Utřel sem pysk v Kerfuru

Včeraj, jak sem jel rano lokalku na šichtu, sem ešče poloslepy kuknul z okna a co něvidim – řada aut jak cyp od Imperijalu až po Frydlanske mosty. Už sem se těšil, že uvidim jakesik rozflakane žďorby na štyrech kolach od hňupu, co jezďa jak prasata a nědodržuju vyhlašku, a nebo aji jakesik dojebane krvave zněuznane zavodniki formule jedna, ale nic! Řada až ku kulturaku a socijalce a ešče dal. U Hutnich montaži Domu energetyki sem se na to vysral a zas sem zavřel oči, bo se mi chtělo spať a na šichtu eště daleko a zrovnaj nastupil jakysik nasrany pazgřyvec s berlu a už si to zamiřil ku mně. Vyser si oko! Maš jezdiť invalidnim vozykem a ni lokalku, cype. Jak sem přyšel do roboty, tuž tam mě ani stolek něpozdravil, bo všeci kecali o jakesik akcii storoča v Kerfuru. Chvilu sem posluchal esli něvyšpijonuju jakesik detajly, ale guvno. Nakoněc mi to nědalo a zoptal sem se Jaruny. Ta na mě mrkla – asi si spomjela na naš taněc na Stodolni – a pry že v Kerfu dněskaj maju akci, kdy si možeš kupiť buty anebo košulu se slevu jak prase. Tuž buty už mam dojebane a košula už by tež zaslužila vyprať. Vrtalo mi to palu až sem se rozhodnul – bulnu šichtu a něnapadně se vytratim na hodinu. Třebaj tam kupim hadry a kdovico ešče.

Něnapadně sem se prošvenknul vratnicu – ty ramba v černych uniformach zrovna čumjeli na televizu, kdě byl jakysik pořad o ucpanych cestach. Sednul sem na lokalku a valil směr Kerfur. Vystupil sem u Hutnich montaži a přyskokem vpřed sem se šinul ku hlavnimu vchodu. Už za zastavku mi bylo divne, že tam bylo ludi jak na prvomajovym pruvodě za komanču. Čim bliž sem byl Kerfu, tym to bylo horši. Ludě se tlačili jak sardinki v plechovce a čim dal vic mě srali. Jak už sem myslel, že se na to vyseru, tož mě dav vtlačil do hlavni brany a ja spolu s dalši partyju, kere se zachtělo zlevněnych košul a radiji, proletěl kolem Mekdonalda, byvaleho Elektrosyty a nakoněc kolem informaciji. Eletrycku branku, kera pušťa ludi do opchodu, sem přeskočil jak Sergej Bubka v dobach sve největši slavy a řynul sem si to do oděleni tekstylu. Ti hajzli! Košule za dvacet korun už němjali! Tuž smykem vybiram zatačku a valim do odděleni obuvi, kere je hneď vedle. Do štajgrove řytě! Posledni fajne buty za třycet korun ukořistil jakysik antek z Polskej. Tuž co robiť? Shybam se pro letak, co se tu vala na zemi. Po řbetě mi přeběhně deset duchodcu. Slyšim enem, jak si ščebetaju cosik o levnych pomerančach po koruně za kilo. Jejich berle citim v každym obratlu. Vstavam s letakem v ruce a oko mi padně na předni stranku – domaci kino za patnast set. Kurnik šopa, tuž to je vjec! Nědavno nam zavřeli kino Vesmir, do Luny je daleko a jeden listek v Sinestaru stoji jak izdenka do Brna. Mjeť doma vlastni kino enem za par korun, tuž to by partyja z roboty čuměla jak Gross na lokomotivu. Dufam, že to platno k temu je dosť velke. Nerad bych na to čuměl moc zblizki. Valim do elektra. Tam už stoji banda rychlejšich koliku s robkami, kere se tvařa tajak by mě chtěly narvať do tej jejich vybrane lednički, na keru sem se enem kutkem oka podival. Čumim jak vrana na romadur – lednička za dvatisyce, tuž to sem něviděl ani u znameho v bazaru a to je nějaky frajer, bo ma otevřene nonstop, aji v noci. Prodiram se davem ruzne narodnosti k televizam a videam – a zas guvno! Posledni domaci kino za tisicpětset bere jakysik čobol, na kereho se vzapjeti vrhaju ostatni v řadě, keři tež chtěli ušetřiť za kino. Jeden se mu snaži vyrvať z ruk tu krabicu a druhy ho picha prstem do oka. No něvim něvim, esli mu k čemusik budě ta zmačkana bedna, keru mu vzteki poskakala ta tlustoprdka co stala za nim. No nic, seru na to a pomaly se deru k vychodu. Cestu se ešče nachomytnu k bitce u vjecy pro male haranty. Chytnu jednu do gzychtu, keru hned tej babě vracam. Pada na zem a bere sebu dalši tři hňupy, keři drža stejnu krabicu lega jak ona. Lego se rozleti na všecky strany jak křeček, kery proleti ventilatorem a je klid.

