Peefko 2011

Všeckim věrnym aji něvěrnym přeju enem štěsti do teho Noveho roka!

Všeckim věrnym aji něvěrnym přeju enem štěsti do teho Noveho roka!

53 kidu k Peefko 2011

 • Neva

  Ostravaku a spolVšem taky přeju hodně dobrého, navzdory zlému, co nás ještě čeká. Máme po svátkách, užijte si ještě Silvestra, ahooooj…

 • Magor

  i tobě, i tobě!

 • mamina

  Hlavně zdraví a dobrou náladu.. Přeji Tobě a všem ostatním..

 • Pjoter z Kolonji nad Rynem

  To same přeju i Tobě a cele stare partyji.

 • Edisko z Těšina

  PeefkoPeefko pro věrne aj něvěrne potěší! Aj dyž už včil patřym mezy ty druhe gizdy… Přeju ti, ostravaku, všecko nejlepšy, aj tvojej rodině!:-)

 • babča

  PF 2011Připojuju se k tym, co se ozvali, přeju ganc fšeckym enem to co se oni sami přeju…

 • Toš teš vinšuju * Peefko a fajny rok * 2011 :-)*tobě naš synku Ostravaku… i partyjo ztuď *No, zichr jednoduchy to rok něbudě a to ani omylem…ale třá vytřymať i nědať skurku enem tak lacino ..ale porvať se s optimizmem v srdečku se šeckim do se vysmoli …jak pravil jeden mudry Čiňan zpřed zparu tisici lety i měl recht:Nemůžeš-li být hvězdou na nebi…buď lampou ve svém domě* No, i muj mega oblibenec Jan Skácel k te mizerii cosyk teš fajně pisnul – bo juž to tu bylo a dějiny se furt opakuji enem člověk je tak blby še to furt zapomina …toš eště to tu těpnu *Novému ránu rožnem svíci,je neznámé a nemá tváře,jak Anděl v dřevu spící…čekající na řezbáře.Někdy se na nás Anděl hněvá,Anděla máme kždý svéhoa Naděje má z buku křídlaa srdce z dřeva lipového…. *No i temu že ve dvujku se to lepe tahne … toš tu na zavěr eště lisknu motivačně aji song od našeho jurodiveho vizionařa Jaryna, bo ten je ganc juž včil nadčasovy..i něma chybu, to ni !http://www.youtube.com…y2crNZL0sgToš tak asyk…Zdarec :-)))…

 • franta

  :)To je dobře, že pořád žiješ! Všechno nejlepší v novým roce i tobě.

 • kvocna

  díkyOstravaku, jsem z Prahy, ale ty Tvý kecy mi tu chybí moc a moc!! Sleduju je několik let a jsem ráda, že aspoň 2x do roka se tu ozveš! Doufala jsem, že se i koncem tohoto roku objevíš! Tak hodně štěstí a zdraví, nooo teda … na Titaniku byli zdraví, ale neměli štěstí… Tak teda NA ŽIVOT!!

 • jara

  PFŠtěstí aji tobě Ostravaku a šeckym tuna kolem. Budě nam ho tuze potřeba…

 • Marketi

  Tobě takyA hlavně hodně trpělivosti

 • gizd

  "-)Taky, taky…a začni znova psat 😀

 • Magor

  tak ale gizde vis jak, treba uz zalozil rodinu a mysli ted na jine veci nez jak nejlip napsat na net nejakou krutoprisnou prihodu… ale myslim ze bysme vsichni aspon cas od casu ocenili mensi zapis do denicku :)

 • docluk

  Vše nejlepšíOstravaku, obdivuji tě, že jsi nepodlehl volání po mamonu a slávě, držíš si odstup a nestal ses celerbrytou propíranou v našich mediích… Ale chybí mi tvé postřehy… Tak do nového roku hodně zdraví, úspěchů a tvůrčích sil k psaní…

 • P F 2011Tuž synek, fšecko fajne do teho noveho roka,ať tě žaden něsmoli,buď furt vychlamany a jak tě cosik fajneho zasek napadne ,tak to tudyk bechni, ať se aj my možem kulať smichem.Čus a buď zdravy.

