Chechtaki z radnice do moji šrajtofle

S Blanku je to furt take vylej nalej. Su tydně, kdy už to vypada, že je všecko přy starym a naraz zas kdosyk cosyk pravi a už to idě do dupy a zas se měsyc němusyme vidět. Kontrola hromadek, kera byvala kdysyk obden, je fčil jak eskimacka telenovela v Brailově verzyji.

A su to take pohlupave chvilki. Přyklad: jedem ku znamym na oslavu narozek a ona celu cestu frfla, že ni abych tam zas koštoval všecko, co ten něuspěšně lečeny alkoholik postavi na stul tajak loni. Tuž a co sem bravek? Šak se to stalo enem raz, no ni? Pravda je, že sem tam potem něchtěně přespal v přecyni na zemi, ale rano už mi bylo fajně. Nebo inši: jedem do šokin parku, bo pry tam su jakesyk slevy. Zatahně mě do kramu s hadrami, tam skoro hodinu vybira a skuša a jak se ozvu, že bych už aji cosyk pojed, tuž se začně tvařyť tajak kuřy řyť a že němusy nic na sebe kupovať a že možem jet dom a že može chodiť tajak stara šlajfira a že ji ani něpomožu vybrať hadry a že je stejnak spuchla gvuli mě, bo mi vyvařuje jak v interhotelu a podobne duperele. Tuž šlak aby to trefil s tymi babami. A to sem měl enem hlad.

Tuž mě napadlo, že by to mohla spraviť společna dovolena u mořa. Teho maleho gizda, s kerym vali puberta tajak s něšikovnym horolescem a snaži se byť vtipny v každe sytuacyji, něchame u Blančine mamy a užijem se 10 dni kajsyk v Chorvacku tajak za starych času.

Tuž plany su plany, ale kaj na to brať a někrasť? V robotě se šetřy tajak by vedeni očekavalo třeti světovu a na učtě mam tak na basu kofol. Tuž a planujtě s takim zakladem dovolenu.

Že bych rozprodal svoju sbirku pivnich podtacku? Mam ich tak odhadem zpětset. Někere su syce polete pivem a inši zas maju jakusyk plastycku glazuru kdoviodčeho, ale šlak to tref – srce sběratěla by mohlo zaplesať a trochu teho oběživa pustiť.

A co tak prodať felinu? Stejnak jezdi už enem v liche tydně. Baterka je vymlacena tajak zuby bezďaka. Minule mě kolera jasna něchala ve štychu, jak sem byl s mamu a segru zušlechťovať ten naš hektar a to se nědovedetě přectaviť, jaki to byl kulturni zažitek jet s tymi dvumi nasmolenymi harpyjami lokalku až do centra. Ludě se dobře bavili eště
v Přyvoze. Tuž jak bych ju naleštil a trochu polepil ty zrezle kuski jakusyk fajnu moderni foliju, možna aji ztakich pět tisyc bych za ňu moh dostať, no ni?

Marek z vedlejšiho kanclu už pry roki chodi darovať krev. Tuž to by tež něbylo špatne. Syce něvim, kolik za to plaťa, ale šak ji mam dosť, tuž bych moh aji častějši. Tež sem cosyk čital o darovani aji inšich zaležitosti. Tuž spojiť přyjemne s užitečnym by mohlo byť fajne, ale to bych se asy styděl. Ledaže bych im to tam nosyl z domu už nadavkovane.

Po včerejšku mam ale genyjalistycki napad. Napišu synkum na radnicu, že potřebuju finančni injekcu. Historyju syce němam tak dluhu jak ESKA SLESKA, ale šak sem skromny – něchcu mylijony, stači mi tak z patnasť tisyc na zajezd pro dva, štyry hvězdy, plna penzyja, bar v bazeně, švarne anymatorki, lehatka u vody v ceně! Šak co? Tež sem sukromy subjekt, tak možu pro mě hlasovať, no ni?

