Prezydenski oběd

Dluho sem se temu vyhibal jak kniže hodinam spěvu, ale nakoněc mě to přecy dohnalo. Už o vanocach bylo jasne, že každy z naši familije ma ineho prezydenskeho kandydata, ale tenkrat vyhraly svatki klidu a miru, bo se to naštěsti něřešilo, ale enem nahryzlo. Včil ale začlo isť do tuheho. Od začatku ledna sem se mamě snažil vymluviť z pozvaňa na oběd, bo mi bylo jasne, o čim se budě dřystať mezy hryzenim do řyzka. Nakoněc mě ukecala, bo mlady (spominatě na upřymneho synovca?) pry konečně zrobil svuj prvni semester (akurat že už asy na pate škole) a to se musy zajesť a zapiť. A bo posledni teple žradlo sem měl v utery na šichtě, tuž sem podlehnul. Cestu k našim sem se stavil hodiť listek do urny a zařek se, že se budu vyhibať dřystum o volbach. V prvnim kole sem tam gichnul teho mladeho bojovnika proti korupcyji, ale včil sem hodně zvažoval, bo ani šipkova ruženka, ani „vy novinařske hijeny“ mi jaksyk něšel pod nos.

Jak sem dorazyl, makak švager pravě vysvětloval, čemu volil minule Bobošikovu. Pry je to roba podle jeho gusta, tuž sem nastražil ušiska a čekal odborny popis jejich polityckich aktyvit a nazoru, ale makak něsklamal, bo jak bych ho měl cytovať, tak to bylo „…pěkna po pysku a fajne cycki…“. Aha, tuž to je ten jeji jediny volič z Ostravy! Segra se enem šklebila a navzajem se s mamu ujišťovaly, jaka je ta kampaň proti Karlovi drsna a kaj že to zme, pry jakesyk inzeraty na posledni chvilu a kdesyk cosyk. Jak sem lapnul ku stolu, začly na mě obě hrnuť nazory tajak sylničaře snih na chodnik a vysvětlovať mi, jak to vlasně je. Tuž ale spominam se, že o vanocach měly obě inši kandydaty. Mama chtěla dokonce voliť tu apolitycku vilu, kera omylem cestu z lesa zabludila do volebniho štabu a naraz he! Obě vola kniže. Podezřyvam vliv upřymneho synovca, kery přyšel ověšany plackami tajak vanočni stromek, kohože to voli. No ale mama to spiš robi natruc fotrovi, kery je zaryty zemanovec, bo Zeman vi, co my, obyčejni ludě potřebujem a umi každeho utřeť jak snopel z rukavu. No a mama po tych sto rokach, co su spolu, je automatycki v opozycy. Hledal sem fotra, že bych se ho tež zoptal na nazor, ale ten nikde. Pry se eště stavil skontrolovať volebni komisyju, jaka je učasť, bo přecedu tam robi jeho byvaly kolega z rubani a stare zvyki se prostě nězapominaju.

Upřymny synovec využil teho, že byl foter pryč a polepil pulku kvartyra samolepkami „Volim Karla“ a přypnul placki skoro na každy kabat a bundu, co kaj visela. Tuž ma synek odvahu, bo jak foter dojdě na pravidelny každoměsyčni spominkovy haviřski sraz ve svoji stare unyformě a něvšimně se te placki přypnute na řbetě, tuž to budě zajimava akcyja. Možna se za nimi tež do te knajpy stavim. S kameru.

Segřyni mali gizdi nad nami enem ofrňovali nosy, bo pry „vaši kandydáti saaaaaks“ a jediny pořadny prezydent by pry byl Avatar. Trošku sem podcenil jejich inteligencyju (zpruměroval sem segřynu a makakovu a vyšlo mi zaporne čislo), bo jak sem s nimi chvilu podřystal, dokonce věděli, že to neni majitel kerkoveho salona, ale pravnik a umělec.

