Peefko 2012

Do noveho roka přeju všeckim hafo uspěšně sjetych kopcu!

Do noveho roka přeju všeckim hafo uspěšně sjetych kopcu!

43 kidu k Peefko 2012

 • Edisko z Těšina

  Mily Ostravaku, …… dikes za peefko, vinšuju ti tež hafo uspěšně sjetych kopcu a stejně tak aj hafo uspěchu, festovni zdravi a furt dobru naladu, tajaku sy nam rozdaval! Edisko.

 • Zdarec Ostravaku *Teš ti dikes za peefko *… vinšuju enem ty světle zitřky kere tě nepevno čekaju i vyhecuju možna k temu zazraku, že tu zas cosyk interensantniho liskneš. Bo by juž bylo třa. Toš včil je třa zdolať ten kopec neistoty – esli ja – či ni – tu cosyk lisknuť i něněchať partyju svojich věrnych fandu ve štychu no ! :-))))Toš pošpekuluj nad tym…i cosyk s tym zrob, bo mame juž napevno extra husty absťak na ten paradny dřyst po našemu.*Pevne zdravi, kapku teho humoru… i jak pravila moja babča…kapku života do teho umirani…jak byla zla doba i na ludi lezly depky spliny i samomluva. Esli by tě to teš synku semlelo i brutaľně porvalo, toš porvi dopazury norťas i datluj tu zasej jakusyk story…bo se ti ulevi i nam zrobiš radosť. I naša radost zas přejdě na tebe i budě ti fajně na duši i srdečku. I tak to ma byť.Bo od teho su přatele i fandove, kteři tě maju radi, baj by tě potřymali esli ti budě kerysyk čas na guvno, baj z kerehosyk cypa na guvno…bo to je teš enem o životě i ty synku si nima žadna hvězdna vyjimka…toš tak asyk.Zdarec * No, i vdul maš ode mne tři songy, kere mam rada … fajně se u nich ve fotelu nad čymsyk koštovnym duma nad životem, i nad tym šeckim – co teprem přijdě….hm.:-)http://youtu.be/5kPJMTR3wAEhttp://youtu.be/QbkdZFhYIOQhttp://youtu.be/68hL87sJ74E…

 • žižkovák

  Díky Ostravaku, …… příhodné peefko, Žižkov je celý jeden kopec. Jen je škoda, že při sjezdech tou "lokalku" nemůžu koukat do nějaké Tvé nové knížky. Hodně zdraví.

 • Mamina

  Všechno enem to nejlepší Ti přeju, aj všeckim ostatním..

 • Ochechula

  Tuž teraz pojedeme všeci po řyti dolu.Politici nam budu od noveho roka mazať med kolem ušy a krkua my se buděm mysleť, že mame teraz hafo peňazy a že ekonomika nam rastě jak kopřyva na ludskem hovně.

 • Fajne

  Fšecko nejlepše Ostravakua něnasyraj ludi. Bo fšecy čakaju jak stara baba na orgazmus a furt nic. :-)

 • fenykl

  rok 2012 to bude šichta!díky ostraváčku za pf-obrázek.přeju ti, ať ten kurevský rok 2012 plný dluhů a konců světa zdoláš ve zdraví a připojuju spolu s ostatními přáníčko na nějaký pěkný dřist. beztak tě už z teho mlčení musí svrbět prdel. zdař bůh. fenykl.

