Kdysyk plne plyna – včil Jaryna

Před paru tydňami se ve fabryce začlo proslychať, že na dvorku budě vystupovať Jaryn Nohavica. Hned sem začnul hučeť do Ladika, ať se zopta naši sekretařki – či včil vlasně vrchni asystentki – co je na tym pravdy. Laďa na mě smolil jak na placaty kameň, tuž sem se tam stavil sam. Opřel sem se o stul, abych vypadal něodolatelně a začnul dřystať o počasy, o děckach a pomaly sem přešel na to, esli tu fakt buděme mět Jaryna.

“Jak jako tady?”, zoptala se duležitě?

“Tuž na dvorku, no ni?”, snažil sem se ji pomosť.

“Jestli myslite vystoupeni pana Nohavici v Gongu, tak ano, bude mět šňuru druhy červnovy tyden”, pravila hlasem jak když se odevře faraonova hrobka.

Gong je pro nas vitkovicke na dvorku, tuž jakepak s tym oficyjality.

“Tuž to je super! A listki nafasujem k vyplatě a nebo je možeme zaplatit stravenkami?”, zamrkal sem na ňu mojim flirtovacym tikem.

Podivala se skrz mě, vytahla tydlifon a začla studovať fejsbuk, tajak bych tam něbyl. Povim vam, ta minula byla o dosť přyjemnějši, ale neměla dvacet roku, blond vlasy a dluhe nohi. Temu ju asy šef vyměnil. Šlak ho tref.

Dovalil sem do kanclu a vyhlasyl poradu. Hlavnim bodem programu bylo kdo dokaže zehnať listki. Filip, kery předvčerem vylez mamě z klina a včera nastupil, se zoptal, kdo že je to Nohavica a už letěl ze dveřy jak špinave pradlo. Cyp! Pavel pravil, že zavola svoji robě, kera ma segru na magistratě, kera chodi s manikem, co jeho bratranec robi v knihovně a pry ta jedna fajna knihovnica ma blizko k chlopovi, co ma pod sebu ostravske infocentrum. Tuž dobre, pochopili zme, že Pavel zařydi guvno. Jaruna hned začla sepisovat, kolik teho vlasně chcem. Přyhlasyl se cely naš, vedlejši, aji protějši kancel. Filip se schoval na vecku, kaj se hned na tvitru stěžoval, co zme mu zrobili. To nam hned poreferovala Jaruna, bo ta sleduje všeckich a všude. Nakoněc zme se dostali na osum až deset listku, bo dva se musa eště zoptať doma, esli ich roby pusťa. Naša posledni šanca byl Kamil, bo ten ma znamych všude a kdyby se narodil za komanču, byl by z něho vysmaty vekslak. Enem pokrčil ramenami a pravil, že uvidime.

Tyden před koncertem Kamil rozložil na stul vějiř listku. Naleli zme se po štamprli a chtěli mu dať hobla, ale pravil, že esli se ho dotkněme, zabije nas ve spanku. On je taka nětykavka. V ten velki den zme se zrobili všecy přesčas a pěški přešli do Gonga. Ladik byl jaksyk naměko a ukazoval nam, že napravo robil jeho foter sto roku, tam že měli šatnu a take spominkove dřysty prdy. Už zme to slyšeli tolikrat, že zme enem kivali sucytně hlavami jak na trampolinove sutěži a šli dal, ať stihnem aspoň jedno dvě. Parkoviště bylo narvane jak Halina do legin a Gong už se tež začal plniť. Dali zme se po jednym a čitali program. Pavel jak zystil, že koncerty su cely tyden, začal frflať, že beztak to ma Jaryn nařyzene od Světlika. Bo jak je ve Vitkovicach v Gongu, musy mět stejnu šichtu tajak všecy vitkovičti dělňasy, od pondělka do patku. Ladik ho podpořyl, že to je jasne, že už ma v Heligonce svoju vlasni šichtovnicu. A pry esli vime, že v Gongu ležela skoro třycet roku letecka puma, co tam dřystla na koncu valki. A pry esli vime, čemu ten plynojem zdvihli o 1492 centymetru. A potem nas začal skušať, od kdy to je kulturni pamatka, v kerym roce dostal cenu Dum roku a kery architekt ho navrhoval. Trochu zme ho propleskli a dalši pivo už nědostal, bo čim vic chlašče, tym je větši inteligentual.