 • Taky jeden

  Kurňa… tu se jednemu na svatky zapařyly vajca…Tuž gde sy ty stary cype ? To se z nas chuja robiš abo sy stary chacharu už gdesy v marovni ?

 • karel

  co budě dal?a kdy zas vydaju jakesik ty knižky?bo sem viděl,že je 7 a 8 dil,tak sem ho chtěl a guvno.pry to je omyl.tuž něrozerval by si je jak daňovu upominku?je to banda pazgřiva.ty knižky moc a moc je třeba,bo srandy, je co raz meň.ale u tych knižek na všecko špatne člověk zapomeně.u nich jeden beči,ale smichem.inač všecko nej v tym roku 2011,ať se dobrym luďam daři.tak něvahej a piš!

 • Ucho

  co narobimeOstravak prodal svoje prava jakymsyk cypam co tu pisali cosik o ochraně dat… tak už to enem udržuje bo už z teho něma nic.

 • Taky jeden

  Zpravy:Partaje vyběraju nahradu na flek po ještě něvychladnutem Diensbirovi:< PRD 09> Rozmyšla čy by něpodžeť fleka pro stareho blekotu Šajzenberka…< SssD> Dyškutuje čy by zyc něpasoval pod řyť ich byvaleho přecedy… Zas rozmyšlaju čy budu losovať z klobuka abo čy se nědaju sprinta v trenkach a po štyroch po dluhych chodbach jedneho nejmenovaneho ministerstva…

 • Taky jeden

  Kurnik… oprava: Zas rozmyšlaju čy budu…

 • Taky jeden

  No nic… něda se to opraviť 8-/

 • Taky jeden

  Dam tu ještě ze dva forky, možna se to ožyvi:Mistni opilec přydě do hospody vysmaty jak lečo:Hospodsky: "Ty jsi dneska jakysyk vesely. Copak se stalo?"Opilec: "Tak to se poslechni. Viš, že byvam blizko koleji, že? Tak když sem včera večer šel domu, uviděl sem na kolejich přyvazanu mladu holku. Tak sem ju rychle rozvazal a zebral sem ju sebu domu. A abych to zbytečně něnatahoval: fajně sem si z ňu zaprcal. Mrdali zme celu noc, ve šeckych cymrach, v kupelně aj na schodach…"Hospodsky: "To je fantastycke. Měl si štěsti. A byla aspoň pěkna?"Opilec: "To nevim, bo hlavu sem něnašel…"

 • Taky jeden

  a druhy:Seďa v hospodě dva kamošy:Jeden je taky moc smutny a druhy se ho pyta:"Co sy taky smutny?""Ale…, přyšel sem včera večer domu a tam…nejlepšy kamarat mi šukal robu.""A co sy mu řekl ?""Fuj Zoro, k noze !"

 • karel

  kura,ty ftipy su super.co se tyče přispěvku "Ucha",tuž to je typicke v tym burdelu co tu je.jak je kdosik dobry,tak ho odrbu a napakuju se oni.

 • karel

  přydam ftipZvířátka si v lese postavila parádní kadibudku s okénkem a dveřmi.Druhý den zjistí u hajzlíku vyražené okno,tak svolají schůzi a zjišťuje se,kdo o tomněco ví.No,já by sem o tom něco věděl,přihlásí se zajíc.Jdu takhle kolem našeho novéhozáchodku a slyším divný funění.Koukám,co se to děje a vtom se rozlétnou dveře,chytne mě medvěd,utře si se mnou zadek a vyhodí mě zavřeným oknem.Všichni po sobě zaraženě kouknou,ale medvěd je silák,tak ho nechají na pokoji.Na druhý den jsou u hajzlíku vyražené dveře,tak zvířátka svolají opět schůzi.Já by sem o tom něco věděla,přihlásí se liška,šla jjsem kolem a slyším divnéfunění.Přistoupila jsem blíž,rozlétly se dveře,popadl mě medvěd,utřel si semnou zadek a pak mě prohodil dveřmi.Všichni na sebe kouknou,už jsou na medvěda dopálení,ale přece jen ho nechajína pokoji.Nicméně třetí den najdou místo kadibudky zválenou zem.Všude po okolí jsou třísky z prken,střecha se kymácí napíchnuta na nejvyšší borovici a zbytekokna je nalezen půl kilometru od původního místa.Svolají třetí schůzi.No tak tohle je už učiněné vandalství.KDO O TOM NĚCO VÍ?!!!Chvíli je ticho.Nooo…já by sem o tom něco věděl…přihlásí se ježek…