 • Truda z Prajzke

  Tož bylo by o čem psat…Zdar partyjo,kurňa ten Ostravak akorat čiha, beči a nic něrobi. Bylo by o čem psat…. Jak nam roste Karolina a budě to nejnovějši největši nove centrum města v Evropě. Sama jsem zvědava co takeho užasneho tam budě. Dohadujeme se se znamyma jestli stare centrum budě už uplně ganc mrtve či tam lidi dorazi jak budě možnost slušně kdesik na te nove Karolině zaparkovat….Krasne tema na psani už je fčil doprava do Poruby. Dněska čtvrt hodiny na Rudne u smyčky… druha kolona u sjezdu k patemu obvodu, no maras. Ja bych to viděla na zavařeny motor Ostravakove feldy. Teda jestli ju ještě ma že…Vydrncane tělo při přejezdu dalnice přes Třebovice – mně už koktaji tlumiče u fabie…V Praze je tančici dum, my mame dalnicu ktera se vlni. Taky dobre. Pražaci mužou na ten barak akorat čučet, my se vrtime v rytmu hrbu na vozovce… Akorat něvim jestli ty auta robi brejkdanc či valašsky trojdup.Tež by šlo napsat jak Ostravak navazoval družbu s největšim ostravskym děckem s dluhym nosem… Nebo že bychom mu pro změnu zasponzorovali k narozeninam slona? Partyja literarnich pohrobku vyrazi do ZOO, papoušky mužeme předplatit Rudovi….Jako spravny sportovec a lokalpatriot by Ostravak mohl zaslzet nad prodanyma Bazalama.. Kromě slz nad Banikem že…Misto Kotasova stadionu mame dva nove mosty. Jak jsem tam jela poprve jak otevřeli aj ten druhy tak sem malem vjela do protisměru na ten prvni. Fuj no lekla jsem se fest…Mosty nove, Ostravica stara, brzo spadně sama od sebe. Jak člověk něma barak k bydleni tak je to bezdomovec. Jak se jmenuje barak ktery něma člověka? Obchodni dum Ostravica… Laguny na Fifejdach se staly zdrojem veselych diskuzi s Polakama. Dněska hledim na Centrum – pry že Odvezte si svoje jedy. Jako že z Polska zpatky do Ostravy… Heč taku koncentraci kyseliny sirove v luftě jak na Fifkach hned tak někdo něma, chichi…Spojujeme vysoke školy jak evropsku unii. Ostravska univerzita se spoji nebo už spojila s baňskou. Zřejmě budu mět aj sjednocene studenty – jednotka budě jeden uni-ostr-šprt. Budě zadarmo dalnice po Ostravě. Bodejť jak zmizi jeden ze dvou mostu kteryma se da jet do třetiny města…. Ktere jine velke město to ma take omezene? Praha, Brno…? Praha ma mostu hromadu, Brno ani snad něma žadny tak velky kus tak odřiznuty… Kteremu druhemu městu vede k několika desitkam tisic lidi v třetim tisicileti tramvaj po jednokolejne trati? To je akorat z Poruby do centra a z Poruby na Vřesinu…..Už vidim jak muj děda vstava po skoro třiceti rokach z mrtvych, pta se co noveho a ja mu řikam, že enhačko šefuje a vlastni Ind, v Nošovicach se misto zeli robi korejske auta, na pajdaku študujou doktoři, Karolina je posledni vykřik architektury, haviře už najde akorat v muzeu na Landeku, o Radvanicach natočili film Angličani a jednomu muklovi z Heřmanic přijel na pohřeb americky prezident aj s dvěma ministryněma zahraniči. No skončila bych v Opavě bo by mě děda měl za hodně pomylenu…Kurňa Ostravaku mysliš že neni o čem psat?

 • Edisko z Těšina

  Servus Trudo, …… je mile tě počitat po tak dluhej době. Jak sy tu napisala "valašsky trojdup", tuž po pědadvaceti rokach se se spoměl, že jak sem robil na Aleksandru v Kunčičkach, tak tam robil strojnika na kompresorach jeden synek skuďsy od Bruntalu. Na meno sy něspomenu ani za nic, ale že měl přezdivku Mrdup se mi diki tobě vybavilo hneda! Jakmile se mu cosyk povědělo, prvni slovo, kerym reagoval, bylo "Mrdup!" A stejnym vyrazem končivaly aj jeho hlasyte uvahi či přyspěvki do něformalnich dyskuzy našeho pracovniho kolektyvu. A tak ani něvim, či se ten hultaj kdy vubec oženil, bo esy jeho vyznani laski bylo "Mrdup! Ja tě lasko miluju! Mrdup", tuž to se muselo beztak zamluvat každej robě…Mrdup! :-)))

