Pe ef 2010 – pozdě ale přecy

Eště lepši rok, jak ten minuly!

Eště lepši rok, jak ten minuly!

56 kidu k Pe ef 2010 – pozdě ale přecy

 • Pjoter z Kolonji

  To je zajimavenigdo se nehlasi. To sem prvni?

 • ADA

  PF 2010vše nej do novýho roku všem brňákům

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, dikes za pe efko, ……bo furt lepši pozdě, než nikdy! :-)

 • Mystique*

  Ostravaku,diky za PFko, opet potesilo jako vzdy :-)

 • Misek

  OstravakuTy robiš kajška v Irelandii abo USA ? :-)

 • Patejl

  Ostravaku i tobě všicko dobrev tym novym roku 2010 bo ten stary nebyl najlepši.

 • občan Rulík

  Pozdě, ale přece…to už říkal Schillerův Valdštějn k Pappenheimským.

 • fun1k

  ostravakuneuvazujes,ze bys znovu zacal psat,treba ne každy den,ale tak tyden,obtyden jen tak zhodnotit svuj zivot a zaroven poinformovat,co se ti v tvym zajimavym zivote udalo novyho…prosim,zamysli se

 • terazky

  Ostravaku začni psát ať se máme proč smát.

 • Suzie

  Zpatky?Ahoj Ostravaku.. diky za přispěvek.. ale nechtěl by ses vratit a psat častěji? docela mi to chybi a myslim, že nejsu sama 😉

 • Tasunka

  Synku OstravakuTož synku cosyk by si mohl semo tamo napisať, ať je jakasyk sranda. A naše nadherne nařeči nězapadně kajsyk do stare šachty. No ni?

 • Pajtáška

  Aspoň sem tamLidé Tě chtějí, tak se nench prosit a napiš aspoň sem tam nějaký ten článeček. Tož jsi přeci lidumil, tak nás netrap…..

 • Neva

  Taku podobnu kupu darku…zme měli tež pod stromkem, akurat mě něbavi ich baliť, seděla sem u teho štyry hodiny.

 • Jana-ostravacka

  prosinec 2004-leden 2010Tak dluho už tu chodime, ale vždycky radi a s napjetim, bo jeden nigdy něvi, kdy se ozve ten synek hromski-ostravski !!! Dík urobil sy mi radosť k narozeninam-ostravak eště žije-HURÁÁÁ

 • Chachá, tak mě ten stromek obsypaný dárky zrovna pobavil dvojnásob – tak nějak by mohl být skvělou ilustrací pro můj včerejší článek :-)Taky přeji pohodový nový rok!

 • Mařa

  Tak sem byla po uřadachuřadovať s papirama a ten obrazek mi přypomjel jednu robu ze socijalki, kera ale misto darkami byla obsypana uřednimi lejstrami a v pazuře misto peefky mjala hluchatko od telefona, bo ji ešče ku temu všeckemu kerysik otravoval po dratě. Tuž sem na ni sypla ešče svoje papiry a valila do preč. Tak Wirpulka se už spokojeně vrči v kuchyni…sem se až zastyděla, jak zme odcofli tu staru lednicu ode zdi, bo za ňu a pod ňu bylo burdela !!!

 • Edisko z Těšina

  Mařo, maš recht, …… bo jak sem před svatkami odcofl svou staru ledničku od stěny, pochopil sem, čemu před ňu ten muj stary Micynek, je to ze třy roki, jak ešče jak žil, jeden čas furt vysedaval. Pod ledničku byl vymumifikovany kusek ode mně nahryzleho řyzka, o kerem sem vtedy němoch pochopiť, kaj mi zmiznul z taleřaVtedy sem se enem na chvilku odskočil od oběda do obyvački pro cajtung, něch mam ku temu idlu kapku kultury. Vratim se spatki z cajtungem v ruce, sednu ku jedlu a futruju do sebe kobzole. Za chvilku se ale pravim, kura, kaj je řyzek? Hledam na taleřu, hledam pod taleřem, aj lyžku nazdvihnu, hledam na stole, hledam pod stolem, aj pod radyjetorem sem zapatral, ale řyzka nima! Až nědavno se mi s tu odcoflu chladicy stařenku řyzkova zahada vyjasnila! Micak mi ten řyzek ščipnul rovno z taleřa. Asy mu to enem voňalo a chvilu se s nim hral, ale než sem se vratil z obyvački, forhendoval ho tak neščasně, že řyzek skončil tam, kaj ani un ze svoju tlapku nědosah.A tuž tak aspoň před tu ledničku zparu tydni vysedaval, esy ten řyzek zpod ni, asy jako nědočkava myš, na chvilku něvyhlidně. Něvyhlidnul. Zato ale fajně vyschnul – my ani něvime, co by za podobny kusek vyschleho masa dal taky Amuncen!Zato nam ale odkryti takych zapomenutych bermuckych trojuhelniku može poskitnut vyřešeni starych zahad.:-)