 • karel

  a dalšistane se dopravní nehoda. Okolo jedoucí cyklista se snaží ponmáhat. Jen řidič se stále rozhlíží a opakuje kde je hlava? Kde je hlava?… Opodál leží tělo bez hlavy a cyklista mu říká klid,pane řidiči,té už nepomůžete!…Ale on stále mele svou… Potřebuji hlavu,potřebuji hlavu!… tak tu naštěstí máte na krku na to cyklista… Ale její! naříká řidič… Těsně před nárazem mi ho kouřila!…

 • Neva

  Jeden moc dobrý…Ahoj zlatko, chcem ti niečo vážne povedať…hej, hej, Katarínku som odviedol do škôlky…hej, dal som jej čajíček, aj do škôlky som jej pribalil jej obľúbeného macíka…no, vyniesol som smetie, potom som zabehol do čistiarne…ale niečo som ti chcel povedať…aj som povysával, umyl riad odvčera…ale nie toto som ti chcel povedať..hej, dal som prať, aj calgon som dal, tak ako si povedala..bože, čo som to chcel…okná umyjem až poobede…vyčistil som topánky, len tvoje obľúbené lodičky budú musieť do opravy…čo som to len chcel…hej, hej, kúpim aj banány, len neviem, či ten koláč pre tvoju mamu zvládnem…bože, čo som ti to chcel len povedat?AHA!Už viem!!!! Ty piča jedna!!! Celý život si mi dojebala!!!!!"

 • Edisko z Těšina

  Muhehehe :-D))).

 • Neva

  Edis…no čááááááááááu, Ty ešče žiješ? Tuž pisni tu cosyk veseleho z Tvojiho života.

 • Edisko z Těšina

  Žiju, ale moc do smichu to něni.Před měsycem nam umřel tatik, tak je to nalevačku. A na nalivačku tež. No – ale co – snad to zas budě jedneho dňa lepši.

 • Neva

  Edis…Tuž to je mi fakt lito, tak aspoň přeju, aby to "lepši" přyšlo brzy.

 • Jana-ostravačka

  Zdravím Ostravaku, to je dost, že se tež ozveš, ale něnapinej, bo do června je ještě dluha doba. Včil nam to budě v palach šrotovať, v čim je to ten synek zainterestaurovany.

 • Fun1k

  napiš alespoň, jak se máš a co je nového, pls!

