Dežo ma nože

A je to tu zas! Doba, keru mam z celeho roka nejrači. Sezona balu!

Robim se srandu, baly mam od iste doby rad tajak mlady Klaus špigel. Kdysyk před davnymi rokami sem se na koňcu jedneho bala vsadil s kamošem, kdo dopije vic sklenek na stole po luďach, co už odešli. No co? Byl sem mlady a chudy synek, tuž se mi taka nědopita štamprla moc něeklovala. Jasne, že kamoš měl tych chitrych buněk vic a tak dopijal enem stejnu barvu a ja sem do sebe lel, co sem našel – čiste, barevne, vino, pivo, jasne, že bez vajglu, bo syce chudy, ale inteligent. Tenkrat sem syce vyhral na počet šavli, ale balum sem se potem nadluho vyhibal.

Letos sem se z teho němoh vykrutiť, bo u Blanki to mam furt take jakesyk nahnute, tuž sem se v sobotu nakrucal před špiglem v přecyni v novym kvadře, bo stare mi předloni na hasyčskim bale zblula Eva ze šichty čimsyk, co bylo vidět aji po dvuch čistirnach. Fčil se v nim beztak naparuje naš mistni bezďak, bo sem ho položil za barak k popelaku.

Hned jak sme zabrali misto u stolu a pozdravili se s Blančinu kamošku z roboty a jejim chlopem, chtěl sem zajisť kupiť jakisyk USZ (uvolňovač společenskich zabran), ale Blanka se na mě podivala tajak Zeman na Časlavsku, tuž sem doněs dvě kofoly. Na podyju už se chistala grupa. Štajger a klavesysta v jedne osobě pichal draty do tych svojich samohrajek. V duchu sem ho pochvalil za šetřeni lickich zdroju, bo kapela něbyla z nejpočetnějšich – na dvojkole by synkovi bylo celkem smutno. Jak sem se tak rozhližal tym salem cestu spatki, napadlo mě, esli zme se něspletli bal, bo věkovy pruměr byl tak okolo pědašedesati roku a na listkach nic něpsali o gerontologistyckim bale. Naš stul hrubo snižoval věkovy pruměr. Tuž snad něbudě damska volenka. Jak sem dorazyl spatki, zoptal sem se Blanki, od koho ma vlasně ty listki. Začla vyryvať, že mi furt cosyk vadi a že esli se mi to nelibi, tuž možu isť dom a jak sem se zdvihnul, zas se zatvařyla jak Kajinek v zoo, tuž sem pravil, že idu enem do šatni pro šnuptychel, co sem nechal v kabatě. Roby jedny pohlupave, bez nich to je na prd a s nimi na dva. U šatni sem viděl mladeho cygana, jak něnapadně strkal uvaděčovi dvě stovki, aby ho pustil do vnitřku, že ma cosyk super na prodej. Tuž povim vam, cygan kery prodava keramicke nože, to sem eště něviděl. V duchu sem se přectavil, co by se robilo, jak by ho kdosyk nasmolil. Jak potem obchazal stoly a rozkladal a ukazoval duchodcum ten zazrak, kereho měl plnu tašku, museli se přypadať jak na tych prodejnich vyletach.

Potem už se začla hrať prvni serka a ja sem v duchu pochvalil pořadatela balu, že dal chechtaki na vyběr umělca z cyzyny. Bo ten ŽanMišelŽar na podyju měl aji v českich songach taki fajny přyzvuk, že to musel byť emeryčan. Duchodcum to asy něvadilo, bo s prvnimi tonami se začli pomalu plužiť na parket. Paru ich něstihlo prvni song, než došli tam, kaj chtěli, ale serka eště nekončila.

Jak sem se vratil ku stolu, Blanka na mě pomrkavala, že hraju jeji oblibenu a že bysme se mohli isť skočiť. Jak vitě, nejsem pravě Fred Aster, ale v tym davu duchodcu se to celkem stratilo. Abych zabil čas do konca serki, okukoval sem přy taňcu mistni roby. Věčina mohla byť moju mamu a někere aji moju babku. Zvlašť jedna mě tam zaujala, taka menši, kulata jak Oreo a viditelně po operacyji obuch noch, bo ta taňcovala jak na rychle, tak na pomale songi furt stejně a vypadalo to, že se spiš enem drži svojiho chlopa, aby nědřystla na zem a cosyk se polohlasem mumlala. Asy se modlila.