 • Truda z Prajzke

  Čau Edisko…Jojo, take krasne vyrazy to mame akorat my tu na Ostravsku. Onehdy se kdesik na internetu rozebiralo slovo chuj, jaky to ma vyznam a tak. A že to je hodně škaredy vyraz a tak nějka v druhem planu bylo citit že ti kteři to mluvi robi taky něhezky dojem…No tak jsem jim zrobila rozbor že to je taky slovni žolik – vyjadři se s nim gdeco. Že jak je počasi na chuja tak je škaredě. Jak se Ostravak citi chujovo tak mu neni nic moc. Jak komusik řekně Tyz je ale chuj tak ma o něm špatne miněni. Jak pravi chuj s tym tak mavne rukou a něstoji to za řeč. Jak se řekne Ty chuju tak je to nejvyšši vyraz opovrženi nebo vyhružka těsně před utokem – zaleži na situaci že… Jak je cosik chujovina tak je to uplna blbost a něznalost a produkt nevzdělaneho blba. Uvažuju že my tu obzvlašť mame užasnu schopnost použivani sprostych vyrazu v nejruznějšim vyznamu a provedeni. Je možne s radostnym překvapenim zavysknout Ty cype!!, citoslovce jak vyšite, zhrzeně odseknout To jsi uhod‘, cype, pobaveně zavrtět v udivu hlavou Bože ty jsi ale cyp, děckam zakazat robit cypoviny, připadně totež sam robit s veselou partyjou jak je nalada – podle okolnosti….Eště většich rozdilu ostravaci dosahnou se slovem piča. Od nadavky přes označeni spoluobčanky až po zavedeny klubovy pozdrav. Ale stejně – zajimalo by mě to mrdup, z čeho to pošlo. Ja ten vyraz znam ve vyznamu jako že kašlem na to, mavnem rukou, ale proč zrovna tyhle pismenka? Jako že tu nězajimavu věc mrsknem do dupy, pošlem ju pryč a čert ju vem, už nam něstoji za řeč….?

 • babča

  Fajně!! Trudkošumny rozbor, životodarne povzbuzení po ranu v patek 13, o takovym mame dumač!!Telepatyja je, že mě napadnul vyraz pro jedneho co byl včeraj večer v telce a plantal pate přes devate, očividně po paru štamprlach, muj tatinek jim nadaval HALABURDA jeden, česky myslim darmošlap, vyžirka, ožrala a tak, naši předci zkracovali, byli fajni šetrni, ale hlavně zbytečně nědřistali HA, vjec roboty porobili, figu nam to ale bylo platne, bo nam to pod rukama ti na zapad od nas všecko rozfofrovali a včil se ščiřu, aji v parlamentu připomina jeden halaburda tu našu zkratku pi… v suvislosti na obhajobu, že sam je cy…. korunovany