 • mirek

  Předmět: Ostravský smogBolševicke opatřeni v Ostravě, kdy tramvajky a jina zařizeni pro hromadny odsunpracujicich na šichtu a ze šichty jezdi v době vyhlašeneho krityckeho stavuovzduši zdarma, probudilo ze spanku krvežiznive tvory, zvane revizionysti.Bolševici na radnici se rozhodli, že když se řekne, že je ve vzduchu mocsajrajtu, daju do všeckych tramvajek cedulky SMOG a tym padem se može jezditzadarmo.Tymto užasnym opatřenim zrobili obrovsku radost předevšim všeckymblbcum, keři se kupuju legitky, měsičniky a jine předplacenky na tuto legračnidopravu. Na počet cestujicich v tramvajkach toto opatřeni nema žaden vliv, nasmrad ve vzduchu tež ni, a tak jedinym neviditelnym vysledkem je, že městoplati z našich peněz za každy taky den miliony dopravnimu podniku.Největši sranda ale je na trati legendarni tramvajky čislo 5. To je ta trať, kajdopravaci čas od času pušťaju tramvajky proti sobě, aby otestovali, jestli se najednokolejne trati vyhnou. Zatim nebyli uspěšni. A tak na nastupni staniciVřesinska šofer da cedulku SMOG a hlasič ohlasi, že se jede zadarmo. O zastavkudal na stanici Kupaliště schova cedulku SMOG a ohlasi, že konči takzvana městskazona, a tak je třeba cvaknut listek. A taky že ja. Enem co se tramvajka rozjede,ze sedaček se zvednu tři hromotluci v unyformach a začnu lustrovat dusici sekuřata, děcka, baby s nakupem a chlopy ze šichty.Musí postupovat rychle, bo mimoměstska zona trva kratce, enem dvě zastavky. Uždalši stanica Krpole totiž zase patři do městske zony, takže šofer vytahnecedulu a zase se jede zadarmo.Na chvilu. Už dalši stanica je mimoměstska a tak komedyje pokračuje aji scedulama, aji s hlašenim, aji s unyformovanyma revizijonystama vybirajicimapokuty masne jak cyp. Eště štěsti, že smog je dysciplinovany a vyskytuje se enemv tarifnich zonach 1-4.Tuž a tak tady žijem. Mam rad moju bolševicku radnicu, bo ma smysl pro humor aoriginalně vymyslela pokračovani akce Nemysliš, zaplatiš

 • Anonym

  Tož to už se na ten červen těšime :-)

 • Jana-ostravačka

  Ostravak eště furt jeděSupéér. Přijmi naše gratulace !!!

 • Neva

  Jana-ostravačkaNo, jedě jak jedě, spiše nějedě, enem to tudyk přeživa. Nikomu se už něchce kidať.

 • Jana-ostravačka

  NevušNo kidať , se někida, ale ostravak jedě. Už ses kupila bilety na ten červen, nebo nato kašleš?

 • Neva

  Jana-ostravačkaBilety sem se nekupila, nekašlu na to, ale nechcu se kaziť dojem z mluvene naučene napodobene ostravštiny, kera se neda srovnať s tu pravu, tajak se ju da čitať u Ostravaka, či u inych krajanu.Spiše mi chybi original Ostravakuv přyběh ze života. Škoda, že už nic něpiše, mimo ten překlad pro divadlo. No, byznys je byznys.

 • Včernica

  Aktuaľně partyjo :-)*No, jak včil merčim do kalendařa… toš vinšuju vam aji našemu synkovi ztuď Ostravakovi…tak jak pravi * fajne vajcove svatky :-)Třa vinšovať teš synkum fajnovy šmigrus a robam baj děvucham enem kapku navalene chlopy – mesršmity v galatach či galatkach ..to juž je jedno potym – ni ? :-)))Slunečko do duše i optimizmus do srdéčka , bo teho je šeckim třá juž kyble, baj by z teho ganc nězhlupli…bo co se včil robi – je juž enem na ožrani. A fest …Toš tak asyk…NO !I juž tradičně tu lisknu jakysyk ten vzorek, baj bystě jarně obživli jak ty synci z tych zřicenin :-)))http://youtu.be/SCa29AS0VkA http://youtu.be/7jacMiUP-DY:-)

 • Večernica

  no…to numero 32 sem ja * Večernica :-)))– co tu vevalila ten vinšovaci vzorek … enem juž blbě vidim na ty blechy tu… baj sem těpla na nos okulary, no … Zdarec !:-)))

 • xanasa

  SmutekJa tu vlezu čas od času a furt v kutku duše dufam, že se nam naš milovany Ostravak vrati… a furt nic. Od te doby co si začal s tu Blanku, tak se na nas vy… (tento) Aby ju šlak trefil.