Jak se z podyja ozvalo „džo světa sem šel, čam kam mě čáh kyčary čón“, omluvil sem se Blance a šel do sebe kopnuť k baru fernet. Mavla ruku s vyrazem „To se eště odněseš“. Mezytym skončila seryja a duchodcy se začli vracať na mista a k baru. Posylněny dvumi fernetami sem se šel zbliska prohlednuť kapelmajstra a asy sem se zatvařyl jaksyk divně, bo se na mě zle podival a vyštěknul celkem čistu češtinu „No co je?“. Po tych fernetach už se mi aji ten bal začal libiť a Blanka mě ani němusela přemluvať na parket, bo sem ju tam tahal sam. Nejlepši byla dechovkova seryja. Synek se snažil imitovať Moravanku co mu syly a Kasyjo stačilo, ale furt to v mojich ušach znělo tajak by Olimpik hral cymbalovku.

V jedne pauze se mě Blanka snažila zapojiť do dyskuzyje s jeji kamošku Evu o letošni dovolene a že oni jedu do Řecka a že co kdybysme jeli s nimi, bo Danek jede na tabor a že by to mohla byť taka naša fajna usmiřovacy dovolena. Tuž čemu ni? Eva je celkem švarna, s tu by se to fajně usmiřovalo, pravil mi muj vnitřni synek, kery už měl o paru mozkovych buněk meň. Ale potem sem se spomněl, čemu se vlasně usmiřujem a hned sem se v duchu nadal do cypu.

V prostředku dalši serki přyšlo kulturně-kulturystycke čislo. Cosyk take, jak byva na balach take to předtančeni, akurat že z misnich zdroju. Jeden chlop, kery se odpoledně asy dal třy davki Geryjavitu, se tak rozjel přy „Někdy příště“ od Katapultu, že se zevlek ni enem sako a šlajfku, ale aji košulu a celkem fajně imitoval epileptycki zachvat. Duchodcum se to libilo, bo pleskali jak na moli přehlidce. Mi to spiš přypadalo tajak když Kostner tancoval s vlkami. Tež mě napadlo, že jak by ho trefil šlak, tuž ho zachranaře hned možu nastartovať tym kardyjostymulatyzatorem a že by se pro istotu mohli zevlesť všecy. Potem mě ale otřepalo a šel sem tu přectavu zaleť k baru. Synek, co tam prodaval, se na mě enem usmjal a pravil „Fajně hraje co? Toho tu mame každy rok. Ten by moh hrat třeba u Kryštofu.“ Maryjapano, dejtě mi dvojity!

Fernetu v břuchu přybyvalo a jak synek začal spivať „starý hodny pán s úsměvem či podává bílý čulipán“, nědalo mi to a postavil sem se pod podyjum čelem k němu a enem sem se na ňho smjal jak indyjan na paruku. To sem asy neměl, bo skončil, ohlasyl dalši pauzu, valil ku mě a spustil, že esli se myslim, že je to jednoduche, tak že se to možu skusyť sam a že chodi do roboty a živi robu a že hraje skoro zadarmo a že esli se mu něomluvim, tuž to zabali a konči s hranim. To už se kolem nas zhlukla banda zvědavych duchodcu, keřy zaslechli „Končim s hranim“. Někeřy se tvařyli tajak bych ich předběhnul ve frontě v Kauflandu. Jedna roba pravila, že esli se mi to nelibi, tuž ať něposlucham, bo pan hraje moc pěkně. Dalši chlop něvyjednaval a hned navrhnul, ať mě vyvala ze salu ven. Posledni se přydal ten polonahi atlet, co by moh byť klidně muj praděda s navrhem, že se to vyřešime jak chlapi a da mi přes pysk. Tuž kdybych se moh vybrať, bral bych ten prvni napad, ale cosyk mi pravilo, že něbudu mět hlasovacy pravo. Navrhnul sem, že počkam na tombolu a potem pujdu dom, ale to něprošlo. Třy duchodcy plni testosteronu mě drapli za fliger a vyvalili ven. Skušal sem se dovolať Blance, ale měla asy vyply tydlifon. Podplatil sem šatnařku, ať mi skoči kupiť plaskačku ferneta na cestu, bo tam byla zyma jak v sybiřskim hotelu a šel sem na autobus. A bo nic nejelo, šel sem na dalši zastavku a kdyby mě s tu pulku vypite flaše nězbudili měscke benga, beztak bych tam kajsyk zmrznul.

Divne je, že Blanka měla vyply tydlifon aji celu nedělu a ponděli, ale to už je inši storka.

Tuž povim vam, aji stařy ludě to umja rozjet. Ale na žadnym bale mě nikdo zas dluho něuvidi.

26 kidu k Dežo ma nože

 • Hela

  Ostraváku výborné čtení!!! Jen tak dále pokračuj, jsme na tebe hrdí!

