, tym vinšujem všystko co oni sami by chcli pro šb, ale hlavn aby na dřysty zadky notočili, bo jo, stary chlop v zahraniču zaraz, moc se každy dň čšil tych vtipnych brebtuv mudrcovanych. A fčil nix, akorat ku tym svjatkum.Tuž, nic nni na vky vkuv, no ni?VESELÉ, VÁNOCE A ŠASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM!

 • Palko

  NA VANOCETuž tym kerym š ešče zachce vytahnu prst z dupy aby š na hen ty dřysty počumli a ich čitali, možna aji jakesi napisali, tym vinšujem všystko co oni sami by chcli pro šb, ale hlavn aby na dřysty zadky notočili, bo jo, stary chlop v zahraniču, moc se každy dň čšil tych vtipnych brebtuv mudrcovanych. A fčil nix, akorat ku tym svjatkum.Tuž, nic nni na vky vkuv, no ni?VESELÉ, VÁNOCE A ŠASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM!

 • Edisko z Těšina

  Vitejtě, partyjo z ostravaka, ……tuž sem tu tež dluho něbyl, bo sem mjal velkju zakasku a bo sem na ni dřyl až po nocach, tuž sem se ju aji odmarodil. Ale včil už je fajně. A šecky vilijovki, kaj sem byl pozvany, sem pozvymjatal…No – svatki-něsvatki, nědavno sem slyšel fajny forek: Přyleti pozytyvně dyskryminovana roba v červenej hacce osypanej blyščavymi flitrami jak furyja na Fifejdy do porodnice, za sebu smyka šprajcuicyho se a vřyskaicyho šimpanza.A hneda mezy dveřami vrešči na perzonal:“Hej, vy dyliny – před deseti rokami sem tu porodila tehotu zmetka, to ale něni muj synek!“Všecy ztuhnu, bo znaju vzorce chovaňa podobnych dam, až se ji prymař opaterně zopta:“Ano – a copak se vám na něm nezdá, paní?““Byli zme o vykendě v Michalkovicach v zologickej a jak zme se vratili, začnul odmluvať a je moc chitry!“…Palko z Australije, či skuď sy – maš klavyjaturu, na kerej možna budě lepši, jak budeš pismenkovať bez nabodeniček.Bo se to chujovo čice. Ale inač dobre :-)Vinčuju všeckym, s kerymi se mi tu fajne fulalo, pjeknu viliju ale hlavně zdravi a žadnu kosť v krku! Dikes všeckym za vinče, kere mi přišly na mejla! No – a pokuď tu za posledni měsyc moc dřystu něpřibylo, něvadi, asy něbylo moc času. A pokuď tu něpřybudě moc dřystu ani po novym roku, tuž škoda, ale co narobime, asy byly tematy vyčerpane a naš idol ku oživeňu debaty tež moc často něpřyspiva, tuž co byť kvuli temu smutny, na světě je vjec pruseru.Třeba take složenki, potfory jedne zelene…No ni?:-)))

 • krmič

  Ty stromyještě pořád kvetou :-) (Hlavně ten na rohu u lékárny U Sokolovny.)

 • babča

  už sem se pomalysmiřila s tym, že ani něpopřaju všeckym kolegum na tym blogu, ale le !!! nězrušila to ALKajda, jak sem se myslela, tuž fšecko fajne o tych svatkach, něpřeženče to s cukrovym, ani rumem a slivovicum, pišče rači vesele zažitky a mějče se radi, cely Vanočni čas aji potym… dobru noc

 • Ježikača

  ha! už jsem myslela,že Ostravak to tu zamachloval definitivně. protože asi ne, přeji jemu i všem kidařům klidné příjemné a inteligentní svátky. hlavně na sebe mějte čas a taky na milé lidi. stresovat nechte ty ostatní, beztak je to blbej sport. zdraví a duševní svěžest ať vás provází nejméně celý příští rok, ať máte chuť poslat nějaké humory. zkrátka, ať je líp!