 • Edisko z Těšina

  Dostal sem psani v emajlu:Ahoj, posylam ti, nech se pobaviš. Dnešni omladina vůbec nechape o čem je řeč.Ahoj kamaradi, doufam, že to po kamaradovi s kratkym zobakem vyluštite. Ale jste všichni šikovni Moravaci, nebo i někeři Češi, takže to mate ku tym chacharum blizko. Klepač.To je to, co mě cele rano bavilo. Pamatujete se, jak na každem sidlišu byly klepače? To bylo užasne zařyzeni, na kerem se dalo blbnut cele dni. Klepač byl našim fejsbučkem aji mobilem dohromady. Jak bylo cosyk třeba vykomunykovat, šlo se na klepač. Kdo by tenkrat tušil, že za čtvrt stoleti budu mět problem najit nejen klepač, ale dokonce aji jeho fotku! Kdo by tušil, že barva na tych nadhernych kladinach obsahovala polychromovane bifenyly či jakesik ine sajrajty… No a co? Koho zajimaly take cypoviny? Však aji moja dřevěna postylka, ve ktere sem jako maly synek v době ruske okupace chrapal, byla natřena barvu, kera obsahovala olovo. A jak fajně se to lizalo! Proto možna mam železne zdravi. Muj tata s mamu neměli žadne bezpečnostni šraky, abych nevypadnul z postylky a nejebnul se do hlavy. Tuž, možna sem se jebnul. Každopadně sem neměl žadnu flašku na piti, kera by byla zajištěna proti temu, aby sem se nezalknul, nebo aby sem nepokypal drahu plovucu dlažku. Ani na oknach a na sporaku nebyly žadne specyjalni pojistky, aby sem nevypadnul z okna, nebo aby sem se nešel dobrovolně upect do truby. Na cypoviny nebyl čas, bo bylo třeba vyvařit posrane plinky. Koho by dneska napadlo vrazyt použite pampersky do tatramatky nebo do hrnca na sporaku? Když sem sednul na mojeho prvniho Pijonyra, neměl sem blembak na hlavě, kery dneska musi nosit povinně každy mameluk do 15 roku, a brzy bude určitě povinně nosit každy až do domova duchodcu. Když sem poprve zavodil na kolobce, šprajclo se mi předni kolo a rozbil sem se držku. Přesto muj tata s mamu nežalovali s pomocu pravnicke kancelaře učitelku. Zdupane sem dostal ja sam. Když sem byl na zahradě, chlastal sem vodu z hadice. A jak zme byli s partyju u splavu na Opavici, chlastali zme vodu přimo a dupu sem se utiral lopuchama s kopřivu. Ale či by mě napadlo, že se najdu tacy mamlasy, keřy se budu kupovat obyčejnu vodu schovanu do plastycke flašky plne optymineralu? Či by mě napadlo, že děcka fčil nemožu z baraku bez pitička schovaneho v sofistykovanym zařizeni, kere brani vytečeni obsahu a potřysněni galat?? Když zme šli ze synkama kopat bunkr k lesiku, měl sem v kapse chleba z maslem a zapijal sem to taku žlutu sodovku. Kamoš měl k temu navic zelenu papriku a červenu slazenu sodovku! Chlastali zme sodovky plne cukru a nepamatuju se, že by kery z nas byl tlusty. Navic sem ja cucal tu jeho červenu a on zas pruboval moju žlutu. Chleba při kopaňu bunkra překažal, tuž odpočival na boku v blatě a zežrany byl až pak. Aji s blatem. Myslite se, že mi z teho bylo blbě? Nikdy! Ani opary zme nedostali. A to zme si gzychty nepotirali preventyvně jelenim lujem a podobnyma cyparnama. Žižaly zme taku malu střybrnu rybičku řezali na poloviny, bo nam ve škole řikali, že žižala je užitečny tvor a že jak se rozpuli, tak doroste! Škoda, že nam neřekli, že doroste jen ta jedna polovina. Dodom zme chodili včas, ani nevim, jak zme to zvladli. Kolemducy nam vždycky oznamili spravny čas. Žadne mobile nebyly a tak co se dohodlo na klepaču, to muselo platit. Kdo se připozdil při hrani sofistykovanych her (třeba hazani nožem od frňaka tak, aby se zapichnul do země), byl ztraceny. Nebyl žadny fejsbuček, počitače, internet. V televizy byly dva kanaly a v tych tekla enem žumpa. Jak kamoš přitahnul do lesyka kitaru a začnul hrat Hotel Kalifornyja, byl pan buch. Hneda na něm viselo deset bab. Tuž, bylo nam patnast. Našli zme kamoše venku aji bez mobila. Byli v lesiku, v bunkru, nebo na hřišu. Padali zme do potoka, padali zme ze stromu, z klepača, lamali se hnaty, robili zme si modřiny, sypali zme si pisek do vlasu aji do oči. Byl to naš problem. Kdo si doma stěžoval, dostal ještě přidane. Mliko se pilo od kravy, kobzole se kradly jezeďakum a pekly a žraly se zelene, šovik chutnal dokonale a třešně zme kradli susedovi anebo v aleji. Kery se prozradil a spadnul ze stroma, ten s nama přiště nešel, bo kdo by tež lazil s mamlasem? Na koleje zme valili hřebiky a padesatihaliře. Jak přes to přejela mašina zustavaly z nich fajne placky, parni mašina ty placky zrobila věči a placatějši, bo byla t잚a. Přes řeku zme lozili po teplovodnich rurach tak dluho, až tam jakysy cyp namontoval ty špičate zabrany. Škoda, možna byzme vymysleli aji prvni bandži džamping. Okolo byl komunystycky socializmus, a přesto zme byli svobodni. Žadne hlupe předpisy nas nesvazovaly. Bylo nam jedno, jake zakřiveni maju banany, bo stejně byly akorat parkrat za rok. A v čase, kdy opravdu dozravaly. Gulaš a koprovka byly nejlepši ze včerejška. Z buřtu při opekani vykapaval poctivy praseči tuk a přestože zme to žrali černe připalene, bylo nam fajně a neměli zme pocit, že žereme polyvinylchloridovy bazmek. Tak si řikam, jak je kurva možne, že vlastně ještě žiju. Kurňa – jak zme to mohli bez předpisu teho EuroSajuzu vubec přežit?

