Kurde? Tuž to ani omylem!

Pro tych, co zapomjeli a posylaju mi emajly, jak se mi fajně vydařyl ten song s tu blonďatu klavirystku přypominam, že s tym vlasatym plagijatorem nemam, neměl sem a ani měť něbudu ganz nic společneho.

134 kidu k Kurde? Tuž to ani omylem!

 • krmič

  První!!!No jo, ale nemám co dodat :-)

 • Večernica

  Toš vitaj tu zase po dluhe době synku :-)))*Ja ti věřim že ni..i takych co sem jak ja…je beztak většina v Ostravěnce.Enem by bylo třá, baj bys sis aspoň kapku zasej autorsky škrtnul, bo v tym přypadku zavřeš pysk ni enem pochybovačum..ale i barzjakym farizejskym plagiatorům ala Ruda.On ten gizd němože předychať že si enem ta jasna Ostravska JEDNIČKA…v tym pyskovani po našemu i fajnych kameňakach po našemu…No i toš ten jidaš hlupně hustě vyživně a megaplošně v přymem přenosu…Toš v tym to asyk aji budě ni ?Fajne leto s oskarem i ni uchcane jak dovčil ti přeju…i tym kere maše rad …šak viš kere ni ? :-)))Toš tak asyk.Partyjo …oskar tu juž vyleza z peřa.. toš je třá si kapku zabarabovať v matičce přyrodě i ni dřepěť enem dupu u kompu ..Toš fajny vidend šeckim přeju i tobě Ostravaku * * *:-)

 • Bigprema

  Kurde, že se ždycki musi najst taki, co si potřebuje cosyk přihřať…

 • občan Rulík

  Já jsem si vždy myslel, že Kurdyvymyslel někdo úplně jiný. Jakýs zlodějíček ze Saska… Ten psal o divých horách Kurdistanu…

 • docluk

  song ostravaMusím uznat, že se tomu podivnemu plagiatorovy, co se veze na ostravakově vlně, ten song docela povedl. Víme, že to není ostravak, ostravak je je totiž jemný intelektual, a tohle je primitiv, ale song se mi moc líbí… Čekáme stále na další příběhy ostravaka po odmlce.

 • francek

  Ale teď už se mě zdáže už mu trošu aji křivdite. je jasny že když se prezentoval s mikrovlnku tak přestřelil a právem ste byli všici nazlobeni. Já ho taky nemusel jak se všude cpal, ale teď musim uznat že se mu to povedlo. Taku parodiu zrobit, tak to je fakt pašák. Teď už si aji pražáci pozpěvuju Ostraváááá. Pokaď si to zas nepokazi nejakym uletem jak s tu mikrovlnku tak mu držim palce. Všeci občas přestřelime, toš ho nechme žit.

 • babča

  a ja zsasej pravimže to neni žadny převrat, cely ten klip neni moje kafejo, no ale mušim uznač, že to je enem dusledek teho co mluvim, deficyt vkusu a ukazka moralnich profilu jak aktera, tak tych co se pokloňu každej cypovině, bez ohledu na to, že su fakt enem ubohe tlučihuby, ale či to něbylo už zřejme kupřykladu na volebni kampani?? ani jedna duchaplna myšlenka, ale teš žadni inteligenti, čemu?? no bo kvalitni lude mijaju nizkemu duchu, se myslim….

 • babča

  kukniteto mi připada moc lepši, něumim to tu zavěsič, tak prosim zkušenějši ač to zrobju na tn.cz fajny klip jak zachraňovali němu tvař z velkej vody, to je mi moc milši, choč smutne

 • Tom

  Nono já hlavně nechápu ten postoj tady, ruda z ostravy přece nikdy neřek, že je to ostravak ostravski co napsal deniky ostravaka apod. tak pak nechapu jak muze nekdo vykladat ze vyuziva jeho slavy, tim ze mluvi ostravsky a rika ze je z ostravy?? A CO? Ja jsem taky z ostravy a kdyz to nekomu rikam tak me nemlati ze se vozim na slave nekoho ineho. Tahle pisnicka proslavila ostravu daleko za hranicema mesta takze budme radi ze na ni nekdo mysli

 • francek

  Tom to krásně vystihnul:ovšem teď zasejc přestřelila babča (ukazka moralnich profilu jak aktera, tak tych co se pokloňu každej cypovině) Ale radši nemluvit bo za chvilu zas bude upozorněni že když sem nechodime tuš co najednu se handrkujem o jakehosi Rudu. Ostravak je origoš a dycky bude o tem žádná,pro mě je Ostravak bezkonkurenčni, ale temu pačesovi už fakt křivdite, taky chce byt na světě.

 • Větva

  Neblazni, synku.Nežarli. Když si někdo zrobi cedulku OSTRAVAK!!! tak to ještě neznamena, že tě kopiruje. On ma svuj styl a ja ho nemusim, bo když někdo zpiva, že "faral na Dubině", tak by mě z teho jeblo. Ale parodyja to je dokonala. Mimochodem, tvuj humor je lepši. Tuž o co ide?

 • jawor

  Pro zastánceDoufám, že všichni, co tu obhajujou toho cypa, kterého by si nikdo nevšimnul, kdyby se nevesral na HBO s ukradenou povídkou a po úspěchu se nezačal stylizovat do role Ostravaka, znají originál téhle skladby: http://www.youtube.com…UjsXo9l6I8Holt někdo tvoří a někdo vykrádá.

 • babča

  Děkuji za zastáníta aniž bych viděla onen pův. klip, nikomu nechci upírat vkus, jen jsem si zamudrovala že nic světoborného, ještě jsem našla jakým způsobem se onen klip rodil, kolik dnů, potažmo financí stál, tak mě přišlo, že oni rádobyumělci mohou tvořit originálněji, opravdu umění, které je tvořeno v tichu, bez pompy a slávy mi připadá vroucnější a chytí za srdce, ne jen ty, kteří snad ani nepřečetli povinnou četbu, jinak to nevidím, byť přiznávám, že lidová tvorba je také krásná, ale když je tvořena od planoucího zápalu člověka, který není placen za to, že něco okolí sdělí, toť vše- p.s není vinou náhražkové kultury, že klouže po povrchu a chytá za módní šosy ty, kteří nedokáží rozeznat cíl cesty

 • Emir

  Tak jde casUvedomte si ze Ruda je studovany herec, takze oznacovani za primitiva je podle me trosku podpasovka…To ze si lidi momentalne vic pamatuji Rudu je jasne, kdyz Ostravak se stahnul do ustrani a navic se ani neukazal verejnosti, to si pak muze tezko na neco stezovat, a verte nebo ne uz ted si ani polovina lidi co cetla jeho blog ani nevzpomene, zustanou jen skalni…O tom plagiatorstvi se taky da polemizovat (nerikam ze jedna povidka probehla v dobe kdy jeste nevysla ani knizka) ale jinak nikdy netvrdil ze je ten ostravak co pise blog …Navic ta klauzule o pretiskovani a sireni tady v te dobe nebyla (tim to samozrejme neomlouvam, o moralnosti se da pochybovat) ale kdo sleduje jeho cestu tak vi ze si jde svym vlastnim stylem uz pekne dlouho

 • Mam Kavalčika co se pravi Ruda……aj jeho klip u řyti, zvlašť dyž už je z něho cajzl.Oryginal Ostravak to v jednej větě zesumiroval sam. A jawor doplnil. Po cyzych zadach se něda lezt moc vysoko. Aspoň by moch mět tolik slušnosti, že jak už se po tych ostravakovych zadach vydrapal, tuž by aspoň po nich němusel scat. Co podle mě znači mět tolik slušnosti a povědět, že un něni ten slavny ostravsky blogger. Ale kaj – un nic takeho nězrobi, bo by mu to naburalo imič. A ja sem ešče něviděl, že by zloděj vracal, co ukrad.Postskryptum pro babču, enem se na ten klip podivějtě, na taky napad by se kraďoši a hajzlicy Kavalčikoveho typu nězmohli! No ja, no – něstači cosyk obkresliť přes kopirak a jak se přydě na to, že je to vykradačka, tuž potem dřystat, že idě o parodyju. Tajako se něstači enem posypať argentoratem a mysleť se, že sem česko-slovensky superstartalent!Možna se poněkeřy možu pomysleť, že "Ostrava jede, Ostrava!" a že chleba zlacni… Ale za tu cenu by mě hamba liskala, už aj tak se cytim chujovo, že taky trapak pochaza z Těšina.

 • Edisko z Těšina

  Emire,Kavalčík vulgo Ruda je studovaný herec.Což je ovšem podobný argument, s nímž profesor Hrbolek zapsal skladníka ze šroubárny Plhu ke studiu latiny, neboť "…proč by si skladník ve šroubárně nemohl přečísti Vergilia v originále?" A otřu-li se nepatrně ještě o asociaci s oním slavným filmem "Marečku, podejte mi pero" a s nebohým Plhou, použiju malé přirovnání: Kavalčíkovo herectví je zhruba na stejné úrovni, jako když člověk, který o sobě tvrdí, že je špičkový kontruktér (což sice Plha nečinil) ale kružnici rýsuje podle pětikačky (což v hodině rýsování učinil jak kouzelně milý Plha, a v oblasti herectví tak činí i nekouzelně plagiátorský Kavalčík).Přičemž originál blogger Ostravák oním špičkovým "konstruktérem" se zábleskem geniality je.Inu – komu není shůry dáno, v apatyce…Že.

 • babča

  jen chcu připoměčže zitra v 20,10 bude na 24čt, v Hyde parku ten famózní Ruda z Ostravy, schvalně se ho poslechněme, či je taky borec, myslim se že se dobře vyjevi jeho IQ, kór, jak ho budě spovidač ta Pavla, no uvidime, kuknite a potem možeme řec či sme mu baj někřivdili, to ja sem ochotna se i omluvič, ale něpředbiham….

 • Edisko z Těšina

  Jak už sem tu kdysyk napisal, …… zloděina zustaně zloděinu, něch už se tam kajsy v kisni vyklada kdo chce co chce. Taky ožrala Godvald byl tež prezydentem, valil luďom kliny do pali a stavjali mu za to sochi.Ale stejnak mu to, že byl sprosty mordknecht, nikdo něodpaře..Šusterfrym v měchu něutajiš….

