V zdravym těle zdravy vzduch

Prazniny jak hemerojdy v dupě a za chvilu je tu Děda Mraz na snoubordu s nadilku. Beztak se myslitě, že sem proseděl cele dva měsyce na řyti doma, no ni? Guvno! Kryza středniho věka mě vyhnala na dovolenu, ale o tym až se mi zahoja spaleniny.

Nědavno sem jakimsyk nědopatřenim vyrazyl za krasami misnich kopcu a přyrodnich zaoblenin. To zme tak seděli v robotě v kantyně a něvěděli, do čeho pichnuť a chlopi se začli štenkrovať, že už zme stare papuče, že furt enem sedime doma, nebo v knajpě a že tamten chodi do fitka a tamten jezdi na bicyklu a tamten lita po parku jak chumaj a že co kdybysme kajsyk vyrazyli na cosyk vylesť? Hned sem inycyjatyvně navrhnul vyšlap do Šentala, nebo do Chilka, přypadně do Helbicha, ale přehlasovali mě, gizdi. Tuž sem se trochu urazyl, chvilu se vrtal lyžku v gulašu a něvnimal okoli a naraz slyšim svoje meno a pry esli do teho idu tež. Tuž abych něbyl napadny, kival sem jak pohlupavy a to sem se vydupal. Chlopi pravě dohodli, že v nedělu vylezem na Lysu a mě zvolili za šofera. To mam za to, že sem se pochvalil, že sem dal felinu ku kamošovi od Upřymneho do servisa a že fčil zas jezdi jak Šumachrova stihačka (šak tež to stalo jak plastyka te jeho stihački).

Den před tym vyletem sem dumal, že se pojčam aluminyjovu pikslu od našich, ale jak sem skontroloval galexku, zystil sem, že bych tam stejnak neměl co dať. Tuž sem uvařyl posledni dvě vajca, bo mi kdysyk kdosyk pravil, že na hory je to idealni žradlo. V komoře sem vyhrabal svuj stary olysaly baťoh a dumal, co do něho. Po pulhodině marneho přemyšlaňa sem tam bechnul jednu majku a šel hledať svoje stare vojenske kanady. Kurec palec, čemu sem se ich tenkrat po malovaňu něumyl?! Seděl sem v přecyni před špiglem a dumal, esli se vzať činy, nebo prestyže.

Rano sem skontroloval na tym internetu, jak budě a obul sem se činy, bo měl byť pařak jak na Enhačku. Mistama su už trošku řydši, ale zas to budě lepši větrať. Do baťoha sem bechnul ty dvě vajca, přyhodil paru rajskich od mamy z hektara a zbytek kozyho syra, darek od susedki – zas mi začina furt cosyk nosyť a skuša se přy tym prosmyknuť ku mě do kvartyra, ale marně, bo mam na dveřach taki ten řetaz. Startnul sem napodruhe felinu, vyzvednul chlopy na seřadišťu a už zme valili po Mistecke do Beskid.

Byl sem trochu vystresovany, bo sem tu cestu dluho nějel, ale u Frydlantu sem se začnul sklidňovať, akurat mě smolilo, že se ti gizdi furt posylaju plechovki s Radkem a ja němožu. Jak sem minul cedulu Ostravica, moje děcke srce zaplesalo, bo sem tu paru chvil stravil s mamu a fotrem na chalupach Eroha. Tuž ale jak zme mijali hotel Smrk, gzycht se mi protahnul, bo okolo stalo lešeni. Leoš ale zajasal, bo pry už to chatra dluho, tak se aspoň cosyk robi. Potem zme minuli Tkača, to sem tež zaspominal, jak mi tam naši nutili česnekačku s vajcem a mě z teho natahovalo jak kukačkove hodiny. Potem sem už parknul u nadraža a chtěl se honem dať jedno rychle u Frojda, než vyrazyme navrch, ale šlak to tref! Tež cely obaleny lešenim, jak mumija hajzelpapirem, tuž co se to robi? Tuž sem aspoň něnapadně přy uklidu feliny obliznul plechovki Radka, co ty potvory mezytym vyslompali a už zme šlapali po červene. Slunko plnilo plan jak topič na Sleske, okukovali zme chatki v okoli a krytyzovali, jak maju blbě natřene ryny, nebo okna. Ja sem moc němluvil, bo chlopi nasadili tempo jakby chtěli vyhrať jakisyk něvyhlašeny zavod. U dvanaste chatki sem se uvědomil, že mam vajca, rajske a majku, ale že sem se něvzal žadnu vodu. Tuž to je fajne! Šak vydržim a něřeknu se chlopum, no ni? Laďa, ten gizd jeden, jak by mi čital myšlenki, vytahnul dvojlitrovku z baťoha a zhluboka nasal. Ostatni jak ho viděli, to same. A pry co ja, esli němam žizeň. Tuž po takim kusku, pravil sem? Šak eště neni duvod doplňovať tekutiny a že bych se dal cosyk inšiho. Leoš zasvitil jak mura v eletrycke mucholapce v Tesku a hned vytahnul plaskačku. Chvilu se mi zatmělo, bo to byl jakisyk miks osumdesatiprocentni slivovice, fernetu, drceneho skla a špon ze sustruhu. V krku mě palilo eště tak zpulkilometra a začnul sem mět fakt žizeň.