Po dvuch hodinach se orvany jak oberva deru do lokalki a valim zpatki do roboty. Ramba na vratnici si mě ani něvšimnu, bo furt čumja na tu televizu. V robotě se mě všeci ptaju, co sem robil tak dluho na tym hajzlu a esli sem spadnul do mušle, že sem tak oškubany. Chuji jak lampa, no ni?

Večer na Nově potem ukazovali obrazki ze Slovenska, jak se tam ludě rvali do jakehosik supermarketu. Tuž take zufalce ja něchapu, tlačiť se jak herink gvuli zlevněnym kobzolam – bych se na to moh vysrať.

No comments yet to Utřel sem pysk v Kerfuru

 • Martin

  BombaFajne a vystizne jak cyp! Jo!

 • Ivo

  Ešče, že som tam nejelBo by mě to nasralo. Dat dvě stovky za cestu do Ostravy a zpět a stát ve frontě pro nic, bylo by mi z toho nanic. Ale počkejte příští rok! Jako před listopadem 89 se stalo na pořadniky na Favorita, vezmu stan a budu už od pulnoci ve frontě. A ne že mě teď někdo předběhne, a bude tam 23:50, to by ste mě kurňa nasmolili.

 • Anonym

  pičovina

 • Jan Macha

  Dobre napsane! Moc jsem se pobavilJan M., Montclair State University, New Jersey

 • Cheryl

  Krize ;))No ještě teď tu řvu smíchy, no tohle nemělo chybu!!

 • Tohle je faktbomba článek, tak doufam, že to nezabalíš, jdu se vy….. už to nemůžu udržet :O))

 • Penemy

  Moc dobrý :o)Doufám, že v psaní tímto "stylem" budeš pokračovat… páč je zuper. Hned jsem si Tvůj blog "deníček" uložil do své RSS čtečky, abych nepřišel o další povedené články. Zatim čus.

 • RAs

  ParádaTak to chybělo konečně někdo kdo umí psát vtipně a k věci těším se na další články. :o)

 • RAs

  ParádaTak to chybělo konečně někdo kdo umí psát vtipně a k věci těším se na další články. :o)

 • Chosse

  eštesem se vrátil, abych to ještě jednou přelousknul. Tý vado, to je fakt hustý. Obsah, sloh, jazyk…….. :O))

 • Saesa

  Wow :) Uzasny…

 • kween

  chlape,ty by ses tim moh živit, minimálně v Čechách najdeš tuny čtenářů. Takovýhle povídky ze života, to ti vynese majland.

 • cancour

  Tak to nemá chybu!!!

 • Eva

  Dneska jsem dostala odkaz na tůj blog :-)Přidávám k oblíbeným.. Mnoho zadaru přeju,piš,piš,piš..

 • Solvina

  Tady za tu vetu te mam chut zabit, je smrtici:Čumim jak vrana na romadur — lednička za dvatisyce, tuž to sem něviděl ani u znameho v bazaru a to je nějaky frajer, bo ma otevřene nonstop, aji v noci.

 • Henten oný bazmäk

  Kedz šme jim rozbyli totu kapuru, aspoň vidza, že še ľen tak tych supermarketoch nezaľakame.

 • Roberto

  Drzim palce aji na nohach at vydrzi napady a chut paradni blog!!! :o)

 • Bob

  co MP3Dokonale, fajne a pekne, jen tak dal, nechces to po nasemu vydavat aji jako MP3 nebo treba v jakemsi radyju ?