 • Edisko z Těšina

  Pro čtverečkovy maras ešče jeden pokus:Ahoj, posylam ti, nech se pobaviš. Dnešni omladina vůbec nechape o čem je řeč. Ahoj kamaradi, doufam, že to po kamaradovi s kratkym zobakem vyluštite. Ale jste všichni šikovni Moravaci, nebo i někeři Češi, takže to mate ku tym chacharum blizko. Klepač. To je to, co mě cele rano bavilo. Pamatujete se, jak na každem sidlišťu byly klepače? To bylo užasne zařyzeni, na kerem se dalo blbnut cele dni. Klepač byl našim fejsbučkem aji mobilem dohromady. Jak bylo cosyk třeba vykomunykovat, šlo se na klepač. Kdo by tenkrat tušil, že za čtvrt stoleti budu mět problem najit nejen klepač, ale dokonce aji jeho fotku! Kdo by tušil, že barva na tych nadhernych kladinach obsahovala polychromovane bifenyly či jakesik ine sajrajty… No a co? Koho zajimaly take cypoviny? Však aji moja dřevěna postylka, ve ktere sem jako maly synek v době ruske okupace chrapal, byla natřena barvu, kera obsahovala olovo. A jak fajně se to lizalo! Proto možna mam železne zdravi. Muj tata s mamu neměli žadne bezpečnostni šraky, abych nevypadnul z postylky a nejebnul se do hlavy. Tuž, možna sem se jebnul. Každopadně sem neměl žadnu flašku na piti, kera by byla zajištěna proti temu, aby sem se nezalknul, nebo aby sem nepokypal drahu plovucu dlažku. Ani na oknach a na sporaku nebyly žadne specyjalni pojistky, aby sem nevypadnul z okna, nebo aby sem se nešel dobrovolně upect do truby. Na cypoviny nebyl čas, bo bylo třeba vyvařit posrane plinky. Koho by dneska napadlo vrazyt použite pampersky do tatramatky nebo do hrnca na sporaku? Když sem sednul na mojeho prvniho Pijonyra, neměl sem blembak na hlavě, kery dneska musi nosit povinně každy mameluk do 15 roku, a brzy bude určitě povinně nosit každy až do domova duchodcu. Když sem poprve zavodil na kolobce, šprajclo se mi předni kolo a rozbil sem se držku. Přesto muj tata s mamu nežalovali s pomocu pravnicke kancelaře učitelku. Zdupane sem dostal ja sam. Když sem byl na zahradě, chlastal sem vodu z hadice. A jak zme byli s partyju u splavu na Opavici, chlastali zme vodu přimo a dupu sem se utiral lopuchama s kopřivu. Ale či by mě napadlo, že se najdu tacy mamlasy, keřy se budu kupovat obyčejnu vodu schovanu do plastycke flašky plne optymineralu? Či by mě napadlo, že děcka fčil nemožu z baraku bez pitička schovaneho v sofistykovanym zařizeni, kere brani vytečeni obsahu a potřysněni galat?? Když zme šli ze synkama kopat bunkr k lesiku, měl sem v kapse chleba z maslem a zapijal sem to taku žlutu sodovku. Kamoš měl k temu navic zelenu papriku a