Furt zme mijali ty chatki, tuž sem se divil, esli už je zastavba až na Lysu a chlopi se enem pod fusyskami usmivali. Furt asfalt a po paru hodinach zme konečně dorazyli k lesu a chlopi pry „Včil konečně idem na Lysu!“. Co??? zařval sem v duchu a možna aji nahlas, bo se po nas otočily babki deset metru před nami. Všimnul sem se takeho parkovacyho placka a chlopi mi potvrdili, že až tam zme mohli dojet. Tuž šlak vas tref!

Jak zme změnili teren z asfaltu na ty kameně, začnul sem se v duchu ptať sam sebe, esli ty činy byl až taki dobry napad. A chlopi šlapali jak Lanc do Bludovičaku. Tuž sem pravil, že byzme se mohli dať po kališku, když se změnil teren. Než zme došli na Butořanku, dvě plaskački padly a mi přestaly vadiť činy, bo sem přestal cytěť. Enem ta žizeň… Chlopi furt slompali vodu a moja hrdosť mi pravila Vydrž, daš se pivo nahuře.

Kajsyk u Lukšinca sem začal dumať, jak se projevuju halucynace z dehidratyzace, bo sem v dalce viděl chlopa, kery proti nam dusal z kopca v pohorkach. Jak nas mijal, všecy se po nim ohledli, tuž sem se uklidnil, že sem ho něviděl enem ja. Asy valil na vlak. Chlopi začli dyskutovať o běhani, novych trendach v oblikani na sport a ja sem se přypadal taki odstrčeny. Jak sem se ich prohlednul, tuž vidim, že jediny Laďa a ja mame poctive bavlněne tryko s ozdobnyma spocenyma kolcama v podpaži a on ryflove kraťasy a ja svoje poctivě ukradene vojenske maskače. Leoš a Kamil měli jakesyk sylonove tryko a galaty s napisem Sofčel, navic ze zypsama, takže vyšli v dluhich a došli v kraťasach. Fajne, to se tež kupim. Potem eště hazali do placu take pojmy, jak goreteks, vibram, aktyvni odvod vlhkosti, membrana, sympateks, seks a tak podobně. Tuž vědcy.

A tak sme šli a šli a šli… Jak už sem se myslel, že už tam musyme byť, vykuknula antena Lyse odhadem vzdalena eště tak zdvacet kilaku a my zme šlapali dalši hodiny a hodiny. Potěšilo mě, že Leoš už se potil na zbytku vlasu a Kamil se přestal prospěvovať pohlupave popěvki. Enem ta voda, co mi chyběla, mě ničila. V pysku sem neměl jazyk, ale kus haluze a litacy suhvězdi před očami tam podle mě tež nemělo byť. V duchu sem se upnul na vychlazeny škopek ze Šantana a možna sem posledni kilometry všeckich trochu smolil, bo sem barvitě popisoval pěnu jak šlehačku, barvu piva, přes kere prosvita slunko, bublinki, kere pomalu vystupuju ze dna, ten pocyt, jak zdvihněš oroseny puliter a smočiš pysk v pěně, nos ucyti hořku chmelovu chuť, poharki na jazyku se zatetela radosťu, jak se přes nich převali prvni davka božskeho moka… No jak reklamni agent přy dyskuzyji s pivovarnikami přy tvorbě nove reklamy. Že tu šišku po mě hodila veverka, sem chlopum eště uvěřyl, ale ten kameň velikosti Zemanove jatry už ni.