 • Palko

  (204): Omlouvam se –-z hloubky sve duse! Jelikoz se to posledne tez nekdy stava Jezikacce, mozna ze to neni docela vinou nasich klavesnic, ale trci nekde v prijmu fontu, nebot text pred zmacknutim knofliku cte bez vady a zatim se to zdanlive nikde nestava. Tot vysvetleni nejen pro Edisko, synka, ale tez pro laskave sporadatele. Snad se neco da poridit. Zatim zadne diakritiky.Teda, jeste jednou, z australskeho tepla: Joyeux Noël!! Bon Anné!! – – Tutti quanti! Fšeckym! Allen! – – At Vam Spojene staty Evropske poslouzi…?? :-))

 • Edisko z Těšina

  Paliko, dobre, dobre, něni třeba se omluvať, …… bo nakoněc kery chce, ten přečice. Mozna to něni klavyjaturu, ale kodovanim či inšim pěrunstvem, co maju ty komputery schovane v bachorach.:-)Něska ostatňa vilijovka. Syce sem všecky, na kere sem byl pozvany, ze slušnosti pozvymjatal, ale moc sem teho něnašantil, bo furt ešče žeru praški. Ale rano sem zhltnul ostatňu pilulku, tuž Ščedry večer už budu traviť podle svojeho gusta – poloha Hurvinka v kutě, v pravej ruce ovladač, v druhej řyzek a pod gaučem basa vychlazenych dvanastek, kura, to budě vilija!!!:-)))

 • tuš ty vanocevesli vanodze a (ne)zchlastani novi rok přeje ritší

 • Pierre

  Raz mě z tych komputeru trefi šlakRano po mě cosyk chtěla moja ..nactileta děvucha a ja pravim, že němam čas bo eště musym stahnuť kapra.A vitě, co ta treperenda na to?Že mi ho stahně sama, enem mam řeknuť z kerych stranek a kolik ma pry megabajtu!Tuž něvlepili bystě ji jednu?Fajne svatki všeckim kidařum.

 • občan Rulík

  Pro PierrehoŠkoda, že se to nedá přeložit do jiného jazyka. Ale, přece mne zajímá, zda to dcerunka provedla…

 • babča

  fajny večer moji miličubrnim na „Obušku z pytle ven…“ po fšeckych stupidnich přaničkach sem načisto literarně zlomena, ale mušim se přiznač k temu, že i mě napadnul přiměr s tym obuškem jak čuhal z pytla, oh zlate moje mladi, to bylo inych radošči ni enem smaženy kapr, ale co to taram, dostali sme s haviřyskem digi fotak, achich ouvej zasej nova technika, něnadarmo pravěl Lenin učič se, učič se…. venku puščaju ohňostroj moja Amaluška s kocurkem su vystrašeni boraci, je temu tak jak pravěla moja londynska vnučkA jak fotila Mikeška na okně, že ji to ani Anglani neuvěřu, že tak naživa babka s dědum, všimli šče se moji mili, že najvěči radošč je z radošči druhych?? chvala panu, že se take pravdy neměňu, co by nam tu zbylo?? tak než se vypravim na tu pulnočnu přeju Vam fšeckym moc pohody, klidu a malo starošči, no le !! haviřysko mi ešče vrši špinave čepaně, tak už se šuram na to, jak přizemni??!!

 • Dědek

  JarekPřeji z nedalekého západu krásné a pohodové svátky. Mám na vás prosbu:“ Pokud někdo půjdete 27. na Mozartova Dona Giovanniho v nastudování Jarka, písněte sem vaše bezprostřední zážitky. Děkuji.

 • Edisko z Těšina

  Muhehe, Pirre, ta hlaška tvoi cery mě dostala, ……ja bysem tež stahnul kapřyka, ale rači takeho, co se s nim radi hraju fuzbalovi paloni, heh…Babčo, tež sem kukal na Obuška, moc se mi tam podoba pan Beyvl, jak hraje hospockeho. Kura, naposledy sem na to kukal, už je to zparu rokuv temu, ale až letos mi ten hospocky začnul přypominať jedneho chlopka, kery čas od času prudi přy nedělnim poledňu v kisni a svoje odpovědi dycki začina: „Tak podívejte se, pane redaktore, …“Tuž přemintě, bo su stromkove svatki. Dufam, že všecy přežili bez kosti v krku! :-)

 • VK

  Jedna se mi v řyti zapichla…..Něšlo mi to do hlavy až mi moja stara urobila vyšetřeně…….a byla to dřyzga ze stolka.

 • občan Rulík

  216Meheheeee

 • babča

  Jankuže by přičina Vašeho pauzirovani na kidach??