Tuž něvahejtě a hlasujtě, bo sem na tym tež finančně zle!

Přectavuju se to hlasovani jaksyk tak:

„Tuž hlasujem o finančni podpoře Ostravaka.“
„Věčina proti.“
„Něprošlo. Hlasujem eště raz.“
„Eště paru je proti.“
„Kurdybele, tuž nesertě mě ludě, co je to za burdel? Šak tradycyja, dluha historyja, symbol města, podpora sportovcu – kura, co to melu?“
„Tam dva vzadu eště změnili nazor!“
„Věčina pro. Schvalene!“
„Tak se mi to libi, možeme isť na jedno!“

Jak pravil naměstek prymatora, take hlasovani by vešlo do dějin Ostravy.

Kurnik šopa, bavime se o mě, nebo o Baniku?

Jak nad tym tak dumam, neni mi jasne, kdo im ten učet vlasně vybrakoval? Kaj se ty chechtaki poděly? Že by to bylo tym regijonem razovitym? Podle mě je kajsyk zakopany kus bernardyna. Kdosyk cosyk odklonil a včil to cela Ostrava zaplati. Tuž jako nic proti Baniku, ja mam ty synki ulitane rad a fandim im aji jak se im nědařy, ale to mi čimsyk smrdi. Před barakem ďura že by tam mohli trenovať zakopovu valku, po cyklostesce se furt nědostanu ani do Hrabove, natož do Frydka, či Beskid, na posmolene žule na Masarykaču už sem se kolikrat nabil čuňu, s Ostravicu a jatkami se furt pajtaši něvja rady, ale gich ho tam! Čemu něnacpať těžke mylijony do sukromeho subjektu. Kajnar s nami a zly pryč!

Tak mi to jaksyk přypada jak prvni splatka, bo znatě to – jak už se do čehosyk investuje, tak potem už enem calujetě jak zjednani. Zahraju se na Libušu: za tymi stoštrnasti megami přydu brzo dalši a dalši…

P.S.: tuž a kdybystě kdosyk chtěli kupiť ty podtacki, tak se jaksyk domluvime.

11 kidu k Chechtaki z radnice do moji šrajtofle

 • mirek

  jupiii …. konecne pekne rano

 • Tak synci dem hlasovat. Já jsem pro. Pak jsem na řadě já :))

 • Michal

  Huráááááááááááá, Ostravak nas vyslyšel :) ( ikdyž něvym esly vyslyšel bo je to pisane )
  Nová storka k temu chybí jakysyk 450 ludi do 4 000 000, tuž fajne jak cyp, no ni?

  Díky Ostravaku :)

 • Pepa

  Fakt pěkne rano :-)…O finančni podpoře Ostravakovi hlasovat nemužu, tak alespoň pridam hlas do tych 4 000 000 :-)

 • Ondra

  cekal jsem, ze po tramvajich prijde na radu Banik 😀
  Jen pridam pohled zasveceneho, ktery muze mluvit…
  http://www.efotbal.cz/index.php?page=clanek&clanek=116416

 • jana-ostravačka

  Supeeer den, díky, jen tak dále

 • Eva

  Pokud nevyhraju to tryko za 4 meluny, tak si zamlouvam alespoň ty podtacki, cokoliv od Ostravaka potěši 😀

 • Michal

  Dobre ja beru felinu aj bez polepu :)