Jak zme dorazyli konečně navrch, byla tam jakasyk demonstracyja, ale podle chlopu to pry byl enem normalni dav turystu. Tuž co je to za turysty v lodičkach a svatečnich šatach, no ni? Zrobili zme vrcholovu fotku, pošahali na slupek a valime na vysněny škopek. Včil tam stavjaju dva nove baraki a chlopi se dohadovali, esli to budě Sleski dum a Bezručova chata, ale Kamil furt prohlašoval, že to budě Chata Emil Zapotek a to vi on na tuty, bo ma stryka v Kačete. Mi to bylo ganc jedno, bo v nědostavjane chatě vam naleju leda tak beton.

Před Šantanem stalo v řadě tak zetřycet ludi, tuž snad to pujdě honem. Chlopum se ale nechtělo čekať, pry je vevnitřku fronta eště tak třyrazy zahnuta a že pry rači lapnem k lesu a dame po kališku a pojime. Chvilu sem vzdorovitě stal, bo jazyk se mi už fakt lepil na patro jak znamka na dopis, ale bo všecy odešli, valil sem za nimi, ať se nestratim. Jak mě viděli sklamaneho jak poslaňca přy rozpušťani sněmovny, naleli hned třy kališki a zas mi nutili vodu na zapiti. Mozek řval „Ber tu vodu cype!“, ale fakt něchapu, čemu sem se slyšel, jak pravim „Kdo by chlastal vodu? Či sem žaba?“. Tym sem se definytyvně přesvěčil, že sem rozdvojena osobnosť a vstekle sem se zahryz do vajec. Ni vlasnich, tych vařenych! Kamil moje šklebeni pochopil po svojim a hned mi uslužně vajca aji rajske vrchovatě posolil. Aby tě cyp střelil, pajtašu! Kdybysem moch očami zabijať, sedim tam s třemi mrtvolami a slompu jejich matonku. Jak sem se v ponděli prohližal fotki z teho vrcholu, fakt sem tam vypadal jak taki ten vysušeny zmenšeny zmumifikovany indyjan.

Cesta spatki probihala v lechkim oparu, bo plaskački došly a ja sem už moc němluvil, bo sem měl v pysku jak bych posvačil skelnu vatu a zajed to namletym smirkem.

Cestu kolem chatove osady sem se něnapadně prohližal svoje činy, bo sem se byl stoprocentně isty, že ta krev už musy prosakovať. Jak zme už byli na mostku, osvitil mě halogenku duch svaty. Syncy, idu fotiť, zařval sem a valil dolu k vodě. Tam sem se něnapadně rozhlednul a zohnul se k Ostravicy. Trochu mi syce zavazal břuch, tuž sem lapnul na všecke štyry a chlemtal a chlemtal. Chutnalo to jak mana (neplesť s Albertem!). Trošku sem se pocyntal tryko, ale to mi bylo jedno.

Chlopi už čekali u auta a pry esli zajdem na jedno. V břuchu sem měl pulku Šance, tak mi to bylo celkem vuřt, ale zašli zme hned vedle Frojda. Dal sem se pulitra kofoly, ale jaksyk už se do mě němohla vlezť. Ty bestyje se dali po dvuch pivach a celu cestu spatki spivali cypoviny typu „Vylezli zme na Lysu – dame se tyramisu“, nebo „Lysa hora v neděli – nohi mame v prdeli!“.

Jak sem za sebu zavřel doma dveře, po štyrech sem se doplazyl do kupelki, zezul činy, u kerych se se mnu rozlučila podražka a zalepil se pět puchiřu, co vypadaly jak vetřelec na fotce z porodnice a usnul sem v přecyni na zemi. To se mi dluho střyzlivemu něstalo.

