Tuž co, zajima vas, jak se mam?

A mame tu koněc roka 2012 a esli stařy Maji maju pravdu, tak letos ušetřym za darki pod vanočni topol.

Kurnik šopa, co se všecko porobilo od te doby, co zme se čitali naposledy.

Všude kolem rostu baraki tajak děcka po sunaru. Nejvic na očach je ta japonska Fukušima. Měl to byť vrchol evropskeho umjeňa. Šak spominatě, no ni? Tuž co narobime, něvyšlo to. Potem tu mame to Tyjeto. Jak byli kdysyk stavbaře překvapeni, že je Ostrava poddolovana a slibovany mrakoškrab by se im začnul propadať do země… a naraz to idě. To su věcy. Tež sem slyšel, že zažite meno Ostravske Hradčana se ma změniť na Ostravska Katedrala. Tuž chcu vidět teho, komu by to nove meno přelezlo přes papulu. Ja, a tež mě pobavilo, jak se město tak dluho pravilo „Šak co, Tchasu dosť!“ s reklamovanim te činske dlažki na Masarykaču, až nam ten Tchas Ejfaž skrachoval. Tuž dal buděme zakopavať. A to ani nemluvim o Baniku. Chvilu krachuje, chvilu mu stavjaju novy stadyjon, aby měli pajtaši kaj litať, potem zas zustava na starym, kery už naraz zas vyhovuje standardum… Tuž kajnar aby se v tym vyznal.

Mame tu ale aji fajne věcy. V zologicke se narodil prvni česki minyslon Rashmi. Tuž vlasně dva. Škoda enem, že sameček něvydržel, bo pro pohlupave baby v robotě to byl enem dalši dukaz teho, že roby su odolnějši. Ja a doma sme tež probirali ty farmařske trhi, co tu včil mame. To je fajna věc. Ni, že bych tam cosyk ja sam kupoval, chraň buch, bo jak v tym nesu ečka, tuž mi to nechutna, ale mama chtěla prodavať přebytki ze zahrady, ekstra super bijo. Akurat že najem za stanek by byl asy vyši, jak vydělek za štyry rajske a osum papryk.

Ja, a naše dvě ostravske školy pro inteligenty se pry maju slučovať. Přyšel s tym dom Danek. Pry rok potrva jednani o novym meně. A přytym je to tak jednoduche – Ostravska škola baňska, no ni?

Ale vas asy spiš zajima, jak sem se měl ja, co?

Jak už sem nahryz teho Danka, tuž z teho je uspěšny školak. Akurat v učitelskim zboru neni moc oblibeny, bo každeho opravuje – někeřy spiš pravja, že otravuje. A my s Blanku? Jak se pravilo v jednym songu, kerym se mě snažila uvesť do bezvědomja každy večer mama, jak sem byl maly gizd „Pec nam spadla, pec nam spadla, kery nam ju postavi?“.

Jak už zme se domluvili, že buděme meškať spolu, dluho zme dyskutovali, esli je lepši Dubina a nebo centrum. Tuž mezy nami, vubec něchapu, čemu se muselo o tym dyskutovať, šak to je jasne, no ni? Ale jak baby začnu použivať seks jako argument, tuž stě v dupě.

Tuž sem se přestěhoval na Dubinu. Svuj stary kvartyr sem se ale něchal, bo zycher je zycher, a pronajmul sem ho. Syce mi měsyc trvalo, než sem ho dostal do pronaimatělneho stavu a popelaře mě od te doby moc radi němaju, ale nakoněc to vyšlo. S tym pronajmem je to ale enem mezi nami, bo o tym finančak něvi!

Vitě, jake to je, jak vas vyrvu z hnizda, kaj už matě fajně nastlane a vitě, kaj se chodi žrať a kaj smoliť? Byl sem z teho stěhovani taki cely rozhuštany, jak když usně kolotočař, kery ovlada husenkovu drahu. Měť segru naraz tak blizko, to tež neni žadna vyhra a tež chvilu trvalo, než zme se v tym kvartyře na sebe všecy zvykli. A tak se jaksyk stalo, že jak sem po nocach surfoval na tym interfernetě, semtam sem odepsal jedne kamošce, co měla doma problem, bo jeji chlop ma ikve překapavača na kafe z turecke burzy. Robil sem ji takeho onlajn amaterskeho psychogeologa. Ona se mi postěžovala na trubca, ja ji na stěhovani a měli zme take fajne suzněni. No a tak vam jaksyk nevim, jak je to možne, ale naraz z teho suzněni byla ve štvrtym měsycu! A to ani betlemska hvězda něvyšla! Kurdybele!