 • Bart

  vedoucieste kdyby to bylo zakonecnene necim , jakoze ho šef zbeka nebo tak :)

 • moravak

  hmmVelice hezke poctenicko.Zajimalo by me jak moc cerpas ze sveho zivota. Pis,pis,pis a potom vydej knizku. Podle me pujde na dracku.

 • Anonym

  Skvely! :)Sem se dobre pobavila, i kdyz mi dalo trochu prace prokousat se pouzitym "narecim". :)))

 • Mustafa

  Mas rechtDokonce i v Anglicku jsme o tom cetli a byla to chlama jak cyp.

 • Petra

  ha!ha!ha!ha!ha!!!!!!!

 • Kurňa to je weblogTak jsem si tě ogare přidal do svýho weblogu jako odkaz. Fakt dobrej weblog :)))

 • banik

  dobrédneska jsem to ukazoval ve škole všichni se u toho chlamali

 • Šaman

  BOMBAFuru dobrych napadů i do přištích dílu

 • Honza

  Nevím,co mnou cloumá víc: jestli závist nebo úžas, ale asi to druhý, k slzám se dochechtám zřídka. Chlape, Ty jsi dílo! Mažu rozeslat avíza – přirozeně s adresou. Aji do Venkůvru jedno pude.:o))

 • Jiri Chovanec

  :-)))))))Nazdar Ostravaku,okruh ctenaru se Ti rozrostl az na sev.pol(Svedsko)Ceskou povahu si vystih jak Polivka ve filmu "Kurva hosi gutentag"Kamera chvali:-))))V Karfuru si ale za to nic nekupis:-)))Zdravi eskymak.At Ti to pise i nadale tak fajne.

 • Boss

  dalose to.. ale dej pomalu zacal upada…ale nektera slova byla dost hodne vystizna a velmi dobra

 • jeen

  Díky!!!Dnes jsem našel odkaz na tvůj blog. Oči se mi už klíží, ale neodtrhnu se od toho, dokud nedočtu všechno.Po tom vašem: FAJNE a PEKNE!A vydrž, já na oplátku budu šířit tvou slávu dál. :-)))

 • Knedel

  Letem ze škodulyJa jsem měl tu smulu že jsem zrovna jelkolem jak ti nenažranci staři se rvali u kerfu.Do roboty jsem kurva 2 hodiny normalně jezdim 10min.Předemnou borec turuje škodu 120 pry tuning no kurva strašny vrak,a vesral se před borca z autem tak za dvě baňky,trochu se o něho otřel a měls vydět ten kolotočz bouraku vylezl chlap jako hovado jebnul cipovy do škodovky holum rukumvyvalil šibu a takeho dvaceti letého cipa ze kšiltem nad uchem vyhodi přes to okno takove dobré tři metry od auta no podivana jako hovado.

 • to si znas delate řituco ake kidi a som pdstivy hovado z bilovca to kusek od ostravy my tam zadne taky řyti nemame to aš vyjedu z psaci mašinky a precte to juřa zo skoly posere si řechtem a poveda taku cypoviny sem dluho naočomel to mi fotr s mutr nebudu verit ale tu kuli s fizyki mi potvrdi porednym podppisem na držku. povedal. tak tam neco priser a bude to voser jako cyp ty vole

 • MASAKRwow wow wow – tohle je super, jen tak dál lol :-DDDDD

 • aniseneptaj

  blbost jak zipvetsi picovinu sem necetl ale je to uplne presne bo sem tam byl taky s mamou jak k***t

 • frkotik

  haháááááááááse tu řežu, až mě bolí čelist :o))))) chlape, ty jsi teda cyp :o))))))Jdu tě rozeslat do celého světa, teda odkaz na blog…..

 • Běžte jinde k ostravskemu brigošoviLidičky , byl jsem na internetu a objevil jsem ješ ještě něco lepšího než je ostravak objevil jsem ostravského břigoše , který je mnohem lepší – je to stránka http://www.ostravskybrigos.bloguje.cz třeba tam je napsáno , jak ostravský brigoš travil vánoční svátky.Tak si to ,, popřečitejte´´

 • Jita

  trefné, hlavně ten závěr:)) s tím souhlasím na 100%. Na nějaký blbý tlačenky v kárfůru se vám můžu tak akorát…

 • Jarous

  Suuper, bomba, nářez. Takové hlody to už sem dlouho nečet. Hned jak sem náhodou narazil na tvuj odkaz hned sem ho řekl dlším asi 5 lidem, ihned mi začali chdit děkovné mailay že takovo řezbu už dlouho nečetli. Mnoho zdaru v tvojem BOMBOVNÍM psaní.