 • Edisko z Těšina

  Hah, tak ja sem přyšel skratka, bo na habakuku Kolik to něska bere už je cyfra 4000439. Ale něvadi, počital sem se Ostravakuv dřyst a pochlamal sem se, aj sem počital kidy pod nim a kukam, že nam přybyl do partyje dřystalistu Michal. A aj dyž jeho kidy mi su sympatycke, hneda mě nasral, bo se o Ostarvakovu felinu přyhlasyl dřyv než ja!
  A tuž dobre – něbudu Michalovi kazyť radost. Ani Evě, že mě předběhla z podtackami. Ale navrhuju Evě aj Michalovi, co dybyzme ty ostravakove fetyše rozebrali na prvočynitěle? A podělili se?
  Anebo mam ešče lepši napad přymo pro Ostravaka: synku, rozlož tu svoju zbirku aj felinu na ty prvičinitěle ty sam a dej to do frcu!!! Na rozdil od Jary Cymrmana, po kerem zbyla enem židla z nadpisem: „Na této židli mohl sedět český génius Jára Cimrman“ bys to moch pozpředavať z podobnymi napisami, enemže šecky ty hoba by byly autoryzovane!
  Třeba: Pivni placka Radegast ze zřetelně otisklym spodkem Ostravakoveho oblibeneho krygla. Menši kolečko něidentyfikovatelne barvy v rožku pochaza od kapku přelete male pulki rumu z doby prvnich randek z Blanku, kdy se mu chtěla zalibiť, tož z nim navščivila restauracu Na ružku v Přyvoze a něchala se Ostravakem přemluviť ku jednej štamprli.“
  Kurnik – Ostravaku, a hneda by bylo aj na dva orlaby u mořa – jeden v ižnich krainach pod rozpalenym slunkem, druhi kajsyk v Norsku na rybach. Šak una Blanka by ti naisto padla kole krku, až byz pro ňu vytach z fjorda pořadneho uhořa!!!
  No ni?!
  😀

 • Michal

  Edisko: Tuž jak sem čytal ten tvuj dřystacki přyspěvek, tež sem se u teho nasmal jak po zelenym cygaru. Jak nad tym přemyšlam, tak něbudu sobec, bo Ostrava je kraj razovity a ludě su pohodovi, tuž s tu felinu se s tebu podělym. Aj ostatni jak budu měť zajem tuž ať napišu, jakysyk ten šrubek či potah ze sedački s obtiskem Ostravakovych zad určitě zbydě. Akurat to vystavni zadni přytlačne křydlo, ze ktereho se robila srandu jeho partyja, to sy něcham, bo sy ho vystavim v kuchni, aby ho měl na očach jak se pudu do lednički pro teho lahvoveho radegasta. S tym, že sem se přydal k dřystajucym jako Michal: tuž sem se dysyk psal inač, ale meno je meno, no ni? Akurat tu tež měl jakysyk Michal paru přyspěvku pod tym samym menem tuž bych ho poprosyl, aby se v ramci využiti fantazye pisal inači. Co se tyče Ostravakove dovolene, tuž mě napadlo, co dyby cela “ Ostravakova partyja “ zrobila jakusyk zbirku a paru chechtaku temu našemu spisovatělskimu bohovi poslalo :)

 • Edisko z Těšina

  A tuž bo sem kapku založeny systemem cosyk za cosyk, tak se myslim, že misto zbirki na Ostravakovu dovolenu by byla lepša fakt spiš taka aukcyja podtacku, šrubku a orezlych blatniku z Ostravakovej feliny a že by ju mohla zorganyzovať pani Repronysova.
  Nejvěčí vyvolavacy cenu by mjala taka pivni oplatka, na kerej by byly jakesyk Ostravakove maluvki s plotkem s čim jak nejvěčim počtem rysek na kraju.
  Na druhej straně něchcu pani Repronysovu hneda podezřyvať, ale aby se něstalo, že až budě sraz Ostravakovych fetyšystu – felinistu, tak by se tam zešlo tolika majitělu šrubku a sučastek, že by se z nich daly poskladať zeštyry feliny a ešče by zbylo na přyvěsny vozyk…
  Ale co, kery z nas by byl dluho nasrany, zvlašť jakby Ostravak po navratě z dovolenki začnul psať svoje bedegry?
  Hneda byzme sklapli a rači čitali a smjali se jeho dřystum, no ni?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>