Dluho předluho zme to řešili, bo ja sem nevěděl, co robiť a ona nevěděla, co chce. Nakoněc se rozhodla, že ten jeji myslitěl neni nejhorši a pry je to stejnak jeho. Tuž jak jeho? Ja už sem se ale mezytym jako slušny Mirek Dušin nahlasyl Blance.

Včil asy už tušitě, že sem naraz byl rozkročeny nad dvumi robami tajak navaleny bezdomovec, co se snaži trefiť do kanala a nakoněc mě nechtěla ani jedna. Ale dobře mi tak! Na telenovely se ma člověk čučet v kisni a ni je skušať proživať doopravdy.

Tuž zas včil meškam sam, ale na Dubinu možu semtam opatrně zajet, bo Danek na mě visy jak něšikovny paragan na topolu. S Blanku mame mezy sebu napěti jak na korejskich hranicach, ale pomalu tu zymnu valku překonavame. Dumam, že na leto vymyslim jakusyk fajnu dovolenu, zaspominam na mlade roki a vemu je oba dva pod stan na Žerki, tuž to ich určitě potěši, no ni?

Ale eštěže tu mame věcy, kere se ani rokami neměňa. Polorozpadle jatka u Bauhausu a vyrabovana Ostravica – to su naše dvě ostravske istoty!

Tuž zas někdy zdař buch!

20 kidu k Tuž co, zajima vas, jak se mam?

 • frettie

  Co takhle každý týden repete? Dobrá práce, čte se to skvěle.

 • Tonda

  Zdruv Ostravaku, tak ja sam za sebe musim řect, že konečně zas něco od tebe čitam. Aji ten tik v levem oku se mi zlepšil z teho, jak pořad šilham, či si už konečně něco něpřipsal na ty fajne stranki. Z teho pruseru s robama si nic něrob, bo chlop je tak od přyrody naprogramovany. Jak vyciti přyležitosť začne lov. Pruser budě až něbudě co loviť. :)) Inač ti přeju do noveho roka pohodu, inspiraci a hlavně pomyslnu nikdy něvysychajici propisku, aby jsi nam to všem těm co ti zustali vjerni mohl napisať.
  Kura, včil mi to v pale zecvaklo a dufam, že tim Majum fakt enem došel šuter, bo jinak sme všici v dupě. Ale na druhu stranu by si teda mohl ještě par řadku napsať, ať tam idem všici s fajnu naladu 😀

 • Ostravačku, taka životni realita něbyva sranda, nic něni na škodu, vedle mě haviřysko PIJE MLEKO a duši buchtu, kruťasina čežkych chorob mu vzala došč šil, ale aji mi. takže teho sexu je třa užič dokač to ide, ešče by sem mu lepu děvu zaplačila jako spravna robka, no chlopi su inač fakt ustrojeni a isto je to dobře. Krasne chvilečku su jako kvitečky v tym srabu, kery nam svět ukazuje, a ani něvime, že koněc už začal, tak jak pomaly mizně lidske pochopeni Život sam přiněs recept, jak třa temu čelič, radovač se z každej cypoviny, že jich furt mame požehnaně, aji teho ineho bytu, kaj sme se fšeci s Amalkum a Mikešem vlezli a učešujeme jeden druheho. Ja fčil, jak už to něpotřebuju mam po operaci oči, fajňacke nove cvikry, moderni a chlopa ineho už něulovim, tak kupuju to mleko, kere mu v pytliku škura a děkuju osudu, že aspoň mu šmakuje a sviňa němoc je isto v dupě. I na štampulku rumu přidě, no čemu ni?Fajny je každy čas i ten pro stare, přejeme fšeckym luxusni svatky, furu radošči a lasky, aji tělesne aji přes tu dušu, čemu se ma člověk najvěc radovač je počešeni druhych, nebo druheho a to si pravě zrobil, tak zduř

 • Miša

  Džynka Ostravaku za fajně nove dřisty, aspoň ludě vi, že žiješ, zase se těšim na nove přiběhi. Tobě i všem ostatnim přeju fajne svatki, bohateho jezuska a jestli se ti Mayi jebli, tuž aj fajny novy rok.