 • Neva

  Klip…dle mého soudu jednoznačně zachránila Martina Pártlová. Zpěvem i zjevem, řekla bych, že díky ní má klip takový ohlas. Je skvělá. Jinak mě kopyje taky ňák neberou a Rudu bych též nijak zvlášť nevyzdvihovala jako studovaného herce. Kde je talentu málo, studiem ho nenahradíš. Ostravaku, na druhu stranu je ale fakt škoda, že tu semotamo barzco něpisněš ze života, bo hlad po Tvojich hlodach je obrOFski, tajak to jaksyk tak piše Edisko.

 • docluk

  hyde park Rudy na CT4Eště že ostravak zůstal v ilegalitě, Ruda z ostravy, co mu řikaji ostravak… je šmíra, co se veze na skvělé poetice ostravaka… Já tohohle Rudu neodsuzuji, jen bych si chtěl přečíst nějaký další příběh. Rozumím, že ostravak nestojí o to, aby reagoval na dotěrné otázky v našich mediích, a to dělá Rudovi moc dobře. Chápu, že tak intenzivní psaní jaké jsme v tomhle blogu zažili, je vyčerpávající… Třeba si ostravak odpočine a cosik napiše… Fakt se těším…

 • babča

  Tak a možu vyslovičjakesyk svoje subjektyvne hodnoceni, mlady synek, herec, kery se snaži hledač cestu pro svoju karyjeru, trošinku tym padem kopiruje, ALE!! na mě nepusobil nabubřele, vyjma uvodu, kdy spochybňoval ostravaka, he hajcman se poved, nechěna sranda, klip, myslim jeho slova se mi nadale nělubju, ale jako šplhou na mě nepusobil , je třeba mu něhazač žadne klacky, bo my fšecy vime, že naš Ostravak je něnapoodobitelny, tež se mi lubil, jak přiznal, že bardi s nim moc něobcuju, tym ale němyslim Farnu, bo ta děvuška tež něni muj hrneček, ale misto na slunku ma měč, my staři už ten svět něposunujem, tuž tak asy

 • numlock

  Hydepark – to nejdůležitější neřeklVšimli jste si, když mu redaktorka položila dotaz, kdy vlastně vznikl Ruda, že neřekl to podstatné? Proč a s čím do toho HBO šel?

 • Edisko z Těšina

  A tuž sem se ten tyvi hajtrapark pustil až včil, …… bo včera zme měli duležitějši věcy na programu – kapku zme zachlastali.Němožu se pomoct, muj nazor na Rudu se moc nezměnil – nikdo mi něvymluvi, že je to chitře vymyšlena marke-tangova značka, tajak to tam bylo napisane. Pry Cymrman česke popmjuzyk – no, něbohi Smoljak, hmmmm… Ale rozhod sem se, že se zajedu do Praglu podivať se na ten klerykal od Hapki-Horačka, bo jich mam rad a o tem klerykalu sem už teho hafo počital. Možna potem uvidim Kavalčika v kapku inšim světle. Pokuď ale z mojimi pražskymi kamošami deň předtym nězapařime U tyče na Vinohradach, bo uni sum strašni pěruni a jak mě viďa spučeneho a vysušeneho z vlaku, dycki dostanu něpřekonatělny zachvat peče a nalivaju do mě SmichOFF – věčinu až do rana.Aj dyž na Rudu se budu divat furt krytycki. Němožu se pomoct – dobre přyběhi musa byt vypojintovane a take Ruda něma.Na ty je něpřekonatelny šajber enem naš pišicy genyjus Ostravak ostravski.No ni?:-)

 • Mařa

  Ať se Ruda robi svoje a našOstravak zas svoje, to mě ani tak nězaima jako to, co chce zrobiť na zachranu statni kasy naša nova trojkoalicia. Jaksyk mi začina po plecach chodiť husi skura a mam dojem, že zkratka jednej ten strany VV něsu Věci Veřejne, ale že z jejich vymyslu buděmě my ludě Valiť Voči !

 • obcan Rulik - bez hacku

  K 23…Ostravak ostravski umel /umi psat, ale ke geniususum bych ho nezaradil. Toto misto vyhrazuji Polackovi, Vancurovi a nove Ediskovi! Jeho novotvary by mely byt vytesane do kamene – na vecnou (psano s hackem! ) pamet. Budoucim….(Psano na HP Mini!)

 • Honza

  pindyCo vy tu všichni řešite za pičoviny, z toho by mě jeblo. Ostravak je Ostravak a Ruda je Ruda a až na tu epizodu s mikrovlnkou, se kterou mě taky mimochodem nasral, si jdou oba vlastní cestou. Dřív nás bavil Ostravak a teď nás baví Ruda! První se podívejte na ty svoje komentáře a kdo tu koho kopíruje? Kdybyste nepoznali Ostravaka, tak nikde nic takto nenapíšete, ikdyž tak většina z nás mluví!

 • babča

  tak nam to nandalten Honza, ma pravo na nazor, ale enem sme i my vyslovili svoje, to něskaj je možne, či se nam to lubi, či ni, bylo to ostatně tema, kere na sfuj blog uved sam autor, takže vyjadřeni nazoru bylo jaksi předem dane, to, že se např. jeho blaboly zrovna mi nělubju opravdu neni směrodatne, ale okřikuj se na svojim blogu,stare robky mluvily"kaj su lude, tam je řeč"tež něpravim, že Honzove nazory su pičovina, v trošku slušne společnosti připustim opačne miněni, no ni?

 • Neva

  babčo…Fajně stě to vyjadřyla. Zvlašče se mi libi taky, co tu přydě enem raz, žadnym inym nazorem se něprojevi, ale enem zdupať každeho, tuž je asyk včilejky nova dyscyplina. Jak se mnu něsuhlasyš, tak zje debil, vole…fajne, ni??? Na to je přyhodne Ediskove muhehe!

 • Emir

  Edisko: nevim jestli jste ho videl na jevisti, ja ano a rpijde mi ze talent ma a nehraje spatne. V HParku prohlasil ze Ostravak neni tak co ? Navic opravdu tu ta noticka o kopirovani nebyla.Ruda je jiny a kavalcik to pojal jako tvrdou karikaturu a vetsina lidi to bohuzel nepochopila…A to ze si na Ostravaka po roce nikdo nevzpomene je proste fakt… krome par skalnich zde.A smichov nepij bo to je patok jak cyp, zajdi se kajsi na plzna, tra do Rudolfina.

 • Babočka admirál

  Ach joKde je ta Ostravakova "lehkost bytí", kde je jeho nadhled a tolerance? a potažmo jeho příznivců…Chápu, že Ruda nasral s tou "mikrovlnkou" (ale kdo je bez viny…). Ostravak nasadil laťku hodně vysoko, ale nemá patent na ostravštinu, propagaci Ostravy apod. Nějaký ten pátek už nepíše, nikde se neobjevuje. Není se čemu divit, že pomyslné žezlo přebírá někdo jiný, byť to není ta kvalita, na kterou jsme byli zvyklí. Myslím si, že u žánru, který dělá Ruda, se dá přivřít očko nad kopírováním písniček (dělá to Těžkéj Pokondr a i jiní "umělci" a nikdo se nad tím ani nepozastaví). Podle mého se mu klip povedl. Je fajn vidět, že i Pražáci před ním sedli na prdel. Co dělá Ruda jiného nemohu posoudit, protože ho moc neznám. Taky to není zrovna můj šálek kávy. Vím jenom, že je v nějaké partě srandistů. A proč ne? Díky bohu je tady svoboda projevu a každý ať se tudíž projevuje, jak je mu libo. Byť se to některým pseudointelektuálům nelíbí…Já jsem proto, aby byl svět pestrobarevný a každý si v něm našel to své.Ostravaku, doufám, že se na mě nebudeš zlobit za můj názor, jsem 6 let tvoje věrná, leč soudná fanynka.Život jde dál a musíme si poradit i bez tebe…(i když s tebou to bylo úžasné, zábavné, originální,nepřekonatelné, božské atd.atd.) Taktéž se omlouvám zdejším skalním za svou troufalost, že ač se tady s jinýma názorama neprojevuji, dovolila jsem si dnes jeden napsat. Je pravda, že kdysi jsem tu chodila více, ale nějak mě to tu přestalo těšit, pár jedinců si tu chodí masírovat svoje ego a u toho já nemusím být…ale nechci vám kazit hezký den. Ať žije Ostrava a všichni, kdo ji mají rádi!

 • Edisko z Těšina

  Nemožu se pomoct, ten Kavalčikuv Ruda mi něsedi, …… bo aj jak to svoje šou mysli coby karykaturu, furt mi z teho vyliza, že robi z haviřuv ostravske chujki, co se enem šklebja a hazaju kolem sebe odrbane hlaški. Ja, dobre, dobre, vim, že pro kerehosy možu byt za blba, kery něpochopil nadsazku, ale marne – než přyhluplu nadsazku, keru něpochopi ani blb jako ja, tuž to rači nic. Tu se dovolim polemizovat z Honzu – piše, že kdysy nas bavil Ostravak a včil nas bavi Ruda. Enemže s tym rozdilem, že kdysyk (aj včil) sem se při čitaňu Ostravakych dřystu řechtal jak Šemik, ale u Rudovych hlašek se cytim trapně. Jak dva robja to same, něni to to same.To už mi byl sympatyčtějši ten stary cap na lyžach z Anděla na horach. Tež to byl jakoby ostravsky typek, z kereho by mě jeblo, enem byl jaksy zebrany z inšiho koňca. A že se z něho po iks rokach stala karykatura, je už kuzlo nechtěneho.Uvidim, jak bude Ruda pokračovat. Aj dyž mě irytuje, nězatracuju ho. Ani ty nejprvnějši blogi našeho Ostravaka něbyly na zpřetrhani, ale časem se vybrusyl a začnul se blyskat dobrymi vjecami jak kvalitni šuter.Možna to dokaže aj Ruda. Měl by ale hnuť kostru a kapku zdvihnut rychlost svoich relatek v pale, jinak se začně zaidat aj tym, co ho včil nosa na ramenach.Ruliku, zlez včil v pondělek z tych šfycarskych kopcuv a přyval do Mnichova, budu se tam vyskitovat!!! Dyť to němože byť tak daleko, ni? Prubnem čep v keresy mnichovske knajpě! Přyjedem tam z kantrybusem po obědě a možem zdřystnut u paru tuplakuv mnichovskeho vařeneho (přyměřeně, abysem se teho Viliho Nelzna, na kereho tam valim z partyju z kantryradyja, užil bez bluťa, muhehe :)Potem Emirovi poreferuju, jaku kvalitu ma mynčenerbir! Dyž už mi zepsul ten SmichOFF.:-).