 • Ušo ale jinak su Klára

  BombaFakt masakr čuměla sem na to ze začátku jak bacil do lékárny ale pak no prostě masakr :)

 • Borka

  fííííííííííhabisťu buddhovu! pekne a rozumne píšeš, až mi je to divnô : ))

 • Petr

  no co dodat pěkně napsany… už se teším zase na koleje :):)

 • Ty kokosSuper vec lol som myslel ze to bude dajaka hlupost, ale som sa mylil Ostravan GoodJob

 • Fešne jak cyp !!!dobrá cyparna jak zviře !!!!!!Ne abys se teďka na to vysral !!!!!Pokračuj !!!!!Baník pičo !!!

 • mama

  žadnyTuš synečku velku radost si mi zrobil,bo ja tu v Čechach tolik rokuv ani s kym pomluviť po našimu nemožu,bo oni oni pry něrozumi,ale však moje děcka dobře věďa,že jak je zima,dostanu štrample,že žďorby třa pouklizat a žadne dřysty.A že cyp je podle slovniku sice haviř nemotora,ale po česku č…k,to už pochopil aji muj chlop.Aji že husiti fakt nehnali křižaky cypama.Tuš se tam mějtě,pozdravuje děvucha z Ostravy.

 • kyselina

  tak to je pec..hej tendle članek je super sem u nho měla zacvhat smichu aj tydlifon je dobry u toho sem se valela na lavici ve škole.no hele ale piš dal jako bo to je mega:D

 • ferroid

  mám z toho nohy sevřeté v pěstičky, chválit netřeba, co píšou další stačí i za mne,tak tohle můžu každou hodinu, i častěji,díky

 • Tuš vum povjym…Tak žech to přečitol, a je to fajne jak cyp. A idym dal čitať bo sem v robotě, ni?

 • Luboš

  Šupa synekTož jest to dobre spisane to sa musi nechať…synček ma zmysl pre humor

 • Anonym

  Okamžite to vydaj (myslím knižne, nie akože "vdavky).Načisto si ma zlomil.Paľo

 • Fero Lakatoš

  nádpis chýbáTož je to ůplně hrůbé, čýtá se to ůplně hrubě,tož táké hrůbé kidy sem ežště neslýchal!!!!

 • neživitel

  Neni to špátne asi dvakrát si mě dostal hlavně tvůj postřeh o Bubkovi nádherná obrazotvornost (-:

 • vrutustož dobře to cisti

 • Anonym

  Pyča!Vole!

 • Pio

  Ty jo , ty joNo já řval jako kráva, to je vynikající!!!

 • suprzase jsem se dobře pobavil :)

 • nadávky doma NADÁVKY DOMATak mě doma říkají:šňupe,hňupe,debile,magore.jv bdfiv

 • čest robotě ty kokotěčest zdravim všecky kteri su jak ja tež z ostravy a zdravim tež teho cypa ktery tu stranku zrobil! Jeto dobre jak cyp.Tak čest OSTRAVAKU

 • To jsou kydyJo,super četní. Hlavně,že mám tak hodného šefa ,kterej mi umožní číst tyhle dřysty. Kua som se pobavil… čus

 • Ostravica

  Tuž sem se nasmjalaTuž ty fajny synku Ostravaku, tuž sem se tak nasmjala až mi cycki skakaly a že mam ty cycki! Enem tak dale pokračuj v tych fajnych dřystach bo to je lepši, než čuměť na tu bednu s tymi cypami v tym parlamentě bo to je taka banda buzerantu až zle! Tak se drž, piš a možeš napisať i o tych cypach poslancach a senatorach ať se zas nasměju!

 • Anonym

  dobre jak sviňa

 • E.mt'a

  BOŽÍkonecne kurva nekdo napsal neco fakt poradneho:) diky ti chlape!!!