Vyjeli zme po schodach až navrch. Obsadili zme celu řadu a než začnul koncert, parurazy kolem procyklovala plaskačka (krom Ladika, bo ten se začnul potichu opakovať datum založeni všeckich šachet v reviru). A fčil už to začlo!

Vyšel na podyjum a byl to fakt on! Pozdravil se s nami a jakisyk cyp mu blisknul do oči. Tuž poděkoval a pravil, že na koncu se ho všecy možu vyfotiť. Taktak zme zadrželi Jarunu, kera přeslechla to “na koncu” a už se drala ku schodam. Jaryn tam měl  mezynarodni pomoc – Kuśmierskeho s harmonyku. Kura, ten jak to valil v jedne solove vyhravce, to bylo tajak když nas rusacy osvobodili. A bylo fajně. A potem eště dorazyl bubenik, tympanysta, cinkalista, štěrkač – a to všecko v jedne osobě – Pavel Planku. A bylo eště lepši. A ni enem z te domacy slivki. Jak tam Jarek lupnul “Zatímco se koupeš”, až mi očiska zvlhly, bo sem se spomněl, jak sem to eště coby mlady mutant bekal na Žermankach u ohňa, jak zme se mačkali s moju prvni lasku, kera mi ukazala rozdily mezi chlopem a robu. A naraz to po sto rokach bekam zas! A naraz mě mačka Jaruna! Smol na to! Ja nejsem na fusate!

Měli to fajně nastavene, syncy. Bo po řachavych songach šly pomale, zamyšlene, klidnějši a aji trocha teho džezu tam byla. Jarek překvapil, bo sem myslel, že krom kitary umi enem na heligonku a on to valil obstojně aji na basu, a dokonce na husle.

V jednu chvilu se zahral na Sybilu a předpovidal, že nad Ostravu zas povede lanovka a hned k temu zapěl zbrusu novy song s tekstem, z kereho se věšina ludi valala. Tuž to bylo cosyk na Laďu, kery do mě dlubal ramenem a pry „To je cypovina, ty stare vuzki nemožu vozyt ludi, bo nosnost, šak viš, ne, leda že by se to cele naddymenzovalo, postavilo by se paru stojnic navic, tuž to je vlasně genyjalni napad, to by šlo!”. Hned druhi den na šichtě to začnul cele rozkreslovať. Vul.

Fajne bylo, jak Planka přy Ostravě uprostřed mezyhry poskočil jak tajtrlik s obrovskim bubnem pověsenym na břuchu. Venca to po koncertě venku tež zkusyl a tyden byl na neschopence, bo zrobil nechtěně šňuru.

Ty dvě hodiny uletěly jak sudanski prezydent. Jak se s nami ten naš zpěvavy ostravak lučil, něnapadně se zminil o Heligonce. Že je syce eště zavřena, ale jak pujdeme kolem, mame mrknuť do oken (jak ty chude děcka od Dykensa, spominatě?), bo je domluveny, že tam kvuli nam nechaju svitit. Jaruna, jak zme vyšli ven, viděla jedine osvětlene – Boltovku – a hned chvalila, jak je ten Nohavica šikovny, že ma ten svuj klub až na huře a s takim fajnym vyhledem. Nechali zme ju přy tym, bo ona už ina nebude. Přyšti tyden ju tam pošlem pro listki na zařyjove koncerty.

18 kidu k Kdysyk plne plyna – včil Jaryna

 • Michal

  Ostravak žije :) dik jak cyp Ostravaku, a dufam, že zase rok nezustane u jednoho dřistu :)

 • Kronyš

  Vyborne …. 😀

 • cyp z Prahy

  Hurááá, Ostravak žijééé! A píšééé! A pořád skvělééé! 😉

 • rok a půl čekání, když nepočítám to novoroční pf… aspoň něco. Ostravaku piš, bo blogovací ankety vyhravaju pražačky.