 • Galon

  SouhlasimVerite ze se objevuji individua kteri by si znova prali komunisty? Pry ze ty ohavnosti uz by nikdo nedopustil…bodejt kdyz je demokracie volove. To tvrdi ti co jsou neschopni a furt rikaji ze za komancu meli pujcky, praci a penize…ale hovno z toho…kdo chtel vic nez podprumerny zkurveny bolsevicky zivot mel smulu a nemohl s tim nic delat. Hodne lidi demokracii zneuziva ale kdo to nedela ze?

 • Ježikača

  ahojte,jak jste přežili první obžerný týden? já ještě nějaké zbytky duševního zdraví mám, zato manžel má dnu a děti špeky z cukroví. ale asi se bude dát konečně lyžovat, hurá!!! ať už to je. hodně sil do finiše, piště humorné historky a nic si na Silvestra neudělejte.

 • Neva

  Jééééé…Jsem moc ráda, že kidy neskončily a jede se dál.Svátky jsem prožila v klidu, žádné nepředloženosti, ale nic vtipného. Až dnes jsem dostala v mejlu zajímavé kecy o střední generaci. Tak jedna hláška z nich:“Vždy, když mě posere holub, děkuji Bohu, že nedal křídla i krávě.“Edisko, Tebe zdravím obzvlášť ráda, bo si byl jakysyk nězvjestny…

 • babča

  ludkoveje mi ganc teskno, kaj šče všeci, naostatku furt něoslavuječe??Trošku veseleho Nevo děkuju! nězaškodi, ni fšeci chodi do knajpy, Edečku robota hotova, tak jaka fotečka s Bodyčkem by něbyla marna, tež jakysis zažitek od Janka, trošku postřehu od Piere a Rulika, za komanču bysem Vam dala utrum, že sče něplnili plan

 • xxx

  Cikánka čeká dítě na štedrý den.A skutečně se narodi.Vezme dítě a jde k sousedům….Pane soused vemte si naše dítě. Máme už jich 14.Soused si dítě veme.Za rok se situace opakuje.Cikánka přide s dítětem k sousedovi.A soused říká: děkuji, nechci. My jsme si letos k vánocům koupili kapra.

 • babča

  eh, trošku drsneto u nas je iny problem, haviřysko se pry tolik češil, že mu Ježišek naděli tu čarovnu modru pilulku a un letos zasej nic, dostal kartu do aqua parku, jeji hodnota je 6 modrych pilulek, ganc je mi ho luto, ni ni neidě o ty finance jako o tu haňbu na malym městě by potem chodil a nězhrdnul ani starum trafikantkum , ja bysem tu haňbu něpřežila, něviče o jakej středni cešče?? moc mi něvěři, že je to dusledek jeho achtliku, take mile trapeni bysem Vam všeckym přala, oh chlopi jak malo Vam stači ku ščešči, tak něpijče ať je to v Novym roku ok i bez pilulky

 • prd

  MmmmOpytajče še ciganoch jako to robju, že aji do 70 jebu svoju (aji inše). Spjevač, tancovač, malo piva, a každy tydeň povině staru ošukať.

 • Edisko z Těšina

  Ostravakove vinčovaniTuž sem dostal na mejla pjekny vinč od našeho Ostravaka aji z obrazkem, jak stoi s Blanku a z malym Ajnštajnem, kery drži v ruce fajerverk. Tuž dufam, že budu všecy Ostravakovi bliscy cely přišti rok zdravi, stejně jako kidaře, s kerymiu se tu setkavame už možna zetřy roki! A nam všeckym přeju, aby Ostravaka tu a tam a spiš častějši calnula muza a přybylo tu kapku vjec jeho dřystu, než letos. Pro meň informovane – něplesť se calnuti s calovanim!A sobě přeju, aby Mija mjala uspěšnu březosť a ve zdravju se okotila, coby se Boďa moch stať hrdym fotrem. Je to ale težke, bo ja ani něpoznam, či je Mija vubec v tym – akurat mi segra v sobotu pravjela, že se ji Mia jevi jakasyk kulata, hmm…Tuž to vitě – roby. Rady sleduju esy ony chudnu, ešče rači jak druhe robki přybiraju a vubec nejrači, či je kera v inaču…:-)))

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>