 • Casull

  Druheeeeeejjjj !!!!!!!!

 • Miša

  Ostravaku fajne jak cyp, že si začal zase pisať. Něuběhně ani jedyn den, aby se tu podival, jestli si zase cosyk noveho nedřysnul. Jyny tak dali, těšyme se na dalši dřyst :)

 • babča

  Haha, to fakt nasere jedneho, diskošky su dněskaj pro smrady, keři se zasej ščiřu navščevnikum nad 20 a potem halt či důchodci, je mi luto, že ta středni generacyja něma jaksi nic, kaj by se čula fajně. To potem obudži frustracyju a zbudě fernet, je syce fajny ale tře ho popič s rovňakamia muzyku přijmuč jaka je, roby dvarazy němiluju, jak ten jejich vynikňě zvlášč při čimsy inym jak fajnemu tancu, bo kera by se chvalila nafyranym tanečnikem, kery se očividně dystancuje a vzdoruje každej dyskuzyji,ja bysem kyvla i na dovolenku a zakončila bal s fajnum naladum a opičkum bez hrozby zmrznuči, ale v chutnym ložu, promiň Ostravačku starej chromej babě, kera už baly vynechava, bo by tam tancovaly enem kryky a mohla by se stač zdrojem úsměšku, někdy se myslim, že dědinske baly byly fajn, bo tam stare baby měly svoje vyhrazene misto a byl z nich ganc strach, cha

 • Gyzd

  Kura synku s balama su trable proto na nich něchodim. A to sem z mlade generacyje. Šak co, jak to kapelmajster nězvladal, bylo třa mu to řect, šak mame demokracyju, ni :-) No ale možna sys to ešče u Blanky timhle zesral vic. Ale to se podda. Držim pazury ať ti to vyjdě :-)

 • dart

  Ostravaku, nechci ti do toho kecat,ale vseobecne zasady co se tyce bab uz davno byly 100x vyresene po tisicileti, co lidstvo slezlo ze stromu (nebo z jeskyni). Shrnu to tak nejak do neceho kratsiho. Pokud se ti zacne zdat, ze bys mel mit nejakou babu, dukladne projdi byt a kdyz najdes v drezu plisen, ve vane nadobi, spolecne s fuskama pod posteli flasky od piva a konzervy od veprovky, tvou touhu po zene uspokoji zlate stranky a agentura na uklid. Pokud mas byt vcelku vporadku a uklizen a presto touzis po zene (jako fakt na spolecne bydleni a cypoviny kolem), zkus se nekolikrat jebnut po pale necim tvrdym, nejlepe drevenym nebo aspon z vulkanizovaneho kaucuku. A esi aji po tych ranach, tak navstiv sexuologickou ambulanci nebo bordel. A pokud ani pak neprestanes touzit po svazku s babou, chod pul roku pravidelne ke kamosum,keri sou zenati. A esi ani pak neprestanes chtit babu, zavolej do Opavy, bo si blazen. Takto pravil Murphy, volne poupraven dartem. Tak Greif! dart, Hrabuvka.

 • Mirek

  „Tak co je novýho?“
  „Ále, oženil jsem se.“
  „To snad ne! Ty že ses oženil? Jak to?“
  „Ty děvky a ten chlast, už mě to nebavilo. Tak jsem se oženil.“
  „No a jak je?“
  „No, už mě to zase baví.“

 • Pepa

  Ostravaku, zase super :-)

 • Naďa

  Ahoj,
  takže zase další průser…

 • Kokot

  Do pííííííííííči!

 • ja

  Skvělé, jako vždy. Jen tak dál.

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, fest dobré! Maryjapano, dejtě mi dvojity! Sy fakt ve formě! Muhehehe!!! (((:-D)))

 • Venca

  Kura ostravaku, jak to s tebu je? Meškáš s Blanku, nebo zas sam? Dyť si psal, že ses stěhoval za ňu. Rád bych se dostal do obrazu aji s dalšíma věcma.

  • Tonda

   Tuž Venco, včil ti na to odpovim ja. Když ještě chvilu počkaš, tajak to čtu, ten pruser za pruserem, myslim se že dluho to trvať něbudě a Ostravak zas budě sam a budě to tajak si to tu pamatujem všeci :))

 • ty to rychtuješ, to ja!
  Co asyk ti aktuaľně tu lisknuť, baj tě to kapku potěšilo v te mizerii.
  Včil mi nic nechodi paľu.
  Toš možna enem to, že baj by ti ten styl kamikadze nevytřyma dluho :-)

  Zdarec i třymaj se!