 • Edisko z Těšina

  EtymonologijaTrudo, etymonologicky se vyraz mrdup sklada ze skracenin dvuch slov – mrdat a dupat v tym pravym aj přeněsenym vyznamu oboiho. A tuž taky vynasobeny vyraz v sobě obsahuje jak projev radosti a potěšeni nad zminěnym konanim ve fizijologickym vyznamu – šiřeni vlastni genetyki, tak tež to znači – a to spiše, vysrat se na cosyk čili projev nězajmu, tež pohrdaňa třeba nad šefovym přykazem ale aj rezygnacyju nad blbosťu těhož…Kdysyk na vojně zme měli jedneho furťaka, kery se menoval Dubský. Ten se od synkuv z našeho kraja naučil vyraz "Jebat!" a furt ho použival, až to přypadalo chujove aj nam, otrlym sprosťakum. Bo aj vyživne slovo se musy použivat jako kořeni – enem dyž pasuje jak hrnec na řyť. Tuž zme mu začli mluvit Mrdub jako alegoryzmus jeho oblibeneho slova a začatku přymeni aj s tym b na koncu.V tej suvislosti je zaimave je, že už kusek za Klimkovicami či Bělotinem se po použiťu takeho fajneho, ščavnateho vyrazyva lidi ohližaju, kaj roste jake dubisko, tuž težko povědět, esy tam Dubský do keresy robki nězapustil kusek svojej genetyky, potěš pambuch ju aj to děcko, checht!Jinak ale enem my stuď vime, že spisovně se výraz mrdup piše s p na koncu! Temu zme se na Aleksandru tež davali pozor, abyzme Mrdupovi koncofku jeho přezdivki někomolili a vyslovovali ju tak, jak se piše… A tuž tak!:-)))

 • Renata

  Edisko,dikfurt mě svrběla ruka, že Trude napišu z čeho že se ten dany vyraz sklada, aby děvucha nezustala v nevědomosti, ale čekala sem jestli se teho nechytne jakysyk chlopek. A nesklamals :-))Trudo, s tebu se tež doma asy nenuďa :-) Mrkla sem na tvoje stranki a hned byl rani turek veselejši, mozek probuzeny a nepotřebovala sem ani rani startovaci pisničku z jutubu :-)P.S. Asy nestavaš o pate do roboty? Ja sem syce nočni mura ale na tebe nemam:-)

 • Truda z Prajzke

  Ja nevstavam do roboty,tentokrat mě chytlo nespani. Dofčil jsem měla srandu z kamaradek ktere při měsičku něspi a při uplňku robi take věci jak by si daly po perniku. No a došlo aj na mě…. Asi večerni kafe něrozumně vypite ve čtyři odpoledne a nasledky do rana, béééé…. Asi se mi nachladily aji močove cesty bo došly k nazoru že jak už něspim tak ony by chtěly co hodinu na prochazku. Ledviny si zavyskly že je ten pravy čas makat na plne pecky a psum se to tež libilo a hrali si na nachlazene čurani tež. Ovšem přidali si k tomu dlouhy pozorny postoj na dvoře, zkoumave pohledy k susedum a naznačovani že je tam početny kolektiv podezřelych jedincu, stado nezname zvěře a řada podivnych okolnosti ktere musi upřesnit po delšim pobytu venku.Takže jsem něspala, vrtěla se v posteli – eště že stary spal cely usnuty u televize v obyvaku – pak na mě přišel hlad, žizeň a nuda. Žizeň zahanim konvicou čerstveho čaje preventivně zrobenou už večer, na hlad jsem našla par sladkych pověšovacich něsmyslu ze stromku a na nudu internet.Rano v sedum mi volal kamarad kteremu zhanim misto že od tři něspal bo jsem mu večer o jednom mistě řekla a chtěl mě v ty tři vzbudit. Jako že tak trochu zaškvaracky. Chudak nětušil že ja jsem marně honila spani a pokec na skajpu bych uvitala…Chudak kamarad ma po havarce zamlada rozmaširovane vazy v kolenach, na jednom mu zrobili endoprotezu, na druhem ho to čeka, ale posudkova doktorka došla k nazoru že na častečny invalidni duchod to neni. Vždyť chodi, i když s francouzskyma holema, že, rošťak jeden, a do autobusu na ledě nastoupi určitě jak srna zamlada a hura robit kotlaře potrubaře. Pak ma chudak spat…. On aj ja.