To, že se budu druhi den pohibovať kvartyrem jak komparzysta v zombifilmu, mě ani tak něpřekvapilo, ale že sem malem nědošel na lokalku na šichtu, to sem něčekal.

Že sem tam vubec lez…

V robotě byla na celym patře na každych dveřach nalepena moja fotka na aštverce, jak na štyrech chlemtam vodu a pod tym velki napis „Chcete mě?“. Bestyje zasmolene. Přyště ich něcham spatki isť pěškobusem!

55 kidu k V zdravym těle zdravy vzduch

 • marshall1727

  díky

 • Gyzd

  Sportem ku zdravi :-) . Jen tak dal s tym psanim Ostravaku, fajně se to čita.

 • jana-ostravačka

  Hurá, synek se dokopal ku temo cosyk pisnuť! A čita se to tak fajně, tajak za starych dobrych času, něvytahnuls to nahodu ze šuflady?

 • Hela

  Suprově napsané!!! Těším se na další, doufám že to bude častěji. Díííky!!!!!!!!!!

 • Traktoristka

  Slava, Ostravak napsal! Hned mam lepsi naladu.

  Diky moc a pekne zari vsem.

 • aaa super Ostravku, a co Blanca???? co je noveho?

 • Pepa

  Ostravaku konečně…. a super :-)

 • Eva

  Ostravaku potěšil jsi mě :-)….a Wendy, já si myslím, že Blanka je určitě rozumná ženská, ta ležela někde u vody :-)

 • no pockej to jaky ve smyslu ze ju poslal k vode nebo u vody a opalovat se ??? no doufam , ze ta druha moznost. Prece nam Ostravak nemuze zestarnout sam!!!!! :-)

 • Michal

  Super Ostravaku, sem se řechtal jak Šemik :)

 • Fanynka

  Aktualita (teď to bylo v telce) a taky trochu reklama :-): inscenaci „Z deniku Ostravaka“ hraje ostravské Divadlo loutek prý už 6 let, odehráli 200 představení. Já ho viděla, ale prý ho inovovali, tak asi vystojím frontu na listek a zajdu znova 😀

 • Venca

  super, zase skvěle počteníčko… a koukám, že s Blankou to nedopadlo… no tak to by mohlo být počteníčko trochu častěji…

 • Jarda

  „…velke jak Zemanove jatra….“ to musel byť šuter… :-) :-) :-) skvělé, jako vždy..dík

 • Janek.

  Chlapci a děvuchy… a vjyče vy že taka Becherovka je vyborny lek na cukrovke ? Pravě ty vhodne byliny… jynym jak už ta choroba vypukně je třeba te becherovke zbaviť cukru. :-)

 • marod

  Chřipka mě zahnala do postele, kdyby bylo alespoň zase něco nového ke čtení, Ostravaku, bylo by líp :-)….tak alespoň ozvěny Colours na ČT ART

 • Janek

  Pěkny zamek na dišejšy vylet (cugem na Troppau a dali za Jägerndorf’em)… http://www.youtube.com/watch?v=4A7F07ClV3M

 • Janek

  Ja… a z tymi hemeroidami:
  Jak mně gdo nasere to tež tak pravim… „aby si nacpal ty svoje hemeroidy do řyti a pakoval tam zkud přyšel“.
  Raz se mi to na vojně podařylo vraziť jednemu majoru, co přyjechal na kontrolu a kurevsky nas buzeroval na apelplacu.
  Chlop se zarazyl a potem zachechtal… a pravil mi (po našemu), že se mu to tak zapodobalo, že za to nědostanu flaster. Enem abych se dal pozor na pysk… co kaj mluvim.

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, dikes! Šefka mě v robotě zjebala, že něrobim přykazany vykaz, ale čicu tvuj dřyst, ale jak sem za pulhoďki vlitnul z dorobenym vykazem za ňu do kanclu, mjala na šibě tvůj glog a byla naraz vysmajata, naladu ganc spravenu.
  Taku ma to tvoje povidani sylu.
  P.S.: Enem mě kapku smoli, že včil, jak vim, že to čice aji šefka, němožu v robotě před robami machrovať z poněkerymi tvojimi hlaškami. Ta o Zemanovych jatrach byla ECHT!!!
  :-DDD

 • Casull

  Ostravaku, diky.