 • obcan Rulik - bez hacku

  EdiskoviRad bych prijel… ale cosi potvorskeho mne hodilo do spitalu. (Ktery jsem znal jen zvenku!) Takze, i na zluty balicek musis seckat.

 • Edisko z Těšina

  Něni to ten, … Ajc? :-)))… Tež sem byl ve špitale a dalši polihavani mě čeka, až se vratim z orlapu. Akorat vim, že to ten ajc neni.Esy tež v Mnichově egzystuje ta knajpa, kaj se pokusyl čalounik s mušku pod rypakem o převrat? Ni že bysem byl jakysyk jeho přyznivec, ale mista, kerych se dotkla historyja, mě zaimaju. Tajak sem byl uplně rozčileny, jak sem byl v Norymberku. No nic – kvalitu mnichovskych pěniku otestuju sam bez Rulika s partyju.:-)

 • obcan Rulik - bez hacku

  Moje komunikace neni snadnaanzto lezim ve spitalu, musim pouzivat divne (a drahe) spojeni pres nemocnicni server. Ten je dost liny a pomaly. Bez moznosti psat s hacky a carkami. /Opet proklinam Husa, ktery tenhle nesmysl zaved./Mnichov jsem videl v roce 1948. To byla jen hromada cihel a sklepnich prostoru ve kterych bydleli lide…. Dost desive.Od te doby sleduji vyvoj tohoto mesta. Ktere trochu znam.Opravdu zajet tam nemohu, budou mi operovat nozicku. Tak pozdeji na Saxenberku…

 • Mařa

  V prvnim dile Anděla (na urlapě)byl tež ostravski synek, co fedroval s tim slovačiskem a valachem tušim na dole Hlubina. Potem prohlasil, že v Ostravě si sami pro sve gizdy postavili novu školu, tuž to ostatni nakoplo tak, že išli tež stavjať. Ale ten stary cap v tym druhym dilu se mi podobal vice!

 • Allda

  Velkej, neskrejvám, dejchámTuž ale ten refren už vic pražsky znít nemoh. Dřystnout tu kdosi, že tyhle ulice "dejchá", tak je bude dejchat leda tak přes přístroje na Fifejdách.

 • numlock

  "Chápu, že Ruda nasral s tou "mikrovlnkou" (ale kdo je bez viny…)"Kdo je bez viny… nezje ty debil? Díky mikrovlnce a vystoupení je Ruda tam, kde je. Kdyby tam nešel s tím ukradeným textem, tak o něm dneska nikdo neví. Znali jste nějakého herce Kavalčika před HBO a mikrovlnkou?

 • Honza

  pardonOmlouvám se, jestli se ten muj koment někoho dotkl. Chtěl jsem jen upozornit na to, jak se pod každým článkem o Ostravakovi nebo Rudovi pořád řeší to samé, v horším případě se přidá ještě Ostravsko-Pražský komplex. Ostravak proslavil město a jeho nářečí písmem, Ruda slovem a fandím jim oběma stejně a víme to všichni, že bez toho prvního by ten druhý nebyl (mam na mysli 1.Ostravak a 2.Ruda pochopitelně). Ostravština ještě nikdy nebyla tak IN, jako dnes, můžem za to být rádi nebo ne, každopádně já ji ku*vit nebudu, bo nemam take znalosti jak muj děda nebo tu píšící. Mějte se fajně.

 • Edisko z Těšina

  Honzo, přypad Kavalčik – něpodarek Ruda …… se tu okecava temu, bo se od něho dyštancoval ve svojim poslednim přyspěvku sam majitěl tehotu blogu a naše dřysty su enem komentařami ku nadhozenemu tematu, tuž se temu něpodivuj tajak kupka na truně.Esy se ti Ruda libi, tuž čemu ni, přetivko gustu žadny dyšputat. Za sebe možu řect, že svoje sem se pověděl a tym je to pro mě uzavřete, šlus. Pěkny vekend vinčuju všeckym, Mynchen, pivnice, tuplaki s pěnikem a Vili Nelzon se bliža, zytra vyižďam!:-).

 • Jirka

  Ostrava StodolniNa Ostravě Stodolni nesu chamstři pobožni.Davaji si do trumpety je tu hodně teho kvítí.

 • Večernica

  No, i čemu tu pjerdoliš ten link na Lide.cz – synku ?Jak tak čytam ty veršovanky cos ru Juro lisknul, toš te marijanky je na Stodolni napevno hrubo vpysk…. bo kerymsyk juž po ranku kvete v pali.To ja :-)))

 • Večernica

  Toš to nima chybu !!! … heh :-)))jak sem zmerčila ten klip,…toš ty synci su fajne éra… i fajně pyskuju …to ja !:-)Ni jak ten pajtaš ostravski – poturčeněc Ruda … kery beztak dovčiľ nima baj šajnu co to je ten lubli šmalc …temu asyk šmatla i jodluje po Stodolni … bo ma mega absťak jak OKR…toš rve s tym šmalcem v pazurach prubnuť jakesyk děvuchy ztuď :-)))http://www.youtube.com…r_embeddedNo v tym to asyk u teho Rudy aji budě – ni ?Fajny večer partyjo tu.NO !Toš tak asyk…:-)…

 • Naďa

  Taneční večer z Ostravyvčera na TV byl docela fajn – mám ráda společenský i latinskoamrický tanec a k tomu perfektní Martin Chodůr, Konvičková a Mary Rottr a ta rockenrolová kostičkovaná parta s báječnými texty – "vyžeň ze sakala moly"… jen ten Ruda tam byl poněkud trapnější – nebyl moc vtipný (nebylo mu pořádně rozumět) a ani muzikansky zajímavý výkon to nebyl – Lucie Bílá byla tradiční a potěšil mě výběr hitu od ACDC a Dan Nekonečný to jistil na závěr. Fajne, fajne …

 • Dan

  Debata o ničem..Tak jsem si dal tu práci a přečetl jsem všechny příspěvky výše..a výsledný pocit je hodně rozporuplný.. Ano Ruda z Ostravy alias M.K. je jen marketingová značka – ale Ostravak přeci taky!!Není přeci jedno kdo a jakým způsobem propaguje Ostravu?? Ostravština tu je přeci odjakživa.. nebo že by oba výše zmiňovaní pánové kopírovali postavu ostraváka z filmu Anděl na horách??Samozřejmně že ne.. Srovnávat Rudu a Ostravaka prostě nejde – každý dělá uplně něco jiného a dělá to po svém..A ať se to komukoliv libí či nelíbí – diskuze výše srovnává výrobu piva a výrobu pulitru – naprosto rozdílná a přitom mají produkty tolik společného..PS: ano mikrovlnka byl úlet – ale na CD ji taky nahral René Šmotek – a Ruda nebyl rozhodně horší.. a Ostravak? – tohle by snad mohl s naprostou noblesou jemu vlasní přenést přes srdce :o))))))) a třeba o tom napsat i povidku..

 • Neva

  Debata o ničem…je hlavně o tom, že se tu debatuje o tom, že se to někomu nelíbí, jakoby i odpůrce Rudy nemohl mít svůj vlastní názor. To je jak v politice, nemáš rád modré, musíš být zákonitě blbý komunista.Tuž tak asy.

 • dan

  Debata o ničem…No prakticky jsi mne utvrdil v tom, že je to debata o ničem :o)) každý může mít svůj názor.. Miluj a nenáviď kohokoliv..Ale PROSÍM nenuť mi tvůj názor!!!Myslím že oba hlavní protagonisté debaty mají za sebou celkem pěkné uspěchy..oba tábory jejich fanoušku jsou celkem velké.. ale hádat se kdo na kom profituje je smutné.. jako srovnávat Nohavicu a Farnou – jenom v jejich případě prostředek kterým se prezentují není ostravština ale zpěv..PS: jinak to cos napsal o politice je ještě větší kravina – vycházet z toho že když auto není bíle je černé muže fakt jenom prosťáček. A to je zřejmně důvod proč jsi politiku vůbec zmiňoval..

 • Edisko z Těšina

  Maš pravdu, srovnavat Ostravaka s Rudou…… je jako srovnavat fajně vychlazene pivo z ďuravym pullitrem. Sem rad, že mi nenutiš svuj nazor, a dokonca o ňom ani nětvrdim, že je kravina. Ani ja ti ten svuj nenutim. Enem sem ho formuloval. Hotove, vyřyzene.

 • Anonym

  dane……kdyby sis dal opravdu práci se čtením příspěvků, jak tvrdíš, tak bys ze mě zaprvé nedělal chlapa a zadruhé bys pochopil, že tu nikdo nikomu nic nevnucuje, jen říká svůj názor. Diskuse se zvrtla v tom, že někteří diskutující vyvracejí těm druhým jejich pohled na věc. A to je zcela zbytečné. Tečka.Edis to suprovně uzavřel – hotove, vyřyzene.

 • Neva

  49 jsem já

 • Marketa

  ?????♦Teda čím víc se na ten klip dívám,tím víc se mi protiví!A neměly by ty refrény být taky ostravštinou a ne tou NEODBYTNOU,PROTIVNOU,VŠUDYPŘÍTOMNOU pražáčtinou??!Např.Černá džungle a VELKEJ mejdan,SVÝ sny tu NESKREJVÁM♦

 • Babočka admirál

  Markétko,nedovedu si představit, jak by ten refrén zněl, kdyby byla použita slova v ostravštině. Teda vlastně dovedu-znělo by to asi pěkně blbě. Autor se přece nějak musel strefit do rytmu hudby, a to by s krátkou ostravštinou asi dost dobře nešlo-to je za prvé. Za druhé si myslím, že to je zřejmě i záměr autora – vytvořit kontrast. A nakonec…věřil by to někdo Martině Pártlové, kdyby zpívala "po ostravsky"?

 • Marketa

  BabočkoČi ja vim?Tady jde jen o to,že se někdo vydává za Ostravaka a přitom není.A je to k nevíře jak mu to v novinách zbaštili :-(

 • Babočka admirál

  Já si teda myslím, že se Ruda za Ostravaka nikdy nevydával a zbaštili mu to především, promiň mi ten výraz- hlupáčci, kteří si neuvědomili ten propastný rozdíl mezi Ostravakem a Rudou z Ostravy. Kdyby tihle lidé opravdu znali a pochopili Ostravaka a jeho fenomén, nikdy by ho nemohli s Rudou ztotožnit.