Nakoněc zme poobědvali sami, bo foter poslal ezemesku, že idě s komisyju do knajpy sledovať procenta a dorazy podle vysledka (to je přašť jak uhoď – jak Zeman prohraje, třa to zapiť a jak vyhraje, třa to oslaviť). Jak zme potem seděli u povolebni meruňki, ptal sem se upřymneho na skuški. Pry mu stači 16 kredytu, tuž se dvě skuški převed do letniho semestra. Makači geny v praksy… Asy mu něbudu přezdivať upřymny synovec, ale věčny student.

Jak sem se vratil k Blance, povykladala mi o prvni improvizovane tiskovce a jak naš novy hlavni štajger hned zesměšnil paru novinařu a na nic pořadně něodpověděl. Tuž asy se budě třeba zvyknuť. A abych ji spravil naladu, vzal sem ju na večeřu do Hajcmana. Podvědomě sem tam za každym rohem hledal fotra.

Rano volala mama, že foter nasleduje svojiho noveho vudca až fanatystycki, bo jak dorazyl nad ranem dom z putyki, tež se skulal ze schodu.

Do dalšich voleb se tež skusym přyhlasyť. Bo ja sem idealni kandydat. O všeckim sem vam povykladal, ale koho sem volil ja, to sem vam něřek. Tuž zaklady polityki ovladam, dřystať, dřystať a nic neřeknuť.

Hije na hrad!

15 kidu k Prezydenski oběd

 • Kyk

  Dobry napad.
  2018 – Ostravak na hrad!

 • jana-ostravacka

  Zdravím Ostravaku, tuž vidím, že to bylo u vás podobne. Doma jak doma, to zme se domluvili všecy na jednym, ale v robotě zme rozděleni na dva tabory. Jedni choďa z hlavu vitězoslavně zdvihnutu a druzy mrmlaju a smutňa, že se to tudyk už v kravsku řiť obraca. No co narobime, volili zme a zvolili.

 • Skybula

  Tuš to je fajny napad. Už vim, kereho kandidata budu v roce 2018 volit :)

 • Zdruv Ostravaku,
  mi o tem povidej. I ja sem se zařeknul, že v robotě se něbudu baviť o volbach, bo tam mame jedneho amaterskeho polityka, co zhaňa informacyje enem ze seryoznich platku Aha a Blesk. Ostatni noviny to pry maju zkreslene, pozdě a na internetu je pry jen porno. Kura, ja se s nim pokažde chytnu a jsem pak dopaleny. Tuž se s nim ani něchcu v robotě moc vidat, bo to je o zdravi. Tež slibil, že když vyhraje Karel, tak že se na břuch navali potapěcke pasy aspoň ze štyry a že už něvyplave. Tuž sem se začal radovat, že budě klid no ale jak by nas ten na nebesach chtěl všecki v robotě potrapiť, vyhral Zeman. Tuž plně chapu, že si se temu vyhibal jak čert křyžu.
  No ale jestli se za paru roku přyhlasiš do voleb, už včil maš muj podpis a hlas tež. Inak sem rad a myslim že ne enem ja, že si začal zase pisat. Tak směle do teho.

 • No, ked budes kandidovat tak k vam emigrujem!

 • Pepa

  Zdravim.
  Taky jsem volil Bobosici (co ma peknou kstici), bo jsem si nedokazal vybrat. Stejne jako v tomto vtipu:
  Svobodny bohaty chlap ma 3 milenky – blondynu, brunetu, zrzku – a nevi, kterou si ma vzit. Tak vymysli racionalni rozhodovaci kriterium – kazde da stejnou hromadu penez a at s nima nalozi podle sveho uvazeni.
  Prvni si koupi neco na sebe, aby jej dobre reprezentovala ve spolecnosti.
  Druha koupi neco jemu, aby mu udelala radost.
  Treti je investuje, aby z nich bylo vice penez.
  Chlap se zamysli a vezme si tu, ktera ma nejvetsi kozy.

  A druhe kolo jsem nestih, bo jsem v patek ze sichty spechal do hospody a v sobotu se mi pak uz nikam nechtelo.
  Ale stejne bych si nevybral, a to ani pudove (iracionalne), natoz racionalne.