 • Anonym

  Nemáš chybu Ostraváku

 • mazeczdar borci,su ze Statlu a sou tady hafo gutovy valkyStatl zdravi Ostravutakove lochec sem dloho negomal

 • Ty drško placata!

  Zdar ty žide!!!!!!!!!

 • Anonym

  Superrrr, už jsem se dlouho tak nezasmála!! Tuto stránku budu častěji navštěvovat, smích je třeba. Díky.

 • ojojojTo se nedá číst :)

 • cyp

  GUTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!gdybich to nezažil tak bich něvěřyl no fak je to veri veri gůt!!!! no ni?

 • Ogar

  MARAS!!!To je dobré jak vymrdéj :-)!!!

 • val umyt nadobi hnupe!

  No totok!boha jeho!Malem sem porodil! 😀

 • val umyt nadobi hnupe!

  No totok!boha jeho!Malem sem porodil! 😀

 • ženská

  Ten „pazgřyvec s berlu“ mě dostal, ale v tom negativním smyslu. Pokud je tohle Tvůj životní postoj, tak jsi mě dost zklamal Ostravaku!! Já Ti to nežeru, žes to všechno takhle zažil, taky přibarvuju historky, aby to líp znělo, ale nikoho s berlí neignoruju. Nikdy nevíš, jak sám dopadneš.

 • TaU

  Super!Tož to ostravak ostravsky je super. Ještě to rozdejchácám:-)

 • Tommy

  Pomoc !Nemá někdo ostravsko-český slovník ? Nějak jsem tomu neporozuměl….

 • Ty Chuju

  Dobre jak cypKurva to je dobre jak cyp…Furt se u toho rezu…To sem dluho nezazil…a vcil sem z karvine…Tak cus ty cype

 • Mas rechtToz citalo se to pekne ale kdybych to nezla asi neuverym bo ty priserne tlacenice se nedaju vyderzat ato tam idem len pro pojebane rohliky rano na snidani…zdravi Mary:)

 • houmr

  FAJNEJe to fajne a ješče vic eneme tak dal synku

 • šiši

  jseš dobrejtvoje kidy mam na CD v mluvene formě,jsou super!!!!

 • superhej to se mi dost libi..prosedim u toho půl dna. Jen tak dál a at si tu furt daří. Měj se čusky

 • Vím kdo to je!!!!!!!!!!!!!JE TO JAREK NOHAVICA

 • Geek

  Čus chlopi. Jak to tu fčil čitam tak si pravim, už zme uplně v řiti, bo v čim většich sračkach zme tym lepši humor robime a jak už robime taky super humor, tak to zme v te řiti až po pas.

 • KarlKubrt

  PochvalaOmluva, že píšu česky. Moc jsem se nasmál, a tudíž vylepšil náladu na 14 dni dopředu. Opravdu, FAJNE!!

 • Anonym

  dřeštiprdloje to super co píšete jen pište dál!!!je to super někdy se málem pochčiju smíchy co vidí moje oi je to supr!!!tak ho příště jdu číst dá!!!zdarec!!

 • kurňajá se z teho poseru! mělo by na tom bejt upozornění:“nečíst po dvaadvacátý hodině“, bo sem právě nejspíš zbudila celej barák, jak se tu chlámu jak debil XD

 • Lenka

  SuperSuper!!! Fajne je to s tym domacim kinem!

 • ty gizde cerna

  goodotravaku tuz uz abys zacal pisat sedmicku ,no ni? banik pico

 • co to je za cypovinu?Ostravaku,ostravaku.Odhal svoji identitu!

 • radar

  dost hustý…

 • Jak Chceš

  Chtěloano, chtělo by to být méně vulgární. V Ostravě jsem svého času žil a pracoval, ale tak spropstě se tam nemluví jak nám tady prezentujete. Co vy na to ?