 • Erik

  Čau Ostravaku, moc rad jsem o Tobe slyšel. Trošku jsi to dodrbal, ale člověk je holt tvor chybujici a nepoučitelny. A co zbytek familie, Makak a Upřimny, kery z nich je na Bani:)? Přeju ať se Ti daři!

 • Jakub

  Nazdar synku, to je fajne sy zas cosyk přečytať. Hned je lepši. Jak to tu sonduju, všeci by radi kdybys zase začal pravidelně psať dřysty. A jo maju recht. Tak sednuť ku kompu a datluj.Bo doba na chuja, furt same tragedyje, do toho ti cypi Majove. Třa se temu všemu pořadně zasmať a ty jediny si jasna volba jak teho dociliť. Přeju všecko nej ať se ti dařy na co šahneš

 • Damek

  Souhlasim s ostatnima.Je super po takove době si od Tebe neco precist.Myslim že nejsem jediny komu Tvoje storky chybi a byli by rádi kdybys zase začal blogovat :-)

 • Naďa

  To jsi tedy dost posral … nechápu … konečně pořádná ženská, ale která že ? Takže milujme se a množme se :-) a všechno se v dobré obrátí.

 • Rypoň

  Přeju fšeckim teho nejlepšího ščodroka a nový rok aby se vydařil jak cyp. A jedna rada pro teho Ostravskeho kuravnika, měl si se držet péra (teho na pisani) a tvuj fanklub by měl o jednu fanynku vic. Bo pisanim a pichanim se da zajebat co se da.

 • velebnost

  Ahoj, taky se přidávám s prosbou o další texty, chybí to :)

 • Večernica

  *
  Zdarec Ostravaku *
  toš to byl fajny darek k Ježišku partyji ztuď, ten tvuj čerstvy befel kery kapku poodrhnul – co s tebu včil je.
  Jak to tak čytam, tys temu dal! :-)
  Eště že ten Danek existuje, bo ten mini ajnštajn vas možna dá zas do kupy.
  Až mlada vydymy i stabilizuje krevni tlak :-)
  No!
  Jedno pozitivum to ale ma.
  Že maš čas tu zas cosyk čerstveho nadatlovať.
  Toš něch Blanka tu paru vypušťa enem zlehunka, baj by ji to “ solo baleni“ vytřymalo aspoň do vajcovych svatku.

  Toš tak asyk *

  :-)

 • Honza

  Ach jo Ostravaku.Tos posral,ale jinak je fajn,že zas píšeš.Honza

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, zuřyvy a kor moc velki DIKES za tvoje posledni dřysty! Su to moje nejpjeknějši letošni darki a mam z nich ešče věči radost, než sy měl možna kdysy ty z tej svoi rybički! Tuž PEEF tobě a šeckym tvoim přyznivcum, mezy kere mam čest započitat aj sebe!
  😀

 • Péťa

  Ahoj Ostravaku, ty jsi fakt vemeno, teda spíš VEMENO, nevim jak se to řekne po ostravski, ale prostě jsi… Ale taky na sebe prásknu všechno, takže nebudu házet kamenem, to se nedá nic dělat. Stejně Ti ale přeju, abys z toho průšvihu vyklouznul s elegancí sobě vlastní. A hlavně piš příteli, jsi jeden z mála českých autorů, jejichž tvorba se dá číst.

 • Pepa

  Blanka už ti určitě odpustila….a raději piš, ať nemáš čas na další takové hlupoty…. :-)

 • RedBarDragon

  „Tuž to neni poprve, co o nim tak mluvi, asy sy na něho budu museť posvitiť, bo švager je syce cyp jak lampa, ale sem ze stare školy a nevěru nětrpim.“

  http://denik.ostravaka.cz/143340-vikend-s-gizdami-a-belaskami-php

 • Michal

  jakosyk to tu zase usnulo jak ta ruža z šypku, no ni? tuž ludě něgupnitě a dryštnětě tu cosyk

 • Pepa

  ..co my, Ostravak by měl…zajima mě, jak se ma :-)…bo jak se mam ja, to ty 4 melouny čitatelu nezajima :-)…jak napiše, bude o čem dřystat

 • Eva

  Konečně slunečný den ! A co u vás ? :-)

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>