 • Neva

  Edis…Tuž na to ja se těšim, až se mi odstavi sporak, za kerym za posledni roky zapadaly nejruznějši kusky přybora a cakance michanych idel na plotni. Bo za ten se tež němožu dostať.

 • Edisko z Těšina

  Ale ni enem kusky přyboru, …… ale pod tu staru chladicy almarku sem našel aj amerycky střybrny dolar z roku 1974, kery sem raz kupil od jedneho, co nimjal na posledniho blonďaka za štyrycet korun (bo vtedy se dolar stal na tym pěkně, myslim, že byl za jakychsy 36, či kolik kaček) a tak mi ho nabidnul, něch se ho kupim. Tuž dobre, dolar sem kupil, byl pěkny, na jednej straně hlava jakehosyk chlopka (na infernetě sem před svatkami zystil, že to je pan Ajznhauer), na druhej logo Apolla jedenast (ten amerycki kohut, přystavaicy mezy kraterami na Měsycu, je fakt splendyt! :-), dal mu naše dva česke vaclavaki a vyřyzene. Enemže do rana sem na ten dolar zapomněl a tak mě ani něnapadlo, abysem ho hledal. A vidiš, Nevo, po iks rokach sem ho objevil pod ledničku! Měl sem z teho taku radosť, že sem hneda sednul na infernet a začnul patrať, co to mam za sylberšac.Ale zystil sem, že je to enem slitina mědi z nyklem. Něbranilo mi to však, abysem hneda někupil taku pleksyskleněnu kulatu krabičku a nědal se to do vitrynky mezi svoje ostatni skarby…Maly objev, maly poklad, ale velka radosť!Tuž tak asy z odcoflu ledničku.Za odcoflym šporheltem mě asy velke poklady něčekaju, enem jakasy ta zapadla vidlička, škrabka, vařeška, nebo mala ležka, to pěkně zakipane burdelem z idla, navrstvenym do zaimavych letorostu, muhehe…Ale tež potěši, bo ty přybory mam po muterlince a temu mi na nich tež zaleži, tuž až přydě čas, uctivo jich vyberu, archeologickym kladivkem oklepu, vymyju v savu a uložim ku ostatnim přyborum. :)

 • občan Rulík

  To nic není! Ve Vítkovicíchse budou vyrábět motory na zemní plyn! Jaký to pokrok v technice! (Krmič tu kdysi dal pár hezkých fotek jak vypadaly…)

 • Mařa

  Kuknuť za odcofnuty sporakněmam odvahu, bo se dobře pamatuju, že taka cypovina mě napadla kajsyk před třema rokama, jak mi přy akrobatyckem obracani amolety v luftě nakoněc tam ta bestyja zapadla. Na to se dycki zpomenu přy Babicovem vařeni v telce – bo jeho větu "Prohodime na panvi" se v duchu přeložim jako "Prohodime za sporak". No burdela tam bylo něobadaně – kromě te amolety, kera už byla fkusně obložena ruznyma něidentifikovatelnyma věcama (kompletni přybor, vařechi, štětka na myti lahvi aj.) tež tam byly pokryvky na kastroly, klamerki aj. Ale dopadla sem lepši niž moja znama, kera mi raz vykladala, že jak robila velki uklid před svatkami, tak přy sundani madrace na lužku pod ňu našla uschlu scyplu myš!

 • Edisko z Těšina

  Něni nad pořadně zabydleny pelech! :-D)))Mařo, a kelo važila ta tvoja znama? Bo zalehnuť malu myš da robotu. V přypadě, že zalehavaicy ma jakysy ten špek potem už něidě o zalehnuti ale o zadušeni. A na to už su aj palagrafy o tyranyzovaňu drobneho zviřectva, heh!:-)))

 • J.

  Kdysi jeden znamy našel za kredencemusušeneho kocura. Asyk kdesy cosy zežral, vrazyl se za kredenc a zdech. No ale že něsmrdělo…

 • rencia

  Ostravaku,moc mi chybi tvoje kidy!!!!Tak preci neco noveho napis!!!!!!!!!