 • Čempelka

  Su na těbe pyšna jak cypNechtěl by ses někdy sejít, Ostraváku? Čempelka

 • Toncek

  Pičovinapěkna kokotina takovy kktiny a vy ste z to na větvi .. omg

 • ahojkyvadí mi nářečí, nerozumim tomu……já su Pražka

 • doma mě nadavaju škaredě

  NechápuJá su ze Slovácka ale rozumím temu úplně suprově – len ty některé slova sú také že jim nerozumím, ale OK :)

 • tož de toCelkem se to dobře čte v tv tomu udělali dobrou reklamu,nářečí se mi moc líbí,ale pozor!!!!Vadí mi narážky na invalidy,to mi vtipné nepřijde,ale když to vezmu z nadhledem a chci se pobavit,tak to vnímám jako záměr pobavení a odpustím sito,ale stejně uvažuji nad tvou povahou.Doma bych tě asi nechtěla,lebo si pořád nasratý.:)))

 • DobrýýýýýýýýýýJsem ještě v práci (od rána) a toto počteníčko, které mne svou délkou na první pohled chtělo odradit, mne bezvadně pobavilo. Miluju nářečí a vtipný plynulý text.

 • UzasneeeOstravaku jsi super!!Neodhaluj identitu,neni to pak ono,takhle je to opravdu super!!!rada ctu vsechno, co kde najdu, vzdy se valim smichy!!!pokracuj,moc diky,za to,ze pises!!!

 • Teďka to čtu po několikrať, tuž řehtam se tu jag ta krawa, co sem psala předtim:D fajně zrobene:D Brečim tu jag stara baba na pohřbu, todle nemnělo chybu… OSTRAVAK RULEZZZZ!!!

 • Zabka

  HAHAHAAAAANo toz, jak bys mi z duse mluvil. Kdo nezazil, nepochopi…..:-)

 • gyzd

  dobre dřistysu to dřisty dobre jak cip!!!!!

 • Newímlol dobry clanek jak neco jenom se divim ze tomu nektreri kterio nejsou z ostravy rozumi nebo jako okoli

 • tomator

  to je sračka…

 • ...

  64Mája: tak prece jenom, je to porad cestina ;))

 • Mařena

  Tož pražaci ani se něsnažte ty dřisty překladaťtož ostravaku moš to tu dobre. já su v životě něviďala tela kidu. Inak ešče bys mogl trochu víc narážet na naše pražski kolegy.

 • nijak tož ja som hodny

  Ostravaku dobrytož ja žadny nemam je to fakt bomba.takovejhle kidy by se daly číst od rána až do poledňa dokud mě nevyženou od počítadla.tak ZDAŘ BUCH!!!!!!

 • Hovado

  NapadNapisej tam teš cošik po našymu, ale jinak total goood, jyny tak dali !!!

 • Hana

  cestovaniTož napis taki neco o cestovani bo ja ta citam kazdi den aj dvakrat a to mi tam schibi.

 • Mužem si podat ruce…mě se stavaj podobny věci,to si z toho nic nedelej.

 • M-I-C-H-E-L-I-N-K-A

  Take dřisty upe sem si poplivala šecko co šlo jak sem se chlamala….dobre jak cyp :-)

 • Evelina

  Jakoze dobreNo nejdriv sem se mrkla na ct1 ale kdyz to cte prazskej ksindl, tak je to o nicem. Tak jsem si nasla tytok stranky a jakoze dobry mno. Zatim jsem prectla toho jen trochu, ale aj ta trocha dobra.

 • janek

  tvrdé a výstižnétoš dobré to bylo

 • cymburin

  Tuž taky je životPřesně tak to ide v tom našom regionu razovitem a buďme radi kurva za to,bo jak něbudě srandy,tak to buďe stať za guvno

 • Squelch

  vyborneNaprosto uzasne, akorat jsem si na tom v hen tem radiu malem zlamal jazyk. A to ostravsky prizvuk pouzivam :o)

 • Anonym

  Jak sem prožil mikulašaTuž mikulaš jako každi rok. Bliži sa večer. Tož všecki děcka začinaju mět strach.

 • Anonym

  Tuž fajne no, ni?Tuž take fajne dřysti som nikdy ešče něčital. Tuž sranda jak cyp.