červenu slazenu sodovku! Chlastali zme sodovky plne cukru a nepamatuju se, že by kery z nas byl tlusty. Navic sem ja cucal tu jeho červenu a on zas pruboval moju žlutu. Chleba při kopaňu bunkra překažal, tuž odpočival na boku v blatě a zežrany byl až pak. Aji s blatem. Myslite se, že mi z teho bylo blbě? Nikdy! Ani opary zme nedostali. A to zme si gzychty nepotirali preventyvně jelenim lujem a podobnyma cyparnama. Žižaly zme taku malu střybrnu rybičku řezali na poloviny, bo nam ve škole řikali, že žižala je užitečny tvor a že jak se rozpuli, tak doroste! Škoda, že nam neřekli, že doroste jen ta jedna polovina. Dodom zme chodili včas, ani nevim, jak zme to zvladli. Kolemducy nam vždycky oznamili spravny čas. Žadne mobile nebyly a tak co se dohodlo na klepaču, to muselo platit. Kdo se připozdil při hrani sofistykovanych her (třeba hazani nožem od frňaka tak, aby se zapichnul do země), byl ztraceny. Nebyl žadny fejsbuček, počitače, internet. V televizy byly dva kanaly a v tych tekla enem žumpa. Jak kamoš přitahnul do lesyka kitaru a začnul hrat Hotel Kalifornyja, byl pan buch. Hneda na něm viselo deset bab. Tuž, bylo nam patnast. Našli zme kamoše venku aji bez mobila. Byli v lesiku, v bunkru, nebo na hřišťu. Padali zme do potoka, padali zme ze stromu, z klepača, lamali se hnaty, robili zme si modřiny, sypali zme si pisek do vlasu aji do oči. Byl to naš problem. Kdo si doma stěžoval, dostal ještě přidane. Mliko se pilo od kravy, kobzole se kradly jezeďakum a pekly a žraly se zelene, šťovik chutnal dokonale a třešně zme kradli susedovi anebo v aleji. Kery se prozradil a spadnul ze stroma, ten s nama přiště nešel, bo kdo by tež lazil s mamlasem? Na koleje zme valili hřebiky a padesatihaliře. Jak přes to přejela mašina zustavaly z nich fajne placky, parni mašina ty placky zrobila věči a placatějši, bo byla těžša. Přes řeku zme lozili po teplovodnich rurach tak dluho, až tam jakysy cyp namontoval ty špičate zabrany. Škoda, možna byzme vymysleli aji prvni bandži džamping. Okolo byl komunystycky socializmus, a přesto zme byli svobodni. Žadne hlupe předpisy nas nesvazovaly. Bylo nam jedno, jake zakřiveni maju banany, bo stejně byly akorat parkrat za rok. A v čase, kdy opravdu dozravaly. Gulaš a koprovka byly nejlepši ze včerejška. Z buřtu při opekani vykapaval poctivy praseči tuk a přestože zme to žrali černe připalene, bylo nam fajně a neměli zme pocit, že žereme polyvinylchloridovy bazmek. Tak si řikam, jak je kurva možne, že vlastně ještě žiju. Kurňa – jak zme to mohli bez předpisu teho EuroSajuzu vubec přežit?