 • Kačmel z Mistku

  ”Halina v leginach”… kaj ty na to chodiš

 • jana-ostravačka

  supééér dík za dřistík, furt sem se říkala, co nebo kdo tě nastartuje zasek cosyk pisnuť- a vida, Jaryn to dokazal!!! tež sem se byla v plynojemu zabekat s Nohavicu aji Wykrentem-fajne a pjekne

 • Večernica

  Fajne, že si cosyk juž tu lisknul.
  Jaryn nima chybu, to ni :-)
  Teho synka znam eště z Karvinskeho Sovinca, bo sem ho tam v 1982 – teho času jako čerstvu hvězdnu star – angažovala na slet našich mistnich robek – kery tež neměl nikdy chybu :-)))
  FKSP se vždy fest orosilo, jak měli potym zacalovať to naše bohatyrské MDŽ – kere teš – bo teš cosyk koštovalo :-)
  No Jaryn juž u nas jodloval o dušu, s kytaru v pazuře – až se mu fusiska krutily – ni enem včil:-)))

  Ja, maš recht, fajny synek to je *

 • drawec

  (Rev!!!!!!)On zije!!!!! On fuckt zijeeee!!!!!
  Buch ostravske srandy je mezi nami, chvalte kratky zobak!!!!!!
  Diky za dalsi drist a za dalsi hlasku—–povedela jak kdyz se otvira faraonova hrobka—-2 minuty mi trvalo nez sem moh cist dal!!!!
  Dlouhy a plodny zivot ti preji!!!!! Kamil z Horovic

 • Ostravak Konečně OŽIL!! četli jsme …za lepši zytřki! a pochcali jsme se smíchy Ať žije OSTRAVAK.Psal Kuba 9 Let

 • Helena

  Tak já jsem už ani nedoufala, dnes jsem jen tak klikla – co kdyby…, no a takové překvapení!!! Jsem opravdu ráda, že jsem si mohla znovu počíst. DĚKUJEME!! A jestli budou ty zářijové koncerty, tak určitě ostraváčku dej vědět!!!! Máme tě rádi 😀

 • Taťka

  Esli se něpletu, tuž ma dneska Ostravak narozky! Všecko fajne synku!

 • Michal

  Tež se přydavam, šecko nejlepšy k narozeninam Ostravaku :)

 • Libor

  Ať sa dařy, ostravaku a dik za dřysty, Urobil si mi fakt radosť. Přes rok sem na to čekal. Libor

 • Stary Topjař

  Strycu, fajně pišeš, dobře mi to robi, jak to čitam, bo sem tu v Praze s tymi pjeruňskimi chacharami, co majom duge zobaki, ale krutki rozum, napiš ješče což, bo to je fajna junda!

 • Tež dneskaj sem klikla enem jako co, kdyby – a le, fajně za to děkuju, kvuli Tobě mam fajne mailova kamarady a kamoše, enem mi jaksi luto, že Palko z Australie už něpiše, aji ja sem za tu dobu eště vjec zchromla, viš že sy jako slunečko?? Včil v tym chmurnym podzymu Tě budě třa, děkuju

 • Michal

  Ostravaku prosim, prosim za všycky. Dřystni zas cosik, bo tu je mrtvo jak na srazu hrobařu.

 • jotvor

  Zdar Ostravaku.Ani nevím co mně to napadlo sem po dlouhé době strčit nos, ale udělal jsem dobře.Je tu nový kid – i když už skoro půl roku – a navíc prima kid. PeEfka sice potěší,ale tak nějak to není úplně ono No a tohle je o Jarynovi, ke kterému jsi mně vlastně kdysi privedl Ty tady. Ne že bych před tím byl úplně mimo a nevěděl kdo to je, ale spíš jsem jenom tak nějak vnímal jeho existenci bez nějaké snahy poslechnout si pozorněji o čem vlastně zpívá a víc, než jen o co zrovna zavadím někde v rádiu.
  V minulosti se tady o Jarynovi občas psalo, ať už přímo Ty v kidech, nebo ho tu pretřásala partyja v dřistech, no a to mně tehdy donutilo trochu na něho zaostřit.No a tím jsem vlastně díky Tobě a bandě, co se pod atvojima článkama vždycky scházela a hašteřila objevil nejen Ameriku, ale aji fakt pěkné písničky a chlapa, co umí vzít za srdce aj za bránicu.Tož vlastně díky.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>