 • Anonym

  ty hajzlíčku,ty grose šizer

 • Wendulka

  Jak sem sa setkala s OstravákemToš to víte,já sice nejsu z Ostravy,ale toš můj tata je jakys-takys pajtaš ostravski a tak mám kratki i dlůůhýý zobak-po mamě dlůůhý a po tatovi kratki.Nědavno sem sy kupila novi dil Ostravaka.Doplazyla sem sa dom a eště sy ušla na WC.A jak dojdu do obyvaka,tož tam řevu jak dyby prase zabyjali….A co to??To muj ulovil ty tvoje nově kupene kidy!Tak sem utřela pysk a mosela počkať,až sy tata dočte.No nězabili by ste ho?Tak čau a piš dal ty tvoje bezvadné přibehy,jak jednu řeknul muj fotr-ze žyvota obyčejnych ludi.Tvoje čtenářka Wendulka.PS:Omluvam sa za to pomichané česko-moravsko-ostravske nařeči.A mohl bys tež nekdi potkat jakusik fajnu robku Vendulku,no ni??

 • všelijak

  super kidy,nikdy v životě jsem se víc nezasmála,jen pokračuj

 • pazgryvec

  pokracuj jen tak dal doufam ze toho nenechas take fajne drysty akorat v te televizi by to moh citat nekdo iny

 • MarasTož použiju žvast, kery vypotila jedna moja kamoška a s keru musim suhlasiť. Řikala, že z tvojich kidu chčije magi v kostkach, tož ja sa taky přidavam, no ni? Musim taky řicť, že když čitam ty tvoje hlupoty ve vlaku, tak sa vždycky malem valam smichy se slzami v očach a ostatni na mě hledi jak žaba na tajfun. Pokračuj, ať se zas možu valat smichy.

 • pišiškvor

  to je presne popsani teho kerfuru o svatcich lidi fakt ze ja

 • Marek

  PóvlJazyk póvlu, určeno pro póvl, čte póvl. Víc nemusím snad psát.

 • fANUŠ

  TYHOCHU TY SI TYPEK JA SU Z VALACH ALE TAKY TYPEK JAK TY TU NENÍ SI BOREC NA KONEC

 • Martin

  ?!zdá se tento článek vtipný i neostravákům?

 • Martin

  ?!zdá se tento článek vtipný i neostravákům?

 • CURAC

  LIDIJDETE NEKAM

 • To Marek: Zase další, co mě po ránu pobavil:D Nejdřív myslet, potom psát:) Říct o člověku, že je póvl, jenom protože přečetl článek, to je vrchol nevyspělosti a nízkého IQ:D

 • cypak

  tuz dobre nema to chybu

 • nadpis=Pvychodoslovenština a ostravšitna sou upa super!!! a ostravak je prostě BEST!!!! prostě ho žeru aji s navijákem:D ale fakt že jo..piš dál..si dost dobrý..=))))

 • Tonča

  Jajmno jakoze malo masakr….jebat jych:D:D

 • Koža z mroža

  Maras!!!!Kurňa tož tak mazane chujoviny sem dlouho nečetla! To fakt nema chybu! Jen tak dál ať je ten zajebany život aspoň trochu veselejši!!!!!!!