 • Thor

  Staré, jen poostravštěnéTenhle text koluje internetem v různých podobách už tak dva tři roky, viz například http://zena-in.cz…/kategorie/deti

 • krmič

  Marně přemýšlímkde jsem to už četl. Na zena-in.cz určitě ne :-)Ale dobré, neškodí si to zopakovat.

 • Rob

  Hole dupyuž se to bliži :-)http://www.topvip.cz…lekli-donaha

 • babča

  Tak fšeckymkeři tu jako ja sem tam nakuknu, je jim teskno, že naš idol něnapiše a tym padem to hevaj umřelo, vy, keři matě radi srandu, matě nadhled a něvadi polityka, zašmirujče na stranky Josef.Orel na Guglu, fajny bloger glosuje tu našu bandu, kera to fšecko dopinkala až hevaj, kdy duchod budě v nedohlednu a nas starych budu rači zavirač na LDN, kaj do paru dni scipněm, bo už něni kaj sebrač do eraru. Ganc mi ten Orel šiknul do noty, mrži mě, že něni z našeho kuta, ale aspoň se v čimsyk shodněm, přeju dobru noc a sem tam tu cosyk migniče

 • Večernica

  Hole dupy *Toš byly stě kerysyk na tym muzikalu kereho libreto naš Ostravak přeliskal na ponašemu? Esli něvitě o co chodi, toš nahuřě v Twitteru dal avizo, že v Myronu budě premjera 16.6.2011.Toš to mně zaima esli to bylo fajne :-)Chtěla sem teš jit, ale robka z předprodeje mi juž zpřed dvuch měsicu pravila, že biletky su juž beznadějně vyprodane. NO!Toš tak asyk…:-)Zdravím šeckich *

 • jarda

  VečerniceJak mohl někdo být 16.6. na muzikalu, když 16.6. je dneska? :-) Vědmo, víš něco, co my ne? Žiješ v jiné časové dimenzi? :-)

 • Večernica

  asi ja :-))))bo sem včera měla pali že ty hole dupy jaksi juž přeliskaly:-))) Robim juž zparu dni na jakychsyk textach co si kerysyk vzpoměl na posledni chvili i chce to hned teď včera juž bylo pozdě …no…i toš sem u teho přišpenlena juž zparu dni …datumy vali kolem mně i to mně nězaima, bo mi enem blika v pali kontrolka že to musy byť do 20teho hotove i odeslane…hm.Toš jak vidno z teho zazraku – co sem tu včera vlepila partyji tu – toš esli si fajně něpodřystam o čymyk inšim fest s kerymsik… i něpřehodim vyhybku v pali… toš mi z teho asyk hrabe:-))) heh..!No…premjera Holych dup je dněs večer i toš něch maju šecky hole dupy v ostre verzi i potym třá narvane do fajnych majtek abo trencli heh …enem extra mega uspěch:-)))Bo si to ten naš synek Ostravak Ostravski napevno zaśluži. A ni že ni ! Zdarec!:-)

 • Jana-ostravačka

  Tuž Ostravaku, němělo to chibu!!! Byli všichni úžasní, enem moja děvucha pravěla, že buděm museť isť eště parurazy, aby sme ty konečné detajly stačily všecky zhodnotiť. No a tebe sem tam hledala tež, ale asy zme se jaksik minuli nebo co:-) Tak díky moc za skvělý večer, už mooc dlouho jsem se takhle nepobavila.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>