 • Pepa

  Edisko, machrovat s cizim peřim? :-D….a Ostravak už by mohl mit zahojene ty spaleniny, ni? :-)

  • … použiju Ostravakovu hlašku o řechtaňu Šemika v hořycym seniku :-) Dycki ma uspěch, ale dycki to doplnim, že „jak by řekl muj oblíbenec ostravak ostravski“. Tuž mu ten kopyrajt zachovavam, ni jako inši gizd z Těšina, kery se na ostravakovi zrobil celu karyjeru a přytem regionu razovitemu robi spiš haňbu.

 • Rypoň

  Tož už bylo na čase. Bo pišeš stejně často, tak jak Kalousek pacha dobre skutki. :-) Fajne jak cyp.

 • Edisko z Těšina

  Pepo,tuž dofčil tu a tam použiju Ostravakovu hlašku o řechtaňu Šemika v hořycym seniku Dycki ma uspěch, ale dycki to doplnim, že „jak by řekl muj oblíbenec ostravak ostravski“. Tuž mu ten kopyrajt zachovavam, ni jako inši gizd z Těšina, kery se na ostravakovi zrobil celu karyjeru a přytem regionu razovitemu robi spiš haňbu.

  • Pepa

   …no jo, no…komu není shůry dáno..tak si pomáhá, jak může :-)…ale ja Ostravaka tež občas vykradam, bo napady jak on bohužel nemam :-)

 • Večernica

  Zdarec Ostravaku :-)
  Ten čerstvy dřyst je fajny :-)
  Zas zaštěbetal stary dobry Ostravak :-)
  Juž sem měla absťak po tych tvych fajnych přyhodach – jak fialkovy Trautrberg na spici vagon.
  Do Frydlantu chodim na pěši turu včil juž enem na letiště, bo na kotaře juž jaksi něvylezu a letiště nima od nadraži zas tak daleko. Esli bych v přypadku tam sebu liskla – napevno ze šoku z kyslika na kery juž nějsu moje pajšle trenovane… toš mně mistni mesršmiti juž jaksi dosmyča domu i padakem vyklopi přimo do kvartyru. Nosim sebu pro ten přypad přesně souřadnice, baj by synci potym věděli, kaj maju teho ptaka navigovať :-)))
  No, vnučka pravila, že se ji tvoja bichňa nejlepšich dřystu co si včil vydal fest zamluvala a juž se optala, esli pod vanočni topoľ dostaně dalši.
  Toš maš co synku robiť baj bych ju nězklamala ni? :-)
  Stači, esli tu liskněš do Ježiška zparu fajnych zažitku s partyju i solo, já to zkopčim i lisknu na fajnovy papir, zrobim vanočni upravu i pošlu jak present mlade.
  Juž včil se těšim :-)
  A ni enem ja!

  Toš tak asyk *

  Kybľe jurodivych zažitku i potym literárni ( ni linearni..heh ) inspiraciju ti k temu přeju i třymam mocny pazury !

  Tvoja juž ni černa ale furt děvucha věrna – mažoretka * Večernica

  :-)))

  *

 • jana-ostravačka

  Ostravaku-ostravski, chcu se tě zeptať na jednu věc. Esli ti ty dovolenkove spaleniny eště furt davaju do rychtyku na fakultce nebo cooo?

 • Eva

  Spáleniny od sluníčka už musí být určitě zahojené, jestli jel Ostravak k tomu moři, jak tady plánoval.