  :-)

 • Závislák

  Večernico, taky si říkám, že je to i mizerie i průser, tak držme palce, ať to dopadne tak, že Ostravak bude v pohodě a neztratí chuť psát pro své věrné :-D.

 • Večernica

  *
  Zavislaku.
  Toš to snad ni!

  Ja temu našemu fajnemu synkovi – furt třymam mocno pazury:-)
  Se těšim, jak se vybičuje letos o vajcovych svatkach.
  Bo sem eště nězažila – a to sem juž teho zažila dosť
  baj by šmigrus datumově lapnul na Aprila!
  Toš to asyk budě u Ostravaka cvrkot v HD režii.
  :-))))
  Juž včil se těšim, jak to tu potym vevali – v ostre verzi – ty brutaľně jurodive zažitky.

  Asyk se ten dřyst dostaně v sekci “ nejlepši dřysty“ na 1. misto.
  Bo to beztak něbudě měť chybu!
  :-)
  No ni?
  Ostravaku!
  Juž včil trenuj tu vražednu kombinaciju * šmigrus + April.
  Bo nima – to April!
  heh…
  Toš tak asyk.

  Zdarec!

  :-)

 • M

  Už několik let se snažím zjistit kdo je Ostravak Ostravski. Dnešní den jsem přesvědčen, že ho mám. Jeho iniciály jsou JS, byť mu je o několik let více než udává, některé věci jsou pravdivé, třeba to že kreslí „výkresy“. Víc říkat nebudu, protože pokud jsem se nespletl, nechci, aby se to provalilo, protože kdyby jsme ho znali všichni tak by to už nebylo ono :) Pokud si tohle ostravak přečte tak ať napíše třeba na “ skovany “ e-mail z příspěvku.

 • Tos mě dostal: baly mam od iste doby rad tajak mlady Klaus špigel :)) Dost dobre

 • R

  Ahoj M, tak to už jsi druhý (nebo je nás ještě víc?). Já si taky myslím, že vím, kdo je Ostravak Ostravski. Ale taky raději nic říkat nebudu, co když se náhodou pletu. Ale i kdyby to skutečně byl ten dotyčný, když on sám si přeje být jako paní Columbová – všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl, tak proč bych mu to měla kazit :-)

 • M

  Ahoj R, jasně souhlasím, pokud se pletu, tak dobře, že nic nedřystnu, a když sem to trefil, tak taky dobře, bo kdybysme všeci věděli kdo je Ostravak, tak je fakt, že by to už nebylo ono :) Tuž jen tak dali naš Ostravski Colubme :) dřystej ať je co čytať :)

 • docluk

  Že by se ostravak nastartoval? Že by byly moje modlitby po letech vyslyšeny? Děkuji, ostravaku, fajne jak cyp.

 • Hojtě tudyk fšecy,co tu dřystatě a stě na stejne vlně, bo vas mam všeckich moc rada. Dneska bych ale chtěla osloviť autora samotneho, esli se vubec uvjedomuje, jaky je to frajer a celerbryta. Bo idě o to,- jak se chcu objednať po tym internetě, jakekolvek bilety do našich ostravskich teatru baj na balet, muzykal, operetu či či činohru,jakesyk listki vždycki su, baj jeden v jedne řadě, ale su. Enem jak najedu na ,,Hole dupy,,-tak ani mistečko- dole v kutě. Tak se pravim čim to asy je. No je to tym, že to Ostravak přeložil, to je vic než jasne. Syncy herci su moc fajni, to je fakt, třa jim poděkovať-Igorek baj je puvodem pepik, mluvi ,,ostravakovštinu nejlepši,,. Nale kemu česť temu česť!!! – O pajtaškach ani němluvim. Přeju všem vše, o če si sní.

 • Pepa

  Máš pravdu s těma lístkama, já uvidím „Hole dupy“ poprvé až teď v dubnu, dříve se mi to nepodařilo. Moc a moc se těším. :-)

 • Přišel Antek do doktora a ledva vlez do ordinace, doktor na něho zhurta: Tak co, Antku, zase si zbulal šichte, tak se chceš hodiť marod? I ně, pane doktore, sem opravdu jakyši zdechly, džišaj mě tak glupě v dupě dlubě, že němogem vytřimač. Tak zdyjmij galaty a vypni na mě tu tvoju zasranu dupe. Doktor popatřil a po chvilce povida: Maš v te tvoji dupě zlatu žilu. Antek vylekaně odpovida: Enem o tym němluvtě s moju staru, bo ta by mi tu zlatu žilu z dupy vykopala!

 • fajné, už sa těšíme na další

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>