 • Fajne

  RobotaTrudek, tež bych potřeboval jakusi robotu abo brigadu. Jak tak na co trefiš, to daj znat na meho mejla. Odměna tě nemině. mam fajnu slivovicu aj jine možne tekutiny :-)

 • Truda z Prajzke

  Kdo zhani jakou robotu?Tož děcka napište, třeba se cosik šikne a štěsti přeje připravenym. Akorat u teho člvěk něsmi mit obě ruky leve a v hlavě utkvělu myšlenku že prachy litaji samy na konto a robit nětřeba.

 • Fajne

  No vidiš TrudekDaj sem na sebe majla, to ti napišem abo aj zavolam. Sem aj "zběratel" kamošuv z dobrymi cenovymi nabidkami :-)

 • Fajne

  Tu se ty maily ztracaju:Aspoň mně to neukazuje majlove schranky. Tož ja mam taku se adresu: extrabox(zavinač)seznam.cz Enem dufam, že to nebudě zasmolene spamem.

 • Truda z Prajzke

  Tož ten muj mejl…Ale zas ne že si zrobim doma pobočku pracaku, jo? Ale kdo se pta, ten se dozvi, kdo ma hromadu znamych, ma aj hromadu informaci…Fčil jsem dojela od taty z Jeseniku a byla to skoro kalamita. Do Krnova vyhlidkova jizda na trojku, čtyřicitka smrtelna rychlost. Přes noc dvacet centimetru čerstveho sněhu, kralici zafujani, labradorka Izina zase trenovala fajne zimni sporty – honit se kolem auta ktere jsem oprašovala, odnest hrablo, skakat ze tři metru do ledoveho potoka – to jsem ji zakazala tak to něchala na přiště, ryt čumakem ve sněhu a tak. Tentokrat vynechala drbani břicha o snih, jak se vleže taha přednima packama dopředu – nejlepši ze svahu dolu… Skok do zavěje jsme trenovaly včera.Obecni traktor si cosik urval jak nam protahoval cestu k chalupě, takže protahnul jen pulku a ta druha ma smulu. No, vyjela jsem uspěšně na cestu a dojela až dom. A doma mi stary něchce věřit tych patnact centimetru sněhu na střeše auta….

 • docluk

  smutekSchází mi , ostravaku, tvoje dřisty, nechystaš se cosik fajneho napsat?

 • Ostravák

  Rudaje to debil, myslím tím toho šulina z rádia

 • Renata

  malý vtip ke sněhové kalamitěVe zprávách říkali, že by každý, kdo vyrazí na cesty v tomhle počasí, měl mít s sebou řetězy, lopatu, deku, rozmrazovač, tažné lano, baterku, hever a náhradní kolo … no, vypadala jsem ráno v tramvaji jako blbec …

 • stary , gizde apod.

  Čus TrudoZdravim Trudku z Prajzke aj ostatnich, co tu zevluju.Tež sem čekal, že tu cosyk dřistne Ostravak, ale nic. Enem Trudka z Prajzke piše fajně. Tuž tež bych jakusik tu robotu bral, bo sedim po infarkče doma jak kura na vajcach, roba nasrana- bo pracak mi nědal ani groša, němocenska tež žadna, bo sem z roboty odyšel o svoji vuli a na to mně jeblo.Tuž fajne je byč doma, ale bez chechtakuv na guvno.Ruki, nohy mam zdrave v hlavě glupoty , tuž jak by se cosik našlo aj pro chabrusa na srco, byl by sem rad.A moja roba dvarazy…

 • gizde

  jak vam doma nadavajuTuž nad tym sem se hluboce zamyslel, bo to ma svuj vyvoj.Jako děcko mi pravěli synečku, šumny synku , potem už to bylo coraz horši. To bylo enem ty koltune, gizde, hromcu a fčil k temu už přidali enem slovo stary. Tuž ni že by mi pravěli stary synečku, to ni šak vas isto napadně jak to je.Kery z vas vi , co znamena koltun? Bo ja to něvim.