 • pošmistr

  Já si to myslim taky,šak proti temu že má vuči němu nekdo výhrady že se mu to nelibi nic nenamitám, ale obviňovat ho furt z nejakych chujovin tuš to mě zarazilo. Šak patent na ostravštinu nemá nikdo, to je jakkdyby jel nekdo do Ameriky a zpival tam anglicky eště navic s nejakym přizvukem a začali ho tam nekteři kamenovat že se vydává za anglána, tuš se lidi už vzpamatujte. Nelibi nelibi, šak to je normálni, ale s tema chujovinama už běžte nekde. Už nevite co byste na něho vymysleli. No a Ty Ostravaku, sem teda myslel že seš jinči kanón.

 • mercik

  Tak co je?Zdravim.Mam rad Ostravaka aj Rudu z ostravy.I kdyz na Nohavicu nelepite.Myslim,ze se tu vede zbytecna zabomysi valka.Autore tohoto blogu, ruku na srdce,prekopat text puvodni pisnena plagiatorsku urco neni nic jednoducheho.Viz. http://denik.ostravaka.cz…ry.php

 • Babočka admirál

  55,56Jsem ráda, že tady ještě někdo objektivně uvažuje….díky, kluci.

 • Večernica

  třa si přetřeť zrak baj vevaliľ na nos okulary..v tym odkazu se pravi:*OSTRAVAK !!! na Rádiu StodolníČtvrtečním hostem na Rádiu Stodoní v pořadu "BIČ BOŽÍ !" od 20:00 hod. bude OSTRAVAK !!! – muž mnoha tváří. můj komentař :23. 6. 2010 11:07:21 host_VecernicaRuda, třa seštelovať pysk- bo planceš po našemu jak plzeňák Hurvajs praglovštinu..NO ! Mně smoli , že tu vališ logo OSTRAVAK !!!- baj v palě maš, že Ostravak- je ganc kdosyk inši- i ni ty. Enem teho pjerunsky využivaš. Cosyk inšeho by bylo ostravak Ruda.. No!… i včil bych enem chtěla vevaliť dodatek.. kery tam juž něvlez bo tam byl limit stopy… Ruda… esli by si byl FORMAT a ni CYP…toš nělezeš po hřebě známe ostravske literarni figurky kera ma jedinečny origoš nick Ostravak – žadem ale nězna jeho pysk…toš kde jaky chuj teho jasneho FAKTU potym može zněuživať co ?… Esli bys byl FORMAT toš FEROVÉ by si vevalil nick – třá Ruda Ostravak..baj Ruda z Ostravy…cosyk v tym stylu. Baj by si tě ľudě potym něplantali – s tym fajnym origoš synkem ztuď Ostravakem…a bylo by jim jasne že stě každy ganc inše figurky .I něhlupněš Kavalčiku v ostre verzi na radiu na Stodolni… Ale to se po tym tvym chciplym charakteru němože chtěť – tajtrliku …..bo by v tym přypadku každemu juž od počuntku bylo jasne že – TY NIMAŠ Ostravak…a seš kdosyk ganc inši…a enem teho pjerunsky chujovo zneuživaš. Teho jeho origoš nicku. I o tym to šecko tu je… A esli to eště zparu ľudi eště i potym paľa něbere..toš k temu juž faktyčně nima co řecť.Baby a chalani v Blavě pravja takym typkum: Blbosť odkvitla, nastali plody.Fajny dřyst!I o tym to cele tu je…ten komentať Ostravaka ztuď .Třa si dosadiť logicke konstanty a pořundně zkuknuť ten odkaz co tu nahuře vevalil Ostravak – v jakym cajku presentuje Stodolni Rudu Kovalčika .Toš tak asyk…Fajny deň přeju partyjo ..i tobě Ostravaku * * *:-)

 • pošmistr

  Mercikudíky za ten odkaz, každej by si mohl řict kdo ste bez viny hoďte kamenem a ten odkaz mluvi za všecko. Ale jak vidiš tak nekdo chce vidět jenom to co chce vidět, a slyšet to co chce slyšet aj když to vidi před sebou černy na bílym. Ten Tvuj odkaz mě otevřel oči eště vic, tuš to se povedlo. To to trochu nekdo nedomyslel než začal s obviňováním vlasateho plagijatora. Zklamání veliké.A to že mu v radiu řikaji ostravak tak to chce řict do teho radia, on si řiká Ruda z Ostravy ale jestli má tady Ostravak patent na celu Ostravu tuš pak je vše v pořádku. To se musi pořádek udělat to je jasny. Zklamání obrovské. Na jednu stranu je pěkny že tak fandite celym srdcem a tak dluho, že furt pišete aji když se Ostravak odmlčel, to musim uznat máte muj veliky hlubokosklon, ale už teho synka nechte žit, v televizi to snad řekl dost jasně, myslim že aji rozumně když už tam byl sám za sebe, a eště jednu kdo ste bez viny ……………

 • Večernica

  Pošmistře klíííídek :-)Je fajně že tu vevalil/a Babočka ten mistrovsky kusek od Ostravaka, to ja….bo je zichr vidět juž na tym přykladě v ostre verzi …jak Ostravak … baj třá cosyk enem překlada do ostravštiny – furt Áčko…i Ruda dovčiľ enem – Béčko:-)))Baj by teš byl origoš i Áčko…temu synkovi z Těšin/Práglu třa třymať fest pazury…¨..bo ma před sebu eště roboty v pysk …Toš tak asyk…*U nas oskar vali do šib jak ztekly…to je asyk v pořundku …bo děťaky maju v škole fajront i husty veget před sebu:-)…ale ja mam co robyť baj bych to mega štěsti teš – vytřymala, to ja!Po tym uchcanym času je tu kaj meškam komařysku do hálélůjáááá….něstačim to valiť po pyščisku baj by aspoň zparu jich zcepenělo…Bo na ty bestyje nězabira juž nic inšeho.. ani ty repalany co o nich štěbetaju v kisni…stráááášnééééé!!!NO!Fajne svatky… s tymi šeckimi svatymi i rohatymi – přeju :-)Toš tak asyk:-)

 • Mařa

  AntikomarolVečernico, kajsik sem vyčitala babski recept na ty pichaici bestyje – do Alpy vevaliť paru rozmarasenych hřebičku, něchat to z tyděň, pak scediť a mazať…tuž něvim, esli to funguje, bo mě ty bestyje něščipu, ale jakby ni…hihi tež by bylo možno to mazadlo použivať vnitřně – naliť se to do řepy!

 • Edisko z Těšina

  Mařo, kurňa, tuž to by bylo smradu!!!Spať vedla tak navoňaneho člověka by musel byt sylny zažitek, muhehe!!! Z teho smradu by jedneho musela rozboleť řepa aj bez teho, že by se do ni ju předtym nalel zedva decaki teho zabijaku.:-D))A rano zystit, že oba su doščipani ešče vjec, než dyby se dali do okna syťku, checht…:)

 • Večernica

  Mařo dikes:-)Oskušam to v ostre verzi na skurku ale enem na štipance, bo i přes siťku se ty male samičky dostanu, jak licu robja kraval i najezdy jak zfetly kamikadze.Do sebe leť juž žadny špiritus němožu:-)))), baj juž ni ani kapku teho fajneho železiteho červeneho vinečka co mi tak šmakovalo…bo mi to cymprlich felčar juž nědovoli…toš to je křivda co? Z fancovky ALPY ( zelene- s pefermitem) …moja babča teš měla zparu fajnych receptu.Třá pamatuju jak děcko, že do ni valila plasty od včelek z ula, narvala po kuskach do sklinek od okurek, liskla na to celofan se špagatkem… něchala jakysyk čas v chladku i jak to zhnědlo i skašovitělo..byl lektvar hotovy. A čemu Alpu? Bo pravila, že slivovica je na ty jeji hnaty škoda…že ta patři do břuška:-)))I jak ji ty revmaticke bestyje brutaľně zas laply i nědaly zpokuj , toš teho zazraku těpla vždy hrubo v pysk na staru plinku a s tym potym na kolena.V tej verzi byly spolehlivějši něž radio co štěbetalo cosyk o super vegetu na kupaku …ale našej babči fest rvalo v kolenach juž zparu hodin předem až se z nich dymilo. I něž buřa dovalila. Toš to sme se babču řidili. Bo nikdy nězklamala:-)

 • Večernica

  Trocha te kuľtury – v te mizerii :-)))Toš partyjo tu … keři stě domordovani z teho hycu…komařysko- někomařysko :-)))…toš cosyk od teho našeho jurodiveho synka Jaryna ni?Bo ten vzorek je včiľ jak ganc fajně vychlazeny blonďak ..to ja !!! Toš něch vam šmakuje !:-)http://www.youtube.com…rLbEdfPRo4…

 • Mařa

  Na revmu použivala mojababka špiritus, do kereho fukla par kuliček jalovca a až to chytlo hnědy kolor, potem se tym mazala kolena. Tež to mělo grady, bo po tej proceduře byl citiť cely jeji byt tajak by tam měli zjezd navaleni myslivci:-))). Ja pamatuju, jak sem jednu zkusila babski recept na "zaručeně leskle vlasy" – to se umyla pala normalnim šamponem, pak se rozmišalo vajco s medem a namatlalo na řepu a po chvili se to mělo umyť vlažnu vodu…enemže ja si na palu nalila dosť teplu vodu, takže sem se ešče tyděň vyčesavala z řepy vaječinu…ešče že něbyly v tej době vedra, bych byla citiť tajak pukavec:-))).

 • Lela

  Pro fšecky,keři se toť dohadujó ohledně "plagyjatora" Rude:http://revue.idnes.cz…lidicky_vedTem enem dokázal, že je to fakt ichtyl. Nigdá sem ho neměla v oblibě a jak sem to ož psala nelébi se ně ani jeho zpusob hrani… Ja vim, že na ostravštinu nemá nigdo patent, ale nebét našeho Ostravaka, tož be nebelo ani Rody a ož vubec be se ve zbytko tehoto státo nevědělo, že nejaké takové dyjalekt existoje, no ni?