 • Horolezkyňa

  Jen jestli ta Lysá nebyla trening a Ostravak ostravski pak nevyrazil kajsi do Himalaji. Bo spaleniny od takoveho slunka ty se hoji fakt dluho :-)

 • Michal

  Ludě cosyk Vam povym. Už je to rok co byvam ve 100věžatematičcepraze, před dvuma dnami sem měl narozki a od svoji robki sem dostal tryčko baniku a blichlu Ostravaka ( ta co mi chyběla ve sbirce ). Každy deň co valim do roboty a z roboty čitam knižky teho našeho genyjusa a povym vam, že se mi tu po tej našej krasněj ostravěnce styska, jak napisal Ostravak v prnim dilu, včil sem hrdy na to, že sem Ostravak a že sem z Ostravy, ja enem dodam nejem včil ale furt, bo Ostravsko je syce kraj tvrdy a ludě svoji, ale kdo to tam pozna tak je to laska na cely život, přemyšlam nad tym, že se vratim, bo srdcu se asy poručit něda. Tak Vas všecki na kuněc zdravym ať už Ostravaki v Ostravěnce čy Ostravaki všudě indě co odjechali za robotu čy jinu capinu inam.

 • Dáša

  ..jo, jo, všude dobře, doma nejlíp…

 • Marta

  … konecne… :) diky moc :D:D:D

  • Eva

   Díky, Tajtrlíku. Po dlouhé době jsem se od srdce zasmála. Zdá se, že humor Ostravakovi nedošel, tak snad zase něco někdy dřystne (třeba o tych spaleninach) :-)

 • Lenka

  Tož super !!!

 • Pepa

  Tak Jarek si s námi před Gongem zazpívá koledy, jestlipak nám na ty vánoce i Ostravak něco nadělí? Mohl by, co? :-)

 • jana-ostravačka

  to vypada Pepčo, že se tu za měsyc objevi PF 2014 a šlus, ale buděm radi aji za to, no ni. Fčil sem se parurazy počitala v archivu no a aji to stoji zato, chlamať se temu da aji po rokach, ma to furt ten fajny naboj

 • Michal

  Ostravaku, je nam všeckim ganc jasne, že doby, kdy sy tu dřystal jednu storku za druhu su preč jak vlaštovki v teplych krajach, ale raz od času by si cosyk napisat mohl, svatki na karku, sylvester, darki, tuž tematu kupa. Myslym, že povim za všecki, že jednu storku za měsyc ( no dobre za dva ) by si nam tu pisnuť mohl, bo bez tebe je tu nuda jak cyp.

 • Eva

  Nuda, jak nuda, ale příležitostí k tomu, aby se člověk mohl pořádně zasmát, moc není….

 • Večernica

  Za sparu dni juž budě chodiť po kvartyrach Ježišek… i ten naš fajny synek ztuď eště nic noveho nelisknul.
  Furt tu zahližam – i guvno!
  Ach jo…

 • jana-ostravačka

  Zdravim Ostravaku, sereš na nas všeckich, něpišeš, no něvadi, asy maš svojich starosti nad hlavu,jak aji my ostatni. Za paru dni tu jistojistě bechněš pfko, bo to už tak poslednich paru roku byva tvojim fajnym a pjeknym zvykem. Chcu enem přidať svůj zažitek ku keremu mi pomohla zhodu okolnosti tvoja posledně napsana přihoda. Idu ku svojemu terapeutovi, co mi dava do kupy ten pohiblivy aparat, (jaksyk se mi za posledni dobu nědařy chodiť a tancovať, jak sem byla zvykla), tak temu. Pta se mě ten synek, „tak co paní Jano, jak se daří po poslední terapiji?“, tuž mu pravím po pravdě, no jak by pravěl Ostravak ostravski- rano z lužka stavam tajak komparzysta v zombifilmu. No ta jeho reakce- promiňte málem jsem vás poplival, jak se začal smát a dodal po chvíli, tak vy a pak jedna 80-tiletá paní, jste mě dostaly- paní prý mu říká- Vitě to je tak- život je prd, parurazy mrd a potem smrt, prý -to něznatě a chlamot. No co ku temu dodať- Rozdáváš smích nadále ty chlape jedna ostravská a díky ti za to!!!

 • fivestar

  http://www.novinky.cz/kultura/322700-chysta-se-film-o-ostravakovi-ostravskem.html

  Šmarjá, jen ať nevyberu toho pajtaša „Rudu z Ostravy“ !!!!!

 • fivestar

  Jo a krásné svátky přeji !!!!