 • Mařa

  Tuž ten rok 2010 fajne začina,bo se tu vytahuju všelijaci kostlifci z almar, scyple šťury a kocury :-))). Ta moja znama je taka drobna chudara, ta by nězalehla ani blechu, natož myšu. Oni měli v te době kocura, tak ho podežřyvali, že si z lužka zrobil špajzku.

 • Edisko z Těšina

  Mařo, tuž to je taky novoročni gryntlich.Až přydě jaro, budě laski čas, to budu inši temata (i když v moim věku něvim, něvim :-) aj panoramata, pozdějši se před volbami budě partyja beztak baviť o hadrach polityckych šibru ("Podívejte se na mé sako, na mou kravatu! Kdo z vás, pánové, na to má?" – pozor, něni řeč o Ivankovi z Mrazyka… :-D) a podobnych sajrajtu se přez rok nazbira, že zas budě třeba za rok pozvytahovať jakesyk inši stare kostlivce z almar. A co – něni to v řyti, tak idě žiti..;)

 • žďáračka

  Ostravaku … s červenými tvářemi od studu se ti doznám, že až tento týden jsem se dozvěděla o tvých denících. Jak jsem začala číst, nemohla jsem se od nich odtrhnout. Tři dny a tři noci jsem si v hlavě mlela to, cos napsal a musím ti říct, že mi až slza vběhla do očí, že už je po všem.Piš dál … síííím, ať i my, na Vysočině (o které snad ani nevíš, kde je) máme zač co číst a po nocích co dělat.A přeji i já vše nej v novém roce …

 • krmič

  Zajímavé– orangutani neumí plavat!http://www.lidovky.cz…n_domov_glu

 • cyp z Havru

  Kaj leži Vysočina…Kura žďaračko co to dřystaš za kravoviny! Že my na Ostravske něvime kaj ležy Vysočina tuž to je dobre! A odkaď mysliš že je ten salam co všecy žereme? Od vas a věďa to všecy.

 • cyp z Havru

  A včil pro OstravakaChlope začni už konečně psať, bo už mi to fakt chybi. Včil jak sem se přečital kidy pod člankem sem se malem uchcal smichy, to sem zažyval enym přy čitani tvych dřystu.

 • Mařa

  Cypku z Havru,a co jak su mezi nama i vegetaryjani? Ti salamy něžeru, ti jezďa na rostlinny pohon :-)))

 • cyp z Havru

  to je možne, ale ja osobně znam vegeatryjanu malo. co se hoďa k našemu pivu, maso nebo zelenina?

 • Edisko z Těšina

  Cyp z Havru (kua – kaj to je?)……me inspyroval a idu se zrobit cosyk vegetaryjanskeho. Křen ku pravě kupenemu ovarovemu kolenku v paře, zalety nepaěněnym SmichOFFem je ta prava zymni zelenina!!!Dobre šmatlani mezy zubami!!!:-)))

 • Mařa

  Heh, tak mě napadlože vegetaryjani by mohli znať aspoň teho duchodca z Vysočiny, co ohryzava stromy :-))) A tak to ja pravě naopak – křen němusym, kolanko tež ni a pivsko mi nějědě. Ja se dam radši haferfloki se sušenym ovocem a ořechami !

 • bat

  PfTož cely rok sa može vinšovat, když sa nevidime. Tak ja tež vinšuju hodně zdravi a aj toho ščesti, bo co by to pomohlo byt zdravi, když člověka srazi dajaka velka kara :-( mej sa fajne a zas neco prosim zesmol.

 • docluk

  žijeDiki za přání, těším se na nové postřehy… Třeba někdy se ti zachce…

 • Chachar

  Chybi mi tvoje dřystyOstravaku, přidavam se k těm co chcu aby si psal častěji.Tak co tyden nebo obtyden.Ty tvoje dřysty mi moc chybja.Tvuj věrny čitatěl.

 • Vydrž, vydrž… vydržvydrž !

 • Svatečny kaperRecepty podla jedneho fryca ze Saxenberga.

 • žďáračka

  pro Cypa z Hvaru …To, že Ostravak neví, kde je Vysočina, to je moje reakce na Ostravakuv deník, bo on to tak zmiňuje …Psala jsem to pouze jemu a nikoli někomu jinému, protože předpokládám, že zeměpis naší země máme všichni v malíku.

 • J.