 • krmič

  Tak snad zase něco jiného?Včera (úterý 13.7.) chodil jeden člen naší rodiny celý den přioděn skotským kiltem. V zaměstnání i po ulicích Ostravy. Samozřejmě není Skot, tu sukni si jenom půjčil od kolegy. Byl překvapen, kolik lidí v Ostravě mluví anglicky. Tedy ne že by takový výzkum byl účelem jeho převleku, to ne :-) Od roku 1997 se prý situace podstatně zlepšila. (Tehdy u nás nějaký čas bydlela jeho přítelkyně z USA – a asi přivezla povodně ze svého rodného státu Mississippi :-)) Přitom asi před měsícem byl v Moravskoslezském deníku článek, kde se bědovalo nad neznalostí angličtiny v našem městě. Tak nevém.Častý dotaz byl, jestli je to pravda, že pod skotským kiltem se nenosí spodní prádlo. Tazatelům se dostalo názorné odpovědi vystrčením holé prdele (admin promine? :-))Jestlipak Rulík zná naši oblíbenou hlášku: "Bystrc – prdel vystrc" ? (tam nechybí háček!) Já vím, je to infantilní a blbé, ale tak mě to hned napadlo :-)

 • Lela

  Krmiču,docela věřim, že se mu ten skotské kilt v tědle vedrech hodil. Aspoň neměl zapařeny křapke (chlope promiňte…:o)) Debe ně to nebelo hlópy, tož tež chodim celé deň "naostro", ale pře každodennim dojižděni vlakem do hokne be to asi nebelo to pravy ořechovy. Doma je to inši, fšeci sme většinó nahulati či enem sporadicke oblečeni…

 • babča

  Krasne/ni pro mě/ letofšeckym tu, malunko se vratim ešče k temu Rudkovi, na vysvětlenu isto řect, že cela patalija byla dla teho, že Ostravak se na hevej tych strankach dystancoval, inač by se temu taka debata ani nědala, tuž už mu přejme ať je tam kaj patřy uspěšny a zostaňme věrni temu našemu, bo zrobil svoje webky pro nas, tak děkuju Lele za jeji nadherny jazyk, dycky mě poleje blizky duchy ščeščim, inač mam aji starošč SIC!? o našeho Ruldu, či se mu nepřitižilo v tej němoci, bo to by mi bylo moc luto, kaj bysme hledali taku fajnu opozycyju? něodpovida ani na moje sukrome maily, tak něvim, inač moc zdravim fšecky, Večernicu, ktera isto napiše jak ta naša Ostrava město kultury pokračuje. Ja mam osobně velky žal, zase mi přejelo fajneho kocurka kery věřče či něvěřče aji už s haviřyskem mluvil, smutku je u nas něurekom aji Amalka teskni, noveho už něchcu, bo se něbudu zadělavač na dalši smutky, haviřysko se čuje jako hrobnik kocurku A to sem ho ani něněchala kastrovač, aby mě P.B. něpotrestal, něpomohlo!! Hyce su pro mě škarede, voda v kamplu je trochu švajneraj, tak zbyva Moravica a jeji splav, ale stara baba se špekama a povadlyma/co može hasrmany z mosta kojič haha/ už něni fajny pohled, tak k večeru sem načisto dobita, o němocach staři ani něpišu, ale každodeni chuč na kafejo mě znova nuči se zdvihnuč z pelecha a tak tu žijem, přeju fšeckym fajne dni!!

 • Anonym

  Ad 67,68 -krmič nelže, já ho potkala. V kiltu mu muselo být asi fajn, ve vysokých botách asi hůř :-) A ve mně vyvolal vzpomínku na mladá léta, na Portu v Lochotíně a partu "skotů". Jo, to byly časy…

 • Naďa

  To byla ale bouřka !!!v sobotu ještě ve 20.00 večer jsem plavala na Krásném a to už hromilo kolem dokola, až šel strach, ještě jsme stihli pivčo a pak kalupem domů, otevřít okna a větrat to vedro a pak to začalo …. tož jsme vypli všechny PC,TV atd a začali jsme mlet rybíz a vařit marmeládu a k tomu jsme si troufli pustit gramec a oblíbené rockové vypalováky, takže to báječně gradovalo vevnitř i venku … kolem půlnoci, to jsem právě zavírala svá víka, na rozloučenou proběhl mega bles s mega řachou, až jsem v postýlce nadskočila leknutím … no a dnes poránu jsem hledala již svetřík – to jsou teda věci

 • Babočka admirál

  Naďo,krásně jsi přečkala bouřku :-).Mě zastihla na Colours of Ostrava…ale stálo to taky za to. I když jsme byli zmoklí jak šťuři – atmosféra byla nádherná a odměnou nám byli skvělí The Cranberries a Afro Celt Sound System. Jo, a mimochodem, taky jsem tam viděla jednoho "skota" v sukni – byl to takový mladý taťka s dítětem v kočárku…kilty asi přicházejí u nás do módy:-).

 • Mařa

  U nas tež to střylalo tajakna frontě, naščesti ale bylo enem vice teho mavaňa s plechem, ani viater něbyl tak silny, fajně zalilo kfitka. My zme zrovna v sobotu zbirali višně na marmošku. Letos su jaksyk moc kysele, že by po nich scypla Sněhura i z trpajzlama, sem tam musela navaliť vice cukra.

 • Naďa

  Kolik višní, tolik třešníletos mohu tento filmový citát doplnit – kde nic není, ani smrt nebere, no prostě u nás se žádné ovoce letos nekoná – všechno bylo odplaveno těmi dešti a co zbylo na stromech, tak zlikvidovaly mraky mšicí – to jsem ještě neviděla. Nejvíc mě bere to, že nebude nic do bečky – švestky rovněž nejsou – a zásoby ve sklepě se povážlivě tenčí !!!Závidím Ostravákům perfektní hudební festival, hned bych někam vyrazila a tak snad někdy v pol. srpna má prý být v Uničově Špinarka, takže asi pojedem tam, jinak u nás v Šumperku je také pár bluesových koncertíků, ale to zdaleka nedosahuje formátu toho ostravského festivalu – tak si to užijte !!!

 • Lela

  Naďo,esli maš doma zásobu staréch kompotu, kery o vas nigdo neji, dé jich vekvaset a vepálet. Naše to odělali loni na podzim, tož a nebelo to tak špatny…

 • Edisko z Těšina

  Mařo, ešče se pamatuju, …… že jak cosyk střilalo, tuž se pravilo, že to byla střilanina jak na Pijavě. To je řeka v severni Italiji a dyž poněkeřy stařy dědcy spominali na prvňu světovu, tak dycki spominali Pijavu. Spravně se ta řeka piše Piava a měl sem to ščesti, že sem ju v poslednim tydňu moch překročiť dvarazy – jak sem jel z Terstu do Venecyje a potem zpatki.Ale daleko vic mě zaimalo, co se staně, jak překročim Rubikon. To je tež řeka v Italii a za stareho Řyma to byla hranica na severu, přez keru se nesměly ku Řymu přibližiť vojska. Enemžu ju ze svoju armadu překročil takych padesat roku před Krystem Gajus Julijus Cezar a od tej doby se pravi "překročiť Rubikon", to znači zrobit cosyk zakazaneno. Vtedy ten slavny Gajus cosyk zabručel o vyblutych kostkach a začnul ešče ze dvuma kumpanami vladnuť celemu Řymu – tej taškařycy se potem mluvilo tryjumvirat.A tuž tak sem překročil Rubikon. Ale Řyma sem nědobyl, bo sem ležel na břehu Adryjatyku coby učastnik třyčleneho zajezdu tajak vyvrženy vorvaň a užival se ižniho slunka, slaneho, vyhřateho mořa, vychlazenych, slaďučkych italskych melounu, broskvi a obrOFFskich kopcu italske zmrzki, zalivanych importovanym českym Rumikem, mlazg…Kurňa – to bylo!!!No – něbyla ta sranda lacna, ale stala mi za to. Aj kvuli temu fajnemu pocytu, že sem zrobil cosyk zakazaneho – překročil sem Rubikon.:-))).

 • Lela

  Tož Edisko,hlavni je, že ses to ožil. Me sme se včil oživale te hice na zahradě. Endlich máme zprovozněnó studno, tož sme napustile bazének, abe se malé mohl čvachtat. Me na dovčo idme až na konco srpna, ož se nemožo dočkat, pač zase valime na Bečvo… Potřebojo to jak sul. Přectavte se, že nas na začatku června jakasyk sfiňa vyčórovala. Zebrala nam dyvydy mechaniko (to měl moj chlop počeny z hokne), moj založni tydlifon, mptrojko a fšecky moje cennostě (aj te po mojej praprababče)… Ta potfora nam do barako vlezla přes balkon v prvnim štoko, gde ešče rozflágala okno, a ven velezla kochyňó. Tož neni to na liskanec?

 • Edisko z Těšina

  Takemu je zrobit z pysku faširku malo…Vrrrr!!!

 • Naďa

  Zlodějenenávidím z celého srdce a mělo by se podstatně přitvrdit s tresty, pokud je někdo dopadne. Ten fakt, že si někdo vezme moji věc (peněženku, kolo, oblečení, auto, telku či mobil a nebo různé nářadí, kanálová víka, dráty ze železnice atd) ten mě maximálně irituje. Navíc, když se ti někdo vloupe do bytu – ten pocit, že se tam procházel takový zmrd – až mě z toho naskočila husí kůže. Mě jednou ukradli z balkonu sadu kalhotek ( byly to takové ty s ang. názvy dnů), pak před pracovištěm si někdo vzal moje kolo, na kterým jsem jezdila denně do práce a synovi cikáni ukradli mobil a ještě ho zbili, druhému synovi se ztratily přímo obuté módní skejťácké boty, poté co byl oblbnut neznámou látkou v jednom tanečním podniku – probudil se bos v parku na lavičce a vůbec nic si nepamatoval a domů přišel v ponožkách, zato ten číšník měl druhý den na nohách úplně stejné boty … prý mu je dovezli z Ameriky – a nenaděláš vůbec nic – ta bezmocnost je nejhorší

 • Mařa

  Naďo suhlasim s tym, že bytresty mjely byt tvrdši, ja byt nahuře, bych se s jednotlivyma trestnima paragrafama něsrala, enem bych vzala trestni zakonik jako celek a odsuhlasila,by se všecke tresty znasobily minymalně 5krat. A nejvěši hazli su ti, co se sustřeďa na stare lidi a přepadavaju ich, či se im vnuťa do bytu a pak jim zeberu všecko. To by měl byť hned trest smrti! Ni že bych se zastavala Hitlera a jehopropagandy, ale za dvě věci ma u mě plus: 1.dokazal vyhrabať Německo z ekonomicke kryze (akurat že pak to s nimi dopadlo špatně) a za 2. uplně zlikvidoval kriminalitu.