 • Pepa

  Jestli se jim to povede tak jako v loutkovém divadle, tak se nemůžu dočkat. Ale jestli to bude tak hrozné, jako čtení jeho povídek v telce, tak nevím, nevím. Nechám se překvapit.
  Jo a taky všem, co tady chodí,krásné svátky :-)

 • Michal

  Povim Vam enem jedno, těšym se na to. Ale poprosil bych teraz ve všy važnosti, Ostravaku Ostravski, nemusiš pisat jakusyk storku, enemm nam tu napiš do komentařa co sy o tym myslyš ty, myslym že mluvim za všycki, bo každeho zaujima tvuj nazor na chystany film, bo z tebe bude ta celerbryta.

 • Ostravak

  Na film sem natěšeny tajak patolog na hromadnu havarku.

  Jak se dilo podařy, budu se tykať s takimi celerbrytami, jak je Arnošt Švarnyneger, či Helenka z Řytki.
  A jak to syncy zdupu, budu chodiť kanalami.
  Ale ja se budu snažiť, ať to neni pruser.

  Tuž snad z teho něbudu Ostravakovřeski…

 • Večernica

  *
  Zdarec Ostravaku :-)
  toš zas se jeden rok fofrem zkulal i za zparu dni valime do noveho.
  Esli budě fajny baj ni, toš to vi enem ten svaty pajtaš nahuře co z teho ma juž enem srandu, bo ty osobni mažoretky hradniho tajtrlika napevno vi o ľuďach enem guvno.
  No, co juž s tym mi ni?
  Třa to zas enem přežiť – tak jak sme to přežeily dovčil.
  V zazraky něvěřim, bo ty si robim enem sama :-)
  I jakesy dřysty prdy kerychsyk mudrlantu že temu tak nima – mam teš enem – u dupy.
  NO!
  Esli si chytry scenarista “ Mazaren“ – baj by ti kerysi nadšenci fest nězdupaly to tvoje něsmrtelne dilko – toš to budě rychtyk třá – bo enem potym to budě aktuaľně v cajku
  S tvojim pyskovanim do teho co ja i co ni pustit “ v ostre verzi“ – to budě měť teprem “ gulě“.
  Juž včil se těšim – jak to vykeruješ!
  Třymam mocno pazury, baj by temu aji tak bylo.

  K temu vanočnimu topoľu ti přeju veseleho Ježiška, baj by sebu dosmyčil aji štědre zlate prasatko … i ty si měl potym zasej čerstvu motivaciju tu cosyk fajneho lisknuť.
  Pro Večernicu – děvudu věrnu – by to byl ten největši darek :-)

  Třymaj se synku… i fajny čas ti přeju *

  Toš tak asi *

  :-)

 • Michal

  Ostravaku tobě i všem ostatnim tady štastné a ostravske :)

 • jana-ostravačka

  jupííí Ostravak pisnul, hneda je lepši nalada, bo pod stromkem sem mimo ine našla knišku-selebryta!!! ruda z Ostravy aji z věnovanim pry „Janičce kera mě zbožňuje“ namalovane srdičko a dodatek- CYP Ruda zduř. tuž esy tu Rudo chodiš občas nahlidať ,strč se to svoje věnovani do řiti, bo mě tym chtěla moja děvucha enem poštenkrovať, ona totiž dobře vi kereho ostravaka uznavam ja, ale nasrala mě dokonale bo něska neni apryl ale ježišek, to ji nědaruju potvoře moji male, budě to měť u mě schovane. a ku tobě Ostravaku naš pravy -fajne a dokonale ať to filmove pojeti vyjdě eště lepši jak divadlo. enem ku te perfekt hlašce o patologovi, neni dycky jasne, esy se ten „mudr“ těši, že budě do čeho „pichnuť“ anebo je v hruzy že budě měť plno roboty? Přeju ať je ta filmova verzija aspoň cosi takého jak Sunce seno a prdel republiki anebo Svět tě može baviť enem ze severniho stanovišťa. Tak tedy přeju úspěšný Nový rok – ty naša celerbryto, nikym něnahraditělna

 • povinne

  Tuž Ostravaku, na prahu padesatki a furt stejny vul.

 • Tak zase jednou pořádné počtení :o) Jsem se musel jít přebalit!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>