 • babča

  děkuju koltuneže chceš požduchnuč kdysi fajnu stranku Ostravaka, kera fakt už isto zdechla, je to ganc škoda, člověk se tu šel aji posmič, aji povzbudič, našel i nove kamoše, bo tak ma ta partyja fungovač, koltun je zaplantany, zacuchany pramen vlasuv, kery už něskaj moc nění, leda u tych dreduv, co nošu ti mladi, prvej sme jako děti letali bez počesani se po cely děň a koltuň se zrobil hnedaj, jak sme vydrželi, tak sme ho vyškubli, nebo ustřihli, byl to holt koltun, zavazal při počesani a zabolel, oh můj Bože, jak to bylo jednoduche, dněskaj je koltunu plna hlava naši republiky, je tam ale tež klid pro hnidy a vši, ty to rozežeru coby dup, naše pořadne mamičky by se svojim hřebenem lomily rukama, m.j. koltun poem šel do peca, bo se vařilo i v letě, čusyk a přeju najit jakusyk tu fochu

 • gizd

  zdechnuta strankaPrvšo třa pozdravič babču, kera mi odpisala i vyjasnila teho koltuna. Tuž do zakudlencuv mi nadavali. Ale jak se vzpominam, tuž sem byl dycky vylepany jak debil, kaj bym se zrobil koltuna na takim semišku.Aj tak velki dik babčo.A ostatnim , co marně čekaju na cosyk od Ostravaka třa enem gratulovač, žeby vytřimali i neněchali chcypnuč našu řeč. Zduř!

 • gizd

  Milemu Ostravakovizrub což, bo by se lude radi zasmili novym dřistam. V kisni enem slychač same vyhružky co nam seberu, nědaju, poškrtaju, roboty žadnej, do smichu něni, tuž co.Jednu budeme tvoje deniky opatrovač jak kdysik prajzke Pletki od pana Směji, ežli ich znaš. Tyle bembeluv dřysta v kisni o glupotach a Tvoja stranka přiznivcuv musi čekat na par slov povzbuzeni, jak kura na sopel.Zdravi Gizd.

 • stovik

  diky za hole dupycest ostravaku, nedaji se uz pridavat komenty ke clanku o holych dupach tak ti dekuju aspon tady, ze ses podilel na necem tak uzasnem. je to naprosta pecka – doporucuji vsem :) a nejvice tem co do divadla vubec nechodi nebo si mysli ze je to pro intelektualy – tahle hra se podle me musi libit uplne vsem:-)

 • Nekdo kdo se chce vydavat za Ostravaka

  Dřysty prdystovik, dřysty se daju přydavať dycki enem k nejnovějšimu. Děkuju. Tuž tak :)

 • Večernica

  Hole dupy su IN i vali včil v Ostravě :-)))Fajne videjko sem zmerčila, toš ho liskam teš tu:-))))Do naha…po našemu * Hole dupy …jak to fajně přeliskal na naš zobak Ostravak Ostravski ztuď … ja ja, fajně vali synci v tych cimprlich majtkach aji v Myroně … enem u nas v Ostravěnce je to v cajku a aji zichr jak to ma byť no :-) http://ostrava.idnes.cz…tent=mainZdarec šeckim dobrym dušam ztuď *aji tobě Ostravku :-)

 • Prdlajs

  OstravakuRuda ma take chujove zatiženi na sedmičky :DPuberťacký telefon: 7779xx777 ————————————-:D

 • Večernica

  Fajne vajcove svatky :-)přeju tobě Ostravaku i tym děvucham i synkum, keřy tu choďa i včil zahližať , esli si cosyk fajneho tu třá nělisknul :-)http://youtu.be/6RqnTooaglchttp://youtu.be/FXnGwB0Ctrw

 • Jakou řečí tady píšete?

 • džordž

  Ruda z Ostravy???Jak vidím a slyším toho cypa z Těšína nebo odkaď je, tak se mi nůž v kapse otvírá. Ostravaku, dobře si mu umet cestu k prachům…Škoda.