 • Marketa

  ŽE?!A skoro taky židy,že?

 • koukal

  Mařenonemáš upal?zrychtuj se

 • Mařa

  Upal němam, bo u nas chčije,a Marketa ma s těma Židama pravdu, ale na druhu stranu, proč pak ekzystuje rčeni, že "fčecko zle je na něco dobre?" Enem se tym chtěla řect, že pokud se u nas s trestama něpřytvrdi, budě tu furt taka anarchija.

 • koukal

  Mařenojinak bys mluvila kdyby s tou jeho propagandou měl co dočinění někdo z Tvojí rodiny.Kdyby ta jeho propaganda měla na svědomi Tvyho tátu nebo mámu tak bys tu nepsala že všechno špatny je na něco dobry.Bleješ nesmysly.

 • Edisko z Těšina

  Mařu, stary Dolfa u mě něma žadne plus…Aj dyž sy chtěla Dolfu použiť enem jako přyrovnani, moc se to něpodařylo. Že vytahnul Německo z kryze a zlikvidoval kryminalitu možna vyhliža naoko jako fajne, ale ku čemu to bylo?Kryminalitu Dolfa zlikvidoval, bo ju nahradil statnim terorem, kery zaplatilo hafo slušnych lidi kajsy po lagrach svojim životem a Dolfove vyhrabavani Německa z kryze nakoněc skončilo tak, že nic něbylo a to malo, co bylo, bylo na kartky, lidi scypali od hladu, žrali margaryn (to v tym nejlepšim přypadě), kvetla šmelina, keťacy mjeli fraj, fabryky něrobily nic inšiho, než pro frontu a skorem cela Evropa v konečnym efektě skončila v rozvalinach… A naša republika v ruskych pazuřyskach, kuafix!!!Dolfu se brať do huby je dycki ošajstlich. Aj dyž sy to němyslela zle.Jedno z mala, co bylo na tej celej tragedyji kapku pozytyvni, že na německem uzemi vznikla BRD.Tuž tak, no…Pjekny nedělni večer vinšuju!:-).

 • občan Rulík

  Dík Ediskovi za jeho slova.Nerad k tomu něco dodávám.

 • ZdravímTa kurdovská písnička je fakt zupééér :)

 • Neva

  OstravakuEzy tu semkajkdy kukneš, tuž Ti zasek vinšuju všecko nejlepši ku Tvojim narozkam. Mivej se fajně i s celu familiju.

 • krmič

  Ostravak ostravskinás ujistil, že nemá nic společného s Rudou (Kavalčíkem). Ale co časopis Ostravak? S tím nemá taky nic společného? No, asi ne, ale bylo by dobré, kdyby se k tomu vyjádřil. Už dva dni je na koupališti bouda s nápisem Trafika Ostravaka – volim Ostravaka – jsem patriot ne idiot. Dělají tam jakousi anketu a slosování – zatím bez velkého zájmu veřejnosti. Mají tam prý vystupovat klauni a Markéta Konvičková, ale to až (naštěstí) v době, kdy já z koupaliště odcházím :-)Co k tomu Ostravak???

 • rtu

  že prýmá ten imaginární Ostravan dnes narozeniny?

 • Marketa

  Kdo asiImaginární?A kdo potom podle tebe napsal všechny ty bezva povídky?Navíc ze života (a o to jsou lepší).

 • občan Rulík

  Boty na Stodolní v OstravěJe omylem považovat vyvěšené boty za umění. To je jen znamení, že se tu shromážďují jen šlapky…

 • Večernica

  KrmičuTo zas budě jakasyk přihlupla agitka od Kavalčika…bo napevno origoš Ostravak s tym nima nic společneho.

 • krmič

  To pořádá časopis Ostravak,to s Kavalčikem nemá nic společného. Mně jenom zajímalo, jestli s tím má něco společného náš Ostravak.

 • K temu magazynu, kery se menuje tajak se menujeZoptal sem se jich, jak to je a oni na to:——————————-Dobrý den,trafika Ostravaka je promo akcí časopisu Ostravak spojená s volbou osobnostiOstravy tedy Ostravaka.Co se týče našeho časopisu. Díky tomu, že žijeme všichni ve městě Ostrava,tak jsme všichni Ostravaci, a proto i název časopisu Ostravak. Když vydávámečasopis v Ostravě o Ostravě, tak se asi nebudeme jmenovat Plzeňak?V našem časopise nijak nezneužíváme Vaše dílo a tudíž nevidíme důvod, pročbychom tyto trafiky měli jakkoliv měnit.Navíc název Ostravak vlastní ochranou známku pro propagační činnost,reklamu, zábavu, sportovní a kulturní aktivity atd.S pozdravemAlena ChytilováRedakce Ostravaka—————–Tuž tak.

 • Večernica

  Ostravaku*Škoda, že sis tu ochranu znamku Ostravak- jak ta robka štěbetala v tym mailu- nezabukoval juž ty v tej poře ty sam, jak ti začaly vychazet Deniky Ostravaka. Včil bys měl spokuj…i žaden by němohl lezť po tvem hřbětě origoš ostravské figurky, keru zna cela republika. V dobrém.Hm…

 • Večernica

  i těpla bych eště k temu …že sem myslela – ten slavny NICK Ostravak…jedinečné známé origoš ostravske figurky…nick – kery vevalěny na bars co… si včiľ može bajs kdo poplantať s tebu, esli ho bars kdo liskně na bars jaku chujovinu..třa usmolenu knajpku kajsyk v dupě…baj inše duperele.Toš tak asyk….

 • Večernica

  …noa teš si tam mohli lisknuť OSTRAVACI…- nazev teho vydavatelskeho zazraku …jak už štěbataju že su Ostravaci a ni Plzeňaci.Ale to by něbyl ten " vychcany marketyngovy tah"… toš se ten jurodivy platek menuje OSTRAVAK.. a to temu že to sluvko Ostravak ma fajny zvuk- diky tvojemu věhlasu, kery si sam oddřel jak haviř.No, je to muj nazor. I ten měť možu…V kerychsych kidach tu nižej sem dala avizo, že se mi do pazuru dostal jak sem čekala u felčara novy časopis co měl nazev Ostravak. I juž v tej poře mne to zaujalo…i sem se tu zoptala, esli o tom kerysk ztuď cosyk něvi bližšeho. I " tvaři " tam byl Radek John…kery verboval v tym platku Ostravaky do TOP 9…No i teš mně zaimalo, esli o tym vi Ostravak ztuď baj esli v tom ma pazury.A jak vidno- nima…enem JEHO ZNAMEHO NICKU kerysyk chytrolin – zneužil.NO ! I o tym to aji budě…

 • Večernica

  eště mi chodi paľu…že byly take fajne nazvy novin jak Večerni Praha…Fajne by bylo esly bych viděla v Ostravě časak Večerni Ostrava…to bych kupila napevno baj bych měla v tej poře třá u sebe posledni chechtaky….Ostrava- časopis juž v Ostravě facha zparu rokuv ( sama reklama) …redakce je na Stodolni. I ten časak se distribuje do schranek ľuďam gratis.Fajny by byl i nazev časaku – Naša Ostrava.Ale to nikoho něnapadně, a to ani omylem!Patriotizmus je dla tych typku co sedi na dupě redakci Ostravak – enem MRTVE SLOVO …baj ho maju v pysku 24 hodin denně. Farizeji…hm.Ja na naši šumnu Ostravěnku nědam dopustiť. Bo sem na našu Ostravěnku hrda. Bo sem hrda Ostravačka. I ni VYCHCANY ŽRALOK !!!I esli by se stal ten zazrak Boži..kery se napevno juž něstane…no…škoda! …že bysem mohla pojmenovať časopis kery " srdcem" HOVOŘI O OSTRAVĚ a jejich OBYVATELECH…toš by to napevno byla enem * * * NAŠA OSTRAVA !!! * * *.I šlus!Ale to ty tajtrliky co o tym rozhoduju- něnapadně- a to ani omylem.Inačej by to BYLO VIDÉŤ…i němuserla bych o tym tu pisať.A Ostravak liskať tu akčně – dema.NO!Co juž s tym zrobime- my Ostravaci- ni?Jak se nas žadny nězopta…jaky časopis bysme v tej našej fajnej Ostravěnce chtěli měť…i kery kupiť..baj za posledni chechtaky. Bo bysme jej měli RADI…bo by pyskoval – O NAS !Ale to je tu v Ostravě enem jasne- scifi.Jak vidno…Toš tak asyk…

 • Večernica

  Pro NAŠEHO Ostravaka… Jaryna… Ostravaky i ty keřy fandi naši Ostravěnce :-)*http://www.youtube.com…opLjuZ-0pchttp://www.youtube.com…IoOqSaZV9ohttp://www.youtube.com…1cBG5Oo1lEOSTRAVA VALI !!!:-)Fajne dni přeju partyjo tu … i tobě Ostravaku * * *…

 • krmič

  To byla ale ubohostta světelná pyramida. Skoro neviditelné (u mně ze vzdálenosti necelých 800 m). Trapas.Něco jako když před lety ten iluzionista měl nechat zmizet radniční věž.

 • Večernica

  Krmiču…*Kerysyk osviceny pajtaš na placu pravil, že čím je v luftě větši humus aji je fest zasrany smogem…toš tym lepěj, bo enem v tym přypadku je pyramida viděť. Pry se ty lasery, či co to su za bestyje , musa o cosyk " opřeť"…baj by potym jeden aji cosyk z teho zazraku zmerčil.Nic si z teho něrob, že si byl enem za chuja, bo takych cypu nas tam bylo hrubo v pysk. Keřy sme enem krutily paľu i viděly enem * zařne * guvno. Jedna fotečka od robky co se ji zadařylo ten zazrak fotnuť…ale kaj lezla, baj by ju zmerčila, něpisla.http://www.facebook.com…080362495…

 • krmič

  To je pohled z radnice,zřejmě ne až z vrcholu věže, asi z toho ochozu níže. Pěkné. Tady to opravdu dělá dojem pyramidy (není tomu digitálně pomoženo? :-)) Ale stejně tam vidím jenom 3 paprsky, asi se dva navzájem překrývají. Já jsem ze svého pohledu viděl jenom 2 a zdaleka ne tak dobře.

 • Marketa

  já taky vidím jen tři

 • občan Rulík

  Nádor na mozkunůže vyvolávat halucinace… Například o pravdivosti astrologie.