  Napišmy to, děvče…Žďar je kunsek nad Jihlavum, po drugi struně dalnice…A matě tam pěkne holky :-)…a terazyk kupa sněhu.

 • žďáračka

  pro … "Napišmy to, děvče… (J. )"Jj, nad Jihlavou … a máme hokky hezký a i kluky … možná. Jako všude.A sníh …? No, nevím, nevím, se mi zdá, že u vás je ho víc, alespoň podle čhmú … Míváme i víc.

 • Edisko z Těšina

  Tež je ešče jeden Žďar……a něni u Ihlavy, bo je kusek od Rajca nad Jestřebim. Mala, utulna dědinka, nadherne okoli! V šestym měsycu to budu třy roki, co se se tam byl pro mojeho Bodyska! Temu sem tak chitry! :-)))

 • žďáračka

  PRO … Edisko z Těšinazkus totohttp://mapy.cz…6@y=134133625@z=10tam jich je … 😉

 • Edisko z Těšina

  Heh, že je Žďaru v republice jak much na hovně je jasne… :-)…ale dybysem měl měť z každeho Žďaru jedneho Bodyska, tuž to bysem musel doma mět malu zologicku! A tak mam Bodyska enem jedneho z teho jedneho Žďaru u Jestřebi. :-)))

 • Mařa

  Kura, co mluvitě na ten snich?Mam z teho už cele pazury a zada dojebane a ta bestyja furt sype a sype !!!

 • J.

  Tuž počkej až staje…

 • J.

  …kup se bečke gořolky a přečkej do jara :-)

 • Mařa

  Dikes za rade,ale ja se radši kupim pytel sole a gumaki a mam vystarane :-))

 • Naďa

  Nová plastová lopata na sníhmně dlouho radost nedělala. Sotva v pátek napadlo, začala jsem odpoledne po práci uklízet a hned záda začala bolet, takže večer na tom mysliveckém bále jsem si ani moc neskočila. Výborný byl ovšem gulášek a kančí se šípkovou a ražniči. Romantický byl návrat domů nad ránem v kompletně zasněžené krajině, kde jen podle stromořadí se dala tušit cesta. Lopatu mně během soboty, když jsme dospávali, někdoi ukradl a tak z celé akce zůstala jen ta bolavá zádíčka.

 • občan Rulík

  Co jue to za zem…kde se krade i nářadí…

 • fajně si to nakresliltuž aji tobě synku přeju až fčil fšecko fajne v tym roku 2010 ,bo sem se zapoměl kajsik heslo do kompjutra a roba pravila, že když su na tym s paměťu, jak sused Kundrat s kartu visa, tož se možu akurat tak zapnuť tranzistorak, bo k temu potřebuju enem baterki a ni heslo .teprvem fčera sem to pěrunske heslo vyštrachal s teplakuv, a nedivim se , že sem si ho nězapamatoval, bo heslo je "sex". bo už mam tež paru rokuv , budu se to muset změniť na cosik inačiho, abych něbyl za cypa.

 • J.

  Ja kanči masičko je fajneFajne je aji mjenso z jeleňa, srnčiho, daňka :-)Jynym se musi vědět jak ho nabajcovať, bo někedy jak se dam taky jeleni řyzek v jednem nejmenovanem ostravskem hotelu ***** třydy, to potem člověk něvje čy to mjenso ma čapnuť do lapy a hryzť zubiskama (z protezy samozřejmě)… abo to "žužlať" temi tupymi přyborami…Jako spravny "napulostravak" sem vytah z kapsy svuj maly nožyk a čyšnik, něčyšnik a ostatne "žehlene kragle", sem si to nařezal na kusky…No, čuměli na mně dosť… tak sem povytah protezu a VŠECKYM bylo jasne jak se vjecy majum……..:-)))

 • Neva

  Pavel……mě včil rozesmjal, pry heslo schovane v teplakach – "sex" – muhehe. Tuž to bysem asy tež zapomjela. Rači mam za heslo istu nadavku a na tu se vspomnim dycky.

 • rencia

  speranzaOstravaku,posloucham Jardu Nohavicu a koukam,zda-li tu neni neco noveho napisano.Neni….ziju v Italii a je mi smutno po rodne Ostrave…bylo mi o tolik veseleji,kdyz jsem si precetla tvoje novinky….tak si to rozmysli a zase neco napis….tesim se na pristi….doufam,ze to zase nebude trvat rok..:.)

 • J.

  Ožrale Valachy… řežum plot:http://www.youtube.com…Lj2t546oZQ

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>