 • ivulka

  Ostravacku, uz mi je smutno za tebu, to ozaj nemas casu pokracovat v tym blogu?Ted si uz po x-te citam Tvuj denik v knizne podobe,abych se odreagovala od teho burdelu co je doma kvuli dost zdluhave rekonstrukciji teho bytoveho jadra, a tak se mi zastesklo po Tvych pribezich, sak ty Tve pryrovnania su jak perly, nikdo ich nema tak origynalne jak Ty. Sak najdi paru minut a nadatluj nam neco, prekvap nas, jak to dopadlo s Blanku, a ci si este s nu, ci co novyho mas, nebodaj i nejaky vlastni pajtasek pribudnul… pis pis pis, bo sa Ti pokazy pecedlova mispapa a zdur

 • gizd

  smutno,pustoZdravim trudku i babču i tu ivulku, co je ji smutno za našim ostravakem. Ja tuž sam něvim, čemu nic něpiše. Ten had isto vi, že tu čekami na jeho dřysty jak kura na sopel a sme napnuti jak male štrample.Tuž vydržime, ni?

 • Chrobok

  Ostravaček nepiše ?bo se synek nasral na cosyk abo kohosyk. Tak se představtě, že začněte pisať a srandovať na blogu. Ludiska čitaju jak stargane, matě kupu fanduv, bavi vas to. A potem se vam na vašem patentu začnu přyžyvovať ruzni poloslavni aj menějslavni. Z vašeho srandovneho volneho styla se narobja karyjeru, ukradnu vam meno a image maju jak prašivy kocur ze smetišťa.

 • Naďa

  Ahoj všichnipříští týden jedu služebně do Ostravy na školení a můžu říct, že se fakt těším. Jen mám strach, abych nezbloudila a příslušný hotel Harmony našla – strašně dlouho jsem v centru nebyla … z autobusáku se snad hodných lidiček doptám.Ostravák se pravděpodobně již neozve, což mne mrzí, bylo to fajne….

 • krmič

  Přejipříjemný pobyt v Ostravě, je tady fajně. (To myslím vážně!)A z ÚAN k hotelu Harmony se ani zabloudit nedá. Podchodem (ten je bohužel hnusný) na zastávku tramvají a pak kteroukoli směrem do Poruby 2 zastávky.

 • Naďa

  Ahojtak semiář mi zrušili, takže se do Ostravy nepodívám, ale každopádně děkuji "krmičovi" za radu (myslela jsem si, že to tak nějak bude). Budu si muset udělat čas a některý víkend navštívit bratrance a zároveň probrouzdat centrum – hodně se to asi změnilo. Asi tak před 20 lety jsem k vám jezdila 4x ročně a díky tomu se mi podařilo koupit řadu pěkných kousků do domácnosti (kvalitní sedačku a pěkný solidní nábytek do obýváku, který nám slouží dodnes). V Šumperku nebylo možné sehnat vůbec nic, tam díky sovětské posádce nešel koupit ani koberec, ani záchoďák, ani …. Ruské báryšně měly čas, peníze a neomezené množství "nosičů" a jen něco do obchodu přivezli, již to putovalo vlakem směrem na východ – pořád vidím ty placaté čepice. Pamatuji se, jak jsem kupovala ten koberec – asi 3 měsíce jsem různě odbíhala z práce, když mělo dorazit zboží, ale vždycky vše Rusky vykoupily. Tož jsem jednoho dne nevydržela s nervama a na vyhlédnutý koberec jsem si sedla, hlasitě jsem dala na jevo, že je můj a vlastním tělem jsem tak ubránila 2.40 textilu, aby si kluci nemuseli konečně hrát na studeném linoleu.

 • Chrobok

  Tuž kurde teprv něska si to založyl a aj na dřysty se našlo misto. Tuž fajne…

 • Edisko z Těšina

  ?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>