 • Večernica

  Krmiču + MarketaMožbyť to opticky klame…nima mi to teš jasne čemu to tak je…ale lisknu tu eště jednu fotečku co zrobil kerysyk z generalky deň předtym …i toš tam zas se mi zda, že se nestrefily na čtyři do špici …http://www.facebook.com…0803624952.9.2010 v 17 hodin ma byť zasej pyramida rožnuta, i měl ten fajny synek Radovan Lipus štěbetať o Velikonočnych ostrovech…hm… toš esli budě luchať tak jak dněs …toš se na to enem vysmolim i zostanu v chalupě u čehosyk šmakovneho v pazuře:-)Enem mi je včiľ žal tych ľudi co meškaju v rizikovych zonach…bo ten maras vali ganc zasej brutaľně.Fajny večer šeckim přeju *Toš tak asyk…:-)

 • občan Rulík

  Fidél Castrouž prý nemá nic proti buzerantům… Do vězení už nepůjdou. Že by vzal brášku Raula na milost. Ten kdysi sháněl v Brně pěkné mladíky.

 • Večernica

  CO JE ve skutečnosti za mega PODVOD časopis Ostravak…čtěte pozorně!!!*ta robka z e-mailu co tu vložil Ostravak…Alena Chytilová píše:…trafika Ostravaka je promo akcí časopisu Ostravak spojená s volbou osobnosti Ostravy tedy Ostravaka. hm..Já bych k tomu dodala – pár logických slov, které jasně vysvětlují jak vychcané pozadí má celý ten šmejd plátek ostravak…který zneužil jak pasák skutečného Ostravaka.PROČ:Když už jde o obyvatele Ostravy – tak se píše všude v každém profesionálně vedeném časopise SPISOVNĚ v jednotném čísli Ostravák…to je z dlouhým á.Oni ti vychcaný týpci v té redakci asi nedochodili ani obecnou, protože tyhle naprosto základní priority jsou jim jak vidno – španielskou vesnicí.Takže robko Aleno Chytilová a spol.- ( Chytilová….moc toho NEPOChytila …jak vidno ¨heh:-)))…..česky spisovně se oslovuje obytel Ostravy Ostravák.Paňátno?Pokud ne- tak je třá si to juž zapsat za ušoplesky, tohle by totiž pochopil i NEOSTRAVSKÝ * analfabet.Pokud ovšem jste natolik vychcaní a dobře to víte…( což nabeton i bylo ) a záměrně jste požili krátké a…abyste zkurveně ukradli známý nick anonymní ostravské figurky píší pod nickem Ostravak…a to proto, že psal PO NAŠEMU- což není váš případ… to je ostravským dialektem- kdy se nepíše spisovně Ostravák…ale Ostravak…..tak je to u vás – vy jasný PODVODNÍCI a zmrdi vykradačský- je tak naprosto zřejmé.Co jste za BANDA PODVODNÍKU.Tečka!!!Dále… Navíc je naprosto jasné…že za podvodním ukradnutým nickem Ostravak…se skrývá v pozadí lobistická sebranka TOP 9…parazitující tady na Ostravě… protože už první číslo ! známé ostravské osobnosti"…jak kváká ve svém výše uvedeném mailu ona robka Chytilová… se skvělo na celé titulní stránce úderným ksichtěm PRAŽSKÉHO " Pepíka"… Radka Johna.A v celém časáku prvního čísla byl zuřivý nábor do této strany- oblbující mohutně Ostravááááááky.Takže pražský Pepča John-.–je tedy onou významnou personou Ostravy…kterou se časák Ostravak chlubí už v prvním čísle??? !!!Tady jste se podvodníci – odkopali.Kdo vás nezná- tak by vás i " koupil" ? CO?Ale Ostravááááci nejsou vypatlaní zmrdi( jak si o nich blbečkové myslíte v redakci)…a na ty podvody vám prostě přijdou…s čímž jste nepočítali co ???:-)))Psala jsem o tom tady už prosinci jak se mi do rukou dostal ten humus těch podvodníku z toho plátku…když jsem náhodou narazila na jejich zahřívací první číslo s tím pyskem Johna…a TOP 9 na titulní straně.hm.Na FB si tito vychcánci založili stránky pod oným ukradnutým názvem Ostravak ( který jak je tak jasně zřejmé z analýzy – UKRADLI zdejšímu Ostravkovi)… a melou tam zase mohutně lobistikcy o TOP 9…a maskují to sem tam agitačními výkřiky o TOP 9…proloženě žvásty o Ostravě- které stejně jim nikdo soudný z řad Ostraváááááku – NEŽERE – že??? NO ! toš tak – redakční tajtrlíci.:-)))To FB stránky OSTRAVA – to je docela jiné kafe.T yhle stránky mají skutečnou úroveň a je vidět- že je dělají zkušení a profesionální Ostraváááááci… kteří NEPOTŘEBUJOU prazitovat na nicku známé ostravské literární figurky Ostravak…a hlavně nepotřebují VYKRÁDAT… popularitu pak někoho jiného.Tak samo jako časák co vychází už čtvrtým rokem pod názvem NAŠE OSTRAVA ( ano…čtete dobře…mají to napsáno SPISOVNÉ ten název- Pražák ….a ne Naša Ostrava- bo v tym přypadku by to bylo potym juž po" po našemu").A div se světe…jsou to rovněž takový skvělí profíci…že je skutečně bez primitivním žvástů vytrubujících a a oblblujících o Ostraváááááky… ZAJÍMAJÍ…skutečné PERSONY Ostravy…Naši Ostravy… jako je naše rodačka Maruška Rottrová…která je v nejnovějším čísle na titulní straně. A včiľ si tajtrlici z teho zkurveneho časaku Ostrčavak třá – VYSERTE VOKO!!!hm..A navíc v Naša Ostrava je – spousta rozhovorů s lidmi z naší Ostravěnky…článků K DĚNÍ v Ostravě…a ne přiblblé agitační KECY…k TOP 9…navíc s avizovanými potrumblými ksichtami tzv. " osobnostmi Ostravy"..to je aredaktorkou Jílkovou a dalších týpků- z PRAHY…kteří budou v nejnovějším čísle " presentovat JAKSI – hm…ty …." osobnosti OSTRAVY…To já jsem potom adept na primátorku Prahy..ne? :-)))Můj ksicht tam můžete vevalit do oblastního plátku TOP to je Pražák… ne?…vono je to jedno neéééé VOLE ?….No jděte do hajzlu…PODVODNÍCI.Nic jiného nejste …a to ani omylem !…. tohle je můj veřejný názor na vás. Redakční sebranko – z vykradeného nicku Ostravak.A ten mít můžu- u svobody názoru a svobody slova… jako občan.NO !Ten skutečný ROZDÍL mezi vámi- podvodníci z redakce Ostravak…a profesionálů z redakcí OSTRAVA..a NAŠE OSTRAVA…těch skutečných Ostraváááááků a skutečně průkazně ČESTNÝCH LIDÍ …a zejména !!!! – lidí zapálených ZA NAŠU Ostravu… je ten…že tohle jsou skuteční * OSTRAVÁCI…a ne lobištičtí bezpáteřní zaprodanci- jako vy z redakce Ostravak.Upozorňuji pro méně chápavé..a to třeba i – záměrně – méně chápavé…že ve slově Ostravák-.–s dlouhým – á- a to ve spisovném podání…záměrně !!!! jsem zdůraznila to dlouhé ááááááá…ve slově Ostravááááák…aby bylo tady vidět…TEN JASNÝ a naprosto chladnokrvně vyčuraný PODVOD…co ušili ti vychcaní podvodníci z redakcie Ostravak – a to na našeho zde píšicího Ostravaka.TO PODOTÝKÁM…. a zdůrazňuji !!!Paňátno robko Chytilová a spol???NO !Doporučuji všem stránky na FB OSTRAVA… vložím zde odkaz…doufám že ti to Ostravaku nebude vadit…. a na ty podvodníky na FB pod nickem Ostravak- všichni kolektivně – a na protest – enem z vysoka !!! SERTE!!!Su to enem chuji jak cyp.Co teš s nima ni?Jak v pali jim něpali…bo tam maju enem – to mega GUVNO toš enem kradu tym co v te pali cosyk i maju.NO !Partyjo věrna našemu Ostravakovi i tobě * Ostravaku… přeju fajne dny…klídek…a teš zdravičko ..i baj by stě něnarazili žaden na jekehosyk vychcaneho podvodnika… bo tych je jak čitam tu – a to i přespoplně juž i v naši šumne Ostravěnce – hrubo pysk.Toš tak asyk….

 • Večernica

  Odkaz na Facebook na fajne stranky o naši šumne Ostravěnce – ZKUKNITĚ !!!*http://www.facebook.com…TY?ref=tsOSTRAVA * VALI !!!I toš to i tak ma byť ni ?:-)))…

 • Večernica

  Sem na Facebooku našla fajne stranky o o našim * Ostravakovi ztuď …i Ostravakach…*Fajne stranky o tym našim synkovi Ostravakovi :-)Přídej se teš ni ?:-)Jsem-hrdy/a -Ostravak/cka-a-nestydim-se-za-tohttp://www.facebook.com…56?ref=tsVčiľ ma juž 6.529 fandu …no fajne ni ?*dalej…Ostravske kameňky na FB … -> po našemu :-)Toš něber to !!!heh :-)NO !Pražák: "To je ale krásný mořeee"… Ostravák: "Kurva, kaluž jak cyp! ":-))))http://www.facebook.com…ef=searchMa juž 17.534 fandu:-)….

 • Večernica

  Eště mi včiľ chodi paľu…esli Ostravaku o tych strankach Jsem hrdy Ostravak a nestydim se zato…viš cosyk v předstihu …i su tak legalně na FB.Propaguju tam ale tvoje logo odkaz na Ostravak.Ostravski…baj tam partyja v kidach dřysta o bars čem…to ja….hm…….toš by bylo možbyť aji dobře..esli by si cosyk lisknul tu že je šecko v rychtyku…No i ten odkaz co sem tu vevalila enem v dobre viře…je OK teš…hm…Esli by se ti zaidalo, baj že temu to tak nima…toš to mazni.Zdarec *:-)

 • krmič

  Až na to,že Radek John je ze strany VV, kterou myslím před volbami časopis Ostravak propagoval, a ne TOP 09.