 • uklid sy

  dobre jak cypDobre jak cyp

 • tuš dobreTak to je tuš AJ DOBRE. bO KDESIK JAKESI KNIŽKY NEŽ KUPIM TAK JE TŘA SA KUKNUŤ NA INTERNET NO A TUŠ JEDE TO. OSTRAVSKY JE TO DOBRE MLUVIŤ BO TO KAJSIK KDOSI PUSTI A VŠECI ČUMI JAK PERO Z GAUČA. PUSTIŤ TO MOŽU NA VACLAVAKU A SPISOVNA ČEŠTINA MOŽE JIŤ DO KELA. NA PYSKU SA TOHO DA NAŤAPAT HODNĚ OSTRAVSKY MOŽU LAPAT NA PYSKU IMMERVERE OD A DO Ž BO OSTRAVŠTINA MA AJ HODNĚ SVOJICH SLOV TŘA BUNTEK A KDOVI CO VŠECKO. KAJ SA ČLOVĚK OTOČI TAM HENA COSI OSTRAVSKY V OSTRAVĚ. TUŠ KURA JE TO DOBRE A KURA KDOSI BUDE COSI MĚT NA OSTRAVU A ŽE TU NEMLUVJA SPISOVNĚ ALE FURT LEPŠÍ JAK KAJSI V OLOMUCU TO NAŘEČO TO BY MŇA JEBLO PO TYM PYSKU ALE TAKE NAŘEČO DIVNE JE TAM AJ TU ALE TU TO JE AJ LEPŠI ALE JIDLO JE DOBRE VŠUDE. JEST SE DA SLUŠNĚ AKURAT OBČAS SA ČLOVĚ Z TOHO ZESERE. NEBO Z TOHO MOŽU JISŤ SRAT, CHCAŤ ČI GRCAŤ. PAK UŽ ČLOVĚK NEVEME LEŽKU DO HUBY BO SA BOJI ŽE SA ZGRCA. Z NĚKEREHO JIDLA TŘA JAK JE PROŠLE MOŽE ČLOVĚK STŘEVA VYSRAŤ JAK SA PROLETI. PRUDKE JAK SRAČKA A ČLOVĚK NA HAJZEL NEDOLETI. VYSERE SA DO GALET A MA S HAJZLEM POKUJ. POTŘEBU UROBI DO SLIPU. RAZ SI MOŽE ČLOVĚK JAK SA MU CHCE CHCAŤ VE SPĚCHU I OCAS DO BUNTKA SKŘIPNUŤ TOŠ TO PAK OBRAŽA ŠULINA EŠTĚ TYDEN A NEBO JAK SU PRSTY OD PAPRIKY NEBO PEPŘA TOŠ TO ŠTIPA AŽ BYCH SAZESRAL. TUŠ ALE DOBRE TO TU JE NA TYCH STRANACH.

 • Bestyja :-)

  Je vidno synku žes ješte neskusil namazať šulina čerstvymi feferonkami a vložiť ho do svoji roby. Tož to je potem taňec.

 • Metrologija inači….…..Mjeřani palcami, lokčami, yardami a inšimi cypovymi mijarami. Ponikjeři tymu movijom, že aj macani patři do tej kategoryje. Podživejče še na tom starom torbe a potym možeče aji podyskutovač…

 • Hanka

  Ostravak nejlepšíTy povídky jsou dobré jak cyp …. uplně maras … jak sem si to raz přečetla tak to už furt musím číst dokola !!! Ostravaku jen tak dál !!!!

 • miška

  luxusto to Rowlingova či jak ji nadavaju sa može aj s Harrym skovat..!!!!!Si fakt dobrý ale moh bys ješte napsat aspoň 2 pokračovani bo už to mam všicko i pozpátku přečtené Tak serus a hodně uspěchu

 • Beru

  Čauec!Powitać, chłopi a babki! Fajně tu pišete, sem se z toho málem… No, je to dobre jak cyp. :-) Kurňa, Vás tu budu navštěvovat, bo se mi tu ty Vaše kecy v kec-listě aji v povidkach fakti libi. Stejně ta cało ostravština je přeca yny přerobena karvinština. Ostravaci se to od nas prostě naučyli! :-) Tak zdarec, bando niemyto!

 • béda

  Po Ostravsku je to Fajne

 • béda

  Po Ostravsku je to Fajne

 • Mr.Mistr

  Suuuuppppppppeeeeeeer!!!!Drsne jak moja mama když krmi kocura

 • howado

  Kura ja sem se z toho zechcala…XD

 • nijak:-D

  já jsem sice z Hané,ale i tak chlámu jak blázen:-Dmám z okolí Ostravy kámoše a nejhorší je to,že stačí člověku pobýt s nima pár dní a hned mluví po Ostravsky

 • Lentilka

  Mám dost….No já jsem z Ostravy a musím říct že jsem se teda hodně pobavila…..hned zezačátku jsem chytla záchvat….fakt moc dobré

 • Milu

  vydrž!Když jsem byl dřív nasraný,otevřel jsem Švejka a chvilu četl.Teď otviram tvuj Deník,v pulce,na koncu,jak se to podaří,ale naposled č.4 Pak už jen v kompjutru. Prý to jacisi cypi z Ustavu pro jazyk český zakázali, Tak to vydávej sám. Havel též vydával svoje kidy v samizdatu,ne?

 • Ukliťsy

  Je tu někde ten dřist s tlustoprdkou, čobolem a domaim kinem?

 • Kapitán Jack Sparrow

  Ostravak ostravskiAhoj ostravaku ostravski….ty tvoje dřysty sou fakt fajne.Napišeš dalši dil Denik ostravaka?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>