 • Jirka

  Díky!
  Tvý „dřysty“ jsou nejlepší medicína nejen na povolební deprese!
  :-)

 • Tož poluchej, synečku Ostravačku, ty zje kura zahadny jak tame oto ten kuzelnik Mydelko ! Ale že zje beztak mlady, neviš o kereho ide, enem dufam, že ty sam nezje ani ten singer Nohavica ani ten byvaly hlasatel Zaruba, bo su oba byvali kamoši od STB – a na to sem su je kurec haklivy !! Volby nam zrobily v hlavach ordnung, jak na tym zme – no hlupě, bo vysledek je volba mastodonta, kery lže a pomluva a ma už masla na hlavě z deset kilo ! Hlupi ludě, hlupe zitřky…

 • Mirek

  Esli su na co haklivy, tak to su svazaci, modři či červeni, tak si di iřyku agitovat kajsik indě, on chleba levnější nebude tak či tak no a Nohavica umi a je lidsky, to se počita, kadrovani už tu bylo dost …..

 • Pepa

  můj hlas máš v příštích volbách taky jistý :-)

 • Tak Ostravaku, tys to rozseknul. Hlavně piš dál.

 • Šecy ostatni su luzřy. Včil je pry čas zasypavať škarpy, vyhlubene mezy společnosťu. Naščesti u nas v kanjpě zme zas tak moc něhlubili, aj dyž někeřy by radi, ale věčina poražku či vitěstvi oplakala aj oslavila v klidu a miru, podle mustru tvojeho fotra. Enem něvim, esy se kery skulal ze schodu, ale to už něni duležite, něbylo by to prvši raz a ani naposledy. Postskryptum – libila se mi přyspjevki od Tondy a Iřyka Košťalika :-) A je dobře, že pišeš, bo aspoň je poznat oryginal od panču, co nosy žvaro jak přyušnicu…

 • Večernica

  Zdarec Ostravaku *
  Musim tě řecť, jak tě čytam, že ty seš take fajně světlo v tunelu.
  Jo ja!
  Třymaj se synku a buď furt takym fajnym exotem, jakym si dovčiľ.

  Bo ty naše media juž ganc zhlupla.
  Ni aby juž dala ľuděm spokuj, i nežďarala furt do krvavě rozhadaneho naroda, toš furt těpu enem jedovate chujoviny a nima to konca.
  I spokuj našich ludi ztuď – maju teš enem u dupy.
  Bo kersesyk pohlupave pali, co ty media vlastni, maju dupu ni v Česku, ale v Německu.
  Toš se jim česky zeman zajida.
  I toš juž nevi, jak by se do te dupy uhryzla, baj by se jim konečně ulevilo i se vysmolila.
  Toš vypušťaju furt enem – prdy.

  Zas cosyk fajnehom nadatluj, baj je co čytať – od srdečka :-)

 • Eva

  Ostravaku, je fajn, že jsi se zase vrátil. Skolila mě chřipka, tak zase znova čtu tvé knížky a pořád se bavím :-)…jo a fajne jsou i ty kidy tady – třeba Pepa a jeho mužská logika. Zažila jsem – jeden mě pozval na rande, na víno. Popíjeli jsme, dřystali, bylo nám fajně. Pak jsme vyšli z knajpy, on nasedl do taxíku, odjel a nechal mě na mrazu. A pak dumej – sem idealni kandydatka či ni :-) Ty nedumej, piš, protože tě máme rádi :-)

 • Naďa

  Ahoj,
  každopádně to byl zážitek a těch vášní i u nás v rodině!!! Na nedělní návštěvě u sestřenice jsem se neodvážila ani pípnout, neboť její manžel vyřvával hned mezi dveřmi : Vyhráli jsme !!! Užila jsem si i to sobotní odpoledne – díky nachlazení jsme leželi celou sobotu v posteli a jen přepínali ze studia do studia – Zemanovy ksichty byly bezkonkurenční a těch duchaplných novinářských otázek – komedie s hořkou pachutí.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>