 • Večernica

  Jo…krmiču…maš recht…NO !To ale NIC na podstatě merita věci co jsem k tomu plátku Ostravak psala – nemění.STEJNÁ PAKÁŽ…jak je už teď po volbách vidět…a ten plátek Ostravak věrolomně tak NEMÁ s Ostravááááky a hlavně naší Ostravěnkou – !!! NIC společného.Je to jenom primitivně vychcaná politická agitka z té VV – místo teda TOP 9- mohutně a cíleně oblbující OstravÁky.PS.Mně ty dvě strany TOP 9 a VV…ideologicky už naprosto splývají….jsou programově prokazatelně nemastně neslané… a navíc jak se provalilo už teď ( Bárta a spol atd atd…)….jedna větší pakáž než druhá.Ten hysterický John z VV…a spící vagón Švajz z TOP 9…jsou stejné trubky, jak jeden tak druhý.K tomu dál se vyjadřovat je naprostá ztráta času.Cílem bylo zveřejnit pozadí toho podvodnického ansáblu co ukradnutím nicku Ostravak začal parazitovat na zdejším celorepublikově známém blogaři.A že si to nechali vyčuraně ještě zabukovat právně- tu zlodějnu…to na věci nic nemění..ba naopak je vidno…že budou na tomto slavném nicku PARAZITOVAT dál..a to tím nejodpornějším způsobem.OSTRAVAK s krátkým a- je ORIGINÁL a jednom jeden. Napsán je záměrně oným anonymním blogařem v ostravšině. Protože psal na svůj blok oným ostravským dialektem.OSTRAVÁK…s dlouhým á….spisovně ovšem představuje POVŠECHNĚ NEUTRÁLNÍ oslovení obyvatele Ostravy. Používá se běžně v publikování textů o Ostravě nebo ostravských obyvatelích.Oni to moc dobře vědí…a zneužili to krátké " a"…na cílené MATENÍ občanů Ostravy…že v pozadí zrodu a koncepce stojí skutečný originál, což je literárně známý Ostravak…a tak spustili i cílené PARAZITOVÁNÍ na onom slavném nicku anonymního blogera který jej vlastní pílí a umem – proslavil.No i o tym to aji je !=============…

 • babča

  Tak zdarec Večernico a druzi zapalenichoč nesem z Ostravy, držim palce ve fšeckym co Ostrava robi, ale jak se mi lubi ti jeji zapaleni obranci to je na gustovni fejeton, tak tak, něnechče se žadnym zastrašič, dyč naš kratky zobak se na hony pozna všudy, no a ti politicy co se robju reklamu, haha šak ji maju došč a došč jak vystupju v telce, je to banda klaunu, sem rada že aspoň na stare roky sem prokukla, co je schopny člověk pro svoj moc a prašule zrobič, oh jak by mě haňba liskala, su tak fšecy bez sebemenši pokory k životu, podstčič jim smetak tak je jebně do čela, bo by na ňho drepli, žasnu, co se fčil robi, Večernico jak už pisal pan Neruda, "srce to licke ach Bože, přeBože" viš to o tym narodu, bez takych patriotu bysme se rozplynuli, tak šecko najlepši

 • Večernica

  Babčo zdarec ! :-)rada vas tu teš čytam po tak dluhej době, to ja…Možna tym že to počasi stoji za guvno se mi zda že šecko vali enem do dupy…jak to čytam v bars jakych gazetkach (netu) co se kdě robi za maras mezi ľudma…toš optimizmu to něpřyda. To ni.Enem radosť mi robi ta naša Ostravěnka…že vymyšľa cosyk dla nas ztuď..třá tu pyramidu, fesťak či inše fajne duperele…bo hněď aji ľudě kapku obživnu.Sem napnuta jak male majtky na špagatku esli vyhraje ten pořadatelsky mač na velinu kultury 2015 – Ostravěnka baj Plzeň. Toš gizdi je třa valiť teho 8meho ve středu na Masarykač podpořiť Ostravěnku bo je zichr včiľ šumna to ja!…a je aji dobře…že se tak fajně prezentuje…hm.Ja ja…šetci dobři rodaci aji patrioti…. třa třymať Ostravěnce mocno pazury a to fest !Bo naša * Ostrava vali !!!:-)

 • Naďa

  Ostrava MĚSTO KULTURYtotok označení by si jistě zasloužila – a právem, jenže mám takový divný pocit, že Plzeň je blíž Praze (v hodnotící komisi možná zasednou i někteří absolventi práv ..) a také z Prahy do Plzně je to autem za hodinku, zatímco do Ostravy to pořád nějak nejede a nejede a musí se přes hory a to je samá zatáčka a v zimě tam bývá pořádná slota a Pendolíno občas zklame, a co, oni si Ostraváci nějak poradí, zatímco Plzeňákům by ten ranec peněz asi víc pomohl … no, mám dojem, že je už rozhodnuto …

 • Večernica

  esli zauřaduju předsudky….bo na Ostravu se republika zvykla divať enem jak na zasviněne město v kerem meška enem banda potrumblych barabu…toš to budě na guvno. Včiľ tu ma Ostravu prubovať jakasyk " komis" kera tu budě po Ostravěnce špacirovať i potym v ostre verzi vyda verdikt. Toš partyjo vytřymať… esli ten palec budě nahuře baj vdul.:-)

 • občan Rulík

  Pohled Pražáků na Ostravumá kořeny ve třicátých letech. Antisemitické Německo mělo velkou podporu v "Bohemii". Ta začala remcat proti "židovské" Ostravě. (Rotschild a jeho spříněná rodina. /Koukněte kdo s kým byl ženatý…/)Ostrava si to nenechala líbit. Její akce spočívala v odhalení buzerantů v generálním štábu. (Což by dnes nebylo možné – ti jsou dnes všude a chránění!)Rozebírat do nebudu. Ušetřím si spílání….

 • Naďa

  Blahopřeji Ostravěno, trošku toho úterního sýčkování a výsledek se dostavil, a nebo že by konečně zdravý rozum našel cestu do českých zemí ?

 • Naďa

  Vždyť jsem to říkalaPlzeň je Plzeň, ale myslím, že to Ostrava přežije a ještě těm Plzeňanům natrhne …

 • Edisko z Těšina

  Žadna tragedyja se někona, …… no co – v Plzni se postavja novy teaterkijosk a Ostrava budě žiť dalej aj bez teho, bo ma aj tak svoju prestyž. Něvěšajte, ostravacy, gebule. Třebas takych plzeňskych slavnych rodaku je jak nasrane, ale Ostravaka ostravskeho němaju, bo un je enem jeden, němam recht? No ni?!:-))).

 • krmič

  Rulíku,myslím, že to s dnešní situací nemá naprosto nic společného. Ale mohl byste o tom, co jste zmínil, něco podrobněji napsat. Nikdy jsem nic takového neslyšel (což je pochopitelné), ale docela by mě to zajímalo, opravdu.

 • občan Rulík

  krmičovi (ví Bůh čeho)Ostrava byla pro Prahu mimo zájem … Až vzrůstající antisemitismus /ten v Praze/.si vzal do mušky Rotschilda a Guttmanny. (Et tuti quanti).Výsledek byl pozoruhodný. Tehdy se zcela konkretně psalo o "škodlivosti" homosexuality. Tedy o návaznosti a vzájemném propojení pomocí. Seilschaften se tom říká v němčině.Pár generálů vylítlo z ministerstva, Beneš měl ostudu. Ten také poznal finanční sílu Ostravy. Čili zůstalo u páru lampasáků.Kouknu, zda něco (tedy odkaz ) najdu. To mám jen v hlavě…

 • babča

  hoj či Ostravjacito su z gruntu štramaci – nelutujče se moji milí, takovy sveraz žadny kut země něma, to je istoisty recht, přeju plzeňakum, bo tu jejich značku zaprodali jak Jidaš Krista, jak škodovku, tak aji pivo, naš obuchany charakter muši byč i velkorysy, tak enem fest do dalšich uspěchu

 • občan Rulík

  Stalin – jazykoznalec…Byl přesvědčen, že kolem Ostrav (slezké a moravské) žije kolem 2 milionu lidí mluvích lašským jazykem. Proto nechal koncem války rozeset letáky v této řeči.Autorem Óndrej Lysohorský…Kam ta řeč zmizela?

 • krmič

  Zase něco,co jsem nevěděl. Tedy o těch letácích. Jméno Lysohorský mi cosi matně říkalo, tak jsem se podíval tady:http://www.slovnikceskeliteratury.cz…A je to fakt síla! No, kam ta řeč zmizela – tu Óndra přece uměle vytvořil (spisovnou podobu). Takže zmizela zřejmě s ním. Nářečí "ponašemu" nicméně existuje.

 • občan Rulík

  nářečí "ponašemu"znám. Nebo jsem znal… Dobře ho ovládá jeden Těšinák… Ale ten už jen mlčí.

 • občan Rulík

  Ukázka… Ediskovy řečiMoj junge se szlecht auffiruje, ani sztyfli nie wixoval…

 • občan Rulík

  Do třetice…Proč tu dřív existovala DANIJELA. A ne Daniela.

 • občan Rulík

  Malá ppznámka k Ostravskému žití.Pro krmiče.Koncem dvacátých let byla ostravská policie zaměstanana divným jevem. Ne běžnou kriminalitou z chudoby – krádeže duchen z přízemních oken. Zlodějíčci měli k tomu učelu udice s háčky…Ani krádež během souložení nebyl sporý, ba naopak. Občasná rvačka v ostravských špeluňkách tu byla. Bez mrtvolek. Čistá vražda se vyskytovala zřídkavě. Ale policii zaěstnávala jedna osoba, které žená ve skrých místech rozřezávala zadní část šatů, a to tak, že dotyčné nic nepocítily, ani škrábnutíčko na jejich kůži!Po dvou letech tehle Rozparovač zmizel. Nebyl nikdy dopaden! Což policie litovala, nemohla ukázat úspěch.Celé vešlo i do tisku, novinářští "řádkaři" přišli o zdroj financí. Viz tehdejší tisk…

 • numlock

  Čerstve dřystyVšimli jste si nahoře v tom žlutém rámku? Ostravak se vyjadřil k těm pazgřyvcům

 • Edisko z Těšina

  Něbuj, Ostravaku!Po volbach to předrealizačni nadčeni vyscype… Tajako bys něznal. jak to tu chodi. Před volbami HOGO FOGO a potem štyry roki šlus! Bo ani to odměňovani nězučastněnych se někona.:-)))

 • Mařa

  A ludě su cypi, bo im na ty jejichsluby dycki naleťa…a potem fšeci dostanu akurat tak kulove a věči daně !

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>